Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Frederiksberg: Eurotrack 2022 4‐5.6.2022
Frederiksberg Idrætspark (stadion)

M 100 m    
4.6. Vind: -1.1

Finale A

Finale
4.6.Vind: -1.1
1Jonathan KhanJonathan Khan ('98)KIF11.17
  
 PB
2Bertram CostaBertram Costa ('02)Sparta11.23
  
 
3Karl MfeketoKarl Mfeketo ('96)Sparta11.28
  
 
4Jacob Chua ZiskaJacob Chua Ziska ('97)Hvidovre AM11.34
  
 SB
5Benjamin GabrielsenBenjamin Gabrielsen ('95)Sparta11.35
  
 SB
6Dlovan BakerDlovan Baker Hvidovre AM11.42
  
 
7Affou AdlouniAffou Adlouni ('02)Hvidovre AM11.90
  
 
8Jacob Moos LarsenJacob Moos Larsen ('93)Frederiksberg IF12.16
  
 
Finale B
4.6. Vind: -1.5
4.6.Vind: -1.5
1Obed UtshuObed Utshu ('04)Frederiksberg IF11.72
  
 =PB
2Jonas StrungeJonas Strunge ('04)Hvidovre AM11.81
  
 
Indledende heats4.6.
Indledende 1
4.6. Vind: -2.2
4.6.Vind: -2.2
Jacob Moos LarsenJacob Moos Larsen ('93)Frederiksberg IFNT
Q
  
 
Benjamin GabrielsenBenjamin Gabrielsen ('95)SpartaNT
Q
  
 SB
Jonathan KhanJonathan Khan ('98)KIFNT
Q
  
 PB
Jacob Chua ZiskaJacob Chua Ziska ('97)Hvidovre AMNT
Q
  
 SB
Indledende 2
4.6. Vind: -0.2
4.6.Vind: -0.2
1Karl MfeketoKarl Mfeketo ('96)Sparta11.22
Q
  
 
1Bertram CostaBertram Costa ('02)Sparta11.22
Q
  
 SB
3Dlovan BakerDlovan Baker Hvidovre AM11.44
q
  
 
4Affou AdlouniAffou Adlouni ('02)Hvidovre AM11.53
q
  
 PB
5Obed UtshuObed Utshu ('04)Frederiksberg IF11.72
q
  
 PB
6Jonas StrungeJonas Strunge ('04)Hvidovre AM11.95
q
  
 
M 200 m    
5.6. Vind: +1.0

Finale A

Finale
5.6.Vind: +1.0
1Mikkel KlejnstrupMikkel Klejnstrup ('86)Hvidovre AM23.09
  
 SB
2Jacob Moos LarsenJacob Moos Larsen ('93)Frederiksberg IF23.50
  
 
3Obed UtshuObed Utshu ('04)Frederiksberg IF24.36
  
 PB
4Jeppe Sten NielsenJeppe Sten Nielsen ('97)HUAC26.62
  
 PB
Finale B
5.6. Vind: -0.2
5.6.Vind: -0.2
1Mikkel JohanssonMikkel Johansson ('02)Hvidovre AM21.56
  
 SB
2Iasonas KoniarisIasonas Koniaris ('97)Frederiksberg IF22.35
  
 PB
3Mathias A. OlsenMathias A. Olsen ('91)Frederiksberg IF22.80
  
 PB
4Jacob Chua ZiskaJacob Chua Ziska ('97)Hvidovre AM22.91
  
 PB
5Magnus Askov-HansenMagnus Askov-Hansen ('03)Frederiksberg IF23.01
  
 SB
6Dlovan BakerDlovan Baker Hvidovre AM23.29
  
 
M 400 m    
4.6.

Finale A

Finale
4.6.
1Sebastian Kordt LassenSebastian Kordt Lassen ('93)Frederiksberg IF50.44
  
 
2Magnus Askov-HansenMagnus Askov-Hansen ('03)Frederiksberg IF50.57
  
 PB
3Mikkel KlejnstrupMikkel Klejnstrup ('86)Hvidovre AM51.75
  
 SB
4Niels Gustav SvendsenNiels Gustav Svendsen ('06)Helsingør IF56.88
  
 
Finale B
4.6.
4.6.
1Mikkel JohanssonMikkel Johansson ('02)Hvidovre AM48.29
  
 PB
2Iasonas KoniarisIasonas Koniaris ('97)Frederiksberg IF48.66
  
 PB
3Mathias A. OlsenMathias A. Olsen ('91)Frederiksberg IF49.35
  
 PB
4Jonathan Kure FriisJonathan Kure Friis ('97)KIF49.59
  
 SB
5Dánjal Dahl LjósheimDánjal Dahl Ljósheim Hvirlan50.56
  
 
M 800 m    
5.6.

Finale A

Finale
5.6.
1Mathias LundkvistMathias Lundkvist ('93)Frederiksberg IF1:55.27
  
 
2Sylvester WindahlSylvester Windahl ('06)Frederiksberg IF2:00.86
  
 PB
3Jonathan M. AdamsenJonathan M. Adamsen ('95)KIF2:01.76
  
 SB
4Jonas MesbihJonas Mesbih ('02)Frederiksberg IF2:10.11
  
 SB
5Hesham Morten GabrHesham Morten Gabr ('76)2:14.92
  
 PB
6Bo Sterup AbrahamssonBo Sterup Abrahamsson ('76)KIF2:16.56
  
 SB
M 1500 m    
4.6.

Finale A

Finale
4.6.
1Jonathan MakwarthJonathan Makwarth KIF4:00.57
  
 SB
2Andrei-Stefan UrseaAndrei-Stefan Ursea ('05)Frederiksberg IF4:16.68
  
 PB
3Sylvester WindahlSylvester Windahl ('06)Frederiksberg IF4:17.19
  
 PB
4Henrik GregersenHenrik Gregersen ('80)Amager AC4:18.55
  
 SB
5Storm Foged SabroeStorm Foged Sabroe ('06)Frederiksberg IF4:21.15
  
 PB
6Gustav HeroldGustav Herold ('05)Sparta4:22.90
  
 
7Bo Sterup AbrahamssonBo Sterup Abrahamsson ('76)KIF4:37.37
  
 SB
8Mads ErtingMads Erting ('03)PSF4:43.17
  
 PB
9Jakob Haack WarneckeJakob Haack Warnecke ('06)Køge Atletik4:47.75
  
 PB
10Tummas Napoleon ArgeTummas Napoleon Arge ('95)Hvirlan4:49.05
  
 PB
11Anders LagergrenAnders Lagergren ('91)PSF4:55.73
  
 
12Martin Højland NielsenMartin Højland Nielsen ('93)KIF5:01.26
  
 SB
13Jeppe Sten NielsenJeppe Sten Nielsen ('97)HUAC5:02.87
  
 PB
M 110 m hæk    
5.6. Vind: +1.0

Finale A

Finale
5.6.Vind: +1.0
1Alfred Dahl LarsenAlfred Dahl Larsen ('02)Frederiksberg IF16.44
  
 PB
M Længdespring    
5.6.

Finale A

Finale
5.6.
1Benjamin GabrielsenBenjamin Gabrielsen ('95)Sparta7.23
0.0
  
 SB
 
7.07
 0.0
7.23 SB
 0.0
  X  X  X  X  
2Bertram CostaBertram Costa ('02)Sparta7.09
+2.0
  
 SB
 
  X7.09 SB
 2.0
  X  X  X  X  
M Kuglestød 7.26 kg    
5.6.

Finale A

Finale
5.6.
1Jacob Sander HansenJacob Sander Hansen ('70)Frederiksberg IF7.90
  
 PB
 
7.75 PB7.78 PB7.90 PB7.346.936.54  
K 100 m    
4.6. Vind: -2.3

Finale A

Finale
4.6.Vind: -2.3
1Rebekka HillingsøRebekka Hillingsø KIF12.60
  
 SB
2Mathilde Zeuthen PedersenMathilde Zeuthen Pedersen ('99)KIF12.81
  
 PB
3Misja B. JepsenMisja B. Jepsen ('01)Hvidovre AM13.23
  
 PB
4Annika VintherAnnika Vinther ('04)Helsingør IF13.32
  
 
5Sille Oksbroe HejselbakSille Oksbroe Hejselbak ('01)Sparta13.40
  
 
Indledende heats4.6.
Indledende 1
4.6. Vind: -1.7
4.6.Vind: -1.7
1Klara Skriver LoesslKlara Skriver Loessl ('02)Sparta12.06
Q
  
 
2Mathilde Zeuthen PedersenMathilde Zeuthen Pedersen ('99)KIF12.88
q
  
 PB
3Misja B. JepsenMisja B. Jepsen ('01)Hvidovre AM13.25
q
  
 PB
Indledende 2
4.6. Vind: -1.9
4.6.Vind: -1.9
1Caroline Benfeldt SørensenCaroline Benfeldt Sørensen ('02)Frederiksberg IF12.19
Q
  
 
2Rebekka HillingsøRebekka Hillingsø KIF12.76
q
  
 SB
3Annika VintherAnnika Vinther ('04)Helsingør IF13.24
q
  
 SB
4Sille Oksbroe HejselbakSille Oksbroe Hejselbak ('01)Sparta13.40
q
  
 
K 200 m    
5.6. Vind: -1.9

Finale A

Finale
5.6.Vind: -1.9
1Sille Oksbroe HejselbakSille Oksbroe Hejselbak ('01)Sparta27.43
  
 PB
2Celina DyhringCelina Dyhring ('99)KIF27.55
  
 PB
3Kathrine Dahl LarsenKathrine Dahl Larsen ('79)Frederiksberg IF29.99
  
 PB
Finale B
5.6. Vind: -1.7
5.6.Vind: -1.7
1Zarah BuchwaldZarah Buchwald ('95)Hvidovre AM25.56
  
 SB
2Rebekka HillingsøRebekka Hillingsø KIF25.71
  
 
3Maria VenborgMaria Venborg ('91)KIF27.52
  
 SB
K 400 m    
4.6.

