Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Ballerup: Sommerferiestævne 22.6.2022
Ballerup Atletikstadion

P17 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Charmaine De TazaCharmaine De Taza ('06)Herlev Atletik10.48
  
 PB
 
8.1810.48 PB9.28     
P17 Spydkast 500 gram    

Finale A

Finale
1Charmaine De TazaCharmaine De Taza ('06)Herlev Atletik32.88
  
 SB
 
30.4430.6226.7531.1330.2532.88 SB  
D13 80 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1Esben KjærsgaardEsben Kjærsgaard ('09)Herlev Atletik11.34 w
  
 
2Otto W. D. JørgensenOtto W. D. Jørgensen ('08)BAK11.59 w
  
 
3Nil AxenNil Axen ('10)Herlev Atletik12.40 w
  
 
4Philip FjeldstedPhilip Fjeldsted ('10)Herlev Atletik14.20 w
  
 
D13 400 m    

Finale A

Finale
1Esben KjærsgaardEsben Kjærsgaard ('09)Herlev Atletik1:12.93
  
 PB
D13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Oskar Søttrup DinesenOskar Søttrup Dinesen ('09)BAK4.25 w
w
  
 
 
4.254.173.77     
2Esben KjærsgaardEsben Kjærsgaard ('09)Herlev Atletik3.87 w
w
  
 
 
3.81  X3.87     
3Nil AxenNil Axen ('10)Herlev Atletik3.70 w
w
  
 
 
3.233.702.46     
D13 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Aksel Kragh WintherAksel Kragh Winther ('09)BAC10.04
  
 PB
 
9.61 PB9.86 PB10.04 PB     
2Otto W. D. JørgensenOtto W. D. Jørgensen ('08)BAK8.53
  
 PB
 
7.79 PB8.53 PB8.21     
3Nil AxenNil Axen ('10)Herlev Atletik5.64
  
 PB
 
4.66 SB5.53 PB5.64 PB     
P13 80 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1Alice PetersAlice Peters ('09)Herlev Atletik10.94 w
  
 
2Thea NordenhofThea Nordenhof ('09)BAK12.50 w
  
 
3Hannah DamborgHannah Damborg ('09)BAC12.72 w
  
 
4Emilia Milt MikkelsenEmilia Milt Mikkelsen ('09)BAK12.92 w
  
 
P13 400 m    

Finale A

Finale
1Liva JohanssonLiva Johansson ('09)BAC1:18.08
  
 PB
P13 Højdespring    

Finale A

Finale
Philip FjeldstedPhilip Fjeldsted ('10)Herlev Atletik NH
  
 
Liva JohanssonLiva Johansson ('09)BAC NH
  
 
Ida Sofie Abel-JespersenIda Sofie Abel-Jespersen ('10)Herlev Atletik NH
  
 
Anna Søttrup DinesenAnna Søttrup Dinesen ('09)BAK NH
  
 
P13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Hannah DamborgHannah Damborg ('09)BAC3.86 w
w
  
 
 
2.733.633.86     
2Liva JohanssonLiva Johansson ('09)BAC3.52 w
w
  
 
 
3.523.453.50     
3Emilia Milt MikkelsenEmilia Milt Mikkelsen ('09)BAK3.50 w
w
  
 
 
3.50 PB3.393.41     
P13 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Karen Leth-SonneKaren Leth-Sonne ('09)Herlev Atletik9.39
  
 PB
 
8.529.31 PB9.39 PB     
2Alice PetersAlice Peters ('09)Herlev Atletik8.67
  
 PB
 
8.64 PB8.67 PB8.34     
3Hannah DamborgHannah Damborg ('09)BAC8.57
  
 
 
8.578.578.37     
4Ida Sofie Abel-JespersenIda Sofie Abel-Jespersen ('10)Herlev Atletik4.38
  
 PB
 
3.57 PB4.01 PB4.38 PB     
P13 Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
1Karen Leth-SonneKaren Leth-Sonne ('09)Herlev Atletik29.82
  
 PB
 
29.82 PB0.2025.27     
D11 60 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1
Hugo Hviid Holm-Pedersen
Hugo Hviid Holm-Pedersen ('12)
Herlev Atletik10.28 w
  
 
2
Erwin Just Marchholdt
Erwin Just Marchholdt ('12)
BAC10.42 w
  
 
3
Andreas Kjær
Andreas Kjær ('12)
BAC13.85 w
  
 
Finale B
Vind: w
Vind: w
1Christopher Lillelun WintherChristopher Lillelun Winther ('11)BAK9.16 w
  
