Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Dybvad: Nålestævne i Dybvad 17.5.2022
Dybvad Stadion

D15 100 m    
Vind: +0.1

Finale A

Finale
Vind: +0.1
1Nikolaj R. JensenNikolaj R. Jensen ('07)SIK8012.27
  
 PB
2Mads FrahmMads Frahm ('07)SIK8012.87
  
 PB
3Pelle ChristiansenPelle Christiansen ('08)SIK8013.34
  
 PB
4Felix NørgaardFelix Nørgaard ('08)Aalborg AM15.74
  
 PB
D15 200 m    
Vind: +0.1

Finale A

Finale
Vind: +0.1
1Nikolaj R. JensenNikolaj R. Jensen ('07)SIK8025.34
  
 
D15 Højdespring    

Finale A

Finale
1Pelle ChristiansenPelle Christiansen ('08)SIK801.60
  
 =PB
 
1.35
  O
1.40
  O
1.45
  O
1.50
  O
1.55
 XO
1.60 =PB
  O
1.65
XXX
 
D15 Længdespring    

Finale A

Finale
1Felix NørgaardFelix Nørgaard ('08)Aalborg AM3.82
+0.1
  
 PB
 
3.63 PB
 0.1
3.59
 0.1
3.82 PB
 0.1
     
2Mads FrahmMads Frahm ('07)SIK803.75
+0.1
  
 
 
2.53
 0.1
  X3.75
 0.1
     
D15 Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Johan SkovsgaardJohan Skovsgaard ('08)Dybvad IK 10.12
  
 
 
9.259.5210.12     
2Pelle ChristiansenPelle Christiansen ('08)SIK809.15
  
 PB
 
7.889.15 PB8.70     
3Magnus StubberupMagnus Stubberup ('08)Dybvad IK 9.12
  
 PB
 
9.12 PB7.928.50     
D15 Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
1Johan SkovsgaardJohan Skovsgaard ('08)Dybvad IK 32.98
  
 
 
32.98       
2Pelle ChristiansenPelle Christiansen ('08)SIK8025.29
  
 
 
25.29       
3Felix NørgaardFelix Nørgaard ('08)Aalborg AM13.60
  
 PB
 
13.60 PB       
P15 100 m    
Vind: +0.1

Finale A

Finale
Vind: +0.1
1Agata Eva JancewiczAgata Eva Jancewicz ('08)Aalborg AM14.26
  
 PB
2Johanne BreuningJohanne Breuning ('08)Hjørring Atletik15.86
  
 PB
P15 800 m    

Finale A

Finale
1Johanne BreuningJohanne Breuning ('08)Hjørring Atletik3:37.60
  
 PB
P15 Højdespring    

Finale A

Finale
1Frida Rengnér FischerFrida Rengnér Fischer ('08)SIK801.45
  
 =PB
 
1.35
  O
1.40
  O
1.45 =PB
 XO
1.50
XXX
    
P15 Længdespring    

Finale A

Finale
1Agata Eva JancewiczAgata Eva Jancewicz ('08)Aalborg AM3.56
+0.1
  
 PB
 
  X3.56 PB
 0.1
3.02
 0.1
     
2Johanne BreuningJohanne Breuning ('08)Hjørring Atletik2.77
+0.1
  
 PB
 
2.67 PB
 0.1
2.76 PB
 0.1
2.77 PB
 0.1
     
P15 Spydkast 500 gram    

Finale A

Finale
1Freja NielsenFreja Nielsen ('07)Dybvad IK 24.05
  
 
 
24.05       
2Frida Rengnér FischerFrida Rengnér Fischer ('08)SIK8015.85
  
 
 
15.85       
3Agata Eva JancewiczAgata Eva Jancewicz ('08)Aalborg AM13.00
  
 PB
 
13.00 PB       
D13 80 m    
Vind: +0.1

Finale A

Finale
Vind: +0.1
1Christian LarsenChristian Larsen ('09)SIK8013.17
  
 PB
2
Oscar Lund
Oscar Lund ('11)
SIK8013.38
  
 PB
D13 200 m    
Vind: +0.1

Finale A

Finale
Vind: +0.1
1
Oscar Lund
Oscar Lund ('11)
SIK8037.69
  
 PB
D13 Højdespring    

Finale A

Finale
1Christian LarsenChristian Larsen ('09)SIK801.00
  
 PB
 
0.90 PB
  O
0.95 PB
  O
1.00 PB
  O
1.05
XXX
    
1
Oscar Lund
Oscar Lund ('11)
SIK801.00
  
 
 
