Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
Hjem
Årsranglister
Alle tiders
Rekorder
Kvalifikation
Klubber
Om Statletik
Resultater:
København: PB Night hosted by NBRO Running 2022 20.5.2022
Vælg mænd discipliner
5 km
5 km
Vælg kvinder discipliner
5 km
5 km
M 5 km
Finale A
Finale
1
Christopher Meulengracht
Christopher Meulengracht ('93)
93
NBRO
15:49
PB
2
Rene Agger
Rene Agger ('81)
81
Aalborg AM
15:52
SB
3
Antonio Roca
Antonio Roca ('96)
96
NBRO / ESP
16:22
PB
4
William Sivert
William Sivert ('99)
99
16:23
PB
5
Poul Santiago Broe
Poul Santiago Broe ('87)
87
adidas Runners Cph
16:23
PB
6
Thomas Ho Pedersen
Thomas Ho Pedersen ('87)
87
NBRO
16:29
PB
7
Patrick O’Brien
Patrick O’Brien ('86)
86
adidas Runners Cph
16:41
PB
8
Thomas Svare Ehlers
Thomas Svare Ehlers ('89)
89
NBRO
16:48
SB
9
Bjørn Torgils Våge Knutsen
Bjørn Torgils Våge Knutsen ('94)
94
NBRO
16:51
PB
10
Jesper Nielsen
Jesper Nielsen ('81)
81
THS
16:58
PB
11
Ronnie Mori
Ronnie Mori ('91)
91
VO2RC
16:57
PB
12
Thor Banke Hansen
Thor Banke Hansen ('74)
74
NBRO
17:04
PB
13
Morten Helmer
Morten Helmer ('77)
77
THS
17:10
PB
14
Sebastian Clausen
Sebastian Clausen ('97)
97
NBRO
17:12
PB
15
Christian-Emil Thorup
Christian-Emil Thorup ('89)
89
adidas Runners Cph
17:13
PB
16
Benjamin Storm Rasmussen
Benjamin Storm Rasmussen ('98)
98
AGF Atletik
17:21
PB
17
Nikolaj Bak
Nikolaj Bak ('92)
92
NBRO
17:34
PB
18
Mathias Nørholm
Mathias Nørholm ('98)
98
NBRO
17:43
SB
19
Sigurd S. Thingstrup
Sigurd S. Thingstrup ('99)
99
18:12
PB
20
Kasper Raahede Rørdam
Kasper Raahede Rørdam ('89)
89
18:15
PB
21
Anders Junge
Anders Junge ('87)
87
NBRO
18:16
PB
22
Jens Cordt
Jens Cordt ('73)
73
AC Pain
18:29
PB
23
Jonas Larsen
Jonas Larsen ('72)
72
NBRO
18:33
PB
24
Ben Mayo
Ben Mayo ('91)
91
/ GBR
18:36
PB
25
Jonas Winther
Jonas Winther ('96)
96
Aarhus 1900
18:42
PB
26
Rasmus Vestergaard
Rasmus Vestergaard ('71)
71
NBRO
18:41
PB
27
Martin Paulo Kaae
Martin Paulo Kaae ('85)
85
NBRO
18:44
PB
28
Nimer Ziadmanesh
Nimer Ziadmanesh ('95)
95
NBRO
18:44
PB
29
Victor Herløv
Victor Herløv ('98)
98
18:46
PB
30
Andreas Wøhlk
Andreas Wøhlk ('87)
87
NBRO
18:47
PB
31
Thue Serup Jensen
Thue Serup Jensen ('93)
93
NBRO
18:46
PB
32
Alexander Gram
Alexander Gram ('91)
91
18:49
PB
33
Rasmus Kofoed
Rasmus Kofoed ('74)
74
Team DistanceRunning.dk
18:48
PB
34
Mads Herskind
Mads Herskind ('84)
84
18:49
PB
35
Bjarke Norre Rasmussen
Bjarke Norre Rasmussen ('03)
03
Team DistanceRunning.dk
18:48
SB
36
Casper Garder
Casper Garder ('97)
97
NBRO
19:06
SB
37
Huginn Ragnarsson
Huginn Ragnarsson ('90)
90
/ ISL
19:09
PB
38
Martin Auber
Martin Auber ('87)
87
/ GER
19:36
PB
39
Kasper Horsted Hansen
Kasper Horsted Hansen ('93)
93
19:51
PB
40
René Anda Nielsen
René Anda Nielsen ('83)
83
NBRO
19:57
SB
41
Mads Eskar
Mads Eskar ('96)
96
NBRO
19:57
SB
42
Ask Hybel
Ask Hybel ('80)
80
20:18
PB
43
Mathias Alexander Højagergaard
Mathias Alexander Højagergaard ('95)
95
20:30
PB
44
Victor Luján
Victor Luján ('70)
70
/ SWE
20:36
PB
45
Peter Schmidt
