Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Esbjerg: DGI Nålestævne 18.5.2022
Atletikstadion Esbjerg

D13 80 m    
Vind: +0.5

Finale A

Finale
Vind: +0.5
1Samuel Voller RosSamuel Voller Ros ('09)Esbjerg AM10.98
  
 
2Howsikkan SuntharavadivelHowsikkan Suntharavadivel ('09)AK Heden 11.50
  
 PB
3Elakiyan SuntharavadivelElakiyan Suntharavadivel ('09)AK Heden 11.56
  
 PB
4Frederik DamFrederik Dam ('10)Esbjerg AM12.36
  
 PB
5Esben Hvid BorggaardEsben Hvid Borggaard ('10)Esbjerg AM13.80
  
 PB
D13 600 m    

Finale A

Finale
1Samuel Voller RosSamuel Voller Ros ('09)Esbjerg AM2:05.49
  
 PB
2Howsikkan SuntharavadivelHowsikkan Suntharavadivel ('09)AK Heden 2:05.82
  
 SB
3Elakiyan SuntharavadivelElakiyan Suntharavadivel ('09)AK Heden 2:07.30
  
 SB
4Patrick O`Connor JensenPatrick O`Connor Jensen ('09)Esbjerg AM2:08.09
  
 SB
5Frederik DamFrederik Dam ('10)Esbjerg AM2:11.18
  
 
6Esben Hvid BorggaardEsben Hvid Borggaard ('10)Esbjerg AM2:15.70
  
 
D13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Samuel Voller RosSamuel Voller Ros ('09)Esbjerg AM4.44
0.0
  
 PB
 
4.44 PB
 0.0
3.92
 -0.2
4.21
 -1.2
     
2Elakiyan SuntharavadivelElakiyan Suntharavadivel ('09)AK Heden 4.24
-0.8
  
 PB
 
  X4.23 PB
 -0.4
4.24 PB
 -0.8
     
3Howsikkan SuntharavadivelHowsikkan Suntharavadivel ('09)AK Heden 4.14
-0.5
  
 SB
 
3.78 SB
 0.0
3.99 SB
 -0.8
4.14 SB
 -0.5
     
4Frederik DamFrederik Dam ('10)Esbjerg AM4.05
0.0
  
 =PB
 
4.05 PB
 0.0
3.92
 -0.6
4.05 =PB
 0.0
     
5Esben Hvid BorggaardEsben Hvid Borggaard ('10)Esbjerg AM3.68
0.0
  
 PB
 
3.68 PB
 0.0
0.35
 0.0
  X     
6Patrick O`Connor JensenPatrick O`Connor Jensen ('09)Esbjerg AM3.54
-0.2
  
 SB
 
3.54 SB
 -0.2
3.51
 -0.3
3.54 =SB
 -0.8
     
D13 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Samuel Voller RosSamuel Voller Ros ('09)Esbjerg AM7.28
  
 PB
 
6.60 PB7.12 PB7.28 PB     
2Patrick O`Connor JensenPatrick O`Connor Jensen ('09)Esbjerg AM6.07
  
 PB
 
4.96 SB5.21 SB6.07 PB     
D13 Boldkast 250 gram    

Finale A

Finale
1Howsikkan SuntharavadivelHowsikkan Suntharavadivel ('09)AK Heden 41.96
  
 PB
 
41.96 PB       
2Elakiyan SuntharavadivelElakiyan Suntharavadivel ('09)AK Heden 39.77
  
 PB
 
39.77 PB       
3Esben Hvid BorggaardEsben Hvid Borggaard ('10)Esbjerg AM29.61
  
 PB
 
29.61 PB       
4Frederik DamFrederik Dam ('10)Esbjerg AM29.59
  
 PB
 
29.59 PB       
P13 80 m    
Vind: -0.4

Finale A

Finale
Vind: -0.4
1Maja Amadeu MøllerskovMaja Amadeu Møllerskov ('10)Esbjerg AM11.13
  
