Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Halmstad SWE: Laxaspelen 2‐3.7.2022
Halmstad Arena

M 100 m    
2.7. Vind: +1.5

Finale A

Finale
2.7.Vind: +1.5
1
Filip Schwartz
Filip Schwartz ('98)
SWE10.82
  
 
2
Isak Holgersson
Isak Holgersson ('04)
SWE10.97
  
 PB
3
Omar Chaaban
Omar Chaaban 
SWE11.04
  
 
4
Edvin Andersson
Edvin Andersson ('02)
SWE11.28
  
 
5
Emil Cimander
Emil Cimander ('06)
SWE11.35
  
 
6
Max Helge
Max Helge ('02)
SWE11.52
  
 
7
Samuel Carlsson
Samuel Carlsson ('01)
SWE11.68
  
 
Indledende heats2.7.
Indledende 1
2.7. Vind: +1.7
2.7.Vind: +1.7
1
Filip Schwartz
Filip Schwartz ('98)
SWE10.78
q
  
 SB
2
Emil Cimander
Emil Cimander ('06)
SWE11.20
q
  
 PB
3
Edvin Andersson
Edvin Andersson ('02)
SWE11.26
q
  
 PB
4
Samuel Carlsson
Samuel Carlsson ('01)
SWE11.58
q
  
 SB
5
Robin Noping
Robin Noping ('96)
SWE12.09
  
 
6
Michael Robisch
Michael Robisch ('66)
SWE15.79
  
 PB
Indledende 2
2.7. Vind: +2.5
2.7.Vind: +2.5
1
Omar Chaaban
Omar Chaaban 
SWE11.03 w
q
  
 
2
Isak Holgersson
Isak Holgersson ('04)
SWE11.09 w
q
  
 
3
Nils Nilsson Gott
Nils Nilsson Gott ('03)
SWE11.33 w
q
  
 
4
Max Helge
Max Helge ('02)
SWE11.41 w
q
  
 
5
Pether Askestam
Pether Askestam ('72)
SWE12.66 w
  
 
6
Tomas Fanta
Tomas Fanta ('68)
SWE12.75 w
  
 
M 200 m    
3.7. Vind: +1.9

Finale A

Finale
3.7.Vind: +1.9
1
William Trulsson
William Trulsson ('06)
SWE20.86
  
 PB
2
Kasper Kadestål
Kasper Kadestål ('99)
SWE21.02
q
  
 PB
3
Alex Apelgrim
Alex Apelgrim ('04)
SWE21.53
  
 SB
4
Tobias Carlryd
Tobias Carlryd 
SWE21.71
  
 PB
5
Alexander Pilgrim
Alexander Pilgrim ('03)
SWE21.72
  
 =PB
6
Martin Selin
Martin Selin ('95)
SWE21.81
  
 PB
7
Filip Schwartz
Filip Schwartz ('98)
SWE21.98
  
 
Finale B
3.7. Vind: +1.8
3.7.Vind: +1.8
1
Omar Chaaban
Omar Chaaban 
SWE22.05
  
 SB
2
Tim Jansson
Tim Jansson ('05)
SWE22.25
  
 PB
3
Melvin Vala Tefre
Melvin Vala Tefre ('05)
SWE22.29
  
 PB
4
Noah Karlberg
Noah Karlberg ('05)
SWE22.63
  
 PB
5Mikkel KlejnstrupMikkel Klejnstrup ('86)DEN23.06
q
  
 SB
6
Edvin Andersson
Edvin Andersson ('02)
SWE23.13
  
 PB
7
Leo Bergman
Leo Bergman ('06)
SWE23.16
  
 
Finale C
3.7. Vind: +4.0
3.7.Vind: +4.0
1
Samuel Wiik
Samuel Wiik ('98)
SWE22.45 w
  
 
2
Carl Anderberg
Carl Anderberg ('02)
SWE23.08 w
  
 
3
Albin Hagstedt
Albin Hagstedt ('04)
SWE23.46 w
  
 
4
Johan Carlson
Johan Carlson ('99)
SWE23.55 w
  
 
5
Andreas Norström
Andreas Norström ('92)
SWE23.82 w
  
 
6
Gustav Ölund
Gustav Ölund ('94)
SWE23.88 w
  
 
7
Robin Noping
Robin Noping ('96)
SWE25.23 w
  
 
8
Michael Robisch
Michael Robisch ('66)
SWE33.04 w
  
 
M 200 m extra    
3.7. Vind: +1.8

Finale A

Finale
3.7.Vind: +1.8
1
Kasper Kadestål
Kasper Kadestål ('99)
SWE21.12
  
 
2
Alexander Pilgrim
Alexander Pilgrim ('03)
SWE21.72
  
 =PB
3
Samuel Wiik
Samuel Wiik ('98)
SWE22.48
  
 SB
4Mikkel KlejnstrupMikkel Klejnstrup ('86)DEN22.74
  
 SB
5
Elias Wennolf
Elias Wennolf ('03)
SWE22.82
  
 
6
Gustav Ölund
Gustav Ölund ('94)
SWE24.07
  
 PB
M 400 m    
2.7.

Finale A

Finale
2.7.
1
Karl Wållgren
Karl Wållgren ('01)
SWE47.44
  
 PB
2
Anders Pihlblad
Anders Pihlblad ('98)
SWE47.47
  
 SB
3
Marcus Tornée
Marcus Tornée ('98)
SWE48.06
  
 
4
Samuel Wiik
Samuel Wiik ('98)
SWE49.53
  
 
5
Aaron Ladestam
Aaron Ladestam 
SWE49.65
  
 
6Thomas Jersild OlsenThomas Jersild Olsen ('01)DEN50.08
  
 SB
7
Oskar Greilert
Oskar Greilert ('95)
SWE50.45
  
 SB
Finale B
2.7.
2.7.
1
Jacob Helsing
Jacob Helsing 
SWE50.07
  
 SB
2
Samuel Andreasson
Samuel Andreasson ('99)
SWE50.56
  
 
3
Valter Kjellberg
Valter Kjellberg ('04)
SWE50.91
  
 PB
4
Edvard Hansson
Edvard Hansson ('02)
SWE51.34
  
 
5
Jonathan Johansson
Jonathan Johansson 
SWE52.30
  
 SB
6
Fredrik Krantz
Fredrik Krantz ('80)
SWE1:00.32
  
 
7
Michael Robisch
Michael Robisch ('66)
SWE1:15.56
  
 PB
M 1000 m    
3.7.

Finale A

Finale
3.7.
1
Erik Albin
Erik Albin ('02)
SWE2:37.61
  
 PB
2
Jonathan Borg
Jonathan Borg ('99)
SWE2:57.34
  
 PB
3
Fredrik Krantz
Fredrik Krantz ('80)
SWE3:00.53
  
 PB
4
Peter Hansson
Peter Hansson ('64)
SWE3:08.63
  
 PB
5
Michael Robisch
Michael Robisch ('66)
SWE3:50.24
  
 PB
M 3000 m    
2.7.

Finale A

Finale
2.7.
1
Henri Murto
Henri Murto ('03)
SWE9:56.38
  
 PB
2
Mattias Björkman
Mattias Björkman ('82)
SWE10:12.88
  
 PB
M 110 m hæk    
3.7. Vind: +2.7

Finale A

Finale
3.7.Vind: +2.7
1
Marcus Blixt
Marcus Blixt ('02)
SWE15.90 w
  
 
M 110 m hæk extra    
3.7. Vind: +1.7

Finale A

Finale
3.7.Vind: +1.7
1
Marcus Blixt
Marcus Blixt ('02)
SWE16.79
  
 SB
M 400 m hæk    
3.7.

Finale A

Finale
3.7.
1Jan WildemanJan Wildeman ('99)GER56.13
  
 
2
Noah Bucht Wesslén
Noah Bucht Wesslén ('03)
SWE56.65
  
 SB
3
Tristan Heno
Tristan Heno ('04)
SWE59.76
  
 PB
M Højdespring    
3.7.

Finale A

Finale
3.7.
1
Samuel Carlsson
Samuel Carlsson ('01)
SWE1.74
  
 PB
 
1.55
  O
1.60
 XO
1.65
 XO
1.70
 XO
1.74
XXO
1.78
XXX
  
M Stangspring    
3.7.

Finale A

Finale
3.7.
1
Emil Carlsson
Emil Carlsson ('02)
SWE4.80
  
 
 
4.48
 XO
4.80
  O
5.00
XXX
     
2
Gustav Thyrman
Gustav Thyrman ('04)
SWE3.78
  
 
 
3.78
 XO
3.98
XXX
      
M Længdespring    
2.7.

Finale A

Finale
2.7.
1
Jonatan Hirsh
Jonatan Hirsh ('98)
SWE6.77
+1.4
  
 
 
5.10
 0.0
  X
 3.3
6.77
 1.4
6.55
 0.0
  X
 0.0
6.74
 0.0
  
2
Nils Nilsson Gott
Nils Nilsson Gott ('03)
SWE6.48
+0.3
  
 
 
  X
 0.5
6.48
 0.3
6.21
 0.1
6.31
 0.4
6.33
 1.1
6.31
 1.1
  
3
Max Helge
Max Helge ('02)
SWE5.80
+1.8
  
 
 
5.76
 0.6
  –5.63
 1.8
5.58
 0.0
5.80
 1.8
5.49
 0.5
  
4
Tomas Fanta
Tomas Fanta ('68)
SWE5.15
0.0
  
 SB
 
  X
 0.3
5.06 SB
 1.9
5.15 SB
 0.0
4.88
 1.0
3.67
 1.2
4.96
 0.6
  
M Trespring    
3.7.

Finale A

Finale
3.7.
1
Oden Grahm Goles
Oden Grahm Goles ('04)
SWE14.24
0.0
  
 
 
14.24
 0.0
12.38
 0.5
14.09
 1.1
12.56
 0.0
12.64
 1.0
12.81
 0.7
  
2
Agustin Hilmersson
Agustin Hilmersson ('03)
SWE13.64
0.0
  
 SB
 
13.59 SB
 0.7
13.35
 0.0
13.64 SB
 0.0
13.32
 0.5
  X
 0.7
  –  
3Dhruv MehrotraDhruv Mehrotra ('03)DEN13.27
+0.7
  
 PB
 
  X
 1.9
13.06 SB
 1.1
11.79
 0.2
  X
 0.0
13.27 PB
 0.7
  X
 1.1
  
M Kuglestød 7.26 kg    
3.7.

Finale A

Finale
3.7.
1
Leo Frid Göransson
Leo Frid Göransson ('02)
SWE13.82
  
 
 
  –13.31  –13.82  –13.39  
2
Mikael Persson
Mikael Persson ('86)
SWE10.50
  
 
 
9.81  –9.7910.3010.1410.50  
3
Philipp Westphal
Philipp Westphal ('93)
GER10.05
  
 SB
 
  –9.65  –  –10.05 SB  –  
4
Michael Robisch
Michael Robisch ('66)
SWE6.43
  
 SB
 
6.30 SB6.106.266.36 SB6.226.43 SB  
M Diskoskast 2.0 kg    
3.7.

Finale A

Finale
3.7.
1
Måns Roos
Måns Roos ('02)
SWE49.08
  
 PB
 
48.34 PB49.08 PB  X47.9547.88  X  
2
Mikael Persson
Mikael Persson ('86)
SWE33.14
  
 SB
 
29.7033.14 SB32.9031.0531.09  X  
3
Philipp Westphal
Philipp Westphal ('93)
GER30.42
  
 
 
30.42  X  X29.7030.3229.10  
M Hammerkast 7.26 kg    
2.7.

Finale A

Finale
2.7.
1
William Lanndalen
William Lanndalen ('01)
SWE51.78
  
 SB
 
50.37 SB51.78 SB  X48.58  X49.97  
2
Philipp Westphal
Philipp Westphal ('93)
GER21.66
  
 PB
 
  X21.60 PB  X21.66 PB  X  X  
M Spydkast 800 gram    
2.7.

Finale A

Finale
2.7.
1
Alexander Ottosson
Alexander Ottosson ('87)
SWE59.54
  
 
 
59.5455.60  X56.92  X  –  
2
André Bergenhem
André Bergenhem ('03)
SWE48.37
  
 PB
 
46.04 PB48.37 PB45.3944.81  –45.21  
3
Hampus Nordstedt Kjell
Hampus Nordstedt Kjell 
SWE47.39
  
 PB
 
45.74 SB47.39 PB  X45.2647.2045.02  
4
Agustin Hilmersson
Agustin Hilmersson ('03)
SWE41.70
  
 
 
38.2141.70  X38.8440.22  –  
5
Philipp Westphal
Philipp Westphal ('93)
GER36.83
  
 
 
36.8335.95  X  –  –  –  
6
Michael Robisch
Michael Robisch ('66)
SWE24.46
  
 PB
 
23.67 PB22.7122.7424.46 PB22.22  –  
D19 100 m    
2.7. Vind: +1.5

Finale A

Finale
2.7.Vind: +1.5
1
Jacob Thelander
Jacob Thelander ('03)
SWE11.05
  
 
2
Linus Pihl
Linus Pihl ('03)
SWE11.09
  
 PB
3
Isac Svensson
Isac Svensson ('04)
SWE11.52
  
 PB
4
Moltas Strömberg
Moltas Strömberg ('03)
SWE11.55
  
 
5
Simon Johansson
Simon Johansson ('04)
SWE12.20
  
 PB
D19 200 m    
3.7. Vind: +1.6

Finale A

Finale
3.7.Vind: +1.6
1
Elias Wennolf
Elias Wennolf ('03)
SWE22.61
  
 SB
2
Oscar Björkman Schölin
Oscar Björkman Schölin ('05)
SWE22.70
  
 PB
3
Benjamin Kadestål
Benjamin Kadestål ('03)
SWE23.36
  
 PB
4
Ludvig Palmkvist
Ludvig Palmkvist ('05)
SWE24.12
  
 
D19 800 m    
3.7.

Finale A

Finale
3.7.
1
Arvid Jiwestam
Arvid Jiwestam ('04)
SWE2:01.54
  
 
2
Anton Petersson
Anton Petersson ('06)
SWE2:03.72
  
 
3
Albin Freiholtz
Albin Freiholtz ('06)
SWE2:06.92
  
 
4
Gabriel Hanfler
Gabriel Hanfler ('06)
SWE2:07.06
  
 SB
5
Vincent Almqvist
Vincent Almqvist ('08)
SWE2:14.09
  
 PB
6
David Lövdahl
David Lövdahl ('05)
SWE2:15.09
  
 PB
7
Algot Tersing
Algot Tersing ('08)
SWE2:23.24
  
 PB
8
Linus Pålsson
Linus Pålsson ('08)
SWE2:35.11
  
 
D19 110 m hæk 99.1 cm    
3.7. Vind: +2.7

Finale A

Finale
3.7.Vind: +2.7
1
Arvid Wändesjö
Arvid Wändesjö ('03)
SWE14.33 w
  
 
2
Isac Svensson
Isac Svensson ('04)
SWE14.96 w
  
 
D19 110 m hæk 99.1 cm extra    
3.7. Vind: +1.7

Finale A

Finale
3.7.Vind: +1.7
1
Arvid Wändesjö
Arvid Wändesjö ('03)
SWE14.46
  
 
Isac Svensson
Isac Svensson ('04)
SWE DNF
  
 
D19 Længdespring    
2.7.

Finale A

Finale
2.7.
1
Jacob Thelander
Jacob Thelander ('03)
SWE7.20
+1.1
  
 SB
 
7.07
 0.8
7.19 SB
 0.5
6.75
 1.9
7.03
 2.6
2.50
 0.0
7.20 SB
 1.1
  
2
Samuel Ekelund
Samuel Ekelund ('03)
SWE7.02
0.0
  
 
 
  X
 0.7
  X
 0.1
  X
 0.2
7.02
 0.0
6.78
 0.5
  X
 0.8
  
3
Isac Svensson
Isac Svensson ('04)
SWE6.47
+0.7
  
 
 
6.47
 0.7
6.29
 1.6
6.16
 0.1
6.40
 1.8
6.15
 0.5
  X
 0.3
  
4
Agustin Hilmersson
Agustin Hilmersson ('03)
SWE6.42
+1.7
  
 =PB
 
  X
 0.0
6.42 =PB
 1.7
  X
 0.0
  X
 0.2
4.45
 0.1
  –  
5
Moltas Strömberg
Moltas Strömberg ('03)
SWE6.12 w
+2.4
  
 
 
  X
 1.4
6.12
 2.4
  X
 0.4
  X
 1.2
5.87
 0.0
5.91
 1.2
  
6
Simon Johansson
Simon Johansson ('04)
SWE5.73
0.0
  
 PB
 
4.84 SB
 0.6
  X
 0.6
5.67 PB
 0.0
5.73 PB
 0.0
5.59
 0.0
  X
 0.0
  
D19 Kuglestød 6.0 kg    
3.7.

Finale A

Finale
3.7.
1
André Bergenhem
André Bergenhem ('03)
SWE13.25
  
 PB
 
  –12.39 SB  –13.18 PB12.3113.25 PB  
D19 Diskoskast 1.75 kg    
3.7.

Finale A

Finale
3.7.
1
André Bergenhem
André Bergenhem ('03)
SWE42.62
  
 PB
 
  X  X  X  X  X42.62 PB  
D19 Hammerkast 6.0 kg    
2.7.