 
2
Frej Engsig-Karup
Frej Engsig-Karup ('12)
BAC9.87 w
  
 
3Felix BarslundFelix Barslund ('11)BAK10.10 w
  
 
4David JensenDavid Jensen ('11)BAK10.28 w
  
 
D11 400 m    

Finale A

Finale
1Christopher Lillelun WintherChristopher Lillelun Winther ('11)BAK1:12.75
  
 PB
2Bjarke Johan ChristensenBjarke Johan Christensen ('11)BAC1:15.80
  
 PB
3Alexander WulffAlexander Wulff ('11)Herlev Atletik1:18.97
  
 PB
4
Frej Engsig-Karup
Frej Engsig-Karup ('12)
BAC1:19.80
  
 
5Albert SideniusAlbert Sidenius ('11)BAC1:24.46
  
 PB
6
Erwin Just Marchholdt
Erwin Just Marchholdt ('12)
BAC1:26.84
  
 PB
D11 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Christopher Lillelun WintherChristopher Lillelun Winther ('11)BAK3.97 w
w
  
 
 
3.743.973.68     
2Albert SideniusAlbert Sidenius ('11)BAC3.92 w
w
  
 
 
3.443.453.92     
3Bjarke Johan ChristensenBjarke Johan Christensen ('11)BAC3.88 w
w
  
 
 
3.833.713.88     
4
Frej Engsig-Karup
Frej Engsig-Karup ('12)
BAC3.54 w
w
  
 
 
3.243.54 PB3.42     
5Alexander WulffAlexander Wulff ('11)Herlev Atletik3.30 w
w
  
 
 
3.28 SB  X3.30 SB     
6Felix BarslundFelix Barslund ('11)BAK3.25 w
w
  
 
 
3.22 PB3.25 PB3.20     
7
Erwin Just Marchholdt
Erwin Just Marchholdt ('12)
BAC3.14 w
w
  
 
 
3.12 PB3.14 PB2.97     
8
Hugo Hviid Holm-Pedersen
Hugo Hviid Holm-Pedersen ('12)
Herlev Atletik2.81 w
w
  
 
 
2.812.742.71     
Andreas Kjær
Andreas Kjær ('12)
BAC NM
  
 
 
  X  X      
D11 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Alexander WulffAlexander Wulff ('11)Herlev Atletik6.54
  
 PB
 
5.95 =PB5.416.54 PB     
D11 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1Bjarke Johan ChristensenBjarke Johan Christensen ('11)BAC42.40
  
 PB
 
42.4038.0940.75     
2Christopher Lillelun WintherChristopher Lillelun Winther ('11)BAK32.85
  
 PB
 
26.99 PB32.85 PB30.44     
3Albert SideniusAlbert Sidenius ('11)BAC30.25
  
 PB
 
  X30.2522.61     
4Felix BarslundFelix Barslund ('11)BAK24.52
  
 
 
22.6115.2024.52     
5
Hugo Hviid Holm-Pedersen
Hugo Hviid Holm-Pedersen ('12)
Herlev Atletik23.71
  
 
 
23.7120.0223.12     
6David JensenDavid Jensen ('11)BAK22.75
  
 PB
 
19.24 PB19.59 PB22.75 PB     
7
Andreas Kjær
Andreas Kjær ('12)
BAC17.13
  
 PB
 
17.13 PB16.8314.10     
P11 60 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1
Nellie Krebs
Nellie Krebs ('12)
Herlev Atletik10.44 w
  
 
2
Ida Danielsen
Ida Danielsen ('12)
Herlev Atletik11.79 w
  
 
P11 Højdespring    

Finale A

Finale
Ida Rafaela Øhrgaard LaursenIda Rafaela Øhrgaard Laursen ('11)Herlev Atletik NH
  
 
P11 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Nellie Krebs
Nellie Krebs ('12)
Herlev Atletik2.93 w
w
  
 
 
2.602.932.91     
2
Ida Danielsen
Ida Danielsen ('12)
Herlev Atletik2.73 w
w
  
 
 
2.73 PB2.572.31     
P11 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Ida Danielsen
Ida Danielsen ('12)
Herlev Atletik17.59
  
 
 
12.6917.5915.83     
D9 40 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1
Liam Kennedy
Liam Kennedy ('14)
Herlev Atletik7.67 w
  
 
2
Noah Sardrup
Noah Sardrup ('13)
Herlev Atletik8.15 w
  
 
3
Yusuf Hasan Mohamed
Yusuf Hasan Mohamed ('13)
Herlev Atletik9.12 w
  
 
4
Storm Søby Jensen
Storm Søby Jensen ('14)
Herlev Atletik10.55 w
  
 
Finale B
Vind: w
Vind: w
1
Benjamin Benzoni Meyer Leisner
Benjamin Benzoni Meyer Leisner ('14)
Herlev Atletik7.28 w
  