 PB
2Anna NissenAnna Nissen ('10)Vejen AF12.28
  
 PB
3Agnes Katrine JohnsenAgnes Katrine Johnsen ('10)Kolding KFUM 12.37
  
 
4Mille Skree BartkærMille Skree Bartkær ('10)Vejle IF12.59
  
 PB
5Bjørk AdamsenBjørk Adamsen ('10)Kolding KFUM 12.68
  
 PB
6Lykke MichelsenLykke Michelsen ('10)Esbjerg AM12.74
  
 
7Kaja PetersenKaja Petersen ('09)Esbjerg AM12.81
  
 PB
8Sandra NysomSandra Nysom ('10)Kolding KFUM 15.35
  
 PB
P13 600 m    

Finale A

Finale
1Maja Amadeu MøllerskovMaja Amadeu Møllerskov ('10)Esbjerg AM1:55.05
  
 PB
2Bjørk AdamsenBjørk Adamsen ('10)Kolding KFUM 1:55.98
  
 
3Agnes Katrine JohnsenAgnes Katrine Johnsen ('10)Kolding KFUM 1:58.47
  
 PB
4Lykke MichelsenLykke Michelsen ('10)Esbjerg AM2:11.74
  
 PB
5Kaja PetersenKaja Petersen ('09)Esbjerg AM2:11.88
  
 PB
6Anna NissenAnna Nissen ('10)Vejen AF2:16.33
  
 PB
7Mille Skree BartkærMille Skree Bartkær ('10)Vejle IF2:17.83
  
 PB
P13 Højdespring    

Finale A

Finale
1Agnes Katrine JohnsenAgnes Katrine Johnsen ('10)Kolding KFUM 1.20
  
 PB
 
1.05 SB
  O
1.10 =PB
  O
1.15 PB
  O
1.20 PB
  O
1.25
XXX
   
P13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Maja Amadeu MøllerskovMaja Amadeu Møllerskov ('10)Esbjerg AM4.50
-0.5
  
 PB
 
4.50 PB
 -0.5
4.48
 0.0
  X     
2Anna NissenAnna Nissen ('10)Vejen AF3.86
-0.5
  
 PB
 
3.85 PB
 -0.3
3.84
 -0.6
3.86 PB
 -0.5
     
3Mille Skree BartkærMille Skree Bartkær ('10)Vejle IF3.71
-1.0
  
 SB
 
3.49 SB
 -0.9
3.71 SB
 -1.0
3.68
 -0.9
     
4Kaja PetersenKaja Petersen ('09)Esbjerg AM3.66
-0.8
  
 SB
 
3.43 SB
 -0.8
3.54 SB
 -0.9
3.66 SB
 -0.8
     
5Bjørk AdamsenBjørk Adamsen ('10)Kolding KFUM 3.64
-0.7
  
 PB
 
3.48 PB
 -0.8
3.64 PB
 -0.7
3.52
 0.0
     
6Lykke MichelsenLykke Michelsen ('10)Esbjerg AM3.61
-0.4
  
 PB
 
3.36 SB
 -1.1
  X3.61 PB
 -0.4
     
7Sandra NysomSandra Nysom ('10)Kolding KFUM 2.93
-0.6
  
 PB
 
2.93 PB
 -0.6
2.62
 -0.2
2.61
 -0.7
     
P13 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Lykke MichelsenLykke Michelsen ('10)Esbjerg AM7.33
  
 PB
 
7.33 PB6.877.26     
2Anna NissenAnna Nissen ('10)Vejen AF6.25
  
 PB
 
6.01 PB6.25 PB5.96     
3Agnes Katrine JohnsenAgnes Katrine Johnsen ('10)Kolding KFUM 6.15
  
 PB
 
4.506.15 PB6.08     
4Kaja PetersenKaja Petersen ('09)Esbjerg AM5.81
  
 PB
 
5.81 PB5.325.61     
5Sandra NysomSandra Nysom ('10)Kolding KFUM 3.71
  
 
 
3.523.653.71     
P13 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1Maja Amadeu MøllerskovMaja Amadeu Møllerskov ('10)Esbjerg AM44.53
  
