Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Gråsten: Nålestævne/sønderjysk stævne 9.5.2022
Gråsten Atletikstadion

M 100 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1Casper VohsCasper Vohs ('99)Vidar Atletik12.44 w
  
 
M Længdespring    

Finale A

Finale
1Casper VohsCasper Vohs ('99)Vidar Atletik5.95 w
w
  
 
 
5.85 PB5.605.95 PB5.555.864.80  
M Spydkast 800 gram    

Finale A

Finale
1Casper VohsCasper Vohs ('99)Vidar Atletik35.36
  
 SB
 
33.08 SB31.1635.25 SB35.36 SB    
D17 100 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1Mads Christian Dueholm NørgaardMads Christian Dueholm Nørgaard ('06)Vidar Atletik13.24 w
  
 
D17 Længdespring    

Finale A

Finale
1Mads Christian Dueholm NørgaardMads Christian Dueholm Nørgaard ('06)Vidar Atletik4.22 w
w
  
 
 
3.70 PB3.95 PB4.00 PB4.05 PB4.20 PB4.22 PB  
D17 Spydkast 700 gram    

Finale A

Finale
1Mads Christian Dueholm NørgaardMads Christian Dueholm Nørgaard ('06)Vidar Atletik15.55
  
 PB
 
13.91 PB15.55 PB14.2214.39    
D15 100 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1Christian Hallingsta CousinChristian Hallingsta Cousin ('08)Aabenraa IG 14.64 w
  
 
D15 Længdespring    

Finale A

Finale
1Christian Hallingsta CousinChristian Hallingsta Cousin ('08)Aabenraa IG 4.55 w
w
  
 
 
4.40 PB4.55 PB4.454.354.404.42  
D15 Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Christian Hallingsta CousinChristian Hallingsta Cousin ('08)Aabenraa IG 5.69
  
 PB
 
4.06 PB5.69 PB5.43     
P15 100 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1Maia Bost JacobsenMaia Bost Jacobsen ('08)Gråsten I & Gf15.24 w
  
 
2Simone Skødt EriksenSimone Skødt Eriksen ('08)Gråsten I & Gf15.77 w
  
 
P15 Højdespring    

Finale A

Finale
1Simone Skødt EriksenSimone Skødt Eriksen ('08)Gråsten I & Gf1.32
  
 PB
 
1.32 PB
  O
1.37
XXX
      
P15 Længdespring    

Finale A

Finale
1Maia Bost JacobsenMaia Bost Jacobsen ('08)Gråsten I & Gf4.45 w
w
  
 
 
  X4.10 PB  X4.45 PB4.30   
2Simone Skødt EriksenSimone Skødt Eriksen ('08)Gråsten I & Gf4.10 w
w
  
 
 
3.90 PB4.10 PB3.95  X3.85   
P15 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Simone Skødt EriksenSimone Skødt Eriksen ('08)Gråsten I & Gf7.56
  
 PB
 
7.56 PB7.227.28     
2Maia Bost JacobsenMaia Bost Jacobsen ('08)Gråsten I & Gf6.59
  
 PB
 
6.59 PB6.536.31     
P15 Spydkast 500 gram    

Finale A

Finale
1Maia Bost JacobsenMaia Bost Jacobsen ('08)Gråsten I & Gf23.57
  
 PB
 
  X23.57 PB16.34     
D13 80 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1Casper Damsgaard PaulsenCasper Damsgaard Paulsen ('09)Vidar Atletik13.36 w
  
 
D13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Casper Damsgaard PaulsenCasper Damsgaard Paulsen ('09)Vidar Atletik3.40 w
w
  
 
 
3.40 PB3.303.30     
D12 80 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1Axel Bost-JacobsenAxel Bost-Jacobsen ('10)Gråsten Idræts- og Gymnastikforening13.01 w
  
 
2Andreas JohnsenAndreas Johnsen ('10)Gråsten Idræts- og Gymnastikforening15.12 w
  
 
3Terkil J. KraackTerkil J. Kraack ('10)Gråsten I & Gf16.64 w
  
 
D12 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Axel Bost-JacobsenAxel Bost-Jacobsen ('10)Gråsten Idræts- og Gymnastikforening3.90 w
w
  
 
 
3.90 PB3.703.55     
2Andreas JohnsenAndreas Johnsen ('10)Gråsten Idræts- og Gymnastikforening3.30 w
w
  
 
 
3.30 PB3.003.25     
3Terkil J. KraackTerkil J. Kraack ('10)Gråsten I & Gf3.00 w
w
  
 
 
