Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

København: Mangekamps Tribute Sparta 21‐22.5.2022
Østerbro

M Tikamp    
22.5.

Finale A

Finale
22.5.
1Jonas N. BjerremandJonas N. Bjerremand ('98)Aarhus 19007022
  
 PB
 
11,57/+1,66,72/+0,613,431,9453,3915,30/+0,934,664,3055,764.39,74
2Nikolaj GrønbechNikolaj Grønbech ('02)Sparta6388
  
 PB
 
11,38/+1,46,71/0,012,531,8252,2223,83/+0,936,704,9057,674.57,40
3Tobias AnderssonTobias Andersson ('02)Greve Atletik6302
  
 PB
 
10,92/+1,46,70/+0,511,761,7651,3117,47/+0,933,733,7042,654.51,35
4Oswald CarstensenOswald Carstensen ('02)Sparta6174
  
 PB
 
11,62/+1,66,18/+1,612,491,7353,3316,36/+0,934,073,9044,584.51,52
K Syvkamp    
22.5.

Finale A

Finale
22.5.
1Nickoline Skifter AndersenNickoline Skifter Andersen ('98)Sparta5343
  
 SB
 
15,80/+1,21,5014,6325,41/+0,95,99/0,040,232.23,34
2Nikoline Lybæk PetersenNikoline Lybæk Petersen ('98)Aarhus 19004860
  
 PB
 
14,98/+1,21,5910,0526,62/+0,95,62/+1,139,122.35,11
3Julie Kalstrup SchulzJulie Kalstrup Schulz Aarhus 19004173
  
 SB
 
16,14/+1,21,5010,0727,58/+0,94,98/+0,828,692.33,41
4Mathilde Kreiberg SkouMathilde Kreiberg Skou ('02)Aarhus 1900DNF
  
 
 
14,45/+1,21,5310,0825,67/+0,9NMNMNM
5Sandra BöllSandra Böll ('94)SpartaDNF
  
 
 
14,85/+1,2NMNMNMNMNMNM
D19 Tikamp U20    
22.5.

Finale A

Finale
22.5.
1Sebastian Højriis MonneretSebastian Højriis Monneret ('03)Sparta7225
  
 PB
 
11,11/+1,46,74/-0,914,251,7949,6414,88/+0,538,074,3047,174.36,24
2Sofus Olivarius VølundSofus Olivarius Vølund ('04)Sparta6753
  
 PB
 
11,33/+1,46,55/+0,914,131,9149,9415,32/+0,533,663,5054,215.10,94
3Malte BankMalte Bank ('03)Sparta6675
  
 PB
 
11,15/+1,46,80/+1,013,291,8250,5015,67/+0,534,573,8044,985.00,25
4Noah Birk MeissnerNoah Birk Meissner ('03)Skive AM6424
  
 PB
 
11,55/+1,66,16/-0,89,891,7353,0015,40/+0,539,163,7058,034.46,81
5Mads Rubek VitoftMads Rubek Vitoft ('03)Sparta6133
  
 PB
 
11,82/+1,66,34/+0,412,401,8555,5717,05/+0,537,194,0042,814.56,40
6Lukas Medina SørensenLukas Medina Sørensen ('03)KIF3629
  
 PB
 
11,83/+1,66,03/0,011,46NHDNF17,34/+0,527,973,0037,50DNF
P19 Syvkamp    
22.5.

Finale A

Finale
22.5.
1Karla SchärfeKarla Schärfe ('03)Sparta5159
  
 PB
 
14,59/+1,21,6811,5227,21/+0,95,67/+1,141,062.31,76
2Betty Marie Ramsgaard JensenBetty Marie Ramsgaard Jensen ('04)Sparta4864
  
 PB
 
15,04/+1,21,4711,3125,80/+0,95,61/0,031,372.23,73
3Josefine Skifter AndersenJosefine Skifter Andersen ('03)DELTA4821
  
 PB
 
15,12/+1,21,5310,4926,37/+0,95,75/0,036,732.34,79
D17 Tikamp U18    
22.5.

Finale A

Finale
22.5.
1Joel Frederik von d'AhéJoel Frederik von d'Ahé ('06)Sparta6088
  
 PB
 
11,42/+1,66,28/+0,512,201,6451,1915,81/+0,131,703,5034,204.36,64
2Asger Pape LiboriussenAsger Pape Liboriussen ('05)Sparta5480
  
 PB
 
12,20/+1,65,87/0,012,951,8254,8916,81/+0,136,202,9033,645.13,93
3Adam Sandbjerg LindAdam Sandbjerg Lind ('05)Aarhus 19005339
  
 SB
 
11,55/+1,46,12/+1,812,471,5554,8515,51/+0,1NM3,5044,185.02,68
P17 Syvkamp U18    
22.5.

Finale A

Finale
22.5.
1Rebekka KordonRebekka Kordon ('05)Haderslev IF4334
  
 PB
 
15,00/+1,91,539,6927,84/+0,95,22/0,027,732.35,04
D15 Nikamp U16    
22.5.

Finale A

Finale
22.5.
1August Skytte ChristensenAugust Skytte Christensen ('07)BAK5254
  
 PB
 
14,53/+0,539,062,8025,8124,55/+0,95,94/0,013,341,702.29,36
2Oliver MikkelsenOliver Mikkelsen ('08)Sparta4780
  
 PB
 
15,13/+0,524,542,5034,6624,83/+0,95,87/+0,39,721,672.20,78
3Mads VincentsenMads Vincentsen ('07)Sparta4723
  
 PB
 
15,97/+0,530,762,6040,4926,45/+0,95,58/0,010,301,552.16,07
4Malthe Nikolaj Godsk JørgensenMalthe Nikolaj Godsk Jørgensen ('08)Sparta3007
  
 PB
 
18,92/+0,517,092,3024,7228,49/+0,94,31/+0,86,621,462.31,08
P15 Syvkamp P15    
22.5.

Finale A

Finale
22.5.
1Amalie Sofie NielsenAmalie Sofie Nielsen ('07)Sparta4221
  
 PB
 
13,03/0,01,4011,6828,47/-0,84,91/+1,121,372.46,00
2Vibe Konrad OlsenVibe Konrad Olsen ('07)Odense Atletik 4051
  
 PB
 
13,47/0,01,318,2427,30/-0,84,46/+0,425,452.32,13
3Ingrid Olivarius VølundIngrid Olivarius Vølund ('07)Sparta4009
  
 PB
 
12,98/0,01,317,8928,06/-0,84,65/-0,422,482.33,94
4Louise Lehman JensenLouise Lehman Jensen ('08)Frederiksberg IF3684
  
 PB
 
16,11/0,01,469,2029,05/-0,84,18/+0,430,752.43,21
Emilie AaquistEmilie Aaquist ('08)Randers FrejaDNF
  
 
 
16,36/0,01,286,4429,86/-0,84,05/0,013,82NM
M 100 m    
21.5. Vind: +1.6

Finale A

Finale
21.5.Vind: +1.6
1Joel Frederik von d'AhéJoel Frederik von d'Ahé ('06)Sparta11.42
  
 PB
2Noah Birk MeissnerNoah Birk Meissner ('03)Skive AM11.55
  
 PB
3Jonas N. BjerremandJonas N. Bjerremand ('98)Aarhus 190011.57
  
 PB
4Oswald CarstensenOswald Carstensen ('02)Sparta11.62
  
 PB
5Mads Rubek VitoftMads Rubek Vitoft ('03)Sparta11.82
  
 PB
6Lukas Medina SørensenLukas Medina Sørensen ('03)KIF11.83
  
 SB
7Asger Pape LiboriussenAsger Pape Liboriussen ('05)Sparta12.20
  
 PB
Finale B
21.5. Vind: +1.4
21.5.Vind: +1.4
1Tobias AnderssonTobias Andersson ('02)Greve Atletik10.92
  
 PB
2Sebastian Højriis MonneretSebastian Højriis Monneret ('03)Sparta11.11
  
 PB
3Malte BankMalte Bank ('03)Sparta11.15
  
 
4Sofus Olivarius VølundSofus Olivarius Vølund ('04)Sparta11.33
  
 PB
5Nikolaj GrønbechNikolaj Grønbech ('02)Sparta11.38
  
 SB
6Adam Sandbjerg LindAdam Sandbjerg Lind ('05)Aarhus 190011.55
  
 SB
M 400 m    
21.5.

Finale A

Finale
21.5.
1Sofus Olivarius VølundSofus Olivarius Vølund ('04)Sparta49.94
  
 PB
2Malte BankMalte Bank ('03)Sparta50.50
  
 PB
3Joel Frederik von d'AhéJoel Frederik von d'Ahé ('06)Sparta51.19
  
 PB
4Oswald CarstensenOswald Carstensen ('02)Sparta53.33
  
 PB
5Asger Pape LiboriussenAsger Pape Liboriussen ('05)Sparta54.89
  
 PB
6Mads Rubek VitoftMads Rubek Vitoft ('03)Sparta55.57
  
 PB
Lukas Medina SørensenLukas Medina Sørensen ('03)KIF DNF
  
 
Finale B
21.5.
21.5.
1Sebastian Højriis MonneretSebastian Højriis Monneret ('03)Sparta49.64
  
 PB
2Tobias AnderssonTobias Andersson ('02)Greve Atletik51.31
  
 SB
3Nikolaj GrønbechNikolaj Grønbech ('02)Sparta52.22
  
 SB
4Noah Birk MeissnerNoah Birk Meissner ('03)Skive AM53.00
  
 SB
5Jonas N. BjerremandJonas N. Bjerremand ('98)Aarhus 190053.39
  
 SB
6Adam Sandbjerg LindAdam Sandbjerg Lind ('05)Aarhus 190054.85
  
 SB
M 1500 m    
22.5.

Finale A

Finale
22.5.
1Sebastian Højriis MonneretSebastian Højriis Monneret ('03)Sparta4:36.24
  
 PB
2Joel Frederik von d'AhéJoel Frederik von d'Ahé ('06)Sparta4:36.64
  
 PB
3Jonas N. BjerremandJonas N. Bjerremand ('98)Aarhus 19004:39.74
  
 SB
4Noah Birk MeissnerNoah Birk Meissner ('03)Skive AM4:46.81
  
 SB
5Tobias AnderssonTobias Andersson ('02)Greve Atletik4:51.35
  
 SB
6Oswald CarstensenOswald Carstensen ('02)Sparta4:51.52
  
 SB
7Mads Rubek VitoftMads Rubek Vitoft ('03)Sparta4:56.40
  
 SB
8Nikolaj GrønbechNikolaj Grønbech ('02)Sparta4:57.40
  
 SB
9Malte BankMalte Bank ('03)Sparta5:00.25
  
 SB
10Adam Sandbjerg LindAdam Sandbjerg Lind ('05)Aarhus 19005:02.68
  
 PB
11Sofus Olivarius VølundSofus Olivarius Vølund ('04)Sparta5:10.94
  
 SB
12Asger Pape LiboriussenAsger Pape Liboriussen ('05)Sparta5:13.93
  
 PB
Lukas Medina SørensenLukas Medina Sørensen ('03)KIF DNF
  
 
M 110 m hæk 91.4 cm    
22.5. Vind: +0.1

Finale A

Finale
22.5.Vind: +0.1
1Adam Sandbjerg LindAdam Sandbjerg Lind ('05)Aarhus 190015.51
  
 PB
2Joel Frederik von d'AhéJoel Frederik von d'Ahé ('06)Sparta15.81
  
 PB
3Asger Pape LiboriussenAsger Pape Liboriussen ('05)Sparta16.81
  
 PB
M 110 m hæk 99.1 cm    
Finale B
22.5. Vind: +0.5
22.5.Vind: +0.5
1Sebastian Højriis MonneretSebastian Højriis Monneret ('03)Sparta14.88
  
 
2Sofus Olivarius VølundSofus Olivarius Vølund ('04)Sparta15.32
  
 PB
3Noah Birk MeissnerNoah Birk Meissner ('03)Skive AM15.40
  
 
4Malte BankMalte Bank ('03)Sparta15.67
  
 
5Mads Rubek VitoftMads Rubek Vitoft ('03)Sparta17.05
  
 
6Lukas Medina SørensenLukas Medina Sørensen ('03)KIF17.34
  
 PB
M 110 m hæk    
Finale C
22.5. Vind: +0.9
22.5.Vind: +0.9
1Jonas N. BjerremandJonas N. Bjerremand ('98)Aarhus 190015.30
  
 PB
2Oswald CarstensenOswald Carstensen ('02)Sparta16.36
  
 PB
3Tobias AnderssonTobias Andersson ('02)Greve Atletik17.47
  
 PB
4Nikolaj GrønbechNikolaj Grønbech ('02)Sparta23.83
  
 PB
M Højdespring    
21.5.

Finale A

Finale
21.5.
1Jonas N. BjerremandJonas N. Bjerremand ('98)Aarhus 19001.94
  
 SB
 
1.79 SB
  O
1.85 SB
  O
1.88 SB
  O
1.91 SB
  O
1.94 SB
  O
1.97
XXX
  
2Sofus Olivarius VølundSofus Olivarius Vølund ('04)Sparta1.91
  
 SB
 
1.76 SB
  O
1.82 SB
  O
1.85 SB
 XO
1.88 SB
 XO
1.91 SB
  O
1.94
XXX
  
3Mads Rubek VitoftMads Rubek Vitoft ('03)Sparta1.85
  
 PB
 
1.70 SB
 XO
1.76 SB
  O
1.79 SB
  O
1.82 =PB
  O
1.85 PB
 XO
1.88
XXX
  
4Nikolaj GrønbechNikolaj Grønbech ('02)Sparta1.82
  
 SB
 
1.70 SB
  O
1.73 SB
  O
1.76 SB
  O
1.79 SB
  O
1.82 SB
 XO
1.85
XXX
  
5Malte BankMalte Bank ('03)Sparta1.82
  
 SB
 
1.64 SB
  O
1.67 SB
  O
1.70 SB
  O
1.73 SB
  O
1.76 SB
  O
1.79 SB
 XO
1.82 SB
XXO
1.85
XXX
6Asger Pape LiboriussenAsger Pape Liboriussen ('05)Sparta1.82
  
 SB
 
1.70
  O
1.73
XXO
1.76
  O
1.79 SB
 XO
1.82 SB
XXO
1.85
XXX
  
7Sebastian Højriis MonneretSebastian Højriis Monneret ('03)Sparta1.79
  
 PB
 
1.55 SB
  O
1.61 SB
 XO
1.64 SB
  O
1.67 SB
  O
1.70 SB
  O
1.73 SB
  O
1.76 SB
  O
1.79 PB
 XO
1.82
XXX
       
8Tobias AnderssonTobias Andersson ('02)Greve Atletik1.76
  
 PB
 
1.61 SB
  O
1.67 SB
  O
1.70 SB
  O
1.73 SB
 XO
1.76 PB
  O
1.79
XXX
  
9Noah Birk MeissnerNoah Birk Meissner ('03)Skive AM1.73
  
 SB
 
1.70 SB
  O
1.73 SB
  O
1.76
XXX
     
10Oswald CarstensenOswald Carstensen ('02)Sparta1.73
  
 PB
 
1.61 SB
  O
1.64 SB
 XO
1.67 SB
  O
1.70 SB
  O
1.73 PB
XXO
1.76
XXX
  
11Joel Frederik von d'AhéJoel Frederik von d'Ahé ('06)Sparta1.64
  
 
 
1.55
 XO
1.58
  O
1.61
  O
1.64
XXO
1.67
XXX
   
12Adam Sandbjerg LindAdam Sandbjerg Lind ('05)Aarhus 19001.55
  
 SB
 
1.55 SB
  O
1.61
XXX
      
Lukas Medina SørensenLukas Medina Sørensen ('03)KIF NH
  
 
 
1.55
XXX
       
M Stangspring    
22.5.

Finale A

Finale
22.5.
1Nikolaj GrønbechNikolaj Grønbech ('02)Sparta4.90
  
 SB
 
4.50 SB
 XO
4.70 SB
  O
4.80 SB
XXO
4.90 SB
 XO
5.00
xxx
   
2Jonas N. BjerremandJonas N. Bjerremand ('98)Aarhus 19004.30
  
 =PB
 
3.70 SB
  O
3.80 SB
  O
3.90 SB
 XO
4.00 =PB
  O
4.10 PB
  O
4.20 PB
  O
4.30 PB
  O
4.40
XXX
3Sebastian Højriis MonneretSebastian Højriis Monneret ('03)Sparta4.30
  
 PB
 
3.60 SB
  O
3.80 SB
  O
4.00 PB
  O
4.10 PB
  O
4.20 PB
XXO
4.30 PB
  O
4.40
XXX
 
4Mads Rubek VitoftMads Rubek Vitoft ('03)Sparta4.00
  
 SB
 
3.60 SB
 XO
3.70 SB
  O
3.80 SB
  O
3.90 SB
 XO
4.00 SB
 XO
4.10
XXX
  
5Oswald CarstensenOswald Carstensen ('02)Sparta3.90
  
 SB
 
3.70 SB
 XO
3.80 SB
  O
3.90 SB
  O
4.00
XXX
    
6Malte BankMalte Bank ('03)Sparta3.80
  
 =PB
 
3.30 SB
  O
3.40 SB
  O
3.50 SB
  O
3.60 =PB
  O
3.70 PB
XXO
3.80 PB
XXO
3.90
XXX
 
7Tobias AnderssonTobias Andersson ('02)Greve Atletik3.70
  
 PB
 
3.20 SB
  O
3.40 =PB
  O
3.50 PB
  O
3.60 PB
  O
3.70 PB
 XO
3.80
XXX
  
8Noah Birk MeissnerNoah Birk Meissner ('03)Skive AM3.70
  
 SB
 
3.50 SB
  O
3.60 SB
  O
3.70 SB
XXO
3.80
XXX
    
9Adam Sandbjerg LindAdam Sandbjerg Lind ('05)Aarhus 19003.50
  
 SB
 
3.50 SB
  O
3.60
XXX
      
10Sofus Olivarius VølundSofus Olivarius Vølund ('04)Sparta3.50
  
 PB
 
3.10 SB
  O
3.30 SB
  O
3.40 SB
 XO
3.50 PB
  O
3.60
XXX
   
11Joel Frederik von d'AhéJoel Frederik von d'Ahé ('06)Sparta3.50
  
 PB
 
3.00 PB
  O
3.10 PB
  O
3.20 PB
  O
3.30 PB
  O
3.40 PB
  O
3.50 PB
 XO
3.60
XXX
 
12Lukas Medina SørensenLukas Medina Sørensen ('03)KIF3.00
  
 SB
 
2.70 SB
  O
2.80 SB
  O
2.90 SB
  O
3.00 SB
XXO
3.10
XXX
   
13Asger Pape LiboriussenAsger Pape Liboriussen ('05)Sparta2.90
  
 SB
 
2.70 SB
  O
2.80 SB
  O
2.90 SB
  O
3.00
XXX
    
M Længdespring    
21.5.

Finale A

Finale
21.5.
1Malte BankMalte Bank ('03)Sparta6.80
+1.0
  
 PB
 
  X  X6.80 PB
 1.0
     
2Sebastian Højriis MonneretSebastian Højriis Monneret ('03)Sparta6.74
-0.9
  
 PB
 
6.74 PB
 -0.9
  –  –     
3Jonas N. BjerremandJonas N. Bjerremand ('98)Aarhus 19006.72
+0.6
  
 PB
 
6.30
 0.0
6.72 PB
 0.6
  X     
4Nikolaj GrønbechNikolaj Grønbech ('02)Sparta6.71
0.0
  
 SB
 
  X6.71 SB
 0.0
6.58
 -1.1
     
5Tobias AnderssonTobias Andersson ('02)Greve Atletik6.70
+0.5
  
 PB
 
  X6.48 SB
 0.6
6.70 PB
 0.5
     
6Sofus Olivarius VølundSofus Olivarius Vølund ('04)Sparta6.55
+0.9
  
 PB
 
6.43
 1.4
6.55 PB
 0.9
6.50
 0.2
     
7Mads Rubek VitoftMads Rubek Vitoft ('03)Sparta6.34
+0.4
  
 PB
 
6.34 PB
 0.4
6.14
 0.8
6.01
 0.0
     
8Joel Frederik von d'AhéJoel Frederik von d'Ahé ('06)Sparta6.28
+0.5
  
 SB
 
  X6.17 SB
 1.4
6.28 SB
 0.5
     
9Oswald CarstensenOswald Carstensen ('02)Sparta6.18
+1.6
  
 PB
 
6.18 PB
 1.6
6.09
 0.0
6.06
 0.7
     
10Noah Birk MeissnerNoah Birk Meissner ('03)Skive AM6.16
-0.8
  
 SB
 
6.16 SB
 -0.8
6.16 =SB
 0.4
6.09
 -0.9
     
11Adam Sandbjerg LindAdam Sandbjerg Lind ('05)Aarhus 19006.12
+1.8
  
 PB
 
5.58 SB
 0.2
5.83
 2.4
6.12 PB
 1.8
     
12Lukas Medina SørensenLukas Medina Sørensen ('03)KIF6.03
0.0
  
 SB
 
6.03 SB
 0.0
  X5.95
 -0.3
     
13Asger Pape LiboriussenAsger Pape Liboriussen ('05)Sparta5.87
0.0
  
 
 
  X5.71
 -0.5
5.87
 0.0
     
M Kuglestød 5.0 kg    
21.5.

Finale A

Finale
21.5.
1Asger Pape LiboriussenAsger Pape Liboriussen ('05)Sparta12.95
  
 PB
 
12.4712.95 PB11.78     
2Adam Sandbjerg LindAdam Sandbjerg Lind ('05)Aarhus 190012.47
  
 SB
 
12.2312.0512.47 SB     
3Joel Frederik von d'AhéJoel Frederik von d'Ahé ('06)Sparta12.20
  
 PB
 
11.42 PB12.20 PB11.35     
M Kuglestød 6.0 kg    
21.5.

Finale A

Finale
21.5.
1Sebastian Højriis MonneretSebastian Højriis Monneret ('03)Sparta14.25
  
 PB
 
14.25 PB13.5413.55     
2Sofus Olivarius VølundSofus Olivarius Vølund ('04)Sparta14.13
  
 PB
 
13.58 PB13.0414.13 PB     
3Malte BankMalte Bank ('03)Sparta13.29
  
 PB
 
13.29 PB13.2812.65     
4Mads Rubek VitoftMads Rubek Vitoft ('03)Sparta12.40
  
 PB
 
11.77 PB12.20 PB12.40 PB     
5Lukas Medina SørensenLukas Medina Sørensen ('03)KIF11.46
  
 PB
 
11.46 PB11.3510.81     
6Noah Birk MeissnerNoah Birk Meissner ('03)Skive AM9.89
  
 SB
 
9.89 SB  X  X     
M Kuglestød 7.26 kg    
21.5.

Finale A

Finale
21.5.
1Jonas N. BjerremandJonas N. Bjerremand ('98)Aarhus 190013.43
  
 SB
 
12.9013.43 SB  X     
2Nikolaj GrønbechNikolaj Grønbech ('02)Sparta12.53
  
 PB
 
12.53 PB12.49  X     
3Oswald CarstensenOswald Carstensen ('02)Sparta12.49
  
 PB
 
12.20 PB12.33 PB12.49 PB     
4Tobias AnderssonTobias Andersson ('02)Greve Atletik11.76
  
 PB
 
11.58 PB11.3611.76 PB     
M Diskoskast 1.5 kg    
22.5.

Finale A

Finale
22.5.
1Asger Pape LiboriussenAsger Pape Liboriussen ('05)Sparta36.20
  
 
 
36.20  X31.89     
2Joel Frederik von d'AhéJoel Frederik von d'Ahé ('06)Sparta31.70
  
 PB
 
29.12 PB  X31.70 PB     
Adam Sandbjerg LindAdam Sandbjerg Lind ('05)Aarhus 1900 NM
  
 
 
  X  X  X     
M Diskoskast 1.75 kg    
22.5.

Finale A

Finale
22.5.
1Noah Birk MeissnerNoah Birk Meissner ('03)Skive AM39.16
  
 
 
30.0138.8239.16     
2Sebastian Højriis MonneretSebastian Højriis Monneret ('03)Sparta38.07
  
 PB
 
33.41 SB38.07 PB35.13     
3Mads Rubek VitoftMads Rubek Vitoft ('03)Sparta37.19
  
 PB
 
37.19 PB29.60  X     
4Malte BankMalte Bank ('03)Sparta34.57
  
 PB
 
  X  X34.57 PB     
5Sofus Olivarius VølundSofus Olivarius Vølund ('04)Sparta33.66
  
 PB
 
33.20 PB32.6433.66 PB     
6Lukas Medina SørensenLukas Medina Sørensen ('03)KIF27.97
  
 PB
 
27.70 PB27.5527.97 PB     
M Diskoskast 2.0 kg    
22.5.

Finale A

Finale
22.5.
1Nikolaj GrønbechNikolaj Grønbech ('02)Sparta36.70
  
 PB
 
33.0936.70 PB34.44     
2Jonas N. BjerremandJonas N. Bjerremand ('98)Aarhus 190034.66
  
 SB
 
33.68 SB34.66 SB33.71     
3Oswald CarstensenOswald Carstensen ('02)Sparta34.07
  
 
 
30.2631.9534.07     
4Tobias AnderssonTobias Andersson ('02)Greve Atletik33.73
  
 SB
 
31.06 SB25.3933.73 SB     
M Spydkast 700 gram    
22.5.

Finale A

Finale
22.5.
1Adam Sandbjerg LindAdam Sandbjerg Lind ('05)Aarhus 190044.18
  
 PB
 
36.99 SB42.57 PB44.18 PB     
2Joel Frederik von d'AhéJoel Frederik von d'Ahé ('06)Sparta34.20
  
 PB
 
33.72 PB30.6034.20 PB     
3Asger Pape LiboriussenAsger Pape Liboriussen ('05)Sparta33.64
  
 SB
 
33.64 SB32.90  X     
M Spydkast 800 gram    
22.5.

Finale A

Finale
22.5.
1Noah Birk MeissnerNoah Birk Meissner ('03)Skive AM58.03
  
 PB
 
55.41 SB58.03 PB53.00     
2Nikolaj GrønbechNikolaj Grønbech ('02)Sparta57.67
  
 SB
 
45.18 SB53.73 SB57.67 SB     
3Jonas N. BjerremandJonas N. Bjerremand ('98)Aarhus 190055.76
  
 SB
 
51.19 SB55.76 SB53.89     
4Sofus Olivarius VølundSofus Olivarius Vølund ('04)Sparta54.21
  
 PB
 
44.82 PB54.21 PB49.24     
5Sebastian Højriis MonneretSebastian Højriis Monneret ('03)Sparta47.17
  
 PB
 
  X47.17 PB42.14     
6Malte BankMalte Bank ('03)Sparta44.98
  
 SB
 
44.98 SB44.2542.95     
7Oswald CarstensenOswald Carstensen ('02)Sparta44.58
  
 SB
 
43.27 SB42.0244.58 SB     
8Mads Rubek VitoftMads Rubek Vitoft ('03)Sparta42.81
  
 PB
 
42.81 PB  X42.12     
9Tobias AnderssonTobias Andersson ('02)Greve Atletik42.65
  
 SB
 
41.65 SB42.65 SB  –     
10Lukas Medina SørensenLukas Medina Sørensen ('03)KIF37.50
  
 PB
 
37.28 PB35.9637.50 PB     
K 200 m    
Finale B
21.5. Vind: +0.9
21.5.Vind: +0.9
1Nickoline Skifter AndersenNickoline Skifter Andersen ('98)Sparta25.41
  
 SB
2Mathilde Kreiberg SkouMathilde Kreiberg Skou ('02)Aarhus 190025.67
  
 SB
3Betty Marie Ramsgaard JensenBetty Marie Ramsgaard Jensen ('04)Sparta25.80
  
 SB
4Josefine Skifter AndersenJosefine Skifter Andersen ('03)DELTA26.37
  
 SB
5Nikoline Lybæk PetersenNikoline Lybæk Petersen ('98)Aarhus 190026.62
  
 SB
6Karla SchärfeKarla Schärfe ('03)Sparta27.21
  
 PB
7Julie Kalstrup SchulzJulie Kalstrup Schulz Aarhus 190027.58
  
 SB
8Rebekka KordonRebekka Kordon ('05)Haderslev IF27.84
  
 SB
Sandra BöllSandra Böll ('94)Sparta DNS
  
 
K 800 m    
22.5.

Finale A

Finale
22.5.
1Nickoline Skifter AndersenNickoline Skifter Andersen ('98)Sparta2:23.34
  
 SB
2Betty Marie Ramsgaard JensenBetty Marie Ramsgaard Jensen ('04)Sparta2:23.73
  
 SB
3Karla SchärfeKarla Schärfe ('03)Sparta2:31.76
  
 PB
4Julie Kalstrup SchulzJulie Kalstrup Schulz Aarhus 19002:33.41
  
 SB
5Josefine Skifter AndersenJosefine Skifter Andersen ('03)DELTA2:34.79
  
 SB
6Rebekka KordonRebekka Kordon ('05)Haderslev IF2:35.04
  
 SB
7Nikoline Lybæk PetersenNikoline Lybæk Petersen ('98)Aarhus 19002:35.11
  
 PB
Sandra BöllSandra Böll ('94)Sparta DNS
  
 
Mathilde Kreiberg SkouMathilde Kreiberg Skou ('02)Aarhus 1900 DNS
  
 
K 100 m hæk 76.2 cm    
21.5. Vind: +1.9

Finale A

Finale
21.5.Vind: +1.9
1Rebekka KordonRebekka Kordon ('05)Haderslev IF15.00
  
 PB
K 100 m hæk 84.0 cm    
Finale B
21.5. Vind: +1.2
21.5.Vind: +1.2
1Mathilde Kreiberg SkouMathilde Kreiberg Skou ('02)Aarhus 190014.45
  
 SB
2Karla SchärfeKarla Schärfe ('03)Sparta14.59
  
 PB
3Sandra BöllSandra Böll ('94)Sparta14.85
  
 
4Nikoline Lybæk PetersenNikoline Lybæk Petersen ('98)Aarhus 190014.98
  
 SB
5Betty Marie Ramsgaard JensenBetty Marie Ramsgaard Jensen ('04)Sparta15.04
  
 PB
6Josefine Skifter AndersenJosefine Skifter Andersen ('03)DELTA15.12
  
 PB
7Nickoline Skifter AndersenNickoline Skifter Andersen ('98)Sparta15.80
  
 SB
8Julie Kalstrup SchulzJulie Kalstrup Schulz Aarhus 190016.14
  
 SB
K Højdespring    
21.5.

Finale A

Finale
21.5.
1Karla SchärfeKarla Schärfe ('03)Sparta1.68
  
 SB
 
1.56 SB
  O
1.59 SB
  O
1.62 SB
  O
1.65 SB
 XO
1.68 SB
XXO
1.71
XXX
  
2Nikoline Lybæk PetersenNikoline Lybæk Petersen ('98)Aarhus 19001.59
  
 SB
 
1.50 SB
  O
1.53 SB
  O
1.56 SB
  O
1.59 SB
 XO
1.62
XXX
   
3Mathilde Kreiberg SkouMathilde Kreiberg Skou ('02)Aarhus 19001.53
  
 SB
 
1.47 SB
  O
1.50 SB
  O
1.53 SB
  O
1.56
XXX
    
4Rebekka KordonRebekka Kordon ('05)Haderslev IF1.53
  
 SB
 
1.38 SB
  O
1.41 SB
  O
1.44 SB
  O
1.47 SB
  O
1.50 SB
XXO
1.53 SB
 XO
1.56
XXX
 
5Josefine Skifter AndersenJosefine Skifter Andersen ('03)DELTA1.53
  
 
 
1.44
  O
1.47
  O
1.50
  O
1.53
XXO
1.56
XXX
   
6Nickoline Skifter AndersenNickoline Skifter Andersen ('98)Sparta1.50
  
 
 
1.38
  O
1.41
  O
1.44
  O
1.47
  O
1.50
 XO
1.53
XXX
  
7Julie Kalstrup SchulzJulie Kalstrup Schulz Aarhus 19001.50
  
 SB
 
1.38 SB
  O
1.41 SB
 XO
1.44 SB
  O
1.47 SB
XXO
1.50 SB
XXO
1.53
XXX
  
8Betty Marie Ramsgaard JensenBetty Marie Ramsgaard Jensen ('04)Sparta1.47
  
 
 
1.41
  O
1.44
  O
1.47
  O
1.50
XXX
    
Sandra BöllSandra Böll ('94)Sparta DNS
  
 
K Længdespring    
22.5.

Finale A

Finale
22.5.
1Nickoline Skifter AndersenNickoline Skifter Andersen ('98)Sparta5.99
0.0
  
 PB
 
  X5.99 PB
 0.0
  X     
2Josefine Skifter AndersenJosefine Skifter Andersen ('03)DELTA5.75
0.0
  
 SB
 
  X  X5.75 SB
 0.0
     
3Karla SchärfeKarla Schärfe ('03)Sparta5.67
+1.1
  
 PB
 
5.56
 2.9
5.41 PB
 0.7
5.67 PB
 1.1
     
4Nikoline Lybæk PetersenNikoline Lybæk Petersen ('98)Aarhus 19005.62
+1.1
  
 
 
5.45
 1.0
5.45
 0.0
5.62
 1.1
     
5Betty Marie Ramsgaard JensenBetty Marie Ramsgaard Jensen ('04)Sparta5.61
0.0
  
 SB
 
5.48 SB
 0.6
5.61 SB
 0.0
  X     
6Rebekka KordonRebekka Kordon ('05)Haderslev IF5.22
0.0
  
 PB
 
  X4.77
 1.6
5.22 PB
 0.0
     
7Julie Kalstrup SchulzJulie Kalstrup Schulz Aarhus 19004.98
+0.8
  
 
 
4.88
 0.6
4.98
 0.8
4.93
 0.8
     
Sandra BöllSandra Böll ('94)Sparta DNS
  
 
Mathilde Kreiberg SkouMathilde Kreiberg Skou ('02)Aarhus 1900 DNS
  
 
K Kuglestød 3.0 kg    
21.5.

Finale A

Finale
21.5.
1Rebekka KordonRebekka Kordon ('05)Haderslev IF9.69
  
 SB
 
9.47 SB9.67 SB9.69 SB     
K Kuglestød 4.0 kg    
21.5.

Finale A

Finale
21.5.
1Nickoline Skifter AndersenNickoline Skifter Andersen ('98)Sparta14.63
  
 PB
 
13.2214.63 PB14.50     
2Karla SchärfeKarla Schärfe ('03)Sparta11.52
  
 SB
 
11.52 SB11.39  X     
3Betty Marie Ramsgaard JensenBetty Marie Ramsgaard Jensen ('04)Sparta11.31
  
 PB
 
11.01 PB11.31 PB11.07     
4Josefine Skifter AndersenJosefine Skifter Andersen ('03)DELTA10.49
  
 SB
 
10.33 SB10.2110.49 SB     
5Mathilde Kreiberg SkouMathilde Kreiberg Skou ('02)Aarhus 190010.08
  
 SB
 
9.71 SB9.84 SB10.08 SB     
6Julie Kalstrup SchulzJulie Kalstrup Schulz Aarhus 190010.07
  
 
 
10.0710.0110.07     
7Nikoline Lybæk PetersenNikoline Lybæk Petersen ('98)Aarhus 190010.05
  
 
 
10.05  X9.91     
Sandra BöllSandra Böll ('94)Sparta DNS
  
 
K Spydkast 500 gram    
22.5.

Finale A

Finale
22.5.
1Rebekka KordonRebekka Kordon ('05)Haderslev IF27.73
  
 SB
 
24.51 SB26.76 SB27.73 SB     
K Spydkast 600 gram    
22.5.

Finale A

Finale
22.5.
1Karla SchärfeKarla Schärfe ('03)Sparta41.06
  
 
 
39.0041.0640.56     
2Nickoline Skifter AndersenNickoline Skifter Andersen ('98)Sparta40.23
  
 SB
 
39.6340.23 SB39.28     
3Nikoline Lybæk PetersenNikoline Lybæk Petersen ('98)Aarhus 190039.12
  
 PB
 
39.12 PB34.8935.06     
4Josefine Skifter AndersenJosefine Skifter Andersen ('03)DELTA36.73
  
 PB
 
34.85 PB34.8236.73 PB     
5Betty Marie Ramsgaard JensenBetty Marie Ramsgaard Jensen ('04)Sparta31.37
  
 PB
 
29.08 PB30.71 PB31.37 PB     
6Julie Kalstrup SchulzJulie Kalstrup Schulz Aarhus 190028.69
  
 SB
 
28.44 SB28.69 SB26.30     
Sandra BöllSandra Böll ('94)Sparta DNS
  
 
Mathilde Kreiberg SkouMathilde Kreiberg Skou ('02)Aarhus 1900 DNS
  
 
D15 200 m    
21.5. Vind: +0.9

Finale A

Finale
21.5.Vind: +0.9
1August Skytte ChristensenAugust Skytte Christensen ('07)BAK24.55
  
 PB
2Oliver MikkelsenOliver Mikkelsen ('08)Sparta24.83
  
 PB
3Mads VincentsenMads Vincentsen ('07)Sparta26.45
  
 PB
4Malthe Nikolaj Godsk JørgensenMalthe Nikolaj Godsk Jørgensen ('08)Sparta28.49
  
 
D15 800 m    
22.5.

Finale A

Finale
22.5.
1Mads VincentsenMads Vincentsen ('07)Sparta2:16.07
  
 PB
2Oliver MikkelsenOliver Mikkelsen ('08)Sparta2:20.78
  
 PB
3August Skytte ChristensenAugust Skytte Christensen ('07)BAK2:29.36
  
 PB
4Malthe Nikolaj Godsk JørgensenMalthe Nikolaj Godsk Jørgensen ('08)Sparta2:31.08
  
 PB
D15 100 m hæk 84.0 cm    
21.5. Vind: +0.5

Finale A

Finale
21.5.Vind: +0.5
1August Skytte ChristensenAugust Skytte Christensen ('07)BAK14.53
  
 SB
2Oliver MikkelsenOliver Mikkelsen ('08)Sparta15.13
  
 PB
3Mads VincentsenMads Vincentsen ('07)Sparta15.97
  
 PB
4Malthe Nikolaj Godsk JørgensenMalthe Nikolaj Godsk Jørgensen ('08)Sparta18.92
  
 PB
D15 Højdespring    
22.5.