 PB
 
44.53 PB       
2Mille Skree BartkærMille Skree Bartkær ('10)Vejle IF26.93
  
 PB
 
26.93 PB       
3Bjørk AdamsenBjørk Adamsen ('10)Kolding KFUM 24.25
  
 SB
 
24.25 SB       
D11 60 m    
Vind: +0.6

Finale A

Finale
Vind: +0.6
1
Lasse Frost Thorup
Lasse Frost Thorup ('11)
Esbjerg AM9.73
  
 
2
Konrad B. Sander
Konrad B. Sander ('12)
Esbjerg AM10.16
  
 PB
3
Louie Grønkjær
Louie Grønkjær ('11)
Vejle IF10.26
  
 PB
4
Kasper Nielsen
Kasper Nielsen ('11)
Esbjerg AM10.97
  
 SB
5
Bertram Høgh Veis
Bertram Høgh Veis ('11)
Esbjerg AM11.41
  
 PB
D11 400 m    

Finale A

Finale
1
Lasse Frost Thorup
Lasse Frost Thorup ('11)
Esbjerg AM1:18.61
  
 PB
2
Louie Grønkjær
Louie Grønkjær ('11)
Vejle IF1:23.16
  
 
3
Kasper Nielsen
Kasper Nielsen ('11)
Esbjerg AM1:30.08
  
 PB
4
Bertram Høgh Veis
Bertram Høgh Veis ('11)
Esbjerg AM1:31.40
  
 PB
D11 Højdespring    

Finale A

Finale
1
Lasse Frost Thorup
Lasse Frost Thorup ('11)
Esbjerg AM1.22
  
 PB
 
0.95
  O
1.00
  O
1.05
  O
1.10
  O
1.15 =SB
  O
1.20 =PB
  O
1.22 PB
  O
1.25
XXX
2
Kasper Nielsen
Kasper Nielsen ('11)
Esbjerg AM1.05
  
 
 
0.95
  O
1.00
  O
1.05
 XO
1.10
XXX
    
D11 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Louie Grønkjær
Louie Grønkjær ('11)
Vejle IF3.55 w
w
  
 
 
3.49 SB3.55 SB3.40     
2
Konrad B. Sander
Konrad B. Sander ('12)
Esbjerg AM3.40 w
w
  
 
 
3.33 PB3.37 PB3.40 PB     
3
Bertram Høgh Veis
Bertram Høgh Veis ('11)
Esbjerg AM2.78 w
w
  
 
 
  X2.782.68     
D11 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Lasse Frost Thorup
Lasse Frost Thorup ('11)
Esbjerg AM8.09
  
 PB
 
8.02 PB8.09 PB7.75     
2
Konrad B. Sander
Konrad B. Sander ('12)
Esbjerg AM7.64
  
 PB
 
7.23 PB6.917.64 PB     
3
Bertram Høgh Veis
Bertram Høgh Veis ('11)
Esbjerg AM7.40
  
 PB
 
7.15 PB7.40 PB7.24     
4
Kasper Nielsen
Kasper Nielsen ('11)
Esbjerg AM5.80
  
 PB
 
5.25 PB4.775.80 PB     
D11 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Louie Grønkjær
Louie Grønkjær ('11)
Vejle IF41.67
  
 SB
 
37.80 SB40.44 SB41.67 SB     
P11 60 m    
Vind: -0.9

Finale A

Finale
Vind: -0.9
1
Dana Petersen
Dana Petersen ('11)
Esbjerg AM9.96
  
 
2
Nadine Laugesen
Nadine Laugesen ('12)
Esbjerg AM10.06
  
 PB
3
Ingrid Skovsborg
Ingrid Skovsborg ('11)
Esbjerg AM10.74
  
 
4
Fallesen Lilly
Fallesen Lilly ('11)
Esbjerg AM10.88
  
 PB
P11 400 m    

Finale A

Finale
1
Dana Petersen
Dana Petersen ('11)
Esbjerg AM1:23.16
  
 PB
2
Nadine Laugesen
Nadine Laugesen ('12)
Esbjerg AM1:25.54
  
 PB
3
Ingrid Skovsborg
Ingrid Skovsborg ('11)
Esbjerg AM1:26.48
  
 PB
4
Fallesen Lilly
Fallesen Lilly ('11)
Esbjerg AM1:33.02
  
 PB
P11 Højdespring    

Finale A

Finale
1
Ingrid Skovsborg
Ingrid Skovsborg ('11)
Esbjerg AM1.17
  
 PB
 
0.90 SB
  O
0.95 SB
  O
1.00 SB
  O
1.05 =PB
  O
1.10 PB
  O
1.15 PB
  O
1.17 PB
 XO
1.20
XXX
P11 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Nadine Laugesen
Nadine Laugesen ('12)
Esbjerg AM3.52 w
w
  
 
 
3.44 PB3.433.52 PB     
2
Dana Petersen
Dana Petersen ('11)
Esbjerg AM3.40 w
w
  
 
 
