Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Odense: 2. Nålestævne Odense 13.6.2022
Odense Atletikstadion

D17 Kuglestød 5.0 kg    

Finale A

Finale
1Sigurd Bjørn ChristensenSigurd Bjørn Christensen ('06)Odense Atletik 4.31
  
 PB
 
3.64 PB4.09 PB4.31 PB     
D15 100 m    
Vind: +2.1

Finale A

Finale
Vind: +2.1
1Lucas NeckelmannLucas Neckelmann ('07)Odense Atletik 12.84 w
  
 
2Louis Vitus BorlundLouis Vitus Borlund ('08)Odense Atletik 13.42 w
  
 
3Sigurd Bjørn ChristensenSigurd Bjørn Christensen ('06)Odense Atletik 14.46 w
  
 
4Maxx Stevinus RendbækMaxx Stevinus Rendbæk ('08)Odense Atletik 14.66 w
  
 
5Emil Johannes AndersenEmil Johannes Andersen ('07)Odense Atletik 16.12 w
  
 
6Frederik Therkildsen MernildFrederik Therkildsen Mernild ('08)Odense Atletik 17.62 w
  
 
D15 100 m hæk 84.0 cm    
Vind: +2.8

Finale A

Finale
Vind: +2.8
1Louis Vitus BorlundLouis Vitus Borlund ('08)Odense Atletik 18.29 w
  
 
2Maxx Stevinus RendbækMaxx Stevinus Rendbæk ('08)Odense Atletik 21.54 w
  
 
3Emil Johannes AndersenEmil Johannes Andersen ('07)Odense Atletik 24.25 w
  
 
4Sigurd Bjørn ChristensenSigurd Bjørn Christensen ('06)Odense Atletik 25.15 w
  
 
D15 Længdespring    

Finale A

Finale
1Louis Vitus BorlundLouis Vitus Borlund ('08)Odense Atletik 4.33
-2.8
  
 
 
4.33
 -2.8
  X4.31
 -2.2
     
2Sigurd Bjørn ChristensenSigurd Bjørn Christensen ('06)Odense Atletik 4.05
-2.4
  
 PB
 
4.05 PB
 -2.4
  X3.96
 -2.4
     
3Maxx Stevinus RendbækMaxx Stevinus Rendbæk ('08)Odense Atletik 3.96
-2.7
  
 
 

 -1.8
3.89
 -2.6
3.96
 -2.7
     
4Emil Johannes AndersenEmil Johannes Andersen ('07)Odense Atletik 3.19
-0.6
  
 PB
 
3.19 PB
 -0.6
3.05
 -1.9
3.13
 -2.4
     
5Frederik Therkildsen MernildFrederik Therkildsen Mernild ('08)Odense Atletik 3.10
-1.6
  
 PB
 
  X  X3.10 PB
 -1.6
     
D15 Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Louis Vitus BorlundLouis Vitus Borlund ('08)Odense Atletik 7.63
  
 PB
 
7.63 PB7.156.80     
2Maxx Stevinus RendbækMaxx Stevinus Rendbæk ('08)Odense Atletik 5.21
  
 PB
 
4.92 PB5.21 PB4.63     
3Emil Johannes AndersenEmil Johannes Andersen ('07)Odense Atletik 4.92
  
 PB
 
3.91 PB  X4.92 PB     
4Frederik Therkildsen MernildFrederik Therkildsen Mernild ('08)Odense Atletik 3.90
  
 PB
 
3.90 PB3.823.72     
P15 100 m    
Vind: +3.3

Finale A

Finale
Vind: +3.3
1Vibe Konrad OlsenVibe Konrad Olsen ('07)Odense Atletik 13.35 w
  
 
2Helena AslerinHelena Aslerin ('08)Odense Atletik 13.44 w
  
 
P15 80 m hæk 76.2 cm, 8 m    
Vind: +1.5

Finale A

Finale
Vind: +1.5
1Vibe Konrad OlsenVibe Konrad Olsen ('07)Odense Atletik 13.39
  
 
P15 Længdespring    

Finale A

Finale
1Vibe Konrad OlsenVibe Konrad Olsen ('07)Odense Atletik 4.56
-1.8
  
 PB
 
4.56 PB
 -1.8
4.11
 -3.2
4.09
 -1.7
     
2Helena AslerinHelena Aslerin ('08)Odense Atletik 4.35
-2.1
  
 PB
 
4.35 PB
 -2.1
4.30
 -1.3
4.05
 -2.2
     
P15 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Vibe Konrad OlsenVibe Konrad Olsen ('07)Odense Atletik 8.28
  