Finale A

Finale
22.5.
1August Skytte ChristensenAugust Skytte Christensen ('07)BAK1.70
  
 =PB
 
1.55
 XO
1.58
  O
1.61
 XO
1.64
  O
1.67
  O
1.70 =PB
 XO
1.73
XXX
 
2Oliver MikkelsenOliver Mikkelsen ('08)Sparta1.67
  
 PB
 
1.49
  O
1.52
  O
1.55 =SB
  O
1.58 PB
  O
1.61 PB
  O
1.64 PB
 XO
1.67 PB
XXO
1.70
XXX
3Mads VincentsenMads Vincentsen ('07)Sparta1.55
  
 PB
 
1.37 SB
  O
1.40 SB
  O
1.43 SB
  O
1.46 PB
  O
1.49 PB
  O
1.52 PB
XXO
1.55 PB
XXO
1.58
XXX
4Malthe Nikolaj Godsk JørgensenMalthe Nikolaj Godsk Jørgensen ('08)Sparta1.46
  
 PB
 
1.37
 XO
1.40
  O
1.43
 XO
1.46 PB
XXO
1.49
XXX
   
D15 Stangspring    
21.5.

Finale A

Finale
21.5.
1August Skytte ChristensenAugust Skytte Christensen ('07)BAK2.80
  
 
 
2.50
  O
2.60
  O
2.70
  O
2.80
  O
2.90
XXX
   
2Mads VincentsenMads Vincentsen ('07)Sparta2.60
  
 
 
2.20
  O
2.30
  O
2.50
  O
2.60
  O
2.70
XXX
   
3Oliver MikkelsenOliver Mikkelsen ('08)Sparta2.50
  
 PB
 
2.00 PB
  O
2.10 PB
  O
2.20 PB
  O
2.30 PB
  O
2.40 PB
  O
2.50 PB
XXO
2.60
XXX
 
4Malthe Nikolaj Godsk JørgensenMalthe Nikolaj Godsk Jørgensen ('08)Sparta2.30
  
 PB
 
2.00
  O
2.10
  O
2.20 =PB
  O
2.30 PB
  O
2.40
XXX
   
D15 Længdespring    
22.5.

Finale A

Finale
22.5.
1August Skytte ChristensenAugust Skytte Christensen ('07)BAK5.94
0.0
  
 SB
 
5.86
 0.5
5.75
 0.0
5.94 SB
 0.0
     
2Oliver MikkelsenOliver Mikkelsen ('08)Sparta5.87
+0.3
  
 PB
 
5.53
 0.4
5.87 PB
 0.3
5.82
 1.0
     
3Mads VincentsenMads Vincentsen ('07)Sparta5.58
0.0
  
 PB
 
5.58 PB
 0.0
  X5.31
 0.2
     
4Malthe Nikolaj Godsk JørgensenMalthe Nikolaj Godsk Jørgensen ('08)Sparta4.31
+0.8
  
 
 
4.17
 0.0
4.31
 0.8
  X     
D15 Kuglestød 4.0 kg    
22.5.

Finale A

Finale
22.5.
1August Skytte ChristensenAugust Skytte Christensen ('07)BAK13.34
  
 SB
 
12.7212.2913.34 SB     
2Mads VincentsenMads Vincentsen ('07)Sparta10.30
  
 PB
 
10.30 PB9.779.83     
3Oliver MikkelsenOliver Mikkelsen ('08)Sparta9.72
  
 PB
 
9.72 PB9.72 =PB9.10     
4Malthe Nikolaj Godsk JørgensenMalthe Nikolaj Godsk Jørgensen ('08)Sparta6.62
  
 PB
 
6.25 PB6.58 PB6.62 PB     
D15 Diskoskast 1.0 kg    
21.5.

Finale A

Finale
21.5.
1August Skytte ChristensenAugust Skytte Christensen ('07)BAK39.06
  
 
 
  X31.0239.06     
2Mads VincentsenMads Vincentsen ('07)Sparta30.76
  
 PB
 
30.76 PB29.9428.20     
3Oliver MikkelsenOliver Mikkelsen ('08)Sparta24.54
  
 PB
 
22.96 PB  X24.54 PB     
4Malthe Nikolaj Godsk JørgensenMalthe Nikolaj Godsk Jørgensen ('08)Sparta17.09
  
 PB
 
16.62 PB17.09 PB16.95     
D15 Spydkast 600 gram    
21.5.

Finale A

Finale
21.5.
1Mads VincentsenMads Vincentsen ('07)Sparta40.49
  
 
 
40.49  X38.03     
2Oliver MikkelsenOliver Mikkelsen ('08)Sparta34.66
  
 PB
 
31.66 PB34.66 PB33.91     
3August Skytte ChristensenAugust Skytte Christensen ('07)BAK25.81
  
 SB
 
  X  X25.81 SB     
4Malthe Nikolaj Godsk JørgensenMalthe Nikolaj Godsk Jørgensen ('08)Sparta24.72
  
 PB
 
22.11 PB24.72 PB23.75     
P15 200 m    
21.5. Vind: -0.8

Finale A

Finale
21.5.Vind: -0.8
1Vibe Konrad OlsenVibe Konrad Olsen ('07)Odense Atletik 27.30
  
 PB
2Ingrid Olivarius VølundIngrid Olivarius Vølund ('07)Sparta28.06
  
 PB
3Amalie Sofie NielsenAmalie Sofie Nielsen ('07)Sparta28.47
  
 PB
4Louise Lehman JensenLouise Lehman Jensen ('08)Frederiksberg IF29.05
  
 PB
5Emilie AaquistEmilie Aaquist ('08)Randers Freja29.86
  
 PB
P15 800 m    
22.5.

Finale A

Finale
22.5.
1Vibe Konrad OlsenVibe Konrad Olsen ('07)Odense Atletik 2:32.13
  
 PB
2Ingrid Olivarius VølundIngrid Olivarius Vølund ('07)Sparta2:33.94
  
 SB
3Louise Lehman JensenLouise Lehman Jensen ('08)Frederiksberg IF2:43.21
  
 PB
4Amalie Sofie NielsenAmalie Sofie Nielsen ('07)Sparta2:46.00
  
 PB
Emilie AaquistEmilie Aaquist ('08)Randers Freja DNS
  
 
P15 80 m hæk 76.2 cm, 8 m    
21.5. Vind: 0.0

Finale A

Finale
21.5.Vind: 0.0
1Ingrid Olivarius VølundIngrid Olivarius Vølund ('07)Sparta12.98
  
 PB
2Amalie Sofie NielsenAmalie Sofie Nielsen ('07)Sparta13.03
  
 PB
3Vibe Konrad OlsenVibe Konrad Olsen ('07)Odense Atletik 13.47
  
 PB
3Emilie AaquistEmilie Aaquist ('08)Randers Freja16.36
  
 PB
4Louise Lehman JensenLouise Lehman Jensen ('08)Frederiksberg IF16.11
  
 PB
P15 Højdespring    
21.5.

Finale A

Finale
21.5.
1Louise Lehman JensenLouise Lehman Jensen ('08)Frederiksberg IF1.46
  
 
 
1.31
  O
1.34
  O
1.37
  O
1.40
  O
1.43
 XO
1.46
XXO
1.49
XXX
 
2Amalie Sofie NielsenAmalie Sofie Nielsen ('07)Sparta1.40
  
 
 
1.28
  O
1.31
 XO
1.34
 XO
1.37
  O
1.40
 XO
1.43
XXX
  
3Vibe Konrad OlsenVibe Konrad Olsen ('07)Odense Atletik 1.31
  
 SB
 
1.16 SB
  O
1.19 SB
  O
1.22 SB
  O
1.25 SB
  O
1.28 SB
  O
1.31 SB
  O
1.34
XXX
 
4Ingrid Olivarius VølundIngrid Olivarius Vølund ('07)Sparta1.31
  
 PB
 
1.25
  O
1.28
  O
1.31 PB
XXO
1.34
XXX
    
5Emilie AaquistEmilie Aaquist ('08)Randers Freja1.28
  
 PB
 
1.10 PB
  O
1.13 PB
  O
1.16 PB
 XO
1.19 PB
XXO
1.22 PB
  O
1.25 PB
 XO
1.28 PB
  O
1.31
XXX
P15 Længdespring    
22.5.

Finale A

Finale
22.5.
1Amalie Sofie NielsenAmalie Sofie Nielsen ('07)Sparta4.91
+1.1
  
 PB
 
4.66
 -0.7
4.91 PB
 1.1
4.81
 0.2
     
2Ingrid Olivarius VølundIngrid Olivarius Vølund ('07)Sparta4.65
-0.4
  
 PB
 
4.54 PB
 1.7
4.34
 0.3
4.65 PB
 -0.4
     
3Vibe Konrad OlsenVibe Konrad Olsen ('07)Odense Atletik 4.46
+0.4
  
 SB
 
4.34 SB
 -1.4
4.46 SB
 0.4
  X     
4Louise Lehman JensenLouise Lehman Jensen ('08)Frederiksberg IF4.18
+0.4
  
 PB
 
3.98 PB
 0.0
4.18 PB
 0.4
4.06
 0.0
     
5Emilie AaquistEmilie Aaquist ('08)Randers Freja4.05
0.0
  
 PB
 
  X3.80 PB
 0.0
4.05 PB
 0.0
     
P15 Kuglestød 3.0 kg    
21.5.

Finale A

Finale
21.5.
1Amalie Sofie NielsenAmalie Sofie Nielsen ('07)Sparta11.68
  
 PB
 
11.15 PB11.60 PB11.68 PB     
2Louise Lehman JensenLouise Lehman Jensen ('08)Frederiksberg IF9.20
  
 PB
 
9.20 PB8.938.98     
3Vibe Konrad OlsenVibe Konrad Olsen ('07)Odense Atletik 8.24
  
 PB
 
8.18 PB7.888.24 PB     
4Ingrid Olivarius VølundIngrid Olivarius Vølund ('07)Sparta7.89
  
 PB
 
7.89 PB7.547.34     
5Emilie AaquistEmilie Aaquist ('08)Randers Freja6.44
  
 PB
 
  X6.28 PB6.44 PB     
P15 Spydkast 500 gram    
22.5.

Finale A

Finale
22.5.
1Louise Lehman JensenLouise Lehman Jensen ('08)Frederiksberg IF30.75
  
 PB
 
30.75 PB27.3728.46     
2Vibe Konrad OlsenVibe Konrad Olsen ('07)Odense Atletik 25.45
  
 PB
 
25.45 PB23.2417.74     
3Ingrid Olivarius VølundIngrid Olivarius Vølund ('07)Sparta22.48
  
 PB
 
17.75 SB20.03 PB22.48 PB     
4Amalie Sofie NielsenAmalie Sofie Nielsen ('07)Sparta21.37
  
 
 
18.3521.3720.77     
5Emilie AaquistEmilie Aaquist ('08)Randers Freja13.82
  
 PB
 
13.82 PB13.79  X     

Seneste resultater

18.8SkiveSkive Torsdagsstævne
18.8FrederiksbergFIF UP-Stævne
17.8RønneViking 10.000m 2022
16.8TårnbyTracks Amager
13‐14.8KøbenhavnSparta Sprintstævne
13‐14.8KøbenhavnDM Mangekamp
13‐14.8KøbenhavnMangekamp U14
13‐14.8KøbenhavnMangekamp D11/P11
12‐14.8TórshavnFM fyri vaksin á Tórsbreyt
10.8KøbenhavnSparta Summer Jump 01
6.8HelsingørSommer spring og kast
6‐7.8AabenraaStævne trænings samling masters
6.8GreveVindsprint
4.8GreveSommerkast III
30.7HelsingørSommerkast
30.7HvidovreSommerkast II
25.7VejleVejlekast 2
23.7RandersPV Camp Stævne
21.7AarhusSommerkast 2
16.7HvidovreSommerkast
14.7AarhusSommerkast 1
13.7Korsør Sommerstævne i forbindelse med besøg fra Motala AIF
10.7København1500 meter med håndstoppede tider
2.7TórshavnFøroyaleikir á Tórsbreyt
1.7AabenraaSommer kast Aabenraa
29.6Skiveskivekast 5-22
28.6VejleVejle Kast
24‐26.6AalborgDM Senior
24.6BallerupFredagskast
22.6Maribo Point stævne
22.6BallerupSommerferiestævne
20.6VibyViby Sprint
19.6EsbjergKast igen
19.6StoholmNVJ Stævne i Stoholm
19.6KøgeKøge Summer Throwing
18.6OdenseOdense Atletik Stangspringsstævne 2
18.6EsbjergRegions-stor-stævne
16.6KøbenhavnCopenhagen Athletics Games
15.6AalborgAalborg Outdoor 2
15.6Skiveskivekast 4-22
15.6HillerødNordsjælland mesterskaberne
14.6KøbenhavnTracks Østerbro
13.6HerlevHerlev High - højde og diskos
13.6Odense2. Nålestævne Odense
13.6Skiveskivekast 3-22
12.6AarhusBestseller Aarhus Halvmarathon
11.6EsbjergEsbjerg kast
11‐12.6HvidovreCopenhagen Open, 10 års jubilæum
10.6RandersDT Masters MIX 2. Runde
10.6BallerupFredags kast
9.6KoldingRegionsstævne
8.6RandersDT Masters 2. Runde
8.6GreveDT master, Sjælland, 2. runde
7.6OdenseMaster Holdkamp
7.6KøbenhavnTRACKS - Østerbro
6.6KøbenhavnRoyal Run Elitemile
4.6OdenseOdense Atletik Stangspring + diskos
4.6TórshavnBetri Stórkapping 3
4‐5.6FrederiksbergEurotrack 2022
4‐5.6RandersVestdanske Mesterskab Ungdom og Senior