3.143.40 PB3.34     
3
Fallesen Lilly
Fallesen Lilly ('11)
Esbjerg AM3.05 w
w
  
 
 
3.03 PB3.04 PB3.05 PB     
P11 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Dana Petersen
Dana Petersen ('11)
Esbjerg AM5.01
  
 PB
 
4.494.695.01 PB     
2
Fallesen Lilly
Fallesen Lilly ('11)
Esbjerg AM4.88
  
 PB
 
4.88 PB3.334.74     
P11 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Nadine Laugesen
Nadine Laugesen ('12)
Esbjerg AM26.73
  
 PB
 
26.73 PB       
2
Ingrid Skovsborg
Ingrid Skovsborg ('11)
Esbjerg AM22.82
  
 PB
 
22.82 PB       
D9 40 m    
Vind: +0.4

Finale A

Finale
Vind: +0.4
1
Vidar Wolf
Vidar Wolf ('13)
Esbjerg AM8.23
  
 PB
2
Jens-Emil K. Raaby
Jens-Emil K. Raaby ('13)
Esbjerg AM8.73
  
 PB
3
Conrad Husted Christensen
Conrad Husted Christensen ('14)
Esbjerg AM8.90
  
 PB
4
Anton Winter Radoor
Anton Winter Radoor ('14)
Esbjerg AM9.43
  
 PB
Finale B
Vind: -0.4
Vind: -0.4
1
Graeme Lusby
Graeme Lusby ('13)
Esbjerg AM7.41
  
 PB
2
Kristian Mølskov Knudsen
Kristian Mølskov Knudsen ('14)
Esbjerg AM7.83
  
 PB
2
Christian Serve
Christian Serve ('14)
Esbjerg AM7.83
  
 PB
3
Jan Petersen
Jan Petersen ('15)
Esbjerg AM8.95
  
 PB
4
Otto Peder Surrow Hundrup
Otto Peder Surrow Hundrup ('15)
Esbjerg AM9.34
  
 
5
Gustav Frost Thorup
Gustav Frost Thorup ('15)
Esbjerg AM9.81
  
 PB
D9 400 m    

Finale A

Finale
1
Graeme Lusby
Graeme Lusby ('13)
Esbjerg AM1:31.42
  
 PB
2
Jan Petersen
Jan Petersen ('15)
Esbjerg AM1:43.30
  
 PB
3
Conrad Husted Christensen
Conrad Husted Christensen ('14)
Esbjerg AM1:48.06
  
 PB
4
Jens-Emil K. Raaby
Jens-Emil K. Raaby ('13)
Esbjerg AM1:50.33
  
 PB
5
Gustav Frost Thorup
Gustav Frost Thorup ('15)
Esbjerg AM1:59.59
  
 PB
Finale B
1
Christian Serve
Christian Serve ('14)
Esbjerg AM1:38.46
  
 SB
2
Vidar Wolf
Vidar Wolf ('13)
Esbjerg AM1:43.38
  
 PB
D9 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Graeme Lusby
Graeme Lusby ('13)
Esbjerg AM3.02 w
w
  
 
 
3.00 PB2.923.02 PB     
2
Christian Serve
Christian Serve ('14)
Esbjerg AM2.73 w
w
  
 
 
2.672.522.73     
3
Jens-Emil K. Raaby
Jens-Emil K. Raaby ('13)
Esbjerg AM2.73 w
w
  
 
 
2.62 PB2.522.73 PB     
4
Vidar Wolf
Vidar Wolf ('13)
Esbjerg AM2.69 w
w
  
 
 
2.61 PB2.432.69 PB     
5
Conrad Husted Christensen
Conrad Husted Christensen ('14)
Esbjerg AM2.48 w
w
  
 
 
2.48 PB2.302.08     
6
Jan Petersen
Jan Petersen ('15)
Esbjerg AM2.36 w
w
  
 
 
2.23 PB2.36 PB2.27     
7
Anton Winter Radoor
Anton Winter Radoor ('14)
Esbjerg AM2.25 w
w
  
 
 
2.23 PB2.222.25 PB     
8
Otto Peder Surrow Hundrup
Otto Peder Surrow Hundrup ('15)
Esbjerg AM1.90 w
w
  
 
 
