Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Holstebro: NVJ stævne i Holstebro 11.5.2022
Holstebro Idrætspark

P19 Hammerkast 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Annika Mejls RamsgaardAnnika Mejls Ramsgaard ('03)AK Holstebro48.84
  
 PB
 
48.84 PB46.29  –47.01  –  –  
D15 Højdespring    

Finale A

Finale
1Emil Bachmann RønEmil Bachmann Røn ('07)AK Holstebro1.50
  
 PB
 
1.25 PB
 XO
1.30 PB
  O
1.35 PB
  O
1.40 PB
XXO
1.45 PB
 XO
1.48 PB
  O
1.50 PB
  O
1.53
XXX
D15 Længdespring    

Finale A

Finale
1Emil Bachmann RønEmil Bachmann Røn ('07)AK Holstebro4.74 w
w
  
 
 
4.74 PB4.724.644.74 =PB4.724.64  
P15 Hammerkast 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Hannah Mercy Gobina SigalHannah Mercy Gobina Sigal ('08)AK Holstebro34.71
  
 PB
 
31.07 PB33.83 PB33.5034.71 PB31.2931.57  
2Angeline Bodil TamaraAngeline Bodil Tamara ('08)AK Holstebro21.84
  
 PB
 
  –21.84 PB20.5820.44  –20.16  
3Karla Godiksen HolmgaardKarla Godiksen Holmgaard ('06)AK Holstebro19.15
  
 PB
 
13.39 PB19.15 PB  –11.5816.4213.43  
D13 80 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1Luca Torres SølagerLuca Torres Sølager ('09)Viborg AM11.00 w
  
 
2Oliver Krath HansenOliver Krath Hansen ('09)Viborg AM11.10 w
  
 
3Noah Thorgaard EnninfulNoah Thorgaard Enninful ('10)HGF AM12.20 w
  
 
4Jannik SanggaardJannik Sanggaard ('10)AK Holstebro12.90 w
  
 
5Valdemar Riis HansenValdemar Riis Hansen ('10)Stoholm Atletik13.00 w
  
 
D13 80 m hæk 76.2 cm, 8 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1Oliver Krath HansenOliver Krath Hansen ('09)Viborg AM14.20 w
  
 
2Noah Thorgaard EnninfulNoah Thorgaard Enninful ('10)HGF AM16.20 w
  
 
3Jannik SanggaardJannik Sanggaard ('10)AK Holstebro17.00 w
  
 
D13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Oliver Krath HansenOliver Krath Hansen ('09)Viborg AM4.53 w
w
  
 
 
4.53 PB4.364.284.53 =PB4.364.28  
2Luca Torres SølagerLuca Torres Sølager ('09)Viborg AM4.34 w
w
  
 
 
4.34 SB4.244.244.34 =SB4.244.24  
3Noah Thorgaard EnninfulNoah Thorgaard Enninful ('10)HGF AM3.93 w
w
  
 
 
3.93 PB3.843.793.93 =PB3.843.79  
4Jannik SanggaardJannik Sanggaard ('10)AK Holstebro3.69 w
w
  
 
 
3.69 PB3.563.623.69 =PB3.563.62  
5Valdemar Riis HansenValdemar Riis Hansen ('10)Stoholm Atletik3.54 w
w
  
 
 
  –3.34 PB3.54 PB  –3.343.54 =PB  
D13 Diskoskast 0.75 kg    

Finale A

Finale
1Valdemar Riis HansenValdemar Riis Hansen ('10)Stoholm Atletik13.45
  
 PB
 
12.61 PB10.0813.45 PB11.08    
2Jannik SanggaardJannik Sanggaard ('10)AK Holstebro13.31
  
 PB
 
13.31 PB  –  –11.97    
P13 80 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1Caroline-Marie Rytter NielsenCaroline-Marie Rytter Nielsen ('09)Viborg AM11.50 w
  
