Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Vári GRE: Dromia, International Sprint & Relay Meeting 2.6.2022
Municipal Stadium of Vari K. Baglatzis

M 100 m    
Vind: +3.0

Finale A

Finale
Vind: +3.0
1Frederik Schou-NielsenFrederik Schou-Nielsen ('96)DEN10.26 w
  
 
2
Kobe Vleminckx
Kobe Vleminckx ('98)
BEL10.27 w
  
 
3
Franco Florio
Franco Florio 
ARG10.34 w
  
 
4
Konstadínos Zíkos
Konstadínos Zíkos ('98)
GRE10.35 w
  
 
5
Ioánnis Nifadópoulos
Ioánnis Nifadópoulos ('90)
GRE10.37 w
  
 
6
Ryan Zeze
Ryan Zeze ('98)
FRA10.52 w
  
 
7
Mathias Hove Johansen
Mathias Hove Johansen ('98)
NOR10.53 w
  
 
8
Scott Gibson
Scott Gibson ('97)
IRL10.70 w
  
 
Finale B
Vind: +2.0
Vind: +2.0
1
Even Meinseth
Even Meinseth ('96)
NOR10.30
  
 =PB
2
Aymeric Priam
Aymeric Priam 
FRA10.31
  
 PB
3
Yanis Ammour
Yanis Ammour ('98)
FRA10.41
  
 PB
4
Theódoros Vrontinós
Theódoros Vrontinós ('01)
GRE10.52
  
 
5
Mark Smyth
Mark Smyth ('98)
IRL10.55
  
 SB
6
Stavros Avgoustinou
Stavros Avgoustinou ('98)
CYP10.58
  
 SB
7
Jeremy Leroux
Jeremy Leroux ('94)
FRA10.58
  
 
8Tobias Gorgone LarsenTobias Gorgone Larsen DEN10.68
  
 SB
Finale C
Vind: +2.3
Vind: +2.3
1
Pablo Mateo
Pablo Mateo ('01)
FRA10.30 w
  
 
2
Oréstis Haidás
Oréstis Haidás ('02)
GRE10.47 w
  
 
3
Ward Merckx
Ward Merckx ('97)
BEL10.53 w
  
 
4
Paul Costelloe
Paul Costelloe ('97)
IRL10.62 w
  
 
5
Conor Morey
Conor Morey ('01)
IRL10.64 w
  
 
6
Leo Morgan
Leo Morgan ('95)
IRL10.78 w
  
 
7
Grigorios Kyriakoudis
Grigorios Kyriakoudis ('97)
SWE10.86 w
  
 
8
Alex Beechey
Alex Beechey ('91)
CYP10.87 w
  
 
M 200 m    
Vind: +2.4

Finale A

Finale
Vind: +2.4
1Simon HansenSimon Hansen ('98)DEN20.71 w
  
 
2
Pablo Mateo
Pablo Mateo ('01)
FRA21.04 w
  
 
3
Stavros Avgoustinou
Stavros Avgoustinou ('98)
CYP21.16 w
  
 
4
Panayiótis Trivizás
Panayiótis Trivizás ('87)
GRE21.21 w
  
 
5
Alex Beechey
Alex Beechey ('91)
CYP21.60 w
  
 
6
Anastásios Zarmakoúpis
Anastásios Zarmakoúpis ('87)
GRE21.90 w
  
 
7
Stelios Giagkitsis
Stelios Giagkitsis ('05)
GRE22.22 w
  
 
8
Ioánnis Roússis
Ioánnis Roússis ('01)
GRE22.29 w
  
 
Finale B
Vind: +1.9
Vind: +1.9
1
Nikólaos Ebéoglou
Nikólaos Ebéoglou ('97)
GRE21.02
  
 PB
2
Vasílios Mirianthópoulos
Vasílios Mirianthópoulos ('01)
GRE21.23
  
 PB
3
Ioánnis Kariofíllis
Ioánnis Kariofíllis ('02)
GRE21.30
  
 SB
4
Zoltán Wahl
Zoltán Wahl 
HUN21.31
  
 PB
5
Sotírios Garaggánis
Sotírios Garaggánis ('99)
GRE21.45
  
 SB
6
Jordan Paquot
Jordan Paquot ('98)
BEL21.46
  
 SB
7
Emmanouel Christodoulou
Emmanouel Christodoulou ('03)
CYP21.47
  
 
8
Vagianos Vagianou
Vagianos Vagianou ('92)
CYP21.85
  
 PB
M 400 m    

Finale A

Finale
1Benjamin Lobo VedelBenjamin Lobo Vedel ('97)DEN46.13
  
 
2
Christian Iguacel
Christian Iguacel ('96)
BEL46.45
  
 
3
Lee Thompson
Lee Thompson ('97)
GBR46.89
  
 
4Gustav Lundholm NielsenGustav Lundholm Nielsen ('98)DEN46.94
  
 
5
Harídimos Xenidákis
Harídimos Xenidákis 
GRE49.30
  
 
6
Angelos Kilias
Angelos Kilias ('02)
GRE53.17
  
 PB
Finale B
1
Christos Soultatis
Christos Soultatis ('02)
GRE49.84
  
 
2
Aléxios-Spirídon Tzatzarákis
Aléxios-Spirídon Tzatzarákis ('02)
GRE50.09
  
 
3
Konstantínos Tsoukalás
Konstantínos Tsoukalás ('02)
GRE51.50
  
 SB
4
Adamantios Tziolis
Adamantios Tziolis 
GRE51.64
  
 PB
5
Evággelos Stamatéllos
Evággelos Stamatéllos ('02)
GRE52.04
  
 PB
6
Anastasios Arapakis
Anastasios Arapakis ('94)
GRE52.70
  
 PB
M 110 m hæk    
Vind: +2.9

Finale A

Finale
Vind: +2.9
1
Konstadínos Douvalídis
Konstadínos Douvalídis ('87)
GRE13.82 w
  
 
2
Mikdat Sevler
Mikdat Sevler ('98)
TUR13.83 w
  
 
3
Aryírios Kiáfas
Aryírios Kiáfas ('95)
GRE14.70 w
  
 
4
Mihaíl Kiáfas
Mihaíl Kiáfas ('93)
GRE14.82 w
  
 
5
Aléxandros-Víktor Peristéris
Aléxandros-Víktor Peristéris ('96)
GRE14.88 w
  
 
6
Yeóryios Vasilíou
Yeóryios Vasilíou ('98)
GRE14.95 w
  
 
M 400 m hæk    

Finale A

Finale
1
Sarántis Sarantínos
Sarántis Sarantínos 
GRE54.37
  
 PB
2
Nikólaos Sfakiotákis
Nikólaos Sfakiotákis ('04)
GRE54.70
  
 PB
3
Anastasios Vasileiou
Anastasios Vasileiou ('97)
CYP54.71
  
 
4
Oréstis Emmanouilídis
Oréstis Emmanouilídis ('03)
GRE55.35
  
 PB
5
Andreas Georgiou
Andreas Georgiou ('03)
CYP56.78
  
 
6
Dimitrios Tzikas-Sfakianakis
Dimitrios Tzikas-Sfakianakis 
GRE57.80
  
 SB
7
Pétros Sálpas
Pétros Sálpas ('03)
GRE1:00.51
  
 PB
M 4 x 100 m stafet    

Finale A

Finale
1
 
  
FRA39.38
  
 
  Yanis Ammour, Jeremy Leroux, Pablo Mateo, Aymeric Priam
2Danmark Danmark  39.61
  
 
  Simon Hansen, Frederik Schou-Nielsen, Tobias Gorgone Larsen, Emil Mader Kjær
3
 
  
NOR39.94
  
 
  Even Meinseth, Mathias Hove Johansen, Andreas Haara Bakketun, Jacob Vaula
4
 
  
BEL40.01
  
 
  Simon Verherstraeten, Ward Merckx, Jordan Paquot, Kobe Vleminckx
5
 
  
GRE40.36
  
 
  Vasílios Mirianthópoulos, Nikólaos Panayiotópoulos, Ioánnis Kariofíllis, Theódoros Vrontinós
6
 
