Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Wien AUT: Mid Summer Track Night 14.5.2022

M 100 m    
Finale 1
Vind: +0.5
Vind: +0.5
1
Egon Savić
Egon Savić ('99)
BIH10.88
Q
  
 SB
2
Steve Camilleri
Steve Camilleri ('92)
MLT11.14
Q
  
 SB
Finale 2
Vind: -1.1
Vind: -1.1
2
Dominik Distelberger
Dominik Distelberger ('90)
AUT11.23
Q
  
 
Finale 3
Vind: -0.2
Vind: -0.2
1
Egon Savić
Egon Savić ('99)
BIH10.90
  
 
2
Leander Burtscher
Leander Burtscher ('04)
AUT11.06
  
 
3
Dominik Distelberger
Dominik Distelberger ('90)
AUT11.13
  
 SB
5
Steve Camilleri
Steve Camilleri ('92)
MLT11.17
  
 
M 800 m    

Finale A

Finale
1
Elias Lachkovics
Elias Lachkovics ('04)
AUT1:52.04
  
 PB
1Elias ShifrisElias Shifris ('02)DEN1:55.13
  
 SB
2
Alexandru Prasneac
Alexandru Prasneac ('06)
ROU1:55.29
  
 
Jan Vukovič
Jan Vukovič 
SLO DNF
  
 
M 1500 m    

Finale A

Finale
1Andreas Holst LindgreenAndreas Holst Lindgreen ('98)DEN3:42.70
  
 SB
2
Vid Botolin
Vid Botolin ('02)
SLO3:43.74
  
 PB
3
Sven Bombeke
Sven Bombeke ('93)
BEL3:43.81
  
 PB
4
Kevin Kamenschak
Kevin Kamenschak ('04)
AUT3:44.11
  
 PB
5
Giovanni Gatto
Giovanni Gatto ('99)
ITA3:45.99
  
 PB
6
Stefan Ćuković
Stefan Ćuković ('97)
BIH3:47.16
  
 PB
7
Dillon Cassar
Dillon Cassar ('97)
MLT4:00.89
  
 
Jan Vukovič
Jan Vukovič 
SLO DNF
  
 
Ben Greenwood
Ben Greenwood ('98)
GBR DNF
  
 
M 5000 m    

Finale A

Finale
1
Mahadi Abdi Ali
Mahadi Abdi Ali ('95)
NED13:36.93
  
 PB
4
Simon Mwangi
Simon Mwangi ('97)
KEN13:42.64
  
 
5
Damián Vích
Damián Vích ('98)
CZE14:00.51
  
 
7
Jurjen Polderman
Jurjen Polderman ('91)
NED14:03.26
  
 PB
9
Abdirahman Mohamed
Abdirahman Mohamed ('01)
NED14:07.75
  
 SB
10
Benedikt Brem
Benedikt Brem 
GER14:08.98
  
 PB
Jerry Motsau
Jerry Motsau ('90)
RSA DNF
  
 
M Trespring    

Finale A

Finale
1
Philipp Kronsteiner
Philipp Kronsteiner ('97)
AUT15.36
+1.2
  
 
 
  X
 1.5
14.98 SB
 0.5
14.81
 -0.8
14.88
 0.0
15.26 SB
 1.0
15.36 SB
 1.2
  
2
Jordan Lindinger-Asamoah
Jordan Lindinger-Asamoah ('03)
AUT15.29
+1.7
  
 SB
 
  X
 0.0
  X
 -0.9
15.29 SB
 1.7
15.07
 -0.8
13.63
 1.1
  X
 0.0
  
3
Ian Paul Grech
Ian Paul Grech ('93)
MLT14.09
+0.6
  
 =SB
 
  X
 0.0
13.52
 1.4
13.86
 0.0
  –
 0.0
14.09 =SB
 0.6
13.98
 2.0
  
M Spydkast 800 gram    

Finale A

Finale
1
Adam Wiener
Adam Wiener 
AUT63.39
  
 
 
59.5059.2959.51  X  X63.39  
K 100 m    
Finale 1
Vind: +1.1
Vind: +1.1
1
Magdalena Lindner
Magdalena Lindner 
AUT11.82
Q
  
 SB
2
Christiane Krifka
Christiane Krifka ('06)
AUT12.07
Q
  
 PB
3
Claire Azzopardi
Claire Azzopardi ('99)
MLT12.23
Q
  
 =SB
Finale 2
Vind: +0.7
Vind: +0.7
1
Nina Mayrhofer
Nina Mayrhofer ('04)
AUT12.02
Q
  
 SB
3
Marie Helene Polt
Marie Helene Polt ('97)
AUT12.50
Q
  
 PB
Finale 3
Vind: -1.2
Vind: -1.2
1
Magdalena Lindner
Magdalena Lindner 
AUT11.93
  