 
2Sidsel Krogh KristensenSidsel Krogh Kristensen ('09)Viborg AM11.80 w
  
 
3Laura Fog-MøllerLaura Fog-Møller ('10)Stoholm Atletik12.00 w
  
 
4Thea Helvig ØeThea Helvig Øe ('10)Viborg AM12.50 w
  
 
5Isabelle FortierIsabelle Fortier ('10)AK Holstebro13.50 w
  
 
6Astrid Østergaard StillingAstrid Østergaard Stilling ('10)Stoholm Atletik14.30 w
  
 
P13 60 m hæk 76.2 cm, 7.65 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1Caroline-Marie Rytter NielsenCaroline-Marie Rytter Nielsen ('09)Viborg AM10.70 w
  
 
P13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Caroline-Marie Rytter NielsenCaroline-Marie Rytter Nielsen ('09)Viborg AM4.28 w
w
  
 
 
4.28 SB4.063.894.28 =SB4.063.89  
2Sidsel Krogh KristensenSidsel Krogh Kristensen ('09)Viborg AM3.83 w
w
  
 
 
3.80 SB3.83 SB3.713.803.83 =SB3.71  
3Thea Helvig ØeThea Helvig Øe ('10)Viborg AM3.82 w
w
  
 
 
3.82 SB3.723.673.82 =SB3.723.67  
4Linda Eze Owundiegwu AlembeneLinda Eze Owundiegwu Alembene ('09)AK Holstebro3.53 w
w
  
 
 
3.53 PB  –3.253.53 =PB  –3.25  
5Siff Bach DamholdtSiff Bach Damholdt ('10)AK Holstebro3.25 w
w
  
 
 
3.25 PB3.143.073.25 =PB3.143.07  
6Astrid Østergaard StillingAstrid Østergaard Stilling ('10)Stoholm Atletik3.16 w
w
  
 
 
3.08 PB3.12 PB3.16 PB3.083.123.16 =PB  
7Isabelle FortierIsabelle Fortier ('10)AK Holstebro3.03 w
w
  
 
 
2.84 PB  –3.03 PB2.84  –3.03 =PB  
P13 Diskoskast 0.75 kg    

Finale A

Finale
1Laura Fog-MøllerLaura Fog-Møller ('10)Stoholm Atletik19.68
  
 PB
 
18.47 PB19.68 PB19.18  –    
2Isabelle FortierIsabelle Fortier ('10)AK Holstebro13.48
  
 PB
 
10.92 PB13.38 PB13.48 PB  –    
3Astrid Østergaard StillingAstrid Østergaard Stilling ('10)Stoholm Atletik13.36
  
 PB
 
13.36 PB11.3312.3511.04    
D11 60 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1
Jonathan Bless Gobina Sigala
Jonathan Bless Gobina Sigala ('12)
AK Holstebro9.80 w
  
 
2
Asger Ørum Mortensen
Asger Ørum Mortensen ('12)
AK Holstebro10.40 w
  
 
D11 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Jonathan Bless Gobina Sigala
Jonathan Bless Gobina Sigala ('12)
AK Holstebro3.68 w
w
  
 
 
3.68 SB3.583.443.68 =SB3.583.44  
2
Asger Ørum Mortensen
Asger Ørum Mortensen ('12)
AK Holstebro2.79 w
w
  
 
 
  –2.79 SB2.76  –2.79 =SB2.76  
D11 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Asger Ørum Mortensen
Asger Ørum Mortensen ('12)
AK Holstebro5.72
  
 PB
 
5.07 PB4.825.57 PB5.305.525.72 PB  
P11 60 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1
Laura Lee Jensen
Laura Lee Jensen ('12)
HGF AM10.40 w
  
 
2
Kathrine Nielsen
Kathrine Nielsen ('12)
HGF AM10.80 w
  
 
3
Kate Klitgaard-Romero
Kate Klitgaard-Romero ('12)
HGF AM10.90 w
  
 
P11 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Kathrine Nielsen
Kathrine Nielsen ('12)
HGF AM3.10 w
w
  
 
 
3.003.103.073.003.103.07  
2
Laura Lee Jensen
Laura Lee Jensen ('12)
HGF AM2.96 w
w
  
 
 
2.572.742.962.572.742.96  
3
Kate Klitgaard-Romero
Kate Klitgaard-Romero ('12)
HGF AM2.95 w
w
  
