Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Boston MA USA: CAA Outdoor Track & Field Championships 6‐7.5.2022
Northeastern

M 100 m    
7.5. Vind: +2.0

Finale A

Finale
7.5.Vind: +2.0
1
Donatien Djero
Donatien Djero ('98)
CIV10.31
  
 PB
2
Dametrius O'Connor
Dametrius O'Connor ('99)
USA10.42
  
 PB
3
Joshua Parks
Joshua Parks 
USA10.71
  
 
4
Keegan Wiggins
Keegan Wiggins 
USA10.92
  
 
5
Jackson Cooley
Jackson Cooley 
USA10.95
  
 
6
Nii Yartey
Nii Yartey 
USA11.01
  
 
M 200 m    
7.5. Vind: 0.0

Finale A

Finale
7.5.Vind: 0.0
1
Dametrius O'Connor
Dametrius O'Connor ('99)
USA20.95
  
 
2
Donatien Djero
Donatien Djero ('98)
CIV21.24
  
 PB
3
Cooper Wright
Cooper Wright 
USA21.56
  
 PB
4
Keegan Wiggins
Keegan Wiggins 
USA21.83
  
 PB
5
Nickolis Anderson
Nickolis Anderson 
USA21.90
  
 PB
6
Phillips Magre
Phillips Magre 
USA22.00
  
 SB
7
Jackson Cooley
Jackson Cooley 
USA22.10
  
 
8
Dalton Zimmerman
Dalton Zimmerman 
USA22.25
  
 
Indledende heats6.5.
Indledende 1
6.5. Vind: +0.7
6.5.Vind: +0.7
1
Donatien Djero
Donatien Djero ('98)
CIV21.37
  
 PB
2
Nickolis Anderson
Nickolis Anderson 
USA22.15
  
 
3
Phillips Magre
Phillips Magre 
USA22.23
  
 
Indledende 2
6.5. Vind: +0.1
6.5.Vind: +0.1
1
Dametrius O'Connor
Dametrius O'Connor ('99)
USA21.43
  
 
2
Cooper Wright
Cooper Wright 
USA21.62
  
 PB
3
Dalton Zimmerman
Dalton Zimmerman 
USA22.06
  
 
4
Keegan Wiggins
Keegan Wiggins 
USA22.25
  
 PB
5
Jackson Cooley
Jackson Cooley 
USA22.40
  
 
M 400 m    
7.5.

Finale A

Finale
7.5.
1
Cooper Wright
Cooper Wright 
USA48.46
  
 
2
Dalton Zimmerman
Dalton Zimmerman 
USA48.81
  
 
3
Jessie Legister
Jessie Legister ('02)
USA49.04
  
 SB
4
Nickolis Anderson
Nickolis Anderson 
USA49.44
  
 
M 800 m    
7.5.

Finale A

Finale
7.5.
1
Reed Cherry
Reed Cherry 
USA1:52.83
  
 
2
Nicholas Young
Nicholas Young ('01)
CAN1:52.83
  
 
3
Stephen Larson
Stephen Larson 
USA1:54.06
  
 
4
Owen Lipps
Owen Lipps 
USA1:54.95
  
 
5
Alex Loukili
Alex Loukili 
USA1:55.21
  
 
6
Ezekiel Shore
Ezekiel Shore 
USA1:55.97
  
 
M 1500 m    
7.5.

Finale A

Finale
7.5.
1
Brian Keller
Brian Keller 
USA3:49.60
  
 
2
Andrew Lagattuta
Andrew Lagattuta 
USA3:50.21
  
 
3
Jacob Jones
Jacob Jones 
USA3:50.52
  
 
4
Tyler Brogan
Tyler Brogan ('01)
USA3:50.65
  
 
5
Evan Goodell
Evan Goodell 
USA3:52.58
  
 
6
Anders Narita
Anders Narita 
USA3:55.74
  
 PB
7
Daniel Caso
Daniel Caso 
USA3:56.59
  
 PB
James Pothier
James Pothier 
USA DNF
  
 
M 5000 m    
7.5.