 PB
 
7.027.598.28 PB     
2Helena AslerinHelena Aslerin ('08)Odense Atletik 7.50
  
 PB
 
6.40 PB6.76 PB7.50 PB     
D13 80 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1Oliver VesteragerOliver Vesterager ('09)Odense Atletik 11.22 w
  
 
2Anton Magne SeirAnton Magne Seir ('10)Odense Atletik 12.85 w
  
 
3Laurits PedersenLaurits Pedersen ('09)NG&IF 13.66 w
  
 
4Aksel Mathias ChristensenAksel Mathias Christensen ('09)Odense Atletik 14.52 w
  
 
Finale B
Vind: w
Vind: w
1Kristian Lehmkuhl KnudsenKristian Lehmkuhl Knudsen ('10)Odense Atletik 11.98 w
  
 
2Elias DueElias Due ('10)Odense Atletik 13.02 w
  
 
3Arthur Broue MikkelsenArthur Broue Mikkelsen ('10)Odense Atletik 14.76 w
  
 
4Marco RønnMarco Rønn ('10)Odense Atletik 15.21 w
  
 
D13 80 m hæk 76.2 cm, 8 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1Anton Magne SeirAnton Magne Seir ('10)Odense Atletik 19.50 w
  
 
2Arthur Broue MikkelsenArthur Broue Mikkelsen ('10)Odense Atletik 20.10 w
  
 
Finale B
Vind: w
Vind: w
1Elias DueElias Due ('10)Odense Atletik 17.83 w
  
 
2Kristian Lehmkuhl KnudsenKristian Lehmkuhl Knudsen ('10)Odense Atletik 17.93 w
  
 
3Aksel Mathias ChristensenAksel Mathias Christensen ('09)Odense Atletik 17.98 w
  
 
D13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Oliver VesteragerOliver Vesterager ('09)Odense Atletik 4.13 w
w
  
 
 
3.954.13  X     
2Kristian Lehmkuhl KnudsenKristian Lehmkuhl Knudsen ('10)Odense Atletik 4.00 w
w
  
 
 
4.003.74  –     
3Elias DueElias Due ('10)Odense Atletik 3.47 w
w
  
 
 
3.20 PB  X3.47 PB     
4Aksel Mathias ChristensenAksel Mathias Christensen ('09)Odense Atletik 3.36 w
w
  
 
 
  X3.36 PB  X     
5Laurits PedersenLaurits Pedersen ('09)NG&IF 3.10 w
w
  
 
 
2.76 PB3.04 PB3.10 PB     
6Anton Magne SeirAnton Magne Seir ('10)Odense Atletik 2.97 w
w
  
 
 
2.86 PB2.97 PB2.92     
7Arthur Broue MikkelsenArthur Broue Mikkelsen ('10)Odense Atletik 2.97 w
w
  
 
 
2.90 PB2.772.97 PB     
8Marco RønnMarco Rønn ('10)Odense Atletik 2.71 w
w
  
 
 
2.40 PB2.71 PB2.50     
D13 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Aksel Mathias ChristensenAksel Mathias Christensen ('09)Odense Atletik 5.81
  
 PB
 
5.75 PB5.665.81 PB     
2Kristian Lehmkuhl KnudsenKristian Lehmkuhl Knudsen ('10)Odense Atletik 5.63
  
 
 
5.625.135.63     
3Anton Magne SeirAnton Magne Seir ('10)Odense Atletik 4.50
  
 PB
 
4.18 PB4.48 PB4.50 PB     
4Laurits PedersenLaurits Pedersen ('09)NG&IF 3.86
  
 PB
 
2.70 PB3.84 PB3.86 PB     
5Arthur Broue MikkelsenArthur Broue Mikkelsen ('10)Odense Atletik 3.42
  
 PB
 
2.86 PB3.24 PB3.42 PB     
Elias DueElias Due ('10)Odense Atletik DQ
  
 
Marco RønnMarco Rønn ('10)Odense Atletik NM
  
 
 
  –  –  X     
P13 80 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1Andrea Feldballe LindekildeAndrea Feldballe Lindekilde ('09)Odense Atletik 11.04 w
  
 
2Katja HolmKatja Holm ('10)Odense Atletik 13.70 w
  
 
3Sarah Pil OlesenSarah Pil Olesen ('10)Odense Atletik 14.73 w
  
 
P13 60 m hæk 76.2 cm, 7.65 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1Andrea Feldballe LindekildeAndrea Feldballe Lindekilde ('09)Odense Atletik 13.63 w
  
