Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Hvidovre: Copenhagen Open, 10 års jubilæum 11‐12.6.2022
Hvidovre Stadion

M 100 m    
11.6. Vind: +1.6

Finale A

Finale
11.6.Vind: +1.6
1Frederik Schou-NielsenFrederik Schou-Nielsen ('96)Sparta10.24
  
 =PB
2Emil Mader KjærEmil Mader Kjær ('99)Skive AM10.25
  
 PB
3Andreas TrajkovskiAndreas Trajkovski ('93)Hvidovre AM / MKD10.50
  
NR PB
4Mikkel JohanssonMikkel Johansson ('02)Hvidovre AM10.54
  
 PB
4Jacob HvorupJacob Hvorup ('99)Sparta10.54
  
 PB
6Tobias Gorgone LarsenTobias Gorgone Larsen Sparta10.57
  
 PB
7Kasper AnderssonKasper Andersson ('97)Greve Atletik10.59
  
 PB
8Rasmus Søsted AndersenRasmus Søsted Andersen ('02)Odense Atletik 10.92
  
 PB
Finale B
11.6. Vind: +1.5
11.6.Vind: +1.5
1Frankly DadeyFrankly Dadey ('99)Greve Atletik10.86
  
 SB
2Peter RasmussenPeter Rasmussen ('98)Odense Atletik 10.91
  
 PB
3Jonathan KhanJonathan Khan ('98)KIF10.94
  
 PB
4Karl MfeketoKarl Mfeketo ('96)Sparta10.98
  
 PB
5Christian AnderssonChristian Andersson ('06)Greve Atletik11.00
  
 PB
Finale C
11.6. Vind: +2.1
11.6.Vind: +2.1
1Andreas Bjarnastein AntoftAndreas Bjarnastein Antoft ('02)Bragdið11.00 w
  
 
2Jacob Chua ZiskaJacob Chua Ziska ('97)Hvidovre AM11.02 w
  
 
3Dlovan BakerDlovan Baker Hvidovre AM11.07 w
  
 
4Affou AdlouniAffou Adlouni ('02)Hvidovre AM11.16 w
  
 
5Emil GrovnEmil Grovn ('98)Frederiksberg IF11.42 w
  
 
6Jacob Vejgaard LaustsenJacob Vejgaard Laustsen ('04)Esbjerg AM11.43 w
  
 
7Oswald CarstensenOswald Carstensen ('02)Sparta11.52 w
  
 
Finale D
11.6. Vind: +3.7
11.6.Vind: +3.7
1Obed UtshuObed Utshu ('04)Frederiksberg IF11.24 w
  
 
2Zacharias Albert GustafsenZacharias Albert Gustafsen ('04)Helsingør IF11.28 w
  
 
3Simon-Ronaldo Baun L GonzalesSimon-Ronaldo Baun L Gonzales ('04)BAK12.44 w
  
 
4Yousif SarajYousif Saraj Hvidovre AM12.60 w
  
 
Indledende heats11.6.
Indledende 1
11.6. Vind: +0.5
11.6.Vind: +0.5
1Jacob HvorupJacob Hvorup ('99)Sparta10.69
  
 
2Mads LunøMads Lunø ('99)Kolding KFUM 10.96
  
 
3Jonathan KhanJonathan Khan ('98)KIF11.11
  
 PB
4Dlovan BakerDlovan Baker Hvidovre AM11.40
  
 
5Emil GrovnEmil Grovn ('98)Frederiksberg IF11.56
  
 
6Mathis TouillonMathis Touillon ('04)Hvidovre AM12.01
  
 
7Yousif SarajYousif Saraj Hvidovre AM12.89
  
 PB
Indledende 2
11.6. Vind: +1.4
11.6.Vind: +1.4
1Andreas TrajkovskiAndreas Trajkovski ('93)Hvidovre AM / MKD10.61
  
 SB
2Rasmus Søsted AndersenRasmus Søsted Andersen ('02)Odense Atletik 11.01
  
 PB
3Karl MfeketoKarl Mfeketo ('96)Sparta11.12
  
 
4Christian AnderssonChristian Andersson ('06)Greve Atletik11.14
  
 
5Jacob Vejgaard LaustsenJacob Vejgaard Laustsen ('04)Esbjerg AM11.51
  
 
6Jason OvergaardJason Overgaard ('01)Fremad Holbæk12.08
  
 PB
7Simon-Ronaldo Baun L GonzalesSimon-Ronaldo Baun L Gonzales ('04)BAK12.69
  
 SB
Indledende 3
11.6. Vind: 0.0
11.6.Vind: 0.0
1Emil Mader KjærEmil Mader Kjær ('99)Skive AM10.38
  
 PB
2Mikkel JohanssonMikkel Johansson ('02)Hvidovre AM10.78
  
 
3Sofus Peter LassenSofus Peter Lassen ('03)Sparta11.03
  
 PB
4Frankly DadeyFrankly Dadey ('99)Greve Atletik11.13
  
 SB
5Andreas Bjarnastein AntoftAndreas Bjarnastein Antoft ('02)Bragdið11.20
  
 PB
6Affou AdlouniAffou Adlouni ('02)Hvidovre AM11.42
  
 PB
7Obed UtshuObed Utshu ('04)Frederiksberg IF11.61
  
 PB
7Zacharias Albert GustafsenZacharias Albert Gustafsen ('04)Helsingør IF11.61
  
 PB
Indledende 4
11.6. Vind: -0.3
11.6.Vind: -0.3
1Frederik Schou-NielsenFrederik Schou-Nielsen ('96)Sparta10.39
  
 SB
2Tobias Gorgone LarsenTobias Gorgone Larsen Sparta10.73
  
 
3Kasper AnderssonKasper Andersson ('97)Greve Atletik10.75
  
 
4Peter RasmussenPeter Rasmussen ('98)Odense Atletik 11.09
  
 PB
5Jacob Chua ZiskaJacob Chua Ziska ('97)Hvidovre AM11.31
  
 SB
6Oswald CarstensenOswald Carstensen ('02)Sparta11.77
  
 
M 200 m    
12.6. Vind: +2.0

Finale A

Finale
12.6.Vind: +2.0
1Simon HansenSimon Hansen ('98)Aarhus 190020.73
  
 
2Mikkel JohanssonMikkel Johansson ('02)Hvidovre AM21.32
  
 PB
3Jacob HvorupJacob Hvorup ('99)Sparta21.42
  
 PB
4Kasper AnderssonKasper Andersson ('97)Greve Atletik21.51
  
 PB
5Andreas TrajkovskiAndreas Trajkovski ('93)Hvidovre AM / MKD21.67
  
 
6Mathias HøjenMathias Højen ('05)BAK21.79
  
 PB
7Sofus Peter LassenSofus Peter Lassen ('03)Sparta22.22
  
 PB
Finale B
12.6. Vind: +0.8
12.6.Vind: +0.8
1Rasmus Søsted AndersenRasmus Søsted Andersen ('02)Odense Atletik 22.55
  
 PB
2Jacob Chua ZiskaJacob Chua Ziska ('97)Hvidovre AM22.70
  
 PB
3Dlovan BakerDlovan Baker Hvidovre AM22.86
  
 PB
4Magnus Askov-HansenMagnus Askov-Hansen ('03)Frederiksberg IF23.00
  
 SB
5Andreas Bjarnastein AntoftAndreas Bjarnastein Antoft ('02)Bragdið23.28
  
 
Finale C
12.6. Vind: +0.6
12.6.Vind: +0.6
1Jacob Moos LarsenJacob Moos Larsen ('93)Frederiksberg IF23.39
  
 PB
2Emil GrovnEmil Grovn ('98)Frederiksberg IF23.80
  
 
3Tobias Feldborg NielsenTobias Feldborg Nielsen ('03)IK Hellas23.83
  
 PB
4Jason OvergaardJason Overgaard ('01)Fremad Holbæk25.19
  
 SB
M 400 m    
11.6.

Finale A

Finale
11.6.
1Abdirisak Ahmed MahamadAbdirisak Ahmed Mahamad ('96)Odense Atletik 51.55
  
 SB
2Magnus Askov-HansenMagnus Askov-Hansen ('03)Frederiksberg IF51.62
  
 
3Tobias Roed GarzaTobias Roed Garza ('04)Randers Freja51.78
  
 
4Carl August AllerødCarl August Allerød ('03)Aalborg AM51.96
  
 
5Jakob Rose HansenJakob Rose Hansen ('02)Skive AM52.15
  
 
6Sebastian Kordt LassenSebastian Kordt Lassen ('93)Frederiksberg IF52.32
  
 
Finale B
11.6.
11.6.
1Jeppe Emil KristensenJeppe Emil Kristensen ('99)Odense Atletik 53.08
  
 SB
2Tobias Feldborg NielsenTobias Feldborg Nielsen ('03)IK Hellas53.42
  
 
3Robin RichRobin Rich ('67)KIF56.00
  
 SB
4Simon-Ronaldo Baun L GonzalesSimon-Ronaldo Baun L Gonzales ('04)BAK1:00.18
  
 
5Yousif SarajYousif Saraj Hvidovre AM1:02.81
  
 
M 800 m    
12.6.

Finale A

Finale
12.6.
1Samuel Ettrup LarsenSamuel Ettrup Larsen Esbjerg AM1:56.22
  
 PB
2Frederik FürstenbergFrederik Fürstenberg ('93)Sparta1:58.76
  
 SB
3Nikolas KraglundNikolas Kraglund ('01)Aalborg AM1:59.46
  
 PB
4Jonathan M. AdamsenJonathan M. Adamsen ('95)KIF2:00.48
  
 SB
5Andrei-Stefan UrseaAndrei-Stefan Ursea ('05)Frederiksberg IF2:01.12
  
 PB
6Sylvester WindahlSylvester Windahl ('06)Frederiksberg IF2:01.59
  
 
7Bertram Gitz-JohansenBertram Gitz-Johansen ('96)Aalborg AM2:02.56
  
 PB
Finale B
12.6.
12.6.
1Christoffer Banke JørgensenChristoffer Banke Jørgensen ('07)HGATM 2:02.15
  
 PB
2Noah Kurzmann SkibstedNoah Kurzmann Skibsted ('99)Aalborg AM2:03.26
  
 SB
3Abdirisak Ahmed MahamadAbdirisak Ahmed Mahamad ('96)Odense Atletik 2:04.08
  
 SB
4Jeppe Emil KristensenJeppe Emil Kristensen ('99)Odense Atletik 2:04.34
  
 PB
5Klaus Præst JaquéKlaus Præst Jaqué ('92)Aalborg AM2:05.92
  
 SB
6Gustav HeroldGustav Herold ('05)Sparta2:06.97
  
 PB
7Jonas MesbihJonas Mesbih ('02)Frederiksberg IF2:07.48
  
 SB
8Elias Kongsted MisanderElias Kongsted Misander ('02)KIF2:07.49
  
 PB
M 1500 m    
11.6.

Finale A

Finale
11.6.
1Andreas Holst LindgreenAndreas Holst Lindgreen ('98)Sparta3:44.60
  
 
2Samuel Ettrup LarsenSamuel Ettrup Larsen Esbjerg AM4:05.33
  
 
3Rasmus JægerRasmus Jæger ('04)IK Hellas4:05.88
  
 PB
4Joachim RønsholtJoachim Rønsholt ('99)Sparta4:06.78
  
 
5Simon Worsøe ClausenSimon Worsøe Clausen ('05)Sparta4:07.28
  
 PB
6Hjalte DalskovHjalte Dalskov ('05)BAC4:07.84
  
 PB
7Jonathan M. AdamsenJonathan M. Adamsen ('95)KIF4:10.64
  
 SB
8Brandon Van HaerenBrandon Van Haeren ('92)KIF / CAN4:13.30
  
 PB
9Lucas Søgaard HjortkjærLucas Søgaard Hjortkjær ('02)IK Hellas4:20.44
  
 
10Gustav HeroldGustav Herold ('05)Sparta4:21.93
  
 
M 110 m hæk    
11.6. Vind: +0.8

Finale A

Finale
11.6.Vind: +0.8
1Andreas ChristoffersenAndreas Christoffersen ('01)Sparta14.50
  
 
2Sebastian Sund FrandsenSebastian Sund Frandsen ('98)Aalborg AM14.72
  
 SB
3Villads ClausenVillads Clausen ('98)Amager AC18.32
  
 SB
M 400 m hæk    
12.6.

Finale A

Finale
12.6.
1Jan WildemanJan Wildeman ('99)KIF / GER55.21
  
 PB
2Tobias Roed GarzaTobias Roed Garza ('04)Randers Freja1:01.89
  
 
3Tobias Feldborg NielsenTobias Feldborg Nielsen ('03)IK Hellas1:02.08
  
 
M Højdespring    
11.6.

Finale A

Finale
11.6.
1Jonas StrungeJonas Strunge ('04)Hvidovre AM1.82
  
 SB
 
1.67 SB
  O
1.73 SB
  O
1.76 SB
  O
1.82 SB
XXO
1.87
XXX
   
2Jonas Danker LinnemannJonas Danker Linnemann Hvidovre AM1.76
  
 SB
 
1.67 SB
  O
1.73 SB
  O
1.76 SB
XXO
1.79
XXX
    
M Stangspring    
12.6.

Finale A

Finale
12.6.
1Nikolaj GravesNikolaj Graves ('98)Sparta4.85
  
 SB
 
4.35
  O
4.55
  O
4.65
XXO
4.75 SB
 XO
4.85 SB
XXO
4.95
  r
  
2Mathies HartmannMathies Hartmann ('95)Odense Atletik 4.25
  
 
 
4.15
 XO
4.25
  O
4.35
XXX
     
M Længdespring    
11.6.

Finale A

Finale
11.6.
1Benjamin GabrielsenBenjamin Gabrielsen ('95)Sparta6.82
0.0
  
 
 
6.82
 0.0
6.82
 0.7
  X
 0.0
6.52
 -0.6
  X
 0.0
  X
 0.0
  
2Patrick WolfPatrick Wolf ('01)Esbjerg AM6.79
0.0
  
 
 
6.65
 0.0
6.54
 0.0
6.64
 0.0
6.68
 0.2
6.79
 0.0
6.64
 0.0
  
3Thomas ChristiansenThomas Christiansen ('01)Glostrup IC6.70
-1.3
  
 PB
 
6.35 PB
 0.0
6.05
 -0.7
6.16
 0.0
4.97
 0.0
6.32
 -0.1
6.70 PB
 -1.3
  
4Carl Bruce AaboCarl Bruce Aabo ('04)HGATM 6.55
0.0
  
 
 
6.20
 0.0
6.27
 0.0
6.48
 0.0
6.55
 0.0
6.55
 0.0
6.27
 0.0
  
5Nicolai Lind AndersenNicolai Lind Andersen ('98)Sparta6.36
0.0
  
 SB
 
  X
 0.0
6.36 SB
 0.0
  X
 0.0
6.22
 0.0
  X
 0.0
6.18
 -0.8
  
6Oswald CarstensenOswald Carstensen ('02)Sparta5.91
0.0
  
 
 
5.60
 0.0
5.82
 0.0
5.64
 0.0
5.91
 0.0
5.72
 0.0
5.90
 0.0
  
M Trespring    
12.6.

Finale A

Finale
12.6.
1Dennis MägiDennis Mägi ('95)AGF Atletik14.64 w
+2.7
  
 
 
14.23 SB
 1.9
14.64
 2.7
  X
 0.0
14.36
 3.0
  –
 0.0
  –
 0.0
  
2Patrick WolfPatrick Wolf ('01)Esbjerg AM14.27 w
+3.0
  
 
 
13.76
 2.6
  X
 0.0
14.27
 3.0
  –
 0.0
  –
 0.0
  –
 0.0
  
3Dhruv MehrotraDhruv Mehrotra ('03)Sparta13.11 w
+4.4
  
 
 
  X
 0.0
  X
 0.0
  X
 0.0
13.11
 4.4
  –
 0.0
  –
 0.0
  
M Kuglestød 7.26 kg    
12.6.

Finale A

Finale
12.6.
1Kenneth MertzKenneth Mertz ('89)Frederiksberg IF15.88
  
 SB
 
15.48 SB15.82 SB15.82 =SB15.88 SB  X15.88 =SB  
2Christopher Holmbjerg JensenChristopher Holmbjerg Jensen ('97)Sparta15.51
  
 
 
14.8914.9315.51  X  X15.51  
M Diskoskast 2.0 kg    
12.6.

Finale A

Finale
12.6.
1Emil MikkelsenEmil Mikkelsen ('90)Odense Atletik 55.57
  
 
 
  X51.6355.57  X  X  X  
2Mikael Chua ZiskaMikael Chua Ziska ('99)Hvidovre AM32.11
  
 
 
27.0130.6528.3332.1130.10  –  
3Victor Bendix BeiterVictor Bendix Beiter ('01)Sparta30.49
  
 
 
28.6128.80  X  X30.49  X  
M Hammerkast 7.26 kg    
11.6.

Finale A

Finale
11.6.
1Stefan LehnertStefan Lehnert ('99)Hvidovre AM62.89
  
 
 
57.7862.89  X59.9860.85  X  
2Alexander BertelsenAlexander Bertelsen ('91)Aarhus 190053.94
  
 
 
  X53.94  X52.7852.35  X  
3Tobias Riber JakobsenTobias Riber Jakobsen ('01)Hvidovre AM48.02
  
 
 
45.3245.9948.0246.4747.7547.41  
4Victor Bendix BeiterVictor Bendix Beiter ('01)Sparta35.22
  
 
 
31.8635.22  X33.4235.1732.07  
M Spydkast 800 gram    
11.6.

Finale A

Finale
11.6.
1Mikkel SimonsenMikkel Simonsen ('02)DELTA58.25
  
 
 
  X  X51.0055.5058.25  X  
2Theodor HenneckeTheodor Hennecke ('04)Sparta57.38
  
 
 
55.4857.38  X  X  X  X  
K 100 m    
11.6. Vind: +1.8

Finale A

Finale
11.6.Vind: +1.8
1Mathilde U. KramerMathilde U. Kramer ('93)Frederiksberg IF11.44
  
 SB
2Caroline Benfeldt SørensenCaroline Benfeldt Sørensen ('02)Frederiksberg IF11.77
  
DR22 PB
3Louise ØstergårdLouise Østergård ('94)Randers Freja11.96
  
 SB
4Cecilie Gedsø FærgeCecilie Gedsø Færge ('03)Sparta12.05
  
 PB
5Camilla MotzkusCamilla Motzkus ('97)Odense Atletik 12.19
  
 SB
6
Maria Räsänen
Maria Räsänen ('92)
/ FIN12.24
  
 SB
7Alma Søby WittAlma Søby Witt ('04)KIF12.36
  
 SB
Finale B
11.6. Vind: +3.2
11.6.Vind: +3.2
1Mille Fibiger JensenMille Fibiger Jensen ('04)Esbjerg AM12.38 w
  
 
2Katrine LundKatrine Lund ('90)KIF12.45 w
  
 
3Tinna Berg JørgensenTinna Berg Jørgensen ('99)Hvirlan12.77 w
  
 
4Annika VintherAnnika Vinther ('04)Helsingør IF12.82 w
  
 
5Anna-Marie PetrákováAnna-Marie Petráková ('98)Odense Atletik / CZE12.86 w
  
 
6Cecilie CarlsenCecilie Carlsen ('03)Odense Atletik 13.05 w
  
 
Finale C
11.6. Vind: +2.8
11.6.Vind: +2.8
1Rebekka LütkenRebekka Lütken ('97)AK Brøndby12.84 w
  
 
2Sille Oksbroe HejselbakSille Oksbroe Hejselbak ('01)Sparta12.85 w
  
 
3Signe BoelsmandSigne Boelsmand ('91)Hvidovre AM12.97 w
  
 
4Bára Jógvansdóttir GlerfossBára Jógvansdóttir Glerfoss ('03)Bragdið13.03 w
  
 
5Laura FriedeheimLaura Friedeheim ('91)Frederiksberg IF / GER13.04 w
  
 
6Karoline BoysenKaroline Boysen ('94)AK Brøndby14.70 w
  
 
Indledende heats11.6.
Indledende 1
11.6. Vind: +0.2
11.6.Vind: +0.2
1Astrid Glenner-FrandsenAstrid Glenner-Frandsen ('93)Sparta12.00
  
 
2Line Grønbæk AndersenLine Grønbæk Andersen ('04)Vejle IF12.34
  
 PB
3Alma Søby WittAlma Søby Witt ('04)KIF12.54
  
 SB
4Anna-Marie PetrákováAnna-Marie Petráková ('98)Odense Atletik / CZE12.99
  
 
5Annika VintherAnnika Vinther ('04)Helsingør IF13.01
  
 PB
6Bára Jógvansdóttir GlerfossBára Jógvansdóttir Glerfoss ('03)Bragdið13.15
  
 PB
7Celina DyhringCelina Dyhring ('99)KIF13.18
  
 PB
Indledende 2
11.6. Vind: -1.0
11.6.Vind: -1.0
1Mathilde U. KramerMathilde U. Kramer ('93)Frederiksberg IF11.57
  
 SB
2Cecilie Gedsø FærgeCecilie Gedsø Færge ('03)Sparta12.21
  
 
3Camilla MotzkusCamilla Motzkus ('97)Odense Atletik 12.32
  
 SB
4Tinna Berg JørgensenTinna Berg Jørgensen ('99)Hvirlan12.92
  
 PB
5Maria VenborgMaria Venborg ('91)KIF13.15
  
 SB
6Laura FriedeheimLaura Friedeheim ('91)Frederiksberg IF / GER13.34
  
 SB
7Karoline BoysenKaroline Boysen ('94)AK Brøndby14.80
  
 PB
Indledende 3
11.6. Vind: +0.2
11.6.Vind: +0.2
1Ida Kathrine KarstoftIda Kathrine Karstoft ('95)Sparta11.32
  
DR PB
2Annika Baun HaldboAnnika Baun Haldbo ('03)Sparta12.39
  
 PB
3
Maria Räsänen
Maria Räsänen ('92)
/ FIN12.43
  
 SB
4Mille Fibiger JensenMille Fibiger Jensen ('04)Esbjerg AM12.61
  
 
5Rebekka LütkenRebekka Lütken ('97)AK Brøndby13.11
  
 SB
6Signe BoelsmandSigne Boelsmand ('91)Hvidovre AM13.21
  
 SB
Indledende 4
11.6. Vind: +0.2
11.6.Vind: +0.2
1Caroline Benfeldt SørensenCaroline Benfeldt Sørensen ('02)Frederiksberg IF11.96
  
 PB
2Louise ØstergårdLouise Østergård ('94)Randers Freja12.03
  
 SB
3Katrine LundKatrine Lund ('90)KIF12.60
  
 SB
4Emilie FlorinEmilie Florin ('01)Sparta12.79
  
 SB
5Cecilie CarlsenCecilie Carlsen ('03)Odense Atletik 12.99
  
 SB
6Sille Oksbroe HejselbakSille Oksbroe Hejselbak ('01)Sparta13.03
  
 PB
K 200 m    
12.6. Vind: +1.6

Finale A

Finale
12.6.Vind: +1.6
1
Angelina Hooks
Angelina Hooks ('04)
/ SWE26.42
  
 PB
2Misja B. JepsenMisja B. Jepsen ('01)Hvidovre AM26.44
  
 PB
3Sille Oksbroe HejselbakSille Oksbroe Hejselbak ('01)Sparta27.04
  
 PB
4Alma Rath AndersenAlma Rath Andersen ('04)Køge Atletik27.29
  
 PB
5Laura FriedeheimLaura Friedeheim ('91)Frederiksberg IF / GER27.42
  
 SB
6Ulrikke Boje BrunUlrikke Boje Brun ('98)KIF27.63
  
 PB
7Kathrine Dahl LarsenKathrine Dahl Larsen ('79)Frederiksberg IF29.73
  
 PB
Finale B
12.6. Vind: +1.1
12.6.Vind: +1.1
1Caroline Benfeldt SørensenCaroline Benfeldt Sørensen ('02)Frederiksberg IF24.62
  
 SB
2Anna Øbakke LangeAnna Øbakke Lange ('99)Sparta24.69
  
 PB
3Cecilie Gedsø FærgeCecilie Gedsø Færge ('03)Sparta24.71
  
 PB
4Zarah BuchwaldZarah Buchwald ('95)Hvidovre AM25.20
  
 SB
5Camilla MotzkusCamilla Motzkus ('97)Odense Atletik 25.69
  
 SB
6Maja FelbyMaja Felby ('02)Køge Atletik26.04
  
 SB
7Anna-Marie PetrákováAnna-Marie Petráková ('98)Odense Atletik / CZE26.16
  
 SB
8Cecilie CarlsenCecilie Carlsen ('03)Odense Atletik 27.01
  
 SB
K 400 m    
11.6.

