Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Frederiksberg: Mandagsteststævne 9.5.2022
Frederiksberg Stadion

D13 80 m    
Vind: -3.8

Finale A

Finale
Vind: -3.8
1August Herring JensenAugust Herring Jensen ('09)Frederiksberg IF11.50
  
 
2Carl Philip GlastrupCarl Philip Glastrup ('10)Frederiksberg IF12.56
  
 PB
3Balthazar LeegaardBalthazar Leegaard ('09)Frederiksberg IF12.84
  
 PB
D13 600 m    

Finale A

Finale
1August Herring JensenAugust Herring Jensen ('09)Frederiksberg IF1:52.44
  
 PB
2Carl Philip GlastrupCarl Philip Glastrup ('10)Frederiksberg IF2:11.70
  
 PB
P13 80 m    
Vind: -0.9

Finale A

Finale
Vind: -0.9
1Ella Kristine Meyer JørgensenElla Kristine Meyer Jørgensen ('10)Frederiksberg IF12.49
  
 
2Elisabeth Gaarde HøgsbroElisabeth Gaarde Høgsbro ('10)Frederiksberg IF12.53
  
 PB
3Vigga Breum Helweg-LarsenVigga Breum Helweg-Larsen ('10)Frederiksberg IF12.69
  
 PB
3Laura Lehman JensenLaura Lehman Jensen ('10)Frederiksberg IF12.69
  
 PB
5Vera Siert-VadmandVera Siert-Vadmand ('08)Frederiksberg IF13.87
  
 PB
Finale B
Vind: -2.1
Vind: -2.1
1Karla Kathrine Viggers FabildKarla Kathrine Viggers Fabild ('10)Frederiksberg IF11.42
  
 PB
2Eleanor E KlosterborgEleanor E Klosterborg ('09)Frederiksberg IF13.03
  
 PB
3Stella Ida Bille DeverilStella Ida Bille Deveril ('10)Frederiksberg IF13.27
  
 PB
4Adda Crone Köser ChristensenAdda Crone Köser Christensen ('09)Frederiksberg IF13.30
  
 PB
P13 600 m    

Finale A

Finale
1Karla Kathrine Viggers FabildKarla Kathrine Viggers Fabild ('10)Frederiksberg IF1:54.87
  
 PB
2Vigga Breum Helweg-LarsenVigga Breum Helweg-Larsen ('10)Frederiksberg IF2:04.82
  
 PB
3Elisabeth Gaarde HøgsbroElisabeth Gaarde Høgsbro ('10)Frederiksberg IF2:11.22
  
 PB
4Ella Kristine Meyer JørgensenElla Kristine Meyer Jørgensen ('10)Frederiksberg IF2:16.18
  
 PB
Stella Ida Bille DeverilStella Ida Bille Deveril ('10)Frederiksberg IF DNF
  
 
D11 60 m    
Vind: -2.8

Finale A

Finale
Vind: -2.8
1
Hviid August
Hviid August ('11)
Frederiksberg IF9.73
  
 PB
2
Ville Rørbeck Nørreby
Ville Rørbeck Nørreby ('12)
Frederiksberg IF10.24
  
 
3
Elliot Ellegaard
Elliot Ellegaard ('11)
Frederiksberg IF10.34
  
 PB
4
Bertram Koudal Schmidt
Bertram Koudal Schmidt ('11)
Frederiksberg IF10.42
  
 SB
5
Storm Holst
Storm Holst ('11)
Frederiksberg IF11.05
  
 PB
D11 400 m    

Finale A

Finale
1
Hviid August
Hviid August ('11)
Frederiksberg IF1:20.07
  
 PB
2
Storm Holst
Storm Holst ('11)
Frederiksberg IF1:22.70
  
 PB
3
Elliot Ellegaard
Elliot Ellegaard ('11)
Frederiksberg IF1:24.26
  
 PB
P11 60 m    
Vind: -1.6

Finale A

Finale
Vind: -1.6
1
Sophia Dreyer-Stapput
Sophia Dreyer-Stapput ('11)
Frederiksberg IF9.67
  
 PB
2
Marie Roelsgaard
Marie Roelsgaard ('12)
Frederiksberg IF9.98
  
 PB
3
Amanda Andersen
Amanda Andersen ('11)
Frederiksberg IF10.16
  
 PB
4
Frida Kjeldsen-Kragh
Frida Kjeldsen-Kragh ('11)
Frederiksberg IF10.92
  
 PB
Finale B
Vind: -2.2
Vind: -2.2
1
Nola Sofia Rahbek Keseler
Nola Sofia Rahbek Keseler ('13)
Frederiksberg IF10.41
  
