Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Gijón ESP: Campeonato Clubes 11.6.2022

M 100 m    
Vind: +1.6

Finale A

Finale
Vind: +1.6
1
Cristian Diana
Cristian Diana ('98)
ESP10.86
  
 =PB
1Andoni ZaballaAndoni Zaballa ('01)ESP10.95 w
  
 
M 200 m    
Vind: +0.6

Finale A

Finale
Vind: +0.6
1
Daniel Gutierrez
Daniel Gutierrez ('02)
ESP21.98
  
 SB
2
Javier Mauricio Amo
Javier Mauricio Amo ('04)
ESP22.00
  
 PB
3
Pablo Tomé
Pablo Tomé ('01)
ESP22.07
  
 PB
4
Sergio Plata
Sergio Plata ('04)
ESP22.22
  
 PB
M 3000 m    

Finale A

Finale
1
Esteban Iglesias
Esteban Iglesias ('95)
ESP8:32.25
  
 PB
M 110 m hæk    
Vind: +0.9

Finale A

Finale
Vind: +0.9
1
Diego Andrés
Diego Andrés ('02)
ESP14.14
  
 PB
K 3000 m    

Finale A

Finale
1
Antia Castro
Antia Castro ('03)
ESP9:59.56
  
 PB
K 3000 m forh.    

Finale A

Finale
1
Lucia Varela
Lucia Varela ('03)
ESP11:28.22
  
 PB
K 400 m hæk    

Finale A

Finale
1
Jone Isusi
Jone Isusi ('04)
ESP1:02.56
  
 SB
K Stangspring    

Finale A

Finale
1
Raquel Cosme
Raquel Cosme ('92)
ESP3.50
  
 
K Længdespring    

Finale A

Finale
1
Aida Ruiz
Aida Ruiz 
ESP5.68
+0.8
  
 
2
Marina Rodriguez-Almoño
Marina Rodriguez-Almoño ('04)
ESP5.54 w
+2.3
  
 
K Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
1
Nuria Setien
Nuria Setien ('95)
ESP12.71
  
 SB
K Hammerkast 4.0 kg    

Finale A

Finale
1
Blanca Pereira
Blanca Pereira ('05)
ESP56.10
  
 PB
K 5000 m kapgang    

Finale A

Finale
1
Carmen Escariz
Carmen Escariz ('98)
ESP23:32.90
  
 SB
2
Angela Ruiz
Angela Ruiz ('97)
ESP25:32.00
  
 SB
3
Paula Alvarez
Paula Alvarez ('08)
ESP25:54.07
  
 PB

Seneste resultater

21.4SkanderborgKlubstævne
20.4GlostrupGlostrup Games
17.4GreveKlubkastestævne
16.4HaderslevLøbestævne
16.4BallerupKastestævne 2
13.4BallerupBallerup Spring Walk
13.4Viborg50km & 100km
13.4ViborgDM 100K
7.4LyngbyKlubstævne
7.4CharlottenlundStrandvejen 5 K/Craft Løbe Cup
7.4HvidovreInde KM Hvidovre AM
6.4SilkeborgTunge kast i Silkeborg
6.4HaderslevHif 5000m forårsløb
2.4BallerupKastestævne 1
30.3SilkeborgPåskekastestævne
28.3AabenraaLangfredag kastemangekamp
24.3EsbjergKast hammer-diskos
23.3RandersVestdanske Mesterskaber Ungdom Hold Inde
17.3HvidovreHvidovre Indoor 3
17.3KøbenhavnFriløbet
16.3BallerupNational Vinterkast
14.3Skive1000 m
14.3KøbenhavnSparta Kids Indoor
10.3OdenseCRAFT Løbe Cup 4
9.3HelsingørKronborg Games 3
3.3KøbenhavnNike Spring Run
2‐3.3SkiveDMU Inde
26.2KøbenhavnPole Vault - jump high
17.2HvidovreFladspring 1
16‐17.2OdenseDM inde
14.2AalborgAalborg Indoor II
10.2RandersDGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2HvidovreHvidovre Indoor 2
6.2OdenseOdense Indoor Running
5.2OdenseMinistævne 2
4.2HvidovreKast
3.2SkiveIndoor III Skive
3.2HelsingørKronborg Games 2
3‐4.2RandersDM Mangekamp
3‐4.2RandersDM Masters
3‐4.2RandersVinterkast
30.1RandersInternt Freja stævne
27.1KøbenhavnWeight & Shot Challenge
27‐28.1AarhusVDMUi
23.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
23.1HvidovreSpringstævne
21.1SæbyNålestævne
20.1SkiveIndoor II Skive
20.1BallerupDM kapgang
20‐21.1BallerupØst-inde
16.1Randers1500 m
13.1RandersRanders Indoor
13.1HelsingørKronborg Games 1
7.1HvidovreHvidovre Indoor 1
31.12AarhusNytårsløbet
31.12KøbenhavnSparta Nytårsløb
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12AarhusSidste Chancen
19.12BallerupKuglestøds stævne
16.12SkiveIndoor I Skive