Finale A

Finale
11.6.
1Anna Øbakke LangeAnna Øbakke Lange ('99)Sparta55.70
  
 PB
2Line Grønbæk AndersenLine Grønbæk Andersen ('04)Vejle IF57.09
  
 PB
3Olivia ThorsgaardOlivia Thorsgaard Sparta57.34
  
 
4Marie Falkebo JensenMarie Falkebo Jensen ('03)Sparta58.45
  
 SB
5Zarah BuchwaldZarah Buchwald ('95)Hvidovre AM59.10
  
 
6Maja FelbyMaja Felby ('02)Køge Atletik1:00.04
  
 SB
7Laura Kathrine KornumLaura Kathrine Kornum ('98)Aarhus Fremad1:00.80
  
 
Finale B
11.6.
11.6.
1Caroline AslerinCaroline Aslerin ('04)Odense Atletik 58.10
  
 PB
2Misja B. JepsenMisja B. Jepsen ('01)Hvidovre AM59.98
  
 PB
3Celina DyhringCelina Dyhring ('99)KIF1:01.61
  
 
4Alma Rath AndersenAlma Rath Andersen ('04)Køge Atletik1:01.90
  
 
5Maria VenborgMaria Venborg ('91)KIF1:02.04
  
 
6Sabrina Kjær MøllerSabrina Kjær Møller ('97)Odense Atletik 1:06.77
  
 SB
Finale C
11.6.
11.6.
1April Webber SørensenApril Webber Sørensen ('04)Frederiksberg IF1:03.35
  
 
K 800 m    
12.6.

Finale A

Finale
12.6.
1Marie Falkebo JensenMarie Falkebo Jensen ('03)Sparta2:14.63
  
 SB
2Laura G. AndersenLaura G. Andersen ('04)Aalborg AM2:16.37
  
 SB
3Emma Stentz HansenEmma Stentz Hansen ('03)Aalborg AM2:16.48
  
 SB
4Majken LützenMajken Lützen ('03)Sparta2:19.17
  
 
5Amalie BoeckAmalie Boeck ('03)Frederiksberg IF2:20.59
  
 SB
6Mathilde MikkelsenMathilde Mikkelsen ('04)Blovstrød Løverne2:27.10
  
 SB
7Nanna Liva Krause HarrsenNanna Liva Krause Harrsen ('04)Frederiksberg IF2:28.76
  
 PB
8Wilma Birch JohanssonWilma Birch Johansson ('99)KIF2:28.79
  
 PB
9Victoria BjerreVictoria Bjerre ('03)Aalborg AM2:33.13
  
 SB
10Frida Victoria PetersenFrida Victoria Petersen ('98)KIF2:43.33
  
 PB
K 1500 m    
11.6.

Finale A

Finale
11.6.
1Emilie HumbeyEmilie Humbey ('04)Helsingør IF5:31.75
  
 PB
2Anna Tejs RohdeAnna Tejs Rohde ('04)Blovstrød Løverne5:46.78
  
 PB
K 100 m hæk 84.0 cm    
11.6. Vind: +0.2

Finale A

Finale
11.6.Vind: +0.2
1Ida Beiter BommeIda Beiter Bomme ('01)Sparta14.00
  
 
2Ida BoelIda Boel Aarhus 190014.13
  
 PB
3Ida Boe RasmussenIda Boe Rasmussen ('03)Greve Atletik14.15
  
 PB
4Kathrine Holst HahnKathrine Holst Hahn ('04)Frederiksberg IF15.81
  
 PB
K 400 m hæk    
12.6.

Finale A

Finale
12.6.
1Martha Danneskjold RasmussenMartha Danneskjold Rasmussen ('02)Aarhus 190059.45
  
 
2Amanda Sondrup HenriquesAmanda Sondrup Henriques ('04)Randers Freja1:00.85
  
 SB
K Højdespring    
11.6.

Finale A

Finale
11.6.
1Rikke AndersenRikke Andersen ('98)Sparta1.71
  
 SB
 
1.60
  O
1.63
  O
1.66 =SB
  O
1.71 SB
  O
1.75
XXX
   
2Sara OlsenSara Olsen ('01)Sparta1.57
  
 
 
1.52
  O
1.57
  O
1.60
XXX
     
3Teresa Fríðriksdóttir BláhamarTeresa Fríðriksdóttir Bláhamar ('01)Bragdið1.57
  
 SB
 
1.47
  O
1.52 SB
  O
1.57 SB
 XO
1.60
XXX
    
K Stangspring    
12.6.

Finale A

Finale
12.6.
1
Gabriella Jönsson
Gabriella Jönsson ('01)
/ SWE4.22
  
 PB
 
3.82
  O
3.92
  XX
4.02 SB
  O
4.12 PB
  O
4.22 PB
XXO
   
2Line Renée HydeLine Renée Hyde ('92)Sparta4.02
  
 SB
 
3.82
 XO
3.92
  O
4.02 SB
 XO
4.12
XXX
    
3
Linnea Jönsson
Linnea Jönsson ('99)
/ SWE3.82
  
 
 
3.82
  O
3.92
XXX
      
4Laura GrønbechLaura Grønbech ('99)Sparta3.62
  
 SB
 
3.22
  O
3.32
 XO
3.42
  O
3.52
 XO
3.62 SB
 XO
3.72
XXX
  
5Anne Sofie Hyldtoft OlsenAnne Sofie Hyldtoft Olsen ('94)KIF3.52
  
 
 
3.22
  O
3.32
 XO
3.42
  O
3.52
  O
3.62
XXX
   
6Karen Sif ÁrsælsdóttirKaren Sif Ársælsdóttir ('99)Odense Atletik / ISL3.42
  
 PB
 
3.22
  O
3.32
  O
3.42 PB
  O
3.52
XXX
    
7Alberte Riber JakobsenAlberte Riber Jakobsen ('01)Hvidovre AM3.22
  
 SB
 
3.02 SB
 XO
3.12 SB
 XO
3.22 SB
 XO
3.32
XXX
    
8Rebecca SpiegelhauerRebecca Spiegelhauer ('02)BAK3.12
  
 SB
 
2.62
  O
2.82
  O
2.92 SB
  O
3.02 SB
  O
3.12 SB
  O
3.22
XXX
  
9Emma Rokkjer LangballEmma Rokkjer Langball ('02)Hvidovre AM2.62
  
 PB
 
2.22 PB
  O
2.42 PB
  O
2.62 PB
XXO
2.82
XXX
    
Helena S. LangHelena S. Lang ('98)Odense Atletik NH
  
 
 
2.02
  r
       
K Længdespring    
11.6.

Finale A

Finale
11.6.
1Mathilde Zeuthen PedersenMathilde Zeuthen Pedersen ('99)KIF6.03 w
+2.8
  
 
 
4.13
 2.6
  X
 0.0
5.54
 1.2
5.78
 2.9
6.03
 2.8
4.29
 2.7
  
2Ida Beiter BommeIda Beiter Bomme ('01)Sparta5.71 w
+3.5
  
 
 
5.71
 3.5
5.44
 3.8
5.61
 2.8
5.59
 3.1
5.66
 2.8
5.64
 3.4
  
3Laura TølløseLaura Tølløse ('97)Sparta5.61 w
+3.0
  
 
 
  X
 0.0
5.34
 2.1
  X
 0.0
5.27
 2.0
  X
 0.0
5.61
 3.0
  
4Bára Jógvansdóttir GlerfossBára Jógvansdóttir Glerfoss ('03)Bragdið5.24 w
+2.2
  
 
 
4.87
 2.7
5.24
 2.2
5.11 PB
 1.6
4.72
 1.8
4.94
 2.1
5.10
 2.5
  
5Louise Bach MooreLouise Bach Moore ('01)Sparta5.15
+1.6
  
 
 
3.73
 3.0
  X
 0.0
5.15
 1.6
  X
 0.0
  X
 0.0
3.60
 2.2
  
6Amalie ThraneAmalie Thrane ('03)BAC5.07 w
+3.9
  
 
 
4.83
 1.9
4.86
 3.0
5.07
 3.9
4.84
 1.2
  X
 0.0
5.02
 2.4
  
7Teresa Fríðriksdóttir BláhamarTeresa Fríðriksdóttir Bláhamar ('01)Bragdið4.99
+1.7
  
 SB
 
4.48
 2.0
4.99 SB
 1.7
4.96
 1.8
4.49
 2.3
  X
 0.0
4.72
 2.2
  
8Signe BoelsmandSigne Boelsmand ('91)Hvidovre AM4.74 w
+3.5
  
 
 
4.34 SB
 1.9
4.51
 2.8
4.60
 2.5
4.49 SB
 1.1
  X
 0.0
4.74
 3.5
  
9Pauline Bennett ThorupPauline Bennett Thorup ('04)Trongårdens IF 4.56
+1.5
  
 SB
 
  X
 0.0
4.56 SB
 1.5
4.38
 2.9
  X
 0.0
  X
 0.0
  X
 0.0
  
K Trespring     
12.6.

Finale A

Finale
12.6.
1Kathrine Holst HahnKathrine Holst Hahn ('04)Frederiksberg IF11.90 w
+3.7
  
 
 
  X
 0.0
11.71
 2.6
11.90
 3.7
11.66
 3.2
  –
 0.0
  –
 0.0
  
2Smilla Hytholm Alex PetersenSmilla Hytholm Alex Petersen ('04)Holte Atletik11.12
+2.0
  
 SB
 
10.73
 2.7
  X
 0.0
10.60
 4.4
10.68
 3.3
11.12 SB
 2.0
10.61
 1.4
  
3Victoria LendalVictoria Lendal ('02)Sparta10.96
+0.7
  
 
 
  X
 0.0
  X
 0.0
  X
 0.0
10.51
 2.7
  X
 0.0
10.96
 0.7
  
4Bára Jógvansdóttir GlerfossBára Jógvansdóttir Glerfoss ('03)Bragdið10.76
+1.6
  
 =PB
 
10.76 =PB
 1.6
10.69
 2.4
  X
 0.0
  X
 0.0
  –
 0.0
  –
 0.0
  
K Kuglestød 4.0 kg    
12.6.

Finale A

Finale
12.6.
1Maria SløkMaria Sløk ('83)Hvidovre AM14.08
  
 
 
14.08  X13.5013.4813.8413.69  
2Rebecca SpiegelhauerRebecca Spiegelhauer ('02)BAK10.59
  
 
 
  X10.5210.5910.4610.4810.32  
K Diskoskast 1.0 kg    
12.6.

Finale A

Finale
12.6.
1Lisa Brix PedersenLisa Brix Pedersen ('96)Sparta60.28
  
 
 
55.4860.28  X60.1859.11  X  
2Kathrine BebeKathrine Bebe ('91)Sparta53.16
  
 
 
53.16  X  X  –    
3Annesofie Hartmann NielsenAnnesofie Hartmann Nielsen Hvidovre AM52.46
  
 
 
  X51.00  X52.46  X51.08  
4
Niamh Fogarty
Niamh Fogarty ('99)
/ IRL49.92
  
 
 
  X48.99  X49.9249.2948.70  
5Maria SløkMaria Sløk ('83)Hvidovre AM43.11
  
 
 
  X  X  X43.11  X40.60  
6Tenna Riber ThordahlTenna Riber Thordahl ('95)Køge Atletik40.14
  
 
 
37.58  X  X  X39.8940.14  
7Amalie Molander PedersenAmalie Molander Pedersen Frederiksberg IF33.68
  
 
 
33.5533.6833.06  X31.78  X  
K Hammerkast 4.0 kg    
11.6.

Finale A

Finale
11.6.
1Liv NedergaardLiv Nedergaard ('02)Sparta59.63
  
 
 
58.38  X  X59.0255.4659.63  
2Cæcilie Højer McClureCæcilie Højer McClure Hvidovre AM48.56
  
 
 
  X47.3345.9948.5643.8148.47  
3Astrid T. ChristensenAstrid T. Christensen ('04)Sparta46.53
  
 
 
46.5343.3044.59  X  X46.11  
4Rebecca SpiegelhauerRebecca Spiegelhauer ('02)BAK45.98
  
 PB
 
42.20  X45.98 PB41.3043.1744.93  
5Maria SløkMaria Sløk ('83)Hvidovre AM45.41
  
 
 
44.17  X  X45.4142.0942.96  
6Ida Hother le FevreIda Hother le Fevre ('04)BAC42.11
  
 
 
41.44  X  X42.11  X  X  
7Johanne VilsenJohanne Vilsen ('04)Holte Atletik41.45
  
 
 
  X35.0940.0238.5839.0341.45  
K Spydkast 600 gram    
11.6.

Finale A

Finale
11.6.
1Anne LorenzenAnne Lorenzen ('02)Hvidovre AM32.48
  
 
 
32.4831.5031.44  –  X  X  
D19 110 m hæk 99.1 cm    
11.6. Vind: +0.8

Finale A

Finale
11.6.Vind: +0.8
1Sofus Peter LassenSofus Peter Lassen ('03)Sparta14.79
  
 
D19 Kuglestød 6.0 kg    
12.6.

Finale A

Finale
12.6.
1Mads Krogsgaard NielsenMads Krogsgaard Nielsen ('04)Esbjerg AM16.30
  
 
 
15.7216.30  X  X  X  X  
2David Holst HahnDavid Holst Hahn ('04)Frederiksberg IF10.73
  
 
 
10.2210.7110.27  X10.73  X  
D19 Diskoskast 1.75 kg    
12.6.

Finale A

Finale
12.6.
1Mads Krogsgaard NielsenMads Krogsgaard Nielsen ('04)Esbjerg AM43.14
  
 
 
43.14  X  X  X  X  X  
2David Holst HahnDavid Holst Hahn ('04)Frederiksberg IF29.38
  
 PB
 
28.58 PB27.8429.38 PB27.8128.5329.06  
D19 Hammerkast 6.0 kg    
11.6.

Finale A

Finale
11.6.
1Theodor HenneckeTheodor Hennecke ('04)Sparta49.41
  
 
 
48.64  X49.0349.41  X  X  
D17 100 m    
11.6. Vind: +3.0

Finale A

Finale
11.6.Vind: +3.0
1Simon LarsenSimon Larsen ('05)Esbjerg AM10.99 w
  
 
2Anyel WeisAnyel Weis ('06)Sparta11.28 w
  
 
3Adam SkytteAdam Skytte ('06)KIF11.38 w
  
 
4Frederik Dahl LarsenFrederik Dahl Larsen ('06)Frederiksberg IF11.52 w
  
 
5Ludvig ElmedalLudvig Elmedal ('06)Fremad Holbæk12.07 w
  
 
Indledende heats11.6.
Indledende 1
11.6. Vind: +1.2
11.6.Vind: +1.2
1Simon LarsenSimon Larsen ('05)Esbjerg AM11.08
  
 PB
2Frederik Dahl LarsenFrederik Dahl Larsen ('06)Frederiksberg IF11.56
  
 PB
3Pedro BaptistaPedro Baptista ('06)Hvidovre AM12.30
  
 SB
4Kasper Libak RasmussenKasper Libak Rasmussen ('06)BAC12.59
  
 PB
Indledende 2
11.6. Vind: +2.1
11.6.Vind: +2.1
1Eiri Jógvansson GlerfossEiri Jógvansson Glerfoss ('05)Bragdið11.14 w
  
 
2Anyel WeisAnyel Weis ('06)Sparta11.36 w
  
 
3Adam SkytteAdam Skytte ('06)KIF11.51 w
  
 
4Oliver LarsenOliver Larsen ('05)Amager AC11.76 w
  
 
5Ludvig ElmedalLudvig Elmedal ('06)Fremad Holbæk12.17 w
  
 
D17 200 m    
12.6. Vind: +0.5

Finale A

Finale
12.6.Vind: +0.5
1Christian AnderssonChristian Andersson ('06)Greve Atletik22.53
  
 PB
2Villads Fredsted AndersenVillads Fredsted Andersen ('06)Frederiksberg IF22.90
  
 PB
3Carl Lund LarsenCarl Lund Larsen ('05)Vejle IF22.94
  
 PB
4Adam SkytteAdam Skytte ('06)KIF23.31
  
 
5Frederik Dahl LarsenFrederik Dahl Larsen ('06)Frederiksberg IF23.59
  
 PB
6Anders RichelieuAnders Richelieu ('06)Fremad Holbæk25.27
  
 PB
D17 400 m    
11.6.

Finale A

Finale
11.6.
1Pedro BaptistaPedro Baptista ('06)Hvidovre AM55.45
  
 PB
2David RørvigDavid Rørvig ('06)Hvidovre AM55.49
  
 
Finale B
11.6.
11.6.
1Jónas Gunnleivsson IsaksenJónas Gunnleivsson Isaksen ('05)Bragdið49.83
  
 PB
D17 800 m    
12.6.

Finale A

Finale
12.6.
1Niels Gustav SvendsenNiels Gustav Svendsen ('06)Helsingør IF2:09.40
  
 PB
2Kasper MørchKasper Mørch ('06)Holte Atletik2:16.87
  
 PB
3Jonathan Sass MøllerJonathan Sass Møller ('06)Randers Freja2:20.98
  
 PB
4Anders RichelieuAnders Richelieu ('06)Fremad Holbæk2:22.43
  
 PB
D17 1500 m    
11.6.

Finale A

Finale
11.6.
1Gustav MørchGustav Mørch ('02)Blovstrød Løverne4:52.42
  
 
2Daniel Røddik LundDaniel Røddik Lund ('06)Amager AC4:56.12
  
 PB
3Noah Askerøi-WaldmannNoah Askerøi-Waldmann ('06)Frederiksberg IF4:56.94
  
 PB
4Argos SiinerArgos Siiner ('06)KIF5:01.16
  
 PB
D17 110 m hæk 91.4 cm    
11.6. Vind: +0.5

Finale A

Finale
11.6.Vind: +0.5
1Kyrylo LampytskyiKyrylo Lampytskyi ('05)Aalborg AM / UKR14.74
  
 
2Bertram Wolff LarsenBertram Wolff Larsen ('06)Helsingør IF17.72
  
 PB
3Oliver NeergaardOliver Neergaard ('06)Greve Atletik21.85
  
 
D17 400 m hæk 84.0 cm    
12.6.

Finale A

Finale
12.6.
1
Elias Mulot
Elias Mulot ('05)
/ SWE59.57
  
 PB
2Jonathan Sass MøllerJonathan Sass Møller ('06)Randers Freja1:02.01
  
 
D17 Højdespring    
11.6.

Finale A

Finale
11.6.
1Anders Rosenberg JessenAnders Rosenberg Jessen ('06)BAC1.62
  
 PB
 
1.52 SB
  O
1.57 SB
  O
1.62 PB
  O
1.67
XXX
    
D17 Stangspring    
12.6.

Finale A

Finale
12.6.
1Julius Haansbæk MortensenJulius Haansbæk Mortensen ('05)Sparta4.55
  
 PB
 
4.15
  O
4.35
 XO
4.55 PB
 XO
4.65
XXX
    
2Markus DufresneMarkus Dufresne ('06)Randers Freja3.25
  
 SB
 
3.25 SB
  O
3.45
  r
      
D17 Længdespring    
11.6.

Finale A

Finale
11.6.
1Eiri Jógvansson GlerfossEiri Jógvansson Glerfoss ('05)Bragdið6.72
0.0
  
 PB
 
6.31 PB
 0.0
6.07
 0.0
6.41 PB
 0.0
6.72 PB
 0.0
6.42
 0.0
6.52
 0.0
  
2Jónas Gunnleivsson IsaksenJónas Gunnleivsson Isaksen ('05)Bragdið6.62
0.0
  
 
 
6.48
 0.0
6.25
 -0.8
6.42
 0.0
6.62
 0.0
6.56
 0.0
6.60
 0.0
  
3Anyel WeisAnyel Weis ('06)Sparta6.48
0.0
  
 
 
  X
 0.0
6.40
 0.0
  X
 0.0
6.33
 0.0
6.48
 0.0
6.28
 -1.1
  
4Markus DufresneMarkus Dufresne ('06)Randers Freja5.55
0.0
  
 SB
 
  X
 0.0
5.55 SB
 0.0
3.85
 0.1
3.40
 -1.5
  X
 0.0
  X
 0.0
  
5Jonathan Sass MøllerJonathan Sass Møller ('06)Randers Freja5.44
0.0
  
 
 
5.39
 -1.1
  X
 0.0
5.39
 0.0
  X
 0.0
  X
 0.0
5.44
 0.0
  
6Lasse Holm JensenLasse Holm Jensen ('05)Esbjerg AM5.40
0.0
  
 
 
5.12
 0.0
5.17
 0.0
5.12
 0.0
5.16
 -1.1
3.60
 -0.6
5.40
 0.0
  
7Kasper Libak RasmussenKasper Libak Rasmussen ('06)BAC4.98
0.0
  
 
 
4.62
 0.0
4.82
 -0.4
4.47
 0.0
4.91
 0.0
  X
 0.0
4.98
 0.0
  
D17 Kuglestød 5.0 kg    
12.6.

Finale A

Finale
12.6.
1Frederik Degn PedersenFrederik Degn Pedersen ('05)Greve Atletik15.34
  
 
 
14.8914.6614.8415.34  X  X  
2Emil Degn PedersenEmil Degn Pedersen ('05)Greve Atletik14.93
  
 PB
 
13.78  X14.7814.93 PB  X14.51  
3Mathias Riber SchmidtMathias Riber Schmidt ('06)Køge Atletik10.79
  
 
 
10.3310.5110.1010.7210.0810.79  
D17 Diskoskast 1.5 kg    
12.6.

Finale A

Finale
12.6.
1Emil Degn PedersenEmil Degn Pedersen ('05)Greve Atletik48.40
  
 PB
 
43.9747.5948.33 PB48.40 PB  X40.05  
2Frederik Degn PedersenFrederik Degn Pedersen ('05)Greve Atletik41.36
  
 
 
39.82  X  X41.36  X  X  
3Mathias Riber SchmidtMathias Riber Schmidt ('06)Køge Atletik36.40
  
 PB
 
36.40 PB31.88  X29.7427.91  X  
D17 Hammerkast 5.0 kg    
11.6.

Finale A

Finale
11.6.
1Frederik Degn PedersenFrederik Degn Pedersen ('05)Greve Atletik55.43
  
 
 
50.8055.43  X  X  X55.05  
2Emil Degn PedersenEmil Degn Pedersen ('05)Greve Atletik39.86
  
 
 
39.86  X  X  X  X  X  
3Alexander BergmanAlexander Bergman ('05)Hvidovre AM33.22
  
 PB
 
33.22 PB33.05  X33.0132.78  X  
D17 Spydkast 700 gram    
11.6.

Finale A

Finale
11.6.
1Victor ColdbergVictor Coldberg ('06)BAK44.25
  
 
 
42.6043.2042.1742.0944.2543.67  
2Mathias Riber SchmidtMathias Riber Schmidt ('06)Køge Atletik41.56
  
 
 
36.1934.1737.1237.6941.5637.26  
3Bertil WA FrederiksenBertil WA Frederiksen ('06)Trongårdens IF 39.09
  
 PB
 
30.36 PB30.2639.09 PB32.7034.43  X  
P17 100 m    
11.6. Vind: +1.2

Finale A

Finale
11.6.Vind: +1.2
1Frederikke Voss VestergaardFrederikke Voss Vestergaard ('06)Aalborg AM12.18
  
 =PB
2Anna PedersenAnna Pedersen ('05)Sparta12.33
  
 PB
3Filippa RougFilippa Roug ('05)BAK12.61
  
 PB
4Signe B. NielsenSigne B. Nielsen ('06)Aalborg AM12.76
  
 PB
5
Camilla Galarde Arma Hellum
Camilla Galarde Arma Hellum ('06)
/ NOR13.06
  
 PB
Finale B
11.6. Vind: +1.3
11.6.Vind: +1.3
1Signe KensøSigne Kensø ('06)Herlev Atletik13.32
  
 PB
2Mathilde SteenbergMathilde Steenberg ('06)Greve Atletik13.62
  
 PB
3Viola JensenViola Jensen ('06)Greve Atletik14.67
  
 PB
Indledende heats11.6.
Indledende 1
11.6. Vind: +0.9
11.6.Vind: +0.9
1Anna PedersenAnna Pedersen ('05)Sparta12.53
  
 
2Sille Kurylak HansenSille Kurylak Hansen ('06)IK Hellas12.62
  
 
3Signe B. NielsenSigne B. Nielsen ('06)Aalborg AM12.98
  
 =PB
4
Camilla Galarde Arma Hellum
Camilla Galarde Arma Hellum ('06)
/ NOR13.29
  
 PB
5Sara Fransisco MouridsenSara Fransisco Mouridsen ('06)BAC14.00
  
 PB
6Alvilde LawaetzAlvilde Lawaetz ('05)DELTA14.33
  
 SB
Indledende 2
11.6. Vind: +1.0
11.6.Vind: +1.0
1Frederikke Voss VestergaardFrederikke Voss Vestergaard ('06)Aalborg AM12.25
  
 
2Filippa RougFilippa Roug ('05)BAK12.67
  
 PB
3Amaya Kruse JørgensenAmaya Kruse Jørgensen ('06)Sparta12.73
  
 
4Signe KensøSigne Kensø ('06)Herlev Atletik13.36
  
 PB
5Mathilde SteenbergMathilde Steenberg ('06)Greve Atletik13.71
  
 PB
6Laura Halberg NomeLaura Halberg Nome ('06)BAC14.01
  
 SB
7Viola JensenViola Jensen ('06)Greve Atletik14.70
  
 PB
P17 200 m    
12.6. Vind: +1.1

Finale A

Finale
12.6.Vind: +1.1
1Frederikke Voss VestergaardFrederikke Voss Vestergaard ('06)Aalborg AM25.15
  
 
2Anna PedersenAnna Pedersen ('05)Sparta25.84
  
 PB
3Maja Tange NordlienMaja Tange Nordlien ('06)Holte Atletik27.01
  
 SB
4Mathilde SteenbergMathilde Steenberg ('06)Greve Atletik27.70
  
 
5Signe KensøSigne Kensø ('06)Herlev Atletik28.00
  
 PB
6Frida RevallFrida Revall ('06)Greve Atletik28.71
  
 SB
P17 400 m    
11.6.

Finale A

Finale
11.6.
1
Camilla Galarde Arma Hellum
Camilla Galarde Arma Hellum ('06)
/ NOR1:05.27
  
 PB
2Sigrið HansdóttirSigrið Hansdóttir ('10)Bragdið1:05.68
  
 PB
P17 800 m    
12.6.

Finale A

Finale
12.6.
1Abigail SaccoAbigail Sacco ('06)Sparta2:45.33
  
 
2Freja Snedker StorgaardFreja Snedker Storgaard ('06)BAC2:45.59
  
 
3Maria LeonchukMaria Leonchuk ('05)Sparta / UKR2:47.55
  
 
P17 1500 m    
11.6.

Finale A

Finale
11.6.
1Abigail SaccoAbigail Sacco ('06)Sparta5:28.19
  
 SB
2Maria LeonchukMaria Leonchuk ('05)Sparta / UKR5:47.08
  
 PB
P17 100 m hæk 76.2 cm    
11.6. Vind: +0.1

Finale A

Finale
11.6.Vind: +0.1
1Klara T. BjerregaardKlara T. Bjerregaard ('06)Randers Freja14.35
  
 
2Lydia Kure FriisLydia Kure Friis ('06)Frederiksberg IF15.60
  
 PB
3Mathilde SteenbergMathilde Steenberg ('06)Greve Atletik15.64
  
 PB
P17 400 m hæk    
12.6.

Finale A

Finale
12.6.
1Ada Nissen ThyrstedAda Nissen Thyrsted ('06)Amager AC1:07.77
  
 
P17 Højdespring    
11.6.

Finale A

Finale
11.6.
1Isabel Josefina B. FarupIsabel Josefina B. Farup ('05)Holte Atletik1.60
  
 
 
1.47
  O
1.52
  O
1.57
  O
1.60
  O
1.63
XXX
   
2Adriana OpreaAdriana Oprea ('06)AK Brøndby1.52
  
 
 
1.42
  O
1.47
 XO
1.52
 XO
1.57
XXX
    
3Lydia Kure FriisLydia Kure Friis ('06)Frederiksberg IF1.47
  
 
 
1.47
 XO
1.52
XXX
      
P17 Stangspring    
12.6.

Finale A

Finale
12.6.
1Klara T. BjerregaardKlara T. Bjerregaard ('06)Randers Freja3.52
  
 PB
 
3.22
 XO
3.42
 XO
3.52 PB
XXO
3.65
XXX
    
P17 Længdespring    
11.6.

Finale A

Finale
11.6.
1Filippa RougFilippa Roug ('05)BAK5.41
+1.9
  
 PB
 
  X
 0.0
5.05
 2.7
5.03
 1.9
5.19
 0.3
5.41 PB
 1.9
5.30
 1.7
  
2Signe B. NielsenSigne B. Nielsen ('06)Aalborg AM5.28 w
+2.7
  
 
 
5.10
 2.3
4.98
 2.7
4.94
 1.1
5.20
 2.6
  X
 0.0
5.28
 2.7
  
3Alvilde LawaetzAlvilde Lawaetz ('05)DELTA4.87 w
+2.2
  
 
 
  X
 0.0
4.73
 2.7
4.79
 2.2
4.83
 3.0
4.87
 2.2
4.78
 3.1
  
4
Camilla Galarde Arma Hellum
Camilla Galarde Arma Hellum ('06)
/ NOR4.75 w
+2.8
  
 
 
4.75
 2.8
4.72
 3.1
4.35 PB
 1.7
4.39
 3.2
4.08
 1.9
4.41
 4.3
  
5Sara Fransisco MouridsenSara Fransisco Mouridsen ('06)BAC4.22 w
+2.4
  
 
 
4.22
 2.4
4.15
 2.7
4.13
 3.1
  X
 0.0
  X
 0.0
4.13
 2.9
  
6Rosa PoulsenRosa Poulsen ('06)Holte Atletik4.19
+1.0
  
 SB
 
4.19 SB
 1.0
4.13
 2.9
4.12
 1.8
4.03
 1.7
    
7Frida RevallFrida Revall ('06)Greve Atletik4.19
+1.5
  
 
 
4.19
 1.5
3.98
 2.5
3.85
 3.0
3.92
 1.3
4.10
 3.7
4.00
 4.0
  
P17 Trespring     
12.6.

Finale A

Finale
12.6.
1
Celia Parmatow
Celia Parmatow ('05)
/ SWE10.94 w
+3.5
  
 
 
  X
 0.0
10.86 =SB
 1.4
10.89
 2.6
10.94
 3.5
  –
 0.0
  –
 0.0
  
2Signe B. NielsenSigne B. Nielsen ('06)Aalborg AM9.94 w
+2.4
  
 
 
9.40
 4.2
9.94
 2.4
9.63
 3.5
9.68
 3.6
  –
 0.0
  –
 0.0
  
3
Camilla Galarde Arma Hellum
Camilla Galarde Arma Hellum ('06)
/ NOR9.64 w
+3.8
  
 
 
8.94 PB
 1.6
9.04 PB
 1.9
8.96
 2.9
9.64
 3.8
  –
 0.0
  –
 0.0
  
P17 Kuglestød 3.0 kg    
12.6.

Finale A

Finale
12.6.
1
Alice Hultberg
Alice Hultberg ('05)
/ SWE11.77
  
 PB
 
10.0610.28  X9.7911.77 PB10.72  
2Vanessa PakaVanessa Paka ('06)IK Hellas10.21
  
 PB
 
9.69 PB10.21 PB8.629.579.438.92  
3Charmaine De TazaCharmaine De Taza ('06)Herlev Atletik10.17
  
 
 
9.699.76  X9.3810.179.04  
4Laura CzubaLaura Czuba ('06)Køge Atletik8.89
  
 
 
8.778.898.598.128.788.11  
5Christina Hye FischerChristina Hye Fischer ('06)Køge Atletik8.02
  
 PB
 
7.22 PB8.01 PB8.02 PB7.99  X  X  
P17 Diskoskast 1.0 kg    
12.6.

Finale A

Finale
12.6.
1Freja VeichertsFreja Veicherts ('05)KIF37.84
  
 
 
36.4837.8437.35  X  X  X  
2
Alice Hultberg
Alice Hultberg ('05)
/ SWE29.16
  
 
 
27.0727.2029.16  X  X  X  
3Laura CzubaLaura Czuba ('06)Køge Atletik26.85
  
 
 
  X23.9126.8524.35  X  X  
4Charmaine De TazaCharmaine De Taza ('06)Herlev Atletik23.81
  
 
 
  X22.42  X23.8122.65  X  
5
Camilla Galarde Arma Hellum
Camilla Galarde Arma Hellum ('06)
/ NOR22.75
  
 PB
 
  X19.88 PB  X  X16.8722.75 PB  
P17 Hammerkast 3.0 kg    
11.6.

Finale A

Finale
11.6.
1Nynne Gaarde HøgsbroNynne Gaarde Høgsbro ('06)Frederiksberg IF52.87
  
 PB
 
49.35 PB48.3449.1250.99 PB52.87 PB  X  
2Ida Caroline MørckIda Caroline Mørck ('06)BAC50.04
  
 
 
49.4048.1345.1650.04  X  X  
3
Amanda Rönn
Amanda Rönn ('05)
/ SWE39.73
  
 
 
38.0437.17  X38.1338.6839.73  
4Hanna HorchHanna Horch ('05)Trongårdens IF 33.51
  
 PB
 
33.51 PB  X32.74  X  X  X  
5Christina Hye FischerChristina Hye Fischer ('06)Køge Atletik27.53
  
 PB
 
25.26 PB25.48 PB25.4727.53 PB  X26.42  
6
Camilla Galarde Arma Hellum
Camilla Galarde Arma Hellum ('06)
/ NOR22.43
  
 PB
 
  X19.30 PB22.20 PB22.43 PB21.54   
P17 Spydkast 500 gram    
11.6.

Finale A

Finale
11.6.
1Kristine Skifter BitschKristine Skifter Bitsch ('06)Randers Freja39.17
  
 
 
35.8337.33  X39.1732.59  –  
2Julie RasmussenJulie Rasmussen ('06)Holte Atletik35.36
  
 
 
31.0630.2931.3633.6735.3635.33  
3Sille Kurylak HansenSille Kurylak Hansen ('06)IK Hellas32.94
  
 
 
31.98  X29.9632.2232.4732.94  
4Charmaine De TazaCharmaine De Taza ('06)Herlev Atletik31.97
  
 
 
29.6027.7031.9731.9028.40  X  
5
Amanda Rönn
Amanda Rönn ('05)
/ SWE31.10
  
 
 
30.5328.9531.10  X30.0329.96  
6Tsehaynesh Beblein PorsbølTsehaynesh Beblein Porsbøl ('05)Holte Atletik28.81
  
 
 
  X26.6627.05  X27.4228.81  
7
Camilla Galarde Arma Hellum
Camilla Galarde Arma Hellum ('06)
/ NOR24.68
  
 PB
 
24.17 PB23.3724.68 PB20.95  –  –  
D15 100 m    
11.6. Vind: +1.7

Finale A

Finale
11.6.Vind: +1.7
1Carl Bäckström NielsenCarl Bäckström Nielsen ('07)Amager AC11.59
  
 
2Nikolaj KrügerNikolaj Krüger ('07)Sparta11.62
  
 PB
3Thor KnudsenThor Knudsen ('07)Sparta11.63
  
 PB
4Nicklas Gravgaard NielsenNicklas Gravgaard Nielsen ('07)Roar Atletik11.65
  
 
5Gabriel AndersenGabriel Andersen ('07)DELTA11.73
  
 PB
6Birk KrygerBirk Kryger ('08)HGATM 11.88
  
 
Finale B
11.6. Vind: +1.3
11.6.Vind: +1.3
1Oliver MikkelsenOliver Mikkelsen ('08)Sparta12.14
  
 
2Oliver Buus NilssonOliver Buus Nilsson ('07)Holte Atletik12.24
  
 PB
3Óðin Jógvansson GlerfossÓðin Jógvansson Glerfoss ('08)Bragdið12.47
  
 
4Oliver Someya ElklintOliver Someya Elklint ('08)Sparta13.27
  
 
5Anton KystAnton Kyst ('08)BAC13.43
  
 
Finale C
11.6. Vind: +1.4
11.6.Vind: +1.4
1Jonathan MansfeldtJonathan Mansfeldt ('07)KIF13.16
  
 PB
2Mohamed HoujiMohamed Houji ('07)Gentofte IK13.45
  
 
3Malthe Nikolaj Godsk JørgensenMalthe Nikolaj Godsk Jørgensen ('08)Sparta13.79
  
 PB
Indledende heats11.6.
Indledende 1
11.6. Vind: +0.6
11.6.Vind: +0.6
1Thor KnudsenThor Knudsen ('07)Sparta11.73
  
 PB
2Birk KrygerBirk Kryger ('08)HGATM 11.86
  
 
3Oliver Buus NilssonOliver Buus Nilsson ('07)Holte Atletik12.25
  
 PB
4Oliver Someya ElklintOliver Someya Elklint ('08)Sparta13.12
  
 PB
5Mohamed HoujiMohamed Houji ('07)Gentofte IK13.31
  
 PB
Indledende 2
11.6. Vind: +0.5
11.6.Vind: +0.5
1Nikolaj KrügerNikolaj Krüger ('07)Sparta11.75
  
 
2Gabriel AndersenGabriel Andersen ('07)DELTA11.84
  
 PB
3Óðin Jógvansson GlerfossÓðin Jógvansson Glerfoss ('08)Bragdið12.45
  
 PB
4Anton KystAnton Kyst ('08)BAC13.36
  
 PB
5Jonathan MansfeldtJonathan Mansfeldt ('07)KIF13.46
  
 PB
6Malthe Nikolaj Godsk JørgensenMalthe Nikolaj Godsk Jørgensen ('08)Sparta13.86
  
 PB
7Mikkel DrageMikkel Drage ('08)Greve Atletik14.50
  
 PB
Indledende 3
11.6. Vind: +1.1
11.6.Vind: +1.1
1Carl Bäckström NielsenCarl Bäckström Nielsen ('07)Amager AC11.26
  
 PB
2Nicklas Gravgaard NielsenNicklas Gravgaard Nielsen ('07)Roar Atletik11.63
  
 PB
3Oliver MikkelsenOliver Mikkelsen ('08)Sparta12.10
  
 PB
4Tristan TrzecieskiTristan Trzecieski ('07)Amager AC13.32
  
 PB
5Christian RørvigChristian Rørvig ('08)Hvidovre AM13.55
  
 PB
6Albert Lysemose NielsenAlbert Lysemose Nielsen ('08)IK Hellas14.70
  
 PB
D15 200 m    
12.6. Vind: +1.6

Finale A

Finale
12.6.Vind: +1.6
1Carl Bäckström NielsenCarl Bäckström Nielsen ('07)Amager AC22.85
  
 PB
2Nicklas Gravgaard NielsenNicklas Gravgaard Nielsen ('07)Roar Atletik23.55
  
 PB
3Birk KrygerBirk Kryger ('08)HGATM 23.70
  
 PB
4Thor KnudsenThor Knudsen ('07)Sparta23.71
  
 PB
5
Nino Kusljic
Nino Kusljic ('08)
/ SWE24.36
  
 PB
6Oliver MikkelsenOliver Mikkelsen ('08)Sparta24.44
  
 PB
7Rune SkovgaardRune Skovgaard ('08)Gentofte IK26.03
  
 PB
Finale B
12.6. Vind: +2.4
12.6.Vind: +2.4
1Óðin Jógvansson GlerfossÓðin Jógvansson Glerfoss ('08)Bragdið25.28 w
  
 
2Jonathan MansfeldtJonathan Mansfeldt ('07)KIF26.84 w
  
 
3Villy Reedtz FunderVilly Reedtz Funder ('08)Sparta27.14 w
  
 
4Malthe Nikolaj Godsk JørgensenMalthe Nikolaj Godsk Jørgensen ('08)Sparta28.37 w
  
 
5Stefan FreeseStefan Freese ('08)Hvidovre AM28.56 w
  
 
6David R. NielsenDavid R. Nielsen ('08)Sparta30.93 w
  
 
D15 300 m    
11.6.

Finale A

Finale
11.6.
1Gabriel AndersenGabriel Andersen ('07)DELTA39.19
  
 PB
D15 800 m    
12.6.

Finale A

Finale
12.6.
1Mikkel Feldborg NielsenMikkel Feldborg Nielsen ('07)IK Hellas2:09.37
  
 
2William Kragholm NørsøllerWilliam Kragholm Nørsøller ('07)Blovstrød Løverne2:17.13
  
 SB
3August OlanderAugust Olander ('08)Frederiksberg IF2:24.52
  
 PB
4David R. NielsenDavid R. Nielsen ('08)Sparta2:44.63
  
 PB
D15 1500 m    
11.6.

Finale A

Finale
11.6.
1Mikkel Feldborg NielsenMikkel Feldborg Nielsen ('07)IK Hellas4:25.05
  
 
2August OlanderAugust Olander ('08)Frederiksberg IF5:05.85
  
 
3Andreas MoorsAndreas Moors ('08)Blovstrød Løverne5:17.28
  
 PB
D15 300 m hæk 76.2 cm    
12.6.

Finale A

Finale
12.6.
1Mads VincentsenMads Vincentsen ('07)Sparta46.88
  
 SB
D15 100 m hæk 84.0 cm    
12.6. Vind: +2.2

Finale A

Finale
12.6.Vind: +2.2
1Oliver MikkelsenOliver Mikkelsen ('08)Sparta15.17 w
  
 
2Malthe Nikolaj Godsk JørgensenMalthe Nikolaj Godsk Jørgensen ('08)Sparta16.62 w
  
 
D15 Højdespring    
11.6.

Finale A

Finale
11.6.
1Oliver MikkelsenOliver Mikkelsen ('08)Sparta1.60
  
 
 
1.51
  O
1.54
  O
1.60
  O
1.70
XXr
    
2Tristan TrzecieskiTristan Trzecieski ('07)Amager AC1.51
  
 
 
1.36
  O
1.39
  O
1.42
  O
1.45
 XO
1.48
XXO
1.51
  O
1.54
XXX
 
3Hugo BjerringHugo Bjerring ('07)Glostrup IC1.51
  
 PB
 
1.30 PB
  O
1.36 PB
  O
1.39 PB
  O
1.42 PB
  O
1.45 PB
  O
1.48 PB
 XO
1.51 PB
 XO
1.54
XXX
4Malthe Nikolaj Godsk JørgensenMalthe Nikolaj Godsk Jørgensen ('08)Sparta1.51
  
 PB
 
1.33
  O
1.36
  O
1.39
 XO
1.42
  O
1.45
 XO
1.48 PB
 XO
1.51 PB
XXO
1.54
XXX
D15 Stangspring    
12.6.

Finale A

Finale
12.6.
1Mads VincentsenMads Vincentsen ('07)Sparta2.80
  
 PB
 
2.42
  O
2.52
  O
2.62
  O
2.72 PB
 XO
2.80 PB
  O
2.90
XXX
  
2Malthe Nikolaj Godsk JørgensenMalthe Nikolaj Godsk Jørgensen ('08)Sparta2.52
  
 PB
 
2.02
  O
2.22
  O
2.42 PB
  O
2.52 PB
  O
2.62
XXX
   
3Oliver MikkelsenOliver Mikkelsen ('08)Sparta2.52
  
 PB
 
2.02
  O
2.22
  O
2.42
  O
2.52 PB
 XO
2.62
XXX
   
D15 Længdespring    
11.6.

Finale A

Finale
11.6.
1August Skytte ChristensenAugust Skytte Christensen ('07)BAK5.94
0.0
  
 
 
5.82
 0.3
5.72
 -1.3
5.86
 0.0
5.94
 0.0
5.92
 0.0
5.87
 0.0
  
2Oliver MikkelsenOliver Mikkelsen ('08)Sparta5.93
0.0
  
 
 
5.53
 0.3
5.66
 0.0
5.74
 0.4
5.76
 0.0
5.93
 0.0
5.71
 0.6
  
3Gabriel AndersenGabriel Andersen ('07)DELTA5.48
0.0
  
 
 
4.92
 -1.2
4.99
 -0.9
5.48
 0.0
5.39
 0.0
5.05
 0.0
5.38
 0.4
  
4Óðin Jógvansson GlerfossÓðin Jógvansson Glerfoss ('08)Bragdið4.59
+0.9
  
 
 
1.95
 0.0
2.95
 0.0
4.54
 0.0
4.38
 0.0
4.52
 -0.6
4.59
 0.9
  
5Oliver Someya ElklintOliver Someya Elklint ('08)Sparta4.38
0.0
  
 
 
  X
 0.0
4.38
 0.0
4.16
 0.0
4.09
 0.0
4.16
 0.0
4.12
 0.0
  
6Malthe Nikolaj Godsk JørgensenMalthe Nikolaj Godsk Jørgensen ('08)Sparta4.05
0.0
  
 
 
  X
 0.0
4.05
 0.0
  X
 0.0
  X
 0.0
  X
 0.0
  X
 0.0
  
7Mikkel DrageMikkel Drage ('08)Greve Atletik3.89
-0.5
  
 
 
  X
 0.0
  X
 0.0
3.89
 -0.5
3.59
 0.0
2.28
 0.0
3.58
 0.0
  
D15 Trespring    
12.6.

Finale A

Finale
12.6.
Rune SkovgaardRune Skovgaard ('08)Gentofte IK NM
0.0
  
 
D15 Kuglestød 4.0 kg    
12.6.

Finale A

Finale
12.6.
1Mads VincentsenMads Vincentsen ('07)Sparta10.72
  
 PB
 
10.1410.1910.72 PB9.879.3410.42  
2Johan Dahl KokkegårdJohan Dahl Kokkegård ('08)Sparta9.91
  
 PB
 
8.488.829.098.909.219.91 PB  
3Tristan TrzecieskiTristan Trzecieski ('07)Amager AC9.19
  
 
 
8.719.198.608.778.967.63  
4Villy Reedtz FunderVilly Reedtz Funder ('08)Sparta8.23
  
 PB
 
7.82 PB8.15 PB7.608.047.108.23 PB  
5David R. NielsenDavid R. Nielsen ('08)Sparta5.49
  
 PB
 
4.84 PB4.605.33 PB5.49 PB5.304.90  
D15 Diskoskast 1.0 kg    
12.6.

Finale A

Finale
12.6.
1August Skytte ChristensenAugust Skytte Christensen ('07)BAK45.72
  
 PB
 
39.4440.1938.5740.5940.4645.72 PB  
2Tristan TrzecieskiTristan Trzecieski ('07)Amager AC33.72
  
 PB
 
  X33.66 PB33.72 PB33.6932.8031.83  
3Albert Lysemose NielsenAlbert Lysemose Nielsen ('08)IK Hellas15.01
  
 
 
  X  X15.0113.00  X14.55  
D15 Hammerkast 4.0 kg    
11.6.

Finale A

Finale
11.6.
1Valdemar AlbanValdemar Alban ('08)Roar Atletik29.64
  
 PB
 
  X  X29.64 PB29.3227.70  X  
D15 Spydkast 600 gram    
11.6.

Finale A

Finale
11.6.
1Tristan TrzecieskiTristan Trzecieski ('07)Amager AC36.17
  
 
 
35.0333.1234.5136.1735.1035.50  
2Hugo BjerringHugo Bjerring ('07)Glostrup IC32.19
  
 SB
 
28.0430.2632.19 SB28.0527.2232.13  
3Óðin Jógvansson GlerfossÓðin Jógvansson Glerfoss ('08)Bragdið28.63
  
 PB
 
27.78 PB26.0628.63 PB26.9027.32  X  
4Valdemar AlbanValdemar Alban ('08)Roar Atletik26.71
  
 PB
 
22.9023.2721.6525.77 PB26.71 PB18.91  
5Mikkel DrageMikkel Drage ('08)Greve Atletik21.12
  
 
 
20.6321.1218.4920.49  X  X  
6Albert Lysemose NielsenAlbert Lysemose Nielsen ('08)IK Hellas20.10
  
 
 
18.7217.0618.6614.7820.1018.74  
P15 100 m    
11.6. Vind: +1.6

Finale A

Finale
11.6.Vind: +1.6
1Sarah Jansteen EskesenSarah Jansteen Eskesen ('07)BAK12.49
  
 PB
2Ronja ChristophersenRonja Christophersen ('07)Køge Atletik12.76
  
 PB
3Louise BisgaardLouise Bisgaard ('07)BAK13.18
  
 PB
4Asta GarderAsta Garder ('07)KIF13.31
  
 PB
Finale B
11.6. Vind: +2.0
11.6.Vind: +2.0
1Asta Marie Holck HansenAsta Marie Holck Hansen ('07)Frederiksberg IF13.55
  
 
2Elise Martens SlothElise Martens Sloth ('08)Herlev Atletik13.62
  
 PB
3Clara Momme JørgensenClara Momme Jørgensen ('08)Randers Freja13.71
  
 
4Vilma Viggers FabildVilma Viggers Fabild ('08)Frederiksberg IF13.78
  
 
5Bianca BaanBianca Baan ('07)Sparta13.80
  
 PB
6Aliya DahlAliya Dahl ('07)KIF14.07
  
 
Finale C
11.6. Vind: +1.0
11.6.Vind: +1.0
1Silje Ålsbøl JensenSilje Ålsbøl Jensen ('08)Trongårdens IF 14.13
  
 
2Alma Bøge CrichtonAlma Bøge Crichton ('08)Trongårdens IF 14.27
  
 
3Sofía HøjgaardSofía Højgaard ('08)Bragdið14.29
  
 PB
4Selma Schielder-KraghSelma Schielder-Kragh ('08)KIF14.43
  
 
5Carla Sehrt ArnøCarla Sehrt Arnø ('08)Gentofte IK14.56
  
 PB
6Aimee Rønning VilhelmsenAimee Rønning Vilhelmsen ('07)Hvidovre AM14.57
  
 
Indledende heats11.6.
Indledende 1
11.6. Vind: +0.7
11.6.Vind: +0.7
1Asta GarderAsta Garder ('07)KIF13.37
  
 PB
2Milla EskildsenMilla Eskildsen ('07)KIF13.58
  
 PB
3Vilma Viggers FabildVilma Viggers Fabild ('08)Frederiksberg IF13.69
  
 PB
4Nikoline WilladsenNikoline Willadsen ('08)Trongårdens IF 13.93
  
 PB
5Selma Schielder-KraghSelma Schielder-Kragh ('08)KIF14.32
  
 PB
6Annika AqraouAnnika Aqraou ('07)Frederiksberg IF14.38
  
 SB
Indledende 2
11.6. Vind: -0.2
11.6.Vind: -0.2
1Esther FalckEsther Falck ('08)Sparta13.02
  
 PB
1Frederikke LundbergFrederikke Lundberg ('07)BAK13.02
  
 PB
3Bianca BaanBianca Baan ('07)Sparta13.84
  
 PB
4Aliya DahlAliya Dahl ('07)KIF13.96
  
 SB
5Carla Sehrt ArnøCarla Sehrt Arnø ('08)Gentofte IK14.58
  
 PB
Indledende 3
11.6. Vind: +0.7
11.6.Vind: +0.7
1Sarah Jansteen EskesenSarah Jansteen Eskesen ('07)BAK12.64
  
 PB
2Louise BisgaardLouise Bisgaard ('07)BAK13.25
  
 PB
3Clara Momme JørgensenClara Momme Jørgensen ('08)Randers Freja13.65
  
 
4Selma Guldager KnudsenSelma Guldager Knudsen ('08)Trongårdens IF 13.89
  
 
5Silje Ålsbøl JensenSilje Ålsbøl Jensen ('08)Trongårdens IF 14.04
  
 PB
6Alma Bøge CrichtonAlma Bøge Crichton ('08)Trongårdens IF 14.07
  
 PB
7Sofía HøjgaardSofía Højgaard ('08)Bragdið14.31
  
 PB
Indledende 4
11.6. Vind: -0.4
11.6.Vind: -0.4
1Ronja ChristophersenRonja Christophersen ('07)Køge Atletik12.93
  
 PB
2Ida B NielsenIda B Nielsen ('07)Aalborg AM13.29
  
 PB
3Asta Marie Holck HansenAsta Marie Holck Hansen ('07)Frederiksberg IF13.48
  
 SB
4Elise Martens SlothElise Martens Sloth ('08)Herlev Atletik13.65
  
 PB
5Aimee Rønning VilhelmsenAimee Rønning Vilhelmsen ('07)Hvidovre AM14.36
  
 PB
6Louise Lehman JensenLouise Lehman Jensen ('08)Frederiksberg IF14.57
  
 
P15 200 m    
12.6. Vind: +2.3

Finale A

Finale
12.6.Vind: +2.3
1Sarah Jansteen EskesenSarah Jansteen Eskesen ('07)BAK25.69 w
  
 
2Ronja ChristophersenRonja Christophersen ('07)Køge Atletik26.06 w
  
 
3Sophia BondeSophia Bonde ('07)KIF27.06 w
  
 
4Ingrid Olivarius VølundIngrid Olivarius Vølund ('07)Sparta27.79 w
  
 
5Clara Momme JørgensenClara Momme Jørgensen ('08)Randers Freja28.02 w
  
 
6Asta Marie Holck HansenAsta Marie Holck Hansen ('07)Frederiksberg IF28.09 w
  
 
Finale B
12.6. Vind: +3.0
12.6.Vind: +3.0
1Louise BisgaardLouise Bisgaard ('07)BAK27.21 w
  
 
2Christine Emilie NæsbyChristine Emilie Næsby ('07)Sparta27.66 w
  
 
3Vilma Viggers FabildVilma Viggers Fabild ('08)Frederiksberg IF28.42 w
  
 
4Louise Lehman JensenLouise Lehman Jensen ('08)Frederiksberg IF29.14 w
  
 
5Sofía HøjgaardSofía Højgaard ('08)Bragdið29.17 w
  
 
6Aimee Rønning VilhelmsenAimee Rønning Vilhelmsen ('07)Hvidovre AM29.59 w
  
 
7Isabella BondeIsabella Bonde ('08)KIF29.67 w
  
 
Finale C
12.6. Vind: +3.0
12.6.Vind: +3.0
1Klara Hatini PedersenKlara Hatini Pedersen ('08)KIF27.51 w
  
 
2Line SvareLine Svare ('08)Amager AC28.54 w
  
 
3Eline Schwenger JohansenEline Schwenger Johansen ('08)HGATM 28.76 w
  
 
4Betty JensenBetty Jensen ('07)Fremad Holbæk28.86 w
  
 
5Liv Amelia NygårdLiv Amelia Nygård ('08)KIF29.78 w
  
 
6Annika RichelieuAnnika Richelieu ('08)Fremad Holbæk31.11 w
  
 
P15 300 m    
11.6.

Finale A

Finale
11.6.
1Beatrice KristensenBeatrice Kristensen ('07)Hvidovre AM43.53
  
 PB
2Christine Emilie NæsbyChristine Emilie Næsby ('07)Sparta44.90
  
 
3Vilma Viggers FabildVilma Viggers Fabild ('08)Frederiksberg IF45.25
  
 PB
4Claire ScottClaire Scott ('08)DELTA45.45
  
 PB
5Silje Ålsbøl JensenSilje Ålsbøl Jensen ('08)Trongårdens IF 46.82
  
 PB
6Sofía HøjgaardSofía Højgaard ('08)Bragdið48.29
  
 SB
P15 800 m    
12.6.

Finale A

Finale
12.6.
1Filippa Tvistholm JørgensenFilippa Tvistholm Jørgensen ('08)Greve Atletik2:26.51
  
 
2Beatrice KristensenBeatrice Kristensen ('07)Hvidovre AM2:40.10
  
 PB
3Johanne Marie LilleøreJohanne Marie Lilleøre ('08)Amager AC2:41.24
  
 PB
P15 1500 m    
11.6.

Finale A

Finale
11.6.
1Filippa Tvistholm JørgensenFilippa Tvistholm Jørgensen ('08)Greve Atletik5:11.25
  
 
2Ellen NørgaardEllen Nørgaard ('08)Randers Freja5:30.12
  
 PB
P15 300 m hæk    
12.6.

Finale A

Finale
12.6.
1Aliya DahlAliya Dahl ('07)KIF49.18
  
 PB
2Astrid Legård Have RasmussenAstrid Legård Have Rasmussen ('07)Roar Atletik55.31
  
 PB
P15 80 m hæk 76.2 cm, 8 m    
12.6. Vind: +3.2

Finale A

Finale
12.6.Vind: +3.2
1Filippa B ClemmensenFilippa B Clemmensen ('07)Gentofte IK12.56 w
  
 
2Anna Glinvad KroghAnna Glinvad Krogh ('07)Aalborg AM12.76 w
  
 
3Milla EskildsenMilla Eskildsen ('07)KIF12.96 w
  
 
4Amalie HesthavenAmalie Hesthaven ('08)Gentofte IK12.97 w
  
 
5Ida B NielsenIda B Nielsen ('07)Aalborg AM12.99 w
  
 
6Liv Amelia NygårdLiv Amelia Nygård ('08)KIF13.60 w
  
 
7Louise BisgaardLouise Bisgaard ('07)BAK13.87 w
  
 
Finale B
12.6. Vind: -0.5
12.6.Vind: -0.5
1Filippa B ClemmensenFilippa B Clemmensen ('07)Gentofte IK12.70
  
 PB
2Anna Glinvad KroghAnna Glinvad Krogh ('07)Aalborg AM12.87
  
 PB
3Amalie HesthavenAmalie Hesthaven ('08)Gentofte IK13.21
  
 PB
4Louise BisgaardLouise Bisgaard ('07)BAK13.28
  
 PB
5Aliya DahlAliya Dahl ('07)KIF13.59
  
 PB
6Carla Sehrt ArnøCarla Sehrt Arnø ('08)Gentofte IK13.89
  
 PB
7Ellen NørgaardEllen Nørgaard ('08)Randers Freja15.45
  
 PB
Indledende heats12.6.
Indledende 1
12.6. Vind: +2.4
12.6.Vind: +2.4
1Esther FalckEsther Falck ('08)Sparta12.38 w
  
 
2Ida B NielsenIda B Nielsen ('07)Aalborg AM12.98 w
  
 
3Liv Amelia NygårdLiv Amelia Nygård ('08)KIF13.38 w
  
 
4Milla EskildsenMilla Eskildsen ('07)KIF13.51 w
  
 
5Astrid Legård Have RasmussenAstrid Legård Have Rasmussen ('07)Roar Atletik13.92 w
  
 
6Esther MansaEsther Mansa ('07)Køge Atletik18.01 w
  
 
P15 Højdespring    
11.6.

Finale A

Finale
11.6.
1Anna Glinvad KroghAnna Glinvad Krogh ('07)Aalborg AM1.56
  
 
 
1.47
  O
1.50
  O
1.53
  O
1.56
  O
1.60
XXX
   
2Louise Lehman JensenLouise Lehman Jensen ('08)Frederiksberg IF1.53
  
 =PB
 
1.38
  O
1.41
  O
1.44
  O
1.47
  O
1.50
 XO
1.53 =PB
  O
1.56
XXX
 
3Viola Lei HansgaardViola Lei Hansgaard ('08)Trongårdens IF 1.53
  
 =SB
 
1.41
  O
1.44
  O
1.47
  O
1.50
  O
1.53 =SB
 XO
1.56
XXX
  
4Celina C.S. JensenCelina C.S. Jensen ('07)Amager AC1.53
  
 
 
1.44
  O
1.50
 XO
1.53
XXO
1.56
XXX
    
5Isabella BondeIsabella Bonde ('08)KIF1.41
  
 PB
 
1.27
  O
1.32
  O
1.35
  O
1.38 =SB
  O
1.41 PB
 XO
1.44
XXX
  
6Ingrid BoveIngrid Bove ('07)Gentofte IK1.38
  
 
 
1.27
  O
1.32
  O
1.35
  O
1.38
  O
1.41
XXX
   
7Christine Emilie NæsbyChristine Emilie Næsby ('07)Sparta1.27
  
 
 
1.27
  O
1.32
XXX
      
8Bianca BaanBianca Baan ('07)Sparta1.27
  
 
 
1.22
  O
1.27
 XO
1.32
XXr
     
P15 Stangspring    
12.6.

Finale A

Finale
12.6.
1Clara Momme JørgensenClara Momme Jørgensen ('08)Randers Freja2.62
  
 PB
 
2.22
  O
2.42
  O
2.52
  O
2.62 PB
  O
2.72
XXX
   
2Sophia BondeSophia Bonde ('07)KIF2.62
  
 SB
 
2.42
  O
2.52
 XO
2.62 SB
  O
2.72
XXX
    
3Elise Martens SlothElise Martens Sloth ('08)Herlev Atletik2.42
  
 PB
 
1.82
XXO
2.02
  O
2.22 PB
  O
2.42 PB
XXO
2.52
XXX
   
4Klara Hatini PedersenKlara Hatini Pedersen ('08)KIF2.22
  
 PB
 
2.02
  O
2.22 PB
XXO
2.42
XXX
     
Astrid Legård Have RasmussenAstrid Legård Have Rasmussen ('07)Roar Atletik NH
  
 
 
1.82
XXX
       
P15 Længdespring    
11.6.

Finale A

Finale
11.6.
1Celina C.S. JensenCelina C.S. Jensen ('07)Amager AC5.24
0.0
  
 
 
4.81
 0.0
4.85
 0.0
4.88
 0.0
5.06
 0.0
5.04
 0.0
5.24
 0.0
  
2Esther FalckEsther Falck ('08)Sparta4.99
0.0
  
 
 
4.67
 0.0
4.83
 0.0
  X
 0.0
  X
 0.0
4.95
 0.0
4.99
 0.0
  
3Frederikke LundbergFrederikke Lundberg ('07)BAK4.98
0.0
  
 
 
4.76
 0.0
  X
 0.0
4.89
 0.1
4.98
 0.0
  X
 0.0
  X
 0.0
  
4Ida B NielsenIda B Nielsen ('07)Aalborg AM4.83
0.0
  
 
 
4.49
 0.0
4.55
 0.0
4.65
 0.3
  X
 0.0
  X
 0.0
4.83
 0.0
  
5Freja Isabel KnudsenFreja Isabel Knudsen ('07)Sparta4.81
+0.2
  
 
 
  X
 0.0
  X
 0.0
4.60
 1.1
4.81
 0.2
4.70
 0.1
  X
 0.0
  
6Milla EskildsenMilla Eskildsen ('07)KIF4.69
0.0
  
 
 
4.60
 0.0
3.87
 0.0
  X
 0.0
4.69
 0.0
4.62
 0.0
  X
 0.0
  
7Amalie Sofie NielsenAmalie Sofie Nielsen ('07)Sparta4.64
0.0
  
 
 
4.54
 0.0
4.46
 0.0
4.60
 0.1
4.56
 0.0
4.64
 0.0
4.48
 0.0
  
8Amalie HesthavenAmalie Hesthaven ('08)Gentofte IK4.54
0.0
  
 
 
4.53
 0.0
4.40
 0.0
4.39
 0.0
4.28
 0.0
4.54
 0.0
4.43
 0.0
  
9Vilma Viggers FabildVilma Viggers Fabild ('08)Frederiksberg IF4.45
0.0
  
 
 
4.22
 0.1
4.45
 0.0
3.97
 0.0
     
10Liv Amelia NygårdLiv Amelia Nygård ('08)KIF4.42
0.0
  
 
 
4.19
 0.0
4.42
 0.0
4.18
 0.0
     
11Ingrid Olivarius VølundIngrid Olivarius Vølund ('07)Sparta4.29
+0.2
  
 
 
4.27
 0.0
4.29
 0.2
4.21
 0.2
     
12Selma Guldager KnudsenSelma Guldager Knudsen ('08)Trongårdens IF 4.22
0.0
  
 PB
 
4.22 PB
 0.0
4.03
 1.0
3.84
 0.0
     
13Aliya DahlAliya Dahl ('07)KIF4.18
+1.5
  
 
 
3.88
 0.1
4.18
 1.5
  X
 0.0
     
14Nikoline WilladsenNikoline Willadsen ('08)Trongårdens IF 4.12
0.0
  
 
 
4.12
 0.0
3.80
 0.8
3.88
 0.0
     
15Bianca BaanBianca Baan ('07)Sparta4.02
0.0
  
 SB
 
4.02 SB
 0.0
4.01
 0.0
3.91
 0.3
     
16Melanie Isabella JørgensenMelanie Isabella Jørgensen ('07)Frederiksberg IF4.02
+0.1
  
 PB
 
4.02 PB
 0.1
  X
 0.0
3.55
 0.0
     
17Annika AqraouAnnika Aqraou ('07)Frederiksberg IF3.97
0.0
  
 
 
3.97
 0.0
  X
 0.0
3.83
 0.0
     
18Asta Marie Holck HansenAsta Marie Holck Hansen ('07)Frederiksberg IF2.45
0.0
  
 
 
2.45
 0.0
  X
 0.0
      
P15 Trespring     
12.6.

Finale A

Finale
12.6.
1Ida B NielsenIda B Nielsen ('07)Aalborg AM10.57 w
+2.1
  
 
 
9.95
 2.1
10.20
 2.2
10.53
 3.3
  X
 0.0
10.57
 2.1
  X
 0.0
  
2Amalie HesthavenAmalie Hesthaven ('08)Gentofte IK10.09 w
+2.2
  
 
 
9.89 PB
 1.6
9.72
 2.2
10.05 PB
 1.1
9.91
 1.3
10.09
 2.2
9.67
 2.8
  
3Filippa B ClemmensenFilippa B Clemmensen ('07)Gentofte IK9.76 w
+2.4
  
 
 
9.76
 2.4
  –
 0.0
  –
 0.0
  –
 0.0
  –
 0.0
  –
 0.0
  
4Ingrid BoveIngrid Bove ('07)Gentofte IK9.09
+1.6
  
 PB
 
8.37 PB
 1.8
8.67
 3.9
8.78
 2.2
9.09 PB
 1.6
8.97
 1.8
8.70
 1.6
  
Sofía HøjgaardSofía Højgaard ('08)Bragdið NM
0.0
  
 
 
  X
 0.0
  X
 0.0
  –
 0.0
  –
 0.0
  –
 0.0
  –
 0.0
  
P15 Kuglestød 3.0 kg    
12.6.

Finale A

Finale
12.6.
1Amalie Sofie NielsenAmalie Sofie Nielsen ('07)Sparta11.56
  
 
 
8.9110.3911.4711.5610.7411.34  
2Line SvareLine Svare ('08)Amager AC10.72
  
 PB
 
10.0010.44 PB9.9810.72 PB9.739.82  
3Anna Glinvad KroghAnna Glinvad Krogh ('07)Aalborg AM9.93
  
 SB
 
9.51 SB9.419.159.67 SB9.639.93 SB  
4Louise Lehman JensenLouise Lehman Jensen ('08)Frederiksberg IF9.33
  
 PB
 
  X9.30 PB8.689.019.33 PB8.13  
5Johanne Ellesøe PetersenJohanne Ellesøe Petersen ('08)DELTA8.91
  
 PB
 
7.547.788.318.598.528.91 PB  
6Filippa RedestamFilippa Redestam ('08)Helsingør IF8.65
  
 
 
8.368.228.468.658.158.08  
7Freja Isabel KnudsenFreja Isabel Knudsen ('07)Sparta8.16
  
 
 
7.247.838.078.167.827.32  
8Silke Marie Bach MadsenSilke Marie Bach Madsen ('08)Amager AC8.12
  
 
 
7.787.837.69  X7.748.12  
9Freja Riber KristensenFreja Riber Kristensen ('08)DELTA7.17
  
 
 
6.836.857.17  X  X  X  
10Esther MansaEsther Mansa ('07)Køge Atletik6.73
  
 PB
 
6.73 PB5.965.81  X  X  X  
P15 Diskoskast 0.75 kg    
12.6.

Finale A

Finale
12.6.
1Amalie Sofie NielsenAmalie Sofie Nielsen ('07)Sparta27.51
  
 SB
 
  X23.57 SB21.5227.51 SB22.82  X  
2Filippa RedestamFilippa Redestam ('08)Helsingør IF25.98
  
 PB
 
22.1220.7321.13  X23.2125.98 PB  
3Johanne Ellesøe PetersenJohanne Ellesøe Petersen ('08)DELTA22.41
  
 
 
  X21.2022.1920.51  X22.41  
4Line SvareLine Svare ('08)Amager AC21.32
  
 SB
 
  X  X16.91 SB20.93 SB21.32 SB21.16  
5Freja Riber KristensenFreja Riber Kristensen ('08)DELTA19.33
  
 
 
19.3318.8018.4316.68  X19.13  
6Silke Marie Bach MadsenSilke Marie Bach Madsen ('08)Amager AC18.98
  
 PB
 
  X16.7117.57  X17.0718.98 PB  
7Helene Rus AndersenHelene Rus Andersen ('08)Greve Atletik16.29
  
 SB
 
16.28 SB  X15.5314.8516.29 SB  X  
8Anna SolvangAnna Solvang ('07)IK Hellas15.43
  
 PB
 
13.48 SB  X12.3912.5013.64 SB15.43 PB  
P15 Hammerkast 3.0 kg    
11.6.

Finale A

Finale
11.6.
1Malou BondeMalou Bonde ('07)IK Olympia44.44
  
 
 
43.54  X44.44  X  X  X  
2Savannah JohanssonSavannah Johansson ('07)Hvidovre AM44.43
  
 
 
  X  X40.52  X  X44.43  
3Silke Marie Bach MadsenSilke Marie Bach Madsen ('08)Amager AC26.33
  
 PB
 
  X24.81 PB  X24.4425.34 PB26.33 PB  
4Johanne Ellesøe PetersenJohanne Ellesøe Petersen ('08)DELTA25.97
  
 
 
22.77  X  X  X  X25.97  
5Helene Rus AndersenHelene Rus Andersen ('08)Greve Atletik19.55
  
 
 
19.5514.9515.60  X  X15.94  
6Freja Riber KristensenFreja Riber Kristensen ('08)DELTA14.04
  
 
 
13.1714.049.3113.80  X  X  
P15 Spydkast 500 gram    
11.6.

Finale A

Finale
11.6.
1Viola Lei HansgaardViola Lei Hansgaard ('08)Trongårdens IF 38.06
  
 
 
35.4836.2535.7638.0635.6836.50  
2Malou BondeMalou Bonde ('07)IK Olympia35.58
  
 PB
 
  X34.3932.6231.8532.9135.58 PB  
3Anna Glinvad KroghAnna Glinvad Krogh ('07)Aalborg AM32.87
  
 PB
 
30.8632.26 PB32.87 PB32.23  X29.43  
4Line SvareLine Svare ('08)Amager AC30.91
  
 PB
 
  X27.3330.91 PB  X27.4029.48  
5Claire ScottClaire Scott ('08)DELTA30.48
  
 
 
26.8626.4128.7430.4828.4829.67  
6Freja Riber KristensenFreja Riber Kristensen ('08)DELTA28.44
  
 PB
 
26.4121.7722.0925.6323.7028.44 PB  
7Louise Lehman JensenLouise Lehman Jensen ('08)Frederiksberg IF26.88
  
 
 
26.8826.2526.4222.38  X25.51  
8Amalie Sofie NielsenAmalie Sofie Nielsen ('07)Sparta26.18
  
 PB
 
26.18 PB20.5217.96  X21.1319.75  
9Johanne Ellesøe PetersenJohanne Ellesøe Petersen ('08)DELTA24.35
  
 
 
24.3521.8123.98     
10Ingrid Olivarius VølundIngrid Olivarius Vølund ('07)Sparta22.62
  
 PB
 
22.62 PB20.6020.58     
11Anna SolvangAnna Solvang ('07)IK Hellas20.51
  
 SB
 
20.51 SB16.5318.07     
D13 80 m    
12.6. Vind: +1.9

Finale A

Finale
12.6.Vind: +1.9
1Daniel NielsenDaniel Nielsen ('09)Glostrup IC10.01
  
 
2Sofus Houman-PrasséSofus Houman-Prassé ('09)Sparta11.44
  
 
3Conrad RohdeConrad Rohde ('09)Sparta11.95
  
 
D13 100 m    
11.6. Vind: 0.0

Finale A

Finale
11.6.Vind: 0.0
1Daniel NielsenDaniel Nielsen ('09)Glostrup IC12.39
  
 
D13 200 m    
12.6. Vind: +2.4

Finale A

Finale
12.6.Vind: +2.4
1Daniel NielsenDaniel Nielsen ('09)Glostrup IC25.68 w
  
 
D13 300 m    
11.6.

Finale A

Finale
11.6.
1Albert RedestamAlbert Redestam ('10)Helsingør IF43.99
  
 PB
D13 600 m    
12.6.

Finale A

Finale
12.6.
1Magnus Abildgaard KofoedMagnus Abildgaard Kofoed ('09)Fremad Holbæk1:32.69
  
 PB
2Tristan LundTristan Lund ('10)Sparta1:53.13
  
 
3Kasper GranlundKasper Granlund ('09)Greve Atletik1:55.32
  
 SB
D13 1000 m    
11.6.

Finale A

Finale
11.6.
1Magnus Abildgaard KofoedMagnus Abildgaard Kofoed ('09)Fremad Holbæk2:50.43
  
 PB
2Tristan LundTristan Lund ('10)Sparta3:20.61
  
 
D13 80 m hæk 76.2 cm, 8 m    
12.6. Vind: +2.5

Finale A

Finale
12.6.Vind: +2.5
1Magnus Abildgaard KofoedMagnus Abildgaard Kofoed ('09)Fremad Holbæk12.77 w
  
 
D13 Højdespring    
11.6.

Finale A

Finale
11.6.
1Magnus Abildgaard KofoedMagnus Abildgaard Kofoed ('09)Fremad Holbæk1.51
  
 PB
 
1.30
  O
1.33
  O
1.36
  O
1.39
  O
1.42
  O
1.45
  O
1.48
 XO
1.51 PB
  O
1.54
XXX
       
2Balder BreinholstBalder Breinholst ('10)Amager AC1.39
  
 PB
 
1.15
  O
1.18
  O
1.24
  O
1.27
  O
1.30
  O
1.33
 XO
1.36 PB
  O
1.39 PB
XXO
1.42
XXX
       
3Samuel Grønlund BrixSamuel Grønlund Brix ('09)Sparta1.36
  
 
 
1.21
  O
1.24
  O
1.27
  O
1.30
  O
1.33
XXO
1.36
XXO
1.39
XXX
 
D13 Længdespring 1 m zone    
12.6.

Finale A

Finale
12.6.
1Daniel NielsenDaniel Nielsen ('09)Glostrup IC5.47 w
+3.0
  
 
 
5.36
 1.4
5.36
 1.9
5.37
 2.2
5.12
 1.5
  X
 0.0
5.47
 3.0
  
2Sofus Houman-PrasséSofus Houman-Prassé ('09)Sparta4.51
+1.4
  
 SB
 
4.49 SB
 1.3
3.68
 2.3
3.53
 2.1
4.51 SB
 1.4
4.36
 1.3
4.37
 2.6
  
3Conrad RohdeConrad Rohde ('09)Sparta4.28
+2.0
  
 
 
  X
 0.0
4.14
 1.8
3.98
 1.2
4.28
 2.0
4.01
 2.1
  X
 0.0
  
4Samuel Grønlund BrixSamuel Grønlund Brix ('09)Sparta4.20
+1.6
  
 
 
4.20
 1.6
4.02
 1.6
4.13
 2.6
4.09
 1.5
3.94
 2.5
4.05
 0.9
  
5Osvald Bødker PlambechOsvald Bødker Plambech ('10)Holte Atletik3.76
+1.9
  
 PB
 
3.44 PB
 1.8
3.76 PB
 1.9
3.66
 1.9
3.68
 0.9
3.59
 3.1
3.44
 1.3
  
D13 Kuglestød 3.0 kg    
12.6.

Finale A

Finale
12.6.
1Conrad RohdeConrad Rohde ('09)Sparta7.58
  
 PB
 
6.166.997.58 PB6.675.756.84  
D13 Diskoskast 0.75 kg    
12.6.

Finale A

Finale
12.6.
1Balder BreinholstBalder Breinholst ('10)Amager AC23.62
  
 PB
 
22.23 PB20.1423.62 PB23.2317.9621.55  
2Sofus Houman-PrasséSofus Houman-Prassé ('09)Sparta20.28
  
 
 
  X17.68  X18.6219.7420.28  
3Vagn BjørnVagn Bjørn ('10)Amager AC14.03
  
 
 
13.4513.1414.03  X12.70  X  
D13 Spydkast 400 gram    
11.6.

Finale A

Finale
11.6.
1Samuel Grønlund BrixSamuel Grønlund Brix ('09)Sparta30.42
  
 
 
28.8524.0127.0830.4224.2522.53  
2Vilhelm HelkVilhelm Helk ('10)Frederiksberg IF28.96
  
 PB
 
24.6325.38 PB26.62 PB28.96 PB27.5227.58  
P13 80 m    
12.6. Vind: +1.5

Finale A

Finale
12.6.Vind: +1.5
1
Seoyul Choi
Seoyul Choi ('09)
/ SWE10.74
  
 PB
2Sophie Filtenborg BrandtSophie Filtenborg Brandt ('09)KIF10.93
  
 PB
3Signe Kjeldgaard LøberSigne Kjeldgaard Løber ('09)Trongårdens IF 10.94
  
 PB
4Frida LaursenFrida Laursen ('09)Glostrup IC11.05
  
 PB
5Anna LønborgAnna Lønborg ('09)KIF11.90
  
 PB
6Freja AbildgaardFreja Abildgaard ('10)Fremad Holbæk12.22
  
 PB
P13 100 m    
11.6. Vind: +0.9

Finale A

Finale
11.6.Vind: +0.9
1Alma Børregaard RavnAlma Børregaard Ravn ('09)Sparta12.18
  
 PB
2Augusta Rath AndersenAugusta Rath Andersen ('09)Køge Atletik13.97
  
 PB
P13 200 m    
12.6. Vind: +3.1

Finale A

Finale
12.6.Vind: +3.1
1Sophie Filtenborg BrandtSophie Filtenborg Brandt ('09)KIF26.97 w
  
 
2Augusta Rath AndersenAugusta Rath Andersen ('09)Køge Atletik28.12 w
  
 
3
Seoyul Choi
Seoyul Choi ('09)
/ SWE28.33 w
  
 
4Frida LaursenFrida Laursen ('09)Glostrup IC28.54 w
  
 
5Clara Lund-BretlauClara Lund-Bretlau ('09)Sparta29.68 w
  
 
6Laura Kjær HansenLaura Kjær Hansen ('09)KIF29.99 w
  
 
7Ronja RevallRonja Revall ('09)Greve Atletik31.19 w
  
 
P13 300 m    
11.6.

Finale A

Finale
11.6.
1Alma Børregaard RavnAlma Børregaard Ravn ('09)Sparta41.18
  
 PB
2Karla Kathrine Viggers FabildKarla Kathrine Viggers Fabild ('10)Frederiksberg IF45.33
  
 PB
3Freja AbildgaardFreja Abildgaard ('10)Fremad Holbæk51.54
  
 PB
P13 600 m    
12.6.

Finale A

Finale
12.6.
1Sigrið HansdóttirSigrið Hansdóttir ('10)Bragdið1:48.93
  
 PB
P13 1000 m    
11.6.

Finale A

Finale
11.6.
1Erika Livia WischmannErika Livia Wischmann ('09)Sparta3:29.73
  
 SB
2Barbara Stemann JohansenBarbara Stemann Johansen ('10)Gentofte IK3:55.39
  
 PB
P13 60 m hæk 76.2 cm, 7.65 m    
12.6. Vind: +3.0

Finale A

Finale
12.6.Vind: +3.0
1Anna LønborgAnna Lønborg ('09)KIF11.64 w
  
 
2Frida LaursenFrida Laursen ('09)Glostrup IC11.72 w
  
 
3Sophie Filtenborg BrandtSophie Filtenborg Brandt ('09)KIF12.25 w
  
 
4Laura Kjær HansenLaura Kjær Hansen ('09)KIF12.28 w
  
 
5Karoline GatzwillerKaroline Gatzwiller ('09)Hvidovre AM12.65 w
  
 
6Julia Hedegaard HallsdottirJulia Hedegaard Hallsdottir ('10)Sparta12.84 w
  
 
7Fernanda RefsgårdFernanda Refsgård ('10)KIF13.45 w
  
 
P13 Højdespring    
11.6.

Finale A

Finale
11.6.
1Karla Kathrine Viggers FabildKarla Kathrine Viggers Fabild ('10)Frederiksberg IF1.44
  
 PB
 
1.25
  O
1.31
  O
1.35
 XO
1.38
  O
1.41 PB
 XO
1.44 PB
  O
1.47
XXX
 
2Franciska TrzecieskiFranciska Trzecieski ('10)Amager AC1.28
  
 
 
1.22
  O
1.25
XXO
1.28
  O
1.31
XXX
    
3Karoline GatzwillerKaroline Gatzwiller ('09)Hvidovre AM1.17
  
 PB
 
1.07
  O
1.12
  O
1.17 PB
  O
1.22
XXX
    
4Erika Livia WischmannErika Livia Wischmann ('09)Sparta1.17
  
 PB
 
1.02 SB
  O
1.07 SB
  O
1.12 PB
 XO
1.17 PB
  O
1.22
XXX
   
5Tara Rose MehrotraTara Rose Mehrotra ('10)Sparta1.02
  
 
 
1.02
  O
1.07
XXX
      
P13 Længdespring 1 m zone    
12.6.

Finale A

Finale
12.6.
1Signe Kjeldgaard LøberSigne Kjeldgaard Løber ('09)Trongårdens IF 4.59 w
+2.2
  
 
 
4.21
 0.6
4.35 =PB
 1.6
4.11
 0.0
4.29
 0.0
4.59
 2.2
4.11
 0.5
  
2Clara Lund-BretlauClara Lund-Bretlau ('09)Sparta4.29 w
+2.4
  
 
 
4.28
 1.3
4.29
 2.4
3.90
 1.1
4.05
 1.9
4.15
 1.4
4.22
 2.5
  
3Siri Milter FausagerSiri Milter Fausager ('09)Frederiksberg IF4.15
+1.8
  
 
 
4.00
 0.5
4.15
 1.8
4.06
 1.6
3.89
 1.1
4.09
 1.0
4.01
 1.0
  
4Laura Kjær HansenLaura Kjær Hansen ('09)KIF4.10
+0.8
  
 
 
4.10
 0.8
3.81
 0.8
3.96
 1.2
3.27
 2.1
4.06
 1.4
4.09
 2.0
  
5Anna LønborgAnna Lønborg ('09)KIF4.05
+1.6
  
 PB
 
3.98 PB
 0.9
4.05 PB
 1.6
3.73
 0.6
4.04
 0.6
3.91
 1.7
  X
 0.0
  
6Sophie Filtenborg BrandtSophie Filtenborg Brandt ('09)KIF3.74
+0.1
  
 
 
3.74
 0.1
3.49
 1.1
3.54
 1.7
  –
 0.0
  –
 0.0
  –
 0.0
  
7Hannah DamborgHannah Damborg ('09)BAC3.48
+1.3
  
 
 
3.35
 0.9
3.48
 1.3
  X
 0.0
3.33
 2.0
3.38
 1.8
2.21
 0.0
  
P13 Kuglestød 2.0 kg    
12.6.

Finale A

Finale
12.6.
1Hannah DamborgHannah Damborg ('09)BAC8.80
  
 =PB
 
8.80 =PB8.367.967.697.928.61  
P13 Diskoskast 0.75 kg    
12.6.

Finale A

Finale
12.6.
1
Sarah Berkani
Sarah Berkani ('10)
/ SWE30.66
  
 PB
 
  X  X  X29.17 PB30.66 PB29.19  
2Franciska TrzecieskiFranciska Trzecieski ('10)Amager AC27.46
  
 PB
 
20.98 PB25.93 PB24.5627.46 PB23.2223.84  
3Sigrið HansdóttirSigrið Hansdóttir ('10)Bragdið20.45
  
 PB
 
17.88  X17.0718.6817.5420.45 PB  
4Wilma Caroline NielsenWilma Caroline Nielsen ('10)Sparta15.60
  
 PB
 
10.52 PB  X13.86 PB15.60 PB15.27  X  
P13 Hammerkast 2.0 kg    
11.6.

Finale A

Finale
11.6.
1Karen Leth-SonneKaren Leth-Sonne ('09)Herlev Atletik25.31
  
 PB
 
21.7524.70 PB24.75 PB25.31 PB24.3824.80  
P13 Spydkast 400 gram    
11.6.

Finale A

Finale
11.6.
1Karen Leth-SonneKaren Leth-Sonne ('09)Herlev Atletik29.12
  
 PB
 
25.4927.93 PB29.12 PB28.87  X27.54  
2Erika Livia WischmannErika Livia Wischmann ('09)Sparta9.51
  
 PB
 
  X8.43 SB  X8.52 SB9.51 PB9.07  
D12 80 m    
12.6. Vind: +1.9

Finale A

Finale
12.6.Vind: +1.9
1Emil KellerEmil Keller ('10)IK Hellas11.61
  
 PB
2Noah Gudbjerg BollNoah Gudbjerg Boll ('10)Fremad Holbæk12.68
  
 PB
3Silas Leth-AndersenSilas Leth-Andersen ('10)Hvidovre AM13.03
  
 PB
D12 100 m    
11.6. Vind: 0.0

Finale A

Finale
11.6.Vind: 0.0
1Albert RedestamAlbert Redestam ('10)Helsingør IF13.23
  
 PB
2Balder BreinholstBalder Breinholst ('10)Amager AC13.93
  
 PB
3Otto QvistOtto Qvist ('10)Amager AC16.02
  
 PB
D12 200 m    
12.6. Vind: +2.1

Finale A

Finale
12.6.Vind: +2.1
1Emil KellerEmil Keller ('10)IK Hellas29.87 w
  
 
2Marcus Si Dyrby DongMarcus Si Dyrby Dong ('10)Hvidovre AM30.31 w
  
 
D12 Længdespring 1 m zone    
12.6.

Finale A

Finale
12.6.
1Balder BreinholstBalder Breinholst ('10)Amager AC4.62 w
+3.1
  
 
 
4.47
 1.6
4.53
 2.7
4.47
 1.4
4.41
 1.2
4.62
 3.1
4.44
 1.1
  
2Marcus Si Dyrby DongMarcus Si Dyrby Dong ('10)Hvidovre AM4.12 w
+2.8
  
 
 
4.12
 2.8
3.89 SB
 1.8
3.90 =PB
 0.0
3.81
 2.4
3.85
 0.6
4.05
 2.7
  
3Otto QvistOtto Qvist ('10)Amager AC4.06
+1.9
  
 PB
 
3.03
 2.6
3.98
 2.8
3.88
 1.4
3.98
 1.9
4.04
 0.3
4.06 PB
 1.9
  
4Noah Gudbjerg BollNoah Gudbjerg Boll ('10)Fremad Holbæk3.82 w
+2.6
  
 
 
3.55
 3.7
3.77
 3.9
3.75 =PB
 0.0
3.67
 1.4
3.82
 2.6
3.49
 2.7
  
5Silas Leth-AndersenSilas Leth-Andersen ('10)Hvidovre AM3.76
+1.8
  
 PB
 
3.76 PB
 1.8
  X
 0.0
3.67
 0.8
  X
 0.0
3.38
 2.2
  X
 0.0
  
D12 Kuglestød 3.0 kg    
12.6.

Finale A

Finale
12.6.
1Balder BreinholstBalder Breinholst ('10)Amager AC8.06
  
 
 
  X7.287.547.577.948.06  
2Vagn BjørnVagn Bjørn ('10)Amager AC7.83
  
 PB
 
6.99 PB7.44 PB7.71 PB7.397.83 PB7.46  
3Osvald Bødker PlambechOsvald Bødker Plambech ('10)Holte Atletik6.99
  
 
 
5.894.99  X6.996.006.87  
4Otto QvistOtto Qvist ('10)Amager AC6.50
  
 PB
 
6.186.216.076.50 PB5.51  X  
5Silas Leth-AndersenSilas Leth-Andersen ('10)Hvidovre AM6.16
  
 PB
 
5.54 PB  X4.736.16 PB4.875.96  
D12 Spydkast 400 gram    
11.6.

Finale A

Finale
11.6.
1Balder BreinholstBalder Breinholst ('10)Amager AC25.23
  
 
 
24.4325.2323.5523.2025.2024.68  
2Otto QvistOtto Qvist ('10)Amager AC24.00
  
 PB
 
21.5724.00 PB19.35  X  X  X  
3Vagn BjørnVagn Bjørn ('10)Amager AC22.54
  
 PB
 
17.88 PB17.8722.54 PB20.2018.9418.77  
P12 80 m    
12.6. Vind: +2.9

Finale A

Finale
12.6.Vind: +2.9
1Ella JensenElla Jensen ('10)Roar Atletik10.50 w
  
 
2Karla Kathrine Viggers FabildKarla Kathrine Viggers Fabild ('10)Frederiksberg IF10.75 w
  
 
3
Sarah Berkani
Sarah Berkani ('10)
/ SWE10.88 w
  
 
4Andrea Winther GlamoclijaAndrea Winther Glamoclija ('10)Sparta10.98 w
  
 
5Tara Rose MehrotraTara Rose Mehrotra ('10)Sparta11.73 w
  
 
6Agnes Friis IdornAgnes Friis Idorn ('10)Trongårdens IF 11.93 w
  
 
7Luna GünselLuna Günsel ('10)Sparta11.98 w
  
 
8Franciska TrzecieskiFranciska Trzecieski ('10)Amager AC12.28 w
  
 
Indledende heats12.6.
Indledende 1
12.6. Vind: +1.3
12.6.Vind: +1.3
1Karla Kathrine Viggers FabildKarla Kathrine Viggers Fabild ('10)Frederiksberg IF10.83
  
 PB
2
Sarah Berkani
Sarah Berkani ('10)
/ SWE10.91
  
 PB
3Andrea Winther GlamoclijaAndrea Winther Glamoclija ('10)Sparta11.13
  
 
4Luna GünselLuna Günsel ('10)Sparta12.03
  
 PB
5Laura BjelkeLaura Bjelke ('10)Holte Atletik12.17
  
 PB
6Laura Lehman JensenLaura Lehman Jensen ('10)Frederiksberg IF12.27
  
 PB
7Mathilde Hye FischerMathilde Hye Fischer ('10)Køge Atletik12.60
  
 PB
Indledende 2
12.6. Vind: +1.4
12.6.Vind: +1.4
1Ella JensenElla Jensen ('10)Roar Atletik10.61
  
 PB
2Tara Rose MehrotraTara Rose Mehrotra ('10)Sparta11.76
  
 PB
3Agnes Friis IdornAgnes Friis Idorn ('10)Trongårdens IF 11.86
  
 =PB
4Franciska TrzecieskiFranciska Trzecieski ('10)Amager AC12.12
  
 PB
5Julia Hedegaard HallsdottirJulia Hedegaard Hallsdottir ('10)Sparta12.16
  
 PB
6Fernanda RefsgårdFernanda Refsgård ('10)KIF12.44
  
 PB
7Barbara Stemann JohansenBarbara Stemann Johansen ('10)Gentofte IK12.79
  
 PB
P12 100 m    
11.6. Vind: +1.2

Finale A

Finale
11.6.Vind: +1.2
1Sigrið HansdóttirSigrið Hansdóttir ('10)Bragdið14.46
  
 PB
2Tara Rose MehrotraTara Rose Mehrotra ('10)Sparta14.63
  
 PB
3Franciska TrzecieskiFranciska Trzecieski ('10)Amager AC15.41
  
 
4Mathilde Hye FischerMathilde Hye Fischer ('10)Køge Atletik15.73
  
 
5Lea B LillelundLea B Lillelund ('10)BAC16.63
  
 
Finale B
11.6. Vind: 0.0
11.6.Vind: 0.0
1Karla Kathrine Viggers FabildKarla Kathrine Viggers Fabild ('10)Frederiksberg IF13.47
  
 PB
2Andrea Winther GlamoclijaAndrea Winther Glamoclija ('10)Sparta13.60
  
 PB
3Johanne Hansen-MøllerJohanne Hansen-Møller ('10)Sparta13.71
  
 
4Wilma Caroline NielsenWilma Caroline Nielsen ('10)Sparta14.35
  
 
5Saga NimbSaga Nimb ('10)Sparta14.38
  
 PB
Indledende heats11.6.
Indledende 1
11.6. Vind: +1.0
11.6.Vind: +1.0
1Karla Kathrine Viggers FabildKarla Kathrine Viggers Fabild ('10)Frederiksberg IF13.52
  
 PB
2Johanne Hansen-MøllerJohanne Hansen-Møller ('10)Sparta13.61
  
 PB
3Sigrið HansdóttirSigrið Hansdóttir ('10)Bragdið14.57
  
 PB
4Tara Rose MehrotraTara Rose Mehrotra ('10)Sparta14.88
  
 PB
5Franciska TrzecieskiFranciska Trzecieski ('10)Amager AC15.10
  
 PB
Indledende 2
11.6. Vind: +1.5
11.6.Vind: +1.5
1Andrea Winther GlamoclijaAndrea Winther Glamoclija ('10)Sparta13.67
  
 PB
2Wilma Caroline NielsenWilma Caroline Nielsen ('10)Sparta14.28
  
 PB
3Saga NimbSaga Nimb ('10)Sparta14.51
  
 PB
4Mathilde Hye FischerMathilde Hye Fischer ('10)Køge Atletik15.67
  
 PB
5Lea B LillelundLea B Lillelund ('10)BAC15.90
  
 PB
P12 200 m    
12.6. Vind: +2.1

Finale A

Finale
12.6.Vind: +2.1
1Karla Kathrine Viggers FabildKarla Kathrine Viggers Fabild ('10)Frederiksberg IF28.08 w
  
 
2Ella JensenElla Jensen ('10)Roar Atletik28.72 w
  
 
3Carmen Veje VintersborgCarmen Veje Vintersborg ('10)Sparta31.62 w
  
 
3Freja AbildgaardFreja Abildgaard ('10)Fremad Holbæk31.62 w
  
 
5Laura Lehman JensenLaura Lehman Jensen ('10)Frederiksberg IF32.37 w
  
 
6Laura BjelkeLaura Bjelke ('10)Holte Atletik32.66 w
  
 
P12 Længdespring 1 m zone    
12.6.

Finale A

Finale
12.6.
1Ella JensenElla Jensen ('10)Roar Atletik5.10
+1.8
  
 PB
 
4.83
 2.8
4.63
 1.2
4.91 PB
 0.3
4.86
 0.0
4.88
 1.2
5.10 PB
 1.8
  
2Karla Kathrine Viggers FabildKarla Kathrine Viggers Fabild ('10)Frederiksberg IF5.09
+1.5
  
 PB
 
4.89
 3.6
4.65
 0.8
5.00 PB
 1.4
4.80
 1.3
4.91
 1.7
5.09 PB
 1.5
  
3Sigrið HansdóttirSigrið Hansdóttir ('10)Bragdið4.70
+1.6
  
 PB
 
4.59
 2.8
4.69 PB
 0.5
4.53
 0.0
4.58
 0.9
4.57
 1.0
4.70 PB
 1.6
  
4Wilma Caroline NielsenWilma Caroline Nielsen ('10)Sparta4.54 w
+3.8
  
 
 
4.54
 3.8
4.28
 0.7
4.40
 0.2
4.39
 0.0
4.46
 1.3
4.49
 0.3
  
5Andrea Winther GlamoclijaAndrea Winther Glamoclija ('10)Sparta4.23 w
+3.9
  
 
 
4.23
 3.9
4.05
 2.2
4.14
 1.3
3.95
 1.8
4.01
 0.3
4.10
 0.8
  
6Luna GünselLuna Günsel ('10)Sparta4.18 w
+3.0
  
 
 
4.05
 2.4
4.18
 3.0
3.80
 0.2
3.89
 1.5
4.08
 1.8
4.13
 1.4
  
7Julia Hedegaard HallsdottirJulia Hedegaard Hallsdottir ('10)Sparta4.13 w
+2.7
  
 
 
4.13
 2.7
3.92
 0.2
3.60
 0.0
3.68
 1.3
  X
 0.0
3.24
 0.9
  
8Tara Rose MehrotraTara Rose Mehrotra ('10)Sparta3.98
+2.0
  
 
 
3.98
 2.0
3.88
 0.0
  X
 0.0
  X
 0.0
3.96
 0.8
3.97
 2.5
  
9Fernanda RefsgårdFernanda Refsgård ('10)KIF3.76 w
+2.1
  
 
 
3.76
 2.1
  X
 0.0
3.44
 0.8
     
10Barbara Stemann JohansenBarbara Stemann Johansen ('10)Gentofte IK3.73 w
+3.1
  
 
 
3.73
 3.1
  X
 0.0
3.52 PB
 0.0
     
11Carmen Veje VintersborgCarmen Veje Vintersborg ('10)Sparta3.41
0.0
  
 =PB
 
3.41 PB
 0.7
3.41 =PB
 0.0
3.36
 0.9
     
12Laura Marie BirkehøjLaura Marie Birkehøj ('10)Gentofte IK2.99
+0.1
  
 PB
 
2.94 PB
 1.8
2.70
 0.0
2.99 PB
 0.1
     
P12 Kuglestød 2.0 kg    
12.6.

Finale A

Finale
12.6.
1
Sarah Berkani
Sarah Berkani ('10)
/ SWE14.03
  
 PB
 
13.39 PB13.2813.1113.42 PB13.72 PB14.03 PB  
2Franciska TrzecieskiFranciska Trzecieski ('10)Amager AC11.58
  
 
 
10.9110.9411.5810.99  X9.79  
3Laura Lehman JensenLaura Lehman Jensen ('10)Frederiksberg IF8.20
  
 
 
7.958.067.606.738.207.80  
4Andrea Winther GlamoclijaAndrea Winther Glamoclija ('10)Sparta7.78
  
 PB
 
7.78 PB  X6.787.497.707.69  
5Camilla Galve-BuckCamilla Galve-Buck ('10)Hvidovre AM6.72
  
 PB
 
6.72 PB5.375.485.936.064.97  
6Fernanda RefsgårdFernanda Refsgård ('10)KIF6.17
  
 PB
 
  X  X5.67 PB6.17 PB5.605.92  
7Nikoline Cartey AndreasenNikoline Cartey Andreasen ('10)Hvidovre AM5.89
  
 PB
 
  X  X5.35 PB4.565.89 PB5.38  
P12 Spydkast 400 gram    
11.6.

Finale A

Finale
11.6.
1Sigrið HansdóttirSigrið Hansdóttir ('10)Bragdið34.71
  
 PB
 
32.18 PB29.7132.32 PB31.8934.71 PB29.08  
2Franciska TrzecieskiFranciska Trzecieski ('10)Amager AC26.64
  
 PB
 
  X  X19.1623.8026.64 PB18.03  
3Laura Lehman JensenLaura Lehman Jensen ('10)Frederiksberg IF23.84
  
 PB
 
20.9720.2419.4323.84 PB22.8418.37  
4Andrea Winther GlamoclijaAndrea Winther Glamoclija ('10)Sparta20.93
  
 PB
 
12.6816.1015.5920.93 PB18.9813.94  
5Wilma Caroline NielsenWilma Caroline Nielsen ('10)Sparta20.14
  
 PB
 
16.7315.4418.4420.14 PB18.0915.82  
6Johanne Hansen-MøllerJohanne Hansen-Møller ('10)Sparta18.52
  
 PB
 
17.01 PB16.16  X15.8618.52 PB14.00  
7Ella JensenElla Jensen ('10)Roar Atletik18.05
  
 
 
18.0513.45  X14.2112.3114.43  
8Saga NimbSaga Nimb ('10)Sparta14.36
  
 PB
 
11.72 PB9.5211.1310.8114.36 PB11.55  
9Lea B LillelundLea B Lillelund ('10)BAC10.85
  
 PB
 
8.96 PB10.85 PB9.56     
10Tara Rose MehrotraTara Rose Mehrotra ('10)Sparta9.53
  
 PB
 
  X  X9.53 PB     
D11 60 m    
12.6. Vind: +1.5

Finale A

Finale
12.6.Vind: +1.5
1
Christopher Lillelun Winther
Christopher Lillelun Winther ('11)
BAK8.97
  
 PB
2
Pelle Juul Sørensen
Pelle Juul Sørensen ('11)
KIF9.14
  
 
3
Theodor Høyer Zacho
Theodor Høyer Zacho ('11)
IK Hellas9.18
  
 PB
4
Rune Krarup
Rune Krarup ('11)
BAK9.64
  
 PB
5
Magne Emil Villumsen
Magne Emil Villumsen ('11)
HGATM 9.80
  
 PB
6
Viggo Lysemose Nielsen
Viggo Lysemose Nielsen ('11)
IK Hellas9.85
  
 PB
7
Bjarke Johan Christensen
Bjarke Johan Christensen ('11)
BAC9.90
  
 PB
8
Axel Blanco-Hansen
Axel Blanco-Hansen ('11)
Trongårdens IF 10.27
  
 PB
Indledende heats12.6.
Indledende 1
12.6. Vind: +1.1
12.6.Vind: +1.1
1
Pelle Juul Sørensen
Pelle Juul Sørensen ('11)
KIF9.10
  
 
2
Theodor Høyer Zacho
Theodor Høyer Zacho ('11)
IK Hellas9.19
  
 
3
Bjarke Johan Christensen
Bjarke Johan Christensen ('11)
BAC9.78
  
 PB
4
Bjørnstjerne Nøss Bendixen
Bjørnstjerne Nøss Bendixen ('11)
KIF10.52
  
 PB
5
Villum Stougaard
Villum Stougaard ('11)
Greve Atletik10.56
  
 PB
6
Louie Sehrt Arnø
Louie Sehrt Arnø ('11)
Gentofte IK10.73
  
 PB
Indledende 2
12.6. Vind: +2.1
12.6.Vind: +2.1
1
Christopher Lillelun Winther
Christopher Lillelun Winther ('11)
BAK8.95 w
  
 
2
Rune Krarup
Rune Krarup ('11)
BAK9.50 w
  
 
3
Viggo Lysemose Nielsen
Viggo Lysemose Nielsen ('11)
IK Hellas9.58 w
  
 
4
Magne Emil Villumsen
Magne Emil Villumsen ('11)
HGATM 9.79 w
  
 
5
Axel Blanco-Hansen
Axel Blanco-Hansen ('11)
Trongårdens IF 10.06 w
  
 
6
Villum Thue Østdahl
Villum Thue Østdahl ('11)
KIF10.09 w
  
 
D11 100 m    
11.6. Vind: 0.0

Finale A

Finale
11.6.Vind: 0.0
1
Jonas Wiese Kofoed-Nielsen
Jonas Wiese Kofoed-Nielsen ('11)
Amager AC14.97
  
 PB
2
Axel Blanco-Hansen
Axel Blanco-Hansen ('11)
Trongårdens IF 16.52
  
 PB
D11 200 m    
12.6. Vind: +1.6

Finale A

Finale
12.6.Vind: +1.6
1
Theodor Høyer Zacho
Theodor Høyer Zacho ('11)
IK Hellas31.01
  
 PB
2
Bjarke Johan Christensen
Bjarke Johan Christensen ('11)
BAC33.42
  
 PB
3
Rune Krarup
Rune Krarup ('11)
BAK34.24
  
 PB
4
Villum Thue Østdahl
Villum Thue Østdahl ('11)
KIF36.52
  
 PB
Finale B
12.6. Vind: +2.1
12.6.Vind: +2.1
1
Christopher Lillelun Winther
Christopher Lillelun Winther ('11)
BAK30.92 w
  
 
2
Bjørn Jensen
Bjørn Jensen ('11)
IK Hellas31.18 w
  
 
3
Pelle Juul Sørensen
Pelle Juul Sørensen ('11)
KIF32.44 w
  
 
4
Magne Emil Villumsen
Magne Emil Villumsen ('11)
HGATM 34.25 w
  
 
5
Bjørnstjerne Nøss Bendixen
Bjørnstjerne Nøss Bendixen ('11)
KIF34.94 w
  
 
D11 300 m    
11.6.

Finale A

Finale
11.6.
1
Asger Lund-Bretlau
Asger Lund-Bretlau ('11)
Sparta46.05
  
 PB
2
Alexander Vedel Møller
Alexander Vedel Møller ('12)
Amager AC49.09
  
 PB
3
Tobias Bonné Skytte
Tobias Bonné Skytte ('12)
KIF54.00
  
 PB
D11 600 m    
12.6.

Finale A

Finale
12.6.
1
Alexander Vedel Møller
Alexander Vedel Møller ('12)
Amager AC2:03.12
  
 PB
2
Tobias Abildgaard Kofoed
Tobias Abildgaard Kofoed ('11)
Fremad Holbæk2:05.79
  
 PB
3
Enni Bjarni Bogason
Enni Bjarni Bogason ('12)
Bragdið2:07.73
  
 PB
4
Daniel Spang Olsen
Daniel Spang Olsen ('12)
Køge Atletik2:09.96
  
 PB
D11 1000 m    
11.6.

Finale A

Finale
11.6.
1
Alexander Vedel Møller
Alexander Vedel Møller ('12)
Amager AC3:53.83
  
 PB
2
Axel Blanco-Hansen
Axel Blanco-Hansen ('11)
Trongårdens IF 3:56.08
  
 
3
Enni Bjarni Bogason
Enni Bjarni Bogason ('12)
Bragdið3:57.38
  
 PB
D11 60 m hæk 68.6 cm, 7.65 m    
12.6. Vind: +1.8

Finale A

Finale
12.6.Vind: +1.8
1
Asger Lund-Bretlau
Asger Lund-Bretlau ('11)
Sparta11.07
  
 PB
2
Tobias Abildgaard Kofoed
Tobias Abildgaard Kofoed ('11)
Fremad Holbæk12.60
  
 PB
3
Axel Blanco-Hansen
Axel Blanco-Hansen ('11)
Trongårdens IF 14.47
  
 PB
D11 Højdespring    
11.6.

Finale A

Finale
11.6.
1
Jonas Wiese Kofoed-Nielsen
Jonas Wiese Kofoed-Nielsen ('11)
Amager AC1.36
  
 SB
 
1.15
  O
1.21
  O
1.24
  O
1.27 SB
  O
1.30 SB
 XO
1.33 SB
 XO
1.36 SB
XXO
1.39
XXX
2
Storm Breinholst
Storm Breinholst ('13)
Amager AC1.27
  
 PB
 
1.07
  O
1.12
  O
1.15
  O
1.18
  O
1.21 PB
XXO
1.24 PB
  O
1.27 PB
XXO
1.30
XXX
3
Tobias Abildgaard Kofoed
Tobias Abildgaard Kofoed ('11)
Fremad Holbæk1.24
  
 PB
 
1.02
  O
1.07
  O
1.12
  O
1.15
 XO
1.18
 XO
1.21
XXO
1.24 PB
XXO
1.27
XXX
4
Asger Lund-Bretlau
Asger Lund-Bretlau ('11)
Sparta1.07
  
 
 
0.97
  O
1.02
  O
1.07
 XO
1.12
XXX
    
D11 Længdespring 1 m zone    
12.6.

Finale A

Finale
12.6.
1
Asger Lund-Bretlau
Asger Lund-Bretlau ('11)
Sparta4.26
+1.3
  
 
 
4.26
 1.3
  X
 0.0
4.19
 1.7
4.07
 1.2
4.22
 2.0
  X
 0.0
  
2
Theodor Høyer Zacho
Theodor Høyer Zacho ('11)
IK Hellas4.06
+1.9
  
 PB
 
  X
 0.0
  X
 0.0
4.06 PB
 1.9
3.86
 1.9
3.66
 0.9
3.70
 1.9
  
3
Christopher Lillelun Winther
Christopher Lillelun Winther ('11)
BAK4.06
+1.9
  
 PB
 
3.71
 2.1
3.66
 3.1
  X
 0.0
3.79 PB
 1.7
3.81 PB
 1.0
4.06 PB
 1.9
  
4
Pelle Juul Sørensen
Pelle Juul Sørensen ('11)
KIF4.04
0.0
  
 PB
 
3.94
 2.6
4.03 PB
 1.2
3.94
 3.0
3.67
 2.0
3.98
 2.5
4.04 PB
 0.0
  
5
Bjørn Jensen
Bjørn Jensen ('11)
IK Hellas3.99
+1.4
  
 =PB
 
3.89
 0.0
3.82
 1.8
3.89
 2.2
3.91
 1.4
3.99 =PB
 1.4
3.99 =PB
 1.9
  
6
Rune Krarup
Rune Krarup ('11)
BAK3.68
+1.0
  
 PB
 
3.32 PB
 0.6
3.53
 2.9
3.30
 1.7
3.68 PB
 1.0
3.31
 0.0
3.56
 2.5
  
7
Viggo Lysemose Nielsen
Viggo Lysemose Nielsen ('11)
IK Hellas3.50
+1.6
  
 PB
 
3.24 PB
 1.4
3.26 PB
 1.2
3.50 PB
 1.6
2.70
 1.5
3.24
 2.4
  X
 0.0
  
8
Villum Thue Østdahl
Villum Thue Østdahl ('11)
KIF3.42
+2.0
  
 
 
3.42
 2.0
3.31
 2.2
3.24
 0.9
2.75
 1.7
2.98
 1.4
3.41
 0.0
  
9
Magne Emil Villumsen
Magne Emil Villumsen ('11)
HGATM 3.41
+1.9
  
 PB
 
3.41 PB
 1.9
3.30
 0.8
  X
 0.0
     
10
Bjørnstjerne Nøss Bendixen
Bjørnstjerne Nøss Bendixen ('11)
KIF3.41
+1.2
  
 PB
 
3.21 PB
 1.1
3.11
 1.3
3.41 PB
 1.2
     
11
Axel Blanco-Hansen
Axel Blanco-Hansen ('11)
Trongårdens IF 3.31
0.0
  
 
 
3.31
 0.0
3.18
 1.3
3.15
 1.8
     
12
Louie Sehrt Arnø
Louie Sehrt Arnø ('11)
Gentofte IK3.28
+1.4
  
 PB
 
2.87
 1.3
3.28 PB
 1.4
3.12
 2.0
     
13
Marius Eiberg
Marius Eiberg ('11)
Glostrup IC3.14 w
+2.1
  
 
 
3.09
 2.1
3.14
 2.1
2.86
 1.6
     
14
Villum Stougaard
Villum Stougaard ('11)
Greve Atletik2.82 w
+2.4
  
 
 
2.82
 2.4
2.39 PB
 1.9
2.41 PB
 0.2
     
D11 Kuglestød 2.0 kg    
12.6.

Finale A

Finale
12.6.
1
Bjørn Jensen
Bjørn Jensen ('11)
IK Hellas8.42
  
 
 
8.227.878.427.438.077.64  
2
Asger Lund-Bretlau
Asger Lund-Bretlau ('11)
Sparta7.54
  
 
 
7.296.637.317.547.097.35  
3
Pelle Juul Sørensen
Pelle Juul Sørensen ('11)
KIF7.53
  
 
 
6.927.536.357.426.56  X  
4
Bjarke Johan Christensen
Bjarke Johan Christensen ('11)
BAC6.96
  
 PB
 
6.15 PB6.96 PB6.785.956.446.49  
5
Bjørnstjerne Nøss Bendixen
Bjørnstjerne Nøss Bendixen ('11)
KIF5.91
  
 PB
 
5.91 PB5.755.73  X5.31  X  
6
Villum Thue Østdahl
Villum Thue Østdahl ('11)
KIF5.72
  
 PB
 
4.875.45 PB5.214.435.72 PB5.44  
7
Marius Eiberg
Marius Eiberg ('11)
Glostrup IC4.49
  
 PB
 
4.49 PB4.314.444.424.244.42  
Ville Rørbeck Nørreby
Ville Rørbeck Nørreby ('12)
Frederiksberg IF NM
  
 
 
  X  X  X  X  X  X  
D11 Spydkast 400 gram    
11.6.

Finale A

Finale
11.6.
1
Tobias Abildgaard Kofoed
Tobias Abildgaard Kofoed ('11)
Fremad Holbæk22.34
  
 PB
 
21.31 PB22.34 PB20.90  X19.3619.59  
2
Storm Breinholst
Storm Breinholst ('13)
Amager AC20.94
  
 PB
 
17.96 PB19.20 PB20.94 PB  X17.0817.19  
3
Viggo Lysemose Nielsen
Viggo Lysemose Nielsen ('11)
IK Hellas14.47
  
 SB
 
8.80 SB10.02 SB  X10.04 SB14.47 SB12.22  
4
Jonas Wiese Kofoed-Nielsen
Jonas Wiese Kofoed-Nielsen ('11)
Amager AC14.19
  
 PB
 
12.46 SB10.8314.19 PB8.33  X8.21  
P11 60 m    
12.6. Vind: +1.5

Finale A

Finale
12.6.Vind: +1.5
1
Frida Gram Jensen
Frida Gram Jensen ('11)
Sparta8.96
  
 
2
Agnes Rask Baad Pedersen
Agnes Rask Baad Pedersen ('11)
IK Olympia9.01
  
 PB
3
Lilje Mai Birkelund Thomsen
Lilje Mai Birkelund Thomsen ('11)
Sparta9.16
  
 PB
4
Emilie Klinge Knudsen
Emilie Klinge Knudsen ('11)
Holte Atletik9.28
  
 PB
5
Isabella Kronborg Gede
Isabella Kronborg Gede ('11)
Trongårdens IF 9.49
  
 PB
6
Josephine Baker
Josephine Baker ('11)
Trongårdens IF 9.55
  
 PB
7
Dicte Lyngbye Hjort
Dicte Lyngbye Hjort ('11)
Gentofte IK9.85
  
 PB
8
Johanne Frost Geertsen
Johanne Frost Geertsen ('11)
Roar Atletik9.99
  
 PB
Indledende heats12.6.
Indledende 1
12.6. Vind: +1.3
12.6.Vind: +1.3
1
Frida Gram Jensen
Frida Gram Jensen ('11)
Sparta8.97
  
 
2
Emilie Klinge Knudsen
Emilie Klinge Knudsen ('11)
Holte Atletik9.39
  
 
3
Isabella Kronborg Gede
Isabella Kronborg Gede ('11)
Trongårdens IF 9.43
  
 PB
4
Josephine Baker
Josephine Baker ('11)
Trongårdens IF 9.80
  
 
5
Maya Larsby
Maya Larsby ('11)
10.00
  
 PB
6
Filippa Leo Enevold
Filippa Leo Enevold ('11)
Sparta10.76
  
 PB
7
Erin Nyland Høgh
Erin Nyland Høgh ('11)
Sparta11.48
  
 PB
Indledende 2
12.6. Vind: +0.8
12.6.Vind: +0.8
1
Agnes Rask Baad Pedersen
Agnes Rask Baad Pedersen ('11)
IK Olympia9.14
  
 
2
Lilje Mai Birkelund Thomsen
Lilje Mai Birkelund Thomsen ('11)
Sparta9.35
  
 
3
Johanne Frost Geertsen
Johanne Frost Geertsen ('11)
Roar Atletik9.91
  
 PB
3
Dicte Lyngbye Hjort
Dicte Lyngbye Hjort ('11)
Gentofte IK9.91
  
 
5
Emilia Ring
Emilia Ring ('11)
Gentofte IK10.34
  
 PB
6
Lovisa Grosso
Lovisa Grosso ('12)
Sparta11.43
  
 PB
P11 100 m    
11.6. Vind: +1.5

Finale A

Finale
11.6.Vind: +1.5
1
Agnes Rask Baad Pedersen
Agnes Rask Baad Pedersen ('11)
IK Olympia14.78
  
 PB
2
Emma Zinck Mogensen
Emma Zinck Mogensen ('12)
IK Hellas14.97
  
 PB
3
Isabella Kronborg Gede
Isabella Kronborg Gede ('11)
Trongårdens IF 15.77
  
 PB
4
Erin Nyland Høgh
Erin Nyland Høgh ('11)
Sparta19.34
  
 PB
P11 200 m    
12.6. Vind: +2.0

Finale A

Finale
12.6.Vind: +2.0
1
Ellen Vincentsen
Ellen Vincentsen ('11)
Sparta30.13
  
 PB
2
Agnes Rask Baad Pedersen
Agnes Rask Baad Pedersen ('11)
IK Olympia30.61
  
 PB
3
Luna Mølgaard
Luna Mølgaard ('11)
34.40
  
 PB
P11 300 m    
11.6.

Finale A

Finale
11.6.
1
Ró Apolonia Hansdóttir
Ró Apolonia Hansdóttir ('12)
Bragdið55.48
  
 PB
P11 600 m    
12.6.

Finale A

Finale
12.6.
1
Dicte Lyngbye Hjort
Dicte Lyngbye Hjort ('11)
Gentofte IK2:06.49
  
 PB
2
Sia Due Pedersen
Sia Due Pedersen ('12)
Sparta2:11.77
  
 PB
3
Ró Apolonia Hansdóttir
Ró Apolonia Hansdóttir ('12)
Bragdið2:11.83
  
 PB
4
Julie Silleborg
Julie Silleborg ('11)
Sparta2:13.07
  
 PB
P11 1000 m    
11.6.

Finale A

Finale
11.6.
1
Sia Due Pedersen
Sia Due Pedersen ('12)
Sparta4:06.09
  
 
P11 60 m hæk 76.2 cm, 7.65 m    
12.6. Vind: +1.8

Finale A

Finale
12.6.Vind: +1.8
1
Ellen Vincentsen
Ellen Vincentsen ('11)
Sparta10.95
  
 PB
2
Frida Gram Jensen
Frida Gram Jensen ('11)
Sparta11.13
  
 PB
3
Agnes Rask Baad Pedersen
Agnes Rask Baad Pedersen ('11)
IK Olympia12.16
  
 PB
4
Luna Mølgaard
Luna Mølgaard ('11)
13.28
  
 PB
5
Josephine Baker
Josephine Baker ('11)
Trongårdens IF 13.31
  
 PB
5
Lilje Mai Birkelund Thomsen
Lilje Mai Birkelund Thomsen ('11)
Sparta13.31
  
 SB
7
Sia Due Pedersen
Sia Due Pedersen ('12)
Sparta13.68
  
 PB
8
Safira Eldrup Kjær
Safira Eldrup Kjær ('12)
DELTA15.48
  
 PB
P11 Højdespring    
11.6.

Finale A

Finale
11.6.
1
Emma Zinck Mogensen
Emma Zinck Mogensen ('12)
IK Hellas1.24
  
 PB
 
0.97
  O
1.02
  O
1.07
  O
1.12
  O
1.15
  O
1.18
  O
1.21 =PB
  O
1.24 PB
XXO
1.27
XXX
       
2
Frida Gram Jensen
Frida Gram Jensen ('11)
Sparta1.21
  
 
 
1.02
  O
1.07
  O
1.12
  O
1.15
  O
1.18
  O
1.21
XXO
1.24
XXX
 
3
Agnes Rask Baad Pedersen
Agnes Rask Baad Pedersen ('11)
IK Olympia1.18
  
 PB
 
0.92 PB
  O
0.97 PB
  O
1.02 PB
  O
1.07 PB
  O
1.12 PB
  O
1.15 PB
  O
1.18 PB
 XO
1.21
XXX
4
Sia Due Pedersen
Sia Due Pedersen ('12)
Sparta1.02
  
 
 
0.87
  O
0.92
  O
0.97
  O
1.02
  O
1.07
XXX
   
5
Erin Nyland Høgh
Erin Nyland Høgh ('11)
Sparta0.87
  
 PB
 
0.87 PB
  O
0.92
XXX
      
P11 Længdespring 1 m zone    
12.6.

Finale A

Finale
12.6.
1
Agnes Rask Baad Pedersen
Agnes Rask Baad Pedersen ('11)
IK Olympia4.26
-0.1
  
 PB
 
3.64 PB
 -1.0
3.86 PB
 0.2
3.91 PB
 -0.6
4.26 PB
 -0.1
4.01
 -0.7
4.01
 -0.2
  
2
Frida Gram Jensen
Frida Gram Jensen ('11)
Sparta3.95
-0.5
  
 
 
3.69
 -0.5
3.52
 -0.1
3.77
 0.0
3.95
 -0.5
3.91
 0.0
3.94
 0.0
  
3
Isabella Kronborg Gede
Isabella Kronborg Gede ('11)
Trongårdens IF 3.93
-0.1
  
 PB
 
3.73 PB
 -0.5
3.77 PB
 0.7
3.70
 1.3
3.57
 0.6
3.92 PB
 0.4
3.93 PB
 -0.1
  
4
Emilia Ring
Emilia Ring ('11)
Gentofte IK3.92
-0.3
  
 PB
 
3.41
 -0.6
3.32
 -0.2
3.27
 -0.7
3.48
 1.5
3.79 PB
 -1.1
3.92 PB
 -0.3
  
5
Emilie Klinge Knudsen
Emilie Klinge Knudsen ('11)
Holte Atletik3.78
+0.1
  
 PB
 
3.73 PB
 -1.0
3.78 PB
 0.1
  X
 0.0
3.77
 -0.5
  X
 0.0
3.72
 -0.7
  
6
Dicte Lyngbye Hjort
Dicte Lyngbye Hjort ('11)
Gentofte IK3.72
0.0
  
 PB
 
3.33
 -1.3
3.49 PB
 -0.7
2.82
 -1.7
3.37
 -0.2
3.72 PB
 0.0
3.58
 -0.7
  
7
Lilje Mai Birkelund Thomsen
Lilje Mai Birkelund Thomsen ('11)
Sparta3.52
-0.7
  
 PB
 
3.38 PB
 -0.6
3.43 PB
 -0.5
3.31
 -0.3
3.44 PB
 -0.6
3.52 PB
 -0.7
3.39
 0.0
  
8
Maya Larsby
Maya Larsby ('11)
3.48
-0.5
  
 PB
 
3.42 PB
 -0.6
3.40
 0.0
3.48 PB
 -0.5
3.29
 -1.1
3.17
 -1.3
3.26
 -0.1
  
9
Lea Gatzwiller
Lea Gatzwiller ('11)
Hvidovre AM3.35
-0.7
  
 
 
3.35
 -0.7
3.34
 1.6
3.22
 0.0
     
10
Josephine Baker
Josephine Baker ('11)
Trongårdens IF 3.31
+0.3
  
 
 
3.30
 -1.3
3.31
 0.3
3.26
 -0.6
     
11
Johanne Frost Geertsen
Johanne Frost Geertsen ('11)
Roar Atletik3.28
-1.6
  
 PB
 
3.28 PB
 -1.6
3.27
 -1.2
3.27
 0.0
     
12
Luna Mølgaard
Luna Mølgaard ('11)
3.23
-1.4
  
 PB
 
3.23 PB
 -1.4
3.23 =PB
 -0.8
3.05
 0.0
     
13
Alva Neander-Goto
Alva Neander-Goto ('11)
Sparta2.98
+0.2
  
 PB
 
2.95 PB
 -1.5
2.98 PB
 0.2
2.85
 -0.5
     
14
Filippa Leo Enevold
Filippa Leo Enevold ('11)
Sparta2.93
-0.7
  
 =PB
 
2.93 PB
 0.0
2.93 =PB
 -0.7
2.79
 0.0
     
15
Lovisa Grosso
Lovisa Grosso ('12)
Sparta2.82
+0.8
  
 =PB
 
2.78 PB
 -0.5
2.82 PB
 0.8
2.82 =PB
 0.8
     
16
Erin Nyland Høgh
Erin Nyland Høgh ('11)
Sparta2.42
-1.0
  
 PB
 
2.42 PB
 -1.0
2.40
 -1.0
2.24
 -0.5
     
P11 Kuglestød 2.0 kg    
12.6.

Finale A

Finale
12.6.
1
Frida Gram Jensen
Frida Gram Jensen ('11)
Sparta8.65
  
 PB
 
8.65 PB6.837.437.818.326.99  
2
Ellen Vincentsen
Ellen Vincentsen ('11)
Sparta7.76
  
 PB
 
7.70 PB7.76 PB7.267.207.296.91  
3
Emilie Klinge Knudsen
Emilie Klinge Knudsen ('11)
Holte Atletik7.41
  
 PB
 
7.25 PB6.31  X7.41 PB7.237.31  
4
Emilia Ring
Emilia Ring ('11)
Gentofte IK5.50
  
 PB
 
4.354.445.105.50 PB5.065.15  
5
Lovisa Grosso
Lovisa Grosso ('12)
Sparta4.86
  
 PB
 
4.064.29 PB4.86 PB4.484.674.17  
6
Johanne Frost Geertsen
Johanne Frost Geertsen ('11)
Roar Atletik4.77
  
 PB
 
3.99 PB4.77 PB3.724.104.404.29  
7
Erin Nyland Høgh
Erin Nyland Høgh ('11)
Sparta4.50
  
 PB
 
3.43 PB3.87 PB3.734.07 PB4.50 PB4.13  
8
Filippa Leo Enevold
Filippa Leo Enevold ('11)
Sparta4.15
  
 
 
4.134.144.054.004.154.09  
Vega Klæbel
Vega Klæbel ('11)
Sparta NM
  
 
 
  X  X  X  X  X  X  
P11 Spydkast 400 gram    
11.6.

Finale A

Finale
11.6.
1
Agnes Rask Baad Pedersen
Agnes Rask Baad Pedersen ('11)
IK Olympia18.32
  
 PB
 
13.93 SB14.00 SB15.77 PB18.29 PB14.0218.32 PB  
2
Ró Apolonia Hansdóttir
Ró Apolonia Hansdóttir ('12)
Bragdið12.06
  
 PB
 
11.60 PB9.5212.06 PB11.089.4411.72  
3
Alberte Rask Baad Pederse
Alberte Rask Baad Pederse ('12)
IK Olympia10.58
  
 PB
 
8.19 PB8.56 PB9.13 PB10.58 PB9.3510.47  
D10 60 m    
12.6. Vind: +1.3

Finale A

Finale
12.6.Vind: +1.3
1
Alexander Vedel Møller
Alexander Vedel Møller ('12)
Amager AC8.97
  
 PB
2
Theo Kusljic Radosavljevic
Theo Kusljic Radosavljevic ('12)
/ SWE9.14
  
 PB
3
Frej Engsig-Karup
Frej Engsig-Karup ('12)
BAC9.74
  
 PB
4
Enni Bjarni Bogason
Enni Bjarni Bogason ('12)
Bragdið9.76
  
 PB
5
Sebastian Bowie Meyer-Holm Nielsen
Sebastian Bowie Meyer-Holm Nielsen ('12)
Hvidovre AM10.39
  
 PB
6
Alfred Hartung
Alfred Hartung ('12)
Sparta10.71
  
 PB
7
Christian Tybjerg Zeuner
Christian Tybjerg Zeuner ('12)
BAC11.14
  
 PB
D10 100 m    
11.6. Vind: +0.9

Finale A

Finale
11.6.Vind: +0.9
1
Alexander Vedel Møller
Alexander Vedel Møller ('12)
Amager AC14.61
  
 PB
2
Storm Breinholst
Storm Breinholst ('13)
Amager AC14.65
  
 PB
3
Holger Vitus Flensborg
Holger Vitus Flensborg ('12)
Sparta15.04
  
 PB
4
Tobias Bonné Skytte
Tobias Bonné Skytte ('12)
KIF15.25
  
 PB
5
Enni Bjarni Bogason
Enni Bjarni Bogason ('12)
Bragdið15.75
  
 PB
D10 200 m    
12.6. Vind: +2.5

Finale A

Finale
12.6.Vind: +2.5
1
Alexander Vedel Møller
Alexander Vedel Møller ('12)
Amager AC29.69 w
  
 
2
Theo Kusljic Radosavljevic
Theo Kusljic Radosavljevic ('12)
/ SWE31.30 w
  
 
3
Frej Engsig-Karup
Frej Engsig-Karup ('12)
BAC33.40 w
  
 
4
Alfred Hartung
Alfred Hartung ('12)
Sparta35.81 w
  
 
5
Sebastian Bowie Meyer-Holm Nielsen
Sebastian Bowie Meyer-Holm Nielsen ('12)
Hvidovre AM36.06 w
  
 
D10 Længdespring 1 m zone    
12.6.

Finale A

Finale
12.6.
1
Holger Vitus Flensborg
Holger Vitus Flensborg ('12)
Sparta4.37
-0.2
  
 PB
 
3.98
 -0.6
4.09
 -1.3
4.12
 -1.5
  X
 0.0
4.37 PB
 -0.2
4.35
 1.0
  
2
Theo Kusljic Radosavljevic
Theo Kusljic Radosavljevic ('12)
/ SWE3.90
-1.1
  
 
 
  X
 0.0
3.74
 0.0
  X
 0.0
3.90
 -1.1
3.74
 0.4
  X
 0.0
  
3
Enni Bjarni Bogason
Enni Bjarni Bogason ('12)
Bragdið3.60
0.0
  
 SB
 
3.60 SB
 0.0
3.34
 -1.5
3.53
 -1.0
3.30
 -1.9
3.15
 -0.6
3.40
 -0.8
  
4
Frej Engsig-Karup
Frej Engsig-Karup ('12)
BAC3.39
0.0
  
 =PB
 
  –
 0.0
3.36
 -0.8
3.39 =PB
 0.0
3.22
 -0.8
3.06
 -1.7
3.15
 -1.5
  
5
Alfred Hartung
Alfred Hartung ('12)
Sparta3.10
-1.5
  
 
 
3.00
 -0.2
3.08
 -1.2
2.96
 -1.3
2.99
 -1.3
2.65
 0.0
3.10
 -1.5
  
6
Daniel Spang Olsen
Daniel Spang Olsen ('12)
Køge Atletik3.10
-1.2
  
 PB
 
3.10 PB
 -1.2
2.87
 -0.7
2.95
 -0.7
3.07
 -1.3
2.85
 -0.2
2.95
 -1.4
  
7
Louis Gustavsen
Louis Gustavsen ('12)
Køge Atletik3.10
0.0
  
 
 
3.10
 0.0
  X
 0.0
2.76
 -0.7
3.06
 2.4
2.34
 -0.7
3.00
 -0.3
  
8
Christian Tybjerg Zeuner
Christian Tybjerg Zeuner ('12)
BAC2.80
-0.8
  
 
 
2.40
 0.3
2.79
 -1.3
2.63
 -1.2
2.57
 -0.2
2.55
 0.0
2.80
 -0.8
  
Gabriel Baker
Gabriel Baker ('12)
Trongårdens IF NM
0.0
  
 
 
  –
 0.0
  –
 0.0
  –
 0.0
  –
 0.0
  –
 0.0
  –
 0.0
  
Ville Rørbeck Nørreby
Ville Rørbeck Nørreby ('12)
Frederiksberg IF NM
0.0
  
 
 
  –
 0.0
  –
 0.0
  –
 0.0
  –
 0.0
  –
 0.0
  –
 0.0
  
D10 Kuglestød 2.0 kg    
12.6.

Finale A

Finale
12.6.
1
Mathias Loubser
Mathias Loubser ('13)
Holte Atletik7.03
  
 
 
6.97  X7.007.036.606.79  
2
Sebastian Bowie Meyer-Holm Nielsen
Sebastian Bowie Meyer-Holm Nielsen ('12)
Hvidovre AM5.57
  
 PB
 
4.34 PB5.57 PB5.445.425.045.12  
3
Louis Gustavsen
Louis Gustavsen ('12)
Køge Atletik5.44
  
 PB
 
5.35 PB5.185.295.44 PB5.185.22  
4
Christian Tybjerg Zeuner
Christian Tybjerg Zeuner ('12)
BAC5.16
  
 PB
 
5.03 PB4.074.445.16 PB4.784.84  
5
Alfred Hartung
Alfred Hartung ('12)
Sparta5.12
  
 =PB
 
4.604.334.975.12 =PB4.855.03  
P10 60 m    
12.6. Vind: +1.9

Finale A

Finale
12.6.Vind: +1.9
1
Emma Zinck Mogensen
Emma Zinck Mogensen ('12)
IK Hellas9.24
  
 PB
2
Mariana Vargas
Mariana Vargas ('12)
Sparta9.50
  
 PB
3
Silje Bergheim Ahleson
Silje Bergheim Ahleson ('12)
Hvidovre AM9.57
  
 PB
4
Ró Apolonia Hansdóttir
Ró Apolonia Hansdóttir ('12)
Bragdið9.91
  
 PB
5
Safira Eldrup Kjær
Safira Eldrup Kjær ('12)
DELTA10.21
  
 PB
6
Solveig Skytte Khan
Solveig Skytte Khan ('12)
Sparta10.24
  
 PB
7
Julie Silleborg
Julie Silleborg ('11)
Sparta10.57
  
 PB
8
Liva Palmy Stein
Liva Palmy Stein ('12)
Sparta10.81
  
 =PB
Indledende heats12.6.
Indledende 1
12.6. Vind: +0.6
12.6.Vind: +0.6
1
Silje Bergheim Ahleson
Silje Bergheim Ahleson ('12)
Hvidovre AM9.56
  
 PB
2
Mariana Vargas
Mariana Vargas ('12)
Sparta9.68
  
 
3
Safira Eldrup Kjær
Safira Eldrup Kjær ('12)
DELTA10.38
  
 
4
Julie Silleborg
Julie Silleborg ('11)
Sparta10.45
  
 PB
5
Solveig Skytte Khan
Solveig Skytte Khan ('12)
Sparta10.51
  
 
6
Alberte Rask Baad Pederse
Alberte Rask Baad Pederse ('12)
IK Olympia11.23
  
 PB
Indledende 2
12.6. Vind: +3.6
12.6.Vind: +3.6
1
Emma Zinck Mogensen
Emma Zinck Mogensen ('12)
IK Hellas9.41 w
  
 
2
Ró Apolonia Hansdóttir
Ró Apolonia Hansdóttir ('12)
Bragdið10.01 w
  
 
3
Liva Palmy Stein
Liva Palmy Stein ('12)
Sparta10.72 w
  
 
4
Alma Ertman Brøndum
Alma Ertman Brøndum ('12)
Amager AC13.22 w
  
 
P10 100 m    
11.6. Vind: +1.5

Finale A

Finale
11.6.Vind: +1.5
1
Lea Stetkær Bohr
Lea Stetkær Bohr ('12)
Holte Atletik15.99
  
 PB
2
Ró Apolonia Hansdóttir
Ró Apolonia Hansdóttir ('12)
Bragdið16.01
  
 PB
3
Liva Palmy Stein
Liva Palmy Stein ('12)
Sparta17.97
  
 PB
P10 200 m    
12.6. Vind: +3.7

Finale A

Finale
12.6.Vind: +3.7
1
Emma Zinck Mogensen
Emma Zinck Mogensen ('12)
IK Hellas31.98 w
  
 
2
Liva Palmy Stein
Liva Palmy Stein ('12)
Sparta38.70 w
  
 
P10 Længdespring 1 m zone    
12.6.

Finale A

Finale
12.6.
1
Emma Zinck Mogensen
Emma Zinck Mogensen ('12)
IK Hellas4.18
-0.6
  
 PB
 
3.94
 -1.0
3.90
 -1.2
3.86
 -0.3
3.73
 -2.6
3.98
 0.0
4.18 PB
 -0.6
  
2
Mariana Vargas
Mariana Vargas ('12)
Sparta3.72
-2.2
  
 
 
3.66
 0.0
3.50
 0.0
3.72
 -2.2
3.23
 -0.1
3.50
 0.7
3.61
 -1.2
  
3
Ró Apolonia Hansdóttir
Ró Apolonia Hansdóttir ('12)
Bragdið3.60
-0.9
  
 PB
 
3.30
 -0.1
3.35
 -1.2
3.53 PB
 -0.1
3.50
 0.9
3.51
 0.0
3.60 PB
 -0.9
  
4
Silje Bergheim Ahleson
Silje Bergheim Ahleson ('12)
Hvidovre AM3.44
-1.0
  
 PB
 
3.38 PB
 -1.3
3.42 PB
 -0.6
3.37
 -2.0
3.15
 1.3
3.36
 0.0
3.44 PB
 -1.0
  
5
Solveig Skytte Khan
Solveig Skytte Khan ('12)
Sparta3.32
+1.1
  
 
 
3.13
 -0.7
3.25
 -1.1
2.90
 -1.2
3.13
 0.0
3.28
 0.4
3.32
 1.1
  
6
Safira Eldrup Kjær
Safira Eldrup Kjær ('12)
DELTA2.80
-1.3
  
 PB
 
  –
 0.0
  –
 0.0
2.74 PB
 -0.7
2.76 PB
 0.0
2.80 PB
 -1.3
2.53
 -1.5
  
7
Liva Palmy Stein
Liva Palmy Stein ('12)
Sparta2.69
-0.8
  
 
 
2.37
 -0.7
2.60
 -1.2
2.48
 -0.7
2.69
 -0.8
2.65
 0.0
2.50
 -0.2
  
8
Alma Ertman Brøndum
Alma Ertman Brøndum ('12)
Amager AC2.15
-0.7
  
 PB
 
2.04 =PB
 -1.1
2.15 PB
 -0.7
2.12
 -0.6
2.08
 -1.2
1.99
 -1.1
2.03
 -0.5
  
P10 Kuglestød 2.0 kg    
12.6.

Finale A

Finale
12.6.
1
Ró Apolonia Hansdóttir
Ró Apolonia Hansdóttir ('12)
Bragdið5.77
  
 PB
 
5.58 PB5.435.305.465.255.77 PB  
2
Solveig Skytte Khan
Solveig Skytte Khan ('12)
Sparta5.34
  
 
 
4.734.825.025.014.665.34  
3
Alberte Rask Baad Pederse
Alberte Rask Baad Pederse ('12)
IK Olympia5.32
  
 PB
 
5.32 PB5.145.014.854.254.43  
4
Alma Ertman Brøndum
Alma Ertman Brøndum ('12)
Amager AC4.41
  
 PB
 
3.813.794.40 PB4.41 PB4.183.90  
Mariana Vargas
Mariana Vargas ('12)
Sparta NM
  
 
 
  X  X  X  X  X  X  
D9 40 m    
12.6. Vind: +1.7

Finale A

Finale
12.6.Vind: +1.7
1
Storm Breinholst
Storm Breinholst ('13)
Amager AC6.45
  
 PB
2
Felix Bäckström Nielsen
Felix Bäckström Nielsen ('13)
Amager AC7.36
  
 PB
3
Otto Hartung
Otto Hartung ('13)
Sparta7.47
  
 PB
4
Ludvig Thøgersen
Ludvig Thøgersen ('13)
Sparta8.01
  
 PB
Finale B
12.6. Vind: +1.8
12.6.Vind: +1.8
1
Svend Holdgaard
Svend Holdgaard ('13)
KIF7.01
  
 PB
2
Leo Nilsen
Leo Nilsen ('13)
KIF7.69
  
 PB
3
Charlie Straarup Holmegaard
Charlie Straarup Holmegaard ('13)
Herlev Atletik7.79
  
 PB
4
Laust Frøkjær Trærup
Laust Frøkjær Trærup ('13)
BAC8.02
  
 PB
5
Hugo Sølgaard
Hugo Sølgaard ('13)
BAC8.25
  
 PB
D9 200 m    
12.6. Vind: +1.0

Finale A

Finale
12.6.Vind: +1.0
1
Storm Breinholst
Storm Breinholst ('13)
Amager AC32.07
  
 PB
2
Otto Nielsen Ingelsrud
Otto Nielsen Ingelsrud ('13)
Gentofte IK34.85
  
 PB
3
Ludvig Thøgersen
Ludvig Thøgersen ('13)
Sparta37.74
  
 PB
4
Tristan Eldrup Kjær
Tristan Eldrup Kjær ('14)
DELTA37.86
  
 PB
5
Benjamin Schjøtt Prægel
Benjamin Schjøtt Prægel ('14)
Gentofte IK38.18
  
 PB
6
Johannes Sølund
Johannes Sølund ('14)
BAC39.20
  
 PB
Finale B
12.6. Vind: +1.1
12.6.Vind: +1.1
1
Svend Holdgaard
Svend Holdgaard ('13)
KIF34.78
  
 PB
2
Felix Bäckström Nielsen
Felix Bäckström Nielsen ('13)
Amager AC34.99
  
 PB
3
Otto Hartung
Otto Hartung ('13)
Sparta35.64
  
 PB
4
Charlie Straarup Holmegaard
Charlie Straarup Holmegaard ('13)
Herlev Atletik37.82
  
 PB
5
Leo Nilsen
Leo Nilsen ('13)
KIF38.85
  
 PB
6
Osvald Schwenger Johansen
Osvald Schwenger Johansen ('13)
HGATM 39.34
  
 PB
D9 Længdespring 1 m zone    
12.6.

Finale A

Finale
12.6.
1
Storm Breinholst
Storm Breinholst ('13)
Amager AC3.89
-0.3
  
 
 
3.89
 -0.3
3.66
 0.0
3.85
 -1.4
     
2
Svend Holdgaard
Svend Holdgaard ('13)
KIF3.39
-0.3
  
 
 
3.15
 -1.1
3.39
 -0.3
3.13
 -0.1
     
3
Otto Nielsen Ingelsrud
Otto Nielsen Ingelsrud ('13)
Gentofte IK3.14
0.0
  
 PB
 
2.53
 -1.5
2.47
 -0.7
3.14 PB
 0.0
     
4
Felix Bäckström Nielsen
Felix Bäckström Nielsen ('13)
Amager AC3.08
-0.3
  
 
 
2.95
 0.0
2.84
 -0.5
3.08
 -0.3
     
5
Leo Nilsen
Leo Nilsen ('13)
KIF3.04
0.0
  
 PB
 
2.80 PB
 -1.5
2.72
 -1.1
3.04 PB
 0.0
     
6
Otto Hartung
Otto Hartung ('13)
Sparta2.92
-2.3
  
 
 
2.92
 -2.3
2.72
 -2.0
2.88
 0.0
     
7
Laust Frøkjær Trærup
Laust Frøkjær Trærup ('13)
BAC2.79
0.0
  
 PB
 
2.25 PB
 -1.2
2.75 PB
 -0.7
2.79 PB
 0.0
     
8
Hugo Sølgaard
Hugo Sølgaard ('13)
BAC2.35
-0.6
  
 PB
 
2.35 PB
 -0.6
2.23
 -1.7
1.98
 -0.2
     
D9 Boldkast 145 gram    
12.6.

Finale A

Finale
12.6.
1
Mathias Loubser
Mathias Loubser ('13)
Holte Atletik36.31
  
 
 
36.3135.3533.89     
2
Storm Breinholst
Storm Breinholst ('13)
Amager AC31.42
  
 
 
31.4229.5929.70     
3
Hugo Sølgaard
Hugo Sølgaard ('13)
BAC22.39
  
 PB
 
19.77 PB22.39 PB20.49     
4
Svend Holdgaard
Svend Holdgaard ('13)
KIF22.12
  
 PB
 
22.12 PB21.3119.36     
5
Otto Nielsen Ingelsrud
Otto Nielsen Ingelsrud ('13)
Gentofte IK21.82
  
 PB
 
16.7521.82 PB19.82     
6
Otto Hartung
Otto Hartung ('13)
Sparta21.78
  
 PB
 
21.78 PB18.9117.67     
7
Charlie Straarup Holmegaard
Charlie Straarup Holmegaard ('13)
Herlev Atletik21.48
  
 PB
 
  X21.48 PB  X     
8
Osvald Schwenger Johansen
Osvald Schwenger Johansen ('13)
HGATM 16.97
  
 PB
 
16.97 PB13.7513.16     
9
Laust Frøkjær Trærup
Laust Frøkjær Trærup ('13)
BAC16.69
  
 PB
 
  X16.22 PB16.69 PB     
10
Ludvig Thøgersen
Ludvig Thøgersen ('13)
Sparta14.62
  
 PB
 
10.61 PB14.62 PB  X     
11
Leo Nilsen
Leo Nilsen ('13)
KIF11.17
  
 PB
 
9.37 PB10.94 PB11.17 PB     
P9 40 m    
12.6. Vind: +1.7

Finale A

Finale
12.6.Vind: +1.7
1
Isolde Agerskov Perotti
Isolde Agerskov Perotti ('14)
Sparta7.22
  
 PB
2
Cecilie Winther
Cecilie Winther ('12)
BAK7.40
  
 PB
3
Cara Gisela Høgholm Buch-Pedersen
Cara Gisela Høgholm Buch-Pedersen ('13)
IK Hellas7.41
  
 PB
4
Liva Sørensen
Liva Sørensen ('13)
Greve Atletik7.59
  
 PB
5
Selma Lykke Broholt
Selma Lykke Broholt ('13)
Køge Atletik7.64
  
 PB
6
Frida Schmidt Jæger
Frida Schmidt Jæger ('14)
Sparta7.71
  
 PB
6
Niovi Kastrinakis
Niovi Kastrinakis ('13)
Sparta7.71
  
 PB
Finale B
12.6. Vind: +1.3
12.6.Vind: +1.3
1
Paula Petersone-Milcevic
Paula Petersone-Milcevic ('13)
Sparta7.01
  
 PB
2
Melissa Sehec Rasmussen
Melissa Sehec Rasmussen ('13)
Greve Atletik7.31
  
 PB
3
Ileana Vendelø
Ileana Vendelø ('13)
Sparta7.94
  
 PB
4
Smilla Gram Jensen
Smilla Gram Jensen ('14)
Sparta8.00
  
 
5
Mila Hethey
Mila Hethey ('13)
KIF8.33
  
 PB
P9 200 m    
12.6. Vind: +0.6

Finale A

Finale
12.6.Vind: +0.6
1
Smilla Korbo Larsen
Smilla Korbo Larsen ('13)
HGATM 36.65
  
 PB
2
Selma Lykke Broholt
Selma Lykke Broholt ('13)
Køge Atletik38.32
  
 PB
3
Niovi Kastrinakis
Niovi Kastrinakis ('13)
Sparta39.20
  
 PB
4
Frida Schmidt Jæger
Frida Schmidt Jæger ('14)
Sparta39.79
  
 PB
Finale B
12.6. Vind: +2.0
12.6.Vind: +2.0
1
Stella Smidt-Nielsen
Stella Smidt-Nielsen ('13)
Holte Atletik34.27
  
 PB
2
Paula Petersone-Milcevic
Paula Petersone-Milcevic ('13)
Sparta35.90
  
 PB
3
Isolde Agerskov Perotti
Isolde Agerskov Perotti ('14)
Sparta35.92
  
 
4
Olivia Daub
Olivia Daub ('14)
Herlev Atletik37.47
  
 PB
5
Cara Gisela Høgholm Buch-Pedersen
Cara Gisela Høgholm Buch-Pedersen ('13)
IK Hellas38.30
  
 PB
6
Smilla Gram Jensen
Smilla Gram Jensen ('14)
Sparta39.50
  
 PB
7
Mila Hethey
Mila Hethey ('13)
KIF42.06
  
 PB
P9 Længdespring 1 m zone    
12.6.

Finale A

Finale
12.6.
1
Liva Sørensen
Liva Sørensen ('13)
Greve Atletik3.17
-0.4
  
 PB
 
3.17 PB
 -0.4
2.98
 0.6
3.12
 -1.0
     
2
Melissa Sehec Rasmussen
Melissa Sehec Rasmussen ('13)
Greve Atletik3.10
-1.6
  
 
 
  X
 0.0
3.08
 0.0
3.10
 -1.6
     
3
Niovi Kastrinakis
Niovi Kastrinakis ('13)
Sparta3.06
-0.8
  
 =PB
 
3.02
 -0.7
3.00
 -1.6
3.06 =PB
 -0.8
     
4
Paula Petersone-Milcevic
Paula Petersone-Milcevic ('13)
Sparta3.02
0.0
  
 
 
0.31
 -6.1
2.70
 -0.5
3.02
 0.0
     
5
Isolde Agerskov Perotti
Isolde Agerskov Perotti ('14)
Sparta2.97
-1.0
  
 PB
 
2.93 PB
 -0.5
2.75
 0.0
2.97 PB
 -1.0
     
6
Cara Gisela Høgholm Buch-Pedersen
Cara Gisela Høgholm Buch-Pedersen ('13)
IK Hellas2.96
-0.1
  
 PB
 
2.96 PB
 -0.1
2.88
 -0.1
2.70
 0.0
     
7
Frida Schmidt Jæger
Frida Schmidt Jæger ('14)
Sparta2.88
-0.4
  
 PB
 
2.86 PB
 -0.6
2.88 PB
 -0.4
2.68
 -1.1
     
8
Smilla Korbo Larsen
Smilla Korbo Larsen ('13)
HGATM 2.80
+0.3
  
 PB
 
2.61 PB
 0.0
2.72 PB
 -1.0
2.80 PB
 0.3
     
9
Cecilie Winther
Cecilie Winther ('12)
BAK2.79
+0.2
  
 PB
 
2.79 PB
 0.2
2.57
 -1.1
2.60
 -0.4
     
10
Selma Lykke Broholt
Selma Lykke Broholt ('13)
Køge Atletik2.78
0.0
  
 
 
2.70
 -0.4
2.78
 0.0
2.75
 -0.3
     
11
Ileana Vendelø
Ileana Vendelø ('13)
Sparta2.67
-0.4
  
 
 
2.67
 -0.4
2.42
 -1.4
2.59
 -0.2
     
12
Smilla Gram Jensen
Smilla Gram Jensen ('14)
Sparta2.49
0.0
  
 
 
2.48
 -0.5
2.49
 0.0
2.36
 0.0
     
13
Mila Hethey
Mila Hethey ('13)
KIF2.38
-0.3
  
 PB
 
2.38 PB
 -0.3
2.22
 -0.5
2.34
 -0.1
     
P9 Boldkast 145 gram    
12.6.

Finale A

Finale
12.6.
1
Niovi Kastrinakis
Niovi Kastrinakis ('13)
Sparta23.90
  
 PB
 
20.2923.90 PB21.43     
2
Selma Lykke Broholt
Selma Lykke Broholt ('13)
Køge Atletik21.67
  
 PB
 
20.9319.1521.67 PB     
3
Smilla Korbo Larsen
Smilla Korbo Larsen ('13)
HGATM 20.38
  
 PB
 
19.88 PB17.5620.38 PB     
4
Anna Riber Christensen
Anna Riber Christensen ('13)
DELTA19.74
  
 PB
 
19.74 PB9.8816.24     
5
Liva Sørensen
Liva Sørensen ('13)
Greve Atletik17.44
  
 
 
15.15  X17.44     
6
Cara Gisela Høgholm Buch-Pedersen
Cara Gisela Høgholm Buch-Pedersen ('13)
IK Hellas16.94
  
 PB
 
13.9515.1416.94 PB     
7
Frida Schmidt Jæger
Frida Schmidt Jæger ('14)
Sparta15.17
  
 PB
 
13.51 SB12.2115.17 PB     
8
Cecilie Winther
Cecilie Winther ('12)
BAK13.83
  
 PB
 
12.87 PB10.3013.83 PB     
9
Mila Hethey
Mila Hethey ('13)
KIF13.01
  
 PB
 
11.96 PB9.2013.01 PB     
10
Ileana Vendelø
Ileana Vendelø ('13)
Sparta12.41
  
 
 
11.368.3612.41     
11
Smilla Gram Jensen
Smilla Gram Jensen ('14)
Sparta7.79
  
 SB
 
  X5.31 SB7.79 SB     
Isolde Agerskov Perotti
Isolde Agerskov Perotti ('14)
Sparta NM
  
 
 
  –  –  –     
D8 40 m    
12.6. Vind: +1.6

Finale A

Finale
12.6.Vind: +1.6
1
Tristan Eldrup Kjær
Tristan Eldrup Kjær ('14)
DELTA7.22
  
 PB
2
Laurist Laursen
Laurist Laursen ('14)
Glostrup IC7.32
  
 PB
3
Hannibal Sølgaard
Hannibal Sølgaard ('15)
BAC8.53
  
 PB
4
Ludvig Lysemose Nielsen
Ludvig Lysemose Nielsen ('15)
IK Hellas8.55
  
 
5
Vincent Nørgaard Ingerslev
Vincent Nørgaard Ingerslev ('15)
BAC9.29
  
 PB
Finale B
12.6. Vind: +1.0
12.6.Vind: +1.0
1
Liam Kennedy
Liam Kennedy ('14)
Herlev Atletik7.47
  
 PB
2
Johannes Sølund
Johannes Sølund ('14)
BAC8.01
  
 PB
3
Joshua Adam Kramarz
Joshua Adam Kramarz ('14)
KIF8.12
  
 PB
4
Frederik Siig Vestentoft
Frederik Siig Vestentoft ('15)
BAC8.67
  
 PB
5
Arthur Stougaard
Arthur Stougaard ('15)
Greve Atletik9.00
  
 PB
D8 Længdespring 1 m zone    
12.6.

Finale A

Finale
12.6.
1
Tristan Eldrup Kjær
Tristan Eldrup Kjær ('14)
DELTA3.13
+1.4
  
 PB
 
2.86 PB
 0.2
3.13 PB
 1.4
3.08
 1.7
     
2
Liam Kennedy
Liam Kennedy ('14)
Herlev Atletik2.95 w
+2.1
  
 
 
1.92
 1.3
2.95
 2.1
2.91 PB
 2.0
     
3
Benjamin Schjøtt Prægel
Benjamin Schjøtt Prægel ('14)
Gentofte IK2.91
+1.8
  
 =PB
 
2.74
 1.1
2.91 =PB
 1.8
2.71
 1.8
     
4
Laurist Laursen
Laurist Laursen ('14)
Glostrup IC2.72
+1.2
  
 
 
2.54
 1.5
2.72
 1.2
2.38
 1.7
     
5
Frederik Siig Vestentoft
Frederik Siig Vestentoft ('15)
BAC2.44
+1.3
  
 PB
 
2.44 PB
 1.3
  X
 0.0
  X
 0.0
     
6
Arthur Stougaard
Arthur Stougaard ('15)
Greve Atletik2.23
+0.8
  
 PB
 
2.11 PB
 1.8
2.23 PB
 0.8
1.79
 1.0
     
7
Johannes Sølund
Johannes Sølund ('14)
BAC2.21 w
+2.4
  
 
 
1.92
 2.2
2.21
 2.4
2.05
 1.9
     
8
Ludvig Lysemose Nielsen
Ludvig Lysemose Nielsen ('15)
IK Hellas2.20
+1.5
  
 
 
2.20
 1.5
2.12
 1.5
2.16
 2.8
     
9
Hannibal Sølgaard
Hannibal Sølgaard ('15)
BAC2.19 w
+2.8
  
 
 
2.17 =PB
 0.5
2.16
 2.2
2.19
 2.8
     
10
Joshua Adam Kramarz
Joshua Adam Kramarz ('14)
KIF2.15
+1.9
  
 PB
 
1.84
 1.6
2.15 PB
 1.9
2.11
 2.2
     
11
Vincent Nørgaard Ingerslev
Vincent Nørgaard Ingerslev ('15)
BAC1.97
+1.2
  
 PB
 
1.97 PB
 1.2
1.92
 1.8
  X
 0.0
     
D8 Boldkast 145 gram    
12.6.

Finale A

Finale
12.6.
1
Benjamin Schjøtt Prægel
Benjamin Schjøtt Prægel ('14)
Gentofte IK28.05
  
 PB
 
26.82 PB28.05 PB