D15 100 m Vind: +0.1 Finale A Finale | Vind: +0.1 | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Nikolaj R. JensenNikolaj R. Jensen ('07) | 07 | SIK80 | 12.27 | PB | ||||||||||
2 | Mads FrahmMads Frahm ('07) | 07 | SIK80 | 12.87 | PB | ||||||||||
3 | Pelle ChristiansenPelle Christiansen ('08) | 08 | SIK80 | 13.34 | PB | ||||||||||
4 | Felix NørgaardFelix Nørgaard ('08) | 08 | Aalborg AM | 15.74 | PB | ||||||||||
D15 200 m Vind: +0.1 Finale A Finale | Vind: +0.1 | ||||||||||||||
1 | Nikolaj R. JensenNikolaj R. Jensen ('07) | 07 | SIK80 | 25.34 | Ugyldigt øvelsessted | ||||||||||
D15 Højdespring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Pelle ChristiansenPelle Christiansen ('08) | 08 | SIK80 | 1.60 | =PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
D15 Længdespring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Felix NørgaardFelix Nørgaard ('08) | 08 | Aalborg AM | 3.82 | +0.1 | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
2 | Mads FrahmMads Frahm ('07) | 07 | SIK80 | 3.75 | +0.1 | ||||||||||
| |||||||||||||||
D15 Kuglestød 4.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Johan SkovsgaardJohan Skovsgaard ('08) | 08 | Dybvad IK | 10.12 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Pelle ChristiansenPelle Christiansen ('08) | 08 | SIK80 | 9.15 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Magnus Ib Stubberub NielsenMagnus Ib Stubberub Nielsen ('08) | 08 | Dybvad IK | 9.12 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
D15 Spydkast 600 gram Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Johan SkovsgaardJohan Skovsgaard ('08) | 08 | Dybvad IK | 32.98 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Pelle ChristiansenPelle Christiansen ('08) | 08 | SIK80 | 25.29 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Felix NørgaardFelix Nørgaard ('08) | 08 | Aalborg AM | 13.60 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
P15 100 m Vind: +0.1 Finale A Finale | Vind: +0.1 | ||||||||||||||
1 | Agata Eva JancewiczAgata Eva Jancewicz ('08) | 08 | Aalborg AM | 14.26 | PB | ||||||||||
2 | Johanne BreuningJohanne Breuning ('08) | 08 | Hjørring Atletik | 15.86 | PB | ||||||||||
P15 800 m Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Johanne BreuningJohanne Breuning ('08) | 08 | Hjørring Atletik | 3:37.60 | PB | ||||||||||
P15 Højdespring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Frida Rengnér FischerFrida Rengnér Fischer ('08) | 08 | SIK80 | 1.45 | =PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
P15 Længdespring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Agata Eva JancewiczAgata Eva Jancewicz ('08) | 08 | Aalborg AM | 3.56 | +0.1 | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
2 | Johanne BreuningJohanne Breuning ('08) | 08 | Hjørring Atletik | 2.77 | +0.1 | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
P15 Spydkast 500 gram Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Freja Dalgaard NielsenFreja Dalgaard Nielsen ('07) | 07 | Dybvad IK | 24.05 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Frida Rengnér FischerFrida Rengnér Fischer ('08) | 08 | SIK80 | 15.85 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Agata Eva JancewiczAgata Eva Jancewicz ('08) | 08 | Aalborg AM | 13.00 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
D13 80 m Vind: +0.1 Finale A Finale | Vind: +0.1 | ||||||||||||||
1 | Christian LarsenChristian Larsen ('09) | 09 | SIK80 | 13.17 | PB | ||||||||||
2 | Oscar LundOscar Lund ('11) | 11 | SIK80 | 13.38 | PB | ||||||||||
D13 200 m Vind: +0.1 Finale A Finale | Vind: +0.1 | ||||||||||||||
1 | Oscar LundOscar Lund ('11) | 11 | SIK80 | 37.69 | Ugyldigt øvelsessted | ||||||||||
D13 Højdespring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Oscar LundOscar Lund ('11) | 11 | SIK80 | 1.00 | |||||||||||
| |||||||||||||||
1 | Christian LarsenChristian Larsen ('09) | 09 | SIK80 | 1.00 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
D13 Kuglestød 3.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Oscar LundOscar Lund ('11) | 11 | SIK80 | 3.90 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
