Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Randers: 2000 m og 3000 m Forhindringsløbsstævne 15.5.2022
Langvang Atletik Stadion

M Højdespring    

Finale A

Finale
1Max Kørner AndersenMax Kørner Andersen ('03)Randers Freja1.80
  
 SB
 
1.70 SB
 XO
1.75 SB
 XO
1.80 SB
  O
1.85
XXX
    
2Per Egge RasmussenPer Egge Rasmussen ('59)Randers Freja1.40
  
 SB
 
1.30 SB
  O
1.35 SB
  O
1.40 SB
  O
1.45
XXX
    
M Spydkast 800 gram    

Finale A

Finale
1Oliver ShadwellOliver Shadwell ('97)Randers Freja44.99
  
 PB
 
44.99 PB39.47  X40.0040.47  –  
2Max Kørner AndersenMax Kørner Andersen ('03)Randers Freja35.42
  
 SB
 
34.57 SB34.5335.42 SB32.5633.7934.87  
K 2000 m forh.    

Finale A

Finale
1Marguerite SørensenMarguerite Sørensen ('07)Aalborg Øst RRC8:51.09
  
 SB
2Karoline Kalsmose JakobsenKaroline Kalsmose Jakobsen ('07)Aarhus 19009:03.32
  
 PB
3Mathilde FoghMathilde Fogh ('05)Randers Freja10:02.50
  
 PB
K 3000 m forh.    

Finale A

Finale
1Mathilde Diekema JensenMathilde Diekema Jensen ('94)Aarhus 190010:38.38
  
 PB
D19 Kuglestød 6.0 kg    

Finale A

Finale
1Max Kørner AndersenMax Kørner Andersen ('03)Randers Freja14.19
  
 PB
 
13.79 PB13.6913.7114.19 PB  X  X  
2Jonas DufresneJonas Dufresne ('04)Randers Freja12.39
  
 PB
 
  X12.07 PB12.26 PB  X  X12.39 PB  
M60 Kuglestød 5.0 kg    

Finale A

Finale
1Per Egge RasmussenPer Egge Rasmussen ('59)Randers Freja8.93
  
 SB
 
8.128.93 SB8.508.48  X8.73  

Seneste resultater

18.8SkiveSkive Torsdagsstævne
18.8FrederiksbergFIF UP-Stævne
17.8RønneViking 10.000m 2022
16.8TårnbyTracks Amager
13‐14.8KøbenhavnSparta Sprintstævne
13‐14.8KøbenhavnDM Mangekamp
13‐14.8KøbenhavnMangekamp U14
13‐14.8KøbenhavnMangekamp D11/P11
12‐14.8TórshavnFM fyri vaksin á Tórsbreyt
10.8KøbenhavnSparta Summer Jump 01
6.8HelsingørSommer spring og kast
6‐7.8AabenraaStævne trænings samling masters
6.8GreveVindsprint
4.8GreveSommerkast III
30.7HelsingørSommerkast
30.7HvidovreSommerkast II
25.7VejleVejlekast 2
23.7RandersPV Camp Stævne
21.7AarhusSommerkast 2
16.7HvidovreSommerkast
14.7AarhusSommerkast 1
13.7Korsør Sommerstævne i forbindelse med besøg fra Motala AIF
10.7København1500 meter med håndstoppede tider
2.7TórshavnFøroyaleikir á Tórsbreyt
1.7AabenraaSommer kast Aabenraa
29.6Skiveskivekast 5-22
28.6VejleVejle Kast
24‐26.6AalborgDM Senior
24.6BallerupFredagskast
22.6Maribo Point stævne
22.6BallerupSommerferiestævne
20.6VibyViby Sprint
19.6EsbjergKast igen
19.6StoholmNVJ Stævne i Stoholm
19.6KøgeKøge Summer Throwing
18.6OdenseOdense Atletik Stangspringsstævne 2
18.6EsbjergRegions-stor-stævne
16.6KøbenhavnCopenhagen Athletics Games
15.6AalborgAalborg Outdoor 2
15.6Skiveskivekast 4-22
15.6HillerødNordsjælland mesterskaberne
14.6KøbenhavnTracks Østerbro
13.6HerlevHerlev High - højde og diskos
13.6Odense2. Nålestævne Odense
13.6Skiveskivekast 3-22
12.6AarhusBestseller Aarhus Halvmarathon
11.6EsbjergEsbjerg kast
11‐12.6HvidovreCopenhagen Open, 10 års jubilæum
10.6RandersDT Masters MIX 2. Runde
10.6BallerupFredags kast
9.6KoldingRegionsstævne
8.6RandersDT Masters 2. Runde
8.6GreveDT master, Sjælland, 2. runde
7.6OdenseMaster Holdkamp
7.6KøbenhavnTRACKS - Østerbro
6.6KøbenhavnRoyal Run Elitemile
4.6OdenseOdense Atletik Stangspring + diskos
4.6TórshavnBetri Stórkapping 3
4‐5.6FrederiksbergEurotrack 2022
4‐5.6RandersVestdanske Mesterskab Ungdom og Senior