Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Tårnby: Tårnby Games 7‐8.5.2022
Tårnby Stadion

M 100 m    
7.5. Vind: +2.7

Finale A

Finale
7.5.Vind: +2.7
1Mikkel JohanssonMikkel Johansson ('02)Hvidovre AM10.66 w
  
 
2Andreas TrajkovskiAndreas Trajkovski ('93)Hvidovre AM / MKD10.68 w
  
 
3Rasmus Søsted AndersenRasmus Søsted Andersen ('02)Odense Atletik 10.86 w
  
 
4Peter RasmussenPeter Rasmussen ('98)Odense Atletik 10.92 w
  
 
5Christoph HansenChristoph Hansen ('92)Frederiksberg IF / GER11.12 w
  
 
6Thomas Jersild OlsenThomas Jersild Olsen ('01)Holte Atletik11.18 w
  
 
7Benjamin GabrielsenBenjamin Gabrielsen ('95)Sparta11.27 w
  
 
8Massin Ait BouziadMassin Ait Bouziad ('95)Sparta11.46 w
  
 
Indledende heats7.5.
Indledende 1
7.5. Vind: +1.8
7.5.Vind: +1.8
1Andreas TrajkovskiAndreas Trajkovski ('93)Hvidovre AM / MKD10.74
Q
  
 SB
2Thomas Jersild OlsenThomas Jersild Olsen ('01)Holte Atletik11.13
q
  
 PB
3Christoph HansenChristoph Hansen ('92)Frederiksberg IF / GER11.16
q
  
 SB
4Massin Ait BouziadMassin Ait Bouziad ('95)Sparta11.40
q
  
 PB
5Emil GrovnEmil Grovn ('98)Frederiksberg IF11.52
  
 SB
6Jacob Moos LarsenJacob Moos Larsen ('93)Frederiksberg IF11.66
  
 PB
7Robin SwannRobin Swann ('97)Sparta11.94
  
 PB
Indledende 2
7.5. Vind: +3.1
7.5.Vind: +3.1
1Mikkel JohanssonMikkel Johansson ('02)Hvidovre AM10.73 w
Q
  
 
2Rasmus Søsted AndersenRasmus Søsted Andersen ('02)Odense Atletik 10.91 w
q
  
 
3Peter RasmussenPeter Rasmussen ('98)Odense Atletik 11.03 w
q
  
 
4Benjamin GabrielsenBenjamin Gabrielsen ('95)Sparta11.13 w
q
  
 
5Oswald CarstensenOswald Carstensen ('02)Sparta11.83 w
  
 
6Troels KaasTroels Kaas ('95)KIF11.83 w
  
 
M 300 m    
8.5.

Finale A

Finale
8.5.
1Mikkel JohanssonMikkel Johansson ('02)Hvidovre AM34.32
  
 PB
2Mathias HøjenMathias Højen ('05)BAK34.64
  
 PB
3Andreas TrajkovskiAndreas Trajkovski ('93)Hvidovre AM / MKD34.97
  
 PB
Finale B
8.5.
8.5.
1Thomas Jersild OlsenThomas Jersild Olsen ('01)Holte Atletik35.39
  
 PB
2Dánjal Dahl LjósheimDánjal Dahl Ljósheim Hvirlan35.95
  
 PB
3Abdirisak Ahmed MahamadAbdirisak Ahmed Mahamad ('96)Odense Atletik 37.17
  
 PB
4Jeppe Emil KristensenJeppe Emil Kristensen ('99)Odense Atletik 37.76
  
 PB
Finale C
8.5.
8.5.
1Sebastian Højriis MonneretSebastian Højriis Monneret ('03)Sparta35.14
  
 PB
2Sofus Peter LassenSofus Peter Lassen ('03)Sparta36.00
  
 PB
3Sofus Olivarius VølundSofus Olivarius Vølund ('04)Sparta36.30
  
 PB
4David RørvigDavid Rørvig ('06)Hvidovre AM39.09
  
 PB
5Robin RichRobin Rich ('67)KIF40.49
  
 SB
Finale D
8.5.
8.5.
1Peter RasmussenPeter Rasmussen ('98)Odense Atletik 36.42
  
 PB
2Mikkel KlejnstrupMikkel Klejnstrup ('86)Hvidovre AM37.08
  
 SB
3Daniel Rømer MatthiesenDaniel Rømer Matthiesen ('99)Hvidovre AM37.62
  
 PB
4René L. PedersenRené L. Pedersen ('61)Odense Atletik 44.06
  
 PB
M 800 m    
7.5.

Finale A

Finale
7.5.
1Mathias LundkvistMathias Lundkvist ('93)Frederiksberg IF1:57.75
  
 SB
2Lucas Søgaard HjortkjærLucas Søgaard Hjortkjær ('02)IK Hellas2:00.28
  
 PB
3Christian LindgreenChristian Lindgreen ('02)Sparta2:01.84
  
 SB
4Mohamed HersiMohamed Hersi ('94)Frederiksberg IF2:06.86
  
 SB
5Storm Foged SabroeStorm Foged Sabroe ('06)Frederiksberg IF2:09.10
  
 SB
6René L. PedersenRené L. Pedersen ('61)Odense Atletik 2:22.21
  
 SB
Finale B
7.5.
7.5.
1Jeppe Emil KristensenJeppe Emil Kristensen ('99)Odense Atletik 2:05.40
  
 PB
2Richardo BowenRichardo Bowen ('97)Frederiksberg IF2:05.47
  
 PB
3Brandon Van HaerenBrandon Van Haeren ('92)KIF / CAN2:06.78
  
 PB
4Erik KoldErik Kold ('92)BAC2:16.33
  
 SB
5Mads ErtingMads Erting ('03)PSF2:25.34
  
 PB
M 3000 m    
8.5.

Finale A

Finale
8.5.
1Alex MogensenAlex Mogensen ('94)SÅN8:52.16
  
 SB
2Emil Hammer LuxEmil Hammer Lux ('02)Sparta9:04.92
  
 PB
3Benjamin Azimi KhanlarkhaniBenjamin Azimi Khanlarkhani ('06)Sparta9:11.80
  
 PB
4Mohamed HersiMohamed Hersi ('94)Frederiksberg IF9:19.20
  
 SB
5William HvassWilliam Hvass ('06)Sparta9:25.00
  
 SB
6Henrik LauHenrik Lau ('71)Odense Atletik 9:30.56
  
 SB
7Emil KristensenEmil Kristensen ('04)Helsingør IF9:52.52
  
 PB
8Bo Sterup AbrahamssonBo Sterup Abrahamsson ('76)KIF9:57.31
  
 SB
9Anders LagergrenAnders Lagergren ('91)PSF9:57.93
  
 PB
10Lasse Kuhre HansenLasse Kuhre Hansen ('96)Viking Atletik9:58.06
  
 SB
11Mads ErtingMads Erting ('03)PSF10:24.79
  
 PB
12Ellis Oron-LexnerEllis Oron-Lexner ('97)Blovstrød Løverne10:31.05
  
 PB
13Nikolaj BlomNikolaj Blom ('06)Viking Atletik10:36.31
  
 SB
14David Romney LauridsenDavid Romney Lauridsen ('01)Herlev Atletik10:45.33
  
 SB
M 3000 m forh.    
8.5.

Finale A

Finale
8.5.
1Esben Krogh RasmussenEsben Krogh Rasmussen ('93)Sparta9:02.50
  
 PB
2Khavaquiah RasmusenKhavaquiah Rasmusen ('92)Sparta9:03.89
  
 PB
3Conrad LindConrad Lind ('01)Sparta9:44.89
  
 PB
M 110 m hæk    
7.5. Vind: +2.7

Finale A

Finale
7.5.Vind: +2.7
1Nikolaj GrønbechNikolaj Grønbech ('02)Sparta15.05 w
  
 
2Massin Ait BouziadMassin Ait Bouziad ('95)Sparta15.13 w
  
 
3Alfred Dahl LarsenAlfred Dahl Larsen ('02)Frederiksberg IF15.75 w
  
 
4Oswald CarstensenOswald Carstensen ('02)Sparta16.40 w
  
 
5Villads ClausenVillads Clausen ('98)Amager AC17.98 w
  
 
M Højdespring    
7.5.

Finale A

Finale
7.5.
1Stig FogStig Fog ('67)Herlev Atletik1.40
  
 SB
 
1.35 SB
  O
1.40 SB
XXO
1.45
XXX
     
M Stangspring    
8.5.

Finale A

Finale
8.5.
1Mikkel RingstedMikkel Ringsted ('96)KIF4.70
  
 SB
 
4.30 SB
 XO
4.40 SB
XXO
4.50 SB
 XO
4.60 SB
  O
4.70 SB
  O
4.80
  xr
  
2Nikolaj GravesNikolaj Graves ('98)Sparta4.60
  
 SB
 
4.30 SB
 XO
4.40 SB
XXO
4.50 SB
XXO
4.60 SB
 XO
4.70
  xr
   
M Længdespring    
8.5.

Finale A

Finale
8.5.
1Massin Ait BouziadMassin Ait Bouziad ('95)Sparta6.49
-1.0
  
 SB
 
  X
 -1.4
  X
 0.4
  X
 -0.4
6.49 SB
 -1.0
  X
 0.0
5.86
 -1.5
  
2Robin SwannRobin Swann ('97)Sparta6.34
+0.7
  
 SB
 
5.84 SB
 0.0
6.23
 2.6
6.28 SB
 0.4
6.26
 1.3
6.34 SB
 0.7
6.33
 1.4
  
3Nikolaj GrønbechNikolaj Grønbech ('02)Sparta6.09
-1.8
  
 SB
 
6.09 SB
 -1.8
  X
 1.4
  X
 1.2
  X
 0.1
  X  X
 -2.2
  
M Kuglestød 7.26 kg    
8.5.

Finale A

Finale
8.5.
1Christopher Holmbjerg JensenChristopher Holmbjerg Jensen ('97)Sparta15.13
  
 
 
15.13  X  X14.6514.1214.73  
2Sebastian LarsenSebastian Larsen ('01)Amager AC13.05
  
 PB
 
13.05 PB12.5612.3212.79  X  X  
3Thomas ChristensenThomas Christensen ('72)Herlev Atletik10.54
  
 PB
 
10.09 PB9.9110.54 PB     
M Diskoskast 2.0 kg    
7.5.

Finale A

Finale
7.5.
1Sebastian LarsenSebastian Larsen ('01)Amager AC39.49
  
 PB
 
37.01 PB39.49 PB  X37.6036.1537.20  
2Nikolaj GrønbechNikolaj Grønbech ('02)Sparta36.47
  
 PB
 
32.92 SB  X32.3736.47 PB35.10  X  
3Oswald CarstensenOswald Carstensen ('02)Sparta35.91
  
 PB
 
35.91 PB34.6835.5632.73  X  X  
M Spydkast 800 gram    
7.5.

Finale A

Finale
7.5.
1Mikkel HansenMikkel Hansen ('93)Gentofte IK50.26
  
 SB
 
50.26 SB48.9548.9947.3840.7949.37  
2Stig FogStig Fog ('67)Herlev Atletik36.37
  
 PB
 
36.19 PB33.4432.1132.5435.1436.37 PB  
3Victor Bendix BeiterVictor Bendix Beiter ('01)Sparta31.54
  
 PB
 
31.54 PB24.8326.2526.8825.5928.34  
4Thomas ChristensenThomas Christensen ('72)Herlev Atletik30.94
  
 SB
 
30.43 SB30.83 SB30.94 SB  –  –  –  
K 100 m    
7.5. Vind: +2.3

Finale A

Finale
7.5.Vind: +2.3
1Celina HagiharaCelina Hagihara ('06)KIF12.02 w
  
 
2Anna Øbakke LangeAnna Øbakke Lange ('99)Sparta12.12 w
  
 
3Line Grønbæk AndersenLine Grønbæk Andersen ('04)Vejle IF12.45 w
  
 
4Camilla MotzkusCamilla Motzkus ('97)Odense Atletik 12.54 w
  
 
5Tinna Berg JørgensenTinna Berg Jørgensen ('99)Hvirlan12.99 w
  
 
Indledende heats7.5.
Indledende 1
7.5. Vind: +1.2
7.5.Vind: +1.2
1Klara Skriver LoesslKlara Skriver Loessl ('02)Sparta11.89
Q
  
 PB
2Camilla MotzkusCamilla Motzkus ('97)Odense Atletik 12.38
q
  
 SB
3Line Grønbæk AndersenLine Grønbæk Andersen ('04)Vejle IF12.41
q
  
 PB
4Rebekka LütkenRebekka Lütken ('97)AK Brøndby13.34
q
  
 SB
5Sille Oksbroe HejselbakSille Oksbroe Hejselbak ('01)Sparta13.50
  
 PB
6Laura FriedeheimLaura Friedeheim ('91)Frederiksberg IF / GER13.53
  
 SB
7Karoline BoysenKaroline Boysen ('94)AK Brøndby14.98
  
 PB
Indledende 2
7.5. Vind: +1.3
7.5.Vind: +1.3
1Celina HagiharaCelina Hagihara ('06)KIF12.07
Q
  
 PB
2Caroline Benfeldt SørensenCaroline Benfeldt Sørensen ('02)Frederiksberg IF12.09
q
  
 SB
3Anna Øbakke LangeAnna Øbakke Lange ('99)Sparta12.17
q
  
 PB
4Tinna Berg JørgensenTinna Berg Jørgensen ('99)Hvirlan13.02
q
  
 PB
K 300 m    
8.5.

Finale A

Finale
8.5.
1Anne Sofie KirkegaardAnne Sofie Kirkegaard ('98)Sparta38.96
  
 SB
2Annemarie NissenAnnemarie Nissen ('94)Sparta39.00
  
 PB
3Anna Øbakke LangeAnna Øbakke Lange ('99)Sparta39.38
  
 PB
4Louise JørgensenLouise Jørgensen ('91)KIF40.05
  
 PB
5Zarah BuchwaldZarah Buchwald ('95)Hvidovre AM40.33
  
 PB
6Rebekka HillingsøRebekka Hillingsø KIF41.12
  
 PB
Finale B
8.5.
8.5.
1Ada Nissen ThyrstedAda Nissen Thyrsted ('06)Amager AC41.81
  
 PB
2Misja B. JepsenMisja B. Jepsen ('01)Hvidovre AM41.88
  
 PB
3Sille Oksbroe HejselbakSille Oksbroe Hejselbak ('01)Sparta44.35
  
 PB
4Louise Høkilde WassmannLouise Høkilde Wassmann ('03)Greve Atletik44.78
  
 SB
5Sabrina Kjær MøllerSabrina Kjær Møller ('97)Odense Atletik 45.28
  
 SB
6Wilma Birch JohanssonWilma Birch Johansson ('99)KIF46.31
  
 PB
Finale C
8.5.
8.5.
1April Webber SørensenApril Webber Sørensen ('04)Frederiksberg IF43.06
  
 PB
2Ulrikke Boje BrunUlrikke Boje Brun ('98)KIF44.46
  
 PB
3Claire ScottClaire Scott ('08)DELTA45.88
  
 PB
4Anna Braad OlesenAnna Braad Olesen ('05)BAC48.63
  
 PB
5Frida Victoria PetersenFrida Victoria Petersen ('98)KIF49.09
  
 PB
K 800 m    
7.5.

Finale A

Finale
7.5.
1Annemarie NissenAnnemarie Nissen ('94)Sparta2:09.22
  
 PB
2Louise JørgensenLouise Jørgensen ('91)KIF2:11.46
  
 SB
3Olivia ThorsgaardOlivia Thorsgaard Sparta2:15.92
  
 SB
4Marie Falkebo JensenMarie Falkebo Jensen ('03)Sparta2:21.47
  
 SB
5Sandra BöllSandra Böll ('94)Sparta2:36.36
  
 SB
Finale B
7.5.
7.5.
1Wilma Birch JohanssonWilma Birch Johansson ('99)KIF2:30.51
  
 SB
2Elisabeth Møller RønnstadElisabeth Møller Rønnstad ('04)Sparta2:32.51
  
 SB
3Ulrikke Boje BrunUlrikke Boje Brun ('98)KIF2:36.35
  
 PB
4Sabrina Kjær MøllerSabrina Kjær Møller ('97)Odense Atletik 2:36.88
  
 SB
5Frida Victoria PetersenFrida Victoria Petersen ('98)KIF2:44.94
  
 PB
K 100 m hæk 84.0 cm    
7.5. Vind: +0.7

Finale A

Finale
7.5.Vind: +0.7
1Klara Skriver LoesslKlara Skriver Loessl ('02)Sparta13.87
  
 PB
2Ida Beiter BommeIda Beiter Bomme ('01)Sparta13.90
  
 PB
3Sandra BöllSandra Böll ('94)Sparta14.69
  
 SB
4Josefine Skifter AndersenJosefine Skifter Andersen ('03)DELTA15.18
  
 PB
K Højdespring    
7.5.

Finale A

Finale
7.5.
1Rikke AndersenRikke Andersen ('98)Sparta1.66
  
 SB
 
1.61 SB
  O
1.66 SB
  O
1.70
XXX
     
2Sara OlsenSara Olsen ('01)Sparta1.55
  
 SB
 
1.40 SB
  O
1.45 SB
  O
1.50 SB
  O
1.55 SB
  O
1.58
XXX
   
2Nickoline Skifter AndersenNickoline Skifter Andersen ('98)Sparta1.55
  
 SB
 
1.45 SB
  O
1.50 SB
  O
1.55 SB
  O
1.58
XXX
    
K Stangspring    
8.5.

Finale A

Finale
8.5.
1Laura GrønbechLaura Grønbech ('99)Sparta3.60
  
 SB
 
3.00 SB
  O
3.10 SB
  O
3.20 SB
  O
3.30 SB
  O
3.40 SB
  O
3.50 SB
  O
3.60 SB
 XO
3.70
XXX
2Karen Sif ÁrsælsdóttirKaren Sif Ársælsdóttir ('99)Odense Atletik / ISL3.20
  
 SB
 
3.00 SB
 XO
3.10 SB
 XO
3.20 SB
XXO
3.30
XXX
    
3Rebecca SpiegelhauerRebecca Spiegelhauer ('02)BAK2.90
  
 SB
 
2.60 SB
  O
2.70 SB
 XO
2.80 SB
 XO
2.90 SB
 XO
3.00
XXX
   
K Længdespring    
8.5.

Finale A

Finale
8.5.
1Ida Beiter BommeIda Beiter Bomme ('01)Sparta5.88
0.0
  
 PB
 
  X
 2.3
5.81 PB
 -0.2
5.88 PB
 0.0
  X
 1.6
  X
 0.0
5.83
 0.0
  
2Mathilde Zeuthen PedersenMathilde Zeuthen Pedersen ('99)KIF5.65
+0.5
  
 SB
 
5.58 SB
 1.8
5.65 SB
 0.5
5.51
 0.0
5.60
 -0.7
  X
 0.0
5.57
 -1.7
  
3Louise Bach MooreLouise Bach Moore ('01)Sparta5.55
+1.9
  
 SB
 
  X
 0.2
5.55 SB
 1.9
  X
 -1.1
  X  X
 0.0
  X
 -0.8
  
4Laura TølløseLaura Tølløse ('97)Sparta5.35
+1.4
  
 SB
 
  X
 -0.3
  X
 0.1
5.35 SB
 1.4
  X
 2.5
  X
 -0.4
  X
 -2.0
  
K Kuglestød 4.0 kg    
8.5.

Finale A

Finale
8.5.
1Nickoline Skifter AndersenNickoline Skifter Andersen ('98)Sparta13.92
  
 SB
 
13.35 SB13.80 SB12.8913.2313.92 SB13.22  
2Maria SløkMaria Sløk ('83)Hvidovre AM13.82
  
 SB
 
13.5713.82 SB13.5212.8413.4312.37  
3Sandra BöllSandra Böll ('94)Sparta12.37
  
 SB
 
  X12.20 SB12.35 SB12.37 SB11.29  X  
K Diskoskast 1.0 kg    
7.5.

Finale A

Finale
7.5.
1Annesofie Hartmann NielsenAnnesofie Hartmann Nielsen Hvidovre AM53.01
  
 SB
 
52.78 SB51.6653.01 SB  X52.5852.94  
2Maria SløkMaria Sløk ('83)Hvidovre AM42.85
  
 
 
41.6042.76  X42.6442.8540.92  
3Tenna Riber ThordahlTenna Riber Thordahl ('95)Køge Atletik42.18
  
 SB
 
42.13 SB  X42.18 SB  X40.8239.97  
K Spydkast 600 gram    
7.5.

Finale A

Finale
7.5.
1Nickoline Skifter AndersenNickoline Skifter Andersen ('98)Sparta39.96
  
 SB
 
39.07 SB38.5237.82  X39.47 SB39.96 SB  
2Anne LorenzenAnne Lorenzen ('02)Hvidovre AM33.31
  
 SB
 
32.45 SB32.1531.8733.31 SB33.2330.76  
D19 100 m    
7.5. Vind: +1.7

Finale A

Finale
7.5.Vind: +1.7
1Malte BankMalte Bank ('03)Sparta11.07
  
 PB
2Magnus Askov-HansenMagnus Askov-Hansen ('03)Frederiksberg IF11.45
  
 SB
3Jonas StrungeJonas Strunge ('04)Hvidovre AM11.61
  
 PB
4Noah Birk MeissnerNoah Birk Meissner ('03)Skive AM11.77
  
 SB
5Lauge Preisler VillundLauge Preisler Villund ('03)Frederiksberg IF11.82
  
 PB
6Mathis TouillonMathis Touillon ('04)Hvidovre AM11.87
  
 PB
7Tobias Feldborg NielsenTobias Feldborg Nielsen ('03)IK Hellas11.99
  
 SB
8Simon-Ronaldo Baun L GonzalesSimon-Ronaldo Baun L Gonzales ('04)BAK12.88
  
 SB
D19 200 m    
8.5. Vind: +0.6

Finale A

Finale
8.5.Vind: +0.6
1Simon-Ronaldo Baun L GonzalesSimon-Ronaldo Baun L Gonzales ('04)BAK26.64
  
 SB
D19 3000 m    
8.5.

