Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Esbjerg: Esbjerg kast 11.6.2022
Esbjerg atletik stadion

M Kuglestød 7.26 kg    

Finale A

Finale
1Brian NielsenBrian Nielsen ('84)Esbjerg AM13.15
  
 SB
 
12.76  X12.3613.15 SB  X  X  
3Morten NielsenMorten Nielsen ('95)Esbjerg AM12.47
  
 SB
 
12.30 SB11.99  X12.47 SB12.12  X  
M Diskoskast 2.0 kg    

Finale A

Finale
2Morten NielsenMorten Nielsen ('95)Esbjerg AM44.99
  
 SB
 
  X43.19  X44.4444.99 SB  X  
3Brian NielsenBrian Nielsen ('84)Esbjerg AM39.73
  
 
 
38.14  X  X39.73  X38.33  
M Vægtkast 15.89 kg    

Finale A

Finale
2Brian NielsenBrian Nielsen ('84)Esbjerg AM17.69
  
 SB
 
  X16.8017.69 SB17.2017.33  X  
3Morten NielsenMorten Nielsen ('95)Esbjerg AM10.88
  
 SB
 
  X  X  X10.88 SB  X  X  
M Hammerkast 5.0 kg    

Finale A

Finale
2Tom O. JensenTom O. Jensen ('60)Esbjerg AM49.56
  
 
 
47.9849.1849.56     
M Hammerkast 7.26 kg    

Finale A

Finale
1Brian NielsenBrian Nielsen ('84)Esbjerg AM59.56
  
 
 
59.5658.49  X59.27  X58.54  
1Lucas SøvangLucas Søvang ('03)Aabenraa IG 47.49
  
 PB
 
  X  X47.49 PB  X  X47.14  
3Morten NielsenMorten Nielsen ('95)Esbjerg AM40.79
  
 
 
38.70  X40.15  X  X40.79  
M Spydkast 800 gram    

Finale A

Finale
2Morten NielsenMorten Nielsen ('95)Esbjerg AM40.33
  
 PB
 
38.86 PB39.68 PB  X  X  X40.33 PB  
M Kaste 5-kamp    

Finale A

Finale
1Brian NielsenBrian Nielsen ('84)Esbjerg AM3060
  
 
2Morten NielsenMorten Nielsen ('95)Esbjerg AM2875
  
 PB
M22 Hammerkast 7.26 kg    

Finale A

Finale
1Nicco HattesenNicco Hattesen ('02)Esbjerg AM61.28
  
 PB
 
61.28 PB  X  X  X  X  X  
P17 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Nanna Ilsøe NygaardNanna Ilsøe Nygaard ('06)Vejle IF10.85
  
 
 
9.889.6710.3810.2210.8510.61  
P17 Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1Nanna Ilsøe NygaardNanna Ilsøe Nygaard ('06)Vejle IF25.25
  
 
 
  X21.1624.1025.25  X  X  
P17 Spydkast 500 gram    

Finale A

Finale
1Nanna Ilsøe NygaardNanna Ilsøe Nygaard ('06)Vejle IF33.53
  
 
 
  X33.25  X  X33.53  X  
M60 Kuglestød 5.0 kg    

Finale A

Finale
2Tom O. JensenTom O. Jensen ('60)Esbjerg AM12.54
  
 
 
12.2712.3712.54     
M60 Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1Tom O. JensenTom O. Jensen ('60)Esbjerg AM47.43
  
 
 
47.0047.3647.43     
M60 Vægtkast 9.08 kg    

Finale A

Finale
1Tom O. JensenTom O. Jensen ('60)Esbjerg AM17.73
  
 
 
17.4017.7317.59     
M60 Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
1Tom O. JensenTom O. Jensen ('60)Esbjerg AM41.37
  
 
 
40.1241.37  X     
M60 Kaste 5-kamp M60    

Finale A

Finale
1Tom O. JensenTom O. Jensen ('60)Esbjerg AM4283
  
 SB

Seneste resultater

26.11SorøPhønix Open
24.11KøbenhavnKIF 3000m aftenstævne
23.11AalborgAalborg Indoor 1
19.11Korsør DM Cross
12.11RandersRegionsfinalen Vest
29.10RandersNåle-/Regionsstævne Østjylland
11.10EsbjergSidste klubstævne
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og Vægt, senior
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og vægt flere aldersgrupper
8.10HelsingørAfslutningsstævne
8.10SæbySæby open - Diskoskast
8.10SilkeborgKastestævne i Silkeborg
6.10LyngbyKlubstævne i LÆ og TR
5.10HerlevTrespringsstævne
5.10TårnbyKaststævne
5.10AalborgAalborg Outdoor 4
2.10RoskildeRoar Atletiks 10 år jubilæums stævne
2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
2.10GreveKastestævne
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
1.10KøbenhavnDM kapgang, langdistance
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseDM Marathon Masters
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
23‐25.9GreveAfslutningsstævne
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
18.9KøbenhavnDM Halvmarathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9VejenSyd-mesterskaber
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle
31.8HerlevÅbne klubmesterskaber i tre-kamp
30.8HolbækTRACKS - HOLBÆK
30.8ViborgTRACKS - Viborg
28.8AarhusAarhus Springer i Luften 2