Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Aalborg: Aalborg Outdoor 2 15.6.2022
Skovdalen Atletikstadion

M 100 m    
Vind: +0.5

Finale A

Finale
Vind: +0.5
1William Marin VeddeWilliam Marin Vedde ('99)Aalborg AM12.77
  
 PB
2Lukas Dragø SchiørringLukas Dragø Schiørring ('08)Aalborg AM13.25
  
 PB
3Caspar Størup GregersenCaspar Størup Gregersen ('97)Aalborg AM13.36
  
 PB
4Joseph AdelJoseph Adel ('06)Aalborg AM14.06
  
 PB
Jonas AdelJonas Adel ('01)Aalborg AM DNF
  
 
Finale B
Vind: -0.2
Vind: -0.2
1Rinalds Valts ZarinsRinalds Valts Zarins Aarhus 1900 / LAT10.88
  
 PB
2Sebastian Sund FrandsenSebastian Sund Frandsen ('98)Aalborg AM11.52
  
 SB
3Mads Hedegaard ChristiansenMads Hedegaard Christiansen ('97)Aalborg AM11.66
  
 PB
M 400 m    

Finale A

Finale
1Jakob Rose HansenJakob Rose Hansen ('02)Skive AM51.92
  
 
2Simon Fløj ThomsenSimon Fløj Thomsen ('98)Aalborg AM52.21
  
 PB
3Bjørn BaunwallBjørn Baunwall ('93)Aarhus Fremad53.64
  
 PB
4Klaus Præst JaquéKlaus Præst Jaqué ('92)Aalborg AM53.98
  
 SB
5Jacob AndersenJacob Andersen ('95)Aalborg AM57.14
  
 
6William Marin VeddeWilliam Marin Vedde ('99)Aalborg AM57.71
  
 PB
M 800 m    

Finale A

Finale
1Jonathan Drechsler SigvardsenJonathan Drechsler Sigvardsen ('04)Viborg AM1:55.31
  
 SB
2Elias ShifrisElias Shifris ('02)Viborg AM1:56.97
  
 
3Tito PhiriTito Phiri ('82)Aarhus 19001:59.65
  
 SB
4Noah Kurzmann SkibstedNoah Kurzmann Skibsted ('99)Aalborg AM2:02.82
  
 SB
5Sebastian Busk MouritzenSebastian Busk Mouritzen ('02)SAK772:04.41
  
 SB
6Lasse BoesenbækLasse Boesenbæk ('05)Viborg AM2:04.56
  
 
Marius M SzwedMarius M Szwed ('05)Aalborg AM DNF
  
 
Nikolas KraglundNikolas Kraglund ('01)Aalborg AM DNF
  
 
Finale B
1Mikkel MeldgaardMikkel Meldgaard ('99)Aalborg AM2:07.31
  
 PB
2Daniel BendorffDaniel Bendorff ('93)Aalborg AM2:10.80
  
 
3Maximilian NikoukarMaximilian Nikoukar ('08)Aalborg AM2:31.52
  
 
4Søren ØstergaardSøren Østergaard ('66)Aarhus 19003:03.35
  
 
M 1500 m    

Finale A

Finale
1Malthe BøgebjergMalthe Bøgebjerg ('03)SAK773:59.88
  
 PB
2Christian AndersenChristian Andersen ('95)Aarhus 19004:06.62
  
 PB
3Jens Vestergaard ChristiansenJens Vestergaard Christiansen ('02)Aarhus 19004:22.97
  
 
4Lynge Mejlvang HansenLynge Mejlvang Hansen ('06)Viborg AM4:25.05
  
 PB
5Line K SchulzLine K Schulz ('96)Aarhus 19004:26.42
  
  K Mixed competition
6Andreas SørensenAndreas Sørensen ('02)AGF Atletik4:36.66
  
 
7Emil Møller SchmidtEmil Møller Schmidt ('06)Viborg AM4:37.50
  
 PB
8Noa NielsenNoa Nielsen ('06)Viborg AM4:47.56
  
 PB
9Mie Gam NielsenMie Gam Nielsen ('01)Viborg AM4:48.68
  
  K Mixed competition
10Mads KlugMads Klug ('04)Aarhus 19004:50.92
  
 PB
11Bastian Lindholt PoulsenBastian Lindholt Poulsen ('07)Viborg AM5:06.49
  
 PB
12Christina Aarestrup ShifrisChristina Aarestrup Shifris ('72)Viborg AM5:09.83
  
  K Mixed competition
13Caroline NordentoftCaroline Nordentoft ('08)Viborg AM5:14.64
  
  K Mixed competition
14Henrik Kofoed NielsenHenrik Kofoed Nielsen ('58)SÅN6:06.33
  
 PB
Mathilde Diekema JensenMathilde Diekema Jensen ('94)Aarhus 1900 DNF
  
  K Mixed competition
Laura AstrupLaura Astrup Aarhus 1900 DNF
  
  K Mixed competition
M Højdespring    

Finale A

Finale
1William Marin VeddeWilliam Marin Vedde ('99)Aalborg AM1.65
  
 PB
 
1.50 PB
  O
1.55 PB
 XO
1.60 PB
  O
1.65 PB
XXO
1.68
XXX
   
M Stangspring    

Finale A

Finale
1Jakob Holt JensenJakob Holt Jensen ('97)Aalborg AM4.20
  
 SB
 
4.00 SB
 XO
4.20 SB
 XO
4.30
XXX
     
M Længdespring    

Finale A

Finale
1Mads Hedegaard ChristiansenMads Hedegaard Christiansen ('97)Aalborg AM5.86
0.0
  
