Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Esbjerg: Kast igen 19.6.2022
Esbjerg Atletik Stadion

M Kuglestød 7.26 kg    

Finale A

Finale
1Mads Krogsgaard NielsenMads Krogsgaard Nielsen ('04)Esbjerg AM14.76
  
 PB
 
14.76 PB       
2Morten NielsenMorten Nielsen ('95)Esbjerg AM12.57
  
 PB
 
12.57 PB       
M Diskoskast 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Mads Krogsgaard NielsenMads Krogsgaard Nielsen ('04)Esbjerg AM44.91
  
 PB
 
44.91 PB       
2Morten NielsenMorten Nielsen ('95)Esbjerg AM44.25
  
 
 
44.25       
M Hammerkast 7.26 kg    

Finale A

Finale
1Morten NielsenMorten Nielsen ('95)Esbjerg AM42.61
  
 PB
 
42.61 PB       
D19 Diskoskast 1.75 kg    

Finale A

Finale
1Lucas SøvangLucas Søvang ('03)Aabenraa IG 40.26
  
 
 
40.26       
D19 Vægtkast 12.5 kg    

Finale A

Finale
1Lucas SøvangLucas Søvang ('03)Aabenraa IG 16.32
  
 
 
16.32       
D19 Hammerkast 6.0 kg    

Finale A

Finale
1Lucas SøvangLucas Søvang ('03)Aabenraa IG 52.71
  
 
 
52.71       
M35 Kuglestød 7.26 kg    

Finale A

Finale
1Brian NielsenBrian Nielsen ('84)Esbjerg AM12.55
  
 
 
12.55       
M35 Diskoskast 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Brian NielsenBrian Nielsen ('84)Esbjerg AM35.88
  
 
 
35.88       
M35 Hammerkast 7.26 kg    

Finale A

Finale
1Brian NielsenBrian Nielsen ('84)Esbjerg AM58.64
  
 
 
58.64       
M60 Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1Per SabroePer Sabroe ('59)HGF AM38.13
  
 SB
 
38.13 SB       
M60 Vægtkast 9.08 kg    

Finale A

Finale
1Per SabroePer Sabroe ('59)HGF AM15.32
  
 
 
15.32       
M60 Hammerkast 5.0 kg    

Finale A

Finale
1Per SabroePer Sabroe ('59)HGF AM40.28
  
 SB
 
40.28 SB       
M60 Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
1Per SabroePer Sabroe ('59)HGF AM20.68
  
 SB
 
20.68 SB       
M60 Kaste 5-kamp M60    

Finale A

Finale
1Tom O. JensenTom O. Jensen ('60)Esbjerg AM4406
  
 SB
 
50,3312,9646,2443,6518,59
K60 Hammerkast 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Kirsten EskildsenKirsten Eskildsen ('62)Aabenraa IG 29.91
  
 
 
29.91       

Seneste resultater

18.8SkiveSkive Torsdagsstævne
18.8FrederiksbergFIF UP-Stævne
17.8RønneViking 10.000m 2022
16.8TårnbyTracks Amager
13‐14.8KøbenhavnSparta Sprintstævne
13‐14.8KøbenhavnDM Mangekamp
13‐14.8KøbenhavnMangekamp U14
13‐14.8KøbenhavnMangekamp D11/P11
12‐14.8TórshavnFM fyri vaksin á Tórsbreyt
10.8KøbenhavnSparta Summer Jump 01
6.8HelsingørSommer spring og kast
6‐7.8AabenraaStævne trænings samling masters
6.8GreveVindsprint
4.8GreveSommerkast III
30.7HelsingørSommerkast
30.7HvidovreSommerkast II
25.7VejleVejlekast 2
23.7RandersPV Camp Stævne
21.7AarhusSommerkast 2
16.7HvidovreSommerkast
14.7AarhusSommerkast 1
13.7Korsør Sommerstævne i forbindelse med besøg fra Motala AIF
10.7København1500 meter med håndstoppede tider
2.7TórshavnFøroyaleikir á Tórsbreyt
1.7AabenraaSommer kast Aabenraa
29.6Skiveskivekast 5-22
28.6VejleVejle Kast
24‐26.6AalborgDM Senior
24.6BallerupFredagskast
22.6Maribo Point stævne
22.6BallerupSommerferiestævne
20.6VibyViby Sprint
19.6EsbjergKast igen
19.6StoholmNVJ Stævne i Stoholm
19.6KøgeKøge Summer Throwing
18.6OdenseOdense Atletik Stangspringsstævne 2
18.6EsbjergRegions-stor-stævne
16.6KøbenhavnCopenhagen Athletics Games
15.6AalborgAalborg Outdoor 2
15.6Skiveskivekast 4-22
15.6HillerødNordsjælland mesterskaberne
14.6KøbenhavnTracks Østerbro
13.6HerlevHerlev High - højde og diskos
13.6Odense2. Nålestævne Odense
13.6Skiveskivekast 3-22
12.6AarhusBestseller Aarhus Halvmarathon
11.6EsbjergEsbjerg kast
11‐12.6HvidovreCopenhagen Open, 10 års jubilæum
10.6RandersDT Masters MIX 2. Runde
10.6BallerupFredags kast
9.6KoldingRegionsstævne
8.6RandersDT Masters 2. Runde
8.6GreveDT master, Sjælland, 2. runde
7.6OdenseMaster Holdkamp
7.6KøbenhavnTRACKS - Østerbro
6.6KøbenhavnRoyal Run Elitemile
4.6OdenseOdense Atletik Stangspring + diskos
4.6TórshavnBetri Stórkapping 3
4‐5.6FrederiksbergEurotrack 2022
4‐5.6RandersVestdanske Mesterskab Ungdom og Senior