Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
Hjem
Årsranglister
Alle tiders
Rekorder
Kvalifikation
Klubber
Om Statletik
Resultater:
Viby: Viby Sprint 20.6.2022
Vælg mænd discipliner
100 m
200 m
400 m
Vælg kvinder discipliner
100 m
200 m
400 m hæk
M 100 m
Vind: +0.8
Finale A
Finale
Vind: +0.8
1
Jakub Sikorski
Jakub Sikorski ('01)
01
Aarhus 1900 / POL
10.85
2
Steffen Udengaard Knudsen
Steffen Udengaard Knudsen ('98)
98
Aarhus 1900
11.19
3
Simon Larsen
Simon Larsen ('05)
05
Esbjerg AM
11.20
4
Simon Winther Tørring
Simon Winther Tørring ('07)
07
Aarhus 1900
11.75
M 200 m
Vind: +1.7
Finale A
Finale
Vind: +1.7
1
Simon Winther Tørring
Simon Winther Tørring ('07)
07
Aarhus 1900
23.60
M 400 m
Finale A
Finale
1
Bjørn Baunwall
Bjørn Baunwall ('93)
93
Aarhus Fremad
53.36
PB
K 100 m
Vind: w
Finale A
Finale
Vind: w
1
Sarah Sækmose
Sarah Sækmose ('02)
02
Vejle IF
12.76
w
2
Asta Hübertz Christensen
Asta Hübertz Christensen ('08)
08
Aarhus 1900
13.65
w
3
Johanne Brogaard
Johanne Brogaard ('08)
08
Aarhus 1900
13.78
w
4
Birgit Kastepold
Birgit Kastepold ('85)
85
Aarhus 1900 / EST
19.79
w
K 200 m
Vind: +1.7
Finale A
Finale
Vind: +1.7
1
Asta Hübertz Christensen
Asta Hübertz Christensen ('08)
08
Aarhus 1900
28.02
PB
2
Johanne Brogaard
Johanne Brogaard ('08)
08
Aarhus 1900
28.50
PB
K 400 m hæk
Finale A
Finale
1
Emilie Birk Salomonsson
Emilie Birk Salomonsson ('06)
06
Skanderborg Atletik
1:11.01
2
Caroline Bay von Schimmelmann
Caroline Bay von Schimmelmann ('08)
08
Aarhus 1900
1:23.12
PB
3
Ella Hørsted-Toustrup
Ella Hørsted-Toustrup ('08)
08
Aarhus 1900
1:26.56
PB
Head to head
×
Seneste resultater
17.3
Hvidovre
Hvidovre Indoor 3
14.3
Skive
1000 m
14.3
København
Sparta Kids Indoor
10.3
Odense
CRAFT Løbe Cup 4
9.3
Helsingør
Kronborg Games 3
3.3
København
Nike Spring Run
2‐3.3
Skive
DMU Inde
26.2
København
Pole Vault - jump high
17.2
Hvidovre
Fladspring 1
16‐17.2
Odense
DM inde
14.2
Aalborg
Aalborg Indoor II
10.2
Randers
DGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2
Hvidovre
Hvidovre Indoor 2
6.2
Odense
Odense Indoor Running
5.2
Odense
Ministævne 2
4.2
Hvidovre
Kast
3.2
Skive
Indoor III Skive
3.2
Helsingør
Kronborg Games 2
3‐4.2
Randers
DM Mangekamp
3‐4.2
Randers
DM Masters
3‐4.2
Randers
Vinterkast
30.1
Randers
Internt Freja stævne
27.1
København
Weight & Shot Challenge
27‐28.1
Aarhus
VDMUi
23.1
Aarhus
Aarhus Sprint'n'Jump
23.1
Hvidovre
Springstævne
21.1
Sæby
Nålestævne
20.1
Skive
Indoor II Skive
20.1
Ballerup
DM kapgang
20‐21.1
Ballerup
Øst-inde
16.1
Randers
1500 m
13.1
Randers
Randers Indoor
13.1
Helsingør
Kronborg Games 1
7.1
Hvidovre
Hvidovre Indoor 1
31.12
Aarhus
Nytårsløbet
31.12
København
Sparta Nytårsløb
29.12
Aalborg
Sidste Chance Aalborg
28.12
Aarhus
Sidste Chancen
19.12
Ballerup
Kuglestøds stævne
16.12
Skive
Indoor I Skive
16.12
Skive
Outdoor 1 Skive
16.12
Ballerup
BAK Julestævne
13.12
Rønne
Viking 1000m Juleløb
11.12
Odense
Odense Ministævne 1
10.12
Aarhus
Juleløbet
9.12
Randers
Stangspring med musik
2.12
Herlev
VinterVægt
2‐3.12
Randers
Julegavejagten
22.11
Randers
Internt Freja Nålestævne
22.11
Aalborg
Aalborg Indoor I
19.11
Randers
Stangspring med musik
18.11
Helsingør
Nordsjællandsk ungdomsholdkamp
18.11
Aarhus
CRAFT Løbe Cup 2 - DM cross
12.11
Randers
Stangspring med musik
11.11
København
Spartas 125 års Jubilæumsløb
4.11
Sorø
Phønix Open
4.11
Randers
Regionsfinale Vest
3.11
Randers
Stangspring med musik
28.10
Silkeborg
Kastestævne
28.10
Aalborg
Regionsstævne Nordjylland