Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Bloomington IN USA: NCAA East Preliminary Round 25‐28.5.2022

M 100 m    
Kvalifikation27.5.
Kval 1
27.5. Vind: -0.6
27.5.Vind: -0.6
1
Javonte Harding
Javonte Harding ('01)
USA10.08
  
 =PB
2
Alaba Akintola
Alaba Akintola ('01)
NGR10.18
  
 
3
Matthew Boling
Matthew Boling 
USA10.18
  
 
4
Dante Brown
Dante Brown 
USA10.22
  
 
5
Donatien Djero
Donatien Djero ('98)
CIV10.29
  
 
6
Delano Dunkley
Delano Dunkley ('98)
JAM10.36
  
 
7
Antonio Mitchell
Antonio Mitchell ('98)
USA10.39
  
 
Kval 2
27.5. Vind: +0.2
27.5.Vind: +0.2
1
Ismael Kone
Ismael Kone 
CIV10.11
  
 
2
Favour Ashe
Favour Ashe ('02)
NGR10.12
  
 
3
Joseph Manu
Joseph Manu ('96)
GHA10.14
  
 
4
JoVaughn Martin
JoVaughn Martin ('99)
USA10.18
  
 
5
Eric Harrison
Eric Harrison ('99)
TTO10.21
  
 
6
Julian Forde
Julian Forde ('01)
BAR10.25
  
 PB
7
Rodney Heath
Rodney Heath 
USA10.34
  
 
8
Lance Lang
Lance Lang ('01)
USA10.38
  
 
Kval 3
27.5. Vind: +0.1
27.5.Vind: +0.1
1
Joe Fahnbulleh
Joe Fahnbulleh ('01)
LBR10.04
  
 
2
Demarcus Fleming
Demarcus Fleming ('01)
USA10.12
  
 
3
Dedrick Vanover
Dedrick Vanover ('99)
USA10.14
  
 
4
Taylor Banks
Taylor Banks 
USA10.17
  
 =PB
5
Sterling Warner
Sterling Warner 
USA10.27
  
 
6
Don'drea Swint
Don'drea Swint ('97)
USA10.33
  
 
7
Shakur Williams
Shakur Williams ('01)
JAM10.35
  
 
8
Kie'ave Harry
Kie'ave Harry 
USA10.56
  
 
Indledende heats25.5.
Indledende 1
25.5. Vind: +1.2
25.5.Vind: +1.2
1
Matthew Boling
Matthew Boling 
USA10.09
  
 
2
Dedrick Vanover
Dedrick Vanover ('99)
USA10.19
  
 
3
Antonio Mitchell
Antonio Mitchell ('98)
USA10.25
  
 
4
Anthony Woods
Anthony Woods ('02)
USA10.36
  
 
5
Tyler Davis
Tyler Davis 
USA10.43
  
 
6
Christian Lyon
Christian Lyon ('98)
USA10.44
  
 
7
Kai Cole
Kai Cole 
USA10.51
  
 
8
Nikaoli Williams
Nikaoli Williams 
USA10.52
  
 PB
Indledende 2
25.5. Vind: +1.9
25.5.Vind: +1.9
1
Joe Fahnbulleh
Joe Fahnbulleh ('01)
LBR10.03
  
 PB
2
JoVaughn Martin
JoVaughn Martin ('99)
USA10.05
  
 SB
3
Joseph Manu
Joseph Manu ('96)
GHA10.12
  
 PB
4
Eric Harrison
Eric Harrison ('99)
TTO10.17
  
 SB
5
Taylor Banks
Taylor Banks 
USA10.17
  
 PB
6
Shakur Williams
Shakur Williams ('01)
JAM10.26
  
 PB
7
Javaughn Moore
Javaughn Moore 
USA10.30
  
 
8
Keith Robinson
Keith Robinson ('99)
USA10.66
  
 
Indledende 3
25.5. Vind: +1.3
25.5.Vind: +1.3
1
Alaba Akintola
Alaba Akintola ('01)
NGR10.06
  
 
2
Dante Brown
Dante Brown 
USA10.14
  
 =PB
3
Javonte Harding
Javonte Harding ('01)
USA10.17
  
 SB
4
Delano Dunkley
Delano Dunkley ('98)
JAM10.22
  
 PB
5
Lance Lang
Lance Lang ('01)
USA10.27
  
 
6
Elliott Cummings
Elliott Cummings 
USA10.28
  
 
7
PJ Austin
PJ Austin 
USA10.30
  
 
Indledende 4
25.5. Vind: +1.1
25.5.Vind: +1.1
1
Ismael Kone
Ismael Kone 
CIV10.00
  
 PB
2
Brume Okeoghene
Brume Okeoghene ('03)
NGR10.17
  
 
3
Kie'ave Harry
Kie'ave Harry 
USA10.27
  
 PB
4
Royal Burris
Royal Burris 
USA10.33
  
 PB
5
Antonio Laidler
Antonio Laidler 
USA10.33
  
 PB
6
Tavarius Wright
Tavarius Wright ('98)
USA10.36
  
 
7
Guinove Joanus
Guinove Joanus ('01)
HAI10.47
  
 
8
Elijah Miller
Elijah Miller 
USA10.58
  
 
Indledende 5
25.5. Vind: -0.2
25.5.Vind: -0.2
1
Favour Ashe
Favour Ashe ('02)
NGR10.14
  
 
2
Julian Forde
Julian Forde ('01)
BAR10.37
  
 
3
Rodney Heath
Rodney Heath 
USA10.38
  
 
4
Dorian Camel
Dorian Camel 
USA10.46
  
 
5
Isacc Elliott
Isacc Elliott 
USA10.50
  
 
6
Ka'mere Day
Ka'mere Day ('01)
USA10.52
  
 
7
Deron Dudley
Deron Dudley 
USA10.60
  
 
8
Rikkoi Brathwaite
Rikkoi Brathwaite ('99)
IVB10.63
  
 
Indledende 6
25.5. Vind: +1.5
25.5.Vind: +1.5
1
Demarcus Fleming
Demarcus Fleming ('01)
USA10.10
  
 
2
Don'drea Swint
Don'drea Swint ('97)
USA10.14
  
 PB
3
Sterling Warner
Sterling Warner 
USA10.15
  
 PB
4
Donatien Djero
Donatien Djero ('98)
CIV10.17
  
 PB
5
Kahlege Tillman
Kahlege Tillman 
USA10.33
  
 
6
Toby Makoyawo
Toby Makoyawo ('02)
GBR10.39
  
 
7
Kainnan Ramsey
Kainnan Ramsey 
USA10.52
  
 SB
Cole Beck
Cole Beck ('99)
USA DQ
  
 
M 200 m    
Kvalifikation27.5.
Kval 1
27.5. Vind: -2.5
27.5.Vind: -2.5
1
Eric Harrison
Eric Harrison ('99)
TTO20.31
  
 
2
Wanya McCoy
Wanya McCoy ('03)
BAH20.48
  
 PB
3
Tarsis Orogot
Tarsis Orogot ('02)
UGA20.55
  
 
4
Lance Lang
Lance Lang ('01)
USA20.71
  
 
5
Cole Beck
Cole Beck ('99)
USA20.73
  
 
6
Kahlege Tillman
Kahlege Tillman 
USA20.85
  
 
7
Demetrius Jackson
Demetrius Jackson 
USA20.90
  
 
8
Kennedy Lightner
Kennedy Lightner ('01)
USA21.00
  
 
Kval 2
27.5. Vind: +3.0
27.5.Vind: +3.0
1
Javonte Harding
Javonte Harding ('01)
USA20.13 w
  
 
2
Evan Miller
Evan Miller 
USA20.51 w
  
 
3
Dorian Camel
Dorian Camel 
USA20.53 w
  
 
4
Joseph Manu
Joseph Manu ('96)
GHA20.55 w
  
 
5
Alaba Akintola
Alaba Akintola ('01)
NGR20.61 w
  
 
6
Cameron Rose
Cameron Rose ('02)
USA20.72 w
  
 
7
Antonio Mitchell
Antonio Mitchell ('98)
USA20.76 w
  
 
Kval 3
27.5. Vind: +4.4
27.5.Vind: +4.4
1
Joe Fahnbulleh
Joe Fahnbulleh ('01)
LBR19.85 w
  
 
2
Matthew Boling
Matthew Boling 
USA20.24 w
  
 
3
Ismael Kone
Ismael Kone 
CIV20.80 w
  
 
4
Elijah Dryer
Elijah Dryer ('98)
USA20.98 w
  
 
5
Tyler Davis
Tyler Davis 
USA21.07 w
  
 
6
Matthew Clarke
Matthew Clarke 
BAR21.10 w
  
 
7
Royal Burris
Royal Burris 
USA21.27 w
  
 
Indledende heats25.5.
Indledende 1
25.5. Vind: +1.3
25.5.Vind: +1.3
1
Eric Harrison
Eric Harrison ('99)
TTO20.24
  
 PB
2
Alaba Akintola
Alaba Akintola ('01)
NGR20.26
  
 PB
3
Royal Burris
Royal Burris 
USA20.56
  
 
4
Cameron Rose
Cameron Rose ('02)
USA20.58
  
 
5
Matthew Clarke
Matthew Clarke 
BAR20.66
  
 PB
6
Deanthony Nervis
Deanthony Nervis 
USA20.83
  
 
7
Luke Finnegan
Luke Finnegan 
USA21.02
  
 PB
8
Shamar Rose
Shamar Rose ('01)
USA21.13
  
 
Indledende 2
25.5. Vind: +1.0
25.5.Vind: +1.0
1
Dorian Camel
Dorian Camel 
USA20.52
  
 
2
Wanya McCoy
Wanya McCoy ('03)
BAH20.55
  
 
3
Kahlege Tillman
Kahlege Tillman 
USA20.58
  
 
4
Kennedy Lightner
Kennedy Lightner ('01)
USA20.66
  
 SB
5
Anthony Greenhow
Anthony Greenhow ('03)
USA20.82
  
 
6
Asa Hodrick
Asa Hodrick 
USA21.40
  
 
7
Noah Malone
Noah Malone ('01)
USA21.44
  
 
8
Dylan Swain
Dylan Swain 
USA21.62
  
 
Indledende 3
25.5. Vind: +2.3
25.5.Vind: +2.3
1
Javonte Harding
Javonte Harding ('01)
USA20.21 w
  
 
2
Lance Lang
Lance Lang ('01)
USA20.39 w
  
 
3
Cole Beck
Cole Beck ('99)
USA20.67 w
  
 
4
Demetrius Jackson
Demetrius Jackson 
USA20.67 w
  
 
5
Brandon Nya
Brandon Nya 
USA21.46 w
  
 
Simon Wulff
Simon Wulff ('01)
GER DNFw
  
 
Indledende 4
25.5. Vind: +0.6
25.5.Vind: +0.6
1
Matthew Boling
Matthew Boling 
USA20.31
  
 
2
Ibrahim Ayorinde
Ibrahim Ayorinde ('01)
CAN20.56
  
 
3
Elijah Dryer
Elijah Dryer ('98)
USA20.71
  
 
4
Diamantae Griffin
Diamantae Griffin ('99)
USA20.83
  
 
5
Daniel Duncan
Daniel Duncan 
USA20.85
  
 
6
Kamul Santana
Kamul Santana 
USA20.87
  
 
7
Guinove Joanus
Guinove Joanus ('01)
HAI21.07
  
 
8
Praise Olatoke
Praise Olatoke 
GBR21.09
  
 
Indledende 5
25.5. Vind: +0.6
25.5.Vind: +0.6
1
Joe Fahnbulleh
Joe Fahnbulleh ('01)
LBR20.23
  
 
2
Antonio Mitchell
Antonio Mitchell ('98)
USA20.64
  
 PB
3
Evan Miller
Evan Miller 
USA20.77
  
 
4
Donovan Spearman
Donovan Spearman 
USA20.78
  
 
5
Amir Willis
Amir Willis 
USA20.91
  
 
6
Jacob Smith
Jacob Smith ('97)
USA21.00
  
 
7
Donald McClinton
Donald McClinton ('98)
USA21.17
  
 
8
Dominique Alexander
Dominique Alexander 
USA21.20
  
 
Indledende 6
25.5. Vind: +2.6
25.5.Vind: +2.6
1
Tarsis Orogot
Tarsis Orogot ('02)
UGA20.27 w
  
 
2
Ismael Kone
Ismael Kone 
CIV20.30 w
  
 
3
Joseph Manu
Joseph Manu ('96)
GHA20.47 w
  
 
4
Tyler Davis
Tyler Davis 
USA20.78 w
  
 
5
Ja'Darien Parker
Ja'Darien Parker 
USA21.08 w
  
 
6
Aaron Goodwin
Aaron Goodwin 
USA21.31 w
  
 
7
Demarcus Fleming
Demarcus Fleming ('01)
USA21.31 w
  
 
8
Isacc Elliott
Isacc Elliott 
USA21.67 w
  
 
M 400 m    
Kvalifikation27.5.
Kval 1
27.5.
27.5.
1
Elija Godwin
Elija Godwin ('99)
USA45.35
  
 
2
Dubem Amene
Dubem Amene ('02)
NGR45.51
  
 PB
3
Dwight St. Hillaire
Dwight St. Hillaire ('97)
TTO45.63
  
 
4
Khaleb McRae
Khaleb McRae 
USA45.67
  
 
5
Sean Watkins
Sean Watkins 
USA46.81
  
 
6
Zidane Brown
Zidane Brown ('02)
JAM46.92
  
 
7
Miles Mingo
Miles Mingo ('99)
USA47.29
  
 
8
Destine Scott
Destine Scott 
USA47.36
  
 
Kval 2
27.5.
27.5.
1
Ryan Willie
Ryan Willie ('02)
USA45.26
  
 
2
Tyler Johnson
Tyler Johnson ('98)
USA45.49
  
 
3
Jacory Patterson
Jacory Patterson 
USA45.84
  
 
4
Daeqwan Butler
Daeqwan Butler ('99)
USA46.12
  
 
5
Shemar Chambers
Shemar Chambers ('99)
JAM46.39
  
 
6
Kennedy Harrison
Kennedy Harrison 
USA46.54
  
 
7
Isaiah Palmer
Isaiah Palmer ('98)
USA46.82
  
 
8
Jonathan Imes
Jonathan Imes 
USA46.95
  
 
Kval 3
27.5.
27.5.
1
Randolph Ross
Randolph Ross ('01)
USA44.23
  
 SB
2
Champion Allison
Champion Allison ('98)
USA45.03
  
 
3
Steven McElroy
Steven McElroy ('03)
USA45.81
  
 
4
Brian Faust
Brian Faust ('99)
USA45.94
  
 PB
5
Michael Phillippy
Michael Phillippy ('99)
USA46.10
  
 
6
Reheem Hayles
Reheem Hayles 
USA46.42
  
 
7
Doval Simmonds
Doval Simmonds ('01)
USA46.91
  
 
8
Jacob Miley
Jacob Miley 
USA47.16
  
 
Indledende heats25.5.
Indledende 1
25.5.
25.5.
1
Elija Godwin
Elija Godwin ('99)
USA45.85
  
 
2
Dubem Amene
Dubem Amene ('02)
NGR46.11
  
 
3
Zidane Brown
Zidane Brown ('02)
JAM46.68
  
 
4
Jordan Willis
Jordan Willis ('99)
USA46.84
  
 
5
Tomas Kersulis
Tomas Kersulis ('01)
LTU46.89
  
 
6
Tyreke Sapp
Tyreke Sapp ('99)
USA46.93
  
 
7
Elijah Wright
Elijah Wright 
USA47.70
  
 
8
Solomon Strader
Solomon Strader ('01)
USA47.70
  
 
Indledende 2
25.5.
25.5.
1
Jacory Patterson
Jacory Patterson 
USA46.46
  
 
2
Doval Simmonds
Doval Simmonds ('01)
USA46.81
  
 
3
Daeqwan Butler
Daeqwan Butler ('99)
USA46.84
  
 
4
Ade Jones-Roundtree
Ade Jones-Roundtree ('98)
USA47.61
  
 
5
Caemon Scott
Caemon Scott 
USA47.67
  
 
6
Terrence Muex
Terrence Muex ('02)
USA47.80
  
 
7
Shawn Langley
Shawn Langley ('01)
USA48.05
  
 
Alex Collier
Alex Collier ('01)
USA DNF
  
 
Indledende 3
25.5.
25.5.
1
Champion Allison
Champion Allison ('98)
USA45.28
  
 
2
Isaiah Palmer
Isaiah Palmer ('98)
USA46.05
  
 SB
3
Sean Watkins
Sean Watkins 
USA46.18
  
 
4
Kennedy Harrison
Kennedy Harrison 
USA46.33
  
 
5
Charles Sanders
Charles Sanders 
USA47.07
  
 
6
Lee Eppie
Lee Eppie ('99)
BOT47.30
  
 
7
Malik Hussie
Malik Hussie ('01)
USA48.10
  
 
Indledende 4
25.5.
25.5.
1
Ryan Willie
Ryan Willie ('02)
USA45.34
  
 
2
Dwight St. Hillaire
Dwight St. Hillaire ('97)
TTO46.13
  
 
3
Shemar Chambers
Shemar Chambers ('99)
JAM46.16
  
 
4
Brian Faust
Brian Faust ('99)
USA46.22
  
 
5
Destine Scott
Destine Scott 
USA46.52
  
 
6
Jimmie Williams
Jimmie Williams 
USA46.70
  
 
7
Chase Thornhill
Chase Thornhill 
USA47.94
  
 
8
Lonzell Feagin
Lonzell Feagin ('98)
USA48.32
  
 
Indledende 5
25.5.
25.5.
1
Khaleb McRae
Khaleb McRae 
USA45.45
  
 PB
2
Randolph Ross
Randolph Ross ('01)
USA45.86
  
 
3
Reheem Hayles
Reheem Hayles 
USA46.02
  
 
4
Miles Mingo
Miles Mingo ('99)
USA46.40
  
 PB
5
Jonathan Imes
Jonathan Imes 
USA46.65
  
 SB
6
Jacob Miley
Jacob Miley 
USA46.66
  
 
Leon Clarke
Leon Clarke ('98)
JAM DNF
  
 
Indledende 6
25.5.
25.5.
1
Michael Phillippy
Michael Phillippy ('99)
USA46.53
  
 
2
Tyler Johnson
Tyler Johnson ('98)
USA46.59
  
 
3
Steven McElroy
Steven McElroy ('03)
USA46.86
  
 
4
Jalen White
Jalen White 
CAN47.15
  
 
5
Eugene Omalla
Eugene Omalla 
UGA47.38
  
 
6
Donnie James
Donnie James 
USA47.57
  
 
7
Anthony Brodie
Anthony Brodie ('01)
USA47.67
  
 
8
Korbin Martino
Korbin Martino ('02)
USA48.50
  
 
M 800 m    
Kvalifikation27.5.
Kval 1
27.5.
27.5.
1
Navasky Anderson
Navasky Anderson ('01)
USA1:47.83
  
