Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Tórshavn: Betri Stórkapping 2 26.5.2022
Tórsbreyt

M 200 m    
Vind: +1.3

Finale A

Finale
Vind: +1.3
1Jónas Gunnleivsson IsaksenJónas Gunnleivsson Isaksen ('05)Bragdið22.58
  
 PB
2Andreas Bjarnastein AntoftAndreas Bjarnastein Antoft ('02)Bragdið22.99
  
 PB
3Tummas SjóvaráTummas Sjóvará ('02)Bragdið23.49
  
 PB
4Leon JohannesenLeon Johannesen ('02)Bragdið23.81
  
 PB
5Sveinur SilvursteinSveinur Silvurstein ('02)Bragdið24.40
  
 SB
6Finnur HansenFinnur Hansen ('01)Bragdið27.15
  
 PB
M 800 m    

Finale A

Finale
1Jónas Gunnleivsson IsaksenJónas Gunnleivsson Isaksen ('05)Bragdið2:12.47
  
 SB
2Tummas SjóvaráTummas Sjóvará ('02)Bragdið2:13.10
  
 SB
3Leon JohannesenLeon Johannesen ('02)Bragdið2:14.53
  
 PB
4Andreas Bjarnastein AntoftAndreas Bjarnastein Antoft ('02)Bragdið2:40.24
  
 SB
M 5000 m    

Finale A

Finale
1Mikkel DyhrMikkel Dyhr ('96)NBRO16:46.11
  
 PB
2Peter JensenPeter Jensen ('95)Bragdið17:16.96
  
 SB
M Trespring    

Finale A

Finale
1Andreas Bjarnastein AntoftAndreas Bjarnastein Antoft ('02)Bragdið12.63
-0.8
  
 SB
 
12.63 SB
 -0.8
  –      
2Tummas SjóvaráTummas Sjóvará ('02)Bragdið11.61
-0.9
  
 PB
 
11.43 PB
 -1.4
11.61 PB
 -0.9
  X10.78
 -1.6
  –   
3Leon JohannesenLeon Johannesen ('02)Bragdið10.24
-2.5
  
 SB
 
9.48 SB
 -1.8
  X10.24 SB
 -2.5
  X9.81
 -1.6
9.96
 -1.9
  
M Hammerkast 7.26 kg    

Finale A

Finale
1Helgi GeytiHelgi Geyti ('93)Aarhus 190028.10
  
 SB
 
27.05 SB26.71  X28.10 SB  X26.98  
2Andreas Bjarnastein AntoftAndreas Bjarnastein Antoft ('02)Bragdið20.05
  
 PB
 
  X14.22 PB15.94 PB20.05 PB18.57  X  
3Leon JohannesenLeon Johannesen ('02)Bragdið18.88
  
 PB
 
18.88 PB  X  X16.0214.16  X  
4Tummas SjóvaráTummas Sjóvará ('02)Bragdið17.38
  
 PB
 
  X15.06 PB  X  X14.5517.38 PB  
K 200 m    
Vind: +1.2

Finale A

Finale
Vind: +1.2
1Arina Ludvig MichelsenArina Ludvig Michelsen ('05)Bragdið29.32
  
 SB
2Bjørg JensenBjørg Jensen ('03)Bragdið29.62
  
 SB
Finale B
Vind: +0.3
Vind: +0.3
1Oddvør JosephsenOddvør Josephsen ('01)Treysti27.19
  
 SB
2Maria BiskopstøMaria Biskopstø ('02)Treysti27.30
  
 SB
3Tinna Berg JørgensenTinna Berg Jørgensen ('99)Hvirlan27.40
  
 PB
4Bára Jógvansdóttir GlerfossBára Jógvansdóttir Glerfoss ('03)Bragdið27.68
  
 PB
5Rikke MadsenRikke Madsen ('97)AGF Atletik28.25
  
 SB
K 800 m    

Finale A

Finale
1Maria BiskopstøMaria Biskopstø ('02)Treysti2:29.91
  
 SB
2Oddvør JosephsenOddvør Josephsen ('01)Treysti2:38.87
  
 SB
3Vibeka Eihilt SivertsenVibeka Eihilt Sivertsen ('05)Treysti2:44.64
  
 SB
4Rikke MadsenRikke Madsen ('97)AGF Atletik2:46.30
  
 SB
K Trespring     

Finale A

Finale
1Teresa Fríðriksdóttir BláhamarTeresa Fríðriksdóttir Bláhamar ('01)Bragdið10.17
-0.2
  
 SB
 
9.72 SB
 1.6
9.97 SB
 -2.9
9.77
 -2.0
9.74
 -1.2
10.17 SB
 -0.2
9.80
 -0.9
  
K Hammerkast 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Guðrið Káradóttir PetersenGuðrið Káradóttir Petersen Hvirlan42.35
  
 SB
 
36.80 SB41.85 SB42.31 SB42.35 SB41.9840.33  
P19 Trespring     

Finale A

Finale
1Bára Jógvansdóttir GlerfossBára Jógvansdóttir Glerfoss ('03)Bragdið10.56
+1.4
  
 SB
 
10.56 SB
 1.4
10.46
 -2.6
10.54
 -2.5
10.39
 -1.2
10.55
 0.0
10.50
 -0.7
  
P19 Hammerkast 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Elin NiclasenElin Niclasen ('03)Hvirlan26.43
  
 PB
 
  X25.54 PB26.43 PB25.4422.3324.41  
D17 Trespring    

Finale A

Finale
1Jónas Gunnleivsson IsaksenJónas Gunnleivsson Isaksen ('05)Bragdið11.58
-2.2
  
 SB
 
10.90 SB
 -0.1
11.58 SB
 -2.2
10.50
 -2.0
  –    
2Villiam á Lava PerssonVilliam á Lava Persson ('07)Hvirlan7.98
-1.1
  
 PB
 
  X  X  X7.24 PB
 -1.0
7.53 PB
 -1.9
7.98 PB
 -1.1
  
D17 Diskoskast 1.5 kg    

Finale A

Finale
1Jónas Gunnleivsson IsaksenJónas Gunnleivsson Isaksen ('05)Bragdið20.88
  
 PB
 
20.50 PB20.3917.8920.88 PB17.63  –  
2Villiam á Lava PerssonVilliam á Lava Persson ('07)Hvirlan12.56
  
 PB
 
12.56 PB  X11.5311.61  X  X  
D15 200 m    
Vind: +1.1

Finale A

Finale
Vind: +1.1
1Óðin Jógvansson GlerfossÓðin Jógvansson Glerfoss ('08)Bragdið26.39
  
 PB
2Arni JoensenArni Joensen ('08)Hvirlan35.36
  
 PB
D15 800 m    

Finale A

Finale
1Óðin Jógvansson GlerfossÓðin Jógvansson Glerfoss ('08)Bragdið2:37.35
  
 PB
2Arni JoensenArni Joensen ('08)Hvirlan3:13.29
  
 PB
D15 Trespring    

Finale A

Finale
1Arni JoensenArni Joensen ('08)Hvirlan7.43 w
+3.7
  
 
 
7.07
 5.4
7.20
 4.1
7.43
 3.7
6.75
 5.2
    
D15 Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1Arni JoensenArni Joensen ('08)Hvirlan15.59
  
 PB
 
12.57 PB11.2313.93 PB15.59 PB    
2Óðin Jógvansson GlerfossÓðin Jógvansson Glerfoss ('08)Bragdið13.33
  
 PB
 
10.94 PB11.04 PB11.70 PB13.33 PB    
P15 200 m    
Vind: +0.6

Finale A

Finale
Vind: +0.6
1Natalia LydersenNatalia Lydersen ('08)Treysti28.59
  
 PB
2Sofía HøjgaardSofía Højgaard ('08)Bragdið29.11
  
 PB
3Hennie Maria SamuelsenHennie Maria Samuelsen ('07)Bragdið29.88
  
 PB
4Lý PetersenLý Petersen ('07)Treysti31.04
  
 PB
5Elena E. OlsenElena E. Olsen ('08)Hvirlan31.35
  
 PB
6Ai WaagsteinAi Waagstein ('07)Hvirlan32.35
  
 PB
P15 800 m    

Finale A

Finale
1Elena E. OlsenElena E. Olsen ('08)Hvirlan2:48.85
  
 PB
2Ai WaagsteinAi Waagstein ('07)Hvirlan2:56.78
  
 PB
3Sofía HøjgaardSofía Højgaard ('08)Bragdið2:57.28
  
 PB
4Hennie Maria SamuelsenHennie Maria Samuelsen ('07)Bragdið3:09.37
  
 PB
5Tabita HvannasteinTabita Hvannastein ('08)Treysti3:23.34
  
 
P15 Trespring     

Finale A

Finale
1Hennie Maria SamuelsenHennie Maria Samuelsen ('07)Bragdið9.77 w
+3.8
  
 
 
9.67
 4.5
9.77
 3.8
9.75
 4.2
9.69
 3.6
    
2Sofía HøjgaardSofía Højgaard ('08)Bragdið9.11 w
+3.8
  
 
 
9.06
 2.8
9.11
 3.8
8.77
 3.6
8.78
 4.4
    
3Elena E. OlsenElena E. Olsen ('08)Hvirlan8.70 w
+7.0
  
 
 
8.03
 4.1
7.96
 4.2
8.44
 4.0
8.70
 7.0
    
4Lý PetersenLý Petersen ('07)Treysti8.52 w
+4.0
  
 
 
8.20
 5.0
8.42
 4.3
8.16
 4.8
8.52
 4.0
    
P15 Diskoskast 0.75 kg    

Finale A

Finale
1Ai WaagsteinAi Waagstein ('07)Hvirlan21.09
  
 SB
 
15.81 SB19.16 SB  X21.09 SB    
2Lý PetersenLý Petersen ('07)Treysti10.19
  
 PB
 
  X  X  X10.19 PB    
D13 200 m    
Vind: +2.8

Finale A

Finale
Vind: +2.8
1Óli VangÓli Vang ('10)Bragdið31.63 w
  
 
2William E. S. KruseWilliam E. S. Kruse ('09)Hvirlan31.88 w
  
 
3Jóhan WaagsteinJóhan Waagstein ('10)Hvirlan33.00 w
  
 
4Bogi VangBogi Vang ('10)Bragdið33.09 w
  
 
5Pætur KrossteinPætur Krosstein ('10)Bragdið33.24 w
  
 
6Ørvar á ReynatúgvuØrvar á Reynatúgvu ('10)Bragdið35.95 w
  
 
D13 800 m    

Finale A

Finale
1Óli VangÓli Vang ('10)Bragdið2:54.29
  
 PB
2Jóhan WaagsteinJóhan Waagstein ('10)Hvirlan3:09.33
  
 PB
3Pætur KrossteinPætur Krosstein ('10)Bragdið3:13.25
  
 SB
4Bogi VangBogi Vang ('10)Bragdið3:15.12
  
 SB
D13 Trespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Óli VangÓli Vang ('10)Bragdið8.64 w
+4.4
  
 
 
8.64
 4.4
8.33
 4.0
8.53
 2.8
     
2Jóhan WaagsteinJóhan Waagstein ('10)Hvirlan7.77 w
+2.5
  
 
 
7.33
 3.5
7.69
 2.5
7.77
 2.5
     
3Bogi VangBogi Vang ('10)Bragdið7.37 w
+3.0
  
 
 
7.25
 4.3
7.37
 3.0
7.35
 2.7
     
4Ørvar á ReynatúgvuØrvar á Reynatúgvu ('10)Bragdið7.37 w
+3.1
  
 
 
6.98
 3.0
7.30
 3.2
7.37
 3.1
     
5Pætur KrossteinPætur Krosstein ('10)Bragdið7.23 w
+4.1
  
 
 
7.08
 4.0
  X7.23
 4.1
     
D13 Diskoskast 0.75 kg    

Finale A

Finale
1William E. S. KruseWilliam E. S. Kruse ('09)Hvirlan16.66
  
 PB
 
16.10 PB14.3516.66 PB     
2Gunnar HansenGunnar Hansen ('09)Hvirlan15.93
  
 PB
 
  X15.93 PB13.35     
3Óli VangÓli Vang ('10)Bragdið15.25
  
 PB
 
12.01 PB15.25 PB12.65     
4Jógvan Ingi F. JoensenJógvan Ingi F. Joensen ('09)Hvirlan14.34
  
 SB
 
  X14.34 SB  X     
5Jóhan WaagsteinJóhan Waagstein ('10)Hvirlan13.55
  
 PB
 
  X13.55 PB13.55 =PB     
6Baldur PerssonBaldur Persson ('09)Hvirlan13.19
  
 PB
 
12.05 PB11.0313.19 PB     
7Pætur KrossteinPætur Krosstein ('10)Bragdið10.08
  
 PB
 
  X10.08 PB  X     
8Bogi VangBogi Vang ('10)Bragdið9.02
  
 PB
 
9.02 PB  X  X     
Ørvar á ReynatúgvuØrvar á Reynatúgvu ('10)Bragdið NM
  
 
 
  X  X  X     
P13 200 m    
Vind: +3.6

Finale A

Finale
Vind: +3.6
1Sigrið HansdóttirSigrið Hansdóttir ('10)Bragdið29.26 w
  
 
2Bjalla Beintudóttir DalsgarðBjalla Beintudóttir Dalsgarð ('09)Hvirlan30.86 w
  
 
3Sigga Smæra NæsSigga Smæra Næs ('10)Bragdið32.44 w
  
 
4Guðrið HøgenniGuðrið Høgenni ('10)Bragdið33.24 w
  
 
5Lóa Sigrið ChristiansenLóa Sigrið Christiansen ('10)Bragdið35.28 w
  
 
6Jennhild LydersenJennhild Lydersen ('10)Treysti36.30 w
  
 
P13 800 m    

Finale A

Finale
1Sigrið HansdóttirSigrið Hansdóttir ('10)Bragdið2:36.34
  
 SB
2Sigga Smæra NæsSigga Smæra Næs ('10)Bragdið3:14.31
  
 PB
3Guðrið HøgenniGuðrið Høgenni ('10)Bragdið3:18.63
  
 PB
P13 Trespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Sigrið HansdóttirSigrið Hansdóttir ('10)Bragdið9.42 w
+4.9
  
 
 
9.40
 4.5
9.42
 4.9
9.32
 3.1
     
2Guðrið HøgenniGuðrið Høgenni ('10)Bragdið9.13 w
+3.8
  
 
 
9.13
 3.8
  X7.59
 5.1
     
3Sigga Smæra NæsSigga Smæra Næs ('10)Bragdið8.93 w
+5.1
  
 
 
8.93
 5.1
6.48
 3.0
7.91
 3.0
     
4Jennhild LydersenJennhild Lydersen ('10)Treysti7.89 w
+3.7
  
 
 
  X7.49
 3.6
7.89
 3.7
     
5Bjalla Beintudóttir DalsgarðBjalla Beintudóttir Dalsgarð ('09)Hvirlan7.38 w
+4.4
  
 
 
7.12
 3.2
  X7.38
 4.4
     
P13 Diskoskast 0.75 kg    

Finale A

Finale
1Sigrið HansdóttirSigrið Hansdóttir ('10)Bragdið20.08
  
 PB
 
18.30 PB14.8020.08 PB     
2Sigga Smæra NæsSigga Smæra Næs ('10)Bragdið13.01
  
 PB
 
10.80 PB13.01 PB10.05     
3Bjalla Beintudóttir DalsgarðBjalla Beintudóttir Dalsgarð ('09)Hvirlan11.57
  
 SB
 
11.57 SB  X  X     
4Guðrið HøgenniGuðrið Høgenni ('10)Bragdið10.00
  
 PB
 
  X10.00 PB  X     
D11 200 m    
Vind: +0.7

Finale A

Finale
Vind: +0.7
1
Jákup Thomsen
Jákup Thomsen ('12)
Treysti32.17
  
 PB
2
Óli Skorheim
Óli Skorheim ('11)
Bragdið32.69
  
 PB
3
Hákun Berg Arnholdsson
Hákun Berg Arnholdsson ('12)
Treysti33.46
  
 PB
4
Enni Bjarni Bogason
Enni Bjarni Bogason ('12)
Bragdið34.29
  
 PB
5
Benjamin Rasmussen
Benjamin Rasmussen ('11)
Bragdið34.42
  
 PB
6
Eyðun E. Olsen
Eyðun E. Olsen ('11)
Hvirlan36.84
  
 PB
D11 400 m    

Finale A

Finale
1
Jákup Thomsen
Jákup Thomsen ('12)
Treysti1:13.45
  
 PB
2
Óli Skorheim
Óli Skorheim ('11)
Bragdið1:13.81
  
 PB
3
Enni Bjarni Bogason
Enni Bjarni Bogason ('12)
Bragdið1:20.23
  
 PB
4
Hákun Berg Arnholdsson
Hákun Berg Arnholdsson ('12)
Treysti1:22.45
  
 PB
D11 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Óli Skorheim
Óli Skorheim ('11)
Bragdið3.87 w
+3.2
  
 
 
3.52
 3.0
3.74
 3.2
3.87
 3.2
     
2
Hákun Berg Arnholdsson
Hákun Berg Arnholdsson ('12)
Treysti3.78
+2.0
  
 PB
 
3.64 PB
 1.7
3.78 PB
 2.0
3.69
 3.5
     
3
Jákup Thomsen
Jákup Thomsen ('12)
Treysti3.66 w
+4.0
  
 
 
3.66
 4.0
3.46
 3.2
  X     
4
Enni Bjarni Bogason
Enni Bjarni Bogason ('12)
Bragdið3.48
+2.0
  
 SB
 
3.48 SB
 2.0
3.15
 2.7
3.42
 3.6
     
5
Eyðun E. Olsen
Eyðun E. Olsen ('11)
Hvirlan3.00 w
+2.7
  
 
 
2.74
 2.8
3.00
 2.7
2.91
 2.9
     
D11 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Hákun Berg Arnholdsson
Hákun Berg Arnholdsson ('12)
Treysti41.03
  
 PB
 
41.03 PB39.6613.63     
2
Jákup Thomsen
Jákup Thomsen ('12)
Treysti31.58
  
 PB
 
  X31.58 PB31.40     
3
Enni Bjarni Bogason
Enni Bjarni Bogason ('12)
Bragdið23.39
  
 PB
 
23.39 PB21.3117.10     
4
Óli Skorheim
Óli Skorheim ('11)
Bragdið21.40
  
 PB
 
  X18.60 PB21.40 PB     
5
Eyðun E. Olsen
Eyðun E. Olsen ('11)
Hvirlan20.64
  
 PB
 
20.30 PB19.6420.64 PB     
P11 200 m    
Vind: +1.4

Finale A

Finale
Vind: +1.4
1
Debora Hvannastein
Debora Hvannastein ('11)
Treysti33.27
  
 PB
2
Ró Apolonia Hansdóttir
Ró Apolonia Hansdóttir ('12)
Bragdið34.92
  
 PB
3
Monika Sigurðsdóttir Vang
Monika Sigurðsdóttir Vang ('11)
Bragdið36.09
  
 PB
4
Durita Davidsen
Durita Davidsen ('11)
Treysti37.88
  
 PB
5
Vera Vang
Vera Vang ('11)
Bragdið38.23
  
 PB
6
Eva Maria Simonsen
Eva Maria Simonsen ('12)
Hvirlan38.34
  
 PB
P11 400 m    

Finale A

Finale
1
Debora Hvannastein
Debora Hvannastein ('11)
Treysti1:17.77
  
 PB
2
Ró Apolonia Hansdóttir
Ró Apolonia Hansdóttir ('12)
Bragdið1:23.10
  
 PB
3
Durita Davidsen
Durita Davidsen ('11)
Treysti1:26.97
  
 
4
Monika Sigurðsdóttir Vang
Monika Sigurðsdóttir Vang ('11)
Bragdið1:28.31
  
 PB
5
Vera Vang
Vera Vang ('11)
Bragdið1:38.82
  
 SB
P11 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Ró Apolonia Hansdóttir
Ró Apolonia Hansdóttir ('12)
Bragdið3.44
+1.4
  
 PB
 
3.38
 0.1
3.31
 3.1
3.44 PB
 1.4
     
2
Debora Hvannastein
Debora Hvannastein ('11)
Treysti3.15
+1.1
  
 
 
2.72
 0.9
2.98
 2.5
3.15
 1.1
     
3
Monika Sigurðsdóttir Vang
Monika Sigurðsdóttir Vang ('11)
Bragdið3.10
+2.0
  
 SB
 
3.00
 2.5
2.99
 2.1
3.10 SB
 2.0
     
4
Vera Vang
Vera Vang ('11)
Bragdið2.92 w
+3.4
  
 
 
2.92
 3.4
  X2.85
 0.9
     
5
Durita Davidsen
Durita Davidsen ('11)
Treysti2.79
+1.3
  
 
 
2.71
 1.4
2.76
 2.4
2.79
 1.3
     
6
Eva Maria Simonsen
Eva Maria Simonsen ('12)
Hvirlan2.55
+0.9
  
 PB
 
2.49 PB
 0.7
  X2.55 PB
 0.9
     
P11 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Ró Apolonia Hansdóttir
Ró Apolonia Hansdóttir ('12)
Bragdið27.95
  
 PB
 
26.77 PB26.79 PB27.95 PB     
2
Monika Sigurðsdóttir Vang
Monika Sigurðsdóttir Vang ('11)
Bragdið26.42
  
 PB
 
26.42 PB26.3923.27     
3
Durita Davidsen
Durita Davidsen ('11)
Treysti20.86
  
 PB
 
19.2020.0120.86 PB     
4
Eva Maria Simonsen
Eva Maria Simonsen ('12)
Hvirlan11.91
  
 PB
 
10.08 PB  X11.91 PB     
5
Vera Vang
Vera Vang ('11)
Bragdið10.44
  
 SB
 
8.44 SB5.7510.44 SB     
D9 40 m    
Vind: +4.5

Finale A

Finale
Vind: +4.5
1
Boas Dal Christiansen
Boas Dal Christiansen ('14)
Bragdið7.58 w
  
 
2
Dánial Jacobsen
Dánial Jacobsen ('14)
Bragdið7.85 w
  
 
3
Martin Næs
Martin Næs ('14)
Bragdið7.94 w
  
 
4
Tummas Eli Geyti
Tummas Eli Geyti ('13)
Hvirlan8.80 w
  
 
5
Tyrni Sølvason
Tyrni Sølvason ('13)
Hvirlan9.82 w
  
 
D9 400 m    

Finale A

Finale
1
Boas Dal Christiansen
Boas Dal Christiansen ('14)
Bragdið1:31.98
  
 PB
2
Dánial Jacobsen
Dánial Jacobsen ('14)
Bragdið1:34.96
  
 PB
3
Martin Næs
Martin Næs ('14)
Bragdið1:38.73
  
 PB
D9 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Tummas Eli Geyti
Tummas Eli Geyti ('13)
Hvirlan2.94
+1.7
  
 PB
 
2.94 PB
 1.7
2.31
 2.4
2.19
 1.5
     
2
Boas Dal Christiansen
Boas Dal Christiansen ('14)
Bragdið2.91
+1.3
  
 PB
 
2.91 PB
 1.3
2.87
 1.1
2.86
 0.7
     
3
Dánial Jacobsen
Dánial Jacobsen ('14)
Bragdið2.49
+1.2
  
 PB
 
2.49 PB
 1.2
2.39
 0.9
2.20
 2.4
     
4
Martin Næs
Martin Næs ('14)
Bragdið2.16
+0.1
  
 
 
2.16
 0.1
2.14
 2.3
2.07
 1.0
     
5
Tyrni Sølvason
Tyrni Sølvason ('13)
Hvirlan1.45 w
+2.1
  
 
 
1.45
 2.1
1.39
 1.0
1.20
 1.2
     
D9 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Boas Dal Christiansen
Boas Dal Christiansen ('14)
Bragdið25.21
  
 
 
22.0321.5125.21     
2
Martin Næs
Martin Næs ('14)
Bragdið20.78
  
 PB
 
19.70 PB14.5020.78 PB     
3
Tummas Eli Geyti
Tummas Eli Geyti ('13)
Hvirlan18.13
  
 
 
  X18.1313.38     
4
Dánial Jacobsen
Dánial Jacobsen ('14)
Bragdið15.92
  
 
 
15.3214.7915.92     
5
Tyrni Sølvason
Tyrni Sølvason ('13)
Hvirlan8.96
  
 PB
 
8.09 PB8.96 PB8.61     
P9 40 m    
Vind: +3.9

Finale A

Finale
Vind: +3.9
1
Heiðrun Vang
Heiðrun Vang ('13)
Bragdið7.21 w
  
 
2
Jóna Berg
Jóna Berg ('13)
Hvirlan7.57 w
  
 
3
Emily Thomsen
Emily Thomsen ('13)
Treysti7.75 w
  
 
4
Gyða Jamesdóttir
Gyða Jamesdóttir ('13)
Hvirlan8.50 w
  
 
5
Tinna Horsdal
Tinna Horsdal ('13)
Hvirlan9.47 w
  
 
P9 400 m    

Finale A

Finale
1
Heiðrun Vang
Heiðrun Vang ('13)
Bragdið1:31.86
  
 PB
2
Emily Thomsen
Emily Thomsen ('13)
Treysti1:33.53
  
 SB
Jóna Berg
Jóna Berg ('13)
Hvirlan DNF
  
 
P9 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Heiðrun Vang
Heiðrun Vang ('13)
Bragdið2.98
0.0
  
 SB
 
  X2.63
 3.5
2.98 SB
 0.0
     
2
Emily Thomsen
Emily Thomsen ('13)
Treysti2.72
+1.9
  
 PB
 
2.61 SB
 0.0
2.62 SB
 1.5
2.72 PB
 1.9
     
3
Jóna Berg
Jóna Berg ('13)
Hvirlan2.29 w
+2.9
  
 
 
  X2.29
 2.9
2.25
 1.2
     
4
Tinna Horsdal
Tinna Horsdal ('13)
Hvirlan1.94
+1.3
  
 PB
 
1.94 PB
 1.3
1.84
 1.8
1.66
 1.7
     
5
Gyða Jamesdóttir
Gyða Jamesdóttir ('13)
Hvirlan1.93 w
+2.2
  
 
 
1.93
 2.2
1.41
 2.0
1.62
 1.1
     
P9 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Heiðrun Vang
Heiðrun Vang ('13)
Bragdið26.14
  
 PB
 
26.14 PB25.7825.26     
2
Jóna Berg
Jóna Berg ('13)
Hvirlan19.93
  
 PB
 
17.92 PB  X19.93 PB     
3
Emily Thomsen
Emily Thomsen ('13)
Treysti19.12
  
 
 
