Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Aabenraa: Nålestævne 30.5.2022
Aabenraa Stadion

M 100 m    
Vind: 0.0

Finale A

Finale
Vind: 0.0
1Bjørn Urfe TopBjørn Urfe Top ('05)Aabenraa IG 12.27
  
 PB
2Casper VohsCasper Vohs ('99)Vidar Atletik12.36
  
 SB
3Mads Christian Dueholm NørgaardMads Christian Dueholm Nørgaard ('06)Vidar Atletik13.35
  
 PB
4Christian Hallingsta CousinChristian Hallingsta Cousin ('08)Aabenraa IG 14.07
  
 PB
5Marius ClausenMarius Clausen ('03)Aabenraa IG 14.28
  
 PB
M Længdespring    

Finale A

Finale
1Casper VohsCasper Vohs ('99)Vidar Atletik5.89
+0.4
  
 
 
5.80
 0.4
5.89
 0.4
5.87
 0.4
     
M Spydkast 800 gram    

Finale A

Finale
1Casper VohsCasper Vohs ('99)Vidar Atletik34.02
  
 
 
34.0233.9933.87     
M22 800 m    

Finale A

Finale
1Bjørn Urfe TopBjørn Urfe Top ('05)Aabenraa IG 2:17.78
  
 PB
2Kevin Holm-JensenKevin Holm-Jensen ('02)Odense Atletik 2:18.91
  
 PB
3Christian Hallingsta CousinChristian Hallingsta Cousin ('08)Aabenraa IG 2:26.27
  
 PB
4Jacob Nørgaard JepsenJacob Nørgaard Jepsen ('06)Haderslev IF2:43.09
  
 PB
Milan AxelgaardMilan Axelgaard ('04)Haderslev IF DNF
  
 
D19 Højdespring    

Finale A

Finale
1Marius ClausenMarius Clausen ('03)Aabenraa IG 1.55
  
 PB
 
1.30 SB
  O
1.35 SB
  O
1.40 SB
  O
1.45 =PB
  O
1.50 PB
 XO
1.55 PB
 XO
1.60
xxx
 
D19 Kuglestød 6.0 kg    

Finale A

Finale
1Marius ClausenMarius Clausen ('03)Aabenraa IG 7.44
  
 PB
 
7.40 PB7.43 PB7.44 PB     
D19 Spydkast 800 gram    

Finale A

Finale
1Marius ClausenMarius Clausen ('03)Aabenraa IG 16.89
  
 PB
 
15.99 PB16.50 PB16.89 PB     
P19 100 m    
Vind: 0.0

Finale A

Finale
Vind: 0.0
1Kristine GrevsenKristine Grevsen ('04)Aabenraa IG 14.00
  
 SB
2Paula Franziska PedersenPaula Franziska Pedersen ('08)Aabenraa IG 15.01
  
 PB
3Simone Skødt EriksenSimone Skødt Eriksen ('08)Gråsten I & Gf15.24
  
 PB
P19 800 m    

Finale A

Finale
1Ida DuelundIda Duelund ('04)Haderslev IF2:20.32
  
 SB
2Thea FriisThea Friis ('08)Haderslev IF2:24.18
  
 PB
3Emmely Holm-JensenEmmely Holm-Jensen ('09)Aabenraa IG 3:32.83
  
 PB
P19 Længdespring    

Finale A

Finale
1Kristine GrevsenKristine Grevsen ('04)Aabenraa IG 3.78
+0.3
  
 SB
 
3.78 SB
 0.3
3.68
 0.4
3.71
 0.1
     
P19 Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
1Kristine GrevsenKristine Grevsen ('04)Aabenraa IG 14.10
  
 PB
 
14.00 PB14.08 PB14.10 PB     
D17 Længdespring    

Finale A

Finale
1Jacob Nørgaard JepsenJacob Nørgaard Jepsen ('06)Haderslev IF5.03
+0.2
  
 PB
 
5.03 PB
 0.2
4.99
 0.3
5.01
 0.1
     
2Mads Christian Dueholm NørgaardMads Christian Dueholm Nørgaard ('06)Vidar Atletik4.14
+0.5
  
 
 
4.14
 0.5
4.11
 0.3
4.10
 0.2
     
D17 Kuglestød 5.0 kg    

Finale A

Finale
1Jacob Nørgaard JepsenJacob Nørgaard Jepsen ('06)Haderslev IF8.22
  
 PB
 
8.20 PB8.22 PB8.19     
D17 Spydkast 700 gram    

Finale A

Finale
1Jacob Nørgaard JepsenJacob Nørgaard Jepsen ('06)Haderslev IF29.35
  
 PB
 
28.99 PB29.10 PB29.35 PB     
2Bjørn Urfe TopBjørn Urfe Top ('05)Aabenraa IG 21.57
  
 SB
 
20.99 SB21.57 SB21.44     
3Mads Christian Dueholm NørgaardMads Christian Dueholm Nørgaard ('06)Vidar Atletik14.64
  
 
 
