Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

København: Sparta Copenhagen Games 21‐22.5.2022
Østerbro Stadion

M 100 m    
21.5. Vind: -1.4

Finale A

Finale
21.5.Vind: -1.4
1Tazana Kamanga-DyrbakTazana Kamanga-Dyrbak ('02)Sparta10.55
  
 
2Rasmus Thornbjerg KlausenRasmus Thornbjerg Klausen Sparta10.68
  
 
3Tobias Gorgone LarsenTobias Gorgone Larsen Sparta10.74
  
 
4Andreas TrajkovskiAndreas Trajkovski ('93)Hvidovre AM / MKD10.75
  
 
5Jacob HvorupJacob Hvorup ('99)Sparta10.77
  
 SB
6Mikkel JohanssonMikkel Johansson ('02)Hvidovre AM10.78
  
 
7Frederik Schou-NielsenFrederik Schou-Nielsen ('96)Sparta10.87
  
 
8Karl MfeketoKarl Mfeketo ('96)Sparta11.25
  
 
Indledende heats21.5.
Indledende 1
21.5. Vind: -0.1
21.5.Vind: -0.1
1Frederik Schou-NielsenFrederik Schou-Nielsen ('96)Sparta10.61
Q
  
 SB
2Tobias Gorgone LarsenTobias Gorgone Larsen Sparta10.70
q
  
 SB
3Jacob HvorupJacob Hvorup ('99)Sparta10.79
q
  
 SB
4Sofus Peter LassenSofus Peter Lassen ('03)Sparta11.18
  
 PB
5Iasonas KoniarisIasonas Koniaris ('97)Frederiksberg IF11.30
  
 PB
6Affou AdlouniAffou Adlouni ('02)Hvidovre AM11.57
  
 PB
Indledende 2
21.5. Vind: +0.8
21.5.Vind: +0.8
1Tazana Kamanga-DyrbakTazana Kamanga-Dyrbak ('02)Sparta10.54
Q
  
 
2Mikkel JohanssonMikkel Johansson ('02)Hvidovre AM10.76
q
  
 SB
3Karl MfeketoKarl Mfeketo ('96)Sparta11.09
q
  
 PB
4Dlovan BakerDlovan Baker Hvidovre AM11.39
  
 SB
5Jason OvergaardJason Overgaard ('01)Fremad Holbæk12.21
  
 SB
Indledende 3
21.5. Vind: +1.4
21.5.Vind: +1.4
1Andreas TrajkovskiAndreas Trajkovski ('93)Hvidovre AM / MKD10.66
Q
  
 SB
2Rasmus Thornbjerg KlausenRasmus Thornbjerg Klausen Sparta10.67
q
  
 SB
3Christian GundersenChristian Gundersen ('99)Sparta11.15
  
 SB
4Frederik Thorup SørensenFrederik Thorup Sørensen ('04)Sparta11.55
  
 SB
5Conrad Severin StrømgaardConrad Severin Strømgaard ('04)Sparta11.77
  
 PB
6Emil GrovnEmil Grovn ('98)Frederiksberg IF11.84
  
 
M 150 m    
22.5. Vind: +1.4

Finale A

Finale
22.5.Vind: +1.4
1Mikkel JohanssonMikkel Johansson ('02)Hvidovre AM15.84
  
 PB
2Andreas TrajkovskiAndreas Trajkovski ('93)Hvidovre AM / MKD15.96
  
 PB
3Mathias A. OlsenMathias A. Olsen ('91)Frederiksberg IF16.80
  
 PB
4Dlovan BakerDlovan Baker Hvidovre AM16.95
  
 
5Dánjal Dahl LjósheimDánjal Dahl Ljósheim Hvirlan16.96
  
 
Indledende heats22.5.
Indledende 1
22.5. Vind: -0.3
22.5.Vind: -0.3
1Mikkel JohanssonMikkel Johansson ('02)Hvidovre AM15.99
Q
  
 PB
2Andreas TrajkovskiAndreas Trajkovski ('93)Hvidovre AM / MKD16.08
q
  
 SB
3Frederik AnderssonFrederik Andersson ('01)Greve Atletik16.46
q
  
 PB
4Thomas Jersild OlsenThomas Jersild Olsen ('01)Holte Atletik16.72
q
  
 PB
5Mathias A. OlsenMathias A. Olsen ('91)Frederiksberg IF16.89
q
  
 PB
6Emil GrovnEmil Grovn ('98)Frederiksberg IF17.68
  
 SB
Indledende 2
22.5. Vind: -0.3
22.5.Vind: -0.3
1Dánjal Dahl LjósheimDánjal Dahl Ljósheim Hvirlan16.86
Q
  
 PB
1Dlovan BakerDlovan Baker Hvidovre AM16.86
Q
  
 PB
3Affou AdlouniAffou Adlouni ('02)Hvidovre AM17.02
q
  
 PB
4Tobias Feldborg NielsenTobias Feldborg Nielsen ('03)IK Hellas17.80
  
 PB
5Jason OvergaardJason Overgaard ('01)Fremad Holbæk18.43
  
 PB
M 400 m    
21.5.

Finale A

Finale
21.5.
1Jacob Moos LarsenJacob Moos Larsen ('93)Frederiksberg IF53.08
  
 SB
2Daniel Rømer MatthiesenDaniel Rømer Matthiesen ('99)Hvidovre AM53.46
  
 PB
3Tobias Feldborg NielsenTobias Feldborg Nielsen ('03)IK Hellas54.15
  
 
4Richardo BowenRichardo Bowen ('97)Frederiksberg IF56.42
  
 PB
Finale B
21.5.
21.5.
1Iasonas KoniarisIasonas Koniaris ('97)Frederiksberg IF49.24
  
 SB
2Nicolai Trock HartlingNicolai Trock Hartling ('94)Sparta49.70
  
 SB
3Dánjal Dahl LjósheimDánjal Dahl Ljósheim Hvirlan50.49
  
 PB
4Mathias A. OlsenMathias A. Olsen ('91)Frederiksberg IF50.70
  
 SB
5Magnus Askov-HansenMagnus Askov-Hansen ('03)Frederiksberg IF52.04
  
 PB
6Abdirisak Ahmed MahamadAbdirisak Ahmed Mahamad ('96)Odense Atletik 52.26
  
 SB
Luis F. MailletLuis F. Maillet ('04)Sparta DNF
  
 
M 800 m    
22.5.

Finale A

Finale
22.5.
1Mathias LundkvistMathias Lundkvist ('93)Frederiksberg IF1:54.92
  
 PB
2Nicolai Trock HartlingNicolai Trock Hartling ('94)Sparta1:56.34
  
 SB
3Rasmus JægerRasmus Jæger ('04)IK Hellas1:56.72
  
 PB
4Milan AxelgaardMilan Axelgaard ('04)Haderslev IF1:58.17
  
 PB
5Lucas Søgaard HjortkjærLucas Søgaard Hjortkjær ('02)IK Hellas1:58.46
  
 PB
6Frederik FürstenbergFrederik Fürstenberg ('93)Sparta2:04.38
  
 SB
7Jonas MesbihJonas Mesbih ('02)Frederiksberg IF2:22.87
  
 SB
Finale B
22.5.
22.5.
1Andrei-Stefan UrseaAndrei-Stefan Ursea ('05)Frederiksberg IF2:01.34
  
 PB
2Sylvester WindahlSylvester Windahl ('06)Frederiksberg IF2:02.45
  
 PB
3Marius M SzwedMarius M Szwed ('05)Aalborg AM2:02.75
  
 PB
4Christoffer Banke JørgensenChristoffer Banke Jørgensen ('07)HGATM 2:03.36
  
 PB
5Storm Foged SabroeStorm Foged Sabroe ('06)Frederiksberg IF2:04.80
  
 PB
6Mikkel Feldborg NielsenMikkel Feldborg Nielsen ('07)IK Hellas2:07.63
  
 PB
7Jonathan Alfred FenstenJonathan Alfred Fensten ('06)Aarhus 19002:14.60
  
 
8Villy Reedtz FunderVilly Reedtz Funder ('08)Sparta2:20.15
  
 PB
9Theodor Reedtz LundsgaardTheodor Reedtz Lundsgaard ('07)Gentofte IK2:22.97
  
 
10Mads Augustinus RasmussenMads Augustinus Rasmussen ('08)Sparta2:30.39
  
 PB
M 1500 m    
21.5.

Finale A

Finale
21.5.
1Emil Hammer LuxEmil Hammer Lux ('02)Sparta4:12.99
  
 
2Simon Worsøe ClausenSimon Worsøe Clausen ('05)Sparta4:14.46
  
 PB
3Benjamin Azimi KhanlarkhaniBenjamin Azimi Khanlarkhani ('06)Sparta4:18.77
  
 SB
4Mikkel Feldborg NielsenMikkel Feldborg Nielsen ('07)IK Hellas4:21.97
  
 PB
5William ThøgersenWilliam Thøgersen ('08)Sparta4:28.72
  
 PB
6Martin Leth-SonneMartin Leth-Sonne ('82)Herlev Atletik4:56.53
  
 PB
Louis CantbyLouis Cantby ('01)Sparta DNF
  
 
M 110 m hæk    
22.5. Vind: +1.7

Finale A

Finale
22.5.Vind: +1.7
1Andreas ChristoffersenAndreas Christoffersen ('01)Sparta14.63
  
 PB
2Christian GundersenChristian Gundersen ('99)Sparta15.23
  
 SB
Alfred Dahl LarsenAlfred Dahl Larsen ('02)Frederiksberg IF DNF
  
 
M Højdespring    
21.5.

Finale A

Finale
21.5.
1Mads Moos LarsenMads Moos Larsen ('95)Aarhus 19002.00
  
 SB
 
1.82 SB
  O
1.88 SB
  O
1.94 SB
  O
2.00 SB
 XO
2.05
XXX
   
2Conrad Severin StrømgaardConrad Severin Strømgaard ('04)Sparta1.82
  
 PB
 
1.64 PB
  O
1.67 PB
  O
1.70 PB
 XO
1.73 PB
  O
1.76 PB
 XO
1.79 PB
 XO
1.82 PB
XXO
1.85
XXX
M Stangspring    
Finale B
21.5.
21.5.
1Nikolaj GravesNikolaj Graves ('98)Sparta4.40
  
 
 
4.00
  O
4.10
  O
4.20
  O
4.30
  O
4.40
  O
4.50
XXX
  
2Mathies HartmannMathies Hartmann ('95)Odense Atletik 4.30
  
 SB
 
4.20 SB
 XO
4.30 SB
XXO
4.40
XXX
     
M Længdespring    
22.5.

Finale A

Finale
22.5.
1Sebastian Ree PedersenSebastian Ree Pedersen ('97)Sparta7.61
+0.1
  
 SB
 
7.39 SB
 0.0
7.40 SB
 0.8
7.61 SB
 0.1
7.32
 0.0
  X  X  
2Benjamin GabrielsenBenjamin Gabrielsen ('95)Sparta7.11
+1.5
  
 SB
 
6.99 SB
 0.7
  X  X7.11 SB
 1.5
  X  X  
3Carl Bruce AaboCarl Bruce Aabo ('04)HGATM 7.00
+0.8
  
 PB
 
6.68
 0.0
6.83
 1.1
6.53
 3.0
6.83
 0.3
  X7.00 PB
 0.8
  
4Frederik AnderssonFrederik Andersson ('01)Greve Atletik6.91
+1.7
  
 PB
 
6.32 SB
 -0.1
6.31
 0.0
6.53 SB
 0.5
6.67
 3.1
6.88 PB
 0.0
6.91 PB
 1.7
  
5Conrad Severin StrømgaardConrad Severin Strømgaard ('04)Sparta6.28
-0.9
  
 PB
 
5.57 PB
 -0.5
6.23 PB
 -0.1
6.28 PB
 -0.9
6.12
 1.6
  X4.99
 1.1
  
M Kuglestød 7.26 kg    
21.5.

Finale A

Finale
21.5.
1Christopher Holmbjerg JensenChristopher Holmbjerg Jensen ('97)Sparta15.64
  
 SB
 
  X15.64 SB14.8415.48  X15.28  
2Christian GundersenChristian Gundersen ('99)Sparta12.66
  
 SB
 
12.62 SB12.1512.3912.66 SB  X  X  
M Diskoskast 2.0 kg    
22.5.

Finale A

Finale
22.5.
1Christian GundersenChristian Gundersen ('99)Sparta42.69
  
 SB
 
40.60 SB40.3540.96 SB42.69 SB  X  X  
M Hammerkast 7.26 kg    
21.5.

Finale A

Finale
21.5.
Emanuel HammannEmanuel Hammann ('99)KIF NM
  
 
 
  X  X  X  X  X  X  
M Spydkast 800 gram    
22.5.

Finale A

Finale
22.5.
1Mikkel SimonsenMikkel Simonsen ('02)DELTA61.54
  
 
 
55.5158.2461.4059.0761.54  X  
2Mikkel HansenMikkel Hansen ('93)Gentofte IK57.26
  
 PB
 
50.1746.0648.3050.50 SB53.73 SB57.26 PB  
K 100 m    
21.5. Vind: +2.1

Finale A

Finale
21.5.Vind: +2.1
1Ida Kathrine KarstoftIda Kathrine Karstoft ('95)Sparta11.30 w
  
 
2Klara Skriver LoesslKlara Skriver Loessl ('02)Sparta11.74 w
  
 
3Caroline Benfeldt SørensenCaroline Benfeldt Sørensen ('02)Frederiksberg IF11.99 w
  
 
4Cecilie Gedsø FærgeCecilie Gedsø Færge ('03)Sparta12.09 w
  
 
5Ida Beiter BommeIda Beiter Bomme ('01)Sparta12.34 w
  
 
6Christine KlitgaardChristine Klitgaard ('04)Aalborg AM12.68 w
  
 
7Tinna Berg JørgensenTinna Berg Jørgensen ('99)Hvirlan12.83 w
  
 
8Annika VintherAnnika Vinther ('04)Helsingør IF12.87 w
  
 
Indledende heats21.5.
Indledende 1
21.5. Vind: +2.8
21.5.Vind: +2.8
1Ida Kathrine KarstoftIda Kathrine Karstoft ('95)Sparta11.30 w
Q
  
 
2Cecilie Gedsø FærgeCecilie Gedsø Færge ('03)Sparta12.28 w
q
  
 
3Annika VintherAnnika Vinther ('04)Helsingør IF12.87 w
q
  
 
4Tinna Berg JørgensenTinna Berg Jørgensen ('99)Hvirlan12.88 w
q
  
 
Indledende 2
21.5. Vind: +1.3
21.5.Vind: +1.3
1Klara Skriver LoesslKlara Skriver Loessl ('02)Sparta11.87
Q
  
 PB
2Christine KlitgaardChristine Klitgaard ('04)Aalborg AM12.53
q
  
 SB
3Louise Bach MooreLouise Bach Moore ('01)Sparta12.90
  
 PB
4Cecilie CarlsenCecilie Carlsen ('03)Odense Atletik 13.12
  
 SB
5Laura FriedeheimLaura Friedeheim ('91)Frederiksberg IF / GER13.46
  
 SB
Indledende 3
21.5. Vind: +2.0
21.5.Vind: +2.0
1Caroline Benfeldt SørensenCaroline Benfeldt Sørensen ('02)Frederiksberg IF12.03
Q
  
 SB
2Ida Beiter BommeIda Beiter Bomme ('01)Sparta12.33
q
  
 PB
3Nanna GrubertNanna Grubert ('04)BAK12.94
  
 SB
4Sille Oksbroe HejselbakSille Oksbroe Hejselbak ('01)Sparta13.30
  
 PB
5Sheila Juel PetersenSheila Juel Petersen ('03)Fredensborg AK13.91
  
 
K 150 m    
22.5. Vind: +0.7

Finale A

Finale
22.5.Vind: +0.7
1Astrid Glenner-FrandsenAstrid Glenner-Frandsen ('93)Sparta17.66
  
 PB
2Anne Sofie KirkegaardAnne Sofie Kirkegaard ('98)Sparta18.02
  
 PB
3Anna Øbakke LangeAnna Øbakke Lange ('99)Sparta18.32
  
 PB
4Caroline Benfeldt SørensenCaroline Benfeldt Sørensen ('02)Frederiksberg IF18.46
  
 PB
5Katrine LundKatrine Lund ('90)KIF19.19
  
 SB
6Tinna Berg JørgensenTinna Berg Jørgensen ('99)Hvirlan19.97
  
 PB
Indledende heats22.5.
Indledende 1
22.5. Vind: -1.0
22.5.Vind: -1.0
1Anna Øbakke LangeAnna Øbakke Lange ('99)Sparta18.58
Q
  
 PB
2Katrine LundKatrine Lund ('90)KIF19.38
q
  
 SB
3Maria VenborgMaria Venborg ('91)KIF20.11
  
 PB
4Sille Oksbroe HejselbakSille Oksbroe Hejselbak ('01)Sparta20.28
  
 PB
5Celina DyhringCelina Dyhring ('99)KIF20.67
  
 PB
6Signe LehmannSigne Lehmann ('02)Aalborg AM21.01
  
 PB
Indledende 2
22.5. Vind: +2.5
22.5.Vind: +2.5
1Astrid Glenner-FrandsenAstrid Glenner-Frandsen ('93)Sparta17.81 w
Q
  
 
2Anne Sofie KirkegaardAnne Sofie Kirkegaard ('98)Sparta18.05 w
q
  
 
3Caroline Benfeldt SørensenCaroline Benfeldt Sørensen ('02)Frederiksberg IF18.19 w
q
  
 
4Christine KlitgaardChristine Klitgaard ('04)Aalborg AM19.03 w
q
  
 
5Tinna Berg JørgensenTinna Berg Jørgensen ('99)Hvirlan19.86 w
q
  
 
6Tina Bischoff GellinTina Bischoff Gellin ('98)Holte Atletik20.00 w
q
  
 
K 400 m    
21.5.

Finale A

Finale
21.5.
1Alma Rath AndersenAlma Rath Andersen ('04)Køge Atletik1:02.26
  
 PB
2Laura Røhl Guldbæk ArentsenLaura Røhl Guldbæk Arentsen ('03)Kolding KFUM 1:03.86
  
 PB
3Sheila Juel PetersenSheila Juel Petersen ('03)Fredensborg AK1:05.14
  
 
4Mathilde MikkelsenMathilde Mikkelsen ('04)Blovstrød Løverne1:05.88
  
 PB
5Manja Lund JørgensenManja Lund Jørgensen ('05)Greve Atletik1:07.29
  
 PB
Finale B
21.5.
21.5.
1Celina HagiharaCelina Hagihara ('06)KIF57.45
  
 PB
2Misja B. JepsenMisja B. Jepsen ('01)Hvidovre AM1:00.40
  
 PB
3Mille B. OlesenMille B. Olesen ('02)Aalborg AM1:01.78
  
 SB
4Signe LehmannSigne Lehmann ('02)Aalborg AM1:02.08
  
 SB
5Anna-Marie PetrákováAnna-Marie Petráková ('98)Odense Atletik / CZE1:02.64
  
 SB
6Cecilie CarlsenCecilie Carlsen ('03)Odense Atletik 1:03.70
  
 SB
Finale C
21.5.
21.5.
1Anna Øbakke LangeAnna Øbakke Lange ('99)Sparta56.52
  
 PB
2Olivia ThorsgaardOlivia Thorsgaard Sparta56.95
  
 SB
3Zarah BuchwaldZarah Buchwald ('95)Hvidovre AM57.89
  
 SB
4Ingibjörg SigurdardóttirIngibjörg Sigurdardóttir ('01)KIF / ISL58.23
  
 PB
5Marie Falkebo JensenMarie Falkebo Jensen ('03)Sparta59.09
  
 SB
6Maja FelbyMaja Felby ('02)Køge Atletik1:00.25
  
 SB
K 800 m    
22.5.