0.95
  O
1.00
  O
1.05
XXX
     
D13 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1
Oscar Lund
Oscar Lund ('11)
SIK803.90
  
 PB
 
3.79 PB3.90 PB3.29     
D13 Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
1Christian LarsenChristian Larsen ('09)SIK8013.96
  
 PB
 
13.96 PB       
2
Oscar Lund
Oscar Lund ('11)
SIK8013.40
  
 PB
 
13.40 PB       
P13 80 m    
Vind: +0.1

Finale A

Finale
Vind: +0.1
1Silje BergumSilje Bergum ('10)SIK8012.64
  
 
2Amalie JeppesenAmalie Jeppesen ('09)Hjørring Atletik14.06
  
 PB
3Juuni Johanne JensenJuuni Johanne Jensen ('10)Hjørring Atletik14.48
  
 PB
P13 200 m    
Vind: +0.1

Finale A

Finale
Vind: +0.1
1Julie SønderlundJulie Sønderlund ('09)Aalborg AM34.38
  
 SB
2Silje BergumSilje Bergum ('10)SIK8035.89
  
 
P13 800 m    

Finale A

Finale
1Juuni Johanne JensenJuuni Johanne Jensen ('10)Hjørring Atletik3:38.82
  
 PB
Amalie JeppesenAmalie Jeppesen ('09)Hjørring Atletik DNF
  
 
P13 Højdespring    

Finale A

Finale
1Julie SønderlundJulie Sønderlund ('09)Aalborg AM1.30
  
 =PB
 
1.15 SB
  O
1.20 SB
  O
1.25 SB
  O
1.30 =PB
  O
1.35
XXX
   
2Silje BergumSilje Bergum ('10)SIK801.10
  
 
 
0.95
  O
1.00
  O
1.05
  O
1.10
XXO
1.15
XXX
   
P13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Amalie JeppesenAmalie Jeppesen ('09)Hjørring Atletik3.21
+0.1
  
 PB
 
2.80 PB
 0.1
3.21 PB
 0.1
2.98
 0.1
     
2Juuni Johanne JensenJuuni Johanne Jensen ('10)Hjørring Atletik3.19
+0.1
  
 PB
 
3.00 PB
 0.1
2.98
 0.1
3.19 PB
 0.1
     
P13 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Julie SønderlundJulie Sønderlund ('09)Aalborg AM10.06
  
 PB
 
9.28 PB9.57 PB10.06 PB     
2Silje BergumSilje Bergum ('10)SIK806.56
  
 PB
 
6.56 PB5.966.54     
3Amalie JeppesenAmalie Jeppesen ('09)Hjørring Atletik6.37
  
 PB
 
6.11 PB6.37 PB6.20     
4Juuni Johanne JensenJuuni Johanne Jensen ('10)Hjørring Atletik5.73
  
 PB
 
5.15 PB5.73 PB5.13     
P13 Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
1Julie SønderlundJulie Sønderlund ('09)Aalborg AM26.10
  
 SB
 
26.10 SB       
D11 60 m    
Vind: +0.1

Finale A

Finale
Vind: +0.1
1
Malthe Jensen
Malthe Jensen ('12)
Dybvad IK 12.34
  
 PB
D11 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Malthe Jensen
Malthe Jensen ('12)
Dybvad IK 2.03
+0.1
  
 PB
 
2.03 PB
 0.1
1.95
 0.1
1.90
 0.1
     
D11 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Malthe Jensen
Malthe Jensen ('12)
Dybvad IK 4.86
  
 PB
 
4.83 PB4.86 PB4.36     
P11 60 m    
Vind: +0.1

Finale A

Finale
Vind: +0.1
1
Naja Gadensgaard
Naja Gadensgaard ('11)
SIK809.24
  
 PB
2
Kaisa Elisabeth Søltoft Henriksen
Kaisa Elisabeth Søltoft Henriksen ('11)
Aalborg AM10.00
  
 PB
3
Frida Jørgensen
Frida Jørgensen ('12)
Aalborg AM11.07
  
 PB
4
Ida Mølgaard
Ida Mølgaard ('12)
Aalborg AM11.18
  
 PB
5
Ingrid Sofie Gade
Ingrid Sofie Gade ('11)
Aalborg AM12.72
  
 SB
P11 200 m    
Vind: +0.1

Finale A

Finale
Vind: +0.1
1
Naja Gadensgaard
Naja Gadensgaard ('11)
SIK8035.14
  
 
2
Kaisa Elisabeth Søltoft Henriksen
Kaisa Elisabeth Søltoft Henriksen ('11)
Aalborg AM37.12
  
 PB
3
Thea Nielsen
Thea Nielsen ('11)
Dybvad IK 37.42
  
 PB
4
Frida Jørgensen
Frida Jørgensen ('12)
Aalborg AM38.14
  
 PB
5
Ida Mølgaard
Ida Mølgaard ('12)
Aalborg AM44.07
  
 PB
6
Ingrid Sofie Gade
Ingrid Sofie Gade ('11)
Aalborg AM49.46
  
 
P11 Højdespring    

Finale A

Finale
1
Naja Gadensgaard
Naja Gadensgaard ('11)
SIK801.20
  
 =PB
 
0.95
  O
1.00
  O
1.05
  O
1.10
  O
1.15
  O
1.20 =PB
  O
1.25
XXX
 
P11 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Kaisa Elisabeth Søltoft Henriksen
Kaisa Elisabeth Søltoft Henriksen ('11)
Aalborg AM3.73
+0.1
  
 PB
 
3.73 PB
 0.1
3.59
 0.1
3.55
 0.1
     
2
Thea Nielsen
Thea Nielsen ('11)
Dybvad IK 3.50
+0.1
  
 
 
3.23
 0.1
3.50
 0.1
3.49
 0.1
     
3
Frida Jørgensen
Frida Jørgensen ('12)
Aalborg AM3.08
+0.1
  
 
 
2.96
 0.1
2.98
 0.1
3.08
 0.1
     
4
Ida Mølgaard
Ida Mølgaard ('12)
Aalborg AM2.79
+0.1
  
 PB
 
2.79 PB
 0.1
2.77
 0.1
2.68
 0.1
     
5
Ingrid Sofie Gade
Ingrid Sofie Gade ('11)
Aalborg AM2.20
+0.1
  
 
 
1.99
 0.1
2.20
 0.1
1.87
 0.1
     
P11 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Naja Gadensgaard
Naja Gadensgaard ('11)
SIK807.31
  
 PB
 
7.157.127.31 PB     
2
Thea Nielsen
Thea Nielsen ('11)
Dybvad IK 7.14
  
 
 
7.146.896.82     
3
Kaisa Elisabeth Søltoft Henriksen
Kaisa Elisabeth Søltoft Henriksen ('11)
Aalborg AM5.20
  
 
 
4.735.105.20     
4
Ida Mølgaard
Ida Mølgaard ('12)
Aalborg AM4.45
  
 PB
 
4.45 PB4.374.13     
5
Frida Jørgensen
Frida Jørgensen ('12)
Aalborg AM4.41
  
 
 
4.014.414.33     
6
Ingrid Sofie Gade
Ingrid Sofie Gade ('11)
Aalborg AM2.86
  
 
 
2.862.782.71     
P11 Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
1
Thea Nielsen
Thea Nielsen ('11)
Dybvad IK 18.68
  
 PB
 
18.68 PB       
D9 40 m    
Vind: +0.1

Finale A

Finale
Vind: +0.1
1
Jan Pomianowski
Jan Pomianowski ('14)
Aalborg AM7.59
  
 PB
2
Benjamin Nikontovic
Benjamin Nikontovic ('14)
Aalborg AM8.44
  
 PB
3
Jack Adam Ingleton
Jack Adam Ingleton ('14)
SIK808.43
  
 PB
4
Albert Johansen
Albert Johansen ('13)
SIK808.65
  
 PB
D9 200 m    
Vind: +0.1

Finale A

Finale
Vind: +0.1
1
Jack Adam Ingleton
Jack Adam Ingleton ('14)
SIK8046.23
  
 PB
2
Albert Johansen
Albert Johansen ('13)
SIK8051.79
  
 PB
D9 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Jan Pomianowski
Jan Pomianowski ('14)
Aalborg AM2.75
+0.1
  
 
 
2.74
 0.1
2.75
 0.1
2.60
 0.1
     
2
Albert Johansen
Albert Johansen ('13)
SIK802.33
+0.1
  
 PB
 
2.30 PB
 0.1
2.25
 0.1
2.33 PB
 0.1
     
3
Jack Adam Ingleton
Jack Adam Ingleton ('14)
SIK802.31
+0.1
  
 
 
2.14
 0.1
2.22
 0.1
2.31
 0.1
     
4
Benjamin Nikontovic
Benjamin Nikontovic ('14)
Aalborg AM1.74
+0.1
  
 SB
 
1.56 SB
 0.1
1.74 SB
 0.1
1.60
 0.1
     
D9 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Jan Pomianowski
Jan Pomianowski ('14)
Aalborg AM5.11
  
