Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Kolding: Regionsstævne 9.6.2022
Seest Idrætspark, Holbergsvej 50, 6000 Kolding

M 100 m    
Vind: -1.4

Finale A

Finale
Vind: -1.4
1Mads LunøMads Lunø ('99)Kolding KFUM 10.93
  
 SB
2William AsklundWilliam Asklund ('01)Kolding KFUM 11.79
  
 PB
K 1500 m    

Finale A

Finale
1Laura Røhl Guldbæk ArentsenLaura Røhl Guldbæk Arentsen ('03)Kolding KFUM 4:56.30
  
 SB
D17 100 m    
Vind: -1.4

Finale A

Finale
Vind: -1.4
1Lucas MajgaardLucas Majgaard ('06)Fredericia AF12.31
  
 SB
2Marvin LumbyeMarvin Lumbye ('06)Esbjerg AM12.66
  
 PB
D17 Højdespring    

Finale A

Finale
1Marvin LumbyeMarvin Lumbye ('06)Esbjerg AM1.55
  
 
 
1.50
  O
1.55
  O
1.60
XXX
     
D17 Spydkast 700 gram    

Finale A

Finale
1Marvin LumbyeMarvin Lumbye ('06)Esbjerg AM44.91
  
 PB
 
44.65 PB44.91 PB      
P17 100 m    
Vind: -1.1

Finale A

Finale
Vind: -1.1
1Matilde Mørch JørgensenMatilde Mørch Jørgensen ('05)Kolding KFUM 13.29
  
 
2Jelva Holmgaard KristensenJelva Holmgaard Kristensen ('06)Vejen AF14.03
  
 PB
3Sofie PuggardSofie Puggard ('06)Vejen AF14.48
  
 PB
4Kathrine EllegaardKathrine Ellegaard ('06)Vejen AF15.03
  
 PB
P17 1500 m    

Finale A

Finale
1Siv BertelsenSiv Bertelsen ('06)AK Heden 4:40.39
  
 
P17 Højdespring    

Finale A

Finale
1Nanna Ilsøe NygaardNanna Ilsøe Nygaard ('06)Vejle IF1.57
  
 PB
 
1.40
  O
1.45
  O
1.50
XXO
1.55 PB
XXO
1.57 PB
XXO
1.60
XXX
  
2Sofie PuggardSofie Puggard ('06)Vejen AF1.40
  
 PB
 
1.25 SB
  O
1.30 SB
  O
1.35 =PB
  O
1.40 PB
XXO
1.45
XXX
   
P17 Stangspring    

Finale A

Finale
1Svana Hesselbjerg HjersingSvana Hesselbjerg Hjersing ('06)Fredericia AF1.45
  
 PB
 
1.45 PB
 XO
1.50
XXX
      
P17 Spydkast 500 gram    

Finale A

Finale
1Nanna Ilsøe NygaardNanna Ilsøe Nygaard ('06)Vejle IF33.17
  
 
 
33.17       
2Svana Hesselbjerg HjersingSvana Hesselbjerg Hjersing ('06)Fredericia AF27.96
  