Finale A

Finale
2.7.
1
Jakob Johansson
Jakob Johansson ('04)
SWE51.36
  
 
 
45.4546.1047.9551.36  X  X  
D17 100 m    
2.7. Vind: +0.4

Finale A

Finale
2.7.Vind: +0.4
1
Oscar Björkman Schölin
Oscar Björkman Schölin ('05)
SWE11.24
  
 PB
2
Anas Muse
Anas Muse ('05)
SWE11.31
  
 PB
3
Ludvig Palmkvist
Ludvig Palmkvist ('05)
SWE11.77
  
 PB
D17 400 m    
2.7.

Finale A

Finale
2.7.
1
Elias Mulot
Elias Mulot ('05)
SWE52.23
  
 PB
2
Albin Freiholtz
Albin Freiholtz ('06)
SWE53.00
  
 PB
3
Edvin Håkansson
Edvin Håkansson ('05)
SWE53.92
  
 
4
Gabriel Hanfler
Gabriel Hanfler ('06)
SWE54.27
  
 PB
5
David Lövdahl
David Lövdahl ('05)
SWE56.41
  
 PB
D17 110 m hæk 91.4 cm, 8.9 m    
3.7. Vind: +2.7

Finale A

Finale
3.7.Vind: +2.7
1
Alexander Carlsson
Alexander Carlsson ('05)
SWE16.88 w
  
 
D17 300 m hæk 84.0 cm    
3.7.

Finale A

Finale
3.7.
1
Elias Mulot
Elias Mulot ('05)
SWE41.28
  
 PB
2
Linus Wahl
Linus Wahl ('05)
SWE41.66
  
 PB
3
Morgan Lindstedt
Morgan Lindstedt ('05)
SWE42.45
  
 
4
Ebbe Dahlenborg
Ebbe Dahlenborg ('06)
SWE44.29
  
 PB
5
Alfred Andersson
Alfred Andersson ('06)
SWE46.87
  
 PB
Ludvig Palmkvist
Ludvig Palmkvist ('05)
SWE DNF
  
 
D17 Højdespring    
3.7.

Finale A

Finale
3.7.
1
Albin Freiholtz
Albin Freiholtz ('06)
SWE1.81
  
 PB
 
1.60
  O
1.65
  O
1.70
  O
1.74
  O
1.78
  O
1.81
 XO
1.83
XXX
 
2
Edvin Håkansson
Edvin Håkansson ('05)
SWE1.70
  
 
 
1.65
  O
1.70
XXO
1.74
XXX
     
3
Seth Svensson
Seth Svensson ('05)
SWE1.65
  
 
 
1.60
  O
1.65
 XO
1.70
XXX
     
D17 Stangspring    
3.7.

Finale A

Finale
3.7.
1
Gabriel Torgersson
Gabriel Torgersson ('05)
SWE3.98
  
 
 
3.78
 XO
3.88
  O
3.98
  O
4.08
XXX
    
2
Elliot Lindbom
Elliot Lindbom ('05)
SWE3.78
  
 
 
3.78
  O
3.88
XXX
      
3
Alexander Carlsson
Alexander Carlsson ('05)
SWE3.48
  
 
 
3.08
  O
3.18
  O
3.28
XXO
3.38
 XO
3.48
  O
3.58
XXX
  
4
Ludvig Palmkvist
Ludvig Palmkvist ('05)
SWE3.48
  
 PB
 
3.08
 XO
3.18
  O
3.28
 XO
3.38
  O
3.48 PB
 XO
3.58
XXX
  
D17 Længdespring    
2.7.

Finale A

Finale
2.7.
1
Ludvig Palmkvist
Ludvig Palmkvist ('05)
SWE5.79
0.0
  
 
 
5.66
 0.2
  X
 1.0
  X
 1.9
5.52
 0.1
5.79
 0.0
  X
 0.0
  
D17 Trespring    
3.7.

Finale A

Finale
3.7.
1
Edvin Håkansson
Edvin Håkansson ('05)
SWE12.17
+1.3
  
 PB
 
12.17 PB
 1.3
  X
 0.1
  X
 1.3
  –  –  –  
2
David Lövdahl
David Lövdahl ('05)
SWE10.88
+0.7
  
 PB
 
10.88 PB
 0.7
10.76
 1.4
10.59
 0.4
  –  –  –  
D17 Kuglestød 5.0 kg    
3.7.

Finale A

Finale
3.7.
1
Ebbe Dahlenborg
Ebbe Dahlenborg ('06)
SWE10.25
  
 PB
 
9.74 PB10.25 PB  –  –9.009.60  
D17 Diskoskast 1.5 kg    
3.7.

Finale A

Finale
3.7.
1
Linus Wahl
Linus Wahl ('05)
SWE35.87
  
 PB
 
33.54 PB32.4233.2234.10 PB35.87 PB34.56  
D15 80 m    
2.7. Vind: 0.0

Finale A

Finale
2.7.Vind: 0.0
1
Ivano Bevanda
Ivano Bevanda ('07)
SWE9.26
  
 PB
2
Ivar Fransson Larsson
Ivar Fransson Larsson ('07)
SWE9.59
  
 
3
Bram Persson
Bram Persson ('07)
SWE9.60
  
 PB
4
Kalle Thyrman
Kalle Thyrman ('07)
SWE9.75
  
 PB
5
Nino Kusljic
Nino Kusljic ('08)
SWE9.95
  
 
6
Tim Björk Schwabe
Tim Björk Schwabe ('07)
SWE10.14
  
 
7
Marcel Naim
Marcel Naim ('08)
SWE10.46
  
 
Indledende heats2.7.
Indledende 1
2.7. Vind: +1.0
2.7.Vind: +1.0
1
Ivano Bevanda
Ivano Bevanda ('07)
SWE9.30
q
  