D13 Spydkast 400 gram Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Christian LarsenChristian Larsen ('09) | 09 | SIK80 | 13.96 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Oscar LundOscar Lund ('11) | 11 | SIK80 | 13.40 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
P13 80 m Vind: +0.1 Finale A Finale | Vind: +0.1 | ||||||||||||||
1 | Silje BergumSilje Bergum ('10) | 10 | SIK80 | 12.64 | |||||||||||
2 | Amalie JeppesenAmalie Jeppesen ('09) | 09 | Hjørring Atletik | 14.06 | PB | ||||||||||
3 | Juuni Johanne JensenJuuni Johanne Jensen ('10) | 10 | Hjørring Atletik | 14.48 | PB | ||||||||||
P13 200 m Vind: +0.1 Finale A Finale | Vind: +0.1 | ||||||||||||||
1 | Julie SønderlundJulie Sønderlund ('09) | 09 | Aalborg AM | 34.38 | SB | ||||||||||
2 | Silje BergumSilje Bergum ('10) | 10 | SIK80 | 35.89 | |||||||||||
P13 800 m Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Juuni Johanne JensenJuuni Johanne Jensen ('10) | 10 | Hjørring Atletik | 3:38.82 | PB | ||||||||||
Amalie JeppesenAmalie Jeppesen ('09) | 09 | Hjørring Atletik | DNF | ||||||||||||
P13 Højdespring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Julie SønderlundJulie Sønderlund ('09) | 09 | Aalborg AM | 1.30 | =PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Silje BergumSilje Bergum ('10) | 10 | SIK80 | 1.10 | |||||||||||
| |||||||||||||||
P13 Længdespring 1 m zone Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Amalie JeppesenAmalie Jeppesen ('09) | 09 | Hjørring Atletik | 3.21 | +0.1 | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
2 | Juuni Johanne JensenJuuni Johanne Jensen ('10) | 10 | Hjørring Atletik | 3.19 | +0.1 | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
P13 Kuglestød 2.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Julie SønderlundJulie Sønderlund ('09) | 09 | Aalborg AM | 10.06 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Silje BergumSilje Bergum ('10) | 10 | SIK80 | 6.56 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Amalie JeppesenAmalie Jeppesen ('09) | 09 | Hjørring Atletik | 6.37 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Juuni Johanne JensenJuuni Johanne Jensen ('10) | 10 | Hjørring Atletik | 5.73 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
P13 Spydkast 400 gram Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Julie SønderlundJulie Sønderlund ('09) | 09 | Aalborg AM | 26.10 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
D11 60 m Vind: +0.1 Finale A Finale | Vind: +0.1 | ||||||||||||||
1 | Malthe JensenMalthe Jensen ('12) | 12 | Dybvad IK | 12.34 | PB | ||||||||||
D11 Længdespring 1 m zone Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Malthe JensenMalthe Jensen ('12) | 12 | Dybvad IK | 2.03 | +0.1 | Ugyldigt øvelsessted | |||||||||
| |||||||||||||||
D11 Kuglestød 2.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Malthe JensenMalthe Jensen ('12) | 12 | Dybvad IK | 4.86 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
P11 60 m Vind: +0.1 Finale A Finale | Vind: +0.1 | ||||||||||||||
1 | Naja GadensgaardNaja Gadensgaard ('11) | 11 | SIK80 | 9.24 | PB | ||||||||||
2 | Kaisa Elisabeth Søltoft HenriksenKaisa Elisabeth Søltoft Henriksen ('11) | 11 | Aalborg AM | 10.00 | PB | ||||||||||
3 | Frida JørgensenFrida Jørgensen ('12) | 12 | Aalborg AM | 11.07 | PB | ||||||||||
4 | Ida MølgaardIda Mølgaard ('12) | 12 | Aalborg AM | 11.18 | PB | ||||||||||
5 | Ingrid Sofie GadeIngrid Sofie Gade ('11) | 11 | Aalborg AM | 12.72 | SB | ||||||||||
P11 200 m Vind: +0.1 Finale A Finale | Vind: +0.1 | ||||||||||||||
1 | Naja GadensgaardNaja Gadensgaard ('11) | 11 | SIK80 | 35.14 | |||||||||||
2 | Kaisa Elisabeth Søltoft HenriksenKaisa Elisabeth Søltoft Henriksen ('11) | 11 | Aalborg AM | 37.12 | PB | ||||||||||
3 | Thea NielsenThea Nielsen ('11) | 11 | Dybvad IK | 37.42 | PB | ||||||||||
4 | Frida JørgensenFrida Jørgensen ('12) | 12 | Aalborg AM | 38.14 | PB | ||||||||||
5 | Ida MølgaardIda Mølgaard ('12) | 12 | Aalborg AM | 44.07 | PB | ||||||||||
6 | Ingrid Sofie GadeIngrid Sofie Gade ('11) | 11 | Aalborg AM | 49.46 | |||||||||||