Finale A

Finale
8.5.
1Gustav HeroldGustav Herold ('05)Sparta9:37.46
  
 PB
2Sylvester WindahlSylvester Windahl ('06)Frederiksberg IF9:44.19
  
 PB
3Laurits Gade Strøyer AndersenLaurits Gade Strøyer Andersen ('05)Blovstrød Løverne10:24.88
  
 SB
4Sebastian BrogaardSebastian Brogaard ('06)Korsør AM10:24.93
  
 PB
5Noah Askerøi-WaldmannNoah Askerøi-Waldmann ('06)Frederiksberg IF10:29.06
  
 PB
6Daniel Røddik LundDaniel Røddik Lund ('06)Amager AC10:29.41
  
 PB
7Argos SiinerArgos Siiner ('06)KIF10:35.21
  
 PB
8Agnes Skanderby HøyAgnes Skanderby Høy ('04)Blovstrød Løverne10:55.38
  
  K 1 Mixed competition
9Abigail SaccoAbigail Sacco ('06)Sparta11:25.19
  
  K 2 Mixed competition
10Maria LeonchukMaria Leonchuk ('05)Sparta / UKR12:14.55
  
  K 3 Mixed competition
D19 110 m hæk 99.1 cm    
7.5. Vind: +1.1

Finale A

Finale
7.5.Vind: +1.1
1Sofus Peter LassenSofus Peter Lassen ('03)Sparta14.70
  
 PB
2Sebastian Højriis MonneretSebastian Højriis Monneret ('03)Sparta14.78
  
 PB
3Noah Birk MeissnerNoah Birk Meissner ('03)Skive AM15.30
  
 SB
4Malte BankMalte Bank ('03)Sparta15.60
  
 PB
5Mads Rubek VitoftMads Rubek Vitoft ('03)Sparta16.73
  
 PB
D19 400 m hæk    
7.5.

Finale A

Finale
7.5.
1Tobias Feldborg NielsenTobias Feldborg Nielsen ('03)IK Hellas1:01.27
  
 PB
D19 Længdespring    
8.5.

Finale A

Finale
8.5.
1Carl Bruce AaboCarl Bruce Aabo ('04)HGATM 6.87
-0.3
  
 SB
 
6.85 SB
 1.3
6.74
 0.0
6.87 SB
 -0.3
6.71
 -1.2
6.51
 -1.6
  X
 0.1
  
2Sofus Olivarius VølundSofus Olivarius Vølund ('04)Sparta6.50
+1.8
  
 PB
 
6.13 SB
 -2.5
6.50 PB
 1.8
  X
 1.6
6.26
 -0.2
  X
 -1.3
6.08
 -1.8
  
3Tobias Feldborg NielsenTobias Feldborg Nielsen ('03)IK Hellas5.38
+1.5
  
 SB
 
5.38 SB
 1.5
5.27
 0.0
  X
 0.6
5.17
 -2.0
5.04
 0.9
  X
 0.6
  
D19 Kuglestød 6.0 kg    
8.5.

Finale A

Finale
8.5.
1David Holst HahnDavid Holst Hahn ('04)Frederiksberg IF10.38
  
 PB
 
9.91 PB10.30 PB9.6110.1810.2610.38 PB  
D19 Diskoskast 1.75 kg    
7.5.

Finale A

Finale
7.5.
1Malte BankMalte Bank ('03)Sparta34.37
  
 PB
 
34.37 PB  X32.3333.7832.0928.65  
D19 Spydkast 800 gram    
7.5.

Finale A

Finale
7.5.
1Theodor HenneckeTheodor Hennecke ('04)Sparta58.28
  
 PB
 
53.60  X56.42 PB58.28 PB56.1657.50  
2Noah Birk MeissnerNoah Birk Meissner ('03)Skive AM52.22
  
 
 
51.2050.7849.19  X  X52.22  
P19 100 m    
7.5. Vind: +2.7

Finale A

Finale
7.5.Vind: +2.7
1Nanna GrubertNanna Grubert ('04)BAK12.95 w
  
 
2Annika VintherAnnika Vinther ('04)Helsingør IF13.00 w
  
 
3Sissel Lentz ChristensenSissel Lentz Christensen ('03)Odense Atletik 13.23 w
  
 
P19 200 m    
8.5. Vind: -1.3

Finale A

Finale
8.5.Vind: -1.3
1Cecilie Gedsø FærgeCecilie Gedsø Færge ('03)Sparta25.20
  
 SB
2Celina HagiharaCelina Hagihara ('06)KIF25.25
  
 SB
3Line Grønbæk AndersenLine Grønbæk Andersen ('04)Vejle IF25.58
  
 SB
4Kathrine Holst HahnKathrine Holst Hahn ('04)Frederiksberg IF26.84
  
 SB
Finale B
8.5. Vind: -0.8
8.5.Vind: -0.8
1Alma Rath AndersenAlma Rath Andersen ('04)Køge Atletik27.55
  
 PB
2Annika VintherAnnika Vinther ('04)Helsingør IF27.67
  
 PB
3Sissel Lentz ChristensenSissel Lentz Christensen ('03)Odense Atletik 28.27
  
 PB
4Mathilde MikkelsenMathilde Mikkelsen ('04)Blovstrød Løverne29.49
  
 PB
P19 100 m hæk 84.0 cm    
7.5. Vind: +2.1

Finale A

Finale
7.5.Vind: +2.1
1Karla SchärfeKarla Schärfe ('03)Sparta14.77 w
  
 
2Betty Marie Ramsgaard JensenBetty Marie Ramsgaard Jensen ('04)Sparta15.03 w
  
 
3April Webber SørensenApril Webber Sørensen ('04)Frederiksberg IF21.58 w
  
 
P19 Højdespring    
7.5.

Finale A

Finale
7.5.
1Josefine Skifter AndersenJosefine Skifter Andersen ('03)DELTA1.55
  
 SB
 
1.45 SB
  O
1.50 SB
  O
1.55 SB
XXO
1.58
  r
    
2Betty Marie Ramsgaard JensenBetty Marie Ramsgaard Jensen ('04)Sparta1.50
  
 PB
 
1.40 SB
  O
1.45 SB
  O
1.50 PB
  O
1.55
XXX
    
P19 Længdespring    
8.5.

Finale A

Finale
8.5.
1Josefine Skifter AndersenJosefine Skifter Andersen ('03)DELTA5.74
-0.2
  
 SB
 
  X  X
 0.3
  X
 0.0
  X
 0.0
5.63 SB
 0.0
5.74 SB
 -0.2
  
2Kathrine Holst HahnKathrine Holst Hahn ('04)Frederiksberg IF5.58
+0.5
  
 PB
 
5.53 PB
 2.0
5.58 PB
 0.5
  X  X
 0.0
  X
 0.2
  X
 0.0
  
3Nanna GrubertNanna Grubert ('04)BAK5.26
+1.0
  
 SB
 
  X
 1.4
  X
 1.8
5.18 SB
 1.3
5.21 SB
 1.6
  X
 2.0
5.26 SB
 1.0
  
P19 Spydkast 600 gram    
7.5.

Finale A

Finale
7.5.
1Karla SchärfeKarla Schärfe ('03)Sparta43.04
  
 SB
 
38.31 SB42.36 SB34.2937.3143.04 SB39.85  
2Elin NiclasenElin Niclasen ('03)Hvirlan35.12
  
 SB
 
29.99 SB34.01 SB31.4231.74  X35.12 SB  
D17 100 m    
7.5. Vind: +0.6

Finale A

Finale
7.5.Vind: +0.6
1Christian AnderssonChristian Andersson ('06)Greve Atletik11.09
  
 PB
2Sebastian Abildgaard GlybSebastian Abildgaard Glyb ('05)Holte Atletik11.27
  
 PB
3Jónas Gunnleivsson IsaksenJónas Gunnleivsson Isaksen ('05)Bragdið11.37
  
 PB
4Villads Fredsted AndersenVillads Fredsted Andersen ('06)Frederiksberg IF11.60
  
 PB
5Anyel WeisAnyel Weis ('06)Sparta11.67
  
 SB
6Viktor Sigge GreifensteinViktor Sigge Greifenstein ('06)Hvidovre AM11.73
  
 PB
7Frederik Dahl LarsenFrederik Dahl Larsen ('06)Frederiksberg IF11.84
  
 SB
Indledende heats7.5.
Indledende 1
7.5. Vind: +3.4
7.5.Vind: +3.4
1Christian AnderssonChristian Andersson ('06)Greve Atletik11.21 w
Q
  
 
2Villads Fredsted AndersenVillads Fredsted Andersen ('06)Frederiksberg IF11.55 w
q
  
 
3Anyel WeisAnyel Weis ('06)Sparta11.64 w
q
  
 
4Viktor Sigge GreifensteinViktor Sigge Greifenstein ('06)Hvidovre AM11.83 w
q
  
 
5Oliver LarsenOliver Larsen ('05)Amager AC11.92 w
  
 
6Mikkel Panduro JohanssonMikkel Panduro Johansson ('06)Helsingør IF13.02 w
  
 
Indledende 2
7.5. Vind: +4.2
7.5.Vind: +4.2
1Sebastian Abildgaard GlybSebastian Abildgaard Glyb ('05)Holte Atletik11.14 w
Q
  
 
2Jónas Gunnleivsson IsaksenJónas Gunnleivsson Isaksen ('05)Bragdið11.25 w
q
  
 
3Vitus RosenkrandsVitus Rosenkrands ('05)Sparta11.34 w
q
  
 
4Frederik Dahl LarsenFrederik Dahl Larsen ('06)Frederiksberg IF11.69 w
q
  
 
5Mads Villum Poulin HyldahlMads Villum Poulin Hyldahl ('05)Sparta11.91 w
  
 
6Elias SolvangElias Solvang ('05)IK Hellas12.49 w
  
 
D17 200 m    
8.5. Vind: +0.6

Finale A

Finale
8.5.Vind: +0.6
1
Samuel Jönsson
Samuel Jönsson ('06)
/ SWE22.80
  
 PB
2Jónas Gunnleivsson IsaksenJónas Gunnleivsson Isaksen ('05)Bragdið22.82
  
 PB
3Christian AnderssonChristian Andersson ('06)Greve Atletik32.54
  
 SB
Finale B
8.5. Vind: -1.3
8.5.Vind: -1.3
1Lance Christian AaboLance Christian Aabo ('06)HGATM 23.93
  
 PB
2Viktor Sigge GreifensteinViktor Sigge Greifenstein ('06)Hvidovre AM25.02
  
 PB
3Mikkel Panduro JohanssonMikkel Panduro Johansson ('06)Helsingør IF27.56
  
 PB
D17 800 m    
7.5.

Finale A

Finale
7.5.
1Andrei-Stefan UrseaAndrei-Stefan Ursea ('05)Frederiksberg IF2:05.41
  
 PB
2Sylvester WindahlSylvester Windahl ('06)Frederiksberg IF2:06.07
  
 PB
3Niels Gustav SvendsenNiels Gustav Svendsen ('06)Helsingør IF2:12.26
  
 PB
D17 110 m hæk 91.4 cm    
7.5. Vind: +1.4

Finale A

Finale
7.5.Vind: +1.4
1Sebastian Abildgaard GlybSebastian Abildgaard Glyb ('05)Holte Atletik14.46
  
 PB
2
Leo Göransson
Leo Göransson ('05)
/ SWE15.54
  
 PB
3Joel Frederik von d'AhéJoel Frederik von d'Ahé ('06)Sparta16.69
  
 PB
4Bertram SundlandBertram Sundland ('05)KIF18.70
  
 PB
5Oliver NeergaardOliver Neergaard ('06)Greve Atletik21.69
  
 PB
D17 400 m hæk 84.0 cm    
7.5.

Finale A

Finale
7.5.
1Cornelius Birk MeissnerCornelius Birk Meissner ('06)Skive AM59.30
  
 PB
2Bertram SundlandBertram Sundland ('05)KIF1:04.98
  
 PB
D17 Højdespring    
7.5.

Finale A

Finale
7.5.
1
Leo Göransson
Leo Göransson ('05)
/ SWE1.80
  
 PB
 
1.65 SB
  O
1.71 SB
  O
1.77 PB
 XO
1.80 PB
  O
1.85
XXX
   
2Asger Pape LiboriussenAsger Pape Liboriussen ('05)Sparta1.77
  
 SB
 
1.71 SB
  O
1.74 SB
 XO
1.77 SB
 XO
1.80
XXX
    
3Joel Frederik von d'AhéJoel Frederik von d'Ahé ('06)Sparta1.71
  
 PB
 
1.50 SB
  O
1.55 SB
  O
1.60 =PB
  O
1.65 PB
  O
1.68 PB
  O
1.71 PB
  O
1.74
XXX
 
4Victor ColdbergVictor Coldberg ('06)BAK1.68
  
 =PB
 
1.45 SB
  O
1.50 SB
  O
1.55 SB
  O
1.60 =PB
  O
1.65 PB
 XO
1.68 PB
  O
1.71
XXr
 
Anders Rosenberg JessenAnders Rosenberg Jessen ('06)BAC NH
  
 
 
1.60
XXX
       
D17 Stangspring    
8.5.

Finale A

Finale
8.5.
1Julius Haansbæk MortensenJulius Haansbæk Mortensen ('05)Sparta4.20
  
 SB
 
4.00 SB
  O
4.10 SB
  O
4.20 SB
 XO
4.30
XXX
    
D17 Længdespring    
8.5.

Finale A

Finale
8.5.
1Jónas Gunnleivsson IsaksenJónas Gunnleivsson Isaksen ('05)Bragdið6.78
+1.1
  
 PB
 
6.11 SB
 -1.1
6.71 PB
 1.2
6.78 PB
 1.1
  X
 1.9
  X6.62
 -0.7
  
2Anyel WeisAnyel Weis ('06)Sparta6.37
-1.2
  
 SB
 
6.37
 -1.2
6.29
 0.4
6.14
 -1.6
6.02
 1.5
  X
 2.5
  X
 0.0
  
3Asger Pape LiboriussenAsger Pape Liboriussen ('05)Sparta5.98
+0.6
  
 PB
 
5.80 PB
 -1.9
5.98 PB
 0.6
  X
 1.2
5.71
 0.1
5.36
 -1.4
5.31
 -1.9
  
D17 Kuglestød 5.0 kg    
8.5.

Finale A

Finale
8.5.
1Frederik Degn PedersenFrederik Degn Pedersen ('05)Greve Atletik14.66
  
 
 
14.2514.3014.6614.5414.2514.43  
2Emil Degn PedersenEmil Degn Pedersen ('05)Greve Atletik13.21
  
 
 
12.8013.21  X12.63  X12.42  
3Asger Pape LiboriussenAsger Pape Liboriussen ('05)Sparta12.64
  
 PB
 
11.88 SB11.8012.24 PB12.64 PB11.08  X  
4Mathias Riber SchmidtMathias Riber Schmidt ('06)Køge Atletik11.00
  
 PB
 
9.69  X10.1310.1410.5711.00  
D17 Diskoskast 1.5 kg    
7.5.

Finale A

Finale
7.5.
1Emil Degn PedersenEmil Degn Pedersen ('05)Greve Atletik46.07
  
 PB
 
45.61 PB46.07 PB45.2842.8744.4044.54  
2Frederik Degn PedersenFrederik Degn Pedersen ('05)Greve Atletik45.96
  
 PB
 
45.96 PB  X  X41.7541.9839.57  
3
Leo Göransson
Leo Göransson ('05)
/ SWE43.58
  
 SB
 
  X36.14 SB  X40.73 SB  X43.58 SB  
4Asger Pape LiboriussenAsger Pape Liboriussen ('05)Sparta38.06
  
 PB
 
38.06  X28.5231.5832.51  X  
5Mathias Riber SchmidtMathias Riber Schmidt ('06)Køge Atletik32.47
  
 PB
 
31.4924.8831.0732.20  X32.47  
6Joel Frederik von d'AhéJoel Frederik von d'Ahé ('06)Sparta22.72
  
 PB
 
  X  X  X22.62 PB22.72 PB  X  
D17 Spydkast 700 gram    
7.5.

Finale A

Finale
7.5.
1
Leo Göransson
Leo Göransson ('05)
/ SWE55.23
  
 PB
 
47.11 SB45.6248.60 SB48.99 SB55.23 PB  X  
2Christian AnderssonChristian Andersson ('06)Greve Atletik43.98
  
 PB
 
  X  X  X  X43.98 PB  X  
3Victor ColdbergVictor Coldberg ('06)BAK42.99
  
 PB
 
42.99 PB39.4639.8140.8435.3040.38  
4Mathias Riber SchmidtMathias Riber Schmidt ('06)Køge Atletik41.85
  
 PB
 
37.2938.9836.5541.85 PB37.25  X  
5Elias SolvangElias Solvang ('05)IK Hellas36.37
  
 PB
 
  X36.37 PB35.10  X  X34.64  
6Joel Frederik von d'AhéJoel Frederik von d'Ahé ('06)Sparta32.22
  
 PB
 
29.53 PB  X  X32.22 PB  X  X  
P17 100 m    
7.5. Vind: +2.3

Finale A

Finale
7.5.Vind: +2.3
1Sille Kurylak HansenSille Kurylak Hansen ('06)IK Hellas12.44 w
  
 
2Amaya Kruse JørgensenAmaya Kruse Jørgensen ('06)Sparta12.54 w
  
 
3Anna PedersenAnna Pedersen ('05)Sparta12.61 w
  
 
4Maja Tange NordlienMaja Tange Nordlien ('06)Holte Atletik13.09 w
  
 
5Stine Baandrup TindbækStine Baandrup Tindbæk ('05)BAK13.18 w
  
 
6Mathilde SteenbergMathilde Steenberg ('06)Greve Atletik13.51 w
  
 
7Signe KensøSigne Kensø ('06)Herlev Atletik13.86 w
  
 
Indledende heats7.5.
Indledende 1
7.5. Vind: +0.3
7.5.Vind: +0.3
1Maja Tange NordlienMaja Tange Nordlien ('06)Holte Atletik13.30
Q
  
 PB
2Signe KensøSigne Kensø ('06)Herlev Atletik13.99
q
  
 SB
3Sara Fransisco MouridsenSara Fransisco Mouridsen ('06)BAC14.07
q
  
 SB
4Sophia BosackSophia Bosack ('06)BAC14.51
  
 SB
Indledende 2
7.5. Vind: +4.8
7.5.Vind: +4.8
1Anna PedersenAnna Pedersen ('05)Sparta12.62 w
Q
  
 
2Stine Baandrup TindbækStine Baandrup Tindbæk ('05)BAK12.87 w
q
  
 
3Mathilde SteenbergMathilde Steenberg ('06)Greve Atletik13.31 w
q
  
 
4Viola JensenViola Jensen ('06)Greve Atletik14.21 w
  
 
5Celine Moryl PehrsonCeline Moryl Pehrson ('06)IK Olympia15.63 w
  
 
Indledende 3
7.5. Vind: +1.8
7.5.Vind: +1.8
1Amaya Kruse JørgensenAmaya Kruse Jørgensen ('06)Sparta12.48
Q
  
 PB
2Sille Kurylak HansenSille Kurylak Hansen ('06)IK Hellas12.57
q
  
 PB
3Asta BockAsta Bock ('06)Gentofte IK14.30
  
 PB
4Katrine GulevKatrine Gulev ('06)Viking Atletik15.42
  
 PB
P17 200 m    
8.5. Vind: -1.2

Finale A

Finale
8.5.Vind: -1.2
1Amaya Kruse JørgensenAmaya Kruse Jørgensen ('06)Sparta26.04
  
 PB
2Anna PedersenAnna Pedersen ('05)Sparta26.58
  
 PB
3Filippa RougFilippa Roug ('05)BAK26.88
  
 SB
4Stine Baandrup TindbækStine Baandrup Tindbæk ('05)BAK27.02
  
 PB
5Rosa PoulsenRosa Poulsen ('06)Holte Atletik28.40
  
 PB
6Frida RevallFrida Revall ('06)Greve Atletik29.16
  
 SB
Finale B
8.5. Vind: +1.0
8.5.Vind: +1.0
1Mathilde SteenbergMathilde Steenberg ('06)Greve Atletik27.65
  
 PB
2Signe KensøSigne Kensø ('06)Herlev Atletik28.54
  
 PB
3Sara Fransisco MouridsenSara Fransisco Mouridsen ('06)BAC29.17
  
 PB
4Sophie MørchSophie Mørch ('05)Blovstrød Løverne30.28
  
 PB
P17 800 m    
7.5.

Finale A

Finale
7.5.
1Abigail SaccoAbigail Sacco ('06)Sparta2:41.85
  
 SB
2Freja Snedker StorgaardFreja Snedker Storgaard ('06)BAC2:44.18
  
 PB
3Maria LeonchukMaria Leonchuk ('05)Sparta / UKR2:44.26
  
 PB
P17 100 m hæk 76.2 cm    
7.5. Vind: +4.0

Finale A

Finale
7.5.Vind: +4.0
1
Linnéa Säfström
Linnéa Säfström ('05)
/ SWE15.27 w
  
 
2Aurora Suarez Alvarez ThostrupAurora Suarez Alvarez Thostrup ('06)Sparta15.60 w
  
 
3Mathilde SteenbergMathilde Steenberg ('06)Greve Atletik16.02 w
  
 
4Rosa PoulsenRosa Poulsen ('06)Holte Atletik17.15 w
  
 
P17 400 m hæk    
7.5.

Finale A

Finale
7.5.
1Ada Nissen ThyrstedAda Nissen Thyrsted ('06)Amager AC1:06.28
  
 PB
2Manja Lund JørgensenManja Lund Jørgensen ('05)Greve Atletik1:18.03
  
 SB
P17 Højdespring    
7.5.