 
2
Tim Zepf
Tim Zepf 
USA1:47.94
  
 
3
Collin Ebling
Collin Ebling 
USA1:48.41
  
 
4
Samuel Voelz
Samuel Voelz ('98)
USA1:48.51
  
 
5
Baylor Franklin
Baylor Franklin 
USA1:48.58
  
 
6
Clay Pender
Clay Pender 
USA1:48.77
  
 
7
Luke Coulter
Luke Coulter 
USA1:49.51
  
 
8
Oskars Bambāls
Oskars Bambāls ('01)
LAT1:51.16
  
 
Kval 2
27.5.
27.5.
1
Sean Dolan
Sean Dolan ('01)
USA1:47.37
  
 SB
2
Ayman Zahafi
Ayman Zahafi ('97)
MAR1:48.03
  
 
3
Aman Thornton
Aman Thornton 
USA1:48.35
  
 
4
Dugion Blackman
Dugion Blackman 
JAM1:49.01
  
 
5
Beck Wittstadt
Beck Wittstadt ('02)
USA1:49.04
  
 
6
Liam Rivard
Liam Rivard ('01)
CAN1:49.86
  
 
7
Jacob Lamb
Jacob Lamb 
USA1:49.90
  
 
Olivier Desmeules
Olivier Desmeules 
CAN DQ
  
 
Kval 3
27.5.
27.5.
1
Miles Brown
Miles Brown ('03)
USA1:48.73
  
 
2
Jonathan Schwind
Jonathan Schwind 
USA1:49.04
  
 
3
Samuel Rodman
Samuel Rodman ('03)
USA1:49.08
  
 
4
Camden Marshall
Camden Marshall ('03)
USA1:49.09
  
 
5
Tarees Rhoden
Tarees Rhoden 
JAM1:49.28
  
 
6
Bashi Mosavel-Lo
Bashi Mosavel-Lo ('99)
USA1:49.54
  
 
7
Kyle Burke
Kyle Burke 
USA1:49.96
  
 
8
Cole Johnson
Cole Johnson 
USA1:51.96
  
 
Indledende heats25.5.
Indledende 1
25.5.
25.5.
1
Liam Rivard
Liam Rivard ('01)
CAN1:49.99
  
 
2
Jacob Lamb
Jacob Lamb 
USA1:50.05
  
 
3
Aman Thornton
Aman Thornton 
USA1:50.13
  
 
4
William Cuthbertson
William Cuthbertson 
USA1:50.27
  
 
5
Alexander Rizzo
Alexander Rizzo 
USA1:50.58
  
 
6
Joe Hoots
Joe Hoots ('99)
USA1:51.30
  
 
7
Kieran McDermott
Kieran McDermott 
USA1:51.70
  
 
8
Parker McBride
Parker McBride ('99)
USA1:52.65
  
 
Indledende 2
25.5.
25.5.
1
Navasky Anderson
Navasky Anderson ('01)
USA1:49.99
  
 
2
Oskars Bambāls
Oskars Bambāls ('01)
LAT1:50.34
  
 
3
Luke Coulter
Luke Coulter 
USA1:50.68
  
 
4
Ethan Zeh
Ethan Zeh 
USA1:51.51
  
 
5
Sean Casey
Sean Casey 
USA1:51.85
  
 
6
Samuel Austin
Samuel Austin ('03)
USA1:57.66
  
 
7
Conor Murphy
Conor Murphy ('01)
USA2:18.45
  
 
Tim Mcinerney
Tim Mcinerney 
USA DNF
  
 
Indledende 3
25.5.
25.5.
1
Samuel Rodman
Samuel Rodman ('03)
USA1:49.00
  
 
2
Cole Johnson
Cole Johnson 
USA1:49.09
  
 
3
Tarees Rhoden
Tarees Rhoden 
JAM1:49.26
  
 
4
Dugion Blackman
Dugion Blackman 
JAM1:49.39
  
 
5
Miguel Parrilla
Miguel Parrilla 
PUR1:49.94
  
 
6
Matthew Smith
Matthew Smith ('04)
USA1:50.60
  
 
7
Rynard Swanepoel
Rynard Swanepoel ('02)
RSA1:50.96
  
 
8
Kyle Reinheimer
Kyle Reinheimer 
USA1:52.12
  
 
Indledende 4
25.5.
25.5.
1
Jonathan Schwind
Jonathan Schwind 
USA1:49.26
  
 
2
Kyle Burke
Kyle Burke 
USA1:49.31
  
 
3
Miles Brown
Miles Brown ('03)
USA1:49.33
  
 
4
Clay Pender
Clay Pender 
USA1:49.63
  
 
5
Darius Smallwood
Darius Smallwood 
USA1:50.20
  
 
6
Ally Kipchirchir
Ally Kipchirchir 
KEN1:50.49
  
 
7
Domenic Perretta
Domenic Perretta ('97)
USA1:50.87
  
 
8
Tyrese Reid
Tyrese Reid 
USA1:51.89
  
 
Indledende 5
25.5.
25.5.
1
Ayman Zahafi
Ayman Zahafi ('97)
MAR1:47.92
  
 
2
Sean Dolan
Sean Dolan ('01)
USA1:47.96
  
 SB
3
Beck Wittstadt
Beck Wittstadt ('02)
USA1:48.53
  
 PB
4
Matthew Wigelsworth
Matthew Wigelsworth ('96)
GBR1:49.85
  
 
5
Marcus Dropik
Marcus Dropik ('02)
USA1:50.20
  
 
6
Dan Joyce
Dan Joyce 
USA1:50.56
  
 
7
Sebastian Anthony
Sebastian Anthony ('97)
GBR1:52.83
  
 
8
Justin O'Toole
Justin O'Toole 
USA1:58.69
  
 
Indledende 6
25.5.
25.5.
1
Baylor Franklin
Baylor Franklin 
USA1:47.78
  
 
2
Tim Zepf
Tim Zepf 
USA1:47.79
  
 
3
Samuel Voelz
Samuel Voelz ('98)
USA1:47.86
  
 SB
4
Collin Ebling
Collin Ebling 
USA1:47.88
  
 PB
5
Olivier Desmeules
Olivier Desmeules 
CAN1:48.15
  
 PB
6
Bashi Mosavel-Lo
Bashi Mosavel-Lo ('99)
USA1:48.16
  
 PB
7
Camden Marshall
Camden Marshall ('03)
USA1:48.94
  
 
8
Anthony Vlatko
Anthony Vlatko ('01)
AUS1:50.06
  
 
M 1500 m    
Kvalifikation27.5.
Kval 1
27.5.
27.5.
1
Anas Essayi
Anas Essayi ('01)
MAR3:39.11
  
 
2
Eliud Kipsang
Eliud Kipsang ('96)
KEN3:39.47
  
 
3
John Petruno
John Petruno ('99)
USA3:39.70
  
 PB
4
Nick Dahl
Nick Dahl ('98)
USA3:39.78
  
 
5
Sean Peterson
Sean Peterson ('99)
USA3:39.92
  
 PB
6
AJ Ernst
AJ Ernst ('98)
USA3:40.05
  
 SB
7
Jesse Hunt
Jesse Hunt ('98)
AUS3:40.31
  
 
8
Jack Salisbury
Jack Salisbury ('98)
USA3:41.07
  
 
9
Brandon Hontz
Brandon Hontz ('98)
USA3:41.50
  
 PB
10
Abel-Rudisha Teffra
Abel-Rudisha Teffra 
USA3:41.93
  
 PB
11
Wes Porter
Wes Porter 
USA3:46.00
  
 
12
Sam Bowers
Sam Bowers ('99)
USA3:55.81
  
 
Kval 2
27.5.
27.5.
1
Mario García
Mario García ('99)
ESP3:41.17
  
 
2
Thomas Vanoppen
Thomas Vanoppen ('99)
BEL3:41.31
  
 
3
Sam Ellis
Sam Ellis ('04)
USA3:41.31
  
 
4
Rhys Hammond
Rhys Hammond ('02)
USA3:41.69
  
 PB
5
Nathan Henderson
Nathan Henderson 
USA3:41.85
  
 PB
6
Robert Becker
Robert Becker 
USA3:42.40
  
 PB
7
Tom Dodd
Tom Dodd ('98)
GBR3:42.47
  
 
8
Shane Bracken
Shane Bracken ('98)
IRL3:42.94
  
 
9
Mael Gouyette
Mael Gouyette ('99)
FRA3:43.35
  
 
10
Billy Hill
Billy Hill 
USA3:43.89
  
 
11
Nick Foster
Nick Foster 
USA3:44.48
  
 
12
Angus White
Angus White ('98)
NZL3:45.09
  
 PB
Indledende heats25.5.
Indledende 1
25.5.
25.5.
1
AJ Ernst
AJ Ernst ('98)
USA3:48.34
  
 
2
Wes Porter
Wes Porter 
USA3:48.45
  
 
3
Jack Salisbury
Jack Salisbury ('98)
USA3:48.48
  
 
4
Brandon Hontz
Brandon Hontz ('98)
USA3:48.50
  
 
5
Jesse Hunt
Jesse Hunt ('98)
AUS3:48.54
  
 
6
Michael Danzi
Michael Danzi ('02)
USA3:48.61
  
 
7
Hillary Cheruiyot
Hillary Cheruiyot ('99)
KEN3:48.94
  
 
8
Tyler Wirth
Tyler Wirth 
USA3:50.06
  
 
9
Ryan Kinnane
Ryan Kinnane 
USA3:50.93
  
 
10
Ray Sellaro
Ray Sellaro 
USA3:53.47
  
 
11
Cade Bethmann
Cade Bethmann ('98)
USA3:57.37
  
 
12
Joe dos Reis
Joe dos Reis ('01)
USA3:58.59
  
 
Indledende 2
25.5.
25.5.
1
Mario García
Mario García ('99)
ESP3:44.91
  
 
2
Tom Dodd
Tom Dodd ('98)
GBR3:45.06
  
 
3
Nick Foster
Nick Foster 
USA3:45.47
  
 
4
Shane Bracken
Shane Bracken ('98)
IRL3:46.03
  
 
5
Robert Becker
Robert Becker 
USA3:46.17
  
 
6
Jesse Hamlin
Jesse Hamlin 
USA3:46.44
  
 
7
Anthony Camerieri
Anthony Camerieri 
USA3:46.90
  
 
8
Foster Malleck
Foster Malleck ('01)
CAN3:49.20
  
 
9
Gavin Gaynor
Gavin Gaynor ('98)
USA3:51.31
  
 
10
Charlie O'Donovan
Charlie O'Donovan ('99)
IRL3:51.74
  
 
11
Cooper Atkins
Cooper Atkins 
USA3:55.59
  
 
12
Canaan Anderson
Canaan Anderson ('02)
USA3:58.26
  
 
Indledende 3
25.5.
25.5.
1
Anas Essayi
Anas Essayi ('01)
MAR3:41.81
  
 
2
Eliud Kipsang
Eliud Kipsang ('96)
KEN3:42.56
  
 
3
Nick Dahl
Nick Dahl ('98)
USA3:43.57
  
 
4
John Petruno
John Petruno ('99)
USA3:43.61
  
 
5
Sean Peterson
Sean Peterson ('99)
USA3:43.97
  
 
6
Abel-Rudisha Teffra
Abel-Rudisha Teffra 
USA3:44.29
  
 
7
Rhys Hammond
Rhys Hammond ('02)
USA3:44.69
  
 
8
Angus White
Angus White ('98)
NZL3:45.17
  
 
9
Sam Bowers
Sam Bowers ('99)
USA3:45.87
  
 
10
Lucas Guerra
Lucas Guerra ('03)
USA3:47.70
  
 
11
Derek Holmes
Derek Holmes 
USA3:49.79
  
 =PB
12
Sean Donoghue
Sean Donoghue ('02)
IRL4:01.70
  
 
Indledende 4
25.5.
25.5.
1
Thomas Vanoppen
Thomas Vanoppen ('99)
BEL3:45.90
  
 
2
Nathan Henderson
Nathan Henderson 
USA3:46.37
  
 
3
Sam Ellis
Sam Ellis ('04)
USA3:46.55
  
 
4
Mael Gouyette
Mael Gouyette ('99)
FRA3:47.00
  
 
5
Billy Hill
Billy Hill 
USA3:47.06
  
 
6
Liam Back
Liam Back ('02)
NZL3:47.36
  
 
7
Ka'eo Kruse
Ka'eo Kruse 
USA3:47.94
  
 
8
Camden Gilmore
Camden Gilmore 
USA3:49.23
  
 
9
Damian Hackett
Damian Hackett ('02)
USA3:49.69
  
 
10
Duncan Miller
Duncan Miller 
AUS3:50.61
  
 
11
Samuel Field
Samuel Field 
AUS3:50.70
  
 
12
Matthew Payamps
Matthew Payamps ('01)
USA3:51.43
  
 
M 5000 m    
Indledende heats27.5.
Indledende 1
27.5.
27.5.
1
Dylan Jacobs
Dylan Jacobs 
USA13:38.05
  
 
2
Athanas Kioko
Athanas Kioko ('95)
KEN13:38.55
  
 
3
Matthew Pereira
Matthew Pereira 
USA13:38.99
  
 PB
4
Eric van der Els
Eric van der Els ('98)
USA13:39.29
  
 
5
Adrian Wildschutt
Adrian Wildschutt ('98)
RSA13:39.33
  
 
6
Dan Schaffer
Dan Schaffer 
USA13:39.37
  
 
7
Cole Bullock
Cole Bullock ('01)
USA13:42.86
  
 
8
Jack Aho
Jack Aho 
USA13:46.97
  
 
9
Ian Shanklin
Ian Shanklin ('98)
USA13:48.38
  
 
10
Fearghal Curtin
Fearghal Curtin ('98)
IRL13:55.45
  
 
11
Victor Kiprop
Victor Kiprop ('02)
KEN13:57.28
  
 
12
Anthony Camerieri
Anthony Camerieri 
USA13:57.62
  
 
13
CJ Ambrosio
CJ Ambrosio ('99)
USA13:57.97
  
 
14
Rohann Asfaw
Rohann Asfaw ('99)
USA14:00.92
  
 
15
Adam Bradtmueller
Adam Bradtmueller 
USA14:10.02
  
 
16
Rishabh Prakash
Rishabh Prakash ('01)
USA14:12.02
  
 
17
Ian Kibiwot
Ian Kibiwot 
USA14:12.08
  
 
18
Joshua Methner
Joshua Methner 
USA14:14.91
  
 
19
Andrew Alexander
Andrew Alexander ('99)
CAN14:15.81
  
 
20
Ben Veatch
Ben Veatch ('98)
USA14:16.25
  
 
21
Nickolas Scudder
Nickolas Scudder ('01)
USA14:24.39
  
 
22
Patrick Anderson
Patrick Anderson ('01)
USA14:35.40
  
 
Indledende 2
27.5.
27.5.
1
Morgan Beadlescomb
Morgan Beadlescomb ('98)
USA13:42.21
  
 
2
Acer Iverson
Acer Iverson 
USA13:42.30
  
 
3
Zach Facioni
Zach Facioni ('99)
AUS13:44.04
  
 
4
Alex Ostberg
Alex Ostberg ('97)
USA13:44.42
  
 
5
Ahmed Muhumed
Ahmed Muhumed ('98)
USA13:44.42
  
 
6
Parker Wolfe
Parker Wolfe ('03)
USA13:45.36
  
 
7
Barry Keane
Barry Keane ('97)
IRL13:45.86
  
 
8
Ryan Drew
Ryan Drew 
USA13:49.61
  
 
9
Antonio Lopez
Antonio Lopez 
ESP13:51.77
  
 
10
Nate Kawalec
Nate Kawalec 
USA13:52.35
  
 
11
Graham Blanks
Graham Blanks ('02)
USA13:52.81
  
 
12
Kevin Berry
Kevin Berry 
USA13:57.21
  
 
13
Ehab El-Sandali
Ehab El-Sandali ('97)
CAN13:57.58
  
 
14
Nicholas Bendtsen
Nicholas Bendtsen ('03)
USA13:59.27
  
 
15
Joshua Desouza
Joshua Desouza 
CAN14:00.38
  
 
16
Matthew Carmody
Matthew Carmody 
USA14:00.88
  
 
17
John Tatter
John Tatter 
USA14:01.18
  
 
18
Baldvin Thór Magnússon
Baldvin Thór Magnússon ('99)
ISL14:03.97
  
 
19
Paul Arredondo
Paul Arredondo ('97)
USA14:04.55
  
 
20
Luke Tewalt
Luke Tewalt ('03)
USA14:10.36
  
 
21
David Vorbach
David Vorbach 
USA14:12.57
  
 
22
Joaquin Martinez De Pinillos
Joaquin Martinez De Pinillos 
USA14:14.98
  
 
23
Josh Phillips
Josh Phillips ('99)
AUS14:21.11
  
 
24
Hillary Cheruiyot
Hillary Cheruiyot ('99)
KEN14:25.08
  
 
M 10000 m    
Indledende heats25.5.
Indledende 1
25.5.
25.5.
1
Athanas Kioko
Athanas Kioko ('95)
KEN28:25.69
  
 
2
Adrian Wildschutt
Adrian Wildschutt ('98)
RSA28:28.86
  
 
3
Victor Kiprop
Victor Kiprop ('02)
KEN28:38.36
  
 
4
Acer Iverson
Acer Iverson 
USA28:38.90
  
 
5
Barry Keane
Barry Keane ('97)
IRL28:41.52
  
 
6
Joshua Methner
Joshua Methner 
USA28:41.89
  
 
7
Haftu Strintzos
Haftu Strintzos ('99)
AUS28:42.13
  
 
8
Matthew Carmody
Matthew Carmody 
USA28:42.50
  
 PB
9
Dylan Jacobs
Dylan Jacobs 
USA28:43.22
  
 
10
Matthew Pereira
Matthew Pereira 
USA28:44.05
  
 
11
Andrew Alexander
Andrew Alexander ('99)
CAN28:44.55
  
 
12
Fearghal Curtin
Fearghal Curtin ('98)
IRL28:45.92
  
 
13
Robinson Snider
Robinson Snider ('98)
USA29:25.47
  
 
14
Silas Griffith
Silas Griffith ('99)
USA29:30.34
  
 
15
Perry Mackinnon
Perry Mackinnon ('97)
CAN29:31.70
  
 
16
Aaron Las Heras
Aaron Las Heras 
ESP29:31.91
  
 
17
Karl Thiessen
Karl Thiessen ('99)
USA29:32.32
  
 
18
Danny Kilrea
Danny Kilrea 
USA29:34.85
  
 
19
Anthony Russo
Anthony Russo ('99)
USA29:37.92
  
 
20
Jakob Kintzele
Jakob Kintzele 
USA29:44.00
  
 
21
Curt Eckstein
Curt Eckstein 
USA29:45.44
  
 
22
Drew Jordan
Drew Jordan ('92)
USA29:47.73
  
 
23
David Melville
David Melville ('99)
GBR29:48.74
  
 
24
CJ Ambrosio
CJ Ambrosio ('99)
USA29:56.61
  
 
25
Joaquin Martinez De Pinillos
Joaquin Martinez De Pinillos 
USA29:56.77
  
 
26
Evan Brennan
Evan Brennan 
USA29:58.43
  
 
27
Jack Aho
Jack Aho 
USA29:58.60
  
 
28
Jack Van Scoter
Jack Van Scoter 
USA30:08.86
  
 
29
Nickolas Scudder
Nickolas Scudder ('01)
USA30:10.15
  
 
30
Tom Brady
Tom Brady 
USA30:12.63
  
 
31
Caleb Pottorff
Caleb Pottorff ('98)
USA30:15.60
  
 
32
Dylan Schubert
Dylan Schubert 
USA30:17.14
  
 
33
Matt Young
Matt Young ('98)
USA30:17.16
  
 
34
Kevin Berry
Kevin Berry 
USA30:18.51
  
 
35
Matt Grossman
Matt Grossman 
USA30:21.83
  
 
36
Carter Coughlin
Carter Coughlin ('99)
USA30:25.12
  
 
37
Rohann Asfaw
Rohann Asfaw ('99)
USA30:33.88
  
 
38
Tyler Berg
Tyler Berg 
USA30:36.03
  
 
39
Micah Gilpatric
Micah Gilpatric 
USA30:42.53
  
 
40
Patrick Anderson
Patrick Anderson ('01)
USA30:45.79
  
 
41
Joe Dragon
Joe Dragon 
USA30:46.43
  
 
42
Matt Scrape
Matt Scrape 
USA31:06.46
  
 
43
Ritz Owen
Ritz Owen 
USA31:10.26
  
 
44
Ryan Cutter
Ryan Cutter 
USA31:13.23
  
 
David McGlynn
David McGlynn ('99)
IRL DNF
  
 
Jp Trojan
Jp Trojan 
USA DNF
  
 
Joshua Zelek
Joshua Zelek ('01)
CAN DNF
  
 
Anthony Monte
Anthony Monte 
USA DNF
  
 
M 3000 m forh.    
Indledende heats27.5.
1
Ahmed Jaziri
Ahmed Jaziri ('97)
TUN8:35.81
  
 
2
Ahmed Sayf Kadri
Ahmed Sayf Kadri ('01)
TUN8:38.52
  
 PB
3
Alexander Korczynski
Alexander Korczynski ('99)
USA8:39.16
  
 PB
4
El Hocine Bouchrak
El Hocine Bouchrak ('98)
ESP8:42.74
  
 
5
Felix Kandie
Felix Kandie ('98)
KEN8:45.30
  
 
6
Josh Higgins
Josh Higgins ('98)
USA8:52.14
  
 
7
Alex Crigger
Alex Crigger ('98)
USA8:55.43
  
 
8
Connor McMenamin
Connor McMenamin 
USA8:56.73
  
 
9
Zach Kreft
Zach Kreft 
USA8:57.08
  
 
10
Jake Gebhardt
Jake Gebhardt 
USA8:57.21
  
 
11
Solomon Costa
Solomon Costa 
USA9:08.14
  
 
12
Isaac Kiprop
Isaac Kiprop ('86)
UGA9:09.06
  
 
13
Jack Miller
Jack Miller 
USA9:09.09
  
 
14
Christopher Lepore
Christopher Lepore 
USA9:12.57
  
 
15
Benjamin Drezek
Benjamin Drezek 
USA9:13.17
  
 
16
Jantz Tostenson
Jantz Tostenson 
USA9:13.64
  
 
Indledende 2
27.5.
27.5.
1
Edward Trippas
Edward Trippas ('98)
AUS8:33.93
  
 
2
Carson Williams
Carson Williams 
USA8:37.73
  
 
3
Yasin Sado
Yasin Sado ('01)
USA8:39.68
  
 
4
Benjamin Nibbelink
Benjamin Nibbelink 
USA8:40.16
  
 PB
5
Christian Hubaker
Christian Hubaker ('98)
USA8:41.16
  
 SB
6
Austin Remick
Austin Remick 
USA8:49.88
  
 SB
7
Mike Ungvarsky
Mike Ungvarsky ('99)
USA8:55.43
  
 
8
Benjamin Ewert
Benjamin Ewert ('98)
USA8:59.82
  
 
9
Joost Plaetinck
Joost Plaetinck ('98)
USA9:01.29
  
 
10
Quinn Gallagher
Quinn Gallagher 
USA9:02.65
  
 
11
Michael Keehan
Michael Keehan 
USA9:03.87
  
 
12
Kevin Cawley
Kevin Cawley ('01)
USA9:08.37
  
 
13
Kevin Robertson
Kevin Robertson ('98)
CAN9:09.22
  
 
14
Evan Addison
Evan Addison 
USA9:11.47
  
 
15
Charles Harders
Charles Harders 
USA9:12.39
  
 
William Hare
William Hare 
USA DNF
  
 
Indledende 3
27.5.
27.5.
1
Parker Stokes
Parker Stokes 
USA8:37.04
  
 
2
Ben Garner
Ben Garner 
USA8:40.15
  
 PB
3
Ben Fleming
Ben Fleming ('99)
USA8:40.55
  
 
4
Tom Seitzer
Tom Seitzer 
USA8:42.16
  
 PB
5
Brett Gardner
Brett Gardner 
USA8:43.81
  
 
6
Marshall Williamson
Marshall Williamson 
USA8:47.28
  
 PB
7
Nathan Mountain
Nathan Mountain 
USA8:47.30
  
 
8
Carlos Santos
Carlos Santos 
ESA8:52.38
  
 
9
Patrick Thygesen
Patrick Thygesen ('02)
AUS8:56.95
  
 
10
Ka'eo Kruse
Ka'eo Kruse 
USA9:03.71
  
 
11
Eddie Nicholas
Eddie Nicholas 
USA9:05.97
  
 
12
Matthew Owens
Matthew Owens 
USA9:08.71
  
 
13
Declan Rymer
Declan Rymer 
USA9:08.82
  
 
14
Michael Norberg
Michael Norberg 
USA9:13.28
  
 
15
Landon Miller
Landon Miller 
USA9:14.58
  
 
M 110 m hæk    
Kvalifikation27.5.
Kval 1
27.5. Vind: -0.2
27.5.Vind: -0.2
1
Eric Edwards Jr.
Eric Edwards Jr. 
USA13.41
  
 
2
Giano Roberts
Giano Roberts 
USA13.41
  
 PB
3
Jaheem Hayles
Jaheem Hayles ('01)
JAM13.54
  
 PB
4
Kentre Patterson
Kentre Patterson ('99)
USA13.62
  
 
5
Cameron Murray
Cameron Murray ('99)
USA13.70
  
 PB
6
Cory Poole
Cory Poole ('99)
USA13.86
  
 
7
Almighty Williamson
Almighty Williamson ('01)
USA14.12
  
 
8
Luigi Rivas
Luigi Rivas 
USA14.16
  
 
Kval 2
27.5. Vind: -1.5
27.5.Vind: -1.5
1
Trey Cunningham
Trey Cunningham ('98)
USA13.07
  
 PB
2
Justin Leaston
Justin Leaston ('01)
USA13.59
  
 
3
Joshua Brockman
Joshua Brockman ('01)
USA13.60
  
 PB
4
Rasheem Brown
Rasheem Brown 
CAY13.63
  
 
5
Brahmir Vick
Brahmir Vick 
USA13.71
  
 PB
6
Oscar Smith
Oscar Smith ('01)
BAH13.72
  
 
7
Filip Jakob Demšar
Filip Jakob Demšar 
SLO13.77
  
 
8
Terrel Williams
Terrel Williams ('02)
USA13.82
  
 
Kval 3
27.5. Vind: -1.9
27.5.Vind: -1.9
1
Joshua Zeller
Joshua Zeller 
GBR13.39
  
 
2
Devon Brooks
Devon Brooks ('98)
USA13.53
  
 SB
3
Lafranz Campbell
Lafranz Campbell ('97)
JAM13.63
  
 
4
Yves Cherubin
Yves Cherubin ('99)
HAI13.78
  
 
5
Jayden Smith
Jayden Smith ('03)
USA13.85
  
 
6
Dylan Beard
Dylan Beard ('98)
USA14.03
  
 
7
Christian Martin
Christian Martin ('01)
USA14.18
  
 
8
Tai Brown
Tai Brown 
USA14.27
  
 
Indledende heats25.5.
Indledende 1
25.5. Vind: +1.1
25.5.Vind: +1.1
1
Eric Edwards Jr.
Eric Edwards Jr. 
USA13.52
  
 
2
Filip Jakob Demšar
Filip Jakob Demšar 
SLO13.75
  
 SB
3
Oscar Smith
Oscar Smith ('01)
BAH13.76
  
 
4
Luigi Rivas
Luigi Rivas 
USA13.83
  
 PB
5
Kenney Broadnax
Kenney Broadnax ('99)
USA13.84
  
 PB
6
Caleb Foster
Caleb Foster ('02)
USA13.89
  
 
7
Sincere Rhea
Sincere Rhea ('01)
USA14.05
  
 
8
Jermanie Byrd
Jermanie Byrd 
USA14.20
  
 
Indledende 2
25.5.
25.5.
1
Lafranz Campbell
Lafranz Campbell ('97)
JAM13.47
  
 PB
2
Jayden Smith
Jayden Smith ('03)
USA13.58
  
 PB
3
Rasheem Brown
Rasheem Brown 
CAY13.62
  
 
4
Tayshaun Chisholm
Tayshaun Chisholm ('99)
USA13.87
  
 =PB
5
Alex Shields
Alex Shields ('01)
USA13.91
  
 PB
6
Michael Bourne
Michael Bourne ('03)
USA13.91
  
 PB
7
D'andre Hayes
D'andre Hayes 
USA14.13
  
 
Richard Gilchrist
Richard Gilchrist 
USA DNF
  
 
Indledende 3
25.5. Vind: +1.6
25.5.Vind: +1.6
1
Giano Roberts
Giano Roberts 
USA13.45
  
 
2
Justin Leaston
Justin Leaston ('01)
USA13.54
  
 PB
3
Cory Poole
Cory Poole ('99)
USA13.73
  
 
4
Justin Young
Justin Young ('99)
USA13.84
  
 SB
5
Tyler Graves
Tyler Graves ('01)
USA13.93
  
 PB
6
Cedric McGriff
Cedric McGriff ('98)
USA14.25
  
 
Eloji Stephen
Eloji Stephen 
NGR DQ
  
 
Indledende 4
25.5. Vind: +1.8
25.5.Vind: +1.8
1
Joshua Brockman
Joshua Brockman ('01)
USA13.64
  
 PB
2
Kentre Patterson
Kentre Patterson ('99)
USA13.67
  
 
3
Almighty Williamson
Almighty Williamson ('01)
USA13.68
  
 PB
4
Dylan Beard
Dylan Beard ('98)
USA13.78
  
 
5
Braydon Bennett
Braydon Bennett ('01)
USA14.04
  
 
6
Bretram Rogers
Bretram Rogers ('99)
USA14.09
  
 
7
Payne Wylie
Payne Wylie 
CAN14.22
  
 PB
8
Ethan Exilhomme
Ethan Exilhomme 
USA14.38
  
 
Indledende 5
25.5. Vind: +2.0
25.5.Vind: +2.0
1
Trey Cunningham
Trey Cunningham ('98)
USA13.21
  
 
2
Devon Brooks
Devon Brooks ('98)
USA13.58
  
 SB
3
Tai Brown
Tai Brown 
USA13.69
  
 SB
4
Cameron Murray
Cameron Murray ('99)
USA13.77
  
 
5
Joshua Parks
Joshua Parks 
USA14.00
  
 
6
Julian Martin-Rogers
Julian Martin-Rogers 
USA14.23
  
 
7
Spencer Brown
Spencer Brown 
USA14.44
  
 
8
Aveon Reid
Aveon Reid ('99)
USA14.45
  
 
Indledende 6
25.5. Vind: +1.2
25.5.Vind: +1.2
1
Joshua Zeller
Joshua Zeller 
GBR13.47
  
 
2
Jaheem Hayles
Jaheem Hayles ('01)
JAM13.57
  
 =PB
3
Yves Cherubin
Yves Cherubin ('99)
HAI13.69
  
 SB
4
Terrel Williams
Terrel Williams ('02)
USA13.70
  
 PB
5
Christian Martin
Christian Martin ('01)
USA13.82
  
 PB
6
Brahmir Vick
Brahmir Vick 
USA13.83
  
 
7
Job Mayhue
Job Mayhue 
USA13.98
  
 
8
Ardonntrell Williams
Ardonntrell Williams 
USA14.11
  
 
M 400 m hæk    
Kvalifikation27.5.
Kval 1
27.5.
27.5.
1
Caleb Cavanaugh
Caleb Cavanaugh ('01)
USA49.59
  
 PB
2
William Spencer
William Spencer ('01)
USA50.09
  
 
3
Bryce Anthony
Bryce Anthony 
USA50.58
  
 
4
Cory Poole
Cory Poole ('99)
USA50.77
  
 
5
Justin Young
Justin Young ('99)
USA50.90
  
 PB
6
Rasheeme Griffith
Rasheeme Griffith 
BAR50.91
  
 
7
Agerian Jackson
Agerian Jackson ('99)
JAM51.25
  
 
8
Jaylyn Scott
Jaylyn Scott 
USA51.70
  
 
Kval 2
27.5.
27.5.
1
Sean Burrell
Sean Burrell ('02)
USA50.37
  
 
2
Aveon Reid
Aveon Reid ('99)
USA50.71
  
 PB
3
Kenroy Williams
Kenroy Williams ('95)
JAM50.96
  
 
4
Akeem Lindo
Akeem Lindo ('99)
USA51.22
  
 
5
Max Frye
Max Frye 
USA51.57
  
 
6
Tyler Graves
Tyler Graves ('01)
USA51.71
  
 
7
Cory Gaither Jr.
Cory Gaither Jr. 
USA51.82
  
 
Shaton Vaughn
Shaton Vaughn ('99)
USA DNF
  
 
Kval 3
27.5.
27.5.
1
Jameson Woodell
Jameson Woodell 
USA50.34
  
 
2
Caleb Dean
Caleb Dean ('01)
USA50.53
  
 
3
Corde Long
Corde Long 
USA50.69
  
 
4
Ja'Kwan Hale
Ja'Kwan Hale 
USA51.01
  
 
5
James Rivera
James Rivera 
USA51.04
  
 
6
Wellington Ventura
Wellington Ventura 
DOM51.26
  
 
7
Collin Sieffert
Collin Sieffert ('98)
USA51.36
  
 
8
Jabari Bryant
Jabari Bryant ('01)
USA51.93
  
 
Indledende heats25.5.
Indledende 1
25.5.
25.5.
1
William Spencer
William Spencer ('01)
USA49.68
  
 
2
Jameson Woodell
Jameson Woodell 
USA49.82
  
 PB
3
Ja'Kwan Hale
Ja'Kwan Hale 
USA50.40
  
 
4
Justin Young
Justin Young ('99)
USA51.24
  
 PB
5
Nathan Fergusson
Nathan Fergusson 
BAR51.59
  
 
6
Jimmy Harkelroad
Jimmy Harkelroad 
USA51.64
  
 
7
Beck O'Daniel
Beck O'Daniel 
USA52.41
  
 
8
Alocius Kipngetich
Alocius Kipngetich 
KEN53.51
  
 
Indledende 2
25.5.
25.5.
1
Sean Burrell
Sean Burrell ('02)
USA50.27
  
 
2
Akeem Lindo
Akeem Lindo ('99)
USA50.54
  
 
3
Aveon Reid
Aveon Reid ('99)
USA51.32
  
 
4
Cory Gaither Jr.
Cory Gaither Jr. 
USA51.50
  
 
5
Joshua Parks
Joshua Parks 
USA53.01
  
 
6
Noah Langford
Noah Langford 
USA53.75
  
 
Jevon Williams
Jevon Williams ('01)
USA DNF
  
 
Indledende 3
25.5.
25.5.
1
Kenroy Williams
Kenroy Williams ('95)
JAM50.55
  
 
2
Caleb Cavanaugh
Caleb Cavanaugh ('01)
USA51.04
  
 
3
Shaton Vaughn
Shaton Vaughn ('99)
USA51.17
  
 
4
Max Frye
Max Frye 
USA51.41
  
 
5
Michael McMahan
Michael McMahan 
USA52.14
  
 
6
Easton Reagan
Easton Reagan 
USA52.98
  
 
7
David Palmer
David Palmer 
USA53.19
  
 
8
Gabriel Moronta
Gabriel Moronta ('02)
DOM54.10
  
 
Indledende 4
25.5.
25.5.
1
Cory Poole
Cory Poole ('99)
USA50.76
  
 
2
Tyler Graves
Tyler Graves ('01)
USA50.88
  
 
3
Jabari Bryant
Jabari Bryant ('01)
USA51.55
  
 PB
4
Matthew Harris
Matthew Harris 
USA51.81
  
 
5
Adam Yakobi
Adam Yakobi ('98)
ISR52.10
  
 
6
Craig Saddler II
Craig Saddler II 
USA52.21
  
 
7
Terris Burton
Terris Burton 
USA52.54
  
 
8
Jordan Thompson
Jordan Thompson ('91)
USA54.64
  
 
Indledende 5
25.5.
25.5.
1
Caleb Dean
Caleb Dean ('01)
USA50.81
  
 
2
James Rivera
James Rivera 
USA51.50
  
 
3
Jaylyn Scott
Jaylyn Scott 
USA51.53
  
 
4
Agerian Jackson
Agerian Jackson ('99)
JAM51.57
  
 
5
Emmanuel Waller
Emmanuel Waller ('99)
USA51.67
  
 
6
Clayton Elder
Clayton Elder 
USA52.35
  
 
7
Eloji Stephen
Eloji Stephen 
NGR52.36
  
 
8
Dante Lander
Dante Lander 
USA53.30
  
 
Indledende 6
25.5.
25.5.
1
Corde Long
Corde Long 
USA49.30
  
 PB
2
Bryce Anthony
Bryce Anthony 
USA50.39
  
 PB
3
Rasheeme Griffith
Rasheeme Griffith 
BAR50.61
  
 
4
Collin Sieffert
Collin Sieffert ('98)
USA50.81
  
 PB
5
Wellington Ventura
Wellington Ventura 
DOM51.57
  
 
6
Felix Lawrence
Felix Lawrence 
PUR51.98
  
 
7
Quincy Armstrong
Quincy Armstrong 
USA52.96
  
 
8
Landon Chalden
Landon Chalden 
USA53.13
  
 
M Højdespring    
Kvalifikation27.5.
Kval
27.5.
27.5.
1
Shaun Miller
Shaun Miller ('01)
BAH2.18
  
 
 
2.00
  O
2.05
 XO
2.10
  O
2.15
  O
2.18
  O
   
1
Omamuoyvwi Erhire
Omamuoyvwi Erhire ('02)
NGR2.18
  
 =SB
 
2.05
  O
2.10
 XO
2.15
  O
2.18 =SB
  O
    
3
Trey Allen
Trey Allen 
USA2.18
  
 
 
2.10
  O
2.15
XXO
2.18
  O
     
4
Dontavious Hill
Dontavious Hill 
USA2.18
  
 
 
2.05
  O
2.10
  O
2.15
  O
2.18
 XO
    
5
Romaine Beckford
Romaine Beckford ('02)
JAM2.18
  
 
 
2.05
 XO
2.10
  O
2.15
  O
2.18
 XO
    
6
Jeff Hollis
Jeff Hollis ('99)
USA2.18
  
 =PB
 
2.05
  O
2.10
 XO
2.15
  O
2.18 =PB
XXO
    
6
Tony Jones
Tony Jones 
USA2.18
  
 =PB
 
2.05
  O
2.10
  O
2.15 =SB
 XO
2.18 =PB
XXO
    
8
Jackson Marseille
Jackson Marseille ('02)
USA2.18
  
 =PB
 
2.00
 XO
2.05
  O
2.10
XXO
2.15
  O
2.18 =PB
XXO
   
9
Darius Carbin
Darius Carbin ('98)
USA2.15
  
 
 
2.05
  O
2.10
  O
2.15
  O
2.18
XXX
    
10
Corvell Todd
Corvell Todd 
USA2.15
  
 
 
2.05
 XO
2.10
  O
2.15
  O
2.18
XXX
    
11
Kennedy Sauder
Kennedy Sauder ('03)
USA2.15
  
 
 
2.05
  O
2.10
XXO
2.15
  O
2.18
XXX
    
12
Isaiah Holmes
Isaiah Holmes ('98)
USA2.15
  
 SB
 
2.05
 XO
2.10
XXO
2.15 SB
  O
2.18
XXX
    
13
Marvin Jones
Marvin Jones 
USA2.15
  
 PB
 
2.00
  O
2.05
  O
2.10
 XO
2.15 PB
XXO
2.18
XXX
   
14
Dennis Manyeah
Dennis Manyeah ('98)
USA2.15
  
 SB
 
2.05
XXO
2.10 SB
  O
2.15 SB
XXO
2.18
XXX
    
15
Rahman Minor
Rahman Minor ('98)
USA2.10
  
 
 