 PB
 
27.96 PB       
3Jelva Holmgaard KristensenJelva Holmgaard Kristensen ('06)Vejen AF26.10
  
 PB
 
26.10 PB       
4Kathrine EllegaardKathrine Ellegaard ('06)Vejen AF23.64
  
 PB
 
23.64 PB       
5Sofie PuggardSofie Puggard ('06)Vejen AF22.94
  
 PB
 
22.94 PB       
D15 100 m    
Vind: -1.7

Finale A

Finale
Vind: -1.7
1Mikkel MichelsenMikkel Michelsen ('07)Esbjerg AM13.25
  
 
2Andreas MichaelsenAndreas Michaelsen ('08)Esbjerg AM14.05
  
 
3Kian StapelfeldKian Stapelfeld ('08)Esbjerg AM14.41
  
 
4Rune ÆrensgaardRune Ærensgaard ('08)Kolding KFUM 15.24
  
 PB
5Tristan ParishTristan Parish ('08)Esbjerg AM15.64
  
 PB
6Jeppe Holm ChristensenJeppe Holm Christensen ('08)Esbjerg AM17.06
  
 
D15 1500 m    

Finale A

Finale
1Peter GlansPeter Glans ('93)THS4:40.45
  
 SB
2Valdemar ChristensenValdemar Christensen ('08)Vejle IF5:01.10
  
 PB
3Rune ÆrensgaardRune Ærensgaard ('08)Kolding KFUM 6:31.94
  
 PB
4Kian StapelfeldKian Stapelfeld ('08)Esbjerg AM6:45.47
  
 
5Tristan ParishTristan Parish ('08)Esbjerg AM6:51.54
  
 PB
D15 Stangspring    

Finale A

Finale
1Kian StapelfeldKian Stapelfeld ('08)Esbjerg AM2.16
  
 
 
1.80
  O
1.85
  O
1.90
  O
1.95
 XO
2.00
  O
2.05
  O
2.11
  O
2.16
 XO
2.31
XXX
       
2Tristan ParishTristan Parish ('08)Esbjerg AM2.11
  
 PB
 
1.80
  O
1.85
  O
1.90
  O
1.95
  O
2.00
  O
2.05
XXO
2.11 PB
 XO
2.16
XXX
3Andreas MichaelsenAndreas Michaelsen ('08)Esbjerg AM1.90
  
 
 
1.80
  O
1.85
  O
1.90
XXO
1.95
XXX
    
4Jeppe Holm ChristensenJeppe Holm Christensen ('08)Esbjerg AM1.80
  
 PB
 
1.45 SB
  O
1.50 SB
  O
1.55 SB
  O
1.60 SB
  O
1.65 SB
 XO
1.70 SB
XXO
1.75 PB
XXO
1.80 PB
XXO
1.85
XXX
       
D15 Længdespring    

Finale A

Finale
1Andreas MichaelsenAndreas Michaelsen ('08)Esbjerg AM4.46
0.0
  
 PB
 
  X4.46 PB
 0.0
4.41
 0.0
     
2Mikkel MichelsenMikkel Michelsen ('07)Esbjerg AM4.46
-1.5
  
 SB
 
4.22 SB
 -0.8
4.46 SB
 -1.5
4.21
 0.0
     
3Rune ÆrensgaardRune Ærensgaard ('08)Kolding KFUM 4.41
+0.2
  
 PB
 
4.13 PB
 1.4
4.29 PB
 -0.1
4.41 PB
 0.2
     
4Kian StapelfeldKian Stapelfeld ('08)Esbjerg AM4.19
+0.3
  
 PB
 
4.14 PB
 -1.7
4.19 PB
 0.3
3.82
 -1.1
     
5Valdemar ChristensenValdemar Christensen ('08)Vejle IF4.01
0.0
  
 PB
 
3.65 PB
 -1.2
4.01 PB
 0.0
3.98
 0.0
     
6Tobias MichaelsenTobias Michaelsen ('08)Esbjerg AM3.83
-0.9
  
 PB
 
3.79 PB
 -0.1
3.79 =PB
 -0.3
3.83 PB
 -0.9
     
7Tristan ParishTristan Parish ('08)Esbjerg AM3.69
-0.2
  
 PB
 
3.07 PB
 0.2
3.66 PB
 0.0
3.69 PB
 -0.2
     
8Jeppe Holm ChristensenJeppe Holm Christensen ('08)Esbjerg AM3.14
+0.2
  
 PB
 
3.14 PB
 0.2
3.01
 -0.7
2.95
 0.1
     
D15 Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
1Kian StapelfeldKian Stapelfeld ('08)Esbjerg AM26.26
  
 PB
 
26.26 PB       
2Tobias MichaelsenTobias Michaelsen ('08)Esbjerg AM22.16
  
 
 
22.16       
3Andreas MichaelsenAndreas Michaelsen ('08)Esbjerg AM22.04
  
 PB
 
22.04 PB       
4Rune ÆrensgaardRune Ærensgaard ('08)Kolding KFUM 21.37
  
 PB
 
21.37 PB       
5Tristan ParishTristan Parish ('08)Esbjerg AM18.58
  
 
 
18.58       
6Jeppe Holm ChristensenJeppe Holm Christensen ('08)Esbjerg AM15.40
  
 
 
15.40       
P15 100 m    
Vind: -1.4

Finale A

Finale
Vind: -1.4
1Laura Erdmann ChrestensenLaura Erdmann Chrestensen ('07)Fredericia AF13.94
  
 
2Amanda Paaske FrederiksenAmanda Paaske Frederiksen ('07)Kolding KFUM 14.48
  
 PB
3Gry AdamsenGry Adamsen ('08)Kolding KFUM 14.76
  
 PB
4Mathilde BramMathilde Bram ('08)Vejen AF15.86
  
 PB
5Laura Lone Windt-LockettLaura Lone Windt-Lockett ('08)Esbjerg AM15.95
  
 PB
6Ida Sofia Schmidt MeinichIda Sofia Schmidt Meinich ('08)Esbjerg AM16.66
  
 PB
7Ida Mathilde HarveyIda Mathilde Harvey ('08)Kolding KFUM 17.33
  
 PB
P15 1500 m    

Finale A

Finale
1Amanda Paaske FrederiksenAmanda Paaske Frederiksen ('07)Kolding KFUM 5:06.87
  
 
2Gry AdamsenGry Adamsen ('08)Kolding KFUM 5:43.01
  
 PB
3Ida Sofia Schmidt MeinichIda Sofia Schmidt Meinich ('08)Esbjerg AM6:52.43
  
 PB
P15 Stangspring    

Finale A

Finale
1Laura Erdmann ChrestensenLaura Erdmann Chrestensen ('07)Fredericia AF1.80
  
 PB
 
1.45 PB
 XO
1.50 PB
  O
1.55 PB
 XO
1.60 PB
 XO
1.65 PB
  O
1.70 PB
  O
1.75 PB
XXO
1.80 PB
  O
1.85
XXX
       
P15 Længdespring    

Finale A

Finale
1Laura Erdmann ChrestensenLaura Erdmann Chrestensen ('07)Fredericia AF3.70
-0.4
  
 
 
3.70
 -0.4
3.67
 1.3
3.69
 -0.8
     
2Laura Lone Windt-LockettLaura Lone Windt-Lockett ('08)Esbjerg AM3.56
0.0
  
 PB
 
3.56 PB
 0.0
3.43
 -0.3
3.35
 0.2
     
3Mathilde BramMathilde Bram ('08)Vejen AF3.23
-1.9
  
 PB
 
3.01 PB
 0.0
3.23 PB
 -1.9
3.17
 0.0
     
4Ida Sofia Schmidt MeinichIda Sofia Schmidt Meinich ('08)Esbjerg AM3.03
-0.9
  
 PB
 
3.03 PB
 -0.9
3.02
 0.2
3.00
 0.0
     
5Ida Mathilde HarveyIda Mathilde Harvey ('08)Kolding KFUM 2.73
0.0
  
 PB
 
2.73 PB
 0.0
2.42
 -0.6
2.12
 0.0
     
P15 Spydkast 500 gram    

Finale A

Finale
1Laura Erdmann ChrestensenLaura Erdmann Chrestensen ('07)Fredericia AF23.80
  
 
 
23.80       
2Ida Sofia Schmidt MeinichIda Sofia Schmidt Meinich ('08)Esbjerg AM17.70
  
