Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Viborg: Nålestævne 19.5.2022
Viborg Atletikstadion

K 800 m    

Finale A

Finale
1Mia FruergaardMia Fruergaard ('09)Skive AM2:32.52
  
 PB
2Caroline-Marie Rytter NielsenCaroline-Marie Rytter Nielsen ('09)Viborg AM2:37.22
  
 PB
3Tilde HegelundTilde Hegelund ('09)SAK772:39.03
  
 PB
4Christina Aarestrup ShifrisChristina Aarestrup Shifris ('72)Viborg AM2:39.82
  
 PB
5Thea Helvig ØeThea Helvig Øe ('10)Viborg AM2:47.28
  
 PB
6Dicte BundgaardDicte Bundgaard ('09)Viborg AM2:47.51
  
 PB
D19 200 m    
Vind: -0.5

Finale A

Finale
Vind: -0.5
1Niklas HauptNiklas Haupt ('03)Skive AM26.20
  
 PB
2Thor Rytter LarsenThor Rytter Larsen ('07)SAK7726.52
  
 PB
3Marius Skovsgaard PedersenMarius Skovsgaard Pedersen ('07)Viborg AM26.67
  
 PB
4Jonas Østergaard StillingJonas Østergaard Stilling ('08)Skive AM27.65
  
 PB
5Malthe AsmussenMalthe Asmussen ('08)Skive AM28.98
  
 PB
D17 800 m    

Finale A

Finale
1Lasse BoesenbækLasse Boesenbæk ('05)Viborg AM2:07.90
  
 SB
2Thor Rytter LarsenThor Rytter Larsen ('07)SAK772:23.23
  
 PB
3Bastian Lindholt PoulsenBastian Lindholt Poulsen ('07)Viborg AM2:29.46
  
 PB
4Viktor Orri FridusonViktor Orri Friduson ('10)SAK772:48.39
  
 PB
5Tobias Dahl-HandbergTobias Dahl-Handberg ('09)Skive AM3:05.05
  
 PB
D17 Længdespring    

Finale A

Finale
1Tobias Krath HansenTobias Krath Hansen ('06)Viborg AM4.93
0.0
  
 PB
 
3.95 SB
 0.0
4.89 =PB
 1.0
4.93 PB
 0.0
     
D17 Spydkast 700 gram    

Finale A

Finale
1Tobias Krath HansenTobias Krath Hansen ('06)Viborg AM27.74
  
 PB
 
27.74 PB       
D15 Længdespring    

Finale A

Finale
1Thor Rytter LarsenThor Rytter Larsen ('07)SAK775.23
0.0
  
 PB
 
  –4.86 PB
 0.0
5.23 PB
 0.0
     
2Jonas Østergaard StillingJonas Østergaard Stilling ('08)Skive AM5.19
0.0
  
 PB
 
  –5.19 PB
 0.0
4.93
 0.0
     
3Marius Skovsgaard PedersenMarius Skovsgaard Pedersen ('07)Viborg AM4.74
-0.1
  
 PB
 
4.38 SB
 0.0
4.74 PB
 -0.1
  X     
D15 Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Jonas Østergaard StillingJonas Østergaard Stilling ('08)Skive AM7.32
  
 PB
 
7.23 PB7.32 PB7.32 =PB     
D15 Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
1Marius Skovsgaard PedersenMarius Skovsgaard Pedersen ('07)Viborg AM31.61
  
 PB
 
31.61 PB       
P15 200 m    
Vind: -0.3

Finale A

Finale
Vind: -0.3
1
Sophie Olesen
Sophie Olesen ('11)
SAK7730.13
  
 PB
2
Liva Poulsen
Liva Poulsen ('11)
SAK7733.89
  
 PB
3
Frida Eva Hede Kornvig
Frida Eva Hede Kornvig ('11)
SAK7734.39
  
 PB
4
Eva Jørgensen
Eva Jørgensen ('12)
SAK7736.94
  
 PB
Finale B
Vind: -0.3
Vind: -0.3
1Mia FruergaardMia Fruergaard ('09)Skive AM27.69
  