Finale A

Finale
7.5.
1Isabel Josefina B. FarupIsabel Josefina B. Farup ('05)Holte Atletik1.58
  
 SB
 
1.55 SB
 XO
1.58 SB
XXO
1.61
XXX
     
2Lydia Kure FriisLydia Kure Friis ('06)Frederiksberg IF1.55
  
 SB
 
1.45 SB
  O
1.50 SB
  O
1.55 SB
  O
1.58
XXX
    
3Maja Tange NordlienMaja Tange Nordlien ('06)Holte Atletik1.55
  
 SB
 
1.50 SB
  O
1.55 SB
 XO
1.58
XXX
     
4Adriana Vennervald OperaAdriana Vennervald Opera ('06)AK Brøndby1.55
  
 PB
 
1.40 SB
 XO
1.45 =PB
  O
1.50 PB
XXO
1.55 PB
XXO
    
5
Linnéa Säfström
Linnéa Säfström ('05)
/ SWE1.50
  
 SB
 
1.40 SB
  O
1.45 SB
XXO
1.50 SB
  O
1.55
XXX
    
6Rosa PoulsenRosa Poulsen ('06)Holte Atletik1.50
  
 SB
 
1.35 SB
  O
1.40 SB
  O
1.45 SB
  O
1.50 SB
XXO
1.55
XXX
   
7Katrine GulevKatrine Gulev ('06)Viking Atletik1.35
  
 =PB
 
1.20 SB
  O
1.25 SB
  O
1.30 SB
  O
1.35 =PB
 XO
1.40
XXX
   
7Freja Snedker StorgaardFreja Snedker Storgaard ('06)BAC1.35
  
 SB
 
1.25 SB
  O
1.30 SB
  O
1.35 SB
 XO
1.40
XXX
    
9Asta BockAsta Bock ('06)Gentofte IK1.35
  
 =PB
 
1.25 SB
  O
1.30 SB
 XO
1.35 =PB
 XO
1.40
XXX
    
P17 Længdespring    
8.5.

Finale A

Finale
8.5.
1Sille Kurylak HansenSille Kurylak Hansen ('06)IK Hellas5.42
+1.5
  
 PB
 
5.36 PB
 0.0
5.33
 0.1
5.42 PB
 1.5
5.20
 -0.2
5.42 =PB
 0.0
4.39
 -0.7
  
2Stine Baandrup TindbækStine Baandrup Tindbæk ('05)BAK5.18
+0.9
  
 SB
 
4.94 SB
 -0.4
  X
 0.0
  X5.02 SB
 1.7
5.18 SB
 0.9
4.88
 -2.2
  
3Filippa RougFilippa Roug ('05)BAK5.14
-1.4
  
 SB
 
  X5.13 SB
 0.1
5.06
 1.1
5.11
 0.0
5.10
 0.0
5.14 SB
 -1.4
  
4Malika B. JensenMalika B. Jensen ('06)KIF4.84
+1.0
  
 PB
 
4.82 PB
 0.0
4.68
 -0.9
4.69
 0.0
4.74
 1.3
4.84 PB
 1.0
4.76
 -2.5
  
5Sara Fransisco MouridsenSara Fransisco Mouridsen ('06)BAC4.42
0.0
  
 PB
 
4.33 PB
 0.0
4.34 PB
 0.5
4.16
 0.0
4.23
 -1.4
4.42 PB
 0.0
  X
 1.8
  
6Frida RevallFrida Revall ('06)Greve Atletik4.29
+1.2
  
 PB
 
4.29 PB
 1.2
4.20
 -0.5
  X
 -0.3
4.01
 -0.1
  X
 0.0
  X  
7Mathilde SteenbergMathilde Steenberg ('06)Greve Atletik4.28
0.0
  
 PB
 
4.17 PB
 0.0
4.16
 -1.6
4.28 PB
 0.0
  X  X  X  
8Sophia BosackSophia Bosack ('06)BAC4.17
+1.4
  
 SB
 
4.17 SB
 1.4
  X4.14
 1.9
  X  X  X  
9Manja Lund JørgensenManja Lund Jørgensen ('05)Greve Atletik4.07
+0.4
  
 PB
 
4.07 PB
 0.4
3.94
 -0.1
3.26
 -1.4
     
10Viola JensenViola Jensen ('06)Greve Atletik3.76
-0.2
  
 SB
 
3.76 SB
 -0.2
3.54
 -0.8
3.58
 1.0
     
P17 Kuglestød 3.0 kg    
8.5.

Finale A

Finale
8.5.
1
Linnea Fohlén Gladh
Linnea Fohlén Gladh ('06)
/ SWE13.15
  
 SB
 
13.15 SB12.0111.6811.9312.3311.83  
2Aurora Suarez Alvarez ThostrupAurora Suarez Alvarez Thostrup ('06)Sparta11.19
  
 SB
 
11.19 SB11.0010.8610.8411.1410.93  
3Charmaine De TazaCharmaine De Taza ('06)Herlev Atletik10.20
  
 SB
 
9.47 SB9.319.299.3010.20 SB9.95  
4Rosa PoulsenRosa Poulsen ('06)Holte Atletik9.49
  
 SB
 
8.69 SB9.30 SB9.49 SB9.459.399.43  
5Laura CzubaLaura Czuba ('06)Køge Atletik9.31
  
 SB
 
7.988.309.31 SB8.75  X  X  
6Christina Hye FisherChristina Hye Fisher ('06)Køge Atletik9.18
  
 PB
 
8.70 SB8.78 SB9.18 PB8.038.948.47  
7Malika B. JensenMalika B. Jensen ('06)KIF9.00
  
 PB
 
8.89 PB8.95 PB9.00 PB  –    
P17 Diskoskast 1.0 kg    
7.5.

Finale A

Finale
7.5.
1Anne Juul JensenAnne Juul Jensen ('06)Viking Atletik43.69
  
 
 
33.8443.69  X  X  X  X  
2Freja VeichertsFreja Veicherts ('05)KIF41.66
  
 PB
 
  X40.2838.1541.66 PB  X36.43  
3Charmaine De TazaCharmaine De Taza ('06)Herlev Atletik27.10
  
 PB
 
25.90 PB27.09 PB27.10 PB22.55  X22.71  
4Laura CzubaLaura Czuba ('06)Køge Atletik25.22
  
 PB
 
23.67 SB23.94 SB  X25.22 PB  X22.10  
5
Moa Persson
Moa Persson ('06)
/ SWE24.95
  
 SB
 
23.50 SB24.95 SB23.1024.8222.9323.44  
P17 Spydkast 500 gram    
7.5.

Finale A

Finale
7.5.
1Julie RasmussenJulie Rasmussen ('06)Holte Atletik37.90
  
 PB
 
36.30 PB34.2932.4832.0737.39 PB37.90 PB  
2Sille Kurylak HansenSille Kurylak Hansen ('06)IK Hellas33.42
  
 PB
 
32.0032.1233.42 PB31.9832.8130.19  
3
Moa Persson
Moa Persson ('06)
/ SWE31.47
  
 PB
 
  X31.47 PB  X  X  X  X  
4Thea Lei HansgaardThea Lei Hansgaard ('05)Trongårdens IF 31.38
  
 SB
 
31.38 SB31.1731.3431.2929.10  X  
5Charmaine De TazaCharmaine De Taza ('06)Herlev Atletik31.29
  
 SB
 
28.5529.8130.2429.1627.8131.29 SB  
6
Linnéa Säfström
Linnéa Säfström ('05)
/ SWE30.12
  
 SB
 
29.51 SB  X30.12 SB27.65  X  X  
7Tsehaynesh Beblein PorsbølTsehaynesh Beblein Porsbøl ('05)Holte Atletik27.21
  
 SB
 
  X25.85 SB  X  X  X27.21 SB  
D15 100 m    
7.5. Vind: +2.3

Finale A

Finale
7.5.Vind: +2.3
1Carl Bäckström NielsenCarl Bäckström Nielsen ('07)Amager AC11.50 w
  
 
2Birk KrygerBirk Kryger ('08)HGATM 12.04 w
  
 
3Oliver MikkelsenOliver Mikkelsen ('08)Sparta12.09 w
  
 
4Oliver Buus NilssonOliver Buus Nilsson ('07)Holte Atletik12.33 w
  
 
5Luka MeldgaardLuka Meldgaard ('08)Frederiksberg IF12.47 w
  
 
6Emil Fischer SchiltmannEmil Fischer Schiltmann ('08)Holte Atletik12.77 w
  
 
7Sebastian NowotnySebastian Nowotny ('08)Amager AC12.93 w
  
 
Indledende heats7.5.
Indledende 1
7.5. Vind: +2.0
7.5.Vind: +2.0
1Carl Bäckström NielsenCarl Bäckström Nielsen ('07)Amager AC11.53
Q
  
 PB
2Birk KrygerBirk Kryger ('08)HGATM 12.06
q
  
 PB
3Sebastian NowotnySebastian Nowotny ('08)Amager AC12.97
q
  
 PB
4Ask JørgensenAsk Jørgensen ('08)IK Hellas13.62
  
 PB
5Christian RørvigChristian Rørvig ('08)Hvidovre AM13.94
  
 PB
Indledende 2
7.5. Vind: +2.3
7.5.Vind: +2.3
1Emil Fischer SchiltmannEmil Fischer Schiltmann ('08)Holte Atletik12.68 w
Q
  
 
2Oliver Someya ElklintOliver Someya Elklint ('08)Sparta13.03 w
  
 
3Tristan TrzecieskiTristan Trzecieski ('07)Amager AC13.46 w
  
 
Indledende 3
7.5. Vind: +3.7
7.5.Vind: +3.7
1Oliver MikkelsenOliver Mikkelsen ('08)Sparta12.11 w
Q
  
 
2Luka MeldgaardLuka Meldgaard ('08)Frederiksberg IF12.26 w
q
  
 
3Oliver Buus NilssonOliver Buus Nilsson ('07)Holte Atletik12.31 w
q
  
 
4Emil Zilmer LundEmil Zilmer Lund ('07)Amager AC12.71 w
q
  
 
5Malthe Nikolaj Godsk JørgensenMalthe Nikolaj Godsk Jørgensen ('08)Sparta13.59 w
  
 
D15 200 m    
8.5. Vind: -0.3

Finale A

Finale
8.5.Vind: -0.3
1Carl Bäckström NielsenCarl Bäckström Nielsen ('07)Amager AC23.58
  
 PB
2Jeppe Stetkær BohrJeppe Stetkær Bohr ('07)Holte Atletik25.14
  
 PB
2Matthew MattioliMatthew Mattioli ('08)Gentofte IK25.14
  
 PB
Finale B
8.5. Vind: -1.2
8.5.Vind: -1.2
1Oliver MikkelsenOliver Mikkelsen ('08)Sparta24.89
  
 PB
2Sebastian BaanSebastian Baan ('07)Helsingør IF25.04
  
 PB
3Luka MeldgaardLuka Meldgaard ('08)Frederiksberg IF25.78
  
 PB
4Villy Reedtz FunderVilly Reedtz Funder ('08)Sparta27.53
  
 PB
5Oliver Someya ElklintOliver Someya Elklint ('08)Sparta27.54
  
 PB
Finale C
8.5. Vind: +0.2
8.5.Vind: +0.2
1Rune SkovgaardRune Skovgaard ('08)Gentofte IK26.36
  
 PB
2
Jonathan Eklund
Jonathan Eklund ('08)
/ SWE26.49
  
 PB
3Malthe Nikolaj Godsk JørgensenMalthe Nikolaj Godsk Jørgensen ('08)Sparta27.33
  
 PB
4Stefan FreeseStefan Freese ('08)Hvidovre AM29.42
  
 PB
D15 800 m    
7.5.

Finale A

Finale
7.5.
1William ThøgersenWilliam Thøgersen ('08)Sparta2:08.40
  
 PB
2Mikkel Feldborg NielsenMikkel Feldborg Nielsen ('07)IK Hellas2:08.53
  
 PB
3
Mikel Månsson
Mikel Månsson ('07)
/ SWE2:08.99
  
 PB
4Mads VincentsenMads Vincentsen ('07)Sparta2:16.89
  
 PB
5Theodor Reedtz LundsgaardTheodor Reedtz Lundsgaard ('07)Gentofte IK2:18.61
  
 PB
6August MaerskAugust Maersk ('08)Amager AC2:29.05
  
 PB
7August OlanderAugust Olander ('08)Frederiksberg IF2:30.73
  
 PB
D15 1500 m    
8.5.

Finale A

Finale
8.5.
1Mikkel Feldborg NielsenMikkel Feldborg Nielsen ('07)IK Hellas4:26.07
  
 PB
2Magnus Abildgaard KofoedMagnus Abildgaard Kofoed ('09)Fremad Holbæk4:35.27
  
 PB
3Mads VincentsenMads Vincentsen ('07)Sparta4:37.08
  
 PB
4Theodor Reedtz LundsgaardTheodor Reedtz Lundsgaard ('07)Gentofte IK4:47.18
  
 PB
5August OlanderAugust Olander ('08)Frederiksberg IF5:01.62
  
 PB
6Tristan LundTristan Lund ('10)Sparta5:10.86
  
 PB
7Andreas MoorsAndreas Moors ('08)Blovstrød Løverne5:25.64
  
 PB
8Kasper GranlundKasper Granlund ('09)Greve Atletik5:35.49
  
 PB
9Emil Kundal HansenEmil Kundal Hansen ('08)BAC5:45.91
  
 PB
10Johannes Mølbak JohansenJohannes Mølbak Johansen ('09)Amager AC6:06.67
  
 PB
D15 100 m hæk 84.0 cm    
7.5. Vind: +3.6

Finale A

Finale
7.5.Vind: +3.6
1August Skytte ChristensenAugust Skytte Christensen ('07)BAK13.98 w
  
 
2Oliver MikkelsenOliver Mikkelsen ('08)Sparta15.12 w
  
 
3Mads VincentsenMads Vincentsen ('07)Sparta15.56 w
  
 
D15 Højdespring    
7.5.

Finale A

Finale
7.5.
1August Skytte ChristensenAugust Skytte Christensen ('07)BAK1.70
  
 PB
 
1.55 =PB
  O
1.61 PB
  O
1.65 PB
  O
1.70 PB
 XO
1.75
  X
   
2Oliver MikkelsenOliver Mikkelsen ('08)Sparta1.55
  
 SB
 
1.45
  O
1.50
  O
1.55 =SB
  O
1.58
  r
    
3Malthe Nikolaj Godsk JørgensenMalthe Nikolaj Godsk Jørgensen ('08)Sparta1.45
  
 =PB
 
1.35
  O
1.40 =SB
 XO
1.45 =PB
XXO
1.50
XXX
    
D15 Stangspring    
8.5.

Finale A

Finale
8.5.
1August Skytte ChristensenAugust Skytte Christensen ('07)BAK2.90
  
 PB
 
2.50 PB
  O
2.60 PB
  O
2.70 PB
  O
2.80 PB
  O
2.90 PB
 XO
3.00
XXX
  
2Mads VincentsenMads Vincentsen ('07)Sparta2.70
  
 =PB
 
2.30 =PB
  O
2.40 PB
  O
2.50 PB
  O
2.60 PB
  O
2.70 PB
XXO
2.80
XXX
  
3Johan Dahl KokkegårdJohan Dahl Kokkegård ('08)Sparta2.60
  
 PB
 
2.00 PB
  O
2.10 PB
  O
2.20 PB
  O
2.30 PB
  O
2.40 PB
  O
2.50 PB
XXO
2.60 PB
 XO
2.70
XXX
4Malthe Nikolaj Godsk JørgensenMalthe Nikolaj Godsk Jørgensen ('08)Sparta2.20
  
 PB
 
1.90 PB
 XO
2.00 PB
  O
2.10 PB
  O
2.20 PB
 XO
2.30
XXr
   
D15 Længdespring    
8.5.

Finale A

Finale
8.5.
1Oliver MikkelsenOliver Mikkelsen ('08)Sparta5.88 w
+2.6
  
 
 
5.56
 2.9
5.80
 3.2
5.88
 2.6
  X
 -1.4
5.17
 -0.4
5.15
 -2.0
  
2Sebastian BaanSebastian Baan ('07)Helsingør IF4.88
-0.7
  
 PB
 
  X
 1.7
4.77
 0.6
4.34
 -0.9
3.95
 0.0
4.88
 -0.7
4.07
 -0.7
  
3Oliver Someya ElklintOliver Someya Elklint ('08)Sparta4.73
+0.8
  
 PB
 
  X
 1.5
  X
 0.0
  X
 -0.4
  X
 0.2
4.73 PB
 0.8
4.63
 -0.3
  
4Malthe Nikolaj Godsk JørgensenMalthe Nikolaj Godsk Jørgensen ('08)Sparta4.56
-1.2
  
 PB
 
3.94
 1.0
  X
 1.6
3.99
 0.0
4.15 PB
 1.6
4.37 PB
 -0.9
4.56 PB
 -1.2
  
5Christian RørvigChristian Rørvig ('08)Hvidovre AM4.52
+1.7
  
 PB
 
  X
 1.8
4.52 PB
 1.7
  X
 1.9
  X
 -0.9
  X
 0.5
  X
 0.7
  
D15 Kuglestød 4.0 kg    
8.5.

Finale A

Finale
8.5.
1
Jonathan Eklund
Jonathan Eklund ('08)
/ SWE11.34
  
 PB
 
10.20 PB10.82 PB11.27 PB10.2311.0811.34 PB  
2Tristan TrzecieskiTristan Trzecieski ('07)Amager AC9.91
  
 PB
 
9.07 PB9.67 PB8.959.479.329.91 PB  
3Valdemar AlbanValdemar Alban ('08)Roar Atletik9.71
  
 
 
9.549.469.719.07  X9.59  
4Oliver MikkelsenOliver Mikkelsen ('08)Sparta9.38
  
 PB
 
8.09 PB  –  –8.56 PB9.18 PB9.38 PB  
5Johan Dahl KokkegårdJohan Dahl Kokkegård ('08)Sparta9.18
  
 PB
 
9.05 PB9.18 PB7.778.548.439.03  
6Luka MeldgaardLuka Meldgaard ('08)Frederiksberg IF8.84
  
 PB
 
8.36 PB8.348.56 PB7.828.84 PB8.57  
7Villy Reedtz FunderVilly Reedtz Funder ('08)Sparta7.38
  
 PB
 
  X  X7.38 PB  –    
8Albert Lysemose NielsenAlbert Lysemose Nielsen ('08)IK Hellas6.97
  
 PB
 
6.97 PB6.80  X  –    
D15 Diskoskast 1.0 kg    
7.5.

Finale A

Finale
7.5.
1August Skytte ChristensenAugust Skytte Christensen ('07)BAK41.10
  
 PB
 
37.22 SB40.98 PB39.7941.10 PB  X39.83  
2Tristan TrzecieskiTristan Trzecieski ('07)Amager AC28.69
  
 PB
 
22.27 SB27.14 PB25.5028.69 PB21.1023.24  
3Ask JørgensenAsk Jørgensen ('08)IK Hellas22.13
  
 PB
 
21.82 PB22.13 PB16.9621.3319.7816.01  
4Albert Lysemose NielsenAlbert Lysemose Nielsen ('08)IK Hellas17.81
  
 PB
 
17.81 PB15.4813.79  X  X  X  
D15 Spydkast 600 gram    
7.5.

Finale A

Finale
7.5.
1
Felix Nilsson
Felix Nilsson ('07)
/ SWE44.32
  
 PB
 
44.32 PB  X  X  X  X39.89  
2
Jonathan Eklund
Jonathan Eklund ('08)
/ SWE43.58
  
 PB
 
  X41.52 PB41.52 =PB34.3843.58 PB  X  
3Mads VincentsenMads Vincentsen ('07)Sparta40.84
  
 
 
35.3234.5235.6739.2438.7440.84  
4Tristan TrzecieskiTristan Trzecieski ('07)Amager AC36.52
  
 PB
 
34.25 PB33.4136.52 PB33.0332.7633.90  
5Ask JørgensenAsk Jørgensen ('08)IK Hellas33.30
  
 PB
 
28.0430.1729.5033.30 PB  X23.74  
6Albert Lysemose NielsenAlbert Lysemose Nielsen ('08)IK Hellas24.65
  
 PB
 
18.59  X21.26 PB22.51 PB21.3024.65 PB  
7Oliver Someya ElklintOliver Someya Elklint ('08)Sparta22.95
  
 PB
 
20.90 PB22.95 PB22.7622.8918.4620.25  
Hugo BjerringHugo Bjerring ('07)Glostrup IC NM
  
 
 
  X  X      
P15 100 m    
7.5. Vind: +1.8

Finale A

Finale
7.5.Vind: +1.8
1Ronja ChristophersenRonja Christophersen ('07)Køge Atletik13.01
  
 PB
2Esther FalckEsther Falck ('08)Sparta13.09
  
 PB
3Beatrice KristensenBeatrice Kristensen ('07)Hvidovre AM13.20
  
 PB
4Natalia LydersenNatalia Lydersen ('08)Treysti13.59
  
 
5Bianca BaanBianca Baan ('07)Sparta14.09
  
 PB
6Silje Ålsbøl JensenSilje Ålsbøl Jensen ('08)Trongårdens IF 14.17
  
 PB
7Nanna Trier SvendsenNanna Trier Svendsen ('08)Frederiksberg IF14.19
  
 PB
Indledende heats7.5.
Indledende 1
7.5. Vind: +4.4
7.5.Vind: +4.4
1Esther FalckEsther Falck ('08)Sparta12.94 w
Q
  
 
2Beatrice KristensenBeatrice Kristensen ('07)Hvidovre AM13.26 w
q
  
 
3Bianca BaanBianca Baan ('07)Sparta13.97 w
q
  
 
4Nanna Trier SvendsenNanna Trier Svendsen ('08)Frederiksberg IF14.08 w
q
  
 
5Aimee Rønning VilhelmsenAimee Rønning Vilhelmsen ('07)Hvidovre AM14.25 w
  
 
Indledende 2
7.5. Vind: +1.9
7.5.Vind: +1.9
1Ronja ChristophersenRonja Christophersen ('07)Køge Atletik13.06
Q
  
 PB
2Silje Ålsbøl JensenSilje Ålsbøl Jensen ('08)Trongårdens IF 14.19
q
  
 PB
3Elsa Kyster HvelplundElsa Kyster Hvelplund ('08)Frederiksberg IF14.27
  
 PB
4Selma Schielder-KraghSelma Schielder-Kragh ('08)KIF14.43
  
 PB
5Carla Sehrt ArnøCarla Sehrt Arnø ('08)Gentofte IK14.64
  
 PB
Indledende 3
7.5. Vind: +0.8
7.5.Vind: +0.8
1Natalia LydersenNatalia Lydersen ('08)Treysti13.54
Q
  
 PB
2Selma Guldager KnudsenSelma Guldager Knudsen ('08)Trongårdens IF 13.57
q
  
 PB
3Aliya DahlAliya Dahl ('07)KIF14.23
  
 SB
4Isabella PetersenIsabella Petersen ('08)Frederiksberg IF14.59
  
 PB
5Lý PetersenLý Petersen ('07)Treysti14.87
  
 PB
P15 200 m    
8.5. Vind: +2.6

Finale A

Finale
8.5.Vind: +2.6
1Ronja ChristophersenRonja Christophersen ('07)Køge Atletik26.43 w
  
 
2Esther FalckEsther Falck ('08)Sparta26.71 w
  
 
3Sofie Skovgaard OlesenSofie Skovgaard Olesen ('08)Greve Atletik27.39 w
  
 
4Christine Emilie NæsbyChristine Emilie Næsby ('07)Sparta27.66 w
  
 
5Filippa B ClemmensenFilippa B Clemmensen ('07)Gentofte IK27.72 w
  
 
6Aliya DahlAliya Dahl ('07)KIF28.73 w
  
 
Finale B
8.5. Vind: -0.3
8.5.Vind: -0.3
1Vilma Viggers FabildVilma Viggers Fabild ('08)Frederiksberg IF28.93
  
 PB
2Queen RiegeQueen Riege ('08)Sparta29.25
  
 PB
3Aimee Rønning VilhelmsenAimee Rønning Vilhelmsen ('07)Hvidovre AM30.27
  
 PB
4Lý PetersenLý Petersen ('07)Treysti31.91
  
 PB
5Tabita HvannasteinTabita Hvannastein ('08)Treysti34.60
  
 SB
Finale C
8.5. Vind: +0.2
8.5.Vind: +0.2
1Beatrice KristensenBeatrice Kristensen ('07)Hvidovre AM27.54
  
 PB
2Amalie HesthavenAmalie Hesthaven ('08)Gentofte IK28.91
  
 PB
3Natalia LydersenNatalia Lydersen ('08)Treysti29.13
  
 PB
4Selma Schielder-KraghSelma Schielder-Kragh ('08)KIF30.86
  
 PB
5Ida Søgaard BondeIda Søgaard Bonde ('08)Greve Atletik30.98
  
 PB
P15 800 m    
7.5.