 PB
 
5.76 PB
 0.0
5.86 PB
 0.0
  X
 0.0
  X    
K 100 m    
Vind: +0.1

Finale A

Finale
Vind: +0.1
1Elin LyngeElin Lynge ('08)Aalborg AM13.05
  
 
2Maiken LarsenMaiken Larsen ('98)Aarhus Fremad13.29
  
 SB
3Laura Juul LassenLaura Juul Lassen ('08)Aalborg AM13.35
  
 
4Line ØsterkjærhusLine Østerkjærhus ('91)Aalborg AM13.51
  
 
5Johanne BreuningJohanne Breuning ('08)Hjørring Atletik15.79
  
 PB
K 400 m    

Finale A

Finale
1Laura Kathrine KornumLaura Kathrine Kornum ('98)Aarhus Fremad59.64
  
 
2Mille B. OlesenMille B. Olesen ('02)Aalborg AM1:00.90
  
 SB
3Anne Bonderup AndersenAnne Bonderup Andersen ('01)Aalborg AM1:02.31
  
 
Ellen OlesenEllen Olesen ('06)Aalborg AM DNF
  
 
K22 800 m    

Finale A

Finale
1Laura G. AndersenLaura G. Andersen ('04)Aalborg AM2:14.06
  
 PB
2Emma Stentz HansenEmma Stentz Hansen ('03)Aalborg AM2:14.41
  
 SB
3Marie B. OlesenMarie B. Olesen ('07)Aalborg AM2:22.78
  
 
4Camilla FlyvbjergCamilla Flyvbjerg ('04)Aalborg AM2:29.28
  
 
5Victoria BjerreVictoria Bjerre ('03)Aalborg AM2:30.44
  
 SB
Johanne BreuningJohanne Breuning ('08)Hjørring Atletik DNF
  
 
Mille B. OlesenMille B. Olesen ('02)Aalborg AM DNF
  
 
K22 400 m hæk    

Finale A

Finale
1Signe LehmannSigne Lehmann ('02)Aalborg AM1:08.87
  
 PB
P19 Stangspring    

Finale A

Finale
1Eva Sabro LarsenEva Sabro Larsen ('04)Aalborg AM2.40
  
 
 
2.40
  O
2.50
XXX
      
P19 Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1Alberte Brogaard JensenAlberte Brogaard Jensen ('03)Aalborg AM25.79
  
 
 
  –25.7921.45     
D17 400 m hæk 84.0 cm    

Finale A

Finale
1Cornelius Birk MeissnerCornelius Birk Meissner ('06)Skive AM1:00.31
  
 
P17 Højdespring    

Finale A

Finale
1Signe B. NielsenSigne B. Nielsen ('06)Aalborg AM1.50
  
 PB
 
1.40 SB
  O
1.45 PB
 XO
1.50 PB
XXO
1.55
XXX
    
P17 Længdespring    

Finale A

Finale
1Signe B. NielsenSigne B. Nielsen ('06)Aalborg AM4.64
0.0
  
 
 
3.62
 0.0
4.64
 0.0
  X
 0.0
  X    
P17 Spydkast 500 gram    

Finale A

Finale
1Frederikke Voss VestergaardFrederikke Voss Vestergaard ('06)Aalborg AM26.51
  
 PB
 
26.51 PB       
2Signe B. NielsenSigne B. Nielsen ('06)Aalborg AM25.20
  
 
 
25.20       
D15 800 m    

Finale A

Finale
1Dicte BundgaardDicte Bundgaard ('09)Viborg AM2:54.77
  
  K Mixed competition
2Sarah PedersenSarah Pedersen ('08)Viborg AM2:55.24
  
  K Mixed competition
3Alberte PræstholmAlberte Præstholm ('10)Aalborg AM2:55.44
  
  K Mixed competition
4Safia Viktoria Abdullahi LarsenSafia Viktoria Abdullahi Larsen ('10)Aalborg AM2:58.79
  
  K Mixed competition
5Lauge Risom NielsenLauge Risom Nielsen ('10)Viborg AM2:59.58
  
 PB
6Signe Hejbøll LarsenSigne Hejbøll Larsen ('09)Aalborg AM3:00.81
  
  K Mixed competition
7
Liv Thyra Bentzen
Liv Thyra Bentzen ('11)
Aalborg AM3:26.81
  
  K Mixed competition
D15 Højdespring    

Finale A

Finale
1Maximilian NikoukarMaximilian Nikoukar ('08)Aalborg AM1.25
  
 SB
 
1.15 SB
  O
1.20 SB
 XO
1.25 SB
  O
1.30
XXX
    
D15 Længdespring    

Finale A

Finale
1Lukas Dragø SchiørringLukas Dragø Schiørring ('08)Aalborg AM4.41
0.0
  
 PB
 
4.32 PB
 0.0
4.41 PB
 0.0
  X
 0.0
  X    
D15 Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1Benjamin Vissing HansenBenjamin Vissing Hansen ('07)Aalborg AM27.23
  