  
IRL40.53
  
 
  Leo Morgan, Mark Smyth, Conor Morey, Paul Costelloe
M 4 x 400 m stafet    

Finale A

Finale
1
 
  
GBR3:03.71
  
 
  Joe Brier, Ben Higgins, Rio Mitcham, Alex Haydock-Wilson
2
 
  
HUN3:04.63
  
 
  Dániel Huller, Tamás Máté, Ernő Steigerwald, Attila Molnár
3
 
  
GRE3:18.07
  
 
  Stavros Dionisopoulos, Ioánnis Roússis, Christos Soultatis, Aléxios-Spirídon Tzatzarákis
K 100 m    
Vind: +4.6

Finale A

Finale
Vind: +4.6
1
Diana Vaisman
Diana Vaisman ('98)
ISR11.18 w
  
 
2
Olivia Fotopoulou
Olivia Fotopoulou ('96)
CYP11.18 w
  
 
3
Mallory Leconte
Mallory Leconte 
FRA11.26 w
  
 
4
Chloe Galet
Chloe Galet ('01)
FRA11.37 w
  
 
5Astrid Glenner-FrandsenAstrid Glenner-Frandsen ('93)DEN11.62 w
  
 
6
Thekla Alexandrou
Thekla Alexandrou ('02)
CYP12.16 w
  
 
Marie-Ange Rimlinger
Marie-Ange Rimlinger ('01)
FRA DNF
  
 
Finale B
Vind: +3.8
Vind: +3.8
1
Vilde Humstad Aasmo
Vilde Humstad Aasmo ('98)
NOR11.64 w
  
 
2
Maren Bakke Amundsen
Maren Bakke Amundsen ('03)
NOR11.77 w
  
 
3
Sofía Iosifídou
Sofía Iosifídou ('98)
GRE11.97 w
  
 
4
Emmanouéla-Sevastí Kariabá
Emmanouéla-Sevastí Kariabá 
GRE12.00 w
  
 
5
Politími Mantá
Politími Mantá ('97)
GRE12.01 w
  
 
6
Eleni Margioli
Eleni Margioli ('03)
GRE12.06 w
  
 
7
Marte Pettersen
Marte Pettersen ('97)
NOR12.10 w
  
 
8
Déspina Roumelióti
Déspina Roumelióti ('03)
GRE12.44 w
  
 
Finale C
Vind: +1.9
Vind: +1.9
1
Maroussia Pare
Maroussia Pare ('96)
FRA11.65
  
 =SB
2
Sarah Leahy
Sarah Leahy ('99)
IRL11.80
  
 
3
Lauren Roy
Lauren Roy 
IRL11.82
  
 
4
Eloise De La Taille
Eloise De La Taille ('99)
FRA11.83
  
 
5
Christine Bjelland Jensen
Christine Bjelland Jensen ('94)
NOR11.84
  
 SB
6
Marianna Pisiara
Marianna Pisiara ('97)
CYP11.90
  
 
K 200 m    
Vind: +1.8

Finale A

Finale
Vind: +1.8
1Ida Kathrine KarstoftIda Kathrine Karstoft ('95)DEN22.76
  
DR PB
2
Rafailía Spanoudáki-Hatziríga
Rafailía Spanoudáki-Hatziríga ('94)
GRE23.24
  