 PB
2Tilde HegelundTilde Hegelund ('09)SAK7730.26
  
 PB
3Enya ThomesenEnya Thomesen ('10)SAK7730.82
  
 PB
4Thea Helvig ØeThea Helvig Øe ('10)Viborg AM31.82
  
 PB
5Lærke Krøyer AlbrechtsenLærke Krøyer Albrechtsen ('10)Viborg AM35.55
  
 PB
6Astrid Østergaard StillingAstrid Østergaard Stilling ('10)Stoholm Atletik38.65
  
 PB
Finale C
Vind: -0.3
Vind: -0.3
1Pil Vilstrup CunninghamPil Vilstrup Cunningham ('07)Skive AM29.43
  
 SB
P15 Længdespring    
Finale D
1Pil Vilstrup CunninghamPil Vilstrup Cunningham ('07)Skive AM4.24
-0.1
  
 PB
 
4.13 SB
 0.2
4.14 SB
 -0.3
4.24 PB
 -0.1
     
D13 80 m hæk 76.2 cm, 8 m    
Vind: -1.5

Finale A

Finale
Vind: -1.5
1Oliver Krath HansenOliver Krath Hansen ('09)Viborg AM14.04
  
 PB
2Viktor Orri FridusonViktor Orri Friduson ('10)SAK7716.27
  
 PB
D13 Højdespring    

Finale A

Finale
1Luca Korsgaard NicholsonLuca Korsgaard Nicholson ('09)SAK771.37
  
 PB
 
1.25
  O
1.28
  O
1.34
  O
1.37 PB
 XO
1.40
XXX
   
1Viktor Orri FridusonViktor Orri Friduson ('10)SAK771.31
  
 =PB
 
1.05
  O
1.10
  O
1.15
  O
1.20 =PB
  O
1.25 PB
 XO
1.28 PB
  O
1.31 PB
XXO
1.34
XXX
D13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Oliver Krath HansenOliver Krath Hansen ('09)Viborg AM4.67 w
w
  
 
 
4.55 PB4.414.67 PB     
2Emil Hejlskov FauerholtEmil Hejlskov Fauerholt ('09)Skive AM3.04 w
w
  
 
 
2.99 PB3.04 PB2.82     
3Tobias Dahl-HandbergTobias Dahl-Handberg ('09)Skive AM2.75 w
w
  
 
 
2.62 PB
 -0.5
2.75 PB2.57     
D13 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Luca Korsgaard NicholsonLuca Korsgaard Nicholson ('09)SAK777.85
  
 PB
 
7.80 PB7.717.85 PB     
2Viktor Orri FridusonViktor Orri Friduson ('10)SAK775.04
  
 
 
4.674.495.04     
D13 Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
1Oliver Krath HansenOliver Krath Hansen ('09)Viborg AM32.97
  
 PB
 
32.97 PB       
2Tobias Dahl-HandbergTobias Dahl-Handberg ('09)Skive AM19.70
  
 PB
 
19.70 PB       
3Emil Hejlskov FauerholtEmil Hejlskov Fauerholt ('09)Skive AM17.39
  
 PB
 
17.39 PB       
P13 60 m hæk 76.2 cm, 7.65 m    
Finale B
Vind: -0.4
Vind: -0.4
1Caroline-Marie Rytter NielsenCaroline-Marie Rytter Nielsen ('09)Viborg AM10.86
  
 PB
2Lucia Karoline StengårdLucia Karoline Stengård ('09)Viborg AM13.82
  
 PB
P13 Højdespring    
1Mia FruergaardMia Fruergaard ('09)Skive AM1.50
  
 PB
 
1.34 SB
  O
1.40 PB
  O
1.45 PB
  O
1.50 PB
  O
1.53
XXX
   
P13 Længdespring 1 m zone    
Finale C
1Enya ThomesenEnya Thomesen ('10)SAK774.40 w
w
  
 
 
4.40 PB4.064.19     
2Tilde HegelundTilde Hegelund ('09)SAK774.36 w
w
  
 
 
4.244.364.36     
3Caroline-Marie Rytter NielsenCaroline-Marie Rytter Nielsen ('09)Viborg AM4.32 w
w
  