Finale A

Finale
7.5.
1
Alexander Korczynski
Alexander Korczynski ('99)
USA14:28.65
  
 SB
2
Matthew Schaefer
Matthew Schaefer 
USA14:28.66
  
 
3
Ben Godish
Ben Godish 
USA14:30.71
  
 
4
Patrick Mullen
Patrick Mullen 
USA14:39.09
  
 
5
Spencer Tsai
Spencer Tsai 
USA14:41.73
  
 SB
6
Jacob Jones
Jacob Jones 
USA14:46.68
  
 PB
Evan Goodell
Evan Goodell 
USA DNF
  
 
Daniel Caso
Daniel Caso 
USA DNF
  
 
Brian Keller
Brian Keller 
USA DNF
  
 
M 10000 m    
7.5.

Finale A

Finale
7.5.
1
Patrick Cullen
Patrick Cullen 
USA30:10.31
  
 PB
2
Zachary Van Houten
Zachary Van Houten ('03)
USA30:10.87
  
 
3
Malav Mehta
Malav Mehta 
USA31:37.49
  
 PB
4
Noah Mooney
Noah Mooney 
USA31:38.69
  
 PB
5
Cyrus Kurd
Cyrus Kurd 
USA31:41.52
  
 PB
M 3000 m forh.    
7.5.

Finale A

Finale
7.5.
1
Alexander Korczynski
Alexander Korczynski ('99)
USA9:02.80
  
 
2
Kyle Sarney
Kyle Sarney 
USA9:08.99
  
 PB
3
Dylan Manning
Dylan Manning 
USA9:26.26
  
 PB
M 110 m hæk    
7.5. Vind: +4.0

Finale A

Finale
7.5.Vind: +4.0
1
Joshua Parks
Joshua Parks 
USA13.97 w
  
 
2
Ethan Exilhomme
Ethan Exilhomme 
USA14.02 w
  
 
3
JT Allen
JT Allen 
USA14.65 w
  
 
4
Khairi Williams
Khairi Williams 
USA14.68 w
  
 
Mayowa Osunsami
Mayowa Osunsami ('99)
GBR DNFw
  
 
M Stangspring    
7.5.

Finale A

Finale
7.5.
Liam Landau
Liam Landau ('01)
USA NH
  
 
 
4.10
XXX
       
M Længdespring    
7.5.

Finale A

Finale
7.5.
1
Owen Pelletier
Owen Pelletier 
USA7.00
+0.8
  
 PB
 
7.00 PB
 0.8
6.78
 -0.6
6.75
 0.5
6.87
 -1.1
6.75
 -0.7
6.92
 -0.5
  
2
Harrison Duncan
Harrison Duncan 
USA6.90
0.0
  
 
 
6.72
 -0.3
6.89
 0.7
6.80
 0.0
6.90
 0.0
6.49
 -0.8
6.84
 -0.1
  
M Trespring    
7.5.

Finale A

Finale
7.5.
1
Harrison Duncan
Harrison Duncan 
USA13.79
-3.0
  
 PB
 
  X
 0.0
  X
 0.0
13.79 PB
 -3.0
13.13
 -0.4
13.33
 4.2
13.77
 0.3
  
M Hammerkast 7.26 kg    
7.5.

Finale A

Finale
7.5.
1
Nick Pisciotta
Nick Pisciotta ('02)
USA58.10
  
 
 
  X  X50.5355.7058.1057.91  
M Spydkast 800 gram    
7.5.

Finale A

Finale
7.5.
1
Christopher Arias
Christopher Arias 
USA65.20
  
 
 
64.7665.2062.1262.85    
M 4 x 100 m stafet    
7.5.

Finale A

Finale
7.5.
1
Northeastern 
Northeastern  
USA40.59
  
 
  Ethan Exilhomme, Donatien Djero, Phillips Magre, Nii Yartey
K 100 m    
7.5. Vind: +0.5

Finale A

Finale
7.5.Vind: +0.5
1
Crystal Johnson
Crystal Johnson 
USA11.76
  
 
2
Aja Davis
Aja Davis 
USA11.83
  
 PB
3
Meghan Wilcox
Meghan Wilcox ('03)
USA11.92
  
 
4
Trinity Tapper
Trinity Tapper ('01)
USA11.93
  
 SB
5
Janiyah Fields
Janiyah Fields 
USA12.23
  
 
6
Courtney Lines
Courtney Lines 
USA12.25
  
 
Indledende heats6.5.
Indledende 1
6.5. Vind: -0.5
6.5.Vind: -0.5
1
Meghan Wilcox
Meghan Wilcox ('03)
USA11.92
  
 
2
Sydney Tucker
Sydney Tucker ('01)
USA12.19
  
 
Indledende 2
6.5. Vind: -0.6
6.5.Vind: -0.6
1
Aja Davis
Aja Davis 
USA12.08
  
 
2
Janiyah Fields
Janiyah Fields 
USA12.18
  
 =PB
3
Brynn Sheffield
Brynn Sheffield 
USA12.22
  
 
4
Kamylin Padgham
Kamylin Padgham 
USA12.25
  
 PB
Indledende 3
6.5. Vind: -0.4
6.5.Vind: -0.4
1
Crystal Johnson
Crystal Johnson 
USA11.82
  
 
2
Trinity Tapper
Trinity Tapper ('01)
USA11.94
  
 SB
3
Courtney Lines
Courtney Lines 
USA12.14
  
 
K 200 m    
7.5. Vind: -0.1

Finale A

Finale
7.5.Vind: -0.1
1
Crystal Johnson
Crystal Johnson 
USA24.04
  
 
2
Halima Scott
Halima Scott 
USA24.41
  
 SB
3
Emily Ervin
Emily Ervin 
USA24.50
  
 
4
Meghan Wilcox
Meghan Wilcox ('03)
USA24.64
  
 
5
Janiyah Fields
Janiyah Fields 
USA24.70
  
 
6
Cristal Cuervos
Cristal Cuervos 
USA24.73
  
 
7
Piper Jons
Piper Jons 
USA24.77
  
 
Indledende heats6.5.
Indledende 1
6.5. Vind: -0.4
6.5.Vind: -0.4
1
Janiyah Fields
Janiyah Fields 
USA24.35
  
 PB
2
Piper Jons
Piper Jons 
USA24.60
  
 
Indledende 2
6.5. Vind: +1.2
6.5.Vind: +1.2
1
Crystal Johnson
Crystal Johnson 
USA24.22
  
 
2
Cristal Cuervos
Cristal Cuervos 
USA24.46
  
 PB
3
Meghan Wilcox
Meghan Wilcox ('03)
USA24.64
  
 
Indledende 3
6.5. Vind: -0.5
6.5.Vind: -0.5
1
Emily Ervin
Emily Ervin 
USA24.30
  
 PB
2
Halima Scott
Halima Scott 
USA24.59
  
 
K 400 m    
7.5.

Finale A

Finale
7.5.
1
Halima Scott
Halima Scott 
USA54.19
  
 SB
2
Piper Jons
Piper Jons 
USA54.48
  
 
3
Emily Ervin
Emily Ervin 
USA54.69
  
 PB
4
Cristal Cuervos
Cristal Cuervos 
USA54.77
  
 PB
5
Mary Gregory
Mary Gregory ('02)
USA55.11
  
 
6
Aliya Barrows
Aliya Barrows 
USA57.08
  
 
7
Chalys Caruth
Chalys Caruth ('99)
USA58.14
  
 
8
Nasiah Ferguson
Nasiah Ferguson 
USA58.54
  
 
Indledende heats6.5.
Indledende 1
6.5.
6.5.
1
Halima Scott
Halima Scott 
USA55.75
  
