Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Helsingborg SWE: Öresundsspelen 8‐10.7.2022
Hedens IP

M 100 m    
10.7. Vind: +4.2

Finale A

Finale
10.7.Vind: +4.2
1
Alex Apelgrim
Alex Apelgrim ('04)
SWE10.50 w
  
 
2
Omar Chaaban
Omar Chaaban 
SWE10.74 w
  
 
3
Zacharias Parmatow
Zacharias Parmatow ('03)
SWE10.75 w
  
 
4
Oliver Tollefsen
Oliver Tollefsen ('04)
NOR10.99 w
  
 
5
Moltas Strömberg
Moltas Strömberg ('03)
SWE11.34 w
  
 
6
Elias Hedner
Elias Hedner ('02)
SWE11.53 w
  
 
Indledende heats10.7.
Indledende 1
10.7. Vind: +2.3
10.7.Vind: +2.3
1
Omar Chaaban
Omar Chaaban 
SWE10.92 w
q
  
 
2
Moltas Strömberg
Moltas Strömberg ('03)
SWE11.19 w
q
  
 
3
Elias Hedner
Elias Hedner ('02)
SWE11.59 w
q
  
 
4
Lucas Cristea
Lucas Cristea ('93)
SWE12.16 w
  
 
Indledende 2
10.7. Vind: +3.3
10.7.Vind: +3.3
1
Alex Apelgrim
Alex Apelgrim ('04)
SWE10.58 w
q
  
 
2
Zacharias Parmatow
Zacharias Parmatow ('03)
SWE10.88 w
q
  
 
3
Oliver Tollefsen
Oliver Tollefsen ('04)
NOR10.96 w
q
  
 
4
Marcus Blixt
Marcus Blixt ('02)
SWE11.45 w
q
  
 
5
Levi Schulz
Levi Schulz ('02)
GER12.11 w
q
  
 
M 200 m    
9.7. Vind: +1.5

Finale A

Finale
9.7.Vind: +1.5
1
Alex Apelgrim
Alex Apelgrim ('04)
SWE21.72
  
 
2
Omar Chaaban
Omar Chaaban 
SWE22.00
  
 SB
3Nick Ekelund-ArenanderNick Ekelund-Arenander ('89)SWE22.05
  
 SB
4
Oliver Tollefsen
Oliver Tollefsen ('04)
NOR22.06
  
 PB
5
Jacob Thelander
Jacob Thelander ('03)
SWE22.12
  
 PB
6
Elias Wennolf
Elias Wennolf ('03)
SWE22.85
  
 
7
Jonathan Appel
Jonathan Appel ('04)
SWE23.19
  
 PB
Finale B
9.7. Vind: +3.4
9.7.Vind: +3.4
1
Albin Hagstedt
Albin Hagstedt ('04)
SWE23.56 w
  
 
2
Erik Johansson
Erik Johansson ('94)
SWE23.63 w
  
 
3
Christian Borg
Christian Borg ('80)
SWE24.88 w
  
 
4
Levi Schulz
Levi Schulz ('02)
GER25.60 w
  
 
5
Lucas Cristea
Lucas Cristea ('93)
SWE25.63 w
  
 
6
Karl Dannestam
Karl Dannestam ('80)
SWE26.07 w
  
 
M 400 m    
10.7.

Finale A

Finale
10.7.
1Nick Ekelund-ArenanderNick Ekelund-Arenander ('89)SWE48.35
  
 
2Thomas Jersild OlsenThomas Jersild Olsen ('01)DEN52.10
  
 
3
Christian Borg
Christian Borg ('80)
SWE56.04
  
 
M 800 m    
8.7.

Finale A

Finale
8.7.
1Yusuf AlinYusuf Alin ('95)DEN1:55.71
  
 SB
2
Jakob Zäll
Jakob Zäll ('01)
SWE1:55.81
  
 
3
Theo Hellberg
Theo Hellberg ('04)
SWE1:57.35
  
 
4
Michael Hansson
Michael Hansson ('96)
SWE1:57.77
  
 
5
Albin Öberg
Albin Öberg ('04)
SWE1:59.20
  
 PB
6
Henrik Petersson
Henrik Petersson ('93)
SWE1:59.80
  
 SB
7
Vilmer Andersson
Vilmer Andersson ('04)
SWE2:00.38
  
 
Finale B
8.7.
8.7.
1
Kristoffer Karlsson
Kristoffer Karlsson ('92)
SWE2:05.26
  
 
2
Joar Franck
Joar Franck ('05)
SWE2:06.32
  
 
3
Daniel Lundborg
Daniel Lundborg ('97)
SWE2:06.82
  
 
4
Axel Månsson
Axel Månsson ('04)
SWE2:06.87
  
 
5
Sebastian Fannon
Sebastian Fannon ('75)
SWE2:16.61
  
 PB
6
Fredrik Krantz
Fredrik Krantz ('80)
SWE2:18.80
  
 
7
Fredrik Engel
Fredrik Engel ('74)
SWE2:25.05
  
 SB
M 1500 m    
9.7.

Finale A

Finale
9.7.
1
Erik Albin
Erik Albin ('02)
SWE4:15.04
  
 SB
2
Ahmed Hamid
Ahmed Hamid ('86)
SWE4:25.09
  
 SB
3
Felix Johnsson
Felix Johnsson ('06)
SWE4:26.36
  P17 1
 PB
4
Albin Lago
Albin Lago ('03)
SWE4:37.77
  
 SB
5
Sebastian Fannon
Sebastian Fannon ('75)
SWE4:41.26
  
 
6
Oscar Hajny-Landgren
Oscar Hajny-Landgren ('05)
SWE4:42.01
  P17 2
 PB
7
Simon Persson
Simon Persson ('05)
SWE4:47.84
  P17 3
 PB
8
Max Matschke
Max Matschke ('05)
GER4:51.72
  P17 4
 PB
9
Benjamin Albertsson
Benjamin Albertsson ('91)
SWE4:54.36
  
 PB
10
Markus Berthilsson
Markus Berthilsson ('97)
SWE5:14.09
  
 SB
11
Magnus Lundberg
Magnus Lundberg ('78)
SWE5:14.56
  
 SB
M 5000 m    
8.7.

Finale A

Finale
8.7.
1
Johan Gustafsson
Johan Gustafsson ('87)
SWE15:22.26
  
 SB
2
Ahmed Hamid
Ahmed Hamid ('86)
SWE15:26.26
  
 PB
3Peter Hærvig RønningPeter Hærvig Rønning ('91)DEN15:27.92
  
 SB
4
Markus Candell
Markus Candell ('87)
SWE16:12.87
  
 PB
5
Neil Lowrie
Neil Lowrie ('77)
GBR16:51.72
  
 SB
6
Erik Cederquist
Erik Cederquist ('92)
SWE17:00.45
  
 SB
7
Henri Murto
Henri Murto ('03)
SWE17:17.03
  
 PB
8
Bo-Göran Nilensjö
Bo-Göran Nilensjö ('63)
SWE18:15.81
  
 
9
Christian Daanen
Christian Daanen ('59)
SWE20:54.96
  
 SB
M 110 m hæk    
9.7. Vind: +1.6

Finale A

Finale
9.7.Vind: +1.6
1
Petter Gustafsson
Petter Gustafsson ('94)
SWE14.66
  
 
2
Max Rosquist-Larsson
Max Rosquist-Larsson ('01)
SWE15.52
  
 
3
Marcus Blixt
Marcus Blixt ('02)
SWE15.86
  
 PB
4
Jacob Lenz
Jacob Lenz ('99)
SWE16.49
  
 
M 110 m hæk extra    
9.7. Vind: +2.8

Finale A

Finale
9.7.Vind: +2.8
1
Petter Gustafsson
Petter Gustafsson ('94)
SWE14.45 w
  
 
2
Max Rosquist-Larsson
Max Rosquist-Larsson ('01)
SWE15.32 w
  
 
3
Marcus Blixt
Marcus Blixt ('02)
SWE15.67 w
  
 
4
Jacob Lenz
Jacob Lenz ('99)
SWE17.10 w
  
 
M Stangspring    
9.7.

Finale A

Finale
9.7.
1
Emil Carlsson
Emil Carlsson ('02)
SWE4.64
  
 
 
4.64
  O
4.81
XXX
      
1
Felix Steene
Felix Steene ('04)
SWE4.64
  
 
 
4.47
  O
4.64
  O
5.10
XXX
     
3Nikolaj GravesNikolaj Graves ('98)DEN4.64
  
 
 
4.47
  O
4.64
 XO
4.81
XXX
     
Teodor Borgius
Teodor Borgius ('03)
SWE NH
  
 
 
4.64
XXX
       
Akilles Teglbjaerg
Akilles Teglbjaerg ('06)
SWE NH
  
 
 
3.90
XXX
       
M Længdespring    
10.7.

Finale A

Finale
10.7.
1
Hugo Olsson
Hugo Olsson ('02)
SWE6.24 w
+4.2
  
 
 
4.58
 3.5
6.24
 4.2
  X  –  –  –  
2
Levi Schulz
Levi Schulz ('02)
GER5.87 w
+3.4
  
 
 
5.40
 2.3
5.52
 2.4
5.83
 4.2
  X5.87
 3.4
5.85
 3.7
  
M Trespring    
9.7.

Finale A

Finale
9.7.
1
Eric Hallquist
Eric Hallquist ('96)
SWE13.71 w
+4.3
  
 
 
  X13.68
 2.2
13.48
 3.7
13.71
 4.3
13.15
 1.7
   
2
Levi Schulz
Levi Schulz ('02)
GER13.07 w
+2.5
  
 
 
  X  X12.82
 4.6
  X  X13.07
 2.5
  
3
Joakim Hald
Joakim Hald ('96)
SWE11.30 w
+3.5
  
 
 
11.08
 2.1
10.98
 2.8
11.30
 3.5
11.21
 2.0
11.04
 2.3
10.77
 2.2
  
M Kuglestød 7.26 kg    
10.7.

Finale A

Finale
10.7.
1
Leo Frid Göransson
Leo Frid Göransson ('02)
SWE14.64
  
 
 
14.1813.3014.1814.6414.4414.20  
M Spydkast 800 gram    
9.7.

Finale A

Finale
9.7.
1
Alexander Ottosson
Alexander Ottosson ('87)
SWE63.91
  
 
 
  X  X60.2061.9563.91  X  
2
Hampus Nordstedt Kjell
Hampus Nordstedt Kjell 
SWE47.28
  
 
 
44.3642.7844.0044.3247.2846.46  
K 100 m    
10.7. Vind: +2.9

Finale A

Finale
10.7.Vind: +2.9
1
Julia Henriksson
Julia Henriksson 
SWE11.44 w
  
 
2
Wilma Svenson
Wilma Svenson ('03)
SWE11.86 w
  
 
3
Ida Staafgård
Ida Staafgård ('03)
SWE11.88 w
  
 
4
Emilia Franzén
Emilia Franzén ('04)
SWE12.00 w
  
 
5Zarah BuchwaldZarah Buchwald ('95)DEN12.29 w
  
 
6
Anna Bergdén
Anna Bergdén ('05)
SWE12.47 w
  
 
7
Izabella Olofsson
Izabella Olofsson ('05)
SWE12.51 w
  
 
Indledende heats10.7.
Indledende 1
10.7. Vind: +3.0
10.7.Vind: +3.0
1
Julia Henriksson
Julia Henriksson 
SWE11.41 w
q
  
 
2
Wilma Svenson
Wilma Svenson ('03)
SWE11.98 w
q
  
 
3
Emilia Franzén
Emilia Franzén ('04)
SWE12.01 w
q
  
 
4
Erika Wärff
Erika Wärff 
SWE12.40 w
q
  
 
5
Linnéa Agefjäll
Linnéa Agefjäll ('97)
SWE12.75 w
  
 
6
Emelie Nyman Wänseth
Emelie Nyman Wänseth ('98)
SWE12.93 w
  
 
7
Alva Bengtsson
Alva Bengtsson ('01)
SWE13.02 w
  
 
Indledende 2
10.7. Vind: +2.9
10.7.Vind: +2.9
1
Ida Staafgård
Ida Staafgård ('03)
SWE11.91 w
q
  
 
2Zarah BuchwaldZarah Buchwald ('95)DEN12.20 w
q
  
 
3
Anna Bergdén
Anna Bergdén ('05)
SWE12.34 w
q
  
 
4
Izabella Olofsson
Izabella Olofsson ('05)
SWE12.54 w
q
  
 
5
Jonna Lindéen
Jonna Lindéen ('96)
SWE12.65 w
  
 
6
Linda Åkerman
Linda Åkerman ('71)
SWE14.40 w
  
 
K 200 m    
9.7. Vind: +2.3

Finale A

Finale
9.7.Vind: +2.3
1
Julia Henriksson
Julia Henriksson 
SWE23.65 w
  
 
2
Josefin Nilsson
Josefin Nilsson ('94)
SWE24.30 w
  
 
3
Emelie Rantzow
Emelie Rantzow ('98)
SWE24.46 w
  
 
4
Ida Staafgård
Ida Staafgård ('03)
SWE24.52 w
  
 
5
Michelle De Silva
Michelle De Silva ('99)
SWE25.16 w
  
 
Finale B
9.7. Vind: +2.8
9.7.Vind: +2.8
1
Josephine Risberg Thoor
Josephine Risberg Thoor ('95)
SWE24.86 w
  
 
2
Juni Palm
Juni Palm ('04)
SWE25.88 w
  
 
3
Linnéa Agefjäll
Linnéa Agefjäll ('97)
SWE27.27 w
  
 
4
Marie Hansson
Marie Hansson ('80)
SWE28.54 w
  
 
5
Linda Åkerman
Linda Åkerman ('71)
SWE29.81 w
  
 
K 400 m    
10.7.

Finale A

Finale
10.7.
1
Moa Granat
Moa Granat ('04)
SWE56.50
  
 SB
2
Josephine Risberg Thoor
Josephine Risberg Thoor ('95)
SWE58.33
  
 
3Louise JørgensenLouise Jørgensen ('91)DEN58.58
  
 
4
Erika Wärff
Erika Wärff 
SWE59.50
  
 SB
5
Lily Bosemark
Lily Bosemark ('06)
SWE1:01.33
  
 
Finale B
10.7.
10.7.
1
Sara Liljegren
Sara Liljegren ('81)
SWE1:00.85
  
 SB
2
Felicia Ascard
Felicia Ascard ('96)
SWE1:02.13
  
 SB
3
Emelie Lundin
Emelie Lundin ('90)
SWE1:13.24
  
 PB
4
Anneli Lundblom
Anneli Lundblom ('79)
SWE1:21.28
  
 
K 800 m    
8.7.

Finale A

Finale
8.7.
1
Sara Liljegren
Sara Liljegren ('81)
SWE2:13.89
  
 
2
Emilia Mandl
Emilia Mandl ('04)
SWE2:15.58
  
 PB
3
Lily Bosemark
Lily Bosemark ('06)
SWE2:16.78
  
 PB
4
Hanna Joabsson
Hanna Joabsson ('04)
SWE2:17.22
  
 PB
K 1500 m    
9.7.

Finale A

Finale
9.7.
1
Johanna Hofvendahl
Johanna Hofvendahl ('04)
SWE4:49.85
  
 SB
2
Annelie Blomquist
Annelie Blomquist ('92)
SWE4:52.60
  
 PB
3
Beatrice Ask
Beatrice Ask ('05)
SWE4:54.77
  
 PB
4Katharina ZobelKatharina Zobel ('07)DEN4:56.18
  
 SB
5
Tilde Adolfsson
Tilde Adolfsson ('05)
SWE5:01.53
  
 
K 3000 m    
8.7.

Finale A

Finale
8.7.
1
Johanna Hofvendahl
Johanna Hofvendahl ('04)
SWE10:25.64
  
 SB
2
Annelie Blomquist
Annelie Blomquist ('92)
SWE10:46.02
  
 PB
3
Maja Malm
Maja Malm ('04)
SWE11:46.33
  
 PB
K 100 m hæk 84.0 cm    
9.7. Vind: +3.2

Finale A

Finale
9.7.Vind: +3.2
1
Elin Lindeblad
Elin Lindeblad ('95)
SWE13.63 w
  
 
2
Johanna Carlsson
Johanna Carlsson ('94)
SWE14.01 w
  
 
3
Moa Granat
Moa Granat ('04)
SWE14.05 w
  
 
4
Jonna Lindéen
Jonna Lindéen ('96)
SWE14.05 w
  
 
5
Kajsa Rooth
Kajsa Rooth ('03)
NOR14.32 w
  
 
K 100 m hæk 84.0 cm extra    
9.7. Vind: +2.8

Finale A

Finale
9.7.Vind: +2.8
1
Johanna Carlsson
Johanna Carlsson ('94)
SWE14.13 w
  
 
2
Moa Granat
Moa Granat ('04)
SWE14.14 w
  
 
3
Kajsa Rooth
Kajsa Rooth ('03)
NOR14.24 w
  
 
4
Tilda Lilja
Tilda Lilja ('03)
SWE16.26 w
  
 
Elin Molinder
Elin Molinder ('04)
SWE DNFw
  
 
K 400 m hæk    
8.7.

Finale A

Finale
8.7.
1
Tilde Bjerager
Tilde Bjerager ('04)
SWE1:02.38
  
 PB
2
Elin Joabsson
Elin Joabsson ('04)
SWE1:02.61
  
 
3
Emelie Öberg
Emelie Öberg ('97)
SWE1:05.09
  
 
4
Felicia Ascard
Felicia Ascard ('96)
SWE1:05.91
  
 
5
Frida Hansson
Frida Hansson ('97)
SWE1:09.56
  
 
6
Anna-Lena Falknell
Anna-Lena Falknell ('78)
SWE1:21.04
  
 SB
K Højdespring    
10.7.

Finale A

Finale
10.7.
1
Emelie Nyman Wänseth
Emelie Nyman Wänseth ('98)
SWE1.69
  
 =SB
 
1.61
 XO
1.65
  O
1.69 =SB
XXO
1.72
XXX
    
2
Linda Skantze
Linda Skantze ('95)
SWE1.65
  
 
 
1.65
XXO
1.69
XXX
      
3
Karin Boestad
Karin Boestad ('99)
SWE1.61
  
 
 
1.56
XXO
1.61
 XO
1.65
XXX
     
K Stangspring    
9.7.

Finale A

Finale
9.7.
1
Gabriella Jönsson
Gabriella Jönsson ('01)
SWE4.07
  
 
 
3.73
 XO
3.87
  O
3.97
XPP
4.07
  O
4.32
XXX
   
2
Sara Winberg
Sara Winberg ('04)
SWE3.87
  
 
 
3.58
 XO
3.73
  O
3.87
  O
3.97
XXX
    
3
Linnea Jönsson
Linnea Jönsson ('99)
SWE3.87
  
 
 
3.73
  O
3.87
 XO
3.97
XXX
     
4
Leonie Mörstam
Leonie Mörstam ('06)
SWE3.58
  
 PB
 
3.07
  O
3.26
  O
3.43
 XO
3.58 PB
  O
3.73
XXX
   
5
Ida Jexe Ek
Ida Jexe Ek ('04)
SWE3.43
  
 
 
3.26
XXO
3.43
 XO
3.58
XXX
     
6Anne Sofie Hyldtoft OlsenAnne Sofie Hyldtoft Olsen ('94)DEN3.43
  
 
 
3.26
  O
3.43
XXO
3.58
XXX
     
7
Elsa Skager
Elsa Skager ('08)
SWE2.86
  
 
 
2.86
  O
3.07
XXX
      
7
Ebba Holmén
Ebba Holmén ('08)
SWE2.86
  
 
 
2.86
  O
3.07
XXX
      
K Stangspring extra    
10.7.

Finale A

Finale
10.7.
1
Gabriella Jönsson
Gabriella Jönsson ('01)
SWE4.10
  
 
 
3.85
  O
4.10
XXO
4.32
XXX
     
2
Linnea Jönsson
Linnea Jönsson ('99)
SWE4.00
  
 
 
3.70
  O
3.85
  O
4.00
  O
4.10
XXP
    
3
Jenny Rosén
Jenny Rosén ('72)
SWE2.94
  
NR50 SB
 
2.62 SB
  O
2.78 SB
  O
2.94 SB
XXO
3.10
XXX
    
K Længdespring    
10.7.

Finale A

Finale
10.7.
1
Ida Nilsson
Ida Nilsson ('98)
SWE5.73 w
+2.5
  
 
 
5.59
 1.9
  X5.67
 3.7
5.72
 3.4
  X5.73
 2.5
  
2
Judith Wagersten
Judith Wagersten ('98)
SWE5.28 w
+2.5
  
 
 
  X  X  X  X5.23
 4.3
5.28
 2.5
  
3
Maja Pettersson
Maja Pettersson ('02)
SWE5.18
+1.5
  
 
 
4.95
 3.4
5.01
 2.4
5.18
 1.5
3.49
 2.8
5.02
 2.2
  –  
4
Cornelia Helgesson
Cornelia Helgesson ('02)
SWE4.94 w
+5.0
  
 
 
4.94
 5.0
  X4.72
 5.1
  X  X4.78 SB
 1.9
  
K Trespring     
9.7.

Finale A

Finale
9.7.
1
Emelie Nyman Wänseth
Emelie Nyman Wänseth ('98)
SWE13.15 w
+2.6
  
 
 
13.03
 3.2
  X  –13.15
 2.6
13.09
 2.5
13.15
 2.5
  
2
Judith Wagersten
Judith Wagersten ('98)
SWE10.80 w
+2.1
  
 
 
  X10.72
 4.2
10.75
 1.4
10.67
 3.0
10.80
 2.1
10.79
 3.3
  
3
Sofia Ensberg
Sofia Ensberg ('02)
SWE10.48 w
+3.4
  
 
 
10.32
 2.9
10.39
 4.4
9.67
 3.1
10.48
 3.4
9.99
 2.6
10.48
 2.8
  
K Kuglestød 4.0 kg    
10.7.

Finale A

Finale
10.7.
1
Frida Åkerström
Frida Åkerström ('90)
SWE16.37
  
 
 
16.37  X  X  X  X  X  
2
Erika Wärff
Erika Wärff 
SWE12.86
  
 
 
12.3911.6612.8612.6712.6412.54  
3
Maria Nilsson
Maria Nilsson ('95)
SWE12.60
  
 
 
11.9311.0512.4612.0812.3312.60  
4
Elisabeth Thon Rosvold
Elisabeth Thon Rosvold ('02)
NOR12.43
  
 
 
  X12.43  X  X  –  –  
5
Karolina Wamsler
Karolina Wamsler ('98)
SWE11.38
  
 
 
11.1411.2811.0011.35  X11.38  
6
Linda Åkerman
Linda Åkerman ('71)
SWE8.32
  
 
 
8.32  X  X  X8.21  X  
K Diskoskast 1.0 kg    
10.7.

Finale A

Finale
10.7.
1
Daniella Persson
Daniella Persson 
SWE56.32
  
 PB
 
  X50.50  X56.32 PB50.7052.66  
2
Frida Åkerström
Frida Åkerström ('90)
SWE51.70
  
 SB
 
  X47.6844.6148.1051.70 SB48.04  
3
Elisabeth Thon Rosvold
Elisabeth Thon Rosvold ('02)
NOR51.37
  
 
 
  X47.1751.3750.60  X  X  
4
Jennifer Rudberg
Jennifer Rudberg ('98)
SWE51.32
  
 
 
47.7751.32  X50.6349.24  X  
5
Ella Andersson
Ella Andersson 
SWE45.42
  
 
 
44.29  X44.90  X45.4243.70  
6
Elin Rubin
Elin Rubin ('95)
SWE44.28
  
 SB
 
  X42.5344.26 SB43.64  X44.28 SB  
7
Levina Ringdahl
Levina Ringdahl ('04)
SWE39.26
  
 
 
36.9234.9037.5037.1234.6539.26  
8
Karolina Wamsler
Karolina Wamsler ('98)
SWE37.75
  
 
 
  X37.75  X  X  X  X  
9
Ronja Rickardsson
Ronja Rickardsson ('05)
SWE30.85
  
 
 
30.8529.2928.91     
10
Linda Åkerman
Linda Åkerman ('71)
SWE21.32
  
 
 
21.32  X  X     
Maria Nilsson
Maria Nilsson ('95)
SWE NM
  
 
 
  X  X  X     
K Hammerkast 4.0 kg    
8.7.

Finale A

Finale
8.7.
1
Rebecka Hallerth
Rebecka Hallerth ('96)
SWE62.36
  
 
 
  X60.02  X60.8561.2162.36  
2
Thea Löfman
Thea Löfman ('03)
SWE59.75
  
 
 
57.8458.7358.7856.6059.75  X  
3Liv NedergaardLiv Nedergaard ('02)DEN58.89
  
 
 
  X58.7158.89  X57.03  X  
4
Emma Palmgren
Emma Palmgren ('01)
SWE55.04
  
 
 
52.7652.3654.7355.0454.29  X  
5
Linda Hedlund
Linda Hedlund ('04)
SWE48.58
  
 PB
 
46.7344.90  X  X48.58 PB45.39  
6
Tilde Grönwall
Tilde Grönwall ('04)
SWE45.93
  
 
 
45.5145.9344.31  X45.93  X  
7
Hanna Grönwall
Hanna Grönwall ('99)
SWE44.22
  
 
 
  X43.6743.9244.22  X  X  
8
Elin Rydqvist
Elin Rydqvist ('04)
SWE42.53
  
 
 
38.5841.38  X  X40.8442.53  
9
Saga Redestam
Saga Redestam ('04)
SWE37.83
  
 
 
37.83  X  X     
10
Matilda Karlsson
Matilda Karlsson ('04)
SWE36.93
  
 
 
  X36.6836.93     
K Spydkast 600 gram    
9.7.

Finale A

Finale
9.7.
1Liv CantbyLiv Cantby ('99)DEN44.76
  
 
 
  X44.7642.93  X  –  X  
2
Amanda Nilsson
Amanda Nilsson ('99)
SWE42.13
  
 
 
39.52  X  X42.06  X42.13  
3
Emelie Nyman Wänseth
Emelie Nyman Wänseth ('98)
SWE40.03
  
 
 
40.0339.29  X  X36.27  X  
4
Malin Fröier
Malin Fröier ('81)
SWE32.51
  
 
 
31.0030.3730.5832.51  X31.56  
5
Natalie Claesson
Natalie Claesson ('92)
SWE30.45
  
 SB
 
28.6727.4829.1430.45 SB28.7829.04  
D19 100 m    
10.7. Vind: +5.4

Finale A

Finale
10.7.Vind: +5.4
1
Elias Wennolf
Elias Wennolf ('03)
SWE11.37 w
  
 
2
Johan Frithiofsson
Johan Frithiofsson ('03)
SWE11.88 w
  
 
D19 400 m    
10.7.

Finale A

Finale
10.7.
1
Albin Hagstedt
Albin Hagstedt ('04)
SWE52.87
  
 
2
Nils Ekström
Nils Ekström ('03)
SWE54.39
  
 SB
3
Jonathan Appel
Jonathan Appel ('04)
SWE54.50
  
 
D19 110 m hæk 99.1 cm    
9.7. Vind: +3.9

Finale A

Finale
9.7.Vind: +3.9
1
Arvid Wändesjö
Arvid Wändesjö ('03)
SWE13.99 w
  
 
2
Edvin Assarsson
Edvin Assarsson ('04)
SWE14.00 w
  
 
3
Jacob Thelander
Jacob Thelander ('03)
SWE14.50 w
  
 
D19 Længdespring    
10.7.

Finale A

Finale
10.7.
1
Moltas Strömberg
Moltas Strömberg ('03)
SWE6.44 w
+4.1
  
 
 
  X6.35
 3.2
6.44
 4.1
  X5.68
 4.0
  X  
D19 Kuglestød 6.0 kg    
10.7.

Finale A

Finale
10.7.
1
Leo Zikovic
Leo Zikovic ('04)
SWE18.71
  
 
 
  X18.7118.24  X17.7317.53  
D19 Diskoskast 1.75 kg    
10.7.

Finale A

Finale
10.7.
1
Teo Paganus
Teo Paganus ('03)
SWE52.55
  
 PB
 
51.10  X44.6752.55 PB48.3351.08  
2
Hannes Petersson
Hannes Petersson ('04)
SWE31.17
  
 PB
 
27.33 PB  X31.17 PB  X30.70  X  
P19 100 m    
10.7. Vind: +1.6

Finale A

Finale
10.7.Vind: +1.6
1
Tilda Lilja
Tilda Lilja ('03)
SWE12.71
  
 PB
2
Elin Molinder
Elin Molinder ('04)
SWE12.79
  
 
3
Sissel Eliasson
Sissel Eliasson ('04)
SWE12.90
  
 SB
4
Dilek Özgür
Dilek Özgür ('03)
SWE13.41
  
 PB
5
Jule Fürer
Jule Fürer ('04)
GER14.41
  
 PB
6
Ella Karmborg
Ella Karmborg ('04)
SWE14.98
  
 PB
P19 100 m extra    
10.7. Vind: +4.0

Finale A

Finale
10.7.Vind: +4.0
1
Tilda Lilja
Tilda Lilja ('03)
SWE12.55 w
  
 
2
Elin Molinder
Elin Molinder ('04)
SWE12.58 w
  
 
3
Sissel Eliasson
Sissel Eliasson ('04)
SWE12.69 w
  
 
4
Ella Karmborg
Ella Karmborg ('04)
SWE15.01 w
  
 
P19 200 m    
9.7. Vind: +0.7

Finale A

Finale
9.7.Vind: +0.7
1
Wilma Svenson
Wilma Svenson ('03)
SWE24.72
  
 
2
Emilia Franzén
Emilia Franzén ('04)
SWE25.01
  
 
3
Angelina Hooks
Angelina Hooks ('04)
SWE26.89
  
 
4
Sissel Eliasson
Sissel Eliasson ('04)
SWE26.96
  
 SB
5
Sofia Köllerström
Sofia Köllerström ('04)
SWE28.20
  
 PB
P19 400 m    
10.7.

Finale A

Finale
10.7.
1
Magda Karlsson
Magda Karlsson ('04)
SWE1:02.89
  
 SB
2
Olivia Hansén
Olivia Hansén ('06)
SWE1:03.36
  F17 1
 
3
Emma Löfkvist
Emma Löfkvist ('05)
SWE1:04.45
  F17 2
 PB
4
Karolina Nivenius
Karolina Nivenius ('05)
SWE1:07.45
  F17 3
 PB
5
Agnes Olsson
Agnes Olsson ('05)
SWE1:11.83
  F17 4
 SB
P19 100 m hæk 84.0 cm    
9.7. Vind: +2.9

Finale A

Finale
9.7.Vind: +2.9
1
Tilda Lilja
Tilda Lilja ('03)
SWE15.63 w
  
 
2
Elin Molinder
Elin Molinder ('04)
SWE17.27 w
  
 
P19 Højdespring    
10.7.

Finale A

Finale
10.7.
1
Elsa Wållgren
Elsa Wållgren ('04)
SWE1.61
  
 
 
1.46
 XO
1.51
  O
1.56
  O
1.61
XXO
1.65
XXX
   
2
Matilda Åkerman
Matilda Åkerman ('04)
SWE1.46
  
 
 
1.46
  O
1.51
XXX
      
2
Hanna Dahlin
Hanna Dahlin ('04)
SWE1.46
  
 
 
1.46
  O
1.51
XXX
      
2
Johanna Persson
Johanna Persson ('03)
SWE1.46
  
 
 
1.46
  O
1.51
XXX
      
2
Olivia Andersson
Olivia Andersson ('07)
SWE1.46
  
 
 
1.46
  O
1.51
XXX
      
P19 Længdespring    
10.7.

Finale A

Finale
10.7.
1
Ida Jexe Ek
Ida Jexe Ek ('04)
SWE5.83
+0.3
  
 SB
 
5.59
 2.5
5.80
 2.6
5.74
 3.7
5.63 SB
 2.0
  X5.83 SB
 0.3
  
2
Sydney Karström
Sydney Karström ('04)
SWE5.36 w
+3.9
  
 
 
4.97
 2.5
5.36
 3.9
3.24
 4.1
  X  X5.18
 0.4
  
3
Matilda Åkerman
Matilda Åkerman ('04)
SWE5.24 w
+2.5
  
 
 
  X5.02
 2.3
5.24
 2.5
  X  X4.72
 1.5
  
4
Dilek Özgür
Dilek Özgür ('03)
SWE5.15 w
+3.1
  
 
 
4.87
 2.1
4.69
 0.8
5.15
 3.1
5.01
 2.9
4.98
 2.9
  X  
5
Tilda Persson
Tilda Persson ('04)
SWE4.72
+1.8
  
 
 
  X  X4.68
 1.7
  X4.69
 2.9
4.72
 1.8
  
6
Jule Fürer
Jule Fürer ('04)
GER4.16
+1.9
  
 PB
 
4.16 PB
 1.9
  X4.10
 3.7
  X  X3.68
 1.9
  
7
Lea Sophie Altmann
Lea Sophie Altmann ('06)
GER3.90 w
+3.7
  
 
 
  X3.90
 3.7
  –     
P19 Trespring     
9.7.

Finale A

Finale
9.7.
1
Elin Joabsson
Elin Joabsson ('04)
SWE11.44 w
+2.6
  
 
 
11.17
 2.2
11.44
 2.6
  X  X  X  X  
2
Matilda Åkerman
Matilda Åkerman ('04)
SWE10.82 w
+2.5
  
 
 
10.22
 1.0
10.31
 3.6
  X  X10.82
 2.5
  X  
P19 Kuglestød 4.0 kg    
10.7.

Finale A

Finale
10.7.
1
Elsa Wållgren
Elsa Wållgren ('04)
SWE11.42
  
 
 
11.14  X11.4211.23  X10.92  
2
Sydney Karström
Sydney Karström ('04)
SWE10.08
  
 
 
  X10.089.909.9510.03  X  
3
Majken Nilsson
Majken Nilsson ('06)
SWE10.02
  
 PB
 
  X9.01 PB9.50 PB9.138.9810.02 PB  
4
Levina Ringdahl
Levina Ringdahl ('04)
SWE9.90
  
 
 
9.119.69  X  X9.909.88  
P19 Diskoskast 1.0 kg    
9.7.

Finale A

Finale
9.7.
1
Johanna Emanuelsson
Johanna Emanuelsson ('03)
SWE42.22
  
 SB
 
  X40.33  X  X42.22 SB  X  
2
Levina Ringdahl
Levina Ringdahl ('04)
SWE40.18
  
 PB
 
38.6737.4140.18 PB36.43  X34.11  
3
Saga Redestam
Saga Redestam ('04)
SWE27.22
  
 
 
25.22  X  X  X  X27.22  
P19 Spydkast 600 gram    
9.7.

Finale A

Finale
9.7.
1
Misa Widetoft
Misa Widetoft ('07)
SWE26.33
  
 
 
24.82  X22.2726.3323.04  X  
D17 100 m    
10.7. Vind: +3.3

Finale A

Finale
10.7.Vind: +3.3
1
Albin Edin
Albin Edin ('06)
SWE10.84 w
  
 
2
Samuel Jönsson
Samuel Jönsson ('06)
SWE11.03 w
  
 
3
Gabriel Darin
Gabriel Darin ('05)
SWE11.15 w
  
 
4
Simon Grahn
Simon Grahn ('06)
SWE11.16 w
  
 
5
Akilles Teglbjaerg
Akilles Teglbjaerg ('06)
SWE11.17 w
  
 
6
Kalel Mudingay
Kalel Mudingay ('06)
SWE11.29 w
  
 
7
Luca Falk
Luca Falk ('05)
GER11.30 w
  
 
8
William Lindqvist
William Lindqvist ('05)
SWE11.35 w
  
 
Indledende heats10.7.
Indledende 1
10.7. Vind: +2.2
10.7.Vind: +2.2
1
Simon Grahn
Simon Grahn ('06)
SWE11.18 w
q
  
 
2
Samuel Jönsson
Samuel Jönsson ('06)
SWE11.20 w
q
  
 
3
Gabriel Darin
Gabriel Darin ('05)
SWE11.23 w
q
  
 
4
Kalel Mudingay
Kalel Mudingay ('06)
SWE11.33 w
q
  
 
5
Hannes Lukkari
Hannes Lukkari ('06)
SWE11.53 w
  
 
6
Moritz Storp
Moritz Storp ('06)
GER12.06 w
  
 
7
Elias Toth
Elias Toth ('05)
SWE12.41 w
  
 
8
Malte Kroog
Malte Kroog ('05)
GER12.81 w
  
 
Indledende 2
10.7. Vind: +3.2
10.7.Vind: +3.2
1
Albin Edin
Albin Edin ('06)
SWE10.92 w
q
  
 
2
Akilles Teglbjaerg
Akilles Teglbjaerg ('06)
SWE11.14 w
q
  
 
3
William Lindqvist
William Lindqvist ('05)
SWE11.25 w
q
  
 
4
Luca Falk
Luca Falk ('05)
GER11.34 w
q
  
 
5
Albin Örnborg
Albin Örnborg ('06)
SWE11.75 w
  
 
6
Adam Greszkiewicz
Adam Greszkiewicz ('06)
SWE11.82 w
  
 
7
Jacob Carlsson
Jacob Carlsson ('05)
SWE12.03 w
  
 
D17 200 m    
9.7. Vind: +0.5

Finale A

Finale
9.7.Vind: +0.5
1
William Brändeborn
William Brändeborn ('05)
SWE22.60
  
 PB
2
William Lindqvist
William Lindqvist ('05)
SWE22.78
  
 
3
Albin Edin
Albin Edin ('06)
SWE22.96
  
 
4
Simon Grahn
Simon Grahn ('06)
SWE23.60
  
 
5
Luca Falk
Luca Falk ('05)
GER24.10
  
 PB
6
Noel Krantz
Noel Krantz ('05)
SWE24.51
  
 
7
Nino Kusljic
Nino Kusljic ('08)
SWE24.69
  
 
8
Adam Greszkiewicz
Adam Greszkiewicz ('06)
SWE25.40
  
 
Finale B
9.7. Vind: +2.2
9.7.Vind: +2.2
1
Hannes Lukkari
Hannes Lukkari ('06)
SWE25.07 w
  
 
2
Wilmer Ahlberg
Wilmer Ahlberg ('08)
SWE25.13 w
  
 
3
Jacob Carlsson
Jacob Carlsson ('05)
SWE25.27 w
  
 
4
Wyneken Dükert
Wyneken Dükert ('05)
GER25.43 w
  
 
5
Konrad Mölstad Katsler
Konrad Mölstad Katsler ('06)
SWE25.55 w
  
 
6
Alfons Ekerot
Alfons Ekerot ('06)
SWE25.56 w
  
 
7
Elias Toth
Elias Toth ('05)
SWE25.92 w
  
 
8
Gustav Malmkvist
Gustav Malmkvist ('06)
SWE26.03 w
  
 
D17 400 m    
10.7.

Finale A

Finale
10.7.
1
Jack Forsberg
Jack Forsberg ('06)
SWE55.53
  
 
2
August Humeur
August Humeur ('06)
SWE56.92
  
 PB
3
Max Matschke
Max Matschke ('05)
GER58.31
  
 PB
4
Karl Fridolf
Karl Fridolf ('06)
SWE59.23
  
 
D17 800 m    
8.7.

Finale A

Finale
8.7.
1
Moritz Storp
Moritz Storp ('06)
GER2:10.10
  
 PB
2
August Humeur
August Humeur ('06)
SWE2:10.25
  
 PB
3
Elias Sandner
Elias Sandner ('07)
GER2:33.93
  
 PB
D17 3000 m    
8.7.

Finale A

Finale
8.7.
1
Felix Johnsson
Felix Johnsson ('06)
SWE9:33.10
  
 
2
Max Matschke
Max Matschke ('05)
GER10:35.64
  
 PB
D17 110 m hæk 91.4 cm, 8.9 m    
9.7. Vind: +5.1

Finale A

Finale
9.7.Vind: +5.1
1
Akilles Teglbjaerg
Akilles Teglbjaerg ('06)
SWE14.29 w
  
 
2
Albin Edin
Albin Edin ('06)
SWE14.63 w
  
 
3
Albin Örnborg
Albin Örnborg ('06)
SWE15.05 w
  
 
4
Moritz Storp
Moritz Storp ('06)
GER15.72 w
  
 
5
Melvin Modess
Melvin Modess ('05)
SWE15.83 w
  
 
D17 300 m hæk 84.0 cm    
8.7.

Finale A

Finale
8.7.
1
Samuel Jönsson
Samuel Jönsson ('06)
SWE40.30
  
 PB
2Esben Ørum MadsenEsben Ørum Madsen ('05)DEN46.83
  
 PB
D17 Højdespring    
10.7.

Finale A

Finale
10.7.
1
Gustav Malmkvist
Gustav Malmkvist ('06)
SWE1.79
  
 
 
1.69
  O
1.72
  O
1.75
 XO
1.79
  O
1.83
XXX
   
2
Wyneken Dükert
Wyneken Dükert ('05)
GER1.79
  
 PB
 
1.65 PB
  O
1.69 PB
  O
1.72 PB
  O
1.75 PB
  O
1.79 PB
 XO
1.83
XXX
  
3
Akilles Teglbjaerg
Akilles Teglbjaerg ('06)
SWE1.72
  
 PB
 
1.56
  O
1.61
  O
1.65
  O
1.69
XXO
1.72 PB
XXO
1.75
XXX
  
4
Hugo Frisesdal
Hugo Frisesdal ('05)
SWE1.65
  
 
 
1.61
  O
1.65
  O
1.69
XXX
     
5
Mikael Tsegaye
Mikael Tsegaye ('06)
SWE1.65
  
 SB
 
1.56 SB
 XO
1.61 SB
XXO
1.65 SB
 XO
1.69
XXX
    
6
Adam Greszkiewicz
Adam Greszkiewicz ('06)
SWE1.65
  
 =SB
 
1.65 =SB
XXO
1.69
XXX
      
D17 Stangspring    
10.7.

Finale A

Finale
10.7.
1
Jack Forsberg
Jack Forsberg ('06)
SWE3.56
  
 
 
3.46
XXO
3.56
 XO
3.66
XXX
     
D17 Længdespring    
9.7.

Finale A

Finale
9.7.
1
William Brändeborn
William Brändeborn ('05)
SWE6.55
+0.9
  
 
 
6.55
 0.9
  X2.35
 0.7
  X6.55
 2.2
6.55
 1.9
  
2
Akilles Teglbjaerg
Akilles Teglbjaerg ('06)
SWE6.53
+1.9
  
 PB
 
6.11
 3.3
6.23 PB
 1.0
6.15
 0.8
6.22
 2.8
6.08
 6.7
6.53 PB
 1.9
  
3
Melker Svanberg
Melker Svanberg ('05)
SWE6.31
+1.4
  
 PB
 
5.83
 0.8
6.31 PB
 1.4
5.98
 0.6
6.28
 1.2
6.25
 0.4
  X  
4
Luca Falk
Luca Falk ('05)
GER6.18
+0.5
  
 PB
 
  X5.73 PB
 0.0
5.98 PB
 0.0
6.04 PB
 1.8
6.18 PB
 0.5
6.08
 0.2
  
5
Zac Jellum Ling
Zac Jellum Ling ('06)
SWE5.88 w
+2.1
  
 
 
5.88
 2.1
5.83 PB
 1.6
5.58
 0.0
     
6
Viktor Vartia
Viktor Vartia ('06)
SWE5.81
+2.0
  
 SB
 
  X5.81 SB
 2.0
5.44
 0.7
3.68
 2.1
3.87
 0.8
5.72
 1.2
  
7
Hannes Lukkari
Hannes Lukkari ('06)
SWE5.75
+1.6
  
 
 
5.75
 1.6
5.68
 2.2
5.61
 1.2
5.32
 0.5
  X  X  
8
Wyneken Dükert
Wyneken Dükert ('05)
GER5.67
+1.6
  
 PB
 
5.67 PB
 1.6
5.41
 1.4
4.29
 0.9
     
9
Alfons Ekerot
Alfons Ekerot ('06)
SWE5.58
+0.4
  
 PB
 
5.56 PB
 1.1
5.10
 2.1
  X5.58 PB
 0.4
  X  X  
10
Gustav Malmkvist
Gustav Malmkvist ('06)
SWE5.47
0.0
  
 
 
  X5.47
 0.0
  X     
11
Mikael Tsegaye
Mikael Tsegaye ('06)
SWE5.46 w
+2.7
  
 
 
5.46
 2.7
  X4.80 =SB
 0.5
     
12
Jacob Rosberg
Jacob Rosberg ('06)
SWE5.33
+1.1
  
 PB
 
4.86
 2.1
5.26 PB
 1.4
5.33 PB
 1.1
     
13
Malte Kroog
Malte Kroog ('05)
GER4.97
+1.0
  
 PB
 
4.92 PB
 0.4
4.93
 3.4
4.97 PB
 1.0
     
14
Adam Greszkiewicz
Adam Greszkiewicz ('06)
SWE2.97
+1.7
  
 
 
2.97
 1.7
  X  X     
D17 Trespring    
9.7.

Finale A

Finale
9.7.
1
Melker Svanberg
Melker Svanberg ('05)
SWE12.91 w
+2.9
  
 
 
  X  X11.33
 2.6
12.54
 2.0
12.68
 1.9
12.91
 2.9
  
2
Gabriel Darin
Gabriel Darin ('05)
SWE12.65 w
+2.2
  
 
 
  X12.65
 2.2
12.58
 3.5
  –  X  –  
3
Viktor Vartia
Viktor Vartia ('06)
SWE12.18 w
+4.2
  
 
 
  X12.18
 4.2
11.99 =PB
 1.8
  –  –  –  
4
Adam Greszkiewicz
Adam Greszkiewicz ('06)
SWE11.58
+2.0
  
 
 
  X  X10.10
 3.0
11.58
 2.0
  X  X  
D17 Kuglestød 5.0 kg    
9.7.

Finale A

Finale
9.7.
1
Louis Jäkel
Louis Jäkel ('05)
GER15.66
  
 PB
 
14.4214.5714.6615.2315.66 PB15.15  
2
Neo Jansson
Neo Jansson ('06)
SWE12.44
  
 
 
11.8212.0612.2912.1912.4412.34  
3
Gabriel Thede
Gabriel Thede ('05)
SWE11.15
  
 
 
  X10.0411.1011.1510.6611.12  
4
Zac Jellum Ling
Zac Jellum Ling ('06)
SWE10.98
  
 PB
 
10.98 PB9.1510.6810.809.27  –  
5
Erik Hallqvist-Persson
Erik Hallqvist-Persson ('06)
SWE8.17
  
 PB
 
8.17 PB7.468.17 =PB6.33  X7.48  
D17 Diskoskast 1.5 kg    
10.7.

Finale A

Finale
10.7.
1
Louis Jäkel
Louis Jäkel ('05)
GER52.90
  
 
 
43.0051.67  X49.2052.90  X  
2
Jakob Romberg
Jakob Romberg ('05)
SWE41.41
  
 
 
  X41.41  X38.5840.90  X  
3
Erik Hallqvist-Persson
Erik Hallqvist-Persson ('06)
SWE31.34
  
 PB
 
29.85 PB31.34 PB29.7928.6829.47  X  
4
Neo Jansson
Neo Jansson ('06)
SWE27.72
  
 PB
 
  X24.81 PB  X27.72 PB  X  X  
5
Gabriel Thede
Gabriel Thede ('05)
SWE27.70
  
 
 
  X  X27.7027.2824.3020.54  
D17 Hammerkast 5.0 kg    
8.7.

Finale A

Finale
8.7.
1
Neo Jansson
Neo Jansson ('06)
SWE52.58
  
 
 
  X49.6952.0451.02  X52.58  
2
Elias Andersson
Elias Andersson ('07)
SWE49.84
  
 PB
 
  X  X46.35 PB45.59  X49.84 PB  
3
Erik Hallqvist-Persson
Erik Hallqvist-Persson ('06)
SWE24.54
  
 PB
 
  X  X  X  X24.54 PB  X  
D17 Spydkast 700 gram    
9.7.

Finale A

Finale
9.7.
1
Albin Friberg
Albin Friberg ('06)
SWE52.39
  
 
 
52.3947.9750.7848.5645.4751.00  
2
Akilles Teglbjaerg
Akilles Teglbjaerg ('06)
SWE51.57
  
 PB
 
47.4951.57 PB49.8851.4949.60  –  
3
Zac Jellum Ling
Zac Jellum Ling ('06)
SWE41.64
  
 PB
 
41.64 PB37.7837.6539.45  –  –  
4
Gabriel Thede
Gabriel Thede ('05)
SWE38.98
  
 
 
35.8936.87  X  X38.9838.18  
5
Elias Sandner
Elias Sandner ('07)
GER22.50
  
 PB
 
  X22.50 PB21.65  X22.1820.36  
6
Jacob Rosberg
Jacob Rosberg ('06)
SWE21.86
  
 PB
 
21.35 PB19.80  X17.6119.5521.86 PB  
P17 100 m    
10.7. Vind: +3.6

Finale A

Finale
10.7.Vind: +3.6
1
Johanna Pihl
Johanna Pihl ('06)
SWE12.57 w
  
 
2
Xana Baxter
Xana Baxter ('06)
SWE12.63 w
  
 
3
Freja Strenius
Freja Strenius ('06)
SWE12.65 w
  
 
4
Cèline Stjernfelt
Cèline Stjernfelt ('05)
SWE12.66 w
  
 
5
Annie Torkéll
Annie Torkéll ('06)
SWE13.01 w
  
 
6
Elin Lövenklev
Elin Lövenklev ('06)
SWE13.15 w
  
 
7
Elin Thor
Elin Thor ('06)
SWE14.32 w
  
 
P17 200 m    
9.7. Vind: +1.3

Finale A

Finale
9.7.Vind: +1.3
1
Johanna Pihl
Johanna Pihl ('06)
SWE25.81
  
 PB
2
Linnéa Säfström
Linnéa Säfström ('05)
SWE26.18
  
 PB
3
Izabella Olofsson
Izabella Olofsson ('05)
SWE26.35
  
 PB
4
Xana Baxter
Xana Baxter ('06)
SWE26.55
  
 
5
Cèline Stjernfelt
Cèline Stjernfelt ('05)
SWE26.85
  
 PB
Finale B
9.7. Vind: +1.6
9.7.Vind: +1.6
1
Anna Bergdén
Anna Bergdén ('05)
SWE26.23
  
 PB
2
Elina Brantvall
Elina Brantvall ('06)
SWE27.11
  
 PB
3
Ebba Holgersson
Ebba Holgersson ('06)
SWE27.20
  
 =PB
4
Linnea Algotsson
Linnea Algotsson ('06)
SWE28.08
  
 PB
5
Lea Sophie Altmann
Lea Sophie Altmann ('06)
GER28.10
  
 PB
6
Ellida Stengård
Ellida Stengård ('05)
SWE28.11
  
 PB
P17 800 m    
8.7.

Finale A

Finale
8.7.
1
Tindra Westlund Stenberg
Tindra Westlund Stenberg ('08)
SWE2:28.97
  
 
2
Agnes Olsson
Agnes Olsson ('05)
SWE2:46.47
  
 
P17 1500 m forh.    
8.7.

Finale A

Finale
8.7.
1
Lova Nilsson
Lova Nilsson ('07)
SWE5:36.85
  
 PB
2
Vilma Atthage
Vilma Atthage ('07)
SWE5:54.83
  
 PB
3
Amanda Banke
Amanda Banke ('05)
SWE5:59.99
  
 PB
P17 100 m hæk 76.2 cm    
9.7. Vind: +3.8

Finale A

Finale
9.7.Vind: +3.8
1
Izabella Olofsson
Izabella Olofsson ('05)
SWE14.20 w
  
 
2
Olivia Hansén
Olivia Hansén ('06)
SWE14.79 w
  
 
3
Livia Klaesson
Livia Klaesson ('06)
SWE14.93 w
  
 
4
Ann-Kathrine Bergenhem
Ann-Kathrine Bergenhem ('05)
SWE15.06 w
  
 
5
Wilma Nilsson
Wilma Nilsson ('05)
SWE15.24 w
  
 
P17 300 m hæk    
8.7.

Finale A

Finale
8.7.
1
Olivia Hansén
Olivia Hansén ('06)
SWE46.30
  
 
2
Emma Löfkvist
Emma Löfkvist ('05)
SWE47.02
  
 
3
Linnea Algotsson
Linnea Algotsson ('06)
SWE48.34
  
 
P17 Højdespring    
9.7.

Finale A

Finale
9.7.
1Isabel Josefina B. FarupIsabel Josefina B. Farup ('05)DEN1.60
  
 
 
1.51
  O
1.56
 XO
1.60
 XO
1.64
XXX
    
2
Wilma Nilsson
Wilma Nilsson ('05)
SWE1.51
  
 
 
1.46
  O
1.51
  O
1.56
XXX
     
3
Livia Klaesson
Livia Klaesson ('06)
SWE1.51
  
 
 
1.46
  O
1.51
XXO
1.56
XXX
     
4Maja Tange NordlienMaja Tange Nordlien ('06)DEN1.46
  
 
 
1.41
  O
1.46
  O
1.51
XXX
     
5
Ann-Kathrine Bergenhem
Ann-Kathrine Bergenhem ('05)
SWE1.46
  
 
 
1.41
  O
1.46
 XO
1.51
XXX
     
P17 Stangspring    
10.7.

Finale A

Finale
10.7.
1
Ellida Stengård
Ellida Stengård ('05)
SWE3.40
  
 PB
 
2.94
 XO
3.10
  O
3.25
  O
3.40 PB
  O
3.55
XXX
   
2
Freja Strenius
Freja Strenius ('06)
SWE2.94
  
 
 
2.62
  O
2.78
  O
2.94
  O
3.10
XXX
    
P17 Længdespring    
10.7.

Finale A

Finale
10.7.
1
Annie Torkéll
Annie Torkéll ('06)
SWE5.46
+1.1
  
 SB
 
5.46
 2.6
5.46 SB
 1.1
  X5.17
 2.4
3.24
 2.7
  X  
2
Wilma Nilsson
Wilma Nilsson ('05)
SWE5.42
+1.6
  
 PB
 
  X  X5.30
 3.6
5.18 =SB
 0.0
5.42 PB
 1.6
5.32
 3.9
  
3
Johanna Pihl
Johanna Pihl ('06)
SWE5.36 w
+3.4
  
 
 
  X4.86
 2.1
  X5.36
 3.4
  X5.35
 4.0
  
4
Linnéa Säfström
Linnéa Säfström ('05)
SWE5.21
+1.9
  
 
 
  X5.18
 2.2
5.13
 3.0
  X5.21
 1.9
  X  
5
Xana Baxter
Xana Baxter ('06)
SWE5.03 w
+2.4
  
 
 
4.66
 1.9
4.88
 3.1
4.86
 2.1
4.98
 3.6
4.80
 2.7
5.03
 2.4
  
6
Karolina Nivenius
Karolina Nivenius ('05)
SWE4.94 w
+4.5
  
 
 
  X4.86
 3.3
4.73 =PB
 1.8
4.94
 4.5
4.82
 2.8
4.55
 4.1
  
7
Emma Löfkvist
Emma Löfkvist ('05)
SWE4.70 w
+2.1
  
 
 
4.70
 2.1
4.55
 1.3
4.70
 4.3
4.18
 2.7
4.48
 4.2
4.32
 2.4
  
8
Melissa Linde
Melissa Linde ('06)
GER4.47 w
+2.6
  
 
 
4.15
 4.0
4.13 =PB
 1.4
4.42
 3.1
4.47
 2.6
4.25
 3.5
4.36
 4.8
  
9
Ann-Kathrine Bergenhem
Ann-Kathrine Bergenhem ('05)
SWE4.39 w
+4.7
  
 
 
4.39
 4.7
3.92
 1.2
4.10
 3.1
     
10
Tilda Persson
Tilda Persson ('08)
SWE4.34 w
+3.6
  
 
 
1.66
 2.3
2.02
 0.9
4.34
 3.6
     
11
Julia Kiwall
Julia Kiwall ('06)
GER4.18 w
+2.7
  
 
 
4.18
 2.7
  X3.97
 3.2
     
12
Lisa Berggren
Lisa Berggren ('08)
SWE3.99 w
+2.1
  
 
 
3.99
 2.1
2.50
 4.1
3.99
 3.2
     
Sara Andersson
Sara Andersson ('06)
SWE NMw
+2.9
  
 
 
  X  X  X     
P17 Trespring     
9.7.

Finale A

Finale
9.7.
1
Annie Torkéll
Annie Torkéll ('06)
SWE11.64 w
+2.4
  
 
 
  X  X11.37
 1.4
11.64
 2.4
  X  X  
2
Anna Bergdén
Anna Bergdén ('05)
SWE11.06 w
+2.9
  
 
 
10.70
 2.4
10.72
 2.5
10.67
 1.8
10.90
 2.3
  X11.06
 2.9
  
3
Ronja Rickardsson
Ronja Rickardsson ('05)
SWE10.72
+1.9
  
 SB
 
10.70
 2.6
  X  X  X  X10.72 SB
 1.9
  
4
Linnea Algotsson
Linnea Algotsson ('06)
SWE10.64 w
+3.2
  
 
 
  X10.51
 3.6
10.58
 4.2
10.64
 3.2
10.14
 2.3
  X  
5
Lea Sophie Altmann
Lea Sophie Altmann ('06)
GER10.26 w
+4.1
  
 
 
10.06 PB
 1.4
10.24
 3.6
10.10 PB
 1.4
10.26
 4.1
9.66
 1.4
10.10 =PB
 1.9
  
P17 Kuglestød 3.0 kg    
10.7.

Finale A

Finale
10.7.
1
Wilma Nilsson
Wilma Nilsson ('05)
SWE13.09
  
 
 
  X13.0913.04  X  X  X  
2
Anna Askencrantz
Anna Askencrantz ('06)
SWE12.97
  
 
 
12.1212.2912.0812.2812.9712.62  
3
Annie Torkéll
Annie Torkéll ('06)
SWE12.55
  
 
 
12.4612.2912.0112.5511.3712.45  
4
Ronja Rickardsson
Ronja Rickardsson ('05)
SWE12.41
  
 
 
12.34  X  X12.41  X12.23  
5
Linnéa Säfström
Linnéa Säfström ('05)
SWE12.03
  
 
 
11.4211.0911.4911.9611.3612.03  
6
Majken Nilsson
Majken Nilsson ('06)
SWE11.30
  
 SB
 
  X11.30 SB10.9410.0910.56  X  
7
Alice Hultberg
Alice Hultberg ('05)
SWE10.82
  
 
 
10.55  X10.82  X10.6210.61  
8
Ann-Kathrine Bergenhem
Ann-Kathrine Bergenhem ('05)
SWE10.77
  
 PB
 
  X9.9010.77 PB10.2610.4710.08  
9
Tilde Schack
Tilde Schack ('05)
SWE10.35
  
 PB
 
9.8210.35 PB10.33     
10
Ellida Stengård
Ellida Stengård ('05)
SWE9.69
  
 
 
  X9.69  X     
11
Melissa Linde
Melissa Linde ('06)
GER9.44
  
 PB
 
9.06 PB9.44 PB8.84     
12
Julia Kiwall
Julia Kiwall ('06)
GER8.05
  
 PB
 
8.05 PB  X7.93     
Sara Andersson
Sara Andersson ('06)
SWE NM
  
 
 
  X  X  X     
P17 Diskoskast 1.0 kg    
9.7.

Finale A

Finale
9.7.
1
Anna Askencrantz
Anna Askencrantz ('06)
SWE43.45
  
 PB
 
39.5640.6839.4443.45 PB42.9641.90  
2
Thea Grangéus
Thea Grangéus ('06)
SWE31.51
  
 PB
 
27.2626.89  X27.5825.4031.51 PB  
3
Alice Hultberg
Alice Hultberg ('05)
SWE29.52
  
 
 
  X  X  X21.65  X29.52  
4
Sofie Andersson
Sofie Andersson ('05)
SWE29.07
  
 PB
 
21.2425.1829.07 PB21.3827.56  X  
5
Melissa Linde
Melissa Linde ('06)
GER27.73
  
 PB
 
23.52 PB20.7827.73 PB  X20.6825.43  
P17 Hammerkast 3.0 kg    
8.7.

Finale A

Finale
8.7.
1
Emma Krantz
Emma Krantz ('05)
SWE54.80
  
 
 
54.53  X53.4454.80  X  X  
2
Joanna Ek
Joanna Ek ('05)
SWE48.65
  
 PB
 
47.23 PB44.4948.65 PB43.88  X43.54  
3
Saga Svensson
Saga Svensson ('06)
SWE46.83
  
 
 
  X  X45.3746.83  X  X  
4
Elvira Hall
Elvira Hall ('06)
SWE41.11
  
 PB
 
40.26 PB  X40.47 PB40.53 PB41.11 PB  X  
5
Tilde Schack
Tilde Schack ('05)
SWE38.36
  
 PB
 
38.36 PB33.4434.8633.28  X38.36 =PB  
6
Maud Utter
Maud Utter ('05)
SWE29.39
  
 PB
 
27.5929.12 PB29.39 PB27.6826.51  X  
P17 Spydkast 500 gram    
8.7.

Finale A

Finale
8.7.
1
Linn Svedberg Jarlhage
Linn Svedberg Jarlhage ('05)
SWE43.14
  
 
 
40.3843.1435.02  X32.7937.24  
2
Wilma Nilsson
Wilma Nilsson ('05)
SWE38.48
  
 
 
32.0638.4835.0234.2434.9036.32  
3
Hanna Andersson
Hanna Andersson ('05)
SWE35.66
  
 
 
33.1235.6631.7835.0635.5434.62  
4
Julia Kiwall
Julia Kiwall ('06)
GER34.05
  
 PB
 
31.81 PB31.3131.6631.7133.09 PB34.05 PB  
5
Sofie Andersson
Sofie Andersson ('05)
SWE31.43
  
 PB
 
31.43 PB30.73  X29.1129.2031.04  
6
Sara Andersson
Sara Andersson ('06)
SWE30.33
  
 
 
30.3326.6127.4729.3527.4128.54  
7
Ida Kindbom
Ida Kindbom ('05)
SWE29.48
  
 
 
  X29.48  –     
8
Ann-Kathrine Bergenhem
Ann-Kathrine Bergenhem ('05)
SWE26.31
  
 SB
 
26.31 SB  X22.75  X25.3123.02  
9
Elin Thor
Elin Thor ('06)
SWE25.57
  
 SB
 
22.8325.57 SB25.4524.2623.3821.45  
D15 80 m    
10.7. Vind: +1.5

Finale A

Finale
10.7.Vind: +1.5
1Nicklas Gravgaard NielsenNicklas Gravgaard Nielsen ('07)DEN9.43
  
 PB
2
Bram Persson
Bram Persson ('07)
SWE9.56
  
 PB
3
Tim Björk Schwabe
Tim Björk Schwabe ('07)
SWE9.83
  
 PB
4
Vidar Nilsson
Vidar Nilsson ('07)
SWE9.91
  
 PB
5
Hilding Jerrhag
Hilding Jerrhag ('07)
SWE10.04
  
 PB
6
Eskil Ekström
Eskil Ekström ('07)
SWE10.18
  
 
7
Nemo Nerg
Nemo Nerg ('07)
SWE10.48
  
 
D15 300 m    
9.7.

Finale A

Finale
9.7.
1Nicklas Gravgaard NielsenNicklas Gravgaard Nielsen ('07)DEN38.32
  
 PB
2
Eskil Ekström
Eskil Ekström ('07)
SWE40.25
  
 
3
Nemo Nerg
Nemo Nerg ('07)
SWE42.28
  
 PB
4
Elias Sandner
Elias Sandner ('07)
GER47.22
  
 PB
5
Emil Jacobsson
Emil Jacobsson ('07)
SWE50.98
  
 PB
D15 800 m    
10.7.

Finale A

Finale
10.7.
1
Thorvaldur Gauti Hafsteinsson
Thorvaldur Gauti Hafsteinsson ('07)
ISL2:05.79
  
 PB
2
Melker Johansson
Melker Johansson ('08)
SWE2:10.52
  
 PB
3
Mikel Månsson
Mikel Månsson ('07)
SWE2:10.55
  
 
4
Max Petersson
Max Petersson ('08)
SWE2:20.63
  
 
5
Theo Hielscher
Theo Hielscher ('08)
GER2:21.76
  
 PB
6
Nemo Nerg
Nemo Nerg ('07)
SWE2:22.09
  
 PB
7
Babak Lindberg
Babak Lindberg ('07)
SWE2:26.40
  
 PB
8
Emil Jacobsson
Emil Jacobsson ('07)
SWE2:39.20
  
 
D15 80 m hæk 84.0 cm    
9.7. Vind: +3.6

Finale A

Finale
9.7.Vind: +3.6
1
Theodor Rogö
Theodor Rogö ('08)
SWE11.15 w
  
 
2
Uno Stål
Uno Stål ('08)
SWE11.84 w
  
 
3
Liam Belo Da Silva
Liam Belo Da Silva ('07)
SWE12.59 w
  
 
4
Kevin Krey
Kevin Krey ('07)
GER12.72 w
  
 
5
Theo Hielscher
Theo Hielscher ('08)
GER13.29 w
  
 
6
Anton Friedrich Pott
Anton Friedrich Pott ('08)
GER13.31 w
  
 
7
Mattias Embretzen
Mattias Embretzen ('07)
SWE14.18 w
  
 
D15 300 m hæk 76.2 cm    
8.7.

Finale A

Finale
8.7.
1
Axel Rogö
Axel Rogö ('07)
SWE40.82
  
 PB
2
Eskil Ekström
Eskil Ekström ('07)
SWE42.90
  
 
3
Aron Powell
Aron Powell ('07)
SWE45.92
  
 PB
4
Theo Hielscher
Theo Hielscher ('08)
GER47.51
  
 PB
D15 Højdespring    
10.7.

Finale A

Finale
10.7.
1
Viktor Sahlin
Viktor Sahlin ('07)
SWE1.83
  
 PB
 
1.56
  O
1.65
  O
1.69
  O
1.73
XXO
1.76
  O
1.80 PB
 XO
1.83 PB
XXO
1.86
XXX
2
Hilding Jerrhag
Hilding Jerrhag ('07)
SWE1.73
  
 PB
 
1.46
  O
1.56
  O
1.61
  O
1.65 PB
  O
1.69 PB
  O
1.73 PB
XXO
1.76
XXX
 
3
Philip Gunnarsson
Philip Gunnarsson ('07)
SWE1.69
  
 PB
 
1.51
XXO
1.56
 XO
1.61
  O
1.65
XXO
1.69 PB
 XO
1.73
XXX
  
4
Vidar Nilsson
Vidar Nilsson ('07)
SWE1.56
  
 PB
 
1.41
  O
1.46
 XO
1.56 PB
XXO
1.61
XXX
    
5
Nemo Nerg
Nemo Nerg ('07)
SWE1.46
  
 
 
1.36
  O
1.41
XXO
1.46
XXO
1.51
XXX
    
D15 Stangspring    
10.7.

Finale A

Finale
10.7.
1
Samuel Härkegård Wulff
Samuel Härkegård Wulff ('09)
SWE2.46
  
 
 
2.10
  O
2.29
  O
2.46
 XO
2.63
  XX
    
Ludvig Hallberg
Ludvig Hallberg ('08)
SWE NH
  
 
 
2.29
XXX
       
D15 Længdespring    
8.7.

Finale A

Finale
8.7.
1
Vilmer Vik
Vilmer Vik ('07)
SWE6.22 w
+2.7
  
 
 
  X  X  X5.94
 3.3
6.10
 3.3
6.22
 2.7
  
2
Kevin Krey
Kevin Krey ('07)
GER5.53 w
+3.5
  
 
 
5.27
 3.6
4.14 PB
 0.0
5.27
 4.7
5.12
 2.1
5.05
 2.8
5.53
 3.5
  
3
David Blixt
David Blixt ('07)
SWE5.35
+0.5
  
 PB
 
5.35 PB
 0.5
  –  –5.30
 1.8
  –  –  
4
Tim Björk Schwabe
Tim Björk Schwabe ('07)
SWE5.31 w
+2.8
  
 
 
5.25
 2.3
  X5.00
 1.1
2.38
 2.3
5.12
 3.0
5.31
 2.8
  
5
Thorvaldur Gauti Hafsteinsson
Thorvaldur Gauti Hafsteinsson ('07)
ISL4.92 w
+2.4
  
 
 
3.55
 2.3
  X4.59
 1.1
4.86
 3.3
4.92
 2.4
4.92
 2.4
  
6
Aron Powell
Aron Powell ('07)
SWE4.91
+1.8
  
 PB
 
4.10
 2.5
4.91 PB
 1.8
4.67
 1.6
4.47
 4.3
  X4.77
 1.7
  
7
Nemo Nerg
Nemo Nerg ('07)
SWE4.33 w
+2.2
  
 
 
  X  X  X3.23
 3.3
4.33
 2.2
3.91
 2.2
  
8
Elias Sandner
Elias Sandner ('07)
GER4.29 w
+3.0
  
 
 
4.07 PB
 2.0
3.89
 1.4
3.89
 2.1
4.29
 3.0
4.11
 2.2
4.02
 2.7
  
D15 Trespring    
9.7.

Finale A

Finale
9.7.
1
Theodor Rogö
Theodor Rogö ('08)
SWE12.27 w
+3.8
  
 
 
11.97 PB
 1.6
  –11.96
 1.6
12.05
 2.5
  X12.27
 3.8
  
2
Tim Björk Schwabe
Tim Björk Schwabe ('07)
SWE10.60 w
+2.1
  
 
 
  X  X10.56
 1.6
  X10.60
 2.1
9.40
 2.5
  
3
William Daun
William Daun ('09)
SWE10.16 w
+3.9
  
 
 
10.10
 2.5
10.09 PB
 0.7
  X10.16
 3.9
  X  X  
D15 Kuglestød 4.0 kg    
9.7.

Finale A

Finale
9.7.
1
Elias Andersson
Elias Andersson ('07)
SWE14.53
  
 
 
  X  X  X14.53  X14.26  
2
Eric Hansson
Eric Hansson ('07)
SWE12.53
  
 
 
12.53  X  X  X  X  X  
3
Melvin Tollefsen
Melvin Tollefsen ('07)
NOR11.83
  
 PB
 
11.35 PB11.38 PB11.2110.9811.52 PB11.83 PB  
4
Liam Belo Da Silva
Liam Belo Da Silva ('07)
SWE11.75
  
 PB
 
10.96  X11.72 PB11.75 PB  X11.47  
5
Kevin Krey
Kevin Krey ('07)
GER10.42
  
 PB
 
9.74 PB9.489.98 PB10.42 PB9.578.96  
D15 Diskoskast 1.0 kg    
9.7.

Finale A

Finale
9.7.
1
Elias Andersson
Elias Andersson ('07)
SWE48.52
  
 PB
 
  X45.7548.52 PB47.61  X47.79  
2
Eric Hansson
Eric Hansson ('07)
SWE45.01
  
 PB
 
  X  X  X31.02  X45.01 PB  
3
Liam Belo Da Silva
Liam Belo Da Silva ('07)
SWE43.19
  
 
 
43.19  X40.81  X41.4939.39  
4
Anton Ringdahl
Anton Ringdahl ('07)
SWE34.79
  
 PB
 
34.64  X34.79 PB  X  X  X  
5
David Andersson
David Andersson ('08)
SWE22.18
  
 PB
 
18.87 PB  X22.18 PB20.8321.8417.22  
D15 Spydkast 600 gram    
10.7.

Finale A

Finale
10.7.
1
Felix Nilsson
Felix Nilsson ('07)
SWE44.49
  
 
 
40.7144.4943.8137.0541.9541.41  
2
Jonathan Eklund
Jonathan Eklund ('08)
SWE43.69
  
 
 
42.9041.55  X43.6941.1542.13  
3
Caspian Sanderberg
Caspian Sanderberg ('07)
SWE42.15
  
 
 
35.3142.15  X31.1232.3839.28  
4
Loke Bergström
Loke Bergström ('08)
SWE41.08
  
 
 
41.0836.7034.4737.0140.1138.52  
5
Kevin Krey
Kevin Krey ('07)
GER40.56
  
 PB
 
  X40.56 PB36.7033.8937.0340.16  
6
Viktor Sahlin
Viktor Sahlin ('07)
SWE40.54
  
 PB
 
33.1837.0831.2930.9237.8740.54 PB  
7
Anton Ringdahl
Anton Ringdahl ('07)
SWE39.11
  
 
 
36.31  X35.2039.11  X  X  
8
Oskar Nilsson
Oskar Nilsson ('07)
SWE32.41
  
 SB
 
32.28 SB  X32.2530.57  X32.41 SB  
9
Ludvig Hallberg
Ludvig Hallberg ('08)
SWE29.12
  
 
 
29.1225.5228.98     
10
Vidar Nilsson
Vidar Nilsson ('07)
SWE27.77
  
 
 
  X  X27.77     
11
Melker Johansson
Melker Johansson ('08)
SWE25.80
  
 PB
 
25.80 PB24.7715.79     
P15 80 m    
10.7. Vind: +4.0

Finale A

Finale
10.7.Vind: +4.0
1
Hanna Amundin
Hanna Amundin ('07)
SWE10.23 w
  
 
2
Milene Rosberg
Milene Rosberg ('07)
SWE10.29 w
  
 
3
Bella Skogsberg
Bella Skogsberg ('07)
SWE10.72 w
  
 
4
Noelle Lehmann
Noelle Lehmann ('07)
GER10.93 w
  
 
5
Olivia Andersson
Olivia Andersson ('07)
SWE11.17 w
  
 
6
Felicia Mårtensson
Felicia Mårtensson ('07)
SWE11.38 w
  
 
7
Emilia Edvinsson
Emilia Edvinsson ('07)
SWE11.72 w
  
 
Indledende heats10.7.
Indledende 1
10.7. Vind: +1.9
10.7.Vind: +1.9
1
Milene Rosberg
Milene Rosberg ('07)
SWE10.53
q
  
 PB
2
Bella Skogsberg
Bella Skogsberg ('07)
SWE10.95
q
  
 PB
3
Felicia Mårtensson
Felicia Mårtensson ('07)
SWE11.28
q
  
 PB
4
Meja Wallering
Meja Wallering ('07)
SWE11.96
q
  
 PB
5
Tilda Räftegård
Tilda Räftegård ('07)
SWE12.03
  
 SB
6
Karin Eckerbom
Karin Eckerbom ('07)
SWE12.04
  
 PB
Indledende 2
10.7. Vind: +3.3
10.7.Vind: +3.3
1
Hanna Amundin
Hanna Amundin ('07)
SWE10.31 w
q
  
 
2
Noelle Lehmann
Noelle Lehmann ('07)
GER10.92 w
q
  
 
3
Olivia Andersson
Olivia Andersson ('07)
SWE11.20 w
q
  
 
4
Emilia Edvinsson
Emilia Edvinsson ('07)
SWE11.75 w
q
  
 
5
Elvira Skouras
Elvira Skouras ('07)
SWE12.07 w
  
 
P15 300 m    
9.7.