 
 
4.144.204.32 SB     
4Thea Helvig ØeThea Helvig Øe ('10)Viborg AM4.02 w
w
  
 
 
3.96 PB4.02 PB3.87     
5Sidsel Krogh KristensenSidsel Krogh Kristensen ('09)Viborg AM3.69 w
w
  
 
 
3.693.513.55     
6Lucia Karoline StengårdLucia Karoline Stengård ('09)Viborg AM3.63 w
w
  
 
 
3.63 PB3.523.46     
7Lærke Krøyer AlbrechtsenLærke Krøyer Albrechtsen ('10)Viborg AM3.39 w
w
  
 
 
3.39 PB3.283.28     
8Astrid Østergaard StillingAstrid Østergaard Stilling ('10)Stoholm Atletik3.25 w
w
  
 
 
3.043.20 PB3.25 PB     
P13 Kuglestød 2.0 kg    
1Laura Fog-MøllerLaura Fog-Møller ('10)Stoholm Atletik9.33
  
 PB
 
9.14 PB9.33 PB9.12     
2Enya ThomesenEnya Thomesen ('10)SAK777.86
  
 PB
 
7.70 PB7.637.86 PB     
3Thea Helvig ØeThea Helvig Øe ('10)Viborg AM5.76
  
 PB
 
4.86 SB5.35 PB5.76 PB     
4Lærke Krøyer AlbrechtsenLærke Krøyer Albrechtsen ('10)Viborg AM5.23
  
 PB
 
4.61 PB4.385.23 PB     
5Lucia Karoline StengårdLucia Karoline Stengård ('09)Viborg AM4.45
  
 PB
 
4.45 PB4.074.43     
P13 Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
1Sidsel Krogh KristensenSidsel Krogh Kristensen ('09)Viborg AM30.20
  
 PB
 
30.20 PB       
2Mia FruergaardMia Fruergaard ('09)Skive AM25.97
  
 PB
 
25.97 PB       
3Caroline-Marie Rytter NielsenCaroline-Marie Rytter Nielsen ('09)Viborg AM23.86
  
 SB
 
23.86 SB       
4Astrid Østergaard StillingAstrid Østergaard Stilling ('10)Stoholm Atletik20.69
  
 PB
 
20.69 PB       
5Tilde HegelundTilde Hegelund ('09)SAK7718.63
  
 PB
 
18.63 PB       
D12 200 m    
Vind: -0.2

Finale A

Finale
Vind: -0.2
1Luca Korsgaard NicholsonLuca Korsgaard Nicholson ('09)SAK7732.96
  
 PB
2Tobias Dahl-HandbergTobias Dahl-Handberg ('09)Skive AM33.65
  
 PB
D11 600 m    

Finale A

Finale
1
Toke Hegelund
Toke Hegelund ('11)
SAK771:52.44
  
 PB
2
Nicolai Fynsk Søndergaard
Nicolai Fynsk Søndergaard ('11)
SAK772:03.30
  
 PB
3
Mikkel Fangel Korch
Mikkel Fangel Korch ('11)
2:04.13
  
 PB
4
Gustav Juulsgaard Trærup
Gustav Juulsgaard Trærup ('11)
Skive AM2:15.68
  
 PB
Oskar Foged
Oskar Foged ('11)
SAK77 DNF
  
 
D11 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Nicolai Fynsk Søndergaard
Nicolai Fynsk Søndergaard ('11)
SAK773.33 w
w
  
 
 
3.333.183.31     
2
Gustav Juulsgaard Trærup
Gustav Juulsgaard Trærup ('11)
Skive AM3.31 w
w
  
 
 
3.10 PB3.31 PB3.01     
3
Mikkel Fangel Korch
Mikkel Fangel Korch ('11)
3.30 w
w
  
 
 
3.30 PB3.093.17     
4
Toke Hegelund
Toke Hegelund ('11)
SAK773.28 w
w
  
 
 
3.28 PB3.233.15     
5
Oskar Foged
Oskar Foged ('11)
SAK772.98 w
w
  
 
 