 
2
Nasiah Ferguson
Nasiah Ferguson 
USA56.29
  
 
3
Grace E Bir
Grace E Bir 
USA56.99
  
 
Indledende 2
6.5.
6.5.
1
Cristal Cuervos
Cristal Cuervos 
USA55.08
  
 PB
2
Piper Jons
Piper Jons 
USA55.78
  
 
3
Aliya Barrows
Aliya Barrows 
USA56.84
  
 
4
Kaitlynn Bailey
Kaitlynn Bailey 
USA57.46
  
 PB
Indledende 3
6.5.
6.5.
1
Emily Ervin
Emily Ervin 
USA55.35
  
 PB
2
Mary Gregory
Mary Gregory ('02)
USA55.79
  
 
3
Chalys Caruth
Chalys Caruth ('99)
USA56.77
  
 
4
Claire Danyluk
Claire Danyluk 
USA58.12
  
 
K 800 m    
7.5.

Finale A

Finale
7.5.
1
Stephanie Lair
Stephanie Lair 
USA2:11.65
  
 
2
Jessica Harding
Jessica Harding ('99)
USA2:12.56
  
 
3
Anna Twomey
Anna Twomey 
USA2:12.57
  
 
4
Lucinda Shotts
Lucinda Shotts 
USA2:12.69
  
 
5
Sarah Petersen
Sarah Petersen ('01)
CAN2:15.44
  
 
Indledende heats6.5.
Indledende 1
6.5.
6.5.
Nicole Dunbury
Nicole Dunbury 
USA DNF
  
 
Indledende 2
6.5.
6.5.
1
Stephanie Lair
Stephanie Lair 
USA2:13.57
  
 
2
Lauren Trejo
Lauren Trejo 
USA2:14.89
  
 SB
Indledende 3
6.5.
6.5.
1
Anna Twomey
Anna Twomey 
USA2:13.45
  
 
Indledende 4
6.5.
6.5.
1
Jessica Harding
Jessica Harding ('99)
USA2:13.75
  
 
2
Sarah Petersen
Sarah Petersen ('01)
CAN2:14.56
  
 PB
K 1500 m    
7.5.

Finale A

Finale
7.5.
1
Leandra Lorenz
Leandra Lorenz ('99)
GER4:35.72
  
 
2
Anna Twomey
Anna Twomey 
USA4:35.94
  
 
3
Ava Duggan
Ava Duggan ('03)
USA4:36.90
  
 
4
Tessa McClain
Tessa McClain 
USA4:38.52
  
 
5
Jette Beermann
Jette Beermann ('03)
GER4:40.84
  
 
6
Rhian Purves
Rhian Purves 
GBR4:41.83
  
 
Indledende heats6.5.
Indledende 1
6.5.
6.5.
1
Anna Twomey
Anna Twomey 
USA4:32.96
  
 
2
Rhian Purves
Rhian Purves 
GBR4:33.33
  
 PB
3
Jette Beermann
Jette Beermann ('03)
GER4:33.46
  
 
4
Cate Ambrose
Cate Ambrose 
USA4:33.55
  
 PB
5
Hannah Miller
Hannah Miller ('01)
USA4:33.71
  
 PB
6
Shannon Trevor
Shannon Trevor 
USA4:36.86
  
 PB
Indledende 2
6.5.
6.5.
1
Tessa McClain
Tessa McClain 
USA4:34.74
  
 
2
Ava Duggan
Ava Duggan ('03)
USA4:36.10
  
 
3
Leandra Lorenz
Leandra Lorenz ('99)
GER4:36.14
  
 
4
Kyra Holland
Kyra Holland 
USA4:36.33
  
 SB
5
Hannah Preeo
Hannah Preeo ('99)
AUS4:36.74
  
 SB
6
Kristen Cherry
Kristen Cherry 
USA4:39.91
  
 
K 5000 m    
7.5.