 
2
Kajsa Kyster Hvelplund
Kajsa Kyster Hvelplund ('12)
Frederiksberg IF10.99
  
 PB
3
Emily Jørgensen
Emily Jørgensen ('12)
Frederiksberg IF11.61
  
 PB
4
Johanne Juhl Frostholm
Johanne Juhl Frostholm ('12)
Frederiksberg IF11.88
  
 PB
5
Laura Riis
Laura Riis ('12)
Frederiksberg IF12.10
  
 PB
P11 400 m    

Finale A

Finale
1
Sophia Dreyer-Stapput
Sophia Dreyer-Stapput ('11)
Frederiksberg IF1:14.30
  
 PB
2
Amanda Andersen
Amanda Andersen ('11)
Frederiksberg IF1:19.88
  
 PB
3
Marie Roelsgaard
Marie Roelsgaard ('12)
Frederiksberg IF1:20.86
  
 PB
4
Nola Sofia Rahbek Keseler
Nola Sofia Rahbek Keseler ('13)
Frederiksberg IF1:28.25
  
 
5
Kajsa Kyster Hvelplund
Kajsa Kyster Hvelplund ('12)
Frederiksberg IF1:32.05
  
 SB
6
Emily Jørgensen
Emily Jørgensen ('12)
Frederiksberg IF1:38.89
  
 PB
D9 40 m    
Vind: -2.0

Finale A

Finale
Vind: -2.0
1
Daniel Hedley Bertelsen
Daniel Hedley Bertelsen ('13)
Frederiksberg IF7.39
  
 PB
2
Rémy Staton 
Rémy Staton  ('14)
Sparta7.82
  
 PB
3
Elmar Grønborg
Elmar Grønborg ('14)
Frederiksberg IF8.90
  
 PB
D9 400 m    

Finale A

Finale
1
Daniel Hedley Bertelsen
Daniel Hedley Bertelsen ('13)
Frederiksberg IF1:22.73
  
 PB
2
Elmar Grønborg
Elmar Grønborg ('14)
Frederiksberg IF1:45.52
  
 SB
P9 40 m    
Vind: -0.8

Finale A

Finale
Vind: -0.8
1
Mila Ehrhart
Mila Ehrhart ('14)
Frederiksberg IF8.30
  
 PB
2
Lea Kobberø
Lea Kobberø ('13)
Frederiksberg IF8.34
  
 PB
3
Olga Dømgaard
Olga Dømgaard ('13)
Frederiksberg IF8.49
  
 PB
P9 400 m    

Finale A

Finale
1
Mila Ehrhart
Mila Ehrhart ('14)
Frederiksberg IF1:39.40
  
 PB
2
Lea Kobberø
Lea Kobberø ('13)
Frederiksberg IF2:05.02
  
 PB
3
Olga Dømgaard
Olga Dømgaard ('13)
Frederiksberg IF2:05.24
  
 PB
D7 40 m    
Vind: -1.3

Finale A

Finale
Vind: -1.3
1
Elnathan Dawit
Elnathan Dawit ('15)
Frederiksberg IF8.82
  
 PB
2
Xavier Staton
Xavier Staton ('16)
Frederiksberg IF9.04
  
 PB
3
Jacob V. Enevoldsen
Jacob V. Enevoldsen ('16)
Frederiksberg IF11.63
  
 PB
D7 400 m    

Finale A

Finale
1
Elnathan Dawit
Elnathan Dawit ('15)
Frederiksberg IF2:29.42
  
 PB

Seneste resultater

3‐4.12RandersJulegavejagten
2‐3.12DybvadLandsdelsmesterskab Nordjylland
1.12RandersKuglestødsstævne
30.11RandersKuglestødsstævne
26.11SorøPhønix Open
24.11KøbenhavnKIF 3000m aftenstævne
23.11AalborgAalborg Indoor 1
19.11Korsør DM Cross
12.11RandersRegionsfinalen Vest
29.10RandersNåle-/Regionsstævne Østjylland
11.10EsbjergSidste klubstævne
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og Vægt, senior
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og vægt flere aldersgrupper
8.10HelsingørAfslutningsstævne
8.10SæbySæby open - Diskoskast
8.10SilkeborgKastestævne i Silkeborg
6.10LyngbyKlubstævne i LÆ og TR
5.10HerlevTrespringsstævne
5.10TårnbyKaststævne
5.10AalborgAalborg Outdoor 4
2.10RoskildeRoar Atletiks 10 år jubilæums stævne
2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
2.10GreveKastestævne
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
1.10KøbenhavnDM kapgang, langdistance
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseDM Marathon Masters
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
23‐25.9GreveAfslutningsstævne
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
18.9KøbenhavnDM Halvmarathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9VejenSyd-mesterskaber
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle