Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Tórshavn: Betri Stórkapping 3 4.6.2022
Tórsbreyt

M 400 m    

Finale A

Finale
1Jónas Gunnleivsson IsaksenJónas Gunnleivsson Isaksen ('05)Bragdið51.18
  
 SB
2Tummas SjóvaráTummas Sjóvará ('02)Bragdið52.95
  
 SB
3Leon JohannesenLeon Johannesen ('02)Bragdið54.61
  
 SB
4Andreas Bjarnastein AntoftAndreas Bjarnastein Antoft ('02)Bragdið59.03
  
 SB
5Antoni MajewskiAntoni Majewski ('02)Bragdið / POL1:03.12
  
 PB
6Finnur HansenFinnur Hansen ('01)Bragdið1:04.07
  
 PB
M 1500 m    

Finale A

Finale
1Óðin Jógvansson GlerfossÓðin Jógvansson Glerfoss ('08)Bragdið6:18.05
  
 PB
2Arni JoensenArni Joensen ('08)Hvirlan6:51.27
  
 PB
M Kuglestød 7.26 kg    

Finale A

Finale
1Leon JohannesenLeon Johannesen ('02)Bragdið8.20
  
 PB
 
1.17 SB7.62 SB  X8.00 PB7.748.20 PB  
2Tummas SjóvaráTummas Sjóvará ('02)Bragdið7.40
  
 PB
 
4.13 PB7.40 PB7.186.987.03  X  
K 400 m    

Finale A

Finale
1Maria BiskopstøMaria Biskopstø ('02)Treysti1:01.48
  
 SB
2Oddvør JosephsenOddvør Josephsen ('01)Treysti1:02.75
  
 SB
3Vibeka Eihilt SivertsenVibeka Eihilt Sivertsen ('05)Treysti1:07.25
  
 SB
4Arina Ludvig MichelsenArina Ludvig Michelsen ('05)Bragdið1:13.63
  
 SB
K 1500 m    

Finale A

Finale
1Rebekka FugløRebekka Fuglø ('93)Treysti5:10.20
  
 SB
2Elena E. OlsenElena E. Olsen ('08)Hvirlan6:05.49
  
 PB
3Ai WaagsteinAi Waagstein ('07)Hvirlan6:07.41
  
 PB
4Tabita HvannasteinTabita Hvannastein ('08)Treysti7:04.18
  
 PB
5Sofía HøjgaardSofía Højgaard ('08)Bragdið7:09.64
  
 PB
K Højdespring    

Finale A

Finale
1Teresa Fríðriksdóttir BláhamarTeresa Fríðriksdóttir Bláhamar ('01)Bragdið1.50
  
 SB
 
1.45 SB
  O
1.50 SB
  O
1.55
XXX
     
K Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Lýdia Poula SimonsenLýdia Poula Simonsen ('01)Hvirlan10.04
  
 SB
 
8.58 SB8.80 SB9.54 SB9.91 SB10.04 SB10.01  
2Guðrið Káradóttir PetersenGuðrið Káradóttir Petersen Hvirlan8.19
  
 SB
 
7.32 SB7.63 SB8.19 SB7.287.818.16  
P19 Højdespring    

Finale A

Finale
1Bára Jógvansdóttir GlerfossBára Jógvansdóttir Glerfoss ('03)Bragdið1.45
  
 PB
 
1.25 SB
  O
1.30 SB
  O
1.35 SB
  O
1.40 SB
 XO
1.45 PB
  O
1.48
XXX
  
2Bjørg JensenBjørg Jensen ('03)Bragdið1.30
  
 =PB
 
1.25 SB
 XO
1.30 =PB
  O
1.35
XXX
     
P19 Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Elin NiclasenElin Niclasen ('03)Hvirlan8.41
  
