Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Nerja ESP: Reunión Atlética Invitacional 26.5.2022

M 100 m    
Vind: +0.3

Finale A

Finale
Vind: +0.3
1Kasper AnderssonKasper Andersson ('97)DEN10.79
  
 SB
Indledende heats
Indledende 1
Vind: 0.0
Vind: 0.0
1Kasper AnderssonKasper Andersson ('97)DEN10.88
  
 SB
2Frederik AnderssonFrederik Andersson ('01)DEN10.95
  
 SB
4
Joakim Hellbratt
Joakim Hellbratt ('03)
SWE11.38
  
 
Indledende 2
Vind: -1.0
Vind: -1.0
4
Hampus Hassel
Hampus Hassel ('05)
SWE12.12
  
 SB
M Højdespring    

Finale A

Finale
1Mads Moos LarsenMads Moos Larsen ('95)DEN2.03
  
 SB
 
1.87
  O
1.91
  O
1.95
  O
1.99
 XO
2.03
XXO
2.07
XXX
  
2
Agustin Hilmersson
Agustin Hilmersson ('03)
SWE1.91
  
 SB
 
1.87
  O
1.91
  O
1.95
XXX
     
3
Anton Andersson
Anton Andersson 
SWE1.52
  
 SB
 
1.37 SB
  O
1.42 SB
  O
1.47 SB
  O
1.52 SB
  O
1.57
XXX
   
M Længdespring    

Finale A

Finale
1
Joakim Hellbratt
Joakim Hellbratt ('03)
SWE7.11
+0.6
  
 SB
 
  X7.11 SB
 0.6
  X  X  X7.09
 -0.1
  
2Frederik AnderssonFrederik Andersson ('01)DEN6.63
0.0
  
 
 
6.07
 0.0
6.50
 1.1
6.53
 0.9
6.63
 0.0
6.29
 -1.2
  –  
4
Hampus Hassel
Hampus Hassel ('05)
SWE5.67
0.0
  
 SB
 
  X5.37 SB
 0.0
5.39 SB
 1.5
5.59 SB
 0.0
5.67 SB
 0.0
5.11
 -1.8
  
M Trespring    

Finale A

Finale
1
Jesper Hellström
Jesper Hellström ('95)
SWE15.46
+2.0
  
 SB
 
15.13 SB
 0.3
  X  X  X15.10
 0.0
15.46 SB
 2.0
  
2
Carlos Martin
Carlos Martin ('93)
ESP15.37
+0.9
  
 
3
John Jairo Carrión
John Jairo Carrión ('99)
ESP14.90
0.0
  
 SB
4
Markus Lundborg
Markus Lundborg ('99)
SWE14.41
+0.7
  
 SB
 
13.81 SB
 1.8
14.10 SB
 0.0
13.93
 1.3
  X14.41 SB
 0.7
14.37
 0.1
  
5
Agustin Hilmersson
Agustin Hilmersson ('03)
SWE13.31
+0.3
  
 SB
 
12.96 SB
 0.0
13.31 SB
 0.3
  –  –  –  –  
6
Anton Andersson
Anton Andersson 
SWE10.14
+1.6
  
 SB
 
10.14 SB
 1.6
  –  –  –  –  –  
K 100 m    
Indledende heats
Indledende 1
Vind: +1.0
Vind: +1.0
1Ida Boe RasmussenIda Boe Rasmussen ('03)DEN12.16
  
 PB
K 200 m    
Vind: -0.3

Finale A

Finale
Vind: -0.3
1
Laura Aguilera
Laura Aguilera ('03)
ESP25.03
  
 
Indledende heats
Indledende 1
Vind: 0.0
Vind: 0.0
1
Laura Aguilera
Laura Aguilera ('03)
ESP24.71
  
