M 100 m Vind: 0.0 Finale A Finale | Vind: 0.0 | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Bjørn Urfe TopBjørn Urfe Top ('05) | 05 | Aabenraa IG | 12.27 | PB | ||||||||||
2 | Casper VohsCasper Vohs ('99) | 99 | Vidar Atletik | 12.36 | SB | ||||||||||
3 | Mads Christian Dueholm NørgaardMads Christian Dueholm Nørgaard ('06) | 06 | Vidar Atletik | 13.35 | PB | ||||||||||
4 | Christian Hallingsta CousinChristian Hallingsta Cousin ('08) | 08 | Aabenraa IG | 14.07 | PB | ||||||||||
5 | Marius ClausenMarius Clausen ('03) | 03 | Aabenraa IG | 14.28 | PB | ||||||||||
M Længdespring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Casper VohsCasper Vohs ('99) | 99 | Vidar Atletik | 5.89 | +0.4 | ||||||||||
| |||||||||||||||
M Spydkast 800 gram Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Casper VohsCasper Vohs ('99) | 99 | Vidar Atletik | 34.02 | |||||||||||
| |||||||||||||||
M22 800 m Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Bjørn Urfe TopBjørn Urfe Top ('05) | 05 | Aabenraa IG | 2:17.78 | PB | ||||||||||
2 | Kevin Holm-JensenKevin Holm-Jensen ('02) | 02 | Odense Atletik | 2:18.91 | PB | ||||||||||
3 | Christian Hallingsta CousinChristian Hallingsta Cousin ('08) | 08 | Aabenraa IG | 2:26.27 | PB | ||||||||||
4 | Jacob Nørgaard JepsenJacob Nørgaard Jepsen ('06) | 06 | Haderslev IF | 2:43.09 | PB | ||||||||||
Milan AxelgaardMilan Axelgaard ('04) | 04 | Haderslev IF | DNF | ||||||||||||
D19 Højdespring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Marius ClausenMarius Clausen ('03) | 03 | Aabenraa IG | 1.55 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
D19 Kuglestød 6.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Marius ClausenMarius Clausen ('03) | 03 | Aabenraa IG | 7.44 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
D19 Spydkast 800 gram Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Marius ClausenMarius Clausen ('03) | 03 | Aabenraa IG | 16.89 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
P19 100 m Vind: 0.0 Finale A Finale | Vind: 0.0 | ||||||||||||||
1 | Kristine GrevsenKristine Grevsen ('04) | 04 | Aabenraa IG | 14.00 | SB | ||||||||||
2 | Paula Franziska PedersenPaula Franziska Pedersen ('08) | 08 | Aabenraa IG | 15.01 | PB | ||||||||||
3 | Simone Skødt EriksenSimone Skødt Eriksen ('08) | 08 | Gråsten I & Gf | 15.24 | PB | ||||||||||
P19 800 m Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Ida DuelundIda Duelund ('04) | 04 | Haderslev IF | 2:20.32 | SB | ||||||||||
2 | Thea FriisThea Friis ('08) | 08 | Haderslev IF | 2:24.18 | PB | ||||||||||
3 | Emmely Holm-JensenEmmely Holm-Jensen ('09) | 09 | Aabenraa IG | 3:32.83 | PB | ||||||||||
P19 Længdespring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Kristine GrevsenKristine Grevsen ('04) | 04 | Aabenraa IG | 3.78 | +0.3 | SB | |||||||||
| |||||||||||||||
P19 Spydkast 600 gram Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Kristine GrevsenKristine Grevsen ('04) | 04 | Aabenraa IG | 14.10 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
D17 Længdespring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Jacob Nørgaard JepsenJacob Nørgaard Jepsen ('06) | 06 | Haderslev IF | 5.03 | +0.2 | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
2 | Mads Christian Dueholm NørgaardMads Christian Dueholm Nørgaard ('06) | 06 | Vidar Atletik | 4.14 | +0.5 | ||||||||||
| |||||||||||||||
D17 Kuglestød 5.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Jacob Nørgaard JepsenJacob Nørgaard Jepsen ('06) | 06 | Haderslev IF | 8.22 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
D17 Spydkast 700 gram Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Jacob Nørgaard JepsenJacob Nørgaard Jepsen ('06) | 06 | Haderslev IF | 29.35 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Bjørn Urfe TopBjørn Urfe Top ('05) | 05 | Aabenraa IG | 21.57 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Mads Christian Dueholm NørgaardMads Christian Dueholm Nørgaard ('06) | 06 | Vidar Atletik | 14.64 | |||||||||||
| |||||||||||||||
D15 Længdespring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Christian Hallingsta CousinChristian Hallingsta Cousin ('08) | 08 | Aabenraa IG | 4.52 | +0.2 | ||||||||||
| |||||||||||||||
D15 Trespring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Christian Hallingsta CousinChristian Hallingsta Cousin ('08) | 08 | Aabenraa IG | 10.10 | +0.3 | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
P15 Højdespring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Simone Skødt EriksenSimone Skødt Eriksen ('08) | 08 | Gråsten I & Gf | 1.25 | |||||||||||
| |||||||||||||||
P15 Længdespring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Paula Franziska PedersenPaula Franziska Pedersen ('08) | 08 | Aabenraa IG | 4.00 | +0.4 | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
2 | Simone Skødt EriksenSimone Skødt Eriksen ('08) | 08 | Gråsten I & Gf | 3.68 | +0.6 | ||||||||||
| |||||||||||||||
P15 Trespring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Paula Franziska PedersenPaula Franziska Pedersen ('08) | 08 | Aabenraa IG | 8.50 | +0.4 | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
P15 Kuglestød 3.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Simone Skødt EriksenSimone Skødt Eriksen ('08) | 08 | Gråsten I & Gf | 7.52 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Paula Franziska PedersenPaula Franziska Pedersen ('08) | 08 | Aabenraa IG | 5.77 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
D13 80 m Vind: +0.4 Finale A Finale | Vind: +0.4 | ||||||||||||||
1 | Andreas JohnsenAndreas Johnsen ('10) | 10 | Gråsten Idræts- og Gymnastikforening | 12.42 | PB | ||||||||||
2 | Axel Bost-JacobsenAxel Bost-Jacobsen ('10) | 10 | Gråsten Idræts- og Gymnastikforening | 12.54 | PB | ||||||||||
3 | Casper Damsgaard PaulsenCasper Damsgaard Paulsen ('09) | 09 | Vidar Atletik | 12.86 | PB | ||||||||||
D13 Længdespring 1 m zone Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Axel Bost-JacobsenAxel Bost-Jacobsen ('10) | 10 | Gråsten Idræts- og Gymnastikforening | 3.80 | 0.0 | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Andreas JohnsenAndreas Johnsen ('10) | 10 | Gråsten Idræts- og Gymnastikforening | 3.28 | 0.0 | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Casper Damsgaard PaulsenCasper Damsgaard Paulsen ('09) | 09 | Vidar Atletik | 3.05 | 0.0 | ||||||||||
| |||||||||||||||
D13 Kuglestød 3.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Casper Damsgaard PaulsenCasper Damsgaard Paulsen ('09) | 09 | Vidar Atletik | 7.02 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Axel Bost-JacobsenAxel Bost-Jacobsen ('10) | 10 | Gråsten Idræts- og Gymnastikforening | 6.53 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Andreas JohnsenAndreas Johnsen ('10) | 10 | Gråsten Idræts- og Gymnastikforening | 5.54 | |||||||||||
| |||||||||||||||
D13 Boldkast 250 gram Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Axel Bost-JacobsenAxel Bost-Jacobsen ('10) | 10 | Gråsten Idræts- og Gymnastikforening | 31.31 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Andreas JohnsenAndreas Johnsen ('10) | 10 | Gråsten Idræts- og Gymnastikforening | 29.54 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
P13 80 m Vind: +0.4 Finale A Finale | Vind: +0.4 | ||||||||||||||
1 | Astrid ThygesenAstrid Thygesen ('10) | 10 | HSUF | 12.54 | PB | ||||||||||
P13 Højdespring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Astrid ThygesenAstrid Thygesen ('10) | 10 | HSUF | 1.15 | =PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
P13 Længdespring 1 m zone Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Astrid ThygesenAstrid Thygesen ('10) | 10 | HSUF | 3.58 | 0.0 | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