Finale A

Finale
7.5.
1Filippa Tvistholm JørgensenFilippa Tvistholm Jørgensen ('08)Greve Atletik2:25.93
  
 PB
2Thea FriisThea Friis ('08)Kolding KFUM 2:28.12
  
 PB
3Claire ScottClaire Scott ('08)DELTA2:32.83
  
 SB
4Sara MattesenSara Mattesen ('08)Korsør AM2:45.41
  
 PB
5Tabita HvannasteinTabita Hvannastein ('08)Treysti3:13.01
  
 SB
P15 1500 m    
8.5.

Finale A

Finale
8.5.
1Filippa Tvistholm JørgensenFilippa Tvistholm Jørgensen ('08)Greve Atletik5:06.45
  
 PB
2Amelie ZemanovaAmelie Zemanova ('10)Amager AC6:44.98
  
 PB
3Isabella Sone RandrupIsabella Sone Randrup ('10)KIF6:49.79
  
 PB
4Tabita HvannasteinTabita Hvannastein ('08)Treysti7:24.63
  
 PB
P15 80 m hæk 76.2 cm, 8 m    
7.5. Vind: +0.4

Finale A

Finale
7.5.Vind: +0.4
1Amalie HesthavenAmalie Hesthaven ('08)Gentofte IK13.47
  
 PB
2Esther FalckEsther Falck ('08)Sparta13.49
  
 PB
3Carla Sehrt ArnøCarla Sehrt Arnø ('08)Gentofte IK14.13
  
 PB
4Aliya DahlAliya Dahl ('07)KIF14.22
  
 PB
5Astrid Legård Have RasmussenAstrid Legård Have Rasmussen ('07)Roar Atletik14.56
  
 PB
6Mathilde PovlsenMathilde Povlsen ('08)HGATM 14.97
  
 PB
P15 Højdespring    
7.5.

Finale A

Finale
7.5.
1Celina C.S. JensenCelina C.S. Jensen ('07)Amager AC1.61
  
 PB
 
1.44 SB
  O
1.47 SB
  O
1.50 SB
  O
1.53 SB
  O
1.56 SB
  O
1.61 PB
 XO
  
2Viola Lei HansgaardViola Lei Hansgaard ('08)Trongårdens IF 1.53
  
 SB
 
1.41
  O
1.44
  O
1.47
  O
1.50 =SB
  O
1.53 SB
XXO
1.56
XXX
  
3Sarah Nygaard SandSarah Nygaard Sand ('07)Gentofte IK1.50
  
 PB
 
1.25 SB
  O
1.30 SB
  O
1.35 SB
  O
1.38 SB
  O
1.41 PB
  O
1.44 PB
  O
1.47 PB
  O
1.50 PB
  O
1.53
XXX
       
4Clara VejlgaardClara Vejlgaard ('08)Sparta1.47
  
 SB
 
1.35 SB
  O
1.38 SB
  O
1.41 SB
 XO
1.44 SB
  O
1.47 SB
  O
1.50
XXX
  
5Louise Lehman JensenLouise Lehman Jensen ('08)Frederiksberg IF1.47
  
 SB
 
1.35 SB
  O
1.38 SB
  O
1.41 SB
XXO
1.44 SB
XXO
1.47 SB
  O
1.50
XXX
  
6Amalie Sofie NielsenAmalie Sofie Nielsen ('07)Sparta1.41
  
 PB
 
1.30
  O
1.35
  O
1.38
  O
1.41 PB
 XO
1.44
XXX
   
7Ingrid BoveIngrid Bove ('07)Gentofte IK1.41
  
 PB
 
1.25 SB
  O
1.30 SB
  O
1.35 SB
 XO
1.38 =PB
 XO
1.41 PB
 XO
1.44
XXX
  
8Bianca BaanBianca Baan ('07)Sparta1.35
  
 SB
 
1.25 SB
  O
1.30 SB
  O
1.35 SB
  O
1.38
XXX
    
9Elsa Kyster HvelplundElsa Kyster Hvelplund ('08)Frederiksberg IF1.30
  
 =PB
 
1.25 SB
  O
1.30 =PB
  O
1.35
XXX
     
P15 Stangspring    
8.5.

Finale A

Finale
8.5.
1Astrid Legård Have RasmussenAstrid Legård Have Rasmussen ('07)Roar Atletik2.20
  
 PB
 
1.80
  O
1.90
  O
2.00
  O
2.10
  O
2.20
XXO
2.30
XXX
  
P15 Længdespring    
8.5.

Finale A

Finale
8.5.
1Celina C.S. JensenCelina C.S. Jensen ('07)Amager AC5.05
0.0
  
 SB
 
4.72 SB
 -1.3
5.01 SB
 0.6
5.05 SB
 0.0
4.98
 -1.2
4.89
 -0.6
4.67
 -1.3
  
2Freja Isabel KnudsenFreja Isabel Knudsen ('07)Sparta4.92
+0.5
  
 SB
 
  X4.92 SB
 0.5
  X  X4.73
 -1.4
  X  
3Esther FalckEsther Falck ('08)Sparta4.83
-0.3
  
 PB
 
4.79
 -0.7
  X4.16
 -1.8
4.23
 0.0
4.83
 -0.3
4.68
 -0.1
  
4Amalie Sofie NielsenAmalie Sofie Nielsen ('07)Sparta4.83
0.0
  
 PB
 
4.41 SB
 -1.3
4.78 PB
 -1.7
4.68
 -0.3
4.53
 -2.6
  X4.83 PB
 0.0
  
5Filippa B ClemmensenFilippa B Clemmensen ('07)Gentofte IK4.77
0.0
  
 PB
 
  X4.50 PB
 -1.6
4.34
 -0.8
4.46
 0.0
4.60 PB
 0.0
4.77 PB
 0.0
  
6Queen RiegeQueen Riege ('08)Sparta4.76
-0.8
  
 PB
 
4.76 PB
 -0.8
4.67
 -0.5
4.56
 -0.9
  X4.67
 -1.4
  X  
7Amalie HesthavenAmalie Hesthaven ('08)Gentofte IK4.50
0.0
  
 SB
 
4.47 SB
 -1.6
4.36
 -0.3
4.50 SB
 0.0
4.30
 0.0
4.47
 -1.9
4.39
 -1.1
  
8Ingrid Olivarius VølundIngrid Olivarius Vølund ('07)Sparta4.47
-1.1
  
 PB
 
4.47 PB
 -1.1
  X4.07
 -0.6
  X  X  X  
9Liv Amelia NygårdLiv Amelia Nygård ('08)KIF4.42
+0.6
  
 PB
 
  X4.42 PB
 0.6
4.22
 -0.2
     
10Nikoline WilladsenNikoline Willadsen ('08)Trongårdens IF 4.37
0.0
  
 PB
 
  X4.28 PB
 -0.8
4.37 PB
 0.0
     
11Aliya DahlAliya Dahl ('07)KIF4.34
-0.3
  
 PB
 
4.34 PB
 -0.3
  X  X     
12Nanna Trier SvendsenNanna Trier Svendsen ('08)Frederiksberg IF4.28
0.0
  
 PB
 
4.28 PB
 0.0
4.04
 -0.9
4.16
 0.0
     
13Silje Ålsbøl JensenSilje Ålsbøl Jensen ('08)Trongårdens IF 4.28
-0.7
  
 PB
 
3.40 PB
 -1.2
3.84 PB
 0.0
4.28 PB
 -0.7
     
14Isabella PetersenIsabella Petersen ('08)Frederiksberg IF4.11
+0.6
  
 PB
 
4.06 PB
 -1.1
4.11 PB
 0.6
4.09
 -1.1
     
15Natalia LydersenNatalia Lydersen ('08)Treysti3.81
0.0
  
 PB
 
3.44 PB
 0.0
3.45 PB
 -1.4
3.81 PB
 0.0
     
16Lý PetersenLý Petersen ('07)Treysti3.64
0.0
  
 SB
 
3.64 SB
 0.0
3.46
 -0.9
3.20
 -0.4
     
P15 Kuglestød 3.0 kg    
8.5.

Finale A

Finale
8.5.
1Viola Lei HansgaardViola Lei Hansgaard ('08)Trongårdens IF 10.83
  
 PB
 
8.69 PB10.83 PB8.879.9510.1210.64  
2Amalie Sofie NielsenAmalie Sofie Nielsen ('07)Sparta10.72
  
 PB
 
10.61 PB9.668.9510.69 PB10.72 PB10.69  
3Line SvareLine Svare ('08)Amager AC10.16
  
 PB
 
10.16 PB9.999.159.239.659.95  
4Aliya DahlAliya Dahl ('07)KIF9.66
  
 PB
 
9.24 SB9.66 PB9.008.989.089.52  
5Johanne Ellesøe PetersenJohanne Ellesøe Petersen ('08)DELTA8.70
  
 PB
 
8.198.388.708.378.148.52  
6Silke Marie Bach MadsenSilke Marie Bach Madsen ('08)Amager AC8.61
  
 PB
 
8.61 PB6.937.828.258.197.82  
7Filippa RedestamFilippa Redestam ('08)Helsingør IF8.27
  
 PB
 
8.27 PB7.978.15  –    
8Claire ScottClaire Scott ('08)DELTA8.23
  
 PB
 
8.23 PB7.997.98  –    
9Freja Isabel KnudsenFreja Isabel Knudsen ('07)Sparta8.18
  
 PB
 
7.56 PB7.80 PB8.18 PB     
10Clara VejlgaardClara Vejlgaard ('08)Sparta7.60
  
 PB
 
7.06 PB6.827.60 PB     
11Nanna Trier SvendsenNanna Trier Svendsen ('08)Frederiksberg IF7.60
  
 PB
 
7.60 PB6.386.71     
12Queen RiegeQueen Riege ('08)Sparta7.48
  
 PB
 
7.25 PB7.117.48 PB     
13Ingrid Olivarius VølundIngrid Olivarius Vølund ('07)Sparta7.43
  
 PB
 
7.21 PB7.077.43 PB     
14Isabella PetersenIsabella Petersen ('08)Frederiksberg IF7.20
  
 PB
 
6.88 PB6.98 PB7.20 PB     
15Lý PetersenLý Petersen ('07)Treysti6.45
  
 PB
 
5.64 SB5.69 SB6.45 PB     
16Natalia LydersenNatalia Lydersen ('08)Treysti6.25
  
 PB
 
5.79 PB5.736.25 PB     
17Tabita HvannasteinTabita Hvannastein ('08)Treysti5.68
  
 PB
 
5.41 PB5.68 PB4.32     
P15 Diskoskast 0.75 kg    
7.5.

Finale A

Finale
7.5.
1Johanne Ellesøe PetersenJohanne Ellesøe Petersen ('08)DELTA23.98
  
 PB
 
  X  X18.05 SB23.98 PB21.9919.09  
2Freja Riber KristensenFreja Riber Kristensen ('08)DELTA20.26
  
 PB
 
16.69 PB20.26 PB19.3617.5218.3319.34  
3Filippa RedestamFilippa Redestam ('08)Helsingør IF18.95
  
 PB
 
  X18.95 PB18.5816.5418.4216.78  
4Ingrid BoveIngrid Bove ('07)Gentofte IK15.11
  
 SB
 
14.59 SB15.11 SB13.989.84  X9.77  
P15 Spydkast 500 gram    
7.5.

Finale A

Finale
7.5.
1Viola Lei HansgaardViola Lei Hansgaard ('08)Trongårdens IF 40.69
  
 PB
 
29.7040.69 PB  X37.1634.96  X  
2Malou BondeMalou Bonde ('07)IK Olympia35.29
  
 SB
 
35.29 SB  X  X31.8434.27   
3Louise Lehman JensenLouise Lehman Jensen ('08)Frederiksberg IF29.16
  
 PB
 
29.16 PB24.2226.5025.1425.0525.61  
4Claire ScottClaire Scott ('08)DELTA29.15
  
 
 
29.1527.1928.7028.5828.8428.06  
5Line SvareLine Svare ('08)Amager AC27.02
  
 PB
 
27.02 PB  X  X  X  X  X  
6Amalie Sofie NielsenAmalie Sofie Nielsen ('07)Sparta25.78
  
 PB
 
25.78 PB  X  X24.52  X  X  
7Johanne Ellesøe PetersenJohanne Ellesøe Petersen ('08)DELTA24.62
  
 
 
24.6222.2521.72     
8Freja Riber KristensenFreja Riber Kristensen ('08)DELTA24.58
  
 
 
23.2524.58      
9Filippa RedestamFilippa Redestam ('08)Helsingør IF23.37
  
 PB
 
23.37 PB21.1622.43     
10Esther FalckEsther Falck ('08)Sparta22.55
  
 PB
 
20.90 PB22.55 PB22.11     
11Lý PetersenLý Petersen ('07)Treysti11.75
  
 SB
 
10.16 SB11.68 SB11.75 SB     
12Natalia LydersenNatalia Lydersen ('08)Treysti9.30
  
 PB
 
  X9.30 PB  X     
13Tabita HvannasteinTabita Hvannastein ('08)Treysti7.70
  
 PB
 
  X  X7.70 PB     
D13 80 m    
7.5. Vind: +1.9

Finale A

Finale
7.5.Vind: +1.9
1Daniel NielsenDaniel Nielsen ('09)Glostrup IC10.20
  
 
2August Herring JensenAugust Herring Jensen ('09)Frederiksberg IF11.14
  
 PB
3Balder BreinholstBalder Breinholst ('10)Amager AC11.31
  
 PB
4Herman MarcussenHerman Marcussen ('10)Amager AC11.44
  
 PB
5Sofus Houman-PrasséSofus Houman-Prassé ('09)Sparta11.66
  
 
Indledende heats7.5.
Indledende 1
7.5. Vind: +2.0
7.5.Vind: +2.0
1Daniel NielsenDaniel Nielsen ('09)Glostrup IC9.91
Q
  
 PB
2Albert RedestamAlbert Redestam ('10)Helsingør IF10.81
q
  
 PB
3Sofus Houman-PrasséSofus Houman-Prassé ('09)Sparta11.41
q
  
 PB
Indledende 2
7.5. Vind: +1.7
7.5.Vind: +1.7
1August Herring JensenAugust Herring Jensen ('09)Frederiksberg IF11.22
Q
  
 PB
2Balder BreinholstBalder Breinholst ('10)Amager AC11.35
q
  
 PB
3Herman MarcussenHerman Marcussen ('10)Amager AC11.49
q
  
 PB
4Jeppe From GrenJeppe From Gren ('09)IK Hellas12.56
  
 PB
D13 200 m    
8.5. Vind: -1.0

Finale A

Finale
8.5.Vind: -1.0
1Albert RedestamAlbert Redestam ('10)Helsingør IF27.53
  
 PB
2Balder BreinholstBalder Breinholst ('10)Amager AC29.95
  
 PB
3Alvin Irmark-AndersenAlvin Irmark-Andersen ('09)Roar Atletik30.85
  
 SB
Finale B
8.5. Vind: +0.9
8.5.Vind: +0.9
1Samuel Grønlund BrixSamuel Grønlund Brix ('09)Sparta31.77
  
 SB
2Johannes Mølbak JohansenJohannes Mølbak Johansen ('09)Amager AC33.02
  
 PB
3Carstens CarlCarstens Carl ('10)Frederiksberg IF33.11
  
 PB
D13 600 m    
7.5.

Finale A

Finale
7.5.
1Magnus Abildgaard KofoedMagnus Abildgaard Kofoed ('09)Fremad Holbæk1:36.16
  
 PB
2Tristan LundTristan Lund ('10)Sparta1:56.85
  
 SB
3Otto QvistOtto Qvist ('10)Amager AC2:05.61
  
 PB
D13 80 m hæk 76.2 cm, 8 m    
7.5. Vind: +1.3

Finale A

Finale
7.5.Vind: +1.3
1Magnus Abildgaard KofoedMagnus Abildgaard Kofoed ('09)Fremad Holbæk13.69
  
 PB
2Max Backman ChristiansenMax Backman Christiansen ('10)Sparta21.79
  
 PB
D13 Højdespring    
8.5.

Finale A

Finale
8.5.
1Magnus Abildgaard KofoedMagnus Abildgaard Kofoed ('09)Fremad Holbæk1.50
  
 PB
 
1.10 SB
  O
1.15 SB
  O
1.20 SB
  O
1.25 SB
  O
1.30 SB
  O
1.35 PB
  O
1.40 PB
  O
1.45 PB
  O
1.50 PB
XXO
1.55
XXX
      
2Samuel Grønlund BrixSamuel Grønlund Brix ('09)Sparta1.30
  
 SB
 
1.20
  O
1.25
  O
1.30 =SB
  O
1.35
XXX
    
3Balder BreinholstBalder Breinholst ('10)Amager AC1.30
  
 =PB
 
1.10 SB
  O
1.15 SB
  O
1.20 SB
  O
1.25 SB
  O
1.30 =PB
 XO
1.35
XXX
  
4Oskar Søttrup DinesenOskar Søttrup Dinesen ('09)BAK1.25
  
 PB
 
1.10
  O
1.15
  O
1.20
 XO
1.25
  O
1.30
XXX
   
5Aksel Kragh WintherAksel Kragh Winther ('09)BAC1.25
  
 =PB
 
1.10 SB
  O
1.15 SB
  O
1.20 SB
  O
1.25 =PB
 XO
1.30
XXX
   
D13 Længdespring 1 m zone    
7.5.