Finale A

Finale
22.5.
1Olivia ThorsgaardOlivia Thorsgaard Sparta2:12.91
  
 SB
2Emilie Kirk LangschwagerEmilie Kirk Langschwager ('04)Kolding KFUM 2:17.02
  
 PB
3Mille B. OlesenMille B. Olesen ('02)Aalborg AM2:18.46
  
 SB
4Marie B. OlesenMarie B. Olesen ('07)Aalborg AM2:21.96
  
 SB
5Klara Hatini PedersenKlara Hatini Pedersen ('08)KIF2:22.02
  
 PB
6Filippa Tvistholm JørgensenFilippa Tvistholm Jørgensen ('08)Greve Atletik2:22.73
  
 PB
7Thea FriisThea Friis ('08)Haderslev IF2:24.33
  
 PB
8Laura Røhl Guldbæk ArentsenLaura Røhl Guldbæk Arentsen ('03)Kolding KFUM 2:24.55
  
 SB
K 1500 m    
21.5.

Finale A

Finale
21.5.
1Emilie Kirk LangschwagerEmilie Kirk Langschwager ('04)Kolding KFUM 4:48.13
  
 
2Amalie BoeckAmalie Boeck ('03)Frederiksberg IF5:00.89
  
 SB
3Elisabeth Møller RønnstadElisabeth Møller Rønnstad ('04)Sparta5:13.72
  
 SB
4Emilie HumbeyEmilie Humbey ('04)Helsingør IF5:37.89
  
 PB
5Maria LeonchukMaria Leonchuk ('05)Sparta / UKR5:48.56
  
 SB
K 3000 m forh.    
22.5.

Finale A

Finale
22.5.
1Juliane HvidJuliane Hvid ('98)Sparta10:46.66
  
 PB
2Matilde WillerMatilde Willer Sparta11:40.70
  
 SB
K 100 m hæk 84.0 cm    
Finale B
21.5. Vind: +0.2
21.5.Vind: +0.2
1Annika Baun HaldboAnnika Baun Haldbo ('03)Sparta14.21
  
 SB
2Ida Beiter BommeIda Beiter Bomme ('01)Sparta14.49
  
 
K Højdespring    
22.5.

Finale A

Finale
22.5.
1Tina Bischoff GellinTina Bischoff Gellin ('98)Holte Atletik1.68
  
 SB
 
1.56 SB
  O
1.59 SB
  O
1.62 SB
  O
1.65 SB
XXO
1.68 SB
 XO
1.74
XXX
  
2Rikke AndersenRikke Andersen ('98)Sparta1.65
  
 
 
1.59
 XO
1.62
  O
1.65
 XO
1.68
XXX
    
3Sara OlsenSara Olsen ('01)Sparta1.59
  
 SB
 
1.50
  O
1.53
  O
1.56 SB
  O
1.59 SB
  O
1.62
XXX
   
K Stangspring    
Finale B
21.5.
21.5.
1Klara Skriver LoesslKlara Skriver Loessl ('02)Sparta3.80
  
 SB
 
3.60 SB
  O
3.80 SB
  O
4.00
XXX
     
2Laura GrønbechLaura Grønbech ('99)Sparta3.60
  
 =SB
 
3.20
  O
3.40
 XO
3.60 =SB
 XO
3.70
XXX
    
3Anne Sofie Hyldtoft OlsenAnne Sofie Hyldtoft Olsen ('94)KIF3.40
  
 SB
 
3.20 SB
 XO
3.40 SB
  O
3.60
XXX
     
4Karen Sif ÁrsælsdóttirKaren Sif Ársælsdóttir ('99)Odense Atletik / ISL3.40
  
 PB
 
3.20 =SB
XXO
3.40 PB
 XO
3.60
XXX
     
K Længdespring    
22.5.

Finale A

Finale
22.5.
1Ida Boe RasmussenIda Boe Rasmussen ('03)Greve Atletik6.13
-1.3
  
 PB
 
  X
 -1.0
  X  X5.62 SB
 -0.1
  X6.13 PB
 -1.3
  
2Ida Beiter BommeIda Beiter Bomme ('01)Sparta5.70
+1.5
  
 
 
5.65
 0.0
  X5.70
 1.5
5.41
 0.0
5.59
 -0.8
  X  
3Laura TølløseLaura Tølløse ('97)Sparta5.56
+0.5
  
 SB
 
  X5.56 SB
 0.5
  X5.24
 -0.5
5.47
 3.5
5.32
 0.0
  
4Mathilde Zeuthen PedersenMathilde Zeuthen Pedersen ('99)KIF5.49
+0.1
  
 
 
5.49
 0.1
5.42
 -0.2
  X  X5.44
 0.0
  X  
5Louise Bach MooreLouise Bach Moore ('01)Sparta5.47
+0.7
  
 
 
5.01
 -0.2
  X  X5.215.47
 0.7
  X  
6Amalie ThraneAmalie Thrane ('03)BAC5.01
-0.9
  
 SB
 
4.73 SB
 -0.8
  X5.01 SB
 -0.9
  X  X5.01 =SB
 1.2
  
K Trespring     
22.5.

Finale A

Finale
22.5.
1Kathrine Holst HahnKathrine Holst Hahn ('04)Frederiksberg IF12.13
+0.5
  
 SB
 
11.82 SB
 0.6
  X  X12.13 SB
 0.5
12.02
 0.2
11.85
 0.1
  
2Victoria LendalVictoria Lendal ('02)Sparta11.34 w
+2.3
  
 
 
  X11.34
 2.3
11.12
 1.3
11.27
 1.3
11.14
 0.0
  X  
K Kuglestød 4.0 kg    
21.5.

Finale A

Finale
21.5.
1Rebecca SpiegelhauerRebecca Spiegelhauer ('02)BAK11.03
  
 SB
 
10.78 SB10.7311.03 SB  X10.4311.03 =SB  
K Hammerkast 4.0 kg    
21.5.

Finale A

Finale
21.5.
1Rebecca SpiegelhauerRebecca Spiegelhauer ('02)BAK44.07
  
 PB
 
  X44.07 PB44.07 =PB  X  X43.22  
K Spydkast 600 gram    
22.5.

Finale A

Finale
22.5.
1Tina Bischoff GellinTina Bischoff Gellin ('98)Holte Atletik29.99
  
 SB
 
29.19 SB28.0127.3227.7326.6629.99 SB  
D19 110 m hæk 99.1 cm    
22.5. Vind: +1.7

Finale A

Finale
22.5.Vind: +1.7
1Sofus Peter LassenSofus Peter Lassen ('03)Sparta14.72
  
 
D19 Hammerkast 6.0 kg    
21.5.

Finale A

Finale
21.5.
1Theodor HenneckeTheodor Hennecke ('04)Sparta51.10
  
 PB
 
  X  X  X51.10 PB  X  X  
D19 Spydkast 800 gram    
22.5.

Finale A

Finale
22.5.
1Theodor HenneckeTheodor Hennecke ('04)Sparta57.80
  
 
 
56.6454.2853.35  X57.8055.40  
2Tobias Feldborg NielsenTobias Feldborg Nielsen ('03)IK Hellas35.95
  
 PB
 
33.78 PB32.4431.5635.95 PB33.40  X  
P19 Højdespring    
22.5.

Finale A

Finale
22.5.
1Klara Winther KrustrupKlara Winther Krustrup ('03)Aarhus 19001.59
  
 SB
 
1.50 SB
  O
1.53 SB
  O
1.56 SB
  O
1.59 SB
  O
1.62
XXX
   
P19 Hammerkast 4.0 kg    
21.5.

Finale A

Finale
21.5.
1Ida Hother le FevreIda Hother le Fevre ('04)BAC46.34
  
 PB
 
43.0846.03 PB46.34 PB44.5546.1045.37  
2Johanne VilsenJohanne Vilsen ('04)Holte Atletik42.05
  
 PB
 
40.17  X  X  X42.05 PB37.85  
D17 100 m    
21.5. Vind: +3.4

Finale A

Finale
21.5.Vind: +3.4
1Anyel WeisAnyel Weis ('06)Sparta11.52 w
  
 
2Mads Villum Poulin HyldahlMads Villum Poulin Hyldahl ('05)Sparta11.78 w
  
 
3Kalle HoeckKalle Hoeck ('06)Gentofte IK12.40 w
  
 
Indledende heats21.5.
Indledende 1
21.5. Vind: +1.4
21.5.Vind: +1.4
1Hadrian Bøge ChrichtonHadrian Bøge Chrichton ('05)Trongårdens IF 11.69
Q
  
 PB
2Sophus Emil Ramsgaard JensenSophus Emil Ramsgaard Jensen ('06)Sparta11.90
q
  
 PB
Adam SkytteAdam Skytte ('06)KIF DQ
  
 
Indledende 2
21.5. Vind: +1.1
21.5.Vind: +1.1
1Anyel WeisAnyel Weis ('06)Sparta11.58
Q
  
 SB
2Mads Villum Poulin HyldahlMads Villum Poulin Hyldahl ('05)Sparta11.95
q
  
 PB
3Kalle HoeckKalle Hoeck ('06)Gentofte IK12.43
q
  
 PB
4Mikkel Panduro JohanssonMikkel Panduro Johansson ('06)Helsingør IF13.03
q
  
 PB
D17 200 m    
22.5. Vind: +1.5

Finale A

Finale
22.5.Vind: +1.5
1Tristan Rønn PoulsenTristan Rønn Poulsen ('05)Aarhus 190023.82
  
 PB
2Lance Christian AaboLance Christian Aabo ('06)HGATM 23.89
  
 PB
Vitus RosenkrandsVitus Rosenkrands ('05)Sparta DQ
  
 
D17 400 m    
21.5.

Finale A

Finale
21.5.
1Esben Ørum MadsenEsben Ørum Madsen ('05)Korsør AM56.24
  
 PB
2Niels Gustav SvendsenNiels Gustav Svendsen ('06)Helsingør IF56.62
  
 PB
3Anders RichelieuAnders Richelieu ('06)Fremad Holbæk59.26
  
 PB
D17 110 m hæk 91.4 cm    
22.5. Vind: +0.1

Finale A

Finale
22.5.Vind: +0.1
1Sebastian Abildgaard GlybSebastian Abildgaard Glyb ('05)Holte Atletik14.98
  
 
2Sophus Emil Ramsgaard JensenSophus Emil Ramsgaard Jensen ('06)Sparta16.58
  
 PB
3Kasper Schimmell SmithKasper Schimmell Smith ('05)Sparta18.90
  
 PB
D17 Stangspring    
Finale B
21.5.
21.5.
1Julius Haansbæk MortensenJulius Haansbæk Mortensen ('05)Sparta4.10
  
 
 
4.00
 XO
4.10
XXO
4.20
XXX
     
D17 Længdespring    
21.5.

Finale A

Finale
21.5.
1Anyel WeisAnyel Weis ('06)Sparta6.41
0.0
  
 SB
 
  X6.32
 -0.3
6.11
 0.0
6.41 SB
 0.0
6.27
 0.0
6.23
 0.0
  
2Mikkel Panduro JohanssonMikkel Panduro Johansson ('06)Helsingør IF4.14
0.0
  
 PB
 
3.86 SB
 -1.3
4.03 SB
 0.0
4.14 PB
 0.0
3.66
 0.0
3.71
 -1.2
  X  
D17 Kuglestød 5.0 kg    
21.5.

Finale A

Finale
21.5.
1Frederik Degn PedersenFrederik Degn Pedersen ('05)Greve Atletik14.66
  
 
 
13.7514.6613.72  X13.6514.57  
2Emil Degn PedersenEmil Degn Pedersen ('05)Greve Atletik13.44
  
 PB
 
13.24 PB13.44 PB13.1813.3313.34  X  
D17 Diskoskast 1.5 kg    
22.5.

Finale A

Finale
22.5.
1Emil Degn PedersenEmil Degn Pedersen ('05)Greve Atletik48.01
  
 PB
 
46.63 PB48.01 PB47.9247.0447.8347.80  
2Frederik Degn PedersenFrederik Degn Pedersen ('05)Greve Atletik40.97
  
 
 
  X40.97  X  X  X  X  
3Alexander FoltmarAlexander Foltmar ('06)BAK25.43
  
 PB
 
25.43 PB  X  X  X  X  X  
D17 Hammerkast 5.0 kg    
21.5.

Finale A

Finale
21.5.
1Frederik Degn PedersenFrederik Degn Pedersen ('05)Greve Atletik52.71
  
 
 
  X  X  X  X52.2052.71  
2Emil Degn PedersenEmil Degn Pedersen ('05)Greve Atletik38.30
  
 
 
  X  X  X  X34.6238.30  
D17 Spydkast 700 gram    
22.5.

Finale A

Finale
22.5.
1Andreas Fagot Krogh JensenAndreas Fagot Krogh Jensen ('05)Holte Atletik49.38
  
 PB
 
43.77 SB41.8345.02 SB47.51 PB47.74 PB49.38 PB  
2Victor ColdbergVictor Coldberg ('06)BAK45.26
  
 PB
 
35.2336.2642.4339.5245.26 PB40.29  
3Kasper Schimmell SmithKasper Schimmell Smith ('05)Sparta34.58
  
 PB
 
  X33.61 PB  X34.58 PB30.4134.57  
P17 100 m    
21.5. Vind: +2.3

Finale A

Finale
21.5.Vind: +2.3
1Anna PedersenAnna Pedersen ('05)Sparta12.55 w
  
 
2Stine Baandrup TindbækStine Baandrup Tindbæk ('05)BAK12.73 w
  
 
3Manja Lund JørgensenManja Lund Jørgensen ('05)Greve Atletik13.70 w
  
 
4Sara Fransisco MouridsenSara Fransisco Mouridsen ('06)BAC13.78 w
  
 
P17 200 m    
22.5. Vind: -0.2

Finale A

Finale
22.5.Vind: -0.2
1Pil NedergaardPil Nedergaard ('06)Sparta28.52
  
 SB
2Sara Fransisco MouridsenSara Fransisco Mouridsen ('06)BAC28.91
  
 PB
3Frida RevallFrida Revall ('06)Greve Atletik29.01
  
 SB
4Sophia BosackSophia Bosack ('06)BAC30.54
  
 SB
Finale B
22.5. Vind: +0.5
22.5.Vind: +0.5
1Anna PedersenAnna Pedersen ('05)Sparta26.40
  
 PB
2Maja Tange NordlienMaja Tange Nordlien ('06)Holte Atletik27.15
  
 SB
3
Izabella Olofsson
Izabella Olofsson ('05)
/ SWE27.32
  
 SB
Mathilde SteenbergMathilde Steenberg ('06)Greve Atletik DQ
  
 
P17 2000 m forh.    
22.5.

Finale A

Finale
22.5.
1Lærke F. ThygesenLærke F. Thygesen ('05)Randers Freja7:27.91
  
 SB
P17 100 m hæk 76.2 cm    
21.5. Vind: +1.9

Finale A

Finale
21.5.Vind: +1.9
1
Izabella Olofsson
Izabella Olofsson ('05)
/ SWE14.79
  
 =PB
2Bolette NimskovBolette Nimskov ('05)Sparta15.55
  
 PB
3Lydia Kure FriisLydia Kure Friis ('06)Frederiksberg IF15.88
  
 PB
4Silje Nyeland SandholtSilje Nyeland Sandholt ('06)Aarhus 190017.02
  
 PB
5Mathilde SteenbergMathilde Steenberg ('06)Greve Atletik20.53
  
 PB
P17 Højdespring    
22.5.

Finale A

Finale
22.5.
1Maja Tange NordlienMaja Tange Nordlien ('06)Holte Atletik1.56
  
 SB
 
1.50
  O
1.53
  O
1.56 SB
  O
1.59
XXX
    
2Sara FredslundSara Fredslund ('06)Aarhus 19001.56
  
 SB
 
1.45 SB
  O
1.50 SB
  O
1.53 SB
 XO
1.56 SB
 XO
1.59
XXX
   
3Lydia Kure FriisLydia Kure Friis ('06)Frederiksberg IF1.56
  
 SB
 
1.45
  O
1.50
 XO
1.53
  O
1.56 SB
XXO
1.59
XXX
   
P17 Stangspring    
Finale B
21.5.
21.5.
1Klara T. BjerregaardKlara T. Bjerregaard ('06)Randers Freja3.20
  
 SB
 
3.20 SB
 XO
3.40
XXX
      
P17 Længdespring    
21.5.

Finale A

Finale
21.5.
1Stine Baandrup TindbækStine Baandrup Tindbæk ('05)BAK5.25
0.0
  
 PB
 
4.82
 -1.5
  X  X4.94
 0.0
5.25 PB
 0.0
5.14
 0.0
  
2Bolette NimskovBolette Nimskov ('05)Sparta4.77
-1.4
  
 SB
 
  X  X4.77 SB
 -1.4
  X4.73
 -0.7
  X  
3Sara Fransisco MouridsenSara Fransisco Mouridsen ('06)BAC4.48
-0.1
  
 PB
 
  X  X4.27
 0.0
4.48 PB
 -0.1
4.31
 -2.3
4.27
 0.0
  
P17 Kuglestød 3.0 kg    
21.5.

Finale A

Finale
21.5.
1Pil NedergaardPil Nedergaard ('06)Sparta10.27
  
 SB
 
9.92 SB9.54  X9.98 SB9.5510.27 SB  
2Charmaine De TazaCharmaine De Taza ('06)Herlev Atletik9.93
  
 
 
9.509.939.238.638.588.87  
P17 Hammerkast 3.0 kg    
21.5.

Finale A

Finale
21.5.
1Nynne Gaarde HøgsbroNynne Gaarde Høgsbro ('06)Frederiksberg IF48.35
  
 PB
 
  X  X48.35 PB46.0947.46  X  
2Hanna HorchHanna Horch ('05)Trongårdens IF 26.78
  
 SB
 
26.17 SB25.3426.78 SB  X  X  X  
P17 Spydkast 500 gram    
22.5.

Finale A

Finale
22.5.
1Julie RasmussenJulie Rasmussen ('06)Holte Atletik39.72
  
 PB
 
35.5639.72 PB35.2133.9136.1536.31  
1Charmaine De TazaCharmaine De Taza ('06)Herlev Atletik26.40
  
 
 
23.1726.4022.9326.1721.55  X  
2Thea Lei HansgaardThea Lei Hansgaard ('05)Trongårdens IF 36.57
  
 PB
 
36.57 PB29.2631.1332.1127.4936.13  
3Charmaine De TazaCharmaine De Taza ('06)Herlev Atletik30.93
  
 
 
30.9329.8229.4830.7425.9723.85  
4Tsehaynesh Beblein PorsbølTsehaynesh Beblein Porsbøl ('05)Holte Atletik29.79
  
 PB
 
26.8727.40 PB27.1227.2326.9929.79 PB  
5Tiana JallohTiana Jalloh ('06)Trongårdens IF 23.16
  
 PB
 
17.22 SB  X23.16 PB17.6919.8018.85  
6Hanna HorchHanna Horch ('05)Trongårdens IF 22.52
  
 PB
 
20.56 SB20.0622.52 PB  X21.12  X  
D15 100 m    
21.5. Vind: +0.2

Finale A

Finale
21.5.Vind: +0.2
1Gabriel AndersenGabriel Andersen ('07)DELTA11.97
  
 PB
2Thor KnudsenThor Knudsen ('07)Sparta12.00
  
 PB
3August Juhl HorsgaardAugust Juhl Horsgaard ('07)KIF12.11
  
 PB
4Matthew MattioliMatthew Mattioli ('08)Gentofte IK12.14
  
 PB
5Birk KrygerBirk Kryger ('08)HGATM 12.18
  
 
6Jeppe Stetkær BohrJeppe Stetkær Bohr ('07)Holte Atletik12.36
  
 
7Oliver Buus NilssonOliver Buus Nilsson ('07)Holte Atletik12.50
  
 PB
8Luka MeldgaardLuka Meldgaard ('08)Frederiksberg IF12.79
  
 PB
Indledende heats21.5.
Indledende 1
21.5. Vind: +1.9
21.5.Vind: +1.9
1Birk KrygerBirk Kryger ('08)HGATM 11.99
Q
  
 PB
2Jeppe Stetkær BohrJeppe Stetkær Bohr ('07)Holte Atletik12.30
q
  
 PB
3Mads Augustinus RasmussenMads Augustinus Rasmussen ('08)Sparta14.07
  
 PB
Indledende 2
21.5. Vind: +2.2
21.5.Vind: +2.2
1Thor KnudsenThor Knudsen ('07)Sparta11.77 w
Q
  
 
2Oliver Buus NilssonOliver Buus Nilsson ('07)Holte Atletik12.18 w
q
  
 
3Luka MeldgaardLuka Meldgaard ('08)Frederiksberg IF12.51 w
q
  
 
4Sebastian NowotnySebastian Nowotny ('08)Amager AC12.86 w
  
 
5Tristan TrzecieskiTristan Trzecieski ('07)Amager AC13.27 w
  
 
6Ask JørgensenAsk Jørgensen ('08)IK Hellas13.64 w
  
 
Indledende 3
21.5. Vind: +2.4
21.5.Vind: +2.4
1August Juhl HorsgaardAugust Juhl Horsgaard ('07)KIF11.92 w
Q
  
 
2Matthew MattioliMatthew Mattioli ('08)Gentofte IK11.96 w
q
  
 
3Gabriel AndersenGabriel Andersen ('07)DELTA11.97 w
q
  
 
4Lucas Levring JakobsenLucas Levring Jakobsen ('07)Helsingør IF13.24 w
  
 
D15 300 m    
21.5.