 PB
 
23.86 SB27.23 PB  X     
2Lukas Dragø SchiørringLukas Dragø Schiørring ('08)Aalborg AM21.43
  
 PB
 
21.43 PB20.8819.78     
D15 Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
1Benjamin Vissing HansenBenjamin Vissing Hansen ('07)Aalborg AM37.50
  
 
 
37.50       
P15 300 m    

Finale A

Finale
1Emmelie OverladeEmmelie Overlade ('07)Aalborg AM48.44
  
 PB
2Johanne BreuningJohanne Breuning ('08)Hjørring Atletik56.93
  
 PB
P15 Højdespring    

Finale A

Finale
1Ida B NielsenIda B Nielsen ('07)Aalborg AM1.35
  
 PB
 
1.30 SB
  O
1.35 PB
 XO
1.40
XXX
     
P15 Længdespring    

Finale A

Finale
1Elin LyngeElin Lynge ('08)Aalborg AM4.74
0.0
  
 PB
 
4.50
 0.0
4.74 PB
 0.0
  X
 0.0
  X    
2Ida B NielsenIda B Nielsen ('07)Aalborg AM4.64
0.0
  
 
 
  X
 0.0
4.64
 0.0
4.56
 0.0
  X    
3Laura Juul LassenLaura Juul Lassen ('08)Aalborg AM4.44
0.0
  
 
 
4.44
 0.0
3.61
 0.0
4.18
 0.0
  X    
4Emmelie OverladeEmmelie Overlade ('07)Aalborg AM4.31
0.0
  
 
 
  X
 0.0
  X4.31
 0.0
  X    
5Amalie Bønnelykke SørensenAmalie Bønnelykke Sørensen ('07)Aalborg AM3.72
0.0
  
 
 
3.72
 0.0
3.67
 0.0
  X
 0.0
  X    
6Johanne BreuningJohanne Breuning ('08)Hjørring Atletik3.33
0.0
  
 PB
 
3.33 PB
 0.0
3.19
 0.0
  X  X    
P15 Diskoskast 0.75 kg    

Finale A

Finale
1Sofie FlyvbjergSofie Flyvbjerg ('07)Aalborg AM24.38
  
 PB
 
21.42 PB17.3324.38 PB     
2Emmelie OverladeEmmelie Overlade ('07)Aalborg AM17.19
  
 
 
16.96  X17.19     
3Amalie Bønnelykke SørensenAmalie Bønnelykke Sørensen ('07)Aalborg AM13.20
  
 PB
 
9.86 PB13.20 PB  X     
4Agata Eva JancewiczAgata Eva Jancewicz ('08)Aalborg AM12.73
  
 PB
 
  –  X12.73 PB     
P15 Spydkast 500 gram    

Finale A

Finale
1Anna Glinvad KroghAnna Glinvad Krogh ('07)Aalborg AM30.14
  
 
 
30.14       
2Sofie FlyvbjergSofie Flyvbjerg ('07)Aalborg AM27.18
  
 
 
27.18       
3Ida B NielsenIda B Nielsen ('07)Aalborg AM22.35
  
 SB
 
22.35 SB       
Johanne BreuningJohanne Breuning ('08)Hjørring Atletik NM
  
 
 
  X       
Elin LyngeElin Lynge ('08)Aalborg AM NM
  
 
 
  X       
D13 80 m    
Vind: +0.7

Finale A

Finale
Vind: +0.7
1Simon Hjørnet NielsenSimon Hjørnet Nielsen ('09)Aalborg AM11.15
  
 
2Seier Fischer Sønderby MysagerSeier Fischer Sønderby Mysager ('09)Aalborg AM11.62
  
 PB
3Tobias DyrhaveTobias Dyrhave ('09)Aalborg AM12.09
  
 PB
4Alfred NielsenAlfred Nielsen ('09)Aalborg AM12.80
  
 PB
5Carl August Bisgaard KlemmensenCarl August Bisgaard Klemmensen ('10)Aalborg AM13.98
  
 PB
6Benjamin Birk NielsenBenjamin Birk Nielsen ('10)Aalborg AM14.40
  
 
D13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Simon Hjørnet NielsenSimon Hjørnet Nielsen ('09)Aalborg AM4.69 w
w
  
 
 
4.694.414.40  X    
2Seier Fischer Sønderby MysagerSeier Fischer Sønderby Mysager ('09)Aalborg AM4.29 w
w
  
 
 
4.16 PB3.904.29 PB  X    
3Alfred NielsenAlfred Nielsen ('09)Aalborg AM4.07 w
w
  
 
 
3.964.07 PB4.03  X    
4Benjamin Birk NielsenBenjamin Birk Nielsen ('10)Aalborg AM3.31 w
w
  
 
 
3.023.223.31 PB  X    
5Carl August Bisgaard KlemmensenCarl August Bisgaard Klemmensen ('10)Aalborg AM3.09 w
w
  
 
 
3.09 PB2.923.03  X    
6Jacob SunesenJacob Sunesen ('09)Aalborg AM2.90 w
w
  
 
 