Finale A

Finale
7.5.
1
Leandra Lorenz
Leandra Lorenz ('99)
GER16:37.68
  
 PB
2
Susanna Weir
Susanna Weir ('99)
USA16:39.85
  
 
3Maria AhmMaria Ahm ('98)DEN16:44.19
  
 
4
Maggie Springer
Maggie Springer 
USA16:45.56
  
 
5
Abigail Hassman
Abigail Hassman 
USA16:48.44
  
 
6
Tina Capparell
Tina Capparell 
USA16:59.31
  
 PB
7
Tessa McClain
Tessa McClain 
USA17:02.31
  
 PB
8
Arianna DeBoer
Arianna DeBoer 
USA17:12.30
  
 
9
Hannah Lindgren
Hannah Lindgren 
USA17:13.68
  
 PB
10
Azza Borovicka-Swanson
Azza Borovicka-Swanson 
USA17:24.73
  
 
11
Sarah Daniels
Sarah Daniels 
USA17:26.52
  
 
Ava Duggan
Ava Duggan ('03)
USA DNF
  
 
K 10000 m    
7.5.

Finale A

Finale
7.5.
1Maria AhmMaria Ahm ('98)DEN35:13.09
  
 
2
Maggie Springer
Maggie Springer 
USA35:15.83
  
 
3
Sarah Daniels
Sarah Daniels 
USA35:26.85
  
 PB
4
Julien Webster
Julien Webster ('99)
USA36:22.31
  
 PB
5
Ainsley Jacobs
Ainsley Jacobs 
USA36:36.89
  
 
6
Lizzie Vinci
Lizzie Vinci 
USA37:23.79
  
 PB
K 3000 m forh.    
7.5.

Finale A

Finale
7.5.
1
Tina Capparell
Tina Capparell 
USA10:22.95
  
 PB
2
Hannah Miller
Hannah Miller ('01)
USA10:44.42
  
 
3
Azza Borovicka-Swanson
Azza Borovicka-Swanson 
USA10:47.01
  
 
4
Madison Neuner
Madison Neuner 
USA10:49.22
  
 
5
Jordyn McDonnell
Jordyn McDonnell 
USA10:58.96
  
 
6
Hannah Preeo
Hannah Preeo ('99)
AUS11:00.67
  
 SB
7
Shannon Trevor
Shannon Trevor 
USA11:01.90
  
 PB
8
Katie Hally
Katie Hally ('01)
USA11:19.42
  
 
K 100 m hæk 84.0 cm    
7.5. Vind: +0.6

Finale A

Finale
7.5.Vind: +0.6
1
Alyssa Sandy
Alyssa Sandy ('98)
GUY13.83
  
 
2
Isabelle Dely
Isabelle Dely ('01)
USA14.27
  
 SB
3
Deborah Gnoumou
Deborah Gnoumou 
USA14.84
  
 SB
Destiny Smith
Destiny Smith 
USA DNF
  
 
K 400 m hæk    
7.5.

Finale A

Finale
7.5.
1
Makenzie Joiner
Makenzie Joiner 
USA1:02.86
  
 PB
2
Carly Schmidt
Carly Schmidt ('01)
USA1:03.47
  
 SB
K Højdespring    
7.5.

Finale A

Finale
7.5.
1
Dominique Biron
Dominique Biron 
USA1.65
  
 
 
1.60
 XO
1.65
  O
1.68
XXX
     
2
Destiny DeBlock
Destiny DeBlock 
USA1.60
  
 PB
 
1.45
  O
1.50
  O
1.55 =PB
XXO
1.60 PB
  O
1.65
XXX
   
4
Ani Boghossian-James
Ani Boghossian-James 
USA1.60
  
 =SB
 
1.50
  O
1.55
  O
1.60 =SB
XXO
1.65
XXX
    
7
Courtney Lines
Courtney Lines 
USA1.55
  
 
 
1.55
XXO
1.60
XXX
      
8
Kennedee Cox
Kennedee Cox 
USA1.55
  
 
 
1.45
  O
1.50
 XO
1.55
XXO
1.60
XXX
    
Jessica Anderson
Jessica Anderson 
USA NH
  
 
 
1.45
XXX
       
Deborah Gnoumou
Deborah Gnoumou 
USA NH
  
 
 
1.50
  X
       
K Stangspring    
7.5.