Peter Schmidt ('63)
63
NBRO
21:19
PB
46
Rudolf Hanberg
Rudolf Hanberg ('87)
87
21:34
PB
47
Jens Lehmann Christensen
Jens Lehmann Christensen ('98)
98
NBRO
26:13
PB
K 5 km
Finale A
Finale
1
Maria Larsen
Maria Larsen ('96)
96
Sparta
16:47
PB
2
Louise Kjærulff Tietze
Louise Kjærulff Tietze ('93)
93
VO2RC
17:14
PB
3
Sara Kristine Holmskov Eberle
Sara Kristine Holmskov Eberle ('97)
97
NBRO
18:36
PB
4
Rosa Sivert
Rosa Sivert ('98)
98
NBRO
18:54
PB
5
Kamille Rom
Kamille Rom ('96)
96
adidas Runners Cph
19:05
PB
6
Marie Cordt
Marie Cordt ('77)
77
AC Pain
19:11
PB
7
Sidsel Horsholt
Sidsel Horsholt ('89)
89
adidas Runners Cph
19:16
SB
8
Anne Hviid
Anne Hviid ('87)
87
NBRO
19:39
PB
9
Stine Schiøler
Stine Schiøler ('97)
97
19:57
PB
10
Karina Wojcik Otto
Karina Wojcik Otto ('90)
90
20:05
PB
11
Amalie Markers
Amalie Markers ('93)
93
21:18
PB
12
Sofie Behrendsen
Sofie Behrendsen ('94)
94
22:46
PB
13
Louise Olsson
Louise Olsson ('84)
84
22:48
PB
M 5 km
Finale A
Finale
1
Jacob Sommer Simonsen
Jacob Sommer Simonsen ('95)
95
AGF Atletik
14:13
K 5 km
Finale A
Finale
1
Nanna Bové
Nanna Bové ('95)
95
Sparta
16:22
PB
Head to head
×
Seneste resultater
17.3
Hvidovre
Hvidovre Indoor 3
14.3
Skive
1000 m
14.3
København
Sparta Kids Indoor
10.3
Odense
CRAFT Løbe Cup 4
9.3
Helsingør
Kronborg Games 3
3.3
København
Nike Spring Run
2‐3.3
Skive
DMU Inde
26.2
København
Pole Vault - jump high
17.2
Hvidovre
Fladspring 1
16‐17.2
Odense
DM inde
14.2
Aalborg
Aalborg Indoor II
10.2
Randers
DGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2
Hvidovre
Hvidovre Indoor 2
6.2
Odense
Odense Indoor Running
5.2
Odense
Ministævne 2
4.2
Hvidovre
Kast
3.2
Skive
Indoor III Skive
3.2
Helsingør
Kronborg Games 2
3‐4.2
Randers
DM Mangekamp
3‐4.2
Randers
DM Masters
3‐4.2
Randers
Vinterkast
30.1
Randers
Internt Freja stævne
27.1
København
Weight & Shot Challenge
27‐28.1
Aarhus
VDMUi
23.1
Aarhus
Aarhus Sprint'n'Jump
23.1
Hvidovre
Springstævne
21.1
Sæby
Nålestævne
20.1
Skive
Indoor II Skive
20.1
Ballerup
DM kapgang
20‐21.1
Ballerup
Øst-inde
16.1
Randers
1500 m
13.1
Randers
Randers Indoor
13.1
Helsingør
Kronborg Games 1
7.1
Hvidovre
Hvidovre Indoor 1
31.12
Aarhus
Nytårsløbet
31.12
København
Sparta Nytårsløb
29.12
Aalborg
Sidste Chance Aalborg
28.12
Aarhus
Sidste Chancen
19.12
Ballerup
Kuglestøds stævne
16.12
Skive
Indoor I Skive
16.12
Skive
Outdoor 1 Skive
16.12
Ballerup
BAK Julestævne
13.12
Rønne
Viking 1000m Juleløb
11.12
Odense
Odense Ministævne 1
10.12
Aarhus
Juleløbet
9.12
Randers
Stangspring med musik
2.12
Herlev
VinterVægt
2‐3.12
Randers
Julegavejagten
22.11
Randers
Internt Freja Nålestævne
22.11
Aalborg
Aalborg Indoor I
19.11
Randers
Stangspring med musik
18.11
Helsingør
Nordsjællandsk ungdomsholdkamp
18.11
Aarhus
CRAFT Løbe Cup 2 - DM cross
12.11
Randers
Stangspring med musik
11.11
København
Spartas 125 års Jubilæumsløb
4.11
Sorø
Phønix Open
4.11
Randers
Regionsfinale Vest
3.11
Randers
Stangspring med musik
28.10
Silkeborg
Kastestævne
28.10
Aalborg
Regionsstævne Nordjylland