Finale A

Finale
21.5.
1Carl Bäckström NielsenCarl Bäckström Nielsen ('07)Amager AC36.44
  
 PB
2Gabriel AndersenGabriel Andersen ('07)DELTA39.60
  
 PB
3Jeppe Stetkær BohrJeppe Stetkær Bohr ('07)Holte Atletik40.98
  
 PB
4Villy Reedtz FunderVilly Reedtz Funder ('08)Sparta42.48
  
 PB
5Lucas Levring JakobsenLucas Levring Jakobsen ('07)Helsingør IF44.35
  
 SB
6Mads Augustinus RasmussenMads Augustinus Rasmussen ('08)Sparta46.45
  
 PB
D15 300 m hæk 76.2 cm    
21.5.

Finale A

Finale
21.5.
1Louis Vitus BorlundLouis Vitus Borlund ('08)Odense Atletik 49.54
  
 PB
D15 100 m hæk 84.0 cm    
21.5. Vind: +0.5

Finale A

Finale
21.5.Vind: +0.5
1Louis Vitus BorlundLouis Vitus Borlund ('08)Odense Atletik 18.71
  
 PB
D15 Højdespring    
22.5.

Finale A

Finale
22.5.
1
Vilmer Vik
Vilmer Vik ('07)
/ SWE1.72
  
 PB
 
1.45 SB
  O
1.51 SB
  O
1.54 SB
  O
1.57 SB
  O
1.60 SB
 XO
1.63 SB
  O
1.66 SB
XXO
1.69 PB
  O
1.71 PB
  O
1.72 PB
  O
1.73
XXX
     
2Louis Vitus BorlundLouis Vitus Borlund ('08)Odense Atletik 1.63
  
 PB
 
1.30 SB
  O
1.35 =PB
 XO
1.40 PB
  O
1.45 PB
  O
1.48 PB
 XO
1.51 PB
 XO
1.54 PB
  O
1.57 PB
  O
1.60 PB
 XO
1.63 PB
XXO
1.66
XXX
     
D15 Stangspring    
Finale C
21.5.
21.5.
1Johan Dahl KokkegårdJohan Dahl Kokkegård ('08)Sparta2.50
  
 
 
2.20
  O
2.30
  O
2.40
  O
2.50
  O
2.60
XXX
   
D15 Længdespring    
21.5.

Finale A

Finale
21.5.
1
Vilmer Vik
Vilmer Vik ('07)
/ SWE5.78
-1.9
  
 PB
 
  X5.78 PB
 -1.9
  X5.72
 0.5
  X  X  
2Gabriel AndersenGabriel Andersen ('07)DELTA5.45
0.0
  
 
 
5.36
 0.0
5.00
 -1.5
5.44
 -0.4
5.285.25
 0.0
5.45
 0.0
  
3Louis Vitus BorlundLouis Vitus Borlund ('08)Odense Atletik 4.71
-0.3
  
 PB
 
4.71 PB
 -0.3
  X4.57
 0.0
4.44
 -0.1
4.38
 0.0
4.57
 -0.6
  
4Johan Dahl KokkegårdJohan Dahl Kokkegård ('08)Sparta4.57
-0.6
  
 PB
 
4.57 PB
 -0.6
4.38
 -0.2
  X  –4.43
 -1.7
  –  
5Lucas Levring JakobsenLucas Levring Jakobsen ('07)Helsingør IF4.37
-1.4
  
 SB
 
4.11 SB
 -1.5
4.37 SB
 -1.4
4.37 =SB
 1.7
4.01
 0.0
3.35
 -1.2
4.31
 0.0
  
6Oliver Someya ElklintOliver Someya Elklint ('08)Sparta4.30
-0.4
  
 
 
3.08
 -1.5
4.30
 -0.4
4.27
 0.1
  X  X4.04
 -0.1
  
7Mikkel DrageMikkel Drage ('08)Greve Atletik3.99
+0.4
  
 PB
 
  X3.99 PB
 0.4
  X3.89
 0.2
3.98
 0.8
3.92
 -0.3
  
D15 Kuglestød 4.0 kg    
21.5.

Finale A

Finale
21.5.
1Tristan TrzecieskiTristan Trzecieski ('07)Amager AC10.13
  
 PB
 
9.7310.13 PB8.919.208.39  X  
2Ask JørgensenAsk Jørgensen ('08)IK Hellas9.85
  
 PB
 
9.85 PB9.189.098.759.46  X  
3Johan Dahl KokkegårdJohan Dahl Kokkegård ('08)Sparta9.24
  
 PB
 
8.688.408.67  X8.869.24 PB  
4Luka MeldgaardLuka Meldgaard ('08)Frederiksberg IF8.47
  
 
 
8.108.478.087.768.028.11  
5Mikkel DrageMikkel Drage ('08)Greve Atletik7.74
  
 PB
 
7.18 PB7.74 PB6.657.326.907.16  
6Oliver Someya ElklintOliver Someya Elklint ('08)Sparta6.59
  
 PB
 
6.59 PB5.775.485.925.355.85  
D15 Diskoskast 1.0 kg    
22.5.

Finale A

Finale
22.5.
1Tristan TrzecieskiTristan Trzecieski ('07)Amager AC28.56
  
 
 
28.56  X27.1426.55  X  X  
2Louis Vitus BorlundLouis Vitus Borlund ('08)Odense Atletik 21.89
  
 PB
 
21.89 PB14.5220.8621.2920.0420.16  
3Mikkel DrageMikkel Drage ('08)Greve Atletik19.58
  
 PB
 
16.63 PB16.4616.06  X19.58 PB16.25  
4Villy Reedtz FunderVilly Reedtz Funder ('08)Sparta19.15
  
 PB
 
  X18.40 PB19.15 PB16.44  X  X  
D15 Spydkast 600 gram    
22.5.

Finale A

Finale
22.5.
1Tristan TrzecieskiTristan Trzecieski ('07)Amager AC36.09
  
 
 
33.9433.8936.0935.0133.8235.76  
2Ask JørgensenAsk Jørgensen ('08)IK Hellas31.51
  
 
 
29.7631.0029.3731.5125.79  X  
3Hugo BjerringHugo Bjerring ('07)Glostrup IC30.93
  
 SB
 
  X  X28.3427.6430.9327.68  
4Oliver Someya ElklintOliver Someya Elklint ('08)Sparta23.35
  
 PB
 
22.90  X  X  X21.6223.35 PB  
5Albert Lysemose NielsenAlbert Lysemose Nielsen ('08)IK Hellas22.82
  
 
 
20.7521.1922.8221.0321.6522.50  
6Mads Augustinus RasmussenMads Augustinus Rasmussen ('08)Sparta21.95
  
 PB
 
21.95 PB  X19.38  X19.5118.15  
7Mikkel DrageMikkel Drage ('08)Greve Atletik21.68
  
 PB
 
20.56 PB21.68 PB16.4618.3819.7917.35  
P15 100 m    
21.5. Vind: +1.2

Finale A

Finale
21.5.Vind: +1.2
1Alma Børregaard RavnAlma Børregaard Ravn ('09)Sparta12.43
  
 
2Freja Isabel KnudsenFreja Isabel Knudsen ('07)Sparta13.23
  
 SB
3Mille ElmerMille Elmer ('07)KIF13.47
  
 PB
4Milla EskildsenMilla Eskildsen ('07)KIF13.70
  
 PB
5Vilma Viggers FabildVilma Viggers Fabild ('08)Frederiksberg IF13.73
  
 PB
6Asta Marie Holck HansenAsta Marie Holck Hansen ('07)Frederiksberg IF13.77
  
 SB
7Elise Martens SlothElise Martens Sloth ('08)Herlev Atletik13.86
  
 PB
Indledende heats21.5.
Indledende 1
21.5. Vind: +2.4
21.5.Vind: +2.4
1Mille ElmerMille Elmer ('07)KIF13.37 w
Q
  
 
2Elise Martens SlothElise Martens Sloth ('08)Herlev Atletik13.49 w
q
  
 
3Milla EskildsenMilla Eskildsen ('07)KIF13.70 w
q
  
 
4Alma Bøge CrichtonAlma Bøge Crichton ('08)Trongårdens IF 14.34 w
  
 
5Sigrid Trojahn KristiansenSigrid Trojahn Kristiansen ('08)Sparta14.84 w
  
 
Indledende 2
21.5. Vind: +3.2
21.5.Vind: +3.2
1Freja Isabel KnudsenFreja Isabel Knudsen ('07)Sparta13.10 w
Q
  
 
2Vilma Viggers FabildVilma Viggers Fabild ('08)Frederiksberg IF13.68 w
q
  
 
3Asta Marie Holck HansenAsta Marie Holck Hansen ('07)Frederiksberg IF13.70 w
q
  
 
4Betty JensenBetty Jensen ('07)Fremad Holbæk14.20 w
  
 
5Isabella BondeIsabella Bonde ('08)KIF14.56 w
  
 
6Filippa RedestamFilippa Redestam ('08)Helsingør IF14.96 w
  
 
7Sally Svarre CarlsonSally Svarre Carlson ('08)KIF15.74 w
  
 
Indledende 3
21.5. Vind: +0.5
21.5.Vind: +0.5
1Alma Børregaard RavnAlma Børregaard Ravn ('09)Sparta12.42
Q
  
 PB
2Esther FalckEsther Falck ('08)Sparta13.29
q
  
 
3Elsa Kyster HvelplundElsa Kyster Hvelplund ('08)Frederiksberg IF14.44
  
 
4Alma Elisabeth KühnellAlma Elisabeth Kühnell ('07)Holte Atletik14.77
  
 PB
5Luna TorsbakkeLuna Torsbakke ('08)Fredensborg AK15.84
  
 PB
6Hanan Kamaria MaaboHanan Kamaria Maabo ('08)KIF17.40
  
 PB
P15 300 m    
21.5.

Finale A

Finale
21.5.
1
Lilly Loggner
Lilly Loggner ('07)
/ SWE42.70
  
 PB
2Ronja ChristophersenRonja Christophersen ('07)Køge Atletik43.27
  
 
3Thea FriisThea Friis ('08)Haderslev IF44.65
  
 PB
4Marie B. OlesenMarie B. Olesen ('07)Aalborg AM45.75
  
 SB
5Betty JensenBetty Jensen ('07)Fremad Holbæk47.77
  
 PB
6Annika RichelieuAnnika Richelieu ('08)Fremad Holbæk52.32
  
 PB
Klara Hatini PedersenKlara Hatini Pedersen ('08)KIF DQ
  
 
P15 300 m hæk    
21.5.

Finale A

Finale
21.5.
1
Lilly Loggner
Lilly Loggner ('07)
/ SWE47.48
  
 PB
2Thea FriisThea Friis ('08)Haderslev IF49.33
  
 PB
3Filippa B ClemmensenFilippa B Clemmensen ('07)Gentofte IK49.39
  
 PB
4Aliya DahlAliya Dahl ('07)KIF50.47
  
 PB
P15 80 m hæk 76.2 cm, 8 m    
22.5. Vind: +0.5

Finale A

Finale
22.5.Vind: +0.5
1Filippa B ClemmensenFilippa B Clemmensen ('07)Gentofte IK13.45
  
 PB
2Amalie HesthavenAmalie Hesthaven ('08)Gentofte IK13.47
  
 =PB
3Carla Sehrt ArnøCarla Sehrt Arnø ('08)Gentofte IK14.07
  
 PB
4Milla EskildsenMilla Eskildsen ('07)KIF14.25
  
 PB
5Aliya DahlAliya Dahl ('07)KIF14.30
  
 
Esther FalckEsther Falck ('08)Sparta DNF
  
 
P15 Højdespring    
22.5.

Finale A

Finale
22.5.
1Celina C.S. JensenCelina C.S. Jensen ('07)Amager AC1.66
  
 PB
 
1.40
  O
1.45
  O
1.48
  O
1.51
  O
1.54
  O
1.57
  O
1.60
  O
1.63 PB
 XO
1.66 PB
 XO
1.69
XXX
      
2Clara VejlgaardClara Vejlgaard ('08)Sparta1.51
  
 PB
 
1.30
 XO
1.35
  O
1.40
  O
1.45
  O
1.48 SB
 XO
1.51 PB
  O
1.54
XXX
 
3Sarah Nygaard SandSarah Nygaard Sand ('07)Gentofte IK1.51
  
 PB
 
1.30
  O
1.35
 XO
1.40
 XO
1.45
 XO
1.48
XXO
1.51 PB
 XO
1.54
XXX
 
4Viola Lei HansgaardViola Lei Hansgaard ('08)Trongårdens IF 1.48
  
 
 
1.40
  O
1.45
  O
1.48
  O
1.51
XXX
    
5Sigrid Trojahn KristiansenSigrid Trojahn Kristiansen ('08)Sparta1.40
  
 PB
 
1.20 PB
  O
1.25 PB
  O
1.30 PB
  O
1.35 PB
  O
1.40 PB
  O
1.45
XXX
  
6Mille ElmerMille Elmer ('07)KIF1.35
  
 PB
 
1.25 PB
  O
1.30 PB
  O
1.35 PB
 XO
1.40
XXX
    
Isabella BondeIsabella Bonde ('08)KIF NH
  
 
 
1.20
XXr
       
P15 Stangspring    
21.5.

Finale A

Finale
21.5.
1Sophia BondeSophia Bonde ('07)KIF2.60
  
 SB
 
2.40 SB
  O
2.60 SB
 XO
2.80
XXX
     
2Klara Hatini PedersenKlara Hatini Pedersen ('08)KIF2.20
  
 PB
 
2.00 PB
  O
2.20 PB
 XO
2.40
XXX
     
2Elise Martens SlothElise Martens Sloth ('08)Herlev Atletik2.20
  
 PB
 
1.80 SB
  O
2.00 SB
  O
2.20 PB
 XO
2.40
XXX
    
2Alma Elisabeth KühnellAlma Elisabeth Kühnell ('07)Holte Atletik2.20
  
 =PB
 
1.80 SB
  O
2.00 SB
  O
2.20 =PB
 XO
2.40
XXX
    
P15 Længdespring    
21.5.

Finale A

Finale
21.5.
1Celina C.S. JensenCelina C.S. Jensen ('07)Amager AC5.05
0.0
  
 =SB
 
4.70
 -0.3
4.60
 -0.5
4.87
 0.0
4.76
 -0.5
5.05 =SB
 0.0
5.03
 0.9
  
2Esther FalckEsther Falck ('08)Sparta4.99
-0.2
  
 PB
 
4.32
 -0.3
4.54
 -0.6
  X  X4.99 PB
 -0.2
4.36
 -0.1
  
3Milla EskildsenMilla Eskildsen ('07)KIF4.78
-0.1
  
 PB
 
  X4.59 PB
 -0.7
4.08
 0.0
  X4.70 PB
 -0.3
4.78 PB
 -0.1
  
4Vilma Viggers FabildVilma Viggers Fabild ('08)Frederiksberg IF4.74
-0.1
  
 PB
 
4.33 PB
 0.9
4.44 PB
 0.0
4.20
 -0.3
4.52 PB
 0.3
4.74 PB
 -0.1
4.60
 1.6
  
5Amalie HesthavenAmalie Hesthaven ('08)Gentofte IK4.69
-1.1
  
 PB
 
4.23
 -0.2
4.40
 -0.6
4.55 SB
 0.0
4.45
 -0.1
4.49
 0.0
4.69 PB
 -1.1
  
6Filippa B ClemmensenFilippa B Clemmensen ('07)Gentofte IK4.59
-1.3
  
 
 
  X4.34
 -0.7
4.50
 1.1
  X  X4.59
 -1.3
  
7Asta Marie Holck HansenAsta Marie Holck Hansen ('07)Frederiksberg IF4.58
+0.2
  
 SB
 
4.58 SB
 0.2
4.51
 -0.6
  X4.24
 0.0
4.27
 -1.0
4.45
 0.7
  
8Elsa Kyster HvelplundElsa Kyster Hvelplund ('08)Frederiksberg IF4.27
-0.1
  
 PB
 
3.33
 2.3
4.27 PB
 -0.1
3.41
 -0.1
  X  X  X  
9Aliya DahlAliya Dahl ('07)KIF4.25
-0.2
  
 
 
  X  X4.25
 -0.2
     
10Luna TorsbakkeLuna Torsbakke ('08)Fredensborg AK3.87
0.0
  
 PB
 
3.73 PB
 1.2
3.87 PB
 0.0
  X     
11Sigrid Trojahn KristiansenSigrid Trojahn Kristiansen ('08)Sparta3.70
0.0
  
 PB
 
  X  X3.70 PB
 0.0
     
12Sally Svarre CarlsonSally Svarre Carlson ('08)KIF3.28
+0.8
  
 PB
 
  X3.28 PB
 0.8
3.21
 -0.5
     
13Hanan Kamaria MaaboHanan Kamaria Maabo ('08)KIF3.23
+1.4
  
 PB
 
3.23 PB
 1.4
  X  X     
P15 Kuglestød 3.0 kg    
21.5.

Finale A

Finale
21.5.
1Aliya DahlAliya Dahl ('07)KIF9.71
  
 PB
 
9.259.71 PB9.61  X  X8.49  
2Silke Marie Bach MadsenSilke Marie Bach Madsen ('08)Amager AC9.24
  
 PB
 
8.63 PB8.498.328.488.369.24 PB  
3Esther FalckEsther Falck ('08)Sparta9.09
  
 PB
 
9.09 PB8.46  X7.938.358.38  
4Annika Hedelund NielsenAnnika Hedelund Nielsen ('08)BAK9.07
  
 PB
 
8.45 PB7.547.14  X  X9.07 PB  
5Johanne Ellesøe PetersenJohanne Ellesøe Petersen ('08)DELTA8.74
  
 PB
 
7.958.388.437.678.198.74 PB  
6Filippa RedestamFilippa Redestam ('08)Helsingør IF8.66
  
 PB
 
8.66 PB7.768.448.248.508.38  
7Clara VejlgaardClara Vejlgaard ('08)Sparta7.98
  
 PB
 
7.95 PB7.947.98 PB6.417.167.61  
8Freja Riber KristensenFreja Riber Kristensen ('08)DELTA7.22
  
 PB
 
6.61 PB7.22 PB6.775.856.456.93  
P15 Diskoskast 0.75 kg    
22.5.

Finale A

Finale
22.5.
1Malou BondeMalou Bonde ('07)IK Olympia27.16
  
 SB
 
21.85 SB  X26.55 SB  X27.16 SB25.65  
2Annika Hedelund NielsenAnnika Hedelund Nielsen ('08)BAK26.34
  
 PB
 
  X  X19.61 PB26.34 PB22.76  X  
3Johanne Ellesøe PetersenJohanne Ellesøe Petersen ('08)DELTA25.10
  
