Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Stoholm: NVJ Stævne i Stoholm 19.6.2022
Stoholm Atletik stadion

M Spydkast 800 gram    

Finale A

Finale
1Marius Skovsgaard PedersenMarius Skovsgaard Pedersen ('07)Viborg AM33.26
  
 PB
 
33.26 PB       
2Karl Færgegaard PedersenKarl Færgegaard Pedersen ('10)Rødding Atletik 32.38
  
 PB
 
32.38 PB       
3Bertil Dohn IbsenBertil Dohn Ibsen ('10)Rødding Atletik 24.74
  
 PB
 
24.74 PB       
4Valdemar Riis HansenValdemar Riis Hansen ('10)Stoholm Atletik13.51
  
 PB
 
13.51 PB       
K Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Nanna Tveen HøgsbergNanna Tveen Høgsberg ('03)Skive AM10.32
  
 
 
10.0210.329.64     
P19 Hammerkast 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Annika Mejls RamsgaardAnnika Mejls Ramsgaard ('03)AK Holstebro49.57
  
 
 
48.8449.57  –  –    
D17 100 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1Gustav Buus JensenGustav Buus Jensen ('06)Skive AM11.63 w
  
 
2Daniel ProtasenkoDaniel Protasenko ('07)Rødding Atletik 11.81 w
  
 
3Marius Skovsgaard PedersenMarius Skovsgaard Pedersen ('07)Viborg AM12.69 w
  
 
D15 200 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1Daniel ProtasenkoDaniel Protasenko ('07)Rødding Atletik 25.50 w
  
 
2Marius Skovsgaard PedersenMarius Skovsgaard Pedersen ('07)Viborg AM26.85 w
  
 
D15 Længdespring    

Finale A

Finale
1Marius Skovsgaard PedersenMarius Skovsgaard Pedersen ('07)Viborg AM4.23 w
w
  
 
 
4.233.984.23     
D13 80 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1Alfred Storgaard JensenAlfred Storgaard Jensen ('09)Skive AM10.63 w
  
 
2Bertil Dohn IbsenBertil Dohn Ibsen ('10)Rødding Atletik 11.91 w
  
 
3Karl Færgegaard PedersenKarl Færgegaard Pedersen ('10)Rødding Atletik 12.53 w
  
 
4Tobias Dahl-HandbergTobias Dahl-Handberg ('09)Skive AM12.91 w
  
 
5Kevin SkovKevin Skov ('10)Stoholm Atletik13.03 w
  
 
6Valdemar Riis HansenValdemar Riis Hansen ('10)Stoholm Atletik13.34 w
  
 
7Emil Hejlskov FauerholtEmil Hejlskov Fauerholt ('09)Skive AM14.84 w
  
 
D13 200 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1Bertil Dohn IbsenBertil Dohn Ibsen ('10)Rødding Atletik 30.31 w
  
 
2Karl Færgegaard PedersenKarl Færgegaard Pedersen ('10)Rødding Atletik 32.97 w
  
 
3Tobias Dahl-HandbergTobias Dahl-Handberg ('09)Skive AM33.53 w
  
 
D13 800 m    

Finale A

Finale
1Bertil Dohn IbsenBertil Dohn Ibsen ('10)Rødding Atletik 2:54.87
  
 PB
2Karl Færgegaard PedersenKarl Færgegaard Pedersen ('10)Rødding Atletik 3:01.62
  
 PB
3Tobias Dahl-HandbergTobias Dahl-Handberg ('09)Skive AM3:03.16
  
 PB
D13 Højdespring    

Finale A

Finale
1Bertil Dohn IbsenBertil Dohn Ibsen ('10)Rødding Atletik 1.45
  
 PB
 
1.15
  O
1.20
  O
1.25
  O
1.30 =PB
  O
1.35 PB
  O
1.40 PB
  O
1.42 PB
XXO
1.45 PB
  O
1.47
XXX
       
2Karl Færgegaard PedersenKarl Færgegaard Pedersen ('10)Rødding Atletik 1.30
  
 PB
 
1.00 SB
  O
1.05 SB
  O
1.10 =PB
  O
1.15 PB
  O
1.20 PB
  O
1.25 PB
  O
1.30 PB
  O
1.35
XXX
3Valdemar Riis HansenValdemar Riis Hansen ('10)Stoholm Atletik1.20
  
 PB
 
1.00 PB
  O
1.05 PB
  O
1.10 PB
 XO
1.15 PB
  O
1.20 PB
  O
1.25
XXX
  
4Emil Hejlskov FauerholtEmil Hejlskov Fauerholt ('09)Skive AM1.15
  
 PB
 
1.00 PB
  O
1.05 PB
  O
1.10 PB
  O
1.15 PB
 XO
1.20
XXX
   
D13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Alfred Storgaard JensenAlfred Storgaard Jensen ('09)Skive AM4.33 w
w
  
 
 
3.83 PB4.33 PB4.32     
2Bertil Dohn IbsenBertil Dohn Ibsen ('10)Rødding Atletik 4.20 w
w
  
 
 
3.903.734.20     
3Karl Færgegaard PedersenKarl Færgegaard Pedersen ('10)Rødding Atletik 3.89 w
w
  
 
 
3.80 PB3.89 PB3.78     
4Valdemar Riis HansenValdemar Riis Hansen ('10)Stoholm Atletik3.62 w
w
  
 
 
2.633.62 PB3.25     
5Tobias Dahl-HandbergTobias Dahl-Handberg ('09)Skive AM3.38 w
w
  
 
 
3.15 PB3.38 PB3.13     
6Kevin SkovKevin Skov ('10)Stoholm Atletik3.37 w
w
  
 
 
3.37 SB3.173.23     
7Emil Hejlskov FauerholtEmil Hejlskov Fauerholt ('09)Skive AM2.98 w
w
  
 
 
2.982.792.79     
D13 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Karl Færgegaard PedersenKarl Færgegaard Pedersen ('10)Rødding Atletik 7.55
  
 
 
6.036.837.55     
2Kevin SkovKevin Skov ('10)Stoholm Atletik6.94
  
 
 
6.136.546.94     
3Bertil Dohn IbsenBertil Dohn Ibsen ('10)Rødding Atletik 5.96
  
 PB
 
5.81 PB5.96 PB5.91     
4Valdemar Riis HansenValdemar Riis Hansen ('10)Stoholm Atletik5.20
  
 SB
 
4.99 SB5.20 SB4.87     
D13 Diskoskast 0.75 kg    

Finale A

Finale
1Karl Færgegaard PedersenKarl Færgegaard Pedersen ('10)Rødding Atletik 19.40
  
 
 
  –19.40  –     
2Bertil Dohn IbsenBertil Dohn Ibsen ('10)Rødding Atletik 18.84
  
 PB
 
16.39 PB16.70 PB18.84 PB     
3Valdemar Riis HansenValdemar Riis Hansen ('10)Stoholm Atletik13.51
  
 PB
 
13.0913.51 PB12.39     
4Kevin SkovKevin Skov ('10)Stoholm Atletik13.29
  
 PB
 
12.72 PB12.93 PB13.29 PB     
5Mads B. H. MadsenMads B. H. Madsen ('10)Stoholm Atletik11.02
  
 PB
 
10.29 SB  –11.02 PB     
D13 Hammerkast 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Karl Færgegaard PedersenKarl Færgegaard Pedersen ('10)Rødding Atletik 20.13
  
 PB
 
  –  –20.13 PB     
2Bertil Dohn IbsenBertil Dohn Ibsen ('10)Rødding Atletik 17.45
  
 PB
 
  –14.98 PB17.45 PB     
3Kevin SkovKevin Skov ('10)Stoholm Atletik12.99
  
 
 
12.8612.8512.99     
4Mads B. H. MadsenMads B. H. Madsen ('10)Stoholm Atletik7.54
  
 PB
 
7.54 PB  –  –     
P13 80 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1Sidsel Krogh KristensenSidsel Krogh Kristensen ('09)Viborg AM11.84 w
  
 
2Thea Helvig ØeThea Helvig Øe ('10)Viborg AM11.97 w
  
 
3Kaya AlbrechtsenKaya Albrechtsen ('10)Stoholm Atletik13.24 w
  
 
4Astrid Østergaard StillingAstrid Østergaard Stilling ('10)Stoholm Atletik13.56 w
  
 
P13 200 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1Thea Helvig ØeThea Helvig Øe ('10)Viborg AM31.56 w
  
 
P13 Højdespring    

Finale A

Finale
1Kaya AlbrechtsenKaya Albrechtsen ('10)Stoholm Atletik1.20
  
 PB
 
1.00 SB
  O
1.05 SB
  O
1.10 SB
  O
1.15 =PB
  O
1.20 PB
  O
1.25
XXX
  
2Astrid Østergaard StillingAstrid Østergaard Stilling ('10)Stoholm Atletik1.10
  
 
 
1.00
  O
1.05
  O
1.10
  O
1.15
XXX
    
P13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Thea Helvig ØeThea Helvig Øe ('10)Viborg AM3.79 w
w
  
 
 
