Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Aarhus: Vinterturnering 6 23.4.2022

M 6 km    

Finale A

Finale
1Peter GlansPeter Glans ('93)THS16:48
  
 
1Mikkel Schnedler RasmussenMikkel Schnedler Rasmussen ('03)AGF Atletik20:29
  
 
2Markus Kirk KjeldsenMarkus Kirk Kjeldsen ('01)SAK7716:53
  
 
3Mikkel Dahl-JessenMikkel Dahl-Jessen ('94)AGF Atletik16:58
  
 
4Jacob Ejby StengaardJacob Ejby Stengaard ('94)Odense Atletik 17:05
  
 
5Jens SøndergaardJens Søndergaard ('86)Sparta17:15
  
 
6Peter Gerner EjersboPeter Gerner Ejersbo ('95)Odense Atletik 17:19
  
 
7Rasmus GregersenRasmus Gregersen ('95)Odense Atletik 17:20
  
 
7Christian Lykkeby OlsenChristian Lykkeby Olsen ('93)Sparta17:20
  
 
9Rune BækgaardRune Bækgaard ('88)17:26
  
 
10Mads Martinus BredtoftMads Martinus Bredtoft ('94)Sparta17:36
  
 
11Joachim RønsholtJoachim Rønsholt ('99)Sparta17:37
  
 
12Dean Cooper-CunninghamDean Cooper-Cunningham ('94)Sparta / GBR17:42
  
 
13Christian Lykkeby OlsenChristian Lykkeby Olsen ('93)Sparta17:43
  
 
13Omar HassanOmar Hassan ('90)AGF Atletik / ETH17:43
  
 
13Asbjørn Eller SkaarupAsbjørn Eller Skaarup ('95)Sparta17:43
  
 
16Mathias KristensenMathias Kristensen ('94)AGF Atletik17:49
  
 
17Jonas FusagerJonas Fusager ('81)Aarhus Fremad17:56
  
 
18Daniel VestergaardDaniel Vestergaard ('80)Aarhus Fremad18:00
  
 
19Andreas BjerringAndreas Bjerring ('96)AGF Atletik18:05
  
 
20Esben HornumEsben Hornum ('89)Aarhus Fremad18:08
  
 
21Christian Møller NielsenChristian Møller Nielsen ('97)AGF Atletik18:11
  
 
22Jonathan Birk NielsenJonathan Birk Nielsen ('05)Aalborg AM18:14
  
 
23Christian Østergaard NielsenChristian Østergaard Nielsen ('97)AGF Atletik18:15
  
 
24Kasper Pontoppidan JensenKasper Pontoppidan Jensen ('99)Odense Atletik 18:21
  
 
25Laurits BerntsenLaurits Berntsen ('02)Viborg AM18:24
  
 
25Jakob Vase JohannessenJakob Vase Johannessen Aarhus 190018:24
  
 
27Casper van der LuijtCasper van der Luijt ('98)Sparta18:25
  
 
28Thomas NielsenThomas Nielsen ('01)18:26
  
 
29Samuel Ettrup LarsenSamuel Ettrup Larsen Esbjerg AM18:28
  
 
30Anders Toft NielsenAnders Toft Nielsen ('02)18:31
  
 
30Heino AallingHeino Aalling ('94)Brørup LK18:31
  
 
32Christian Blom NassChristian Blom Nass ('01)Odense Atletik 18:33
  
 
32Thorsten Stig L. AndersenThorsten Stig L. Andersen ('97)Frederiksberg IF18:33
  
 
34Frederik Johan Rørvold-JørgensenFrederik Johan Rørvold-Jørgensen ('97)Sparta18:34
  
