Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Glostrup: Glostrup Games 30.4.2022
Glostrup Stadion

M 100 m    
Vind: -2.1

Finale A

Finale
Vind: -2.1
1Frederik Thorup SørensenFrederik Thorup Sørensen ('04)Sparta11.62
  
 SB
2Emil GrovnEmil Grovn ('98)Frederiksberg IF11.86
  
 SB
3Jacob Moos LarsenJacob Moos Larsen ('93)Frederiksberg IF11.95
  
 SB
4Tobias Feldborg NielsenTobias Feldborg Nielsen ('03)IK Hellas12.04
  
 SB
5Simon-Ronaldo Baun L GonzalesSimon-Ronaldo Baun L Gonzales ('04)BAK13.05
  
 SB
6Yousif SarajYousif Saraj Hvidovre AM13.30
  
 PB
7Jakob Lind TolborgJakob Lind Tolborg ('72)Herlev Atletik13.87
  
 SB
M 400 m    

Finale A

Finale
1Sebastian Kordt LassenSebastian Kordt Lassen ('93)Frederiksberg IF50.20
  
 PB
2Mathias A. OlsenMathias A. Olsen ('91)Frederiksberg IF50.44
  
 SB
3Lucas Søgaard HjortkjærLucas Søgaard Hjortkjær ('02)IK Hellas52.44
  
 PB
4Rasmus JægerRasmus Jæger ('04)IK Hellas52.50
  
 PB
Finale B
5Tobias Feldborg NielsenTobias Feldborg Nielsen ('03)IK Hellas53.76
  
 SB
6Emil GrovnEmil Grovn ('98)Frederiksberg IF55.62
  
 SB
7Simon-Ronaldo Baun L GonzalesSimon-Ronaldo Baun L Gonzales ('04)BAK59.15
  
 SB
8Jakob Lind TolborgJakob Lind Tolborg ('72)Herlev Atletik1:04.83
  
 SB
M Længdespring    

Finale A

Finale
1Jakob Lind TolborgJakob Lind Tolborg ('72)Herlev Atletik5.04
-0.1
  
 PB
 
4.44 SB
 0.0
4.83 SB
 0.0
4.64
 -1.5
4.81
 0.6
4.79
 -1.2
5.04 PB
 -0.1
  
2Stig FogStig Fog ('67)Herlev Atletik4.51
-0.6
  
 SB
 
4.05 SB
 -0.6
4.30 SB
 -0.3
4.39 SB
 -1.3
4.35
 -1.1
4.31
 -1.2
4.51 SB
 -0.6
  
K 100 m    
Vind: -0.7

Finale A

Finale
Vind: -0.7
1Cecilie Biltoft-JensenCecilie Biltoft-Jensen ('94)Frederiksberg IF13.39
  
 PB
2Sheila Juel PetersenSheila Juel Petersen ('03)Fredensborg AK13.89
  
 SB
K 400 m    

Finale A

Finale
1Alma Rath AndersenAlma Rath Andersen ('04)Køge Atletik1:01.87
  
 PB
2Cecilie Biltoft-JensenCecilie Biltoft-Jensen ('94)Frederiksberg IF1:02.33
  
 PB
3Sheila Juel PetersenSheila Juel Petersen ('03)Fredensborg AK1:04.44
  
 PB
D17 1500 m    

Finale A

Finale
1Jakob Haack WarneckeJakob Haack Warnecke ('06)Køge Atletik4:56.77
  
 PB
D17 Kuglestød 5.0 kg    

Finale A

Finale
1Mathias Riber SchmidtMathias Riber Schmidt ('06)Køge Atletik10.15
  
 PB
 
9.639.799.4710.159.679.28  
D17 Spydkast 700 gram    

Finale A

Finale
1Mathias Riber SchmidtMathias Riber Schmidt ('06)Køge Atletik40.25
  
 PB
 
40.25 PB34.5837.1835.2634.7137.53  
P17 100 m    

Finale A

Finale
1Sille Kurylak HansenSille Kurylak Hansen ('06)IK Hellas12.93
  
 
2Signe KensøSigne Kensø ('06)Herlev Atletik13.95
  
 
3Alvilde LawaetzAlvilde Lawaetz ('05)DELTA14.77
  
 
P17 400 m    

Finale A

Finale
1Annabelle VipleAnnabelle Viple ('05)Sparta1:02.17
  
 SB
P17 Længdespring    

Finale A

Finale
1Sille Kurylak HansenSille Kurylak Hansen ('06)IK Hellas5.23
-0.6
  
 PB
 
4.99 SB
 -0.9
5.13 SB
 0.0
5.23 PB
 -0.6
5.22
 -0.6
4.59
 0.0
5.02
 -0.6
  
2Alvilde LawaetzAlvilde Lawaetz ('05)DELTA4.66
-0.3
  
 SB
 
4.66 SB
 -0.3
4.55
 0.4
  X
 0.0
  X
 0.0
  X
 0.0
4.03
 -1.3
  
P17 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Charmaine De TazaCharmaine De Taza ('06)Herlev Atletik9.41
  
 SB
 
  X8.13 SB9.41 SB9.368.388.25  
2Laura CzubaLaura Czuba ('06)Køge Atletik8.89
  
 SB
 
8.32 SB8.89 SB8.288.188.118.17  
P17 Spydkast 500 gram    

Finale A

Finale
1Sille Kurylak HansenSille Kurylak Hansen ('06)IK Hellas32.52
  
 PB
 
  X29.37 SB31.98 SB27.8532.52 PB31.75  
2Charmaine De TazaCharmaine De Taza ('06)Herlev Atletik30.97
  
 SB
 
30.79 SB26.2028.2630.97 SB29.0530.95  
D15 100 m    
Vind: -0.1

Finale A

Finale
Vind: -0.1
1Nicklas Gravgaard NielsenNicklas Gravgaard Nielsen ('07)Roar Atletik11.75
  
 PB
2William Kudsk SejerWilliam Kudsk Sejer ('08)Skive AM12.11
  
 PB
3Oliver MikkelsenOliver Mikkelsen ('08)Sparta12.27
  
 PB
4Daniel NielsenDaniel Nielsen ('09)Glostrup IC12.29
  
 PB
5Birk KrygerBirk Kryger ('08)HGATM 12.37
  
 PB
6Sebastian NowotnySebastian Nowotny ('08)Amager AC12.97
  
 PB
7Oliver Someya ElklintOliver Someya Elklint ('08)Sparta13.33
  
 PB
8Malthe Nikolaj Godsk JørgensenMalthe Nikolaj Godsk Jørgensen ('08)Sparta13.66
  
 PB
D15 300 m    

Finale A

Finale
2Nicklas Gravgaard NielsenNicklas Gravgaard Nielsen ('07)Roar Atletik38.51
  
 PB
4August Skytte ChristensenAugust Skytte Christensen ('07)BAK40.13
  
 PB
5Mads VincentsenMads Vincentsen ('07)Sparta41.04
  
 PB
Finale B
1Carl Bäckström NielsenCarl Bäckström Nielsen ('07)Amager AC37.69
  
 SB
3Christoffer Banke JørgensenChristoffer Banke Jørgensen ('07)HGATM 39.01
  
 PB
6Ask JørgensenAsk Jørgensen ('08)IK Hellas44.10
  
 PB
D15 1500 m    

Finale A

Finale
1Mikkel Feldborg NielsenMikkel Feldborg Nielsen ('07)IK Hellas4:42.98
  
 PB
2Eelis SahlstenEelis Sahlsten ('07)Herlev Atletik5:06.66
  
 PB
3David R. NielsenDavid R. Nielsen ('08)Sparta5:25.72
  
 PB
D15 Højdespring    

Finale A

Finale
1Oliver MikkelsenOliver Mikkelsen ('08)Sparta1.55
  
 SB
 
1.50 SB
  O
1.55 SB
 XO
      
2Malthe Nikolaj Godsk JørgensenMalthe Nikolaj Godsk Jørgensen ('08)Sparta1.40
  
 SB
 
1.35 SB
  O
1.40 SB
  O
1.45
XXX
     
D15 Længdespring    

Finale A

Finale
1August Skytte ChristensenAugust Skytte Christensen ('07)BAK5.89
-1.3
  
 SB
 
5.52 SB
 0.7
5.69 SB
 -1.7
5.46
 -1.0
5.74 SB
 0.0
5.89 SB
 -1.3
5.13
 -1.1
  
2Oliver MikkelsenOliver Mikkelsen ('08)Sparta5.83
0.0
  
 PB
 
5.83 PB
 0.0
5.59
 0.0
5.66
 0.0
5.54
 -0.5
5.75
 -0.2
5.77
 -0.4
  
3Oliver Someya ElklintOliver Someya Elklint ('08)Sparta4.62
-1.2
  
 PB
 
  X
 0.0
  X
 0.0
4.23 PB
 -1.4
4.62 PB
 -1.2
4.28
 -2.1
4.36
 -1.3
  
4Sebastian NowotnySebastian Nowotny ('08)Amager AC4.59
-1.1
  
 PB
 
  X
 0.0
4.26 PB
 -1.3
4.37 PB
 -0.9
4.57 PB
 0.1
4.59 PB
 -1.1
  X
 0.0
  
5Hugo BjerringHugo Bjerring ('07)Glostrup IC4.36
-0.2
  
 PB
 
4.36 PB
 -0.2
  X
 0.0
4.02
 -1.3
4.15
 0.0
4.21
 -2.0
3.89
 -0.9
  
6Malthe Nikolaj Godsk JørgensenMalthe Nikolaj Godsk Jørgensen ('08)Sparta4.00
0.0
  
 PB
 
3.84 PB
 -1.1
  X
 0.0
  X
 0.0
4.00 PB
 0.0
  X
 0.0
  X
 0.0
  
D15 Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
1August Skytte ChristensenAugust Skytte Christensen ('07)BAK13.11
  
 SB
 
12.81 SB12.5912.97 SB12.5813.11 SB12.41  
2Valdemar AlbanValdemar Alban ('08)Roar Atletik9.89
  
 PB
 
9.28 PB8.849.38 PB9.47 PB9.449.89 PB  
3Hugo BjerringHugo Bjerring ('07)Glostrup IC9.17
  
 SB
 
8.80 SB8.93 SB9.17 SB8.448.92  X  
4Albert Lysemose NielsenAlbert Lysemose Nielsen ('08)IK Hellas6.59
  
 PB
 
6.20 PB6.59 PB6.026.29  X  X  
5Oliver Someya ElklintOliver Someya Elklint ('08)Sparta6.36
  
 PB
 
6.166.366.036.226.115.86  
D15 Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
1Mads VincentsenMads Vincentsen ('07)Sparta42.97
  
 PB
 
37.01 SB42.97 PB35.7539.1340.3738.79  
2Birk KrygerBirk Kryger ('08)HGATM 36.65
  
 PB
 
32.35 PB36.65 PB      
3Hugo BjerringHugo Bjerring ('07)Glostrup IC31.82
  
 SB
 
  X31.82 SB  X29.9331.2029.97  
4Ask JørgensenAsk Jørgensen ('08)IK Hellas30.98
  
 PB
 
30.98 PB27.1228.2720.7923.9730.27  
5Valdemar AlbanValdemar Alban ('08)Roar Atletik25.22
  
 PB
 
25.22 PB24.7119.4723.7621.5421.18  
6Sofus Houman-PrasséSofus Houman-Prassé ('09)Sparta22.97
  
 PB
 
20.56 PB  X22.14 PB22.97 PB20.9717.62  
7Albert Lysemose NielsenAlbert Lysemose Nielsen ('08)IK Hellas20.82
  
 PB
 
20.82 PB20.7718.76     
P15 100 m    
Vind: +1.9

Finale A

Finale
Vind: +1.9
1Ronja ChristophersenRonja Christophersen ('07)Køge Atletik12.99
  
 PB
2Esther FalckEsther Falck ('08)Sparta13.14
  
 PB
3Ingrid Olivarius VølundIngrid Olivarius Vølund ('07)Sparta13.51
  
 PB
4Christine Emilie NæsbyChristine Emilie Næsby ('07)Sparta13.58
  
 PB
5Eline Schwenger JohansenEline Schwenger Johansen ('08)HGATM 13.92
  
 PB
6Esther MansaEsther Mansa ('07)Køge Atletik16.18
  
 PB
P15 300 m    

Finale A

Finale
1Freja Isabel KnudsenFreja Isabel Knudsen ('07)Sparta42.53
  
 PB
2Ronja ChristophersenRonja Christophersen ('07)Køge Atletik42.95
  
 PB
3Christine Emilie NæsbyChristine Emilie Næsby ('07)Sparta44.83
  
 PB
P15 Højdespring    

Finale A

Finale
1Viola Lei HansgaardViola Lei Hansgaard ('08)Trongårdens IF 1.50
  
 SB
 
1.40 SB
  O
1.45 SB
 XO
1.50 SB
  O
1.55
XXX
    
2Amalie Sofie NielsenAmalie Sofie Nielsen ('07)Sparta1.40
  
 PB
 
1.35 PB
XXO
1.40 PB
  O
1.45
XXX
     
3Christine Emilie NæsbyChristine Emilie Næsby ('07)Sparta1.30
  
 PB
 
1.25 PB
  O
1.30 PB
  O
1.35
XXX
     
4Ingrid Olivarius VølundIngrid Olivarius Vølund ('07)Sparta1.30
  
 =PB
 
1.25 SB
  O
1.30 =PB
 XO
1.35
XXX
     
P15 Længdespring    

Finale A

Finale
1Esther FalckEsther Falck ('08)Sparta4.85
+1.2
  
 PB
 
4.72 PB
 -0.7
4.57
 0.0
4.75 PB
 -0.9
4.85 PB
 1.2
4.56
 0.0
4.59
 -1.8
  
2Eline Schwenger JohansenEline Schwenger Johansen ('08)HGATM 4.23
0.0
  
 
 
3.83
 -1.0
3.96
 -1.0
4.12
 -1.3
4.02
 -0.7
4.23
 0.0
4.03
 -0.2
  
3Esther MansaEsther Mansa ('07)Køge Atletik3.29
+1.0
  
 PB
 
  X
 0.0
2.79 PB
 -1.1
  X
 0.0
3.09 PB
 0.0
3.29 PB
 1.0
3.24
 0.0
  
P15 Spydkast 500 gram    

Finale A

Finale
1Viola Lei HansgaardViola Lei Hansgaard ('08)Trongårdens IF 36.33
  
 PB
 
36.33 PB35.0135.1831.6736.2733.39  
2Amalie Sofie NielsenAmalie Sofie Nielsen ('07)Sparta24.92
  
 PB
 
24.92 PB21.9624.9120.8023.1223.75  
D13 80 m    
Vind: -0.2

Finale A

Finale
Vind: -0.2
1Sofus Houman-PrasséSofus Houman-Prassé ('09)Sparta11.56
  
 PB
2Raphaël StefaniRaphaël Stefani ('09)Sparta11.69
  
 PB
3Pablo OrellanaPablo Orellana ('09)Sparta12.14
  
 PB
4Samuel Grønlund BrixSamuel Grønlund Brix ('09)Sparta12.21
  
 SB
5Max Backman ChristiansenMax Backman Christiansen ('10)Sparta14.14
  
 PB
6Philip FjeldstedPhilip Fjeldsted ('10)Herlev Atletik14.15
  
 PB
D13 200 m    
Vind: +1.4

Finale A

Finale
Vind: +1.4
1Daniel NielsenDaniel Nielsen ('09)Glostrup IC26.47
  
 PB
2Vagn BjørnVagn Bjørn ('10)Amager AC29.95
  
 PB
3Raphaël StefaniRaphaël Stefani ('09)Sparta30.93
  
 PB
4Pablo OrellanaPablo Orellana ('09)Sparta31.37
  
 PB
D13 1000 m    

Finale A

Finale
1Tristan LundTristan Lund ('10)Sparta3:25.94
  
 SB
2Vagn BjørnVagn Bjørn ('10)Amager AC3:59.21
  
 SB
D13 Højdespring    

Finale A

Finale
1Samuel Grønlund BrixSamuel Grønlund Brix ('09)Sparta1.30
  
 SB
 
1.20 SB
  O
1.25 SB
  O
1.30 SB
  O
1.35
XXX
    
2Philip FjeldstedPhilip Fjeldsted ('10)Herlev Atletik1.15
  
 =PB
 
1.00 SB
  O
1.05 SB
 XO
1.10 SB
  O
1.15 =PB
XXO
1.20
XXX
   
3Max Backman ChristiansenMax Backman Christiansen ('10)Sparta1.10
  
 PB
 
1.05 PB
  O
1.10 PB
XXO
1.15
XXX
     
D13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Daniel NielsenDaniel Nielsen ('09)Glostrup IC5.36
+0.3
  