14.5614.5014.64     
D15 Længdespring    

Finale A

Finale
1Christian Hallingsta CousinChristian Hallingsta Cousin ('08)Aabenraa IG 4.52
+0.2
  
 
 
4.52
 0.2
4.50
 0.1
4.51
 0.2
     
D15 Trespring    

Finale A

Finale
1Christian Hallingsta CousinChristian Hallingsta Cousin ('08)Aabenraa IG 10.10
+0.3
  
 PB
 
10.10 PB
 0.3
10.05
 0.1
10.08
 0.1
     
P15 Højdespring    

Finale A

Finale
1Simone Skødt EriksenSimone Skødt Eriksen ('08)Gråsten I & Gf1.25
  
 
 
1.10
  O
1.15
  O
1.20
  O
1.25
  O
    
P15 Længdespring    

Finale A

Finale
1Paula Franziska PedersenPaula Franziska Pedersen ('08)Aabenraa IG 4.00
+0.4
  
 PB
 
3.99 PB
 0.2
4.00 PB
 0.4
3.89
 0.1
     
2Simone Skødt EriksenSimone Skødt Eriksen ('08)Gråsten I & Gf3.68
+0.6
  
 
 
3.68
 0.6
3.55
 0.4
3.67
 0.0
     
P15 Trespring     

Finale A

Finale
1Paula Franziska PedersenPaula Franziska Pedersen ('08)Aabenraa IG 8.50
+0.4
  
 PB
 
8.30 PB
 0.1
8.50 PB
 0.4
8.45
 0.2
     
P15 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Simone Skødt EriksenSimone Skødt Eriksen ('08)Gråsten I & Gf7.52
  
 
 
7.507.527.51     
2Paula Franziska PedersenPaula Franziska Pedersen ('08)Aabenraa IG 5.77
  
 PB
 
5.70 PB5.77 PB5.74     
D13 80 m    
Vind: +0.4

Finale A

Finale
Vind: +0.4
1Andreas JohnsenAndreas Johnsen ('10)12.42
  
 PB
2Axel Bost-JacobsenAxel Bost-Jacobsen ('10)12.54
  
 PB
3Casper Damsgaard PaulsenCasper Damsgaard Paulsen ('09)Vidar Atletik12.86
  
 PB
D13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Axel Bost-JacobsenAxel Bost-Jacobsen ('10)3.80
0.0
  
 
 
3.80
 0.0
3.75
 0.0
3.79
 0.0
     
2Andreas JohnsenAndreas Johnsen ('10)3.28
0.0
  
 
 
3.28
 0.0
3.17
 0.0
3.25
 0.0
     
3Casper Damsgaard PaulsenCasper Damsgaard Paulsen ('09)Vidar Atletik3.05
0.0
  
 
 
3.05
 0.0
3.00
 0.0
2.99
 0.0
     
D13 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Casper Damsgaard PaulsenCasper Damsgaard Paulsen ('09)Vidar Atletik7.02
  
 PB
 
7.00 PB7.02 PB6.99     
2Axel Bost-JacobsenAxel Bost-Jacobsen ('10)6.53
  
 
 
6.506.526.53     
3Andreas JohnsenAndreas Johnsen ('10)5.54
  
 
 
5.505.545.45     
D13 Boldkast 250 gram    

Finale A

Finale
1Axel Bost-JacobsenAxel Bost-Jacobsen ('10)31.31
  
 PB
 
30.2031.25 PB31.31 PB     
2Andreas JohnsenAndreas Johnsen ('10)29.54
  
 PB
 
29.00 PB29.54 PB29.50     
P13 80 m    
Vind: +0.4

Finale A

Finale
Vind: +0.4
1Astrid ThygesenAstrid Thygesen ('10)HSUF 12.54
  
 PB
P13 Højdespring    

Finale A

Finale
1Astrid ThygesenAstrid Thygesen ('10)HSUF 1.15
  
 =PB
 
1.00 SB
  O
1.05 SB
  O
1.10 SB
  O
1.15 =PB
 XO
1.20
XXX
   
P13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Astrid ThygesenAstrid Thygesen ('10)HSUF 3.58
0.0
  
 PB
 
3.58 PB
 0.0
3.48
 0.0
3.56
 0.0
     
P13 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Astrid ThygesenAstrid Thygesen ('10)HSUF 7.99
  
 PB
 
7.99 PB7.887.96     
P13 Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
1Astrid ThygesenAstrid Thygesen ('10)HSUF 11.44
  
 PB
 
11.44 PB11.4010.99     
D11 60 m    
Vind: +0.9

Finale A

Finale
Vind: +0.9
1
Noah Nygaard
Noah Nygaard ('11)
Aabenraa IG 9.91
  
 PB
2
Kasper Jensen
Kasper Jensen ('11)
Haderslev IF9.98
  
 PB
3
Bertram Kjældgaard
Bertram Kjældgaard ('11)
Haderslev IF10.56
  
 PB
4
Valdemar Thygesen
Valdemar Thygesen ('12)
HSUF 10.86
  
 PB
5
Aske Pankoke
Aske Pankoke ('12)
Vidar Atletik13.93
  
 PB
D11 600 m    

Finale A

Finale
1
Noah Nygaard
Noah Nygaard ('11)
Aabenraa IG 2:19.46
  
 SB
2
Bertram Kjældgaard
Bertram Kjældgaard ('11)
Haderslev IF2:27.41
  
 PB
3
Kasper Jensen
Kasper Jensen ('11)
Haderslev IF2:33.81
  
 PB
4
Johan Stærk Jakobsen
Johan Stærk Jakobsen ('13)
Aabenraa IG 2:44.32
  
 PB
D11 Højdespring    

Finale A

Finale
1
Noah Nygaard
Noah Nygaard ('11)
Aabenraa IG 1.15
  
 
 
0.95
  O
1.00
  O
1.05
 XO
1.10
 XO
1.15
XXO
1.20
XXX
  
2
Aske Pankoke
Aske Pankoke ('12)
Vidar Atletik0.75
  
 PB
 
0.60 PB
  O
0.65 PB
  O
0.70 PB
  O
0.75 PB
 XO
0.80
XXX
   
D11 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Noah Nygaard
Noah Nygaard ('11)
Aabenraa IG 3.65
0.0
  
 
 
3.65
 0.0
3.65
 0.0
3.60
 0.0
     
2
Kasper Jensen
Kasper Jensen ('11)
Haderslev IF3.38
0.0
  
 PB
 
3.30 PB
 0.0
3.38 PB
 0.0
3.34
 0.0
     
3
Bertram Kjældgaard
Bertram Kjældgaard ('11)
Haderslev IF3.15
0.0
  
 PB
 
3.10 PB
 0.0
3.15 PB
 0.0
3.14
 0.0
     
4
Valdemar Thygesen
Valdemar Thygesen ('12)
HSUF 2.90
0.0
  
 SB
 
2.90 SB
 0.0
2.80
 0.0
2.85
 0.0
     
5
Aske Pankoke
Aske Pankoke ('12)
Vidar Atletik2.20
0.0
  
 
 
2.19
 0.0
2.20
 0.0
2.17
 0.0
     
D11 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Valdemar Thygesen
Valdemar Thygesen ('12)
HSUF 6.95
  
 PB
 
6.90 PB6.95 PB6.89     
2
Bertram Kjældgaard
Bertram Kjældgaard ('11)
Haderslev IF6.78
  
 PB
 
6.70 PB6.75 PB6.78 PB     
3
Kasper Jensen
Kasper Jensen ('11)
Haderslev IF4.95
  
 PB
 
4.95 PB4.564.90     
4
Aske Pankoke
Aske Pankoke ('12)
Vidar Atletik3.78
  
 
 
3.703.653.78     
D11 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Valdemar Thygesen
Valdemar Thygesen ('12)
HSUF 33.82
  
 PB
 
30.99 PB32.80 PB33.82 PB     
2
Noah Nygaard
Noah Nygaard ('11)
Aabenraa IG 28.14
  
 SB
 
28.10 SB28.0628.14 SB     
3
Kasper Jensen
Kasper Jensen ('11)
Haderslev IF25.51
  
 PB
 
25.10 PB25.30 PB25.51 PB     
4
Bertram Kjældgaard
Bertram Kjældgaard ('11)
Haderslev IF22.94
  
 PB
 
22.90 PB22.94 PB22.80     
5
Aske Pankoke
Aske Pankoke ('12)
Vidar Atletik14.18
  
 PB
 
14.0014.15 PB14.18 PB     
P11 60 m    
Vind: -0.1

Finale A

Finale
Vind: -0.1
1
Freja Kirstine Andreasen
Freja Kirstine Andreasen ('12)
HSUF 10.77
  
 PB
2
Silke Hajdu Lindhardt
Silke Hajdu Lindhardt ('12)
Vidar Atletik10.90
  
 PB
3
Gry Schilling
Gry Schilling ('12)
HSUF 12.65
  
 PB
4
Clara Sofia Qvortrup
Clara Sofia Qvortrup ('12)
HSUF 12.81
  
 PB
5
Celine Dawud
Celine Dawud ('12)
HSUF 13.46
  
 PB
6
Emma Nielsen
Emma Nielsen ('12)
HSUF 13.58
  
 PB
Finale B
Vind: -0.1
Vind: -0.1
1
Josefine Danielsen
Josefine Danielsen ('11)
Aabenraa IG 10.00
  
 PB
2
Maja Koch
Maja Koch ('11)
Aabenraa IG 11.84
  
 PB
P11 600 m    

Finale A

Finale
1
Josefine Danielsen
Josefine Danielsen ('11)
Aabenraa IG 2:18.48
  
 SB
2
Ingrid Prahl Bårris
Ingrid Prahl Bårris ('13)
Haderslev IF2:36.41
  
 PB
3
Aya Beck
Aya Beck ('14)
Haderslev IF2:37.36
  
 PB
P11 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Josefine Danielsen
Josefine Danielsen ('11)
Aabenraa IG 3.74
0.0
  
 PB
 
3.74 PB
 0.0
3.72
 0.0
3.73
 0.0
     
2
Silke Hajdu Lindhardt
Silke Hajdu Lindhardt ('12)
Vidar Atletik3.10
0.0
  
 
 
3.10
 0.0
3.09
 0.0
3.10
 0.0
     
3
Freja Kirstine Andreasen
Freja Kirstine Andreasen ('12)
HSUF 3.08
0.0
  
 PB
 
3.08 PB
 0.0
3.07
 0.0
3.00
 0.0
     
4
Gry Schilling
Gry Schilling ('12)
HSUF 2.70
0.0
  
 PB
 
2.60 PB
 0.0
2.67 PB
 0.0
2.70 PB
 0.0
     
5
Emma Nielsen
Emma Nielsen ('12)
HSUF 2.26
0.0
  
 PB
 
2.26 PB
 0.0
2.20
 0.0
2.15
 0.0
     
6
Celine Dawud
Celine Dawud ('12)
HSUF 2.20
0.0
  
 PB
 
2.20 PB
 0.0
2.00
 0.0
2.18
 0.0
     
7
Clara Sofia Qvortrup
Clara Sofia Qvortrup ('12)
HSUF 2.16
0.0
  
 PB
 
2.15 PB
 0.0
2.16 PB
 0.0
1.98
 0.0
     
P11 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Josefine Danielsen
Josefine Danielsen ('11)
Aabenraa IG 5.48
  
 PB
 
5.40 PB5.48 PB5.42     
2
Silke Hajdu Lindhardt
Silke Hajdu Lindhardt ('12)
Vidar Atletik5.24
  
 PB
 
5.20 PB5.23 PB5.24 PB     
3
Gry Schilling
Gry Schilling ('12)
HSUF 4.80
  
 PB
 
4.80 PB4.784.75     
4
Clara Sofia Qvortrup
Clara Sofia Qvortrup ('12)
HSUF 4.68
  
 PB
 
4.65 PB4.68 PB4.60     
5
Maja Koch
Maja Koch ('11)
Aabenraa IG 4.38
  
 SB
 
4.304.354.38 SB     
6
Freja Kirstine Andreasen
Freja Kirstine Andreasen ('12)
HSUF 3.92
  
 PB
 
3.90 PB3.92 PB3.89     
7
Emma Nielsen
Emma Nielsen ('12)
HSUF 3.91
  
 PB
 
3.90 PB3.883.91 PB     
8
Celine Dawud
Celine Dawud ('12)
HSUF 3.12
  
 PB
 
3.10 PB3.11 PB3.12 PB     
P11 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Silke Hajdu Lindhardt
Silke Hajdu Lindhardt ('12)
Vidar Atletik23.85
  
 SB
 
23.85 SB23.6622.99     
2
Maja Koch
Maja Koch ('11)
Aabenraa IG 19.96
  
 SB
 
19.96 SB  –  –     
3
Freja Kirstine Andreasen
Freja Kirstine Andreasen ('12)
HSUF 13.85
  
 PB
 
13.85 PB13.6612.99     
4
Gry Schilling
Gry Schilling ('12)
HSUF 13.84
  
 SB
 
13.83 SB13.84 SB13.79     
5
Celine Dawud
Celine Dawud ('12)
HSUF 11.16
  
 PB
 
11.00 PB11.10 PB11.16 PB     
6
Emma Nielsen
Emma Nielsen ('12)
HSUF 10.95
  
 PB
 
10.90 PB10.95 PB10.93     
7
Clara-Sofie Qvortrup
Clara-Sofie Qvortrup ('12)
HSUF 10.00
  
 PB
 
9.98 PB10.00 PB9.85     
D9 40 m    
Vind: +0.6

Finale A

Finale
Vind: +0.6
1
Valdemar Egander Skov
Valdemar Egander Skov ('15)
Aabenraa IG 8.24
  