3.373.563.79     
2Sidsel Krogh KristensenSidsel Krogh Kristensen ('09)Viborg AM3.47 w
w
  
 
 
3.373.47  –     
3Astrid Østergaard StillingAstrid Østergaard Stilling ('10)Stoholm Atletik3.13 w
w
  
 
 
2.883.133.02     
4Kaya AlbrechtsenKaya Albrechtsen ('10)Stoholm Atletik2.80 w
w
  
 
 
2.78 SB2.80 SB2.75     
P13 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Astrid Østergaard StillingAstrid Østergaard Stilling ('10)Stoholm Atletik7.61
  
 
 
6.877.617.38     
P13 Diskoskast 0.75 kg    

Finale A

Finale
1Astrid Østergaard StillingAstrid Østergaard Stilling ('10)Stoholm Atletik14.01
  
 
 
14.0111.8510.77     
P13 Hammerkast 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Astrid Østergaard StillingAstrid Østergaard Stilling ('10)Stoholm Atletik10.94
  
 
 
  –9.5410.94  –    
P13 Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
1Sidsel Krogh KristensenSidsel Krogh Kristensen ('09)Viborg AM31.26
  
 PB
 
31.26 PB       
2Astrid Østergaard StillingAstrid Østergaard Stilling ('10)Stoholm Atletik19.73
  
 
 
19.73       
3Thea Helvig ØeThea Helvig Øe ('10)Viborg AM13.97
  
 PB
 
13.97 PB       
D11 60 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1
William Falkenberg Ibsen
William Falkenberg Ibsen ('11)
Rødding Atletik 10.07 w
  
 
2
Asger Ørum Mortensen
Asger Ørum Mortensen ('12)
AK Holstebro10.47 w
  
 
3
Xander Ladefoged
Xander Ladefoged ('12)
Stoholm Atletik12.81 w
  
 
4
Lucas Bundgaard Josefsen
Lucas Bundgaard Josefsen ('12)
Stoholm Atletik13.28 w
  
 
D11 200 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1
William Falkenberg Ibsen
William Falkenberg Ibsen ('11)
Rødding Atletik 34.43 w
  
 
2
Vitus Snedker
Vitus Snedker ('12)
Skive AM42.94 w
  
 
3
Xander Ladefoged
Xander Ladefoged ('12)
Stoholm Atletik52.97 w
  
 
D11 600 m    

Finale A

Finale
1
William Falkenberg Ibsen
William Falkenberg Ibsen ('11)
Rødding Atletik 2:22.75
  
 PB
2
Xander Ladefoged
Xander Ladefoged ('12)
Stoholm Atletik3:11.31
  
 PB
D11 Højdespring    

Finale A

Finale
1
William Falkenberg Ibsen
William Falkenberg Ibsen ('11)
Rødding Atletik 1.00
  
 =PB
 
0.80 SB
  O
0.85 SB
 XO
0.90 SB
  O
0.95 SB
  O
1.00 =PB
  O
1.05
XXX
  
2
Vitus Snedker
Vitus Snedker ('12)
Skive AM0.95
  
 PB
 
0.80 SB
  O
0.85 SB
XXO
0.90 =PB
  O
0.95 PB
 XO
1.00
XXX
   
D11 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
William Falkenberg Ibsen
William Falkenberg Ibsen ('11)
Rødding Atletik 3.35 w
w
  
 
 
3.35 SB  –3.20     
2
Asger Ørum Mortensen
Asger Ørum Mortensen ('12)
AK Holstebro3.09 w
w
  
 
 
3.09 PB2.992.86     
3
Vitus Snedker
Vitus Snedker ('12)
Skive AM2.78 w
w
  
 
 
  –2.65 SB2.78 PB     
4
Xander Ladefoged
Xander Ladefoged ('12)
Stoholm Atletik2.23 w
w
  
 
 
2.06 SB2.11 SB2.23 SB     
5
Lucas Bundgaard Josefsen
Lucas Bundgaard Josefsen ('12)
Stoholm Atletik1.93 w
w
  
 
 
1.93 SB1.92  –     
D11 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
William Falkenberg Ibsen
William Falkenberg Ibsen ('11)
Rødding Atletik 7.26
  
 PB
 
6.87 PB7.03 PB7.26 PB     
2
Xander Ladefoged
Xander Ladefoged ('12)
Stoholm Atletik4.27
  
 PB
 
4.27 PB3.503.51     
3
Vitus Snedker
Vitus Snedker ('12)
Skive AM4.26
  
 PB
 
3.05 PB4.26 PB3.91     
4
Lucas Bundgaard Josefsen
Lucas Bundgaard Josefsen ('12)
Stoholm Atletik3.66
  
 PB
 
3.26 PB  –3.66 PB     
P11 60 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1
Kate Klitgaard-Romero
Kate Klitgaard-Romero ('12)
HGF AM10.43 w
  