2.90 PB2.822.81  X    
D13 Diskoskast 0.75 kg    

Finale A

Finale
1Tobias DyrhaveTobias Dyrhave ('09)Aalborg AM21.55
  
 PB
 
21.55 PB16.95  X     
2Simon Hjørnet NielsenSimon Hjørnet Nielsen ('09)Aalborg AM19.18
  
 PB
 
18.45 PB14.6619.18 PB     
3Benjamin Birk NielsenBenjamin Birk Nielsen ('10)Aalborg AM17.37
  
 PB
 
16.52 PB13.5017.37 PB     
4Alfred NielsenAlfred Nielsen ('09)Aalborg AM16.33
  
 
 
16.02  X16.33     
D13 Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
1Seier Fischer Sønderby MysagerSeier Fischer Sønderby Mysager ('09)Aalborg AM31.75
  
 PB
 
31.75 PB       
2Tobias DyrhaveTobias Dyrhave ('09)Aalborg AM27.62
  
 PB
 
27.62 PB       
3Simon Hjørnet NielsenSimon Hjørnet Nielsen ('09)Aalborg AM26.80
  
 
 
26.80       
4Alfred NielsenAlfred Nielsen ('09)Aalborg AM26.04
  
 PB
 
26.04 PB       
5Benjamin Birk NielsenBenjamin Birk Nielsen ('10)Aalborg AM18.36
  
 
 
18.36       
6Carl August Bisgaard KlemmensenCarl August Bisgaard Klemmensen ('10)Aalborg AM9.20
  
 PB
 
9.20 PB       
P13 80 m    
Vind: +0.5

Finale A

Finale
Vind: +0.5
1Ida JønsonIda Jønson ('09)Aalborg AM11.58
  
 SB
2Julie SønderlundJulie Sønderlund ('09)Aalborg AM12.71
  
 PB
3Annastasia Norman PetersenAnnastasia Norman Petersen ('09)Aalborg AM13.16
  
 PB
4Amalie JeppesenAmalie Jeppesen ('09)Hjørring Atletik13.71
  
 PB
Finale B
Vind: +0.7
Vind: +0.7
1Signe Hejbøll LarsenSigne Hejbøll Larsen ('09)Aalborg AM11.94
  
 PB
2Frida NielsenFrida Nielsen ('09)Aalborg AM12.57
  
 
3Safia Viktoria Abdullahi LarsenSafia Viktoria Abdullahi Larsen ('10)Aalborg AM13.03
  
 PB
4Alberte PræstholmAlberte Præstholm ('10)Aalborg AM13.67
  
 PB
5Astrid Schmidt EttrupAstrid Schmidt Ettrup ('09)Aalborg AM13.83
  
 PB
P13 Højdespring    

Finale A

Finale
1Julie SønderlundJulie Sønderlund ('09)Aalborg AM1.37
  
 =PB
 
1.15
  O
1.20
  O
1.25
  O
1.30
 XO
1.35
  O
1.37 =PB
  O
1.40
XXX
 
2Frida NielsenFrida Nielsen ('09)Aalborg AM1.25
  
 PB
 
1.10 PB
  O
1.15 PB
  O
1.20 PB
  O
1.25 PB
XXO
    
3Annastasia Norman PetersenAnnastasia Norman Petersen ('09)Aalborg AM1.20
  
 PB
 
1.10 PB
  O
1.15 PB
  O
1.20 PB
  O
1.25
XXX
    
P13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Ida JønsonIda Jønson ('09)Aalborg AM4.61 w
w
  
 
 
4.54 PB4.55 PB4.61 PB  X    
2Signe Hejbøll LarsenSigne Hejbøll Larsen ('09)Aalborg AM3.72 w
w
  
 
 
3.453.723.32  X    
3Safia Viktoria Abdullahi LarsenSafia Viktoria Abdullahi Larsen ('10)Aalborg AM3.59 w
w
  
 
 
3.59 PB3.583.56  X    
4Alberte PræstholmAlberte Præstholm ('10)Aalborg AM3.46 w
w
  
 
 
3.46 PB3.403.22  X    
5Astrid Schmidt EttrupAstrid Schmidt Ettrup ('09)Aalborg AM3.30 w
w
  
 
 
3.30 PB3.203.11  X    
6Amalie JeppesenAmalie Jeppesen ('09)Hjørring Atletik3.16 w
w
  
 
 
3.022.893.16  X    
P13 Diskoskast 0.75 kg    

Finale A

Finale
1Julie SønderlundJulie Sønderlund ('09)Aalborg AM22.25
  
 PB
 
21.64 PB22.25 PB19.00     
P13 Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
1Frida NielsenFrida Nielsen ('09)Aalborg AM28.12
  
 PB
 
28.12 PB       
2Julie SønderlundJulie Sønderlund ('09)Aalborg AM27.40
  
 
 
27.40       
3Signe Hejbøll LarsenSigne Hejbøll Larsen ('09)Aalborg AM21.44
  
 PB
 
21.44 PB       
4Safia Viktoria Abdullahi LarsenSafia Viktoria Abdullahi Larsen ('10)Aalborg AM18.51
  
 PB
 
18.51 PB       
5Ida JønsonIda Jønson ('09)Aalborg AM17.31
  
 
 