 PB
2
Leonardo Gamboa
Leonardo Gamboa ('16)
Vidar Atletik8.55
  
 PB
3
Villads Qvortrup
Villads Qvortrup ('16)
HSUF 9.17
  
 PB
4
Juul Bruun
Juul Bruun ('15)
Aabenraa IG 9.26
  
 PB
5
Thor Pedersen
Thor Pedersen ('16)
Aabenraa IG 10.28
  
 PB
Finale B
Vind: +0.3
Vind: +0.3
1
Karim Matar
Karim Matar ('13)
HSUF 7.58
  
 PB
2
Victor Høyer
Victor Høyer ('13)
HSUF 8.16
  
 PB
3
Miguel Gamboa
Miguel Gamboa ('13)
Vidar Atletik8.24
  
 PB
4
Ashanth Nesaraja
Ashanth Nesaraja ('13)
Aabenraa IG 8.33
  
 PB
5
Johan Stærk Jakobsen
Johan Stærk Jakobsen ('13)
Aabenraa IG 8.83
  
 SB
6
Carl Anton Pedersen
Carl Anton Pedersen ('14)
Aabenraa IG 9.13
  
 PB
D9 Højdespring    

Finale A

Finale
1
Ashanth Nesaraja
Ashanth Nesaraja ('13)
Aabenraa IG 0.75
  
 PB
 
0.60 PB
  O
0.65 PB
  O
0.70 PB
  O
0.75 PB
 XO
0.80
XXX
   
2
Karim Matar
Karim Matar ('13)
HSUF 0.70
  
 PB
 
0.60 PB
  O
0.65 PB
 XO
0.70 PB
XXO
0.75
XXX
    
3
Victor Høyer
Victor Høyer ('13)
HSUF 0.70
  
 PB
 
0.60 PB
 XO
0.65 PB
XXO
0.70 PB
XXO
0.75
XXX
    
4
Johan Stærk Jakobsen
Johan Stærk Jakobsen ('13)
Aabenraa IG 0.65
  
 PB
 
0.60 PB
  O
0.65 PB
 XO
0.70
XXX
     
D9 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Karim Matar
Karim Matar ('13)
HSUF 2.70
0.0
  
 PB
 
2.70 PB
 0.0
  –  –     
2
Ashanth Nesaraja
Ashanth Nesaraja ('13)
Aabenraa IG 2.56
0.0
  
 PB
 
2.56 PB
 0.0
2.54
 0.0
2.55
 0.0
     
3
Johan Stærk Jakobsen
Johan Stærk Jakobsen ('13)
Aabenraa IG 2.30
0.0
  
 
 
2.30
 0.0
2.30
 0.0
2.29
 0.0
     
4
Miguel Gamboa
Miguel Gamboa ('13)
Vidar Atletik2.26
0.0
  
 PB
 
2.24 PB
 0.0
2.25 PB
 0.0
2.26 PB
 0.0
     
5
Victor Høyer
Victor Høyer ('13)
HSUF 2.20
0.0
  
 PB
 
2.18 PB
 0.0
2.15
 0.0
2.20 PB
 0.0
     
6
Carl Anton Pedersen
Carl Anton Pedersen ('14)
Aabenraa IG 2.10
0.0
  
 PB
 
2.10 PB
 0.0
2.09
 0.0
2.00
 0.0
     
D9 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Victor Høyer
Victor Høyer ('13)
HSUF 4.60
  
 PB
 
4.60 PB4.534.57     
2
Karim Matar
Karim Matar ('13)
HSUF 4.38
  
 PB
 
4.37 PB4.304.38 PB     
3
Johan Stærk Jakobsen
Johan Stærk Jakobsen ('13)
Aabenraa IG 3.65
  
 
 
3.603.643.65     
4
Carl Anton Pedersen
Carl Anton Pedersen ('14)
Aabenraa IG 3.43
  
 PB
 
3.40 PB3.42 PB3.43 PB     
D9 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Ashanth Nesaraja
Ashanth Nesaraja ('13)
Aabenraa IG 23.24
  
 PB
 
23.20 PB23.24 PB23.01     
2
Johan Stærk Jakobsen
Johan Stærk Jakobsen ('13)
Aabenraa IG 19.41
  
 PB
 
19.41 PB19.3919.35     
3
Karim Matar
Karim Matar ('13)
HSUF 19.21
  
 PB
 
19.20 PB19.21 PB19.10     
4
Victor Høyer
Victor Høyer ('13)
HSUF 17.11
  
 PB
 
17.00 PB17.06 PB17.11 PB     
5
Miguel Gamboa
Miguel Gamboa ('13)
Vidar Atletik11.57
  
 PB
 
11.50 PB11.55 PB11.57 PB     
P9 40 m    
Vind: +0.8

Finale A

Finale
Vind: +0.8
1
Norah-Sofie S. Larsen
Norah-Sofie S. Larsen ('15)
Aabenraa IG 9.63
  