2.00
  O
2.05
  O
2.10
  O
2.15
XXX
    
15
Grayson Rolen
Grayson Rolen 
USA2.10
  
 
 
2.00
  O
2.05
  O
2.10
  O
2.15
XXX
    
17
Alex Hugh-Plott
Alex Hugh-Plott 
USA2.10
  
 =PB
 
2.00
  O
2.05
 XO
2.10 =PB
  O
2.15
XXX
    
17
Greg Lauray
Greg Lauray 
USA2.10
  
 
 
2.05
 XO
2.10
  O
2.15
XXX
     
19
Prince Moss
Prince Moss 
USA2.10
  
 
 
2.00
  O
2.05
  O
2.10
 XO
2.15
XXX
    
19
Slavko Stević
Slavko Stević 
SRB2.10
  
 
 
2.05
  O
2.10
 XO
2.15
XXX
     
21
Luke Nichols
Luke Nichols 
USA2.10
  
 
 
2.05
  O
2.10
XXO
2.15
XXX
     
22
Aidan Clark
Aidan Clark ('01)
USA2.10
  
 
 
2.00
  O
2.05
 XO
2.10
XXO
2.15
XXX
    
22
Charles McBride II
Charles McBride II ('01)
USA2.10
  
 
 
2.00
  O
2.05
 XO
2.10
XXO
2.15
XXX
    
22
Beau Allen
Beau Allen ('01)
USA2.10
  
 
 
2.00
 XO
2.05
  O
2.10
XXO
2.15
XXX
    
25
Channing Ferguson
Channing Ferguson 
USA2.05
  
 
 
2.00
  O
2.05
  O
2.10
XXX
     
25
Dorian Curry
Dorian Curry ('02)
USA2.05
  
 
 
2.00
  O
2.05
  O
2.10
XXX
     
25
Ali Eren Ünlü
Ali Eren Ünlü ('03)
TUR2.05
  
 
 
2.00
  O
2.05
  O
2.10
XXX
     
28
Daniel Claxton
Daniel Claxton ('99)
USA2.05
  
 
 
2.00
  O
2.05
 XO
2.10
XXX
     
28
Donovan Lara
Donovan Lara 
USA2.05
  
 
 
2.00
  O
2.05
 XO
2.10
XXX
     
28
Jyles Etienne
Jyles Etienne ('99)
BAH2.05
  
 
 
2.00
  O
2.05
 XO
2.10
XXX
     
31
Isaac Osifo
Isaac Osifo ('03)
USA2.05
  
 
 
2.00
  O
2.05
XXO
2.10
XXX
     
32
Cassidy Henshaw
Cassidy Henshaw 
USA2.05
  
 
 
2.00
XXO
2.05
XXO
2.10
XXX
     
33
Guy Bond
Guy Bond 
USA2.00
  
 
 
2.00
  O
2.05
XXX
      
33
Kasim Cisse
Kasim Cisse ('97)
USA2.00
  
 
 
2.00
  O
2.05
XXX
      
33
Conrad Moore
Conrad Moore 
USA2.00
  
 
 
2.00
  O
2.05
XXX
      
33
John McNeil
John McNeil 
USA2.00
  
 
 
2.00
  O
2.05
XXX
      
33
Cole Bailey
Cole Bailey 
USA2.00
  
 
 
2.00
  O
2.05
XXX
      
33
Abdulkader Nuh
Abdulkader Nuh ('99)
QAT2.00
  
 
 
2.00
  O
2.05
XXX
      
33
Anthony Clavette
Anthony Clavette 
USA2.00
  
 
 
2.00
  O
2.05
XXX
      
33
Zayne Palomino
Zayne Palomino ('02)
JAM2.00
  
 
 
2.00
  O
2.05
XXX
      
41
Nathan Kiger
Nathan Kiger ('99)
USA2.00
  
 
 
2.00
 XO
2.05
XXX
      
41
Sultan Simms
Sultan Simms 
USA2.00
  
 
 
2.00
 XO
2.05
XXX
      
43
Daniel Lanfear
Daniel Lanfear 
USA2.00
  
 
 
2.00
XXO
2.05
XXX
      
43
Jack Reichenbach
Jack Reichenbach ('98)
USA2.00
  
 
 
2.00
XXO
2.05
XXX
      
Chet Ellis
Chet Ellis ('01)
USA NH
  
 
 
2.00
XXX
       
Elijah Bell
Elijah Bell 
USA NH
  
 
 
2.00
XXX
       
Terron Taylor
Terron Taylor 
USA NH
  
 
 
2.00
XXX
       
Jonah Hyde
Jonah Hyde ('01)
USA NH
  
 
 
2.00
XXX
       
M Stangspring    
Kvalifikation27.5.
1
Trevor Stephenson
Trevor Stephenson 
USA5.39
  
 
 
5.04
 XO
5.19
  O
5.29
XXO
5.39
  O
    
2
Kyle Rademeyer
Kyle Rademeyer ('02)
RSA5.39
  
 
 
5.29
 XO
5.39
 XO
      
3
Robert Oswald
Robert Oswald 
USA5.29
  
 
 
5.04
  O
5.19
  O
5.29
  O
     
3
Sondre Guttormsen
Sondre Guttormsen ('99)
NOR5.29
  
 
 
5.29
  O
       
3
Simen Guttormsen
Simen Guttormsen ('01)
NOR5.29
  
 
 
5.19
  O
5.29
  O
      
3
Wyatt Lefker
Wyatt Lefker 
USA5.29
  
 PB
 
5.04
  O
5.29 PB
  O
      
3
Hunter Garretson
Hunter Garretson ('02)
USA5.29
  
 
 
5.19
  O
5.29
  O
      
8
Cole Riddle
Cole Riddle ('99)
USA5.29
  
 
 
5.04
  O
5.19
  O
5.29
 XO
     
8
Erick Duffy
Erick Duffy ('98)
USA5.29
  
 
 
5.04
  O
5.19
  O
5.29
 XO
     
8
Keaton Daniel
Keaton Daniel ('01)
USA5.29
  
 
 
5.29
 XO
       
11
Sean Roth
Sean Roth ('98)
IRL5.29
  
 
 
4.89
 XO
5.04
  O
5.19
  O
5.29
 XO
5.39
XXX
   
12
James Courson
James Courson 
USA5.34
  
 
 
5.34
  O
5.39
  X
      
12
James Courson
James Courson 
USA5.29
  
 
 
5.19
XXO
5.29
 XO
5.39
XXX
     
13
Matthew Peare
Matthew Peare ('98)
USA5.29
  
 
 
5.19
XXO
5.29
 XO
5.39
XXX
     
14
Adam Coulon
Adam Coulon ('97)
USA5.29
  
 SB
 
5.04
 XO
5.19
XXO
5.29 SB
XXO
5.39
XXX
    
15
Stone Baker
Stone Baker 
USA5.19
  
 
 
4.89
  O
5.04
  O
5.19
  O
5.29
XXX
    
15
Tyler Carrel
Tyler Carrel 
USA5.19
  
 
 
5.04
  O
5.19
  O
5.29
XXX
     
15
Luke Bendick
Luke Bendick ('01)
USA5.19
  
 
 
5.04
  O
5.19
  O
5.29
XXX
     
15
Shane Racey
Shane Racey 
USA5.19
  
 PB
 
4.89
  O
5.04
  O
5.19 PB
  O
5.29
XXX
    
19
Luke Knipe
Luke Knipe ('01)
USA5.19
  
 
 
4.89
  O
5.04
XXO
5.19
  O
5.29
XXX
    
20
Louis Martinez
Louis Martinez ('02)
USA5.19
  
 
 
5.04
  O
5.19
 XO
5.29
XXX
     
21
Henry Sheldon
Henry Sheldon ('02)
USA5.04
  
 
 
4.89
  O
5.04
  O
5.19
XXX
     
21
Dylan Rodgers
Dylan Rodgers 
USA5.04
  
 
 
4.89
  O
5.04
  O
5.19
XXX
     
21
Travis Snyder
Travis Snyder ('01)
USA5.04
  
 
 
5.04
  O
5.19
XXX
      
24
Simon Park
Simon Park 
USA5.04
  
 
 
4.89
 XO
5.04
  O
5.19
XXX
     
25
Drew O'Connor
Drew O'Connor 
USA5.04
  
 
 
4.89
XXO
5.04
  O
5.19
XXX
     
25
Oscar Prieto
Oscar Prieto ('99)
ESP5.04
  
 
 
4.89
XXO
5.04
  O
5.19
XXX
     
27
Lukas van der Watt
Lukas van der Watt ('98)
RSA5.04
  
 
 
4.89
  O
5.04
 XO
5.19
XXX
     
27
Walker Rudisaile
Walker Rudisaile 
USA5.04
  
 
 
4.89
  O
5.04
 XO
5.19
XXX
     
27
Aj Johnson
Aj Johnson 
USA5.04
  
 
 
5.04
 XO
5.19
XXX
      
27
Carson Lenser
Carson Lenser ('03)
USA5.04
  
 
 
4.89
  O
5.04
 XO
5.19
XXX
     
27
Will Drury
Will Drury 
USA5.04
  
 
 
4.89
  O
5.04
 XO
5.19
XXX
     
32
Austin Goolsby
Austin Goolsby ('99)
USA5.04
  
 
 
4.89
 XO
5.04
XXO
5.19
XXX
     
33
Ethan Hesson
Ethan Hesson ('02)
USA4.89
  
 
 
4.89
  O
5.04
XXX
      
33
Chandler Mixon
Chandler Mixon 
USA4.89
  
 
 
4.89
  O
5.04
XXX
      
33
Ty McPhail
Ty McPhail 
USA4.89
  
 
 
4.89
  O
5.04
XXX
      
33
William Staggs
William Staggs 
USA4.89
  
 
 
4.89
  O
5.04
XXX
      
33
Charles Crispi
Charles Crispi 
USA4.89
  
 
 
4.89
  O
5.04
XXX
      
33
Tyler Hrbek
Tyler Hrbek 
USA4.89
  
 
 
4.89
  O
5.04
XXX
      
39
Benedikt Šachta
Benedikt Šachta ('01)
CZE4.89
  
 
 
4.89
 XO
5.04
XXX
      
40
Michael Fairbanks
Michael Fairbanks 
USA4.89
  
 
 
4.89
XXO
5.19
  XX
      
40
Zach Frye
Zach Frye ('02)
USA4.89
  
 
 
4.89
XXO
5.04
XXX
      
Ben Finger
Ben Finger 
USA NH
  
 
 
4.89
XXX
       
Jonathan Peterson
Jonathan Peterson 
USA NH
  
 
 
4.89
XXX
       
Kobe Babin
Kobe Babin ('02)
USA NH
  
 
 
4.89
XXX
       
Nathan Stone
Nathan Stone 
USA NH
  
 
 
5.04
XXX
       
James Rhoads
James Rhoads ('03)
USA NH
  
 
 
5.04
XXX
       
Matthew Peare
Matthew Peare ('98)
USA NH
  
 
 
5.34
  X
5.39
  X
      
Jed Sisco
Jed Sisco 
USA NH
  
 
 
5.19
XXX
       
Robert Artrip
Robert Artrip 
USA NH
  
 
 
4.89
XXX
       
M Længdespring    
Kvalifikation25.5.
1
Cameron Crump
Cameron Crump ('99)
USA7.97
+0.1
  
 SB
 
7.65
 -2.6
7.54
 0.0
7.97 SB
 0.1
     
2
Wayne Pinnock
Wayne Pinnock 
JAM7.93
-1.0
  
 
 
7.65
 -2.1
7.93
 -1.0
  –
 0.0
     
3
Jeremiah Willis
Jeremiah Willis 
USA7.91
+0.4
  
 PB
 
7.59
 -0.5
7.40
 1.3
7.91 PB
 0.4
     
4
Brandon Hicklin
Brandon Hicklin ('99)
USA7.80
-0.4
  
 
 
6.63
 0.0
7.80
 -0.4
7.35
 0.3
     
5
A'Nan Bridgett
A'Nan Bridgett 
USA7.78
-0.6
  
 PB
 
7.45
 -0.3
7.53
 -0.9
7.78 PB
 -0.6
     
6
Jeremiah Davis
Jeremiah Davis ('01)
USA7.75
+0.1
  
 
 
7.75
 0.1
7.73
 -2.5
  X
 0.0
     
7
Isaac Grimes
Isaac Grimes ('98)
USA7.71
+0.1
  
 
 
7.35
 0.4
7.47
 0.4
7.71
 0.1
     
8
Carey McLeod
Carey McLeod ('98)
JAM7.63
-2.5
  
 
 
7.55
 0.5
  X
 0.0
7.63
 -2.5
     
9
Anthony Riley
Anthony Riley 
USA7.62
-1.2
  
 
 
7.62
 -1.2
  X
 0.0
7.44
 -1.2
     
10
Russell Robinson
Russell Robinson ('01)
USA7.59
-0.8
  
 
 
7.52
 1.2
7.51
 -0.6
7.59
 -0.8
     
11
Isaiah Holmes
Isaiah Holmes ('98)
USA7.56
-0.9
  
 
 
7.52
 0.1
7.56
 -0.9
7.30
 -3.3
     
12
Safin Wills
Safin Wills 
JAM7.53
-3.3
  
 
 
6.907.39
 -0.3
7.53
 -3.3
     
13
Malcolm Clemons
Malcolm Clemons ('02)
USA7.47
-3.1
  
 
 
  X
 0.0
7.47
 -3.1
7.17
 -2.7
     
14
Aviram Shwarzbard
Aviram Shwarzbard ('94)
ISR7.45
-2.2
  
 
 
7.21
 -1.1
7.30
 -1.4
7.45
 -2.2
     
15
Jieem Bullock
Jieem Bullock ('01)
USA7.44
-1.6
  
 
 
7.35
 0.1
7.32
 -0.9
7.44
 -1.6
     
16
Cameron Murray
Cameron Murray ('99)
USA7.43
-2.6
  
 
 
  X
 0.0
7.43
 -2.6
7.38
 -0.1
     
17
Austin Edwards
Austin Edwards ('98)
CAN7.38
-3.9
  
 
 
7.37
 -2.6
6.99
 -1.6
7.38
 -3.9
     
18
Jacore Irving
Jacore Irving ('98)
USA7.38
+0.6
  
 
 
  X
 0.0
7.14
 -2.2
7.38
 0.6
     
19
KJ Moore
KJ Moore 
USA7.38
-0.4
  
 
 
7.38
 -0.4
7.06
 -2.4
  X
 0.0
     
20
Joshua Peterson
Joshua Peterson 
USA7.36
-0.5
  
 
 
  X
 0.0
  X
 0.0
7.36
 -0.5
     
21
Nikaoli Williams
Nikaoli Williams 
USA7.34
-4.7
  
 
 
7.28
 -1.2
7.28
 -1.1
7.34
 -4.7
     
22
Emmanuel Meyiwa Ineh
Emmanuel Meyiwa Ineh ('01)
NGR7.34
+0.2
  
 
 
  X
 0.0
7.07
 -2.2
7.34
 0.2
     
23
Kollin Smith
Kollin Smith ('99)
USA7.33
-2.0
  
 
 
7.33
 -2.0
7.20
 -2.8
7.30
 -0.7
     
24
Quinten Clay
Quinten Clay 
USA7.32
-2.4
  
 
 
7.32
 -2.4
  X
 0.0
7.28
 -2.4
     
25
David Ejumeta
David Ejumeta ('97)
NGR7.31
-3.3
  
 
 
  X
 0.0
7.02
 -2.9
7.31
 -3.3
     
26
Queshaun Watson
Queshaun Watson 
USA7.30
-2.7
  
 
 
  X
 0.0
7.19
 -2.5
7.30
 -2.7
     
27
Shomari Rogers-Walton
Shomari Rogers-Walton 
USA7.29
-2.2
  
 
 
7.15
 -5.2
5.99
 -1.4
7.29
 -2.2
     
28
Altan Mitchell
Altan Mitchell 
USA7.25
-1.5
  
 
 
7.25
 -1.5
7.12
 -1.1
7.03
 -3.2
     
29
Benjamin Arinze
Benjamin Arinze ('01)
NGR7.25
-2.3
  
 SB
 
6.95
 -1.0
7.08
 -0.9
7.25 SB
 -2.3
     
30
Jamar Davis
Jamar Davis 
USA7.23
-0.2
  
 
 
6.97
 -2.5
7.23
 -0.2
7.15
 -2.5
     
31
Zach Manorowitz
Zach Manorowitz 
USA7.22
-2.4
  
 
 
7.22
 -2.4
7.14
 -1.5
7.03
 -0.1
     
32
Bryce Ravenell
Bryce Ravenell 
USA7.21
-2.7
  
 
 
6.91
 -1.6
  X
 0.0
7.21
 -2.7
     
33
Sincere Robinson
Sincere Robinson ('02)
USA7.18
-0.1
  
 
 
7.18
 -0.1
7.06
 -1.9
7.05
 -2.0
     
34
David Ajama
David Ajama ('01)
USA7.17
-2.1
  
 
 
7.17
 -2.1
7.13
 -2.9
7.13
 -3.1
     
35
Louis Gordon
Louis Gordon 
CAY7.17
-1.2
  
 
 
7.17
 -1.2
  X
 0.0
7.01
 -2.2
     
36
Ja'von Douglas
Ja'von Douglas ('99)
USA7.17
-2.8
  
 
 
  X
 0.0
7.17
 -2.8
  X
 0.0
     
37
Caleb Foster
Caleb Foster ('02)
USA7.16
+0.6
  
 
 
7.16
 0.6
  X
 0.0
  X
 0.0
     
38
Robbie Springfield
Robbie Springfield 
USA7.15
-1.2
  
 
 
7.15
 -1.2
  X
 0.0
7.15
 -1.7
     
39
Robert Blue
Robert Blue 
USA7.15
-2.3
  
 
 
  X
 0.0
7.15
 -2.3
  X
 0.0
     
40
Xavier Shirley
Xavier Shirley ('01)
USA7.12
-1.0
  
 
 
7.02
 -2.1
7.12
 -1.0
6.80
 -1.3
     
41
Dimitrije Novaković
Dimitrije Novaković 
SRB7.10
-2.7
  
 
 
7.04
 -2.8
  X
 0.0
7.10
 -2.7
     
42
Salif Mane
Salif Mane ('01)
USA7.10
-2.1
  
 
 
7.10
 -2.1
6.97
 -2.5
  –
 0.0
     
43
Channing Ferguson
Channing Ferguson 
USA7.08
-2.3
  
 
 
7.08
 -2.3
7.02
 -1.2
6.21
 -3.2
     
44
Richmond Kwaateng
Richmond Kwaateng ('02)
USA7.07
-2.8
  
 
 
7.07
 -2.8
6.91
 -0.5
6.90
 -1.7
     
45
Tye Hunt
Tye Hunt 
USA7.03
-2.3
  
 
 
7.03
 -2.3
  X
 0.0
6.76
 -0.5
     
46
Caden Dailey
Caden Dailey 
USA7.01
-2.8
  
 
 
7.01
 -2.8
  X
 0.0
  X
 0.0
     
47
Jaelyn Blanc
Jaelyn Blanc ('01)
USA6.79
-2.8
  
 
 
6.79
 -2.8
  X
 0.0
  X
 0.0
     
M Trespring    
Kvalifikation27.5.
1
Sean Dixon-Bodie
Sean Dixon-Bodie ('02)
USA16.63
+0.8
  