 
 
2.43 SB2.95 PB2.692.432.95 =PB2.69  
P11 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Laura Lee Jensen
Laura Lee Jensen ('12)
HGF AM6.05
  
 
 
6.025.935.225.896.055.35  
2
Kate Klitgaard-Romero
Kate Klitgaard-Romero ('12)
HGF AM5.10
  
 PB
 
4.88 PB4.754.754.97 PB5.10 PB4.67  
3
Kathrine Nielsen
Kathrine Nielsen ('12)
HGF AM4.66
  
 PB
 
4.62 PB4.66 PB  –4.423.873.75  
D9 40 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1
Benjamin Theodor Haugaard
Benjamin Theodor Haugaard ('14)
AK Holstebro8.00 w
  
 
2
Isak Godiksen Holmgaard
Isak Godiksen Holmgaard ('14)
AK Holstebro8.40 w
  
 
2
Malte August Lentz Ipsen
Malte August Lentz Ipsen ('13)
AK Holstebro8.40 w
  
 
Finale B
Vind: w
Vind: w
1
Rasmus Østergaard Stilling
Rasmus Østergaard Stilling ('14)
Stoholm Atletik7.80 w
  
 
2
Alexander K. Nielsen
Alexander K. Nielsen ('14)
Hvide Sande8.30 w
  
 
3
Albert Staack Lund
Albert Staack Lund ('14)
AK Holstebro9.70 w
  
 
D9 400 m    

Finale A

Finale
1
Laust Sørensen
Laust Sørensen ('13)
AK Holstebro1:30.80
  
 PB
2
Benjamin Theodor Haugaard
Benjamin Theodor Haugaard ('14)
AK Holstebro1:32.50
  
 PB
3
Malte August Lentz Ipsen
Malte August Lentz Ipsen ('13)
AK Holstebro1:35.20
  
 PB
4
Rasmus Østergaard Stilling
Rasmus Østergaard Stilling ('14)
Stoholm Atletik1:46.90
  
 PB
5
Alexander K. Nielsen
Alexander K. Nielsen ('14)
Hvide Sande1:57.30
  
 SB
D9 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Benjamin Theodor Haugaard
Benjamin Theodor Haugaard ('14)
AK Holstebro2.61 w
w
  
 
 
2.39 SB2.61 SB2.372.392.61 =SB2.37  
2
Malte August Lentz Ipsen
Malte August Lentz Ipsen ('13)
AK Holstebro2.53 w
w
  
 
 
2.53 =PB2.082.342.53 =PB2.082.34  
3
Alexander K. Nielsen
Alexander K. Nielsen ('14)
Hvide Sande2.47 w
w
  
 
 
2.28 SB1.912.47 PB2.281.912.47 =PB  
4
Rasmus Østergaard Stilling
Rasmus Østergaard Stilling ('14)
Stoholm Atletik2.42 w
w
  
 
 
2.35 SB2.42 SB2.112.352.42 =SB2.11  
5
Albert Staack Lund
Albert Staack Lund ('14)
AK Holstebro1.86 w
w
  
 
 
1.71 PB1.641.86 PB1.711.641.86 =PB  
P9 40 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1
Trine Kristensen
Trine Kristensen ('13)
HGF AM7.50 w
  
 
2
Arja Bosnjak
Arja Bosnjak ('13)
AK Holstebro7.90 w
  
 
P9 400 m    

Finale A

Finale
1
Trine Kristensen
Trine Kristensen ('13)
HGF AM1:28.00
  
 PB
P9 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Arja Bosnjak
Arja Bosnjak ('13)
AK Holstebro2.70 w
w
  
 
 
2.70 PB2.512.372.70 =PB2.512.37  
2
Trine Kristensen
Trine Kristensen ('13)
HGF AM2.57 w
w
  
 
 
2.392.222.572.392.222.57  
D7 40 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1
Hektor Meilandt Langdal Krog
Hektor Meilandt Langdal Krog ('15)
AK Holstebro7.60 w
  