17.31       
6Amalie JeppesenAmalie Jeppesen ('09)Hjørring Atletik11.38
  
 PB
 
11.38 PB       
7Annastasia Norman PetersenAnnastasia Norman Petersen ('09)Aalborg AM10.00
  
 PB
 
10.00 PB       
8Alberte PræstholmAlberte Præstholm ('10)Aalborg AM9.30
  
 PB
 
9.30 PB       
9Astrid Schmidt EttrupAstrid Schmidt Ettrup ('09)Aalborg AM9.20
  
 PB
 
9.20 PB       
D11 60 m    
Vind: +0.2

Finale A

Finale
Vind: +0.2
1
Tristan Munk
Tristan Munk ('11)
Aalborg AM11.07
  
 PB
2
Vincent Højris
Vincent Højris ('12)
Aalborg AM11.56
  
 PB
D11 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Tristan Munk
Tristan Munk ('11)
Aalborg AM3.23 w
w
  
 
 
3.23 PB3.183.00     
2
Vincent Højris
Vincent Højris ('12)
Aalborg AM2.92 w
w
  
 
 
2.78 PB2.92 PB2.78     
D11 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Tristan Munk
Tristan Munk ('11)
Aalborg AM15.61
  
 PB
 
15.61 PB       
2
Vincent Højris
Vincent Højris ('12)
Aalborg AM14.93
  
 PB
 
14.93 PB       
P11 60 m    
Vind: 0.0

Finale A

Finale
Vind: 0.0
1
Maria Mathilde Olesen
Maria Mathilde Olesen ('11)
Aalborg AM10.62
  
 PB
2
Ida Mølgaard
Ida Mølgaard ('12)
Aalborg AM11.19
  
 
2
Ellen Bastholm
Ellen Bastholm ('11)
Aalborg AM11.19
  
 PB
4
Erika Nørgaard
Erika Nørgaard ('11)
Aalborg AM11.36
  
 PB
5
Mille Eriksen
Mille Eriksen ('12)
Aalborg AM11.64
  
 PB
6
Vibe Kallehauge Botne
Vibe Kallehauge Botne ('12)
Aalborg AM11.64
  
 PB
Finale B
Vind: +1.7
Vind: +1.7
1
Kaisa Elisabeth Søltoft Henriksen
Kaisa Elisabeth Søltoft Henriksen ('11)
Aalborg AM10.27
  
 
2
Frida Jørgensen
Frida Jørgensen ('12)
Aalborg AM10.81
  
 PB
3
Emma-Emilie Rimmer
Emma-Emilie Rimmer ('12)
Hjørring Atletik11.26
  
 PB
4
Solveig Byg
Solveig Byg ('11)
Aalborg AM11.95
  
 PB
5
Ingrid Sofie Gade
Ingrid Sofie Gade ('11)
Aalborg AM11.98
  
 SB
6
Anna Edlefsen
Anna Edlefsen ('12)
Aalborg AM12.00
  
 PB
7
Victoria Bakkestrøm
Victoria Bakkestrøm ('11)
Aalborg AM12.07
  
 PB
P11 Højdespring    

Finale A

Finale
1
Kaisa Elisabeth Søltoft Henriksen
Kaisa Elisabeth Søltoft Henriksen ('11)
Aalborg AM1.15
  
 
 
0.85
  O
0.90
  O
0.95
  O
1.00
  O
1.05
  O
1.10
  O
1.15
  O
1.20
XXX
2
Erika Nørgaard
Erika Nørgaard ('11)
Aalborg AM0.95
  
 PB
 
0.85 PB
  O
0.90 PB
 XO
0.95 PB
 XO
1.00
XXX
    
3
Solveig Byg
Solveig Byg ('11)
Aalborg AM0.90
  
 PB
 
0.85 PB
  O
0.90 PB
  O
0.95
XXX
     
P11 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Maria Mathilde Olesen
Maria Mathilde Olesen ('11)
Aalborg AM3.88 w
w
  
 
 
3.88 PB3.783.55     
2
Ellen Bastholm
Ellen Bastholm ('11)
Aalborg AM3.34 w
w
  
 
 
3.22 PB3.34 PB3.12     
3
Frida Jørgensen
Frida Jørgensen ('12)
Aalborg AM3.23 w
w
  
 
 
3.23 PB3.223.17     
4
Ida Mølgaard
Ida Mølgaard ('12)
Aalborg AM3.16 w
w
  
 
 
3.16 PB3.10  X     
5
Mille Eriksen
Mille Eriksen ('12)
Aalborg AM2.85 w
w
  
 
 
2.85 PB2.642.57     
6
Emma-Emilie Rimmer
Emma-Emilie Rimmer ('12)
Hjørring Atletik2.79 w
w
  
 
 
2.68 PB2.79 PB2.48     
7
Ingrid Sofie Gade
Ingrid Sofie Gade ('11)
Aalborg AM2.79 w
w
  
 
 
2.61 PB2.552.79 PB     
8
Victoria Bakkestrøm
Victoria Bakkestrøm ('11)
Aalborg AM2.69 w
w
  
 
 
2.68 PB2.69 PB2.61     
9
Liv Thyra Bentzen
Liv Thyra Bentzen ('11)
Aalborg AM2.69 w
w
  
 
 
2.66 PB2.69 PB2.53     
10
Anna Edlefsen
Anna Edlefsen ('12)
Aalborg AM2.67 w
w
  
 
 
2.67 PB2.602.52     
11
Vibe Kallehauge Botne
Vibe Kallehauge Botne ('12)
Aalborg AM2.54 w
w
  
 
 
2.42 PB2.43 PB2.54 PB     
P11 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Maria Mathilde Olesen
Maria Mathilde Olesen ('11)
Aalborg AM26.27
  
 SB
 
26.27 SB       
2
Kaisa Elisabeth Søltoft Henriksen
Kaisa Elisabeth Søltoft Henriksen ('11)
Aalborg AM16.42
  
 PB
 
16.42 PB       
3
Emma-Emilie Rimmer
Emma-Emilie Rimmer ('12)
Hjørring Atletik15.75
  
 PB
 
15.75 PB       
4
Frida Jørgensen
Frida Jørgensen ('12)
Aalborg AM15.02
  
 PB
 
15.02 PB       
5
Ellen Bastholm
Ellen Bastholm ('11)
Aalborg AM13.43
  
 PB
 
13.43 PB       
6
Victoria Bakkestrøm
Victoria Bakkestrøm ('11)
Aalborg AM12.80
  
 PB
 
12.80 PB       
7
Ida Mølgaard
Ida Mølgaard ('12)
Aalborg AM11.24
  
 PB
 
11.24 PB       
8
Ingrid Sofie Gade
Ingrid Sofie Gade ('11)
Aalborg AM11.10
  
 SB
 
11.10 SB       
9
Vibe Kallehauge Botne
Vibe Kallehauge Botne ('12)
Aalborg AM10.46
  
 PB
 
10.46 PB       
10
Mille Eriksen
Mille Eriksen ('12)
Aalborg AM10.30
  
 SB
 
10.30 SB       
11
Liv Thyra Bentzen
Liv Thyra Bentzen ('11)
Aalborg AM9.67
  
 
 
9.67       
12
Anna Edlefsen
Anna Edlefsen ('12)
Aalborg AM9.35
  
 PB
 
9.35 PB       
13
Erika Nørgaard
Erika Nørgaard ('11)
Aalborg AM8.72
  
 PB
 
8.72 PB       
14
Solveig Byg
Solveig Byg ('11)
Aalborg AM6.05
  
 SB
 
6.05 SB       
D9 40 m    
Vind: -0.2

Finale A

Finale
Vind: -0.2
1
Thor Schøne Nielsen
Thor Schøne Nielsen ('13)
Aalborg AM7.45
  
 PB
2
Benjamin Nikontovic
Benjamin Nikontovic ('14)
Aalborg AM8.19
  
 PB
3
Lau Nørgaard
Lau Nørgaard ('14)
Aalborg AM8.90
  
 PB
4
Viktor Luther Leegaard
Viktor Luther Leegaard ('16)
Aalborg AM10.43
  
 PB
5
Sylvester Duelund Rom Kristensen
Sylvester Duelund Rom Kristensen ('15)
Aalborg AM10.72
  
 PB
Finale B
Vind: +0.1
Vind: +0.1
1
Leonard Louis Busk Kronborg
Leonard Louis Busk Kronborg ('14)
Aalborg AM7.23
  
 PB
2
Jan Pomianowski
Jan Pomianowski ('14)
Aalborg AM7.31
  
 PB
3
Theodor Andrei Gugiuman
Theodor Andrei Gugiuman ('13)
Aalborg AM8.51
  
 PB
4
Erik Byg
Erik Byg ('13)
Aalborg AM9.31
  
 PB
5
Asger Holm Jepsen
Asger Holm Jepsen ('14)
Aalborg AM9.34
  
 PB
D9 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Thor Schøne Nielsen
Thor Schøne Nielsen ('13)
Aalborg AM3.24 w
w
  
 
 
3.05 PB3.18 PB3.24 PB     
2
Jan Pomianowski
Jan Pomianowski ('14)
Aalborg AM3.19 w
w
  
 
 
3.19 PB3.153.05     
3
Leonard Louis Busk Kronborg
Leonard Louis Busk Kronborg ('14)
Aalborg AM3.12 w
w
  
 
 
2.89 PB3.12 PB2.94     
4
Theodor Andrei Gugiuman
Theodor Andrei Gugiuman ('13)
Aalborg AM2.40 w
w
  
 
 
2.35 PB2.40 PB2.36     
5
Asger Holm Jepsen
Asger Holm Jepsen ('14)
Aalborg AM2.21 w
w
  
 
 
2.042.21 PB1.96     
6
Benjamin Nikontovic
Benjamin Nikontovic ('14)
Aalborg AM2.01 w
w
  
 
 
1.92 PB1.96 PB2.01 PB     
7
Lau Nørgaard
Lau Nørgaard ('14)
Aalborg AM1.87 w
w
  
 
 
1.80 PB1.721.87 PB     
8
Erik Byg
Erik Byg ('13)
Aalborg AM1.67 w
w
  
 
 