2.50 SB2.70 SB3.00 PB     
D12 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Axel Bost-JacobsenAxel Bost-Jacobsen ('10)Gråsten Idræts- og Gymnastikforening7.02
  
 PB
 
5.82 PB7.02 PB7.02 =PB     
2Andreas JohnsenAndreas Johnsen ('10)Gråsten Idræts- og Gymnastikforening6.37
  
 PB
 
6.37 PB6.305.34     
3Terkil J. KraackTerkil J. Kraack ('10)Gråsten I & Gf4.32
  
 PB
 
4.13 PB3.804.32 PB     
D12 Boldkast 250 gram    

Finale A

Finale
1Axel Bost-JacobsenAxel Bost-Jacobsen ('10)Gråsten Idræts- og Gymnastikforening30.79
  
 PB
 
30.79 PB       
2Andreas JohnsenAndreas Johnsen ('10)Gråsten Idræts- og Gymnastikforening21.95
  
 PB
 
21.95 PB       
3Terkil J. KraackTerkil J. Kraack ('10)Gråsten I & Gf12.55
  
 PB
 
12.55 PB       
P12 80 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1Leia DiemerLeia Diemer ('10)Glostrup IC14.24 w
  
 
2Gry Koch HørlyckGry Koch Hørlyck ('10)Aabenraa IG 14.38 w
  
 
3Emma KnudbyEmma Knudby ('10)Glostrup IC16.11 w
  
 
P12 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Gry Koch HørlyckGry Koch Hørlyck ('10)Aabenraa IG 3.30 w
w
  
 
 
3.30 PB3.30 =PB3.00     
2Leia DiemerLeia Diemer ('10)Glostrup IC3.30 w
w
  
 
 
3.30 PB3.153.00     
3Emma KnudbyEmma Knudby ('10)Glostrup IC3.10 w
w
  
 
 
3.00 PB3.00 =PB3.10 PB     
P12 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Gry Koch HørlyckGry Koch Hørlyck ('10)Aabenraa IG 6.18
  
 PB
 
5.93 PB5.676.18 PB     
2Emma KnudbyEmma Knudby ('10)Glostrup IC5.39
  
 PB
 
4.60 SB5.39 PB5.23     
3Leia DiemerLeia Diemer ('10)Glostrup IC4.97
  
 PB
 
4.97 PB4.514.56     
P12 Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
1Gry Koch HørlyckGry Koch Hørlyck ('10)Aabenraa IG 8.83
  
 PB
 
8.23 PB8.83 PB7.28     
P12 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1Emma KnudbyEmma Knudby ('10)Glostrup IC13.45
  
 PB
 
13.45 PB       
2Leia DiemerLeia Diemer ('10)Glostrup IC10.12
  
 SB
 
10.12 SB       
D11 60 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1Noah NygaardNoah Nygaard ('11)Aabenraa IG 9.82 w
  
 
D11 Højdespring    

Finale A

Finale
1Noah NygaardNoah Nygaard ('11)Aabenraa IG 1.20
  
 PB
 
0.80
  O
0.85
  O
0.90
  O
0.95
  O
1.00
  O
1.05
  O
1.10
 XO
1.13
  O
1.16
 XO
1.20
 XO
1.22
XXX
     
D11 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Noah NygaardNoah Nygaard ('11)Aabenraa IG 3.74 w
w
  
 
 
3.60 PB3.65 PB3.74 PB     
D11 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1Noah NygaardNoah Nygaard ('11)Aabenraa IG 24.76
  
 SB
 
24.76 SB       
P11 60 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1Sophia Rosenkjær SimonsenSophia Rosenkjær Simonsen ('11)Haderslev IF9.24 w
  
 
2Maja KochMaja Koch ('11)Aabenraa IG 11.82 w
  
 
P11 Højdespring    

Finale A

Finale
1Sophia Rosenkjær SimonsenSophia Rosenkjær Simonsen ('11)Haderslev IF1.00
  
 SB
 
0.80 SB
  O
0.85 SB
  O
0.90 SB
XXO
0.95 SB
  O
1.00 SB
  O
1.05
XXX
  
P11 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Sophia Rosenkjær SimonsenSophia Rosenkjær Simonsen ('11)Haderslev IF3.55 w
w
  
 
 
3.55 PB3.403.50     
2Maja KochMaja Koch ('11)Aabenraa IG 3.15 w
w
  
 
 
3.00 PB2.803.15 PB     
P11 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Sophia Rosenkjær SimonsenSophia Rosenkjær Simonsen ('11)Haderslev IF6.29
  