Finale A

Finale
7.5.
1Daniel NielsenDaniel Nielsen ('09)Glostrup IC5.49
-0.6
  
 PB
 
5.31
 -1.8
4.85
 -1.8
4.86
 -1.3
5.33
 -2.2
4.57
 -1.7
5.49 PB
 -0.6
  
2Albert RedestamAlbert Redestam ('10)Helsingør IF4.89
-2.2
  
 PB
 
4.55
 -1.3
4.60
 -1.7
4.63
 -2.0
4.82
 -1.0
4.89
 -2.2
4.72
 -1.9
  
3August Herring JensenAugust Herring Jensen ('09)Frederiksberg IF4.67
-1.7
  
 PB
 
  X4.37 SB
 -1.7
4.39 SB
 -1.6
4.27
 -1.9
4.67 PB
 -1.7
4.28
 -0.8
  
4Balder BreinholstBalder Breinholst ('10)Amager AC4.62
-2.1
  
 =PB
 
4.25 SB
 -1.9
4.44 SB
 -1.3
4.39
 -1.7
4.59 SB
 -1.1
4.48
 -1.8
4.62 =PB
 -2.1
  
5Oskar Søttrup DinesenOskar Søttrup Dinesen ('09)BAK4.40
-2.4
  
 PB
 
4.30 PB
 0.0
4.17
 -2.1
4.18
 -0.7
4.02
 -1.5
4.03
 -1.5
4.40 PB
 -2.4
  
6Otto QvistOtto Qvist ('10)Amager AC4.01
-2.4
  
 PB
 
3.93 SB
 -1.5
4.01 PB
 -2.4
3.96
 -1.6
3.89
 -1.9
3.89
 -3.0
4.00
 -1.4
  
7Jeppe From GrenJeppe From Gren ('09)IK Hellas3.79
-1.0
  
 PB
 
3.60 PB
 -1.6
3.79 PB
 -1.0
3.64
 -1.0
  –  –  –  
8Euan LoubserEuan Loubser ('10)Holte Atletik3.38
-1.4
  
 PB
 
3.19 PB
 -1.7
2.92
 -2.2
3.38 PB
 -1.4
  –  –  –  
D13 Kuglestød 3.0 kg    
8.5.

Finale A

Finale
8.5.
1Aksel Kragh WintherAksel Kragh Winther ('09)BAC9.56
  
 PB
 
9.56 PB9.289.219.408.639.14  
2August Lykke EvensenAugust Lykke Evensen ('10)IK Hellas8.69
  
 PB
 
8.208.588.698.378.538.18  
3William Kühn BjerreWilliam Kühn Bjerre ('10)Amager AC8.23
  
 PB
 
8.23 PB7.158.208.047.44  X  
4Sofus Houman-PrasséSofus Houman-Prassé ('09)Sparta8.19
  
 PB
 
7.95 SB8.18 PB8.017.767.298.19 PB  
5Samuel Grønlund BrixSamuel Grønlund Brix ('09)Sparta8.09
  
 PB
 
7.02 SB7.62 PB8.09 PB7.977.628.09 =PB  
6Balder BreinholstBalder Breinholst ('10)Amager AC7.96
  
 PB
 
7.47 PB7.96 PB7.657.447.597.71  
7Vilhelm HelkVilhelm Helk ('10)Frederiksberg IF7.10
  
 PB
 
7.10 PB6.927.07  –    
8Euan LoubserEuan Loubser ('10)Holte Atletik6.37
  
 PB
 
  X6.37 PB6.06  –    
9Carstens CarlCarstens Carl ('10)Frederiksberg IF6.25
  
 PB
 
6.23 PB6.206.25 PB     
10Otto QvistOtto Qvist ('10)Amager AC6.00
  
 PB
 
5.73 PB6.00 PB5.80     
D13 Diskoskast 0.75 kg    
7.5.

Finale A

Finale
7.5.
1Sofus Houman-PrasséSofus Houman-Prassé ('09)Sparta21.85
  
 PB
 
16.85 SB21.85 PB18.49  –  –  –  
2William Kühn BjerreWilliam Kühn Bjerre ('10)Amager AC18.06
  
 PB
 
14.02 SB14.11 SB15.94 SB18.06 PB13.4215.36  
3Balder BreinholstBalder Breinholst ('10)Amager AC16.30
  
 SB
 
15.53 SB  X16.30 SB13.4815.93  X  
4Vagn BjørnVagn Bjørn ('10)Amager AC14.46
  
 PB
 
13.20 PB14.46 PB13.3813.8212.53  X  
5Euan LoubserEuan Loubser ('10)Holte Atletik12.37
  
 SB
 
11.33 SB  X12.37 SB  X10.3410.89  
D13 Spydkast 400 gram    
8.5.

Finale A

Finale
8.5.
1Sofus Houman-PrasséSofus Houman-Prassé ('09)Sparta25.03
  
 SB
 
25.03 SB24.2521.7018.19  –19.76  
2Balder BreinholstBalder Breinholst ('10)Amager AC24.63
  
 PB
 
  X19.94 SB22.25 PB17.5521.8824.63 PB  
3August Lykke EvensenAugust Lykke Evensen ('10)IK Hellas23.59
  
 PB
 
16.7421.1323.5923.1622.0022.94  
4Otto QvistOtto Qvist ('10)Amager AC22.86
  
 PB
 
21.12 PB  X20.0422.86 PB19.67  X  
5Vilhelm HelkVilhelm Helk ('10)Frederiksberg IF20.58
  
 SB
 
19.59 SB17.6119.78 SB  X20.58 SB19.81  
6William Kühn BjerreWilliam Kühn Bjerre ('10)Amager AC18.98
  
 PB
 
18.98 PB14.7812.1816.0316.1818.27  
7Euan LoubserEuan Loubser ('10)Holte Atletik15.80
  
 SB
 
11.20 SB12.72 SB15.80 SB15.5615.74  X  
P13 80 m    
7.5. Vind: +3.6

Finale A

Finale
7.5.Vind: +3.6
1Ella JensenElla Jensen ('10)Roar Atletik10.74 w
  
 
2Lisa Sofie ChristensenLisa Sofie Christensen ('09)Holte Atletik10.97 w
  
 
3Sophie Filtenborg BrandtSophie Filtenborg Brandt ('09)KIF10.98 w
  
 
4Andrea Winther GlamoclijaAndrea Winther Glamoclija ('10)Sparta11.06 w
  
 
5Signe Kjeldgaard LøberSigne Kjeldgaard Løber ('09)Trongårdens IF 11.33 w
  
 
6Wilma Caroline NielsenWilma Caroline Nielsen ('10)Sparta11.64 w
  
 
Indledende heats7.5.
Indledende 1
7.5. Vind: +2.8
7.5.Vind: +2.8
1Ella JensenElla Jensen ('10)Roar Atletik10.78 w
Q
  
 
2Sophie Filtenborg BrandtSophie Filtenborg Brandt ('09)KIF11.23 w
q
  
 
3Carmen Veje VintersborgCarmen Veje Vintersborg ('10)Sparta12.28 w
  
 
4Marie HaapanenMarie Haapanen ('10)IK Olympia12.60 w
  
 
5Mathilde Hye FischerMathilde Hye Fischer ('10)Køge Atletik12.72 w
  
 
Indledende 2
7.5. Vind: +1.7
7.5.Vind: +1.7
1Lisa Sofie ChristensenLisa Sofie Christensen ('09)Holte Atletik11.24
Q
  
 PB
2Saga NimbSaga Nimb ('10)Sparta11.27
  
 PB
3Agnes Friis IdornAgnes Friis Idorn ('10)Trongårdens IF 11.86
  
 PB
4Ella Kristine Meyer JørgensenElla Kristine Meyer Jørgensen ('10)Frederiksberg IF12.24
  
 PB
5Lea B LillelundLea B Lillelund ('10)BAC12.38
  
 PB
Indledende 3
7.5. Vind: +3.6
7.5.Vind: +3.6
1Signe Kjeldgaard LøberSigne Kjeldgaard Løber ('09)Trongårdens IF 11.22 w
Q
  
 
2Franciska TrzecieskiFranciska Trzecieski ('10)Amager AC12.23 w
  
 
3Julia Hedegaard HallsdottirJulia Hedegaard Hallsdottir ('10)Sparta12.35 w
  
 
4Laura Lehman JensenLaura Lehman Jensen ('10)Frederiksberg IF12.70 w
  
 
Indledende 4
7.5. Vind: +4.7
7.5.Vind: +4.7
1Andrea Winther GlamoclijaAndrea Winther Glamoclija ('10)Sparta11.03 w
Q
  
 
2Maja Berg ThorsfeltMaja Berg Thorsfelt ('09)Amager AC12.27 w
  
 
3Freja AbildgaardFreja Abildgaard ('10)Fremad Holbæk12.31 w
  
 
4Jennhild LydersenJennhild Lydersen ('10)Treysti13.64 w
  
 
Indledende 5
7.5. Vind: +1.4
7.5.Vind: +1.4
1Wilma Caroline NielsenWilma Caroline Nielsen ('10)Sparta11.56
Q
  
 PB
2Laura Kjær HansenLaura Kjær Hansen ('09)KIF11.87
  
 PB
3Ada PerottiAda Perotti ('09)Sparta11.96
  
 PB
4Freja Holm SmithFreja Holm Smith ('10)Trongårdens IF 12.26
  
 PB
P13 200 m    
8.5. Vind: -1.0

Finale A

Finale
8.5.Vind: -1.0
1Sophie Filtenborg BrandtSophie Filtenborg Brandt ('09)KIF27.93
  
 PB
2Karla Kathrine Viggers FabildKarla Kathrine Viggers Fabild ('10)Frederiksberg IF28.32
  
 PB
3Saga NimbSaga Nimb ('10)Sparta28.82
  
 PB
4Augusta Rath AndersenAugusta Rath Andersen ('09)Køge Atletik28.84
  
 PB
5Lisa Sofie ChristensenLisa Sofie Christensen ('09)Holte Atletik29.14
  
 PB
Finale B
8.5. Vind: -0.4
8.5.Vind: -0.4
1Freja AbildgaardFreja Abildgaard ('10)Fremad Holbæk31.75
  
 PB
2Hannah DamborgHannah Damborg ('09)BAC32.72
  
 PB
3Isabella Sone RandrupIsabella Sone Randrup ('10)KIF34.71
  
 PB
Finale C
8.5. Vind: +0.5
8.5.Vind: +0.5
1Ella JensenElla Jensen ('10)Roar Atletik27.95
  
 PB
2Maria Rose JørgensenMaria Rose Jørgensen ('10)Amager AC31.43
  
 PB
3Ronja RevallRonja Revall ('09)Greve Atletik31.80
  
 SB
4Amanda Kjær MackieAmanda Kjær Mackie ('09)BAC32.14
  
 PB
5Carolina Carvalho PintoCarolina Carvalho Pinto ('10)Sparta34.22
  
 PB
P13 600 m    
7.5.

Finale A

Finale
7.5.
1Saga NimbSaga Nimb ('10)Sparta2:08.07
  
 PB
2Amelie ZemanovaAmelie Zemanova ('10)Amager AC2:10.49
  
 PB
3Carmen Veje VintersborgCarmen Veje Vintersborg ('10)Sparta2:11.79
  
 PB
4Liva JohanssonLiva Johansson ('09)BAC2:13.13
  
 PB
5Kajsa Kirk PetersenKajsa Kirk Petersen ('10)Sparta2:13.80
  
 SB
P13 60 m hæk 76.2 cm, 7.65 m    
7.5. Vind: +1.6

Finale A

Finale
7.5.Vind: +1.6
1Ella JensenElla Jensen ('10)Roar Atletik11.68
  
 PB
2Sophie Filtenborg BrandtSophie Filtenborg Brandt ('09)KIF12.00
  
 PB
3Laura Kjær HansenLaura Kjær Hansen ('09)KIF12.30
  
 
4Sofie Juhl IvarsenSofie Juhl Ivarsen ('10)Greve Atletik12.80
  
 
5Julia Hedegaard HallsdottirJulia Hedegaard Hallsdottir ('10)Sparta12.98
  
 PB
6Lea B LillelundLea B Lillelund ('10)BAC13.11
  
 PB
Indledende heats7.5.
Indledende 1
7.5. Vind: +3.3
7.5.Vind: +3.3
1Ella JensenElla Jensen ('10)Roar Atletik11.63 w
Q
  
 
2Karoline GatzwillerKaroline Gatzwiller ('09)Hvidovre AM13.69 w
  
 
3Kajsa Kirk PetersenKajsa Kirk Petersen ('10)Sparta14.06 w
  
 
Laura Lehman JensenLaura Lehman Jensen ('10)Frederiksberg IF DNF
  
 
Indledende 2
7.5. Vind: +1.6
7.5.Vind: +1.6
1Laura Kjær HansenLaura Kjær Hansen ('09)KIF12.29
Q
  
 PB
2Sophie Filtenborg BrandtSophie Filtenborg Brandt ('09)KIF12.34
q
  
 PB
3Sofie Juhl IvarsenSofie Juhl Ivarsen ('10)Greve Atletik12.71
q
  
 PB
4Julia Hedegaard HallsdottirJulia Hedegaard Hallsdottir ('10)Sparta13.03
q
  
 PB
5Lea B LillelundLea B Lillelund ('10)BAC13.18
q
  
 PB
P13 Højdespring    
8.5.

Finale A

Finale
8.5.
1Karla Kathrine Viggers FabildKarla Kathrine Viggers Fabild ('10)Frederiksberg IF1.40
  
 PB
 
1.20 SB
  O
1.28 SB
  O
1.31 PB
  O
1.34 PB
  O
1.37 PB
  O
1.40 PB
 XO
1.43
XXX
 
2Anna Søttrup DinesenAnna Søttrup Dinesen ('09)BAK1.40
  
 PB
 
1.25
 XO
1.28
  O
1.31
  O
1.34
  O
1.37
  O
1.40
XXO
1.43
XXX
 
3Franciska TrzecieskiFranciska Trzecieski ('10)Amager AC1.34
  
 PB
 
1.15
  O
1.20
  O
1.25
  O
1.28
  O
1.31
  O
1.34
  O
1.37
XXX
 
4Maria Rose JørgensenMaria Rose Jørgensen ('10)Amager AC1.34
  
 =PB
 
1.15 SB
  O
1.20 =PB
  O
1.25 PB
  O
1.28 PB
  O
1.31 PB
 XO
1.34 PB
XXO
1.37
XXX
 
5Wilma Caroline NielsenWilma Caroline Nielsen ('10)Sparta1.31
  
 PB
 
1.15 SB
  O
1.20 SB
  O
1.25 =PB
  O
1.28 PB
  O
1.31 PB
XXO
1.34
XXX
  
6Siri Milter FausagerSiri Milter Fausager ('09)Frederiksberg IF1.28
  
 =PB
 
1.10 SB
  O
1.15 SB
  O
1.20 =PB
  O
1.25 PB
XXO
1.28 PB
  O
1.31
XXX
  
7Laura Lehman JensenLaura Lehman Jensen ('10)Frederiksberg IF1.28
  
 SB
 
1.10 SB
  O
1.20 SB
 XO
1.25 SB
  O
1.28 SB
XXO
1.31
XXX
   
8Andrea Winther GlamoclijaAndrea Winther Glamoclija ('10)Sparta1.15
  
 SB
 
1.10
  O
1.15 =SB
  O
1.20
XXX
     
9Maja Berg ThorsfeltMaja Berg Thorsfelt ('09)Amager AC1.10
  
 PB
 
1.10 PB
  O
1.15
XXX
      
10Isabella Sone RandrupIsabella Sone Randrup ('10)KIF1.10
  
 PB
 
1.00 SB
  O
1.05 SB
 XO
1.10 PB
  O
1.15
XXX
    
11Freja AbildgaardFreja Abildgaard ('10)Fremad Holbæk1.05
  
 =SB
 
1.00
  O
1.05 =SB
  O
1.10
XXX
     
P13 Længdespring 1 m zone    
7.5.

Finale A

Finale
7.5.
1Ella JensenElla Jensen ('10)Roar Atletik4.71
-1.4
  
 SB
 
4.34 SB
 -1.2
  X4.39 SB
 -0.5
4.55 SB
 -1.7
4.71 SB
 -1.4
4.69
 -2.0
  
2Wilma Caroline NielsenWilma Caroline Nielsen ('10)Sparta4.53
-1.8
  
 SB
 
4.45
 -1.3
  X4.35
 -1.7
4.41
 -3.1
4.42
 -1.9
4.53
 -1.8
  
3Signe Kjeldgaard LøberSigne Kjeldgaard Løber ('09)Trongårdens IF 4.31
-1.2
  
 PB
 
4.06 SB
 -1.7
4.30 PB
 -1.1
4.27
 -1.2
3.82
 -1.3
3.94
 -0.8
4.31 PB
 -1.2
  
4Andrea Winther GlamoclijaAndrea Winther Glamoclija ('10)Sparta4.30
-0.4
  
 
 
3.99
 -1.7
4.28
 -1.7
4.21
 -2.1
4.30
 -0.4
4.10
 -0.5
4.29
 -1.0
  
5Siri Milter FausagerSiri Milter Fausager ('09)Frederiksberg IF4.16
-1.9
  
 PB
 
4.16 PB
 -1.9
3.97
 -1.4
4.15
 -1.3
4.16 =PB
 -1.9
4.02
 -2.2
4.03
 0.0
  
6Laura Kjær HansenLaura Kjær Hansen ('09)KIF4.13
-0.8
  
 PB
 
4.13 PB
 -0.8
4.07
 -1.8
3.97
 -0.5
4.01
 -1.3
4.08
 -0.6
3.97
 -0.8
  
7Ella Kristine Meyer JørgensenElla Kristine Meyer Jørgensen ('10)Frederiksberg IF3.88
-1.9
  
 PB
 
3.88 PB
 -1.9
3.73
 -1.4
3.77
 -1.1
  –  –  –  
8Franciska TrzecieskiFranciska Trzecieski ('10)Amager AC3.88
-1.4
  
 PB
 
3.88
 -1.4
3.65
 -1.5
3.74
 -0.7
  –  –  –  
9Ada PerottiAda Perotti ('09)Sparta3.86
-1.4
  
 PB
 
3.86 PB
 -1.4
3.83
 -0.4
3.59
 -1.9
     
10Amelie ZemanovaAmelie Zemanova ('10)Amager AC3.85
-1.7
  
 PB
 
2.94 SB
 -1.8
3.85 PB
 -1.7
2.51
 -1.8
     
11Hannah DamborgHannah Damborg ('09)BAC3.74
0.0
  
 SB
 
3.72
 -1.7
3.73
 -1.1
3.74
 0.0
     
12Sofie Juhl IvarsenSofie Juhl Ivarsen ('10)Greve Atletik3.73
-1.6
  
 SB
 
3.73 SB
 -1.6
3.66
 -1.5
3.71
 -1.2
     
13Marie HaapanenMarie Haapanen ('10)IK Olympia3.62
+0.1
  
 PB
 
3.62 PB
 0.1
3.54
 -1.8
3.56
 -0.8
     
14Freja Holm SmithFreja Holm Smith ('10)Trongårdens IF 3.59
-1.6
  
 PB
 
3.57
 -0.6
3.59
 -1.6
3.38
 -2.5
     
15Agnes Friis IdornAgnes Friis Idorn ('10)Trongårdens IF 3.56
-0.7
  
 PB
 
3.22 PB
 -2.1
3.50 PB
 -1.1
3.56 PB
 -0.7
     
16Liva JohanssonLiva Johansson ('09)BAC3.53
-1.9
  
 =PB
 
3.51 SB
 -0.4
3.53 =PB
 -1.9
3.29
 -0.6
     
17Lea B LillelundLea B Lillelund ('10)BAC3.48
-1.9
  
 PB
 
3.47 PB
 -1.4
3.27
 -2.3
3.48 PB
 -1.9
     
18Maja Berg ThorsfeltMaja Berg Thorsfelt ('09)Amager AC3.34
-2.2
  
 PB
 
  X3.28 PB
 -1.4
3.34 PB
 -2.2
     
19Carmen Veje VintersborgCarmen Veje Vintersborg ('10)Sparta3.17
-2.2
  
 SB
 
3.17 SB
 -2.2
3.13
 -1.0
3.02
 -1.2
     
20Jennhild LydersenJennhild Lydersen ('10)Treysti3.01
-1.2
  
 SB
 
3.01 SB
 -1.2
2.73
 -1.6
2.74
 -1.7
     
P13 Kuglestød 2.0 kg    
8.5.

