Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Täby/Tg SWE: Täby Stavhoppsgala 28‐29.6.2022
Täby torg

M Stangspring    
28.6.

Finale A

Finale
28.6.
1
Ernest John Obiena
Ernest John Obiena ('95)
PHI5.92
  
 SB
 
5.52
  O
5.72
 XO
5.82
 XO
5.92 SB
 XO
6.01
XXX
   
2
Thiago Braz
Thiago Braz ('93)
BRA5.82
  
 SB
 
5.52
 XO
5.72 SB
 XO
5.82 SB
  O
5.92
XXX
    
3
Simen Guttormsen
Simen Guttormsen ('01)
NOR5.72
  
 PB
 
5.42
  O
5.62
  O
5.72 PB
  O
5.82
XXX
    
4
Kurtis Marschall
Kurtis Marschall ('97)
AUS5.62
  
 
 
5.52
  O
5.62
  O
5.72
XXX
     
5
Harry Coppell
Harry Coppell ('96)
GBR5.62
  
 
 
5.42
 XO
5.52
XXO
5.62
 XO
5.72
XXP
5.82
  X
   
6
Luke Winder
Luke Winder ('95)
USA5.62
  
 
 
5.32
 XO
5.42
 XO
5.52
  O
5.62
XXO
5.72
XXX
   
Huang Bokai 
Huang Bokai  ('96)
CHN NH
  
 
 
5.42
XXX
       
Finale B
29.6.
29.6.
1
Simon Thor
Simon Thor 
SWE5.10
  
 =SB
 
4.80
  O
4.90
  O
5.00
 XO
5.10 =SB
  O
5.20
XXX
   
2
Philip Andreas Kubon
Philip Andreas Kubon ('04)
NOR5.00
  
 
 
4.60
  O
4.80
XXO
5.00
  O
5.20
XXX
    
3
Sebastian Røed Hovland
Sebastian Røed Hovland ('04)
NOR4.80
  
 
 
4.60
  O
4.80
  O
5.00
XXX
     
4
Tom Johansson
Tom Johansson ('99)
SWE4.80
  
 =SB
 
4.60
 XO
4.80 =SB
  O
4.90
XXX
     
5
Rasmus Carlsson
Rasmus Carlsson ('88)
SWE4.60
  
 
 
4.60
  O
4.80
XXX
      
5Nikolaj GravesNikolaj Graves ('98)DEN4.60
  
 
 
4.60
  O
4.80
XXX
      
5
Dennis Fransson Bergetoft
Dennis Fransson Bergetoft ('92)
SWE4.60
  
 
 
4.60
  O
4.80
XXX
      
8
Carl af Forselles
Carl af Forselles ('01)
SWE4.60
  
 SB
 
4.60 SB
XXO
4.90
XXX
      
Emil Carlsson
Emil Carlsson ('02)
SWE NH
  
 
 
4.80
XXX
       
Finale C
29.6.
29.6.
1Aske Valdemar PetersenAske Valdemar Petersen ('98)DEN4.80
  
 SB
 
4.40
 XO
4.60
 XO
4.80 SB
  O
5.00
XXX
    
2
Karl Zuber
Karl Zuber ('98)
SWE4.80
  
 PB
 
4.20
 XO
4.40 SB
  O
4.60 PB
 XO
4.80 PB
XXO
4.90
XXX
   
3
Jonathan Karlsson
Jonathan Karlsson ('98)
SWE4.60
  
 =PB
 
4.20
  O
4.40
  O
4.60 =PB
  O
4.80
XXX
    
4
Fredrick Ekholm
Fredrick Ekholm ('94)
SWE4.60
  
 SB
 
4.20
 XO
4.40
  O
4.60 SB
  O
4.80
XXX
    
5
William Nestor
William Nestor ('03)
SWE4.60
  
 PB
 
4.20
XXO
4.40
 XO
4.60 PB
XXO
4.80
XXX
    
6
Eskil Reier Njerve
Eskil Reier Njerve ('02)
NOR4.40
  
 
 
4.40
  O
4.60
XXX
      
7
Viktor Rydåker
Viktor Rydåker ('03)
SWE4.40
  
 
 
4.20
  O
4.40
 XO
4.60
XXX
     
8
Gustav Kullman
Gustav Kullman ('96)
SWE4.20
  
 SB
 
4.20 SB
XXO
4.40
XXX
      
K Stangspring    
28.6.