 
2
Kathrine Nielsen
Kathrine Nielsen ('12)
HGF AM10.54 w
  
 
3
Marie Thusing Stephensen
Marie Thusing Stephensen ('12)
HGF AM10.97 w
  
 
4
Luna Ulstrup
Luna Ulstrup ('12)
Stoholm Atletik11.44 w
  
 
5
Rosa Albrechtsen
Rosa Albrechtsen ('12)
Stoholm Atletik12.65 w
  
 
P11 200 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1
Kate Klitgaard-Romero
Kate Klitgaard-Romero ('12)
HGF AM36.90 w
  
 
2
Kathrine Nielsen
Kathrine Nielsen ('12)
HGF AM38.91 w
  
 
3
Luna Ulstrup
Luna Ulstrup ('12)
Stoholm Atletik46.94 w
  
 
4
Rosa Albrechtsen
Rosa Albrechtsen ('12)
Stoholm Atletik49.00 w
  
 
P11 600 m    

Finale A

Finale
1
Kathrine Nielsen
Kathrine Nielsen ('12)
HGF AM2:29.31
  
 PB
P11 Højdespring    

Finale A

Finale
1
Marie Thusing Stephensen
Marie Thusing Stephensen ('12)
HGF AM1.10
  
 PB
 
0.80 PB
  O
0.85 PB
  O
0.90 PB
  O
0.95 PB
  O
1.00 PB
  O
1.05 PB
XXO
1.10 PB
  O
1.15
XXX
2
Kathrine Nielsen
Kathrine Nielsen ('12)
HGF AM1.00
  
 
 
0.80
  O
0.85
  O
0.90
  O
0.95
  O
1.00
  O
1.05
XXX
  
Rosa Albrechtsen
Rosa Albrechtsen ('12)
Stoholm Atletik NH
  
 
 
0.80
XXX
       
P11 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Kathrine Nielsen
Kathrine Nielsen ('12)
HGF AM3.30 w
w
  
 
 
3.30 PB3.30 =PB3.23     
2
Kate Klitgaard-Romero
Kate Klitgaard-Romero ('12)
HGF AM3.02 w
w
  
 
 
2.96 PB3.02 PB2.98     
3
Luna Ulstrup
Luna Ulstrup ('12)
Stoholm Atletik2.16 w
w
  
 
 
2.06 PB  –2.16 PB     
4
Rosa Albrechtsen
Rosa Albrechtsen ('12)
Stoholm Atletik2.08 w
w
  
 
 
2.00 SB2.04 SB2.08 SB     
P11 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Kate Klitgaard-Romero
Kate Klitgaard-Romero ('12)
HGF AM4.75
  
 
 
4.754.564.69     
2
Kathrine Nielsen
Kathrine Nielsen ('12)
HGF AM4.07
  
 
 
4.073.423.25     
3
Rosa Albrechtsen
Rosa Albrechtsen ('12)
Stoholm Atletik3.83
  
 PB
 
3.83 PB3.722.87     
4
Luna Ulstrup
Luna Ulstrup ('12)
Stoholm Atletik3.66
  
 PB
 
2.96 PB3.55 PB3.66 PB     
5
Marie Thusing Stephensen
Marie Thusing Stephensen ('12)
HGF AM3.39
  
 PB
 
3.02 PB3.34 PB3.39 PB     
D9 40 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1
Benjamin Theodor Haugaard
Benjamin Theodor Haugaard ('14)
AK Holstebro7.22 w
  
 
2
Junaidi Raimundo da Costa
Junaidi Raimundo da Costa ('13)
Viborg AM7.50 w
  
 
3
Daniel Koldkur
Daniel Koldkur ('13)
Skive AM7.72 w
  
 
4
Rasmus Østergaard Stilling
Rasmus Østergaard Stilling ('14)
Stoholm Atletik7.75 w
  
 
5
Oliver Betzer Viborg
Oliver Betzer Viborg ('14)
Skive AM7.91 w
  
 
6
Alexander Axel Nielsen
Alexander Axel Nielsen ('14)
HGF AM8.03 w
  
 
7
Malte August Lentz Ipsen
Malte August Lentz Ipsen ('13)
AK Holstebro8.19 w
  
 
8
Frey Petersen
Frey Petersen ('13)
Rødding Atletik 8.84 w
  
 
9
Henrik Løgstrup Sandberg
Henrik Løgstrup Sandberg ('14)
Rødding Atletik 9.87 w
  
 
D9 400 m    

Finale A

Finale
1
Benjamin Theodor Haugaard
Benjamin Theodor Haugaard ('14)
AK Holstebro1:26.33
  
