Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Flensburg GER: Traditionelles Bahneröffnungssportfest 1.5.2022

M Spydkast 800 gram    

Finale A

Finale
1
Florian Walther
Florian Walther 
GER62.12
  
 PB
 
59.3759.06  X  X62.12 PB59.18  
K 100 m    
Vind: +0.4

Finale A

Finale
Vind: +0.4
1
Annike Rohlff
Annike Rohlff ('99)
GER11.4h
  
 
2Rebekka KordonRebekka Kordon ('05)DEN12.8h
  
 
K 200 m    
Vind: 0.0

Finale A

Finale
Vind: 0.0
1
Annike Rohlff
Annike Rohlff ('99)
GER24.0h
  
 
K 400 m    

Finale A

Finale
1Rebekka KordonRebekka Kordon ('05)DEN1:06.70
  
 SB
K 400 m hæk    

Finale A

Finale
1
Marie-Luise Lauterbach
Marie-Luise Lauterbach ('01)
GER1:03.80
  
 SB
K Længdespring    

Finale A

Finale
5Rebekka KordonRebekka Kordon ('05)DEN5.02
+0.1
  
 SB
 
5.02 SB
 0.1
4.81
 0.3
4.91
 0.3
4.85
 -0.9
  X4.76
 -0.1
  
8Camilla Urup ColstrupCamilla Urup Colstrup ('05)DEN4.25
+1.3
  
 SB
 
4.25 SB
 1.3
4.23
 0.0
3.12
 0.1
3.06
 0.0
  –  –  
K Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
3
Helena Kopp
Helena Kopp ('04)
GER12.34
  
 SB
 
12.33 SB  X12.01  X12.34 SB12.28  
K Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
1
Helena Kopp
Helena Kopp ('04)
GER40.29
  
 PB
 
40.29 PB38.46  X  X38.3236.90  
D17 Spydkast 700 gram    

Finale A

Finale
1
Loke Elias Sommer
Loke Elias Sommer ('05)
GER59.11
  
 PB
 
  X54.85 PB56.66 PB53.6759.11 PB57.55  
P17 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
4Camilla Urup ColstrupCamilla Urup Colstrup ('05)DEN10.46
  
 SB
 
  X9.98 SB10.37 SB10.46 SB10.1110.05  
P17 Spydkast 500 gram    

Finale A

Finale
1Camilla Urup ColstrupCamilla Urup Colstrup ('05)DEN43.14
  
 PB
 
42.80 PB4.1843.14 PB39.4040.13  X  
P15 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
8Kirstine LorenzenKirstine Lorenzen ('07)DEN8.44
  
 SB
 
8.15 SB8.44 SB8.388.246.888.21  
P15 Diskoskast 0.75 kg    

Finale A

Finale
9Kirstine LorenzenKirstine Lorenzen ('07)DEN17.71
  
 SB
 
17.05 SB16.6917.71 SB17.02  –  –  

Seneste resultater

21.4SkanderborgKlubstævne
17.4GreveKlubkastestævne
16.4HaderslevLøbestævne
16.4BallerupKastestævne 2
13.4BallerupBallerup Spring Walk
13.4Viborg50km & 100km
13.4ViborgDM 100K
7.4LyngbyKlubstævne
7.4CharlottenlundStrandvejen 5 K/Craft Løbe Cup
7.4HvidovreInde KM Hvidovre AM
6.4SilkeborgTunge kast i Silkeborg
6.4HaderslevHif 5000m forårsløb
2.4BallerupKastestævne 1
30.3SilkeborgPåskekastestævne
28.3AabenraaLangfredag kastemangekamp
24.3EsbjergKast hammer-diskos
23.3RandersVestdanske Mesterskaber Ungdom Hold Inde
17.3HvidovreHvidovre Indoor 3
17.3KøbenhavnFriløbet
16.3BallerupNational Vinterkast
14.3Skive1000 m
14.3KøbenhavnSparta Kids Indoor
10.3OdenseCRAFT Løbe Cup 4
9.3HelsingørKronborg Games 3
3.3KøbenhavnNike Spring Run
2‐3.3SkiveDMU Inde
26.2KøbenhavnPole Vault - jump high
17.2HvidovreFladspring 1
16‐17.2OdenseDM inde
14.2AalborgAalborg Indoor II
10.2RandersDGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2HvidovreHvidovre Indoor 2
6.2OdenseOdense Indoor Running
5.2OdenseMinistævne 2
4.2HvidovreKast
3.2SkiveIndoor III Skive
3.2HelsingørKronborg Games 2
3‐4.2RandersDM Mangekamp
3‐4.2RandersDM Masters
3‐4.2RandersVinterkast
30.1RandersInternt Freja stævne
27.1KøbenhavnWeight & Shot Challenge
27‐28.1AarhusVDMUi
23.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
23.1HvidovreSpringstævne
21.1SæbyNålestævne
20.1SkiveIndoor II Skive
20.1BallerupDM kapgang
20‐21.1BallerupØst-inde
16.1Randers1500 m
13.1RandersRanders Indoor
13.1HelsingørKronborg Games 1
7.1HvidovreHvidovre Indoor 1
31.12AarhusNytårsløbet
31.12KøbenhavnSparta Nytårsløb
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12AarhusSidste Chancen
19.12BallerupKuglestøds stævne
16.12SkiveIndoor I Skive
16.12SkiveOutdoor 1 Skive