 
2
Nina Mayrhofer
Nina Mayrhofer ('04)
AUT12.17
  
 
3
Christiane Krifka
Christiane Krifka ('06)
AUT12.23
  
 
K 800 m    

Finale A

Finale
1
Cristina Daniela Balan
Cristina Daniela Balan ('98)
ROU2:04.01
  
 
2
Gabriela Gajanová
Gabriela Gajanová ('99)
SVK2:04.51
  
 SB
3
Patricia De Graat
Patricia De Graat ('98)
GER2:07.63
  
 PB
4
Caroline Bredlinger
Caroline Bredlinger ('01)
AUT2:08.64
  
 PB
Kateřina Hálová
Kateřina Hálová ('81)
CZE DNF
  
 
Finale B
1
Katharina Stöger
Katharina Stöger ('03)
AUT2:11.84
  
 PB
2
Alessia Peduzzi
Alessia Peduzzi ('98)
ITA2:13.69
  
 SB
Finale C
1
Helene Vogel
Helene Vogel ('03)
AUT2:15.16
  
 PB
K 5000 m    

Finale A

Finale
1
Moira Stewartová
Moira Stewartová ('95)
CZE15:51.90
  
 
K 100 m hæk 84.0 cm    
Finale 1
Vind: +1.9
Vind: +1.9
1
Nooralotta Neziri
Nooralotta Neziri ('92)
FIN13.23
  
 SB
2
Karin Strametz
Karin Strametz ('98)
AUT13.27
  
 SB
3
Nina Mayrhofer
Nina Mayrhofer ('04)
AUT13.86
  
 PB
4
Lisa-Marie Krammer
Lisa-Marie Krammer ('01)
AUT14.73
  
 PB
Finale 2
Vind: 0.0
Vind: 0.0
1
Nooralotta Neziri
Nooralotta Neziri ('92)
FIN13.26
  
 
2
Karin Strametz
Karin Strametz ('98)
AUT13.39
  
 
3
Nina Mayrhofer
Nina Mayrhofer ('04)
AUT14.16
  
 
4
Lisa-Marie Krammer
Lisa-Marie Krammer ('01)
AUT14.73
  
 =PB
K Længdespring    

Finale A

Finale
1
Claire Azzopardi
Claire Azzopardi ('99)
MLT5.84
-0.5
  
 
 
  X
 0.2
5.62
 -0.4
  X
 -0.5
5.84
 1.2
5.84
 -0.5
  X
 0.0
  
2
Marie Helene Polt
Marie Helene Polt ('97)
AUT5.57
+0.5
  
 SB
 
5.34 SB
 0.1
5.49 SB
 1.7
5.35
 -0.5
5.20
 -1.4
5.57 SB
 0.5
5.37
 0.0
  
6
Valeriya Mukhobrod
Valeriya Mukhobrod ('03)
UKR5.04
-1.5
  
 SB
 
4.99 SB
 0.0
4.99 =SB
 0.1
5.04 SB
 -1.5
  X
 0.0
4.85
 -0.7
  X
 -0.5
  
K Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
1
Victoria Hudson
Victoria Hudson ('96)
AUT61.90
  
 SB
 
57.57  X  X  X61.90 SB  X  
2
Rebekah Walton
Rebekah Walton ('99)
GBR54.54
  
 
 
52.78  X  X54.5448.8151.35  
3
Sara Jemai
Sara Jemai ('92)
ITA51.97
  
 
 
47.06  X46.1947.2246.7251.97  
4
Alina Shukh
Alina Shukh ('99)
UKR47.92
  
 SB
 
  X43.96 SB47.92 SB  X44.4546.87  
5
Noemi Luyer
Noemi Luyer 
AUT44.15
  
 
 
  X44.1540.17  X41.12  X  
6
Valeriya Mukhobrod
Valeriya Mukhobrod ('03)
UKR37.50
  
 SB
 
35.75 SB37.50 SB35.3235.25  X  –  
P17 100 m hæk 76.2 cm    
Finale 1
Vind: +1.9
Vind: +1.9
1
Iman Roka
Iman Roka ('05)
AUT13.47
  
 PB
Finale 2
Vind: 0.0
Vind: 0.0
Iman Roka
Iman Roka ('05)
AUT13.61
  
 

Seneste resultater

3‐4.12RandersJulegavejagten
2‐3.12DybvadLandsdelsmesterskab Nordjylland
1.12RandersKuglestødsstævne
30.11RandersKuglestødsstævne
26.11SorøPhønix Open
24.11KøbenhavnKIF 3000m aftenstævne
23.11AalborgAalborg Indoor 1
19.11Korsør DM Cross
12.11RandersRegionsfinalen Vest
29.10RandersNåle-/Regionsstævne Østjylland
11.10EsbjergSidste klubstævne
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og Vægt, senior
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og vægt flere aldersgrupper
8.10HelsingørAfslutningsstævne
8.10SæbySæby open - Diskoskast
8.10SilkeborgKastestævne i Silkeborg
6.10LyngbyKlubstævne i LÆ og TR
5.10HerlevTrespringsstævne
5.10TårnbyKaststævne
5.10AalborgAalborg Outdoor 4
2.10RoskildeRoar Atletiks 10 år jubilæums stævne
2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
2.10GreveKastestævne
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
1.10KøbenhavnDM kapgang, langdistance
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseDM Marathon Masters
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
23‐25.9GreveAfslutningsstævne
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
18.9KøbenhavnDM Halvmarathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9VejenSyd-mesterskaber
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle