M 100 m Vind: +3.0 Finale A Finale | Vind: +3.0 | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Frederik Schou-NielsenFrederik Schou-Nielsen ('96) | 96 | DEN | 10.26 | w | ||||
2 | Kobe Vleminckx Kobe Vleminckx ('98) | 98 | BEL | 10.27 | w | ||||
3 | Franco Florio Franco Florio | 00 | ARG | 10.34 | w | ||||
4 | Konstadínos Zíkos Konstadínos Zíkos ('98) | 98 | GRE | 10.35 | w | ||||
5 | Ioánnis Nifadópoulos Ioánnis Nifadópoulos ('90) | 90 | GRE | 10.37 | w | ||||
6 | Ryan Zeze Ryan Zeze ('98) | 98 | FRA | 10.52 | w | ||||
7 | Mathias Hove Johansen Mathias Hove Johansen ('98) | 98 | NOR | 10.53 | w | ||||
8 | Scott Gibson Scott Gibson ('97) | 97 | IRL | 10.70 | w | ||||
Finale B Vind: +2.0 | Vind: +2.0 | ||||||||
1 | Even Meinseth Even Meinseth ('96) | 96 | NOR | 10.30 | =PB | ||||
2 | Aymeric Priam Aymeric Priam | 00 | FRA | 10.31 | PB | ||||
3 | Yanis Ammour Yanis Ammour ('98) | 98 | FRA | 10.41 | PB | ||||
4 | Theódoros Vrontinós Theódoros Vrontinós ('01) | 01 | GRE | 10.52 | |||||
5 | Mark Smyth Mark Smyth ('98) | 98 | IRL | 10.55 | SB | ||||
6 | Stavros Avgoustinou Stavros Avgoustinou ('98) | 98 | CYP | 10.58 | SB | ||||
7 | Jeremy Leroux Jeremy Leroux ('94) | 94 | FRA | 10.58 | |||||
8 | Tobias Gorgone LarsenTobias Gorgone Larsen | 00 | DEN | 10.68 | SB | ||||
Finale C Vind: +2.3 | Vind: +2.3 | ||||||||
1 | Pablo Mateo Pablo Mateo ('01) | 01 | FRA | 10.30 | w | ||||
2 | Oréstis Haidás Oréstis Haidás ('02) | 02 | GRE | 10.47 | w | ||||
3 | Ward Merckx Ward Merckx ('97) | 97 | BEL | 10.53 | w | ||||
4 | Paul Costelloe Paul Costelloe ('97) | 97 | IRL | 10.62 | w | ||||
5 | Conor Morey Conor Morey ('01) | 01 | IRL | 10.64 | w | ||||
6 | Leo Morgan Leo Morgan ('95) | 95 | IRL | 10.78 | w | ||||
7 | Grigorios Kyriakoudis Grigorios Kyriakoudis ('97) | 97 | SWE | 10.86 | w | ||||
8 | Alex Beechey Alex Beechey ('91) | 91 | CYP | 10.87 | w | ||||
M 200 m Vind: +2.4 Finale A Finale | Vind: +2.4 | ||||||||
1 | Simon HansenSimon Hansen ('98) | 98 | DEN | 20.71 | w | ||||
2 | Pablo Mateo Pablo Mateo ('01) | 01 | FRA | 21.04 | w | ||||
3 | Stavros Avgoustinou Stavros Avgoustinou ('98) | 98 | CYP | 21.16 | w | ||||
4 | Panayiótis Trivizás Panayiótis Trivizás ('87) | 87 | GRE | 21.21 | w | ||||
5 | Alex Beechey Alex Beechey ('91) | 91 | CYP | 21.60 | w | ||||
6 | Anastásios Zarmakoúpis Anastásios Zarmakoúpis ('87) | 87 | GRE | 21.90 | w | ||||
7 | Stelios Giagkitsis Stelios Giagkitsis ('05) | 05 | GRE | 22.22 | w | ||||
8 | Ioánnis Roússis Ioánnis Roússis ('01) | 01 | GRE | 22.29 | w | ||||
Finale B Vind: +1.9 | Vind: +1.9 | ||||||||
1 | Nikólaos Ebéoglou Nikólaos Ebéoglou ('97) | 97 | GRE | 21.02 | PB | ||||
2 | Vasílios Mirianthópoulos Vasílios Mirianthópoulos ('01) | 01 | GRE | 21.23 | PB | ||||