Finale A

Finale
4.6.
1Laura Kathrine KornumLaura Kathrine Kornum ('98)Aarhus Fremad59.14
  
 SB
2Majken LützenMajken Lützen ('03)Sparta1:00.63
  
 SB
3Celina DyhringCelina Dyhring ('99)KIF1:01.23
  
 PB
4Maria VenborgMaria Venborg ('91)KIF1:01.42
  
 PB
5April Webber SørensenApril Webber Sørensen ('04)Frederiksberg IF1:02.38
  
 PB
Finale B
4.6.
4.6.
1Anna Øbakke LangeAnna Øbakke Lange ('99)Sparta56.31
  
 PB
2Olivia ThorsgaardOlivia Thorsgaard Sparta56.39
  
 SB
3Nora Grønnegaard FischerNora Grønnegaard Fischer ('05)Holte Atletik58.79
  
 SB
4Katrine LundKatrine Lund ('90)KIF59.12
  
 SB
K 800 m    
5.6.

Finale A

Finale
5.6.
1Marie Falkebo JensenMarie Falkebo Jensen ('03)Sparta2:15.33
  
 SB
2Majken LützenMajken Lützen ('03)Sparta2:17.42
  
 SB
3Amalie BoeckAmalie Boeck ('03)Frederiksberg IF2:20.74
  
 SB
4María BirkisdóttirMaría Birkisdóttir ('95)Aarhus Fremad / ISL2:28.21
  
 SB
5Nanna Liva Krause HarrsenNanna Liva Krause Harrsen ('04)Frederiksberg IF2:29.63
  
 PB
K 1500 m    
4.6.

Finale A

Finale
4.6.
1María BirkisdóttirMaría Birkisdóttir ('95)Aarhus Fremad / ISL5:04.92
  
 SB
2Wilma Birch JohanssonWilma Birch Johansson ('99)KIF5:06.55
  
 PB
3Julie DahlerupJulie Dahlerup ('06)Frederiksberg IF5:23.70
  
 PB
4Erika Livia WischmannErika Livia Wischmann ('09)Sparta5:32.04
  
 PB
Louise JørgensenLouise Jørgensen ('91)KIF DNF
  
 
K Længdespring    
5.6.

Finale A

Finale
5.6.
1Mathilde Zeuthen PedersenMathilde Zeuthen Pedersen ('99)KIF6.05
-0.5
  
 PB
 
5.91 PB
 0.0
5.82
 0.5
  X5.85
 1.7
6.05 PB
 -0.5
  X  
2Nickoline Skifter AndersenNickoline Skifter Andersen ('98)Sparta5.85
0.0
  
 
 
5.56
 0.5
  X  X  X  X5.85
 0.0
  
3Laura TølløseLaura Tølløse ('97)Sparta5.64
+1.5
  
 SB
 
  X  X5.58 SB
 1.9
  X  X5.64 SB
 1.5
  
4Louise Bach MooreLouise Bach Moore ('01)Sparta5.58
-0.9
  
 SB
 
5.41
 -0.6
  X3.53
 1.0
5.58 SB
 -0.9
3.79
 0.8
3.65
 1.3
  
K Kuglestød 4.0 kg    
5.6.

Finale A

Finale
5.6.
1Nickoline Skifter AndersenNickoline Skifter Andersen ('98)Sparta14.26
  
 
 
13.2112.8413.1513.7013.7514.26  
2Amalie Molander PedersenAmalie Molander Pedersen Frederiksberg IF11.00
  
 
 
10.6110.98  –11.0010.4310.74  
K Diskoskast 1.0 kg    
5.6.

Finale A

Finale
5.6.
1Amalie Molander PedersenAmalie Molander Pedersen Frederiksberg IF33.40
  
 
 
31.6132.5133.3833.40  X30.57  
D19 Kuglestød 6.0 kg    
5.6.

Finale A

Finale
5.6.
1David Holst HahnDavid Holst Hahn ('04)Frederiksberg IF11.16
  
 
 
10.8111.10  –10.7011.1611.03  
P19 200 m    
5.6. Vind: +1.3

Finale A

Finale
5.6.Vind: +1.3
1Nanna GrubertNanna Grubert ('04)BAK26.80
  
 
2April Webber SørensenApril Webber Sørensen ('04)Frederiksberg IF27.16
  
 PB
3Annika VintherAnnika Vinther ('04)Helsingør IF27.35
  
 PB
4Alma Rath AndersenAlma Rath Andersen ('04)Køge Atletik27.37
  
 PB
P19 Højdespring    
4.6.

Finale A

Finale
4.6.
Kathrine Holst HahnKathrine Holst Hahn ('04)Frederiksberg IF NH
  
 
 
1.20
  r
       
P19 Længdespring    
5.6.

Finale A

Finale
5.6.
1Josefine Skifter AndersenJosefine Skifter Andersen ('03)DELTA6.00
+0.3
  
 PB
 
5.88 PB
 0.0
5.82
 1.0
  X6.00 PB
 0.3
  X5.67
 0.9
  
2Nanna GrubertNanna Grubert ('04)BAK5.63
-1.7
  
 PB
 
  X5.43 SB
 1.5
  X5.63 PB
 -1.7
5.28
 2.0
5.35
 0.0
  
3Kathrine Holst HahnKathrine Holst Hahn ('04)Frederiksberg IF5.31
+1.0
  
 
 
5.27
 1.2
5.31
 1.0
  X  X  X  X  
4Amalie ThraneAmalie Thrane ('03)BAC5.23
+1.3
  
 PB
 
5.08 SB
 0.0
  X3.64
 0.0
5.00
 1.7
4.94
 0.0
5.23 PB
 1.3
  
5Ida Marie Skøt-NielsenIda Marie Skøt-Nielsen ('04)HGATM 4.70
+1.5
  
 SB
 
  X  X4.65 SB
 1.1
  X  –4.70 SB
 1.5
  
P19 Kuglestød 4.0 kg    
5.6.

Finale A

Finale
5.6.
1Josefine Skifter AndersenJosefine Skifter Andersen ('03)DELTA10.95
  
 SB
 
10.65 SB10.95 SB10.8910.3210.7010.20  
D17 100 m    
4.6. Vind: -1.0

Finale A

Finale
4.6.Vind: -1.0
1Anyel WeisAnyel Weis ('06)Sparta11.44
  
 SB
2Frederik Dahl LarsenFrederik Dahl Larsen ('06)Frederiksberg IF11.71
  
 PB
3Kasper Libak RasmussenKasper Libak Rasmussen ('06)BAC12.62
  
 PB
1Anyel WeisAnyel Weis ('06)Sparta11.64
q
  
 
2Frederik Dahl LarsenFrederik Dahl Larsen ('06)Frederiksberg IF11.84
q
  
 =SB
3Rumle Flindt-EgebakRumle Flindt-Egebak ('06)BAC12.02
q
  
 SB
4Kasper Libak RasmussenKasper Libak Rasmussen ('06)BAC12.69
q
  
 PB
Tobias Lykke NørgaardTobias Lykke Nørgaard ('06)Sparta DNF
  
 
D17 200 m    
5.6. Vind: +0.8

Finale A

Finale
5.6.Vind: +0.8
1Christian AnderssonChristian Andersson ('06)Greve Atletik22.67
  
 PB
2Villads Fredsted AndersenVillads Fredsted Andersen ('06)Frederiksberg IF23.09
  
 PB
3Rumle Flindt-EgebakRumle Flindt-Egebak ('06)BAC24.68
  
 PB
4Mikkel Panduro JohanssonMikkel Panduro Johansson ('06)Helsingør IF26.50
  
 PB
D17 Længdespring    
5.6.

Finale A

Finale
5.6.
1Anyel WeisAnyel Weis ('06)Sparta6.77
0.0
  
 PB
 
  X  X6.77
 0.0
  X  X  X  
2Lance Christian AaboLance Christian Aabo ('06)HGATM 6.39
+1.6
  
 PB
 
  X6.18 PB
 1.1
6.37 PB
 1.1
  X  X6.39 PB
 1.6
  
3Kasper Libak RasmussenKasper Libak Rasmussen ('06)BAC5.53
-1.6
  
 PB
 
5.38
 2.2
  X5.41 PB
 0.7
  X5.53 PB
 -1.6
  X  
4Mikkel Panduro JohanssonMikkel Panduro Johansson ('06)Helsingør IF4.47
0.0
  
 PB
 
4.45 PB
 -0.8
4.14
 0.0
4.47 PB
 0.0
4.14
 -0.2
3.86
 0.0
4.03
 1.9
  
D17 Spydkast 700 gram    
4.6.