 SB
 
7.90 SB7.748.17 SB8.19 SB8.41 SB7.88  
2Bjørg JensenBjørg Jensen ('03)Bragdið6.61
  
 PB
 
6.60 PB6.61 PB5.726.185.916.32  
D17 Kuglestød 5.0 kg    

Finale A

Finale
1Jónas Gunnleivsson IsaksenJónas Gunnleivsson Isaksen ('05)Bragdið10.72
  
 PB
 
  X9.53 PB10.72 PB7.9710.44  X  
P17 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Kristina Verlandsdóttir HayfieldKristina Verlandsdóttir Hayfield ('05)Hvirlan7.93
  
 PB
 
7.35 PB7.317.38 PB7.93 PB7.687.75  
D15 400 m    

Finale A

Finale
1Óðin Jógvansson GlerfossÓðin Jógvansson Glerfoss ('08)Bragdið1:01.75
  
 SB
2Arni JoensenArni Joensen ('08)Hvirlan1:27.52
  
 PB
D15 Længdespring    

Finale A

Finale
1Óðin Jógvansson GlerfossÓðin Jógvansson Glerfoss ('08)Bragdið4.62
+1.4
  
 PB
 
4.22
 4.7
4.59
 3.0
4.54
 2.3
4.62 PB
 1.4
    
2Arni JoensenArni Joensen ('08)Hvirlan2.99 w
+3.2
  
 
 
2.78
 2.2
2.88
 3.9
2.99
 3.2
2.68 =PB
 1.3
    
D15 Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Óðin Jógvansson GlerfossÓðin Jógvansson Glerfoss ('08)Bragdið7.75
  
 PB
 
6.95 PB7.46 PB7.67 PB7.75 PB    
2Arni JoensenArni Joensen ('08)Hvirlan4.49
  
 PB
 
4.47 PB3.444.49 PB4.48    
P15 400 m    

Finale A

Finale
1Sofía HøjgaardSofía Højgaard ('08)Bragdið1:11.49
  
 PB
2Elena E. OlsenElena E. Olsen ('08)Hvirlan1:12.74
  
 PB
3Ai WaagsteinAi Waagstein ('07)Hvirlan1:15.23
  
 SB
4Hennie Maria SamuelsenHennie Maria Samuelsen ('07)Bragdið1:15.49
  
 PB
5Tabita HvannasteinTabita Hvannastein ('08)Treysti1:22.31
  
 PB
P15 Længdespring    

Finale A

Finale
1Hennie Maria SamuelsenHennie Maria Samuelsen ('07)Bragdið4.12
+1.4
  
 PB
 
3.98 SB
 1.6
4.12 PB
 1.4
4.05
 1.0
4.05
 2.5
    
2Lý PetersenLý Petersen ('07)Treysti3.91
+0.7
  
 PB
 
3.80 PB
 0.3
3.91 PB
 0.7
3.64
 0.0
3.76
 2.5
    
3Elena E. OlsenElena E. Olsen ('08)Hvirlan3.75 w
+2.6
  
 
 
3.67
 1.0
3.56
 0.3
3.72 =PB
 0.1
3.75
 2.6
    
4Sofía HøjgaardSofía Højgaard ('08)Bragdið3.71 w
+2.4
  
 
 
3.42
 1.6
3.51 =PB
 0.3
3.50
 1.2
3.71
 2.4
    
5Ai WaagsteinAi Waagstein ('07)Hvirlan3.25
+1.1
  
 PB
 
3.16 PB
 1.3
3.25 PB
 1.1
3.03
 0.5
3.19
 1.7
    
P15 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Ai WaagsteinAi Waagstein ('07)Hvirlan7.57
  
 SB
 
7.47 SB  X7.57 SB7.41    
2Hennie Maria SamuelsenHennie Maria Samuelsen ('07)Bragdið6.38
  
 PB
 
5.45 PB6.07 PB6.38 PB  X    
3Sofía HøjgaardSofía Højgaard ('08)Bragdið5.88
  
 PB
 
5.88 PB5.655.744.93    
4Lý PetersenLý Petersen ('07)Treysti5.76
  
 
 