 
35Andreas Eidorff MadsenAndreas Eidorff Madsen Viborg AM18:37
  
 
36Daniel GraversgaardDaniel Graversgaard ('97)AGF Atletik18:42
  
 
37Lucas Søgaard HjortkjærLucas Søgaard Hjortkjær ('02)IK Hellas18:47
  
 
38Eskild Espenhain LandgrebeEskild Espenhain Landgrebe ('90)Esbjerg AM18:51
  
 
39Mikkel MeldgaardMikkel Meldgaard ('99)Aalborg AM19:00
  
 
40Jesper Frederik AndersenJesper Frederik Andersen ('97)AGF Atletik19:04
  
 
41Lasse BoesenbækLasse Boesenbæk ('05)Viborg AM19:11
  
 
42Frederik KannegaardFrederik Kannegaard Aarhus 190019:17
  
 
43Henrik GehlertHenrik Gehlert ('94)AGF Atletik19:19
  
 
44Thomas Søholm LarsenThomas Søholm Larsen Esbjerg AM19:21
  
 
45Frank JensenFrank Jensen ('73)Herning LK19:26
  
 
46Jens Bonefeld MøllerJens Bonefeld Møller ('93)AGF Atletik19:29
  
 
47Fillip MuffFillip Muff ('02)19:30
  
 
48Kasper PedersenKasper Pedersen ('91)Esbjerg AM19:31
  
 
49Rasmus StagstedRasmus Stagsted ('93)RUNAAR19:36
  
 
50Rene JensenRene Jensen ('86)Esbjerg AM19:43
  
 
51Mohamed HersiMohamed Hersi ('94)Frederiksberg IF19:44
  
 
52Jacob SimonsenJacob Simonsen ('94)RUNAAR19:52
  
 
53Jonathan Birk NielsenJonathan Birk Nielsen ('05)Aalborg AM19:55
  
 
54Andreas SørensenAndreas Sørensen ('02)AGF Atletik20:15
  
 
55Jakob Worm BisfortJakob Worm Bisfort ('80)AGF Atletik20:17
  
 
56Thor Friis SkifteThor Friis Skifte ('97)Odense Atletik 20:26
  
 
57Christian Galijatovich GramChristian Galijatovich Gram ('84)Esbjerg AM20:31
  
 
58Frederik Juhl LeisznerFrederik Juhl Leiszner ('91)Aarhus 190020:32
  
 
59Frank BarritFrank Barrit ('75)Esbjerg AM20:41
  
 
60Martin PatwaryMartin Patwary ('97)AGF Atletik20:46
  
 
61Palle Lang NielsenPalle Lang Nielsen ('94)Esbjerg AM22:55
  
 
62Rune Egede PedersenRune Egede Pedersen ('92)Esbjerg AM24:25
  
 
63Jakob RemontiusJakob Remontius ('03)IK Hellas36:46
  
 
K 6 km    

Finale A

Finale
1Helene SvaneHelene Svane ('91)Aarhus Fremad19:39
  
 
1Nanna BovéNanna Bové ('95)Sparta19:43
  
 
2Juliane HvidJuliane Hvid ('98)Sparta19:55
  
 
2Laura AstrupLaura Astrup Aarhus 190020:11
  
 
3Stine Muldbak AndersenStine Muldbak Andersen ('91)Sparta20:15
  
 
3Emma HoráčkováEmma Horáčková ('01)Aarhus 1900 / CZE21:10
  
 
4Camilla Prisak PedersenCamilla Prisak Pedersen ('94)Sparta20:29
  
 
4Hanna LeemreizeHanna Leemreize ('85)Aarhus Fremad / NED21:29
  
 
5Lise Kandborg SørensenLise Kandborg Sørensen ('85)AGF Atletik20:36
  
 
6Kristine Mygind SørensenKristine Mygind Sørensen ('02)AGF Atletik21:06
  
 
7Emily Greve SomersetEmily Greve Somerset ('98)Aalborg AM21:11
  
 
8Michelle PoulsenMichelle Poulsen ('92)Sparta21:15
  
 
9Patricia PoulsenPatricia Poulsen ('91)AGF Atletik21:39
  
 
10Marie Møller SchmidtMarie Møller Schmidt ('01)Viborg AM21:40
  
 
11Karoline Ejby StengaardKaroline Ejby Stengaard ('96)Odense Atletik 22:02
  
 
12Christina Aarestrup ShifrisChristina Aarestrup Shifris ('72)Viborg AM22:06
  
 
13Anne-Sophie Bork RasmussenAnne-Sophie Bork Rasmussen ('97)Odense Atletik 22:25
  
 
14Laura Lund NørgaardLaura Lund Nørgaard ('98)Aalborg AM22:28
  
 
15Anna Bach KristensenAnna Bach Kristensen ('85)Esbjerg AM22:43
  
 
16Emma Lyhn StøvringEmma Lyhn Støvring ('94)Odense Atletik 22:46
  
 
17Charlotte Schrøder JensenCharlotte Schrøder Jensen ('02)Aalborg AM22:48
  
 
18Nanette NikolajsenNanette Nikolajsen Esbjerg AM23:01
  
 
19Mathilde OsmundsenMathilde Osmundsen ('80)Esbjerg AM23:19
  
 
20Katharina Schmidt MadsenKatharina Schmidt Madsen ('01)Esbjerg AM23:25
  
 
21Ida HaldIda Hald ('97)Viborg AM23:32
  
 
22Line Baun GrubakLine Baun Grubak ('96)AGF Atletik24:40
  
 
23Charlotte BernerCharlotte Berner ('72)AGF Atletik25:05
  
 
24Charlotte HejlCharlotte Hejl ('96)AGF Atletik25:10
  
 
D19 4 km    

Finale A

Finale
1Victor Tvistholm JørgensenVictor Tvistholm Jørgensen ('04)Greve Atletik11:23
  