 PB
2
Oliver Betzer Viborg
Oliver Betzer Viborg ('14)
Skive AM1:30.64
  
 
3
Daniel Koldkur
Daniel Koldkur ('13)
Skive AM1:34.42
  
 
4
Frey Petersen
Frey Petersen ('13)
Rødding Atletik 2:10.74
  
 PB
5
Henrik Løgstrup Sandberg
Henrik Løgstrup Sandberg ('14)
Rødding Atletik 2:19.39
  
 PB
D9 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Benjamin Theodor Haugaard
Benjamin Theodor Haugaard ('14)
AK Holstebro2.79 w
w
  
 
 
2.79 SB2.652.46     
2
Rasmus Østergaard Stilling
Rasmus Østergaard Stilling ('14)
Stoholm Atletik2.56 w
w
  
 
 
2.562.241.84     
3
Malte August Lentz Ipsen
Malte August Lentz Ipsen ('13)
AK Holstebro2.49 w
w
  
 
 
2.352.272.49     
4
Alexander Axel Nielsen
Alexander Axel Nielsen ('14)
HGF AM2.44 w
w
  
 
 
2.30 PB2.44 PB2.33     
5
Junaidi Raimundo da Costa
Junaidi Raimundo da Costa ('13)
Viborg AM2.39 w
w
  
 
 
2.302.392.25     
6
Daniel Koldkur
Daniel Koldkur ('13)
Skive AM2.32 w
w
  
 
 
1.821.402.32     
7
Frey Petersen
Frey Petersen ('13)
Rødding Atletik 2.03 w
w
  
 
 
1.97 PB2.02 PB2.03 PB     
8
Henrik Løgstrup Sandberg
Henrik Løgstrup Sandberg ('14)
Rødding Atletik 2.02 w
w
  
 
 
2.02 PB1.641.70     
9
Oliver Betzer Viborg
Oliver Betzer Viborg ('14)
Skive AM1.96 w
w
  
 
 
1.871.961.95     
D9 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Malte August Lentz Ipsen
Malte August Lentz Ipsen ('13)
AK Holstebro4.76
  
 PB
 
4.63 SB4.534.76 PB     
2
Rasmus Østergaard Stilling
Rasmus Østergaard Stilling ('14)
Stoholm Atletik4.06
  
 PB
 
4.06 PB3.383.71     
3
Frey Petersen
Frey Petersen ('13)
Rødding Atletik 3.58
  
 PB
 
3.48 PB3.58 PB3.55     
4
Daniel Koldkur
Daniel Koldkur ('13)
Skive AM3.36
  
 
 
3.233.323.36     
5
Oliver Betzer Viborg
Oliver Betzer Viborg ('14)
Skive AM3.30
  
 PB
 
3.29 PB2.403.30 PB     
6
Henrik Løgstrup Sandberg
Henrik Løgstrup Sandberg ('14)
Rødding Atletik 2.86
  
 PB
 
2.86 PB2.632.67     
7
Alexander Axel Nielsen
Alexander Axel Nielsen ('14)
HGF AM2.70
  
 PB
 
2.66 PB2.512.70 PB     
D9 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Benjamin Theodor Haugaard
Benjamin Theodor Haugaard ('14)
AK Holstebro31.02
  
 PB
 
31.02 PB       
2
Oliver Betzer Viborg
Oliver Betzer Viborg ('14)
Skive AM23.79
  
 PB
 
23.79 PB       
3
Rasmus Østergaard Stilling
Rasmus Østergaard Stilling ('14)
Stoholm Atletik21.84
  
 PB
 
21.84 PB       
4
Junaidi Raimundo da Costa
Junaidi Raimundo da Costa ('13)
Viborg AM18.31
  
 SB
 
18.31 SB       
5
Daniel Koldkur
Daniel Koldkur ('13)
Skive AM17.78
  
 
 
17.78       
6
Frey Petersen
Frey Petersen ('13)
Rødding Atletik 16.19
  
 PB
 
16.19 PB       
7
Henrik Løgstrup Sandberg
Henrik Løgstrup Sandberg ('14)
Rødding Atletik 11.95
  
 PB
 
11.95 PB       
P9 40 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1
Kseniya Loskevich
Kseniya Loskevich ('13)
Rødding Atletik 6.97 w
  
 
2
Alberte Hedegaard Staunstrup
Alberte Hedegaard Staunstrup ('14)
Skive AM7.13 w
  
 
3
Mathilde Lindberg Larsen
Mathilde Lindberg Larsen ('13)
Rødding Atletik 7.88 w
  
 
4
Diana Protasenko
Diana Protasenko ('13)
Rødding Atletik 7.90 w
  
 
5
Andrea Hedegaard Kristensen
Andrea Hedegaard Kristensen ('13)
Skive AM7.91 w
  
 
6
Trine Kristensen
Trine Kristensen ('13)
HGF AM7.94 w
  
 
7
Pernille Yde Nielsen
Pernille Yde Nielsen ('14)
Skive AM7.97 w
  
 
8
Emilie Sigaard Bilstrup
Emilie Sigaard Bilstrup ('14)
Skive AM8.00 w
  
 
9
Maja Bilde Heilskov
Maja Bilde Heilskov ('14)
Stoholm Atletik8.06 w
  
 
10
Freja Hessner Have
Freja Hessner Have ('13)
Skive AM8.07 w
  
 
11
Ella Würtz Iversen
Ella Würtz Iversen ('14)
Stoholm Atletik8.60 w
  
 
12
Ida Bjerregaard
Ida Bjerregaard ('13)
Skive AM8.84 w
  
 
P9 400 m    

Finale A

Finale
1
Andrea Hedegaard Kristensen
Andrea Hedegaard Kristensen ('13)
Skive AM1:33.27
  
 PB
2
Kseniya Loskevich
Kseniya Loskevich ('13)
Rødding Atletik 1:35.45
  
 PB
3
Pernille Yde Nielsen
Pernille Yde Nielsen ('14)
Skive AM1:36.21
  
 PB
3
Emilie Sigaard Bilstrup
Emilie Sigaard Bilstrup ('14)
Skive AM1:36.21
  
 
5
Trine Kristensen
Trine Kristensen ('13)
HGF AM1:38.24
  
 
6
Alberte Hedegaard Staunstrup
Alberte Hedegaard Staunstrup ('14)
Skive AM1:40.14
  
 PB
7
Freja Hessner Have
Freja Hessner Have ('13)
Skive AM1:41.74
  
 PB
8
Mynte Lebeck Sørensen
Mynte Lebeck Sørensen ('13)
Skive AM1:42.83
  
 
9
Maja Bilde Heilskov
Maja Bilde Heilskov ('14)
Stoholm Atletik1:49.45
  
 PB
10
Mathilde Lindberg Larsen
Mathilde Lindberg Larsen ('13)
Rødding Atletik 2:02.30
  
 PB
11
Ida Bjerregaard
Ida Bjerregaard ('13)
Skive AM2:08.61
  
 PB
12
Diana Protasenko
Diana Protasenko ('13)
Rødding Atletik 2:28.47
  
 PB
P9 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Andrea Hedegaard Kristensen
Andrea Hedegaard Kristensen ('13)
Skive AM2.91 w
w
  
 
 
2.75 PB2.602.91 PB     
2
Trine Kristensen
Trine Kristensen ('13)
HGF AM2.78 w
w
  
 
 
2.652.782.71     
3
Freja Hessner Have
Freja Hessner Have ('13)
Skive AM2.60 w
w
  
 
 
2.60 PB2.452.51     
4
Emilie Sigaard Bilstrup
Emilie Sigaard Bilstrup ('14)
Skive AM2.57 w
w
  
 
 
2.322.572.42     
5
Pernille Yde Nielsen
Pernille Yde Nielsen ('14)
Skive AM2.53 w
w
  
 
 
2.53 PB2.512.10     
6
Alberte Hedegaard Staunstrup
Alberte Hedegaard Staunstrup ('14)
Skive AM2.47 w
w
  
 
 
2.372.432.47     
7
Mynte Lebeck Sørensen
Mynte Lebeck Sørensen ('13)
Skive AM2.41 w
w
  
 
 
2.402.412.32     
8
Kseniya Loskevich
Kseniya Loskevich ('13)
Rødding Atletik 2.40 w
w
  
 
 
  –2.40 SB2.19     
9
Ida Bjerregaard
Ida Bjerregaard ('13)
Skive AM2.23 w
w
  
 
 
2.12 PB2.16 PB2.23 PB     
10
Maja Bilde Heilskov
Maja Bilde Heilskov ('14)
Stoholm Atletik2.22 w
w
  
 
 
2.22 PB2.062.01     
11
Mathilde Lindberg Larsen
Mathilde Lindberg Larsen ('13)
Rødding Atletik 2.17 w
w
  
 
 
2.17 SB2.162.14     
12
Ella Würtz Iversen
Ella Würtz Iversen ('14)
Stoholm Atletik2.15 w
w
  
 
 
2.07 PB2.15 PB1.94     
13
Diana Protasenko
Diana Protasenko ('13)
Rødding Atletik 2.10 w
w
  
 
 
  –  –2.10 PB     
P9 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Mynte Lebeck Sørensen
Mynte Lebeck Sørensen ('13)
Skive AM3.82
  
 
 
3.382.943.82     
2
Andrea Hedegaard Kristensen
Andrea Hedegaard Kristensen ('13)
Skive AM3.74
  
 PB
 
3.73 PB3.74 PB3.74 =PB     
3
Freja Hessner Have
Freja Hessner Have ('13)
Skive AM3.59
  
 PB
 
2.443.59 PB2.95     
4
Alberte Hedegaard Staunstrup
Alberte Hedegaard Staunstrup ('14)
Skive AM3.42
  
 PB
 
3.42 PB3.382.94     
5
Pernille Yde Nielsen
Pernille Yde Nielsen ('14)
Skive AM3.37
  
 PB
 
2.95 PB3.37 PB2.40     
6
Trine Kristensen
Trine Kristensen ('13)
HGF AM3.11
  
 PB
 
2.553.11 PB2.11     
7
Kseniya Loskevich
Kseniya Loskevich ('13)
Rødding Atletik 3.09
  
 PB
 
2.98 PB  –3.09 PB     
8
Diana Protasenko
Diana Protasenko ('13)
Rødding Atletik 2.94
  
 PB
 
  –2.94 PB2.66     
9
Mathilde Lindberg Larsen
Mathilde Lindberg Larsen ('13)
Rødding Atletik 2.57
  
 PB
 
2.25 SB2.55 =PB2.57 PB     
10
Maja Bilde Heilskov
Maja Bilde Heilskov ('14)
Stoholm Atletik2.48
  
 PB
 
2.27 PB1.892.48 PB     
11
Ella Würtz Iversen
Ella Würtz Iversen ('14)
Stoholm Atletik2.48
  
 PB
 
1.95 SB1.98 SB2.48 PB     
12
Ida Bjerregaard
Ida Bjerregaard ('13)
Skive AM2.41
  
 PB
 
2.27 PB2.41 PB2.28     
13
Emilie Sigaard Bilstrup
Emilie Sigaard Bilstrup ('14)
Skive AM2.24
  
 
 
2.241.922.04     
P9 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Alberte Hedegaard Staunstrup
Alberte Hedegaard Staunstrup ('14)
Skive AM22.83
  
 PB
 
22.83 PB       
2
Mynte Lebeck Sørensen
Mynte Lebeck Sørensen ('13)
Skive AM22.00
  
 PB
 
22.00 PB       
3
Kseniya Loskevich
Kseniya Loskevich ('13)
Rødding Atletik 18.15
  
 PB
 
18.15 PB       
4
Freja Hessner Have
Freja Hessner Have ('13)
Skive AM14.65
  
 PB
 
14.65 PB       
5
Andrea Hedegaard Kristensen
Andrea Hedegaard Kristensen ('13)
Skive AM14.50
  
 PB
 
14.50 PB       
6
Mathilde Lindberg Larsen
Mathilde Lindberg Larsen ('13)
Rødding Atletik 14.12
  
 PB
 
14.12 PB       
7
Maja Bilde Heilskov
Maja Bilde Heilskov ('14)
Stoholm Atletik13.87
  
 PB
 
13.87 PB       
8
Pernille Yde Nielsen
Pernille Yde Nielsen ('14)
Skive AM13.40
  
 
 
13.40       
9
Ida Bjerregaard
Ida Bjerregaard ('13)
Skive AM11.80
  
 PB
 
11.80 PB       
10
Diana Protasenko
Diana Protasenko ('13)
Rødding Atletik 11.07
  
 PB
 
11.07 PB       
11
Ella Würtz Iversen
Ella Würtz Iversen ('14)
Stoholm Atletik9.66
  
 PB
 
9.66 PB       
12
Trine Kristensen
Trine Kristensen ('13)
HGF AM9.52
  
 
 
9.52       
13
Emilie Sigaard Bilstrup
Emilie Sigaard Bilstrup ('14)
Skive AM9.23
  
 PB
 
9.23 PB       
P7 40 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1
Lilje Sigaard Bilstrup
Lilje Sigaard Bilstrup ('15)
Skive AM6.12 w
  
