Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Pombal POR: Encontro Internacional de Lançamentos 4.6.2022

M Hammerkast 7.26 kg    

Finale A

Finale
1Nicco HattesenNicco Hattesen ('02)DEN56.45
  
 
M Spydkast 800 gram    

Finale A

Finale
1
Ilírio Nazaré
Ilírio Nazaré 
POR65.60
  
 
2Sebastian R. SuurballeSebastian R. Suurballe ('02)DEN63.86
  
 
K Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
1
Débora Quaresma
Débora Quaresma ('02)
POR14.49
  
 
2Annesofie Hartmann NielsenAnnesofie Hartmann Nielsen DEN13.37
  
 
3
Inês Carreira
Inês Carreira 
POR12.88
  
 
K Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1Annesofie Hartmann NielsenAnnesofie Hartmann Nielsen DEN52.91
  
 
2
Ivanilda Lopes
Ivanilda Lopes 
POR51.61
  
 SB
K Hammerkast 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Liv NedergaardLiv Nedergaard ('02)DEN60.09
  
 
K Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
1Karla SchärfeKarla Schärfe ('03)DEN42.21
  
 
1
Aleida Mendes
Aleida Mendes ('01)
POR41.58
  
 
2
Marta Faria
Marta Faria ('04)
POR41.94
  
 
D19 Kuglestød 6.0 kg    

Finale A

Finale
1Mads Krogsgaard NielsenMads Krogsgaard Nielsen ('04)DEN17.13
  
 PB
D19 Spydkast 800 gram    

Finale A

Finale
1Noah Birk MeissnerNoah Birk Meissner ('03)DEN59.56
  
 PB
 
57.9058.26 PB58.42 PB  X53.7859.56 PB  
2Theodor HenneckeTheodor Hennecke ('04)DEN55.57
  
 
 
55.3055.57  –  –  –  –  
P19 Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
1
Letícia Lopes
Letícia Lopes ('04)
POR12.80
  
 
P19 Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1Anne Juul JensenAnne Juul Jensen ('06)DEN43.51
  
 
2
Raquel Gomes
Raquel Gomes ('03)
POR43.11
  
 PB
3Freja VeichertsFreja Veicherts ('05)DEN42.34
  
 
P19 Hammerkast 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Annika Mejls RamsgaardAnnika Mejls Ramsgaard ('03)DEN48.26
  
 
2
Mariana Gonçalves
Mariana Gonçalves ('04)
POR47.66
  
 

Seneste resultater

2.10RoskildeRoar Atletiks 10 år jubilæums stævne
2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
1.10KøbenhavnDM kapgang, langdistance
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
23‐25.9GreveAfslutningsstævne
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
18.9KøbenhavnDM Halvmarathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9VejenSyd-mesterskaber
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle
31.8HerlevÅbne klubmesterskaber i tre-kamp
30.8HolbækTRACKS - HOLBÆK
30.8ViborgTRACKS - Viborg
28.8AarhusAarhus Springer i Luften 2
28.8GentofteGentofteløbet
28.8HerlevHerlevløbet
27.8OdenseDiskosstangspringsstævne
27.8KoldingRegionsstævne - 4 kamp
27‐28.8BallerupDM Masters
25.8SkiveNVJ-stævne Rødding
23.8København5000&1 Nats PB
23.8FrederiksbergFIF sprint/stafetstævne
23.8AarhusAtletik i Aarhus 3
22.8NæstvedUP stævne HG
21.8RønneDGI Mangekamp
21.8OdenseLandsdelsmesterskab
20.8SæbyVDMU mangekamp 10-13 år individuel og hold.
20‐21.8BallerupØst Ungdom
18.8SkiveSkive Torsdagsstævne
18.8FrederiksbergFIF UP-Stævne
18.8HvidovreSommerkast IV
18.8HvidovreSpring med stang
17.8RønneViking 10.000m