 PB
2
Esther Thygesen
Esther Thygesen ('16)
HSUF 10.07
  
 PB
3
Ebba Hartmann Vig
Ebba Hartmann Vig ('16)
Aabenraa IG 10.34
  
 PB
4
Anjana Nesaraja
Anjana Nesaraja ('15)
Aabenraa IG 10.39
  
 PB
Finale B
Vind: +0.4
Vind: +0.4
1
Aya Beck
Aya Beck ('14)
Haderslev IF7.78
  
 PB
2
Anna Bock Vollmert
Anna Bock Vollmert ('14)
Vidar Atletik8.05
  
 PB
3
Mennila Rama
Mennila Rama ('14)
Aabenraa IG 8.07
  
 PB
Finale C
Vind: +0.7
Vind: +0.7
1
Ida Bram
Ida Bram ('13)
HSUF 7.15
  
 PB
2
Katrine Martin Jensen
Katrine Martin Jensen ('13)
Vidar Atletik7.33
  
 PB
3
Clara Egander Skov
Clara Egander Skov ('13)
Aabenraa IG 7.44
  
 PB
4
Ingrid Prahl Bårris
Ingrid Prahl Bårris ('13)
Haderslev IF7.67
  
 PB
5
Elly Gylling
Elly Gylling ('13)
Aabenraa IG 7.76
  
 PB
6
Mie Boyum Johansen
Mie Boyum Johansen ('13)
Aabenraa IG 7.80
  
 PB
P9 Højdespring    

Finale A

Finale
1
Katrine Martin Jensen
Katrine Martin Jensen ('13)
Vidar Atletik1.05
  
 PB
 
0.80 PB
  O
0.85 PB
  O
0.90 PB
  O
0.95 PB
 XO
1.00 PB
  O
1.05 PB
 XO
1.10
XXX
 
2
Clara Egander Skov
Clara Egander Skov ('13)
Aabenraa IG 0.90
  
 
 
0.60
  O
0.65
  O
0.70
  O
0.75
  O
0.80
  O
0.85
XXO
0.90
 XO
0.95
XXX
3
Aya Beck
Aya Beck ('14)
Haderslev IF0.85
  
 
 
0.60
  O
0.65
  O
0.70
  O
0.75
 XO
0.80
  O
0.85
XXO
  
4
Mie Boyum Johansen
Mie Boyum Johansen ('13)
Aabenraa IG 0.75
  
 
 
0.60
  O
0.65
 XO
0.70
  O
0.75
  O
0.80
XXX
   
5
Elly Gylling
Elly Gylling ('13)
Aabenraa IG 0.75
  
 
 
0.60
  O
0.65
  O
0.70
  O
0.75
 XO
0.80
XXX
   
6
Mennila Rama
Mennila Rama ('14)
Aabenraa IG 0.65
  
 PB
 
0.60 PB
  O
0.65 PB
  O
0.70
XXX
     
P9 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Ida Bram
Ida Bram ('13)
HSUF 3.20
0.0
  
 PB
 
3.18 PB
 0.0
3.20 PB
 0.0
3.15
 0.0
     
2
Ingrid Prahl Bårris
Ingrid Prahl Bårris ('13)
Haderslev IF3.10
0.0
  
 PB
 
3.09 PB
 0.0
3.10 PB
 0.0
3.02
 0.0
     
3
Katrine Martin Jensen
Katrine Martin Jensen ('13)
Vidar Atletik3.03
0.0
  
 
 
3.01
 0.0
2.99
 0.0
3.03
 0.0
     
4
Clara Egander Skov
Clara Egander Skov ('13)
Aabenraa IG 2.84
0.0
  
 
 
2.84
 0.0
2.80
 0.0
2.81
 0.0
     
5
Aya Beck
Aya Beck ('14)
Haderslev IF2.82
0.0
  
 
 
2.82
 0.0
2.80
 0.0
2.79
 0.0
     
6
Anna Bock Vollmert
Anna Bock Vollmert ('14)
Vidar Atletik2.70
0.0
  
 PB
 
2.69 PB
 0.0
2.70 PB
 0.0
2.65
 0.0
     
7
Mie Boyum Johansen
Mie Boyum Johansen ('13)
Aabenraa IG 2.70
0.0
  
 
 
2.50
 0.0
2.70
 0.0
2.65
 0.0
     
8
Elly Gylling
Elly Gylling ('13)
Aabenraa IG 2.66
0.0
  
 
 
2.66
 0.0
2.65
 0.0
2.49
 0.0
     
9
Mennila Rama
Mennila Rama ('14)
Aabenraa IG 2.50
0.0
  
 PB
 
2.49 PB
 0.0
2.47
 0.0
2.50 PB
 0.0
     
P9 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Katrine Martin Jensen
Katrine Martin Jensen ('13)
Vidar Atletik4.63
  