2.98 PB2.862.91     
6
Alexander Allermann
Alexander Allermann ('11)
Viborg AM2.93 w
w
  
 
 
2.93 PB2.802.67     
7
Matti Houmaa Wesenberg Andersen
Matti Houmaa Wesenberg Andersen ('11)
Viborg AM2.90 w
w
  
 
 
  –  –2.90 PB     
8
Luca Hansen
Luca Hansen ('11)
Viborg AM2.58 w
w
  
 
 
2.21 PB2.022.58 PB     
Matti Nonbo Kristiansen
Matti Nonbo Kristiansen ('11)
SAK77 NM
  
 
 
  X  X  X     
D11 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Toke Hegelund
Toke Hegelund ('11)
SAK7739.76
  
 PB
 
38.43 PB39.76 PB35.74     
2
Gustav Juulsgaard Trærup
Gustav Juulsgaard Trærup ('11)
Skive AM32.34
  
 PB
 
23.46 PB32.34 PB21.82     
3
Mikkel Fangel Korch
Mikkel Fangel Korch ('11)
29.38
  
 PB
 
26.40 PB29.38 PB27.88     
4
Luca Hansen
Luca Hansen ('11)
Viborg AM26.17
  
 PB
 
20.44 PB22.64 PB26.17 PB     
5
Alexander Allermann
Alexander Allermann ('11)
Viborg AM21.78
  
 PB
 
10.52 PB21.78 PB21.44     
6
Nicolai Fynsk Søndergaard
Nicolai Fynsk Søndergaard ('11)
SAK7720.14
  
 
 
  X  X20.14     
7
Matti Houmaa Wesenberg Andersen
Matti Houmaa Wesenberg Andersen ('11)
Viborg AM14.36
  
 PB
 
14.10 PB13.6214.36 PB     
P11 600 m    

Finale A

Finale
1
Sophie Olesen
Sophie Olesen ('11)
SAK772:06.85
  
 SB
2
Liva Poulsen
Liva Poulsen ('11)
SAK772:20.65
  
 PB
P11 60 m hæk 76.2 cm, 7.65 m    
Vind: -1.5

Finale A

Finale
Vind: -1.5
1
Eva Jørgensen
Eva Jørgensen ('12)
SAK7713.93
  
 PB
2
Frida Eva Hede Kornvig
Frida Eva Hede Kornvig ('11)
SAK7713.97
  
 PB
Filucca Ryefelt
Filucca Ryefelt ('12)
Skive AM DNF
  
 
P11 Højdespring    

Finale A

Finale
1
Sophie Olesen
Sophie Olesen ('11)
SAK771.34
  
 PB
 
1.05 PB
  O
1.10 PB
  O
1.13 PB
  O
1.16 PB
  O
1.19 PB
  O
1.22 PB
  O
1.25 PB
  O
1.28 PB
  O
1.31 PB
  O
1.34 PB
 XO
      
2
Frida Eva Hede Kornvig
Frida Eva Hede Kornvig ('11)
SAK771.22
  
 PB
 
1.05
  O
1.10
  O
1.13
  O
1.16
 XO
1.19
  O
1.22 PB
  O
1.25
XXX
 
P11 Længdespring 1 m zone    
Finale B
1
Liva Poulsen
Liva Poulsen ('11)
SAK773.83 w
w
  
 
 
3.83 PB3.733.70     
2
Eva Jørgensen
Eva Jørgensen ('12)
SAK773.42 w
w
  
 
 
3.33 PB3.083.42 PB     
Filucca Ryefelt
Filucca Ryefelt ('12)
Skive AM NM
  
 
 
  X  X  X     
P11 Kuglestød 2.0 kg    
1
Liva Poulsen
Liva Poulsen ('11)
SAK777.29
  