 PB
 
16.63 PB
 0.8
  –
 0.0
  –
 0.0
     
2
Apalos Edwards
Apalos Edwards ('01)
JAM16.20
+0.4
  
 
 
16.06
 -0.1
  X
 0.0
16.20
 0.4
     
3
Russell Robinson
Russell Robinson ('01)
USA16.13
+0.4
  
 
 
16.13
 0.4
14.53
 -0.7
14.57
 0.7
     
4
Owayne Owens
Owayne Owens 
JAM16.05
+0.4
  
 
 
15.48
 1.0
  X
 0.0
16.05
 0.4
     
5
R'Lazon Brumfield
R'Lazon Brumfield ('98)
USA16.02
-0.2
  
 
 
15.93
 0.4
15.18
 -0.7
16.02
 -0.2
     
6
Jeremiah Davis
Jeremiah Davis ('01)
USA15.99
+1.3
  
 
 
15.84
 0.6
15.99
 1.3
  X
 0.0
     
7
Jalen Tate
Jalen Tate ('99)
USA15.91
+0.4
  
 
 
14.96
 0.1
15.01
 -0.7
15.91
 0.4
     
8
Salif Mane
Salif Mane ('01)
USA15.90
+0.3
  
 
 
15.77
 1.9
15.86
 0.3
15.90
 0.3
     
9
Safin Wills
Safin Wills 
JAM15.89
+1.2
  
 
 
15.89
 1.2
14.13
 -0.9
15.58
 0.3
     
10
Chauncey Chambers
Chauncey Chambers 
USA15.85
+0.7
  
 
 
15.6515.85
 0.7
15.81
 0.7
     
11
Jacore Irving
Jacore Irving ('98)
USA15.84
+0.7
  
 SB
 
15.57
 0.2
15.84 SB
 0.7
15.29
 -0.3
     
12
Daniel Falode
Daniel Falode ('02)
GBR15.73
+0.2
  
 SB
 
15.16
 0.4
15.41
 0.2
15.73 SB
 0.2
     
13
Andre Wright
Andre Wright 
USA15.73
+1.5
  
 
 
14.83
 -1.5
15.35
 0.7
15.73
 1.5
     
14
Hesham Eldesouky
Hesham Eldesouky ('97)
EGY15.71
+1.3
  
 
 
15.69
 -0.2
15.51
 -0.2
15.71
 1.3
     
15
Alexandre Malanda
Alexandre Malanda 
FRA15.68
+1.7
  
 =SB
 
15.56
 1.0
15.09
 1.8
15.68 =SB
 1.7
     
16
Christian Ellis
Christian Ellis 
USA15.68
-0.3
  
 SB
 
15.49
 -0.4
15.68 SB
 -0.3
15.41
 0.7
     
17
Keshun Byrd
Keshun Byrd 
USA15.59
-0.3
  
 SB
 
  X
 0.0
14.98
 0.3
15.59 SB
 -0.3
     
18
Shomari Rogers-Walton
Shomari Rogers-Walton 
USA15.54
+0.4
  
 
 
15.54
 0.4
  X
 0.0
15.11
 1.1
     
19
David Ajama
David Ajama ('01)
USA15.48
+0.7
  
 
 
15.34
 -0.4
14.86
 -0.3
15.48
 0.7
     
20
Jamar Davis
Jamar Davis 
USA15.40
+0.4
  
 
 
15.40
 0.4
  X
 0.0
15.06
 1.1
     
21
Tamar Greene
Tamar Greene ('98)
BAH15.38
+0.2
  
 SB
 
  X
 0.0
  X
 0.0
15.38 SB
 0.2
     
22
Isaac Haywood
Isaac Haywood ('02)
USA15.36
-0.4
  
 
 
15.36
 -0.4
15.27
 1.0
  X
 0.0
     
23
Lance Hamilton
Lance Hamilton ('01)
USA15.35
+0.1
  
 
 
15.24
 0.9
  X
 0.0
15.35
 0.1
     
24
Dj Ledell
Dj Ledell ('99)
USA15.35
+0.4
  
 
 
14.94
 0.9
13.47
 0.5
15.35
 0.4
     
25
Kobe-Jordan Rhooms
Kobe-Jordan Rhooms ('99)
JAM15.34
-0.2
  
 
 
15.34
 -0.2
14.71
 0.1
15.28
 0.9
     
26
Jahsira Dunbar
Jahsira Dunbar 
USA15.33
+0.4
  
 
 
14.48
 0.6
15.17
 0.3
15.33
 0.4
     
27
Bera Ajala
Bera Ajala ('02)
GBR15.32
+0.3
  
 SB
 
14.85
 0.6
15.32 SB
 0.3
  X
 0.0
     
28
Niejel Wilkins
Niejel Wilkins ('01)
USA15.26
-0.3
  
 
 
14.94
 0.2
15.18
 0.7
15.26
 -0.3
     
29
Lloyd Hill Jr.
Lloyd Hill Jr. 
USA15.25
-0.1
  
 
 
14.81
 0.4
15.19
 -0.4
15.25
 -0.1
     
30
Taeco Ogarro
Taeco Ogarro ('01)
ANT15.21
+0.2
  
 
 
14.56
 -0.9
15.01
 0.1
15.21
 0.2
     
31
Justin Forde
Justin Forde ('01)
USA15.20
+0.9
  
 
 
14.97
 0.4
  X
 0.0
15.20
 0.9
     
32
Shemar Miller
Shemar Miller ('99)
USA15.18
+0.4
  
 
 
15.18
 0.4
15.16
 -0.4
  X
 0.0
     
33
Baboucar Sallah-Mohammed
Baboucar Sallah-Mohammed ('98)
USA15.18
+1.0
  
 
 
13.42
 1.3
15.18
 1.0
15.05
 0.3
     
34
Garison Breeding
Garison Breeding ('01)
USA15.15
+1.0
  
 
 
15.02
 0.4
15.15
 1.0
14.98
 0.1
     
35
Altan Mitchell
Altan Mitchell 
USA15.15
+0.7
  
 
 
  X
 0.0
15.15
 0.7
14.04
 0.3
     
36
Robert Blue
Robert Blue 
USA14.97
-0.1
  
 
 
14.57
 -0.4
14.96
 1.0
14.97
 -0.1
     
37
Dylan LaNoue
Dylan LaNoue 
USA14.97
+0.4
  
 SB
 
14.97 SB
 0.4
12.87
 1.5
12.36
 -1.2
     
38
Mohamed Diagourga
Mohamed Diagourga 
USA14.92
-1.9
  
 
 
14.92
 -1.9
14.63
 0.6
  X
 0.0
     
39
Dimitrije Novaković
Dimitrije Novaković 
SRB14.87
+1.0
  
 
 
  X
 0.0
14.87
 1.0
  X
 0.0
     
39
Jonathan Miller
Jonathan Miller 
BAR14.87
-0.9
  
 
 
14.87
 -0.9
  X
 0.0
  X
 0.0
     
41
Michael Holloway II
Michael Holloway II 
USA14.84
+0.2
  
 
 
14.34
 0.4
14.81
 0.2
14.84
 0.2
     
42
Richie Sadler
Richie Sadler 
USA14.77
-1.1
  
 
 
14.77
 -1.1
  X
 0.0
  X
 0.0
     
43
Grigóris Nikolaou
Grigóris Nikolaou ('03)
CYP14.54
-1.9
  
 
 
14.54
 -1.9
  X
 0.0
  X
 0.0
     
44
Clarence Foote-Talley
Clarence Foote-Talley ('01)
USA14.52
+0.2
  
 
 
  X
 0.0
  X
 0.0
14.52
 0.2
     
45
Jakari Lomax
Jakari Lomax 
USA14.18
+0.2
  
 
 
  X
 0.0
14.18
 0.2
  –
 0.0
     
46
John Watkins
John Watkins 
USA13.60
-1.2
  
 
 
  X
 0.0
  X
 0.0
13.60
 -1.2
     
47
Chris Alexander
Chris Alexander 
USA13.55
-0.4
  
 
 
13.53
 0.4
13.55
 -0.4
  X
 0.0
     
Anthony Milliner
Anthony Milliner 
USA NM
  
 
 
  X
 0.0
  X
 0.0
  X
 0.0
     
M Kuglestød 7.26 kg    
Kvalifikation25.5.
1
Isaac Odugbesan
Isaac Odugbesan ('98)
NGR20.85
  
 PB
 
19.4819.5620.85 PB     
2
Josh Sobota
Josh Sobota 
USA20.06
  
 PB
 
19.0820.06 PB19.64     
3
John Meyer
John Meyer ('99)
USA20.05
  
 
 
19.6219.8920.05     
4
Jordan West
Jordan West ('99)
USA19.76
  
 
 
19.7619.3519.58     
5
Santiago Basso
Santiago Basso ('98)
CHI19.50
  
 
 
18.5718.7319.50     
6
Hayden Tobias
Hayden Tobias 
USA19.31
  
 
 
19.3117.83  X     
7
Christopher Licata
Christopher Licata ('99)
USA19.27
  
 
 
18.7618.9619.27     
8
Djimon Gumbs
Djimon Gumbs 
IVB19.22
  
 PB
 
18.3417.7119.22 PB     
9
Daniel Viveros
Daniel Viveros 
USA19.10
  
 PB
 
19.0418.7219.10 PB     
10
Michael Shoaf
Michael Shoaf 
USA18.93
  
 
 
18.4818.9318.00     
11
Dylan Targgart
Dylan Targgart ('02)
USA18.91
  
 
 
18.6018.6618.91     
12
John Stefan
John Stefan ('99)
USA18.85
  
 
 
18.6618.6118.85     
13
Alexander Kolesnikoff
Alexander Kolesnikoff 
AUS18.78
  
 
 
18.5618.0718.78     
14
Fred Moudani-Likibi
Fred Moudani-Likibi ('99)
FRA18.68
  
 
 
17.7818.2818.68     
15
Bryan Hudson
Bryan Hudson ('01)
USA18.65
  
 PB
 
17.3018.65 PB  X     
16
Carlos Aviles
Carlos Aviles ('01)
ESA18.64
  
 
 
18.5418.64  X     
17
Tyson Jones
Tyson Jones ('99)
USA18.52
  
 
 
18.52  X  X     
18
Kevin Nedrick
Kevin Nedrick ('98)
JAM18.47
  
 SB
 
18.20  X18.47 SB     
19
Courtney Lawrence
Courtney Lawrence ('99)
JAM18.32
  
 
 
  X18.32  X     
20
Kyle Mitchell
Kyle Mitchell ('98)
JAM18.29
  
 
 
17.9017.2918.29     
21
Jorge Contreras
Jorge Contreras ('01)
PUR18.28
  
 PB
 
18.28 PB  X  X     
22
Warren Barrett
Warren Barrett ('97)
JAM18.26
  
 SB
 
17.3018.26 SB18.18     
23
Wyatt Puff
Wyatt Puff 
USA18.23
  
 PB
 
15.8818.23 PB17.61     
24
Thomas Kitchell
Thomas Kitchell ('02)
USA18.18
  
 
 
18.18  X  X     
25
Cade Richeson
Cade Richeson 
USA18.09
  
 
 
  X18.0917.59     
26
Jaylen Simmons
Jaylen Simmons ('98)
USA18.08
  
 SB
 
  X17.6418.08 SB     
27
Jerimiah Evans
Jerimiah Evans ('98)
USA18.04
  
 
 
17.36  X18.04     
28
Jeffrey Williams
Jeffrey Williams 
USA17.93
  
 
 
17.5817.9317.82     
29
Iáson Mahéras
Iáson Mahéras 
GRE17.81
  
 
 
  X17.8117.68     
30
Chukwusom Enekwechi
Chukwusom Enekwechi 
USA17.73
  
 
 
17.3417.7317.49     
31
Brett Norton
Brett Norton 
USA17.71
  
 
 
  X17.0117.71     
32
Skylar Coffey
Skylar Coffey 
USA17.70
  
 
 
17.2217.70  X     
33
Solomon McDonald
Solomon McDonald 
USA17.45
  
 
 
17.4117.4517.40     
34
Joshua Miller
Joshua Miller 
USA17.35
  
 
 
16.6017.3517.12     
35
Duane Knisley
Duane Knisley 
USA17.28
  
 
 
17.1617.28  X     
35
Dominic Perry
Dominic Perry 
USA17.28
  
 
 
  X16.6617.28     
37
Nickolas Hyde
Nickolas Hyde 
USA17.25
  
 
 
16.4017.2516.72     
38
Caleb Hartley
Caleb Hartley 
USA17.20
  
 
 
  X17.20  X     
39
Alan De Falchi
Alan De Falchi 
BRA17.19
  
 
 
17.12  X17.19     
40
Jonathan Surdej
Jonathan Surdej ('01)
USA16.98
  
 
 
16.6016.4816.98     
41
Sebastian Löschner
Sebastian Löschner 
SWE16.35
  
 
 
16.35  X  X     
41
Diamante Gumbs
Diamante Gumbs 
IVB16.35
  
 
 
16.35  X  X     
43
Adam Strouf
Adam Strouf 
USA15.98
  
 
 
  X15.9815.96     
Jabari Bennett
Jabari Bennett ('99)
USA NM
  
 
 
  X  X  X     
Gavin Beverage
Gavin Beverage ('01)
USA NM
  
 
 
  X  X  X     
Jamir Gibson
Jamir Gibson 
USA NM
  
 
 
  X  X  X     
Michael Calhoun
Michael Calhoun 
USA NM
  
 
 
  X  X  X     
Jeff Kline
Jeff Kline 
USA NM
  
 
 
  X  X  X     
M Diskoskast 2.0 kg    
Kvalifikation27.5.
1
Roje Stona
Roje Stona ('99)
JAM63.28
  
 
 
  X58.0963.28     
2
Claudio Romero
Claudio Romero 
CHI59.06
  
 
 
  X58.5659.06     
3
Jacob Lemmon
Jacob Lemmon 
USA58.19
  
 SB
 
58.19 SB58.0155.17     
4
Robbie Otal
Robbie Otal ('99)
USA57.73
  
 
 
52.1557.7356.34     
5
Adar Sheere
Adar Sheere ('97)
ISR57.32
  
 
 
57.32  X52.81     
6
Sam Welsh
Sam Welsh 
USA57.18
  
 
 
55.5557.1855.83     
7
Tanner Watson
Tanner Watson 
USA56.83
  
 
 
53.3656.8356.47     
8
Jeffrey Williams
Jeffrey Williams 
USA56.48
  
 
 
53.5656.48  X     
9
Jamir Gibson
Jamir Gibson 
USA56.20
  
 
 
56.20  X  X     
10
Djimon Gumbs
Djimon Gumbs 
IVB55.92
  
 
 
52.8554.4255.92     
11
Matthew Appel
Matthew Appel 
USA55.87
  
 
 
55.8750.2654.15     
12
Kevin Nedrick
Kevin Nedrick ('98)
JAM55.80
  
 
 
53.5055.8055.28     
13
Eron Carter
Eron Carter 
USA55.64
  
 
 
  X55.64  X     
14
Josh Sobota
Josh Sobota 
USA55.50
  
 
 
  X54.9955.50     
15
Travis Robinson
Travis Robinson 
JAM55.44
  
 
 
55.4452.5551.18     
16
Anthony Harrison
Anthony Harrison ('01)
USA55.41
  
 
 
  X  X55.41     
17
Alan De Falchi
Alan De Falchi 
BRA55.29
  
 
 
53.8855.2953.78     
18
Andrew White
Andrew White 
USA54.95
  
 
 
51.9654.9553.48     
19
Bryan Hudson
Bryan Hudson ('01)
USA54.78
  
 
 
  X53.1554.78     
20
Carlos Aviles
Carlos Aviles ('01)
ESA53.98
  
 
 
  X  X53.98     
21
Jerimiah Evans
Jerimiah Evans ('98)
USA53.81
  
 
 
53.4351.2453.81     
22
Christopher Licata
Christopher Licata ('99)
USA53.67
  
 
 
53.0453.6750.94     
23
Michael Pepe
Michael Pepe 
USA53.56
  
 
 
53.5650.1451.49     
24
Tarajh Hudson
Tarajh Hudson ('02)
BAH53.31
  
 
 
  X53.2553.31     
25
Thomas Kitchell
Thomas Kitchell ('02)
USA53.27
  
 
 
  X53.27  X     
26
Skylar Coffey
Skylar Coffey 
USA53.11
  
 
 
52.3653.11  X     
27
Jaekob Vollbrecht
Jaekob Vollbrecht 
USA52.65
  
 
 
50.1552.65  X     
28
Jaylen Simmons
Jaylen Simmons ('98)
USA52.60
  
 
 
52.6050.1851.32     
29
Milton Ingraham
Milton Ingraham ('99)
USA52.41
  
 
 
  X52.41  X     
30
Javon Osbourne
Javon Osbourne ('02)
JAM52.36
  
 
 
52.36  X  X     
31
Edward Shelikoff
Edward Shelikoff 
USA52.25
  
 
 
52.25  X  X     
32
José Miguel Ballivian
José Miguel Ballivian ('97)
CHI52.23
  
 
 
52.2351.54  X     
33
Jorge Contreras
Jorge Contreras ('01)
PUR51.60
  
 
 
51.6049.96  X     
34
Zach Gray
Zach Gray 
USA51.52
  
 
 
50.5051.5247.88     
35
Thomas Bojalad
Thomas Bojalad ('98)
USA51.50
  
 
 
51.5050.28  X     
36
Santiago Basso
Santiago Basso ('98)
CHI51.49
  
 
 
  X  X51.49     
37
Daniel Cope
Daniel Cope 
JAM51.25
  
 
 
  X51.25  X     
38
Diamante Gumbs
Diamante Gumbs 
IVB51.22
  
 
 
51.22  X  X     
39
Sebastian Löschner
Sebastian Löschner 
SWE51.09
  
 
 
47.50  X51.09     
40
Beau Backes
Beau Backes 
USA49.36
  
 
 
49.3648.42  X     
41
Joshua Hoffman
Joshua Hoffman 
USA49.22
  
 
 
49.2248.95  X     
42
Adam Hunt
Adam Hunt 
USA49.11
  
 
 
47.2349.11  X     
43
Kyle Lipscomb
Kyle Lipscomb ('01)
USA49.04
  
 
 
  X  X49.04     
44
Francois Prinsloo
Francois Prinsloo ('01)
RSA48.36
  
 
 
  X  X48.36     
45
Ryan Smith
Ryan Smith ('90)
USA45.18
  
 
 
  X45.18  X     
Wyatt Puff
Wyatt Puff 
USA NM
  
 
 
  X  X  X     
Zach Gehm
Zach Gehm 
USA NM
  
 
 
  X  X  X     
Zach Gehm
Zach Gehm 
USA NM
  
 
 
  X  X  X     
Noah Walker
Noah Walker 
USA NM
  
 
 
  X  X  X     
M Hammerkast 7.26 kg    
Kvalifikation25.5.
1
Tyler Merkley
Tyler Merkley ('97)
USA70.79
  
 
 
69.8069.4870.79     
2
Bobby Colantonio
Bobby Colantonio ('98)
USA70.14
  
 
 
69.3470.0170.14     
3
James Joycey
James Joycey ('99)
AUS69.29
  
 PB
 
67.9168.90 PB69.29 PB     
4
Alencar Pereira
Alencar Pereira ('99)
BRA69.02
  
 
 
65.3968.4269.02     
5
Decio Andrade
Decio Andrade ('97)
POR68.72
  
 
 
67.9168.7265.56     
6
Noah Walker
Noah Walker 
USA68.55
  
 PB
 
63.1768.55 PB  –     
7
Kelly Cook Jr.
Kelly Cook Jr. ('99)
USA68.21
  
 PB
 
64.7266.73 PB68.21 PB     
8
Robert Watson
Robert Watson 
USA68.17
  
 
 