 
2
Noah Winther
Noah Winther ('13)
Herlev Atletik7.34 w
  
 
3
Viggo Gundmann Hyllested
Viggo Gundmann Hyllested ('13)
BAC7.51 w
  
 
4
Johannes Sølund
Johannes Sølund ('14)
BAC8.06 w
  
 
5
Jamal Uwase Hansen
Jamal Uwase Hansen ('13)
Herlev Atletik8.07 w
  
 
D9 400 m    

Finale A

Finale
1
Marcus Holmegaard
Marcus Holmegaard ('13)
Herlev Atletik1:29.47
  
 PB
2
Johannes Sølund
Johannes Sølund ('14)
BAC1:36.64
  
 PB
D9 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Viggo Gundmann Hyllested
Viggo Gundmann Hyllested ('13)
BAC2.90 w
w
  
 
 
2.55 PB2.90 PB2.70     
2
Noah Winther
Noah Winther ('13)
Herlev Atletik2.83 w
w
  
 
 
2.83 PB2.772.27     
3
Liam Kennedy
Liam Kennedy ('14)
Herlev Atletik2.79 w
w
  
 
 
2.792.542.50     
4
Marcus Holmegaard
Marcus Holmegaard ('13)
Herlev Atletik2.73 w
w
  
 
 
2.60 PB2.512.73 PB     
5
Jamal Uwase Hansen
Jamal Uwase Hansen ('13)
Herlev Atletik2.69 w
w
  
 
 
2.522.322.69 PB     
6
Benjamin Benzoni Meyer Leisner
Benjamin Benzoni Meyer Leisner ('14)
Herlev Atletik2.64 w
w
  
 
 
2.64  X2.58     
7
Noah Sardrup
Noah Sardrup ('13)
Herlev Atletik2.64 w
w
  
 
 
2.532.642.57     
8
Johannes Sølund
Johannes Sølund ('14)
BAC2.09 w
w
  
 
 
  X2.09 =PB1.98     
9
Yusuf Hasan Mohamed
Yusuf Hasan Mohamed ('13)
Herlev Atletik1.99 w
w
  
 
 
  X1.861.99     
D9 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Storm Søby Jensen
Storm Søby Jensen ('14)
Herlev Atletik3.33
  
 PB
 
3.33 PB3.33 =PB2.95     
D9 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Noah Sardrup
Noah Sardrup ('13)
Herlev Atletik31.31
  
 PB
 
31.31 PB26.8828.22     
2
Benjamin Benzoni Meyer Leisner
Benjamin Benzoni Meyer Leisner ('14)
Herlev Atletik27.92
  
 PB
 
21.36  X27.92 PB     
3
Viggo Gundmann Hyllested
Viggo Gundmann Hyllested ('13)
BAC24.19
  
 PB
 
21.46 PB22.90 PB24.19 PB     
4
Jamal Uwase Hansen
Jamal Uwase Hansen ('13)
Herlev Atletik20.44
  
 PB
 
19.58 PB18.3420.44 PB     
5
Marcus Holmegaard
Marcus Holmegaard ('13)
Herlev Atletik19.35
  
 PB
 
17.59 PB18.84 PB19.35 PB     
6
Liam Kennedy
Liam Kennedy ('14)
Herlev Atletik19.08
  
 
 
19.0812.66  X     
7
Noah Winther
Noah Winther ('13)
Herlev Atletik17.21
  
 PB
 
17.21 PB12.66  X     
8
Johannes Sølund
Johannes Sølund ('14)
BAC16.35
  
 PB
 
12.6316.35 PB16.13     
9
Yusuf Hasan Mohamed
Yusuf Hasan Mohamed ('13)
Herlev Atletik7.89
  
 
 
7.487.896.62     
P9 40 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1
Isabella Ehsani Bernth
Isabella Ehsani Bernth ('13)
BAC7.31 w
  
 
2
Olivia Daub
Olivia Daub ('14)
Herlev Atletik7.36 w
  
 
3
Cecilie Winther
Cecilie Winther ('13)
BAK7.62 w
  
 
4
Emma Falk
Emma Falk ('14)
BAK7.93 w
  
 
5
Eliza Prado-Petersen
Eliza Prado-Petersen ('14)
BAK8.34 w
  
 
6
Eva Damborg
Eva Damborg ('13)
BAC8.41 w
  
 
P9 400 m    

Finale A

Finale
1
Isabella Ehsani Bernth
Isabella Ehsani Bernth ('13)
BAC1:20.66
  
 PB
2
Nelle Ahle Jensen
Nelle Ahle Jensen ('14)
BAC1:31.42
  
 PB
3
Clara Danielsen
Clara Danielsen ('14)
Herlev Atletik1:39.44
  
 PB
P9 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Isabella Ehsani Bernth
Isabella Ehsani Bernth ('13)
BAC3.18 w
w
  
 
 