 PB
 
  X22.8225.10 PB24.98  X  X  
4Silke Marie Bach MadsenSilke Marie Bach Madsen ('08)Amager AC17.95
  
 PB
 
  X  X  X17.95 PB  X17.14  
5Freja Riber KristensenFreja Riber Kristensen ('08)DELTA17.53
  
 
 
16.3817.0615.66  X17.53  X  
P15 Hammerkast 3.0 kg    
21.5.

Finale A

Finale
21.5.
1Malou BondeMalou Bonde ('07)IK Olympia47.38
  
 PB
 
  X44.6747.38 PB  X43.4943.87  
2Johanne Ellesøe PetersenJohanne Ellesøe Petersen ('08)DELTA24.89
  
 
 
20.6823.1122.3524.5023.1624.89  
3Annika Hedelund NielsenAnnika Hedelund Nielsen ('08)BAK23.79
  
 PB
 
  X  X  X  X21.38 PB23.79 PB  
4Helene Rus AndersenHelene Rus Andersen ('08)Greve Atletik20.39
  
 PB
 
20.39 PB  X  X19.8820.0413.94  
5Silke Marie Bach MadsenSilke Marie Bach Madsen ('08)Amager AC20.39
  
 PB
 
  X  X19.79 PB20.39 PB18.8417.72  
6Freja Riber KristensenFreja Riber Kristensen ('08)DELTA15.42
  
 PB
 
13.41 PB15.02 PB15.42 PB15.3915.4014.19  
P15 Spydkast 500 gram    
22.5.

Finale A

Finale
22.5.
1Viola Lei HansgaardViola Lei Hansgaard ('08)Trongårdens IF 37.76
  
 
 
26.3937.7635.7635.0234.7029.91  
2Malou BondeMalou Bonde ('07)IK Olympia33.82
  
 
 
30.07  X29.4233.8233.7432.93  
3Line SvareLine Svare ('08)Amager AC28.45
  
 PB
 
28.45 PB28.2326.1724.3025.64  X  
4Freja Riber KristensenFreja Riber Kristensen ('08)DELTA28.08
  
 PB
 
25.4724.07  X  X22.7228.08 PB  
5Mille ElmerMille Elmer ('07)KIF26.62
  
 SB
 
24.72 SB26.62 SB25.8124.0222.4826.45  
6Esther FalckEsther Falck ('08)Sparta25.33
  
 PB
 
22.60 PB25.33 PB23.06  X  X  X  
7Luna TorsbakkeLuna Torsbakke ('08)Fredensborg AK24.47
  
 PB
 
24.47 PB15.0823.67  X23.5116.21  
8Johanne Ellesøe PetersenJohanne Ellesøe Petersen ('08)DELTA23.92
  
 
 
22.1020.4523.9221.0923.4421.02  
9Silke Marie Bach MadsenSilke Marie Bach Madsen ('08)Amager AC16.89
  
 PB
 
16.89 PB  X15.84     
D13 80 m    
21.5. Vind: +0.3

Finale A

Finale
21.5.Vind: +0.3
1Albert RedestamAlbert Redestam ('10)Helsingør IF10.94
  
 
2August Herring JensenAugust Herring Jensen ('09)Frederiksberg IF11.27
  
 
3Asger Johan Eggebrecht GludAsger Johan Eggebrecht Glud ('09)Helsingør IF11.44
  
 
4Raphaël StefaniRaphaël Stefani ('09)Sparta11.76
  
 =PB
5Samuel Grønlund BrixSamuel Grønlund Brix ('09)Sparta12.06
  
 
6Pablo OrellanaPablo Orellana ('09)Sparta12.10
  
 
7Conrad RohdeConrad Rohde ('09)Sparta12.12
  
 
8Mathias Bech GjerløvMathias Bech Gjerløv ('09)Sparta13.22
  
 
Indledende heats21.5.
Indledende 1
21.5. Vind: +1.5
21.5.Vind: +1.5
1Albert RedestamAlbert Redestam ('10)Helsingør IF10.93
Q
  
 
2Conrad RohdeConrad Rohde ('09)Sparta11.65
q
  
 PB
3Raphaël StefaniRaphaël Stefani ('09)Sparta11.76
q
  
 PB
4Otto QvistOtto Qvist ('10)Amager AC12.63
  
 PB
Indledende 2
21.5. Vind: +1.3
21.5.Vind: +1.3
1Asger Johan Eggebrecht GludAsger Johan Eggebrecht Glud ('09)Helsingør IF11.00
Q
  
 PB
2August Herring JensenAugust Herring Jensen ('09)Frederiksberg IF11.15
q
  
 
3Samuel Grønlund BrixSamuel Grønlund Brix ('09)Sparta11.84
q
  
 SB
4Pablo OrellanaPablo Orellana ('09)Sparta12.03
q
  
 PB
5Mathias Bech GjerløvMathias Bech Gjerløv ('09)Sparta12.38
q
  
 PB
D13 200 m    
22.5. Vind: +3.0

Finale A

Finale
22.5.Vind: +3.0
1Balder BreinholstBalder Breinholst ('10)Amager AC28.48 w
  
 
2Raphaël StefaniRaphaël Stefani ('09)Sparta29.20 w
  
 
3Pablo OrellanaPablo Orellana ('09)Sparta30.04 w
  
 
D13 600 m    
21.5.

Finale A

Finale
21.5.
1Magnus Abildgaard KofoedMagnus Abildgaard Kofoed ('09)Fremad Holbæk1:33.06
  
 PB
2Vagn BjørnVagn Bjørn ('10)Amager AC1:48.99
  
 PB
3Tristan LundTristan Lund ('10)Sparta1:53.06
  
 PB
4Vilhelm HelkVilhelm Helk ('10)Frederiksberg IF1:55.11
  
 PB
D13 1000 m    
22.5.

Finale A

Finale
22.5.
1Magnus Abildgaard KofoedMagnus Abildgaard Kofoed ('09)Fremad Holbæk2:51.17
  
 PB
2Tristan LundTristan Lund ('10)Sparta3:16.49
  
 PB
3Saga NimbSaga Nimb ('10)Sparta3:35.16
  
  K Mixed competition
4Erika Livia WischmannErika Livia Wischmann ('09)Sparta3:37.87
  
  K Mixed competition
5Carmen Veje VintersborgCarmen Veje Vintersborg ('10)Sparta3:56.10
  
  K Mixed competition
6Osvald Bødker PlambechOsvald Bødker Plambech ('10)Holte Atletik3:56.16
  
 PB
7Isabella Sone RandrupIsabella Sone Randrup ('10)KIF4:13.38
  
  K Mixed competition
D13 80 m hæk 76.2 cm, 8 m    
22.5. Vind: +0.8

Finale A

Finale
22.5.Vind: +0.8
1Magnus Abildgaard KofoedMagnus Abildgaard Kofoed ('09)Fremad Holbæk14.26
  
 
2Samuel Grønlund BrixSamuel Grønlund Brix ('09)Sparta16.16
  
 SB
3
Bertram Skov Vester
Bertram Skov Vester ('11)
Fredensborg AK16.72
  
 PB
4
Elliot Berg Torsbakke
Elliot Berg Torsbakke ('11)
Fredensborg AK17.27
  
 PB
D13 Højdespring    
21.5.

Finale A

Finale
21.5.
1Magnus Abildgaard KofoedMagnus Abildgaard Kofoed ('09)Fremad Holbæk1.49
  
 
 
1.20
  O
1.25
  O
1.31
  O
1.37
  O
1.43
  O
1.46
 XO
1.49
XXO
1.51
XXX
2Vagn BjørnVagn Bjørn ('10)Amager AC1.46
  
 PB
 
1.10 SB
  O
1.15 SB
  O
1.20 SB
  O
1.25 SB
  O
1.28 SB
  O
1.31 SB
  O
1.34 SB
  O
1.37 PB
  O
1.40 PB
  O
1.43 PB
XXO
1.46 PB
 XO
1.49
XXX
    
3Samuel Grønlund BrixSamuel Grønlund Brix ('09)Sparta1.37
  
 PB
 
1.20
  O
1.25
  O
1.28
  O
1.31 SB
  O
1.34 =PB
  O
1.37 PB
  O
1.40
XXX
 
D13 Længdespring 1 m zone    
21.5.

Finale A

Finale
21.5.
1Albert RedestamAlbert Redestam ('10)Helsingør IF4.85
0.0
  
 
 
4.55
 -1.3
4.83
 0.0
4.54
 -1.7
4.85
 0.0
4.66
 -1.3
4.79
 1.0
  
2Asger Johan Eggebrecht GludAsger Johan Eggebrecht Glud ('09)Helsingør IF4.81
-0.8
  
 PB
 
4.81 PB
 -0.8
4.06
 0.0
3.70
 -1.2
  X  X4.78
 -0.9
  
3Raphaël StefaniRaphaël Stefani ('09)Sparta4.78
+0.3
  
 PB
 
4.78 PB
 0.3
4.39
 0.0
4.60
 -1.0
4.60
 -0.1
4.68
 -1.3
4.71
 -2.0
  
4Balder BreinholstBalder Breinholst ('10)Amager AC4.60
-0.8
  
 
 
4.60
 -0.8
4.49
 -0.9
4.27
 -0.2
4.53
 0.1
4.53
 0.1
4.47
 0.6
  
5Vagn BjørnVagn Bjørn ('10)Amager AC4.56
+0.7
  
 
 
4.50
 -0.8
  X4.39
 -1.3
4.56
 0.7
4.56
 -0.2
4.35
 0.0
  
6August Herring JensenAugust Herring Jensen ('09)Frederiksberg IF4.44
-0.1
  
 
 
4.34
 -1.3
4.29
 0.0
4.07
 -1.9
  X4.25
 0.0
4.44
 -0.1
  
7Conrad RohdeConrad Rohde ('09)Sparta4.36
-2.1
  
 PB
 
4.01 PB
 -0.7
4.08 PB
 -0.2
  X4.31 PB
 0.3
3.89
 0.5
4.36 PB
 -2.1
  
8Pablo OrellanaPablo Orellana ('09)Sparta4.27
0.0
  
 PB
 
4.23 PB
 0.0
4.25 PB
 0.9
4.27 PB
 0.0
4.19
 -0.6
4.12
 0.3
4.00
 0.0
  
9Otto QvistOtto Qvist ('10)Amager AC4.05
0.0
  
 PB
 
  X4.05 PB
 0.0
3.95
 -0.9
     
10Mathias Bech GjerløvMathias Bech Gjerløv ('09)Sparta3.85
0.0
  
 SB
 
3.85 SB
 0.0
3.70
 -1.5
3.69
 0.7
     
D13 Kuglestød 3.0 kg    
22.5.

Finale A

Finale
22.5.
1Balder BreinholstBalder Breinholst ('10)Amager AC8.61
  
 PB
 
8.30 PB8.61 PB8.188.098.017.69  
2Samuel Grønlund BrixSamuel Grønlund Brix ('09)Sparta8.30
  
 PB
 
8.30 PB6.807.488.047.558.21  
3Osvald Bødker PlambechOsvald Bødker Plambech ('10)Holte Atletik7.25
  
 PB
 
6.92 PB7.25 PB5.835.826.51  X  
4Arvid Skyum MarkussenArvid Skyum Markussen ('10)Sparta5.63
  
 PB
 
4.90 PB5.32 PB5.39 PB5.63 PB5.585.47  
D13 Hammerkast 3.0 kg    
21.5.

Finale A

Finale
21.5.
1Balder BreinholstBalder Breinholst ('10)Amager AC14.66
  
 PB
 
14.15 PB14.1314.66 PB13.2913.18  X  
D13 Spydkast 400 gram    
21.5.

Finale A

Finale
21.5.
1Samuel Grønlund BrixSamuel Grønlund Brix ('09)Sparta31.92
  
 PB
 
29.69 PB29.3931.28 PB29.6931.92 PB31.85  
2Mathias Bech GjerløvMathias Bech Gjerløv ('09)Sparta27.82
  
 PB
 
25.52 PB25.0327.05 PB  X26.7227.82 PB  
3Balder BreinholstBalder Breinholst ('10)Amager AC26.22
  
 PB
 
25.08 PB22.7424.69  X26.22 PB25.10  
4Vilhelm HelkVilhelm Helk ('10)Frederiksberg IF25.07
  
 PB
 
19.9523.82 PB  X21.5225.07 PB  X  
5Otto QvistOtto Qvist ('10)Amager AC20.20
  
 
 
14.8219.6918.3420.20  X18.70  
6Euan LoubserEuan Loubser ('10)Holte Atletik19.50
  
 PB
 
15.4718.32 PB  X19.50 PB17.34  X  
P13 80 m    
21.5. Vind: +0.8

Finale A

Finale
21.5.Vind: +0.8
1Ella JensenElla Jensen ('10)Roar Atletik10.81
  
 
2Karla Kathrine Viggers FabildKarla Kathrine Viggers Fabild ('10)Frederiksberg IF10.92
  
 PB
3Andrea Winther GlamoclijaAndrea Winther Glamoclija ('10)Sparta11.01
  
 PB
4Sophie Filtenborg BrandtSophie Filtenborg Brandt ('09)KIF11.08
  
 PB
5Lisa Sofie ChristensenLisa Sofie Christensen ('09)Holte Atletik11.14
  
 PB
6Andrea Feldballe LindekildeAndrea Feldballe Lindekilde ('09)Odense Atletik 11.61
  
 
7Wilma Caroline NielsenWilma Caroline Nielsen ('10)Sparta11.64
  
 
8Clara Lund-BretlauClara Lund-Bretlau ('09)Sparta11.83
  
 PB
Indledende heats21.5.
Indledende 1
21.5. Vind: +0.8
21.5.Vind: +0.8
1Ella JensenElla Jensen ('10)Roar Atletik10.79
Q
  
 PB
2Lisa Sofie ChristensenLisa Sofie Christensen ('09)Holte Atletik11.40
q
  
 
3Clara Lund-BretlauClara Lund-Bretlau ('09)Sparta11.85
q
  
 PB
4Tara Rose MehrotraTara Rose Mehrotra ('10)Sparta12.08
  
 PB
5Luna GünselLuna Günsel ('10)Sparta12.13
  
 PB
6Ronja RevallRonja Revall ('09)Greve Atletik12.39
  
 PB
7Ingrid Lyngby BärlundIngrid Lyngby Bärlund ('10)Holte Atletik13.06
  
 PB
Indledende 2
21.5. Vind: +0.7
21.5.Vind: +0.7
1Karla Kathrine Viggers FabildKarla Kathrine Viggers Fabild ('10)Frederiksberg IF11.14
Q
  
 PB
2Julia Hedegaard HallsdottirJulia Hedegaard Hallsdottir ('10)Sparta12.45
  
 PB
3Maria Rose JørgensenMaria Rose Jørgensen ('10)Amager AC12.57
  
 PB
4Freja AbildgaardFreja Abildgaard ('10)Fremad Holbæk12.69
  
 
5Silla PeickSilla Peick ('10)Holte Atletik13.97
  
 PB
Indledende 3
21.5. Vind: +0.1
21.5.Vind: +0.1
1Andrea Winther GlamoclijaAndrea Winther Glamoclija ('10)Sparta11.35
Q
  
 PB
2Franciska TrzecieskiFranciska Trzecieski ('10)Amager AC12.57
  
 PB
3Sofiya ErginSofiya Ergin ('10)Trongårdens IF 12.75
  
 PB
4Edith Thoe FuglsangEdith Thoe Fuglsang ('10)KIF14.06
  
 PB
Indledende 4
21.5. Vind: +1.5
21.5.Vind: +1.5
1Andrea Feldballe LindekildeAndrea Feldballe Lindekilde ('09)Odense Atletik 11.08
Q
  
 PB
2Sophie Filtenborg BrandtSophie Filtenborg Brandt ('09)KIF11.10
q
  
 PB
3Wilma Caroline NielsenWilma Caroline Nielsen ('10)Sparta11.74
q
  
 
4Fernanda RefsgårdFernanda Refsgård ('10)KIF12.94
  
 PB
P13 200 m    
22.5. Vind: 0.0

Finale A

Finale
22.5.Vind: 0.0
1Andrea Winther GlamoclijaAndrea Winther Glamoclija ('10)Sparta28.78
  
 PB
2Carmen Veje VintersborgCarmen Veje Vintersborg ('10)Sparta32.37
  
 PB
3Franciska TrzecieskiFranciska Trzecieski ('10)Amager AC32.65
  
 PB
4Livah StryhnLivah Stryhn ('10)Køge Atletik37.45
  
 PB
Finale B
22.5. Vind: +1.5
22.5.Vind: +1.5
1Laura Kjær HansenLaura Kjær Hansen ('09)KIF30.51
  
 PB
2Ronja RevallRonja Revall ('09)Greve Atletik31.27
  
 PB
3Freja AbildgaardFreja Abildgaard ('10)Fremad Holbæk32.12
  
 
4Isabella Sone RandrupIsabella Sone Randrup ('10)KIF35.77
  
 
Finale C
22.5. Vind: +3.5
22.5.Vind: +3.5
1Alma Børregaard RavnAlma Børregaard Ravn ('09)Sparta25.43 w
  
 
2Sophie Filtenborg BrandtSophie Filtenborg Brandt ('09)KIF27.52 w
  
 
3Karla Kathrine Viggers FabildKarla Kathrine Viggers Fabild ('10)Frederiksberg IF27.63 w
  
 
4Ella JensenElla Jensen ('10)Roar Atletik28.13 w
  
 
5Frida LaursenFrida Laursen ('09)Glostrup IC28.90 w
  
 
6Saga NimbSaga Nimb ('10)Sparta29.25 w
  
 
7Lisa Sofie ChristensenLisa Sofie Christensen ('09)Holte Atletik29.40 w
  
 
P13 600 m    
21.5.