 
 
5.114.874.54     
2
Albert Johansen
Albert Johansen ('13)
SIK803.45
  
 PB
 
2.40 PB3.42 PB3.45 PB     
3
Jack Adam Ingleton
Jack Adam Ingleton ('14)
SIK803.04
  
 PB
 
2.62 PB2.77 PB3.04 PB     
4
Benjamin Nikontovic
Benjamin Nikontovic ('14)
Aalborg AM2.71
  
 PB
 
2.37 PB2.60 PB2.71 PB     
P9 40 m    
Vind: +0.1

Finale A

Finale
Vind: +0.1
1
Marie Klostergaard Andersen
Marie Klostergaard Andersen ('13)
SIK808.32
  
 PB
2
Clara Sort Pedersen
Clara Sort Pedersen ('14)
SIK808.38
  
 PB
3
Julie Nyrup Nielsen
Julie Nyrup Nielsen ('13)
SIK808.66
  
 PB
4
Signe Mølgaard
Signe Mølgaard ('14)
Aalborg AM8.73
  
 PB
5
Claudia Obitsø Pedersen
Claudia Obitsø Pedersen ('13)
Aalborg AM9.66
  
 PB
6
Olivia Gade Hansen
Olivia Gade Hansen ('13)
Aalborg AM9.89
  
 PB
7
Grace Inglton
Grace Inglton ('14)
SIK8010.81
  
 PB
P9 200 m    
Vind: +0.1

Finale A

Finale
Vind: +0.1
1
Olivia Gade Hansen
Olivia Gade Hansen ('13)
Aalborg AM41.07
  
 PB
2
Julie Nyrup Nielsen
Julie Nyrup Nielsen ('13)
SIK8043.03
  
 PB
3
Marie Klostergaard Andersen
Marie Klostergaard Andersen ('13)
SIK8049.51
  
 PB
P9 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Olivia Gade Hansen
Olivia Gade Hansen ('13)
Aalborg AM2.51
+0.1
  
 
 
2.48
 0.1
2.41
 0.1
2.51
 0.1
     
2
Claudia Obitsø Pedersen
Claudia Obitsø Pedersen ('13)
Aalborg AM2.44
+0.1
  
 
 
2.44
 0.1
2.39
 0.1
2.44
 0.1
     
3
Marie Klostergaard Andersen
Marie Klostergaard Andersen ('13)
SIK802.33
+0.1
  
 PB
 
2.28 PB
 0.1
2.18
 0.1
2.33 PB
 0.1
     
4
Signe Mølgaard
Signe Mølgaard ('14)
Aalborg AM2.29
+0.1
  
 PB
 
2.29 PB
 0.1
2.21
 0.1
2.14
 0.1
     
5
Julie Nyrup Nielsen
Julie Nyrup Nielsen ('13)
SIK802.25
+0.1
  
 PB
 
2.11 PB
 0.1
2.22 PB
 0.1
2.25 PB
 0.1
     
6
Clara Sort Pedersen
Clara Sort Pedersen ('14)
SIK802.01
+0.1
  
 
 
1.85
 0.1
1.92
 0.1
2.01
 0.1
     
7
Grace Inglton
Grace Inglton ('14)
SIK801.88
+0.1
  
 PB
 
1.56 PB
 0.1
1.65 PB
 0.1
1.88 PB
 0.1
     
P9 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Olivia Gade Hansen
Olivia Gade Hansen ('13)
Aalborg AM4.04
  
 
 
4.043.823.71     
2
Claudia Obitsø Pedersen
Claudia Obitsø Pedersen ('13)
Aalborg AM3.60
  
 
 
3.023.603.40     
3
Signe Mølgaard
Signe Mølgaard ('14)
Aalborg AM3.41
  
 PB
 
3.05 PB3.003.41 PB     
4
Marie Klostergaard Andersen
Marie Klostergaard Andersen ('13)
SIK803.14
  
 PB
 
2.87 PB2.843.14 PB     
5
Julie Nyrup Nielsen
Julie Nyrup Nielsen ('13)
SIK803.06
  
 PB
 
2.94 PB3.00 PB3.06 PB     
6
Clara Sort Pedersen
Clara Sort Pedersen ('14)
SIK803.05
  
 PB
 
2.78 PB2.753.05 PB     
7
Grace Inglton
Grace Inglton ('14)
SIK802.15
  
 PB
 
1.82 PB2.15 PB1.87     
P9 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Claudia Obitsø Pedersen
Claudia Obitsø Pedersen ('13)
Aalborg AM15.69
  