Finale A

Finale
28.6.
1
Lisa Gunnarsson
Lisa Gunnarsson ('99)
SWE4.51
  
 
 
4.21
  O
4.36
 XO
4.51
  O
4.61
XXX
    
2
Emily Grove
Emily Grove ('93)
USA4.51
  
 
 
4.21
  O
4.36
XXO
4.51
  O
4.61
XXX
    
3Caroline Bonde HolmCaroline Bonde Holm ('90)DEN4.51
  
=DR =PB
 
4.06
  O
4.21
  O
4.36
  O
4.51 =PB
XXO
4.61
XXX
   
4
Saga Andersson
Saga Andersson 
FIN4.36
  
 
 
4.06
  O
4.21
XXO
4.36
  O
4.51
XXX
    
5
Wilma Murto
Wilma Murto ('98)
FIN4.36
  
 
 
4.36
XXO
4.51
XXX
      
6
Marleen Mülla
Marleen Mülla ('01)
EST4.21
  
 
 
4.06
  O
4.21
  O
4.36
XXX
     
6
Michaela Meijer
Michaela Meijer ('93)
SWE4.21
  
 
 
4.21
  O
4.36
XXX
      
Finale B
28.6.
28.6.
1Line Renée HydeLine Renée Hyde ('92)DEN4.12
  
 SB
 
3.77
  O
3.92
  O
4.07 SB
  O
4.12 SB
  O
4.17
XXX
   
2
Silja Andersson
Silja Andersson ('03)
FIN4.07
  
 
 
3.92
  O
4.07
  O
4.12
XXX
     
3
Linnea Jönsson
Linnea Jönsson ('99)
SWE4.07
  
 SB
 
3.77
 XO
3.92
 XO
4.07 SB
  O
4.12
XXX
    
4
Gabriella Jönsson
Gabriella Jönsson ('01)
SWE3.92
  
 
 
3.77
XXO
3.92
  O
4.07
XXP
4.12
  X
    
5
Malin Dahlström
Malin Dahlström ('89)
SWE3.77
  
 
 
3.77
  O
3.92
XXX
      
5
Kitty Augusta Friele Faye
Kitty Augusta Friele Faye ('02)
NOR3.77
  
 
 
3.62
  O
3.77
  O
3.92
XXX
     
5
Sara Winberg
Sara Winberg ('04)
SWE3.77
  
 
 
3.47
  O
3.77
  O
3.92
XXX
     
8
Sandra Alvero
Sandra Alvero ('01)
SWE3.77
  
 
 
3.47
 XO
3.77
XXO
3.92
XXX
     
9
Ebba Blomstrand
Ebba Blomstrand 
SWE3.62
  
 
 
3.47
  O
3.62
  O
3.77
XXX
     
10
Maria Kytölä
Maria Kytölä ('97)
FIN3.62
  
 
 
3.62
 XO
3.77
XXX
      
Finale C
29.6.
29.6.
1
Kitty Augusta Friele Faye
Kitty Augusta Friele Faye ('02)
NOR3.77
  
 
 
3.62
  O
3.77
 XO
3.92
XXX
     
Sara Winberg
Sara Winberg ('04)
SWE NH
  
 
 
3.62
XXX
       
Finale D
29.6.
29.6.
1Laura GrønbechLaura Grønbech ('99)DEN3.80
  
 PB
 
3.20
  O
3.40
  O
3.50
  O
3.60
 XO
3.70 =PB
  O
3.80 PB
  O
3.90
XXX
 
2
Emma Rovasalo
Emma Rovasalo ('03)
FIN3.60
  
 
 
3.20
 XO
3.40
  O
3.50
  O
3.60
 XO
3.70
XXX
   
3Anne Sofie Hyldtoft OlsenAnne Sofie Hyldtoft Olsen ('94)DEN3.40
  
 
 
3.20
 XO
3.40
  O
3.50
  X
     
4
Emelie Forsberg
Emelie Forsberg ('02)
SWE3.20
  
 
 
3.20
XXO
3.40
XXX
      
Alannah Hellstadius
Alannah Hellstadius ('04)
SWE NH
  
 
 
3.20
XXX
       
Johanna Hellman
Johanna Hellman ('99)
SWE NH
  
 
 
3.50
XXX
       
Emelie Beckman
Emelie Beckman ('03)
SWE NH
  
 
 
3.70
  XX
       
D19 Stangspring    
28.6.

Finale A

Finale
28.6.
1
William Asker
William Asker ('04)
SWE5.00
  
 
 
4.80
  O
5.00
  O
5.20
XXX
     
1
Teodor Borgius
Teodor Borgius ('03)
SWE5.00
  
 
 
4.60
  O
4.80
  O
5.00
  O
5.10
XXX
    
3
Philip Andreas Kubon
Philip Andreas Kubon ('04)
NOR5.00
  
 
 
4.60
  O
4.80
 XO
5.00
XXO
5.20
XXX
    
4
Sebastian Røed Hovland
Sebastian Røed Hovland ('04)
NOR4.80
  
 
 
4.60
 XO
4.80
 XO
4.90
XXX
     
5
Felix Steene
Felix Steene ('04)
SWE4.60
  
 
 
4.40
  O
4.60
 XO
4.80
XXX
     
D17 Stangspring    
28.6.