5.065.195.76  X    
D13 80 m    
Vind: +4.3

Finale A

Finale
Vind: +4.3
1Óli VangÓli Vang ('10)Bragdið12.21 w
  
 
2William E. S. KruseWilliam E. S. Kruse ('09)Hvirlan12.45 w
  
 
3Jóhan WaagsteinJóhan Waagstein ('10)Hvirlan12.47 w
  
 
4Ørvar á ReynatúgvuØrvar á Reynatúgvu ('10)Bragdið13.38 w
  
 
5Lukas NæsLukas Næs ('10)Hvirlan13.56 w
  
 
D13 1000 m    

Finale A

Finale
1Óli VangÓli Vang ('10)Bragdið3:47.95
  
 PB
2Jóhan WaagsteinJóhan Waagstein ('10)Hvirlan4:02.69
  
 PB
D13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1William E. S. KruseWilliam E. S. Kruse ('09)Hvirlan3.95 w
+2.9
  
 
 
3.95
 2.9
3.54
 2.4
3.95
 2.6
     
2Óli VangÓli Vang ('10)Bragdið3.87 w
+2.5
  
 
 
3.84 =PB
 1.8
3.87
 2.5
3.85
 2.3
     
3Jóhan WaagsteinJóhan Waagstein ('10)Hvirlan3.51 w
+3.4
  
 
 
3.51
 3.4
3.48
 2.7
3.49
 2.9
     
4Lukas NæsLukas Næs ('10)Hvirlan3.37 w
+4.1
  
 
 
3.37
 4.1
3.23
 2.8
3.22
 2.1
     
5Ørvar á ReynatúgvuØrvar á Reynatúgvu ('10)Bragdið3.33
+1.1
  
 PB
 
3.33 PB
 1.1
3.25
 1.5
3.25
 2.3
     
6Baldur PerssonBaldur Persson ('09)Hvirlan2.75 w
+2.4
  
 
 
2.75
 2.4
2.54
 2.4
2.61 PB
 1.9
     
D13 Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
1Jógvan Ingi F. JoensenJógvan Ingi F. Joensen ('09)Hvirlan22.06
  
 PB
 
15.48 SB16.48 SB22.06 PB     
2Jóhan WaagsteinJóhan Waagstein ('10)Hvirlan19.46
  
 PB
 
19.46 PB18.3718.98     
3Gunnar HansenGunnar Hansen ('09)Hvirlan14.34
  
 PB
 
14.34 PB13.3711.20     
4Óli VangÓli Vang ('10)Bragdið12.30
  
 PB
 
12.30 PB7.688.41     
5Baldur PerssonBaldur Persson ('09)Hvirlan11.16
  
 PB
 
  X11.16 PB9.30     
William E. S. KruseWilliam E. S. Kruse ('09)Hvirlan NM
  
 
 
  X  X  X     
P13 80 m    
Vind: +4.7

Finale A

Finale
Vind: +4.7
1Sigrið HansdóttirSigrið Hansdóttir ('10)Bragdið11.61 w
  
 
2Bjalla Beintudóttir DalsgarðBjalla Beintudóttir Dalsgarð ('09)Hvirlan12.07 w
  
 
3Sigga Smæra NæsSigga Smæra Næs ('10)Bragdið12.33 w
  
 
4Guðrið HøgenniGuðrið Høgenni ('10)Bragdið12.59 w
  
 
P13 1000 m    

Finale A

Finale
1Sigrið HansdóttirSigrið Hansdóttir ('10)Bragdið3:17.37
  
 PB
P13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Sigrið HansdóttirSigrið Hansdóttir ('10)Bragdið4.64 w
+5.2
  
 
 
4.52
 4.1
4.62
 5.4
4.64
 5.2
     
2Sigga Smæra NæsSigga Smæra Næs ('10)Bragdið3.80 w
+4.3
  
 
 
3.44
 3.8
3.80
 4.3
3.78
 4.5
     
3Guðrið HøgenniGuðrið Høgenni ('10)Bragdið3.67 w
+4.1
  
 
 
3.67
 4.1
3.54
 3.0
3.63
 4.0
     
4Bjalla Beintudóttir DalsgarðBjalla Beintudóttir Dalsgarð ('09)Hvirlan3.45 w
+4.1
  
 
 
3.45
 4.1
  X3.24
 4.2
     
P13 Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
1Sigrið HansdóttirSigrið Hansdóttir ('10)Bragdið23.51
  
 PB
 
21.95 PB23.36 PB23.51 PB     
2Bjalla Beintudóttir DalsgarðBjalla Beintudóttir Dalsgarð ('09)Hvirlan12.76
  
 PB
 
12.14 PB11.9612.76 PB     
3Guðrið HøgenniGuðrið Høgenni ('10)Bragdið8.24
  
 PB
 
  X  X8.24 PB     
4Sigga Smæra NæsSigga Smæra Næs ('10)Bragdið8.11
  
 PB
 
  X8.11 PB7.72     
D11 80 m    
Vind: +4.7

Finale A

Finale
Vind: +4.7
1
Jákup Thomsen
Jákup Thomsen ('12)
Treysti12.20 w
  
 
2
Óli Skorheim
Óli Skorheim ('11)
Bragdið12.37 w
  
 
3
Hákun Berg Arnholdsson
Hákun Berg Arnholdsson ('12)
Treysti12.40 w
  
 
4
Enni Bjarni Bogason
Enni Bjarni Bogason ('12)
Bragdið13.12 w
  
 
5
Ejler Johannesen
Ejler Johannesen ('11)
Bragdið15.31 w
  
 
D11 800 m    

Finale A

Finale
1
Jákup Thomsen
Jákup Thomsen ('12)
Treysti2:57.87
  
 PB
2
Óli Skorheim
Óli Skorheim ('11)
Bragdið2:59.79
  
 PB
3
Enni Bjarni Bogason
Enni Bjarni Bogason ('12)
Bragdið2:59.81
  
 PB
4
Hákun Berg Arnholdsson
Hákun Berg Arnholdsson ('12)
Treysti3:15.09
  
 PB
5
Ejler Johannesen
Ejler Johannesen ('11)
Bragdið3:43.76
  
 PB
D11 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Jákup Thomsen
Jákup Thomsen ('12)
Treysti3.91 w
+3.7
  
 
 
3.78
 7.5
3.45
 5.2
3.91
 3.7
     
2
Óli Skorheim
Óli Skorheim ('11)
Bragdið3.76 w
+5.0
  
 
 
3.33
 5.2
3.57
 5.1
3.76
 5.0
     
3
Hákun Berg Arnholdsson
Hákun Berg Arnholdsson ('12)
Treysti3.67 w
+2.6
  
 
 
3.67
 2.6
3.34
 4.7
3.41
 6.2
     
4
Enni Bjarni Bogason
Enni Bjarni Bogason ('12)
Bragdið3.12 w
+3.8
  
 
 
2.84
 4.7
2.80
 4.5
3.12
 3.8
     
D11 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Hákun Berg Arnholdsson
Hákun Berg Arnholdsson ('12)
Treysti37.09
  
 
 
34.5037.0930.53     
2
Jákup Thomsen
Jákup Thomsen ('12)
Treysti35.80
  
 PB
 
28.8331.60 PB35.80 PB     
3
Óli Skorheim
Óli Skorheim ('11)
Bragdið23.30
  
 PB
 
22.55 PB10.4023.30 PB     
4
Enni Bjarni Bogason
Enni Bjarni Bogason ('12)
Bragdið21.13
  
 
 