 PB
 
4.57 SB
 0.0
5.36 PB
 0.3
      
2Vagn BjørnVagn Bjørn ('10)Amager AC4.63
-0.4
  
 PB
 
4.40 PB
 0.0
4.16
 0.0
4.36
 -0.3
4.63 PB
 -0.4
4.22
 1.2
4.11
 0.0
  
3Samuel Grønlund BrixSamuel Grønlund Brix ('09)Sparta4.54
-1.6
  
 PB
 
4.11
 0.0
4.20
 0.0
4.26
 0.5
4.02
 0.0
3.95
 0.0
4.54
 -1.6
  
4Raphaël StefaniRaphaël Stefani ('09)Sparta4.48
-0.8
  
 PB
 
4.04 PB
 0.0
4.24 PB
 0.1
4.30 PB
 1.1
4.48 PB
 -0.8
4.18
 0.5
4.26
 -0.4
  
5Pablo OrellanaPablo Orellana ('09)Sparta4.19
-0.1
  
 PB
 
4.15 PB
 0.0
2.00
 0.0
4.05
 1.1
4.19 PB
 -0.1
3.81
 0.5
3.79
 0.4
  
6Philip FjeldstedPhilip Fjeldsted ('10)Herlev Atletik3.47
+0.4
  
 PB
 
3.16 PB
 0.5
3.31 PB
 0.0
  X
 0.0
3.47 PB
 0.4
3.34
 -0.3
  X
 0.0
  
7Max Backman ChristiansenMax Backman Christiansen ('10)Sparta2.45
0.0
  
 SB
 
  X
 0.0
2.45 SB
 0.0
2.29
 1.1
     
D13 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Sofus Houman-PrasséSofus Houman-Prassé ('09)Sparta7.90
  
 SB
 
7.90 SB7.597.837.747.657.64  
2Philip FjeldstedPhilip Fjeldsted ('10)Herlev Atletik5.33
  
 PB
 
5.33 PB4.684.714.505.225.26  
D13 Boldkast 250 gram    

Finale A

Finale
1Philip FjeldstedPhilip Fjeldsted ('10)Herlev Atletik27.89
  
 PB
 
  X27.89 PB27.77     
P13 80 m    
Vind: -1.6

Finale A

Finale
Vind: -1.6
1Alma Børregaard RavnAlma Børregaard Ravn ('09)Sparta10.38
  
 PB
2Alice PetersAlice Peters ('09)Herlev Atletik11.08
  
 
3Frida LaursenFrida Laursen ('09)Glostrup IC11.34
  
 SB
4Wilma Caroline NielsenWilma Caroline Nielsen ('10)Sparta11.74
  
 PB
5Ada PerottiAda Perotti ('09)Sparta12.44
  
 PB
6Julia Hedegaard HallsdottirJulia Hedegaard Hallsdottir ('10)Sparta12.56
  
 PB
7Ida Sofie Abel-JespersenIda Sofie Abel-Jespersen ('10)Herlev Atletik12.72
  
 
8Freja AbildgaardFreja Abildgaard ('10)Fremad Holbæk12.79
  
 
Indledende heats
Indledende 1
Vind: +1.6
Vind: +1.6
1Alice PetersAlice Peters ('09)Herlev Atletik10.89
  
 PB
2Ida Sofie Abel-JespersenIda Sofie Abel-Jespersen ('10)Herlev Atletik12.38
  
 PB
3Thea NordenhofThea Nordenhof ('09)BAK13.16
  
 PB
4Livah StryhnLivah Stryhn ('10)Køge Atletik13.93
  
 PB
Indledende 2
Vind: +2.6
Vind: +2.6
1Alma Børregaard RavnAlma Børregaard Ravn ('09)Sparta10.00 w
  
 
2Frida LaursenFrida Laursen ('09)Glostrup IC10.97 w
  
 
3Wilma Caroline NielsenWilma Caroline Nielsen ('10)Sparta11.39 w
  
 
4Ada PerottiAda Perotti ('09)Sparta11.73 w
  
 
5Julia Hedegaard HallsdottirJulia Hedegaard Hallsdottir ('10)Sparta11.78 w
  
 
6Freja AbildgaardFreja Abildgaard ('10)Fremad Holbæk12.40 w
  
 
P13 200 m    
Vind: 0.0

Finale A

Finale
Vind: 0.0
1Alma Børregaard RavnAlma Børregaard Ravn ('09)Sparta26.38
  
 PB
2Augusta Rath AndersenAugusta Rath Andersen ('09)Køge Atletik29.16
  
 PB
3Frida LaursenFrida Laursen ('09)Glostrup IC29.34
  
 SB
4Freja AbildgaardFreja Abildgaard ('10)Fremad Holbæk33.72
  
 PB
P13 Højdespring    

Finale A

Finale
1Anna Søttrup DinesenAnna Søttrup Dinesen ('09)BAK1.43
  
 PB
 
1.20 SB
  O
1.25 =PB
  O
1.30 PB
  O
1.35 PB
  O
1.40 PB
 XO
1.43 PB
  O
1.46
XXX
 
2Julia Hedegaard HallsdottirJulia Hedegaard Hallsdottir ('10)Sparta1.25
  
 =PB
 
1.10 SB
  O
1.15 SB
  O
1.20 SB
  O
1.25 =PB
  O
    
3Ida Sofie Abel-JespersenIda Sofie Abel-Jespersen ('10)Herlev Atletik1.15
  
 SB
 
1.10 SB
  O
1.15 SB
  O
1.20
XXX
     
3Andrea Winther GlamoclijaAndrea Winther Glamoclija ('10)Sparta1.15
  
 SB
 
1.10 SB
  O
1.15 SB
  O
1.20
XXX
     
5Freja AbildgaardFreja Abildgaard ('10)Fremad Holbæk1.05
  
 SB
 
1.00 SB
  O
1.05 SB
  O
1.10
XXX
     
P13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Alma Børregaard RavnAlma Børregaard Ravn ('09)Sparta5.36
0.0
  
 PB
 
5.36 PB
 0.0
5.27
 -0.6
5.34
 0.9
5.25
 0.0
4.91
 2.3
5.32
 1.5
  
2Johanne Hansen-MøllerJohanne Hansen-Møller ('10)Sparta4.90
+1.0
  
 PB
 
4.35 SB
 0.5
4.47 SB
 0.4
4.69 SB
 1.1
  X
 0.0
4.59
 0.0
4.90 PB
 1.0
  
3Wilma Caroline NielsenWilma Caroline Nielsen ('10)Sparta4.67
0.0
  
 SB
 
4.55 SB
 0.1
4.35
 0.6
4.56 SB
 1.0
4.52
 0.8
4.67 SB
 0.0
4.49
 1.6
  
4Frida LaursenFrida Laursen ('09)Glostrup IC4.46
+1.0
  
 SB
 
4.44
 1.3
4.11
 0.3
  X
 0.0
4.44
 0.0
4.42
 0.1
4.46
 1.0
  
5Andrea Winther GlamoclijaAndrea Winther Glamoclija ('10)Sparta4.39
+1.0
  
 SB
 
3.37 SB
 1.6
4.31 SB
 0.6
4.39 SB
 1.0
4.37
 0.6
4.19
 0.7
4.12
 0.5
  
6Julia Hedegaard HallsdottirJulia Hedegaard Hallsdottir ('10)Sparta4.12
+1.7
  
 PB
 
4.12 PB
 1.7
3.64
 0.8
4.06
 0.0
3.71
 1.8
3.73
 1.8
3.91
 1.1
  
7Ida Sofie Abel-JespersenIda Sofie Abel-Jespersen ('10)Herlev Atletik4.02
+1.6
  
 PB
 
3.86 SB
 0.7
3.91 SB
 0.0
4.02 PB
 1.6
     
8Ada PerottiAda Perotti ('09)Sparta3.73
+0.5
  
 PB
 
3.45 PB
 1.1
3.73 PB
 0.5
3.54
 0.9
     
9Livah StryhnLivah Stryhn ('10)Køge Atletik3.21
0.0
  
 PB
 
3.20
 0.0
2.97
 0.0
3.21
 0.0
     
P13 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Sarah Hovmann StruerSarah Hovmann Struer ('09)IK Hellas9.20
  