Finale A

Finale
9.7.
1
Hanna Amundin
Hanna Amundin ('07)
SWE42.07
  
 
2
Lilly Loggner
Lilly Loggner ('07)
SWE43.44
  
 
3
Moa Wirstedt
Moa Wirstedt ('07)
SWE44.67
  
 
4
Milene Rosberg
Milene Rosberg ('07)
SWE46.02
  
 PB
P15 800 m    
10.7.

Finale A

Finale
10.7.
1
Thórhildur Lilja Hafsteinsdóttir
Thórhildur Lilja Hafsteinsdóttir ('07)
ISL2:33.77
  
 
2
Ella Törnblom
Ella Törnblom ('07)
SWE2:39.37
  
 SB
3
Vilma Atthage
Vilma Atthage ('07)
SWE2:43.91
  
 
Nadia Lindborg
Nadia Lindborg ('07)
SWE DNF
  
 
P15 300 m hæk    
8.7.

Finale A

Finale
8.7.
1
Ella Östblom
Ella Östblom ('08)
SWE45.77
  
 PB
2
Majken Söderlund Larsson
Majken Söderlund Larsson ('07)
SWE46.24
  
 
3
Lilly Loggner
Lilly Loggner ('07)
SWE47.21
  
 
4
Ebba Holmén
Ebba Holmén ('08)
SWE51.26
  
 PB
5
Olivia Lindberg Tillander
Olivia Lindberg Tillander ('07)
SWE51.35
  
 PB
6
Tilda Persson
Tilda Persson ('08)
SWE52.05
  
 PB
7
Stella Falknell
Stella Falknell ('07)
SWE52.53
  
 PB
8
Hanna Elsner
Hanna Elsner ('08)
GER54.56
  
 PB
P15 80 m hæk 76.2 cm, 8 m    
9.7. Vind: +2.7

Finale A

Finale
9.7.Vind: +2.7
1
Maya Lilja
Maya Lilja ('07)
SWE11.84 w
  
 
2
Astrid Fakelius
Astrid Fakelius ('08)
SWE11.86 w
  
 
3
Binta Jammeh
Binta Jammeh ('08)
SWE12.60 w
  
 
4
Noelle Lehmann
Noelle Lehmann ('07)
GER12.69 w
  
 
5Esther FalckEsther Falck ('08)DEN12.75 w
  
 
6
Emily Grawert
Emily Grawert ('08)
GER12.80 w
  
 
7
Olivia Lindberg Tillander
Olivia Lindberg Tillander ('07)
SWE12.98 w
  
 
8
Nike Blomberg
Nike Blomberg ('08)
SWE12.99 w
  
 
Indledende heats9.7.
Indledende 1
9.7. Vind: +4.2
9.7.Vind: +4.2
1
Maya Lilja
Maya Lilja ('07)
SWE11.87 w
q
  
 
2
Nike Blomberg
Nike Blomberg ('08)
SWE13.14 w
q
  
 
3
Olivia Pihl
Olivia Pihl ('08)
SWE13.19 w
  
 
4
Olivia Andersson
Olivia Andersson ('07)
SWE13.44 w
  
 
5
Karin Eckerbom
Karin Eckerbom ('07)
SWE15.12 w
  
 
Indledende 2
9.7. Vind: +2.6
9.7.Vind: +2.6
1
Astrid Fakelius
Astrid Fakelius ('08)
SWE12.20 w
q
  
 
2
Binta Jammeh
Binta Jammeh ('08)
SWE12.60 w
q
  
 
3
Noelle Lehmann
Noelle Lehmann ('07)
GER12.75 w
q
  
 
4
Emily Grawert
Emily Grawert ('08)
GER12.83 w
q
  
 
5
Isa Lindberg
Isa Lindberg ('07)
SWE13.40 w
  
 
6Astrid Legård Have RasmussenAstrid Legård Have Rasmussen ('07)DEN14.73 w
  
 
Indledende 3
9.7. Vind: +4.3
9.7.Vind: +4.3
1Esther FalckEsther Falck ('08)DEN12.85 w
q
  
 
2
Olivia Lindberg Tillander
Olivia Lindberg Tillander ('07)
SWE13.11 w
q
  
 
3
Stella Falknell
Stella Falknell ('07)
SWE13.66 w
  
 
4
Elin Larsson
Elin Larsson ('08)
SWE14.20 w
  
 
5
Matilda Lindén
Matilda Lindén ('08)
SWE14.81 w
  
 
P15 Højdespring    
10.7.

Finale A

Finale
10.7.
1
Isa Lindberg
Isa Lindberg ('07)
SWE1.61
  
 
 
1.46
  O
1.50
  O
1.54
  O
1.58
 XO
1.61
  O
1.63
XXX
  
2
Olivia Andersson
Olivia Andersson ('07)
SWE1.41
  
 
 
1.36
  O
1.41
  O
      
3
Hilma Sevelin
Hilma Sevelin ('07)
SWE1.41
  
 
 
1.36
 XO
1.41
  O
1.46
XXX
     
3
Tova Lundin
Tova Lundin ('07)
SWE1.41
  
 SB
 
1.36 =SB
 XO
1.41 SB
  O
1.46
XXX
     
5
Lova Nilsson
Lova Nilsson ('07)
SWE1.41
  
 
 
1.26
  O
1.31
  O
1.36
 XO
1.41
XXO
1.46
XPP
   
P15 Stangspring    
10.7.

Finale A

Finale
10.7.
1
Bella Gisel
Bella Gisel ('07)
SWE3.02
  
 PB
 
2.59
  O
2.70
  O
2.79
  O
2.88
  O
2.95 PB
  O
3.02 PB
  O
3.12
XXX
 
2
Hjördis Selldén Torle
Hjördis Selldén Torle ('09)
SWE2.79
  
 
 
2.33
  O
2.46
  O
2.59
  O
2.70
  O
2.79
  O
2.88
XXX
  
3
Tova Lundin
Tova Lundin ('07)
SWE2.59
  
 PB
 
2.18
  O
2.33
 XO
2.46 PB
  O
2.59 PB
XXO
2.70
XXX
   
4
Vera Frisk
Vera Frisk ('08)
SWE2.33
  
 PB
 
2.18 PB
  O
2.33 PB
  O
2.46
XXX
     
5
Astrid Aspington
Astrid Aspington ('09)
SWE2.33
  
 PB
 
2.01
  O
2.18
  O
2.33 PB
 XO
2.46
XXX
    
6
Vilma Jexe Ek
Vilma Jexe Ek ('07)
SWE2.18
  
 
 
2.01
  O
2.18
  O
2.33
XXX
     
7
Zuzanna Draus
Zuzanna Draus ('07)
SWE2.01
  
 PB
 
1.82
  O
2.01 PB
 XO
2.18
XXX
     
Astrid Legård Have RasmussenAstrid Legård Have Rasmussen ('07)DEN NH
  
 
 
1.82
XXX
       
P15 Længdespring    
9.7.

Finale A

Finale
9.7.
1
Noelle Lehmann
Noelle Lehmann ('07)
GER5.26 w
+3.1
  
 
 
5.10 PB
 1.7
5.26
 3.1
  X5.19
 2.4
5.17
 2.8
5.06
 2.5
  
2
Isa Lindberg
Isa Lindberg ('07)
SWE4.89
+1.9
  
 SB
 
3.51
 1.1
4.79
 2.1
4.38
 2.1
4.80
 2.9
  X4.89 SB
 1.9
  
3
Moa Kindbom
Moa Kindbom ('07)
SWE4.81 w
+3.1
  
 
 
2.96
 0.8
4.60
 1.5
4.52
 1.1
4.39
 2.8
  X4.81
 3.1
  
4
Olivia Andersson
Olivia Andersson ('07)
SWE4.73
+1.7
  
 
 
  X4.59
 1.1
4.73
 1.7
  X  X4.22
 1.5
  
5
Olivia Lindberg Tillander
Olivia Lindberg Tillander ('07)
SWE4.52 w
+2.2
  
 
 
  X4.47 SB
 0.9
  X4.52
 2.2
4.45
 3.1
  X  
6
Siri Zetterdahl
Siri Zetterdahl ('07)
SWE4.47 w
+2.6
  
 
 
4.47
 2.6
4.27
 1.4
4.39 PB
 1.6
4.31
 1.0
3.70
 3.2
  X  
7
Bella Skogsberg
Bella Skogsberg ('07)
SWE4.44 w
+3.0
  
 
 
4.14
 1.9
4.26
 1.0
4.35
 2.7
4.34
 1.8
4.44
 3.0
4.36
 0.0
  
8
Hilma Sevelin
Hilma Sevelin ('07)
SWE4.35
+1.5
  
 PB
 
3.95
 0.4
4.35 PB
 1.5
4.20
 2.7
  X4.23
 1.5
  X  
9
Vilma Jexe Ek
Vilma Jexe Ek ('07)
SWE4.18
+1.1
  
 
 
  X  X4.18
 1.1
     
10
Evelina Appel
Evelina Appel ('07)
SWE3.31 w
+3.3
  
 
 
  X  X3.31
 3.3
     
P15 Trespring     
9.7.

Finale A

Finale
9.7.
1
Nellie Garmland
Nellie Garmland ('09)
SWE11.46 w
+2.8
  
 
 
11.21
 2.4
11.25
 3.9
11.46
 2.8
11.21 PB
 1.3
  –  X  
2
Bella Gisel
Bella Gisel ('07)
SWE10.58
+1.3
  
 
 
10.40
 2.4
  X10.58
 1.3
  X  X10.51
 0.3
  
3
Olivia Andersson
Olivia Andersson ('07)
SWE10.24 w
+4.9
  
 
 
10.24
 4.9
10.07
 2.1
10.24
 3.9
     
4
Ella Östblom
Ella Östblom ('08)
SWE10.16 w
+2.4
  
 
 
10.16
 2.4
9.67
 0.0
10.04
 3.9
  X  X10.03
 1.5
  
5
Siri Zetterdahl
Siri Zetterdahl ('07)
SWE9.77 w
+2.1
  
 
 
8.86
 3.2
9.77
 2.1
9.58
 2.2
8.62
 2.7
9.70
 2.2
9.72
 2.4
  
6
Vintra Sävgren
Vintra Sävgren ('09)
SWE9.11 w
+3.5
  
 
 
8.96 PB
 1.9
9.05
 4.4
9.11
 3.5
9.05 PB
 1.7
8.62
 1.8
9.04
 1.9
  
7
Nova Arvidsson
Nova Arvidsson ('09)
SWE8.97 w
+2.8
  
 
 
8.67
 2.9
8.58 PB
 2.0
8.97
 2.8
  –8.85
 3.2
  X  
8
Filippa Persson
Filippa Persson ('08)
SWE8.95 w
+4.2
  
 
 
8.59
 2.4
8.95
 4.2
8.79 PB
 1.6
8.77
 4.2
8.49
 1.5
8.46
 0.9
  
9
Karin Eckerbom
Karin Eckerbom ('07)
SWE8.77 w
+4.8
  
 
 
8.63
 2.6
8.77
 4.8
8.44
 2.1
     
10
Amanda Håkansson
Amanda Håkansson ('09)
SWE8.41
+1.3
  
 PB
 
8.10
 4.9
8.33 PB
 1.0
8.41 PB
 1.3
     
P15 Kuglestød 3.0 kg    
9.7.

Finale A

Finale
9.7.
1
Elin Larsson
Elin Larsson ('08)
SWE11.47
  
 
 
10.9910.7710.6810.6710.1411.47  
2
Maya Lilja
Maya Lilja ('07)
SWE10.82
  
 PB
 
9.80 SB10.58 PB10.088.569.9310.82 PB  
3
Isa Lindberg
Isa Lindberg ('07)
SWE10.50
  
 
 
9.6310.4110.4410.5010.1010.18  
4
Matilda Lindén
Matilda Lindén ('08)
SWE10.42
  
 
 
9.3110.3410.429.8210.389.88  
5
Bella Skogsberg
Bella Skogsberg ('07)
SWE10.40
  
 
 
10.2510.4010.2110.3710.0010.22  
6
Bella Gisel
Bella Gisel ('07)
SWE10.06
  
 PB
 
10.06 PB  X8.849.158.709.19  
7
Tuva Lindstedt
Tuva Lindstedt ('08)
SWE9.66
  
 
 
9.309.24  X9.669.399.00  
8
Matilda Käck
Matilda Käck ('07)
SWE9.07
  
 
 
8.178.379.078.968.53  X  
9
Elsa Lundquist
Elsa Lundquist ('07)
SWE8.94
  
 
 
8.83  X8.94     
10
Evelina Appel
Evelina Appel ('07)
SWE8.34
  
 PB
 
8.34 PB7.78  X     
11
Hilma Sevelin
Hilma Sevelin ('07)
SWE7.18
  
 
 
6.937.037.18     
P15 Diskoskast 0.75 kg    
10.7.

Finale A

Finale
10.7.
1
Tuva Lindstedt
Tuva Lindstedt ('08)
SWE36.36
  
 PB
 
33.63  X34.1534.38  X36.36 PB  
2
Bella Skogsberg
Bella Skogsberg ('07)
SWE30.03
  
 PB
 
  X30.03 PB  X27.5526.5325.56  
3Malou BondeMalou Bonde ('07)DEN29.93
  
 PB
 
29.09 PB29.93 PB29.2622.28  X  X  
4
Meja Wallering
Meja Wallering ('07)
SWE28.02
  
 
 
25.39  X24.0228.0226.0024.18  
5
Hanna Elsner
Hanna Elsner ('08)
GER27.86
  
 PB
 
25.10 PB26.30 PB26.66 PB24.7826.5227.86 PB  
6
Ida Bjerkliden
Ida Bjerkliden ('08)
SWE27.08
  
 
 
27.0827.07  X24.7027.00  X  
7
Elsa Lundquist
Elsa Lundquist ('07)
SWE26.18
  
 
 
23.5425.6324.2726.1824.93  X  
8
Misa Widetoft
Misa Widetoft ('07)
SWE25.51
  
 
 
24.6125.51  X23.66  X  X  
9
Matilda Käck
Matilda Käck ('07)
SWE23.65
  
 
 
23.1323.65  X     
10
Matilda Lindén
Matilda Lindén ('08)
SWE23.60
  
 PB
 
23.60 PB  X20.18     
11
Evelina Appel
Evelina Appel ('07)
SWE15.20
  
 
 
  X13.1515.20     
P15 Spydkast 500 gram    
8.7.

Finale A

Finale
8.7.
1
Isa Lindberg
Isa Lindberg ('07)
SWE40.07
  
 
 
  X34.7740.0734.3037.45  X  
2Malou BondeMalou Bonde ('07)DEN37.97
  
 PB
 
32.8331.5836.3034.1637.97 PB33.39  
3
Felicia Mårtensson
Felicia Mårtensson ('07)
SWE36.13
  
 
 
32.6034.2135.0832.0336.0736.13  
4
Matilda Lindén
Matilda Lindén ('08)
SWE30.04
  
 PB
 
30.04 PB  X25.3322.7628.2729.49  
5
Misa Widetoft
Misa Widetoft ('07)
SWE28.14
  
 
 
  X25.79  X  X28.14  X  
6
Maya Lilja
Maya Lilja ('07)
SWE23.71
  
 PB
 
19.34 PB  X  X18.2518.2123.71 PB  
7
Tova Lundin
Tova Lundin ('07)
SWE22.50
  
 
 
14.8717.9621.4621.8420.9922.50  
8
Elsa Lundquist
Elsa Lundquist ('07)
SWE22.13
  
 SB
 
21.88 SB20.8022.13 SB  X  X  X  
9
Tilda Räftegård
Tilda Räftegård ('07)
SWE19.10
  
 PB
 
19.10 PB15.6915.02     
10
Thórhildur Lilja Hafsteinsdóttir
Thórhildur Lilja Hafsteinsdóttir ('07)
ISL18.68
  
 
 
18.68  X  X     
11
Emilia Edvinsson
Emilia Edvinsson ('07)
SWE18.17
  
 PB
 
18.17 PB17.19  X     
P15 4 x 80 m stafet    
10.7.

Finale A

Finale
10.7.
1
IFK Helsingborg 
IFK Helsingborg  
SWE44.07
  
 
  Emilia Edvinsson, Maya Lilja, Thórhildur Lilja Hafsteinsdóttir, Evelin Varga
2
Simrishamns AIF 
Simrishamns AIF  
SWE47.04
  
 
  Alma Arvidsson, Rut Nilsson, Alma Andersson, Lisa Berggren
D14 80 m    
10.7. Vind: +5.8

Finale A

Finale
10.7.Vind: +5.8
1
Nino Kusljic
Nino Kusljic ('08)
SWE9.53 w
  
 
2
Theodor Rogö
Theodor Rogö ('08)
SWE9.63 w
  
 
3
Wilmer Ahlberg
Wilmer Ahlberg ('08)
SWE9.89 w
  
 
4
Jonas Rokosch
Jonas Rokosch ('08)
GER9.93 w
  
 
5
Anton Friedrich Pott
Anton Friedrich Pott ('08)
GER9.97 w
  
 
6
Loke Bergström
Loke Bergström ('08)
SWE10.00 w
  
 
7
Raffael Schlieker
Raffael Schlieker ('08)
GER10.68 w
  
 
D14 300 m    
9.7.