P13 Kuglestød 2.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Astrid ThygesenAstrid Thygesen ('10) | 10 | HSUF | 7.99 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
P13 Spydkast 400 gram Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Astrid ThygesenAstrid Thygesen ('10) | 10 | HSUF | 11.44 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
D11 60 m Vind: +0.9 Finale A Finale | Vind: +0.9 | ||||||||||||||
1 | Noah NygaardNoah Nygaard ('11) | 11 | Aabenraa IG | 9.91 | PB | ||||||||||
2 | Kasper JensenKasper Jensen ('11) | 11 | Haderslev IF | 9.98 | PB | ||||||||||
3 | Bertram KjældgaardBertram Kjældgaard ('11) | 11 | Haderslev IF | 10.56 | PB | ||||||||||
4 | Valdemar ThygesenValdemar Thygesen ('12) | 12 | HSUF | 10.86 | PB | ||||||||||
5 | Aske PankokeAske Pankoke ('12) | 12 | Vidar Atletik | 13.93 | PB | ||||||||||
D11 600 m Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Noah NygaardNoah Nygaard ('11) | 11 | Aabenraa IG | 2:19.46 | SB | ||||||||||
2 | Bertram KjældgaardBertram Kjældgaard ('11) | 11 | Haderslev IF | 2:27.41 | PB | ||||||||||
3 | Kasper JensenKasper Jensen ('11) | 11 | Haderslev IF | 2:33.81 | PB | ||||||||||
4 | Johan Stærk Jakobsen Johan Stærk Jakobsen ('13) | 13 | Aabenraa IG | 2:44.32 | PB | ||||||||||
D11 Højdespring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Noah NygaardNoah Nygaard ('11) | 11 | Aabenraa IG | 1.15 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Aske PankokeAske Pankoke ('12) | 12 | Vidar Atletik | 0.75 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
D11 Længdespring 1 m zone Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Noah NygaardNoah Nygaard ('11) | 11 | Aabenraa IG | 3.65 | 0.0 | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Kasper JensenKasper Jensen ('11) | 11 | Haderslev IF | 3.38 | 0.0 | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
3 | Bertram KjældgaardBertram Kjældgaard ('11) | 11 | Haderslev IF | 3.15 | 0.0 | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
4 | Valdemar ThygesenValdemar Thygesen ('12) | 12 | HSUF | 2.90 | 0.0 | SB | |||||||||
| |||||||||||||||
5 | Aske PankokeAske Pankoke ('12) | 12 | Vidar Atletik | 2.20 | 0.0 | ||||||||||
| |||||||||||||||
D11 Kuglestød 2.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Valdemar ThygesenValdemar Thygesen ('12) | 12 | HSUF | 6.95 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Bertram KjældgaardBertram Kjældgaard ('11) | 11 | Haderslev IF | 6.78 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Kasper JensenKasper Jensen ('11) | 11 | Haderslev IF | 4.95 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Aske PankokeAske Pankoke ('12) | 12 | Vidar Atletik | 3.78 | |||||||||||
| |||||||||||||||
D11 Boldkast 145 gram Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Valdemar ThygesenValdemar Thygesen ('12) | 12 | HSUF | 33.82 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Noah NygaardNoah Nygaard ('11) | 11 | Aabenraa IG | 28.14 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Kasper JensenKasper Jensen ('11) | 11 | Haderslev IF | 25.51 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Bertram KjældgaardBertram Kjældgaard ('11) | 11 | Haderslev IF | 22.94 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Aske PankokeAske Pankoke ('12) | 12 | Vidar Atletik | 14.18 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
P11 60 m Vind: -0.1 Finale A Finale | Vind: -0.1 | ||||||||||||||
1 | Freja Kirstine AndreasenFreja Kirstine Andreasen ('12) | 12 | HSUF | 10.77 | PB | ||||||||||
2 | Silke Hajdu LindhardtSilke Hajdu Lindhardt ('12) | 12 | Vidar Atletik | 10.90 | PB | ||||||||||
3 | Gry SchillingGry Schilling ('12) | 12 | HSUF | 12.65 | PB | ||||||||||
4 | Clara Sofia QvortrupClara Sofia Qvortrup ('12) | 12 | HSUF | 12.81 | PB | ||||||||||