Finale A

Finale
4.6.
1Kasper Schimmell SmithKasper Schimmell Smith ('05)Sparta36.83
  
 PB
 
36.33 PB34.5635.9032.6136.83 PB33.89  
P17 100 m    
4.6. Vind: -0.8

Finale A

Finale
4.6.Vind: -0.8
1Anna PedersenAnna Pedersen ('05)Sparta12.81
  
 
2Ashley GnanogohAshley Gnanogoh ('05)BAK13.02
  
 SB
3Signe Juhl LaursenSigne Juhl Laursen ('05)Sparta14.50
  
 SB
P17 200 m    
5.6. Vind: -1.4

Finale A

Finale
5.6.Vind: -1.4
1Sille Kurylak HansenSille Kurylak Hansen ('06)IK Hellas25.91
  
 PB
2Filippa RougFilippa Roug ('05)BAK26.43
  
 PB
3Stine Baandrup TindbækStine Baandrup Tindbæk ('05)BAK27.33
  
 
4Frida RevallFrida Revall ('06)Greve Atletik28.96
  
 SB
P17 Højdespring    
4.6.

Finale A

Finale
4.6.
1Isabel Josefina B. FarupIsabel Josefina B. Farup ('05)Holte Atletik1.63
  
 SB
 
1.48
  O
1.51
  O
1.54
  O
1.57
  O
1.60 SB
 XO
1.63 SB
  O
1.66
XXX
 
2Lydia Kure FriisLydia Kure Friis ('06)Frederiksberg IF1.54
  
 
 
1.45
  O
1.48
  O
1.51
 XO
1.54
XXO
1.57
XXX
   
3Rosa PoulsenRosa Poulsen ('06)Holte Atletik1.48
  
 
 
1.35
  O
1.40
  O
1.45
  O
1.48
XXO
1.51
XXX
   
P17 Længdespring    
5.6.

Finale A

Finale
5.6.
1Filippa RougFilippa Roug ('05)BAK5.31
+0.9
  
 PB
 
  X5.30 PB
 -0.6
  X  X  X5.31 PB
 0.9
  
2Stine Baandrup TindbækStine Baandrup Tindbæk ('05)BAK5.29
0.0
  
 PB
 
  X4.26
 0.0
5.22
 0.1
5.03
 0.2
5.29 PB
 0.0
4.88
 1.1
  
P17 Kuglestød 3.0 kg    
5.6.

Finale A

Finale
5.6.
1Nynne Gaarde HøgsbroNynne Gaarde Høgsbro ('06)Frederiksberg IF10.51
  
 PB
 
10.33 PB10.3210.2610.51 PB9.479.85  
2Rosa PoulsenRosa Poulsen ('06)Holte Atletik9.44
  
 
 
8.498.659.009.359.449.35  
3Laura CzubaLaura Czuba ('06)Køge Atletik9.00
  
 
 
8.499.008.768.428.828.53  
P17 Diskoskast 1.0 kg    
5.6.

Finale A

Finale
5.6.
1Laura CzubaLaura Czuba ('06)Køge Atletik28.77
  
 PB
 
28.77 PB28.5823.6328.0628.77 =PB  X  
2Nynne Gaarde HøgsbroNynne Gaarde Høgsbro ('06)Frederiksberg IF26.01
  
 PB
 
18.69 PB  X24.45 PB26.01 PB23.8518.69  
P17 Spydkast 500 gram    
4.6.

Finale A

Finale
4.6.
1Rosa PoulsenRosa Poulsen ('06)Holte Atletik19.42
  
 SB
 
19.42 SB16.7719.2119.2518.8115.85  
D15 100 m    
4.6. Vind: -1.0

Finale A

Finale
4.6.Vind: -1.0
1Nikolaj KrügerNikolaj Krüger ('07)Sparta11.76
  
 
2Nicklas Gravgaard NielsenNicklas Gravgaard Nielsen ('07)Roar Atletik11.80
  
 PB
3August Skytte ChristensenAugust Skytte Christensen ('07)BAK12.07
  
 
4Christoffer Banke JørgensenChristoffer Banke Jørgensen ('07)HGATM 12.21
  
 
5Oliver MikkelsenOliver Mikkelsen ('08)Sparta12.34
  
 
Carl Bäckström NielsenCarl Bäckström Nielsen ('07)Amager AC DNF
  
 
Indledende heats4.6.
Indledende 1
4.6. Vind: +0.3
4.6.Vind: +0.3
1Carl Bäckström NielsenCarl Bäckström Nielsen ('07)Amager AC11.39
Q
  
 
2Nicklas Gravgaard NielsenNicklas Gravgaard Nielsen ('07)Roar Atletik11.82
q
  
 PB
3Christoffer Banke JørgensenChristoffer Banke Jørgensen ('07)HGATM 12.11
q
  
 PB
4Tristan TrzecieskiTristan Trzecieski ('07)Amager AC13.43
q
  
 PB
5William UldahlWilliam Uldahl ('08)HVRunners14.00
  
 PB
Indledende 2
4.6. Vind: +0.7
4.6.Vind: +0.7
1Nikolaj KrügerNikolaj Krüger ('07)Sparta11.65
Q
  
 PB
2August Skytte ChristensenAugust Skytte Christensen ('07)BAK12.05
q
  
 
3Oliver MikkelsenOliver Mikkelsen ('08)Sparta12.18
q
  
 PB
4Sebastian NowotnySebastian Nowotny ('08)Amager AC12.60
q
  
 PB
D15 200 m    
5.6. Vind: -1.2

Finale A

Finale
5.6.Vind: -1.2
1Nicklas Gravgaard NielsenNicklas Gravgaard Nielsen ('07)Roar Atletik24.29
  
 PB
2Sebastian NowotnySebastian Nowotny ('08)Amager AC26.22
  
 PB
3Lucas Levring JakobsenLucas Levring Jakobsen ('07)Helsingør IF26.78
  
 PB
4Mads Augustinus RasmussenMads Augustinus Rasmussen ('08)Sparta29.72
  
 PB
Finale B
5.6. Vind: -0.9
5.6.Vind: -0.9
1Carl Bäckström NielsenCarl Bäckström Nielsen ('07)Amager AC23.22
  
 PB
2Christoffer Banke JørgensenChristoffer Banke Jørgensen ('07)HGATM 24.26
  
 PB
3Oliver MikkelsenOliver Mikkelsen ('08)Sparta24.77
  
 PB
4Sebastian BaanSebastian Baan ('07)Helsingør IF25.39
  
 
D15 800 m    
5.6.

Finale A

Finale
5.6.
1Christoffer Banke JørgensenChristoffer Banke Jørgensen ('07)HGATM 2:07.88
  
 
2Lucas Levring JakobsenLucas Levring Jakobsen ('07)Helsingør IF2:31.36
  
 PB
3Mads Augustinus RasmussenMads Augustinus Rasmussen ('08)Sparta2:32.71
  
 
D15 1500 m    
4.6.

Finale A

Finale
4.6.
1Magnus Abildgaard KofoedMagnus Abildgaard Kofoed ('09)Fremad Holbæk4:32.22
  
 PB
2William Kragholm NørsøllerWilliam Kragholm Nørsøller ('07)Blovstrød Løverne4:46.08
  
 PB
3Stefan GogoticStefan Gogotic ('09)HVRunners4:47.97
  
 PB
4August OlanderAugust Olander ('08)Frederiksberg IF4:48.06
  
 PB
5Carl Torpdahl HansenCarl Torpdahl Hansen ('08)Frederiksberg IF4:54.12
  
 PB
6William UldahlWilliam Uldahl ('08)HVRunners5:36.90
  
 PB
D15 Højdespring    
4.6.