 PB
4
Kim Rodén
Kim Rodén ('03)
SWE28.38
  
 PB
6
Ida Larsson
Ida Larsson ('06)
SWE30.25
  
 PB
K Højdespring    

Finale A

Finale
2
Kim Rodén
Kim Rodén ('03)
SWE1.56
  
 SB
 
1.49
  O
1.53
  O
1.56
 XO
1.59
XXX
    
2
Alice Bredström
Alice Bredström ('07)
SWE1.56
  
 =PB
 
1.44 SB
  O
1.49 SB
  O
1.53 SB
  O
1.56 =PB
 XO
1.59
XXX
   
4
Nicole Hoffman
Nicole Hoffman ('05)
SWE1.53
  
 =PB
 
1.39 SB
  O
1.44 SB
  O
1.49 SB
 XO
1.53 =PB
  O
1.56
XXX
   
5
Elin Giebat
Elin Giebat ('07)
SWE1.49
  
 SB
 
1.44
  O
1.49
 XO
1.53
XXX
     
6
Ida Larsson
Ida Larsson ('06)
SWE1.39
  
 SB
 
1.34 SB
  O
1.39 SB
  O
1.44
XXX
     
7
Wilma Zetterström
Wilma Zetterström ('07)
SWE1.34
  
 SB
 
1.34
  O
1.39
XXX
      
K Længdespring    

Finale A

Finale
1
Kaiza Karlén
Kaiza Karlén ('98)
SWE6.14
0.0
  
 SB
 
3.84 SB
 0.0
3.45
 0.0
5.64 SB
 0.2
  X6.14 SB
 0.0
5.93
 0.0
  
2Ida Boe RasmussenIda Boe Rasmussen ('03)DEN5.92
-0.7
  
 
 
  X  X5.92
 -0.7
  X  X  X  
3
Katharina Gråman
Katharina Gråman ('03)
SWE5.88
+1.3
  
 SB
 
  X5.84 SB
 0.0
5.88 SB
 1.3
5.68
 -0.2
  X  X  
4
Laura Aguilera
Laura Aguilera ('03)
ESP5.57
0.0
  
 SB
5
Maria Del Carmen Blanco
Maria Del Carmen Blanco ('01)
ESP5.54
-1.2
  
 =PB
8
Wilma Zetterström
Wilma Zetterström ('07)
SWE4.24
0.0
  
 PB
 
4.24 PB
 0.0
  X  –  X4.24 =PB
 -1.6
4.05
 1.9
  
9
Alice Bredström
Alice Bredström ('07)
SWE3.61
-1.3
  
 SB
 
3.39
 2.3
3.60 SB
 0.0
3.61 SB
 -1.3
     
K Trespring     

Finale A

Finale
1Isabell PaprotnyIsabell Paprotny ('97)DEN12.27
0.0
  
 SB
 
12.08 SB
 1.9
12.10 SB
 0.1
  X12.00
 0.1
  X12.27 SB
 0.0
  

Seneste resultater

17.2HvidovreFladspring 1
16‐17.2OdenseDM inde
14.2AalborgAalborg Indoor II
10.2RandersDGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2HvidovreHvidovre Indoor 2
6.2OdenseOdense Indoor Running
5.2OdenseMinistævne 2
4.2HvidovreKast
3.2SkiveIndoor III Skive
3.2HelsingørKronborg Games 2
3‐4.2RandersDM Mangekamp
3‐4.2RandersDM Masters
3‐4.2RandersVinterkast
30.1RandersInternt Freja stævne
27.1KøbenhavnWeight & Shot Challenge
27‐28.1AarhusVDMUi
23.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
23.1HvidovreSpringstævne
21.1SæbyNålestævne
20.1SkiveIndoor II Skive
20.1BallerupDM kapgang
20‐21.1BallerupØst-inde
16.1Randers1500 m
13.1RandersRanders Indoor
13.1HelsingørKronborg Games 1
7.1HvidovreHvidovre Indoor 1
31.12AarhusNytårsløbet
31.12KøbenhavnSparta Nytårsløb
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12AarhusSidste Chancen
19.12BallerupKuglestøds stævne
16.12SkiveIndoor I Skive
16.12SkiveOutdoor 1 Skive
16.12BallerupBAK Julestævne
13.12RønneViking 1000m Juleløb
11.12OdenseOdense Ministævne 1
10.12Aarhus Juleløbet
9.12RandersStangspring med musik
2.12HerlevVinterVægt
2‐3.12RandersJulegavejagten
22.11RandersInternt Freja Nålestævne
22.11AalborgAalborg Indoor I
19.11RandersStangspring med musik
18.11HelsingørNordsjællandsk ungdomsholdkamp
18.11AarhusCRAFT Løbe Cup 2 - DM cross
12.11RandersStangspring med musik
11.11KøbenhavnSpartas 125 års Jubilæumsløb
4.11SorøPhønix Open
4.11RandersRegionsfinale Vest
3.11RandersStangspring med musik
28.10SilkeborgKastestævne
28.10AalborgRegionsstævne Nordjylland
28.10ViborgVexa HLM Running - Sidste chance!
22.10KøbenhavnCRAFT Løbe Cup 1
13.10EsbjergKastedag Esbjerg
11.10HerlevSommerafslutningsstævne
11.10HelsingørAfslutning for børneholdene
7.10SæbySæby open - Diskoskast
7.10LyngbyAlt-muligt-kamp - Klubstævne
7.10RandersNåle- og Regionsstævne