Finale A

Finale
21.5.
1Karla Kathrine Viggers FabildKarla Kathrine Viggers Fabild ('10)Frederiksberg IF1:52.17
  
 PB
2Andrea Feldballe LindekildeAndrea Feldballe Lindekilde ('09)Odense Atletik 2:04.17
  
 PB
3Freja AbildgaardFreja Abildgaard ('10)Fremad Holbæk2:04.33
  
 PB
P13 60 m hæk 76.2 cm, 7.65 m    
22.5. Vind: +0.7

Finale A

Finale
22.5.Vind: +0.7
1Ella JensenElla Jensen ('10)Roar Atletik10.94
  
 PB
2
Frida Gram Jensen
Frida Gram Jensen ('11)
Sparta11.17
  
 
3Frida LaursenFrida Laursen ('09)Glostrup IC11.66
  
 
4Laura Kjær HansenLaura Kjær Hansen ('09)KIF11.89
  
 PB
5Wilma Caroline NielsenWilma Caroline Nielsen ('10)Sparta11.96
  
 PB
6Sophie Filtenborg BrandtSophie Filtenborg Brandt ('09)KIF12.01
  
 
7Erika Livia WischmannErika Livia Wischmann ('09)Sparta12.23
  
 
8Julia Hedegaard HallsdottirJulia Hedegaard Hallsdottir ('10)Sparta12.78
  
 PB
Indledende heats22.5.
Indledende 1
22.5. Vind: +0.6
22.5.Vind: +0.6
1
Frida Gram Jensen
Frida Gram Jensen ('11)
Sparta11.12
Q
  
 PB
2Ella JensenElla Jensen ('10)Roar Atletik11.20
q
  
 PB
3Wilma Caroline NielsenWilma Caroline Nielsen ('10)Sparta11.99
q
  
 PB
4Laura Kjær HansenLaura Kjær Hansen ('09)KIF12.09
q
  
 PB
5Julia Hedegaard HallsdottirJulia Hedegaard Hallsdottir ('10)Sparta13.22
q
  
 
6Fernanda RefsgårdFernanda Refsgård ('10)KIF13.55
  
 PB
7Livah StryhnLivah Stryhn ('10)Køge Atletik15.05
  
 PB
Indledende 2
22.5. Vind: +0.3
22.5.Vind: +0.3
1Frida LaursenFrida Laursen ('09)Glostrup IC11.60
Q
  
 PB
2Sophie Filtenborg BrandtSophie Filtenborg Brandt ('09)KIF12.14
q
  
 
3Erika Livia WischmannErika Livia Wischmann ('09)Sparta12.19
q
  
 SB
4Isabella Sone RandrupIsabella Sone Randrup ('10)KIF14.46
  
 PB
P13 Højdespring    
21.5.

Finale A

Finale
21.5.
1Karla Kathrine Viggers FabildKarla Kathrine Viggers Fabild ('10)Frederiksberg IF1.37
  
 
 
1.20
  O
1.25
 XO
1.28
  O
1.31
  O
1.34
 XO
1.37
  O
1.40
XXX
 
2Franciska TrzecieskiFranciska Trzecieski ('10)Amager AC1.25
  
 
 
1.20
 XO
1.25
  O
1.28
XXX
     
3Maria Rose JørgensenMaria Rose Jørgensen ('10)Amager AC1.25
  
 
 
1.15
  O
1.20
  O
1.25
XXO
1.28
XXX
    
3Siri Milter FausagerSiri Milter Fausager ('09)Frederiksberg IF1.25
  
 
 
1.15
  O
1.20
  O
1.25
XXO
1.28
XXX
    
5Julia Hedegaard HallsdottirJulia Hedegaard Hallsdottir ('10)Sparta1.20
  
 
 
1.10
  O
1.15
  O
1.20
  O
1.25
XXX
    
6Andrea Winther GlamoclijaAndrea Winther Glamoclija ('10)Sparta1.20
  
 SB
 
1.10
  O
1.15 =SB
XXO
1.20 SB
  O
1.25
XXX
    
7Frida HorsfeldtFrida Horsfeldt ('10)KIF1.15
  
 PB
 
1.00 PB
  O
1.05 PB
  O
1.10 PB
  O
1.15 PB
  O
1.20
XXX
   
8Tara Rose MehrotraTara Rose Mehrotra ('10)Sparta1.15
  
 PB
 
1.05 SB
 XO
1.10 SB
 XO
1.15 PB
  O
1.20
XXX
    
9Edith Thoe FuglsangEdith Thoe Fuglsang ('10)KIF1.05
  
 PB
 
1.00 PB
XXO
1.05 PB
 XO
1.10
XXX
     
P13 Længdespring 1 m zone    
22.5.

Finale A

Finale
22.5.
1Alma Børregaard RavnAlma Børregaard Ravn ('09)Sparta5.22
-0.3
  
 
 
5.22
 -0.3
  X5.13
 -0.2
4.97
 0.2
5.19
 0.0
5.03
 -0.7
  
2Ella JensenElla Jensen ('10)Roar Atletik4.76
-0.3
  
 SB
 
4.58
 -0.5
4.70
 -0.1
4.72 SB
 -1.9
4.68
 -0.3
4.76 SB
 -0.3
4.65
 -1.2
  
3Karla Kathrine Viggers FabildKarla Kathrine Viggers Fabild ('10)Frederiksberg IF4.76
+0.6
  
 PB
 
4.63 PB
 0.0
4.59
 1.9
4.67 PB
 0.8
4.72 PB
 0.5
4.70
 0.0
4.76 PB
 0.6
  
4Johanne Hansen-MøllerJohanne Hansen-Møller ('10)Sparta4.74
+0.5
  
 
 
4.46
 -1.3
4.50
 0.0
4.74
 0.5
4.32
 -0.3
4.60
 1.4
4.67  
5Wilma Caroline NielsenWilma Caroline Nielsen ('10)Sparta4.57
+1.1
  
 SB
 
4.32
 -0.3
4.48
 0.0
4.40
 -0.2
4.57
 1.1
4.53
 -0.8
4.53
 0.0
  
6Clara Lund-BretlauClara Lund-Bretlau ('09)Sparta4.52
+0.5
  
 PB
 
4.52 PB
 0.5
4.34
 0.0
4.23
 0.0
4.32
 0.0
4.32
 0.3
4.16
 -2.4
  
7Cecilie ZachariaeCecilie Zachariae ('09)Sparta4.32
+1.4
  
 PB
 
4.32 PB
 1.4
4.16
 -0.7
4.24
 0.0
3.77
 1.6
3.78
 -1.2
4.11
 0.9
  
8Luna GünselLuna Günsel ('10)Sparta4.29
-0.8
  
 PB
 
4.19 PB
 1.0
4.12
 -1.1
4.29 PB
 -0.8
4.23
 1.7
4.00
 -1.0
4.21
 -0.4
  
9Andrea Feldballe LindekildeAndrea Feldballe Lindekilde ('09)Odense Atletik 4.28
+1.1
  
 PB
 
4.04 PB
 -0.4
4.19 PB
 0.0
4.28 PB
 1.1
     
10Laura Kjær HansenLaura Kjær Hansen ('09)KIF4.18
+0.8
  
 PB
 
4.18 PB
 0.8
4.02
 -1.5
4.14
 0.8
     
11Andrea Winther GlamoclijaAndrea Winther Glamoclija ('10)Sparta4.13
0.0
  
 
 
4.13
 0.0
4.03
 1.0
4.01
 -0.1
     
12Tara Rose MehrotraTara Rose Mehrotra ('10)Sparta4.12
+0.1
  
 PB
 
4.12 PB
 0.1
4.08
 -0.2
3.96
 2.4
     
13Siri Milter FausagerSiri Milter Fausager ('09)Frederiksberg IF4.09
+1.3
  
 
 
4.09
 1.3
3.90
 0.7
3.88
 -1.9
     
14Fernanda RefsgårdFernanda Refsgård ('10)KIF4.05
+1.3
  
 PB
 
4.05 PB
 1.3
3.94
 0.2
3.65
 1.1
     
15Sophie Filtenborg BrandtSophie Filtenborg Brandt ('09)KIF4.03
0.0
  
 SB
 
4.03 SB
 0.0
3.75
 0.8
3.57
 0.1
     
16Franciska TrzecieskiFranciska Trzecieski ('10)Amager AC3.97
0.0
  
 PB
 
3.97 PB
 0.0
3.86
 0.1
3.83
 0.1
     
17Carolina Carvalho PintoCarolina Carvalho Pinto ('10)Sparta3.68
0.0
  
 PB
 
3.68 PB
 0.0
3.41
 0.0
3.13
 -0.1
     
18Deya DellagattaDeya Dellagatta ('10)Sparta3.64
0.0
  
 PB
 
3.62 PB
 0.0
3.64 PB
 0.0
3.33
 0.0
     
19Frida HorsfeldtFrida Horsfeldt ('10)KIF3.58
-0.1
  
 PB
 
3.53 PB
 0.0
3.58 PB
 -0.1
  X     
20Ingrid Lyngby BärlundIngrid Lyngby Bärlund ('10)Holte Atletik3.49
+1.2
  
 PB
 
3.33 PB
 1.1
3.49 PB
 1.2
3.36
 -0.8
     
21Carmen Veje VintersborgCarmen Veje Vintersborg ('10)Sparta3.26
0.0
  
 PB
 
2.99
 0.0
2.90
 0.2
3.26 PB
 0.0
     
22Livah StryhnLivah Stryhn ('10)Køge Atletik3.17
0.0
  
 
 
3.17
 0.0
3.03
 0.2
3.12
 1.1
     
23Anna ChachahAnna Chachah ('10)KIF2.97
+0.4
  
 SB
 
2.97 SB
 0.4
2.95
 0.0
2.97 =SB
 0.0
     
P13 Kuglestød 2.0 kg    
22.5.

Finale A

Finale
22.5.
1Franciska TrzecieskiFranciska Trzecieski ('10)Amager AC11.33
  
 
 
  X  X10.7511.33  X  X  
2Andrea Feldballe LindekildeAndrea Feldballe Lindekilde ('09)Odense Atletik 10.11
  
 PB
 
9.27 PB8.7210.11 PB9.309.469.53  
3Alma Børregaard RavnAlma Børregaard Ravn ('09)Sparta9.48
  
 PB
 
9.15 PB8.539.44 PB8.189.48 PB8.96  
4Karen Leth-SonneKaren Leth-Sonne ('09)Herlev Atletik8.96
  
 
 
8.968.638.618.878.688.65  
5Saga NimbSaga Nimb ('10)Sparta8.88
  
 PB
 
8.88 PB8.278.618.748.498.37  
6Laura Lehman JensenLaura Lehman Jensen ('10)Frederiksberg IF8.58
  
 PB
 
7.597.827.778.247.948.58 PB  
7Andrea Winther GlamoclijaAndrea Winther Glamoclija ('10)Sparta7.75
  
 PB
 
6.06  X7.70 PB7.75 PB7.157.61  
8Cecilie ZachariaeCecilie Zachariae ('09)Sparta7.65
  
 PB
 
6.93 SB7.40 PB7.63 PB7.197.65 PB7.57  
9Ella JensenElla Jensen ('10)Roar Atletik7.07
  
 
 
6.787.057.07     
10Wilma Caroline NielsenWilma Caroline Nielsen ('10)Sparta7.06
  
 
 
6.097.066.95     
11Anna ChachahAnna Chachah ('10)KIF6.66
  
 PB
 
5.73 PB6.12 PB6.66 PB     
12Siri Milter FausagerSiri Milter Fausager ('09)Frederiksberg IF5.96
  
 SB
 
5.65  X5.96 SB     
P13 Hammerkast 2.0 kg    
21.5.

Finale A

Finale
21.5.
1Karen Leth-SonneKaren Leth-Sonne ('09)Herlev Atletik23.52
  
 PB
 
23.09 PB23.19 PB20.8921.10  X23.52 PB  
P13 Spydkast 400 gram    
21.5.

Finale A

Finale
21.5.
1Karen Leth-SonneKaren Leth-Sonne ('09)Herlev Atletik27.15
  
 PB
 
25.4022.3024.0927.15 PB23.3522.60  
2Franciska TrzecieskiFranciska Trzecieski ('10)Amager AC23.48
  
 
 
19.1221.7221.9315.2120.0423.48  
3Laura Lehman JensenLaura Lehman Jensen ('10)Frederiksberg IF21.97
  
 PB
 
13.6317.3621.89 PB21.97 PB20.8419.66  
4Andrea Feldballe LindekildeAndrea Feldballe Lindekilde ('09)Odense Atletik 19.96
  
 PB
 
  X16.16 PB19.05 PB19.96 PB  X17.71  
5Andrea Winther GlamoclijaAndrea Winther Glamoclija ('10)Sparta19.88
  
 
 
16.2016.8513.6312.12  X19.88  
6Ella JensenElla Jensen ('10)Roar Atletik19.07
  
 PB
 
  X18.10 PB  X19.07 PB  X16.55  
7Siri Milter FausagerSiri Milter Fausager ('09)Frederiksberg IF18.06
  
 SB
 
  X18.06 SB17.8714.1817.01  X  
8Wilma Caroline NielsenWilma Caroline Nielsen ('10)Sparta17.36
  
 
 
12.5315.4015.9115.5517.3615.86  
D11 60 m    
21.5. Vind: +0.5

Finale A

Finale
21.5.Vind: +0.5
1
Asger Lund-Bretlau
Asger Lund-Bretlau ('11)
Sparta8.98
  
 PB
2
Pelle Juul Sørensen
Pelle Juul Sørensen ('11)
KIF9.22
  
 PB
3
Alexander Vedel Møller
Alexander Vedel Møller ('12)
Amager AC9.39
  
 
4
Albert Arrey Sørensen
Albert Arrey Sørensen ('12)
Sparta9.73
  
 
5
Bertram Nøddekær
Bertram Nøddekær ('11)
BAC10.03
  
 PB
6
Elliot Berg Torsbakke
Elliot Berg Torsbakke ('11)
Fredensborg AK10.06
  
 
7
Ville Rørbeck Nørreby
Ville Rørbeck Nørreby ('12)
Frederiksberg IF10.16
  
 
8
Alvin Christian Wamberg
Alvin Christian Wamberg ('12)
Gentofte IK10.44
  
 
Indledende heats21.5.
Indledende 1
21.5. Vind: +1.3
21.5.Vind: +1.3
1
Asger Lund-Bretlau
Asger Lund-Bretlau ('11)
Sparta9.20
Q
  
 PB
2
Bertram Nøddekær
Bertram Nøddekær ('11)
BAC10.09
q
  
 PB
3
Bertram Skov Vester
Bertram Skov Vester ('11)
Fredensborg AK10.21
  
 
4
August Nicolaisen
August Nicolaisen ('12)
Frederiksberg IF10.54
  
 PB
5
Erwin Just Marchholdt
Erwin Just Marchholdt ('12)
BAC10.62
  
 PB
6
William Persson
William Persson ('11)
Sparta10.64
  
 SB
7
Alfred Hartung
Alfred Hartung ('12)
Sparta11.63
  
 PB
Indledende 2
21.5. Vind: +0.9
21.5.Vind: +0.9
1
Alexander Vedel Møller
Alexander Vedel Møller ('12)
Amager AC9.40
Q
  
 
2
Albert Arrey Sørensen
Albert Arrey Sørensen ('12)
Sparta9.41
q
  
 PB
3
Elliot Berg Torsbakke
Elliot Berg Torsbakke ('11)
Fredensborg AK9.98
q
  
 PB
4
Adam Gottlieb Andersen
Adam Gottlieb Andersen ('11)
Holte Atletik10.15
  
 PB
5
Nicolai Marquez
Nicolai Marquez ('12)
BAC10.40
  
 PB
6
Dusan Stefanovic
Dusan Stefanovic ('12)
Sparta10.41
  
 PB
Indledende 3
21.5. Vind: +0.5
21.5.Vind: +0.5
1
Alvin Christian Wamberg
Alvin Christian Wamberg ('12)
Gentofte IK10.07
Q
  
 PB
2
Frej Engsig-Karup
Frej Engsig-Karup ('12)
BAC10.17
  
 PB
3
Axel Blanco-Hansen
Axel Blanco-Hansen ('11)
Trongårdens IF 10.66
  
 PB
Indledende 4
21.5. Vind: +1.1
21.5.Vind: +1.1
1
Pelle Juul Sørensen
Pelle Juul Sørensen ('11)
KIF9.38
Q
  
 PB
2
Ville Rørbeck Nørreby
Ville Rørbeck Nørreby ('12)
Frederiksberg IF10.06
q
  
 
3
Hugo Hviid Holm-Pedersen
Hugo Hviid Holm-Pedersen ('12)
Herlev Atletik10.41
  
 PB
4
Awasho Viggers Farup
Awasho Viggers Farup ('11)
KIF10.61
  
 PB
5
Konrad Schiøth
Konrad Schiøth ('12)
Gentofte IK10.62
  
 PB
6
Marlon Mølbach Bourdat
Marlon Mølbach Bourdat ('11)
Sparta11.66
  
 SB
D11 400 m    
21.5.

Finale A

Finale
21.5.
1
Alexander Vedel Møller
Alexander Vedel Møller ('12)
Amager AC1:15.83
  
 PB
2
Frej Engsig-Karup
Frej Engsig-Karup ('12)
BAC1:18.36
  
 PB
3
Tobias Abildgaard Kofoed
Tobias Abildgaard Kofoed ('11)
Fremad Holbæk1:18.45
  
 
4
Awasho Viggers Farup
Awasho Viggers Farup ('11)
KIF1:19.50
  
 PB
5
Dusan Stefanovic
Dusan Stefanovic ('12)
Sparta1:24.03
  
 PB
6
Alfred Hartung
Alfred Hartung ('12)
Sparta1:24.53
  
 PB
7
Erwin Just Marchholdt
Erwin Just Marchholdt ('12)
BAC1:27.09
  
 PB
8
Nicolai Marquez
Nicolai Marquez ('12)
BAC1:27.59
  
 PB
9
Marlon Mølbach Bourdat
Marlon Mølbach Bourdat ('11)
Sparta1:38.34
  
 SB
D11 1000 m    
22.5.

Finale A

Finale
22.5.
1Nicolai DahlerupNicolai Dahlerup Frederiksberg IF3:13.65
  
 PB
2
Asger Lund-Bretlau
Asger Lund-Bretlau ('11)
Sparta3:15.18
  
 PB
3
Axel Blanco-Hansen
Axel Blanco-Hansen ('11)
Trongårdens IF 3:41.90
  
 PB
4
Tobias Abildgaard Kofoed
Tobias Abildgaard Kofoed ('11)
Fremad Holbæk3:41.93
  
 PB
5
Hviid August
Hviid August ('11)
Frederiksberg IF3:52.41
  
 PB
6
Alexander Vedel Møller
Alexander Vedel Møller ('12)
Amager AC4:00.88
  
 SB
7
William Persson
William Persson ('11)
Sparta4:13.79
  
 PB
8
Dusan Stefanovic
Dusan Stefanovic ('12)
Sparta4:19.32
  
 PB
D11 Højdespring    
21.5.

Finale A

Finale
21.5.
1
August Nicolaisen
August Nicolaisen ('12)
Frederiksberg IF1.25
  
 PB
 
1.05 PB
  O
1.10 PB
  O
1.15 PB
  O
1.20 PB
  O
1.23 PB
XXO
1.25 PB
  O
1.27
XXX
 
2
Tobias Abildgaard Kofoed
Tobias Abildgaard Kofoed ('11)
Fremad Holbæk1.20
  
 =PB
 
1.00
  O
1.05
  O
1.10
  O
1.15 =SB
  O
1.20 =PB
 XO
1.23
XXX
  
3
Albert Arrey Sørensen
Albert Arrey Sørensen ('12)
Sparta1.15
  
 
 
0.90
  O
0.95
  O
1.00
  O
1.05
  O
1.10
  O
1.15
  O
1.20
XXX
 
4
Ville Rørbeck Nørreby
Ville Rørbeck Nørreby ('12)
Frederiksberg IF1.15
  
 PB
 
0.95 PB
 XO
1.00 PB
  O
1.05 PB
  O
1.10 PB
  O
1.15 PB
 XO
1.20
XXX
  
5
Asger Lund-Bretlau
Asger Lund-Bretlau ('11)
Sparta1.15
  
 PB
 
0.90 SB
  O
0.95 SB
  O
1.00 SB
  O
1.05 SB
  O
1.10 PB
  O
1.15 PB
XXO
1.20
XXX
 
6
William Persson
William Persson ('11)
Sparta1.05
  
 PB
 
0.90 PB
  O
0.95 PB
  O
1.00 PB
  O
1.05 PB
 XO
1.10
XXX
   
7
Bertram Nøddekær
Bertram Nøddekær ('11)
BAC1.00
  
 PB
 
0.90 PB
  O
0.95 PB
  O
1.00 PB
  O
1.05
XXX
    
8
Marlon Mølbach Bourdat
Marlon Mølbach Bourdat ('11)
Sparta0.95
  
 SB
 
0.90 SB
 XO
0.95 SB
 XO
1.00
XXX
     
D11 Længdespring 1 m zone    
22.5.