 PB
 
6.576.117.29 PB     
2
Sophie Olesen
Sophie Olesen ('11)
SAK776.25
  
 PB
 
6.10 PB5.966.25 PB     
3
Eva Jørgensen
Eva Jørgensen ('12)
SAK775.88
  
 PB
 
5.26 PB5.46 PB5.88 PB     
4
Frida Eva Hede Kornvig
Frida Eva Hede Kornvig ('11)
SAK774.82
  
 PB
 
4.82 PB4.754.27     
D9 40 m    
Vind: +0.4

Finale A

Finale
Vind: +0.4
1
Junaidi Raimundo da Costa
Junaidi Raimundo da Costa ('13)
Viborg AM7.80
  
 SB
2
Oliver Betzer Viborg
Oliver Betzer Viborg ('14)
Skive AM7.88
  
 PB
3
Rasmus Østergaard Stilling
Rasmus Østergaard Stilling ('14)
Stoholm Atletik7.98
  
 PB
4
Daniel Mittrup Koldkur
Daniel Mittrup Koldkur ('13)
Skive AM8.14
  
 PB
5
Nohr Matteo Jensen
Nohr Matteo Jensen ('13)
8.21
  
 PB
6
Tobias Schøning Skriver
Tobias Schøning Skriver ('14)
8.73
  
 PB
7
Laust Schøning Skriver
Laust Schøning Skriver ('15)
12.10
  
 PB
D9 200 m    
Vind: -0.2

Finale A

Finale
Vind: -0.2
1
Nicolai Fynsk Søndergaard
Nicolai Fynsk Søndergaard ('11)
SAK7734.16
  
 PB
2
Toke Hegelund
Toke Hegelund ('11)
SAK7734.34
  
 PB
3
Mikkel Fangel Korch
Mikkel Fangel Korch ('11)
34.78
  
 PB
4
Gustav Juulsgaard Trærup
Gustav Juulsgaard Trærup ('11)
Skive AM36.79
  
 PB
5
Matti Houmaa Wesenberg Andersen
Matti Houmaa Wesenberg Andersen ('11)
Viborg AM37.57
  
 PB
6
Luca Hansen
Luca Hansen ('11)
Viborg AM43.13
  
 PB
7
Alexander Allermann
Alexander Allermann ('11)
Viborg AM43.69
  
 PB
D9 400 m    

Finale A

Finale
1
Oliver Betzer Viborg
Oliver Betzer Viborg ('14)
Skive AM1:30.23
  
 PB
2
Tobias Schøning Skriver
Tobias Schøning Skriver ('14)
1:32.69
  
 PB
3
Nohr Matteo Jensen
Nohr Matteo Jensen ('13)
1:33.79
  
 PB
4
Daniel Mittrup Koldkur
Daniel Mittrup Koldkur ('13)
Skive AM1:34.14
  
 PB
5
Laust Schøning Skriver
Laust Schøning Skriver ('15)
2:00.76
  
 PB
D9 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Junaidi Raimundo da Costa
Junaidi Raimundo da Costa ('13)
Viborg AM2.80 w
w
  
 
 
2.71 SB2.672.80 SB     
2
Daniel Mittrup Koldkur
Daniel Mittrup Koldkur ('13)
Skive AM2.73 w
w
  
 
 
2.60 PB2.502.73 PB     
3
Rasmus Østergaard Stilling
Rasmus Østergaard Stilling ('14)
Stoholm Atletik2.73 w
w
  
 
 
2.49 SB2.472.73 SB     
4
Nohr Matteo Jensen
Nohr Matteo Jensen ('13)
2.66 w
w
  
 
 
2.36 PB2.51 PB2.66 PB     
5
Tobias Schøning Skriver
Tobias Schøning Skriver ('14)
2.45 w
w
  
 
 
1.98 PB2.36 PB2.45 PB     
6
Oliver Betzer Viborg
Oliver Betzer Viborg ('14)
Skive AM2.03 w
w
  
 
 
  X  X  X2.03 PB    
Oliver Betzer Viborg
Oliver Betzer Viborg ('14)
Skive AM NM
  
 
 
  X  X  X     
D9 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Daniel Koldkur
Daniel Koldkur ('13)
Skive AM3.46
  
 PB
 
3.26 PB3.46 PB3.46 =PB     
D9 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Oliver Betzer Viborg
Oliver Betzer Viborg ('14)
Skive AM22.64
  
