Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Skara SWE: Stavhoppstouren 6.6.2022
Sparbanken Arena

M Stangspring    

Finale A

Finale
1
Robin Jacobsson
Robin Jacobsson ('98)
SWE5.00
  
 SB
 
4.70 SB
  O
4.90 SB
  O
5.00 SB
XXO
5.10
XXX
    
2
William Asker
William Asker ('04)
SWE4.90
  
 PB
 
4.60
  O
4.70 =SB
 XO
4.80 SB
  O
4.90 PB
  O
5.00
XXX
   
3
Rasmus Carlsson
Rasmus Carlsson ('88)
SWE4.90
  
 SB
 
4.60 SB
  O
4.70 SB
  O
4.80 SB
  O
4.90 SB
 XO
5.00
XXX
   
4
Teodor Borgius
Teodor Borgius ('03)
SWE4.90
  
 PB
 
4.60
 XO
4.80
  O
4.90 PB
 XO
5.00
XXX
    
5
Linus Jönsson
Linus Jönsson ('05)
SWE4.80
  
 SB
 
4.60
  O
4.70 SB
  O
4.80 SB
  O
4.90
XXX
    
6
Carl Sténson
Carl Sténson ('93)
SWE4.80
  
 SB
 
4.60
 XO
4.70
 XO
4.80 SB
  O
4.90
XXX
    
6
Tom Johansson
Tom Johansson ('99)
SWE4.80
  
 SB
 
4.60 SB
 XO
4.70 SB
 XO
4.80 SB
  O
4.90
XXX
    
8
Dennis Fransson Bergetoft
Dennis Fransson Bergetoft ('92)
SWE4.70
  
 SB
 
4.60 SB
  O
4.70 SB
  O
4.80
XXX
     
9Nikolaj GravesNikolaj Graves ('98)DEN4.70
  
 SB
 
4.60 =SB
 XO
4.70 SB
  O
4.80
XXX
     
10
Andreas Gjesdal
Andreas Gjesdal ('95)
NOR4.70
  
 SB
 
4.60 SB
  O
4.70 SB
 XO
4.80
XXX
     
11
Emil Carlsson
Emil Carlsson ('02)
SWE4.70
  
 
 
4.60
 XO
4.70
 XO
4.80
XXX
     
12Nikolaj GrønbechNikolaj Grønbech ('02)DEN4.60
  
 
 
4.60
 XO
4.70
XXX
      
Finale B
1
Viktor Rahm
Viktor Rahm ('05)
SWE4.70
  
 
 
4.35
  O
4.50
 XO
4.60
  O
4.70
  O
4.80
XXX
   
2Julius Haansbæk MortensenJulius Haansbæk Mortensen ('05)DEN4.50
  
 PB
 
4.00
XXO
4.20
XXO
4.35
XXO
4.50 PB
XXO
4.60
XXP
   
3
Micael Fagö
Micael Fagö ('94)
SWE4.35
  
 SB
 
4.35 SB
 XO
4.50
XXX
      
4
Felix Steene
Felix Steene ('04)
SWE4.35
  
 PB
 
4.00 =SB
  O
4.20 SB
 XO
4.35 PB
XXO
4.50
XXX
    
5
Peter Svensson
Peter Svensson ('02)
SWE4.35
  
 SB
 
4.00 SB
 XO
4.20 SB
XXO
4.35 SB
XXO
4.50
XXX
    
6
Joel Enander
Joel Enander ('05)
SWE4.20
  
 =SB
 
3.80
  O
4.00
 XO
4.20 =SB
  O
4.35
XXX
    
7
Isak Bergström
Isak Bergström ('06)
SWE4.20
  
 SB
 
3.80 =SB
  O
4.00 PB
 XO
4.20 PB
 XO
4.35
XXX
    
8
Malte Fuchs Edberg
Malte Fuchs Edberg ('03)
SWE4.00
  
 
 
3.80
  O
4.00
  O
4.20
XXX
     
9
Gabriel Torgersson
Gabriel Torgersson ('05)
SWE4.00
  
 SB
 
3.80
  O
4.00 SB
 XO
4.20
XXX
     
10
Axel Rogö
Axel Rogö ('07)
SWE4.00
  
 =PB
 
3.80
 XO
4.00 =PB
 XO
4.20
XXX
     
K Stangspring    

Finale A

Finale
1
Michaela Meijer
Michaela Meijer ('93)
SWE4.27
  
 
 
4.17
XXO
4.27
  O
4.42
XXX
     
2Caroline Bonde HolmCaroline Bonde Holm ('90)DEN4.27
  
 SB
 
4.00
 XO
4.17
XXO
4.27 SB
  O
4.37
XXX
    
3Klara Skriver LoesslKlara Skriver Loessl ('02)DEN4.00
  
 =PB
 
3.65
  O
3.75
  O
3.85 SB
XXO
4.00 =PB
  O
4.07
XXX
   
4
Linnea Jönsson
Linnea Jönsson ('99)
SWE3.93
  
 SB
 
3.75
 XO
3.85 =SB
 XO
3.93 SB
  O
4.00
XXX
    
5
Gabriella Jönsson
Gabriella Jönsson ('01)
SWE3.93
  
 
 
3.75
  O
3.85
  O
3.93
 XO
4.00
XXX
    
6
Sara Winberg
Sara Winberg ('04)
SWE3.85
  
 SB
 
3.50
  O
3.65
 XO
3.75
 XO
3.85 SB
XXO
3.93
XXX
   
7
Sandra Alvero
Sandra Alvero ('01)
SWE3.75
  
 SB
 
3.50 SB
  O
3.65 SB
  O
3.75 SB
  O
3.85
XXX
    
8
Malin Dahlström
Malin Dahlström ('89)
SWE3.75
  
 SB
 
3.75 SB
XXO
3.93
XXX
      
9
Ebba Blomstrand
Ebba Blomstrand 
SWE3.75
  
 SB
 
3.50 SB
  O
3.65 SB
 XO
3.75 SB
XXO
3.85
XXX
    
Finale B
1
Ella Uddenäs
Ella Uddenäs ('05)
SWE3.65
  
 =SB
 
3.35
XXO
3.50
XXO
3.65 =SB
 XO
3.75
XXX
    
2
Emelie Beckman
Emelie Beckman ('03)
SWE3.50
  
 
 
3.50
  O
3.65
XXX
      
2
Ida Jexe Ek
Ida Jexe Ek ('04)
SWE3.50
  
 PB
 
3.20 SB
  O
3.35 SB
  O
3.50 PB
  O
3.65
XXX
    
4
Elvira Collvin
Elvira Collvin ('04)
SWE3.35
  
 =SB
 
3.00
  O
3.20
 XO
3.35 =SB
  O
3.50
XXX
    
5
Kajsa Roth
Kajsa Roth ('06)
SWE3.35
  
 
 
3.20
  O
3.35
 XO
3.50
XXX
     
6
Leonie Mörstam
Leonie Mörstam ('06)
SWE3.20
  
 SB
 
3.00 =SB
  O
3.20 SB
  O
3.35
XXX
     
7Annabelle VipleAnnabelle Viple ('05)DEN3.20
  
 SB
 
3.00 SB
  O
3.20 SB
 XO
3.35
XXX
     
8
Luna Johannsen
Luna Johannsen ('05)
SWE3.20
  
 
 
3.00
  O
3.20
XXO
3.35
XXX
     

Seneste resultater

2.10RoskildeRoar Atletiks 10 år jubilæums stævne
2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
1.10KøbenhavnDM kapgang, langdistance
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
23‐25.9GreveAfslutningsstævne
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
18.9KøbenhavnDM Halvmarathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9VejenSyd-mesterskaber
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle
31.8HerlevÅbne klubmesterskaber i tre-kamp
30.8HolbækTRACKS - HOLBÆK
30.8ViborgTRACKS - Viborg
28.8AarhusAarhus Springer i Luften 2
28.8GentofteGentofteløbet
28.8HerlevHerlevløbet
27.8OdenseDiskosstangspringsstævne
27.8KoldingRegionsstævne - 4 kamp
27‐28.8BallerupDM Masters
25.8SkiveNVJ-stævne Rødding
23.8København5000&1 Nats PB
23.8FrederiksbergFIF sprint/stafetstævne
23.8AarhusAtletik i Aarhus 3
22.8NæstvedUP stævne HG
21.8RønneDGI Mangekamp
21.8OdenseLandsdelsmesterskab
20.8SæbyVDMU mangekamp 10-13 år individuel og hold.
20‐21.8BallerupØst Ungdom
18.8SkiveSkive Torsdagsstævne
18.8FrederiksbergFIF UP-Stævne
18.8HvidovreSommerkast IV
18.8HvidovreSpring med stang
17.8RønneViking 10.000m