Finale A

Finale
8.5.
1Franciska TrzecieskiFranciska Trzecieski ('10)Amager AC11.69
  
 PB
 
10.6611.2611.6911.1010.5810.91  
2Karen Leth-SonneKaren Leth-Sonne ('09)Herlev Atletik9.14
  
 PB
 
8.88 PB9.14 PB8.108.418.738.75  
3Hannah DamborgHannah Damborg ('09)BAC8.80
  
 PB
 
8.00 PB8.78 PB8.148.80 PB8.348.54  
4Saga NimbSaga Nimb ('10)Sparta8.63
  
 PB
 
7.79 PB8.20 PB7.878.63 PB8.417.95  
5Laura Lehman JensenLaura Lehman Jensen ('10)Frederiksberg IF8.36
  
 PB
 
8.01 PB7.467.427.118.36 PB8.19  
6Amanda Kjær MackieAmanda Kjær Mackie ('09)BAC7.91
  
 PB
 
7.91 PB7.647.737.497.717.33  
7Maja Berg ThorsfeltMaja Berg Thorsfelt ('09)Amager AC7.54
  
 PB
 
6.72 PB7.54 PB  X  –    
8Ella JensenElla Jensen ('10)Roar Atletik7.51
  
 PB
 
7.167.397.51  –    
9Andrea Winther GlamoclijaAndrea Winther Glamoclija ('10)Sparta7.39
  
 PB
 
5.88 SB7.03 PB7.39 PB     
10Wilma Caroline NielsenWilma Caroline Nielsen ('10)Sparta7.21
  
 SB
 
5.077.216.39     
11Amelie ZemanovaAmelie Zemanova ('10)Amager AC6.48
  
 SB
 
6.28 SB6.256.48 SB     
12Johanne Hansen-MøllerJohanne Hansen-Møller ('10)Sparta6.23
  
 SB
 
5.68 SB6.23 SB5.48     
13Siri Milter FausagerSiri Milter Fausager ('09)Frederiksberg IF5.94
  
 SB
 
5.46 SB5.64 SB5.94 SB     
14Jennhild LydersenJennhild Lydersen ('10)Treysti5.65
  
 PB
 
4.56 SB5.65 PB5.41     
P13 Diskoskast 0.75 kg    
7.5.

Finale A

Finale
7.5.
1Franciska TrzecieskiFranciska Trzecieski ('10)Amager AC19.94
  
 PB
 
14.0318.8518.0719.9417.8318.03  
2Amanda Kjær MackieAmanda Kjær Mackie ('09)BAC19.19
  
 PB
 
16.16 PB18.21 PB16.5817.77  X19.19 PB  
3Hannah DamborgHannah Damborg ('09)BAC15.21
  
 SB
 
13.76 SB  X15.21 SB15.1013.3713.69  
P13 Spydkast 400 gram    
8.5.

Finale A

Finale
8.5.
1Karen Leth-SonneKaren Leth-Sonne ('09)Herlev Atletik26.68
  
 PB
 
21.80 SB26.68 PB25.6826.2520.1423.22  
2Franciska TrzecieskiFranciska Trzecieski ('10)Amager AC25.20
  
 PB
 
23.3925.2023.5117.0419.7423.60  
3Laura Lehman JensenLaura Lehman Jensen ('10)Frederiksberg IF20.63
  
 PB
 
19.53 PB19.0415.4220.63 PB16.71  X  
4Andrea Winther GlamoclijaAndrea Winther Glamoclija ('10)Sparta20.40
  
 PB
 
20.40 PB16.5215.2312.0013.3615.74  
5Wilma Caroline NielsenWilma Caroline Nielsen ('10)Sparta19.01
  
 PB
 
16.80 SB19.01 PB18.3717.7314.9516.41  
6Marie HaapanenMarie Haapanen ('10)IK Olympia18.28
  
 PB
 
15.56 PB18.28 PB17.9317.10  –  –  
7Siri Milter FausagerSiri Milter Fausager ('09)Frederiksberg IF17.64
  
 SB
 
17.64 SB16.2015.9514.3512.2111.40  
D11 60 m    
7.5. Vind: +2.7

Finale A

Finale
7.5.Vind: +2.7
1
Alexander Vedel Møller
Alexander Vedel Møller ('12)
Amager AC9.17 w
  
 
2
Hviid August
Hviid August ('11)
Frederiksberg IF9.52 w
  
 
3
Jonathan Baltzer Petersen
Jonathan Baltzer Petersen ('12)
Helsingør IF9.72 w
  
 
4
Frej Engsig-Karup
Frej Engsig-Karup ('12)
BAC9.77 w
  
 
5
Ville Rørbeck Nørreby
Ville Rørbeck Nørreby ('12)
Frederiksberg IF9.81 w
  
 
6
Mads Berthelsen
Mads Berthelsen ('12)
Herlev Atletik9.83 w
  
 
Indledende heats7.5.
Indledende 1
7.5. Vind: +2.7
7.5.Vind: +2.7
1
Hviid August
Hviid August ('11)
Frederiksberg IF9.58 w
Q
  
 
2
Frej Engsig-Karup
Frej Engsig-Karup ('12)
BAC9.89 w
q
  
 
3
Mads Berthelsen
Mads Berthelsen ('12)
Herlev Atletik9.92 w
q
  
 
4
Carl Maersk
Carl Maersk ('11)
Amager AC10.31 w
  
 
5
Louie Sehrt Arnø
Louie Sehrt Arnø ('11)
Gentofte IK10.95 w
  
 
Indledende 2
7.5. Vind: +1.1
7.5.Vind: +1.1
1
Alexander Vedel Møller
Alexander Vedel Møller ('12)
Amager AC9.30
Q
  
 PB
2
Ville Rørbeck Nørreby
Ville Rørbeck Nørreby ('12)
Frederiksberg IF9.78
q
  
 PB
3
Jonathan Baltzer Petersen
Jonathan Baltzer Petersen ('12)
Helsingør IF9.82
q
  
 PB
4
Christian Tybjerg Zeuner
Christian Tybjerg Zeuner ('12)
BAC11.40
  
 PB
D11 100 m    
8.5. Vind: +0.3

Finale A

Finale
8.5.Vind: +0.3
1
Alexander Vedel Møller
Alexander Vedel Møller ('12)
Amager AC15.38
  
 PB
2
Nikas Hyllegaard
Nikas Hyllegaard ('12)
IK Olympia16.16
  
 PB
3
Louis Gustavsen
Louis Gustavsen ('12)
Køge Atletik16.41
  
 PB
4
Bjarke Johan Christensen
Bjarke Johan Christensen ('11)
BAC16.64
  
 PB
5
Carl Maersk
Carl Maersk ('11)
Amager AC17.45
  
 PB
6
Villum Stougaard
Villum Stougaard ('11)
Greve Atletik18.07
  
 PB
D11 400 m    
7.5.

Finale A

Finale
7.5.
1
Asger Lund-Bretlau
Asger Lund-Bretlau ('11)
Sparta1:07.41
  
 PB
2
Alexander Vedel Møller
Alexander Vedel Møller ('12)
Amager AC1:16.74
  
 PB
3
Tobias Abildgaard Kofoed
Tobias Abildgaard Kofoed ('11)
Fremad Holbæk1:17.81
  
 
4
Frej Engsig-Karup
Frej Engsig-Karup ('12)
BAC1:18.57
  
 PB
5
Max Raymond Nielsen
Max Raymond Nielsen ('11)
KIF1:19.91
  
 PB
6
Louis Gustavsen
Louis Gustavsen ('12)
Køge Atletik1:20.88
  
 PB
D11 800 m    
8.5.

Finale A

Finale
8.5.
1
Alexander Vedel Møller
Alexander Vedel Møller ('12)
Amager AC2:48.63
  
 PB
2
Tobias Abildgaard Kofoed
Tobias Abildgaard Kofoed ('11)
Fremad Holbæk2:49.54
  
 PB
3
Nikas Hyllegaard
Nikas Hyllegaard ('12)
IK Olympia3:01.01
  
 PB
4
Debora Hvannastein
Debora Hvannastein ('11)
Treysti3:04.04
  
  K Mixed competition
5
Durita Davidsen
Durita Davidsen ('11)
Treysti3:13.51
  
  K Mixed competition
6
Hedvig Demidoff Nielsen
Hedvig Demidoff Nielsen ('11)
Sparta3:18.10
  
  K Mixed competition
D11 60 m hæk 68.6 cm, 7.65 m    
7.5. Vind: +1.6

Finale A

Finale
7.5.Vind: +1.6
1
Storm Breinholst
Storm Breinholst ('13)
Amager AC11.44
  
 PB
2
Asger Lund-Bretlau
Asger Lund-Bretlau ('11)
Sparta11.59
  
 =PB
3
Carl Maersk
Carl Maersk ('11)
Amager AC13.80
  
 PB
4
Mads Berthelsen
Mads Berthelsen ('12)
Herlev Atletik14.07
  
 
Indledende heats7.5.
Indledende 1
7.5. Vind: +0.2
7.5.Vind: +0.2
1
Asger Lund-Bretlau
Asger Lund-Bretlau ('11)
Sparta11.89
Q
  
 SB
2
Mads Berthelsen
Mads Berthelsen ('12)
Herlev Atletik13.79
q
  
 PB
Indledende 2
7.5. Vind: +3.0
7.5.Vind: +3.0
1
Storm Breinholst
Storm Breinholst ('13)
Amager AC12.48 w
Q
  
 
2
Carl Maersk
Carl Maersk ('11)
Amager AC14.29 w
q
  
 
3
Max Raymond Nielsen
Max Raymond Nielsen ('11)
KIF14.54 w
q
  
 
D11 Højdespring    
8.5.

Finale A

Finale
8.5.
1
Jonas Wiese Kofoed-Nielsen
Jonas Wiese Kofoed-Nielsen ('11)
Amager AC1.25
  
 SB
 
1.20 SB
  O
1.25 SB
  O
1.30
XXX
     
2
Tobias Abildgaard Kofoed
Tobias Abildgaard Kofoed ('11)
Fremad Holbæk1.15
  
 SB
 
1.00 SB
  O
1.05 SB
  O
1.10 SB
  O
1.15 SB
  O
1.20
XXX
   
D11 Længdespring 1 m zone    
7.5.

Finale A

Finale
7.5.
1
Alexander Vedel Møller
Alexander Vedel Møller ('12)
Amager AC3.95
-1.6
  
 SB
 
3.57
 -0.5
3.89 SB
 1.3
3.95 SB
 -1.6
3.77
 -1.5
3.19
 -1.2
3.89
 -1.2
  
2
Ville Rørbeck Nørreby
Ville Rørbeck Nørreby ('12)
Frederiksberg IF3.74
-1.8
  
 PB
 
3.61 PB
 -1.4
3.67 PB
 -1.4
3.73 PB
 -2.1
3.63
 -1.4
3.68
 -0.8
3.74 PB
 -1.8
  
3
Max Raymond Nielsen
Max Raymond Nielsen ('11)
KIF3.51
-1.2
  
 PB
 
3.35 PB
 -1.6
3.51 PB
 -1.2
3.31
 -1.5
3.32
 -0.5
3.38
 -1.0
3.46
 -0.7
  
4
Hviid August
Hviid August ('11)
Frederiksberg IF3.49
-1.7
  
 SB
 
3.45 SB
 -1.5
3.42
 -0.8
3.49 SB
 -1.7
  X3.22
 -1.6
3.40
 -0.2
  
5
Jonathan Baltzer Petersen
Jonathan Baltzer Petersen ('12)
Helsingør IF3.47
-1.2
  
 PB
 
3.47 PB
 -1.2
3.04
 -2.3
2.93
 -0.7
3.30
 -1.1
2.95
 -1.0
2.64
 -2.0
  
6
Frej Engsig-Karup
Frej Engsig-Karup ('12)
BAC3.39
-1.0
  
 PB
 
3.24 PB
 -0.6
3.30 PB
 -0.5
3.00
 0.0
3.16
 -0.7
3.08
 -1.7
3.39 PB
 -1.0
  
7
Tobias Abildgaard Kofoed
Tobias Abildgaard Kofoed ('11)
Fremad Holbæk3.28
-1.8
  
 
 
  X3.28
 -1.8
3.11
 -2.1
  –  –  –  
8
Mads Berthelsen
Mads Berthelsen ('12)
Herlev Atletik3.23
-2.8
  
 PB
 
3.23 PB
 -2.8
3.22
 -1.7
3.18
 -0.1
3.05
 -1.2
3.22
 -1.3
3.21
 0.0
  
9
Louis Gustavsen
Louis Gustavsen ('12)
Køge Atletik3.22
-0.6
  
 
 
3.00
 2.3
2.96
 -1.6
3.22
 -0.6
     
10
Louie Sehrt Arnø
Louie Sehrt Arnø ('11)
Gentofte IK2.95
-2.1
  
 PB
 
2.91 PB
 -1.2
2.95 PB
 -2.1
2.76
 -0.8
     
11
Christian Tybjerg Zeuner
Christian Tybjerg Zeuner ('12)
BAC2.90
-0.2
  
 PB
 
2.90 PB
 -0.2
2.56
 -1.8
2.46
 -1.5
     
12
Nicolai Marquez
Nicolai Marquez ('12)
BAC2.88
-1.7
  
 PB
 
2.88 PB
 -1.7
2.78
 -1.7
2.36
 -2.5
     
D11 Kuglestød 2.0 kg    
7.5.

Finale A

Finale
7.5.
1
Asger Lund-Bretlau
Asger Lund-Bretlau ('11)
Sparta7.40
  
 PB
 
7.40 PB  X7.18  X6.66  X  
2
Hviid August
Hviid August ('11)
Frederiksberg IF6.75
  
 PB
 
5.94 SB6.57 PB5.466.75 PB5.106.46  
3
Ville Rørbeck Nørreby
Ville Rørbeck Nørreby ('12)
Frederiksberg IF6.72
  
 PB
 
5.90 PB5.006.52 PB5.695.826.72 PB  
4
Mads Berthelsen
Mads Berthelsen ('12)
Herlev Atletik5.35
  
 PB
 
5.31 PB4.615.274.865.125.35 PB  
5
Christian Tybjerg Zeuner
Christian Tybjerg Zeuner ('12)
BAC5.02
  
 PB
 
4.55 PB5.02 PB4.194.094.804.63  
D11 Boldkast 145 gram    
8.5.

Finale A

Finale
8.5.
1
Jonas Wiese Kofoed-Nielsen
Jonas Wiese Kofoed-Nielsen ('11)
Amager AC43.66
  
 PB
 
43.02 PB  X41.5139.2740.0643.66 PB  
2
Adam Gottlieb Andersen
Adam Gottlieb Andersen ('11)
Holte Atletik41.27
  
 PB
 
40.1737.5841.2739.0736.6735.08  
3
Nikas Hyllegaard
Nikas Hyllegaard ('12)
IK Olympia33.37
  
 PB
 
32.70 PB28.1433.37 PB27.7433.2929.60  
4
Villum Stougaard
Villum Stougaard ('11)
Greve Atletik32.89
  
 PB
 
32.89 PB22.1226.2624.5024.9325.00  
5
Alexander Vedel Møller
Alexander Vedel Møller ('12)
Amager AC29.53
  
 PB
 
27.5427.2827.6429.5328.3527.73  
6
Louis Gustavsen
Louis Gustavsen ('12)
Køge Atletik25.47
  
 PB
 
22.0121.6224.6622.4824.6825.47 PB  
P11 60 m    
7.5. Vind: +3.1

Finale A

Finale
7.5.Vind: +3.1
1
Agnes Petersen
Agnes Petersen ('11)
IK Olympia9.03 w
  
 
2
Clara Rosenberg Abrahamsen
Clara Rosenberg Abrahamsen ('11)
Frederiksberg IF9.59 w
  
 
3
Dicte Lyngbye Hjort
Dicte Lyngbye Hjort ('11)
Gentofte IK9.62 w
  
 
4
Isabella Kronborg Gede
Isabella Kronborg Gede ('11)
Trongårdens IF 9.79 w
  
 
5
Maise Tolstrup
Maise Tolstrup ('12)
Viking Atletik10.06 w
  
 
6
Emilia Ring
Emilia Ring ('11)
Gentofte IK10.11 w
  
 
Indledende heats7.5.
Indledende 1
7.5. Vind: +2.3
7.5.Vind: +2.3
1
Clara Rosenberg Abrahamsen
Clara Rosenberg Abrahamsen ('11)
Frederiksberg IF9.57 w
Q
  
 
2
Dicte Lyngbye Hjort
Dicte Lyngbye Hjort ('11)
Gentofte IK9.62 w
q
  
 
3
Kamille Hedegaard Hallsdottir
Kamille Hedegaard Hallsdottir ('12)
Sparta10.52 w
  
 
4
Annika Rähr
Annika Rähr ('12)
Holte Atletik10.53 w
  
 
5
Kajsa Kyster Hvelplund
Kajsa Kyster Hvelplund ('12)
Frederiksberg IF10.62 w
  
 
Indledende 2
7.5. Vind: +1.6
7.5.Vind: +1.6
1
Isabella Kronborg Gede
Isabella Kronborg Gede ('11)
Trongårdens IF 9.79
Q
  
 PB
2
Maise Tolstrup
Maise Tolstrup ('12)
Viking Atletik9.95
q
  
 PB
3
Sofie From Gren
Sofie From Gren ('12)
IK Hellas10.76
  
 
4
Vera Loell
Vera Loell ('11)
Holte Atletik11.13
  
 PB
5
Josephine Laursen
Josephine Laursen ('12)
KIF11.33
  
 PB
6
Alma Ertman Brøndum
Alma Ertman Brøndum ('12)
Amager AC13.46
  
 PB
Indledende 3
7.5. Vind: +4.2
7.5.Vind: +4.2
1
Agnes Petersen
Agnes Petersen ('11)
IK Olympia9.19 w
Q
  
 
2
Emilia Ring
Emilia Ring ('11)
Gentofte IK10.20 w
q
  
 
3
Sophia Elise Gundelach
Sophia Elise Gundelach ('11)
Frederiksberg IF10.52 w
  
 
4
Emily Jørgensen
Emily Jørgensen ('12)
Frederiksberg IF10.91 w
  
 
5
Alberte Petersen
Alberte Petersen ('12)
IK Olympia11.13 w
  
 
P11 100 m    
8.5. Vind: -0.5

Finale A

Finale
8.5.Vind: -0.5
1
Rose Anna Gyring
Rose Anna Gyring ('11)
Køge Atletik14.62
  
 =PB
2
Agnes Petersen
Agnes Petersen ('11)
IK Olympia14.71
  
 PB
3
Sophia Dreyer-Stapput
Sophia Dreyer-Stapput ('11)
Frederiksberg IF15.70
  
 
4
Debora Hvannastein
Debora Hvannastein ('11)
Treysti16.36
  
 
5
Maise Tolstrup
Maise Tolstrup ('12)
Viking Atletik16.54
  
 
6
Hedvig Demidoff Nielsen
Hedvig Demidoff Nielsen ('11)
Sparta17.60
  
 
7
Durita Davidsen
Durita Davidsen ('11)
Treysti17.62
  
 
8
Julie Pihl
Julie Pihl ('11)
KIF18.38
  
 
Indledende heats8.5.
Indledende 1
8.5. Vind: +0.1
8.5.Vind: +0.1
1
Rose Anna Gyring
Rose Anna Gyring ('11)
Køge Atletik14.62
Q
  
 PB
2
Agnes Petersen
Agnes Petersen ('11)
IK Olympia14.80
q
  
 PB
3
Sophia Dreyer-Stapput
Sophia Dreyer-Stapput ('11)
Frederiksberg IF15.56
q
  
 PB
4
Julie Pihl
Julie Pihl ('11)
KIF17.96
q
  
 PB
5
Josephine Laursen
Josephine Laursen ('12)
KIF19.34
  
 PB
Indledende 2
8.5. Vind: -0.1
8.5.Vind: -0.1
1
Debora Hvannastein
Debora Hvannastein ('11)
Treysti16.09
Q
  
 PB
2
Maise Tolstrup
Maise Tolstrup ('12)
Viking Atletik16.16
q
  
 PB
3
Hedvig Demidoff Nielsen
Hedvig Demidoff Nielsen ('11)
Sparta17.05
q
  
 PB
4
Durita Davidsen
Durita Davidsen ('11)
Treysti17.44
q
  
 PB
5
Ida Danielsen
Ida Danielsen ('12)
Herlev Atletik20.10
  
 PB
P11 400 m    
7.5.

Finale A

Finale
7.5.
1
Ellen Vincentsen
Ellen Vincentsen ('11)
Sparta1:10.53
  
 PB
2
Debora Hvannastein
Debora Hvannastein ('11)
Treysti1:18.21
  
 PB
3
Dicte Lyngbye Hjort
Dicte Lyngbye Hjort ('11)
Gentofte IK1:18.96
  
 PB
4
Maise Tolstrup
Maise Tolstrup ('12)
Viking Atletik1:20.21
  
 PB
5
Durita Davidsen
Durita Davidsen ('11)
Treysti1:26.71
  
 SB
6
Annika Rähr
Annika Rähr ('12)
Holte Atletik1:33.50
  
 PB
7
Vera Loell
Vera Loell ('11)
Holte Atletik1:33.83
  
 PB
P11 60 m hæk 76.2 cm, 7.65 m    
7.5. Vind: +1.2

Finale A

Finale
7.5.Vind: +1.2
1
Ellen Vincentsen
Ellen Vincentsen ('11)
Sparta12.45
  
 PB
2
Agnes Petersen
Agnes Petersen ('11)
IK Olympia13.28
  
 PB
3
Debora Hvannastein
Debora Hvannastein ('11)
Treysti14.66
  
 PB
4
Josephine Baker
Josephine Baker ('11)
Trongårdens IF 14.66
  
 PB
P11 Højdespring    
8.5.

Finale A

Finale
8.5.
1
Sophia Dreyer-Stapput
Sophia Dreyer-Stapput ('11)
Frederiksberg IF1.23
  
 PB
 
1.05 SB
  O
1.10 SB
  O
1.13 =PB
 XO
1.16 PB
  O
1.19 PB
XXO
1.22 PB
XXO
1.23 PB
XXO
 
2
Rose Anna Gyring
Rose Anna Gyring ('11)
Køge Atletik1.16
  
 =PB
 
1.05
  O
1.10
  O
1.13
 XO
1.16 =PB
 XO
1.19
XXX
   
3
Agnes Petersen
Agnes Petersen ('11)
IK Olympia1.10
  
 PB
 
0.90 PB
  O
0.95 PB
  O
1.00 PB
  O
1.05 PB
  O
1.10 PB
  O
1.13
XXX
  
4
Niovi Kastrinakis
Niovi Kastrinakis ('13)
Sparta1.10
  
 PB
 
0.90
  O
0.95
  O
1.00
  O
1.05 =PB
  O
1.10 PB
 XO
1.13
XXX
  
5
Julie Pihl
Julie Pihl ('11)
KIF1.00
  
 SB
 
0.75 SB
  O
0.80 SB
  O
0.85 SB
  O
0.90 SB
  O
0.95 SB
 XO
1.00 SB
XXO
1.05
XXX
 
6
Josephine Laursen
Josephine Laursen ('12)
KIF0.90
  
 PB
 
0.75 PB
  O
0.80 PB
  O
0.85 PB
  O
0.90 PB
 XO
0.95
XXX
   
7
Ida Danielsen
Ida Danielsen ('12)
Herlev Atletik0.85
  
 PB
 
0.75 PB
  O
0.80 PB
  O
0.85 PB
 XO
     
P11 Længdespring 1 m zone    
7.5.