 PB
 
22.64 PB       
2
Tobias Schøning Skriver
Tobias Schøning Skriver ('14)
20.85
  
 PB
 
20.85 PB       
3
Rasmus Østergaard Stilling
Rasmus Østergaard Stilling ('14)
Stoholm Atletik20.23
  
 PB
 
20.23 PB       
4
Daniel Mittrup Koldkur
Daniel Mittrup Koldkur ('13)
Skive AM18.52
  
 PB
 
18.52 PB       
5
Nohr Matteo Jensen
Nohr Matteo Jensen ('13)
17.48
  
 PB
 
17.48 PB       
6
Junaidi Raimundo da Costa
Junaidi Raimundo da Costa ('13)
Viborg AM16.34
  
 SB
 
16.34 SB       
P9 40 m    
Vind: +0.1

Finale A

Finale
Vind: +0.1
1
Andrea Poulsen
Andrea Poulsen ('13)
SAK777.44
  
 PB
2
Silje Ebsen
Silje Ebsen ('13)
SAK777.51
  
 PB
3
Izabel Torres Sølager
Izabel Torres Sølager ('14)
Viborg AM7.54
  
 PB
4
Silje Møller Frederiksen
Silje Møller Frederiksen ('13)
Skive AM7.77
  
 PB
5
Naomi Stengaard
Naomi Stengaard ('13)
Viborg AM7.87
  
 PB
6
Mynte Lebeck Sørensen
Mynte Lebeck Sørensen ('13)
Skive AM8.26
  
 PB
6
Arna Vala Fridudottir
Arna Vala Fridudottir ('14)
8.26
  
 PB
8
Alberte Hedegaard Staunstrup
Alberte Hedegaard Staunstrup ('14)
Skive AM8.28
  
 PB
9
Alberte Møller Lysdahl
Alberte Møller Lysdahl ('13)
Skive AM8.32
  
 PB
10
Emilie Sigaard Bilstrup
Emilie Sigaard Bilstrup ('14)
Skive AM8.37
  
 PB
11
Pernille Yde Nielsen
Pernille Yde Nielsen ('14)
Skive AM8.44
  
 PB
12
Lilje Sigaard Bilstrup
Lilje Sigaard Bilstrup ('15)
Skive AM8.56
  
 PB
13
Emilie Riis
Emilie Riis ('13)
Skive AM8.92
  
 PB
14
Julie Nygaard Jensen
Julie Nygaard Jensen ('13)
Skive AM8.96
  
 PB
15
Laura Betzer Viborg
Laura Betzer Viborg ('16)
Skive AM9.32
  
 PB
P9 400 m    

Finale A

Finale
1
Izabel Torres Sølager
Izabel Torres Sølager ('14)
Viborg AM1:27.22
  
 PB
2
Silje Møller Frederiksen
Silje Møller Frederiksen ('13)
Skive AM1:31.76
  
 PB
3
Emilie Sigaard Bilstrup
Emilie Sigaard Bilstrup ('14)
Skive AM1:33.79
  
 PB
4
Silje Ebsen
Silje Ebsen ('13)
SAK771:33.80
  
 PB
5
Mynte Lebeck Sørensen
Mynte Lebeck Sørensen ('13)
Skive AM1:36.74
  
 PB
6
Arna Vala Fridudottir
Arna Vala Fridudottir ('14)
1:37.84
  
 PB
7
Andrea Poulsen
Andrea Poulsen ('13)
SAK771:38.39
  
 PB
8
Pernille Yde Nielsen
Pernille Yde Nielsen ('14)
Skive AM1:38.46
  
 PB
9
Lilje Sigaard Bilstrup
Lilje Sigaard Bilstrup ('15)
Skive AM1:39.38
  
 PB
10
Julie Nygaard Jensen
Julie Nygaard Jensen ('13)
Skive AM1:44.49
  
 PB
11
Alberte Hedegaard Staunstrup
Alberte Hedegaard Staunstrup ('14)
Skive AM1:45.75
  
 PB
12
Laura Betzer Viborg
Laura Betzer Viborg ('16)
Skive AM1:56.03
  
 PB
P9 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Silje Ebsen
Silje Ebsen ('13)
SAK773.28 w
w
  
