Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
Hjem
Årsranglister
Alle tiders
Rekorder
Kvalifikation
Klubber
Om Statletik
Resultater:
København: Hjortebjerg Invite 23.5.2022
Østerbro Stadion
Vælg mænd discipliner
1500 m
5000 m
Vælg kvinder discipliner
M 1500 m
Finale A
Finale
1
Emil Hammer Lux
Emil Hammer Lux ('02)
02
Sparta
4:05.33
PB
2
Joachim Rønsholt
Joachim Rønsholt ('99)
99
Sparta
4:06.06
SB
3
Peter Hærvig Rønning
Peter Hærvig Rønning ('91)
91
BAC
4:07.78
PB
4
Marcus Rølling
Marcus Rølling ('03)
03
Sparta
4:09.48
PB
5
Simon Birhan Worsøe Clausen
Simon Birhan Worsøe Clausen ('05)
05
Sparta
4:10.39
PB
6
Benjamin Azimi Khanlarkhani
Benjamin Azimi Khanlarkhani ('06)
06
Sparta
4:10.98
PB
Paul Hardiville
Paul Hardiville ('01)
01
BAC / FRA
DNF
Hjalte Dalskov
Hjalte Dalskov ('05)
05
BAC
DNF
Finale B
1
Gustav Herold
Gustav Herold ('05)
05
Sparta
4:20.64
PB
2
William Thøgersen
William Thøgersen ('08)
08
Sparta
4:26.27
PB
3
Gustav Lund Liebing
Gustav Lund Liebing ('04)
04
Sparta
4:26.98
PB
4
Emil Jønsson Kristiansen
Emil Jønsson Kristiansen ('96)
96
Sparta
4:28.98
SB
5
Joakim Svolgaard
Joakim Svolgaard ('87)
87
Sparta
4:30.01
PB
6
Casper van der Luijt
Casper van der Luijt ('98)
98
Sparta / NED
4:32.48
PB
7
Jacob Rørdam Holm-Jørgensen
Jacob Rørdam Holm-Jørgensen ('72)
72
Sparta
4:40.71
SB
8
Bo Rahbæk
Bo Rahbæk ('81)
81
Sparta
4:51.49
SB
9
Majken Lützen
Majken Lützen ('03)
03
Sparta
4:52.93
K
10
Elisabeth Thorsti Møller Rønnstad
Elisabeth Thorsti Møller Rønnstad ('04)
04
Sparta
5:13.20
K
M 5000 m
Finale A
Finale
1
Jens Søndergaard Jensen
Jens Søndergaard Jensen ('86)
86
Sparta
14:41.89
SB
2
Asbjørn Eller Skaarup
Asbjørn Eller Skaarup ('95)
95
Sparta
14:51.06
SB
3
Dean Cooper-Cunningham
Dean Cooper-Cunningham ('94)
94
Sparta / GBR
15:21.66
SB
4
Jeppe Sjølin Andersen
Jeppe Sjølin Andersen ('01)
01
HRC
15:49.47
PB
5
Johan Platz
Johan Platz ('94)
94
Sparta
16:17.41
PB
6
Emil Lind-Holm
Emil Lind-Holm ('92)
92
Sparta
16:42.18
SB
7
Annah Ritah
Annah Ritah ('94)
94
17:20.10
K
8
Marie Holst Mørch
Marie Holst Mørch ('94)
94
Sparta
17:20.88
K
9
Stine Muldbak Andersen
Stine Muldbak Andersen ('91)
91
Sparta
17:50.63
K
10
Annie Saugstrup
Annie Saugstrup ('96)
96
Sparta
17:53.43
K
11
Camilla Sofie Linander
Camilla Sofie Linander ('95)
95
Sparta
17:57.49
K
12
Lilly Cordes
Lilly Cordes ('92)
92
Sparta
19:13.17
K
Head to head
×
Seneste resultater
17.3
Hvidovre
Hvidovre Indoor 3
16.3
Ballerup
National Vinterkast
14.3
Skive
1000 m
14.3
København
Sparta Kids Indoor
10.3
Odense
CRAFT Løbe Cup 4
9.3
Helsingør
Kronborg Games 3
3.3
København
Nike Spring Run
2‐3.3
Skive
DMU Inde
26.2
København
Pole Vault - jump high
17.2
Hvidovre
Fladspring 1
16‐17.2
Odense
DM inde
14.2
Aalborg
Aalborg Indoor II
10.2
Randers
DGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2
Hvidovre
Hvidovre Indoor 2
6.2
Odense
Odense Indoor Running
5.2
Odense
Ministævne 2
4.2
Hvidovre
Kast
3.2
Skive
Indoor III Skive
3.2
Helsingør
Kronborg Games 2
3‐4.2
Randers
DM Mangekamp
3‐4.2
Randers
DM Masters
3‐4.2
Randers
Vinterkast
30.1
Randers
Internt Freja stævne
27.1
København
Weight & Shot Challenge
27‐28.1
Aarhus
VDMUi
23.1
Aarhus
Aarhus Sprint'n'Jump
23.1
Hvidovre
Springstævne
21.1
Sæby
Nålestævne
20.1
Skive
Indoor II Skive
20.1
Ballerup
DM kapgang
20‐21.1
Ballerup
Øst-inde
16.1
Randers
1500 m
13.1
Randers
Randers Indoor
13.1
Helsingør
Kronborg Games 1
7.1
Hvidovre
Hvidovre Indoor 1
31.12
Aarhus
Nytårsløbet
31.12
København
Sparta Nytårsløb
29.12
Aalborg
Sidste Chance Aalborg
28.12
Aarhus
Sidste Chancen
19.12
Ballerup
Kuglestøds stævne
16.12
Skive
Indoor I Skive
16.12
Skive
Outdoor 1 Skive
16.12
Ballerup
BAK Julestævne
13.12
Rønne
Viking 1000m Juleløb
11.12
Odense
Odense Ministævne 1
10.12
Aarhus
Juleløbet
9.12
Randers
Stangspring med musik
2.12
Herlev
VinterVægt
2‐3.12
Randers
Julegavejagten
22.11
Randers
Internt Freja Nålestævne
22.11
Aalborg
Aalborg Indoor I
19.11
Randers
Stangspring med musik
18.11
Helsingør
Nordsjællandsk ungdomsholdkamp
18.11
Aarhus
CRAFT Løbe Cup 2 - DM cross
12.11
Randers
Stangspring med musik
11.11
København
Spartas 125 års Jubilæumsløb
4.11
Sorø
Phønix Open
4.11
Randers
Regionsfinale Vest
3.11
Randers
Stangspring med musik
28.10
Silkeborg
Kastestævne