 PB
2
Kalle Thyrman
Kalle Thyrman ('07)
SWE9.78
q
  
 PB
3
Tim Björk Schwabe
Tim Björk Schwabe ('07)
SWE10.04
q
  
 
4
Loke Bergström
Loke Bergström ('08)
SWE10.10
q
  
 
5
Gustav Appelgren
Gustav Appelgren ('08)
SWE11.00
  
 PB
Indledende 2
2.7. Vind: +1.5
2.7.Vind: +1.5
1
Ivar Fransson Larsson
Ivar Fransson Larsson ('07)
SWE9.47
q
  
 PB
2
Bram Persson
Bram Persson ('07)
SWE9.65
q
  
 
3
Nino Kusljic
Nino Kusljic ('08)
SWE9.85
q
  
 PB
4
Marcel Naim
Marcel Naim ('08)
SWE10.18
q
  
 PB
5
William Pålsson
William Pålsson ('08)
SWE11.38
  
 PB
D15 300 m    
2.7.

Finale A

Finale
2.7.
1
Ivar Fransson Larsson
Ivar Fransson Larsson ('07)
SWE37.88
  
 PB
2
Nino Kusljic
Nino Kusljic ('08)
SWE38.86
  
 
3
Malte Zettergren
Malte Zettergren ('07)
SWE39.10
  
 
4
Vincent Almqvist
Vincent Almqvist ('08)
SWE39.51
  
 PB
D15 1500 m    
2.7.

Finale A

Finale
2.7.
1
Silas Andersson
Silas Andersson ('10)
SWE4:29.05
  
 PB
2
Algot Tersing
Algot Tersing ('08)
SWE4:39.84
  
 PB
3
Linus Pålsson
Linus Pålsson ('08)
SWE5:17.48
  
 PB
D15 80 m hæk 84.0 cm    
3.7. Vind: +2.0

Finale A

Finale
3.7.Vind: +2.0
1
August Thompson
August Thompson ('08)
SWE12.49
  
 PB
2
Kalle Thyrman
Kalle Thyrman ('07)
SWE12.70
  
 PB
3
Lucas Andersson
Lucas Andersson ('07)
SWE13.49
  
 PB
4
Vincent Almqvist
Vincent Almqvist ('08)
SWE14.34
  
 PB
D15 300 m hæk 76.2 cm    
3.7.

Finale A

Finale
3.7.
1
Kalle Thyrman
Kalle Thyrman ('07)
SWE42.05
  
 
2
Rasmus Arnell
Rasmus Arnell ('07)
SWE43.73
  
 PB
3
Malte Zettergren
Malte Zettergren ('07)
SWE44.21
  
 
D15 Længdespring    
3.7.

Finale A

Finale
3.7.
1
Sebastian Kjellberg
Sebastian Kjellberg ('07)
SWE5.74 w
+3.6
  
 
 
5.72
 0.5
5.56
 0.0
5.70
 1.7
5.64
 2.6
5.68
 3.2
5.74
 3.6
  
2
Malte Zettergren
Malte Zettergren ('07)
SWE5.39
+0.2
  
 
 
5.39
 0.2
  X
 1.8
2.85
 0.1
5.26
 3.5
  –  –  
3
August Thompson
August Thompson ('08)
SWE5.19
+1.2
  
 PB
 
5.19 PB
 1.2
4.89
 1.9
5.14
 1.6
  X
 2.6
  X
 1.8
4.98
 2.6
  
4
Tim Björk Schwabe
Tim Björk Schwabe ('07)
SWE5.05
+1.7
  
 
 
4.76
 0.4
1.99
 1.0
5.05
 1.7
  X
 2.6
  X
 1.6
4.97
 2.5
  
5
Marcel Naim
Marcel Naim ('08)
SWE4.23
+1.3
  
 PB
 
4.10 PB
 1.1
4.23 PB
 1.3
3.89
 0.1
3.90
 1.3
3.84
 4.1
3.97
 1.2
  
6
Lucas Andersson
Lucas Andersson ('07)
SWE4.07
+2.0
  
 
 
3.89
 1.5
3.86
 1.6
4.05
 1.9
  –4.07
 2.0
  –  
7
William Pålsson
William Pålsson ('08)
SWE3.56
+1.3
  
 PB
 
3.56 PB
 1.3
  X
 1.2
  X
 1.0
3.24
 3.7
  X
 1.4
  X
 2.2
  
D15 Trespring    
2.7.

Finale A

Finale
2.7.
1
Tim Björk Schwabe
Tim Björk Schwabe ('07)
SWE11.17
0.0
  
 PB
 
11.17 PB
 0.0
  X
 0.6
  X
 0.0
  X
 0.0
  –  X
 1.0
  
D15 Kuglestød 4.0 kg    
2.7.

Finale A

Finale
2.7.
1
Lucas Andersson
Lucas Andersson ('07)
SWE11.45
  
 PB
 
10.1210.539.3111.45 PB10.9710.80  
2
Gustav Appelgren
Gustav Appelgren ('08)
SWE7.56
  
 
 
7.196.61  X6.367.56  X  
3
Marcel Naim
Marcel Naim ('08)
SWE7.49
  
 PB
 
6.87 PB6.657.34 PB7.206.797.49 PB  
D15 Diskoskast 1.0 kg    
3.7.

Finale A

Finale
3.7.
1
Lucas Andersson
Lucas Andersson ('07)
SWE33.82
  
 
 
  X  X33.8229.7928.9332.86  
2
Rasmus Arnell
Rasmus Arnell ('07)
SWE30.18
  
 PB
 
28.37 PB30.18 PB  X  X27.8028.90  
3
Gustav Appelgren
Gustav Appelgren ('08)
SWE20.38
  
 
 
20.38  X  X19.78  X19.42  
D15 Hammerkast 4.0 kg    
2.7.

Finale A

Finale
2.7.
1
Kevin Nordin
Kevin Nordin ('07)
SWE45.02
  
 PB
 
41.07 PB  X45.02 PB  X  X  X  
2
Lucas Andersson
Lucas Andersson ('07)
SWE26.43
  
 PB
 
26.14 PB24.9626.43 PB  –  –  –  
3
Gustav Appelgren
Gustav Appelgren ('08)
SWE11.90
  
 
 
  X  X11.9011.59  X11.38  
D15 Spydkast 600 gram    
2.7.