 
 
2.90 SB3.28 PB3.21     
2
Naomi Stengaard
Naomi Stengaard ('13)
Viborg AM2.92 w
w
  
 
 
2.92 PB2.762.39     
3
Silje Møller Frederiksen
Silje Møller Frederiksen ('13)
Skive AM2.90 w
w
  
 
 
2.90 PB2.852.65     
4
Andrea Poulsen
Andrea Poulsen ('13)
SAK772.80 w
w
  
 
 
2.80 PB2.552.74     
5
Alberte Hedegaard Staunstrup
Alberte Hedegaard Staunstrup ('14)
Skive AM2.72 w
w
  
 
 
2.54 SB2.72 PB2.45     
6
Emilie Sigaard Bilstrup
Emilie Sigaard Bilstrup ('14)
Skive AM2.70 w
w
  
 
 
2.592.70 PB2.35     
7
Mynte Lebeck Sørensen
Mynte Lebeck Sørensen ('13)
Skive AM2.59 w
w
  
 
 
2.59 PB2.472.57     
8
Izabel Torres Sølager
Izabel Torres Sølager ('14)
Viborg AM2.55 w
w
  
 
 
2.55 PB1.942.35     
9
Emilie Riis
Emilie Riis ('13)
Skive AM2.54 w
w
  
 
 
2.502.54 PB2.36     
10
Arna Vala Fridudottir
Arna Vala Fridudottir ('14)
2.53 w
w
  
 
 
2.53 PB2.322.36     
11
Julie Nygaard Jensen
Julie Nygaard Jensen ('13)
Skive AM2.46 w
w
  
 
 
2.03 PB2.46 PB2.33     
12
Pernille Yde Nielsen
Pernille Yde Nielsen ('14)
Skive AM2.45 w
w
  
 
 
2.43 PB2.45 PB2.45 =PB     
13
Alberte Møller Lysdahl
Alberte Møller Lysdahl ('13)
Skive AM2.22 w
w
  
 
 
2.22 PB2.162.18     
P9 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Silje Ebsen
Silje Ebsen ('13)
SAK775.19
  
 PB
 
5.19 PB5.044.85     
2
Mynte Lebeck Sørensen
Mynte Lebeck Sørensen ('13)
Skive AM4.27
  
 PB
 
3.38 PB4.27 PB3.14     
3
Naomi Stengaard
Naomi Stengaard ('13)
Viborg AM3.45
  
 PB
 
3.39 PB3.073.45 PB     
4
Emilie Riis
Emilie Riis ('13)
Skive AM2.93
  
 PB
 
2.232.472.93 PB     
5
Emilie Sigaard Bilstrup
Emilie Sigaard Bilstrup ('14)
Skive AM2.85
  
 PB
 
2.85 PB2.532.32     
6
Izabel Torres Sølager
Izabel Torres Sølager ('14)
Viborg AM2.73
  
 PB
 
2.50 PB2.73 PB2.58     
P9 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Julie Nygaard Jensen
Julie Nygaard Jensen ('13)
Skive AM21.81
  
 PB
 
21.81 PB21.2316.23     
2
Alberte Hedegaard Staunstrup
Alberte Hedegaard Staunstrup ('14)
Skive AM19.69
  
 PB
 
19.69 PB18.0919.57     
3
Pernille Yde Nielsen
Pernille Yde Nielsen ('14)
Skive AM16.81
  
 PB
 
16.81 PB12.459.87     
4
Izabel Torres Sølager
Izabel Torres Sølager ('14)
Viborg AM16.36
  
 PB
 
16.36 PB  X9.61     
5
Silje Møller Frederiksen
Silje Møller Frederiksen ('13)
Skive AM15.29
  
 PB
 
15.29 PB  X  X     
6
Arna Vala Fridudottir
Arna Vala Fridudottir ('14)
11.42
  
 PB
 
11.23 PB  X11.42 PB     
7
Andrea Poulsen
Andrea Poulsen ('13)
SAK7710.50
  
 
 
