Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Esbjerg: Esbjerg kast 11.6.2022
Esbjerg atletik stadion

M Kuglestød 7.26 kg    

Finale A

Finale
1Brian NielsenBrian Nielsen ('84)Esbjerg AM13.15
  
 SB
 
12.76  X12.3613.15 SB  X  X  
3Morten NielsenMorten Nielsen ('95)Esbjerg AM12.47
  
 SB
 
12.30 SB11.99  X12.47 SB12.12  X  
M Diskoskast 2.0 kg    

Finale A

Finale
2Morten NielsenMorten Nielsen ('95)Esbjerg AM44.99
  
 SB
 
  X43.19  X44.4444.99 SB  X  
3Brian NielsenBrian Nielsen ('84)Esbjerg AM39.73
  
 
 
38.14  X  X39.73  X38.33  
M Vægtkast 15.89 kg    

Finale A

Finale
2Brian NielsenBrian Nielsen ('84)Esbjerg AM17.69
  
 SB
 
  X16.8017.69 SB17.2017.33  X  
3Morten NielsenMorten Nielsen ('95)Esbjerg AM10.88
  
 SB
 
  X  X  X10.88 SB  X  X  
M Hammerkast 5.0 kg    

Finale A

Finale
2Tom O. JensenTom O. Jensen ('60)Esbjerg AM49.56
  
 
 
47.9849.1849.56     
M Hammerkast 7.26 kg    

Finale A

Finale
1Brian NielsenBrian Nielsen ('84)Esbjerg AM59.56
  
 
 
59.5658.49  X59.27  X58.54  
1Lucas SøvangLucas Søvang ('03)Aabenraa IG 47.49
  
 PB
 
  X  X47.49 PB  X  X47.14  
3Morten NielsenMorten Nielsen ('95)Esbjerg AM40.79
  
 
 
38.70  X40.15  X  X40.79  
M Spydkast 800 gram    

Finale A

Finale
2Morten NielsenMorten Nielsen ('95)Esbjerg AM40.33
  
 PB
 
38.86 PB39.68 PB  X  X  X40.33 PB  
M Kaste 5-kamp    

Finale A

Finale
1Brian NielsenBrian Nielsen ('84)Esbjerg AM3060
  
 
2Morten NielsenMorten Nielsen ('95)Esbjerg AM2875
  
 PB
M22 Hammerkast 7.26 kg    

Finale A

Finale
1Nicco HattesenNicco Hattesen ('02)Esbjerg AM61.28
  
 PB
 
61.28 PB  X  X  X  X  X  
P17 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Nanna Ilsøe NygaardNanna Ilsøe Nygaard ('06)Vejle IF10.85
  
 
 
9.889.6710.3810.2210.8510.61  
P17 Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1Nanna Ilsøe NygaardNanna Ilsøe Nygaard ('06)Vejle IF25.25
  
 
 
  X21.1624.1025.25  X  X  
P17 Spydkast 500 gram    

Finale A

Finale
1Nanna Ilsøe NygaardNanna Ilsøe Nygaard ('06)Vejle IF33.53
  
 
 
  X33.25  X  X33.53  X  
M60 Kuglestød 5.0 kg    

Finale A

Finale
2Tom O. JensenTom O. Jensen ('60)Esbjerg AM12.54
  
 
 
12.2712.3712.54     
M60 Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1Tom O. JensenTom O. Jensen ('60)Esbjerg AM47.43
  
 
 
47.0047.3647.43     
M60 Vægtkast 9.08 kg    

Finale A

Finale
1Tom O. JensenTom O. Jensen ('60)Esbjerg AM17.73
  
 
 
17.4017.7317.59     
M60 Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
1Tom O. JensenTom O. Jensen ('60)Esbjerg AM41.37
  
 
 
40.1241.37  X     
M60 Kaste 5-kamp M60    

Finale A

Finale
1Tom O. JensenTom O. Jensen ('60)Esbjerg AM4283
  
 SB

Seneste resultater

13‐14.8KøbenhavnSparta Sprintstævne
13‐14.8KøbenhavnDM Mangekamp
13‐14.8KøbenhavnMangekamp U14
13‐14.8KøbenhavnMangekamp D11/P11
12‐14.8TórshavnFM fyri vaksin á Tórsbreyt
6.8HelsingørSommer spring og kast
6‐7.8AabenraaStævne trænings samling masters
6.8GreveVindsprint
4.8GreveSommerkast III
30.7HelsingørSommerkast
30.7HvidovreSommerkast II
25.7VejleVejlekast 2
23.7RandersPV Camp Stævne
21.7AarhusSommerkast 2
16.7HvidovreSommerkast
14.7AarhusSommerkast 1
13.7Korsør Sommerstævne i forbindelse med besøg fra Motala AIF
10.7København1500 meter med håndstoppede tider
2.7TórshavnFøroyaleikir á Tórsbreyt
1.7AabenraaSommer kast Aabenraa
29.6Skiveskivekast 5-22
28.6VejleVejle Kast
24‐26.6AalborgDM Senior
24.6BallerupFredagskast
22.6Maribo Point stævne
22.6BallerupSommerferiestævne
20.6VibyViby Sprint
19.6EsbjergKast igen
19.6StoholmNVJ Stævne i Stoholm
19.6KøgeKøge Summer Throwing
18.6OdenseOdense Atletik Stangspringsstævne 2
18.6EsbjergRegions-stor-stævne
16.6KøbenhavnCopenhagen Athletics Games
15.6AalborgAalborg Outdoor 2
15.6Skiveskivekast 4-22
15.6HillerødNordsjælland mesterskaberne
14.6KøbenhavnTracks Østerbro
13.6HerlevHerlev High - højde og diskos
13.6Odense2. Nålestævne Odense
13.6Skiveskivekast 3-22
12.6AarhusBestseller Aarhus Halvmarathon
11.6EsbjergEsbjerg kast
11‐12.6HvidovreCopenhagen Open, 10 års jubilæum
10.6RandersDT Masters MIX 2. Runde
10.6BallerupFredags kast
9.6KoldingRegionsstævne
8.6RandersDT Masters 2. Runde
8.6GreveDT master, Sjælland, 2. runde
7.6OdenseMaster Holdkamp
7.6KøbenhavnTRACKS - Østerbro
6.6KøbenhavnRoyal Run Elitemile
4.6OdenseOdense Atletik Stangspring + diskos
4.6TórshavnBetri Stórkapping 3
4‐5.6FrederiksbergEurotrack 2022
4‐5.6RandersVestdanske Mesterskab Ungdom og Senior
4.6HvidovreThrows To Go
2.6VibyTracks 2
30.5AabenraaNålestævne
28.5HvidovreCopenhagen Athletics Festival
27.5AabenraaKirstens kaste mange kamp for venner