5 | Celine DawudCeline Dawud ('12) | 12 | HSUF | 13.46 | PB | ||||||||||
6 | Emma NielsenEmma Nielsen ('12) | 12 | HSUF | 13.58 | PB | ||||||||||
Finale B Vind: -0.1 | Vind: -0.1 | ||||||||||||||
1 | Josefine DanielsenJosefine Danielsen ('11) | 11 | Aabenraa IG | 10.00 | PB | ||||||||||
2 | Maja KochMaja Koch ('11) | 11 | Aabenraa IG | 11.84 | PB | ||||||||||
P11 600 m Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Josefine DanielsenJosefine Danielsen ('11) | 11 | Aabenraa IG | 2:18.48 | SB | ||||||||||
2 | Ingrid Prahl Bårris Ingrid Prahl Bårris ('13) | 13 | Haderslev IF | 2:36.41 | PB | ||||||||||
3 | Aya Beck Aya Beck ('14) | 14 | Haderslev IF | 2:37.36 | PB | ||||||||||
P11 Længdespring 1 m zone Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Josefine DanielsenJosefine Danielsen ('11) | 11 | Aabenraa IG | 3.74 | 0.0 | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
2 | Silke Hajdu LindhardtSilke Hajdu Lindhardt ('12) | 12 | Vidar Atletik | 3.10 | 0.0 | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Freja Kirstine AndreasenFreja Kirstine Andreasen ('12) | 12 | HSUF | 3.08 | 0.0 | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
4 | Gry SchillingGry Schilling ('12) | 12 | HSUF | 2.70 | 0.0 | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
5 | Emma NielsenEmma Nielsen ('12) | 12 | HSUF | 2.26 | 0.0 | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
6 | Celine DawudCeline Dawud ('12) | 12 | HSUF | 2.20 | 0.0 | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
7 | Clara Sofia QvortrupClara Sofia Qvortrup ('12) | 12 | HSUF | 2.16 | 0.0 | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
P11 Kuglestød 2.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Josefine DanielsenJosefine Danielsen ('11) | 11 | Aabenraa IG | 5.48 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Silke Hajdu LindhardtSilke Hajdu Lindhardt ('12) | 12 | Vidar Atletik | 5.24 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Gry SchillingGry Schilling ('12) | 12 | HSUF | 4.80 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Clara Sofia QvortrupClara Sofia Qvortrup ('12) | 12 | HSUF | 4.68 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Maja KochMaja Koch ('11) | 11 | Aabenraa IG | 4.38 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Freja Kirstine AndreasenFreja Kirstine Andreasen ('12) | 12 | HSUF | 3.92 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Emma NielsenEmma Nielsen ('12) | 12 | HSUF | 3.91 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Celine DawudCeline Dawud ('12) | 12 | HSUF | 3.12 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
P11 Boldkast 145 gram Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Silke Hajdu LindhardtSilke Hajdu Lindhardt ('12) | 12 | Vidar Atletik | 23.85 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Maja KochMaja Koch ('11) | 11 | Aabenraa IG | 19.96 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Freja Kirstine AndreasenFreja Kirstine Andreasen ('12) | 12 | HSUF | 13.85 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Gry SchillingGry Schilling ('12) | 12 | HSUF | 13.84 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Celine DawudCeline Dawud ('12) | 12 | HSUF | 11.16 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Emma NielsenEmma Nielsen ('12) | 12 | HSUF | 10.95 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
D9 40 m Vind: +0.6 Finale A Finale | Vind: +0.6 | ||||||||||||||
1 | Valdemar Egander Skov Valdemar Egander Skov ('15) | 15 | Aabenraa IG | 8.24 | PB | ||||||||||
2 | Leonardo Gamboa Leonardo Gamboa ('16) | 16 | Vidar Atletik | 8.55 | PB | ||||||||||
3 | Villads Qvortrup Villads Qvortrup ('16) | 16 | HSUF | 9.17 | PB | ||||||||||
4 | Juul Bruun Juul Bruun ('15) | 15 | Aabenraa IG | 9.26 | PB | ||||||||||
5 | Thor Pedersen Thor Pedersen ('16) | 16 | Aabenraa IG | 10.28 | PB | ||||||||||