 
2
Alfred Brunsgaard Olsen
Alfred Brunsgaard Olsen ('15)
AK Holstebro8.90 w
  
 
D7 400 m    

Finale A

Finale
1
Hektor Meilandt Langdal Krog
Hektor Meilandt Langdal Krog ('15)
AK Holstebro1:43.70
  
 PB
2
Alfred Brunsgaard Olsen
Alfred Brunsgaard Olsen ('15)
AK Holstebro1:45.40
  
 PB
D7 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Hektor Meilandt Langdal Krog
Hektor Meilandt Langdal Krog ('15)
AK Holstebro2.57 w
w
  
 
 
2.57 PB2.402.372.57 =PB2.402.37  
2
Alfred Brunsgaard Olsen
Alfred Brunsgaard Olsen ('15)
AK Holstebro2.41 w
w
  
 
 
2.41 PB1.892.182.41 =PB1.892.18  
P7 40 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1
Caroline Kristensen
Caroline Kristensen ('15)
AK Holstebro9.80 w
  
 
P7 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Caroline Kristensen
Caroline Kristensen ('15)
AK Holstebro2.27 w
w
  
 
 
2.27 PB2.132.012.27 =PB2.132.01  

Seneste resultater

20.6VibyViby Sprint
19.6EsbjergKast igen
19.6StoholmNVJ Stævne i Stoholm
19.6KøgeKøge Summer Throwing
18.6EsbjergRegions-stor-stævne
16.6KøbenhavnCopenhagen Athletics Games
15.6AalborgAalborg Outdoor 2
15.6Skiveskivekast 4-22
14.6KøbenhavnTracks Østerbro
13.6HerlevHerlev High - højde og diskos
13.6Odense2. Nålestævne Odense
13.6Skiveskivekast 3-22
12.6AarhusBestseller Aarhus Halvmarathon
11.6EsbjergEsbjerg kast
11‐12.6HvidovreCopenhagen Open, 10 års jubilæum
10.6RandersDT Masters MIX 2. Runde
10.6BallerupFredags kast
9.6KoldingRegionsstævne
8.6RandersDT Masters 2. Runde
8.6GreveDT master, Sjælland, 2. runde
7.6OdenseMaster Holdkamp
7.6KøbenhavnTRACKS - Østerbro
6.6KøbenhavnRoyal Run Elitemile
4.6OdenseOdense Atletik Stangspring + diskos
4.6TórshavnBetri Stórkapping 3
4‐5.6FrederiksbergEurotrack 2022
4‐5.6RandersVestdanske Mesterskab Ungdom og Senior
4.6HvidovreThrows To Go
2.6VibyTracks 2
30.5AabenraaNålestævne
28.5HvidovreCopenhagen Athletics Festival
27.5AabenraaKirstens kaste mange kamp for venner
27.5KøbenhavnStangspringsstævne
26.5HelsingørKast og hop 2
26.5TórshavnBetri Stórkapping 2
26.5BallerupKasternes dag
23.5KøbenhavnHjortebjerg Invite
23.5FrederiksbergMandagsteststævne
23.5HerlevHerlevstafetten og UP-stævne
23.5RønneIndividuelle mesterskaber DGI
21.5HerningHerning Games
21.5Maribo Kastestævne
21‐22.5KøbenhavnSparta Copenhagen Games
21‐22.5KøbenhavnMangekamps Tribute Sparta
20.5HelsingørKast og hop
20.5KøbenhavnPB Night hosted by NBRO Running 2022
19.5ViborgNålestævne
18.5AarhusAtletik i Aarhus 1
18.5RønneBM 5000m på bane
18.5BagsværdTracks
18.5EsbjergDGI Nålestævne
17.5DybvadNålestævne i Dybvad
16.5VejleMasters holdkamp 1 vest/syd mix
16.5VejleMasters holdkamp 1 vest/syd mænd
16.5VejleMasters holdkamp 1 vest/syd kvinder
15.5Randers2000 m og 3000 m Forhindringsløbsstævne
15.5KøbenhavnCopenhagen Marathon
14.5TórshavnBetri Stórkapping 1
13.5KøbenhavnSt. Kastedag
11.5SkiveDT Masters Hold Mix 1 runde Jylland Nord