17.5118.0219.12     
4
Gyða Jamesdóttir
Gyða Jamesdóttir ('13)
Hvirlan9.27
  
 PB
 
4.90 PB8.40 PB9.27 PB     
D7 40 m    
Vind: +5.5

Finale A

Finale
Vind: +5.5
1
Lui E. Olsen
Lui E. Olsen ('15)
Hvirlan8.08 w
  
 
2
Jósef Vinter Tummasarson
Jósef Vinter Tummasarson ('15)
Onki felag8.31 w
  
 
3
Harry Fríði Hansson
Harry Fríði Hansson ('15)
Bragdið8.57 w
  
 
4
Bastian Brandsson
Bastian Brandsson ('16)
Hvirlan9.38 w
  
 
P7 40 m    
Vind: +5.0

Finale A

Finale
Vind: +5.0
1
Jana Hammer
Jana Hammer ('15)
Hvirlan8.13 w
  
 
2
Jemima Hvannastein
Jemima Hvannastein ('15)
Treysti8.53 w
  
 
3
Katrina á Neystabø
Katrina á Neystabø ('16)
Hvirlan8.64 w
  
 
4
Luna Berg
Luna Berg ('16)
Hvirlan8.86 w
  
 
5
Ranja Terjadóttir
Ranja Terjadóttir ('16)
Hvirlan10.34 w
  
 
Finale B
Vind: +4.3
Vind: +4.3
1
Bjarta Thomsen
Bjarta Thomsen ('16)
Treysti8.63 w
  
 
2
Frida Bogadóttir
Frida Bogadóttir ('15)
Hvirlan8.68 w
  
 
3
Saloma Hvannastein
Saloma Hvannastein ('16)
Treysti9.33 w
  
 
4
Martha Hammer
Martha Hammer ('17)
Hvirlan10.16 w
  
 
5
Hanna Atladóttir
Hanna Atladóttir ('15)
Hvirlan10.46 w
  
 

Seneste resultater

18.8SkiveSkive Torsdagsstævne
18.8FrederiksbergFIF UP-Stævne
17.8RønneViking 10.000m 2022
16.8TårnbyTracks Amager
13‐14.8KøbenhavnSparta Sprintstævne
13‐14.8KøbenhavnDM Mangekamp
13‐14.8KøbenhavnMangekamp U14
13‐14.8KøbenhavnMangekamp D11/P11
12‐14.8TórshavnFM fyri vaksin á Tórsbreyt
10.8KøbenhavnSparta Summer Jump 01
6.8HelsingørSommer spring og kast
6‐7.8AabenraaStævne trænings samling masters
6.8GreveVindsprint
4.8GreveSommerkast III
30.7HelsingørSommerkast
30.7HvidovreSommerkast II
25.7VejleVejlekast 2
23.7RandersPV Camp Stævne
21.7AarhusSommerkast 2
16.7HvidovreSommerkast
14.7AarhusSommerkast 1
13.7Korsør Sommerstævne i forbindelse med besøg fra Motala AIF
10.7København1500 meter med håndstoppede tider
2.7TórshavnFøroyaleikir á Tórsbreyt
1.7AabenraaSommer kast Aabenraa
29.6Skiveskivekast 5-22
28.6VejleVejle Kast
24‐26.6AalborgDM Senior
24.6BallerupFredagskast
22.6Maribo Point stævne
22.6BallerupSommerferiestævne
20.6VibyViby Sprint
19.6EsbjergKast igen
19.6StoholmNVJ Stævne i Stoholm
19.6KøgeKøge Summer Throwing
18.6OdenseOdense Atletik Stangspringsstævne 2
18.6EsbjergRegions-stor-stævne
16.6KøbenhavnCopenhagen Athletics Games
15.6AalborgAalborg Outdoor 2
15.6Skiveskivekast 4-22
15.6HillerødNordsjælland mesterskaberne
14.6KøbenhavnTracks Østerbro
13.6HerlevHerlev High - højde og diskos
13.6Odense2. Nålestævne Odense
13.6Skiveskivekast 3-22
12.6AarhusBestseller Aarhus Halvmarathon
11.6EsbjergEsbjerg kast
11‐12.6HvidovreCopenhagen Open, 10 års jubilæum
10.6RandersDT Masters MIX 2. Runde
10.6BallerupFredags kast
9.6KoldingRegionsstævne
8.6RandersDT Masters 2. Runde
8.6GreveDT master, Sjælland, 2. runde
7.6OdenseMaster Holdkamp
7.6KøbenhavnTRACKS - Østerbro
6.6KøbenhavnRoyal Run Elitemile
4.6OdenseOdense Atletik Stangspring + diskos
4.6TórshavnBetri Stórkapping 3
4‐5.6FrederiksbergEurotrack 2022
4‐5.6RandersVestdanske Mesterskab Ungdom og Senior