 SB
3
Ártemis-Melína Anastasíou
Ártemis-Melína Anastasíou 
GRE23.31
  
 PB
4
Elisabeth Slettum
Elisabeth Slettum ('86)
NOR23.48
  
 SB
5
Linn Oppegaard
Linn Oppegaard ('98)
NOR24.33
  
 
6
Lauren Cadden
Lauren Cadden 
IRL24.58
  
 
7Line Holm JensenLine Holm Jensen DEN24.71
  
 SB
Finale B
Vind: +2.7
Vind: +2.7
1
Ánna Kiáfa
Ánna Kiáfa ('98)
GRE24.05 w
  
 
2
Astri Lakeri Ertzgaard
Astri Lakeri Ertzgaard ('02)
NOR24.37 w
  
 
3
Paraskeví-Eléni Ánthi
Paraskeví-Eléni Ánthi ('01)
GRE24.53 w
  
 
4
Marianna Pisiara
Marianna Pisiara ('97)
CYP24.63 w
  
 
5
María Psilláki
María Psilláki ('02)
GRE25.08 w
  
 
6
Ívi-Faní Senkalá
Ívi-Faní Senkalá ('06)
GRE25.12 w
  
 
7
Déspina Roumelióti
Déspina Roumelióti ('03)
GRE26.53 w
  
 
Maria Argyrou
Maria Argyrou ('99)
GRE DNF
  
 
K 400 m    

Finale A

Finale
1
Andriána Férra
Andriána Férra ('88)
GRE53.83
  
 
2
Katarina Ilić
Katarina Ilić ('93)
SRB56.07
  
 SB
3Anne Sofie KirkegaardAnne Sofie Kirkegaard ('98)DEN56.15
  
 SB
4
Elpída-Ioánna Karkalátou
Elpída-Ioánna Karkalátou ('94)
GRE56.47
  
 
5
Georgia-Maria Despollari
Georgia-Maria Despollari ('03)
GRE58.15
  
 
6
Chryso Georgiou
Chryso Georgiou ('03)
CYP58.23
  
 
7
Nefeli-Argiro Kli
Nefeli-Argiro Kli ('06)
GRE1:01.74
  
 
8
Eleftheria Davoni
Eleftheria Davoni ('02)
GRE1:02.06
  
 PB
K 100 m hæk 84.0 cm    
Vind: +2.6

Finale A

Finale
Vind: +2.6
1
Şevval Ayaz
Şevval Ayaz 
TUR13.10 w
  
 
2
Anaís Karayiánni
Anaís Karayiánni ('99)
GRE13.12 w
  
 
3
Natalia Christofi
Natalia Christofi ('97)
CYP13.23 w
  
 
4
Sára Aoudí
Sára Aoudí 
GRE13.81 w
  
 
5
Angeliki Athanasopoulou
Angeliki Athanasopoulou ('93)
CYP14.07 w
  
 
6
Sarah Quinn
Sarah Quinn ('98)
IRL14.15 w
  
 
7
Maria Leech
Maria Leech ('03)
RSA14.46 w
  
 
Emma Beiter BommeEmma Beiter Bomme ('98)DEN DQ
  
 
K 400 m hæk    

Finale A

Finale
1
Amalie Hammild Iuel
Amalie Hammild Iuel ('94)
NOR56.77
  
 SB
2
Dímitra Gnafáki
Dímitra Gnafáki ('97)
GRE57.26
  
 
3
Nora Kollerød Wold
Nora Kollerød Wold ('97)
NOR57.41
  
 SB
4
Marlen Aakre
Marlen Aakre ('93)
NOR57.78
  
 
5Annemarie NissenAnnemarie Nissen ('94)DEN58.91
  
 
6Martha Danneskjold RasmussenMartha Danneskjold Rasmussen ('02)DEN59.22
  
 SB
7
Kalypso Stavrou
Kalypso Stavrou ('98)
CYP1:00.78
  
 
K 4 x 100 m stafet    

Finale A

Finale
1
 
  
FRA44.87
  
 
  Eloise De La Taille, Mallory Leconte, Maroussia Pare, Chloe Galet
2
 
  
NOR45.22
  
 
  Vilde Humstad Aasmo, Christine Bjelland Jensen, Marte Pettersen, Maren Bakke Amundsen
3Danmark Danmark  45.27
  
 
  Emma Beiter Bomme, Astrid Glenner-Frandsen, Ida Kathrine Karstoft, Line Holm Jensen
4
 
  
ISR45.35
  
 
  Nitzan Asas, Diana Vaisman, Danielle Polster, Eden Finkelstein
5
 
  
GRE45.45
  
 
  Stilianí Mihailídou, Elisávet Pesirídou, Paraskeví-Eléni Ánthi, Dímitra Tsoukalá
6
 
  
IRL45.79
  
 
  Sarah Murray, Lauren Cadden, Lauren Roy, Sarah Leahy
7
 
  
CYP46.29
  
 
  Marianna Pisiara, Olivia Fotopoulou, Natalia Christofi, Filippa Fotopoulou
K 4 x 400 m stafet    