3 | Ioánnis Kariofíllis Ioánnis Kariofíllis ('02) | 02 | GRE | 21.30 | SB | ||||
4 | Zoltán Wahl Zoltán Wahl | 00 | HUN | 21.31 | PB | ||||
5 | Sotírios Garaggánis Sotírios Garaggánis ('99) | 99 | GRE | 21.45 | SB | ||||
6 | Jordan Paquot Jordan Paquot ('98) | 98 | BEL | 21.46 | SB | ||||
7 | Emmanouel Christodoulou Emmanouel Christodoulou ('03) | 03 | CYP | 21.47 | |||||
8 | Vagianos Vagianou Vagianos Vagianou ('92) | 92 | CYP | 21.85 | PB | ||||
M 400 m Finale A Finale | |||||||||
1 | Benjamin Lobo VedelBenjamin Lobo Vedel ('97) | 97 | DEN | 46.13 | |||||
2 | Christian Iguacel Christian Iguacel ('96) | 96 | BEL | 46.45 | |||||
3 | Lee Thompson Lee Thompson ('97) | 97 | GBR | 46.89 | |||||
4 | Gustav Lundholm NielsenGustav Lundholm Nielsen ('98) | 98 | DEN | 46.94 | |||||
5 | Harídimos Xenidákis Harídimos Xenidákis | 00 | GRE | 49.30 | |||||
6 | Angelos Kilias Angelos Kilias ('02) | 02 | GRE | 53.17 | PB | ||||
Finale B | |||||||||
1 | Christos Soultatis Christos Soultatis ('02) | 02 | GRE | 49.84 | |||||
2 | Aléxios-Spirídon Tzatzarákis Aléxios-Spirídon Tzatzarákis ('02) | 02 | GRE | 50.09 | |||||
3 | Konstantínos Tsoukalás Konstantínos Tsoukalás ('02) | 02 | GRE | 51.50 | SB | ||||
4 | Adamantios Tziolis Adamantios Tziolis | 00 | GRE | 51.64 | PB | ||||
5 | Evággelos Stamatéllos Evággelos Stamatéllos ('02) | 02 | GRE | 52.04 | PB | ||||
6 | Anastasios Arapakis Anastasios Arapakis ('94) | 94 | GRE | 52.70 | PB | ||||
M 110 m hæk Vind: +2.9 Finale A Finale | Vind: +2.9 | ||||||||
1 | Konstadínos Douvalídis Konstadínos Douvalídis ('87) | 87 | GRE | 13.82 | w | ||||
2 | Mikdat Sevler Mikdat Sevler ('98) | 98 | TUR | 13.83 | w | ||||
3 | Aryírios Kiáfas Aryírios Kiáfas ('95) | 95 | GRE | 14.70 | w | ||||
4 | Mihaíl Kiáfas Mihaíl Kiáfas ('93) | 93 | GRE | 14.82 | w | ||||
5 | Aléxandros-Víktor Peristéris Aléxandros-Víktor Peristéris ('96) | 96 | GRE | 14.88 | w | ||||
6 | Yeóryios Vasilíou Yeóryios Vasilíou ('98) | 98 | GRE | 14.95 | w | ||||
M 400 m hæk Finale A Finale | |||||||||
1 | Sarántis Sarantínos Sarántis Sarantínos | 00 | GRE | 54.37 | PB | ||||
2 | Nikólaos Sfakiotákis Nikólaos Sfakiotákis ('04) | 04 | GRE | 54.70 | PB | ||||
3 | Anastasios Vasileiou Anastasios Vasileiou ('97) | 97 | CYP | 54.71 | |||||
4 | Oréstis Emmanouilídis Oréstis Emmanouilídis ('03) | 03 | GRE | 55.35 | PB | ||||
5 | Andreas Georgiou Andreas Georgiou ('03) | 03 | CYP | 56.78 | |||||
6 | Dimitrios Tzikas-Sfakianakis Dimitrios Tzikas-Sfakianakis | 00 | GRE | 57.80 | SB | ||||
7 | Pétros Sálpas Pétros Sálpas ('03) | 03 | GRE | 1:00.51 | PB | ||||
M 4 x 100 m stafet Finale A Finale | |||||||||
1 | FRA | 39.38 | |||||||
Yanis Ammour, Jeremy Leroux, Pablo Mateo, Aymeric Priam | |||||||||
2 | Danmark Danmark | 39.61 | |||||||
Simon Hansen, Frederik Schou-Nielsen, Tobias Gorgone Larsen, Emil Mader Kjær | |||||||||
3 | NOR | 39.94 | |||||||
Even Meinseth, Mathias Hove Johansen, Andreas Haara Bakketun, Jacob Vaula | |||||||||
4 | BEL | 40.01 | |||||||
Simon Verherstraeten, Ward Merckx, Jordan Paquot, Kobe Vleminckx | |||||||||
5 | GRE | 40.36 | |||||||
Vasílios Mirianthópoulos, Nikólaos Panayiotópoulos, Ioánnis Kariofíllis, Theódoros Vrontinós | |||||||||
6 | IRL | 40.53 | |||||||
Leo Morgan, Mark Smyth, Conor Morey, Paul Costelloe | |||||||||
M 4 x 400 m stafet Finale A Finale | |||||||||
1 | GBR | 3:03.71 | |||||||
Joe Brier, Ben Higgins, Rio Mitcham, Alex Haydock-Wilson | |||||||||
2 | HUN | 3:04.63 | |||||||
Dániel Huller, Tamás Máté, Ernő Steigerwald, Attila Molnár | |||||||||
3 | GRE | 3:18.07 | |||||||
Stavros Dionisopoulos, Ioánnis Roússis, Christos Soultatis, Aléxios-Spirídon Tzatzarákis | |||||||||
K 100 m Vind: +4.6 Finale A Finale | Vind: +4.6 | ||||||||
1 | Diana Vaisman Diana Vaisman ('98) | 98 | ISR | 11.18 | w | ||||
2 | Olivia Fotopoulou Olivia Fotopoulou ('96) | 96 | CYP | 11.18 | w | ||||
3 | Mallory Leconte Mallory Leconte | 00 | FRA | 11.26 | w | ||||
4 | Chloe Galet Chloe Galet ('01) | 01 | FRA | 11.37 | w | ||||
5 | Astrid Glenner-FrandsenAstrid Glenner-Frandsen ('93) | 93 | DEN | 11.62 | w | ||||
6 | Thekla Alexandrou Thekla Alexandrou ('02) | 02 | CYP | 12.16 | w | ||||
Marie-Ange Rimlinger Marie-Ange Rimlinger ('01) | 01 | FRA | DNF | ||||||
Finale B Vind: +3.8 | Vind: +3.8 | ||||||||
1 | Vilde Humstad Aasmo Vilde Humstad Aasmo ('98) | 98 | NOR | 11.64 | w | ||||
2 | Maren Bakke Amundsen Maren Bakke Amundsen ('03) | 03 | NOR | 11.77 | w | ||||
3 | Sofía Iosifídou Sofía Iosifídou ('98) | 98 | GRE | 11.97 | w | ||||
4 | Emmanouéla-Sevastí Kariabá Emmanouéla-Sevastí Kariabá | 00 | GRE | 12.00 | w | ||||
5 | Politími Mantá Politími Mantá ('97) | 97 | GRE | 12.01 | w | ||||
6 | Eleni Margioli Eleni Margioli ('03) | 03 | GRE | 12.06 | w | ||||
7 | Marte Pettersen Marte Pettersen ('97) | 97 | NOR | 12.10 | w | ||||
8 | Déspina Roumelióti Déspina Roumelióti ('03) | 03 | GRE | 12.44 | w | ||||
Finale C Vind: +1.9 | Vind: +1.9 | ||||||||
1 | Maroussia Pare Maroussia Pare ('96) | 96 | FRA | 11.65 | =SB | ||||
2 | Sarah Leahy Sarah Leahy ('99) | 99 | IRL | 11.80 | |||||
3 | Lauren Roy Lauren Roy | 00 | IRL | 11.82 | |||||
4 | Eloise De La Taille Eloise De La Taille ('99) | 99 | FRA | 11.83 | |||||
5 | Christine Bjelland Jensen Christine Bjelland Jensen ('94) | 94 | NOR | 11.84 | SB | ||||
6 | Marianna Pisiara Marianna Pisiara ('97) | 97 | CYP | 11.90 | |||||
K 200 m Vind: +1.8 Finale A Finale | Vind: +1.8 | ||||||||
1 | Ida Kathrine KarstoftIda Kathrine Karstoft ('95) | 95 | DEN | 22.76 | DR | PB | |||