Finale A

Finale
9.7.
1
Jonas Rokosch
Jonas Rokosch ('08)
GER41.13
  
 PB
2
Teo Lydén
Teo Lydén ('08)
SWE43.19
  
 
3
Max Petersson
Max Petersson ('08)
SWE44.18
  
 
4
Raffael Schlieker
Raffael Schlieker ('08)
GER44.88
  
 PB
D14 Højdespring    
8.7.

Finale A

Finale
8.7.
1
Anton Friedrich Pott
Anton Friedrich Pott ('08)
GER1.60
  
 PB
 
1.46 PB
  O
1.51 PB
  O
1.56 PB
  O
1.60 PB
 XO
1.64
XXX
   
2
Theo Hielscher
Theo Hielscher ('08)
GER1.51
  
 PB
 
1.41 PB
  O
1.46 PB
  O
1.51 PB
XXO
1.56
XPP
1.60
  XX
   
3
Jonas Rokosch
Jonas Rokosch ('08)
GER1.46
  
 PB
 
1.41 PB
  O
1.46 PB
  O
1.51
XXX
     
4
Raffael Schlieker
Raffael Schlieker ('08)
GER1.46
  
 PB
 
1.36 PB
 XO
1.41 PB
  O
1.46 PB
  O
1.51
XXX
    
D14 Længdespring    
10.7.

Finale A

Finale
10.7.
1
Anton Friedrich Pott
Anton Friedrich Pott ('08)
GER5.62 w
+2.8
  
 
 
  X5.23
 4.0
  X  X5.08
 3.6
5.62
 2.8
  
2
Jonathan Eklund
Jonathan Eklund ('08)
SWE5.42 w
+2.8
  
 
 
5.38
 3.1
5.26
 3.9
5.38 PB
 1.9
5.42
 2.8
2.20
 4.4
5.26
 2.5
  
3
Jonas Rokosch
Jonas Rokosch ('08)
GER5.35 w
+2.6
  
 
 
4.65
 2.2
5.35
 2.6
  X4.72
 3.1
4.89
 3.3
4.48
 2.8
  
4
Theo Hielscher
Theo Hielscher ('08)
GER5.15
+2.0
  
 PB
 
4.97
 4.4
4.98 PB
 1.6
5.15 PB
 2.0
5.07
 3.1
4.82
 3.1
5.10
 1.3
  
5
Loke Bergström
Loke Bergström ('08)
SWE5.15 w
+4.0
  
 
 
  X  X  X  X  X5.15
 4.0
  
6
Raffael Schlieker
Raffael Schlieker ('08)
GER4.33
+1.5
  
 PB
 
  X4.29 PB
 1.6
4.14
 2.2
  X3.98
 2.3
4.33 PB
 1.5
  
D14 Spydkast 600 gram    
9.7.

Finale A

Finale
9.7.
1
Ludvig Hallberg
Ludvig Hallberg ('08)
SWE29.18
  
 PB
 
28.01 PB  X  X  X  X29.18 PB  
2
Raffael Schlieker
Raffael Schlieker ('08)
GER24.92
  
 PB
 
24.92 PB23.2620.5519.4223.6521.96  
3
David Andersson
David Andersson ('08)
SWE22.86
  
 PB
 
21.9521.3421.0018.5120.4822.86 PB  
P14 80 m    
10.7. Vind: +2.9

Finale A

Finale
10.7.Vind: +2.9
1
Astrid Fakelius
Astrid Fakelius ('08)
SWE10.26 w
  
 
2
Mia Poralla
Mia Poralla ('08)
GER10.32 w
  
 
3
Lillian Cardinali
Lillian Cardinali ('08)
SWE10.55 w
  
 
4
Sophie Grahn
Sophie Grahn ('08)
SWE10.86 w
  
 
5
Emma Liljeberg
Emma Liljeberg ('08)
SWE10.99 w
  
 
Indledende heats10.7.
Indledende 1
10.7. Vind: +3.6
10.7.Vind: +3.6
1
Lillian Cardinali
Lillian Cardinali ('08)
SWE10.64 w
q
  
 
2
Emma Liljeberg
Emma Liljeberg ('08)
SWE10.98 w
q
  
 
3
Vera Frisk
Vera Frisk ('08)
SWE11.35 w
  
 
4
Freja Lundin
Freja Lundin ('08)
SWE11.42 w
  
 
5
Curly-Sue Jäkel
Curly-Sue Jäkel ('08)
GER11.49 w
  
 
Indledende 2
10.7. Vind: +3.4
10.7.Vind: +3.4
1
Astrid Fakelius
Astrid Fakelius ('08)
SWE10.34 w
q
  
 
2
Olivia Pihl
Olivia Pihl ('08)
SWE11.06 w
q
  
 
3
Lisa Berggren
Lisa Berggren ('08)
SWE11.32 w
  
 
4
Emely Kollowa
Emely Kollowa ('08)
GER11.39 w
  
 
5
Vendela Bogren
Vendela Bogren ('08)
SWE12.24 w
  
 
6
Lova Slänsby
Lova Slänsby ('08)
SWE12.25 w
  
 
Indledende 3
10.7. Vind: +3.4
10.7.Vind: +3.4
1
Ellinor Wennolf
Ellinor Wennolf ('08)
SWE10.08 w
q
  
 
2
Mia Poralla
Mia Poralla ('08)
GER10.47 w
q
  
 
3
Sophie Grahn
Sophie Grahn ('08)
SWE10.97 w
q
  
 
4
Lotte Donner
Lotte Donner ('08)
GER11.02 w
q
  
 
5
Emily Grawert
Emily Grawert ('08)
GER11.07 w
  
 
6
Tilda Persson
Tilda Persson ('08)
SWE11.24 w
  
 
7
Alina Halenius
Alina Halenius ('08)
SWE11.58 w
  
 
8
Alma Bernlo
Alma Bernlo ('08)
SWE11.82 w
  
 
P14 300 m    
9.7.

Finale A

Finale
9.7.
1
Sophie Grahn
Sophie Grahn ('08)
SWE44.60
  
 PB
2
Tindra Westlund Stenberg
Tindra Westlund Stenberg ('08)
SWE45.17
  
 
3
Elvira Helgesson
Elvira Helgesson ('08)
SWE45.35
  
 PB
4
Ella Östblom
Ella Östblom ('08)
SWE45.70
  
 
5
Nike Blomberg
Nike Blomberg ('08)
SWE46.59
  
 
6
Emily Grawert
Emily Grawert ('08)
GER48.51
  
 PB
Finale B
9.7.
9.7.
1
Mia Poralla
Mia Poralla ('08)
GER45.51
  
 PB
2
Lotte Donner
Lotte Donner ('08)
GER47.03
  
 PB
3
Curly-Sue Jäkel
Curly-Sue Jäkel ('08)
GER47.84
  
 PB
4
Lova Slänsby
Lova Slänsby ('08)
SWE54.59
  
 PB
P14 Højdespring    
10.7.

Finale A

Finale
10.7.
1
Evelin Varga
Evelin Varga ('08)
SWE1.49
  
 PB
 
1.41
  O
1.45
  O
1.49 PB
  O
1.52
XXX
    
2
Lotte Donner
Lotte Donner ('08)
GER1.49
  
 PB
 
1.21 PB
  O
1.26 PB
  O
1.31 PB
  O
1.36 PB
  O
1.41 PB
  O
1.45 PB
  O
1.49 PB
 XO
1.52
XXX
3
Matilda Lindén
Matilda Lindén ('08)
SWE1.41
  
 
 
1.26
  O
1.31
  O
1.36
  O
1.41
  O
1.45
XXX
   
4
Freja Lundin
Freja Lundin ('08)
SWE1.31
  
 
 
1.21
  O
1.26
  O
1.31
XXO
1.36
XXX
    
P14 Længdespring    
9.7.

Finale A

Finale
9.7.
1
Evelin Varga
Evelin Varga ('08)
SWE5.29
+0.1
  
 
 
5.13
 1.5
5.29
 0.1
4.91
 1.5
5.07
 0.4
5.17
 1.4
5.16
 0.9
  
2
Astrid Fakelius
Astrid Fakelius ('08)
SWE5.21
+0.9
  
 =PB
 
  X4.86
 2.8
5.03
 0.0
5.19
 1.9
5.21 =PB
 0.9
5.16
 0.6
  
3
Ellinor Wennolf
Ellinor Wennolf ('08)
SWE5.19
+0.9
  
 PB
 
5.13 PB
 0.8
5.13 =PB
 0.1
5.15 PB
 0.3
4.77
 1.1
5.19 PB
 0.9
5.07
 1.1
  
4
Olivia Pihl
Olivia Pihl ('08)
SWE5.19 w
+2.3
  
 
 
  X  X4.91
 0.0
5.19
 2.3
5.06
 1.3
5.00
 1.0
  
5
Elvira Helgesson
Elvira Helgesson ('08)
SWE4.91
+0.6
  
 PB
 
4.91 PB
 0.6
4.64
 0.2
4.64
 0.1
4.74
 0.0
2.45
 1.3
4.70
 0.8
  
6
Binta Jammeh
Binta Jammeh ('08)
SWE4.82
+0.9
  
 
 
4.72
 0.3
4.82
 0.9
4.18
 1.1
4.82
 1.0
  X4.76
 1.1
  
7Esther FalckEsther Falck ('08)DEN4.82
+0.7
  
 
 
4.76
 1.0
4.34
 0.5
3.26
 2.6
4.44
 0.3
  X4.82
 0.7
  
8
Tuva Lindstedt
Tuva Lindstedt ('08)
SWE4.72
+0.4
  
 
 
  X4.45
 1.3
4.71
 0.5
4.72
 0.4
4.57
 0.3
4.68
 1.2
  
9
Sophie Grahn
Sophie Grahn ('08)
SWE4.62
+1.4
  
 
 
4.62
 1.4
4.50
 2.6
4.51
 1.1
     
10
Curly-Sue Jäkel
Curly-Sue Jäkel ('08)
GER4.59
+1.0
  
 PB
 
4.21 PB
 1.1
4.59 PB
 1.0
  X     
11
Emma Liljeberg
Emma Liljeberg ('08)
SWE4.53
+0.6
  
 PB
 
4.04
 0.0
4.53 PB
 0.6
4.10
 0.8
     
12
Alina Halenius
Alina Halenius ('08)
SWE4.48
+1.5
  
 PB
 
4.48 PB
 1.5
4.24
 2.3
4.32
 0.8
     
13
Nike Blomberg
Nike Blomberg ('08)
SWE4.48
+0.5
  
 PB
 
4.48 PB
 0.5
  X4.28
 0.6
     
14
Elin Lundberg
Elin Lundberg ('08)
SWE4.44
+0.6
  
 PB
 
4.44
 0.6
4.43
 -1.6
2.39
 0.6
     
15
Tindra Westlund Stenberg
Tindra Westlund Stenberg ('08)
SWE4.35
+2.0
  
 
 
4.18
 0.4
  X4.35
 2.0
     
16
Emily Grawert
Emily Grawert ('08)
GER4.31
+0.1
  
 PB
 
4.19 PB
 1.5
4.12
 1.3
4.31 PB
 0.1
     
17
Lova Slänsby
Lova Slänsby ('08)
SWE4.06
+0.4
  
 PB
 
3.88
 1.0
3.93
 0.0
4.06 PB
 0.4
     
18
Maja Jönsson
Maja Jönsson ('08)
SWE4.03
+0.1
  
 PB
 
3.95
 1.0
4.03
 0.1
3.73
 0.6
     
19
Vendela Bogren
Vendela Bogren ('08)
SWE3.76
+0.4
  
 
 
3.55
 0.0
3.76
 0.4
3.71
 0.4
     
20
Emely Kollowa
Emely Kollowa ('08)
GER3.75 w
+2.1
  
 
 
3.75
 2.1
3.49 PB
 1.0
3.42
 0.0
     
21
Alma Bernlo
Alma Bernlo ('08)
SWE3.51
  
 
 
3.51
 0.0
3.48
 0.0
3.50
 0.1
     
22
Elin Lindberg
Elin Lindberg ('08)
SWE3.42
+0.8
  
 
 
2.89
 0.0
3.42
 0.8
3.33
 0.4
     
23
Tilda Persson
Tilda Persson ('08)
SWE3.17
  
 
 
  X  X3.17
 0.0
     
P14 Kuglestød 3.0 kg    
8.7.

Finale A

Finale
8.7.
1
Matilda Lindén
Matilda Lindén ('08)
SWE10.62
  
 
 
9.999.629.3710.6210.609.83  
2
Sarah Berkani
Sarah Berkani ('10)
SWE10.44
  
 
 
10.169.9310.44  X  X  X  
3
Elin Lundberg
Elin Lundberg ('08)
SWE10.15
  
 PB
 
9.7610.04  X10.019.9910.15  
4
Lotte Donner
Lotte Donner ('08)
GER7.50
  
 PB
 
7.50 PB6.716.877.126.85  X  
5
Emely Kollowa
Emely Kollowa ('08)
GER6.72
  
 PB
 
  X  X6.27 PB6.196.72 PB6.22  
P14 Spydkast 500 gram    
9.7.

Finale A

Finale
9.7.
1
Elin Lindberg
Elin Lindberg ('08)
SWE35.69
  
 PB
 
32.92 PB30.0029.8531.0728.7835.69 PB  
2
Miranda Wolf
Miranda Wolf ('09)
GER32.22
  
 PB
 
  X27.41 PB26.2231.72 PB32.22 PB31.16  
3
Hanna Elsner
Hanna Elsner ('08)
GER29.37
  
 PB
 
22.33 PB24.79 PB25.85 PB27.19 PB29.37 PB28.60  
4
Matilda Lindén
Matilda Lindén ('08)
SWE28.43
  
 
 
25.1427.5926.6528.4327.8425.28  
5
Nova Hedin
Nova Hedin ('08)
SWE27.72
  
 
 
22.6024.6025.8925.4727.72  X  
6
Elin Lundberg
Elin Lundberg ('08)
SWE26.07
  
 
 
26.0724.71  X23.04  X24.47  
7
Mia Poralla
Mia Poralla ('08)
GER25.73
  
 PB
 
23.54 PB25.63 PB25.73 PB  –  –24.97  
8
Olivia Pihl
Olivia Pihl ('08)
SWE23.80
  
 
 
20.2623.80  X22.54  –  –  
9
Freja Lundin
Freja Lundin ('08)
SWE17.84
  
 PB
 
15.4016.6517.84 PB14.8113.1214.99  
10
Evelin Varga
Evelin Varga ('08)
SWE17.39
  
 
 
  X13.6917.39  –  –  –  
D13 60 m    
10.7. Vind: +2.8

Finale A

Finale
10.7.Vind: +2.8
1
Filip Englund
Filip Englund ('09)
SWE7.89 w
  
 
2
Danny Cox
Danny Cox ('09)
SWE7.93 w
  
 
3
Malte Håkansson
Malte Håkansson ('09)
SWE8.01 w
  
 
4
Oscar Molin
Oscar Molin ('09)
SWE8.31 w
  
 
5
Odin Viscomi
Odin Viscomi ('09)
SWE8.34 w
  
 
6
Sigge Strandberg
Sigge Strandberg ('09)
SWE8.41 w
  
 
7
Alexandro Torkéll
Alexandro Torkéll ('09)
SWE8.47 w
  
 
8
Melvin Håkansson
Melvin Håkansson ('09)
SWE8.68 w
  
 
Indledende heats10.7.
Indledende 1
10.7. Vind: +2.8
10.7.Vind: +2.8
1
Filip Englund
Filip Englund ('09)
SWE7.93 w
q
  
 
2
Odin Viscomi
Odin Viscomi ('09)
SWE8.31 w
q
  
 
3
Sigge Strandberg
Sigge Strandberg ('09)
SWE8.31 w
q
  
 
4
Alexandro Torkéll
Alexandro Torkéll ('09)
SWE8.42 w
q
  
 
5
Ole Marvin Hinz
Ole Marvin Hinz ('09)
GER8.66 w
  
 
6
Henri Neubus
Henri Neubus ('10)
GER8.96 w
  
 
Indledende 2
10.7. Vind: +3.5
10.7.Vind: +3.5
1
Malte Håkansson
Malte Håkansson ('09)
SWE7.90 w
q
  
 
2
Danny Cox
Danny Cox ('09)
SWE7.95 w
q
  
 
3
Oscar Molin
Oscar Molin ('09)
SWE8.18 w
q
  
 
4
Melvin Håkansson
Melvin Håkansson ('09)
SWE8.61 w
q
  
 
5
Emil Haase
Emil Haase ('10)
GER9.24 w
  
 
D13 200 m    
9.7. Vind: +3.6

Finale A

Finale
9.7.Vind: +3.6
1
Filip Englund
Filip Englund ('09)
SWE26.33 w
  
 
2
Malte Håkansson
Malte Håkansson ('09)
SWE26.47 w
  
 
3
Liam Swensson
Liam Swensson ('09)
SWE27.07 w
  
 
4
William Daun
William Daun ('09)
SWE27.88 w
  
 
5
Ole Marvin Hinz
Ole Marvin Hinz ('09)
GER28.04 w
  
 
6
Albin Anderberg
Albin Anderberg ('09)
SWE28.56 w
  
 
7
Benjamin Högelius
Benjamin Högelius ('09)
SWE29.71 w
  
 
8
Malte Jacobsson
Malte Jacobsson ('09)
SWE30.55 w
  
 
D13 600 m    
10.7.

Finale A

Finale
10.7.
1
Lucas Falknell
Lucas Falknell ('09)
SWE1:42.75
  
 PB
2
Jack Gordon Blackburn
Jack Gordon Blackburn ('09)
GER1:43.80
  
 PB
3
Liam Swensson
Liam Swensson ('09)
SWE1:45.47
  
 
4
Ole Marvin Hinz
Ole Marvin Hinz ('09)
GER1:49.51
  
 PB
5
Olle Dahlholm
Olle Dahlholm ('09)
SWE1:51.30
  
 
6
Eric Andersson
Eric Andersson ('09)
SWE1:54.38
  
 
7
Malte Jacobsson
Malte Jacobsson ('09)
SWE1:55.10
  
 
8
Benjamin Högelius
Benjamin Högelius ('09)
SWE1:55.39
  
 
9
Odin Viscomi
Odin Viscomi ('09)
SWE1:57.26
  
 
10
Axel Danarö
Axel Danarö ('09)
SWE2:09.27
  
 
D13 60 m hæk 76.2 cm, 7.65 m    
9.7. Vind: +2.4

Finale A

Finale
9.7.Vind: +2.4
1
Sigge Strandberg
Sigge Strandberg ('09)
SWE9.88 w
  
 
2
Albin Anderberg
Albin Anderberg ('09)
SWE10.04 w
  
 
3
Oscar Molin
Oscar Molin ('09)
SWE10.50 w
  
 
4
Jack Gordon Blackburn
Jack Gordon Blackburn ('09)
GER10.52 w
  
 
5
Zion Svensson
Zion Svensson ('09)
SWE12.97 w
  
 
D13 200m Hurdles (68.6cm)    
8.7.

