Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Aabenraa: Kirstens kaste mange kamp for venner 27.5.2022
Aabenraa Stadion

D19 Hammerkast 6.0 kg    

Finale A

Finale
1Lucas SøvangLucas Søvang ('03)Aabenraa IG 55.44
  
 
 
  X55.44  X  X54.30  X  
M50 Kaste 5-kamp M50    

Finale A

Finale
1
Stéphane Tonizzo
Stéphane Tonizzo ('71)
/ LUX2617
  
 PB
 
41,709,8328,1921,5013,42
K50 Vægtkast 7.26 kg    

Finale A

Finale
1
Mireille Kosmala
Mireille Kosmala ('68)
/ LUX15.97
  
 PB
 
15.61 PB15.97 PB  X     
K50 Kaste 5-kamp K50    

Finale A

Finale
1
Mireille Kosmala
Mireille Kosmala ('68)
/ LUX3238
  
 PB
 
43,507,8421,8216,1414,10
2Jeanette Langborg NielsenJeanette Langborg Nielsen ('70)Aabenraa IG 928
  
 PB
 
29,09NM15,13NMNM
M55 Kaste 5-kamp M55    

Finale A

Finale
1Jan CordiusJan Cordius ('66)Greve Atletik4526
  
 SB
 
53,5812,4347,5343,2318,0418,84
M60 Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1
Christian Welke
Christian Welke ('61)
/ GER41.50
  
 PB
 
41.50 PB  X  X     
M60 Kaste 5-kamp M60    

Finale A

Finale
1Tom O. JensenTom O. Jensen ('60)Esbjerg AM4112
  
 
 
44,0912,6246,6241,3217,09
2
Robert Broadbridge
Robert Broadbridge ('59)
/ GBR3337
  
 PB
 
39,2311,5639,8825,3515,32
3Knud Erik PedersenKnud Erik Pedersen ('60)FIF Hillerød2815
  
 SB
 
27,0810,0533,6034,5011,93
4
Arnaud Dupuis
Arnaud Dupuis ('61)
/ FRA2798
  
 PB
 
29,1910,8235,9129,3110,87
5Per SabroePer Sabroe ('59)HGF AM2704
  
 
 
39,416,6333,4517,9215,6615,91
6Per Egge RasmussenPer Egge Rasmussen ('59)Randers Freja2510
  
 SB
 
24,039,0734,6126,3511,63
K60 Kaste 5-kamp K60    

Finale A

Finale
1Kirsten EskildsenKirsten Eskildsen ('62)Aabenraa IG 2571
  
 
 
30,536,5211,5413,4210,04
K70 Kaste 5-kamp K65    

Finale A

Finale
1Inge FaldagerInge Faldager ('48)Hvidovre AM3829
  
 SB
 
29,907,6521,7810,1610,95
M75 Kaste 5-kamp M75    

Finale A

Finale
1Knud HøyerKnud Høyer ('46)Greve Atletik3387
  
 SB
 
33,909,5730,9820,0312,51

Seneste resultater

18.8SkiveSkive Torsdagsstævne
18.8FrederiksbergFIF UP-Stævne
17.8RønneViking 10.000m 2022
16.8TårnbyTracks Amager
13‐14.8KøbenhavnSparta Sprintstævne
13‐14.8KøbenhavnDM Mangekamp
13‐14.8KøbenhavnMangekamp U14
13‐14.8KøbenhavnMangekamp D11/P11
12‐14.8TórshavnFM fyri vaksin á Tórsbreyt
10.8KøbenhavnSparta Summer Jump 01
6.8HelsingørSommer spring og kast
6‐7.8AabenraaStævne trænings samling masters
6.8GreveVindsprint
4.8GreveSommerkast III
30.7HelsingørSommerkast
30.7HvidovreSommerkast II
25.7VejleVejlekast 2
23.7RandersPV Camp Stævne
21.7AarhusSommerkast 2
16.7HvidovreSommerkast
14.7AarhusSommerkast 1
13.7Korsør Sommerstævne i forbindelse med besøg fra Motala AIF
10.7København1500 meter med håndstoppede tider
2.7TórshavnFøroyaleikir á Tórsbreyt
1.7AabenraaSommer kast Aabenraa
29.6Skiveskivekast 5-22
28.6VejleVejle Kast
24‐26.6AalborgDM Senior
24.6BallerupFredagskast
22.6Maribo Point stævne
22.6BallerupSommerferiestævne
20.6VibyViby Sprint
19.6EsbjergKast igen
19.6StoholmNVJ Stævne i Stoholm
19.6KøgeKøge Summer Throwing
18.6OdenseOdense Atletik Stangspringsstævne 2
18.6EsbjergRegions-stor-stævne
16.6KøbenhavnCopenhagen Athletics Games
15.6AalborgAalborg Outdoor 2
15.6Skiveskivekast 4-22
15.6HillerødNordsjælland mesterskaberne
14.6KøbenhavnTracks Østerbro
13.6HerlevHerlev High - højde og diskos
13.6Odense2. Nålestævne Odense
13.6Skiveskivekast 3-22
12.6AarhusBestseller Aarhus Halvmarathon
11.6EsbjergEsbjerg kast
11‐12.6HvidovreCopenhagen Open, 10 års jubilæum
10.6RandersDT Masters MIX 2. Runde
10.6BallerupFredags kast
9.6KoldingRegionsstævne
8.6RandersDT Masters 2. Runde
8.6GreveDT master, Sjælland, 2. runde
7.6OdenseMaster Holdkamp
7.6KøbenhavnTRACKS - Østerbro
6.6KøbenhavnRoyal Run Elitemile
4.6OdenseOdense Atletik Stangspring + diskos
4.6TórshavnBetri Stórkapping 3
4‐5.6FrederiksbergEurotrack 2022
4‐5.6RandersVestdanske Mesterskab Ungdom og Senior