Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Hvidovre: Throws To Go 4.6.2022
Hvidovre Stadion

M Kuglestød 7.26 kg    

Finale A

Finale
1Matthias HagenMatthias Hagen ('97)Hvidovre AM14.53
  
 SB
 
13.3113.48  X  X14.53 SB  X  
2Tobias Riber JakobsenTobias Riber Jakobsen ('01)Hvidovre AM12.02
  
 SB
 
10.89 SB11.00 SB10.8211.23 SB12.02 SB12.00  
M Vægtkast 15.89 kg    

Finale A

Finale
1Tobias Riber JakobsenTobias Riber Jakobsen ('01)Hvidovre AM14.08
  
 PB
 
  X  X  X14.08 PB  X  X  
M Hammerkast 7.26 kg    

Finale A

Finale
1Tobias Riber JakobsenTobias Riber Jakobsen ('01)Hvidovre AM49.20
  
 SB
 
  X  X  X48.53 SB49.20 SB  X  
M Kaste 5-kamp    

Finale A

Finale
1Mikael Chua ZiskaMikael Chua Ziska ('99)Hvidovre AM2283
  
 SB
 
34,3710,8731,8532,0310,76
K Vægtkast 9.08 kg    

Finale A

Finale
2Maria SløkMaria Sløk ('83)Hvidovre AM13.70
  
 SB
 
13.16 SB13.70 SB  X  X  X  X  
K Hammerkast 4.0 kg    

Finale A

Finale
2Maria SløkMaria Sløk ('83)Hvidovre AM45.93
  
 
 
44.9945.93  X  X  X  X  
K Kaste 5-kamp    

Finale A

Finale
1Cæcilie Højer McClureCæcilie Højer McClure Hvidovre AM3049
  
 PB
 
48,549,8332,3817,4416,31
D17 Kuglestød 5.0 kg    

Finale A

Finale
1Emil Degn PedersenEmil Degn Pedersen ('05)Greve Atletik14.79
  
 PB
 
13.8113.6913.8214.09 PB14.79 PB  X  
2Frederik Degn PedersenFrederik Degn Pedersen ('05)Greve Atletik14.10
  
 
 
13.45  X  X  X14.10  X  
D17 Diskoskast 1.5 kg    

Finale A

Finale
1Emil Degn PedersenEmil Degn Pedersen ('05)Greve Atletik45.99
  
 
 
44.5945.9945.26  X  X  X  
2Frederik Degn PedersenFrederik Degn Pedersen ('05)Greve Atletik41.62
  
 
 
41.62  X  X  X  X  X  
D17 Vægtkast 11.34 kg    

Finale A

Finale
1Frederik Degn PedersenFrederik Degn Pedersen ('05)Greve Atletik16.24
  
 SB
 
  X16.24 SB  X  X  X  X  
2Emil Degn PedersenEmil Degn Pedersen ('05)Greve Atletik14.80
  
 SB
 
14.80 SB  X  X  X  X  X  
D17 Hammerkast 5.0 kg    

Finale A

Finale
1Frederik Degn PedersenFrederik Degn Pedersen ('05)Greve Atletik58.32
  
 
 
57.40  X56.92  X58.32  X  
M60 Kuglestød 5.0 kg    

Finale A

Finale
1René NyboRené Nybo ('61)Hvidovre AM10.95
  
 SB
 
  X  X  X  X10.95 SB  X  
M60 Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1René NyboRené Nybo ('61)Hvidovre AM37.70
  
 
 
37.70  X  X  X  X  X  
M75 Kaste 5-kamp M75    

Finale A

Finale
1Knud HøyerKnud Høyer ('46)Greve Atletik3648
  
 SB
 
36,309,9132,3324,6712,49

Seneste resultater

26.11SorøPhønix Open
24.11KøbenhavnKIF 3000m aftenstævne
23.11AalborgAalborg Indoor 1
19.11Korsør DM Cross
12.11RandersRegionsfinalen Vest
29.10RandersNåle-/Regionsstævne Østjylland
11.10EsbjergSidste klubstævne
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og Vægt, senior
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og vægt flere aldersgrupper
8.10HelsingørAfslutningsstævne
8.10SæbySæby open - Diskoskast
8.10SilkeborgKastestævne i Silkeborg
6.10LyngbyKlubstævne i LÆ og TR
5.10HerlevTrespringsstævne
5.10TårnbyKaststævne
5.10AalborgAalborg Outdoor 4
2.10RoskildeRoar Atletiks 10 år jubilæums stævne
2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
2.10GreveKastestævne
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
1.10KøbenhavnDM kapgang, langdistance
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseDM Marathon Masters
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
23‐25.9GreveAfslutningsstævne
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
18.9KøbenhavnDM Halvmarathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9VejenSyd-mesterskaber
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle
31.8HerlevÅbne klubmesterskaber i tre-kamp
30.8HolbækTRACKS - HOLBÆK
30.8ViborgTRACKS - Viborg
28.8AarhusAarhus Springer i Luften 2