1.90 PB1.791.73     
9
Gustav Frost Thorup
Gustav Frost Thorup ('15)
Esbjerg AM1.88 w
w
  
 
 
1.64 PB1.88 PB1.87     
D9 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Christian Serve
Christian Serve ('14)
Esbjerg AM22.95
  
 =PB
 
22.95 =PB       
2
Graeme Lusby
Graeme Lusby ('13)
Esbjerg AM20.94
  
 PB
 
20.94 PB       
3
Vidar Wolf
Vidar Wolf ('13)
Esbjerg AM18.77
  
 PB
 
18.77 PB       
4
Gustav Frost Thorup
Gustav Frost Thorup ('15)
Esbjerg AM16.60
  
 PB
 
16.60 PB       
5
Conrad Husted Christensen
Conrad Husted Christensen ('14)
Esbjerg AM15.19
  
 PB
 
15.19 PB       
6
Jens-Emil K. Raaby
Jens-Emil K. Raaby ('13)
Esbjerg AM13.16
  
 PB
 
13.16 PB       
7
Anton Winter Radoor
Anton Winter Radoor ('14)
Esbjerg AM9.67
  
 PB
 
9.67 PB       
8
Jan Petersen
Jan Petersen ('15)
Esbjerg AM9.64
  
 PB
 
9.64 PB       
9
Otto Peder Surrow Hundrup
Otto Peder Surrow Hundrup ('15)
Esbjerg AM7.85
  
 
 
7.85       
P9 40 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1
Melina Laugesen
Melina Laugesen ('13)
Esbjerg AM7.23 w
  
 
2
Milla Lund Lørup Andersen
Milla Lund Lørup Andersen ('14)
Esbjerg AM7.67 w
  
 
3
Karla Elisabeth Nielsen
Karla Elisabeth Nielsen ('15)
Esbjerg AM7.72 w
  
 
4
Emma Sommerly Winkler
Emma Sommerly Winkler ('14)
Esbjerg AM7.90 w
  
 
5
Julie Jessen
Julie Jessen ('14)
Esbjerg AM7.91 w
  
 
6
Amaryllis Rahbek
Amaryllis Rahbek ('13)
Esbjerg AM8.99 w
  
 
7
Silje Jones
Silje Jones ('14)
Esbjerg AM10.03 w
  
 
Finale B
Vind: w
Vind: w
1
Silje Sommerly
Silje Sommerly ('13)
Esbjerg AM7.28 w
  
 
2
Isabella Lindberg Jensen
Isabella Lindberg Jensen ('13)
Esbjerg AM7.65 w
  
 
3
Anna-Lia Grønkjær
Anna-Lia Grønkjær ('13)
Vejle IF7.73 w
  
 
4
Sophie Glindemann
Sophie Glindemann ('13)
Esbjerg AM7.93 w
  
 
5
Sara Møllerskov
Sara Møllerskov ('14)
Esbjerg AM8.14 w
  
 
6
Luna Bisgaard Sander
Luna Bisgaard Sander ('14)
Esbjerg AM8.30 w
  
 
7
Anna Tinggaard Lauridsen
Anna Tinggaard Lauridsen ('13)
Esbjerg AM8.38 w
  
 
8
Sia Thomsen
Sia Thomsen ('15)
Esbjerg AM8.76 w
  
 
P9 400 m    

Finale A

Finale
1
Silje Sommerly
Silje Sommerly ('13)
Esbjerg AM1:31.63
  
 PB
2
Milla Lund Lørup Andersen
Milla Lund Lørup Andersen ('14)
Esbjerg AM1:32.82
  
 PB
3
Anna Tinggaard Lauridsen
Anna Tinggaard Lauridsen ('13)
Esbjerg AM1:33.67
  
 PB
4
Amaryllis Rahbek
Amaryllis Rahbek ('13)
Esbjerg AM1:38.91
  
 PB
5
Sara Møllerskov
Sara Møllerskov ('14)
Esbjerg AM1:48.35
  
 PB
6
Sia Thomsen
Sia Thomsen ('15)
Esbjerg AM1:51.50
  
 PB
Finale B
1
Isabella Lindberg Jensen
Isabella Lindberg Jensen ('13)
Esbjerg AM1:26.31
  