 
2Hjalte DalskovHjalte Dalskov ('05)BAC11:44
  
 
3Simon Worsøe ClausenSimon Worsøe Clausen ('05)Sparta11:53
  
 
4Storm Foged SabroeStorm Foged Sabroe ('06)Frederiksberg IF12:01
  
 
5Milan AxelgaardMilan Axelgaard ('04)Haderslev IF12:05
  
 
6Jonas BertelsenJonas Bertelsen Frederiksberg IF12:17
  
 
6Rasmus JægerRasmus Jæger ('04)IK Hellas12:17
  
 
8Mathias Bjerregaard NielsenMathias Bjerregaard Nielsen ('05)Kolding KFUM 12:35
  
 
9Asger Paaske FrederiksenAsger Paaske Frederiksen ('04)Kolding KFUM 12:48
  
 
10Andrei-Stefan UrseaAndrei-Stefan Ursea ('05)Frederiksberg IF12:57
  
 
11Lynge Mejlvang HansenLynge Mejlvang Hansen ('06)Viborg AM13:04
  
 
12Emil Møller SchmidtEmil Møller Schmidt ('06)Viborg AM13:23
  
 
13Emil Pontoppidan JensenEmil Pontoppidan Jensen ('03)IK Hellas13:26
  
 
14Noa NielsenNoa Nielsen ('06)Viborg AM13:41
  
 
15Mikkel Feldborg NielsenMikkel Feldborg Nielsen ('07)IK Hellas14:02
  
 
16Søren SkammelsenSøren Skammelsen ('04)Aarhus 1900 Tri14:22
  
 
17August MummAugust Mumm ('06)Aarhus 1900 Tri15:15
  
 
18Emil SkipperEmil Skipper ('07)Aarhus 1900 Tri17:07
  
 
19Malthe BøgebjergMalthe Bøgebjerg ('03)SAK7717:30
  
 
20Martin Skytte GlerupMartin Skytte Glerup ('03)SAK7717:53
  
 
21Malthe Emil LangergaardMalthe Emil Langergaard ('03)18:14
  
 
22William HvassWilliam Hvass ('06)Sparta19:04
  
 
23Lasse Odgaard JakobsenLasse Odgaard Jakobsen ('04)19:13
  
 
24Malte Riegels-JakobsenMalte Riegels-Jakobsen ('06)Esbjerg AM20:34
  
 
P19 4 km    

Finale A

Finale
1Emilie Kirk LangschwagerEmilie Kirk Langschwager ('04)Kolding KFUM 13:16
  
 
2Siv BertelsenSiv Bertelsen ('06)AK Heden 13:21
  
 
3Marie-Louise JørgensenMarie-Louise Jørgensen ('03)Kolding KFUM 13:25
  
 
4Katrine RisvigKatrine Risvig ('03)Skive AM13:49
  
 
5Lærke F. ThygesenLærke F. Thygesen ('05)Randers Freja14:00
  
 
6Laura G. AndersenLaura G. Andersen ('04)Aalborg AM14:06
  
 
7Freja Riegels JakobsenFreja Riegels Jakobsen ('04)Esbjerg AM14:09
  
 
8Amanda Paaske FrederiksenAmanda Paaske Frederiksen ('07)Kolding KFUM 14:13
  
 
9Ida DuelundIda Duelund ('04)Haderslev IF14:16
  
 
10Anna JohanssonAnna Johansson ('07)BAC14:20
  
 
11Emma Stentz HansenEmma Stentz Hansen ('03)Aalborg AM14:24
  
 
12Signe RisvigSigne Risvig ('07)Skive AM14:33
  
 
12Terese Uhre KristiansenTerese Uhre Kristiansen ('06)Esbjerg AM14:33
  
 
14Ellen Nørding ChristensenEllen Nørding Christensen ('03)Frederiksberg IF14:34
  
 
15Ida Tveen HøgsbergIda Tveen Høgsberg ('04)Skive AM14:50
  
 
16Amalie BoeckAmalie Boeck ('03)Frederiksberg IF15:02
  
 
17Marie B. OlesenMarie B. Olesen ('07)Aalborg AM15:25
  
 
18Katharina ZobelKatharina Zobel ('07)BAC15:26
  
 
19Nanna Liva Krause HarrsenNanna Liva Krause Harrsen ('04)Frederiksberg IF15:31
  
 