 PB
 
17.70 PB       
3Gry AdamsenGry Adamsen ('08)Kolding KFUM 14.11
  
 PB
 
14.11 PB       
4Laura Lone Windt-LockettLaura Lone Windt-Lockett ('08)Esbjerg AM11.10
  
 PB
 
11.10 PB       
5Ida Mathilde HarveyIda Mathilde Harvey ('08)Kolding KFUM 6.88
  
 PB
 
6.88 PB       
D13 80 m    
Vind: +0.4

Finale A

Finale
Vind: +0.4
1Samuel Voller RosSamuel Voller Ros ('09)Esbjerg AM10.86
  
 PB
2Elliot Zephyrine StæhrElliot Zephyrine Stæhr ('09)Fredericia AF11.09
  
 
3Frederik DamFrederik Dam ('10)Esbjerg AM12.11
  
 PB
4Patrick O`Connor JensenPatrick O`Connor Jensen ('09)Esbjerg AM12.19
  
 
5Bertram Schack Rørby OlsenBertram Schack Rørby Olsen ('09)Vejen AF14.41
  
 PB
D13 100 m    
Vind: -1.2

Finale A

Finale
Vind: -1.2
2Sebastian VieSebastian Vie ('10)Kolding KFUM 31.66
  
 PB
D13 1000 m    

Finale A

Finale
1Samuel Voller RosSamuel Voller Ros ('09)Esbjerg AM3:36.33
  
 PB
2Patrick O`Connor JensenPatrick O`Connor Jensen ('09)Esbjerg AM3:40.39
  
 
3Hjalte SørensenHjalte Sørensen ('10)Kolding KFUM 3:40.59
  
 PB
4Frederik DamFrederik Dam ('10)Esbjerg AM3:52.37
  
 PB
5Bertram Schack Rørby OlsenBertram Schack Rørby Olsen ('09)Vejen AF3:54.24
  
 PB
D13 Stangspring    

Finale A

Finale
1Frederik DamFrederik Dam ('10)Esbjerg AM1.65
  
 PB
 
1.43 PB
  O
1.50 PB
  O
1.55 PB
 XO
1.60 PB
 XO
1.65 PB
  O
1.70
XXX
  
D13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Samuel Voller RosSamuel Voller Ros ('09)Esbjerg AM4.57
0.0
  
 PB
 
4.53 PB
 0.0
4.57 PB
 0.0
4.45
 0.0
     
2Frederik DamFrederik Dam ('10)Esbjerg AM4.25
0.0
  
 PB
 
4.25 PB
 0.0
4.08
 0.0
4.17
 -0.3
     
3Patrick O`Connor JensenPatrick O`Connor Jensen ('09)Esbjerg AM4.00
0.0
  
 PB
 
3.88 SB
 0.0
4.00 PB
 0.0
3.76
 1.9
     
4Bertram Schack Rørby OlsenBertram Schack Rørby Olsen ('09)Vejen AF2.96
0.0
  
 PB
 
2.78 PB
 0.8
2.96 PB
 0.0
2.94
 0.0
     
D13 Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
1Elliot Zephyrine StæhrElliot Zephyrine Stæhr ('09)Fredericia AF27.49
  
 
 
27.49       
2Samuel Voller RosSamuel Voller Ros ('09)Esbjerg AM22.99
  
 PB
 
22.99 PB       
3Hjalte SørensenHjalte Sørensen ('10)Kolding KFUM 17.82
  
 PB
 
17.82 PB       
4Frederik DamFrederik Dam ('10)Esbjerg AM11.28
  
 PB
 
11.28 PB       
P13 80 m    
Vind: -1.5

Finale A

Finale
Vind: -1.5
1Anna NissenAnna Nissen ('10)Vejen AF12.30
  
 
2Bjørk AdamsenBjørk Adamsen ('10)Kolding KFUM 12.47
  
 PB
3Ane Lund LarsenAne Lund Larsen ('10)Vejle IF12.68
  
 
4Lykke MichelsenLykke Michelsen ('10)Esbjerg AM12.79
  
 
5Karla FauerskovKarla Fauerskov ('09)Fredericia AF13.09
  
 
6Fraja HansenFraja Hansen ('09)Fredericia AF13.22
  
 =PB
Finale B
Vind: -2.0
Vind: -2.0
1Mille Skree BartkærMille Skree Bartkær ('10)Vejle IF12.53
  