66.6065.5868.17     
9
Jake Norris
Jake Norris ('99)
GBR68.13
  
 
 
66.1368.1367.44     
10
Kyle Brown
Kyle Brown ('01)
USA68.02
  
 
 
  X67.5468.02     
11
Khalil Bedoui
Khalil Bedoui 
QAT67.72
  
 PB
 
67.72 PB  X  X     
12
Sean Mockler
Sean Mockler 
IRL67.56
  
 
 
  X67.56  X     
13
Erik Ebel
Erik Ebel ('99)
USA67.43
  
 
 
  X67.43  X     
14
Kieran McKeag
Kieran McKeag ('98)
USA67.00
  
 
 
66.02  X67.00     
15
Kegan Schroeter
Kegan Schroeter 
USA66.30
  
 
 
65.0059.3866.30     
16
Troy Yearwood
Troy Yearwood 
USA65.97
  
 PB
 
  X65.97 PB  X     
17
Kenneth Ikeji
Kenneth Ikeji ('02)
GBR65.79
  
 
 
64.2764.6965.79     
18
Yeóryios Korakídis
Yeóryios Korakídis ('98)
GRE65.66
  
 
 
  X65.66  X     
19
Newlyn Stephenson
Newlyn Stephenson ('99)
USA65.51
  
 PB
 
62.7562.7065.51 PB     
20
Evangelos Fradelakis
Evangelos Fradelakis 
USA64.88
  
 PB
 
63.4958.5064.88 PB     
21
Collin Burkhart
Collin Burkhart ('03)
USA63.78
  
 
 
62.29  X63.78     
22
Joshua Boamah
Joshua Boamah 
USA63.18
  
 PB
 
60.9163.18 PB62.46     
23
John Hicks
John Hicks 
USA63.12
  
 
 
61.3263.1262.62     
24
Andrew White
Andrew White 
USA63.03
  
 PB
 
  X  X63.03 PB     
25
Jake Wickey
Jake Wickey ('98)
USA62.14
  
 
 
62.14  X59.68     
26
Milton Wilson
Milton Wilson 
USA61.54
  
 
 
  X56.3261.54     
27
Kyle Moison
Kyle Moison ('01)
USA61.47
  
 
 
59.0061.4758.93     
28
Sam Meece
Sam Meece ('98)
USA61.44
  
 SB
 
58.4859.8461.44 SB     
29
Jack Pihlkar
Jack Pihlkar ('99)
USA60.83
  
 
 
  X  X60.83     
30
Seth Wolfe
Seth Wolfe 
USA60.48
  
 
 
  X60.4857.39     
31
Francois Prinsloo
Francois Prinsloo ('01)
RSA60.45
  
 
 
58.36  X60.45     
32
Vojislav Gvero
Vojislav Gvero ('98)
SRB60.37
  
 
 
  X60.37  X     
33
Daniel Pepper
Daniel Pepper 
USA59.64
  
 
 
59.6454.85      
34
Deven McNeal
Deven McNeal 
USA59.52
  
 
 
59.5252.9357.22     
35
Jake Dalton
Jake Dalton 
USA59.14
  
 
 
58.9459.1458.69     
36
Nick Pisciotta
Nick Pisciotta ('02)
USA59.14
  
 
 
55.6659.1457.52     
37
Jabari Neal-Jackson
Jabari Neal-Jackson 
USA58.82
  
 
 
56.5558.82  X     
38
Josh Devries
Josh Devries 
USA58.79
  
 
 
  X  X58.79     
39
Andrew Haberman
Andrew Haberman 
USA58.38
  
 
 
58.38  X58.22     
40
Robert Decker
Robert Decker 
USA57.83
  
 
 
57.0657.8356.62     
41
Erik Fertig
Erik Fertig 
USA57.69
  
 
 
57.6957.56  X     
42
Eron Carter
Eron Carter 
USA56.88
  
 
 
  X56.88  X     
43
Myles Schreck
Myles Schreck 
USA56.79
  
 
 
56.79  X  X     
44
Daniel Cope
Daniel Cope 
JAM54.96
  
 
 
  X  X54.96     
45
Kyle Lipscomb
Kyle Lipscomb ('01)
USA54.45
  
 
 
54.11  X54.45     
46
John Caglione
John Caglione 
USA53.65
  
 
 
  X  X53.65     
Cameron Smith
Cameron Smith 
USA NM
  
 
 
  X  X  X     
Logan Coles
Logan Coles ('02)
USA NM
  
 
 
  X  X  X     
M Spydkast 800 gram    
Kvalifikation25.5.
1
Marc Minichello
Marc Minichello 
USA80.38
  
 PB
 
80.38 PB  –  –     
2
Tzuriel Pedigo
Tzuriel Pedigo 
USA77.16
  
 
 
68.1277.16  –     
3
Ethan Dabbs
Ethan Dabbs ('99)
USA77.06
  
 
 
67.2977.06  X     
4
Ahmed Bader Magour
Ahmed Bader Magour ('96)
QAT72.52
  
 
 
72.52  X68.04     
5
Dagbjartur Dadi Jónsson
Dagbjartur Dadi Jónsson ('97)
ISL72.50
  
 
 
66.0172.3572.50     
6
Braden Presser
Braden Presser 
USA72.17
  
 
 
71.8272.17  X     
7
Mark Porter
Mark Porter ('98)
USA70.64
  
 
 
70.64  X  –     
8
Luke Jackson
Luke Jackson 
USA70.54
  
 PB
 
64.6465.8770.54 PB     
9
Eli Gaughan
Eli Gaughan 
USA70.27
  
 PB
 
66.4865.0770.27 PB     
10
Evan Niedrowski
Evan Niedrowski ('03)
USA70.04
  
 
 
66.5269.0570.04     
11
Scott Campbell
Scott Campbell 
USA69.55
  
 
 
68.3469.55  X     
12
Ashton Domingue
Ashton Domingue ('99)
USA67.37
  
 PB
 
  X67.37 PB  X     
13
Austin Parsons
Austin Parsons 
USA67.32
  
 
 
63.3465.3867.32     
14
Christopher Shanahan
Christopher Shanahan ('99)
USA66.87
  
 
 
66.8766.3665.19     
15
Colin Winkler
Colin Winkler 
USA66.84
  
 PB
 
66.84 PB66.7658.19     
16
Roman Mitchell
Roman Mitchell 
USA66.84
  
 
 
66.8462.6263.82     
17
Adrian Mitchell
Adrian Mitchell ('96)
JAM66.63
  
 
 
66.6361.3661.50     
18
James Kotowski
James Kotowski 
USA65.95
  
 
 
62.4862.4565.95     
19
Vitaliy Favorov
Vitaliy Favorov ('02)
CRO65.52
  
 
 
60.4064.4965.52     
20
Kevin Bartosh
Kevin Bartosh ('01)
USA65.17
  
 
 
65.17  X65.04     
21
Noah Walker
Noah Walker 
USA65.14
  
 
 
65.1464.1560.23     
22
Lucas Frost
Lucas Frost 
USA64.86
  
 
 
55.7162.5264.86     
23
Chandler Ault
Chandler Ault 
USA64.69
  
 
 
64.6963.8062.79     
24
Joshua Mather
Joshua Mather 
USA64.64
  
 
 
63.6764.6461.58     
25
William Kahn
William Kahn 
USA64.58
  
 
 
53.4260.6464.58     
26
Hayden Fox
Hayden Fox 
USA64.47
  
 
 
58.2762.1464.47     
27
Christopher Arias
Christopher Arias 
USA63.91
  
 
 
57.4563.91  X     
28
Matt Cahoon
Matt Cahoon 
USA63.89
  
 
 
  X63.8163.89     
29
Cole Stewart
Cole Stewart 
USA63.72
  
 
 
63.72  X60.50     
30
Franck Di Sanza
Franck Di Sanza 
SUI63.47
  
 
 
63.4759.4162.47     
31
Joe Duff
Joe Duff 
USA63.29
  
 
 
59.7863.2962.07     
32
Joe Grula
Joe Grula 
USA62.91
  
 
 
62.9161.5160.11     
33
Andrew Grinnell
Andrew Grinnell 
USA62.80
  
 
 
60.4755.1362.80     
34
Collin Burkhart
Collin Burkhart ('03)
USA62.68
  
 
 
56.5559.1062.68     
35
John Keenan
John Keenan 
USA62.15
  
 
 
60.2261.4562.15     
36
James Watson
James Watson 
USA61.95
  
 
 
59.0952.0161.95     
37
Chris Barrett
Chris Barrett 
USA61.48
  
 
 
54.0061.4857.13     
38
Parker Brosious
Parker Brosious 
USA60.65
  
 
 
58.5460.6556.93     
39
Scott Benco
Scott Benco 
USA60.52
  
 
 
58.59  X60.52     
40
Nickolas Coffey
Nickolas Coffey ('02)
USA60.42
  
 
 
60.4257.1958.02     
41
Gabriel Fountain
Gabriel Fountain 
USA60.24
  
 
 
58.3359.9560.24     
42
Cole McKnight
Cole McKnight ('99)
USA59.97
  
 
 
  X58.4959.97     
43
Joshua Dinges
Joshua Dinges 
USA58.11
  
 
 
58.11  X  X     
44
William Prebola
William Prebola 
USA57.36
  
 
 
  X57.2057.36     
45
Jake Heydon
Jake Heydon 
CAN56.89
  
 
 
51.2656.0056.89     
46
Marek Taškár
Marek Taškár ('98)
SVK54.06
  
 
 
54.06  X50.31     
47
Bradley Heck
Bradley Heck 
USA53.13
  
 
 
  X  X53.13     
Noah Drudy
Noah Drudy ('99)
USA NM
  
 
 
  X  X  X     
M 4 x 100 m stafet    
Indledende heats27.5.
Indledende 1
27.5.
27.5.
1
Florida State 
Florida State  
USA38.51
  
 
  Taylor Banks, Amir Willis, Don'drea Swint, JoVaughn Martin
2
Tennessee 
Tennessee  
USA38.78
  
 
  Wayne Pinnock, Favour Ashe, Carey McLeod, Emmanuel Bynum
3
Florida 
Florida  
USA38.81
  
 
  Dedrick Vanover, Tyler Davis, PJ Austin, Joe Fahnbulleh
4
Princeton 
Princeton  
USA39.14
  
 
  Simangaliso Ndhlovu, Ibrahim Ayorinde, Daniel Duncan, Gregory Sholars
5
Auburn 
Auburn  
USA39.75
  
 
  Jason Reese, Dante Brown, Brandon Smiley, David Edmondson
6
Northwestern St. Northwestern
Northwestern St. Northwestern 
USA39.87
  
 
  Javin Arrington, Nikaoli Williams, Kie'ave Harry, Simon Wulff
7
Coastal Carolina 
Coastal Carolina  
USA40.00
  
 
  Reggie Barlow, DeVonte Harris, Tydarius Floyd, Garrett Wilkins
8
South Carolina St. 
South Carolina St.  
USA40.43
  
 
  Wadell Rember-Jett, Brenton Shippy, Erick Hill, Jaden Barker
Indledende 2
27.5.
27.5.
1
Virginia Tech 
Virginia Tech  
USA38.78
  
 
  Kahlege Tillman, Torrence Walker, Kennedy Harrison, Cole Beck
2
Clemson 
Clemson  
USA39.16
  
 
  Giano Roberts, Cameron Rose, Guinove Joanus, Fabian Hewitt
3
Kentucky 
Kentucky  
USA39.33
  
 
  Rodney Heath, Lance Lang, Jacob Smith, Dwight St. Hillaire
4
South Carolina 
South Carolina  
USA39.51
  
 
  Christian Lewis, Evan Miller, Anthony Greenhow, Elisha Brooks
5
Purdue 
Purdue  
USA39.53
  
 
  Amir Harris, Antonio Mitchell, Justin Becker, Tyneilus Morrow
6
NC State 
NC State  
USA39.70
  
 
  Alex Lang, Cameron Murray, Alan Alvarez, Ja'von Douglas
Indledende 3
27.5.
27.5.
1
N. Carolina A&t 
N. Carolina A&t  
USA39.37
  
 
  Tavarius Wright, Randolph Ross, Malcolm Croom, Javonte Harding
2
Liberty 
Liberty  
USA39.38
  
 
  Brandon Letts, Donald McClinton, Christian Lyon, Diamantae Griffin
3
Ohio State 
Ohio State  
USA39.63
  
 
  Kainnan Ramsey, Eric Harrison, Adrian Curry, Praise Olatoke
4
New Orleans 
New Orleans  
USA39.68
  
 
  Julian Forde, Elliott Cummings, Ismael Kone, Mason Melancon
5
Louisiana 
Louisiana  
USA40.47
  
 
  Trejun Jones, Kashie Crockett, Warrick Baker, Brock Appiah
M 4 x 400 m stafet    
Indledende heats27.5.
Indledende 1
27.5.
27.5.
1
Florida 
Florida  
USA3:01.22
  
 
  Jacory Patterson, Ryan Willie, Kamul Santana, Champion Allison
2
N. Carolina A&t 
N. Carolina A&t  
USA3:01.59
  
 
  Reheem Hayles, Randolph Ross, Akeem Lindo, Shemar Chambers
3
LSU 
LSU  
USA3:03.02
  
 
  Dorian Camel, Sean Burrell, Aaron Smith, Ashton Hicks
4
Clemson 
Clemson  
USA3:03.65
  
 
  Wanya McCoy, Tarees Rhoden, Cameron Rose, Aman Thornton
5
Penn State 
Penn State  
USA3:06.63
  
 
  James Onwuka, Korbin Martino, Savion Hebron, Olivier Desmeules
6
Pittsburgh 
Pittsburgh  
USA3:07.42
  
 
  Cobe Wiggins, Ade Jones-Roundtree, Nigel Hussey, Lonzell Feagin
7
Michigan 
Michigan  
USA3:09.48
  
 
  Jacob Koerner, Dubem Amene, Lawrence Gilliam, Miles Brown
8
McNeese State 
McNeese State  
USA3:10.09
  
 
  Richard Lee, Terrill Banks, Ondray Miles, Jalen White
Indledende 2
27.5.
27.5.
1
Kentucky 
Kentucky  
USA3:03.28
  
 
  Dwight St. Hillaire, Lance Lang, Kennedy Lightner, Brian Faust
2
Ohio State 
Ohio State  
USA3:04.08
  
 
  Zidane Brown, Donnie James, Praise Olatoke, Tyler Johnson
3
Princeton 
Princeton  
USA3:06.19
  
 
  Ladislav Töpfer, William Doyle, Anderson Dimon, Michael Phillippy
4
Tennessee 
Tennessee  
USA3:06.79
  
 
  Rasheeme Griffith, Ja'Kwan Hale, Emmanuel Bynum, Alex Kay
5
South Carolina 
South Carolina  
USA3:07.35
  
 
  Doval Simmonds, Evan Miller, William Spencer, Jackson Junkins
6
Miami (Fla.) 
Miami (Fla.)  
USA3:09.33
  
 
  Jalen Gordon, Khamal Stewart-Baynes, Solomon Strader, Davonte Fuller
7
Louisiana 
Louisiana  
USA3:11.94
  
 
  Caemon Scott, Antonio Hoyte-Small, Javed Jones, Nathan Fergusson
8
Indiana 
Indiana  
USA3:15.35
  
 
  Micah Camble, Antonio Laidler, Parker Raymond, Shaton Vaughn
Indledende 3
27.5.
27.5.
1
Georgia 
Georgia  
USA3:03.77
  
 
  Matthew Boling, Caleb Cavanaugh, Bryce McCray, Elija Godwin
2
Alabama 
Alabama  
USA3:03.82
  
 
  Leander Forbes, Corde Long, Demetrius Jackson, Khaleb McRae
3
Florida State 
Florida State  
USA3:05.33
  
 
  Sean Watkins, Amir Willis, James Rivera, Daeqwan Butler
4
Virginia Tech 
Virginia Tech  
USA3:07.60
  
 
  Tyreke Sapp, Kennedy Harrison, Cole Beck, Kahlege Tillman
5
Miss State 
Miss State  
USA3:09.69
  
 
  Lee Eppie, Tyrese Reid, Keldrick Edwards, Gabriel Moronta
6
SE Louisiana 
SE Louisiana  
USA3:09.97
  
 
  Gerson Pozo, Eugene Omalla, Jamie Omalla, Agerian Jackson
7
North Carolina 
North Carolina  
USA3:10.43
  
 
  Jared Williams, Craig Saddler II, Matthew Harris, Isaiah Palmer
8
Coastal Carolina 
Coastal Carolina  
USA3:12.59
  
 
  Tydarius Floyd, DeVonte Harris, Tyler Graves, Jeremiah Talbert
K 100 m    
Kvalifikation28.5.
Kval 1
28.5. Vind: -1.3
28.5.Vind: -1.3
1
Favour Ofili
Favour Ofili ('02)
NGR11.02
  
 
2
Anavia Battle
Anavia Battle ('99)
USA11.20
  
 
3
Symone Mason
Symone Mason ('99)
USA11.34
  
 SB
4
Kiara Grant
Kiara Grant 
JAM11.37
  
 
5
Jacious Sears
Jacious Sears ('01)
USA11.44
  
 
6
Ashley Seymour
Ashley Seymour ('99)
USA11.44
  
 
7
Jessika Gbai
Jessika Gbai ('98)
USA11.51
  
 
8
Lynelle Washington
Lynelle Washington 
USA11.63
  
 
Kval 2
28.5. Vind: +1.3
28.5.Vind: +1.3
1
Grace Nwokocha
Grace Nwokocha ('01)
NGR11.17
  
 
2
Joella Lloyd
Joella Lloyd ('02)
ANT11.24
  
 SB
3
Melissa Jefferson
Melissa Jefferson 
USA11.24
  
 
4
Nya Bussey
Nya Bussey ('01)
USA11.27
  
 PB
5
Tionna Brown
Tionna Brown ('02)
USA11.33
  
 SB
6
Ka'tia Seymour
Ka'tia Seymour ('97)
USA11.37
  
 
7
Ciara Holback
Ciara Holback 
USA11.50
  
 
8
Isis Brooks
Isis Brooks 
USA11.59
  
 
Kval 3
28.5. Vind: -0.2
28.5.Vind: -0.2
1
Abby Steiner
Abby Steiner ('99)
USA11.04
  
 
2
Yanique Dayle
Yanique Dayle ('98)
JAM11.24
  
 PB
3
Ofonime Odiong
Ofonime Odiong ('97)
BRN11.25
  
 
4
Alfreda Steele
Alfreda Steele ('97)
USA11.27
  
 =SB
5
Thelma Davies
Thelma Davies 
USA11.40
  
 
6
Jada Seaman
Jada Seaman ('01)
USA11.43
  
 
7
Haley Bishop
Haley Bishop ('02)
USA11.59
  
 
8
Caisja Chandler
Caisja Chandler 
USA11.88
  
 
Indledende heats26.5.
Indledende 1
26.5. Vind: +1.0
26.5.Vind: +1.0
1
Melissa Jefferson
Melissa Jefferson 
USA11.17
  
 
2
Jessika Gbai
Jessika Gbai ('98)
USA11.33
  
 
3
Thelma Davies
Thelma Davies 
USA11.42
  
 
4
Ashley Seymour
Ashley Seymour ('99)
USA11.43
  
 SB
5
Talaya Lewis
Talaya Lewis ('01)
USA11.58
  
 
6
Halle Bieber
Halle Bieber 
USA11.62
  
 
7
Kyndia Matlock
Kyndia Matlock ('01)
USA11.76
  
 PB
8
Hannah Douglas
Hannah Douglas ('02)
USA11.81
  
 
Indledende 2
26.5. Vind: +0.2
26.5.Vind: +0.2
1
Favour Ofili
Favour Ofili ('02)
NGR11.08
  