Finale A

Finale
22.5.
1
Asger Lund-Bretlau
Asger Lund-Bretlau ('11)
Sparta4.37
-0.6
  
 PB
 
4.37 PB
 -0.6
4.33
 -0.4
4.05
 0.0
4.20
 -0.1
4.12
 -0.4
4.23
 1.7
  
2
Sander Kromann
Sander Kromann ('12)
Holte Atletik4.08
+0.6
  
 PB
 
  X3.49 PB
 -0.9
3.51 PB
 0.0
3.54 PB
 1.7
4.08 PB
 0.6
3.61
 1.1
  
3
Pelle Juul Sørensen
Pelle Juul Sørensen ('11)
KIF4.02
+0.1
  
 PB
 
3.69 SB
 -1.6
4.02 PB
 0.1
4.00
 -1.0
3.96
 -2.0
3.94
 0.0
3.66
 -0.1
  
4
Holger Vitus Flensborg
Holger Vitus Flensborg ('12)
Sparta3.90
0.0
  
 SB
 
3.90
 0.0
  X  X  X  X  X  
5
Albert Arrey Sørensen
Albert Arrey Sørensen ('12)
Sparta3.81
-0.4
  
 
 
3.62
 -2.7
  X  X  X3.72
 0.3
3.81
 -0.4
  
6
Alexander Vedel Møller
Alexander Vedel Møller ('12)
Amager AC3.65
0.0
  
 
 
3.54
 -1.7
3.65
 0.0
3.31
 -0.3
  –  –  –  
7
Hviid August
Hviid August ('11)
Frederiksberg IF3.45
-1.5
  
 
 
3.45
 -1.5
2.78
 -0.7
3.29
 -0.8
  –  –  –  
8
William Persson
William Persson ('11)
Sparta3.39
-0.6
  
 SB
 
3.29 SB
 0.0
3.03
 0.5
3.39 SB
 -0.6
2.98
 0.7
3.09
 -1.0
3.07
 -3.1
  
9
Elliot Berg Torsbakke
Elliot Berg Torsbakke ('11)
Fredensborg AK3.38
-1.3
  
 PB
 
3.38 PB
 -1.3
  X3.12
 0.0
     
10
Dusan Stefanovic
Dusan Stefanovic ('12)
Sparta3.37
+0.6
  
 PB
 
3.15 PB
 0.0
3.27 PB
 1.0
3.37 PB
 0.6
     
11
Axel Blanco-Hansen
Axel Blanco-Hansen ('11)
Trongårdens IF 3.32
0.0
  
 PB
 
3.32 PB
 0.0
3.17
 -0.9
3.07
 -0.8
     
12
Bertram Skov Vester
Bertram Skov Vester ('11)
Fredensborg AK3.31
0.0
  
 
 
3.27
 0.9
  X3.31
 0.0
     
13
Alfred Hartung
Alfred Hartung ('12)
Sparta3.13
-0.3
  
 PB
 
3.13 PB
 -0.3
2.97
 0.3
2.81
 0.0
     
14
Louie Sehrt Arnø
Louie Sehrt Arnø ('11)
Gentofte IK3.09
0.0
  
 PB
 
3.09 PB
 0.0
2.64
 -0.4
2.92
 0.0
     
Tobias Abildgaard Kofoed
Tobias Abildgaard Kofoed ('11)
Fremad Holbæk NM
  
 
 
  X  –  –     
D11 Kuglestød 2.0 kg    
22.5.

Finale A

Finale
22.5.
1
Pelle Juul Sørensen
Pelle Juul Sørensen ('11)
KIF8.29
  
 PB
 
6.377.277.397.578.29 PB7.52  
2
Asger Lund-Bretlau
Asger Lund-Bretlau ('11)
Sparta7.92
  
 PB
 
7.167.287.186.847.92 PB  X  
3
Elliot Berg Torsbakke
Elliot Berg Torsbakke ('11)
Fredensborg AK7.49
  
 PB
 
6.31 PB6.37 PB6.47 PB6.395.577.49 PB  
4
William Persson
William Persson ('11)
Sparta7.32
  
 PB
 
  X6.41 PB7.32 PB6.85  X6.48  
5
Bertram Skov Vester
Bertram Skov Vester ('11)
Fredensborg AK6.64
  
 PB
 
5.635.966.64 PB6.285.306.11  
6
Hviid August
Hviid August ('11)
Frederiksberg IF6.38
  
 
 
5.995.396.115.905.956.38  
7
Alfred Hartung
Alfred Hartung ('12)
Sparta5.12
  
 PB
 
4.12 SB5.12 PB4.954.704.134.31  
D11 Boldkast 145 gram    
21.5.

Finale A

Finale
21.5.
1
Pelle Juul Sørensen
Pelle Juul Sørensen ('11)
KIF41.91
  
 PB
 
25.99 SB35.30 PB36.83 PB37.90 PB38.56 PB41.91 PB  
2
Bjarke Johan Christensen
Bjarke Johan Christensen ('11)
BAC39.19
  
 PB
 
34.85 PB  X35.38 PB36.07 PB39.19 PB34.09  
3
Asger Lund-Bretlau
Asger Lund-Bretlau ('11)
Sparta38.75
  
 PB
 
27.39 SB37.23 SB37.90 PB37.8537.90 =PB38.75 PB  
4
William Persson
William Persson ('11)
Sparta37.85
  
 PB
 
35.91 PB34.1837.85 PB  X36.6936.58  
5
Adam Gottlieb Andersen
Adam Gottlieb Andersen ('11)
Holte Atletik36.60
  
 
 
35.0135.3932.2234.9636.6034.12  
6
Ville Rørbeck Nørreby
Ville Rørbeck Nørreby ('12)
Frederiksberg IF36.29
  
 SB
 
31.09 SB36.29 SB  X  –  –  –  
7
Nicolai Marquez
Nicolai Marquez ('12)
BAC33.94
  
 PB
 
30.07 PB30.34 PB31.35 PB33.94 PB33.8632.90  
8
Bertram Nøddekær
Bertram Nøddekær ('11)
BAC32.14
  
 SB
 
32.07 SB31.0631.7531.9532.14 SB31.39  
9
Awasho Viggers Farup
Awasho Viggers Farup ('11)
KIF29.03
  
 PB
 
29.03 PB27.2625.71     
10
Hugo Hviid Holm-Pedersen
Hugo Hviid Holm-Pedersen ('12)
Herlev Atletik27.31
  
 PB
 
27.31 PB23.9023.27     
11
Alexander Vedel Møller
Alexander Vedel Møller ('12)
Amager AC26.85
  
 
 
25.2626.8525.14     
12
Frej Engsig-Karup
Frej Engsig-Karup ('12)
BAC21.90
  
 PB
 
  X21.90 PB  X     
P11 60 m    
21.5. Vind: +2.1

Finale A

Finale
21.5.Vind: +2.1
1
Ellen Vincentsen
Ellen Vincentsen ('11)
Sparta8.93 w
  
 
2
Agnes Petersen
Agnes Petersen ('11)
IK Olympia9.00 w
  
 
3
Rose Anna Gyring
Rose Anna Gyring ('11)
Køge Atletik9.00 w
  
 
4
Frida Gram Jensen
Frida Gram Jensen ('11)
Sparta9.03 w
  
 
5
Lilje Mai Birkelund Thomsen
Lilje Mai Birkelund Thomsen ('11)
Sparta9.52 w
  
 
6
Mariana Vargas
Mariana Vargas ('12)
Sparta9.60 w
  
 
7
Emma Zinck Mogensen
Emma Zinck Mogensen ('12)
IK Hellas9.74 w
  
 
8
Marie Roelsgaard
Marie Roelsgaard ('12)
Frederiksberg IF9.92 w
  
 
Indledende heats21.5.
Indledende 1
21.5. Vind: +1.9
21.5.Vind: +1.9
1
Ellen Vincentsen
Ellen Vincentsen ('11)
Sparta8.93
Q
  
 PB
2
Agnes Petersen
Agnes Petersen ('11)
IK Olympia9.04
q
  
 PB
3
Mariana Vargas
Mariana Vargas ('12)
Sparta9.79
q
  
 PB
4
Karla Andersen
Karla Andersen ('11)
Sparta10.01
  
 
5
Benedikte Therkilds Mernild
Benedikte Therkilds Mernild ('12)
Odense Atletik 10.44
  
 PB
6
Frida Kjeldsen-Kragh
Frida Kjeldsen-Kragh ('11)
Frederiksberg IF10.73
  
 PB
7
Ella Dall Gislum
Ella Dall Gislum ('12)
Sparta11.69
  
 PB
Indledende 2
21.5. Vind: +1.2
21.5.Vind: +1.2
1
Rose Anna Gyring
Rose Anna Gyring ('11)
Køge Atletik8.98
Q
  
 PB
2
Emma Zinck Mogensen
Emma Zinck Mogensen ('12)
IK Hellas9.70
q
  
 
3
Safira Eldrup Kjær
Safira Eldrup Kjær ('12)
DELTA10.41
  
 PB
4
Kajsa Kyster Hvelplund
Kajsa Kyster Hvelplund ('12)
Frederiksberg IF10.45
  
 PB
5
Kamille Hedegaard Hallsdottir
Kamille Hedegaard Hallsdottir ('12)
Sparta10.50
  
 PB
5
Princecia Nsubuga
Princecia Nsubuga ('11)
KIF10.50
  
 
7
Lovisa Grosso
Lovisa Grosso ('12)
Sparta11.51
  
 PB
Indledende 3
21.5. Vind: +1.2
21.5.Vind: +1.2
1
Frida Gram Jensen
Frida Gram Jensen ('11)
Sparta8.93
Q
  
 PB
2
Lea Stetkær Bohr
Lea Stetkær Bohr ('12)
Holte Atletik10.19
  
 PB
3
Lua Vindberg Hjort
Lua Vindberg Hjort ('11)
Sparta10.38
  
 PB
4
Liva Palmy Stein
Liva Palmy Stein ('12)
Sparta10.91
  
 PB
5
Josephine Laursen
Josephine Laursen ('12)
KIF11.49
  
 
6
Zoé Marie Marcussen Von Sperling
Zoé Marie Marcussen Von Sperling ('12)
Sparta11.91
  
 PB
7
Matilde Pinto
Matilde Pinto ('12)
Sparta12.47
  
 PB
Indledende 4
21.5. Vind: +1.4
21.5.Vind: +1.4
1
Lilje Mai Birkelund Thomsen
Lilje Mai Birkelund Thomsen ('11)
Sparta9.43
Q
  
 PB
2
Marie Roelsgaard
Marie Roelsgaard ('12)
Frederiksberg IF10.00
q
  
 
3
Smilla Vinding Beck
Smilla Vinding Beck ('12)
Gentofte IK11.82
  
 PB
4
Alma Ertman Brøndum
Alma Ertman Brøndum ('12)
Amager AC14.12
  
 
P11 400 m    
21.5.

Finale A

Finale
21.5.
1
Ellen Vincentsen
Ellen Vincentsen ('11)
Sparta1:15.00
  
 
2
Mariana Vargas
Mariana Vargas ('12)
Sparta1:21.54
  
 PB
3
Lea Stetkær Bohr
Lea Stetkær Bohr ('12)
Holte Atletik1:21.78
  
 PB
4
Julie Silleborg
Julie Silleborg ('11)
Sparta1:21.85
  
 PB
5
Princecia Nsubuga
Princecia Nsubuga ('11)
KIF1:22.68
  
 PB
6
Lilje Mai Birkelund Thomsen
Lilje Mai Birkelund Thomsen ('11)
Sparta1:26.63
  
 PB
7
Sia Due Pedersen
Sia Due Pedersen ('12)
Sparta1:27.55
  
 PB
8
Liva Palmy Stein
Liva Palmy Stein ('12)
Sparta1:27.99
  
 PB
P11 1000 m    
22.5.

Finale A

Finale
22.5.
1
Ellen Vincentsen
Ellen Vincentsen ('11)
Sparta3:44.14
  
 PB
2Sophia DahlerupSophia Dahlerup 3:45.60
  
 PB
3
Sia Due Pedersen
Sia Due Pedersen ('12)
Sparta3:58.43
  
 PB
4
Mariana Vargas
Mariana Vargas ('12)
Sparta4:03.24
  
 PB
5
Signe Brehm Larsen
Signe Brehm Larsen ('11)
Frederiksberg IF4:18.78
  
 PB
6
Hedvig Demidoff Nielsen
Hedvig Demidoff Nielsen ('11)
Sparta4:20.17
  
 PB
7
Josephine Laursen
Josephine Laursen ('12)
KIF4:27.03
  
 PB
8
Lovisa Grosso
Lovisa Grosso ('12)
Sparta4:42.75
  
 PB
P11 Højdespring    
21.5.

Finale A

Finale
21.5.
1
Frida Gram Jensen
Frida Gram Jensen ('11)
Sparta1.27
  
 PB
 
1.05 SB
 XO
1.10 PB
  O
1.15 PB
  O
1.18 PB
  O
1.21 PB
 XO
1.24 PB
  O
1.27 PB
 XO
1.32
XXX
2
Agnes Petersen
Agnes Petersen ('11)
IK Olympia1.24
  
 PB
 
0.90
  O
0.95
  O
1.00
  O
1.05
  O
1.10 =PB
  O
1.15 PB
  O
1.18 PB
  O
1.21 PB
  O
1.24 PB
  O
1.27
XXX
      
3
Ellen Vincentsen
Ellen Vincentsen ('11)
Sparta1.21
  
 PB
 
1.05
  O
1.10 =SB
  O
1.15 SB
  O
1.18 SB
  O
1.21 PB
  O
1.24
XXX
  
4
Emma Zinck Mogensen
Emma Zinck Mogensen ('12)
IK Hellas1.21
  
 PB
 
0.95
  O
1.00
  O
1.05
  O
1.10
  O
1.15
  O
1.18
 XO
1.21 PB
 XO
1.24
XXX
5
Karla Andersen
Karla Andersen ('11)
Sparta1.18
  
 PB
 
0.95
  O
1.00
 XO
1.05
  O
1.10
 XO
1.15 =PB
  O
1.18 PB
  O
1.21
XXX
 
6
Rose Anna Gyring
Rose Anna Gyring ('11)
Køge Atletik1.18
  
 PB
 
1.05
  O
1.10
  O
1.15
  O
1.18 PB
XXO
1.21
XXX
   
7
Mariana Vargas
Mariana Vargas ('12)
Sparta1.15
  
 PB
 
1.00 PB
  O
1.05 PB
  O
1.10 PB
  O
1.15 PB
 XO
1.18
XXX
   
8
Sia Due Pedersen
Sia Due Pedersen ('12)
Sparta1.05
  
 
 
0.85
  O
0.90
  O
0.95
  O
1.00
  O
1.05
  O
1.10
XXX
  
9
Josephine Laursen
Josephine Laursen ('12)
KIF1.00
  
 =PB
 
0.85
 XO
0.90 =PB
  O
0.95 PB
  O
1.00 PB
XXO
1.05
XXX
   
10
Kamille Hedegaard Hallsdottir
Kamille Hedegaard Hallsdottir ('12)
Sparta0.95
  
 =PB
 
0.85
  O
0.90
  O
0.95 =PB
 XO
1.00
XXX
    
11
Zoé Marie Marcussen Von Sperling
Zoé Marie Marcussen Von Sperling ('12)
Sparta0.90
  
 PB
 
0.85 PB
  O
0.90 PB
  O
0.95
XXX
     
Liva Palmy Stein
Liva Palmy Stein ('12)
Sparta NH
  
 
 
1.00
XXX
       
P11 Længdespring 1 m zone    
22.5.

Finale A

Finale
22.5.
1
Frida Gram Jensen
Frida Gram Jensen ('11)
Sparta4.21
+0.2
  
 PB
 
3.76 SB
 -0.2
3.80 SB
 -1.0
3.95 SB
 1.5
  X4.21 PB
 0.2
4.21 =PB
 -1.0
  
2
Agnes Petersen
Agnes Petersen ('11)
IK Olympia4.18
+1.2
  
 
 
3.84
 0.0
3.76
 -1.5
4.10
 -0.4
4.16
 0.0
4.18
 1.2
4.05
 0.1
  
3
Emma Zinck Mogensen
Emma Zinck Mogensen ('12)
IK Hellas4.16
0.0
  
 PB
 
3.96 PB
 0.0
3.95
 -1.6
4.16 PB
 0.0
4.073.78
 0.0
3.81
 0.0
  
4
Emilie Mathilde Krogh Klinge Knudsen
Emilie Mathilde Krogh Klinge Knudsen ('11)
Holte Atletik4.07
+0.6
  
 PB
 
3.90 PB
 -0.8
  X4.07 PB
 0.6
  X3.85
 0.6
4.05
 -0.2
  
5
Mariana Vargas
Mariana Vargas ('12)
Sparta3.86
-0.7
  
 =PB
 
3.47
 1.1
3.55
 0.0
3.45
 1.8
3.71
 0.0
3.82
 -0.3
3.86 =PB
 -0.7
  
6
Lærke Fabricius Damborg
Lærke Fabricius Damborg ('11)
Greve Atletik3.65
0.0
  
 PB
 
3.65 PB
 0.0
3.33
 0.0
3.33
 0.7
3.28
 -1.9
  X3.61
 0.2
  
7
Karla Andersen
Karla Andersen ('11)
Sparta3.62
0.0
  
 
 
3.58
 0.0
3.49
 0.0
3.42
 -2.7
3.58
 -1.4
3.57
 0.1
3.62
 0.0
  
8
Lua Vindberg Hjort
Lua Vindberg Hjort ('11)
Sparta3.42
0.0
  
 PB
 
3.42 PB
 0.0
3.28
 0.0
3.13
 0.0
3.16
 0.0
3.24
 -0.3
3.37
 0.0
  
9
Benedikte Therkilds Mernild
Benedikte Therkilds Mernild ('12)
Odense Atletik 3.27
+0.5
  
 PB
 
3.25 PB
 -0.2
3.14
 -1.9
3.27 PB
 0.5
     
10
Princecia Nsubuga
Princecia Nsubuga ('11)
KIF3.17
0.0
  
 
 
2.97
 0.5
3.06
 0.7
3.17
 0.0
     
11
Frida Kjeldsen-Kragh
Frida Kjeldsen-Kragh ('11)
Frederiksberg IF3.14
-0.1
  
 PB
 
3.14 PB
 -0.1
2.95
 1.0
3.10
 0.0
     
12
Ella Dall Gislum
Ella Dall Gislum ('12)
Sparta3.13
0.0
  
 PB
 
3.13 PB
 0.0
2.66
 -1.1
2.61
 0.0
     
13
Signe Brehm Larsen
Signe Brehm Larsen ('11)
Frederiksberg IF3.05
+0.7
  
 PB
 
2.98 PB
 0.0
3.05 PB
 0.7
2.91
 0.0
     
14
Solveig Skytte Khan
Solveig Skytte Khan ('12)
Sparta3.03
-2.1
  
 SB
 
  X3.03
 -2.1
  X     
15
Julie Silleborg
Julie Silleborg ('11)
Sparta3.02
-2.7
  
 PB
 
2.84 PB
 0.1
2.78
 0.0
3.02 PB
 -2.7
     
16
Smilla Vinding Beck
Smilla Vinding Beck ('12)
Gentofte IK2.88
-0.5
  
 PB
 
  X2.88 PB
 -0.5
2.79
 0.0
     
17
Hedvig Demidoff Nielsen
Hedvig Demidoff Nielsen ('11)
Sparta2.74
-0.7
  
 SB
 
2.74 SB
 -0.7
2.72
 0.0
2.23
 0.0
     
18
Zoé Marie Marcussen Von Sperling
Zoé Marie Marcussen Von Sperling ('12)
Sparta2.74
0.0
  
 PB
 
2.74 PB
 0.0
2.68
 0.0
2.67
 0.3
     
19
Lovisa Grosso
Lovisa Grosso ('12)
Sparta2.73
0.0
  
 PB
 
2.73 PB
 0.0
2.71
 0.0
2.67
 0.4
     
20
Filippa Leo Enevold
Filippa Leo Enevold ('11)
Sparta2.70
-1.3
  
 SB
 
2.70 SB
 -1.3
2.58
 1.4
  X     
21
Liva Palmy Stein
Liva Palmy Stein ('12)
Sparta2.66
+0.2
  
 SB
 
2.34
 0.0
2.50
 0.0
2.66
 0.2
     
22
Matilde Pinto
Matilde Pinto ('12)
Sparta2.59
+0.2
  
 PB
 
2.45 PB
 0.0
2.59 PB
 0.2
2.36
 -1.4
     
23
Josephine Laursen
Josephine Laursen ('12)
KIF2.49
0.0
  
 
 
2.49
 0.0
2.32
 -0.7
  X     
24
Alberte Petersen
Alberte Petersen ('12)
IK Olympia2.41
0.0
  
 PB
 
2.41 PB
 0.0
2.30
 0.8
2.27
 -1.0
     
25
Alma Ertman Brøndum
Alma Ertman Brøndum ('12)
Amager AC2.04
+0.3
  
 PB
 
1.95 PB
 -0.8
1.72
 0.0
2.04 PB
 0.3
     
P11 Kuglestød 2.0 kg    
22.5.