Finale A

Finale
7.5.
1
Hayley Horvath
Hayley Horvath 
USA4.00
  
 
 
3.80
  O
3.90
  O
4.00
XXO
4.16
XXX
    
2
Millie Klefsaas
Millie Klefsaas 
USA3.80
  
 SB
 
3.40
  O
3.50
XXO
3.60
 XO
3.70 SB
 XO
3.80 SB
  O
3.90
XXX
  
3
Luzy Lieger
Luzy Lieger ('99)
GER3.80
  
 
 
3.50
  O
3.60
  O
3.70
  O
3.80
 XO
3.90
XXX
   
4
Tonet Tallie
Tonet Tallie ('02)
RSA3.80
  
 =PB
 
3.25
 XO
3.40
 XO
3.50
  O
3.60
  O
3.70 SB
  O
3.80 =PB
 XO
3.90
XXX
 
5
Madison George
Madison George 
USA3.70
  
 
 
3.70
  O
3.80
XXX
      
6
Sophie Fernandez
Sophie Fernandez 
USA3.60
  
 
 
3.40
  O
3.50
XXO
3.60
  O
3.70
  XX
    
7
Olesya Sitkowski
Olesya Sitkowski 
USA3.60
  
 
 
3.60
 XO
3.70
XXX
      
8
Cierra Crane
Cierra Crane 
USA3.50
  
 
 
3.40
  O
3.50
  O
3.60
XXX
     
9
Blythe Hehmeyer
Blythe Hehmeyer 
USA3.50
  
 PB
 
3.25 PB
  O
3.40 PB
XXO
3.50 PB
XXO
3.60
  XX
3.70
  XX
   
Chloe Christian
Chloe Christian 
USA NH
  
 
 
3.40
XXX
       
K Længdespring    
7.5.

Finale A

Finale
7.5.
1
Courtney Lines
Courtney Lines 
USA5.89
+0.1
  
 PB
 
5.89 PB
 0.1
0.57
 0.7
5.52
 -0.2
5.64
 0.0
  X
 0.0
5.89 =PB
 0.0
  
2
Alicia Lehman
Alicia Lehman 
USA5.86
+0.3
  
 PB
 
  X
 0.0
5.49
 0.0
5.55
 0.0
5.62
 0.0
5.405.86 PB
 0.3
  
3
Dominique Biron
Dominique Biron 
USA5.81
-0.5
  
 
 
  X
 0.0
5.81
 -0.5
5.76
 0.0
5.64
 0.0
5.44
 0.0
5.61
 0.0
  
4
Megan Heidebrecht
Megan Heidebrecht 
USA5.66
+0.4
  
 
 
5.44
 0.5
  X
 0.0
5.36
 0.0
  X
 0.0
5.39
 0.0
5.66
 0.4
  
5
Denee Hibbert
Denee Hibbert 
USA5.60
+0.9
  
 
 
5.60
 0.9
5.59
 0.0
5.44
 -0.3
5.41
 0.4
5.57
 0.0
5.48
 0.0
  
6
Alexa Mark
Alexa Mark 
USA5.51
+0.2
  
 
 
  X
 0.0
5.51
 0.2
5.36
 -0.2
4.98
 0.0
  X
 0.0
5.38
 0.4
  
K Kuglestød 4.0 kg    
7.5.