Finale A

Finale
4.6.
1August Skytte ChristensenAugust Skytte Christensen ('07)BAK1.80
  
 PB
 
1.53
  O
1.56
  O
1.59
  O
1.62
  O
1.65
  O
1.68
  O
1.71 PB
  O
1.74 PB
  O
1.77 PB
  O
1.80 PB
  O
1.83
XXX
     
2Oliver MikkelsenOliver Mikkelsen ('08)Sparta1.65
  
 
 
1.53
  O
1.56
  O
1.59
  O
1.62
  O
1.65
  O
1.68
XXX
  
3Tristan TrzecieskiTristan Trzecieski ('07)Amager AC1.56
  
 PB
 
1.38 PB
  O
1.41 PB
  O
1.44 PB
  O
1.47 PB
  O
1.50 PB
  O
1.53 PB
  O
1.56 PB
XXO
1.59
XXX
4Sebastian NowotnySebastian Nowotny ('08)Amager AC1.50
  
 PB
 
1.30 PB
  O
1.35 PB
  O
1.38 PB
  O
1.41 PB
  O
1.44 PB
 XO
1.47 PB
  O
1.50 PB
XXO
1.53
XXX
D15 Længdespring    
5.6.

Finale A

Finale
5.6.
1Carl Bäckström NielsenCarl Bäckström Nielsen ('07)Amager AC6.26
0.0
  
 PB
 
6.01 PB
 1.3
5.93
 1.2
6.02 PB
 0.0
4.68
 2.2
6.26 PB
 0.0
6.21
 0.0
  
2Oliver MikkelsenOliver Mikkelsen ('08)Sparta6.16
+0.8
  
 PB
 
5.88
 2.3
6.08 PB
 0.1
6.11 PB
 0.0
6.04
 0.0
6.11 =PB
 0.0
6.16 PB
 0.8
  
3August Skytte ChristensenAugust Skytte Christensen ('07)BAK6.08
0.0
  
 PB
 
5.90
 2.3
5.80
 1.6
  X5.88
 0.1
6.06 PB
 1.5
6.08 PB
 0.0
  
4Sebastian BaanSebastian Baan ('07)Helsingør IF5.26
+0.3
  
 PB
 
5.25
 0.0
5.26
 0.3
  X5.13
 -1.3
5.16
 0.1
4.96
 -0.9
  
5Sebastian NowotnySebastian Nowotny ('08)Amager AC4.97
+1.6
  
 PB
 
4.97 PB
 1.6
4.88
 0.7
4.80
 0.9
4.82
 1.6
  X  X  
6Lucas Levring JakobsenLucas Levring Jakobsen ('07)Helsingør IF4.76
-1.0
  
 PB
 
4.30
 0.5
4.49 SB
 1.2
  –  –4.51 SB
 0.0
4.76 PB
 -1.0
  
D15 Kuglestød 4.0 kg    
5.6.

Finale A

Finale
5.6.
1Tristan TrzecieskiTristan Trzecieski ('07)Amager AC9.36
  
 
 
9.199.369.238.868.90  X  
2Oliver MikkelsenOliver Mikkelsen ('08)Sparta8.45
  
 
 
8.45  –8.00  –  –  –  
D15 Spydkast 600 gram    
4.6.

Finale A

Finale
4.6.
1Tristan TrzecieskiTristan Trzecieski ('07)Amager AC40.00
  
 PB
 
32.9340.00 PB  X35.81  X35.90  
2Oliver MikkelsenOliver Mikkelsen ('08)Sparta34.91
  
 PB
 
29.0829.6234.91 PB24.93  –   
P15 100 m    
4.6. Vind: -2.5

Finale A

Finale
4.6.Vind: -2.5
1Sarah Jansteen EskesenSarah Jansteen Eskesen ('07)BAK12.79
  
 
2Frederikke LundbergFrederikke Lundberg ('07)BAK13.22
  
 
3Asta Marie Holck HansenAsta Marie Holck Hansen ('07)Frederiksberg IF13.62
  
 SB
4Vilma Viggers FabildVilma Viggers Fabild ('08)Frederiksberg IF13.74
  
 
5Queen RiegeQueen Riege ('08)Sparta13.94
  
 PB
6Bianca BaanBianca Baan ('07)Sparta14.18
  
 
7Louise Lehman JensenLouise Lehman Jensen ('08)Frederiksberg IF14.73
  
 
8Annika AqraouAnnika Aqraou ('07)Frederiksberg IF14.76
  
 
Indledende heats4.6.
Indledende 1
4.6. Vind: -0.9
4.6.Vind: -0.9
1Sarah Jansteen EskesenSarah Jansteen Eskesen ('07)BAK12.74
Q
  
 SB
2Vilma Viggers FabildVilma Viggers Fabild ('08)Frederiksberg IF13.72
q
  
 PB
3Bianca BaanBianca Baan ('07)Sparta13.97
q
  
 PB
4Annika AqraouAnnika Aqraou ('07)Frederiksberg IF14.60
q
  
 SB
5Gertrud Sander ClausenGertrud Sander Clausen ('08)Frederiksberg IF14.70
  
 PB
Indledende 2
4.6. Vind: +0.7
4.6.Vind: +0.7
1Frederikke LundbergFrederikke Lundberg ('07)BAK13.16
Q
  
 PB
2Asta Marie Holck HansenAsta Marie Holck Hansen ('07)Frederiksberg IF13.67
q
  
 SB
3Queen RiegeQueen Riege ('08)Sparta14.05
q
  
 PB
4Louise Lehman JensenLouise Lehman Jensen ('08)Frederiksberg IF14.55
q
  
 PB
5Filippa RedestamFilippa Redestam ('08)Helsingør IF15.13
  
 SB
P15 200 m    
5.6. Vind: +0.8

Finale A

Finale
5.6.Vind: +0.8
1Sarah Jansteen EskesenSarah Jansteen Eskesen ('07)BAK26.43
  
 SB
2Asta Marie Holck HansenAsta Marie Holck Hansen ('07)Frederiksberg IF28.25
  
 SB
3Vilma Viggers FabildVilma Viggers Fabild ('08)Frederiksberg IF28.45
  
 PB
4Louise Lehman JensenLouise Lehman Jensen ('08)Frederiksberg IF29.35
  
 
5Melanie Isabella JørgensenMelanie Isabella Jørgensen ('07)Frederiksberg IF32.30
  
 PB
P15 Højdespring    
4.6.

Finale A

Finale
4.6.
1Celina C.S. JensenCelina C.S. Jensen ('07)Amager AC1.62
  
 
 
1.44
 XO
1.47
  O
1.53
  O
1.56
 XO
1.59
  O
1.62
XXO
1.65
  Xr
 
2Louise Lehman JensenLouise Lehman Jensen ('08)Frederiksberg IF1.53
  
 PB
 
1.35
  O
1.38
  O
1.41
  O
1.44
  O
1.47 =SB
  O
1.50 =PB
XXO
1.53 PB
 XO
1.56
XXX
3Clara VejlgaardClara Vejlgaard ('08)Sparta1.50
  
 
 
1.41
  O
1.44
  O
1.47
  O
1.50
 XO
1.53
XXX
   
P15 Længdespring    
5.6.

Finale A

Finale
5.6.
1Frederikke LundbergFrederikke Lundberg ('07)BAK5.30
-0.3
  
 PB
 
5.10 PB
 0.0
4.90
 1.7
4.87
 1.4
5.30 PB
 -0.3
5.11
 1.1
5.17
 1.0
  
2Celina C.S. JensenCelina C.S. Jensen ('07)Amager AC5.26
+1.5
  
 PB
 
4.88
 1.9
5.01
 0.1
5.06
 -0.6
5.14 =PB
 0.1
5.26 PB
 1.5
5.11
 1.0
  
3Esther FalckEsther Falck ('08)Sparta5.10
+1.7
  
 SB
 
5.10 PB
 1.7
4.81
 0.7
5.05
 0.6
  X  X  X  
4Amalie Sofie NielsenAmalie Sofie Nielsen ('07)Sparta5.00
0.0
  
 PB
 
4.68
 0.7
  X5.00 PB
 0.0
4.85
 1.6
4.94
 0.0
4.93
 0.7
  
5Queen RiegeQueen Riege ('08)Sparta4.90
0.0
  
 PB
 
4.31
 1.5
4.90 PB
 0.0
4.65
 1.5
4.86
 0.0
  X4.44
 2.1
  
6Vilma Viggers FabildVilma Viggers Fabild ('08)Frederiksberg IF4.87
0.0
  
 PB
 
4.46
 1.1
4.61
 0.0
4.82 PB
 0.3
4.80
 -0.8
4.87 PB
 0.0
4.76
 0.9
  
7Asta Marie Holck HansenAsta Marie Holck Hansen ('07)Frederiksberg IF4.77
+1.9
  
 PB
 
4.40
 0.0
4.45
 0.0
4.77 PB
 1.9
  X4.59
 0.3
4.66
 1.3
  
8Louise Lehman JensenLouise Lehman Jensen ('08)Frederiksberg IF4.65
0.0
  
 PB
 
4.52 PB
 0.8
4.65 PB
 0.0
3.54
 2.0
4.29
 -1.0
4.49
 -1.0
4.44
 1.6
  
9Annika AqraouAnnika Aqraou ('07)Frederiksberg IF4.06
-0.2
  
 SB
 
3.60 SB
 0.2
4.06 SB
 -0.2
3.72
 0.7
     
10Gertrud Sander ClausenGertrud Sander Clausen ('08)Frederiksberg IF4.02
-1.4
  
 PB
 
  X4.02 PB
 -1.4
  X     
11Melanie Isabella JørgensenMelanie Isabella Jørgensen ('07)Frederiksberg IF4.00
+1.2
  
 PB
 
4.00 PB
 1.2
  X3.80
 1.5
     
12Esther MansaEsther Mansa ('07)Køge Atletik3.67
+1.7
  
 PB
 
3.67 PB
 1.7
3.54
 1.0
  X     
P15 Kuglestød 3.0 kg    
5.6.

Finale A

Finale
5.6.
1Amalie Sofie NielsenAmalie Sofie Nielsen ('07)Sparta11.69
  
 PB
 
7.71  X11.5711.69 PB10.0711.21  
2Louise Lehman JensenLouise Lehman Jensen ('08)Frederiksberg IF8.87
  
 
 