 
2
Alfreda Steele
Alfreda Steele ('97)
USA11.39
  
 
3
Symone Mason
Symone Mason ('99)
USA11.41
  
 SB
4
Serena Clark
Serena Clark ('01)
USA11.60
  
 
5
Shadajah Ballard
Shadajah Ballard ('01)
USA11.71
  
 SB
6
Kamaya Debose-Epps
Kamaya Debose-Epps ('99)
USA11.84
  
 
Indledende 3
26.5. Vind: +1.3
26.5.Vind: +1.3
1
Grace Nwokocha
Grace Nwokocha ('01)
NGR11.08
  
 SB
2
Ka'tia Seymour
Ka'tia Seymour ('97)
USA11.32
  
 
3
Nya Bussey
Nya Bussey ('01)
USA11.41
  
 
4
Dominique Clarke
Dominique Clarke ('01)
JAM11.51
  
 
5
Camille Christopher
Camille Christopher 
USA11.52
  
 
6
Quantasia Perry
Quantasia Perry 
USA11.67
  
 
7
Kilani Harvey
Kilani Harvey 
USA11.84
  
 
8
Tatyana McKenzie
Tatyana McKenzie ('99)
JAM12.01
  
 
Indledende 4
26.5. Vind: +0.6
26.5.Vind: +0.6
1
Anavia Battle
Anavia Battle ('99)
USA11.20
  
 
2
Joella Lloyd
Joella Lloyd ('02)
ANT11.32
  
 
3
Jacious Sears
Jacious Sears ('01)
USA11.35
  
 
4
Kelly Rowe
Kelly Rowe 
USA11.49
  
 PB
5
Leah Bertrand
Leah Bertrand ('02)
TTO11.52
  
 =PB
6
Ayla Stanisclaus
Ayla Stanisclaus 
TTO11.56
  
 
7
Amya Clarke
Amya Clarke ('99)
SKN11.60
  
 
8
Ta-Halia Fairman
Ta-Halia Fairman ('01)
USA11.75
  
 
Indledende 5
26.5. Vind: +2.5
26.5.Vind: +2.5
1
Abby Steiner
Abby Steiner ('99)
USA10.99 w
  
 
2
Yanique Dayle
Yanique Dayle ('98)
JAM11.18 w
  
 
3
Isis Brooks
Isis Brooks 
USA11.36 w
  
 
4
Lynelle Washington
Lynelle Washington 
USA11.41 w
  
 
5
Ciara Holback
Ciara Holback 
USA11.43 w
  
 
6
Haley Bishop
Haley Bishop ('02)
USA11.47 w
  
 
7
Kerris Roberts
Kerris Roberts 
USA11.66 w
  
 
8
Saran Kouyeth
Saran Kouyeth 
USA11.72 w
  
 
Indledende 6
26.5. Vind: +1.0
26.5.Vind: +1.0
1
Ofonime Odiong
Ofonime Odiong ('97)
BRN11.28
  
 
2
Kiara Grant
Kiara Grant 
JAM11.29
  
 
3
Jada Seaman
Jada Seaman ('01)
USA11.34
  
 PB
4
Caisja Chandler
Caisja Chandler 
USA11.40
  
 
5
Tionna Brown
Tionna Brown ('02)
USA11.42
  
 
6
Kayla Bonnick
Kayla Bonnick ('01)
JAM11.60
  
 
7
Chante Clinkscale
Chante Clinkscale ('03)
USA11.62
  
 
8
Taylor Herbert
Taylor Herbert 
USA11.68
  
 
K 200 m    
Kvalifikation28.5.
Kval 1
28.5. Vind: +0.7
28.5.Vind: +0.7
1
Anavia Battle
Anavia Battle ('99)
USA22.38
  
 =SB
2
Yanique Dayle
Yanique Dayle ('98)
JAM22.64
  
 PB
3
Melissa Jefferson
Melissa Jefferson 
USA22.76
  
 
4
Karimah Davis
Karimah Davis ('98)
USA22.84
  
 PB
5
Mekenze Kelley
Mekenze Kelley ('03)
USA23.32
  
 
6
Thelma Davies
Thelma Davies 
USA23.62
  
 
7
Dominique Clarke
Dominique Clarke ('01)
JAM23.72
  
 
Kval 2
28.5. Vind: +2.1
28.5.Vind: +2.1
1
Abby Steiner
Abby Steiner ('99)
USA22.01 w
  
 
2
Grace Nwokocha
Grace Nwokocha ('01)
NGR22.45 w
  
 
3
Jessika Gbai
Jessika Gbai ('98)
USA22.77 w
  
 
4
Amari Brown
Amari Brown 
USA22.92 w
  
 
5
Jada Seaman
Jada Seaman ('01)
USA23.00 w
  
 
6
Anna Keefer
Anna Keefer ('98)
USA23.18 w
  
 
7
Ka'tia Seymour
Ka'tia Seymour ('97)
USA23.22 w
  
 
8
Nya Bussey
Nya Bussey ('01)
USA23.26 w
  
 
Kval 3
28.5. Vind: +0.7
28.5.Vind: +0.7
1
Favour Ofili
Favour Ofili ('02)
NGR22.08
  
 
2
Ofonime Odiong
Ofonime Odiong ('97)
BRN22.72
  
 
3
Joella Lloyd
Joella Lloyd ('02)
ANT23.01
  
 
4
Jayla Jamison
Jayla Jamison ('03)
USA23.02
  
 PB
5
Alfreda Steele
Alfreda Steele ('97)
USA23.05
  
 
6
McKenzie Long
McKenzie Long 
USA23.27
  
 
7
Camille Christopher
Camille Christopher 
USA23.37
  
 
8
Ockera Myrie
Ockera Myrie ('99)
JAM23.67
  
 
Indledende heats26.5.
Indledende 1
26.5. Vind: +2.0
26.5.Vind: +2.0
1
Favour Ofili
Favour Ofili ('02)
NGR22.29
  
 
2
Jessika Gbai
Jessika Gbai ('98)
USA22.79
  
 PB
3
Dominique Clarke
Dominique Clarke ('01)
JAM23.05
  
 PB
4
Karimah Davis
Karimah Davis ('98)
USA23.13
  
 
5
Halle Bieber
Halle Bieber 
USA23.40
  
 PB
6
Jayda Eckford
Jayda Eckford 
USA23.53
  
 
7
Olivia Womack
Olivia Womack ('01)
USA23.54
  
 
8
Hannah Douglas
Hannah Douglas ('02)
USA23.94
  
 
Indledende 2
26.5. Vind: +0.6
26.5.Vind: +0.6
1
Abby Steiner
Abby Steiner ('99)
USA22.19
  
 
2
Yanique Dayle
Yanique Dayle ('98)
JAM22.80
  
 PB
3
Alfreda Steele
Alfreda Steele ('97)
USA22.91
  
 SB
4
Kerris Roberts
Kerris Roberts 
USA23.42
  
 PB
5
Latifa Ali
Latifa Ali ('98)
GHA23.48
  
 PB
6
Leah Anderson
Leah Anderson ('99)
JAM23.50
  
 
7
Beyonce De Freitas
Beyonce De Freitas ('01)
IVB23.62
  
 
Indledende 3
26.5. Vind: +1.3
26.5.Vind: +1.3
1
Melissa Jefferson
Melissa Jefferson 
USA22.57
  
 
2
McKenzie Long
McKenzie Long 
USA23.00
  
 PB
3
Thelma Davies
Thelma Davies 
USA23.02
  
 SB
4
Jada Seaman
Jada Seaman ('01)
USA23.06
  
 PB
5
Jayla Jamison
Jayla Jamison ('03)
USA23.12
  
 
6
Tierra Frasier
Tierra Frasier ('03)
USA23.45
  
 
7
Serena Clark
Serena Clark ('01)
USA23.67
  
 
8
Kenia Seals
Kenia Seals ('01)
USA23.85
  
 
Indledende 4
26.5. Vind: +1.5
26.5.Vind: +1.5
1
Ofonime Odiong
Ofonime Odiong ('97)
BRN22.65
  
 
2
Joella Lloyd
Joella Lloyd ('02)
ANT22.79
  
NR PB
3
Anna Keefer
Anna Keefer ('98)
USA22.83
  
 PB
4
Nya Bussey
Nya Bussey ('01)
USA23.35
  
 PB
5
Ta-Halia Fairman
Ta-Halia Fairman ('01)
USA23.38
  
 
6
Quantasia Perry
Quantasia Perry 
USA23.63
  
 
7
Ariyonna Augustine
Ariyonna Augustine 
USA24.09
  
 
Indledende 5
26.5. Vind: +1.3
26.5.Vind: +1.3
1
Grace Nwokocha
Grace Nwokocha ('01)
NGR23.07
  
 
2
Ka'tia Seymour
Ka'tia Seymour ('97)
USA23.26
  
 SB
3
Amari Brown
Amari Brown 
USA23.29
  
 
4
Mekenze Kelley
Mekenze Kelley ('03)
USA23.31
  
 
5
Kelcie Simmons
Kelcie Simmons 
USA23.37
  
 PB
6
Isis Brooks
Isis Brooks 
USA23.74
  
 
7
Haley Bishop
Haley Bishop ('02)
USA23.79
  
 
Indledende 6
26.5. Vind: +1.2
26.5.Vind: +1.2
1
Anavia Battle
Anavia Battle ('99)
USA22.38
  
 SB
2
Caisja Chandler
Caisja Chandler 
USA22.85
  
 SB
3
Camille Christopher
Camille Christopher 
USA23.19
  
 PB
4
Ockera Myrie
Ockera Myrie ('99)
JAM23.32
  
 
5
Dajour Miles
Dajour Miles ('01)
USA23.65
  
 
6
Jacious Sears
Jacious Sears ('01)
USA23.69
  
 
7
Lauryn Hall
Lauryn Hall 
USA24.00
  
 
8
Tatyana McKenzie
Tatyana McKenzie ('99)
JAM24.66
  
 
K 400 m    
Kvalifikation28.5.
Kval 1
28.5.
28.5.
1
Talitha Diggs
Talitha Diggs ('02)
USA51.22
  
 SB
2
Jermaisha Arnold
Jermaisha Arnold ('02)
USA51.54
  
 PB
3
Makenzie Dunmore
Makenzie Dunmore ('97)
USA51.90
  
 
4
Jaydan Wood
Jaydan Wood 
USA52.43
  
 
5
Maya Singletary
Maya Singletary ('98)
USA52.79
  
 
6
Ozioma Scott
Ozioma Scott 
GUY52.91
  
 
7
Amarachukwu Jecinta Obi
Amarachukwu Jecinta Obi ('94)
NGR53.32
  
 
8
Sterling Lester
Sterling Lester 
USA53.58
  
 
Kval 2
28.5.
28.5.
1
Taiya Shelby
Taiya Shelby 
USA51.45
  
 PB
2
Taylor Manson
Taylor Manson ('99)
USA51.77
  
 SB
3
Megan Moss
Megan Moss ('02)
BAH52.07
  
 PB
4
Caitlyn Bobb
Caitlyn Bobb ('03)
BER52.40
  
 
5
Stephanie Davis
Stephanie Davis ('99)
USA52.58
  
 
6
Jada Griffin
Jada Griffin 
USA52.75
  
 
7
Latifa Ali
Latifa Ali ('98)
GHA52.78
  
 PB
8
Aaliyah Payatt
Aaliyah Payatt 
USA53.47
  
 
Kval 3
28.5.
28.5.
1
Alexis Holmes
Alexis Holmes 
USA51.24
  
 
2
Ziyah Holman
Ziyah Holman ('02)
USA51.25
  
 PB
3
Delecia McDuffie
Delecia McDuffie 
USA51.58
  
 PB
4
Moriah Oliveira
Moriah Oliveira 
USA52.04
  
 
5
Mekenze Kelley
Mekenze Kelley ('03)
USA52.07
  
 
6
Caitlan Tate
Caitlan Tate ('98)
USA52.99
  
 
7
Alyssa Marsh
Alyssa Marsh 
CAN53.15
  
 
8
Aalliyah Francis
Aalliyah Francis ('02)
JAM56.01
  
 
Indledende heats26.5.
Indledende 1
26.5.
26.5.
1
Makenzie Dunmore
Makenzie Dunmore ('97)
USA51.84
  
 
2
Mekenze Kelley
Mekenze Kelley ('03)
USA52.10
  
 
3
Megan Moss
Megan Moss ('02)
BAH52.14
  
 SB
4
Caitlyn Bobb
Caitlyn Bobb ('03)
BER52.32
  
NR PB
5
Caitlan Tate
Caitlan Tate ('98)
USA52.84
  
 PB
6
Amarachukwu Jecinta Obi
Amarachukwu Jecinta Obi ('94)
NGR52.98
  
 SB
7
Angel Frank
Angel Frank ('01)
USA53.45
  
 
8
Carly King
Carly King 
USA53.85
  
 
Indledende 2
26.5.
26.5.
1
Alexis Holmes
Alexis Holmes 
USA51.65
  
 
2
Stephanie Davis
Stephanie Davis ('99)
USA52.01
  
 SB
3
Maya Singletary
Maya Singletary ('98)
USA52.40
  
 
4
Sterling Lester
Sterling Lester 
USA53.23
  
 
5
Aalliyah Francis
Aalliyah Francis ('02)
JAM53.26
  
 SB
6
Christal Mosley
Christal Mosley 
USA53.38
  
 
7
Skyy Diop
Skyy Diop 
USA54.00
  
 
Indledende 3
26.5.
26.5.
1
Talitha Diggs
Talitha Diggs ('02)
USA51.82
  
 
2
Jermaisha Arnold
Jermaisha Arnold ('02)
USA52.24
  
 
3
Ozioma Scott
Ozioma Scott 
GUY52.49
  
 PB
4
Aaliyah Payatt
Aaliyah Payatt 
USA53.28
  
 PB
5
Courtney Williams
Courtney Williams ('02)
USA53.72
  
 
6
Victoria Bossong
Victoria Bossong ('03)
USA53.78
  
 
7
Brianna White
Brianna White ('02)
USA54.36
  
 
Indledende 4
26.5.
26.5.
1
Ziyah Holman
Ziyah Holman ('02)
USA52.23
  
 
2
Taylor Manson
Taylor Manson ('99)
USA52.53
  
 
3
Alyssa Marsh
Alyssa Marsh 
CAN52.69
  
 
4
Leah Anderson
Leah Anderson ('99)
JAM53.65
  
 
5
Malika Pride
Malika Pride ('99)
USA54.04
  
 
6
Cierra Williams
Cierra Williams 
USA54.46
  
 
7
Morgan Snow
Morgan Snow ('02)
USA54.91
  
 
8
Shianne Dacosta
Shianne Dacosta ('01)
JAM55.66
  
 
Indledende 5
26.5.
26.5.
1
Taiya Shelby
Taiya Shelby 
USA51.46
  
 PB
2
Jaydan Wood
Jaydan Wood 
USA52.21
  
 PB
3
Moriah Oliveira
Moriah Oliveira 
USA52.21
  
 
4
Kenisha Phillips
Kenisha Phillips ('01)
GUY53.35
  
 
5
Doneisha Anderson
Doneisha Anderson 
BAH53.68
  
 
6
Megan McGinnis
Megan McGinnis 
USA53.77
  
 
7
Kenya Thompson
Kenya Thompson ('03)
USA54.22
  
 
Indledende 6
26.5.
26.5.
1
Jada Griffin
Jada Griffin 
USA52.44
  
 
2
Delecia McDuffie
Delecia McDuffie 
USA52.49
  
 
3
Latifa Ali
Latifa Ali ('98)
GHA52.85
  
 
4
Bryannia Murphy
Bryannia Murphy 
USA53.42
  
 
5
Kennedy Brace
Kennedy Brace ('01)
USA53.88
  
 
6
Jenna Crean
Jenna Crean ('01)
USA55.12
  
 
7
Jahnile Register
Jahnile Register 
USA55.17
  
 
K 800 m    
Kvalifikation28.5.
Kval 1
28.5.
28.5.
1
Sarah Hendrick
Sarah Hendrick 
USA2:02.16
  
 
2
Imogen Barrett
Imogen Barrett ('99)
AUS2:02.61
  
 
3
McKenna Keegan
McKenna Keegan ('98)
USA2:02.70
  
 SB
4
Dorcus Ewoi
Dorcus Ewoi 
KEN2:04.08
  
 PB
5
Jenna Gearing
Jenna Gearing ('98)
USA2:04.62
  
 
6
Jenna Schwinghamer
Jenna Schwinghamer ('02)
USA2:06.61
  
 
7
Aziza Ayoub
Aziza Ayoub ('98)
PUR2:06.76
  
 
8
Christine Mancini
Christine Mancini 
USA2:07.69
  
 
Kval 2
28.5.
28.5.
1
Gabrielle Wilkinson
Gabrielle Wilkinson ('99)
USA2:03.25
  
 
2
Aurora Rynda
Aurora Rynda 
CAN2:03.63
  
 SB
3
Rachel Gearing
Rachel Gearing ('99)
USA2:03.72
  
 
4
Victoria Tachinski
Victoria Tachinski ('99)
CAN2:03.89
  
 SB
5
Presley Weems
Presley Weems ('97)
USA2:04.41
  
 
6
Melissa Riggins
Melissa Riggins ('02)
USA2:04.47
  
 
7
Ruby Stauber
Ruby Stauber ('97)
USA2:04.74
  
 
8
Cassandra Williamson
Cassandra Williamson ('02)
CAN2:04.84
  
 PB
Kval 3
28.5.
28.5.
1
Katy-Ann McDonald
Katy-Ann McDonald 
GBR2:03.42
  
 
2
Sydney Steely
Sydney Steely 
USA2:04.46
  
 
3
Katherine Mitchell
Katherine Mitchell 
USA2:04.53
  
 
4
Michaela Rose
Michaela Rose ('03)
USA2:04.87
  
 
5
Ayoola Gbolade
Ayoola Gbolade 
USA2:06.13
  
 
6
Samantha Friborg
Samantha Friborg 
USA2:06.18
  
 
7
Kayla Johnson
Kayla Johnson ('99)
USA2:07.19
  
 
8
DeAnna Martin
DeAnna Martin ('01)
DOM2:07.22
  
 
Indledende heats26.5.
Indledende 1
26.5.
26.5.
1
Ayoola Gbolade
Ayoola Gbolade 
USA2:05.31
  