 PB
 
4.63 PB4.604.63 =PB     
2
Ingrid Prahl Bårris
Ingrid Prahl Bårris ('13)
Haderslev IF4.63
  
 PB
 
4.50 PB4.60 PB4.63 PB     
3
Mie Boyum Johansen
Mie Boyum Johansen ('13)
Aabenraa IG 4.23
  
 PB
 
4.20 PB4.23 PB4.23 =PB     
4
Elly Gylling
Elly Gylling ('13)
Aabenraa IG 4.16
  
 PB
 
4.00 PB4.10 PB4.16 PB     
5
Clara Egander Skov
Clara Egander Skov ('13)
Aabenraa IG 4.09
  
 PB
 
4.09 PB4.084.07     
6
Ida Bram
Ida Bram ('13)
HSUF 3.69
  
 PB
 
3.60 PB3.65 PB3.69 PB     
7
Aya Beck
Aya Beck ('14)
Haderslev IF2.93
  
 
 
2.932.852.90     
8
Anna Bock Vollmert
Anna Bock Vollmert ('14)
Vidar Atletik2.04
  
 
 
2.042.002.01     
P9 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Ingrid Prahl Bårris
Ingrid Prahl Bårris ('13)
Haderslev IF24.55
  
 PB
 
20.11 PB24.55 PB23.11     
2
Elly Gylling
Elly Gylling ('13)
Aabenraa IG 15.78
  
 PB
 
14.88 PB15.70 PB15.78 PB     
3
Ida Bram
Ida Bram ('13)
HSUF 15.44
  
 SB
 
14.88 SB15.44 SB15.30     
4
Clara Egander Skov
Clara Egander Skov ('13)
Aabenraa IG 12.39
  
 PB
 
12.39 PB12.0012.31     
5
Mie Boyum Johansen
Mie Boyum Johansen ('13)
Aabenraa IG 11.00
  
 SB
 
11.00 SB10.9810.87     
6
Mennila Rama
Mennila Rama ('14)
Aabenraa IG 8.55
  
 PB
 
8.55 PB8.508.47     
D7 Højdespring    

Finale A

Finale
1
Valdemar Egander Skov
Valdemar Egander Skov ('15)
Aabenraa IG 0.80
  
 PB
 
0.60
  O
0.65
  O
0.70
  O
0.75 =PB
  O
0.80 PB
  O
0.85
XXX
  
D7 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Juul Bruun
Juul Bruun ('15)
Aabenraa IG 2.30
0.0
  
 PB
 
2.02 PB
 0.0
2.30 PB
 0.0
2.25
 0.0
     
2
Leonardo Gamboa
Leonardo Gamboa ('16)
Vidar Atletik2.30
0.0
  
 PB
 
2.30 PB
 0.0
2.22
 0.0
2.20
 0.0
     
3
Valdemar Egander Skov
Valdemar Egander Skov ('15)
Aabenraa IG 2.23
0.0
  
 
 
2.20
 0.0
2.23
 0.0
2.21
 0.0
     
4
Villads Qvortrup
Villads Qvortrup ('16)
HSUF 2.00
0.0
  
 PB
 
2.00 PB
 0.0
1.98
 0.0
1.97
 0.0
     
5
Thor Pedersen
Thor Pedersen ('16)
Aabenraa IG 1.80
0.0
  
 PB
 
1.79 PB
 0.0
1.77
 0.0
1.80 PB
 0.0
     
D7 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Valdemar Egander Skov
Valdemar Egander Skov ('15)
Aabenraa IG 3.15
  
 
 
3.153.153.11     
2
Thor Pedersen
Thor Pedersen ('16)
Aabenraa IG 2.54
  
 PB
 
2.50 PB2.51 PB2.54 PB     
3
Villads Qvortrup
Villads Qvortrup ('16)
HSUF 2.12
  
 PB
 
2.10 PB2.12 PB2.00     
D7 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Valdemar Egander Skov
Valdemar Egander Skov ('15)
Aabenraa IG 14.81
  
 PB
 
13.99 PB14.80 PB14.81 PB     
2
Thor Pedersen
Thor Pedersen ('16)
Aabenraa IG 11.45
  
 PB
 
10.11 PB11.45 PB11.39     
3
Juul Bruun
Juul Bruun ('15)
Aabenraa IG 10.98
  
 PB
 
10.92 PB10.9010.98 PB     
4
Villads Qvortrup
Villads Qvortrup ('16)
HSUF 9.59
  
 PB
 
9.40 PB9.45 PB9.59 PB     
5
Leonardo Gamboa
Leonardo Gamboa ('16)
Vidar Atletik7.31
  
 PB
 
6.99 PB7.30 PB7.31 PB     
P7 Højdespring    

Finale A

Finale
Anjana Nesaraja
Anjana Nesaraja ('15)
Aabenraa IG NH
  
 
 
0.60
XXX
       
P7 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Esther Thygesen
Esther Thygesen ('16)
HSUF 2.10
0.0
  