17.6317.1721.13     
P11 80 m    
Vind: +4.0

Finale A

Finale
Vind: +4.0
1
Debora Hvannastein
Debora Hvannastein ('11)
Treysti12.70 w
  
 
2
Ró Apolonia Hansdóttir
Ró Apolonia Hansdóttir ('12)
Bragdið12.83 w
  
 
3
Durita Davidsen
Durita Davidsen ('11)
Treysti13.80 w
  
 
4
Eva Maria Simonsen
Eva Maria Simonsen ('12)
Hvirlan13.94 w
  
 
5
Monika Sigurðsdóttir Vang
Monika Sigurðsdóttir Vang ('11)
Bragdið14.07 w
  
 
6
Vera Vang
Vera Vang ('11)
Bragdið14.19 w
  
 
P11 800 m    

Finale A

Finale
1
Debora Hvannastein
Debora Hvannastein ('11)
Treysti3:06.95
  
 PB
2
Ró Apolonia Hansdóttir
Ró Apolonia Hansdóttir ('12)
Bragdið3:15.12
  
 PB
3
Durita Davidsen
Durita Davidsen ('11)
Treysti3:23.48
  
 SB
4
Monika Sigurðsdóttir Vang
Monika Sigurðsdóttir Vang ('11)
Bragdið3:48.80
  
 PB
5
Vera Vang
Vera Vang ('11)
Bragdið3:49.03
  
 SB
P11 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Ró Apolonia Hansdóttir
Ró Apolonia Hansdóttir ('12)
Bragdið3.41 w
+2.7
  
 
 
3.41
 2.7
3.39
 2.1
3.31
 0.0
     
2
Durita Davidsen
Durita Davidsen ('11)
Treysti3.18
+1.8
  
 PB
 
3.11
 2.5
2.97
 1.3
3.18 PB
 1.8
     
3
Debora Hvannastein
Debora Hvannastein ('11)
Treysti3.01 w
+2.5
  
 
 
2.87
 0.2
2.89
 0.6
3.01
 2.5
     
4
Vera Vang
Vera Vang ('11)
Bragdið2.97
0.0
  
 =PB
 
2.97 =PB
 0.0
2.93
 2.2
2.85
 0.6
     
5
Eva Maria Simonsen
Eva Maria Simonsen ('12)
Hvirlan2.87
+1.4
  
 PB
 
2.40
 2.8
2.87 PB
 1.4
2.73
 1.0
     
6
Monika Sigurðsdóttir Vang
Monika Sigurðsdóttir Vang ('11)
Bragdið2.86 w
+2.5
  
 
 
2.76
 1.5
2.86
 2.5
  X     
P11 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Ró Apolonia Hansdóttir
Ró Apolonia Hansdóttir ('12)
Bragdið27.27
  
 
 
26.8927.2724.73     
2
Monika Sigurðsdóttir Vang
Monika Sigurðsdóttir Vang ('11)
Bragdið26.70
  
 PB
 
22.74  –26.70 PB     
3
Durita Davidsen
Durita Davidsen ('11)
Treysti21.47
  
 PB
 
19.0618.5121.47 PB     
4
Eva Maria Simonsen
Eva Maria Simonsen ('12)
Hvirlan11.73
  
 
 
11.737.3811.23     
5
Vera Vang
Vera Vang ('11)
Bragdið9.03
  
 
 
7.809.038.48     
D9 80 m    
Vind: +4.6

Finale A

Finale
Vind: +4.6
1
Boas Dal Christiansen
Boas Dal Christiansen ('14)
Bragdið13.74 w
  
 
2
Dánial Jacobsen
Dánial Jacobsen ('14)
Bragdið13.95 w
  
 
3
Tummas Eli Geyti
Tummas Eli Geyti ('13)
Hvirlan16.48 w
  
 
4
Tyrni Sølvason
Tyrni Sølvason ('13)
Hvirlan18.44 w
  
 
5
Samuel Weihe
Samuel Weihe ('14)
Bragdið19.11 w
  
 
D9 300 m    

Finale A

Finale
1
Boas Dal Christiansen
Boas Dal Christiansen ('14)
Bragdið1:01.45
  
 PB
2
Dánial Jacobsen
Dánial Jacobsen ('14)
Bragdið1:02.42
  
 PB
3
Samuel Weihe
Samuel Weihe ('14)
Bragdið1:12.29
  
 PB
D9 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Boas Dal Christiansen
Boas Dal Christiansen ('14)
Bragdið2.88 w
+5.0
  
 
 
1.72
 4.9
2.88
 5.0
2.79
 5.7
     
2
Dánial Jacobsen
Dánial Jacobsen ('14)
Bragdið2.44 w
+6.2
  
 
 
2.35
 5.4
2.16
 5.6
2.44
 6.2
     
3
Samuel Weihe
Samuel Weihe ('14)
Bragdið2.20 w
+5.2
  
 
 