Finale A

Finale
7.5.
1
Keeley Suzenski
Keeley Suzenski 
USA14.91
  
 
 
14.4614.9114.2814.8614.5114.68  
2
Kayla Thorpe
Kayla Thorpe 
USA14.05
  
 SB
 
  X  X12.4413.1113.1314.05 SB  
3
Lauryn Carlton
Lauryn Carlton 
USA13.75
  
 PB
 
11.9613.15 PB13.1413.58 PB13.61 PB13.75 PB  
4
Georgia Coleman
Georgia Coleman 
USA13.18
  
 PB
 
13.08 PB  X12.1611.9712.4113.18 PB  
5
Madeleine Duchaussee
Madeleine Duchaussee 
USA13.06
  
 
 
12.6912.7412.9212.1712.3013.06  
6
Fatimah Owens
Fatimah Owens 
USA13.01
  
 PB
 
13.01 PB  X  X  X12.7212.66  
7
Kaosisochukwu Nkwonta
Kaosisochukwu Nkwonta 
USA12.79
  
 
 
12.0312.6512.7911.91  X12.53  
8
Chelsea Wallace
Chelsea Wallace 
USA12.78
  
 
 
12.43  X12.12  X  X12.78  
9
Kristine Strazdite
Kristine Strazdite ('99)
LAT12.70
  
 SB
 
12.17 SB  X12.1611.4011.4112.70 SB  
K Diskoskast 1.0 kg    
7.5.

Finale A

Finale
7.5.
1
Fatimah Owens
Fatimah Owens 
USA47.43
  
 
 
42.7545.28  X46.4847.43  X  
2
Chelsea Wallace
Chelsea Wallace 
USA46.29
  
 
 
45.79  X43.04  X  X46.29  
3
Abigail Klinge
Abigail Klinge 
USA45.33
  
 PB
 
40.4145.33 PB38.31  X41.28  X  
4
Keeley Suzenski
Keeley Suzenski 
USA43.95
  
 
 
42.2343.95  X  X  X42.38  
5
Lauryn Carlton
Lauryn Carlton 
USA43.31
  
 
 
40.3540.75  X41.28  X43.31  
6
Kaitlin McGoogan
Kaitlin McGoogan 
USA43.11
  
 
 
42.06  X42.8243.11  X  X  
7
Georgia Coleman
Georgia Coleman 
USA41.92
  
 SB
 
41.92 SB  X  X36.1435.2340.33  
8
Gabrielle Holliday
Gabrielle Holliday ('01)
USA40.30
  
 
 
  X40.30  X  X  X  X  
13
Kristine Strazdite
Kristine Strazdite ('99)
LAT36.19
  
 
 
34.35  X36.19     
Bethany Clement
Bethany Clement 
USA NM
  
 
 
  X  X  X     
K Hammerkast 4.0 kg    
7.5.

Finale A

Finale
7.5.
1
Georgia Coleman
Georgia Coleman 
USA57.88
  
 SB
 
53.8656.4557.88 SB55.98  X55.76  
2
Chioma Njoku
Chioma Njoku ('01)
USA57.63
  
 PB
 
51.8156.8354.4451.4957.63 PB53.49  
3
Kaitlin McGoogan
Kaitlin McGoogan 
USA56.91
  
 
 
55.61  X56.9154.88  X55.92  
4
Lauryn Carlton
Lauryn Carlton 
USA53.25
  
 PB
 
51.24  X53.25 PB  X  X  X  
5
Eva Mustafić
Eva Mustafić ('98)
CRO52.93
  
 
 
52.0152.80  X  X52.93  X  
6
Keeley Suzenski
Keeley Suzenski 
USA52.68
  
 
 
52.6851.14  X  X  X52.13  
7
Kaosisochukwu Nkwonta
Kaosisochukwu Nkwonta 
USA52.21
  
 PB
 
51.11 PB51.84 PB  X52.21 PB  X48.24  
8
Bethany Clement
Bethany Clement 
USA51.80
  
 
 