 PB
 
6.12 PB5.956.29 PB     
2Maja KochMaja Koch ('11)Aabenraa IG 4.36
  
 SB
 
4.36 SB3.744.18     
P11 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1Sophia Rosenkjær SimonsenSophia Rosenkjær Simonsen ('11)Haderslev IF21.23
  
 SB
 
21.23 SB       
2Maja KochMaja Koch ('11)Aabenraa IG 16.65
  
 SB
 
16.65 SB       
D10 60 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1Liam Monke Kock-HansenLiam Monke Kock-Hansen ('12)Haderslev IF10.14 w
  
 
2Simon KnudbySimon Knudby ('12)Glostrup IC11.52 w
  
 
3Aske PankokeAske Pankoke ('12)Vidar Atletik13.89 w
  
 
D10 Højdespring    

Finale A

Finale
1Liam Monke Kock-HansenLiam Monke Kock-Hansen ('12)Haderslev IF0.95
  
 =PB
 
0.80
  O
0.85
  O
0.90
  O
0.95
  O
1.00
XXX
   
D10 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Liam Monke Kock-HansenLiam Monke Kock-Hansen ('12)Haderslev IF3.28 w
w
  
 
 
3.20 PB3.28 PB3.25     
2Aske PankokeAske Pankoke ('12)Vidar Atletik2.40 w
w
  
 
 
2.15 PB2.40 PB2.25     
D10 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Liam Monke Kock-HansenLiam Monke Kock-Hansen ('12)Haderslev IF7.32
  
 PB
 
7.04 PB7.32 PB6.59     
2Simon KnudbySimon Knudby ('12)Glostrup IC5.55
  
 PB
 
5.55 PB5.215.41     
3Aske PankokeAske Pankoke ('12)Vidar Atletik4.26
  
 PB
 
3.46 PB2.924.26 PB     
D10 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1Liam Monke Kock-HansenLiam Monke Kock-Hansen ('12)Haderslev IF25.77
  
 PB
 
25.77 PB       
2Simon KnudbySimon Knudby ('12)Glostrup IC22.10
  
 SB
 
22.10 SB       
3Aske PankokeAske Pankoke ('12)Vidar Atletik14.09
  
 PB
 
14.09 PB       
P10 60 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1Silke Hajdu LindhardtSilke Hajdu Lindhardt ('12)Vidar Atletik11.02 w
  
 
P10 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Silke Hajdu LindhardtSilke Hajdu Lindhardt ('12)Vidar Atletik3.26 w
w
  
 
 
3.10 PB2.603.26 PB     
P10 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Silke Hajdu LindhardtSilke Hajdu Lindhardt ('12)Vidar Atletik4.96
  
 PB
 
3.83 PB4.66 PB4.96 PB     
P10 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1Silke Hajdu LindhardtSilke Hajdu Lindhardt ('12)Vidar Atletik23.64
  
 SB
 
23.64 SB       
D9 40 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1
Jannik Jürgens
Jannik Jürgens ('13)
Vidar Atletik8.25 w
  
 
2
Laust Midtgaard Iversen
Laust Midtgaard Iversen ('13)
Haderslev IF8.55 w
  
 
3
Johan Stærk Jakobsen
Johan Stærk Jakobsen ('13)
Aabenraa IG 9.04 w
  
 
D9 Højdespring    

Finale A

Finale
1
Jannik Jürgens
Jannik Jürgens ('13)
Vidar Atletik0.90
  
 PB
 
0.60
  O
0.65
  O
0.70
  O
0.75
  O
0.80
  O
0.85
  O
0.90
  O
0.95
XXX
2
Laust Midtgaard Iversen
Laust Midtgaard Iversen ('13)
Haderslev IF0.75
  
 PB
 
0.60
  O
0.65
  O
0.70
  O
0.75
  O
0.80
XXX
   
D9 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Jannik Jürgens
Jannik Jürgens ('13)
Vidar Atletik2.75 w
w
  
 
 
2.60 PB2.60 =PB2.75 PB     
2
Johan Stærk Jakobsen
Johan Stærk Jakobsen ('13)
Aabenraa IG 2.60 w
w
  
 
 
2.30 PB2.60 PB2.30     
3
Laust Midtgaard Iversen
Laust Midtgaard Iversen ('13)
Haderslev IF2.10 w
w
  
 
 
1.70 PB2.10 PB2.10 =PB     
D9 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Jannik Jürgens
Jannik Jürgens ('13)
Vidar Atletik5.37
  