 
2Sarah Pil OlesenSarah Pil Olesen ('10)Odense Atletik 14.98 w
  
 
P13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Andrea Feldballe LindekildeAndrea Feldballe Lindekilde ('09)Odense Atletik 4.31 w
w
  
 
 
4.104.214.31     
2Sarah BjerreSarah Bjerre ('10)NG&IF 3.12 w
w
  
 
 
3.12 PB3.023.12 =PB     
3Katja HolmKatja Holm ('10)Odense Atletik 3.10 w
w
  
 
 
3.08 PB3.10 PB3.03     
4Dicte Skydt PilgaardDicte Skydt Pilgaard ('10)NG&IF 3.05 w
w
  
 
 
2.93 PB3.02 PB3.05 PB     
5Sarah Pil OlesenSarah Pil Olesen ('10)Odense Atletik 2.93 w
w
  
 
 
2.932.822.89     
P13 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Andrea Feldballe LindekildeAndrea Feldballe Lindekilde ('09)Odense Atletik 9.66
  
 
 
8.859.039.66     
2Sarah Pil OlesenSarah Pil Olesen ('10)Odense Atletik 5.82
  
 PB
 
5.365.415.82 PB     
3Katja HolmKatja Holm ('10)Odense Atletik 5.25
  
 PB
 
5.07 PB4.755.25 PB     
4Sarah BjerreSarah Bjerre ('10)NG&IF 4.87
  
 PB
 
4.87 PB0.053.80     
5Dicte Skydt PilgaardDicte Skydt Pilgaard ('10)NG&IF 3.23
  
 PB
 
  –  –3.23 PB     
D11 60 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1
Victor Pliniussen
Victor Pliniussen ('11)
Odense Atletik 9.58 w
  
 
2
Mads Andreas Mau
Mads Andreas Mau ('12)
Odense Atletik 10.24 w
  
 
3
Sebastian Rivera Cehofski
Sebastian Rivera Cehofski ('11)
Odense Atletik 10.70 w
  
 
4
Alvin Jensby
Alvin Jensby ('12)
Odense Atletik 10.96 w
  
 
5Anton Schou JensenAnton Schou Jensen ('10)Ringe Atletik10.98 w
  
 
D11 60 m hæk 68.6 cm, 7.65 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1
Victor Pliniussen
Victor Pliniussen ('11)
Odense Atletik 10.37 w
  
 
2
Mads Andreas Mau
Mads Andreas Mau ('12)
Odense Atletik 12.03 w
  
 
3
Alvin Jensby
Alvin Jensby ('12)
Odense Atletik 12.94 w
  
 
D11 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Victor Pliniussen
Victor Pliniussen ('11)
Odense Atletik 3.67 w
w
  
 
 
3.67 PB3.573.31     
2
Mads Andreas Mau
Mads Andreas Mau ('12)
Odense Atletik 3.44 w
w
  
 
 
3.44 PB3.243.24     
3
Sebastian Rivera Cehofski
Sebastian Rivera Cehofski ('11)
Odense Atletik 2.82 w
w
  
 
 
2.79 PB2.82 PB2.71     
4
Alvin Jensby
Alvin Jensby ('12)
Odense Atletik 2.80 w
w
  
 
 
2.80 PB2.612.64     
D11 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Victor Pliniussen
Victor Pliniussen ('11)
Odense Atletik 34.36
  
 PB
 
34.36 PB       
2Anton Schou JensenAnton Schou Jensen ('10)Ringe Atletik30.25
  
 SB
 
30.25 SB       
3
Mads Andreas Mau
Mads Andreas Mau ('12)
Odense Atletik 26.02
  
 SB
 
26.02 SB       
4
Alvin Jensby
Alvin Jensby ('12)
Odense Atletik 20.53
  
 PB
 
20.53 PB       
5
Sebastian Rivera Cehofski
Sebastian Rivera Cehofski ('11)
Odense Atletik 13.56
  
 PB
 
13.56 PB       
P11 60 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1
Mille Eggert Mortensen
Mille Eggert Mortensen ('11)
Odense Atletik 10.20 w
  
 
2
Iben Skovgaard Hansen
Iben Skovgaard Hansen ('12)
SG Atletik10.35 w
  
 
3
Benedikte Therkilds Mernild
Benedikte Therkilds Mernild ('12)
Odense Atletik 11.31 w
  
 
4
Ellen Stenmand Aastrup Bach
Ellen Stenmand Aastrup Bach ('12)
Odense Atletik 11.51 w
  
 
5
Olivia Røikjær Henriksen
Olivia Røikjær Henriksen ('11)
Odense Atletik 11.64 w
  
 
Finale B
Vind: w
Vind: w
1
Frederikke Hoffmark-Nielsen
Frederikke Hoffmark-Nielsen ('11)
Odense Atletik 10.06 w
  
 
2
Mathilde Løbner Engberg
Mathilde Løbner Engberg ('11)
Odense Atletik 10.41 w
  
 
3
Nikoline Bjerrum
Nikoline Bjerrum ('11)
Odense Atletik 10.81 w
  
 
4
Johanne Stylsvig Møller Madsen
Johanne Stylsvig Møller Madsen ('12)
Ringe Atletik11.59 w
  
 
5
Ingrid Hanghøi Jespersen
Ingrid Hanghøi Jespersen ('11)
Odense Atletik 11.61 w
  
 
6
Emilie Granhof Lyskjær
Emilie Granhof Lyskjær ('12)
Odense Atletik 12.02 w
  
 
Finale C
Vind: w
Vind: w
1
Maya Witt Hochnowska
Maya Witt Hochnowska ('12)
Odense Atletik 9.82 w
  
 
2
Sofie Strandby Skov
Sofie Strandby Skov ('12)
SG Atletik10.56 w
  
 
3
Sofie Normann
Sofie Normann ('11)
NG&IF 10.67 w
  
 
4
Frida Oksvang Funck
Frida Oksvang Funck ('12)
Odense Atletik 10.93 w
  
 
P11 60 m hæk 76.2 cm, 7.65 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1
Sofie Strandby Skov
Sofie Strandby Skov ('12)
SG Atletik12.09 w
  
 
2
Ingrid Hanghøi Jespersen
Ingrid Hanghøi Jespersen ('11)
Odense Atletik 12.14 w
  
 
3
Johanne Stylsvig Møller Madsen
Johanne Stylsvig Møller Madsen ('12)
Ringe Atletik13.48 w
  
 
4
Ellen Stenmand Aastrup Bach
Ellen Stenmand Aastrup Bach ('12)
Odense Atletik 13.97 w
  
 
5
Emilie Granhof Lyskjær
Emilie Granhof Lyskjær ('12)
Odense Atletik 14.37 w
  
 
6
Olivia Røikjær Henriksen
Olivia Røikjær Henriksen ('11)
Odense Atletik 14.70 w
  
 
Finale B
Vind: w
Vind: w
1
Maya Witt Hochnowska
Maya Witt Hochnowska ('12)
Odense Atletik 11.14 w
  
 
2
Nikoline Bjerrum
Nikoline Bjerrum ('11)
Odense Atletik 11.56 w
  
 
3
Iben Skovgaard Hansen
Iben Skovgaard Hansen ('12)
SG Atletik12.19 w
  
 
4
Mathilde Løbner Engberg
Mathilde Løbner Engberg ('11)
Odense Atletik 12.85 w
  
 
Finale C
Vind: w
Vind: w
1
Benedikte Therkilds Mernild
Benedikte Therkilds Mernild ('12)
Odense Atletik 11.35 w
  
 
2
Frederikke Hoffmark-Nielsen
Frederikke Hoffmark-Nielsen ('11)
Odense Atletik 11.74 w
  
 
3
Mille Eggert Mortensen
Mille Eggert Mortensen ('11)
Odense Atletik 12.42 w
  
 
4
Frida Oksvang Funck
Frida Oksvang Funck ('12)
Odense Atletik 12.60 w
  
 
P11 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Maya Witt Hochnowska
Maya Witt Hochnowska ('12)
Odense Atletik 3.50 w
w
  
 
 
3.43 PB3.083.50 PB     
2
Benedikte Therkilds Mernild
Benedikte Therkilds Mernild ('12)
Odense Atletik 3.30 w
w
  
 
 
3.30 PB  X  X     
3
Frederikke Hoffmark-Nielsen
Frederikke Hoffmark-Nielsen ('11)
Odense Atletik 3.20 w
w
  
 
 
3.20 PB3.193.10     
4
Mathilde Løbner Engberg
Mathilde Løbner Engberg ('11)
Odense Atletik 3.20 w
w
  
 
 
3.20 PB  X3.10     
5
Mille Eggert Mortensen
Mille Eggert Mortensen ('11)
Odense Atletik 3.19 w
w
  
 
 
3.13 PB3.19 PB3.19 =PB     
6
Sofie Strandby Skov
Sofie Strandby Skov ('12)
SG Atletik2.99 w
w
  
 
 
2.99 SB2.702.89     
7
Sofie Normann
Sofie Normann ('11)
NG&IF 2.84 w
w
  
 
 
2.84 PB2.602.53     
8
Frida Oksvang Funck
Frida Oksvang Funck ('12)
Odense Atletik 2.82 w
w
  
 
 
2.82 PB2.692.79     
9
Iben Skovgaard Hansen
Iben Skovgaard Hansen ('12)
SG Atletik2.72 w
w
  
 
 
2.64 SB2.592.72 SB     
10
Johanne Stylsvig Møller Madsen
Johanne Stylsvig Møller Madsen ('12)
Ringe Atletik2.65 w
w
  
 
 
2.65 PB  X2.58     
11
Ellen Stenmand Aastrup Bach
Ellen Stenmand Aastrup Bach ('12)
Odense Atletik 2.65 w
w
  
 
 
  X2.40 PB2.65 PB     
12
Emilie Granhof Lyskjær
Emilie Granhof Lyskjær ('12)
Odense Atletik 2.53 w
w
  
 
 
2.46 PB2.53 PB  X     
13
Nikoline Bjerrum
Nikoline Bjerrum ('11)
Odense Atletik 2.51 w
w
  
 
 
  X2.51 SB2.28     
14
Ingrid Hanghøi Jespersen
Ingrid Hanghøi Jespersen ('11)
Odense Atletik 2.41 w
w
  
 
 
2.25 PB2.41 PB2.27     
P11 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Frederikke Hoffmark-Nielsen
Frederikke Hoffmark-Nielsen ('11)
Odense Atletik 24.18
  
 PB
 
24.18 PB       
2
Sofie Strandby Skov
Sofie Strandby Skov ('12)
SG Atletik22.54
  
 PB
 
22.54 PB       
3
Mille Eggert Mortensen
Mille Eggert Mortensen ('11)
Odense Atletik 22.50
  
 PB
 
22.50 PB       
4
Johanne Stylsvig Møller Madsen
Johanne Stylsvig Møller Madsen ('12)
Ringe Atletik21.35
  
 PB
 
21.35 PB       
5
Mathilde Løbner Engberg
Mathilde Løbner Engberg ('11)
Odense Atletik 21.00
  
 PB
 
0.21 PB       
6
Iben Skovgaard Hansen
Iben Skovgaard Hansen ('12)
SG Atletik19.97
  
 SB
 
19.97 SB       
7
Ingrid Hanghøi Jespersen
Ingrid Hanghøi Jespersen ('11)
Odense Atletik 19.35
  
 PB
 
19.35 PB       
8
Nikoline Bjerrum
Nikoline Bjerrum ('11)
Odense Atletik 18.18
  
 SB
 
18.18 SB       
9
Maya Witt Hochnowska
Maya Witt Hochnowska ('12)
Odense Atletik 17.94
  
 PB
 
17.94 PB       
10
Benedikte Therkilds Mernild
Benedikte Therkilds Mernild ('12)
Odense Atletik 17.26
  
 PB
 
17.26 PB       
11
Frida Oksvang Funck
Frida Oksvang Funck ('12)
Odense Atletik 16.04
  
 PB
 
16.04 PB       
12
Ellen Stenmand Aastrup Bach
Ellen Stenmand Aastrup Bach ('12)
Odense Atletik 13.90
  
 PB
 
13.90 PB       
13
Klara Maj Andersen
Klara Maj Andersen ('11)
Odense Atletik 12.69
  
 PB
 
12.69 PB       
14
Olivia Røikjær Henriksen
Olivia Røikjær Henriksen ('11)
Odense Atletik 11.67
  
 PB
 
11.67 PB       
15
Emilie Granhof Lyskjær
Emilie Granhof Lyskjær ('12)
Odense Atletik 8.31
  
 PB
 
8.31 PB       
D9 60 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1
Frederik Haarup Pilegaard
Frederik Haarup Pilegaard ('13)
Ringe Atletik10.66 w
  
 
2
Ludvig Lundblad Price
Ludvig Lundblad Price ('13)
Odense Atletik 10.90 w
  
 
3
Erik Brandt Steffensen
Erik Brandt Steffensen ('13)
NG&IF 11.93 w
  
 
4
Villum Bak Reenberg
Villum Bak Reenberg ('14)
Odense Atletik 12.37 w
  
 
5
Nikolaj Windel Christensen
Nikolaj Windel Christensen ('14)
Odense Atletik 17.06 w
  
 
6
Theodor Leonidas Rexen Trifonov
Theodor Leonidas Rexen Trifonov ('17)
Odense Atletik 17.07 w
  
 
Finale B
Vind: w
Vind: w
1
Noah Stein Nielsen
Noah Stein Nielsen ('13)
Ringe Atletik10.65 w
  
 
2
Thilas Witte
Thilas Witte ('13)
SG Atletik11.15 w
  
 
3
Viktor Normann
Viktor Normann ('14)
NG&IF 12.37 w
  
 
4
Carl Viggo Borlund
Carl Viggo Borlund ('14)
Odense Atletik 12.41 w
  
 
5
Arthur Aristos Rexen Trifonov
Arthur Aristos Rexen Trifonov ('14)
Odense Atletik 12.84 w
  
 
D9 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Noah Stein Nielsen
Noah Stein Nielsen ('13)
Ringe Atletik3.07 w
w
  
 
 
2.52 PB3.07 PB2.99     
2
Frederik Haarup Pilegaard
Frederik Haarup Pilegaard ('13)
Ringe Atletik2.99 w
w
  
 
 
2.81 SB2.93 PB2.99 PB     
3
Ludvig Lundblad Price
Ludvig Lundblad Price ('13)
Odense Atletik 2.93 w
w
  
 
 
2.57 PB2.322.93 PB     
4
Thilas Witte
Thilas Witte ('13)
SG Atletik2.66 w
w
  
 
 
2.66 PB2.532.63     
5
Carl Viggo Borlund
Carl Viggo Borlund ('14)
Odense Atletik 2.66 w
w
  
 
 
2.212.66 PB2.15     
6
Erik Brandt Steffensen
Erik Brandt Steffensen ('13)
NG&IF 2.51 w
w
  
 
 
2.39 PB2.48 PB2.51 PB     
7
Villum Bak Reenberg
Villum Bak Reenberg ('14)
Odense Atletik 2.47 w
w
  
 
 
2.47 PB2.452.38     
8
Arthur Aristos Rexen Trifonov
Arthur Aristos Rexen Trifonov ('14)
Odense Atletik 2.32 w
w
  
 
 
2.32 PB2.262.23     
9
Viktor Normann
Viktor Normann ('14)
NG&IF 2.01 w
w
  
 
 
2.01 PB1.991.87     
10
Theodor Leonidas Rexen Trifonov
Theodor Leonidas Rexen Trifonov ('17)
Odense Atletik 1.82 w
w
  
 
 
1.82 PB1.701.82 =PB     
11
Nikolaj Windel Christensen
Nikolaj Windel Christensen ('14)
Odense Atletik 1.75 w
w
  
 
 
1.75 PB1.591.71     
D9 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Thilas Witte
Thilas Witte ('13)
SG Atletik26.72
  
 SB
 
26.72 SB       
2
Frederik Haarup Pilegaard
Frederik Haarup Pilegaard ('13)
Ringe Atletik22.10
  
 SB
 
22.10 SB       
3
Erik Brandt Steffensen
Erik Brandt Steffensen ('13)
NG&IF 22.04
  
 PB
 
22.04 PB       
4
Villum Bak Reenberg
Villum Bak Reenberg ('14)
Odense Atletik 19.66
  
 PB
 
19.66 PB       
5
Noah Stein Nielsen
Noah Stein Nielsen ('13)
Ringe Atletik16.37
  
 PB
 
16.37 PB       
6
Carl Viggo Borlund
Carl Viggo Borlund ('14)
Odense Atletik 16.26
  
 PB
 
16.26 PB       
7
Arthur Aristos Rexen Trifonov
Arthur Aristos Rexen Trifonov ('14)
Odense Atletik 13.24
  
 PB
 
13.24 PB       
8
Nikolaj Windel Christensen
Nikolaj Windel Christensen ('14)
Odense Atletik 5.91
  
 PB
 
5.91 PB       
9
Theodor Leonidas Rexen Trifonov
Theodor Leonidas Rexen Trifonov ('17)
Odense Atletik 5.01
  
 PB
 
5.01 PB       
P9 60 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1
Nadine Appah
Nadine Appah ('14)
NG&IF 10.32 w
  
 
2
Freja Loa Karakaplan
Freja Loa Karakaplan ('14)
Odense Atletik 11.44 w
  
 
3
Vigga Klejs
Vigga Klejs ('14)
SG Atletik11.64 w
  
 
4
Alba Rasmussen
Alba Rasmussen ('14)
SG Atletik11.76 w
  
 
5
Morgan Dam Dam
Morgan Dam Dam ('14)
Odense Atletik 11.84 w
  
 
6
Andrea Sølund Wahlgren
Andrea Sølund Wahlgren ('15)
Odense Atletik 13.66 w
  
 
Finale B
Vind: w
Vind: w
1
Maia Witte
Maia Witte ('14)
SG Atletik11.97 w
  
 
2
Victoria Witt Hochnowska
Victoria Witt Hochnowska ('14)
Odense Atletik 12.02 w
  
 
3
Melek Sezer Yilmas
Melek Sezer Yilmas ('14)
Odense Atletik 13.71 w
  
 
4
Laura Oxenvad
Laura Oxenvad ('15)
Odense Atletik 13.75 w
  
 
5
Elinborg Heinesen
Elinborg Heinesen ('16)
Odense Atletik 15.54 w
  
 
6
Rose Dam
Rose Dam ('16)
Odense Atletik 16.28 w
  
 
Finale C
Vind: w
Vind: w
1
Olivia Skovgaard Hansen
Olivia Skovgaard Hansen ('14)
SG Atletik11.01 w
  
 
2
Vigga Bødker Andersen
Vigga Bødker Andersen ('14)
SG Atletik11.40 w
  
 
3
Mathilde Ebsen
Mathilde Ebsen ('14)
SG Atletik12.29 w
  
 
4
Ellen Rosenlund Vestergaard
Ellen Rosenlund Vestergaard ('15)
Odense Atletik 13.10 w
  
 
5
Leah Pil Olesen
Leah Pil Olesen ('13)
Odense Atletik 13.67 w
  
 
P9 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Nadine Appah
Nadine Appah ('14)
NG&IF 2.85 w
w
  
 
 
2.59 PB2.75 PB2.85 PB     
2
Freja Loa Karakaplan
Freja Loa Karakaplan ('14)
Odense Atletik 2.80 w
w
  
 
 
2.75 PB2.75 =PB2.80 PB     
3
Olivia Skovgaard Hansen
Olivia Skovgaard Hansen ('14)
SG Atletik2.71 w
w
  
 
 
2.65 SB2.71 =PB  X     
4
Vigga Bødker Andersen
Vigga Bødker Andersen ('14)
SG Atletik2.69 w
w
  
 
 
2.53 PB2.442.69 PB     
5
Vigga Klejs
Vigga Klejs ('14)
SG Atletik2.55 w
w
  
 
 
2.54 PB2.55 PB2.55 =PB     
6
Victoria Witt Hochnowska
Victoria Witt Hochnowska ('14)
Odense Atletik 2.52 w
w
  
 
 
2.09 PB2.52 PB2.45     
7
Alba Rasmussen
Alba Rasmussen ('14)
SG Atletik2.49 w
w
  
 
 
2.35 PB2.43 PB2.49 PB     
8
Mathilde Ebsen
Mathilde Ebsen ('14)
SG Atletik2.48 w
w
  
 
 
2.18 SB2.48 PB2.25     
9
Morgan Dam Dam
Morgan Dam Dam ('14)
Odense Atletik 2.39 w
w
  
 
 
2.01 PB2.39 PB2.29     
10
Maia Witte
Maia Witte ('14)
SG Atletik2.05 w
w
  
 
 
1.95 SB2.05 PB2.01     
11
Melek Sezer Yilmas
Melek Sezer Yilmas ('14)
Odense Atletik 1.69 w
w
  
 
 
1.69 PB1.591.16     
12
Leah Pil Olesen
Leah Pil Olesen ('13)
Odense Atletik 1.68 w
w
  
 
 
1.46 SB1.46 =SB1.68 SB     
P9 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Mathilde Ebsen
Mathilde Ebsen ('14)
SG Atletik18.77
  
 PB
 
18.77 PB       
2
Vigga Klejs
Vigga Klejs ('14)
SG Atletik17.32
  
 PB
 
17.32 PB       
3
Nadine Appah
Nadine Appah ('14)
NG&IF 16.06
  
 PB
 
16.06 PB       
4
Alba Rasmussen
Alba Rasmussen ('14)
SG Atletik13.55
  
 PB
 
13.55 PB       
5
Maia Witte
Maia Witte ('14)
SG Atletik12.93
  
 PB
 
12.93 PB       
6
Olivia Skovgaard Hansen
Olivia Skovgaard Hansen ('14)
SG Atletik12.46
  
 PB
 
12.46 PB       
7
Victoria Witt Hochnowska
Victoria Witt Hochnowska ('14)
Odense Atletik 11.32
  
 PB
 
11.32 PB       
8
Morgan Dam Dam
Morgan Dam Dam ('14)
Odense Atletik 11.04
  
 PB
 
11.04 PB       
9
Vigga Bødker Andersen
Vigga Bødker Andersen ('14)
SG Atletik9.67
  
 SB
 
9.67 SB       
10
Leah Pil Olesen
Leah Pil Olesen ('13)
Odense Atletik 8.26
  
 PB
 
8.26 PB       
P8 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Elinborg Heinesen
Elinborg Heinesen ('16)
Odense Atletik 2.85 w
w
  
 
 
1.40 PB2.85 PB  X     
2
Ellen Rosenlund Vestergaard
Ellen Rosenlund Vestergaard ('15)
Odense Atletik 1.83 w
w
  
 
 
1.54 PB1.80 PB1.83 PB     
3
Andrea Sølund Wahlgren
Andrea Sølund Wahlgren ('15)
Odense Atletik 1.78 w
w
  
 
 
1.45 PB1.58 PB1.78 PB     
4
Rose Dam
Rose Dam ('16)
Odense Atletik 1.46 w
w
  
 
 
1.32 PB1.46 PB1.37     
P8 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Rose Dam
Rose Dam ('16)
Odense Atletik 6.57
  
 PB
 
6.57 PB       
2
Andrea Sølund Wahlgren
Andrea Sølund Wahlgren ('15)
Odense Atletik 6.26
  
 PB
 
6.26 PB       
3
Ellen Rosenlund Vestergaard
Ellen Rosenlund Vestergaard ('15)
Odense Atletik 4.80
  
 PB
 
4.80 PB       

Seneste resultater

18.8SkiveSkive Torsdagsstævne
18.8FrederiksbergFIF UP-Stævne
17.8RønneViking 10.000m 2022
16.8TårnbyTracks Amager
13‐14.8KøbenhavnSparta Sprintstævne
13‐14.8KøbenhavnDM Mangekamp
13‐14.8KøbenhavnMangekamp U14
13‐14.8KøbenhavnMangekamp D11/P11
12‐14.8TórshavnFM fyri vaksin á Tórsbreyt
10.8KøbenhavnSparta Summer Jump 01
6.8HelsingørSommer spring og kast
6‐7.8AabenraaStævne trænings samling masters
6.8GreveVindsprint
4.8GreveSommerkast III
30.7HelsingørSommerkast
30.7HvidovreSommerkast II
25.7VejleVejlekast 2
23.7RandersPV Camp Stævne
21.7AarhusSommerkast 2
16.7HvidovreSommerkast
14.7AarhusSommerkast 1
13.7Korsør Sommerstævne i forbindelse med besøg fra Motala AIF
10.7København1500 meter med håndstoppede tider
2.7TórshavnFøroyaleikir á Tórsbreyt
1.7AabenraaSommer kast Aabenraa
29.6Skiveskivekast 5-22
28.6VejleVejle Kast
24‐26.6AalborgDM Senior
24.6BallerupFredagskast
22.6Maribo Point stævne
22.6BallerupSommerferiestævne
20.6VibyViby Sprint
19.6EsbjergKast igen
19.6StoholmNVJ Stævne i Stoholm
19.6KøgeKøge Summer Throwing
18.6OdenseOdense Atletik Stangspringsstævne 2
18.6EsbjergRegions-stor-stævne
16.6KøbenhavnCopenhagen Athletics Games
15.6AalborgAalborg Outdoor 2
15.6Skiveskivekast 4-22
15.6HillerødNordsjælland mesterskaberne
14.6KøbenhavnTracks Østerbro
13.6HerlevHerlev High - højde og diskos
13.6Odense2. Nålestævne Odense
13.6Skiveskivekast 3-22
12.6AarhusBestseller Aarhus Halvmarathon
11.6EsbjergEsbjerg kast
11‐12.6HvidovreCopenhagen Open, 10 års jubilæum
10.6RandersDT Masters MIX 2. Runde
10.6BallerupFredags kast
9.6KoldingRegionsstævne
8.6RandersDT Masters 2. Runde
8.6GreveDT master, Sjælland, 2. runde
7.6OdenseMaster Holdkamp
7.6KøbenhavnTRACKS - Østerbro
6.6KøbenhavnRoyal Run Elitemile
4.6OdenseOdense Atletik Stangspring + diskos
4.6TórshavnBetri Stórkapping 3
4‐5.6FrederiksbergEurotrack 2022
4‐5.6RandersVestdanske Mesterskab Ungdom og Senior