Finale A

Finale
7.5.
1
Agnes Petersen
Agnes Petersen ('11)
IK Olympia4.22
-1.8
  
 PB
 
4.07 PB
 -1.5
3.90
 -1.1
3.933.78
 -1.2
4.01
 -1.8
4.22 PB
 -1.8
  
2
Ellen Vincentsen
Ellen Vincentsen ('11)
Sparta4.09
-1.8
  
 PB
 
  X  X3.92 SB
 -1.4
4.09 PB
 -1.8
3.91
 -1.2
3.90
 -1.5
  
3
Emilia Ring
Emilia Ring ('11)
Gentofte IK3.55
-2.6
  
 PB
 
3.46
 -1.6
3.52
 -1.9
  X3.31
 -2.2
3.48
 -1.8
3.55
 -2.6
  
4
Maise Tolstrup
Maise Tolstrup ('12)
Viking Atletik3.55
-1.0
  
 PB
 
3.27 PB
 -1.7
3.14
 -3.7
3.55 PB
 -1.0
3.24
 -1.3
3.15
 -1.5
  X  
5
Dicte Lyngbye Hjort
Dicte Lyngbye Hjort ('11)
Gentofte IK3.48
-0.5
  
 PB
 
3.43 PB
 -1.0
3.22
 -4.0
3.20
 -0.7
3.40
 -2.0
3.48 PB
 -0.5
  X  
6
Josephine Baker
Josephine Baker ('11)
Trongårdens IF 3.45
-1.9
  
 PB
 
3.33 PB
 -1.2
3.24
 -1.9
3.21
 -0.8
  X3.38 PB
 -0.6
3.45 PB
 -1.9
  
7
Kajsa Kyster Hvelplund
Kajsa Kyster Hvelplund ('12)
Frederiksberg IF3.25
-1.1
  
 PB
 
3.14 PB
 -1.5
3.21 PB
 -1.3
3.25 PB
 -1.1
  –  –  –  
8
Debora Hvannastein
Debora Hvannastein ('11)
Treysti3.24
-2.1
  
 PB
 
3.24 PB
 -2.1
3.02
 -0.1
3.02
 -1.4
  –  –  –  
9
Durita Davidsen
Durita Davidsen ('11)
Treysti3.14
-3.1
  
 PB
 
  X3.14 PB
 -3.1
2.70
 -1.9
     
10
Clara Rosenberg Abrahamsen
Clara Rosenberg Abrahamsen ('11)
Frederiksberg IF3.09
-0.8
  
 PB
 
2.95 SB
 -1.6
  X3.09 PB
 -0.8
     
11
Annika Rähr
Annika Rähr ('12)
Holte Atletik3.04
-1.8
  
 PB
 
2.74 PB
 -1.1
3.04 PB
 -1.8
2.92
 -2.0
     
12
Vera Loell
Vera Loell ('11)
Holte Atletik2.94
-1.6
  
 PB
 
2.56 PB
 -1.6
2.73 PB
 -2.1
2.94 PB
 -1.6
     
13
Sophia Elise Gundelach
Sophia Elise Gundelach ('11)
Frederiksberg IF2.92
-1.2
  
 PB
 
2.92 PB
 -1.2
2.86
 -2.2
2.76
 -2.1
     
14
Emily Jørgensen
Emily Jørgensen ('12)
Frederiksberg IF2.85
-1.8
  
 =PB
 
2.71 SB
 -2.3
2.69
 -2.0
2.85 =PB
 -1.8
     
15
Isabella Kronborg Gede
Isabella Kronborg Gede ('11)
Trongårdens IF 2.80
-1.8
  
 PB
 
2.80 PB
 -1.8
2.74
 -1.1
2.24
 -1.3
     
16
Josephine Laursen
Josephine Laursen ('12)
KIF2.62
-1.9
  
 SB
 
2.59 SB
 -1.1
2.62 SB
 -1.9
2.43
 -1.8
     
17
Alma Ertman Brøndum
Alma Ertman Brøndum ('12)
Amager AC1.94
-2.5
  
 PB
 
1.63 SB
 -0.7
1.81 SB
 -4.5
1.94 PB
 -2.5
     
Sofie From Gren
Sofie From Gren ('12)
IK Hellas NM
  
 
 
  X  X  X     
P11 Kuglestød 2.0 kg    
7.5.

Finale A

Finale
7.5.
1
Clara Rosenberg Abrahamsen
Clara Rosenberg Abrahamsen ('11)
Frederiksberg IF7.31
  
 PB
 
7.19 PB7.027.28 PB7.31 PB  –  –  
2
Alberte Petersen
Alberte Petersen ('12)
IK Olympia5.51
  
 PB
 
5.46 PB5.50 PB5.51 PB4.815.195.30  
3
Emilia Ring
Emilia Ring ('11)
Gentofte IK5.29
  
 PB
 
4.27 PB5.29 PB4.444.734.824.60  
4
Josephine Laursen
Josephine Laursen ('12)
KIF5.26
  
 PB
 
4.97 PB4.755.26 PB4.964.604.74  
5
Sofie From Gren
Sofie From Gren ('12)
IK Hellas4.95
  
 
 
4.954.534.534.46  X4.66  
6
Durita Davidsen
Durita Davidsen ('11)
Treysti5.17
  
 PB
 
4.65 PB4.71 PB4.75 PB4.625.17 PB4.84  
7
Isabella Kronborg Gede
Isabella Kronborg Gede ('11)
Trongårdens IF 4.69
  
 PB
 
4.48 PB4.69 PB  X     
8
Kajsa Kyster Hvelplund
Kajsa Kyster Hvelplund ('12)
Frederiksberg IF4.60
  
 PB
 
4.06 SB4.60 PB4.49     
9
Alma Ertman Brøndum
Alma Ertman Brøndum ('12)
Amager AC4.33
  
 PB
 
4.12 PB4.33 PB3.41     
10
Emily Jørgensen
Emily Jørgensen ('12)
Frederiksberg IF2.61
  
 SB
 
2.61 SB  X  X     
P11 Boldkast 145 gram    
8.5.

Finale A

Finale
8.5.
1
Rose Anna Gyring
Rose Anna Gyring ('11)
Køge Atletik41.73
  
 PB
 
41.73 PB39.7839.2436.9238.2237.93  
2
Agnes Petersen
Agnes Petersen ('11)
IK Olympia31.09
  
 PB
 
29.13 PB29.67 PB26.5330.38 PB27.7431.09 PB  
3
Emma Zinck Mogensen
Emma Zinck Mogensen ('12)
IK Hellas27.31
  
 PB
 
25.8826.8927.3120.8624.5923.96  
4
Josephine Laursen
Josephine Laursen ('12)
KIF27.12
  
 PB
 
22.94 PB23.97 PB24.17 PB27.12 PB24.5122.65  
5
Maise Tolstrup
Maise Tolstrup ('12)
Viking Atletik24.87
  
 PB
 
22.89 PB24.87 PB20.9721.61  X  –  
6
Durita Davidsen
Durita Davidsen ('11)
Treysti20.31
  
 PB
 
20.28 PB14.3318.0720.31 PB20.3018.79  
7
Ida Danielsen
Ida Danielsen ('12)
Herlev Atletik19.81
  
 PB
 
19.81 PB16.8616.11  –    
8
Alberte Petersen
Alberte Petersen ('12)
IK Olympia18.08
  
 PB
 
17.48 PB16.0818.08 PB  –    
D9 60 m    
8.5. Vind: +1.6

Finale A

Finale
8.5.Vind: +1.6
1
Storm Breinholst
Storm Breinholst ('13)
Amager AC9.06
  
 PB
2
Svend Holdgaard
Svend Holdgaard ('13)
KIF10.22
  
 =PB
3
Liam Kennedy
Liam Kennedy ('14)
Herlev Atletik10.43
  
 PB
4
Otto Nielsen Ingelsrud
Otto Nielsen Ingelsrud ('13)
Gentofte IK10.44
  
 PB
5
Felix Bäckström Nielsen
Felix Bäckström Nielsen ('13)
Amager AC10.65
  
 PB
6
Eskild Aunsholm Højlund
Eskild Aunsholm Højlund ('14)
Herlev Atletik10.88
  
 PB
7
Benjamin Benzoni Meyer Leisner
Benjamin Benzoni Meyer Leisner ('14)
Herlev Atletik10.98
  
 
8
Carl Martinussen
Carl Martinussen ('14)
Amager AC11.07
  
 
Indledende heats8.5.
Indledende 1
8.5. Vind: +1.3
8.5.Vind: +1.3
1
Storm Breinholst
Storm Breinholst ('13)
Amager AC9.17
Q
  
 PB
2
Johan Grith Ginderskov
Johan Grith Ginderskov ('13)
Køge Atletik11.05
  
 PB
3
Johannes Sølund
Johannes Sølund ('14)
BAC11.90
  
 PB
4
Anton Wasmann Mørkeberg
Anton Wasmann Mørkeberg ('13)
Køge Atletik12.08
  
 PB
5
Storm Søby Jensen
Storm Søby Jensen ('14)
Herlev Atletik15.57
  
 PB
Indledende 2
8.5. Vind: +1.7
8.5.Vind: +1.7
1
Svend Holdgaard
Svend Holdgaard ('13)
KIF10.22
Q
  
 PB
2
Jamal Uwase Hansen
Jamal Uwase Hansen ('13)
Herlev Atletik11.36
  
 PB
3
Joshua Adam Kramarz
Joshua Adam Kramarz ('14)
KIF12.02
  
 PB
4
Simon Mølbak Johansen
Simon Mølbak Johansen ('14)
Amager AC12.75
  
 PB
5
Asger Mølbak Johansen
Asger Mølbak Johansen ('14)
Amager AC13.14
  
 PB
Indledende 3
8.5. Vind: +1.8
8.5.Vind: +1.8
1
Otto Nielsen Ingelsrud
Otto Nielsen Ingelsrud ('13)
Gentofte IK10.59
Q
  
 PB
2
Liam Kennedy
Liam Kennedy ('14)
Herlev Atletik10.75
q
  
 PB
3
Benjamin Benzoni Meyer Leisner
Benjamin Benzoni Meyer Leisner ('14)
Herlev Atletik10.96
q
  
 PB
Tino Hauerslev
Tino Hauerslev ('13)
KIF DNF
  
 
Indledende 4
8.5. Vind: +0.9
8.5.Vind: +0.9
1
Felix Bäckström Nielsen
Felix Bäckström Nielsen ('13)
Amager AC10.82
Q
  
 PB
2
Carl Martinussen
Carl Martinussen ('14)
Amager AC10.98
q
  
 PB
3
Louis Longhurst-Karlsson
Louis Longhurst-Karlsson ('13)
Amager AC11.06
  
 PB
4
Marc Sindhøj
Marc Sindhøj ('13)
Amager AC11.21
  
 PB
5
Vincent Richter
Vincent Richter ('13)
Køge Atletik13.03
  
 PB
Indledende 5
8.5. Vind: +1.3
8.5.Vind: +1.3
1
Eskild Aunsholm Højlund
Eskild Aunsholm Højlund ('14)
Herlev Atletik11.10
Q
  
 PB
2
Ludvig Thøgersen
Ludvig Thøgersen ('13)
Sparta11.28
  
 PB
3
Lucas Alexandru Dinu
Lucas Alexandru Dinu ('14)
Amager AC11.74
  
 PB
4
Yusuf Hasan Mohamed
Yusuf Hasan Mohamed ('13)
Herlev Atletik12.94
  
 PB
5
Gustav Ville Christensen
Gustav Ville Christensen ('14)
Amager AC13.24
  
 PB
D9 400 m    
8.5.

Finale A

Finale
8.5.
1
Felix Bäckström Nielsen
Felix Bäckström Nielsen ('13)
Amager AC1:20.43
  
 PB
2
Ludvig Thøgersen
Ludvig Thøgersen ('13)
Sparta1:21.51
  
 PB
3
Svend Holdgaard
Svend Holdgaard ('13)
KIF1:21.90
  
 PB
4
Eskild Aunsholm Højlund
Eskild Aunsholm Højlund ('14)
Herlev Atletik1:28.68
  
 SB
5
Aske Gram
Aske Gram ('14)
BAC1:31.09
  
 PB
6
Benjamin Schjøtt Prægel
Benjamin Schjøtt Prægel ('14)
Gentofte IK1:32.40
  
 PB
7
Carl Martinussen
Carl Martinussen ('14)
Amager AC1:33.05
  
 PB
8
Benjamin Benzoni Meyer Leisner
Benjamin Benzoni Meyer Leisner ('14)
Herlev Atletik1:41.80
  
 PB
9
Asger Mølbak Johansen
Asger Mølbak Johansen ('14)
Amager AC1:45.79
  
 PB
Finale B
8.5.
8.5.
1
Otto Nielsen Ingelsrud
Otto Nielsen Ingelsrud ('13)
Gentofte IK1:24.44
  
 PB
2
Louis Longhurst-Karlsson
Louis Longhurst-Karlsson ('13)
Amager AC1:32.21
  
 PB
3
Liam Kennedy
Liam Kennedy ('14)
Herlev Atletik1:34.74
  
 PB
4
Johannes Sølund
Johannes Sølund ('14)
BAC1:38.20
  
 PB
5
Vincent Richter
Vincent Richter ('13)
Køge Atletik1:38.32
  
 PB
6
Simon Mølbak Johansen
Simon Mølbak Johansen ('14)
Amager AC1:48.55
  
 PB
7
Gustav Ville Christensen
Gustav Ville Christensen ('14)
Amager AC1:50.24
  
 PB
D9 Længdespring 1 m zone    
8.5.

Finale A

Finale
8.5.
1
Storm Breinholst
Storm Breinholst ('13)
Amager AC3.80 w
w
  
 
 
3.80 SB3.713.793.753.773.73  
2
Svend Holdgaard
Svend Holdgaard ('13)
KIF3.24 w
w
  
 
 
3.093.093.013.243.102.92  
3
Felix Bäckström Nielsen
Felix Bäckström Nielsen ('13)
Amager AC3.14 w
w
  
 
 
3.03 PB2.902.803.013.11 PB3.14 PB  
4
Otto Nielsen Ingelsrud
Otto Nielsen Ingelsrud ('13)
Gentofte IK3.03 w
w
  
 
 
2.80 PB2.96 PB2.823.03 PB2.832.80  
5
Marc Sindhøj
Marc Sindhøj ('13)
Amager AC3.00 w
w
  
 
 
2.962.632.922.982.953.00  
6
Liam Kennedy
Liam Kennedy ('14)
Herlev Atletik2.89 w
w
  
 
 
2.69 PB2.86 PB2.782.89 PB2.482.72  
7
Ludvig Thøgersen
Ludvig Thøgersen ('13)
Sparta2.79 w
w
  
 
 
2.55 SB2.79 PB2.11     
8
Eskild Aunsholm Højlund
Eskild Aunsholm Højlund ('14)
Herlev Atletik2.77 w
w
  
 
 
2.46 SB2.77 PB2.55     
9
Lucas Alexandru Dinu
Lucas Alexandru Dinu ('14)
Amager AC2.75 w
w
  
 
 
2.75 PB2.682.69     
10
Mathias Loubser
Mathias Loubser ('13)
Holte Atletik2.65 w
w
  
 
 
2.65 PB2.512.61     
11
Jamal Uwase Hansen
Jamal Uwase Hansen ('13)
Herlev Atletik2.58 w
w
  
 
 
2.49 PB2.58 PB2.54     
12
Benjamin Schjøtt Prægel
Benjamin Schjøtt Prægel ('14)
Gentofte IK2.57 w
w
  
 
 
2.19 PB2.57 PB2.40     
13
Aske Gram
Aske Gram ('14)
BAC2.56 w
w
  
 
 
2.54 PB2.442.56 PB     
14
Carl Martinussen
Carl Martinussen ('14)
Amager AC2.56 w
w
  
 
 
2.52 SB2.462.56 =PB     
15
Johan Grith Ginderskov
Johan Grith Ginderskov ('13)
Køge Atletik2.56 w
w
  
 
 
2.56 PB2.392.51     
16
Anton Wasmann Mørkeberg
Anton Wasmann Mørkeberg ('13)
Køge Atletik2.38 w
w
  
 
 
2.20 PB  X2.38 PB     
17
Benjamin Benzoni Meyer Leisner
Benjamin Benzoni Meyer Leisner ('14)
Herlev Atletik2.31 w
w
  
 
 
2.30 SB2.182.31 SB     
18
Asger Mølbak Johansen
Asger Mølbak Johansen ('14)
Amager AC2.24 w
w
  
 
 
2.12 PB2.24 PB2.13     
19
Simon Mølbak Johansen
Simon Mølbak Johansen ('14)
Amager AC2.17 w
w
  
 
 
2.03 PB2.17 PB  X     
20
Johannes Sølund
Johannes Sølund ('14)
BAC2.09 w
w
  
 
 
1.82 PB2.09 PB  X     
21
Vincent Richter
Vincent Richter ('13)
Køge Atletik1.93 w
w
  
 
 
1.93 PB  –      
22
Joshua Adam Kramarz
Joshua Adam Kramarz ('14)
KIF1.88 w
w
  
 
 
1.81 PB1.88 PB1.73     
23
Yusuf Hasan Mohamed
Yusuf Hasan Mohamed ('13)
Herlev Atletik1.82 w
w
  
 
 
1.64 PB1.82 PB1.54     
24
Storm Søby Jensen
Storm Søby Jensen ('14)
Herlev Atletik1.15 w
w
  
 
 
1.15 SB  –      
D9 Kuglestød 2.0 kg    
8.5.

Finale A

Finale
8.5.
1
Mathias Loubser
Mathias Loubser ('13)
Holte Atletik7.79
  
 PB
 
7.07 PB7.13 PB7.44 PB7.79 PB7.376.90  
2
Storm Breinholst
Storm Breinholst ('13)
Amager AC7.62
  
 PB
 
7.56 PB7.62 PB7.527.307.227.61  
3
Svend Holdgaard
Svend Holdgaard ('13)
KIF5.16
  
 PB
 
4.935.16 PB4.935.024.964.56  
4
Anton Wasmann Mørkeberg
Anton Wasmann Mørkeberg ('13)
Køge Atletik4.68
  
 PB
 
3.23 PB  X4.09 PB3.984.30 PB4.68 PB  
5
Carl Martinussen
Carl Martinussen ('14)
Amager AC4.05
  
 PB
 
3.74 PB3.293.74 =PB4.05 PB3.613.10  
6
Vincent Richter
Vincent Richter ('13)
Køge Atletik3.88
  
 PB
 
3.21 PB3.85 PB2.693.88 PB3.833.82  
7
Johannes Sølund
Johannes Sølund ('14)
BAC3.49
  
 PB
 
  X3.12 PB3.49 PB     
8
Joshua Adam Kramarz
Joshua Adam Kramarz ('14)
KIF3.23
  
 PB
 
2.97 PB3.23 PB3.20     
9
Johan Grith Ginderskov
Johan Grith Ginderskov ('13)
Køge Atletik3.10
  
 PB
 
  X2.74 PB3.10 PB     
10
Liam Kennedy
Liam Kennedy ('14)
Herlev Atletik3.05
  
 PB
 
2.91 PB2.503.05 PB     
11
Storm Søby Jensen
Storm Søby Jensen ('14)
Herlev Atletik2.85
  
 PB
 
2.85 PB2.462.72     
12
Lucas Alexandru Dinu
Lucas Alexandru Dinu ('14)
Amager AC2.76
  
 PB
 
2.40 PB2.76 PB2.23     
13
Tino Hauerslev
Tino Hauerslev ('13)
KIF2.11
  
 PB
 
  X  X2.11 PB     
D9 Boldkast 145 gram    
8.5.

Finale A

Finale
8.5.
1
Mathias Loubser
Mathias Loubser ('13)
Holte Atletik38.00
  
 PB
 
35.78 PB34.1237.22 PB38.00 PB  X37.19  
2
Storm Breinholst
Storm Breinholst ('13)
Amager AC32.12
  
 PB
 
  X29.02 SB30.09 SB30.30 SB24.0732.12 PB  
3
Louis Longhurst-Karlsson
Louis Longhurst-Karlsson ('13)
Amager AC25.25
  
 PB
 
21.54 PB24.10 PB25.25 PB18.0120.1322.09  
4
Benjamin Schjøtt Prægel
Benjamin Schjøtt Prægel ('14)
Gentofte IK25.23
  
 PB
 
21.39 PB  X20.4017.1919.1925.23 PB  
5
Marc Sindhøj
Marc Sindhøj ('13)
Amager AC20.10
  
 PB
 
20.10 PB18.7016.3815.9114.1616.41  
6
Joshua Adam Kramarz
Joshua Adam Kramarz ('14)
KIF20.09
  
 PB
 
18.87 PB20.09 PB16.40  –    
7
Jamal Uwase Hansen
Jamal Uwase Hansen ('13)
Herlev Atletik17.02
  
 PB
 
13.21 PB16.82 PB17.02 PB  –    
8
Benjamin Benzoni Meyer Leisner
Benjamin Benzoni Meyer Leisner ('14)
Herlev Atletik16.69
  
 PB
 
16.54 PB16.69 PB  X  –    
9
Liam Kennedy
Liam Kennedy ('14)
Herlev Atletik16.61
  
 PB
 
13.49 PB16.61 PB16.07     
10
Aske Gram
Aske Gram ('14)
BAC14.38
  
 PB
 
14.38 PB7.6413.72     
11
Vincent Richter
Vincent Richter ('13)
Køge Atletik12.24
  
 PB
 
12.24 PB9.9912.24 =PB     
12
Storm Søby Jensen
Storm Søby Jensen ('14)
Herlev Atletik11.90
  
 PB
 
8.56 SB10.75 SB11.90 PB     
13
Yusuf Hasan Mohamed
Yusuf Hasan Mohamed ('13)
Herlev Atletik6.82
  
 PB
 
6.82 PB6.22  X     
P9 60 m    
8.5. Vind: +2.1

Finale A

Finale
8.5.Vind: +2.1
1
Nola Sofia Rahbek Keseler
Nola Sofia Rahbek Keseler ('13)
Frederiksberg IF9.89 w
  
 
2
Stella Smidt-Nielsen
Stella Smidt-Nielsen ('13)
Holte Atletik10.08 w
  
 
3
Paula Petersone-Milcevic
Paula Petersone-Milcevic ('13)
Sparta10.25 w
  
 
4
Isolde Agerskov Perotti
Isolde Agerskov Perotti ('14)
Sparta10.27 w
  
 
5
Filuca Thomns
Filuca Thomns ('13)
IK Olympia10.28 w
  
 
6
Melissa Sehec Rasmussen
Melissa Sehec Rasmussen ('13)
Greve Atletik10.32 w
  
 
7
Julia Kjær-Christensen
Julia Kjær-Christensen ('13)
Sparta10.41 w
  
 
8
Isabella Ehsani Bernth
Isabella Ehsani Bernth ('13)
BAC10.52 w
  
 
Indledende heats8.5.
Indledende 1
8.5. Vind: +0.3
8.5.Vind: +0.3
1
Melissa Sehec Rasmussen
Melissa Sehec Rasmussen ('13)
Greve Atletik10.32
Q
  
 PB
2
Isolde Agerskov Perotti
Isolde Agerskov Perotti ('14)
Sparta10.34
q
  
 PB
3
Pauline Zinck Mogensen
Pauline Zinck Mogensen ('14)
IK Hellas11.00
  
 PB
4
Niovi Kastrinakis
Niovi Kastrinakis ('13)
Sparta11.45
  
 PB
5
Selma Lykke Broholt
Selma Lykke Broholt ('13)
Køge Atletik11.56
  
 PB
6
Clara Danielsen
Clara Danielsen ('14)
Herlev Atletik12.48
  
 PB
7
Jessie Christensen
Jessie Christensen ('14)
Herlev Atletik12.65
  
 PB
Indledende 2
8.5. Vind: +1.0
8.5.Vind: +1.0
1
Stella Smidt-Nielsen
Stella Smidt-Nielsen ('13)
Holte Atletik10.33
Q
  
 PB
2
Paula Petersone-Milcevic
Paula Petersone-Milcevic ('13)
Sparta10.43
q
  
 PB
3
Isabella Ehsani Bernth
Isabella Ehsani Bernth ('13)
BAC10.61
q
  
 PB
4
Liva Sørensen
Liva Sørensen ('13)
Greve Atletik10.98
  
 PB
5
Nola Kofod Rabjerg
Nola Kofod Rabjerg ('14)
Amager AC11.34
  
 PB
6
Aviaja Jakobsen
Aviaja Jakobsen ('13)
Amager AC11.36
  
 PB
7
Eva Damborg
Eva Damborg ('13)
BAC12.28
  
 PB
8
Jóhanna Sólja Jensen
Jóhanna Sólja Jensen ('13)
Sparta12.74
  
 PB
Indledende 3
8.5. Vind: +1.4
8.5.Vind: +1.4
1
Nola Sofia Rahbek Keseler
Nola Sofia Rahbek Keseler ('13)
Frederiksberg IF10.06
Q
  
 PB
2
Filuca Thomns
Filuca Thomns ('13)
IK Olympia10.44
q
  
 PB
3
Julia Kjær-Christensen
Julia Kjær-Christensen ('13)
Sparta10.48
q
  
 PB
4
Olivia Daub
Olivia Daub ('14)
Herlev Atletik10.81
  
 PB
5
Vilma Haapanen
Vilma Haapanen ('13)
IK Olympia11.22
  
 PB
6
Augusta Kühn Bjerre
Augusta Kühn Bjerre ('14)
Amager AC11.53
  
 PB
7
Ileana Vendelø
Ileana Vendelø ('13)
Sparta11.86
  
 PB
8
Lili Kirk Petersen
Lili Kirk Petersen ('14)
Sparta12.03
  
 PB
P9 400 m    
8.5.