 
2
Augusta Hedegaard Kristensen
Augusta Hedegaard Kristensen ('15)
Skive AM7.51 w
  
 
3
Laura Betzer Viborg
Laura Betzer Viborg ('16)
Skive AM8.13 w
  
 
4
Freja Hedegaard Staunstrup
Freja Hedegaard Staunstrup ('16)
Skive AM8.75 w
  
 
5
Vár Sámalsdóttir Purkhús
Vár Sámalsdóttir Purkhús ('15)
Stoholm Atletik10.62 w
  
 
P7 400 m    

Finale A

Finale
1
Lilje Sigaard Bilstrup
Lilje Sigaard Bilstrup ('15)
Skive AM1:39.19
  
 PB
2
Laura Betzer Viborg
Laura Betzer Viborg ('16)
Skive AM1:46.37
  
 PB
3
Augusta Hedegaard Kristensen
Augusta Hedegaard Kristensen ('15)
Skive AM1:52.78
  
 PB
4
Freja Hedegaard Staunstrup
Freja Hedegaard Staunstrup ('16)
Skive AM1:53.50
  
 PB
P7 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Laura Betzer Viborg
Laura Betzer Viborg ('16)
Skive AM2.34 w
w
  
 
 
2.34 PB2.062.08     
2
Lilje Sigaard Bilstrup
Lilje Sigaard Bilstrup ('15)
Skive AM2.25 w
w
  
 
 
1.902.20 PB2.25 PB     
3
Augusta Hedegaard Kristensen
Augusta Hedegaard Kristensen ('15)
Skive AM2.15 w
w
  
 
 
  –1.96 PB2.15 PB     
4
Freja Hedegaard Staunstrup
Freja Hedegaard Staunstrup ('16)
Skive AM1.96 w
w
  
 
 
1.92 PB1.96 PB1.96 =PB     
Vár Sámalsdóttir Purkhús
Vár Sámalsdóttir Purkhús ('15)
Stoholm Atletik NM
  
 
 
  X  X  X     
P7 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Augusta Hedegaard Kristensen
Augusta Hedegaard Kristensen ('15)
Skive AM2.26
  
 PB
 
1.65 PB1.89 PB2.26 PB     
2
Freja Hedegaard Staunstrup
Freja Hedegaard Staunstrup ('16)
Skive AM1.95
  
 PB
 
1.73 PB1.95 PB1.95 =PB     
3
Laura Betzer Viborg
Laura Betzer Viborg ('16)
Skive AM1.94
  
 PB
 
1.71 PB1.71 =PB1.94 PB     
4
Lilje Sigaard Bilstrup
Lilje Sigaard Bilstrup ('15)
Skive AM1.90
  
 
 
1.741.501.90     
P7 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Freja Hedegaard Staunstrup
Freja Hedegaard Staunstrup ('16)
Skive AM9.60
  
 PB
 
9.60 PB       
2
Lilje Sigaard Bilstrup
Lilje Sigaard Bilstrup ('15)
Skive AM8.07
  
 PB
 
8.07 PB       
3
Laura Betzer Viborg
Laura Betzer Viborg ('16)
Skive AM7.94
  
 PB
 
7.94 PB       
4
Augusta Hedegaard Kristensen
Augusta Hedegaard Kristensen ('15)
Skive AM6.44
  
 PB
 
6.44 PB       

Seneste resultater

26.11SorøPhønix Open
24.11KøbenhavnKIF 3000m aftenstævne
23.11AalborgAalborg Indoor 1
19.11Korsør DM Cross
12.11RandersRegionsfinalen Vest
29.10RandersNåle-/Regionsstævne Østjylland
11.10EsbjergSidste klubstævne
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og Vægt, senior
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og vægt flere aldersgrupper
8.10HelsingørAfslutningsstævne
8.10SæbySæby open - Diskoskast
8.10SilkeborgKastestævne i Silkeborg
6.10LyngbyKlubstævne i LÆ og TR
5.10HerlevTrespringsstævne
5.10TårnbyKaststævne
5.10AalborgAalborg Outdoor 4
2.10RoskildeRoar Atletiks 10 år jubilæums stævne
2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
2.10GreveKastestævne
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
1.10KøbenhavnDM kapgang, langdistance
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseDM Marathon Masters
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
23‐25.9GreveAfslutningsstævne
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
18.9KøbenhavnDM Halvmarathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9VejenSyd-mesterskaber
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle
31.8HerlevÅbne klubmesterskaber i tre-kamp
30.8HolbækTRACKS - HOLBÆK
30.8ViborgTRACKS - Viborg
28.8AarhusAarhus Springer i Luften 2