 PB
2
Sydney Steely
Sydney Steely 
USA2:05.48
  
 
3
Katy-Ann McDonald
Katy-Ann McDonald 
GBR2:05.76
  
 
4
Aziza Ayoub
Aziza Ayoub ('98)
PUR2:06.01
  
 
5
DeAnna Martin
DeAnna Martin ('01)
DOM2:06.01
  
 
6
Maggie Hock
Maggie Hock ('01)
USA2:06.76
  
 
7
Victoria Vanriele
Victoria Vanriele ('02)
USA2:10.31
  
 
8
Kelly Mindak
Kelly Mindak 
USA2:14.04
  
 
Indledende 2
26.5.
26.5.
1
Rachel Gearing
Rachel Gearing ('99)
USA2:04.41
  
 
2
Jenna Schwinghamer
Jenna Schwinghamer ('02)
USA2:04.65
  
 
3
Christine Mancini
Christine Mancini 
USA2:05.00
  
 
4
Samantha Friborg
Samantha Friborg 
USA2:05.10
  
 
5
Cassandra Williamson
Cassandra Williamson ('02)
CAN2:05.50
  
 PB
6
Julia Fenerty
Julia Fenerty 
USA2:10.15
  
 
7
Alex O'Neill
Alex O'Neill 
IRL2:13.90
  
 
Barbora Malíková
Barbora Malíková ('01)
CZE DNF
  
 
Indledende 3
26.5.
26.5.
1
Sarah Hendrick
Sarah Hendrick 
USA2:04.20
  
 
2
Ruby Stauber
Ruby Stauber ('97)
USA2:05.06
  
 
3
Aurora Rynda
Aurora Rynda 
CAN2:05.20
  
 SB
4
Jenna Gearing
Jenna Gearing ('98)
USA2:05.45
  
 
5
Grace Boone
Grace Boone ('01)
USA2:06.02
  
 
6
Edita Sklenská
Edita Sklenská ('99)
CZE2:06.45
  
 
7
Alahna Sabbakhan
Alahna Sabbakhan ('01)
USA2:07.31
  
 
8
Hannah Carroll
Hannah Carroll 
USA2:08.34
  
 
Indledende 4
26.5.
26.5.
1
Gabrielle Wilkinson
Gabrielle Wilkinson ('99)
USA2:04.74
  
 
2
Dorcus Ewoi
Dorcus Ewoi 
KEN2:05.13
  
 
3
McKenna Keegan
McKenna Keegan ('98)
USA2:05.44
  
 
4
Emma Sullivan
Emma Sullivan 
USA2:06.23
  
 
5
Jo Keane
Jo Keane 
IRL2:07.37
  
 
6
Sydney Coppolino
Sydney Coppolino 
USA2:07.77
  
 
7
Natalie Varela
Natalie Varela 
USA2:07.98
  
 
8
Mary Figler
Mary Figler 
USA2:08.47
  
 
Indledende 5
26.5.
26.5.
1
Imogen Barrett
Imogen Barrett ('99)
AUS2:04.80
  
 
2
Victoria Tachinski
Victoria Tachinski ('99)
CAN2:05.02
  
 
3
Presley Weems
Presley Weems ('97)
USA2:05.21
  
 
4
Anna Tovkach
Anna Tovkach 
USA2:06.07
  
 
5
Hannah Ballowe
Hannah Ballowe 
USA2:06.80
  
 
6
Bronwyn Patterson
Bronwyn Patterson 
USA2:08.43
  
 
7
Kayla Jones
Kayla Jones 
USA2:08.46
  
 
8
Kaitlin Ryan
Kaitlin Ryan ('99)
USA2:08.69
  
 
Indledende 6
26.5.
26.5.
1
Kayla Johnson
Kayla Johnson ('99)
USA2:04.20
  
 SB
2
Michaela Rose
Michaela Rose ('03)
USA2:04.43
  
 
3
Katherine Mitchell
Katherine Mitchell 
USA2:04.67
  
 
4
Melissa Riggins
Melissa Riggins ('02)
USA2:05.84
  
 
5
Kiara Carter
Kiara Carter 
USA2:06.25
  
 
6
Maya Dorer
Maya Dorer ('03)
USA2:07.03
  
 
7
Madison Martinez
Madison Martinez 
USA2:09.02
  
 
8
Jordan Mozie
Jordan Mozie 
USA2:12.73
  
 
K 1500 m    
Kvalifikation28.5.
Kval 1
28.5.
28.5.
1
Sintayehu Vissa
Sintayehu Vissa ('96)
ITA4:11.92
  
 
2
Eusila Chepkemei
Eusila Chepkemei 
KEN4:12.65
  
 PB
3
Megan Marvin
Megan Marvin ('02)
USA4:13.47
  
 PB
4
Nevada Mareno
Nevada Mareno ('99)
USA4:13.49
  
 PB
5
Maia Ramsden
Maia Ramsden ('02)
NZL4:13.54
  
 PB
6
Anna Vess
Anna Vess 
USA4:13.99
  
 
7
Samantha Bush
Samantha Bush 
USA4:14.21
  
 
8
Lauren Freeland
Lauren Freeland 
USA4:14.86
  
 PB
9
Hannah Stoffel
Hannah Stoffel 
USA4:15.22
  
 PB
10
Katie Osika
Katie Osika ('99)
USA4:16.44
  
 PB
11
Loral Winn
Loral Winn 
USA4:17.67
  
 
12
Mia Barnett
Mia Barnett ('03)
USA4:20.15
  
 
Kval 2
28.5.
28.5.
1
Shannon Flockhart
Shannon Flockhart ('02)
GBR4:10.80
  
 PB
2
Ellie Leather
Ellie Leather ('98)
GBR4:11.33
  
 PB
3
Emily MacKay
Emily MacKay 
USA4:11.65
  
 PB
4
Flomena Asekol
Flomena Asekol 
KEN4:12.73
  
 
5
Caroline Timm
Caroline Timm 
USA4:13.64
  
 PB
6
Grace Jensen
Grace Jensen 
USA4:13.86
  
 
7
Taryn Parks
Taryn Parks 
USA4:15.73
  
 PB
8
Tori Herman
Tori Herman 
USA4:15.85
  
 
9
Hayley Jackson
Hayley Jackson ('99)
USA4:22.97
  
 
10
Carlee Hansen
Carlee Hansen 
USA4:25.87
  
 
11
Teagan Schein-Becker
Teagan Schein-Becker 
USA4:34.34
  
 
12
Maudie Skyring
Maudie Skyring ('97)
AUS4:45.99
  
 
Indledende heats26.5.
Indledende 1
26.5.
26.5.
1
Sintayehu Vissa
Sintayehu Vissa ('96)
ITA4:13.71
  
 
2
Shannon Flockhart
Shannon Flockhart ('02)
GBR4:13.91
  
 PB
3
Caroline Timm
Caroline Timm 
USA4:14.36
  
 PB
4
Tori Herman
Tori Herman 
USA4:14.56
  
 
5
Grace Jensen
Grace Jensen 
USA4:14.56
  
 
6
Carlee Hansen
Carlee Hansen 
USA4:14.58
  
 PB
7
Loral Winn
Loral Winn 
USA4:15.25
  
 PB
8
Hannah Stoffel
Hannah Stoffel 
USA4:15.77
  
 PB
9
Hayley Jackson
Hayley Jackson ('99)
USA4:18.29
  
 PB
10
Ava Hassebrock
Ava Hassebrock 
USA4:20.30
  
 
11
Genevieve Schwarz
Genevieve Schwarz 
USA4:29.58
  
 
12
Laura Nicholson
Laura Nicholson 
IRL4:31.52
  
 
Indledende 2
26.5.
26.5.
1
Flomena Asekol
Flomena Asekol 
KEN4:12.67
  
 PB
2
Lauren Freeland
Lauren Freeland 
USA4:15.58
  
 PB
3
Eusila Chepkemei
Eusila Chepkemei 
KEN4:15.87
  
 
4
Anna Vess
Anna Vess 
USA4:16.03
  
 
5
Megan Marvin
Megan Marvin ('02)
USA4:16.53
  
 
6
Lou Trois
Lou Trois ('99)
FRA4:18.45
  
 PB
7
Charlotte Crook
Charlotte Crook ('99)
GBR4:19.30
  
 PB
8
Margot Appleton
Margot Appleton ('02)
USA4:19.60
  
 
9
Melanie Helder
Melanie Helder 
USA4:21.71
  
 
10
Samantha Tran
Samantha Tran 
USA4:22.06
  
 
11
Vasilía Spírou
Vasilía Spírou ('02)
GRE4:24.44
  
 
12
Taylor Jones
Taylor Jones 
USA4:25.31
  
 
Indledende 3
26.5.
26.5.
1
Ellie Leather
Ellie Leather ('98)
GBR4:17.21
  
 
2
Taryn Parks
Taryn Parks 
USA4:17.23
  
 PB
3
Emily MacKay
Emily MacKay 
USA4:17.39
  
 
4
Maudie Skyring
Maudie Skyring ('97)
AUS4:17.43
  
 
5
Katie Osika
Katie Osika ('99)
USA4:17.64
  
 PB
6
Lorena Rangel
Lorena Rangel ('02)
MEX4:18.53
  
 
7
Nicole Vanasse
Nicole Vanasse ('02)
USA4:20.11
  
 
8
Leigha Torino
Leigha Torino ('99)
USA4:23.05
  
 
9
Alexandra Carlson
Alexandra Carlson ('03)
USA4:23.74
  
 
10
Izzy Giesing
Izzy Giesing 
USA4:24.31
  
 
11
Leandra Lorenz
Leandra Lorenz ('99)
GER4:31.62
  
 
Indledende 4
26.5.
26.5.
1
Mia Barnett
Mia Barnett ('03)
USA4:14.66
  
 
2
Nevada Mareno
Nevada Mareno ('99)
USA4:15.11
  
 PB
3
Samantha Bush
Samantha Bush 
USA4:15.51
  
 
4
Maia Ramsden
Maia Ramsden ('02)
NZL4:16.70
  
 PB
5
Teagan Schein-Becker
Teagan Schein-Becker 
USA4:18.39
  
 
6
Jennifer Lima
Jennifer Lima ('98)
USA4:18.72
  
 PB
7
Brynn Brown
Brynn Brown ('03)
USA4:18.85
  
 
8
Anna Workman
Anna Workman ('02)
CAN4:20.49
  
 
9
Kimberley May
Kimberley May ('03)
NZL4:23.73
  
 PB
10
Maddie Ullom
Maddie Ullom ('02)
USA4:27.78
  
 
11
Anna Marian Block
Anna Marian Block 
USA4:28.37
  
 
12
Maggie Smith
Maggie Smith ('01)
CAN4:32.90
  
 
K 5000 m    
Indledende heats28.5.
Indledende 1
28.5.
28.5.
1
Mercy Chelangat
Mercy Chelangat ('97)
KEN15:36.20
  
 
2
Amaris Tyynismaa
Amaris Tyynismaa ('01)
USA15:42.27
  
 SB
3
Eusila Chepkemei
Eusila Chepkemei 
KEN15:52.54
  
 PB
4
Elizabeth Mancini
Elizabeth Mancini 
USA15:56.40
  
 PB
5
Nicole Fegans
Nicole Fegans ('98)
USA15:56.61
  
 
6
Tori Herman
Tori Herman 
USA16:05.45
  
 
7
Lauren Ryan
Lauren Ryan ('98)
AUS16:06.23
  
 
8
Andrea Claeson
Andrea Claeson ('98)
SWE16:06.47
  
 
9
Louise Lounes
Louise Lounes ('02)
USA16:09.78
  
 PB
10
Brynn Brown
Brynn Brown ('03)
USA16:11.46
  
 
11
Madelynne Cadeau
Madelynne Cadeau 
USA16:13.89
  
 SB
12
Scrimgeour Chloe
Scrimgeour Chloe 
USA16:14.70
  
 
13
Bethany Graham
Bethany Graham ('02)
USA16:18.37
  
 
14
Addie Engel
Addie Engel 
USA16:18.44
  
 
15
Angelia Rafter
Angelia Rafter 
USA16:20.93
  
 
16
Michaela Reinhart
Michaela Reinhart ('99)
USA16:23.49
  
 
17
Alyson Churchill
Alyson Churchill ('02)
USA16:23.65
  
 
18
Stephanie Sherman
Stephanie Sherman 
USA16:25.38
  
 
19
Meghan Scott
Meghan Scott 
USA16:32.25
  
 
20
Sarah Schmitt
Sarah Schmitt 
USA16:48.59
  
 
21
Lauren White
Lauren White 
USA16:52.77
  
 
22
Lilly Tuck
Lilly Tuck ('01)
CAN16:55.77
  
 
23
Lainey Studebaker
Lainey Studebaker 
USA16:57.92
  
 
Dominique Clairmonte
Dominique Clairmonte 
USA DNF
  
 
Indledende 2
28.5.
28.5.
1
Katelyn Tuohy
Katelyn Tuohy ('02)
USA15:27.14
  
 
2
Parker Valby
Parker Valby 
USA15:29.07
  
 PB
3
Savannah Shaw
Savannah Shaw 
USA15:33.42
  
 PB
4
Sydney Seymour
Sydney Seymour ('99)
USA15:34.01
  
 PB
5
Samantha Bush
Samantha Bush 
USA15:35.55
  
 PB
6
Hannah Steelman
Hannah Steelman ('99)
USA15:36.05
  
 SB
7
Marlee Starliper
Marlee Starliper ('02)
USA15:37.83
  
 PB
8
Joyce Kimeli
Joyce Kimeli 
KEN15:56.28
  
 SB
9
Daisy Liljegren
Daisy Liljegren 
USA16:01.96
  
 PB
10
Phoebe Anderson
Phoebe Anderson ('02)
GBR16:12.42
  
 
11
Carmen Riaño
Carmen Riaño ('01)
ESP16:16.69
  
 
12
Anna Oeser
Anna Oeser 
USA16:19.09
  
 
13
Judy Pendergast
Judy Pendergast ('98)
USA16:20.04
  
 
14
Flomena Asekol
Flomena Asekol 
KEN16:20.80
  
 
15
Amanda Beach
Amanda Beach ('99)
USA16:28.78
  
 
16
Mia Beckham
Mia Beckham 
USA16:31.02
  
 
17
Mariah Howlett
Mariah Howlett 
USA16:32.28
  
 
18
Jone Zabaleta
Jone Zabaleta ('98)
ESP16:36.84
  
 
19
Mackenna Curtis-Collins
Mackenna Curtis-Collins 
USA16:36.94
  
 
20
Anna Elkin
Anna Elkin ('98)
USA16:41.51
  
 
21
Jacqueline Gaughan
Jacqueline Gaughan ('99)
USA16:49.98
  
 
22
Hannah Moran
Hannah Moran 
USA16:59.26
  
 
Sofia Camacho
Sofia Camacho ('99)
MEX DNF
  
 
K 10000 m    
Indledende heats26.5.
Indledende 1
26.5.
26.5.
1
Mercy Chelangat
Mercy Chelangat ('97)
KEN34:17.49
  
 
2
Jenna Magness
Jenna Magness ('99)
USA34:18.92
  
 
3
Michaela Reinhart
Michaela Reinhart ('99)
USA34:21.45
  
 
4
Maggie Donahue
Maggie Donahue 
USA34:26.27
  
 
5
Gionna Quarzo
Gionna Quarzo ('02)
USA34:26.27
  
 
6
Alexandra Hays
Alexandra Hays ('99)
USA34:26.36
  
 
7
Charlotte Dannatt
Charlotte Dannatt ('99)
GBR34:27.22
  
 
8
Makayla Perez
Makayla Perez 
USA34:27.73
  
 
9
Faith Chepengat
Faith Chepengat ('99)
KEN34:27.92
  
 
10
Daisy Liljegren
Daisy Liljegren 
USA34:31.44
  
 
11
Katie Rose Blachowicz
Katie Rose Blachowicz 
USA34:34.52
  
 
12
Louise Lounes
Louise Lounes ('02)
USA34:36.11
  
 
13
Stephanie Sherman
Stephanie Sherman 
USA34:42.01
  
 
14
Adelyn Ackley
Adelyn Ackley ('01)
USA34:45.08
  
 
15
Mariah Howlett
Mariah Howlett 
USA34:53.39
  
 
16
Andrea Kuhn
Andrea Kuhn 
USA34:59.84
  
 
17
Dáfni-Eftihía-Teréza Lavasá
Dáfni-Eftihía-Teréza Lavasá ('01)
GRE35:03.76
  
 
18
McKenzie Yanek
McKenzie Yanek ('98)
USA35:06.65
  
 
19
Alina Rovnak
Alina Rovnak ('99)
USA35:09.02
  
 
20
Maddy Denner
Maddy Denner 
USA35:11.34
  
 
21
Lauren Ryan
Lauren Ryan ('98)
AUS35:14.28
  
 
22
Isabel Sagar
Isabel Sagar 
USA35:14.66
  
 
23
Ava Nuttall
Ava Nuttall ('01)
USA35:16.55
  
 
24Maria AhmMaria Ahm ('98)DEN35:24.14
  
 
25
Susanna Weir
Susanna Weir ('99)
USA35:28.60
  
 
26
Amanda Beach
Amanda Beach ('99)
USA35:29.63
  
 
27
Clara Savchik
Clara Savchik 
USA35:29.99
  
 
28
Jenna Solimine
Jenna Solimine 
USA35:30.71
  
 
29
Rachel Butler
Rachel Butler ('91)
USA35:33.61
  
 
30
Skylar Boogerd
Skylar Boogerd ('01)
USA35:37.32
  
 
31
Ashlyn Ramos
Ashlyn Ramos 
USA35:40.34
  
 
32
Angelia Rafter
Angelia Rafter 
USA35:41.48
  
 
33
Lindsey Ickes
Lindsey Ickes 
USA35:46.12
  
 
34
Daniella Santos
Daniella Santos 
USA35:50.18
  
 
35
Lynsie Gram
Lynsie Gram 
USA35:51.18
  
 
36
Hannah Moran
Hannah Moran 
USA36:08.24
  
 
37
Erin Phelps
Erin Phelps 
USA36:16.79
  
 
38
Rebecca Clark
Rebecca Clark 
USA36:23.48
  
 
39
Miranda Stanhope
Miranda Stanhope 
USA37:04.54
  
 
40
Abigail Spiers
Abigail Spiers 
USA38:20.57
  
 
Corinne Batsu
Corinne Batsu ('99)
USA DNF
  
 
Eleanor Mancini
Eleanor Mancini 
USA DNF
  
 
Fiona McLoughlin
Fiona McLoughlin ('01)
USA DNF
  
 
Hannah Steelman
Hannah Steelman ('99)
USA DNF
  
 
Laura Mooney
Laura Mooney ('02)
IRL DNF
  
 
Lauren Bailey
Lauren Bailey 
USA DNF
  
 
Jacqueline Gaughan
Jacqueline Gaughan ('99)
USA DNF
  
 
Nicole Fegans
Nicole Fegans ('98)
USA DNF
  
 
K 3000 m forh.    
Indledende heats28.5.
1
Joyce Kimeli
Joyce Kimeli 
KEN9:55.65
  
 
2
Emily Cole
Emily Cole 
USA10:01.37
  
 
3
Annie Boos
Annie Boos ('99)
USA10:03.16
  
 
4
Sylvia Russell
Sylvia Russell ('98)
CAN10:05.68
  
 PB
5
Lydia Olivere
Lydia Olivere 
USA10:15.42
  
 
6
Katie Thronson
Katie Thronson 
USA10:19.24
  
 
7
Alice Hill
Alice Hill ('99)
USA10:19.43
  
 
8
Eleanor Abraham
Eleanor Abraham 
USA10:24.53
  
 
9
Katherine Dowie
Katherine Dowie ('99)
AUS10:27.03
  
 
10
Madeleine King
Madeleine King ('99)
USA10:29.24
  
 
11
Winter Boese
Winter Boese 
USA10:32.02
  
 
12
Sarah Trainor
Sarah Trainor ('02)
USA10:34.61
  
 
13
Pamela O'Brien
Pamela O'Brien 
USA10:35.12
  
 
14
Chase Kappeler
Chase Kappeler ('01)
USA10:45.05
  
 
15
Lou Mialhe
Lou Mialhe 
USA10:55.06
  
 
Kristel van den Berg
Kristel van den Berg ('98)
NED DNF
  
 
Indledende 2
28.5.
28.5.
1
Ceili McCabe
Ceili McCabe ('01)
CAN9:46.73
  
 
2
Kayla Windemuller
Kayla Windemuller 
USA9:49.17
  
 PB
3
Perri Bockrath
Perri Bockrath