 PB
 
4.97 PB5.37 PB4.59     
2
Johan Stærk Jakobsen
Johan Stærk Jakobsen ('13)
Aabenraa IG 3.88
  
 PB
 
3.77 PB3.88 PB3.74     
3
Laust Midtgaard Iversen
Laust Midtgaard Iversen ('13)
Haderslev IF3.42
  
 PB
 
2.88 PB3.07 PB3.42 PB     
D9 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Jannik Jürgens
Jannik Jürgens ('13)
Vidar Atletik20.53
  
 PB
 
20.53 PB       
2
Johan Stærk Jakobsen
Johan Stærk Jakobsen ('13)
Aabenraa IG 18.92
  
 PB
 
18.92 PB       
3
Laust Midtgaard Iversen
Laust Midtgaard Iversen ('13)
Haderslev IF11.30
  
 PB
 
11.30 PB       
P9 40 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1
Katrine Martin Jensen
Katrine Martin Jensen ('13)
Vidar Atletik7.68 w
  
 
2
Clara Egander Skov
Clara Egander Skov ('13)
Aabenraa IG 7.96 w
  
 
3
Elly Gylling
Elly Gylling ('13)
Aabenraa IG 8.04 w
  
 
4
Mie Boyum Johansen
Mie Boyum Johansen ('13)
Aabenraa IG 20.40 w
  
 
P9 Højdespring    

Finale A

Finale
1
Clara Egander Skov
Clara Egander Skov ('13)
Aabenraa IG 0.95
  
 PB
 
0.60
  O
0.65
  O
0.70
  O
0.75
  O
0.80
 XO
0.85
  O
0.90
XXO
0.95
XXO
1.00
XXX
       
2
Elly Gylling
Elly Gylling ('13)
Aabenraa IG 0.80
  
 PB
 
0.60
  O
0.65
  O
0.70
 XO
0.75
  O
0.80
 XO
0.85
XXX
  
3
Mie Boyum Johansen
Mie Boyum Johansen ('13)
Aabenraa IG 0.80
  
 PB
 
0.60 PB
  O
0.65 PB
  O
0.70 PB
 XO
0.75 PB
  O
0.80 PB
XXO
0.85
XXX
  
P9 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Katrine Martin Jensen
Katrine Martin Jensen ('13)
Vidar Atletik3.10 w
w
  
 
 
3.10 PB2.80  X     
2
Mie Boyum Johansen
Mie Boyum Johansen ('13)
Aabenraa IG 2.90 w
w
  
 
 
2.60 PB2.90 PB2.90 =PB     
3
Clara Egander Skov
Clara Egander Skov ('13)
Aabenraa IG 2.90 w
w
  
 
 
2.84 PB2.90 PB2.70     
4
Elly Gylling
Elly Gylling ('13)
Aabenraa IG 2.90 w
w
  
 
 
2.90 PB2.402.65     
P9 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Katrine Martin Jensen
Katrine Martin Jensen ('13)
Vidar Atletik4.39
  
 PB
 
4.39 PB3.65  –     
2
Clara Egander Skov
Clara Egander Skov ('13)
Aabenraa IG 4.02
  
 PB
 
3.53 SB3.494.02 PB     
3
Elly Gylling
Elly Gylling ('13)
Aabenraa IG 3.89
  
 PB
 
3.72 SB3.89 PB3.84     
4
Mie Boyum Johansen
Mie Boyum Johansen ('13)
Aabenraa IG 3.86
  
 PB
 
2.98 SB3.44 PB3.86 PB     
P9 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Elly Gylling
Elly Gylling ('13)
Aabenraa IG 14.85
  
 PB
 
14.85 PB       
2
Clara Egander Skov
Clara Egander Skov ('13)
Aabenraa IG 11.65
  
 PB
 
11.65 PB       
3
Mie Boyum Johansen
Mie Boyum Johansen ('13)
Aabenraa IG 8.47
  
 SB
 
8.47 SB       
D8 40 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1
Jonas Poulsen
Jonas Poulsen ('14)
8.70 w
  
 
D8 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Jonas Poulsen
Jonas Poulsen ('14)
2.50 w
w
  
 
 
2.20 PB2.002.50 PB     
D8 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Jonas Poulsen
Jonas Poulsen ('14)
4.14
  
 PB
 
3.87 PB4.06 PB4.14 PB     
D8 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Jonas Poulsen
Jonas Poulsen ('14)
17.70
  