8.118.758.618.878.848.28  
3Filippa RedestamFilippa Redestam ('08)Helsingør IF8.67
  
 PB
 
8.328.588.348.288.118.67 PB  
4Silke Marie Bach MadsenSilke Marie Bach Madsen ('08)Amager AC8.67
  
 
 
8.008.197.768.677.998.45  
5Clara VejlgaardClara Vejlgaard ('08)Sparta8.21
  
 PB
 
8.21 PB7.797.757.548.038.03  
6Gertrud Sander ClausenGertrud Sander Clausen ('08)Frederiksberg IF7.54
  
 PB
 
6.42 PB6.81 PB5.846.396.687.54 PB  
P15 Diskoskast 0.75 kg    
5.6.

Finale A

Finale
5.6.
1Filippa RedestamFilippa Redestam ('08)Helsingør IF23.02
  
 
 
13.6016.9221.6423.0221.25  X  
P15 Spydkast 500 gram    
4.6.

Finale A

Finale
4.6.
1Louise Lehman JensenLouise Lehman Jensen ('08)Frederiksberg IF30.80
  
 PB
 
28.2326.2729.9030.80 PB30.1628.85  
2Filippa RedestamFilippa Redestam ('08)Helsingør IF27.88
  
 PB
 
22.4527.88 PB25.8226.00  X23.59  
D13 80 m    
4.6. Vind: +1.2

Finale A

Finale
4.6.Vind: +1.2
1Daniel NielsenDaniel Nielsen ('09)Glostrup IC10.23
  
 
2August Herring JensenAugust Herring Jensen ('09)Frederiksberg IF10.93
  
 PB
3Balder BreinholstBalder Breinholst ('10)Amager AC11.31
  
 =PB
4Raphaël StefaniRaphaël Stefani ('09)Sparta11.43
  
 PB
5Samuel Grønlund BrixSamuel Grønlund Brix ('09)Sparta11.88
  
 
6Carl Philip GlastrupCarl Philip Glastrup ('10)Frederiksberg IF11.90
  
 PB
Indledende heats4.6.
Indledende 1
4.6. Vind: -0.5
4.6.Vind: -0.5
1Daniel NielsenDaniel Nielsen ('09)Glostrup IC10.23
Q
  
 
2Balder BreinholstBalder Breinholst ('10)Amager AC11.31
q
  
 =PB
3Raphaël StefaniRaphaël Stefani ('09)Sparta11.68
q
  
 PB
4Carl Philip GlastrupCarl Philip Glastrup ('10)Frederiksberg IF11.93
q
  
 PB
Indledende 2
4.6. Vind: +0.6
4.6.Vind: +0.6
1August Herring JensenAugust Herring Jensen ('09)Frederiksberg IF11.05
Q
  
 PB
2Asger Johan Eggebrecht GludAsger Johan Eggebrecht Glud ('09)Helsingør IF11.29
q
  
 
3Vagn BjørnVagn Bjørn ('10)Amager AC11.80
q
  
 PB
4Samuel Grønlund BrixSamuel Grønlund Brix ('09)Sparta11.97
q
  
 
5Stefan GogoticStefan Gogotic ('09)HVRunners12.09
  
 PB
6Pablo OrellanaPablo Orellana ('09)Sparta12.10
  
 
D13 200 m    
5.6. Vind: +1.9

Finale A

Finale
5.6.Vind: +1.9
1Raphaël StefaniRaphaël Stefani ('09)Sparta29.04
  
 PB
2Carl Philip GlastrupCarl Philip Glastrup ('10)Frederiksberg IF30.97
  
 PB
Vagn BjørnVagn Bjørn ('10)Amager AC DNF
  
 
Finale B
5.6. Vind: +1.6
5.6.Vind: +1.6
1Daniel NielsenDaniel Nielsen ('09)Glostrup IC25.83
  
 PB
2Albert RedestamAlbert Redestam ('10)Helsingør IF27.11
  
 PB
3August Herring JensenAugust Herring Jensen ('09)Frederiksberg IF27.67
  
 PB
4Balder BreinholstBalder Breinholst ('10)Amager AC29.12
  
 PB
D13 600 m    
5.6.

Finale A

Finale
5.6.
1Magnus Abildgaard KofoedMagnus Abildgaard Kofoed ('09)Fremad Holbæk1:33.40
  
 
2Kasper GranlundKasper Granlund ('09)Greve Atletik1:55.35
  
 SB
3Otto QvistOtto Qvist ('10)Amager AC2:05.46
  
 PB
D13 Højdespring    
4.6.

Finale A

Finale
4.6.
1Vagn BjørnVagn Bjørn ('10)Amager AC1.37
  
 
 
1.20
  O
1.25
  O
1.28
  O
1.31
  O
1.34
  O
1.37
  O
1.40
XXX
 
2Balder BreinholstBalder Breinholst ('10)Amager AC1.34
  
 
 
1.20
  O
1.25
  O
1.28
  O
1.31
  O
1.34
  O
1.37
XXX
  
3Samuel Grønlund BrixSamuel Grønlund Brix ('09)Sparta1.34
  
 
 
1.20
  O
1.25
  O
1.28
  O
1.31
 XO
1.34
 XO
1.37
XXX
  
4Oskar Søttrup DinesenOskar Søttrup Dinesen ('09)BAK1.28
  
 
 
1.20
  O
1.25
  O
1.28
  O
1.31
XXX
    
5Carl Philip GlastrupCarl Philip Glastrup ('10)Frederiksberg IF1.25
  
 =PB
 
1.10 SB
  O
1.15 =PB
  O
1.20 PB
XXO
1.25 PB
  O
1.28
XXX
   
D13 Længdespring 1 m zone    
5.6.

Finale A

Finale
5.6.
1Daniel NielsenDaniel Nielsen ('09)Glostrup IC5.35
-0.9
  
 
 
5.26
 -1.4
5.30
 -1.6
5.23
 0.0
5.35
 -0.9
  X  X  
2Albert RedestamAlbert Redestam ('10)Helsingør IF4.70
-0.8
  
 
 
4.67
 -1.9
  X4.70
 -0.8
4.65
 -0.9
  X4.15
 0.0
  
3Raphaël StefaniRaphaël Stefani ('09)Sparta4.69
-0.3
  
 
 
4.16
 -0.9
4.55
 0.0
4.67
 -1.1
4.60
 -1.9
4.61
 -1.5
4.69
 -0.3
  
4Oskar Søttrup DinesenOskar Søttrup Dinesen ('09)BAK4.65
-0.6
  
 PB
 
4.50 PB
 0.0
4.35
 -1.7
4.18
 -0.4
4.65 PB
 -0.6
4.39
 -2.0
4.56
 -1.7
  
5August Herring JensenAugust Herring Jensen ('09)Frederiksberg IF4.60
-0.9
  
 
 
4.36
 -0.6
4.44
 -0.5
4.22
 -1.5
4.49
 0.0
4.57
 -1.0
4.60
 -0.9
  
6Balder BreinholstBalder Breinholst ('10)Amager AC4.46
-1.7
  
 
 
4.35
 -1.4
4.46
 -1.7
  –     
7Samuel Grønlund BrixSamuel Grønlund Brix ('09)Sparta4.42
-1.0
  
 
 
4.42
 -1.0
4.34
 -1.5
4.35
 -0.2
4.21
 -0.8
4.22
 -2.0
  X  
8Pablo OrellanaPablo Orellana ('09)Sparta4.41
0.0
  
 PB
 
4.41 PB
 0.0
4.10
 -1.0
4.04
 -1.5
3.99
 0.0
4.26
 -0.6
4.28
 -0.3
  
9Conrad RohdeConrad Rohde ('09)Sparta4.38
0.0
  
 PB
 
4.38 PB
 0.0
4.37
 -1.0
4.36
 -1.2
4.22
 -1.4
4.36
 -1.6
  X  
10Carl Philip GlastrupCarl Philip Glastrup ('10)Frederiksberg IF4.28
-0.8
  
 PB
 
4.28 PB
 -0.8
4.15
 -1.8
4.18
 -0.5
     
11Otto QvistOtto Qvist ('10)Amager AC4.05
-1.0
  
 =PB
 
4.03
 0.0
4.00
 -1.4
4.05 =PB
 -1.0
     
D13 Kuglestød 3.0 kg    
5.6.