P11 Højdespring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Naja GadensgaardNaja Gadensgaard ('11) | 11 | SIK80 | 1.20 | =PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
P11 Længdespring 1 m zone Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Kaisa Elisabeth Søltoft HenriksenKaisa Elisabeth Søltoft Henriksen ('11) | 11 | Aalborg AM | 3.73 | +0.1 | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
2 | Thea NielsenThea Nielsen ('11) | 11 | Dybvad IK | 3.50 | +0.1 | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Frida JørgensenFrida Jørgensen ('12) | 12 | Aalborg AM | 3.08 | +0.1 | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Ida MølgaardIda Mølgaard ('12) | 12 | Aalborg AM | 2.79 | +0.1 | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
5 | Ingrid Sofie GadeIngrid Sofie Gade ('11) | 11 | Aalborg AM | 2.20 | +0.1 | ||||||||||
| |||||||||||||||
P11 Kuglestød 2.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Naja GadensgaardNaja Gadensgaard ('11) | 11 | SIK80 | 7.31 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Thea NielsenThea Nielsen ('11) | 11 | Dybvad IK | 7.14 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Kaisa Elisabeth Søltoft HenriksenKaisa Elisabeth Søltoft Henriksen ('11) | 11 | Aalborg AM | 5.20 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Ida MølgaardIda Mølgaard ('12) | 12 | Aalborg AM | 4.45 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Frida JørgensenFrida Jørgensen ('12) | 12 | Aalborg AM | 4.41 | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Ingrid Sofie GadeIngrid Sofie Gade ('11) | 11 | Aalborg AM | 2.86 | |||||||||||
| |||||||||||||||
P11 Spydkast 400 gram Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Thea NielsenThea Nielsen ('11) | 11 | Dybvad IK | 18.68 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
D9 40 m Vind: +0.1 Finale A Finale | Vind: +0.1 | ||||||||||||||
1 | Jan Pomianowski Jan Pomianowski ('14) | 14 | Aalborg AM | 7.59 | PB | ||||||||||
2 | Benjamin Nikontovic Benjamin Nikontovic ('14) | 14 | Aalborg AM | 8.44 | PB | ||||||||||
3 | Jack Adam Ingleton Jack Adam Ingleton ('14) | 14 | SIK80 | 8.43 | PB | ||||||||||
4 | Albert Johansen Albert Johansen ('13) | 13 | SIK80 | 8.65 | PB | ||||||||||
D9 200 m Vind: +0.1 Finale A Finale | Vind: +0.1 | ||||||||||||||
1 | Jack Adam Ingleton Jack Adam Ingleton ('14) | 14 | SIK80 | 46.23 | Ugyldigt øvelsessted | ||||||||||
2 | Albert Johansen Albert Johansen ('13) | 13 | SIK80 | 51.79 | Ugyldigt øvelsessted | ||||||||||
D9 Længdespring 1 m zone Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Jan Pomianowski Jan Pomianowski ('14) | 14 | Aalborg AM | 2.75 | +0.1 | Ugyldigt øvelsessted | |||||||||
| |||||||||||||||
2 | Albert Johansen Albert Johansen ('13) | 13 | SIK80 | 2.33 | +0.1 | Ugyldigt øvelsessted | |||||||||
| |||||||||||||||
3 | Jack Adam Ingleton Jack Adam Ingleton ('14) | 14 | SIK80 | 2.31 | +0.1 | Ugyldigt øvelsessted | |||||||||
| |||||||||||||||
4 | Benjamin Nikontovic Benjamin Nikontovic ('14) | 14 | Aalborg AM | 1.74 | +0.1 | Ugyldigt øvelsessted | |||||||||
| |||||||||||||||
D9 Kuglestød 2.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Jan Pomianowski Jan Pomianowski ('14) | 14 | Aalborg AM | 5.11 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Albert Johansen Albert Johansen ('13) | 13 | SIK80 | 3.45 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Jack Adam Ingleton Jack Adam Ingleton ('13) | 13 | SIK80 | 3.04 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Benjamin Nikontovic Benjamin Nikontovic ('14) | 14 | Aalborg AM | 2.71 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
P9 40 m Vind: +0.1 Finale A Finale | Vind: +0.1 | ||||||||||||||
1 | Marie Klostergaard Andersen Marie Klostergaard Andersen ('13) | 13 | SIK80 | 8.32 | PB | ||||||||||
2 | Clara Sort Pedersen Clara Sort Pedersen ('14) | 14 | SIK80 | 8.38 | PB | ||||||||||
3 | Julie Nyrup Nielsen Julie Nyrup Nielsen ('13) | 13 | SIK80 | 8.66 | PB | ||||||||||
4 | Signe Mølgaard Signe Mølgaard ('14) | 14 | Aalborg AM | 8.73 | PB | ||||||||||