51.6447.6850.4350.0549.9951.80  
9
Kristine Strazdite
Kristine Strazdite ('99)
LAT50.79
  
 PB
 
49.89 PB  X50.79 PB49.9747.85  X  
10
Chelsea Wallace
Chelsea Wallace 
USA50.16
  
 PB
 
47.5150.16 PB  X     
11
Mackenzie Stephens
Mackenzie Stephens 
USA47.19
  
 
 
45.5746.2647.19     
12
Hope Belvit
Hope Belvit 
USA47.17
  
 
 
47.1746.3645.81     
13
Fatimah Owens
Fatimah Owens 
USA47.10
  
 PB
 
45.06 PB46.68 PB47.10 PB     
K Spydkast 600 gram    
7.5.

Finale A

Finale
7.5.
1
Megan Albamonti
Megan Albamonti ('01)
USA55.78
  
 PB
 
48.9246.4047.1446.0546.0555.78 PB  
2
Kristen Herr
Kristen Herr 
USA45.19
  
 SB
 
37.8036.6739.1837.21  X45.19 SB  
3
Kayla Thorpe
Kayla Thorpe 
USA44.38
  
 
 
43.1943.95  X44.3843.4844.02  
4
Grace Dieleman
Grace Dieleman 
USA40.04
  
 
 
36.8034.4533.8431.71  X40.04  
6
Dominique Biron
Dominique Biron 
USA37.42
  
 
 
34.06  X  X32.96  X37.42  
K Syvkamp    
7.5.

Finale A

Finale
7.5.
1
Dominique Biron
Dominique Biron 
USA5279
  
 
 
14,28/+0,41,6711,7725,55/-1,15,47/-2,334,252.22,41
K 4 x 100 m stafet    
7.5.

Finale A

Finale
7.5.
1
Delaware 
Delaware  
USA45.68
  
 
  Trinity Tapper, Kamylin Padgham, Shylehn Ebuenga-Smith, Aja Davis
2
UNCW 
UNCW  
USA46.28
  
 
  Janiyah Fields, Brynn Sheffield, Destiny Smith, Courtney Lines
3
Elon 
Elon  
USA46.39
  
 
  Meghan Wilcox, Alyssa Sandy, Piper Jons, Jordan Haywood
K 4 x 400 m stafet    
7.5.

Finale A

Finale
7.5.
1
Elon 
Elon  
USA3:45.31
  
 
  Aliya Barrows, Tessa DiPierdomenico, Meghan Wilcox, Piper Jons

Seneste resultater

2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
23‐25.9GreveAfslutningsstævne
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
18.9KøbenhavnDM Halvmarathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9VejenSyd-mesterskaber
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle
31.8HerlevÅbne klubmesterskaber i tre-kamp
30.8HolbækTRACKS - HOLBÆK
30.8ViborgTRACKS - Viborg
28.8AarhusAarhus Springer i Luften 2
28.8GentofteGentofteløbet
28.8HerlevHerlevløbet
27.8OdenseDiskosstangspringsstævne
27.8KoldingRegionsstævne - 4 kamp
27‐28.8BallerupDM Masters
25.8SkiveNVJ-stævne Rødding
23.8København5000&1 Nats PB
23.8FrederiksbergFIF sprint/stafetstævne
23.8AarhusAtletik i Aarhus 3
22.8NæstvedUP stævne HG
21.8RønneDGI Mangekamp
21.8OdenseLandsdelsmesterskab
20.8SæbyVDMU mangekamp 10-13 år individuel og hold.
20‐21.8BallerupØst Ungdom
18.8SkiveSkive Torsdagsstævne
18.8FrederiksbergFIF UP-Stævne
18.8HvidovreSommerkast IV
18.8HvidovreSpring med stang
17.8RønneViking 10.000m
16.8TårnbyTracks Amager
14.8SilkeborgKastestævne