Finale A

Finale
5.6.
1Balder BreinholstBalder Breinholst ('10)Amager AC7.75
  
 
 
7.607.597.657.757.397.74  
2Conrad RohdeConrad Rohde ('09)Sparta7.34
  
 PB
 
  X6.97 PB6.757.29 PB6.607.34 PB  
3Samuel Grønlund BrixSamuel Grønlund Brix ('09)Sparta7.33
  
 
 
7.167.016.907.236.827.33  
4Albert RedestamAlbert Redestam ('10)Helsingør IF7.18
  
 PB
 
  X7.18 PB  –     
5Otto QvistOtto Qvist ('10)Amager AC6.49
  
 PB
 
6.02 PB6.09 PB6.45 PB5.896.48 PB6.49 PB  
6Raphaël StefaniRaphaël Stefani ('09)Sparta6.11
  
 PB
 
5.48 PB5.466.11 PB  X5.445.92  
7Kasper K Nuri MøllerKasper K Nuri Møller ('09)Frederiksberg IF4.36
  
 PB
 
3.81 PB4.20 PB4.36 PB  –    
D13 Spydkast 400 gram    
4.6.

Finale A

Finale
4.6.
1Samuel Grønlund BrixSamuel Grønlund Brix ('09)Sparta31.63
  
 
 
25.48  X24.2827.3620.4931.63  
2Balder BreinholstBalder Breinholst ('10)Amager AC26.84
  
 PB
 
25.8426.24 PB26.84 PB  X24.4525.80  
3Kasper K Nuri MøllerKasper K Nuri Møller ('09)Frederiksberg IF12.90
  
 PB
 
12.90 PB11.4910.619.7310.51  –  
P13 80 m    
4.6. Vind: 0.0

Finale A

Finale
4.6.Vind: 0.0
1Alma Børregaard RavnAlma Børregaard Ravn ('09)Sparta10.19
  
 
2Karla Kathrine Viggers FabildKarla Kathrine Viggers Fabild ('10)Frederiksberg IF10.89
  
 PB
3Andrea Winther GlamoclijaAndrea Winther Glamoclija ('10)Sparta11.02
  
 
4Lisa Sofie ChristensenLisa Sofie Christensen ('09)Holte Atletik11.19
  
 
5Ella Kristine Meyer JørgensenElla Kristine Meyer Jørgensen ('10)Frederiksberg IF12.33
  
 
6Franciska TrzecieskiFranciska Trzecieski ('10)Amager AC12.43
  
 
7Elisabeth Gaarde HøgsbroElisabeth Gaarde Høgsbro ('10)Frederiksberg IF12.49
  
 
Indledende heats4.6.
Indledende 1
4.6. Vind: +1.1
4.6.Vind: +1.1
1Alma Børregaard RavnAlma Børregaard Ravn ('09)Sparta10.08
Q
  
 PB
2Lisa Sofie ChristensenLisa Sofie Christensen ('09)Holte Atletik11.10
q
  
 PB
3Franciska TrzecieskiFranciska Trzecieski ('10)Amager AC12.18
q
  
 PB
4Elisabeth Gaarde HøgsbroElisabeth Gaarde Høgsbro ('10)Frederiksberg IF12.29
q
  
 PB
5Thea NordenhofThea Nordenhof ('09)BAK12.68
  
 PB
6Ronja Søegaard DanielsenRonja Søegaard Danielsen ('09)Frederiksberg IF14.46
  
 PB
Indledende 2
4.6. Vind: +1.6
4.6.Vind: +1.6
1Karla Kathrine Viggers FabildKarla Kathrine Viggers Fabild ('10)Frederiksberg IF10.93
Q
  
 
2Andrea Winther GlamoclijaAndrea Winther Glamoclija ('10)Sparta11.03
q
  
 
3Ella Kristine Meyer JørgensenElla Kristine Meyer Jørgensen ('10)Frederiksberg IF12.27
q
  
 
4Laura Lehman JensenLaura Lehman Jensen ('10)Frederiksberg IF12.32
q
  
 PB
5Freja AbildgaardFreja Abildgaard ('10)Fremad Holbæk12.54
  
 
6Dagmar RasmussenDagmar Rasmussen ('09)Frederiksberg IF13.87
  
 PB
P13 200 m    
5.6. Vind: +0.6

Finale A

Finale
5.6.Vind: +0.6
1Ella Kristine Meyer JørgensenElla Kristine Meyer Jørgensen ('10)Frederiksberg IF31.89
  
 PB
2Freja AbildgaardFreja Abildgaard ('10)Fremad Holbæk31.96
  
 
3Eleanor E KlosterborgEleanor E Klosterborg ('09)Frederiksberg IF32.39
  
 PB
Finale B
5.6. Vind: -2.0
5.6.Vind: -2.0
1Alma Børregaard RavnAlma Børregaard Ravn ('09)Sparta26.12
  
 PB
2Karla Kathrine Viggers FabildKarla Kathrine Viggers Fabild ('10)Frederiksberg IF28.22
  
 PB
3Augusta Rath AndersenAugusta Rath Andersen ('09)Køge Atletik29.06
  
 
4Ronja RevallRonja Revall ('09)Greve Atletik30.15
  
 PB
P13 600 m    
5.6.

Finale A

Finale
5.6.
1Karla Kathrine Viggers FabildKarla Kathrine Viggers Fabild ('10)Frederiksberg IF1:58.36
  
 
2Freja AbildgaardFreja Abildgaard ('10)Fremad Holbæk2:06.60
  
 
3Eleanor E KlosterborgEleanor E Klosterborg ('09)Frederiksberg IF2:10.06
  
 PB
P13 Højdespring    
4.6.

Finale A

Finale
4.6.
1Anna Søttrup DinesenAnna Søttrup Dinesen ('09)BAK1.43
  
 =PB
 
1.28
  O
1.31
  O
1.34
  O
1.37
  O
1.40
  O
1.43 =PB
 XO
1.46
XXX
 
2Karla Kathrine Viggers FabildKarla Kathrine Viggers Fabild ('10)Frederiksberg IF1.37
  
 
 
1.25
  O
1.28
  O
1.31
  O
1.34
  O
1.37
  O
1.40
XXX
  
3Franciska TrzecieskiFranciska Trzecieski ('10)Amager AC1.31
  
 
 
1.20
  O
1.25
  O
1.28
  O
1.31
XXO
1.34
XXX
   
4Andrea Winther GlamoclijaAndrea Winther Glamoclija ('10)Sparta1.25
  
 SB
 
1.10
  O
1.15
  O
1.20 =SB
XXO
1.25 SB
  O
1.28
XXX
   
5Laura Lehman JensenLaura Lehman Jensen ('10)Frederiksberg IF1.25
  
 
 
1.10
  O
1.15
  O
1.20
  O
1.25
XXO
1.28
XXX
   
P13 Længdespring 1 m zone    
5.6.

Finale A

Finale
5.6.
1Alma Børregaard RavnAlma Børregaard Ravn ('09)Sparta5.13
-0.5
  
 
 
5.01
 -1.2
5.13
 -0.5
  X5.01
 -0.8
4.82
 -2.7
5.12
 0.6
  
2Karla Kathrine Viggers FabildKarla Kathrine Viggers Fabild ('10)Frederiksberg IF4.90
-0.3
  
 PB
 
4.65
 -0.6
4.50
 -0.2
  X4.71
 -1.5
4.65
 -0.8
4.90 PB
 -0.3
  
3Wilma Caroline NielsenWilma Caroline Nielsen ('10)Sparta4.59
-0.5
  
 
 
4.52
 -1.4
  X4.53
 -1.6
4.55
 -0.2
4.53
 -1.6
4.59
 -0.5
  
4Cecilie ZachariaeCecilie Zachariae ('09)Sparta4.25
-1.8
  
 
 
4.24
 -0.9
4.25
 -1.8
4.01
 -1.1
3.80
 -1.9
3.92
 -1.4
4.15
 -1.0
  
5Franciska TrzecieskiFranciska Trzecieski ('10)Amager AC4.14
0.0
  
 PB
 
4.14
 0.0
4.03
 -0.2
4.09
 -0.8
3.97
 -0.5
  –   
6Eleanor E KlosterborgEleanor E Klosterborg ('09)Frederiksberg IF3.89
-1.2
  
 PB
 
3.76 PB
 -0.3
3.37
 -3.2
3.89 PB
 -1.2
3.66
 0.0
3.64
 -0.8
  –  
7Ella Kristine Meyer JørgensenElla Kristine Meyer Jørgensen ('10)Frederiksberg IF3.79
-0.6
  
 
 
3.71
 0.0
3.79
 -0.6
3.68
 -0.4
3.62
 -0.6
3.57
 0.0
  X  
8Carolina Carvalho PintoCarolina Carvalho Pinto ('10)Sparta3.40
0.0
  
 
 
3.33
 0.0
3.16
 -1.8
2.60
 -1.6
3.40
 0.0
3.26
 -1.7
3.12
 -2.0
  
P13 Kuglestød 2.0 kg    
5.6.

