Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Maribo : Point stævne 22.6.2022
Maribo atletik stadion

D15 100 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1Victor HovmandVictor Hovmand ('08)IK Olympia13.50 w
  
 
D15 Længdespring    

Finale A

Finale
1Victor HovmandVictor Hovmand ('08)IK Olympia5.38
+1.4
  
 PB
 
4.45 PB
 1.1
3.98
 1.9
4.00
 1.1
4.60 PB
 1.5
5.38 PB
 1.4
4.84
 1.0
  
P15 Hammerkast 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Malou BondeMalou Bonde ('07)IK Olympia46.08
  
 
 
44.1245.1844.9844.1446.08  X  
P15 Spydkast 500 gram    

Finale A

Finale
1Malou BondeMalou Bonde ('07)IK Olympia37.18
  
 PB
 
33.4834.1936.39 PB37.18 PB33.4233.97  
P13 80 m    

Finale A

Finale
1Marie HaapanenMarie Haapanen ('10)IK Olympia13.10
  
  Mixed competition
P13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Marie HaapanenMarie Haapanen ('10)IK Olympia4.09
+1.5
  
 PB
 
3.77 PB
 1.4
3.80 PB
 2.0
3.77
 2.0
3.75
 0.4
3.90 PB
 1.3
4.09 PB
 1.5
  
P13 Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
1Marie HaapanenMarie Haapanen ('10)IK Olympia21.23
  
 PB
 
19.90 PB18.0020.83 PB20.4219.1721.23 PB  
P11 60 m    

Finale A

Finale
1
Agnes Petersen
Agnes Petersen ('11)
IK Olympia9.10
  
  Mixed competition
P11 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Agnes Petersen
Agnes Petersen ('11)
IK Olympia4.17
+1.1
  
 
 
3.96
 0.8
4.14
 0.9
  X4.17
 1.1
3.73
 1.5
4.03
 2.0
  
P11 Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
1
Agnes Petersen
Agnes Petersen ('11)
IK Olympia16.11
  
 PB
 
  X16.11 PB15.9015.6115.5913.39  
P11 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Agnes Petersen
Agnes Petersen ('11)
IK Olympia31.14
  
 PB
 
27.5229.6330.1928.0927.1631.14 PB  
2
Alberte Petersen
Alberte Petersen ('12)
IK Olympia21.24
  
 PB
 
20.8817.0821.24 PB18.0620.7819.91  
P9 40 m    

Finale A

Finale
1
Filuca Thomns
Filuca Thomns ('13)
IK Olympia7.00
  
  Mixed competition
2
Vilma Haapanen
Vilma Haapanen ('13)
IK Olympia7.40
  
  Mixed competition
3
Pil Filtenborg
Pil Filtenborg ('13)
IK Olympia7.50
  
  Mixed competition
P9 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Filuca Thomns
Filuca Thomns ('13)
IK Olympia3.13
+1.2
  
 
 
2.83
 0.1
3.03
 1.2
3.00
 1.7
3.07
 1.6
3.13
 1.2
3.05
 0.9
  
2
Pil Filtenborg
Pil Filtenborg ('13)
IK Olympia2.96
+1.0
  
 PB
 
2.82 PB
 1.1
2.57
 1.8
2.74
 1.4
2.68
 1.9
2.96 PB
 1.0
2.71
 0.0
  
3
Vilma Haapanen
Vilma Haapanen ('13)
IK Olympia2.70
+1.8
  
 PB
 
2.44
 0.0
2.68 PB
 1.8
2.61
 1.3
2.70 PB
 1.8
2.60
 0.0
2.40
 0.9
  
P9 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Filuca Thomns
Filuca Thomns ('13)
IK Olympia31.78
  
 PB
 
31.07 PB27.8329.1229.36  X31.78 PB  
2
Pil Filtenborg
Pil Filtenborg ('13)
IK Olympia15.96
  
 PB
 
12.7613.95 PB15.96 PB14.20  X11.34  
3
Vilma Haapanen
Vilma Haapanen ('13)
IK Olympia14.73
  
 PB
 
13.76 PB14.30 PB14.73 PB13.9312.879.38  

Seneste resultater

2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
23‐25.9GreveAfslutningsstævne
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
18.9KøbenhavnDM Halvmarathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9VejenSyd-mesterskaber
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle
31.8HerlevÅbne klubmesterskaber i tre-kamp
30.8HolbækTRACKS - HOLBÆK
30.8ViborgTRACKS - Viborg
28.8AarhusAarhus Springer i Luften 2
28.8GentofteGentofteløbet
28.8HerlevHerlevløbet
27.8OdenseDiskosstangspringsstævne
27.8KoldingRegionsstævne - 4 kamp
27‐28.8BallerupDM Masters
25.8SkiveNVJ-stævne Rødding
23.8København5000&1 Nats PB
23.8FrederiksbergFIF sprint/stafetstævne
23.8AarhusAtletik i Aarhus 3
22.8NæstvedUP stævne HG
21.8RønneDGI Mangekamp
21.8OdenseLandsdelsmesterskab
20.8SæbyVDMU mangekamp 10-13 år individuel og hold.
20‐21.8BallerupØst Ungdom
18.8SkiveSkive Torsdagsstævne
18.8FrederiksbergFIF UP-Stævne
18.8HvidovreSommerkast IV
18.8HvidovreSpring med stang
17.8RønneViking 10.000m
16.8TårnbyTracks Amager
14.8SilkeborgKastestævne