 PB
2
Melina Laugesen
Melina Laugesen ('13)
Esbjerg AM1:27.66
  
 PB
3
Anna-Lia Grønkjær
Anna-Lia Grønkjær ('13)
Vejle IF1:29.18
  
 PB
4
Sophie Glindemann
Sophie Glindemann ('13)
Esbjerg AM1:39.36
  
 PB
5
Emma Sommerly Winkler
Emma Sommerly Winkler ('14)
Esbjerg AM1:43.09
  
 
6
Luna Bisgaard Sander
Luna Bisgaard Sander ('14)
Esbjerg AM1:44.72
  
 PB
7
Julie Jessen
Julie Jessen ('14)
Esbjerg AM1:56.44
  
 
8
Karla Elisabeth Nielsen
Karla Elisabeth Nielsen ('15)
Esbjerg AM2:01.90
  
 
9
Ellen Steffensen
Ellen Steffensen ('14)
Esbjerg AM2:24.51
  
 PB
10
Silje Jones
Silje Jones ('14)
Esbjerg AM2:32.85
  
 PB
P9 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Silje Sommerly
Silje Sommerly ('13)
Esbjerg AM3.01 w
w
  
 
 
3.002.993.01     
2
Melina Laugesen
Melina Laugesen ('13)
Esbjerg AM2.99 w
w
  
 
 
2.99 PB2.99 =PB2.86     
3
Amaryllis Rahbek
Amaryllis Rahbek ('13)
Esbjerg AM2.96 w
w
  
 
 
2.95 PB2.96 PB2.77     
4
Isabella Lindberg Jensen
Isabella Lindberg Jensen ('13)
Esbjerg AM2.96 w
w
  
 
 
2.57 SB2.96 SB2.85     
5
Milla Lund Lørup Andersen
Milla Lund Lørup Andersen ('14)
Esbjerg AM2.81 w
w
  
 
 
2.81 SB2.712.72     
6
Sophie Glindemann
Sophie Glindemann ('13)
Esbjerg AM2.78 w
w
  
 
 
2.75 PB2.78 PB2.55     
7
Emma Sommerly Winkler
Emma Sommerly Winkler ('14)
Esbjerg AM2.77 w
w
  
 
 
2.592.342.77 PB     
8
Anna-Lia Grønkjær
Anna-Lia Grønkjær ('13)
Vejle IF2.66 w
w
  
 
 
2.66 SB2.472.44     
9
Sara Møllerskov
Sara Møllerskov ('14)
Esbjerg AM2.64 w
w
  
 
 
2.562.532.64     
10
Anna Tinggaard Lauridsen
Anna Tinggaard Lauridsen ('13)
Esbjerg AM2.48 w
w
  
 
 
2.48 PB2.302.40     
11
Julie Jessen
Julie Jessen ('14)
Esbjerg AM2.42 w
w
  
 
 
2.342.182.42     
12
Sia Thomsen
Sia Thomsen ('15)
Esbjerg AM2.23 w
w
  
 
 
1.85 PB2.23 PB2.14     
13
Luna Bisgaard Sander
Luna Bisgaard Sander ('14)
Esbjerg AM2.22 w
w
  
 
 
2.18 SB2.172.22 SB     
14
Ellen Steffensen
Ellen Steffensen ('14)
Esbjerg AM1.84 w
w
  
 
 
1.841.591.65     
15
Silje Jones
Silje Jones ('14)
Esbjerg AM1.67 w
w
  
 
 
1.67 PB1.651.54     
16
Karla Elisabeth Nielsen
Karla Elisabeth Nielsen ('15)
Esbjerg AM1.60 w
w
  
 
 
1.331.60 PB1.52     
P9 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Melina Laugesen
Melina Laugesen ('13)
Esbjerg AM23.88
  
 
 