Finale B Vind: +0.3 | Vind: +0.3 | ||||||||||||||
1 | Karim Matar Karim Matar ('13) | 13 | HSUF | 7.58 | PB | ||||||||||
2 | Victor Høyer Victor Høyer ('13) | 13 | HSUF | 8.16 | PB | ||||||||||
3 | Miguel Gamboa Miguel Gamboa ('13) | 13 | Vidar Atletik | 8.24 | PB | ||||||||||
4 | Ashanth Nesaraja Ashanth Nesaraja ('13) | 13 | Aabenraa IG | 8.33 | PB | ||||||||||
5 | Johan Stærk Jakobsen Johan Stærk Jakobsen ('13) | 13 | Aabenraa IG | 8.83 | SB | ||||||||||
6 | Carl Anton Pedersen Carl Anton Pedersen ('14) | 14 | Aabenraa IG | 9.13 | PB | ||||||||||
D9 Højdespring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Ashanth Nesaraja Ashanth Nesaraja ('13) | 13 | Aabenraa IG | 0.75 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Karim Matar Karim Matar ('13) | 13 | HSUF | 0.70 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Victor Høyer Victor Høyer ('13) | 13 | HSUF | 0.70 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Johan Stærk Jakobsen Johan Stærk Jakobsen ('13) | 13 | Aabenraa IG | 0.65 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
D9 Længdespring 1 m zone Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Karim Matar Karim Matar ('13) | 13 | HSUF | 2.70 | 0.0 | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
2 | Ashanth Nesaraja Ashanth Nesaraja ('13) | 13 | Aabenraa IG | 2.56 | 0.0 | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
3 | Johan Stærk Jakobsen Johan Stærk Jakobsen ('13) | 13 | Aabenraa IG | 2.30 | 0.0 | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Miguel Gamboa Miguel Gamboa ('13) | 13 | Vidar Atletik | 2.26 | 0.0 | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
5 | Victor Høyer Victor Høyer ('13) | 13 | HSUF | 2.20 | 0.0 | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
6 | Carl Anton Pedersen Carl Anton Pedersen ('14) | 14 | Aabenraa IG | 2.10 | 0.0 | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
D9 Kuglestød 2.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Victor Høyer Victor Høyer ('13) | 13 | HSUF | 4.60 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Karim Matar Karim Matar ('13) | 13 | HSUF | 4.38 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Johan Stærk Jakobsen Johan Stærk Jakobsen ('13) | 13 | Aabenraa IG | 3.65 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Carl Anton Pedersen Carl Anton Pedersen ('14) | 14 | Aabenraa IG | 3.43 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
D9 Boldkast 145 gram Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Ashanth Nesaraja Ashanth Nesaraja ('13) | 13 | Aabenraa IG | 23.24 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Johan Stærk Jakobsen Johan Stærk Jakobsen ('13) | 13 | Aabenraa IG | 19.41 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Karim Matar Karim Matar ('13) | 13 | HSUF | 19.21 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Victor Høyer Victor Høyer ('13) | 13 | HSUF | 17.11 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Miguel Gamboa Miguel Gamboa ('13) | 13 | Vidar Atletik | 11.57 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
P9 40 m Vind: +0.8 Finale A Finale | Vind: +0.8 | ||||||||||||||
1 | Norah-Sofie S. Larsen Norah-Sofie S. Larsen ('15) | 15 | Aabenraa IG | 9.63 | PB | ||||||||||
2 | Esther Thygesen Esther Thygesen ('16) | 16 | HSUF | 10.07 | PB | ||||||||||
3 | Ebba Hartmann Vig Ebba Hartmann Vig ('16) | 16 | Aabenraa IG | 10.34 | PB | ||||||||||
4 | Anjana Nesaraja Anjana Nesaraja ('15) | 15 | Aabenraa IG | 10.39 | PB | ||||||||||
Finale B Vind: +0.4 | Vind: +0.4 | ||||||||||||||
1 | Aya Beck Aya Beck ('14) | 14 | Haderslev IF | 7.78 | PB | ||||||||||
2 | Anna Bock Vollmert Anna Bock Vollmert ('14) | 14 | Vidar Atletik | 8.05 | PB | ||||||||||
3 | Mennila Rama Mennila Rama ('14) | 14 | Aabenraa IG | 8.07 | PB | ||||||||||