Finale A

Finale
2.7.
1
Loke Bergström
Loke Bergström ('08)
SWE40.20
  
 
 
40.2039.5138.1234.1835.3239.79  
2
Lucas Andersson
Lucas Andersson ('07)
SWE37.00
  
 
 
35.1727.9937.00  X35.6633.65  
3
Rasmus Arnell
Rasmus Arnell ('07)
SWE33.07
  
 
 
33.0731.8828.2930.9429.85  X  
4
Kevin Nordin
Kevin Nordin ('07)
SWE32.15
  
 SB
 
27.4027.9229.23  X32.15 SB31.60  
D13 60 m    
2.7. Vind: +0.8

Finale A

Finale
2.7.Vind: +0.8
1
Filip Englund
Filip Englund ('09)
SWE8.00
  
 PB
2
Malte Håkansson
Malte Håkansson ('09)
SWE8.12
  
 =PB
3
Carl Björk
Carl Björk ('09)
SWE8.36
  
 PB
4
Oscar Henriksson
Oscar Henriksson ('09)
SWE8.60
  
 
5
Björn Roth
Björn Roth ('09)
SWE8.80
  
 PB
6
Albert Carling
Albert Carling ('09)
SWE8.81
  
 PB
7
Malte Johnsson
Malte Johnsson ('09)
SWE9.48
  
 PB
D13 60 m extra    
2.7. Vind: +1.9

Finale A

Finale
2.7.Vind: +1.9
1
Filip Englund
Filip Englund ('09)
SWE8.04
  
 =SB
2
Malte Håkansson
Malte Håkansson ('09)
SWE8.24
  
 
3
Carl Björk
Carl Björk ('09)
SWE8.38
  
 PB
4
Oscar Henriksson
Oscar Henriksson ('09)
SWE8.51
  
 
5
Anton Söderberg
Anton Söderberg ('10)
SWE8.97
  
 PB
6
Malte Johnsson
Malte Johnsson ('09)
SWE9.51
  
 
D13 200 m    
2.7. Vind: +1.6

Finale A

Finale
2.7.Vind: +1.6
1
Filip Englund
Filip Englund ('09)
SWE25.99
  
 PB
2
Malte Håkansson
Malte Håkansson ('09)
SWE26.52
  
 PB
3
Carl Björk
Carl Björk ('09)
SWE26.67
  
 PB
4
Oscar Henriksson
Oscar Henriksson ('09)
SWE27.87
  
 PB
5
Albert Carling
Albert Carling ('09)
SWE29.70
  
 PB
6
Axel Danarö
Axel Danarö ('09)
SWE33.17
  
 PB
D13 600 m    
3.7.

Finale A

Finale
3.7.
1
Silas Andersson
Silas Andersson ('10)
SWE1:38.30
  
 
2
Noel Henriksson
Noel Henriksson ('10)
SWE1:52.27
  
 
3
Jonna Svensson
Jonna Svensson ('09)
SWE1:53.43
  
  F 1
4
Emelie Edhag
Emelie Edhag ('09)
SWE2:04.45
  
  F 2
5
Denise Demir
Denise Demir ('09)
SWE2:07.28
  
  F 3
6
Lovisa Gossner
Lovisa Gossner ('10)
SWE2:08.99
  
  F 4
7
Vilma Tilander
Vilma Tilander ('09)
SWE2:12.24
  
  F 5
D13 Højdespring    
2.7.

Finale A

Finale
2.7.
1
Carl Björk
Carl Björk ('09)
SWE1.42
  
 
 
1.34
  O
1.38
  O
1.42
  O
1.45
XXX
    
D13 Stangspring    
2.7.

Finale A

Finale
2.7.
1
Samuel Härkegård Wulff
Samuel Härkegård Wulff ('09)
SWE2.65
  
 PB
 
2.15
  O
2.35
  O
2.45
  O
2.55
 XO
2.65
  O
2.70
XXX
  
2
Linus Bernhardsson
Linus Bernhardsson ('09)
SWE2.25
  
 
 
1.95
 XO
2.15
XXO
2.25
  O
2.35
XXX
    
D13 Længdespring 1 m zone    
2.7.

Finale A

Finale
2.7.
1
Malte Håkansson
Malte Håkansson ('09)
SWE5.24
0.0
  
 
 
2.95
 0.3
5.24
 0.0
5.24
 0.3
5.19
 0.0
5.18
 0.3
5.23
 0.4
  
2
Carl Björk
Carl Björk ('09)
SWE4.89
+0.3
  
 
 
4.89
 0.3
3.14
 1.5
4.72
 0.1
4.79
 1.1
  X
 0.0
4.53
 1.0
  
3
Axel Åhman
Axel Åhman ('09)
SWE4.27
0.0
  
 PB
 
4.01
 0.0
3.56
 1.2
4.26 PB
 1.0
4.27 PB
 0.0
4.03
 0.0
4.25
 0.8
  
4
Samuel Härkegård Wulff
Samuel Härkegård Wulff ('09)
SWE4.27
+0.8
  
 PB
 
4.27 PB
 0.8
4.21
 0.4
4.22
 0.1
4.16
 0.3
3.93
 0.3
4.11
 1.0
  
5
Victor Hansson
Victor Hansson ('09)
SWE4.16
+0.3
  
 PB
 
4.16 PB
 0.3
4.10
 0.0
3.96
 0.6
3.94
 0.4
3.81
 0.3
  X
 0.0
  
6
Malte Johnsson
Malte Johnsson ('09)
SWE3.98
+1.2
  
 PB
 
3.89
 0.0
3.98
 1.2
3.94
 0.0
3.85
 0.5
3.88
 0.9
3.95
 2.3
  
D13 Trespring 1 m zone    
3.7.