10.509.429.17     
8
Emilie Riis
Emilie Riis ('13)
Skive AM10.25
  
 PB
 
6.79 PB10.25 PB7.04     
9
Alberte Møller Lysdahl
Alberte Møller Lysdahl ('13)
Skive AM10.06
  
 PB
 
8.98 PB9.77 PB10.06 PB     
D7 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Laust Schøning Skriver
Laust Schøning Skriver ('15)
1.53 w
w
  
 
 
1.52 PB1.53 PB1.24     
P7 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Lilje Sigaard Bilstrup
Lilje Sigaard Bilstrup ('15)
Skive AM2.09 w
w
  
 
 
1.812.091.72     
2
Laura Betzer Viborg
Laura Betzer Viborg ('16)
Skive AM1.82 w
w
  
 
 
1.52 PB1.76 PB1.82 PB     
P7 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Lilje Sigaard Bilstrup
Lilje Sigaard Bilstrup ('15)
Skive AM3.33
  
 PB
 
2.70 PB2.78 PB3.33 PB     
P7 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Laura Betzer Viborg
Laura Betzer Viborg ('16)
Skive AM6.76
  
 PB
 
6.75 PB6.76 PB5.18     

Seneste resultater

18.8SkiveSkive Torsdagsstævne
18.8FrederiksbergFIF UP-Stævne
17.8RønneViking 10.000m 2022
16.8TårnbyTracks Amager
13‐14.8KøbenhavnSparta Sprintstævne
13‐14.8KøbenhavnDM Mangekamp
13‐14.8KøbenhavnMangekamp U14
13‐14.8KøbenhavnMangekamp D11/P11
12‐14.8TórshavnFM fyri vaksin á Tórsbreyt
10.8KøbenhavnSparta Summer Jump 01
6.8HelsingørSommer spring og kast
6‐7.8AabenraaStævne trænings samling masters
6.8GreveVindsprint
4.8GreveSommerkast III
30.7HelsingørSommerkast
30.7HvidovreSommerkast II
25.7VejleVejlekast 2
23.7RandersPV Camp Stævne
21.7AarhusSommerkast 2
16.7HvidovreSommerkast
14.7AarhusSommerkast 1
13.7Korsør Sommerstævne i forbindelse med besøg fra Motala AIF
10.7København1500 meter med håndstoppede tider
2.7TórshavnFøroyaleikir á Tórsbreyt
1.7AabenraaSommer kast Aabenraa
29.6Skiveskivekast 5-22
28.6VejleVejle Kast
24‐26.6AalborgDM Senior
24.6BallerupFredagskast
22.6Maribo Point stævne
22.6BallerupSommerferiestævne
20.6VibyViby Sprint
19.6EsbjergKast igen
19.6StoholmNVJ Stævne i Stoholm
19.6KøgeKøge Summer Throwing
18.6OdenseOdense Atletik Stangspringsstævne 2
18.6EsbjergRegions-stor-stævne
16.6KøbenhavnCopenhagen Athletics Games
15.6AalborgAalborg Outdoor 2
15.6Skiveskivekast 4-22
15.6HillerødNordsjælland mesterskaberne
14.6KøbenhavnTracks Østerbro
13.6HerlevHerlev High - højde og diskos
13.6Odense2. Nålestævne Odense
13.6Skiveskivekast 3-22
12.6AarhusBestseller Aarhus Halvmarathon
11.6EsbjergEsbjerg kast
11‐12.6HvidovreCopenhagen Open, 10 års jubilæum
10.6RandersDT Masters MIX 2. Runde
10.6BallerupFredags kast
9.6KoldingRegionsstævne
8.6RandersDT Masters 2. Runde
8.6GreveDT master, Sjælland, 2. runde
7.6OdenseMaster Holdkamp
7.6KøbenhavnTRACKS - Østerbro
6.6KøbenhavnRoyal Run Elitemile
4.6OdenseOdense Atletik Stangspring + diskos
4.6TórshavnBetri Stórkapping 3
4‐5.6FrederiksbergEurotrack 2022
4‐5.6RandersVestdanske Mesterskab Ungdom og Senior