 PB
 
8.729.208.36  X7.068.29  
2Alice PetersAlice Peters ('09)Herlev Atletik8.03
  
 PB
 
7.79 PB7.348.03 PB7.587.907.15  
P13 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1Livah StryhnLivah Stryhn ('10)Køge Atletik22.76
  
 PB
 
19.56 PB22.76 PB19.0420.18  X20.84  
D11 60 m    
Vind: +1.1

Finale A

Finale
Vind: +1.1
1
Asger Lund-Bretlau
Asger Lund-Bretlau ('11)
Sparta9.06
  
 PB
2
Pelle Juul Sørensen
Pelle Juul Sørensen ('11)
KIF9.10
  
 PB
3
Alexander Vedel Møller
Alexander Vedel Møller ('12)
Amager AC9.39
  
 PB
4
Albert Arrey Sørensen
Albert Arrey Sørensen ('12)
Sparta9.45
  
 PB
5
Emil Saltoft-Tolborg
Emil Saltoft-Tolborg ('12)
Herlev Atletik9.47
  
 PB
6
Holger Vitus Flensborg
Holger Vitus Flensborg ('12)
Sparta9.57
  
 PB
7
Theodore Banerjee
Theodore Banerjee ('11)
KIF9.90
  
 PB
8
Bertram Skov Vester
Bertram Skov Vester ('11)
Fredensborg AK10.18
  
 PB
Indledende heats
Indledende 1
Vind: +0.1
Vind: +0.1
1
Pelle Juul Sørensen
Pelle Juul Sørensen ('11)
KIF9.05
  
 PB
2
Albert Arrey Sørensen
Albert Arrey Sørensen ('12)
Sparta9.32
  
 PB
3
Emil Saltoft-Tolborg
Emil Saltoft-Tolborg ('12)
Herlev Atletik9.33
  
 PB
4
Villum Thue Østdahl
Villum Thue Østdahl ('11)
KIF10.13
  
 PB
5
Elliot Franks
Elliot Franks ('12)
Herlev Atletik10.37
  
 PB
6
David Sylvest Rasmussen
David Sylvest Rasmussen ('12)
Herlev Atletik10.49
  
 PB
7
Marius Eiberg
Marius Eiberg ('11)
Glostrup IC11.60
  
 PB
Indledende 2
Vind: +2.6
Vind: +2.6
1
Asger Lund-Bretlau
Asger Lund-Bretlau ('11)
Sparta8.95 w
  
 
2
Alexander Vedel Møller
Alexander Vedel Møller ('12)
Amager AC9.15 w
  
 
3
Holger Vitus Flensborg
Holger Vitus Flensborg ('12)
Sparta9.48 w
  
 
4
Theodore Banerjee
Theodore Banerjee ('11)
KIF9.75 w
  
 
5
Bertram Skov Vester
Bertram Skov Vester ('11)
Fredensborg AK9.82 w
  
 
6
Bertram Larsen
Bertram Larsen ('12)
Glostrup IC11.36 w
  
 
D11 200 m    
Vind: -0.3

Finale A

Finale
Vind: -0.3
1
Asger Lund-Bretlau
Asger Lund-Bretlau ('11)
Sparta30.71
  
 PB
2
Holger Vitus Flensborg
Holger Vitus Flensborg ('12)
Sparta32.87
  
 SB
3
Theodore Banerjee
Theodore Banerjee ('11)
KIF34.73
  
 PB
4
Hugo Hviid Holm-Pedersen
Hugo Hviid Holm-Pedersen ('12)
Herlev Atletik35.26
  
 PB
5
Louis Gustavsen
Louis Gustavsen ('12)
Køge Atletik35.34
  
 PB
D11 1000 m    

Finale A

Finale
1
Alexander Vedel Møller
Alexander Vedel Møller ('12)
Amager AC3:54.57
  
 PB
2
Theodore Banerjee
Theodore Banerjee ('11)
KIF3:59.09
  
 PB
D11 Højdespring    

Finale A

Finale
1
Albert Arrey Sørensen
Albert Arrey Sørensen ('12)
Sparta1.23
  
 PB
 
0.95 SB
  O
1.00 SB
 XO
1.05 PB
  O
1.10 PB
  O
1.15 PB
  O
1.18 PB
XXO
1.20 PB
  O
1.23 PB
XXO
1.25
XXX
       
2
Pelle Juul Sørensen
Pelle Juul Sørensen ('11)
KIF1.15
  
 PB
 
0.95 PB
  O
1.00 PB
 XO
1.05 PB
  O
1.10 PB
 XO
1.15 PB
 XO
1.18
XXX
  
3
Hugo Hviid Holm-Pedersen
Hugo Hviid Holm-Pedersen ('12)
Herlev Atletik0.95
  
 PB
 
0.90 PB
  O
0.95 PB
  O
1.00
XXX
     
3
David Sylvest Rasmussen
David Sylvest Rasmussen ('12)
Herlev Atletik0.95
  
 PB
 
0.90 PB
  O
0.95 PB
  O
1.00
XXX
     
D11 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Holger Vitus Flensborg
Holger Vitus Flensborg ('12)
Sparta4.20
-0.3
  
 SB
 
3.91 SB
 0.4
4.17 SB
 0.0
4.18 SB
 0.2
  X
 0.0
4.20 SB
 -0.3
4.19
 0.0
  
2
Asger Lund-Bretlau
Asger Lund-Bretlau ('11)
Sparta4.20
+0.2
  
 SB
 
3.91 SB
 0.0
3.84
 0.0
4.20 SB
 0.2
  X
 0.0
  X
 0.0
3.70
 -1.3
  
3
Albert Arrey Sørensen
Albert Arrey Sørensen ('12)
Sparta3.97
-1.4
  
 SB
 
3.84 SB
 0.7
3.82
 -0.7
3.88 SB
 0.0
3.85
 0.3
3.97 SB
 -1.4
3.88
 -1.4
  
4
Alexander Vedel Møller
Alexander Vedel Møller ('12)
Amager AC3.75
-0.8
  
 SB
 
3.69 SB
 -1.6
3.71 SB
 -1.1
3.75 SB
 -0.8
3.63
 0.6
3.56
 -0.8
3.42
 0.5
  
5
Bertram Skov Vester
Bertram Skov Vester ('11)
Fredensborg AK3.55
+0.3
  
 PB
 
3.21 PB
 0.9
3.55 PB
 0.3
3.33
 0.1
3.19
 0.3
3.54
 -0.3
3.45
 0.0
  
6
Villum Thue Østdahl
Villum Thue Østdahl ('11)
KIF3.50
-0.9
  
 SB
 
3.41 SB
 -0.1
3.45 SB
 0.0
3.49 SB
 0.0
3.29
 0.0
3.50 SB
 -0.9
3.50 =SB
 -0.9
  
7
Emil Saltoft-Tolborg
Emil Saltoft-Tolborg ('12)
Herlev Atletik3.40
+0.1
  
 SB
 
3.37 SB
 0.9
3.19
 -1.1
3.40 SB
 0.1
     
8
Louis Gustavsen
Louis Gustavsen ('12)
Køge Atletik3.31
+0.8
  
 PB
 
3.31 PB
 0.8
3.26
 -0.6
3.26
 0.0
     
9
Elliot Franks
Elliot Franks ('12)
Herlev Atletik3.26
+0.1
  
 PB
 
3.26 PB
 0.1
2.89
 0.5
3.03
 0.1
     
10
Hugo Hviid Holm-Pedersen
Hugo Hviid Holm-Pedersen ('12)
Herlev Atletik3.21
+0.3
  
 PB
 
3.21
 0.3
3.17
 0.0
3.10
 0.9
     
11
Marius Eiberg
Marius Eiberg ('11)
Glostrup IC3.10
-0.7
  
 PB
 
3.10 PB
 -0.7
3.00
 -0.4
3.00
 -1.3
     
12
Bertram Larsen
Bertram Larsen ('12)
Glostrup IC2.98
+0.5
  
 PB
 
2.88 PB
 1.0
  X
 0.0
2.98 PB
 0.5
     
13
David Sylvest Rasmussen
David Sylvest Rasmussen ('12)
Herlev Atletik2.87
0.0
  
 PB
 
2.87 PB
 0.0
2.81
 -0.6
2.78
 0.3
     
D11 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Pelle Juul Sørensen
Pelle Juul Sørensen ('11)
KIF7.93
  