Finale A

Finale
3.7.
1
Alexandro Torkéll
Alexandro Torkéll ('09)
SWE10.26 w
+2.9
  
 
 
10.26
 2.9
  X
 0.7
10.25
 2.3
  X
 0.0
10.09
 1.4
10.19
 1.5
  
2
Silas Andersson
Silas Andersson ('10)
SWE9.89
+1.6
  
 PB
 
9.74
 0.5
9.89 PB
 1.6
9.80
 1.8
9.57
 1.7
9.67
 0.9
9.39
 0.1
  
3
Benjamin Henriksson
Benjamin Henriksson ('11)
SWE9.56
+1.1
  
 PB
 
9.38 PB
 0.7
9.17
 2.2
9.48 PB
 1.8
9.39
 0.3
9.30
 0.5
9.56 PB
 1.1
  
4
Axel Åhman
Axel Åhman ('09)
SWE9.40
+1.0
  
 PB
 
9.12 PB
 1.8
9.31 PB
 1.1
9.35 PB
 1.5
9.14
 0.2
9.34
 1.0
9.40 PB
 1.0
  
D13 Diskoskast 0.6 kg    
3.7.

Finale A

Finale
3.7.
1
Ludvig Persson
Ludvig Persson ('10)
SWE41.92
  
 PB
 
27.72 PB41.35 PB35.3135.7341.92 PB  X  
2
Axel Åhman
Axel Åhman ('09)
SWE29.49
  
 PB
 
27.68 PB29.49 PB27.1226.9828.2024.78  
3
Elias Landälv
Elias Landälv ('09)
SWE25.37
  
 
 
  X  X  X25.3719.90  X  
4
Tiger Odéhn
Tiger Odéhn ('10)
SWE25.02
  
 
 
24.1925.02  X22.92  X  X  
5
Alexandro Torkéll
Alexandro Torkéll ('09)
SWE23.65
  
 
 
23.65  X21.9721.9620.9621.26  
6
William Revenhäll
William Revenhäll ('10)
SWE22.92
  
 
 
22.9221.5222.8020.97  X  X  
D13 Spydkast 400 gram    
2.7.

Finale A

Finale
2.7.
1
Samuel Härkegård Wulff
Samuel Härkegård Wulff ('09)
SWE29.14
  
 PB
 
27.08 PB  X26.12  X20.1329.14 PB  
2
William Revenhäll
William Revenhäll ('10)
SWE25.73
  
 PB
 
25.44 PB25.54 PB24.1220.7525.73 PB24.17  
3
Albert Carling
Albert Carling ('09)
SWE20.19
  
 PB
 
19.87 PB20.19 PB19.4214.1615.3117.85  
4
Axel Åhman
Axel Åhman ('09)
SWE17.30
  
 PB
 
17.30 PB15.9913.2412.6613.7814.54  
D12 60 m    
2.7. Vind: +0.7

Finale A

Finale
2.7.Vind: +0.7
1
Isac Sehlstedt
Isac Sehlstedt ('10)
SWE8.37
  
 
2
Alve Weber
Alve Weber ('10)
SWE8.88
  
 
3
Anton Söderberg
Anton Söderberg ('10)
SWE9.00
  
 PB
4
Ludvig Frieberg
Ludvig Frieberg ('10)
SWE9.33
  
 PB
5
Hugo Öhrvall
Hugo Öhrvall ('10)
SWE9.51
  
 PB
6
Hugo Carlsson
Hugo Carlsson ('10)
SWE10.51
  
 PB
D12 200 m    
2.7. Vind: +1.9

Finale A

Finale
2.7.Vind: +1.9
1
Isac Sehlstedt
Isac Sehlstedt ('10)
SWE26.90
  
 PB
2
Anton Söderberg
Anton Söderberg ('10)
SWE29.17
  
 PB
3
Alve Weber
Alve Weber ('10)
SWE29.19
  
 PB
4
Benjamin Henriksson
Benjamin Henriksson ('11)
SWE29.33
  
 PB
5
Ludvig Frieberg
Ludvig Frieberg ('10)
SWE30.65
  
 PB
6
Hugo Öhrvall
Hugo Öhrvall ('10)
SWE32.00
  
 PB
7
Hugo Carlsson
Hugo Carlsson ('10)
SWE36.15
  
 PB
D12 60 m hæk 76.2 cm, 7.65 m    
3.7. Vind: +1.8

Finale A

Finale
3.7.Vind: +1.8
1
Silas Andersson
Silas Andersson ('10)
SWE10.36
  
 
2
Axel Åhman
Axel Åhman ('09)
SWE11.17
  
 PB
3
Anton Söderberg
Anton Söderberg ('10)
SWE11.96
  
 PB
4
Ludvig Persson
Ludvig Persson ('10)
SWE14.23
  
 PB
D12 Højdespring    
2.7.

Finale A

Finale
2.7.
1
Silas Andersson
Silas Andersson ('10)
SWE1.45
  
 
 
1.20
  O
1.25
  O
1.30
  O
1.34
  O
1.38
  O
1.42
  O
1.45
  O
1.49
XXX
2
Alve Weber
Alve Weber ('10)
SWE1.42
  
 PB
 
1.20
  O
1.25
  O
1.30
  O
1.34
  O
1.38
 XO
1.42
XXO
1.45
XXX
 
3
Isac Sehlstedt
Isac Sehlstedt ('10)
SWE1.38
  
 
 
1.20
  O
1.25
  O
1.30
  O
1.34
  O
1.38
 XO
1.42
XXX
  
4
Ludvig Frieberg
Ludvig Frieberg ('10)
SWE1.30
  
 
 
1.20
  O
1.25
  O
1.30
  O
1.34
XXX
    
D12 Længdespring 1 m zone    
3.7.