Finale A

Finale
22.5.
1
Frida Gram Jensen
Frida Gram Jensen ('11)
Sparta8.64
  
 PB
 
6.74 PB8.64 PB8.437.296.828.55  
2
Ellen Vincentsen
Ellen Vincentsen ('11)
Sparta7.39
  
 PB
 
7.397.306.067.207.117.22  
3
Alberte Petersen
Alberte Petersen ('12)
IK Olympia6.15
  
 PB
 
5.60 PB6.15 PB5.995.545.505.61  
4
Lærke Fabricius Damborg
Lærke Fabricius Damborg ('11)
Greve Atletik5.74
  
 =PB
 
4.87 SB4.87 =SB5.03 SB5.55 SB5.74 =PB5.23  
5
Princecia Nsubuga
Princecia Nsubuga ('11)
KIF5.73
  
 PB
 
4.10 SB5.00 PB5.29 PB  X5.265.73 PB  
6
Solveig Skytte Khan
Solveig Skytte Khan ('12)
Sparta5.46
  
 PB
 
4.96 PB5.46 PB5.375.294.605.40  
7
Filippa Leo Enevold
Filippa Leo Enevold ('11)
Sparta5.36
  
 PB
 
5.08 PB5.36 PB  X5.155.185.33  
8
Josephine Laursen
Josephine Laursen ('12)
KIF5.31
  
 PB
 
4.964.745.31 PB  X4.464.46  
9
Signe Brehm Larsen
Signe Brehm Larsen ('11)
Frederiksberg IF4.52
  
 SB
 
4.05 SB4.35 SB4.52 SB     
10
Lovisa Grosso
Lovisa Grosso ('12)
Sparta4.09
  
 PB
 
  X4.09 PB3.88     
11
Matilde Pinto
Matilde Pinto ('12)
Sparta4.01
  
 PB
 
4.01 PB  X3.17     
12
Alma Ertman Brøndum
Alma Ertman Brøndum ('12)
Amager AC3.98
  
 
 
3.983.463.67     
P11 Boldkast 145 gram    
21.5.

Finale A

Finale
21.5.
1
Rose Anna Gyring
Rose Anna Gyring ('11)
Køge Atletik39.87
  
 
 
34.1037.6639.2435.4838.1239.87  
2
Agnes Petersen
Agnes Petersen ('11)
IK Olympia30.95
  
 
 
30.9527.5929.9629.3127.7030.09  
3
Emma Zinck Mogensen
Emma Zinck Mogensen ('12)
IK Hellas24.82
  
 
 
22.5920.3022.5919.0722.6924.82  
4
Josephine Laursen
Josephine Laursen ('12)
KIF24.67
  
 
 
20.8122.8923.9520.8021.0124.67  
5
Alberte Petersen
Alberte Petersen ('12)
IK Olympia20.96
  
 PB
 
20.96 PB17.3010.8812.6716.1716.69  
6
Julie Silleborg
Julie Silleborg ('11)
Sparta20.72
  
 PB
 
18.44 PB17.9620.25 PB20.72 PB19.82  –  
7
Kajsa Kyster Hvelplund
Kajsa Kyster Hvelplund ('12)
Frederiksberg IF16.97
  
 PB
 
11.17 SB16.97 PB15.61  –  –  –  
8
Marie Roelsgaard
Marie Roelsgaard ('12)
Frederiksberg IF15.85
  
 PB
 
15.85 PB15.28  X  X  –  –  
9
Princecia Nsubuga
Princecia Nsubuga ('11)
KIF15.41
  
 SB
 
12.56 SB14.48 SB15.41 SB     
D9 40 m    
21.5. Vind: +2.3

Finale A

Finale
21.5.Vind: +2.3
1
Storm Breinholst
Storm Breinholst ('13)
Amager AC6.66 w
  
 
2
Tristan Eldrup Kjær
Tristan Eldrup Kjær ('14)
DELTA7.30 w
  
 
3
Otto Hartung
Otto Hartung ('13)
Sparta7.54 w
  
 
4
Liam Kennedy
Liam Kennedy ('14)
Herlev Atletik7.61 w
  
 
5
Carl Martinussen
Carl Martinussen ('14)
Amager AC7.66 w
  
 
6
Felix Bäckström Nielsen
Felix Bäckström Nielsen ('13)
Amager AC7.74 w
  
 
7
Carl Viggo Borlund
Carl Viggo Borlund ('14)
Odense Atletik 8.36 w
  
 
8
Atli Hrafn Elvarsson
Atli Hrafn Elvarsson ('14)
KIF9.37 w
  
 
D9 200 m    
22.5. Vind: +4.4

Finale A

Finale
22.5.Vind: +4.4
1
Storm Breinholst
Storm Breinholst ('13)
Amager AC32.40 w
  
 
2
Gustav Albertsen
Gustav Albertsen ('13)
KIF34.67 w
  
 
3
Otto Hartung
Otto Hartung ('13)
Sparta35.85 w
  
 
4
Benjamin Schjøtt Prægel
Benjamin Schjøtt Prægel ('14)
Gentofte IK39.96 w
  
 
D9 400 m    
21.5.

Finale A

Finale
21.5.
1
Felix Bäckström Nielsen
Felix Bäckström Nielsen ('13)
Amager AC1:20.98
  
 
2
Otto Nielsen Ingelsrud
Otto Nielsen Ingelsrud ('13)
Gentofte IK1:22.30
  
 PB
D9 Højdespring    
21.5.

Finale A

Finale
21.5.
1
Storm Breinholst
Storm Breinholst ('13)
Amager AC1.19
  
 SB
 
1.06 SB
  O
1.12 SB
XXO
1.15 SB
 XO
1.19 SB
  O
1.22
XXX
   
D9 Længdespring 1 m zone    
22.5.

Finale A

Finale
22.5.
1
Storm Breinholst
Storm Breinholst ('13)
Amager AC4.09
0.0
  
 PB
 
3.98 SB
 0.0
3.94
 0.0
3.97
 -0.4
3.96
 -0.7
4.09 PB
 0.0
4.00
 0.0
  
2
Gustav Albertsen
Gustav Albertsen ('13)
KIF3.41
-0.1
  
 
 
3.14
 -0.4
  X
 0.0
3.38
 0.0
3.32
 1.0
3.41
 -0.1
3.36
 1.5
  
3
Otto Hartung
Otto Hartung ('13)
Sparta3.13
0.0
  
 PB
 
2.92 SB
 0.0
3.04 PB
 -0.8
3.13 PB
 0.0
3.00
 0.0
2.99
 0.0
3.09
 0.0
  
4
Benjamin Schjøtt Prægel
Benjamin Schjøtt Prægel ('14)
Gentofte IK2.91
+1.3
  
 PB
 
2.80 PB
 0.0
2.89 PB
 -0.8
2.74
 0.0
2.74
 0.0
2.83
 -0.3
2.91 PB
 1.3
  
5
Otto Nielsen Ingelsrud
Otto Nielsen Ingelsrud ('13)
Gentofte IK2.90
-0.3
  
 
 
2.65
 0.0
2.84
 -0.6
2.77
 0.2
2.69
 0.0
2.90
 -0.3
2.90
 0.0
  
6
Carl Viggo Borlund
Carl Viggo Borlund ('14)
Odense Atletik 2.58
0.0
  
 PB
 
2.58 PB
 0.0
2.34
 -0.1
2.30
 0.0
2.12
 0.0
1.98
 -0.1
1.69
 1.0
  
7
Atli Hrafn Elvarsson
Atli Hrafn Elvarsson ('14)
KIF2.49
-0.2
  
 PB
 
2.43 PB
 -0.9
2.35
 0.0
2.49 PB
 -0.2
1.83
 0.0
2.36
 0.0
2.45
 0.0
  
D9 Kuglestød 2.0 kg    
22.5.

Finale A

Finale
22.5.
1
Mathias Loubser
Mathias Loubser ('13)
Holte Atletik7.77
  
 
 
7.427.777.40  X6.677.40  
2
Storm Breinholst
Storm Breinholst ('13)
Amager AC7.20
  
 
 
6.906.626.666.517.206.78  
3
Otto Hartung
Otto Hartung ('13)
Sparta4.56
  
 PB
 
  X4.42 PB4.104.56 PB3.833.98  
D9 Boldkast 145 gram    
21.5.

Finale A

Finale
21.5.
1
Mathias Loubser
Mathias Loubser ('13)
Holte Atletik34.78
  
 
 
34.78  X32.9532.7830.8432.57  
2
Storm Breinholst
Storm Breinholst ('13)
Amager AC30.78
  
 
 
28.0226.2929.1730.7830.1028.21  
3
Liam Kennedy
Liam Kennedy ('14)
Herlev Atletik22.85
  
 PB
 
21.55 PB22.85 PB15.0816.91  X14.04  
4
Otto Nielsen Ingelsrud
Otto Nielsen Ingelsrud ('13)
Gentofte IK19.79
  
 PB
 
17.10 PB19.79 PB14.0716.0118.2818.92  
5
Atli Hrafn Elvarsson
Atli Hrafn Elvarsson ('14)
KIF9.39
  
 PB
 
  X2.89 SB9.39 PB6.797.818.69  
P9 40 m    
21.5. Vind: w

Finale A

Finale
21.5.Vind: w
1
Nola Sofia Rahbek Keseler
Nola Sofia Rahbek Keseler ('13)
Frederiksberg IF6.90 w
  
 
2
Malou Dyrby
Malou Dyrby ('13)
Fredensborg AK7.16 w
  
 
3
Paula Petersone-Milcevic
Paula Petersone-Milcevic ('13)
Sparta7.21 w
  
 
4
Julia Kjær-Christensen
Julia Kjær-Christensen ('13)
Sparta7.26 w
  
 
5
Filuca Thomns
Filuca Thomns ('13)
IK Olympia7.29 w
  
 
6
Isolde Agerskov Perotti
Isolde Agerskov Perotti ('14)
Sparta7.32 w
  
 
7
Pauline Zinck Mogensen
Pauline Zinck Mogensen ('14)
IK Hellas7.44 w
  
 
8
Freja Loa Karakaplan
Freja Loa Karakaplan ('14)
Odense Atletik 7.52 w
  
 
Indledende heats21.5.
Indledende 1
21.5. Vind: +3.2
21.5.Vind: +3.2
1
Paula Petersone-Milcevic
Paula Petersone-Milcevic ('13)
Sparta7.08 w
Q
  
 
2
Isolde Agerskov Perotti
Isolde Agerskov Perotti ('14)
Sparta7.12 w
q
  
 
3
Pauline Zinck Mogensen
Pauline Zinck Mogensen ('14)
IK Hellas7.58 w
q
  
 
4
Anna Riber Christensen
Anna Riber Christensen ('13)
DELTA8.15 w
  
 
5
Mila Aagaard Harder
Mila Aagaard Harder ('13)
Sparta8.22 w
  
 
6
Vilma Skovgaard Pontoppidan
Vilma Skovgaard Pontoppidan ('13)
Sparta8.25 w
  
 
7
Pil Filtenborg
Pil Filtenborg ('13)
IK Olympia8.32 w
  
 
Indledende 2
21.5. Vind: +1.5
21.5.Vind: +1.5
1
Julia Kjær-Christensen
Julia Kjær-Christensen ('13)
Sparta7.19
Q
  
 PB
2
Filuca Thomns
Filuca Thomns ('13)
IK Olympia7.22
q
  
 PB
3
Freja Loa Karakaplan
Freja Loa Karakaplan ('14)
Odense Atletik 7.57
q
  
 PB
4
Smilla Gram Jensen
Smilla Gram Jensen ('14)
Sparta7.85
  
 PB
5
Josefina Lynæs Larsen
Josefina Lynæs Larsen ('13)
HGATM 8.35
  
 PB
6
Clara Sand
Clara Sand ('13)
Sparta8.36
  
 PB
7
Tricia Nsubuga
Tricia Nsubuga ('13)
KIF8.54
  
 
Indledende 3
21.5. Vind: +1.5
21.5.Vind: +1.5
1
Nola Sofia Rahbek Keseler
Nola Sofia Rahbek Keseler ('13)
Frederiksberg IF7.15
Q
  
 PB
2
Aviaja Jakobsen
Aviaja Jakobsen ('13)
Amager AC7.94
  
 PB
3
Smilla Korbo Larsen
Smilla Korbo Larsen ('13)
HGATM 8.33
  
 PB
4
Sia Maj Lindahl-Thøgersen
Sia Maj Lindahl-Thøgersen ('14)
Køge Atletik8.89
  
 
5
Sarah Emilie Stühler Elbaum
Sarah Emilie Stühler Elbaum ('13)
Sparta9.35
  
 PB
Indledende 4
21.5. Vind: +1.0
21.5.Vind: +1.0
1
Malou Dyrby
Malou Dyrby ('13)
Fredensborg AK7.26
Q
  
 
2
Edith Augusta Lindahl-Thøgersen
Edith Augusta Lindahl-Thøgersen ('14)
Køge Atletik8.44
  
 PB
3
Ileana Vendelø
Ileana Vendelø ('13)
Sparta8.57
  
 SB
4
Lea Rahbæk
Lea Rahbæk ('14)
Køge Atletik9.01
  
 PB
P9 200 m    
22.5. Vind: +1.4

Finale A

Finale
22.5.Vind: +1.4
1
Isolde Agerskov Perotti
Isolde Agerskov Perotti ('14)
Sparta35.85
  
 PB
2
Paula Petersone-Milcevic
Paula Petersone-Milcevic ('13)
Sparta36.48
  
 PB
3
Julia Kjær-Christensen
Julia Kjær-Christensen ('13)
Sparta36.94
  
 PB
4
Margriet Thorsen
Margriet Thorsen ('13)
KIF38.70
  
 PB
5
Jóhanna Sólja Jensen
Jóhanna Sólja Jensen ('13)
Sparta45.91
  
 PB
Finale B
22.5. Vind: +2.0
22.5.Vind: +2.0
1
Nola Sofia Rahbek Keseler
Nola Sofia Rahbek Keseler ('13)
Frederiksberg IF33.95
  
 PB
2
Malou Dyrby
Malou Dyrby ('13)
Fredensborg AK35.06
  
 PB
3
Stella Smidt-Nielsen
Stella Smidt-Nielsen ('13)
Holte Atletik35.11
  
 PB
4
Filuca Thomns
Filuca Thomns ('13)
IK Olympia37.53
  
 PB
5
Tricia Nsubuga
Tricia Nsubuga ('13)
KIF42.11
  
 PB
6
Mila Hethey
Mila Hethey ('13)
KIF43.42
  
 PB
P9 400 m    
21.5.

Finale A

Finale
21.5.
1
Malou Dyrby
Malou Dyrby ('13)
Fredensborg AK1:22.65
  
 PB
2
Isolde Agerskov Perotti
Isolde Agerskov Perotti ('14)
Sparta1:31.46
  
 
3
Pauline Zinck Mogensen
Pauline Zinck Mogensen ('14)
IK Hellas1:33.81
  
 
4
Tricia Nsubuga
Tricia Nsubuga ('13)
KIF1:42.11
  
 PB
P9 Højdespring    
21.5.

Finale A

Finale
21.5.
1
Niovi Kastrinakis
Niovi Kastrinakis ('13)
Sparta1.12
  
 PB
 
0.95
  O
1.00
  O
1.03
  O
1.06
  O
1.09
  O
1.12 PB
 XO
1.15
XXX
 
2
Nola Sofia Rahbek Keseler
Nola Sofia Rahbek Keseler ('13)
Frederiksberg IF1.00
  
 PB
 
0.75 PB
  O
0.80 PB
 XO
0.85 PB
  O
0.90 PB
 XO
0.95 PB
 XO
1.00 PB
  O
1.03
XXX
 
3
Smilla Gram Jensen
Smilla Gram Jensen ('14)
Sparta0.85
  
 PB
 
0.75 PB
  O
0.80 PB
 XO
0.85 PB
  O
     
3
Filuca Thomns
Filuca Thomns ('13)
IK Olympia0.85
  
 PB
 
0.75 PB
  O
0.80 PB
 XO
0.85 PB
  O
     
5
Josefina Lynæs Larsen
Josefina Lynæs Larsen ('13)
HGATM 0.85
  
 PB
 
0.75 PB
  O
0.80 PB
XXO
0.85 PB
XXO
     
6
Ileana Vendelø
Ileana Vendelø ('13)
Sparta0.80
  
 PB
 
0.75 PB
 XO
0.80 PB
  O
0.85
XXX
     
Sarah Emilie Stühler Elbaum
Sarah Emilie Stühler Elbaum ('13)
Sparta NH
  
 
 
0.75
XXX
       
P9 Længdespring 1 m zone    
22.5.

