Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Randers: 2000 m og 3000 m Forhindringsløbsstævne 15.5.2022
Langvang Atletik Stadion

M Højdespring    

Finale A

Finale
1Max Kørner AndersenMax Kørner Andersen ('03)Randers Freja1.80
  
 SB
 
1.70
 XO
1.75
 XO
1.80
  O
1.85
XXX
    
2Per Egge RasmussenPer Egge Rasmussen ('59)Randers Freja1.40
  
 SB
 
1.30
  O
1.35
  O
1.40
  O
1.45
XXX
    
M Spydkast 800 gram    

Finale A

Finale
1Oliver ShadwellOliver Shadwell ('97)Randers Freja44.99
  
 PB
 
44.99 PB39.47  X40.0040.47  –  
2Max Kørner AndersenMax Kørner Andersen ('03)Randers Freja35.42
  
 SB
 
34.57 SB34.5335.42 SB32.5633.7934.87  
K 2000 m forh.    

Finale A

Finale
1Marguerite Weinreich SørensenMarguerite Weinreich Sørensen ('07)Aalborg Øst RRC8:51.09
  
 SB
2Karoline Kalsmose JakobsenKaroline Kalsmose Jakobsen ('07)Aarhus 19009:03.32
  
 PB
3Mathilde FoghMathilde Fogh ('05)Randers Freja10:02.50
  
 PB
K 3000 m forh.    

Finale A

Finale
1Mathilde Diekema JensenMathilde Diekema Jensen ('94)Aarhus 190010:38.38
  
 PB
D19 Kuglestød 6.0 kg    

Finale A

Finale
1Max Kørner AndersenMax Kørner Andersen ('03)Randers Freja14.19
  
 PB
 
13.79 PB13.6913.7114.19 PB  X  X  
2Jonas DufresneJonas Dufresne ('04)Randers Freja12.39
  
 PB
 
  X12.07 PB12.26 PB  X  X12.39 PB  
M60 Kuglestød 5.0 kg    

Finale A

Finale
1Per Egge RasmussenPer Egge Rasmussen ('59)Randers Freja8.93
  
 SB
 
8.128.93 SB8.508.48  X8.73  

Seneste resultater

21.4SkanderborgKlubstævne
17.4GreveKlubkastestævne
16.4HaderslevLøbestævne
16.4BallerupKastestævne 2
13.4BallerupBallerup Spring Walk
13.4Viborg50km & 100km
13.4ViborgDM 100K
7.4LyngbyKlubstævne
7.4CharlottenlundStrandvejen 5 K/Craft Løbe Cup
7.4HvidovreInde KM Hvidovre AM
6.4SilkeborgTunge kast i Silkeborg
6.4HaderslevHif 5000m forårsløb
2.4BallerupKastestævne 1
30.3SilkeborgPåskekastestævne
28.3AabenraaLangfredag kastemangekamp
24.3EsbjergKast hammer-diskos
23.3RandersVestdanske Mesterskaber Ungdom Hold Inde
17.3HvidovreHvidovre Indoor 3
17.3KøbenhavnFriløbet
16.3BallerupNational Vinterkast
14.3Skive1000 m
14.3KøbenhavnSparta Kids Indoor
10.3OdenseCRAFT Løbe Cup 4
9.3HelsingørKronborg Games 3
3.3KøbenhavnNike Spring Run
2‐3.3SkiveDMU Inde
26.2KøbenhavnPole Vault - jump high
17.2HvidovreFladspring 1
16‐17.2OdenseDM inde
14.2AalborgAalborg Indoor II
10.2RandersDGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2HvidovreHvidovre Indoor 2
6.2OdenseOdense Indoor Running
5.2OdenseMinistævne 2
4.2HvidovreKast
3.2SkiveIndoor III Skive
3.2HelsingørKronborg Games 2
3‐4.2RandersDM Mangekamp
3‐4.2RandersDM Masters
3‐4.2RandersVinterkast
30.1RandersInternt Freja stævne
27.1KøbenhavnWeight & Shot Challenge
27‐28.1AarhusVDMUi
23.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
23.1HvidovreSpringstævne
21.1SæbyNålestævne
20.1SkiveIndoor II Skive
20.1BallerupDM kapgang
20‐21.1BallerupØst-inde
16.1Randers1500 m
13.1RandersRanders Indoor
13.1HelsingørKronborg Games 1
7.1HvidovreHvidovre Indoor 1
31.12AarhusNytårsløbet
31.12KøbenhavnSparta Nytårsløb
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12AarhusSidste Chancen
19.12BallerupKuglestøds stævne
16.12SkiveIndoor I Skive
16.12SkiveOutdoor 1 Skive