 PB
 
7.07 PB7.79 PB7.577.93 PB7.257.57  
2
Asger Lund-Bretlau
Asger Lund-Bretlau ('11)
Sparta7.23
  
 PB
 
6.86 PB6.677.01 PB7.22 PB6.647.23 PB  
3
Emil Saltoft-Tolborg
Emil Saltoft-Tolborg ('12)
Herlev Atletik6.44
  
 SB
 
6.09 SB6.29 SB6.38 SB6.336.44 SB6.38  
4
Bertram Skov Vester
Bertram Skov Vester ('11)
Fredensborg AK6.03
  
 PB
 
5.40 PB5.375.355.43 PB5.426.03 PB  
5
Hugo Hviid Holm-Pedersen
Hugo Hviid Holm-Pedersen ('12)
Herlev Atletik5.18
  
 PB
 
5.18 PB4.75  X4.634.994.39  
6
Villum Thue Østdahl
Villum Thue Østdahl ('11)
KIF5.14
  
 PB
 
3.58 SB4.25 SB4.53 SB5.14 PB  X4.80  
7
David Sylvest Rasmussen
David Sylvest Rasmussen ('12)
Herlev Atletik4.43
  
 PB
 
4.03 PB4.43 PB4.06     
8
Marius Eiberg
Marius Eiberg ('11)
Glostrup IC4.41
  
 PB
 
4.41 PB  X4.31     
D11 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Emil Saltoft-Tolborg
Emil Saltoft-Tolborg ('12)
Herlev Atletik41.11
  
 PB
 
38.48 PB36.8235.2041.11 PB37.7239.48  
2
Marius Eiberg
Marius Eiberg ('11)
Glostrup IC26.17
  
 PB
 
21.13 PB24.02 PB23.5026.17 PB23.8022.10  
3
Elliot Franks
Elliot Franks ('12)
Herlev Atletik25.58
  
 PB
 
13.07 SB22.19 SB16.5119.8317.6025.58 PB  
4
Louis Gustavsen
Louis Gustavsen ('12)
Køge Atletik25.42
  
 PB
 
23.47 PB23.0025.32 PB25.42 PB18.5325.23  
5
Bertram Larsen
Bertram Larsen ('12)
Glostrup IC25.02
  
 PB
 
21.70 PB11.3120.7319.8521.88 PB25.02 PB  
P11 60 m    
Vind: -1.2

Finale A

Finale
Vind: -1.2
1
Rose Anna Gyring
Rose Anna Gyring ('11)
Køge Atletik9.13
  
 PB
2
Emma Zinck Mogensen
Emma Zinck Mogensen ('12)
IK Hellas9.49
  
 PB
3
Lilje Mai Birkelund Thomsen
Lilje Mai Birkelund Thomsen ('11)
Sparta9.51
  
 PB
4
Mariana Vargas
Mariana Vargas ('12)
Sparta9.61
  
 PB
5
Regitze Kammer Wittenkamp
Regitze Kammer Wittenkamp ('11)
Fredensborg AK9.93
  
 PB
6
Karla Andersen
Karla Andersen ('11)
Sparta10.08
  
 PB
7
Solveig Skytte Khan
Solveig Skytte Khan ('12)
Sparta10.33
  
 PB
7
Princecia Nsubuga
Princecia Nsubuga ('11)
KIF10.33
  
 PB
Indledende heats
Indledende 1
Vind: +1.4
Vind: +1.4
1
Lilje Mai Birkelund Thomsen
Lilje Mai Birkelund Thomsen ('11)
Sparta9.45
  
 PB
2
Karla Andersen
Karla Andersen ('11)
Sparta9.89
  
 PB
3
Solveig Skytte Khan
Solveig Skytte Khan ('12)
Sparta10.34
  
 
4
Liva Palmy Stein
Liva Palmy Stein ('12)
Sparta10.81
  
 PB
5
Clara Skou
Clara Skou ('12)
Sparta11.01
  
 PB
Indledende 2
Vind: -0.1
Vind: -0.1
1
Emma Zinck Mogensen
Emma Zinck Mogensen ('12)
IK Hellas9.45
  
 PB
2
Mariana Vargas
Mariana Vargas ('12)
Sparta9.61
  
 =PB
3
Princecia Nsubuga
Princecia Nsubuga ('11)
KIF10.40
  
 
4
Sofie From Gren
Sofie From Gren ('12)
IK Hellas10.72
  
 PB
5
Kamille Hedegaard Hallsdottir
Kamille Hedegaard Hallsdottir ('12)
Sparta10.75
  
 PB
6
Matilde Pinto
Matilde Pinto ('12)
Sparta11.92
  
 PB
Indledende 3
Vind: +0.1
Vind: +0.1
1
Rose Anna Gyring
Rose Anna Gyring ('11)
Køge Atletik9.04
  
 PB
2
Maja Larsby
Maja Larsby ('11)
Glostrup IC10.46
  
 PB
3
Frida Liv Gütt-Holm
Frida Liv Gütt-Holm ('12)
Køge Atletik10.77
  
 PB
4
Ida Rafaela Øhrgaard Lauritsen
Ida Rafaela Øhrgaard Lauritsen ('11)
Herlev Atletik11.31
  
 PB
5
Kathrine Fjeldsted
Kathrine Fjeldsted ('12)
Herlev Atletik11.47
  
 PB
Indledende 4
Vind: +0.1
Vind: +0.1
1
Regitze Kammer Wittenkamp
Regitze Kammer Wittenkamp ('11)
Fredensborg AK9.73
  
 PB
P11 200 m    
Vind: -1.7

Finale A

Finale
Vind: -1.7
1
Ellen Vincentsen
Ellen Vincentsen ('11)
Sparta31.41
  
 PB
2
Regitze Kammer Wittenkamp
Regitze Kammer Wittenkamp ('11)
Fredensborg AK33.26
  
 PB
3
Emma Zinck Mogensen
Emma Zinck Mogensen ('12)
IK Hellas33.75
  
 PB
8
Rosa My Dam Gütt-Holm
Rosa My Dam Gütt-Holm ('12)
Køge Atletik39.74
  
 PB
Finale B
Vind: +2.5
Vind: +2.5
4
Princecia Nsubuga
Princecia Nsubuga ('11)
KIF34.74 w
  
 
5
Lilje Mai Birkelund Thomsen
Lilje Mai Birkelund Thomsen ('11)
Sparta35.72 w
  
 
6
Sia Due Pedersen
Sia Due Pedersen ('12)
Sparta37.07 w
  
 
7
Liva Palmy Stein
Liva Palmy Stein ('12)
Sparta38.23 w
  
 
9
Ida Rafaela Øhrgaard Lauritsen
Ida Rafaela Øhrgaard Lauritsen ('11)
Herlev Atletik40.23 w
  
 
P11 1000 m    

Finale A

Finale
1
Regitze Kammer Wittenkamp
Regitze Kammer Wittenkamp ('11)
Fredensborg AK3:37.98
  
 PB
2
Mariana Vargas
Mariana Vargas ('12)
Sparta4:11.59
  
 PB
3
Sia Due Pedersen
Sia Due Pedersen ('12)
Sparta4:25.38
  
 PB
4
Matilde Pinto
Matilde Pinto ('12)
Sparta4:33.98
  
 PB
5
Ida Rafaela Øhrgaard Lauritsen
Ida Rafaela Øhrgaard Lauritsen ('11)
Herlev Atletik4:41.84
  
 PB
P11 Højdespring    

Finale A

Finale
1
Emma Zinck Mogensen
Emma Zinck Mogensen ('12)
IK Hellas1.20
  
 PB
 
0.90 SB
  O
0.95 SB
  O
1.00 SB
  O
1.05 SB
  O
1.10 SB
  O
1.15 PB
  O
1.20 PB
 XO
1.23
XXX
2
Rose Anna Gyring
Rose Anna Gyring ('11)
Køge Atletik1.15
  
 SB
 
0.90 SB
  O
1.00 SB
  O
1.05 SB
  O
1.15 SB
  O
1.20
XXX
   
3
Karla Andersen
Karla Andersen ('11)
Sparta1.15
  
 PB
 
0.90 PB
  O
0.95 PB
  O
1.00 PB
  O
1.05 PB
  O
1.10 PB
 XO
1.15 PB
  O
1.20
XXX
 
4
Ellen Vincentsen
Ellen Vincentsen ('11)
Sparta1.10
  
 SB
 
1.05 SB
  O
1.10 SB
  O
1.15
XXX
     
5
Sia Due Pedersen
Sia Due Pedersen ('12)
Sparta1.10
  
 PB
 
0.90 PB
  O
0.95 PB
  O
1.00 PB
  O
1.05 PB
  O
1.10 PB
 XO
1.15
XXX
  
6
Niovi Kastrinakis
Niovi Kastrinakis ('13)
Sparta1.05
  
 PB
 
0.95 PB
  O
1.00 PB
  O
1.05 PB
  O
1.10
XXX
    
7
Kamille Hedegaard Hallsdottir
Kamille Hedegaard Hallsdottir ('12)
Sparta0.95
  
 PB
 
0.90 PB
  O
0.95 PB
XXO
1.00
XXX
     
8
Kathrine Fjeldsted
Kathrine Fjeldsted ('12)
Herlev Atletik0.90
  
 PB
 
0.90 PB
  O
0.95
XXX
      
Vida Golipour
Vida Golipour ('12)
Sparta NH
  
 
P11 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Rose Anna Gyring
Rose Anna Gyring ('11)
Køge Atletik4.07
0.0
  
 PB
 
3.76 PB
 0.0
3.71
 1.3
3.98 PB
 0.0
3.92
 0.2
3.92
 0.7
4.07 PB
 0.0
  
2
Emma Zinck Mogensen
Emma Zinck Mogensen ('12)
IK Hellas3.95
0.0
  
 PB
 
3.87 PB
 1.5
3.95 PB
 0.0
3.84
 0.0
3.86
 1.8
3.94
 0.0
3.67
 0.2
  
3
Mariana Vargas
Mariana Vargas ('12)
Sparta3.86
+0.8
  
 PB
 
3.76 PB
 0.7
3.85 PB
 0.8
3.52
 1.1
3.75
 0.0
3.86 PB
 0.8
3.76
 1.6
  
4
Karla Andersen
Karla Andersen ('11)
Sparta3.67
0.0
  
 =PB
 
3.56 PB
 0.1
3.56 =PB
 0.4
3.51
 0.0
3.60 PB
 1.4
3.67 PB
 0.0
3.65
 1.3
  
5
Regitze Kammer Wittenkamp
Regitze Kammer Wittenkamp ('11)
Fredensborg AK3.59
+1.5
  
 PB
 
3.59 PB
 1.5
3.33
 1.4
3.28
 1.0
3.47
 -0.7
3.54
 0.0
3.49
 1.6
  
6
Solveig Skytte Khan
Solveig Skytte Khan ('12)
Sparta3.48
+1.1
  
 PB
 
3.26 SB
 1.1
3.48 PB
 1.1
  X
 0.0
3.19
 0.0
3.36
 0.0
3.16
 0.7
  
7
Princecia Nsubuga
Princecia Nsubuga ('11)
KIF3.38
0.0
  
 PB
 
3.38 PB
 0.0
2.94
 0.7
3.09
 1.0
     
8
Maja Larsby
Maja Larsby ('11)
Glostrup IC3.28
+0.9
  
 PB
 
3.25 PB
 0.0
3.28 PB
 0.9
  X
 0.0
     
9
Lilje Mai Birkelund Thomsen
Lilje Mai Birkelund Thomsen ('11)
Sparta3.23
0.0
  
 PB
 
3.23 PB
 0.0
2.95
 0.1
3.23 =PB
 1.1
     
10
Kamille Hedegaard Hallsdottir
Kamille Hedegaard Hallsdottir ('12)
Sparta3.07
-0.1
  
 PB
 
2.95 PB
 1.7
2.95 =PB
 1.4
3.07 PB
 -0.1
     
11
Liva Palmy Stein
Liva Palmy Stein ('12)
Sparta3.04
0.0
  
 PB
 
3.04 PB
 0.0
2.76
 0.0
2.76
 0.4
     
12
Frida Liv Gütt-Holm
Frida Liv Gütt-Holm ('12)
Køge Atletik3.01
0.0
  
 PB
 
3.01 PB
 0.0
2.93
 1.1
2.69
 0.0
     
13
Sofie From Gren
Sofie From Gren ('12)
IK Hellas2.90
+0.4
  
 PB
 
2.90 PB
 0.4
  X
 0.0
2.78
 0.0
     
14
Ida Rafaela Øhrgaard Lauritsen
Ida Rafaela Øhrgaard Lauritsen ('11)
Herlev Atletik2.67
0.0
  
 PB
 
2.67 PB
 0.0
2.66
 1.1
2.13
 0.0
     
15
Rosa My Dam Gütt-Holm
Rosa My Dam Gütt-Holm ('12)
Køge Atletik2.61
+0.1
  
 PB
 
2.52 PB
 0.4
2.48
 0.6
2.61 PB
 0.1
     
16
Matilde Pinto
Matilde Pinto ('12)
Sparta2.41
-0.3
  
 PB
 
2.35 PB
 0.0
2.28
 1.3
2.41 PB
 -0.3
     
17
Kathrine Fjeldsted
Kathrine Fjeldsted ('12)
Herlev Atletik2.38
0.0
  
 SB
 
2.37 SB
 0.0
2.21
 1.1
2.38 SB
 0.0
     
18
Vida Golipour
Vida Golipour ('12)
Sparta2.15
+1.2
  
 PB
 
2.15 PB
 1.2
       
P11 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Ellen Vincentsen
Ellen Vincentsen ('11)
Sparta7.68
  
 PB
 
7.44 PB7.117.277.68 PB7.377.49  
2
Regitze Kammer Wittenkamp
Regitze Kammer Wittenkamp ('11)
Fredensborg AK6.53
  
 PB
 
  X5.70 PB6.02 PB  X6.23 PB6.53 PB  
3
Kathrine Fjeldsted
Kathrine Fjeldsted ('12)
Herlev Atletik5.90
  
 PB
 
  X  X5.42 PB5.89 PB5.90 PB  X  
4
Sofie From Gren
Sofie From Gren ('12)
IK Hellas5.14
  
 PB
 
4.79 PB5.05 PB4.465.14 PB4.855.11  
5
Ida Rafaela Øhrgaard Lauritsen
Ida Rafaela Øhrgaard Lauritsen ('11)
Herlev Atletik3.52
  
 PB
 
3.03 PB3.52 PB  X2.78  X3.01  
P11 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Rose Anna Gyring
Rose Anna Gyring ('11)
Køge Atletik37.14
  
 PB
 
35.77 PB30.5433.3537.14 PB35.3736.11  
2
Solveig Skytte Khan
Solveig Skytte Khan ('12)
Sparta24.00
  
 PB
 
21.68 PB24.00 PB20.0022.1923.3618.95  
3
Sofie From Gren
Sofie From Gren ('12)
IK Hellas19.65
  
 PB
 
18.10 SB19.29 SB19.65 PB19.4218.1817.77  
4
Rosa My Dam Gütt-Holm
Rosa My Dam Gütt-Holm ('12)
Køge Atletik17.36
  
 PB
 
17.36 PB15.0914.7417.2513.3215.44  
5
Kathrine Fjeldsted
Kathrine Fjeldsted ('12)
Herlev Atletik16.73
  
 SB
 
14.20 SB16.73 SB15.0715.56  X16.39  
6
Frida Liv Gütt-Holm
Frida Liv Gütt-Holm ('12)
Køge Atletik16.48
  
 PB
 
13.55 PB13.0113.87 PB16.48 PB14.3612.15  
D9 40 m    
Vind: +1.6

Finale A

Finale
Vind: +1.6
1
Svend Holdgaard
Svend Holdgaard ('13)
KIF7.03
  
 PB
2
Gustav Albertsen
Gustav Albertsen ('13)
KIF7.20
  
 PB
3
Laurist Laursen
Laurist Laursen ('14)
Glostrup IC7.45
  
 PB
4
Felix Bäckström Nielsen
Felix Bäckström Nielsen ('13)
Amager AC7.56
  
 PB
5
Elmin Adilovic
Elmin Adilovic ('14)
Amager AC7.59
  
 PB
6
Marc Sindhøj
Marc Sindhøj ('13)
Amager AC7.93
  
 PB
7
Otto Elias Larsen
Otto Elias Larsen ('14)
Herlev Atletik8.08
  
 PB
8
Ludvig Lysemose Nielsen
Ludvig Lysemose Nielsen ('15)
IK Hellas8.73
  
 PB
D9 400 m    

Finale A

Finale
1
Svend Holdgaard
Svend Holdgaard ('13)
KIF1:22.88
  
 PB
2
Felix Bäckström Nielsen
Felix Bäckström Nielsen ('13)
Amager AC1:23.22
  
 PB
3
Gustav Albertsen
Gustav Albertsen ('13)
KIF1:25.03
  
 PB
4
Elmin Adilovic
Elmin Adilovic ('14)
Amager AC1:33.21
  
 PB
5
Otto Elias Larsen
Otto Elias Larsen ('14)
Herlev Atletik1:37.81
  
 PB
6
Milan Barzi
Milan Barzi ('15)
Køge Atletik1:45.89
  
 PB
D9 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Gustav Albertsen
Gustav Albertsen ('13)
KIF3.58
+0.9
  
 PB
 
3.38 PB
 0.7
3.35
 1.2
3.43 PB
 0.2
3.30
 0.7
3.58 PB
 0.9
3.37
 1.4
  
2
Svend Holdgaard
Svend Holdgaard ('13)
KIF3.43
0.0
  
 PB
 
3.25 PB
 0.0
3.23
 0.0
3.16
 0.2
3.43 PB
 0.0
3.13
 -0.1
3.17
 1.3
  
3
Marc Sindhøj
Marc Sindhøj ('13)
Amager AC3.21
-0.7
  
 PB
 
2.85 SB
 0.7
2.90 SB
 1.0
2.95 SB
 0.1
2.91
 1.3
3.00 PB
 -0.2
3.21 PB
 -0.7
  
4
Laurist Laursen
Laurist Laursen ('14)
Glostrup IC2.76
0.0
  
 PB
 
2.51 PB
 0.7
2.65 PB
 1.0
2.59
 1.1
2.27
 -1.6
2.56
 -1.0
2.76 PB
 0.0
  
5
Otto Elias Larsen
Otto Elias Larsen ('14)
Herlev Atletik2.34
+0.5
  
 PB
 
2.20 PB
 1.5
2.32 PB
 1.2
2.34 PB
 0.5
2.11
 1.1
2.31
 -0.3
2.31
 -0.5
  
6
Milan Barzi
Milan Barzi ('15)
Køge Atletik2.16
0.0
  
 PB
 
2.07 PB
 1.1
2.16 PB
 0.0
1.80
 0.9
1.83
 0.0
1.95
 0.3
1.72
 0.4
  
7
Ludvig Lysemose Nielsen
Ludvig Lysemose Nielsen ('15)
IK Hellas2.08
0.0
  
 PB
 
2.04 SB
 0.9
1.89
 2.5
2.08 PB
 0.0
     
D9 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Svend Holdgaard
Svend Holdgaard ('13)
KIF5.13
  
 PB
 
5.13 PB4.804.984.794.674.89  
2
Ludvig Lysemose Nielsen
Ludvig Lysemose Nielsen ('15)
IK Hellas3.64
  
 PB
 
2.94 PB3.45 PB3.46 PB  X3.64 PB  X  
3
Milan Barzi
Milan Barzi ('15)
Køge Atletik2.85
  
 PB
 
2.64 PB2.85 PB2.692.47  X2.03  
4
Otto Elias Larsen
Otto Elias Larsen ('14)
Herlev Atletik2.85
  
 PB
 
2.51 PB2.422.85 PB  X2.43  X  
D9 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Otto Elias Larsen
Otto Elias Larsen ('14)
Herlev Atletik28.05
  
 PB
 
25.97 PB25.2425.6524.9728.05 PB27.09  
2
Laurist Laursen
Laurist Laursen ('14)
Glostrup IC26.38
  
 PB
 
24.88 PB17.8212.9223.9226.38 PB23.13  
3
Milan Barzi
Milan Barzi ('15)
Køge Atletik20.74
  
 PB
 
8.26 PB15.14 PB17.98 PB20.74 PB  X13.10  
4
Marc Sindhøj
Marc Sindhøj ('13)
Amager AC16.85
  
 PB
 
16.85 PB  X  X13.4612.0514.95  
5
Ludvig Lysemose Nielsen
Ludvig Lysemose Nielsen ('15)
IK Hellas15.72
  
 PB
 
11.14 PB11.91 PB15.72 PB12.7713.0013.40  
P9 40 m    
Vind: +1.7

Finale A

Finale
Vind: +1.7
1
Malou Dyrby
Malou Dyrby ('13)
Fredensborg AK7.11
  
 PB
2
Isolde Agerskov Perotti
Isolde Agerskov Perotti ('14)
Sparta7.26
  
 PB
3
Pauline Zinck Mogensen
Pauline Zinck Mogensen ('14)
IK Hellas7.50
  
 PB
4
Cara Gisela Høgholm Buch-Pedersen
Cara Gisela Høgholm Buch-Pedersen ('13)
IK Hellas7.55
  
 PB
5
Julia Kjær-Christensen
Julia Kjær-Christensen ('13)
Sparta7.61
  
 SB
6
Irina Senami Tra Bi
Irina Senami Tra Bi ('14)
Sparta7.75
  
 PB
7
Selma Lykke Broholt
Selma Lykke Broholt ('13)
Køge Atletik7.85
  
 PB
8
Tricia Nsubuga
Tricia Nsubuga ('13)
KIF8.01
  
 PB
Indledende heats
Indledende 1
Vind: -0.6
Vind: -0.6
1
Julia Kjær-Christensen
Julia Kjær-Christensen ('13)
Sparta7.55
  
 SB
2
Pauline Zinck Mogensen
Pauline Zinck Mogensen ('14)
IK Hellas7.71
  
 
3
Erna Birgitte Toth Larsen
Erna Birgitte Toth Larsen ('15)
KIF8.50
  
 PB
4
Edith Augusta Lindahl-Thøgersen
Edith Augusta Lindahl-Thøgersen ('14)
Køge Atletik8.68
  
 PB
5
Sia Maj Lindahl-Thøgersen
Sia Maj Lindahl-Thøgersen ('14)
Køge Atletik8.78
  
 PB
6
Nomi Spangsberg
Nomi Spangsberg ('15)
KIF9.32
  
 PB
Indledende 2
Vind: +0.9
Vind: +0.9
1
Malou Dyrby
Malou Dyrby ('13)
Fredensborg AK7.12
  
 
2
Isolde Agerskov Perotti
Isolde Agerskov Perotti ('14)
Sparta7.40
  
 
3
Cara Gisela Høgholm Buch-Pedersen
Cara Gisela Høgholm Buch-Pedersen ('13)
IK Hellas7.67
  
 
4
Irina Senami Tra Bi
Irina Senami Tra Bi ('14)
Sparta7.86
  
 
5
Selma Lykke Broholt
Selma Lykke Broholt ('13)
Køge Atletik7.89
  
 
6
Tricia Nsubuga
Tricia Nsubuga ('13)
KIF7.91
  
 PB
7
Jóhanna Sólja Jensen
Jóhanna Sólja Jensen ('13)
Sparta8.56
  
 PB
8
Rosa My Dam Gütt-Holm
Rosa My Dam Gütt-Holm ('12)
Køge Atletik8.92
  
 PB
P9 400 m    

Finale A

Finale
1
Malou Dyrby
Malou Dyrby ('13)
Fredensborg AK1:23.04
  
 PB
2
Pauline Zinck Mogensen
Pauline Zinck Mogensen ('14)
IK Hellas1:27.88
  
 PB
3
Julia Kjær-Christensen
Julia Kjær-Christensen ('13)
Sparta1:27.90
  
 PB
4
Isolde Agerskov Perotti
Isolde Agerskov Perotti ('14)
Sparta1:28.26
  
 PB
5
Cara Gisela Høgholm Buch-Pedersen
Cara Gisela Høgholm Buch-Pedersen ('13)
IK Hellas1:33.10
  
 PB
6
Selma Lykke Broholt
Selma Lykke Broholt ('13)
Køge Atletik1:35.57
  
 PB
7
Irina Senami Tra Bi
Irina Senami Tra Bi ('14)
Sparta1:39.94
  
 PB
8
Sia Maj Lindahl-Thøgersen
Sia Maj Lindahl-Thøgersen ('14)
Køge Atletik1:43.90
  
 PB
9
Edith Augusta Lindahl-Thøgersen
Edith Augusta Lindahl-Thøgersen ('14)
Køge Atletik1:45.64
  
 PB
10
Mila Hethey
Mila Hethey ('13)
KIF1:47.34
  
 PB
11
Lea Rahbæk
Lea Rahbæk ('14)
Køge Atletik1:52.10
  
 PB
P9 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Malou Dyrby
Malou Dyrby ('13)
Fredensborg AK3.55
0.0
  
 PB
 
3.36 PB
 0.9
3.36 =PB
 0.2
3.45 PB
 1.0
3.35
 1.7
3.55 PB
 0.0
3.42
 1.8
  
2
Niovi Kastrinakis
Niovi Kastrinakis ('13)
Sparta / GRE3.06
+0.8
  
 PB
 
3.06 PB
 0.8
2.92
 -0.6
2.92
 1.3
2.85
 0.9
  X
 0.0
  X
 0.0
  
3
Isolde Agerskov Perotti
Isolde Agerskov Perotti ('14)
Sparta2.90
+0.9
  
 PB
 
2.76 PB
 0.0
  X
 0.0
2.74
 0.6
2.87 PB
 0.9
2.65
 0.3
2.90 PB
 0.9
  
4
Julia Kjær-Christensen
Julia Kjær-Christensen ('13)
Sparta2.88
+0.1
  
 SB
 
2.88 SB
 0.1
2.78
 0.3
2.75
 1.2
2.62
 0.5
2.67
 1.8
2.87
 0.8
  
5
Pauline Zinck Mogensen
Pauline Zinck Mogensen ('14)
IK Hellas2.82
+0.8
  
 PB
 
2.76 PB
 0.3
2.67
 0.9
2.69
 0.9
2.79 PB
 1.0
2.76
 0.0
2.82 PB
 0.8
  
6
Cara Gisela Høgholm Buch-Pedersen
Cara Gisela Høgholm Buch-Pedersen ('13)
IK Hellas2.69
+1.3
  
 PB
 
2.50 PB
 0.0
2.48
 2.0
2.69 PB
 1.3
     
7
Erna Birgitte Toth Larsen
Erna Birgitte Toth Larsen ('15)
KIF2.68
+0.5
  
 PB
 
2.68 PB
 0.5
2.46
 1.4
2.48
 0.0
     
8
Selma Lykke Broholt
Selma Lykke Broholt ('13)
Køge Atletik2.63
+0.7
  
 PB
 
2.55 PB
 0.3
2.63 PB
 0.7
2.35
 1.2
     
9
Tricia Nsubuga
Tricia Nsubuga ('13)
KIF2.53
+0.7
  
 SB
 
  X
 0.0
2.53 SB
 0.7
2.49
 0.0
     
10
Edith Augusta Lindahl-Thøgersen
Edith Augusta Lindahl-Thøgersen ('14)
Køge Atletik2.39
+1.6
  
 PB
 
2.31 PB
 0.9
2.39 PB
 1.6
2.24
 0.3
     
11
Jóhanna Sólja Jensen
Jóhanna Sólja Jensen ('13)
Sparta2.29
0.0
  
 PB
 
2.29 PB
 0.0
  X
 0.0
2.12
 0.0
     
12
Sia Maj Lindahl-Thøgersen
Sia Maj Lindahl-Thøgersen ('14)
Køge Atletik2.20
0.0
  
 =PB
 
2.20 PB
 0.2
2.12
 1.0
2.20 =PB
 0.0
     
13
Irina Senami Tra Bi
Irina Senami Tra Bi ('14)
Sparta2.20
0.0
  
 SB
 
2.20 SB
 0.0
1.87
 0.8
  –
 0.0
     
14
Mila Hethey
Mila Hethey ('13)
KIF2.19
+0.6
  
 PB
 
2.19 PB
 0.6
2.11
 1.3
2.10
 0.8
     
15
Nomi Spangsberg
Nomi Spangsberg ('15)
KIF2.16
0.0
  
 PB
 
1.91 PB
 0.1
2.12 PB
 1.6
2.16 PB
 0.0
     
16
Lea Rahbæk
Lea Rahbæk ('14)
Køge Atletik1.73
+0.9
  
 PB
 
1.43 PB
 0.0
1.73 PB
 0.9
1.43
 1.8
     
P9 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Niovi Kastrinakis
Niovi Kastrinakis ('13)
Sparta4.79
  
 PB
 
4.79 PB4.23  X4.744.493.97  
2
Cara Gisela Høgholm Buch-Pedersen
Cara Gisela Høgholm Buch-Pedersen ('13)
IK Hellas4.60
  
 PB
 
3.48 PB4.35 PB3.964.44 PB4.244.60 PB  
3
Malou Dyrby
Malou Dyrby ('13)
Fredensborg AK4.04
  
 PB
 
3.69 PB3.71 PB4.04 PB3.603.883.15  
4
Jóhanna Sólja Jensen
Jóhanna Sólja Jensen ('13)
Sparta3.44
  
 PB
 
2.90 PB3.14 PB2.983.44 PB2.792.99  
5
Mila Hethey
Mila Hethey ('13)
KIF3.24
  
 PB
 
3.00 PB2.932.723.24 PB2.902.84  
6
Edith Augusta Lindahl-Thøgersen
Edith Augusta Lindahl-Thøgersen ('14)
Køge Atletik2.44
  
 PB
 
2.22 PB  X2.44 PB2.202.272.29  
7
Sia Maj Lindahl-Thøgersen
Sia Maj Lindahl-Thøgersen ('14)
Køge Atletik2.28
  
 PB
 
2.28 PB1.722.00     
8
Lea Rahbæk
Lea Rahbæk ('14)
Køge Atletik1.92
  
 PB
 
1.92 PB1.781.87     
P9 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Malou Dyrby
Malou Dyrby ('13)
Fredensborg AK28.07
  
 PB
 
  X22.80 PB21.6024.18 PB28.07 PB21.14  
2
Tricia Nsubuga
Tricia Nsubuga ('13)
KIF22.60
  
 PB
 
21.22 PB16.5817.1218.8918.1522.60 PB  
3
Selma Lykke Broholt
Selma Lykke Broholt ('13)
Køge Atletik21.52
  
 PB
 
19.35 PB17.4319.99 PB19.2518.6121.52 PB  
4
Cara Gisela Høgholm Buch-Pedersen
Cara Gisela Høgholm Buch-Pedersen ('13)
IK Hellas16.21
  
 PB
 
14.83 PB13.6216.21 PB15.5114.4212.54  
5
Pauline Zinck Mogensen
Pauline Zinck Mogensen ('14)
IK Hellas14.98
  
 PB
 
9.89 SB13.93 PB12.3314.98 PB8.6010.81  
6
Edith Augusta Lindahl-Thøgersen
Edith Augusta Lindahl-Thøgersen ('14)
Køge Atletik11.35
  
 PB
 
8.28 PB11.35 PB  X7.426.807.55  
7
Sia Maj Lindahl-Thøgersen
Sia Maj Lindahl-Thøgersen ('14)
Køge Atletik9.27
  
 PB
 
9.27 PB8.437.20     
8
Lea Rahbæk
Lea Rahbæk ('14)
Køge Atletik7.74
  
 PB
 
6.11 PB7.74 PB5.49     

Seneste resultater

2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
23‐25.9GreveAfslutningsstævne
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
18.9KøbenhavnDM Halvmarathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9VejenSyd-mesterskaber
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle
31.8HerlevÅbne klubmesterskaber i tre-kamp
30.8HolbækTRACKS - HOLBÆK
30.8ViborgTRACKS - Viborg
28.8AarhusAarhus Springer i Luften 2
28.8GentofteGentofteløbet
28.8HerlevHerlevløbet
27.8OdenseDiskosstangspringsstævne
27.8KoldingRegionsstævne - 4 kamp
27‐28.8BallerupDM Masters
25.8SkiveNVJ-stævne Rødding
23.8København5000&1 Nats PB
23.8FrederiksbergFIF sprint/stafetstævne
23.8AarhusAtletik i Aarhus 3
22.8NæstvedUP stævne HG
21.8RønneDGI Mangekamp
21.8OdenseLandsdelsmesterskab
20.8SæbyVDMU mangekamp 10-13 år individuel og hold.
20‐21.8BallerupØst Ungdom
18.8SkiveSkive Torsdagsstævne
18.8FrederiksbergFIF UP-Stævne
18.8HvidovreSommerkast IV
18.8HvidovreSpring med stang
17.8RønneViking 10.000m
16.8TårnbyTracks Amager
14.8SilkeborgKastestævne