M 100 m Vind: -0.2 Finale A Finale | Vind: -0.2 | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Christian KarstensenChristian Karstensen ('91) | 91 | Randers Freja | 12.04 | SB | ||||||||||
2 | Lars EbsenLars Ebsen ('86) | 86 | SAK77 | 13.03 | PB | ||||||||||
3 | Niels JuulNiels Juul ('75) | 75 | SAK77 | 13.29 | SB | ||||||||||
M 200 m Vind: -0.2 Finale A Finale | Vind: -0.2 | ||||||||||||||
1 | Christian KarstensenChristian Karstensen ('91) | 91 | Randers Freja | 24.71 | SB | ||||||||||
2 | Lars EbsenLars Ebsen ('86) | 86 | SAK77 | 27.63 | PB | ||||||||||
M 800 m Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Jonas SørensenJonas Sørensen ('79) | 79 | Randers Freja | 2:24.63 | SB | ||||||||||
2 | Sten HegelundSten Hegelund ('72) | 72 | SAK77 | 2:49.79 | PB | ||||||||||
M 5000 m Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Nicklas BuhlNicklas Buhl ('91) | 91 | Randers Freja | 18:52.58 | PB | ||||||||||
2 | Sten HegelundSten Hegelund ('72) | 72 | SAK77 | 19:29.40 | PB | ||||||||||
M Stangspring Finale A Finale | |||||||||||||||
Jens SørensenJens Sørensen ('91) | 91 | Randers Freja | NH | ||||||||||||
| |||||||||||||||
M Hammerkast 6.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Bjørn Lundgaard MadsenBjørn Lundgaard Madsen ('69) | 69 | Skanderborg Atletik | 35.10 | =SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
M Hammerkast 7.26 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Niels UthNiels Uth ('74) | 74 | Randers Freja | 26.08 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
M 1000 m stafet Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Randers Sportsklub Freja Randers Sportsklub Freja | 2:26.93 | |||||||||||||
Per Egge Rasmussen, Peter Lucht, Niels Uth, Christian Karstensen | |||||||||||||||
K 100 m Vind: -0.2 Finale A Finale | Vind: -0.2 | ||||||||||||||
1 | Sonja StigsenSonja Stigsen ('51) | 51 | Viborg AM | 18.22 | SB | ||||||||||
K 200 m Vind: -0.1 Finale A Finale | Vind: -0.1 | ||||||||||||||
1 | Ingerlise VillumIngerlise Villum ('49) | 49 | Viborg AM | 38.72 | PB | ||||||||||
K 800 m Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Ingerlise VillumIngerlise Villum ('49) | 49 | Viborg AM | 3:26.77 | SB | ||||||||||
K 5000 m Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Christina Aarestrup ShifrisChristina Aarestrup Shifris ('72) | 72 | Viborg AM | 18:45.40 | PB | ||||||||||
K Højdespring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Kirsten OnsbergKirsten Onsberg ('44) | 44 | Hvide Sande | 0.95 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
K Længdespring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Sonja StigsenSonja Stigsen ('51) | 51 | Viborg AM | 2.83 | +0.4 | SB | |||||||||
| |||||||||||||||
K Diskoskast 1.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Karin BønnerupKarin Bønnerup ('49) | 49 | Hvide Sande | 18.78 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
K Hammerkast 2.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Kirsten OnsbergKirsten Onsberg ('44) | 44 | Hvide Sande | 25.72 | |||||||||||
| |||||||||||||||
K Spydkast 500 gram Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Karin BønnerupKarin Bønnerup ('49) | 49 | Hvide Sande | 16.51 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
K 1000 m stafet Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Viborg AM Viborg AM | 3:48.03 | |||||||||||||
Karin Bønnerup, Kirsten Onsberg, Sonja Stigsen, Ingerlise Villum | |||||||||||||||
M30 Stangspring Finale A Finale | |||||||||||||||
Jens SørensenJens Sørensen ('91) | 91 | Randers Freja | NH | ||||||||||||
| |||||||||||||||
M35 Længdespring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Lars EbsenLars Ebsen ('86) | 86 | SAK77 | 5.10 | 0.0 | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
M45 Længdespring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Niels JuulNiels Juul ('75) | 75 | SAK77 | 4.54 | 0.0 | SB | |||||||||
| |||||||||||||||
M45 Kuglestød 7.26 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Niels UthNiels Uth ('74) | 74 | Randers Freja | 11.11 | |||||||||||
| |||||||||||||||
M45 Diskoskast 2.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Niels UthNiels Uth ('74) | 74 | Randers Freja | 26.08 | |||||||||||
| |||||||||||||||
M45 Spydkast 800 gram Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Niels UthNiels Uth ('74) | 74 | Randers Freja | 39.63 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
M50 Højdespring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Ole Holst BjerregaardOle Holst Bjerregaard ('73) | 73 | Skanderborg Atletik | 1.50 | =PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
M50 Stangspring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Ole Holst BjerregaardOle Holst Bjerregaard ('73) | 73 | Skanderborg Atletik | 3.50 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
M50 Hammerkast 6.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Bjørn Lundgaard MadsenBjørn Lundgaard Madsen ('69) | 69 | Skanderborg Atletik | 35.10 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
M50 Spydkast 700 gram Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Bjørn Lundgaard MadsenBjørn Lundgaard Madsen ('69) | 69 | Skanderborg Atletik | 34.79 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
M55 Længdespring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Peter LuchtPeter Lucht ('65) | 65 | Aarhus Fremad | 3.92 | 0.0 | SB | |||||||||
| |||||||||||||||
M60 Højdespring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Per Egge RasmussenPer Egge Rasmussen ('59) | 59 | Randers Freja | 1.35 | |||||||||||
| |||||||||||||||
M60 Stangspring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Per Egge RasmussenPer Egge Rasmussen ('59) | 59 | Randers Freja | 2.60 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
M60 Kuglestød 5.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Søren MunchSøren Munch ('62) | 62 | SAK77 | 8.90 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
M60 Diskoskast 1.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Per Egge RasmussenPer Egge Rasmussen ('59) | 59 | Randers Freja | 36.69 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
M60 Spydkast 600 gram Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Søren MunchSøren Munch ('62) | 62 | SAK77 | 31.20 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
M65 Kuglestød 5.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Per MortensenPer Mortensen ('54) | 54 | SAK77 | 7.27 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
M65 Diskoskast 1.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Per MortensenPer Mortensen ('54) | 54 | SAK77 | 21.97 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
M70 Højdespring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Bent Bernardi SørensenBent Bernardi Sørensen ('51) | 51 | SAK77 | 1.05 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
M70 Diskoskast 1.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Bent Bernardi SørensenBent Bernardi Sørensen ('51) | 51 | SAK77 | 22.22 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
M70 Hammerkast 4.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Bent Bernardi SørensenBent Bernardi Sørensen ('51) | 51 | SAK77 | 26.66 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
K75 Kuglestød 2.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Kirsten OnsbergKirsten Onsberg ('44) | 44 | Hvide Sande | 7.41 | SB | ||||||||||
|