 PB
2Agnes Katrine JohnsenAgnes Katrine Johnsen ('10)Kolding KFUM 12.58
  
 
3Miria JamalMiria Jamal ('09)Fredericia AF13.41
  
 PB
4Elise Ingemann ThygesenElise Ingemann Thygesen ('10)Fredericia AF13.45
  
 
P13 100 m    
Vind: -1.2

Finale A

Finale
Vind: -1.2
1
Sofie Lykke Poulsen
Sofie Lykke Poulsen ('11)
Vejle IF28.36
  
  Mixed competition
P13 1000 m    

Finale A

Finale
1Bjørk AdamsenBjørk Adamsen ('10)Kolding KFUM 3:33.95
  
 PB
2Agnes Katrine JohnsenAgnes Katrine Johnsen ('10)Kolding KFUM 3:49.54
  
 PB
3Miria JamalMiria Jamal ('09)Fredericia AF4:08.04
  
 PB
4Fraja HansenFraja Hansen ('09)Fredericia AF4:23.93
  
 PB
5Karla FauerskovKarla Fauerskov ('09)Fredericia AF4:32.97
  
 SB
6Elise Ingemann ThygesenElise Ingemann Thygesen ('10)Fredericia AF5:37.74
  
 PB
P13 Stangspring    

Finale A

Finale
1Elise Ingemann ThygesenElise Ingemann Thygesen ('10)Fredericia AF1.60
  
 PB
 
1.43 PB
XXO
1.50 PB
  O
1.55 PB
XXO
1.60 PB
  O
1.65
XXX
   
Miria JamalMiria Jamal ('09)Fredericia AF NH
  
 
 
1.43
XXX
       
P13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Agnes Katrine JohnsenAgnes Katrine Johnsen ('10)Kolding KFUM 3.98
-1.2
  
 PB
 
3.98 PB
 -1.2
3.91
 0.0
3.89
 0.0
     
2Anna NissenAnna Nissen ('10)Vejen AF3.88
0.0
  
 
 
3.71
 0.0
3.88
 0.0
3.81
 0.0
     
3Ane Lund LarsenAne Lund Larsen ('10)Vejle IF3.84
0.0
  
 PB
 
3.73 PB
 0.0
3.84 PB
 0.0
3.79
 0.0
     
4Miria JamalMiria Jamal ('09)Fredericia AF3.75
-0.9
  
 PB
 
3.64
 -0.9
3.75 PB
 -0.9
2.85
 0.0
     
5Bjørk AdamsenBjørk Adamsen ('10)Kolding KFUM 3.71
-0.6
  
 PB
 
3.68 PB
 0.0
3.71 PB
 -0.6
3.65
 -1.0
     
6Lykke MichelsenLykke Michelsen ('10)Esbjerg AM3.70
0.0
  
 PB
 
3.70 PB
 0.0
3.56
 0.0
3.33
 -0.2
     
7Mille Skree BartkærMille Skree Bartkær ('10)Vejle IF3.61
0.0
  
 
 
3.61
 0.0
3.53
 0.0
3.46
 0.0
     
8Elise Ingemann ThygesenElise Ingemann Thygesen ('10)Fredericia AF3.52
-0.8
  
 PB
 
3.52 PB
 -0.8
  X3.50
 0.0
     
9Karla FauerskovKarla Fauerskov ('09)Fredericia AF3.24
0.0
  
 SB
 
3.24 SB
 0.0
2.95
 0.0
3.01
 0.0
     
10Fraja HansenFraja Hansen ('09)Fredericia AF2.93
-0.8
  
 
 
2.93
 -0.8
2.87
 0.0
2.89
 0.0
     
11Sandra NysomSandra Nysom ('10)Kolding KFUM 2.93
-0.7
  
 =PB
 
2.93 =PB
 -0.7
2.69
 0.0
2.69
 -0.5
     
P13 Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
1Fraja HansenFraja Hansen ('09)Fredericia AF18.12
  
 PB
 
18.12 PB       
2Miria JamalMiria Jamal ('09)Fredericia AF15.30
  
 PB
 
15.30 PB       
3Agnes Katrine JohnsenAgnes Katrine Johnsen ('10)Kolding KFUM 14.73
  
 PB
 
14.73 PB       
4Karla FauerskovKarla Fauerskov ('09)Fredericia AF13.88
  
 PB
 
13.88 PB       
5
Lucia Marie Ploog
Lucia Marie Ploog ('11)
Fredericia AF12.28
  
 PB
 
12.28 PB       
6Elise Ingemann ThygesenElise Ingemann Thygesen ('10)Fredericia AF10.62
  
 PB
 
10.62 PB       
7Bjørk AdamsenBjørk Adamsen ('10)Kolding KFUM 9.68
  
 PB
 
9.68 PB       
8Lykke MichelsenLykke Michelsen ('10)Esbjerg AM9.52
  
 PB
 
9.52 PB       
D11 60 m    
Vind: -2.9

Finale A

Finale
Vind: -2.9
1
Silas Bagger Thorsø
Silas Bagger Thorsø ('11)
Vejle IF9.76
  
 PB
2
Valdemar Bundgård
Valdemar Bundgård ('11)
Vejle IF12.23
  
 
D11 1000 m    

Finale A

Finale
1
Silas Bagger Thorsø
Silas Bagger Thorsø ('11)
Vejle IF4:40.00
  
 PB
D11 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Silas Bagger Thorsø
Silas Bagger Thorsø ('11)
Vejle IF3.78
0.0
  
 PB
 
  X3.71
 2.4
3.78 PB
 0.0
     
2
Valdemar Bundgård
Valdemar Bundgård ('11)
Vejle IF2.72
0.0
  
 
 
2.56
 0.6
2.72
 0.0
2.62
 0.0
     
D11 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Silas Bagger Thorsø
Silas Bagger Thorsø ('11)
Vejle IF27.40
  
 PB
 
27.40 PB       
2
Valdemar Bundgård
Valdemar Bundgård ('11)
Vejle IF12.35
  
 PB
 
12.35 PB       
P11 60 m    
Vind: -3.3

Finale A

Finale
Vind: -3.3
1
Lucia Marie Ploog
Lucia Marie Ploog ('11)
Fredericia AF9.50
  
 PB
2
Marie Pagh
Marie Pagh ('11)
Vejle IF10.05
  
 
3
Tilde Marie Bøgelund Schlünssen
Tilde Marie Bøgelund Schlünssen ('12)
Vejen AF10.53
  
 PB
4
Merle Mosevang Munk Petersen
Merle Mosevang Munk Petersen ('12)
Vejen AF11.18
  
 PB
5
Andrea Schack Rørby Olsen
Andrea Schack Rørby Olsen ('12)
Vejen AF14.65
  
 PB
P11 1000 m    

Finale A

Finale
1
Lucia Marie Ploog
Lucia Marie Ploog ('11)
Fredericia AF3:54.97
  
 PB
2
Tilde Marie Bøgelund Schlünssen
Tilde Marie Bøgelund Schlünssen ('12)
Vejen AF4:29.38
  
 PB
3
Merle Petersen
Merle Petersen ('12)
Vejen AF4:40.79
  
 PB
4
Andrea Schack Rørby Olsen
Andrea Schack Rørby Olsen ('12)
Vejen AF5:07.00
  
 PB
P11 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Lucia Marie Ploog
Lucia Marie Ploog ('11)
Fredericia AF3.53
-1.1
  
 PB
 
3.53 PB
 -1.1
3.02
 0.9
3.50
 -1.3
     
2
Marie Pagh
Marie Pagh ('11)
Vejle IF3.35
+0.6
  
 
 
3.34
 0.7
3.13
 0.0
3.35
 0.6
     
3
Tilde Marie Bøgelund Schlünssen
Tilde Marie Bøgelund Schlünssen ('12)
Vejen AF3.24
+1.0
  
 PB
 
3.14 PB
 1.0
3.24 PB
 1.0
1.90
 0.4
     
4
Merle Mosevang Munk Petersen
Merle Mosevang Munk Petersen ('12)
Vejen AF2.89
+0.2
  
 PB
 
2.89 PB
 0.2
2.63
 0.4
2.66
 4.0
     
5
Andrea Schack Rørby Olsen
Andrea Schack Rørby Olsen ('12)
Vejen AF2.48
+0.8
  
 PB
 
2.48 PB
 0.8
2.38
 0.0
1.90
 0.0
     
P11 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Lucia Marie Ploog
Lucia Marie Ploog ('11)
Fredericia AF24.19
  
 PB
 
24.19 PB       
2
Marie Pagh
Marie Pagh ('11)
Vejle IF23.84
  
 PB
 
23.84 PB       
3
Tilde Marie Bøgelund Schlünssen
Tilde Marie Bøgelund Schlünssen ('12)
Vejen AF21.89
  
 PB
 
21.89 PB       
4
Merle Mosevang Munk Petersen
Merle Mosevang Munk Petersen ('12)
Vejen AF14.07
  
 PB
 
14.07 PB       
5
Andrea Schack Rørby Olsen
Andrea Schack Rørby Olsen ('12)
Vejen AF11.03
  
 PB
 
11.03 PB       
D9 40 m    
Vind: -2.8

Finale A

Finale
Vind: -2.8
1
Benjamin Bælum
Benjamin Bælum ('13)
Vejle IF7.50
  
 
2
Ludvig Johnsen
Ludvig Johnsen ('15)
Kolding KFUM 8.60
  
 PB
D9 800 m    

Finale A

Finale
1
Benjamin Bælum
Benjamin Bælum ('13)
Vejle IF3:09.55
  
 PB
2
Ludvig Johnsen
Ludvig Johnsen ('15)
Kolding KFUM 3:45.33
  
 PB
D9 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Benjamin Bælum
Benjamin Bælum ('13)
Vejle IF4.57
  
 PB
 
3.78 PB4.43 PB4.57 PB     
2
Ludvig Johnsen
Ludvig Johnsen ('15)
Kolding KFUM 3.25
  
 PB
 
2.95 PB  X3.25 PB     

Seneste resultater

26.11SorøPhønix Open
24.11KøbenhavnKIF 3000m aftenstævne
23.11AalborgAalborg Indoor 1
19.11Korsør DM Cross
12.11RandersRegionsfinalen Vest
29.10RandersNåle-/Regionsstævne Østjylland
11.10EsbjergSidste klubstævne
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og Vægt, senior
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og vægt flere aldersgrupper
8.10HelsingørAfslutningsstævne
8.10SæbySæby open - Diskoskast
8.10SilkeborgKastestævne i Silkeborg
6.10LyngbyKlubstævne i LÆ og TR
5.10HerlevTrespringsstævne
5.10TårnbyKaststævne
5.10AalborgAalborg Outdoor 4
2.10RoskildeRoar Atletiks 10 år jubilæums stævne
2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
2.10GreveKastestævne
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
1.10KøbenhavnDM kapgang, langdistance
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseDM Marathon Masters
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
23‐25.9GreveAfslutningsstævne
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
18.9KøbenhavnDM Halvmarathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9VejenSyd-mesterskaber
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle
31.8HerlevÅbne klubmesterskaber i tre-kamp
30.8HolbækTRACKS - HOLBÆK
30.8ViborgTRACKS - Viborg
28.8AarhusAarhus Springer i Luften 2