Finale A

Finale
22.5.
1
Nola Sofia Rahbek Keseler
Nola Sofia Rahbek Keseler ('13)
Frederiksberg IF3.53
0.0
  
 PB
 
3.53 PB
 0.0
3.14
 0.0
3.26
 0.0
3.17
 0.0
3.27
 0.2
3.29
 0.0
  
2
Malou Dyrby
Malou Dyrby ('13)
Fredensborg AK3.43
+0.2
  
 
 
3.17
 -0.5
3.16
 -0.2
3.39
 1.4
3.28
 0.1
3.43
 0.2
3.32
 0.4
  
3
Filuca Thomns
Filuca Thomns ('13)
IK Olympia3.14
0.0
  
 PB
 
2.98
 0.0
3.14 PB
 0.0
3.01
 0.3
3.09
 0.0
3.05
 0.0
3.05
 0.2
  
4
Paula Petersone-Milcevic
Paula Petersone-Milcevic ('13)
Sparta3.10
-0.7
  
 
 
2.96
 0.0
2.97
 0.0
3.03
 -0.1
3.10
 -0.7
3.01
 -0.3
2.95
 0.8
  
5
Julia Kjær-Christensen
Julia Kjær-Christensen ('13)
Sparta2.91
-1.1
  
 =PB
 
2.91 =PB
 -1.1
2.83
 -1.6
2.33
 0.1
  X  X2.91 =PB
 0.1
  
6
Isolde Agerskov Perotti
Isolde Agerskov Perotti ('14)
Sparta2.88
+0.3
  
 
 
2.83
 0.0
2.69
 0.3
2.88
 0.3
2.53
 0.0
2.70
 0.0
2.82
 -0.6
  
7
Mila Aagaard Harder
Mila Aagaard Harder ('13)
Sparta2.73
0.0
  
 PB
 
2.65 PB
 0.0
2.69 PB
 0.0
2.62
 0.0
2.57
 0.0
2.73 PB
 0.0
2.61
 -2.1
  
8
Margriet Thorsen
Margriet Thorsen ('13)
KIF2.71
0.0
  
 PB
 
2.58 PB
 0.0
2.66 PB
 0.3
2.61
 -0.1
2.54
 0.0
2.67 PB
 0.1
2.71 PB
 0.0
  
9
Smilla Gram Jensen
Smilla Gram Jensen ('14)
Sparta2.51
+0.2
  
 PB
 
2.42 PB
 -1.2
2.48 PB
 0.3
2.51 PB
 0.2
     
10
Tricia Nsubuga
Tricia Nsubuga ('13)
KIF2.50
+0.1
  
 
 
2.50
 0.1
2.47
 0.8
2.25
 0.5
     
11
Anna Riber Christensen
Anna Riber Christensen ('13)
DELTA2.47
0.0
  
 
 
2.19
 -0.7
2.14
 -1.5
2.47
 0.0
     
12
Isabella Taib
Isabella Taib ('14)
Gentofte IK2.37
0.0
  
 PB
 
2.37 PB
 0.0
2.32
 0.0
1.91
 -1.1
     
13
Mila Hethey
Mila Hethey ('13)
KIF2.27
+0.4
  
 PB
 
2.04
 0.0
2.27 PB
 0.4
2.25
 0.0
     
14
Jóhanna Sólja Jensen
Jóhanna Sólja Jensen ('13)
Sparta1.96
-0.2
  
 
 
1.96
 -0.2
1.72
 0.0
1.53
 0.1
     
P9 Kuglestød 2.0 kg    
22.5.

Finale A

Finale
22.5.
1
Malou Dyrby
Malou Dyrby ('13)
Fredensborg AK5.24
  
 PB
 
4.53 PB  X4.96 PB5.23 PB5.24 PB  X  
2
Filuca Thomns
Filuca Thomns ('13)
IK Olympia4.92
  
 PB
 
3.73 PB3.89 PB3.234.54 PB4.504.92 PB  
3
Nola Sofia Rahbek Keseler
Nola Sofia Rahbek Keseler ('13)
Frederiksberg IF4.64
  
 PB
 
3.43  X4.64 PB4.094.274.13  
4
Tricia Nsubuga
Tricia Nsubuga ('13)
KIF4.59
  
 PB
 
4.07 SB4.30 PB4.59 PB4.084.564.50  
5
Julia Kjær-Christensen
Julia Kjær-Christensen ('13)
Sparta3.98
  
 
 
  X  X3.983.623.333.60  
6
Smilla Gram Jensen
Smilla Gram Jensen ('14)
Sparta3.66
  
 PB
 
3.12 PB3.66 PB3.523.043.213.27  
7
Jóhanna Sólja Jensen
Jóhanna Sólja Jensen ('13)
Sparta3.58
  
 PB
 
2.372.463.58 PB2.833.273.09  
8
Isolde Agerskov Perotti
Isolde Agerskov Perotti ('14)
Sparta3.46
  
 PB
 
3.45 PB  X2.983.46 PB2.842.97  
9
Mila Hethey
Mila Hethey ('13)
KIF3.20
  
 
 
2.923.20  X     
10
Margriet Thorsen
Margriet Thorsen ('13)
KIF3.01
  
 PB
 
1.89 PB  X3.01 PB     
P9 Boldkast 145 gram    
21.5.

Finale A

Finale
21.5.
1
Filuca Thomns
Filuca Thomns ('13)
IK Olympia28.42
  
 
 
28.4226.3125.0823.6224.5922.39  
2
Malou Dyrby
Malou Dyrby ('13)
Fredensborg AK26.12
  
 
 
24.8725.7725.4626.1223.7424.59  
3
Nola Sofia Rahbek Keseler
Nola Sofia Rahbek Keseler ('13)
Frederiksberg IF24.32
  
 PB
 
23.75 PB24.32 PB22.9919.909.04  X  
4
Niovi Kastrinakis
Niovi Kastrinakis ('13)
Sparta21.61
  
 
 
20.4121.6119.4117.2014.47  X  
5
Tricia Nsubuga
Tricia Nsubuga ('13)
KIF21.24
  
 
 
21.2419.2515.3020.0920.4816.22  
6
Clara Sand
Clara Sand ('13)
Sparta21.05
  
 PB
 
17.54 PB13.4821.05 PB  –  –  –  
7
Smilla Korbo Larsen
Smilla Korbo Larsen ('13)
HGATM 17.98
  
 PB
 
17.29 PB14.8816.2514.7917.98 PB  X  
8
Pauline Zinck Mogensen
Pauline Zinck Mogensen ('14)
IK Hellas16.44
  
 PB
 
16.44 PB11.1112.6413.1412.9813.69  
9
Pil Filtenborg
Pil Filtenborg ('13)
IK Olympia13.56
  
 PB
 
13.56 PB11.4712.49     
10
Vilma Skovgaard Pontoppidan
Vilma Skovgaard Pontoppidan ('13)
Sparta12.23
  
 PB
 
12.23 PB10.519.75     
11
Anna Riber Christensen
Anna Riber Christensen ('13)
DELTA11.34
  
 
 
6.8411.349.66     
12
Aviaja Jakobsen
Aviaja Jakobsen ('13)
Amager AC9.18
  
 PB
 
9.18 PB9.027.71     
13
Sarah Emilie Stühler Elbaum
Sarah Emilie Stühler Elbaum ('13)
Sparta5.06
  
 PB
 
5.06 PB4.333.62     
D7 40 m    
21.5. Vind: +2.8

Finale A

Finale
21.5.Vind: +2.8
1
Eigil Autrup Helgstrand
Eigil Autrup Helgstrand ('15)
Amager AC7.85 w
  
 
2
Sebastian Vargas
Sebastian Vargas ('16)
Sparta8.00 w
  
 
3
Herman WA Frederiksen
Herman WA Frederiksen ('15)
Trongårdens IF 8.92 w
  
 
4
Marley Elmerkjær
Marley Elmerkjær ('15)
Sparta9.08 w
  
 
5
Risheek Vijay Mohan
Risheek Vijay Mohan ('15)
Gentofte IK9.32 w
  
 
6
Max Asperud Bjerre
Max Asperud Bjerre ('16)
Sparta9.98 w
  
 
7
Aurele Roumain De La Touche
Aurele Roumain De La Touche ('15)
Sparta10.50 w
  
 
8
Carl Christian Holm Hansen
Carl Christian Holm Hansen ('16)
Sparta10.80 w
  
 
D7 Længdespring 1 m zone    
21.5.

Finale A

Finale
21.5.
1
Eigil Autrup Helgstrand
Eigil Autrup Helgstrand ('15)
Amager AC2.69
0.0
  
 PB
 
2.69 PB
 0.0
2.61
 1.3
2.54
 0.3
     
2
Sebastian Vargas
Sebastian Vargas ('16)
Sparta2.48
0.0
  
 PB
 
2.48 PB
 0.0
2.44
 -0.5
2.43
 0.0
     
3
Max Asperud Bjerre
Max Asperud Bjerre ('16)
Sparta2.31
-0.9
  
 PB
 
2.05 PB
 0.2
2.12 PB
 1.7
2.31 PB
 -0.9
     
4
Marley Elmerkjær
Marley Elmerkjær ('15)
Sparta2.10
-0.9
  
 PB
 
2.10 PB
 -0.9
  X1.94
 0.0
     
5
Herman WA Frederiksen
Herman WA Frederiksen ('15)
Trongårdens IF 1.77
-0.9
  
 PB
 
1.75 PB
 0.5
1.77 PB
 -0.9
1.67
 0.5
     
6
Aurele Roumain De La Touche
Aurele Roumain De La Touche ('15)
Sparta1.64
-1.5
  
 PB
 
1.64 PB
 -1.5
1.53
 0.9
1.50
 -1.1
     
7
Carl Christian Holm Hansen
Carl Christian Holm Hansen ('16)
Sparta1.51
-0.9
  
 PB
 
1.51 PB
 -0.9
1.35
 0.0
1.48
 1.3
     
D7 Boldkast 145 gram    
21.5.

Finale A

Finale
21.5.
1
Sebastian Vargas
Sebastian Vargas ('16)
Sparta15.86
  
 PB
 
15.86 PB  X11.63     
2
Eigil Autrup Helgstrand
Eigil Autrup Helgstrand ('15)
Amager AC12.79
  
 
 
12.798.549.22     
3
Marley Elmerkjær
Marley Elmerkjær ('15)
Sparta11.72
  
 PB
 
11.72 PB10.9710.61     
4
Max Asperud Bjerre
Max Asperud Bjerre ('16)
Sparta10.26
  
 PB
 
10.26 PB  X10.00     
5
Herman WA Frederiksen
Herman WA Frederiksen ('15)
Trongårdens IF 6.03
  
 
 
  X6.034.00     
6
Aurele Roumain De La Touche
Aurele Roumain De La Touche ('15)
Sparta3.96
  
 PB
 
3.96 PB3.623.22     
7
Carl Christian Holm Hansen
Carl Christian Holm Hansen ('16)
Sparta3.30
  
 PB
 
  X  X3.30 PB     
P7 40 m    
21.5. Vind: +1.6

Finale A

Finale
21.5.Vind: +1.6
1
Olivia Marisol Anitadatter
Olivia Marisol Anitadatter ('15)
Sparta8.11
  
 PB
2
Erna Birgitte Toth Larsen
Erna Birgitte Toth Larsen ('15)
KIF8.24
  
 PB
3
Alberte Herforth
Alberte Herforth ('15)
Greve Atletik8.83
  
 PB
4
Thilde Martinussen
Thilde Martinussen ('16)
Amager AC9.62
  
 PB
5
Alberte Ertman Brøndum
Alberte Ertman Brøndum ('15)
Amager AC9.65
  
 
6
Leonora Folting
Leonora Folting ('15)
Sparta10.24
  
 SB
7
Ivalu Jakobsen
Ivalu Jakobsen ('16)
Amager AC11.68
  
 
Finale B
21.5. Vind: +1.6
21.5.Vind: +1.6
1
Martha Eskelund
Martha Eskelund ('15)
Sparta9.67
  
 PB
2
Vigga Bøgh Carlsen
Vigga Bøgh Carlsen ('16)
Sparta10.82
  
 PB
4
Frida Nappi
Frida Nappi ('16)
Sparta10.83
  
 PB
5
Olesia Feodoruk
Olesia Feodoruk ('15)
Sparta11.01
  
 PB
6
Sophia Aida Nielsen
Sophia Aida Nielsen ('16)
Sparta12.50
  
 PB
7
Liva Soe
Liva Soe ('16)
Sparta13.19
  
 PB
8
Liva Lind Følsgaard
Liva Lind Følsgaard ('16)
Sparta13.68
  
 PB
P7 Længdespring 1 m zone    
21.5.

Finale A

Finale
21.5.
1
Erna Birgitte Toth Larsen
Erna Birgitte Toth Larsen ('15)
KIF2.66
+1.0
  
 
 
2.55
 0.0
2.66
 1.0
  X     
2
Leonora Folting
Leonora Folting ('15)
Sparta2.60
0.0
  
 PB
 
1.45 SB
 -0.5
1.56 SB
 0.1
2.60 PB
 0.0
     
3
Olivia Marisol Anitadatter
Olivia Marisol Anitadatter ('15)
Sparta2.40
+0.5
  
 PB
 
1.28 SB
 0.9
2.40 PB
 0.5
2.06
 2.6
     
4
Alberte Herforth
Alberte Herforth ('15)
Greve Atletik2.17
+1.5
  
 PB
 
  X1.35 PB
 0.0
2.17 PB
 1.5
     
5
Thilde Martinussen
Thilde Martinussen ('16)
Amager AC2.07
0.0
  
 PB
 
2.07 PB
 0.0
1.82
 -0.2
2.05
 0.0
     
6
Alberte Ertman Brøndum
Alberte Ertman Brøndum ('15)
Amager AC2.06
-0.2
  
 PB
 
1.74 PB
 0.0
2.06 PB
 -0.2
2.05
 0.0
     
7
Martha Eskelund
Martha Eskelund ('15)
Sparta1.84
-0.3
  
 PB
 
1.83 PB
 0.9
1.84 PB
 -0.3
1.48
 0.0
     
8
Ivalu Jakobsen
Ivalu Jakobsen ('16)
Amager AC1.73
+0.4
  
 PB
 
1.72 PB
 0.0
1.73 PB
 0.4
1.61
 0.9
     
9
Olesia Feodoruk
Olesia Feodoruk ('15)
Sparta1.64
0.0
  
 PB
 
1.28 PB
 0.0
  X1.64 PB
 0.0
     
10
Liva Lind Følsgaard
Liva Lind Følsgaard ('16)
Sparta1.60
+0.3
  
 PB
 
  X1.49 PB
 0.0
1.60 PB
 0.3
     
11
Vigga Bøgh Carlsen
Vigga Bøgh Carlsen ('16)
Sparta1.44
+1.2
  
 PB
 
1.44 PB
 1.2
1.40
 -0.1
1.25
 0.0
     
12
Liva Soe
Liva Soe ('16)
Sparta1.36
+0.8
  
 PB
 
  X1.36 PB
 0.8
1.29
 0.0
     
13
Sophia Aida Nielsen
Sophia Aida Nielsen ('16)
Sparta1.25
+0.6
  
 PB
 
  X1.25 PB
 0.6
1.12
 0.0
     
Frida Nappi
Frida Nappi ('16)
Sparta NM
  
 
 
  –  –  –     
P7 Boldkast 145 gram    
21.5.

Finale A

Finale
21.5.
1
Olivia Marisol Anitadatter
Olivia Marisol Anitadatter ('15)
Sparta13.44
  
 PB
 
10.13 PB8.9813.44 PB     
2
Sophia Aida Nielsen
Sophia Aida Nielsen ('16)
Sparta10.70
  
 PB
 
6.00 PB4.9610.70 PB     
3
Olesia Feodoruk
Olesia Feodoruk ('15)
Sparta8.32
  
 PB
 
8.32 PB  X6.02     
4
Alberte Ertman Brøndum
Alberte Ertman Brøndum ('15)
Amager AC7.71
  
 PB
 
6.23 PB7.58 PB7.71 PB     
5
Erna Birgitte Toth Larsen
Erna Birgitte Toth Larsen ('15)
KIF6.89
  
 
 
6.896.87  X     
6
Ivalu Jakobsen
Ivalu Jakobsen ('16)
Amager AC5.93
  
 
 
4.634.955.93     
7
Liva Lind Følsgaard
Liva Lind Følsgaard ('16)
Sparta5.44
  
 PB
 
1.67 PB4.43 PB5.44 PB     
8
Alberte Herforth
Alberte Herforth ('15)
Greve Atletik5.38
  
 PB
 
5.38 PB2.703.97     
9
Leonora Folting
Leonora Folting ('15)
Sparta5.09
  
 SB
 
5.09 SB4.063.05     
10
Liva Soe
Liva Soe ('16)
Sparta4.93
  
 PB
 
4.93 PB  X3.49     
11
Martha Eskelund
Martha Eskelund ('15)
Sparta4.90
  
 PB
 
4.87 PB4.90 PB2.42     
12
Thilde Martinussen
Thilde Martinussen ('16)
Amager AC4.89
  
 PB
 
4.78 PB  X4.89 PB     
Frida Nappi
Frida Nappi ('16)
Sparta NM
  
 
 
  X  X  –     
Vigga Bøgh Carlsen
Vigga Bøgh Carlsen ('16)
Sparta NM
  
 
 
  X  X  X     
M60 Diskoskast 1.0 kg    
22.5.

Finale A

Finale
22.5.
1René NyboRené Nybo ('61)Hvidovre AM38.46
  
 
 
37.1537.3138.1538.2938.1138.46  

Seneste resultater

18.8SkiveSkive Torsdagsstævne
18.8FrederiksbergFIF UP-Stævne
17.8RønneViking 10.000m 2022
16.8TårnbyTracks Amager
13‐14.8KøbenhavnSparta Sprintstævne
13‐14.8KøbenhavnDM Mangekamp
13‐14.8KøbenhavnMangekamp U14
13‐14.8KøbenhavnMangekamp D11/P11
12‐14.8TórshavnFM fyri vaksin á Tórsbreyt
10.8KøbenhavnSparta Summer Jump 01
6.8HelsingørSommer spring og kast
6‐7.8AabenraaStævne trænings samling masters
6.8GreveVindsprint
4.8GreveSommerkast III
30.7HelsingørSommerkast
30.7HvidovreSommerkast II
25.7VejleVejlekast 2
23.7RandersPV Camp Stævne
21.7AarhusSommerkast 2
16.7HvidovreSommerkast
14.7AarhusSommerkast 1
13.7Korsør Sommerstævne i forbindelse med besøg fra Motala AIF
10.7København1500 meter med håndstoppede tider
2.7TórshavnFøroyaleikir á Tórsbreyt
1.7AabenraaSommer kast Aabenraa
29.6Skiveskivekast 5-22
28.6VejleVejle Kast
24‐26.6AalborgDM Senior
24.6BallerupFredagskast
22.6Maribo Point stævne
22.6BallerupSommerferiestævne
20.6VibyViby Sprint
19.6EsbjergKast igen
19.6StoholmNVJ Stævne i Stoholm
19.6KøgeKøge Summer Throwing
18.6OdenseOdense Atletik Stangspringsstævne 2
18.6EsbjergRegions-stor-stævne
16.6KøbenhavnCopenhagen Athletics Games
15.6AalborgAalborg Outdoor 2
15.6Skiveskivekast 4-22
15.6HillerødNordsjælland mesterskaberne
14.6KøbenhavnTracks Østerbro
13.6HerlevHerlev High - højde og diskos
13.6Odense2. Nålestævne Odense
13.6Skiveskivekast 3-22
12.6AarhusBestseller Aarhus Halvmarathon
11.6EsbjergEsbjerg kast
11‐12.6HvidovreCopenhagen Open, 10 års jubilæum
10.6RandersDT Masters MIX 2. Runde
10.6BallerupFredags kast
9.6KoldingRegionsstævne
8.6RandersDT Masters 2. Runde
8.6GreveDT master, Sjælland, 2. runde
7.6OdenseMaster Holdkamp
7.6KøbenhavnTRACKS - Østerbro
6.6KøbenhavnRoyal Run Elitemile
4.6OdenseOdense Atletik Stangspring + diskos
4.6TórshavnBetri Stórkapping 3
4‐5.6FrederiksbergEurotrack 2022
4‐5.6RandersVestdanske Mesterskab Ungdom og Senior