  X2.20
 5.2
1.92
 7.3
     
4
Tummas Eli Geyti
Tummas Eli Geyti ('13)
Hvirlan1.82 w
+4.7
  
 
 
1.78
 5.0
1.72
 5.9
1.82
 4.7
     
5
Tyrni Sølvason
Tyrni Sølvason ('13)
Hvirlan1.68 w
+5.9
  
 
 
1.52
 4.7
1.51
 6.5
1.68
 5.9
     
D9 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Boas Dal Christiansen
Boas Dal Christiansen ('14)
Bragdið26.42
  
 PB
 
24.3823.9226.42 PB     
2
Tummas Eli Geyti
Tummas Eli Geyti ('13)
Hvirlan23.98
  
 PB
 
21.90 PB21.7923.98 PB     
3
Samuel Weihe
Samuel Weihe ('14)
Bragdið17.24
  
 PB
 
  X17.24 PB5.99     
4
Dánial Jacobsen
Dánial Jacobsen ('14)
Bragdið16.18
  
 
 
11.7016.188.20     
5
Tyrni Sølvason
Tyrni Sølvason ('13)
Hvirlan7.41
  
 
 
7.207.417.09     
P9 80 m    
Vind: +5.9

Finale A

Finale
Vind: +5.9
1
Heiðrun Vang
Heiðrun Vang ('13)
Bragdið13.34 w
  
 
2
Jóna Berg
Jóna Berg ('13)
Hvirlan14.27 w
  
 
3
Emily Thomsen
Emily Thomsen ('13)
Treysti14.30 w
  
 
4
Alda Akralíð
Alda Akralíð ('13)
Bragdið17.14 w
  
 
P9 300 m    

Finale A

Finale
1
Heiðrun Vang
Heiðrun Vang ('13)
Bragdið1:03.26
  
 PB
2
Emily Thomsen
Emily Thomsen ('13)
Treysti1:04.64
  
 PB
P9 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Heiðrun Vang
Heiðrun Vang ('13)
Bragdið2.89 w
+2.1
  
 
 
2.84
 3.7
2.89
 2.1
2.55
 2.7
     
2
Emily Thomsen
Emily Thomsen ('13)
Treysti2.66 w
+2.8
  
 
 
2.50
 3.8
2.66
 2.8
2.61
 3.1
     
3
Jóna Berg
Jóna Berg ('13)
Hvirlan2.12 w
+2.5
  
 
 
2.05
 4.8
  X2.12
 2.5
     
P9 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Heiðrun Vang
Heiðrun Vang ('13)
Bragdið23.09
  
 
 
19.9222.5623.09     
2
Emily Thomsen
Emily Thomsen ('13)
Treysti22.35
  
 PB
 
22.35 PB18.8518.55     
3
Jóna Berg
Jóna Berg ('13)
Hvirlan17.64
  
 
 
17.6413.8314.85     
4
Alda Akralíð
Alda Akralíð ('13)
Bragdið8.46
  
 PB
 
4.15 PB6.71 PB8.46 PB     
D7 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Jósef Vinter Tummasarson
Jósef Vinter Tummasarson ('15)
Onki felag2.31 w
+4.9
  
 
 
2.31
 4.9
2.05
 2.6
2.02
 3.2
     
2
Harry Fríði Hansson
Harry Fríði Hansson ('15)
Bragdið2.11 w
+3.5
  
 
 
1.76
 3.9
1.87
 2.7
2.11
 3.5
     
P7 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Katrina á Neystabø
Katrina á Neystabø ('16)
Hvirlan2.41 w
+5.1
  
 
 
2.41
 5.1
2.10 =PB
 -6.4
2.04
 5.0
     
2
Frida Bogadóttir
Frida Bogadóttir ('15)
Hvirlan2.32 w
+4.1
  
 
 
2.29
 3.1
2.32
 4.1
2.25
 3.2
     
3
Jana Hammer
Jana Hammer ('15)
Hvirlan2.06 w
+3.8
  
 
 