2 | Rafailía Spanoudáki-Hatziríga Rafailía Spanoudáki-Hatziríga ('94) | 94 | GRE | 23.24 | SB | ||||
3 | Ártemis-Melína Anastasíou Ártemis-Melína Anastasíou | 00 | GRE | 23.31 | PB | ||||
4 | Elisabeth Slettum Elisabeth Slettum ('86) | 86 | NOR | 23.48 | SB | ||||
5 | Linn Oppegaard Linn Oppegaard ('98) | 98 | NOR | 24.33 | |||||
6 | Lauren Cadden Lauren Cadden | 00 | IRL | 24.58 | |||||
7 | Line Holm JensenLine Holm Jensen | 00 | DEN | 24.71 | SB | ||||
Finale B Vind: +2.7 | Vind: +2.7 | ||||||||
1 | Ánna Kiáfa Ánna Kiáfa ('98) | 98 | GRE | 24.05 | w | ||||
2 | Astri Ayo Lakeri Ertzgaard Astri Ayo Lakeri Ertzgaard ('02) | 02 | NOR | 24.37 | w | ||||
3 | Paraskeví-Eléni Ánthi Paraskeví-Eléni Ánthi ('01) | 01 | GRE | 24.53 | w | ||||
4 | Marianna Pisiara Marianna Pisiara ('97) | 97 | CYP | 24.63 | w | ||||
5 | María Psilláki María Psilláki ('02) | 02 | GRE | 25.08 | w | ||||
6 | Ívi-Faní Senkalá Ívi-Faní Senkalá ('06) | 06 | GRE | 25.12 | w | ||||
7 | Déspina Roumelióti Déspina Roumelióti ('03) | 03 | GRE | 26.53 | w | ||||
Maria Argyrou Maria Argyrou ('99) | 99 | GRE | DNF | ||||||
K 400 m Finale A Finale | |||||||||
1 | Andriána Férra Andriána Férra ('88) | 88 | GRE | 53.83 | |||||
2 | Katarina Ilić Katarina Ilić ('93) | 93 | SRB | 56.07 | SB | ||||
3 | Anne Sofie KirkegaardAnne Sofie Kirkegaard ('98) | 98 | DEN | 56.15 | SB | ||||
4 | Elpída-Ioánna Karkalátou Elpída-Ioánna Karkalátou ('94) | 94 | GRE | 56.47 | |||||
5 | Georgia-Maria Despollari Georgia-Maria Despollari ('03) | 03 | GRE | 58.15 | |||||
6 | Chryso Georgiou Chryso Georgiou ('03) | 03 | CYP | 58.23 | |||||
7 | Nefeli-Argiro Kli Nefeli-Argiro Kli ('06) | 06 | GRE | 1:01.74 | |||||
8 | Eleftheria Davoni Eleftheria Davoni ('02) | 02 | GRE | 1:02.06 | PB | ||||
K 100 m hæk 84.0 cm Vind: +2.6 Finale A Finale | Vind: +2.6 | ||||||||
1 | Şevval Ayaz Şevval Ayaz | 00 | TUR | 13.10 | w | ||||
2 | Anaís Karayiánni Anaís Karayiánni ('99) | 99 | GRE | 13.12 | w | ||||
3 | Natalia Christofi Natalia Christofi ('97) | 97 | CYP | 13.23 | w | ||||
4 | Sára Aoudí Sára Aoudí | 00 | GRE | 13.81 | w | ||||
5 | Angeliki Athanasopoulou Angeliki Athanasopoulou ('93) | 93 | CYP | 14.07 | w | ||||
6 | Sarah Quinn Sarah Quinn ('98) | 98 | IRL | 14.15 | w | ||||
7 | Maria Leech Maria Leech ('03) | 03 | RSA | 14.46 | w | ||||
Emma Beiter BommeEmma Beiter Bomme ('98) | 98 | DEN | DQ | ||||||
K 400 m hæk Finale A Finale | |||||||||
1 | Amalie Hammild Iuel Amalie Hammild Iuel ('94) | 94 | NOR | 56.77 | SB | ||||
2 | Dímitra Gnafáki Dímitra Gnafáki ('97) | 97 | GRE | 57.26 | |||||
3 | Nora Kollerød Wold Nora Kollerød Wold ('97) | 97 | NOR | 57.41 | SB | ||||
4 | Marlen Aakre Marlen Aakre ('93) | 93 | NOR | 57.78 | |||||