5 | Claudia Obitsø Pedersen Claudia Obitsø Pedersen ('13) | 13 | Aalborg AM | 9.66 | PB | ||||||||||
6 | Olivia Gade Hansen Olivia Gade Hansen ('13) | 13 | Aalborg AM | 9.89 | PB | ||||||||||
7 | Grace Inglton Grace Inglton ('14) | 14 | SIK80 | 10.81 | PB | ||||||||||
P9 200 m Vind: +0.1 Finale A Finale | Vind: +0.1 | ||||||||||||||
1 | Olivia Gade Hansen Olivia Gade Hansen ('13) | 13 | Aalborg AM | 41.07 | PB | ||||||||||
2 | Julie Nyrup Nielsen Julie Nyrup Nielsen ('13) | 13 | SIK80 | 43.03 | PB | ||||||||||
3 | Marie Klostergaard Andersen Marie Klostergaard Andersen ('13) | 13 | SIK80 | 49.51 | PB | ||||||||||
P9 Længdespring 1 m zone Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Olivia Gade Hansen Olivia Gade Hansen ('13) | 13 | Aalborg AM | 2.51 | +0.1 | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Claudia Obitsø Pedersen Claudia Obitsø Pedersen ('13) | 13 | Aalborg AM | 2.44 | +0.1 | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Marie Klostergaard Andersen Marie Klostergaard Andersen ('13) | 13 | SIK80 | 2.33 | +0.1 | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
4 | Signe Mølgaard Signe Mølgaard ('14) | 14 | Aalborg AM | 2.29 | +0.1 | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
5 | Julie Nyrup Nielsen Julie Nyrup Nielsen ('13) | 13 | SIK80 | 2.25 | +0.1 | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
6 | Clara Sort Pedersen Clara Sort Pedersen ('14) | 14 | SIK80 | 2.01 | +0.1 | ||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Grace Inglton Grace Inglton ('14) | 14 | SIK80 | 1.88 | +0.1 | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
P9 Kuglestød 2.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Olivia Gade Hansen Olivia Gade Hansen ('13) | 13 | Aalborg AM | 4.04 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Claudia Obitsø Pedersen Claudia Obitsø Pedersen ('13) | 13 | Aalborg AM | 3.60 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Signe Mølgaard Signe Mølgaard ('14) | 14 | Aalborg AM | 3.41 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Marie Klostergaard Andersen Marie Klostergaard Andersen ('13) | 13 | SIK80 | 3.14 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Julie Nyrup Nielsen Julie Nyrup Nielsen ('13) | 13 | SIK80 | 3.06 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Clara Sort Pedersen Clara Sort Pedersen ('14) | 14 | SIK80 | 3.05 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Grace Inglton Grace Inglton ('14) | 14 | SIK80 | 2.15 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
P9 Boldkast 145 gram Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Claudia Obitsø Pedersen Claudia Obitsø Pedersen ('13) | 13 | Aalborg AM | 15.69 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Marie Klostergaard Andersen Marie Klostergaard Andersen ('13) | 13 | SIK80 | 11.77 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Signe Mølgaard Signe Mølgaard ('14) | 14 | Aalborg AM | 10.89 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Julie Nyrup Nielsen Julie Nyrup Nielsen ('13) | 13 | SIK80 | 10.66 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Clara Sort Pedersen Clara Sort Pedersen ('14) | 14 | SIK80 | 9.28 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Grace Inglton Grace Inglton ('14) | 14 | SIK80 | 7.72 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
D7 40 m Vind: +0.1 Finale A Finale | Vind: +0.1 | ||||||||||||||
1 | Kristian Chemnitz Bistrup Kristian Chemnitz Bistrup ('15) | 15 | Dybvad IK | 8.69 | PB | ||||||||||
D7 Længdespring 1 m zone Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Kristian Chemnitz Bistrup Kristian Chemnitz Bistrup ('15) | 15 | Dybvad IK | 1.66 | +0.1 | Ugyldigt øvelsessted | |||||||||
| |||||||||||||||
D7 Kuglestød 2.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Kristian Chemnitz Bistrup Kristian Chemnitz Bistrup ('15) | 15 | Dybvad IK | 3.36 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
D7 Boldkast 145 gram Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Kristian Chemnitz Bistrup Kristian Chemnitz Bistrup ('15) | 15 | Dybvad IK | 14.00 | PB | ||||||||||
|