Finale A

Finale
1
 
  
NOR3:33.73
  
 
  Linn Oppegaard, Amalie Hammild Iuel, Astri Lakeri Ertzgaard, Elisabeth Slettum
2
 
  
GRE3:43.66
  
 
  Ánna Kiáfa, Evaggelía Zigóri, Íris Yerási, Katerina Grigoriadou
3Danmark Danmark  3:44.04
  
 
  Anna Øbakke Lange, Annemarie Nissen, Martha Danneskjold Rasmussen, Anne Sofie Kirkegaard
M22 100 m    
Vind: +4.0

Finale A

Finale
Vind: +4.0
1
Emmanouel Christodoulou
Emmanouel Christodoulou ('03)
CYP10.62 w
  
 
2
Yeóryios Hronópoulos
Yeóryios Hronópoulos ('99)
GRE10.70 w
  
 
3
Andréas Poúllakkos
Andréas Poúllakkos ('03)
GRE10.77 w
  
 
4
Vagianos Vagianou
Vagianos Vagianou ('92)
CYP10.86 w
  
 
5
Christodoulos Avgoustinou
Christodoulos Avgoustinou ('03)
CYP10.87 w
  
 
6
Andreas Andreou
Andreas Andreou ('96)
CYP10.92 w
  
 
7
Ioánnis Tsimidákis
Ioánnis Tsimidákis ('96)
GRE10.96 w
  
 
K22 100 m    
Vind: +2.5

Finale A

Finale
Vind: +2.5
1
Allina Drottman
Allina Drottman ('01)
ISR11.88 w
  
 
2
Danielle Polster
Danielle Polster ('98)
ISR11.93 w
  
 
3
Nitzan Asas
Nitzan Asas 
ISR12.00 w
  
 
D17 100 m    
Vind: +3.6

Finale A

Finale
Vind: +3.6
1
Nikítas-Rafaíl Boúras
Nikítas-Rafaíl Boúras ('06)
GRE10.70 w
  
 
2
Emmanouíl Kastillo-Flessas
Emmanouíl Kastillo-Flessas ('06)
GRE11.06 w
  
 
3
Vasílios Poúllakkos
Vasílios Poúllakkos ('05)
GRE11.09 w
  
 
4
Dimitrios Pesadas
Dimitrios Pesadas ('05)
GRE11.12 w
  
 

Seneste resultater

25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle
31.8HerlevÅbne klubmesterskaber i tre-kamp
30.8HolbækTRACKS - HOLBÆK
30.8ViborgTRACKS - Viborg
28.8AarhusAarhus Springer i Luften 2
28.8GentofteGentofteløbet
28.8HerlevHerlevløbet
27.8OdenseDiskosstangspringsstævne
27.8KoldingRegionsstævne - 4 kamp
27‐28.8BallerupDM Masters
25.8SkiveNVJ-stævne Rødding
23.8København5000&1 Nats PB
23.8FrederiksbergFIF sprint/stafetstævne
23.8AarhusAtletik i Aarhus 3
21.8RønneDGI Mangekamp
21.8OdenseLandsdelsmesterskab
20.8SæbyVDMU mangekamp 10-13 år individuel og hold.
20‐21.8BallerupØst Ungdom
18.8SkiveSkive Torsdagsstævne
18.8FrederiksbergFIF UP-Stævne
18.8HvidovreSommerkast IV
18.8HvidovreSpring med stang
17.8RønneViking 10.000m
16.8TårnbyTracks Amager
14.8SilkeborgKastestævne
13.8HvidovreKastelavn
13‐14.8KøbenhavnSparta Sprintstævne
13‐14.8KøbenhavnDM Mangekamp
13‐14.8KøbenhavnMangekamp U14
13‐14.8KøbenhavnMangekamp D11/P11
12‐14.8TórshavnFM fyri vaksin á Tórsbreyt
10.8KøbenhavnSparta Summer Jump 01
6.8HelsingørSommer spring og kast
6‐7.8AabenraaStævne trænings samling masters
6.8GreveVindsprint