Finale C Vind: +0.7 | Vind: +0.7 | ||||||||||||||
1 | Ida Bram Ida Bram ('13) | 13 | HSUF | 7.15 | PB | ||||||||||
2 | Katrine Martin Jensen Katrine Martin Jensen ('13) | 13 | Vidar Atletik | 7.33 | PB | ||||||||||
3 | Clara Egander Skov Clara Egander Skov ('13) | 13 | Aabenraa IG | 7.44 | PB | ||||||||||
4 | Ingrid Prahl Bårris Ingrid Prahl Bårris ('13) | 13 | Haderslev IF | 7.67 | PB | ||||||||||
5 | Elly Gylling Elly Gylling ('13) | 13 | Aabenraa IG | 7.76 | PB | ||||||||||
6 | Mie Boyum Johansen Mie Boyum Johansen ('13) | 13 | Aabenraa IG | 7.80 | PB | ||||||||||
P9 Højdespring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Katrine Martin Jensen Katrine Martin Jensen ('13) | 13 | Vidar Atletik | 1.05 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Clara Egander Skov Clara Egander Skov ('13) | 13 | Aabenraa IG | 0.90 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Aya Beck Aya Beck ('14) | 14 | Haderslev IF | 0.85 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Mie Boyum Johansen Mie Boyum Johansen ('13) | 13 | Aabenraa IG | 0.75 | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Elly Gylling Elly Gylling ('13) | 13 | Aabenraa IG | 0.75 | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Mennila Rama Mennila Rama ('14) | 14 | Aabenraa IG | 0.65 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
P9 Længdespring 1 m zone Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Ida Bram Ida Bram ('13) | 13 | HSUF | 3.20 | 0.0 | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
2 | Ingrid Prahl Bårris Ingrid Prahl Bårris ('13) | 13 | Haderslev IF | 3.10 | 0.0 | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
3 | Katrine Martin Jensen Katrine Martin Jensen ('13) | 13 | Vidar Atletik | 3.03 | 0.0 | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Clara Egander Skov Clara Egander Skov ('13) | 13 | Aabenraa IG | 2.84 | 0.0 | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Aya Beck Aya Beck ('14) | 14 | Haderslev IF | 2.82 | 0.0 | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Anna Bock Vollmert Anna Bock Vollmert ('14) | 14 | Vidar Atletik | 2.70 | 0.0 | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
7 | Mie Boyum Johansen Mie Boyum Johansen ('13) | 13 | Aabenraa IG | 2.70 | 0.0 | ||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Elly Gylling Elly Gylling ('13) | 13 | Aabenraa IG | 2.66 | 0.0 | ||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Mennila Rama Mennila Rama ('14) | 14 | Aabenraa IG | 2.50 | 0.0 | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
P9 Kuglestød 2.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Katrine Martin Jensen Katrine Martin Jensen ('13) | 13 | Vidar Atletik | 4.63 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Ingrid Prahl Bårris Ingrid Prahl Bårris ('13) | 13 | Haderslev IF | 4.63 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Mie Boyum Johansen Mie Boyum Johansen ('13) | 13 | Aabenraa IG | 4.23 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Elly Gylling Elly Gylling ('13) | 13 | Aabenraa IG | 4.16 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Clara Egander Skov Clara Egander Skov ('13) | 13 | Aabenraa IG | 4.09 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Ida Bram Ida Bram ('13) | 13 | HSUF | 3.69 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Aya Beck Aya Beck ('14) | 14 | Haderslev IF | 2.93 | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Anna Bock Vollmert Anna Bock Vollmert ('14) | 14 | Vidar Atletik | 2.04 | |||||||||||
| |||||||||||||||