1.67 PB1.42  X     
D9 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Jan Pomianowski
Jan Pomianowski ('14)
Aalborg AM33.26
  
 
 
33.26       
2
Thor Schøne Nielsen
Thor Schøne Nielsen ('13)
Aalborg AM26.91
  
 PB
 
26.91 PB       
3
Leonard Louis Busk Kronborg
Leonard Louis Busk Kronborg ('14)
Aalborg AM23.94
  
 PB
 
23.94 PB       
4
Asger Holm Jepsen
Asger Holm Jepsen ('14)
Aalborg AM21.57
  
 PB
 
21.57 PB       
5
Theodor Andrei Gugiuman
Theodor Andrei Gugiuman ('13)
Aalborg AM18.19
  
 PB
 
18.19 PB       
6
Benjamin Nikontovic
Benjamin Nikontovic ('14)
Aalborg AM16.49
  
 PB
 
16.49 PB       
7
Erik Byg
Erik Byg ('13)
Aalborg AM9.41
  
 PB
 
9.41 PB       
8
Lau Nørgaard
Lau Nørgaard ('14)
Aalborg AM8.13
  
 PB
 
8.13 PB       
P9 40 m    
Vind: +0.4

Finale A

Finale
Vind: +0.4
1
Gabrielle Grace Busk Kronborg
Gabrielle Grace Busk Kronborg ('16)
Aalborg AM8.02
  
 PB
2
Viola Møller
Viola Møller ('13)
Aalborg AM8.16
  
 PB
3
Andrea Marie Bach Poulsen
Andrea Marie Bach Poulsen ('14)
Aalborg AM8.58
  
 PB
4
Solveig Kallehauge Botne
Solveig Kallehauge Botne ('15)
Aalborg AM9.14
  
 PB
5
Emma Eriksen
Emma Eriksen ('14)
Aalborg AM9.22
  
 PB
6
Emilia Á. Rógvi Dánjalsdóttir
Emilia Á. Rógvi Dánjalsdóttir ('15)
Aalborg AM9.34
  
 PB
7
Rosa Elvine Hansen
Rosa Elvine Hansen ('15)
Aalborg AM9.78
  
 PB
Finale B
Vind: +1.3
Vind: +1.3
1
Olivia Gade Hansen
Olivia Gade Hansen ('13)
Aalborg AM7.62
  
 PB
2
Claudia Obitsø Pedersen
Claudia Obitsø Pedersen ('13)
Aalborg AM7.86
  
 PB
3
Asta Marie Bjergegaard
Asta Marie Bjergegaard ('14)
Aalborg AM7.93
  
 PB
4
Ellen Duelund Rom Kristensen
Ellen Duelund Rom Kristensen ('13)
Aalborg AM8.21
  
 PB
5
Elea Vestergaard Rasmussen
Elea Vestergaard Rasmussen ('13)
Aalborg AM8.23
  
 PB
6
Lærke Hedelund Madsen
Lærke Hedelund Madsen ('14)
Aalborg AM8.43
  
 PB
7
Signe Mølgaard
Signe Mølgaard ('14)
Aalborg AM8.43
  
 PB
P9 Højdespring    

Finale A

Finale
1
Elea Vestergaard Rasmussen
Elea Vestergaard Rasmussen ('13)
Aalborg AM0.95
  
 PB
 
0.80 PB
  O
0.85 PB
  O
0.90 PB
 XO
0.95 PB
XXO
1.00
XXX
   
2
Claudia Obitsø Pedersen
Claudia Obitsø Pedersen ('13)
Aalborg AM0.90
  
 PB
 
0.80 PB
  O
0.85 PB
  O
0.90 PB
  O
0.95
XXX
    
3
Viola Møller
Viola Møller ('13)
Aalborg AM0.85
  
 PB
 
0.80 PB
XXO
0.85 PB
  O
      
P9 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Lærke Hedelund Madsen
Lærke Hedelund Madsen ('14)
Aalborg AM2.82 w
w
  
 
 
1.90 PB2.82 PB1.94     
2
Olivia Gade Hansen
Olivia Gade Hansen ('13)
Aalborg AM2.55 w
w
  
 
 
2.552.352.12     
3
Asta Marie Bjergegaard
Asta Marie Bjergegaard ('14)
Aalborg AM2.45 w
w
  
 
 
2.29 PB2.39 PB2.45 PB     
4
Signe Mølgaard
Signe Mølgaard ('14)
Aalborg AM2.31 w
w
  
 
 
2.182.192.31 PB     
5
Andrea Marie Bach Poulsen
Andrea Marie Bach Poulsen ('14)
Aalborg AM2.29 w
w
  
 
 
2.26 PB1.982.29 PB     
6
Papaya Nora Røscher Kristensen
Papaya Nora Røscher Kristensen ('14)
Aalborg AM2.28 w
w
  
 
 
2.20 SB2.28 SB  X     
7
Ellen Duelund Rom Kristensen
Ellen Duelund Rom Kristensen ('13)
Aalborg AM2.22 w
w
  
 
 
1.92 PB2.11 PB2.22 PB     
8
Emma Eriksen
Emma Eriksen ('14)
Aalborg AM1.94 w
w
  
 
 