Finale A

Finale
8.7.
1
William Daun
William Daun ('09)
SWE30.02
  
 
2
Lucas Falknell
Lucas Falknell ('09)
SWE30.65
  
 
3
Svante Fernström
Svante Fernström ('10)
SWE31.08
  
 
4
Vilde Lundell
Vilde Lundell ('09)
SWE31.53
  
 
5
Ole Marvin Hinz
Ole Marvin Hinz ('09)
GER32.31
  
 
6
Eric Andersson
Eric Andersson ('09)
SWE34.39
  
 
7
Marcus Rydström
Marcus Rydström ('09)
SWE34.64
  
 
Love Holmgren
Love Holmgren ('09)
SWE DNF
  
 
D13 Højdespring    
9.7.

Finale A

Finale
9.7.
1
Alexander Brändeborn
Alexander Brändeborn ('09)
SWE1.58
  
 PB
 
1.41
  O
1.46
  O
1.50
  O
1.54
 XO
1.58 PB
XXO
1.61
XXX
  
2
Melvin Håkansson
Melvin Håkansson ('09)
SWE1.50
  
 =PB
 
1.36 SB
  O
1.41 SB
  O
1.46 SB
 XO
1.50 =PB
XXO
1.54
XXX
   
3
Vilde Lundell
Vilde Lundell ('09)
SWE1.46
  
 =PB
 
1.26
  O
1.31
  O
1.36
  O
1.41
XXO
1.46 =PB
 XO
1.50
XXX
  
4
Lucas Falknell
Lucas Falknell ('09)
SWE1.41
  
 
 
1.31
 XO
1.36
XXO
1.41
 XO
1.46
XXX
    
5
Oscar Molin
Oscar Molin ('09)
SWE1.36
  
 
 
1.26
  O
1.31
  O
1.36
 XO
1.41
XXX
    
D13 Længdespring 1 m zone    
8.7.

Finale A

Finale
8.7.
1
Jack Gordon Blackburn
Jack Gordon Blackburn ('09)
GER5.06 w
+3.0
  
 
 
4.90 PB
 1.8
4.91 PB
 1.5
4.89
 2.1
4.78
 2.7
5.06
 3.0
  –  
2
William Daun
William Daun ('09)
SWE5.02 w
+4.9
  
 
 
4.01
 3.6
4.71
 2.2
5.00
 3.0
4.77
 2.3
5.02
 4.9
3.37
 1.3
  
3
Sigge Strandberg
Sigge Strandberg ('09)
SWE4.99 w
+2.8
  
 
 
4.88
 3.7
4.86
 3.0
  X4.99
 2.8
  X4.84
 3.6
  
4
Alexandro Torkéll
Alexandro Torkéll ('09)
SWE4.84
+1.8
  
 
 
4.84
 1.8
  X4.79
 2.5
4.64
 1.5
4.53
 1.7
  X  
5
Liam Swensson
Liam Swensson ('09)
SWE4.81 w
+3.0
  
 
 
  X4.81
 3.0
4.72
 4.9
4.45
 1.3
4.70
 1.4
  X  
6
Fabian Tillander
Fabian Tillander ('09)
SWE4.51 w
+3.5
  
 
 
4.26
 3.4
4.42
 2.5
4.51
 3.5
4.48
 2.9
4.31
 2.9
4.47
 3.4
  
7
Benjamin Högelius
Benjamin Högelius ('09)
SWE4.32 w
+2.2
  
 
 
  X4.06
 2.3
4.21
 2.7
3.93
 1.3
4.32
 2.2
3.86
 2.1
  
8
Emil Haase
Emil Haase ('10)
GER4.21 w
+2.9
  
 
 
4.21
 3.3
3.82
 2.8
4.11 PB
 1.0
4.16 PB
 1.8
3.77
 4.8
4.21
 2.9
  
9
Henri Neubus
Henri Neubus ('10)
GER4.07
+1.7
  
 PB
 
  X4.07 PB
 1.7
  X     
10
Zion Svensson
Zion Svensson ('09)
SWE3.66
+1.4
  
 PB
 
3.66 PB
 1.4
3.56
 1.8
3.55
 3.3
     
11
Yannie Heyne
Yannie Heyne ('11)
GER3.63
+1.1
  
 PB
 
3.55
 2.4
3.52
 4.0
3.63 PB
 1.1
     
D13 Kuglestød 3.0 kg    
10.7.

Finale A

Finale
10.7.
1
Noah Joel Müller
Noah Joel Müller ('09)
GER9.27
  
 PB
 
7.77 PB9.10 PB9.27 PB9.209.268.74  
2
Danny Cox
Danny Cox ('09)
SWE8.98
  
 PB
 
8.98 PB8.978.818.978.668.88  
3
Olle Dahlholm
Olle Dahlholm ('09)
SWE7.95
  
 
 
7.867.357.957.867.327.86  
4
Alexandro Torkéll
Alexandro Torkéll ('09)
SWE7.87
  
 
 
6.777.686.867.317.807.87  
5
Gabriel Åbjörnsson
Gabriel Åbjörnsson ('09)
SWE7.18
  
 PB
 
6.85 PB  X6.777.18 PB6.236.42  
D13 Diskoskast 0.6 kg    
9.7.

Finale A

Finale
9.7.
1
Alexander Brändeborn
Alexander Brändeborn ('09)
SWE33.38
  
 PB
 
  X23.60  X33.38 PB31.3128.55  
2
Tiger Odéhn
Tiger Odéhn ('10)
SWE26.62
  
 PB
 
23.5122.4421.3021.3823.6026.62 PB  
3
Noah Joel Müller
Noah Joel Müller ('09)
GER25.27
  
 PB
 
  X  X25.27 PB  X20.84  X  
4
Liam Swensson
Liam Swensson ('09)
SWE22.41
  
 
 
  X20.5019.0818.8222.41  X  
5
Alexandro Torkéll
Alexandro Torkéll ('09)
SWE21.06
  
 
 
18.61  X  X21.06  X17.87  
6
Love Hansson
Love Hansson ('10)
SWE19.42
  
 
 
  X  X  X19.42  X15.59  
7
Zion Svensson
Zion Svensson ('09)
SWE18.73
  
 PB
 
  –  –  –16.06  X18.73 PB  
8
Oscar Molin
Oscar Molin ('09)
SWE18.48
  
 
 
  –  –  –  X  X18.48  
9
Axel Danarö
Axel Danarö ('09)
SWE13.52
  
 
 
  X  X  X12.40  X13.52  
D13 Spydkast 400 gram    
10.7.

Finale A

Finale
10.7.
1
Noah Joel Müller
Noah Joel Müller ('09)
GER38.46
  
 PB
 
34.04 PB34.41 PB29.7528.0235.38 PB38.46 PB  
2
Malte Håkansson
Malte Håkansson ('09)
SWE31.98
  
 PB
 
  X31.98 PB16.8425.04  X24.15  
3
Liam Swensson
Liam Swensson ('09)
SWE29.07
  
 PB
 
22.5527.2823.2024.2225.4529.07 PB  
4
Danny Cox
Danny Cox ('09)
SWE28.55
  
 PB
 
21.9925.5026.0628.55 PB25.3027.14  
5
Gabriel Åbjörnsson
Gabriel Åbjörnsson ('09)
SWE26.91
  
 PB
 
17.6522.91  X22.6424.7026.91 PB  
6
Samuel Härkegård Wulff
Samuel Härkegård Wulff ('09)
SWE26.67
  
 
 
24.8126.6723.1621.8626.1123.76  
7
Oscar Molin
Oscar Molin ('09)
SWE22.60
  
 PB
 
20.31 PB20.75 PB  X22.60 PB21.0917.78  
8
Zion Svensson
Zion Svensson ('09)
SWE15.37
  
 SB
 
12.94 SB15.37 SB13.8813.9513.86  X  
9
Guss Persson
Guss Persson ('10)
SWE15.27
  
 
 
15.27  X  X     
D13 5 x 60m    
10.7.

Finale A

Finale
10.7.
1
IFK Helsingborg 
IFK Helsingborg  
SWE41.83
  
 
  Ebbe Rydingsvärd, Noah Glennstål, Gabriel Åbjörnsson, Wilgot Borgelin
2
KA 2 IF 
KA 2 IF  
SWE43.99
  
 
  Liam Swensson, Zion Svensson, Benjamin Högelius, Malte Jacobsson
P13 60 m    
10.7. Vind: +4.3

Finale A

Finale
10.7.Vind: +4.3
1
Nellie Garmland
Nellie Garmland ('09)
SWE8.14 w
  
 
2
Juliette Debaecker
Juliette Debaecker ('09)
SWE8.35 w
  
 
3
Ines Kraft
Ines Kraft ('09)
SWE8.42 w
  
 
4
Emy Bayer
Emy Bayer ('09)
GER8.46 w
  
 
5
Amanda Bertram
Amanda Bertram ('09)
GER8.65 w
  
 
6
Miranda Wolf
Miranda Wolf ('09)
GER8.65 w
  
 
7
Vesta Lindström
Vesta Lindström ('09)
SWE8.72 w
  
 
8
Olivia Weldingh
Olivia Weldingh ('09)
SWE8.85 w
  
 
Indledende heats10.7.
Indledende 1
10.7. Vind: +3.9
10.7.Vind: +3.9
1
Ines Kraft
Ines Kraft ('09)
SWE8.41 w
q
  
 
2
Vesta Lindström
Vesta Lindström ('09)
SWE8.61 w
q
  
 
3
Amanda Bertram
Amanda Bertram ('09)
GER8.64 w
q
  
 
4
Miranda Wolf
Miranda Wolf ('09)
GER8.69 w
q
  
 
5
Emma Nordström
Emma Nordström ('09)
SWE8.96 w
  
 
6
Amanda Håkansson
Amanda Håkansson ('09)
SWE9.12 w
  
 
7
Rebecka Bryland
Rebecka Bryland ('09)
SWE9.16 w
  
 
8
Zoe Michelle Renner
Zoe Michelle Renner ('09)
GER9.59 w
  
 
Indledende 2
10.7. Vind: +2.3
10.7.Vind: +2.3
1
Nellie Garmland
Nellie Garmland ('09)
SWE8.16 w
q
  
 
2
Emy Bayer
Emy Bayer ('09)
GER8.52 w
q
  
 
3
Olivia Weldingh
Olivia Weldingh ('09)
SWE8.84 w
q
  
 
4
Joline Billsten
Joline Billsten ('09)
SWE9.02 w
  
 
5
Alma Andersson
Alma Andersson ('09)
SWE9.06 w
  
 
6
Emma Berglund
Emma Berglund ('09)
SWE9.11 w
  
 
7
Alma Arvidsson
Alma Arvidsson ('09)
SWE9.59 w
  
 
Indledende 3
10.7. Vind: +0.5
10.7.Vind: +0.5
1
Juliette Debaecker
Juliette Debaecker ('09)
SWE8.50
q
  
 PB
2
Ella Kjellberg
Ella Kjellberg ('09)
SWE8.86
  
 PB
3
Ella Svensson
Ella Svensson ('09)
SWE9.00
  
 
4
June Johansson
June Johansson ('09)
SWE9.11
  
 PB
5
Vintra Sävgren
Vintra Sävgren ('09)
SWE9.16
  
 
6
Moa Kjöraas
Moa Kjöraas ('09)
SWE9.20
  
 SB
7
Emilia Lundblom
Emilia Lundblom ('09)
SWE9.57
  
 PB
8
Linnea Schell
Linnea Schell ('09)
SWE10.77
  
 PB
P13 200 m    
9.7. Vind: +2.1

Finale A

Finale
9.7.Vind: +2.1
1
Nellie Garmland
Nellie Garmland ('09)
SWE26.84 w
  
 
2
Lovisa Nordbladh
Lovisa Nordbladh ('09)
SWE28.23 w
  
 
3
Ines Kraft
Ines Kraft ('09)
SWE28.32 w
  
 
4
Eyja Gautadóttir
Eyja Gautadóttir ('09)
SWE28.45 w
  
 
5
Amanda Bertram
Amanda Bertram ('09)
GER28.59 w
  
 
6
Michelle Olsson
Michelle Olsson ('09)
SWE28.85 w
  
 
Finale B
9.7. Vind: +1.6
9.7.Vind: +1.6
1
Vesta Lindström
Vesta Lindström ('09)
SWE29.08
  
 PB
2
Ella Kjellberg
Ella Kjellberg ('09)
SWE29.31
  
 =SB
3
June Johansson
June Johansson ('09)
SWE29.50
  
 PB
4
Emy Bayer
Emy Bayer ('09)
GER29.57
  
 PB
5
Siri Bjurén
Siri Bjurén ('09)
SWE29.69
  
 
6
Moa Kjöraas
Moa Kjöraas ('09)
SWE29.85
  
 
7
Nova Arvidsson
Nova Arvidsson ('09)
SWE30.67
  
 PB
Finale C
9.7. Vind: +2.5
9.7.Vind: +2.5
1
Emma Nordström
Emma Nordström ('09)
SWE29.77 w
  
 
2
Emma Berglund
Emma Berglund ('09)
SWE30.42 w
  
 
3
Amanda Håkansson
Amanda Håkansson ('09)
SWE30.95 w
  
 
4
Ester Drott Ripoll
Ester Drott Ripoll ('09)
SWE31.28 w
  
 
5
Saga Evenås
Saga Evenås ('09)
SWE32.35 w
  
 
P13 600 m    
10.7.

Finale A

Finale
10.7.
1
Moa Kjöraas
Moa Kjöraas ('09)
SWE1:49.25
  
 
2
Amanda Bertram
Amanda Bertram ('09)
GER1:53.85
  
 PB
3
June Johansson
June Johansson ('09)
SWE1:54.22
  
 PB
4
Astrid Aspington
Astrid Aspington ('09)
SWE1:55.13
  
 PB
5
Emma Nordström
Emma Nordström ('09)
SWE1:56.53
  
 
6
Emma Berglund
Emma Berglund ('09)
SWE1:57.45
  
 
7
Hjördis Selldén Torle
Hjördis Selldén Torle ('09)
SWE2:02.57
  
 PB
8
Tebello Ekstrand
Tebello Ekstrand ('09)
SWE2:03.87
  
 PB
9
Amanda Håkansson
Amanda Håkansson ('09)
SWE2:05.52
  
 PB
10
Vesta Lindström
Vesta Lindström ('09)
SWE2:07.46
  
 
11
Hanna Alstad
Hanna Alstad ('09)
SWE2:08.60
  
 PB
12
Leonie Cernega
Leonie Cernega ('09)
GER2:11.60
  
 PB
13
Emilia Lundblom
Emilia Lundblom ('09)
SWE2:15.04
  
 
P13 60 m hæk 76.2 cm, 7.65 m    
9.7. Vind: +5.4

Finale A

Finale
9.7.Vind: +5.4
1
Juliette Debaecker
Juliette Debaecker ('09)
SWE9.54 w
  
 
2
Ines Kraft
Ines Kraft ('09)
SWE9.59 w
  
 
3
Eyja Gautadóttir
Eyja Gautadóttir ('09)
SWE9.97 w
  
 
4
Ella Kjellberg
Ella Kjellberg ('09)
SWE10.14 w
  
 
5
Emy Bayer
Emy Bayer ('09)
GER10.22 w
  
 
6
Nova Arvidsson
Nova Arvidsson ('09)
SWE10.31 w
  
 
7
Ester Drott Ripoll
Ester Drott Ripoll ('09)
SWE10.41 w
  
 
8
Astrid Aspington
Astrid Aspington ('09)
SWE10.60 w
  
 
Indledende heats9.7.
Indledende 1
9.7. Vind: +3.5
9.7.Vind: +3.5
1
Ines Kraft
Ines Kraft ('09)
SWE9.97 w
q
  
 
2
Nova Arvidsson
Nova Arvidsson ('09)
SWE10.43 w
q
  
 
3
June Johansson
June Johansson ('09)
SWE10.67 w
  
 
4
Vintra Sävgren
Vintra Sävgren ('09)
SWE10.79 w
  
 
5
Malva Thorén
Malva Thorén ('09)
SWE10.90 w
  
 
Indledende 2
9.7. Vind: +3.7
9.7.Vind: +3.7
1
Juliette Debaecker
Juliette Debaecker ('09)
SWE9.89 w
q
  
 
2
Astrid Aspington
Astrid Aspington ('09)
SWE10.30 w
q
  
 
3
Astrid Hansson
Astrid Hansson ('09)
SWE10.68 w
  
 
4
Michelle Olsson
Michelle Olsson ('09)
SWE10.73 w
  
 
5
Ida Väpnare
Ida Väpnare ('09)
SWE11.09 w
  
 
Indledende 3
9.7. Vind: +5.7
9.7.Vind: +5.7
1
Eyja Gautadóttir
Eyja Gautadóttir ('09)
SWE9.93 w
q
  
 
2
Ella Kjellberg
Ella Kjellberg ('09)
SWE10.19 w
q
  
 
3
Emy Bayer
Emy Bayer ('09)
GER10.44 w
q
  
 
4
Ester Drott Ripoll
Ester Drott Ripoll ('09)
SWE10.51 w
q
  
 
5
Vesta Lindström
Vesta Lindström ('09)
SWE11.21 w
  
 
6
Emma Berglund
Emma Berglund ('09)
SWE11.47 w
  
 
P13 200 m hæk 68.6 cm    
8.7.

Finale A

Finale
8.7.
1
Marika Söderlund Larsson
Marika Söderlund Larsson ('10)
SWE29.40
  
 
2
Juliette Debaecker
Juliette Debaecker ('09)
SWE29.56
  
 
3
Eyja Gautadóttir
Eyja Gautadóttir ('09)
SWE30.37
  
 
4
Ines Kraft
Ines Kraft ('09)
SWE31.36
  
 
5
Naomi Ohron
Naomi Ohron ('09)
SWE31.72
  
 
6
Moa Kjöraas
Moa Kjöraas ('09)
SWE31.98
  
 
7
Joline Billsten
Joline Billsten ('09)
SWE32.87
  
 
8
June Johansson
June Johansson ('09)
SWE32.90
  
 
Finale B
8.7.
8.7.
1
Nova Arvidsson
Nova Arvidsson ('09)
SWE32.24
  
 
2
Michelle Olsson
Michelle Olsson ('09)
SWE32.45
  
 
3
Ester Drott Ripoll
Ester Drott Ripoll ('09)
SWE33.29
  
 
4
Amanda Håkansson
Amanda Håkansson ('09)
SWE34.49
  
 
5
Olivia Mårtensson
Olivia Mårtensson ('09)
SWE35.38
  
 
P13 Højdespring    
9.7.