Finale A

Finale
8.5.
1
Isabella Ehsani Bernth
Isabella Ehsani Bernth ('13)
BAC1:22.79
  
 PB
2
Pauline Zinck Mogensen
Pauline Zinck Mogensen ('14)
IK Hellas1:32.58
  
 
3
Irina Senami Tra Bi
Irina Senami Tra Bi ('14)
Sparta1:35.86
  
 PB
4
Clara Danielsen
Clara Danielsen ('14)
Herlev Atletik1:41.84
  
 PB
5
Jessie Christensen
Jessie Christensen ('14)
Herlev Atletik1:42.03
  
 PB
6
Paula Petersone-Milcevic
Paula Petersone-Milcevic ('13)
Sparta1:44.34
  
 PB
Finale B
8.5.
8.5.
1
Nola Sofia Rahbek Keseler
Nola Sofia Rahbek Keseler ('13)
Frederiksberg IF1:23.72
  
 PB
2
Stella Smidt-Nielsen
Stella Smidt-Nielsen ('13)
Holte Atletik1:24.34
  
 PB
3
Nola Kofod Rabjerg
Nola Kofod Rabjerg ('14)
Amager AC1:31.59
  
 PB
4
Selma Lykke Broholt
Selma Lykke Broholt ('13)
Køge Atletik1:36.49
  
 
5
Lili Kirk Petersen
Lili Kirk Petersen ('14)
Sparta1:41.55
  
 PB
6
Jóhanna Sólja Jensen
Jóhanna Sólja Jensen ('13)
Sparta1:46.32
  
 PB
P9 Længdespring 1 m zone    
8.5.

Finale A

Finale
8.5.
1
Melissa Sehec Rasmussen
Melissa Sehec Rasmussen ('13)
Greve Atletik3.28 w
w
  
 
 
3.19 PB3.143.183.113.003.28 PB  
2
Nola Sofia Rahbek Keseler
Nola Sofia Rahbek Keseler ('13)
Frederiksberg IF3.17 w
w
  
 
 
2.95 SB2.95 =SB2.873.17 SB3.143.06  
3
Paula Petersone-Milcevic
Paula Petersone-Milcevic ('13)
Sparta3.13 w
w
  
 
 
3.05 SB3.13 PB3.012.843.103.10  
4
Filuca Thomns
Filuca Thomns ('13)
IK Olympia3.13 w
w
  
 
 
2.98 PB2.932.953.13 PB2.962.64  
5
Isabella Ehsani Bernth
Isabella Ehsani Bernth ('13)
BAC3.02 w
w
  
 
 
2.93 PB2.99 PB2.822.873.02 PB2.84  
6
Olivia Daub
Olivia Daub ('14)
Herlev Atletik2.99 w
w
  
 
 
2.85 PB2.732.90 PB  X2.772.99 PB  
7
Irina Senami Tra Bi
Irina Senami Tra Bi ('14)
Sparta2.98 w
w
  
 
 
2.98 PB2.692.46     
8
Isolde Agerskov Perotti
Isolde Agerskov Perotti ('14)
Sparta2.92 w
w
  
 
 
2.92 PB2.692.92 =PB     
9
Julia Kjær-Christensen
Julia Kjær-Christensen ('13)
Sparta2.87 w
w
  
 
 
2.872.732.75     
10
Juliane Stepping Christensen
Juliane Stepping Christensen ('14)
Amager AC2.87 w
w
  
 
 
2.87 SB2.542.46     
11
Liva Sørensen
Liva Sørensen ('13)
Greve Atletik2.85 w
w
  
 
 
2.85 PB2.592.68     
12
Pauline Zinck Mogensen
Pauline Zinck Mogensen ('14)
IK Hellas2.83 w
w
  
 
 
2.672.782.83 PB     
13
Ileana Vendelø
Ileana Vendelø ('13)
Sparta2.76 w
+26.9
  
 
 
2.70 PB2.76
 26.9
      
14
Vilma Haapanen
Vilma Haapanen ('13)
IK Olympia2.63 w
w
  
 
 
2.48 PB2.422.63 PB     
15
Selma Lykke Broholt
Selma Lykke Broholt ('13)
Køge Atletik2.45 w
w
  
 
 
2.452.022.05     
16
Nola Kofod Rabjerg
Nola Kofod Rabjerg ('14)
Amager AC2.41 w
w
  
 
 
2.41 PB2.372.28     
17
Lili Kirk Petersen
Lili Kirk Petersen ('14)
Sparta2.33 w
w
  
 
 
2.33 PB2.242.27     
18
Eva Damborg
Eva Damborg ('13)
BAC2.25 w
w
  
 
 
2.25 PB2.202.25 =PB     
19
Jóhanna Sólja Jensen
Jóhanna Sólja Jensen ('13)
Sparta2.21 w
w
  
 
 
2.212.102.00     
20
Clara Danielsen
Clara Danielsen ('14)
Herlev Atletik2.20 w
w
  
 
 
2.20 PB2.142.10     
21
Aviaja Jakobsen
Aviaja Jakobsen ('13)
Amager AC2.08 w
w
  
 
 
1.46 PB1.342.08 PB     
22
Jessie Christensen
Jessie Christensen ('14)
Herlev Atletik1.80 w
w
  
 
 
1.65 PB1.501.80 PB     
P9 Kuglestød 2.0 kg    
8.5.

Finale A

Finale
8.5.
1
Niovi Kastrinakis
Niovi Kastrinakis ('13)
Sparta5.16
  
 PB
 
4.304.85 PB5.16 PB  X4.234.72  
2
Julia Kjær-Christensen
Julia Kjær-Christensen ('13)
Sparta4.27
  
 PB
 
4.27 PB3.783.924.104.063.68  
3
Nola Sofia Rahbek Keseler
Nola Sofia Rahbek Keseler ('13)
Frederiksberg IF4.15
  
 PB
 
4.15 PB3.443.563.422.993.50  
4
Olivia Daub
Olivia Daub ('14)
Herlev Atletik4.13
  
 PB
 
3.42 PB3.63 PB4.13 PB3.653.462.80  
5
Ileana Vendelø
Ileana Vendelø ('13)
Sparta3.84
  
 PB
 
3.69 PB3.84 PB3.543.373.423.75  
6
Eva Damborg
Eva Damborg ('13)
BAC3.57
  
 PB
 
3.54 PB3.103.343.57 PB3.012.92  
7
Augusta Kühn Bjerre
Augusta Kühn Bjerre ('14)
Amager AC3.07
  
 PB
 
3.07 PB2.402.47  –    
8
Jóhanna Sólja Jensen
Jóhanna Sólja Jensen ('13)
Sparta3.06
  
 PB
 
3.062.883.05  –    
9
Isolde Agerskov Perotti
Isolde Agerskov Perotti ('14)
Sparta3.01
  
 PB
 
1.96 PB3.01 PB2.52     
10
Aviaja Jakobsen
Aviaja Jakobsen ('13)
Amager AC2.60
  
 PB
 
2.58 PB2.60 PB2.14     
11
Jessie Christensen
Jessie Christensen ('14)
Herlev Atletik2.34
  
 PB
 
  X2.15 PB2.34 PB     
P9 Boldkast 145 gram    
8.5.

Finale A

Finale
8.5.
1
Filuca Thomns
Filuca Thomns ('13)
IK Olympia28.69
  
 PB
 
26.11 PB28.69 PB28.5827.0826.9723.79  
2
Niovi Kastrinakis
Niovi Kastrinakis ('13)
Sparta23.89
  
 PB
 
21.41 PB23.26 PB18.9722.4923.89 PB15.18  
3
Nola Sofia Rahbek Keseler
Nola Sofia Rahbek Keseler ('13)
Frederiksberg IF22.25
  
 PB
 
17.25 PB21.29 PB12.6819.3522.25 PB  X  
4
Selma Lykke Broholt
Selma Lykke Broholt ('13)
Køge Atletik21.18
  
 
 
  X16.1018.2421.1819.1920.62  
5
Olivia Daub
Olivia Daub ('14)
Herlev Atletik18.00
  
 PB
 
16.44 PB14.78  X16.0515.4718.00 PB  
6
Liva Sørensen
Liva Sørensen ('13)
Greve Atletik17.88
  
 PB
 
17.88 PB16.2113.7716.3114.0115.78  
7
Ileana Vendelø
Ileana Vendelø ('13)
Sparta16.31
  
 PB
 
  X16.31 PB15.14  –    
8
Isabella Ehsani Bernth
Isabella Ehsani Bernth ('13)
BAC16.00
  
 PB
 
10.88 PB15.52 PB16.00 PB  –    
9
Nola Kofod Rabjerg
Nola Kofod Rabjerg ('14)
Amager AC15.62
  
 PB
 
14.34 PB15.52 PB15.62 PB     
10
Pauline Zinck Mogensen
Pauline Zinck Mogensen ('14)
IK Hellas15.18
  
 PB
 
13.7315.18 PB14.38     
11
Augusta Kühn Bjerre
Augusta Kühn Bjerre ('14)
Amager AC11.26
  
 PB
 
6.43 PB5.4311.26 PB     
12
Jessie Christensen
Jessie Christensen ('14)
Herlev Atletik8.53
  
 PB
 
8.53 PB7.211.50     
13
Clara Danielsen
Clara Danielsen ('14)
Herlev Atletik8.21
  
 PB
 
8.15 PB7.298.21 PB     
D7 40 m    
8.5. Vind: +1.5

Finale A

Finale
8.5.Vind: +1.5
1
Eigil Autrup Helgstrand
Eigil Autrup Helgstrand ('15)
Amager AC7.96
  
 PB
2
Ludvig Lysemose Nielsen
Ludvig Lysemose Nielsen ('15)
IK Hellas8.43
  
 PB
3
Bertil Christian Tho Carstens
Bertil Christian Tho Carstens ('15)
Frederiksberg IF8.77
  
 PB
4
Johan Bonfils Ruth
Johan Bonfils Ruth ('15)
Amager AC8.81
  
 PB
5
Herman WA Frederiksen
Herman WA Frederiksen ('15)
Trongårdens IF 9.09
  
 PB
6
Julian Mohr Hermansen
Julian Mohr Hermansen ('16)
Amager AC9.26
  
 PB
7
Seier Bonfils Ruth
Seier Bonfils Ruth ('15)
Amager AC9.27
  
 PB
8
Arthur Stougaard
Arthur Stougaard ('15)
Greve Atletik9.33
  
 PB
D7 Længdespring 1 m zone    
8.5.

Finale A

Finale
8.5.
1
Eigil Autrup Helgstrand
Eigil Autrup Helgstrand ('15)
Amager AC2.35 w
w
  
 
 
2.25 SB2.35 SB2.04     
2
Ludvig Lysemose Nielsen
Ludvig Lysemose Nielsen ('15)
IK Hellas2.34 w
w
  
 
 
1.931.862.34 PB     
3
Johan Bonfils Ruth
Johan Bonfils Ruth ('15)
Amager AC2.30 w
w
  
 
 
1.88 PB2.30 PB2.04     
4
Bertil Christian Tho Carstens
Bertil Christian Tho Carstens ('15)
Frederiksberg IF2.29 w
w
  
 
 
2.17 PB2.29 PB1.99     
5
Julian Mohr Hermansen
Julian Mohr Hermansen ('16)
Amager AC2.17 w
w
  
 
 
2.17 PB2.152.06     
6
Seier Bonfils Ruth
Seier Bonfils Ruth ('15)
Amager AC1.88 w
w
  
 
 
1.58 PB1.88 PB1.71     
7
Herman WA Frederiksen
Herman WA Frederiksen ('15)
Trongårdens IF 1.73 w
w
  
 
 
1.29 PB1.73 PB1.49     
8
Arthur Stougaard
Arthur Stougaard ('15)
Greve Atletik1.42 w
w
  
 
 
1.42 PB1.381.35     
D7 Boldkast 145 gram    
8.5.

Finale A

Finale
8.5.
1
Johan Bonfils Ruth
Johan Bonfils Ruth ('15)
Amager AC15.22
  
 PB
 
  X13.64 PB12.248.4715.22 PB12.55  
2
Eigil Autrup Helgstrand
Eigil Autrup Helgstrand ('15)
Amager AC15.21
  
 PB
 
13.14 SB15.21 PB  X12.6514.588.30  
3
Ludvig Lysemose Nielsen
Ludvig Lysemose Nielsen ('15)
IK Hellas14.60
  
 PB
 
11.996.5314.4512.4014.605.97  
4
Julian Mohr Hermansen
Julian Mohr Hermansen ('16)
Amager AC12.45
  
 PB
 
10.39 PB9.5412.45 PB10.068.789.18  
5
Seier Bonfils Ruth
Seier Bonfils Ruth ('15)
Amager AC12.27
  
 PB
 
7.55 PB8.92 PB10.29 PB10.95 PB12.06 PB12.27 PB  
6
Bertil Christian Tho Carstens
Bertil Christian Tho Carstens ('15)
Frederiksberg IF11.60
  
 PB
 
8.66 PB11.60 PB10.859.478.4710.40  
7
Herman WA Frederiksen
Herman WA Frederiksen ('15)
Trongårdens IF 11.21
  
 PB
 
10.22 PB4.488.4211.21 PB  –  –  
8
Arthur Stougaard
Arthur Stougaard ('15)
Greve Atletik8.40
  
 PB
 
7.83 PB8.40 PB7.31  –  –  –  
P7 40 m    
8.5. Vind: +0.9

Finale A

Finale
8.5.Vind: +0.9
1
Erna Birgitte Toth Larsen
Erna Birgitte Toth Larsen ('15)
KIF8.41
  
 PB
2
Liv Pyra
Liv Pyra ('15)
Amager AC9.30
  
 PB
3
Alberte Ertman Brøndum
Alberte Ertman Brøndum ('15)
Amager AC9.34
  
 PB
4
Alva Windfield
Alva Windfield ('15)
Amager AC9.38
  
 PB
5
Edda Ulfarsdottir
Edda Ulfarsdottir ('15)
Amager AC9.48
  
 PB
6
Ivalu Jakobsen
Ivalu Jakobsen ('16)
Amager AC9.64
  
 PB
7
Emma Kjeldahl
Emma Kjeldahl ('15)
Amager AC9.67
  
 PB
7
Nomi Spangsberg
Nomi Spangsberg ('15)
KIF9.67
  
 PB
P7 Længdespring 1 m zone    
8.5.

Finale A

Finale
8.5.
1
Erna Birgitte Toth Larsen
Erna Birgitte Toth Larsen ('15)
KIF2.72 w
w
  
 
 
2.72 PB2.272.58     
2
Edda Ulfarsdottir
Edda Ulfarsdottir ('15)
Amager AC2.35 w
w
  
 
 
2.35 PB2.35 =PB2.27     
3
Alva Windfield
Alva Windfield ('15)
Amager AC2.24 w
w
  
 
 
1.75 PB2.08 PB2.24 PB     
4
Liv Pyra
Liv Pyra ('15)
Amager AC2.16 w
w
  
 
 
1.65 PB2.16 PB2.14     
5
Nomi Spangsberg
Nomi Spangsberg ('15)
KIF2.15 w
w
  
 
 
1.502.152.06     
6
Emma Kjeldahl
Emma Kjeldahl ('15)
Amager AC1.76 w
w
  
 
 
1.76 PB1.501.46     
7
Alberte Ertman Brøndum
Alberte Ertman Brøndum ('15)
Amager AC1.68 w
w
  
 
 
1.58 SB1.531.68 PB     
8
Ivalu Jakobsen
Ivalu Jakobsen ('16)
Amager AC1.30 w
w
  
 
 
1.22 PB1.051.30 PB     
P7 Boldkast 145 gram    
8.5.

Finale A

Finale
8.5.
1
Nomi Spangsberg
Nomi Spangsberg ('15)
KIF10.18
  
 PB
 
8.97 PB10.18 PB5.68     
2
Erna Birgitte Toth Larsen
Erna Birgitte Toth Larsen ('15)
KIF10.17
  
 PB
 
8.34 PB10.17 PB      
3
Liv Pyra
Liv Pyra ('15)
Amager AC8.26
  
 PB
 
6.73 PB8.26 PB6.53     
4
Alva Windfield
Alva Windfield ('15)
Amager AC7.68
  
 PB
 
6.24 PB7.68 PB5.76     
5
Edda Ulfarsdottir
Edda Ulfarsdottir ('15)
Amager AC7.66
  
 PB
 
7.66 PB5.745.72     
6
Ivalu Jakobsen
Ivalu Jakobsen ('16)
Amager AC6.54
  
 PB
 
6.54 PB4.264.77     
7
Alberte Ertman Brøndum
Alberte Ertman Brøndum ('15)
Amager AC5.97
  
 PB
 
4.15 PB5.97 PB5.31     
8
Emma Kjeldahl
Emma Kjeldahl ('15)
Amager AC5.49
  
 PB
 
5.49 PB3.724.34     
M50 Diskoskast 1.5 kg    
7.5.

Finale A

Finale
7.5.
1Thomas ChristensenThomas Christensen ('72)Herlev Atletik29.35
  
 PB
 
27.33 PB28.02 PB29.35 PB25.9627.9025.09  
M55 Diskoskast 1.5 kg    
7.5.

Finale A

Finale
7.5.
1Stig FogStig Fog ('67)Herlev Atletik26.69
  
 SB
 
  X25.96 SB26.69 SB23.93  X26.53  
K55 Diskoskast 1.0 kg    
7.5.

Finale A

Finale
7.5.
1Vivian KraftVivian Kraft ('66)Hvidovre AM35.13
  
 SB
 
35.13 SB  X  X34.8934.3033.61  
M60 Diskoskast 1.0 kg    
7.5.

Finale A

Finale
7.5.
1René NyboRené Nybo ('61)Hvidovre AM40.86
  
 SB
 
  X38.04 SB40.86 SB38.96  X  X  
2Jesper ÅndahlJesper Åndahl ('60)KIF35.75
  
 PB
 
35.75 PB28.3629.7130.3934.9533.71  
M60 Spydkast 600 gram    
7.5.

Finale A

Finale
7.5.
1Jesper ÅndahlJesper Åndahl ('60)KIF37.16
  
 SB
 
31.63 SB37.16 SB34.1034.9535.6134.87  
2René NyboRené Nybo ('61)Hvidovre AM36.57
  
 SB
 
  X35.20 SB36.57 SB36.50  X35.51  
K70 Diskoskast 1.0 kg    
7.5.

Finale A

Finale
7.5.
1Inge FaldagerInge Faldager ('48)Hvidovre AM24.99
  
 SB
 
24.99 SB23.5024.77  X  X23.60  

Seneste resultater

3‐4.12RandersJulegavejagten
2‐3.12DybvadLandsdelsmesterskab Nordjylland
1.12RandersKuglestødsstævne
30.11RandersKuglestødsstævne
26.11SorøPhønix Open
24.11KøbenhavnKIF 3000m aftenstævne
23.11AalborgAalborg Indoor 1
19.11Korsør DM Cross
12.11RandersRegionsfinalen Vest
29.10RandersNåle-/Regionsstævne Østjylland
11.10EsbjergSidste klubstævne
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og Vægt, senior
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og vægt flere aldersgrupper
8.10HelsingørAfslutningsstævne
8.10SæbySæby open - Diskoskast
8.10SilkeborgKastestævne i Silkeborg
6.10LyngbyKlubstævne i LÆ og TR
5.10HerlevTrespringsstævne
5.10TårnbyKaststævne
5.10AalborgAalborg Outdoor 4
2.10RoskildeRoar Atletiks 10 år jubilæums stævne
2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
2.10GreveKastestævne
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
1.10KøbenhavnDM kapgang, langdistance
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseDM Marathon Masters
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
23‐25.9GreveAfslutningsstævne
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
18.9KøbenhavnDM Halvmarathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9VejenSyd-mesterskaber
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle