Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

København: Tracks Østerbro 14.6.2022
Østerbro Stadion

M 800 m    

Finale A

Finale
1Milan AxelgaardMilan Axelgaard ('04)Haderslev IF1:56.8h
  
 PB
2Jeppe SideniusJeppe Sidenius ('92)Sparta1:57.2h
  
 SB
3Frederik FürstenbergFrederik Fürstenberg ('93)Sparta1:58.9h
  
 
4Brandon Van HaerenBrandon Van Haeren ('92)KIF / CAN2:02.0h
  
 PB
5Marcus RøllingMarcus Rølling ('03)Sparta2:04.5h
  
 PB
6Gustav LiebingGustav Liebing ('04)Sparta2:11.4h
  
 PB
7Søren Kell JensenSøren Kell Jensen ('79)SØAM2:25.1h
  
 SB
8Johnny MøllerJohnny Møller ('59)HGATM 2:25.4h
  
 SB
9Bo RahbækBo Rahbæk ('81)Sparta2:31.6h
  
 SB
M 3000 m    

Finale A

Finale
1Conrad LindConrad Lind ('01)Sparta8:34.2h
  
 PB
2Esben Krogh RasmussenEsben Krogh Rasmussen ('93)Sparta8:45.5h
  
 
3Malthe NielsenMalthe Nielsen ('99)Sparta8:47.4h
  
 PB
4Emil Hammer LuxEmil Hammer Lux ('02)Sparta8:48.3h
  
 PB
5Jeppe Sjølin AndersenJeppe Sjølin Andersen ('01)HRC8:50.0h
  
 PB
6Casper van der LuijtCasper van der Luijt ('98)Sparta9:44.5h
  
 PB
7Søren Kell JensenSøren Kell Jensen ('79)SØAM10:09.2h
  
 SB
8Ellis Oron-LexnerEllis Oron-Lexner ('97)Blovstrød Løverne10:10.8h
  
 PB
9Mads SimonsenMads Simonsen Gentofte IK10:24.7h
  
 SB
10Christian Sehrt BentsenChristian Sehrt Bentsen ('77)Gentofte IK10:29.6h
  
 PB
11Niels ØstergaardNiels Østergaard ('01)BAC11:42.0h
  
 SB
Christian LindgreenChristian Lindgreen ('02)Sparta DNF
  
 
K 3000 m    

Finale A

Finale
1Cecilie Katrine HansenCecilie Katrine Hansen ('95)Vejle IF10:22.3h
  
 PB
2Katharina ZobelKatharina Zobel ('07)BAC10:25.0h
  
 PB
3Matilde WillerMatilde Willer Sparta10:30.1h
  
 PB
4Camilla Balle BechCamilla Balle Bech ('94)Sparta10:37.9h
  
 PB
5May JensenMay Jensen ('94)Sparta10:44.1h
  
 PB
6Laura Lund NørgaardLaura Lund Nørgaard ('98)Sparta10:44.8h
  
 PB
7Emma Lawson-SmithEmma Lawson-Smith ('07)BAC11:51.1h
  
 SB

Seneste resultater

1.2KøbenhavnKuglestøds Challenge 2
28.1SkiveIndestævne III (VDMU 800 12-13 og 3000 14-19)
28‐29.1BallerupØst-inde
25.1KøbenhavnKuglestøds Challenge 1
25.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
21.1EsbjergVinterkast
21.1RandersRanders Indoor
21‐22.1AarhusVDMUi
21.1GreveThrowingtime in the snow
21.1HvidovreVægtkast for de stærke
15.1SæbyNålestævne Sæby
15.1HvidovreHvidovre Indoor 2
14.1RandersPVCenter Randers Cup 1
14.1SkiveIndestævne II (VDMU1500 m)
7.1HelsingørKronborg Games 1
31.12HvidovreNytårskast indendørs
31.12KøbenhavnNytårsløbet
29.12AarhusSidste Chancen
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12SkiveSkive Kast 7-22
21.12RønneViking 1000m Juleløb
18.12BallerupJulestævne
17.12RandersVault 2
14.12AalborgAalborg Indoor 2
14.12HelsingørJuleafslutningsstævne
13.12EsbjergHT og DT i kastegården
11.12HvidovreHvidovre Indoor 1
10.12SkiveJulestævne
10.12RandersVault 1
3‐4.12RandersJulegavejagten
2‐3.12DybvadLandsdelsmesterskab Nordjylland
1.12RandersKuglestødsstævne
30.11RandersKuglestødsstævne
26.11SorøPhønix Open
24.11KøbenhavnKIF 3000m aftenstævne
23.11AalborgAalborg Indoor 1
19.11Korsør DM Cross
12.11RandersRegionsfinalen Vest
29.10RandersNåle-/Regionsstævne Østjylland
11.10EsbjergSidste klubstævne
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og Vægt, senior
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og vægt flere aldersgrupper
8.10HelsingørAfslutningsstævne
8.10SæbySæby open - Diskoskast
8.10SilkeborgKastestævne i Silkeborg
6.10LyngbyKlubstævne i LÆ og TR
5.10HerlevTrespringsstævne
5.10TårnbyKaststævne
5.10AalborgAalborg Outdoor 4
2.10RoskildeRoar Atletiks 10 år jubilæums stævne
2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
2.10GreveKastestævne
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
1.10KøbenhavnDM kapgang, langdistance
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseDM Marathon Masters