 =PB
 
2.10 PB
 0.0
2.08
 0.0
2.10 =PB
 0.0
     
2
Ebba Hartmann Vig
Ebba Hartmann Vig ('16)
Aabenraa IG 2.10
0.0
  
 PB
 
2.09 PB
 0.0
2.10 PB
 0.0
2.00
 0.0
     
3
Anjana Nesaraja
Anjana Nesaraja ('15)
Aabenraa IG 1.90
0.0
  
 PB
 
1.90 PB
 0.0
1.89
 0.0
1.78
 0.0
     
4
Norah-Sofie S. Larsen
Norah-Sofie S. Larsen ('15)
Aabenraa IG 1.80
0.0
  
 PB
 
1.80 PB
 0.0
1.78
 0.0
1.69
 0.0
     
P7 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Esther Thygesen
Esther Thygesen ('16)
HSUF 1.20
  
 PB
 
1.20 PB1.101.19     
P7 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Anjana Nesaraja
Anjana Nesaraja ('15)
Aabenraa IG 6.95
  
 PB
 
6.95 PB6.906.85     
2
Norah-Sofie S. Larsen
Norah-Sofie S. Larsen ('15)
Aabenraa IG 5.06
  
 PB
 
5.01 PB4.995.06 PB     
3
Ebba Hartmann Vig
Ebba Hartmann Vig ('16)
Aabenraa IG 4.43
  
 PB
 
4.40 PB4.43 PB4.21     
4
Esther Thygesen
Esther Thygesen ('16)
HSUF 2.61
  
 PB
 
2.60 PB2.592.61 PB     
K60 Højdespring    

Finale A

Finale
1Kirsten EskildsenKirsten Eskildsen ('62)Aabenraa IG 1.20
  
 =SB
 
1.10
  O
1.15
 XO
1.20 =SB
 XO
1.25
XXX
    

Seneste resultater

18.8SkiveSkive Torsdagsstævne
18.8FrederiksbergFIF UP-Stævne
17.8RønneViking 10.000m 2022
16.8TårnbyTracks Amager
13‐14.8KøbenhavnSparta Sprintstævne
13‐14.8KøbenhavnDM Mangekamp
13‐14.8KøbenhavnMangekamp U14
13‐14.8KøbenhavnMangekamp D11/P11
12‐14.8TórshavnFM fyri vaksin á Tórsbreyt
10.8KøbenhavnSparta Summer Jump 01
6.8HelsingørSommer spring og kast
6‐7.8AabenraaStævne trænings samling masters
6.8GreveVindsprint
4.8GreveSommerkast III
30.7HelsingørSommerkast
30.7HvidovreSommerkast II
25.7VejleVejlekast 2
23.7RandersPV Camp Stævne
21.7AarhusSommerkast 2
16.7HvidovreSommerkast
14.7AarhusSommerkast 1
13.7Korsør Sommerstævne i forbindelse med besøg fra Motala AIF
10.7København1500 meter med håndstoppede tider
2.7TórshavnFøroyaleikir á Tórsbreyt
1.7AabenraaSommer kast Aabenraa
29.6Skiveskivekast 5-22
28.6VejleVejle Kast
24‐26.6AalborgDM Senior
24.6BallerupFredagskast
22.6Maribo Point stævne
22.6BallerupSommerferiestævne
20.6VibyViby Sprint
19.6EsbjergKast igen
19.6StoholmNVJ Stævne i Stoholm
19.6KøgeKøge Summer Throwing
18.6OdenseOdense Atletik Stangspringsstævne 2
18.6EsbjergRegions-stor-stævne
16.6KøbenhavnCopenhagen Athletics Games
15.6AalborgAalborg Outdoor 2
15.6Skiveskivekast 4-22
15.6HillerødNordsjælland mesterskaberne
14.6KøbenhavnTracks Østerbro
13.6HerlevHerlev High - højde og diskos
13.6Odense2. Nålestævne Odense
13.6Skiveskivekast 3-22
12.6AarhusBestseller Aarhus Halvmarathon
11.6EsbjergEsbjerg kast
11‐12.6HvidovreCopenhagen Open, 10 års jubilæum
10.6RandersDT Masters MIX 2. Runde
10.6BallerupFredags kast
9.6KoldingRegionsstævne
8.6RandersDT Masters 2. Runde
8.6GreveDT master, Sjælland, 2. runde
7.6OdenseMaster Holdkamp
7.6KøbenhavnTRACKS - Østerbro
6.6KøbenhavnRoyal Run Elitemile
4.6OdenseOdense Atletik Stangspring + diskos
4.6TórshavnBetri Stórkapping 3
4‐5.6FrederiksbergEurotrack 2022
4‐5.6RandersVestdanske Mesterskab Ungdom og Senior