23.88       
2
Amaryllis Rahbek
Amaryllis Rahbek ('13)
Esbjerg AM20.14
  
 PB
 
20.14 PB       
3
Silje Sommerly
Silje Sommerly ('13)
Esbjerg AM19.94
  
 PB
 
19.94 PB       
4
Anna-Lia Grønkjær
Anna-Lia Grønkjær ('13)
Vejle IF19.21
  
 PB
 
19.21 PB       
5
Isabella Lindberg Jensen
Isabella Lindberg Jensen ('13)
Esbjerg AM17.81
  
 PB
 
17.81 PB       
6
Milla Lund Lørup Andersen
Milla Lund Lørup Andersen ('14)
Esbjerg AM15.23
  
 PB
 
15.23 PB       
7
Sophie Glindemann
Sophie Glindemann ('13)
Esbjerg AM15.21
  
 PB
 
15.21 PB       
8
Luna Bisgaard Sander
Luna Bisgaard Sander ('14)
Esbjerg AM14.16
  
 PB
 
14.16 PB       
9
Sara Møllerskov
Sara Møllerskov ('14)
Esbjerg AM13.24
  
 PB
 
13.24 PB       
10
Emma Sommerly Winkler
Emma Sommerly Winkler ('14)
Esbjerg AM12.20
  
 PB
 
12.20 PB       
11
Silje Jones
Silje Jones ('14)
Esbjerg AM9.77
  
 PB
 
9.77 PB       
12
Ellen Steffensen
Ellen Steffensen ('14)
Esbjerg AM8.83
  
 PB
 
8.83 PB       
13
Sia Thomsen
Sia Thomsen ('15)
Esbjerg AM8.73
  
 PB
 
8.73 PB       
14
Karla Elisabeth Nielsen
Karla Elisabeth Nielsen ('15)
Esbjerg AM8.18
  
 PB
 
8.18 PB       
15
Julie Jessen
Julie Jessen ('14)
Esbjerg AM7.13
  
 
 
7.13       
16
Anna Tinggaard Lauridsen
Anna Tinggaard Lauridsen ('13)
Esbjerg AM6.10
  
 PB
 
6.10 PB       

Seneste resultater

18.8SkiveSkive Torsdagsstævne
18.8FrederiksbergFIF UP-Stævne
17.8RønneViking 10.000m 2022
16.8TårnbyTracks Amager
13‐14.8KøbenhavnSparta Sprintstævne
13‐14.8KøbenhavnDM Mangekamp
13‐14.8KøbenhavnMangekamp U14
13‐14.8KøbenhavnMangekamp D11/P11
12‐14.8TórshavnFM fyri vaksin á Tórsbreyt
10.8KøbenhavnSparta Summer Jump 01
6.8HelsingørSommer spring og kast
6‐7.8AabenraaStævne trænings samling masters
6.8GreveVindsprint
4.8GreveSommerkast III
30.7HelsingørSommerkast
30.7HvidovreSommerkast II
25.7VejleVejlekast 2
23.7RandersPV Camp Stævne
21.7AarhusSommerkast 2
16.7HvidovreSommerkast
14.7AarhusSommerkast 1
13.7Korsør Sommerstævne i forbindelse med besøg fra Motala AIF
10.7København1500 meter med håndstoppede tider
2.7TórshavnFøroyaleikir á Tórsbreyt
1.7AabenraaSommer kast Aabenraa
29.6Skiveskivekast 5-22
28.6VejleVejle Kast
24‐26.6AalborgDM Senior
24.6BallerupFredagskast
22.6Maribo Point stævne
22.6BallerupSommerferiestævne
20.6VibyViby Sprint
19.6EsbjergKast igen
19.6StoholmNVJ Stævne i Stoholm
19.6KøgeKøge Summer Throwing
18.6OdenseOdense Atletik Stangspringsstævne 2
18.6EsbjergRegions-stor-stævne
16.6KøbenhavnCopenhagen Athletics Games
15.6AalborgAalborg Outdoor 2
15.6Skiveskivekast 4-22
15.6HillerødNordsjælland mesterskaberne
14.6KøbenhavnTracks Østerbro
13.6HerlevHerlev High - højde og diskos
13.6Odense2. Nålestævne Odense
13.6Skiveskivekast 3-22
12.6AarhusBestseller Aarhus Halvmarathon
11.6EsbjergEsbjerg kast
11‐12.6HvidovreCopenhagen Open, 10 års jubilæum
10.6RandersDT Masters MIX 2. Runde
10.6BallerupFredags kast
9.6KoldingRegionsstævne
8.6RandersDT Masters 2. Runde
8.6GreveDT master, Sjælland, 2. runde
7.6OdenseMaster Holdkamp
7.6KøbenhavnTRACKS - Østerbro
6.6KøbenhavnRoyal Run Elitemile
4.6OdenseOdense Atletik Stangspring + diskos
4.6TórshavnBetri Stórkapping 3
4‐5.6FrederiksbergEurotrack 2022
4‐5.6RandersVestdanske Mesterskab Ungdom og Senior