5 | Annemarie NissenAnnemarie Nissen ('94) | 94 | DEN | 58.91 | |||||
6 | Martha Danneskjold RasmussenMartha Danneskjold Rasmussen ('02) | 02 | DEN | 59.22 | SB | ||||
7 | Kalypso Stavrou Kalypso Stavrou ('98) | 98 | CYP | 1:00.78 | |||||
K 4 x 100 m stafet Finale A Finale | |||||||||
1 | FRA | 44.87 | |||||||
Eloise De La Taille, Mallory Leconte, Maroussia Pare, Chloe Galet | |||||||||
2 | NOR | 45.22 | |||||||
Vilde Humstad Aasmo, Christine Bjelland Jensen, Marte Pettersen, Maren Bakke Amundsen | |||||||||
3 | Danmark Danmark | 45.27 | |||||||
Emma Beiter Bomme, Astrid Glenner-Frandsen, Ida Kathrine Karstoft, Line Holm Jensen | |||||||||
4 | ISR | 45.35 | |||||||
Nitzan Asas, Diana Vaisman, Danielle Polster, Eden Finkelstein | |||||||||
5 | GRE | 45.45 | |||||||
Stilianí Mihailídou, Elisávet Pesirídou, Paraskeví-Eléni Ánthi, Dímitra Tsoukalá | |||||||||
6 | IRL | 45.79 | |||||||
Sarah Murray, Lauren Cadden, Lauren Roy, Sarah Leahy | |||||||||
7 | CYP | 46.29 | |||||||
Marianna Pisiara, Olivia Fotopoulou, Natalia Christofi, Filippa Fotopoulou Kviten | |||||||||
K 4 x 400 m stafet Finale A Finale | |||||||||
1 | NOR | 3:33.73 | |||||||
Linn Oppegaard, Amalie Hammild Iuel, Astri Ayo Lakeri Ertzgaard, Elisabeth Slettum | |||||||||
2 | GRE | 3:43.66 | |||||||
Ánna Kiáfa, Evaggelía Zigóri, Íris Yerási, Ekateríni Grigoriádou | |||||||||
3 | Danmark Danmark | 3:44.04 | |||||||
Anna Øbakke Lange, Annemarie Nissen, Martha Danneskjold Rasmussen, Anne Sofie Kirkegaard | |||||||||
M22 100 m Vind: +4.0 Finale A Finale | Vind: +4.0 | ||||||||
1 | Emmanouel Christodoulou Emmanouel Christodoulou ('03) | 03 | CYP | 10.62 | w | ||||
2 | Yeóryios Hronópoulos Yeóryios Hronópoulos ('99) | 99 | GRE | 10.70 | w | ||||
3 | Andréas Poúllakkos Andréas Poúllakkos ('03) | 03 | GRE | 10.77 | w | ||||
4 | Vagianos Vagianou Vagianos Vagianou ('92) | 92 | CYP | 10.86 | w | ||||
5 | Christodoulos Avgoustinou Christodoulos Avgoustinou ('03) | 03 | CYP | 10.87 | w | ||||
6 | Andreas Andreou Andreas Andreou ('96) | 96 | CYP | 10.92 | w | ||||
7 | Ioánnis Tsimidákis Ioánnis Tsimidákis ('96) | 96 | GRE | 10.96 | w | ||||
K22 100 m Vind: +2.5 Finale A Finale | Vind: +2.5 | ||||||||
1 | Allina Drottman Allina Drottman ('01) | 01 | ISR | 11.88 | w | ||||
2 | Danielle Polster Danielle Polster ('98) | 98 | ISR | 11.93 | w | ||||
3 | Nitzan Asas Nitzan Asas | 00 | ISR | 12.00 | w | ||||
D17 100 m Vind: +3.6 Finale A Finale | Vind: +3.6 | ||||||||
1 | Nikítas-Rafaíl Boúras Nikítas-Rafaíl Boúras ('06) | 06 | GRE | 10.70 | w | ||||
2 | Emmanouíl Kastillo-Flessas Emmanouíl Kastillo-Flessas ('06) | 06 | GRE | 11.06 | w | ||||
3 | Vasílios Poúllakkos Vasílios Poúllakkos ('05) | 05 | GRE | 11.09 | w | ||||
4 | Dimitrios Pesadas Dimitrios Pesadas ('05) | 05 | GRE | 11.12 | w |