Finale A

Finale
5.6.
1Franciska TrzecieskiFranciska Trzecieski ('10)Amager AC11.99
  
 PB
 
11.0710.7811.9910.6911.1611.68  
2Laura Lehman JensenLaura Lehman Jensen ('10)Frederiksberg IF8.35
  
 
 
8.358.268.347.708.277.65  
3Ella Kristine Meyer JørgensenElla Kristine Meyer Jørgensen ('10)Frederiksberg IF8.15
  
 PB
 
7.93 PB7.647.857.838.15 PB7.96  
4Wilma Caroline NielsenWilma Caroline Nielsen ('10)Sparta7.68
  
 SB
 
6.677.687.546.916.647.60  
5Cecilie ZachariaeCecilie Zachariae ('09)Sparta7.55
  
 
 
7.556.967.006.967.087.31  
P13 Spydkast 400 gram    
4.6.

Finale A

Finale
4.6.
1Franciska TrzecieskiFranciska Trzecieski ('10)Amager AC24.07
  
 
 
23.3323.1824.0717.0323.9021.63  
2Laura Lehman JensenLaura Lehman Jensen ('10)Frederiksberg IF23.39
  
 PB
 
22.70 PB23.30 PB22.8723.39 PB16.90  X  
3Ella Kristine Meyer JørgensenElla Kristine Meyer Jørgensen ('10)Frederiksberg IF19.49
  
 PB
 
17.72 PB15.6813.8619.17 PB17.4719.49 PB  
4Andrea Winther GlamoclijaAndrea Winther Glamoclija ('10)Sparta17.59
  
 
 
15.9717.5915.9215.2217.2317.55  
5Ronja Søegaard DanielsenRonja Søegaard Danielsen ('09)Frederiksberg IF13.55
  
 PB
 
12.68 PB12.2911.9513.55 PB  X  X  
6Dagmar RasmussenDagmar Rasmussen ('09)Frederiksberg IF10.73
  
 PB
 
10.73 PB  X8.99  X10.489.08  
D11 60 m    
4.6. Vind: +2.1

Finale A

Finale
4.6.Vind: +2.1
1
Alexander Vedel Møller
Alexander Vedel Møller ('12)
Amager AC9.15 w
Q
  
 
1
Alexander Vedel Møller
Alexander Vedel Møller ('12)
Amager AC9.64
  
 
2
August Nicolaisen
August Nicolaisen ('12)
Frederiksberg IF10.25 w
q
  
 
2
August Nicolaisen
August Nicolaisen ('12)
Frederiksberg IF10.77
  
 
D11 400 m    
5.6.

Finale A

Finale
5.6.
1
Alexander Vedel Møller
Alexander Vedel Møller ('12)
Amager AC1:13.88
  
 PB
2
Hviid August
Hviid August ('11)
Frederiksberg IF1:16.29
  
 PB
3
Tobias Abildgaard Kofoed
Tobias Abildgaard Kofoed ('11)
Fremad Holbæk1:16.77
  
 
4
Daniel Hedley Bertelsen
Daniel Hedley Bertelsen ('13)
Frederiksberg IF1:18.30
  
 PB
5
Storm Breinholst
Storm Breinholst ('13)
Amager AC1:19.08
  
 PB
6
Felix Bäckström Nielsen
Felix Bäckström Nielsen ('13)
Amager AC1:19.63
  
 PB
7
August Nicolaisen
August Nicolaisen ('12)
Frederiksberg IF1:22.01
  
 SB
D11 1000 m    
4.6.

Finale A

Finale
4.6.
1Nicolai DahlerupNicolai Dahlerup Frederiksberg IF3:17.32
  
 
2
Tobias Abildgaard Kofoed
Tobias Abildgaard Kofoed ('11)
Fremad Holbæk3:44.92
  
 
3
August Nicolaisen
August Nicolaisen ('12)
Frederiksberg IF3:48.68
  
 PB
4Sophia DahlerupSophia Dahlerup 3:54.09
  
  K Mixed competition
5
Matilde Pinto
Matilde Pinto ('12)
Sparta4:33.50
  
  K Mixed competition
D11 Højdespring    
4.6.

Finale A

Finale
4.6.
1
Jonas Wiese Kofoed-Nielsen
Jonas Wiese Kofoed-Nielsen ('11)
Amager AC1.26
  
 SB
 
1.20
  O
1.23
 XO
1.26 SB
  O
1.29
XXX
    
2
Tobias Abildgaard Kofoed
Tobias Abildgaard Kofoed ('11)
Fremad Holbæk1.23
  
 PB
 
1.00
  O
1.05
  O
1.10
  O
1.15
 XO
1.20 =PB
  O
1.23 PB
 XO
1.26
XXX
 
August Nicolaisen
August Nicolaisen ('12)
Frederiksberg IF NH
  
 
 
1.00
XXX
       
D11 Længdespring 1 m zone    
5.6.

Finale A

Finale
5.6.
1
Alexander Vedel Møller
Alexander Vedel Møller ('12)
Amager AC4.15
+1.5
  
 PB
 
4.084.07
 1.5
4.15 PB
 1.5
3.98
 1.6
3.93
 0.3
4.09
 0.0
  
2
August Nicolaisen
August Nicolaisen ('12)
Frederiksberg IF3.78
+0.2
  
 PB
 
3.78 PB
 0.2
3.76
 0.2
3.73
 0.0
3.59
 1.3
3.63
 1.0
3.38
 0.0
  
3
Hviid August
Hviid August ('11)
Frederiksberg IF3.70
0.0
  
 PB
 
3.69 PB
 1.2
3.59
 2.2
  X3.56
 0.5
3.43
 1.1
3.70 PB
 0.0
  
D11 Kuglestød 2.0 kg    
5.6.

Finale A

Finale
5.6.
1
Mikkel Sterup Abrahamsson
Mikkel Sterup Abrahamsson ('11)
Frederiksberg IF6.92
  
 PB
 
6.00 SB6.55 PB6.69 PB6.636.436.92 PB  
2
Hviid August
Hviid August ('11)
Frederiksberg IF6.37
  
 
 
6.306.375.035.605.135.10  
3
Alexander Vedel Møller
Alexander Vedel Møller ('12)
Amager AC6.24
  
 PB
 
5.69 SB5.676.24 PB4.825.065.26  
4
August Nicolaisen
August Nicolaisen ('12)
Frederiksberg IF6.04
  
 PB
 
4.59 PB5.64 PB5.596.04 PB  X5.50  
P11 60 m    
4.6. Vind: +0.4

Finale A

Finale
4.6.Vind: +0.4
1
Rose Anna Gyring
Rose Anna Gyring ('11)
Køge Atletik8.91
Q
  
 PB
1
Rose Anna Gyring
Rose Anna Gyring ('11)
Køge Atletik9.13
  
 
2
Agnes Petersen
Agnes Petersen ('11)
IK Olympia9.20
q
  
 
2
Agnes Petersen
Agnes Petersen ('11)
IK Olympia9.25
  
 
3
Clara Rosenberg Abrahamsen
Clara Rosenberg Abrahamsen ('11)
Frederiksberg IF9.75
q
  
 PB
3
Clara Rosenberg Abrahamsen
Clara Rosenberg Abrahamsen ('11)
Frederiksberg IF10.07
  
 
4
Sophia Elise Gundelach
Sophia Elise Gundelach ('11)
Frederiksberg IF10.83
q
  
 PB
4
Sophia Elise Gundelach
Sophia Elise Gundelach ('11)
Frederiksberg IF10.84
  
 
5
Emily Jørgensen
Emily Jørgensen ('12)
Frederiksberg IF11.23
q
  
 PB
5
Emily Jørgensen
Emily Jørgensen ('12)
Frederiksberg IF11.55
  
 
6
Alberte Petersen
Alberte Petersen ('12)
IK Olympia11.43
q
  
 PB
6
Alberte Petersen
Alberte Petersen ('12)
IK Olympia11.66
  
 
7
Matilde Pinto
Matilde Pinto ('12)
Sparta11.66
q
  
 PB
7
Matilde Pinto
Matilde Pinto ('12)
Sparta12.39
  
 
P11 400 m    
5.6.

Finale A

Finale
5.6.
1
Sophia Dreyer-Stapput
Sophia Dreyer-Stapput ('11)
Frederiksberg IF1:17.61
  
 
2
Nola Sofia Rahbek Keseler
Nola Sofia Rahbek Keseler ('13)
Frederiksberg IF1:22.66
  
 PB
3
Signe Brehm Larsen
Signe Brehm Larsen ('11)
Frederiksberg IF1:24.90
  
 PB
4
Matilde Pinto
Matilde Pinto ('12)
Sparta1:33.81
  
 PB
P11 Højdespring    
4.6.

Finale A

Finale
4.6.
1
Clara Rosenberg Abrahamsen
Clara Rosenberg Abrahamsen ('11)
Frederiksberg IF1.26
  
 PB
 
1.00 PB
  O
1.05 PB
 XO
1.10 PB
  O
1.15 PB
  O
1.20 PB
XXO
1.23 PB
  O
1.26 PB
 XO
1.29
XXX
2
Rose Anna Gyring
Rose Anna Gyring ('11)
Køge Atletik1.23
  
 PB
 
1.05
  O
1.10
  O
1.15
  O
1.20 PB
 XO
1.23 PB
 XO
1.26
XXX
  
3
Agnes Petersen
Agnes Petersen ('11)
IK Olympia1.10
  
 
 
1.05
  O
1.10
  O
1.15
XXX
     
P11 Længdespring 1 m zone    
5.6.