3.18 PB3.113.15     
2
Olivia Daub
Olivia Daub ('14)
Herlev Atletik2.99 w
w
  
 
 
2.99 =PB2.932.99 =PB     
3
Cecilie Winther
Cecilie Winther ('13)
BAK2.80 w
w
  
 
 
  X2.80 PB2.70     
4
Emma Falk
Emma Falk ('14)
BAK2.74 w
w
  
 
 
2.57  X2.74     
5
Nelle Ahle Jensen
Nelle Ahle Jensen ('14)
BAC2.70 w
w
  
 
 
2.70 PB2.452.60     
6
Eva Damborg
Eva Damborg ('13)
BAC2.28 w
w
  
 
 
2.082.28 PB2.28 =PB     
7
Clara Danielsen
Clara Danielsen ('14)
Herlev Atletik1.89 w
w
  
 
 
1.891.861.76     
P9 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Eva Damborg
Eva Damborg ('13)
BAC3.64
  
 PB
 
3.263.493.64 PB     
P9 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Olivia Daub
Olivia Daub ('14)
Herlev Atletik19.20
  
 
 
19.20  X17.39     
2
Emma Falk
Emma Falk ('14)
BAK15.44
  
 PB
 
15.44 PB9.6910.93     
3
Cecilie Winther
Cecilie Winther ('13)
BAK15.15
  
 PB
 
15.15 PB13.1611.68     
4
Nelle Ahle Jensen
Nelle Ahle Jensen ('14)
BAC13.81
  
 PB
 
12.60 PB13.81 PB11.20     
5
Samantha Jensen
Samantha Jensen ('14)
BAK11.55
  
 PB
 
11.55 PB  X10.70     
6
Clara Danielsen
Clara Danielsen ('14)
Herlev Atletik8.30
  
 PB
 
8.30 PB7.567.98     
P7 40 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1
Luna Bønnelycke Ziebell
Luna Bønnelycke Ziebell ('15)
Herlev Atletik8.84 w
  
 
2
Josefine Bach Tvernø
Josefine Bach Tvernø ('15)
Herlev Atletik10.24 w
  
 
P7 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Josefine Bach Tvernø
Josefine Bach Tvernø ('15)
Herlev Atletik2.28 w
w
  
 
 
2.08 PB2.28 PB2.28 =PB     
P7 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Josefine Bach Tvernø
Josefine Bach Tvernø ('15)
Herlev Atletik9.16
  
 PB
 
  X9.16 PB4.82     

Seneste resultater

1.2KøbenhavnKuglestøds Challenge 2
28.1SkiveIndestævne III (VDMU 800 12-13 og 3000 14-19)
28‐29.1BallerupØst-inde
25.1KøbenhavnKuglestøds Challenge 1
25.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
21.1EsbjergVinterkast
21.1RandersRanders Indoor
21‐22.1AarhusVDMUi
21.1GreveThrowingtime in the snow
21.1HvidovreVægtkast for de stærke
15.1SæbyNålestævne Sæby
15.1HvidovreHvidovre Indoor 2
14.1RandersPVCenter Randers Cup 1
14.1SkiveIndestævne II (VDMU1500 m)
7.1HelsingørKronborg Games 1
31.12HvidovreNytårskast indendørs
31.12KøbenhavnNytårsløbet
29.12AarhusSidste Chancen
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12SkiveSkive Kast 7-22
21.12RønneViking 1000m Juleløb
18.12BallerupJulestævne
17.12RandersVault 2
14.12AalborgAalborg Indoor 2
14.12HelsingørJuleafslutningsstævne
13.12EsbjergHT og DT i kastegården
11.12HvidovreHvidovre Indoor 1
10.12SkiveJulestævne
10.12RandersVault 1
3‐4.12RandersJulegavejagten
2‐3.12DybvadLandsdelsmesterskab Nordjylland
1.12RandersKuglestødsstævne
30.11RandersKuglestødsstævne
26.11SorøPhønix Open
24.11KøbenhavnKIF 3000m aftenstævne
23.11AalborgAalborg Indoor 1
19.11Korsør DM Cross
12.11RandersRegionsfinalen Vest
29.10RandersNåle-/Regionsstævne Østjylland
11.10EsbjergSidste klubstævne
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og Vægt, senior
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og vægt flere aldersgrupper
8.10HelsingørAfslutningsstævne
8.10SæbySæby open - Diskoskast
8.10SilkeborgKastestævne i Silkeborg
6.10LyngbyKlubstævne i LÆ og TR
5.10HerlevTrespringsstævne
5.10TårnbyKaststævne
5.10AalborgAalborg Outdoor 4
2.10RoskildeRoar Atletiks 10 år jubilæums stævne
2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
2.10GreveKastestævne
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
1.10KøbenhavnDM kapgang, langdistance
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseDM Marathon Masters