1.87 PB1.721.94 PB     
Viola Møller
Viola Møller ('13)
Aalborg AM DQ
  
 
P9 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Claudia Obitsø Pedersen
Claudia Obitsø Pedersen ('13)
Aalborg AM18.61
  
 PB
 
18.61 PB       
2
Papaya Nora Røscher Kristensen
Papaya Nora Røscher Kristensen ('14)
Aalborg AM18.36
  
 PB
 
18.36 PB       
3
Olivia Gade Hansen
Olivia Gade Hansen ('13)
Aalborg AM14.10
  
 PB
 
14.10 PB       
4
Ellen Duelund Rom Kristensen
Ellen Duelund Rom Kristensen ('13)
Aalborg AM12.90
  
 PB
 
12.90 PB       
5
Asta Marie Bjergegaard
Asta Marie Bjergegaard ('14)
Aalborg AM11.75
  
 PB
 
11.75 PB       
6
Elea Vestergaard Rasmussen
Elea Vestergaard Rasmussen ('13)
Aalborg AM11.66
  
 PB
 
11.66 PB       
7
Viola Møller
Viola Møller ('13)
Aalborg AM11.61
  
 PB
 
11.61 PB       
8
Signe Mølgaard
Signe Mølgaard ('14)
Aalborg AM10.06
  
 
 
10.06       
9
Lærke Hedelund Madsen
Lærke Hedelund Madsen ('14)
Aalborg AM8.99
  
 PB
 
8.99 PB       
10
Emma Eriksen
Emma Eriksen ('14)
Aalborg AM7.34
  
 PB
 
7.34 PB       
11
Andrea Marie Bach Poulsen
Andrea Marie Bach Poulsen ('14)
Aalborg AM7.29
  
 SB
 
7.29 SB       
D7 Længdespring    

Finale A

Finale
1
Sylvester Duelund Rom Kristensen
Sylvester Duelund Rom Kristensen ('15)
Aalborg AM1.57 w
w
  
 
 
  X1.57 PB1.45     
Viktor Luther Leegaard
Viktor Luther Leegaard ('16)
Aalborg AM NM
  
 
 
  X  X  X     
D7 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Viktor Luther Leegaard
Viktor Luther Leegaard ('16)
Aalborg AM11.85
  
 PB
 
11.85 PB       
2
Sylvester Duelund Rom Kristensen
Sylvester Duelund Rom Kristensen ('15)
Aalborg AM7.07
  
 PB
 
7.07 PB       
P7 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Gabrielle Grace Busk Kronborg
Gabrielle Grace Busk Kronborg ('16)
Aalborg AM2.46 w
w
  
 
 
2.46 PB2.35  X     
2
Solveig Kallehauge Botne
Solveig Kallehauge Botne ('15)
Aalborg AM2.08 w
w
  
 
 
2.01 PB  X2.08 PB     
3
Emilia Á. Rógvi Dánjalsdóttir
Emilia Á. Rógvi Dánjalsdóttir ('15)
Aalborg AM1.96 w
w
  
 
 
1.96 PB1.791.80     
4
Rosa Elvine Hansen
Rosa Elvine Hansen ('15)
Aalborg AM1.75 w
w
  
 
 
1.34 PB  X1.75 PB     
P7 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Gabrielle Grace Busk Kronborg
Gabrielle Grace Busk Kronborg ('16)
Aalborg AM9.25
  
 PB
 
9.25 PB       
2
Rosa Elvine Hansen
Rosa Elvine Hansen ('15)
Aalborg AM6.25
  
 PB
 
6.25 PB       
3
Solveig Kallehauge Botne
Solveig Kallehauge Botne ('15)
Aalborg AM5.95
  
 PB
 
5.95 PB       
4
Emilia Á. Rógvi Dánjalsdóttir
Emilia Á. Rógvi Dánjalsdóttir ('15)
Aalborg AM5.35
  
 PB
 
5.35 PB       

Seneste resultater

26.11SorøPhønix Open
24.11KøbenhavnKIF 3000m aftenstævne
23.11AalborgAalborg Indoor 1
19.11Korsør DM Cross
12.11RandersRegionsfinalen Vest
29.10RandersNåle-/Regionsstævne Østjylland
11.10EsbjergSidste klubstævne
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og Vægt, senior
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og vægt flere aldersgrupper
8.10HelsingørAfslutningsstævne
8.10SæbySæby open - Diskoskast
8.10SilkeborgKastestævne i Silkeborg
6.10LyngbyKlubstævne i LÆ og TR
5.10HerlevTrespringsstævne
5.10TårnbyKaststævne
5.10AalborgAalborg Outdoor 4
2.10RoskildeRoar Atletiks 10 år jubilæums stævne
2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
2.10GreveKastestævne
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
1.10KøbenhavnDM kapgang, langdistance
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseDM Marathon Masters
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
23‐25.9GreveAfslutningsstævne
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
18.9KøbenhavnDM Halvmarathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9VejenSyd-mesterskaber
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle
31.8HerlevÅbne klubmesterskaber i tre-kamp
30.8HolbækTRACKS - HOLBÆK
30.8ViborgTRACKS - Viborg
28.8AarhusAarhus Springer i Luften 2