Finale A

Finale
5.6.
1
Agnes Petersen
Agnes Petersen ('11)
IK Olympia4.02
+1.2
  
 
 
3.78
 0.1
3.90
 1.5
3.76
 0.3
3.64
 0.8
3.91
 1.6
4.02
 1.2
  
2
Sophia Dreyer-Stapput
Sophia Dreyer-Stapput ('11)
Frederiksberg IF3.72
0.0
  
 PB
 
3.72 PB
 0.0
3.64
 1.3
3.69
 1.5
3.64
 0.0
3.71
 0.8
3.51
 -0.2
  
3
Clara Rosenberg Abrahamsen
Clara Rosenberg Abrahamsen ('11)
Frederiksberg IF3.26
0.0
  
 PB
 
  X3.15 PB
 0.0
3.26 PB
 0.0
3.15
 1.0
3.10
 0.1
3.26 =PB
 0.6
  
4
Signe Brehm Larsen
Signe Brehm Larsen ('11)
Frederiksberg IF3.15
0.0
  
 PB
 
3.10 PB
 1.8
3.15 PB
 0.0
3.10
 0.0
2.83
 1.7
2.91
 1.8
3.06
 1.1
  
5
Emily Jørgensen
Emily Jørgensen ('12)
Frederiksberg IF3.04
0.0
  
 PB
 
2.77
 1.7
3.03 PB
 0.0
2.78
 0.0
2.70
 1.7
2.88
 1.6
3.04 PB
 0.0
  
6
Matilde Pinto
Matilde Pinto ('12)
Sparta2.71
0.0
  
 PB
 
2.70 PB
 1.9
2.71 PB
 0.0
  X
 0.0
2.59
 0.0
2.64
 1.3
2.60
 0.3
  
P11 Kuglestød 2.0 kg    
5.6.

Finale A

Finale
5.6.
1
Agnes Petersen
Agnes Petersen ('11)
IK Olympia7.54
  
 PB
 
6.08 PB7.54 PB7.027.446.746.73  
2
Clara Rosenberg Abrahamsen
Clara Rosenberg Abrahamsen ('11)
Frederiksberg IF6.95
  
 
 
6.476.956.836.735.946.92  
3
Sophia Dreyer-Stapput
Sophia Dreyer-Stapput ('11)
Frederiksberg IF5.32
  
 PB
 
5.32 PB  X4.974.885.304.91  
4
Alberte Petersen
Alberte Petersen ('12)
IK Olympia4.93
  
 
 
4.933.934.294.544.894.39  
5
Emily Jørgensen
Emily Jørgensen ('12)
Frederiksberg IF4.73
  
 PB
 
4.73 PB4.274.604.294.614.51  
6
Signe Brehm Larsen
Signe Brehm Larsen ('11)
Frederiksberg IF4.45
  
 
 
3.824.154.454.263.754.15  
7
Matilde Pinto
Matilde Pinto ('12)
Sparta4.41
  
 PB
 
3.704.41 PB4.253.914.164.30  
D9 40 m    
4.6. Vind: -1.1

Finale A

Finale
4.6.Vind: -1.1
1
Storm Breinholst
Storm Breinholst ('13)
Amager AC6.78
  
 SB
2
Alfred Gram
Alfred Gram ('13)
Glostrup IC7.23
  
 PB
3
Laurist Laursen
Laurist Laursen ('14)
Glostrup IC7.47
  
 PB
4
Felix Bäckström Nielsen
Felix Bäckström Nielsen ('13)
Amager AC7.61
  
 PB
5
Eigil Autrup Helgstrand
Eigil Autrup Helgstrand ('15)
Amager AC7.74
  
 PB
D9 Længdespring 1 m zone    
4.6.

Finale A

Finale
4.6.
1
Storm Breinholst
Storm Breinholst ('13)
Amager AC4.11
+1.8
  
 PB
 
4.04
 1.1
4.11 PB
 1.8
3.99
 0.3
     
2
Oskar Kofoed-Nielsen
Oskar Kofoed-Nielsen ('14)
Amager AC3.83
+1.8
  
 PB
 
3.83 PB
 1.8
3.78
 1.3
3.44
 1.3
     
3
Alfred Gram
Alfred Gram ('13)
Glostrup IC3.60
+0.8
  
 PB
 
3.53
 0.7
3.60
 0.8
3.59
 1.4
     
4
Felix Bäckström Nielsen
Felix Bäckström Nielsen ('13)
Amager AC3.29
0.0
  
 PB
 
3.29 PB
 0.0
3.29 =PB
 0.1
3.12
 1.8
     
5
Laurist Laursen
Laurist Laursen ('14)
Glostrup IC3.16
+1.9
  
 PB
 
3.16 PB
 1.9
2.99
 1.4
2.51
 0.0
     
D9 Kuglestød 2.0 kg    
5.6.

Finale A

Finale
5.6.
1
Storm Breinholst
Storm Breinholst ('13)
Amager AC6.76
  
 
 
6.686.766.63  –  –  –  
2
Daniel Hedley Bertelsen
Daniel Hedley Bertelsen ('13)
Frederiksberg IF5.29
  
 PB
 
5.29 PB4.725.02  –  –  –  
D9 Boldkast 145 gram    
4.6.

Finale A

Finale
4.6.
1
Alfred Gram
Alfred Gram ('13)
Glostrup IC38.10
  
 PB
 
33.4531.6638.10     
2
Storm Breinholst
Storm Breinholst ('13)
Amager AC34.81
  
 PB
 
34.81 PB33.5634.79     
3
Oskar Kofoed-Nielsen
Oskar Kofoed-Nielsen ('14)
Amager AC33.55
  
 PB
 
33.53 PB26.1833.55 PB     
4
Laurist Laursen
Laurist Laursen ('14)
Glostrup IC23.19
  
 PB
 
18.72  X23.19     
P9 40 m    
4.6. Vind: +1.2

Finale A

Finale
4.6.Vind: +1.2
1
Nola Sofia Rahbek Keseler
Nola Sofia Rahbek Keseler ('13)
Frederiksberg IF6.76
  
 PB
2
Filuca Thomns
Filuca Thomns ('13)
IK Olympia7.03
  
 PB
3
Selma Lykke Broholt
Selma Lykke Broholt ('13)
Køge Atletik7.72
  
 PB
P9 Længdespring 1 m zone    
4.6.

Finale A

Finale
4.6.
1
Nola Sofia Rahbek Keseler
Nola Sofia Rahbek Keseler ('13)
Frederiksberg IF3.65
+1.2
  
 PB
 
3.65 PB
 1.2
3.44
 1.9
3.61
 0.8
     
2
Filuca Thomns
Filuca Thomns ('13)
IK Olympia3.25
0.0
  
 PB
 
3.25 PB
 0.0
3.04
 1.3
3.24
 1.1
     
3
Selma Lykke Broholt
Selma Lykke Broholt ('13)
Køge Atletik2.83
+1.6
  
 PB
 
2.83 PB
 1.6
2.73
 1.2
2.78
 0.0
     
P9 Kuglestød 2.0 kg    
5.6.

Finale A

Finale
5.6.
1
Nola Sofia Rahbek Keseler
Nola Sofia Rahbek Keseler ('13)
Frederiksberg IF4.49
  
 
 
3.994.044.49  –  –  –  
P9 Boldkast 145 gram    
4.6.

Finale A

Finale
4.6.
1
Filuca Thomns
Filuca Thomns ('13)
IK Olympia30.04
  
 PB
 
30.04 PB29.03  X     
2
Nola Sofia Rahbek Keseler
Nola Sofia Rahbek Keseler ('13)
Frederiksberg IF25.92
  
 PB
 
23.9125.92 PB20.60     
3
Selma Lykke Broholt
Selma Lykke Broholt ('13)
Køge Atletik20.03
  
 
 
20.0318.8719.34     
D7 Længdespring 1 m zone    
4.6.

Finale A

Finale
4.6.
1
Eigil Autrup Helgstrand
Eigil Autrup Helgstrand ('15)
Amager AC2.69
+0.9
  
 =PB
 
2.69 =PB
 0.9
2.47
 0.0
  X     
D7 Boldkast 145 gram    
4.6.

Finale A

Finale
4.6.
1
Eigil Autrup Helgstrand
Eigil Autrup Helgstrand ('15)
Amager AC16.54
  
 PB
 
16.54 PB16.25  X     
K50 Kuglestød 3.0 kg    
5.6.

Finale A

Finale
5.6.
1Christine RedestamChristine Redestam ('72)Helsingør IF9.19
  
 PB
 
9.13 PB8.798.798.569.19 PB8.74  

Seneste resultater

26.11SorøPhønix Open
24.11KøbenhavnKIF 3000m aftenstævne
23.11AalborgAalborg Indoor 1
19.11Korsør DM Cross
12.11RandersRegionsfinalen Vest
29.10RandersNåle-/Regionsstævne Østjylland
11.10EsbjergSidste klubstævne
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og Vægt, senior
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og vægt flere aldersgrupper
8.10HelsingørAfslutningsstævne
8.10SæbySæby open - Diskoskast
8.10SilkeborgKastestævne i Silkeborg
6.10LyngbyKlubstævne i LÆ og TR
5.10HerlevTrespringsstævne
5.10TårnbyKaststævne
5.10AalborgAalborg Outdoor 4
2.10RoskildeRoar Atletiks 10 år jubilæums stævne
2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
2.10GreveKastestævne
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
1.10KøbenhavnDM kapgang, langdistance
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseDM Marathon Masters
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
23‐25.9GreveAfslutningsstævne
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
18.9KøbenhavnDM Halvmarathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9VejenSyd-mesterskaber
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle
31.8HerlevÅbne klubmesterskaber i tre-kamp
30.8HolbækTRACKS - HOLBÆK
30.8ViborgTRACKS - Viborg
28.8AarhusAarhus Springer i Luften 2