20Hazal ByramHazal Byram ('04)15:50
  
 
21Lizette NikolajsenLizette Nikolajsen ('03)Esbjerg AM16:22
  
 
22Emma Lawson-SmithEmma Lawson-Smith ('07)BAC17:08
  
 
23Frida FrobergFrida Froberg ('05)AGF Atletik21:22
  
 
24Celina KaarupCelina Kaarup ('04)AGF Atletik23:09
  
 
25Sophie Olivia KortnumSophie Olivia Kortnum ('04)Viborg AM23:58
  
 
26Anika Preusse KaarupAnika Preusse Kaarup ('07)AGF Atletik24:49
  
 
27Cathrine Vefling MadsenCathrine Vefling Madsen ('07)AGF Atletik26:01
  
 
M40 6 km    

Finale A

Finale
1Laust BengtsenLaust Bengtsen ('74)Aarhus 190019:03
  
 
2Steffan AndersenSteffan Andersen ('81)Esbjerg AM19:17
  
 
3Thomas Krog PedersenThomas Krog Pedersen ('82)Esbjerg AM20:05
  
 
4Henrik LauHenrik Lau ('71)Odense Atletik 20:07
  
 
5Jannick KjersgaardJannick Kjersgaard ('74)Esbjerg AM20:26
  
 
6Jens Hæstrup KroghJens Hæstrup Krogh ('67)Aarhus Fremad20:39
  
 
7Frank LøvendahlFrank Løvendahl ('67)Herning LK21:13
  
 
8Mads Dyhr BerggreenMads Dyhr Berggreen ('81)Esbjerg AM21:14
  
 
9Jørgen BorgJørgen Borg ('66)Esbjerg AM21:17
  
 
10René L. PedersenRené L. Pedersen ('61)Odense Atletik 21:39
  
 
11Lars ØstergaardLars Østergaard ('58)Aarhus Fremad21:46
  
 
12Peter JohansenPeter Johansen ('70)Aarhus Fremad21:49
  
 
13Jesper JohansenJesper Johansen ('65)Aarhus Fremad21:58
  
 
14Jens BuchJens Buch ('56)Esbjerg AM22:33
  
 
15Henrik JohansenHenrik Johansen ('83)Odense Atletik 22:42
  
 
16Lars Hvejsel HansenLars Hvejsel Hansen ('65)Esbjerg AM23:10
  
 
17Jesper HøgsvigJesper Høgsvig ('69)IK Hellas25:57
  
 
K40 6 km    

Finale A

Finale
1Karina Berner-MagnussonKarina Berner-Magnusson ('74)Sparta22:21
  
 

Seneste resultater

2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
23‐25.9GreveAfslutningsstævne
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
18.9KøbenhavnDM Halvmarathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9VejenSyd-mesterskaber
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle
31.8HerlevÅbne klubmesterskaber i tre-kamp
30.8HolbækTRACKS - HOLBÆK
30.8ViborgTRACKS - Viborg
28.8AarhusAarhus Springer i Luften 2
28.8GentofteGentofteløbet
28.8HerlevHerlevløbet
27.8OdenseDiskosstangspringsstævne
27.8KoldingRegionsstævne - 4 kamp
27‐28.8BallerupDM Masters
25.8SkiveNVJ-stævne Rødding
23.8København5000&1 Nats PB
23.8FrederiksbergFIF sprint/stafetstævne
23.8AarhusAtletik i Aarhus 3
22.8NæstvedUP stævne HG
21.8RønneDGI Mangekamp
21.8OdenseLandsdelsmesterskab
20.8SæbyVDMU mangekamp 10-13 år individuel og hold.
20‐21.8BallerupØst Ungdom
18.8SkiveSkive Torsdagsstævne
18.8FrederiksbergFIF UP-Stævne
18.8HvidovreSommerkast IV
18.8HvidovreSpring med stang
17.8RønneViking 10.000m
16.8TårnbyTracks Amager
14.8SilkeborgKastestævne