2.04
 3.3
1.98
 4.2
2.06
 3.8
     
4
Luna Berg
Luna Berg ('16)
Hvirlan1.90 w
+3.7
  
 
 
  –  –1.90
 3.7
     
5
Jemima Hvannastein
Jemima Hvannastein ('15)
Treysti1.88 w
+4.1
  
 
 
1.88
 4.1
1.88
 5.4
1.81
 4.7
     
6
Ranja Terjadóttir
Ranja Terjadóttir ('16)
Hvirlan1.61 w
+4.3
  
 
 
  –  –1.61
 4.3
     
7
Saloma Hvannastein
Saloma Hvannastein ('16)
Treysti1.35 w
+4.6
  
 
 
1.34
 3.9
1.13
 5.2
1.35
 4.6
     
8
Martha Hammer
Martha Hammer ('17)
Hvirlan1.35 w
+4.3
  
 
 
1.22
 4.1
1.35
 4.3
  X     
Bjarta Thomsen
Bjarta Thomsen ('16)
Treysti NM
  
 
 
  X  X
 4.3
  X     
Hanna Atladóttir
Hanna Atladóttir ('15)
Hvirlan NM
  
 
 
  X  X  X     

Seneste resultater

18.8SkiveSkive Torsdagsstævne
18.8FrederiksbergFIF UP-Stævne
17.8RønneViking 10.000m 2022
16.8TårnbyTracks Amager
13‐14.8KøbenhavnSparta Sprintstævne
13‐14.8KøbenhavnDM Mangekamp
13‐14.8KøbenhavnMangekamp U14
13‐14.8KøbenhavnMangekamp D11/P11
12‐14.8TórshavnFM fyri vaksin á Tórsbreyt
10.8KøbenhavnSparta Summer Jump 01
6.8HelsingørSommer spring og kast
6‐7.8AabenraaStævne trænings samling masters
6.8GreveVindsprint
4.8GreveSommerkast III
30.7HelsingørSommerkast
30.7HvidovreSommerkast II
25.7VejleVejlekast 2
23.7RandersPV Camp Stævne
21.7AarhusSommerkast 2
16.7HvidovreSommerkast
14.7AarhusSommerkast 1
13.7Korsør Sommerstævne i forbindelse med besøg fra Motala AIF
10.7København1500 meter med håndstoppede tider
2.7TórshavnFøroyaleikir á Tórsbreyt
1.7AabenraaSommer kast Aabenraa
29.6Skiveskivekast 5-22
28.6VejleVejle Kast
24‐26.6AalborgDM Senior
24.6BallerupFredagskast
22.6Maribo Point stævne
22.6BallerupSommerferiestævne
20.6VibyViby Sprint
19.6EsbjergKast igen
19.6StoholmNVJ Stævne i Stoholm
19.6KøgeKøge Summer Throwing
18.6OdenseOdense Atletik Stangspringsstævne 2
18.6EsbjergRegions-stor-stævne
16.6KøbenhavnCopenhagen Athletics Games
15.6AalborgAalborg Outdoor 2
15.6Skiveskivekast 4-22
15.6HillerødNordsjælland mesterskaberne
14.6KøbenhavnTracks Østerbro
13.6HerlevHerlev High - højde og diskos
13.6Odense2. Nålestævne Odense
13.6Skiveskivekast 3-22
12.6AarhusBestseller Aarhus Halvmarathon
11.6EsbjergEsbjerg kast
11‐12.6HvidovreCopenhagen Open, 10 års jubilæum
10.6RandersDT Masters MIX 2. Runde
10.6BallerupFredags kast
9.6KoldingRegionsstævne
8.6RandersDT Masters 2. Runde
8.6GreveDT master, Sjælland, 2. runde
7.6OdenseMaster Holdkamp
7.6KøbenhavnTRACKS - Østerbro
6.6KøbenhavnRoyal Run Elitemile
4.6OdenseOdense Atletik Stangspring + diskos
4.6TórshavnBetri Stórkapping 3
4‐5.6FrederiksbergEurotrack 2022
4‐5.6RandersVestdanske Mesterskab Ungdom og Senior