Finale A

Finale
3.7.
1
Isac Sehlstedt
Isac Sehlstedt ('10)
SWE4.93
-1.0
  
 
 
4.83
 -2.7
4.66
 -0.9
4.72
 -1.9
4.93
 -1.0
4.86
 -1.0
4.51
 -0.8
  
2
Noel Henriksson
Noel Henriksson ('10)
SWE4.38
-1.2
  
 
 
4.22
 -3.3
4.18
 -0.2
3.80
 -0.3
4.00
 -0.5
4.10
 -1.1
4.38
 -1.2
  
3
Hugo Öhrvall
Hugo Öhrvall ('10)
SWE4.11
-1.5
  
 PB
 
3.97 PB
 -0.3
3.73
 -1.6
3.79
 -2.4
3.45
 -1.9
4.11 PB
 -1.5
4.03
 -0.2
  
4
William Revenhäll
William Revenhäll ('10)
SWE3.98
0.0
  
 
 
3.71
 -1.0
3.91
 -1.6
3.60
 -1.3
3.52
 -1.0
3.69
 -0.8
3.98
 0.0
  
5
Carl Falck
Carl Falck ('10)
SWE3.85
0.0
  
 PB
 
3.85 PB
 0.0
  X
 -2.1
  X
 -1.4
3.78
 -1.9
3.58
 -0.2
3.74
 -0.3
  
6
Ebbe Jägerström
Ebbe Jägerström ('10)
SWE3.82
-1.0
  
 PB
 
3.82 PB
 -1.0
3.82 =PB
 -1.7
3.69
 0.0
3.73
 -1.8
3.78
 -1.7
  X
 0.0
  
7
Alve Liljeqvist
Alve Liljeqvist ('10)
SWE3.77
-0.6
  
 PB
 
3.77 PB
 -0.6
3.77 =PB
 -1.6
3.52
 -1.0
  X
 -2.4
3.55
 -2.0
  X
 -0.2
  
8
Ludvig Persson
Ludvig Persson ('10)
SWE3.64
-0.9
  
 PB
 
3.50 PB
 -1.7
3.51 PB
 -1.5
3.60 PB
 -2.6
3.64 PB
 -0.9
  –  –  
9
Hugo Carlsson
Hugo Carlsson ('10)
SWE3.18
-3.6
  
 PB
 
3.18 PB
 -3.6
3.07
 -4.0
2.94
 -0.4
3.00
 -1.4
2.72
 -1.1
2.63
 0.0
  
D12 Kuglestød 3.0 kg    
3.7.

Finale A

Finale
3.7.
1
Ludvig Persson
Ludvig Persson ('10)
SWE10.86
  
 PB
 
10.86 PB10.1510.4810.5710.2910.26  
2
Tiger Odéhn
Tiger Odéhn ('10)
SWE8.51
  
 
 
8.458.518.267.958.427.90  
3
Isac Sehlstedt
Isac Sehlstedt ('10)
SWE8.23
  
 PB
 
7.83 PB8.23 PB7.787.918.227.49  
4
Ebbe Jägerström
Ebbe Jägerström ('10)
SWE7.88
  
 PB
 
7.107.417.75 PB7.75 =PB7.88 PB7.62  

Seneste resultater

7.4LyngbyKlubstævne
7.4CharlottenlundStrandvejen 5 K/Craft Løbe Cup
7.4HvidovreInde KM Hvidovre AM
6.4SilkeborgTunge kast i Silkeborg
6.4HaderslevHif 5000m forårsløb
2.4BallerupKastestævne 1
30.3SilkeborgPåskekastestævne
28.3AabenraaLangfredag kastemangekamp
24.3EsbjergKast hammer-diskos
23.3RandersVestdanske Mesterskaber Ungdom Hold Inde
17.3HvidovreHvidovre Indoor 3
17.3KøbenhavnFriløbet
16.3BallerupNational Vinterkast
14.3Skive1000 m
14.3KøbenhavnSparta Kids Indoor
10.3OdenseCRAFT Løbe Cup 4
9.3HelsingørKronborg Games 3
3.3KøbenhavnNike Spring Run
2‐3.3SkiveDMU Inde
26.2KøbenhavnPole Vault - jump high
17.2HvidovreFladspring 1
16‐17.2OdenseDM inde
14.2AalborgAalborg Indoor II
10.2RandersDGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2HvidovreHvidovre Indoor 2
6.2OdenseOdense Indoor Running
5.2OdenseMinistævne 2
4.2HvidovreKast
3.2SkiveIndoor III Skive
3.2HelsingørKronborg Games 2
3‐4.2RandersDM Mangekamp
3‐4.2RandersDM Masters
3‐4.2RandersVinterkast
30.1RandersInternt Freja stævne
27.1KøbenhavnWeight & Shot Challenge
27‐28.1AarhusVDMUi
23.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
23.1HvidovreSpringstævne
21.1SæbyNålestævne
20.1SkiveIndoor II Skive
20.1BallerupDM kapgang
20‐21.1BallerupØst-inde
16.1Randers1500 m
13.1RandersRanders Indoor
13.1HelsingørKronborg Games 1
7.1HvidovreHvidovre Indoor 1
31.12AarhusNytårsløbet
31.12KøbenhavnSparta Nytårsløb
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12AarhusSidste Chancen
19.12BallerupKuglestøds stævne
16.12SkiveIndoor I Skive
16.12SkiveOutdoor 1 Skive
16.12BallerupBAK Julestævne
13.12RønneViking 1000m Juleløb
11.12OdenseOdense Ministævne 1
10.12Aarhus Juleløbet
9.12RandersStangspring med musik
2.12HerlevVinterVægt
2‐3.12RandersJulegavejagten