P9 Boldkast 145 gram Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Ingrid Prahl Bårris Ingrid Prahl Bårris ('13) | 13 | Haderslev IF | 24.55 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Elly Gylling Elly Gylling ('13) | 13 | Aabenraa IG | 15.78 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Ida Bram Ida Bram ('13) | 13 | HSUF | 15.44 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Clara Egander Skov Clara Egander Skov ('13) | 13 | Aabenraa IG | 12.39 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Mie Boyum Johansen Mie Boyum Johansen ('13) | 13 | Aabenraa IG | 11.00 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Mennila Rama Mennila Rama ('14) | 14 | Aabenraa IG | 8.55 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
D7 Højdespring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Valdemar Egander Skov Valdemar Egander Skov ('15) | 15 | Aabenraa IG | 0.80 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
D7 Længdespring 1 m zone Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Juul Bruun Juul Bruun ('15) | 15 | Aabenraa IG | 2.30 | 0.0 | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
2 | Leonardo Gamboa Leonardo Gamboa ('16) | 16 | Vidar Atletik | 2.30 | 0.0 | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
3 | Valdemar Egander Skov Valdemar Egander Skov ('15) | 15 | Aabenraa IG | 2.23 | 0.0 | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Villads Qvortrup Villads Qvortrup ('16) | 16 | HSUF | 2.00 | 0.0 | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
5 | Thor Pedersen Thor Pedersen ('16) | 16 | Aabenraa IG | 1.80 | 0.0 | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
D7 Kuglestød 2.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Valdemar Egander Skov Valdemar Egander Skov ('15) | 15 | Aabenraa IG | 3.15 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Thor Pedersen Thor Pedersen ('16) | 16 | Aabenraa IG | 2.54 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Villads Qvortrup Villads Qvortrup ('16) | 16 | HSUF | 2.12 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
D7 Boldkast 145 gram Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Valdemar Egander Skov Valdemar Egander Skov ('15) | 15 | Aabenraa IG | 14.81 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Thor Pedersen Thor Pedersen ('16) | 16 | Aabenraa IG | 11.45 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Juul Bruun Juul Bruun ('15) | 15 | Aabenraa IG | 10.98 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Villads Qvortrup Villads Qvortrup ('16) | 16 | HSUF | 9.59 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Leonardo Gamboa Leonardo Gamboa ('16) | 16 | Vidar Atletik | 7.31 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
P7 Højdespring Finale A Finale | |||||||||||||||
Anjana Nesaraja Anjana Nesaraja ('15) | 15 | Aabenraa IG | NH | ||||||||||||
| |||||||||||||||
P7 Længdespring 1 m zone Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Esther Thygesen Esther Thygesen ('16) | 16 | HSUF | 2.10 | 0.0 | =PB | |||||||||
| |||||||||||||||
2 | Ebba Hartmann Vig Ebba Hartmann Vig ('16) | 16 | Aabenraa IG | 2.10 | 0.0 | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
3 | Anjana Nesaraja Anjana Nesaraja ('15) | 15 | Aabenraa IG | 1.90 | 0.0 | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
4 | Norah-Sofie S. Larsen Norah-Sofie S. Larsen ('15) | 15 | Aabenraa IG | 1.80 | 0.0 | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
P7 Kuglestød 2.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Esther Thygesen Esther Thygesen ('16) | 16 | HSUF | 1.20 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
P7 Boldkast 145 gram Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Anjana Nesaraja Anjana Nesaraja ('15) | 15 | Aabenraa IG | 6.95 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Norah-Sofie S. Larsen Norah-Sofie S. Larsen ('15) | 15 | Aabenraa IG | 5.06 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Ebba Hartmann Vig Ebba Hartmann Vig ('16) | 16 | Aabenraa IG | 4.43 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Esther Thygesen Esther Thygesen ('16) | 16 | HSUF | 2.61 | PB | ||||||||||
|