Finale A

Finale
28.6.
1
Linus Jönsson
Linus Jönsson ('05)
SWE5.10
  
 PB
 
4.60
  O
4.80
 XO
4.90
  O
5.00 =PB
  O
5.10 PB
  O
5.20
XXX
  
2
Viktor Rahm
Viktor Rahm ('05)
SWE4.60
  
 
 
4.40
 XO
4.60
  O
4.80
XXX
     
Finale B
29.6.
29.6.
1Julius Haansbæk MortensenJulius Haansbæk Mortensen ('05)DEN4.60
  
 PB
 
4.00
  O
4.10
  O
4.20
  O
4.40
  O
4.50
XXO
4.60 PB
  O
4.70
XXX
 
2
Jacob Semb-Josefson
Jacob Semb-Josefson ('06)
SWE4.60
  
 PB
 
4.20
  O
4.30
XXO
4.40
 XO
4.50 PB
  O
4.60 PB
  O
4.70
XXX
  
3
Oliver Sandberg
Oliver Sandberg ('06)
SWE4.40
  
 PB
 
3.90
  O
4.00
  O
4.10
  O
4.20
  O
4.30
  O
4.40 PB
XXO
4.50
XXX
 
4
Isak Bergström
Isak Bergström ('06)
SWE4.20
  
 
 
3.90
  O
4.00
  O
4.10
  O
4.20
 XO
4.30
XXX
   
5
Hugo Engkvist
Hugo Engkvist ('06)
SWE4.00
  
 
 
3.70
  O
3.80
 XO
3.90
 XO
4.00
 XO
4.10
XXX
   
6
Lucas Fernandes Thom Gjesdal
Lucas Fernandes Thom Gjesdal ('05)
NOR3.60
  
 
 
3.60
  O
3.80
XXX
      
Viggo Bergström
Viggo Bergström ('06)
SWE NH
  
 
 
3.70
XXX
       
P17 Stangspring    
29.6.

Finale A

Finale
29.6.
1
Alvah Lind
Alvah Lind ('05)
SWE3.70
  
 
 
3.20
  O
3.30
  O
3.40
  O
3.50
 XO
3.60
  O
3.70
 XO
3.80
XXX
 
2
Embla Njerve
Embla Njerve ('07)
NOR3.60
  
 
 
3.20
  O
3.40
  O
3.60
  O
3.70
XXX
    
3
Sara Guttormsen
Sara Guttormsen ('05)
NOR3.50
  
 
 
3.20
  O
3.30
  O
3.40
 XO
3.50
 XO
3.60
XXX
   
4
Kajsa Roth
Kajsa Roth ('06)
SWE3.40
  
 
 
3.20
  O
3.30
  O
3.40
 XO
3.60
XXX
    
D15 Stangspring    
29.6.

Finale A

Finale
29.6.
1
Axel Rogö
Axel Rogö ('07)
SWE4.40
  
 PB
 
3.90
  O
4.10
  O
4.30
XXO
4.40 PB
 XO
4.50
XXX
   
2
Levi Back
Levi Back ('08)
SWE3.80
  
 PB
 
3.20
  O
3.40
  O
3.60 PB
  O
3.70 PB
XXO
3.80 PB
XXO
3.90
XXX
  
3
David Berglund
David Berglund ('07)
SWE3.60
  
 =PB
 
3.60 =PB
XXO
3.80
XXX
      
4
Nils Grufman
Nils Grufman ('09)
SWE3.00
  
 
 
3.00
 XO
3.20
XXX
      
4
Emil Henriksnäs
Emil Henriksnäs ('07)
SWE3.00
  
 PB
 
3.00 PB
 XO
3.20
XXX
      
Quincy Hackett
Quincy Hackett ('07)
SWE NH
  
 
 
3.60
XXX
       
P15 Stangspring    
29.6.

Finale A

Finale
29.6.
1
Ebba Holmén
Ebba Holmén ('08)
SWE3.00
  
 
 
2.80
 XO
2.90
  O
3.00
  O
3.10
XXX
    
2
Elsa Skager
Elsa Skager ('08)
SWE3.00
  
 
 
2.80
 XO
2.90
 XO
3.00
  O
3.10
XXX
    
3
Ella Johansson
Ella Johansson ('07)
SWE2.80
  
 
 
2.80
  O
2.90
XXX
      

Seneste resultater

2.10RoskildeRoar Atletiks 10 år jubilæums stævne
2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
1.10KøbenhavnDM kapgang, langdistance
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
23‐25.9GreveAfslutningsstævne
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
18.9KøbenhavnDM Halvmarathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9VejenSyd-mesterskaber
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle
31.8HerlevÅbne klubmesterskaber i tre-kamp
30.8HolbækTRACKS - HOLBÆK
30.8ViborgTRACKS - Viborg
28.8AarhusAarhus Springer i Luften 2
28.8GentofteGentofteløbet
28.8HerlevHerlevløbet
27.8OdenseDiskosstangspringsstævne
27.8KoldingRegionsstævne - 4 kamp
27‐28.8BallerupDM Masters
25.8SkiveNVJ-stævne Rødding
23.8København5000&1 Nats PB
23.8FrederiksbergFIF sprint/stafetstævne
23.8AarhusAtletik i Aarhus 3
22.8NæstvedUP stævne HG
21.8RønneDGI Mangekamp
21.8OdenseLandsdelsmesterskab
20.8SæbyVDMU mangekamp 10-13 år individuel og hold.
20‐21.8BallerupØst Ungdom
18.8SkiveSkive Torsdagsstævne
18.8FrederiksbergFIF UP-Stævne
18.8HvidovreSommerkast IV
18.8HvidovreSpring med stang
17.8RønneViking 10.000m