 PB
 
17.70 PB       
P8 40 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1
Aya Beck
Aya Beck ('14)
Haderslev IF7.6h w
  
 
2
Anna Bock Vollmert
Anna Bock Vollmert ('14)
Vidar Atletik8.1h w
  
 
P8 Højdespring    

Finale A

Finale
1
Aya Beck
Aya Beck ('14)
Haderslev IF0.90
  
 PB
 
0.60
  O
0.65
  O
0.70
  O
0.75
  O
0.80
  O
0.85
 XO
0.90
XXO
0.95
XXX
P8 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Aya Beck
Aya Beck ('14)
Haderslev IF2.90 w
w
  
 
 
2.80 PB  X2.90 PB     
2
Anna Bock Vollmert
Anna Bock Vollmert ('14)
Vidar Atletik2.35 w
w
  
 
 
2.25 SB2.30 SB2.35 SB     
P8 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Aya Beck
Aya Beck ('14)
Haderslev IF3.09
  
 PB
 
2.84 PB2.733.09 PB     
2
Anna Bock Vollmert
Anna Bock Vollmert ('14)
Vidar Atletik2.63
  
 PB
 
2.63 PB2.002.23     
P8 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Aya Beck
Aya Beck ('14)
Haderslev IF8.20
  
 SB
 
8.20 SB       
D7 40 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1
Valdemar Egander Skov
Valdemar Egander Skov ('15)
Aabenraa IG 8.27 w
  
 
D7 Højdespring    

Finale A

Finale
1
Valdemar Egander Skov
Valdemar Egander Skov ('15)
Aabenraa IG 0.75
  
 PB
 
0.60
  O
0.65
 XO
0.70
  O
0.75
 XO
0.80
XXX
   
D7 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Valdemar Egander Skov
Valdemar Egander Skov ('15)
Aabenraa IG 2.70 w
w
  
 
 
2.60 PB2.70 PB2.60     
D7 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Valdemar Egander Skov
Valdemar Egander Skov ('15)
Aabenraa IG 3.70
  
 PB
 
3.44 PB3.70 PB3.40     
D7 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Valdemar Egander Skov
Valdemar Egander Skov ('15)
Aabenraa IG 13.05
  
 PB
 
13.05 PB       

Seneste resultater

16.4HaderslevLøbestævne
16.4BallerupKastestævne 2
13.4BallerupBallerup Spring Walk
13.4Viborg50km & 100km
13.4ViborgDM 100K
7.4LyngbyKlubstævne
7.4CharlottenlundStrandvejen 5 K/Craft Løbe Cup
7.4HvidovreInde KM Hvidovre AM
6.4SilkeborgTunge kast i Silkeborg
6.4HaderslevHif 5000m forårsløb
2.4BallerupKastestævne 1
30.3SilkeborgPåskekastestævne
28.3AabenraaLangfredag kastemangekamp
24.3EsbjergKast hammer-diskos
23.3RandersVestdanske Mesterskaber Ungdom Hold Inde
17.3HvidovreHvidovre Indoor 3
17.3KøbenhavnFriløbet
16.3BallerupNational Vinterkast
14.3Skive1000 m
14.3KøbenhavnSparta Kids Indoor
10.3OdenseCRAFT Løbe Cup 4
9.3HelsingørKronborg Games 3
3.3KøbenhavnNike Spring Run
2‐3.3SkiveDMU Inde
26.2KøbenhavnPole Vault - jump high
17.2HvidovreFladspring 1
16‐17.2OdenseDM inde
14.2AalborgAalborg Indoor II
10.2RandersDGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2HvidovreHvidovre Indoor 2
6.2OdenseOdense Indoor Running
5.2OdenseMinistævne 2
4.2HvidovreKast
3.2SkiveIndoor III Skive
3.2HelsingørKronborg Games 2
3‐4.2RandersDM Mangekamp
3‐4.2RandersDM Masters
3‐4.2RandersVinterkast
30.1RandersInternt Freja stævne
27.1KøbenhavnWeight & Shot Challenge
27‐28.1AarhusVDMUi
23.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
23.1HvidovreSpringstævne
21.1SæbyNålestævne
20.1SkiveIndoor II Skive
20.1BallerupDM kapgang
20‐21.1BallerupØst-inde
16.1Randers1500 m
13.1RandersRanders Indoor
13.1HelsingørKronborg Games 1
7.1HvidovreHvidovre Indoor 1
31.12AarhusNytårsløbet
31.12KøbenhavnSparta Nytårsløb
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12AarhusSidste Chancen
19.12BallerupKuglestøds stævne
16.12SkiveIndoor I Skive
16.12SkiveOutdoor 1 Skive
16.12BallerupBAK Julestævne
13.12RønneViking 1000m Juleløb