 
 
15.69       
2
Marie Klostergaard Andersen
Marie Klostergaard Andersen ('13)
SIK8011.77
  
 PB
 
11.77 PB       
3
Signe Mølgaard
Signe Mølgaard ('14)
Aalborg AM10.89
  
 PB
 
10.89 PB       
4
Julie Nyrup Nielsen
Julie Nyrup Nielsen ('13)
SIK8010.66
  
 PB
 
10.66 PB       
5
Clara Sort Pedersen
Clara Sort Pedersen ('14)
SIK809.28
  
 PB
 
9.28 PB       
6
Grace Inglton
Grace Inglton ('14)
SIK807.72
  
 PB
 
7.72 PB       
D7 40 m    
Vind: +0.1

Finale A

Finale
Vind: +0.1
1
Kristian Chemnitz Bistrup
Kristian Chemnitz Bistrup ('15)
Dybvad IK 8.69
  
 PB
D7 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Kristian Chemnitz Bistrup
Kristian Chemnitz Bistrup ('15)
Dybvad IK 1.66
+0.1
  
 PB
 
1.61 PB
 0.1
1.48
 0.1
1.66 PB
 0.1
     
D7 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Kristian Chemnitz Bistrup
Kristian Chemnitz Bistrup ('15)
Dybvad IK 3.36
  
 PB
 
  X3.16 PB3.36 PB     
D7 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Kristian Chemnitz Bistrup
Kristian Chemnitz Bistrup ('15)
Dybvad IK 14.00
  
 PB
 
14.00 PB       

Seneste resultater

20.6VibyViby Sprint
19.6EsbjergKast igen
19.6StoholmNVJ Stævne i Stoholm
19.6KøgeKøge Summer Throwing
18.6EsbjergRegions-stor-stævne
16.6KøbenhavnCopenhagen Athletics Games
15.6AalborgAalborg Outdoor 2
15.6Skiveskivekast 4-22
14.6KøbenhavnTracks Østerbro
13.6HerlevHerlev High - højde og diskos
13.6Odense2. Nålestævne Odense
13.6Skiveskivekast 3-22
12.6AarhusBestseller Aarhus Halvmarathon
11.6EsbjergEsbjerg kast
11‐12.6HvidovreCopenhagen Open, 10 års jubilæum
10.6RandersDT Masters MIX 2. Runde
10.6BallerupFredags kast
9.6KoldingRegionsstævne
8.6RandersDT Masters 2. Runde
8.6GreveDT master, Sjælland, 2. runde
7.6OdenseMaster Holdkamp
7.6KøbenhavnTRACKS - Østerbro
6.6KøbenhavnRoyal Run Elitemile
4.6OdenseOdense Atletik Stangspring + diskos
4.6TórshavnBetri Stórkapping 3
4‐5.6FrederiksbergEurotrack 2022
4‐5.6RandersVestdanske Mesterskab Ungdom og Senior
4.6HvidovreThrows To Go
2.6VibyTracks 2
30.5AabenraaNålestævne
28.5HvidovreCopenhagen Athletics Festival
27.5AabenraaKirstens kaste mange kamp for venner
27.5KøbenhavnStangspringsstævne
26.5HelsingørKast og hop 2
26.5TórshavnBetri Stórkapping 2
26.5BallerupKasternes dag
23.5KøbenhavnHjortebjerg Invite
23.5FrederiksbergMandagsteststævne
23.5HerlevHerlevstafetten og UP-stævne
23.5RønneIndividuelle mesterskaber DGI
21.5HerningHerning Games
21.5Maribo Kastestævne
21‐22.5KøbenhavnSparta Copenhagen Games
21‐22.5KøbenhavnMangekamps Tribute Sparta
20.5HelsingørKast og hop
20.5KøbenhavnPB Night hosted by NBRO Running 2022
19.5ViborgNålestævne
18.5AarhusAtletik i Aarhus 1
18.5RønneBM 5000m på bane
18.5BagsværdTracks
18.5EsbjergDGI Nålestævne
17.5DybvadNålestævne i Dybvad
16.5VejleMasters holdkamp 1 vest/syd mix
16.5VejleMasters holdkamp 1 vest/syd mænd
16.5VejleMasters holdkamp 1 vest/syd kvinder
15.5Randers2000 m og 3000 m Forhindringsløbsstævne
15.5KøbenhavnCopenhagen Marathon
14.5TórshavnBetri Stórkapping 1
13.5KøbenhavnSt. Kastedag
11.5SkiveDT Masters Hold Mix 1 runde Jylland Nord