Finale A

Finale
9.7.
1
Lovisa Nordbladh
Lovisa Nordbladh ('09)
SWE1.51
  
 PB
 
1.31
  O
1.35
  O
1.39
  O
1.42
  O
1.45
  O
1.47
  O
1.51 PB
XXO
1.53
XXX
2
Malva Thorén
Malva Thorén ('09)
SWE1.45
  
 PB
 
1.26 SB
  O
1.31 SB
  O
1.35 SB
  O
1.39 PB
  O
1.42 PB
  O
1.45 PB
 XO
1.47
XXX
 
3
Emy Bayer
Emy Bayer ('09)
GER1.42
  
 PB
 
1.42 PB
  O
1.45
XXX
      
3
Ida Väpnare
Ida Väpnare ('09)
SWE1.42
  
 PB
 
1.31
  O
1.35
  O
1.39
  O
1.42 PB
  O
1.45
XXP
   
5
Vera Bergkvist
Vera Bergkvist ('09)
SWE1.35
  
 PB
 
1.11
  O
1.16
  O
1.21
  O
1.26 PB
  O
1.31 PB
  O
1.35 PB
XXO
1.39
XXX
 
6
Moa Kjöraas
Moa Kjöraas ('09)
SWE1.31
  
 
 
1.21
  O
1.26
  O
1.31
 XO
1.35
XXX
    
7
Siri Bjurén
Siri Bjurén ('09)
SWE1.26
  
 
 
1.16
  O
1.21
  O
1.26
  O
1.31
XXX
    
P13 Længdespring 1 m zone    
8.7.

Finale A

Finale
8.7.
1
Nellie Garmland
Nellie Garmland ('09)
SWE5.52
  
 
 
5.35
 2.6
5.38
 2.5
5.23
 1.3
5.31
 3.0
  –5.52
 0.0
  
2
Lovisa Nordbladh
Lovisa Nordbladh ('09)
SWE4.75 w
+2.2
  
 
 
4.64
 3.6
  X4.63
 1.6
  X  X4.75
 2.2
  
3
Eyja Gautadóttir
Eyja Gautadóttir ('09)
SWE4.74 w
+4.6
  
 
 
4.72
 1.5
4.65
 4.8
  X4.74
 4.6
4.56
 2.4
  X  
4
Ines Kraft
Ines Kraft ('09)
SWE4.71 w
+2.3
  
 
 
4.71
 2.3
4.50
 2.7
4.51
 2.8
4.62
 3.0
4.55
 2.1
4.69 =PB
 1.7
  
5
Ella Kjellberg
Ella Kjellberg ('09)
SWE4.57 w
+2.3
  
 
 
4.57
 2.3
4.39
 2.1
4.41
 3.5
4.38
 3.0
4.46
 1.4
4.39
 3.1
  
6
Astrid Aspington
Astrid Aspington ('09)
SWE4.49 w
+5.5
  
 
 
4.45
 4.7
4.25
 3.8
4.43
 2.6
4.34
 4.0
4.49
 5.5
4.41 =PB
 2.0
  
7
Siri Bjurén
Siri Bjurén ('09)
SWE4.47 w
+5.0
  
 
 
4.43
 5.9
4.43
 2.3
4.47
 5.0
  X  X4.41
 1.5
  
8
Amanda Bertram
Amanda Bertram ('09)
GER4.44 w
+3.8
  
 
 
4.43
 2.5
  X4.39
 2.2
4.41
 4.9
4.44
 3.8
  X  
9
Moa Kjöraas
Moa Kjöraas ('09)
SWE4.42 w
+2.2
  
 
 
4.42
 2.2
4.34
 2.8
4.31
 3.0
     
11
June Johansson
June Johansson ('09)
SWE4.41 w
+3.5
  
 
 
3.42
 1.9
4.41
 3.5
4.31
 3.5
     
12
Amanda Håkansson
Amanda Håkansson ('09)
SWE4.32
+2.0
  
 PB
 
4.32 PB
 2.0
4.07
 3.3
4.28
 3.5
     
13
Michelle Olsson
Michelle Olsson ('09)
SWE4.29 w
+3.1
  
 
 
4.29
 3.1
4.22
 3.1
4.28
 2.8
     
14
Emma Berglund
Emma Berglund ('09)
SWE4.27
+1.7
  
 PB
 
4.27 PB
 1.7
4.16
 4.2
4.06
 3.3
     
15
Vera Bergkvist
Vera Bergkvist ('09)
SWE4.26 w
+4.1
  
 
 
3.86
 3.4
4.26
 4.1
4.02
 0.9
     
16
Naomi Ohron
Naomi Ohron ('09)
SWE4.25 w
+4.3
  
 
 
4.25
 4.3
4.21
 3.3
  X     
17
Nova Arvidsson
Nova Arvidsson ('09)
SWE4.12
  
 
 
4.12
 0.0
4.06
 2.8
4.07
 3.8
     
18
Joline Billsten
Joline Billsten ('09)
SWE4.03
+1.7
  
 SB
 
3.19
 2.1
  X4.03 SB
 1.7
     
19
Lisa Högberg
Lisa Högberg ('09)
SWE4.01
+2.0
  
 
 
4.01
 2.0
3.99
 3.0
3.92
 2.7
     
20
Emilia Lundblom
Emilia Lundblom ('09)
SWE3.99 w
+4.6
  
 
 
  X3.99
 4.6
3.86
 5.6
     
21
Vintra Sävgren
Vintra Sävgren ('09)
SWE3.97 w
+3.1
  
 
 
3.76
 4.1
3.97
 3.1
3.86
 1.5
     
22
Olivia Weldingh
Olivia Weldingh ('09)
SWE3.95 w
+4.1
  
 
 
3.93
 2.3
  X3.95
 4.1
     
23
Olivia Mårtensson
Olivia Mårtensson ('09)
SWE3.82
+1.6
  
 
 
3.82
 1.6
3.82
 3.7
3.79
 1.6
     
24
Zoe Michelle Renner
Zoe Michelle Renner ('09)
GER3.19 w
+2.9
  
 
 
3.19
 2.9
  X3.00 PB
 2.0
     
P13 Kuglestød 2.0 kg    
9.7.

Finale A

Finale
9.7.
1
Miranda Wolf
Miranda Wolf ('09)
GER11.18
  
 PB
 
11.18 PB10.5910.2510.3610.4110.58  
2
Alicia Lindström
Alicia Lindström ('09)
SWE10.53
  
 
 
10.5310.4410.33  X10.3110.18  
3
Liv Holm
Liv Holm ('09)
SWE10.37
  
 PB
 
10.22 PB9.038.809.3310.37 PB9.97  
4
Josefine Henriksson
Josefine Henriksson ('09)
SWE10.20
  
 PB
 
10.11 PB10.14 PB9.04  X10.20 PB9.61  
5
Malva Thorén
Malva Thorén ('09)
SWE9.96
  
 
 
9.109.579.74  X9.969.55  
6
Anna Sällberg
Anna Sällberg ('09)
SWE9.68
  
 
 
9.68  X9.65  X9.369.50  
7
Leonie Cernega
Leonie Cernega ('09)
GER9.54
  
 PB
 
8.98 PB9.54 PB9.438.449.399.47  
8
Vera Bergkvist
Vera Bergkvist ('09)
SWE9.02
  
 PB
 
9.02 PB7.518.148.348.498.20  
9
Linnea Schell
Linnea Schell ('09)
SWE8.73
  
 
 
7.488.738.08     
10
Molly Lindén
Molly Lindén ('10)
SWE8.64
  
 
 
8.467.928.64     
11
Ella Svensson
Ella Svensson ('09)
SWE8.51
  
 
 
8.51  X  X     
12
Emma Nordin
Emma Nordin ('09)
SWE8.11
  
 PB
 
8.11 PB7.807.58     
13
Ida Väpnare
Ida Väpnare ('09)
SWE7.88
  
 PB
 
7.63 PB7.88 PB7.26     
P13 Diskoskast 0.6 kg    
10.7.

Finale A

Finale
10.7.
1
Sarah Berkani
Sarah Berkani ('10)
SWE40.48
  
 PB
 
37.47 PB40.48 PB38.24  X36.84  X  
2
Marika Söderlund Larsson
Marika Söderlund Larsson ('10)
SWE37.30
  
 PB
 
  X35.80 PB35.85 PB34.7737.00 PB37.30 PB  
3
Savannah Karström
Savannah Karström ('09)
SWE25.69
  
 
 
  X23.0625.69  X  X  X  
4
Lovisa Nordbladh
Lovisa Nordbladh ('09)
SWE25.45
  
 PB
 
23.9125.45 PB19.12  X  X19.23  
5
Sienna Karström
Sienna Karström ('09)
SWE25.31
  
 
 
25.31  X  X  X  X23.95  
6
Alicia Lindström
Alicia Lindström ('09)
SWE24.54
  
 
 
23.8724.54  X  X  X  X  
7
Molly Lindén
Molly Lindén ('10)
SWE24.45
  
 PB
 
  X23.47 PB17.1223.4424.45 PB21.51  
8
Juliette Debaecker
Juliette Debaecker ('09)
SWE22.61
  
 PB
 
21.3616.2718.1417.9122.61 PB20.55  
9
Leonie Cernega
Leonie Cernega ('09)
GER20.95
  
 PB
 
15.88 PB20.95 PB15.02     
10
Miranda Wolf
Miranda Wolf ('09)
GER19.89
  
 PB
 
18.68 PB17.7219.89 PB     
11
Linnea Schell
Linnea Schell ('09)
SWE15.59
  
 
 
15.59  X13.68     
12
Emma Nordström
Emma Nordström ('09)
SWE15.24
  
 PB
 
15.24 PB13.5214.99     
13
Amanda Håkansson
Amanda Håkansson ('09)
SWE14.21
  
 
 
  X11.2414.21     
Joline Billsten
Joline Billsten ('09)
SWE NM
  
 
 
  X  X  X     
P13 Spydkast 400 gram    
10.7.

Finale A

Finale
10.7.
1
Miranda Wolf
Miranda Wolf ('09)
GER36.15
  
 PB
 
36.15 PB30.1233.1434.0433.4534.13  
2
Sienna Karström
Sienna Karström ('09)
SWE32.55
  
 
 
31.2531.14  X32.5529.5832.32  
3
Ruth Gustafsson
Ruth Gustafsson ('10)
SWE26.84
  
 
 
26.8423.6324.1521.8020.43  X  
4
Olivia Mårtensson
Olivia Mårtensson ('09)
SWE26.10
  
 PB
 
26.02 PB25.1721.8522.8121.5326.10 PB  
5
Juliette Debaecker
Juliette Debaecker ('09)
SWE25.97
  
 PB
 
22.1715.4621.7221.1324.4725.97 PB  
6
Lotta Hamann
Lotta Hamann ('10)
GER24.60
  
 PB
 
22.32 PB21.4124.60 PB22.2120.61  X  
7
Savannah Karström
Savannah Karström ('09)
SWE22.82
  
 
 
21.31  X  X  X22.82  X  
8
Ella Svensson
Ella Svensson ('09)
SWE21.40
  
 PB
 
20.37 PB  X18.45  X  X21.40 PB  
9
Vera Bergkvist
Vera Bergkvist ('09)
SWE20.08
  
 
 
19.4520.0817.95     
10
Linnea Schell
Linnea Schell ('09)
SWE15.07
  
 PB
 
12.6813.3315.07     
11
Lovisa Nordbladh
Lovisa Nordbladh ('09)
SWE13.58
  
 
 
13.5811.6711.49     
12
Rebecka Bryland
Rebecka Bryland ('09)
SWE12.04
  
 PB
 
12.048.01  X     
13
Emilia Lundblom
Emilia Lundblom ('09)
SWE9.62
  
 PB
 
9.15 PB9.62 PB7.87     
14
Alma Arvidsson
Alma Arvidsson ('09)
SWE7.48
  
 PB
 
7.48 PB6.706.41     
P13 5 x 60m    
10.7.

Finale A

Finale
10.7.
1
Malmö AI 
Malmö AI  
SWE42.53
  
 
  Emma Berglund, Matilda Blixt, Sarah Berkani, Michelle Olsson
2
KA 2 IF 
KA 2 IF  
SWE43.38
  
 
  Vesta Lindström, Hanna Alstad, Astrid Aspington, June Johansson
3
IFK Helsingborg 
IFK Helsingborg  
SWE43.49
  
 
  Amanda Håkansson, Emma Nordström, Hedda Pansell, Vintra Sävgren
5
IK Finish 
IK Finish  
SWE48.43
  
 
  Meja Olsson, Olivia Krantz Elm, Selma Berggren, Freja Rosberg
D12 60 m    
10.7. Vind: +4.3

Finale A

Finale
10.7.Vind: +4.3
1
Isac Sehlstedt
Isac Sehlstedt ('10)
SWE8.06 w
  
 
2
Andor Sávoly
Andor Sávoly ('10)
GER8.26 w
  
 
3
Wilgot Borgelin
Wilgot Borgelin ('10)
SWE8.33 w
  
 
4
Noel Henriksson
Noel Henriksson ('10)
SWE8.52 w
  
 
5
Jan Fatyga
Jan Fatyga ('10)
GER8.63 w
  
 
D12 200 m    
9.7.

Finale A

Finale
9.7.
1
Jan Fatyga
Jan Fatyga ('10)
GER29.35
  
 
2
Joe Caine Blackburn
Joe Caine Blackburn ('11)
GER30.12
  
 
3
Henri Neubus
Henri Neubus ('10)
GER30.18
  
 
4
Emil Haase
Emil Haase ('10)
GER32.32
  
 
D12 600 m    
10.7.

Finale A

Finale
10.7.
1
Noel Henriksson
Noel Henriksson ('10)
SWE1:45.06
  
 PB
D12 60 m hæk 76.2 cm, 7.65 m    
9.7. Vind: +3.5

Finale A

Finale
9.7.Vind: +3.5
1
Andor Sávoly
Andor Sávoly ('10)
GER10.12 w
  
 
2
Jan Fatyga
Jan Fatyga ('10)
GER11.26 w
  
 
3
Joe Caine Blackburn
Joe Caine Blackburn ('11)
GER11.47 w
  
 
Love Hansson
Love Hansson ('10)
SWE DNFw
  
 
D12 Højdespring    
8.7.

Finale A

Finale
8.7.
1
Andor Sávoly
Andor Sávoly ('10)
GER1.55
  
 PB
 
1.40 PB
  O
1.44 PB
  O
1.50 PB
  O
1.55 PB
XXO
1.58
XXX
   
2
Svante Fernström
Svante Fernström ('10)
SWE1.40
  
 
 
1.26
  O
1.31
  O
1.36
  O
1.40
 XO
1.44
XXX
   
3
Ari Freyr Gautason
Ari Freyr Gautason ('12)
SWE1.26
  
 PB
 
1.16 PB
  O
1.21 PB
  O
1.26 PB
  O
1.31
XXX
    
4
Henri Neubus
Henri Neubus ('10)
GER1.26
  
 PB
 
1.16 PB
  O
1.21 PB
 XO
1.26 PB
XXO
1.31
XXX
    
5
Emil Haase
Emil Haase ('10)
GER1.21
  
 PB
 
1.16 PB
 XO
1.21 PB
  O
1.26
XXX
     
D12 Længdespring 1 m zone    
10.7.

Finale A

Finale
10.7.
1
Andor Sávoly
Andor Sávoly ('10)
GER5.48 w
+4.4
  
 
 
5.04
 2.6
4.99
 2.4
5.09 PB
 1.4
5.31
 4.2
5.27
 2.2
5.48
 4.4
  
2
Isac Sehlstedt
Isac Sehlstedt ('10)
SWE5.43 w
+2.5
  
 
 
5.12
 2.8
4.95
 2.6
5.11
 2.9
5.24
 1.2
5.42
 1.1
5.43
 2.5
  
3
Noel Henriksson
Noel Henriksson ('10)
SWE4.47 w
+3.6
  
 
 
4.32
 0.4
4.35
 1.7
4.21
 2.9
4.24
 1.7
  X4.47
 3.6
  
4
Wilgot Borgelin
Wilgot Borgelin ('10)
SWE4.30 w
+4.9
  
 
 
4.12
 0.0
4.22
 3.3
4.10
 0.6
  X4.20
 3.0
4.30
 4.9
  
D12 Kuglestød 3.0 kg    
10.7.

Finale A

Finale
10.7.
1
Andor Sávoly
Andor Sávoly ('10)
GER11.03
  
 PB
 
9.34 PB9.98 PB9.9010.03 PB10.45 PB11.03 PB  
2
Tiger Odéhn
Tiger Odéhn ('10)
SWE8.46
  
 
 
8.428.468.407.957.728.24  
3Balder BreinholstBalder Breinholst ('10)DEN8.05
  
 
 
7.657.587.538.058.037.51  
4
Guss Persson
Guss Persson ('10)
SWE7.40
  
 PB
 
4.946.146.60 PB6.77 PB6.377.40 PB  
P12 60 m    
10.7. Vind: +1.8

Finale A

Finale
10.7.Vind: +1.8
1Ella JensenElla Jensen ('10)DEN8.18
  
 PB
2
Sarah Berkani
Sarah Berkani ('10)
SWE8.33
  
 =PB
3
Kim Hoffmann
Kim Hoffmann ('10)
GER8.36
  
 PB
4
Anny Sosnowsky
Anny Sosnowsky ('10)
GER8.41
  
 PB
5
Marika Söderlund Larsson
Marika Söderlund Larsson ('10)
SWE8.67
  
 PB
6
Elin Amundin
Elin Amundin ('10)
SWE8.84
  
 
7
Lotta Hamann
Lotta Hamann ('10)
GER8.86
  
 PB
8
Luisa Kessler
Luisa Kessler ('10)
GER8.89
  
 PB
Finale B
10.7. Vind: +3.0
10.7.Vind: +3.0
1
Matilda Blixt
Matilda Blixt ('10)
SWE8.81 w
  
 
2
Hedda Karlberg
Hedda Karlberg ('10)
SWE8.91 w
  
 
3
Thelma Elmeljung
Thelma Elmeljung ('10)
SWE9.05 w
  
 
4
Lian Öhrnberg
Lian Öhrnberg ('10)
SWE9.14 w
  
 
5
Hedda Pansell
Hedda Pansell ('10)
SWE9.20 w
  
 
6
Meja Olsson
Meja Olsson ('10)
SWE9.26 w
  
 
7
Amy Halmo
Amy Halmo ('10)
SWE9.27 w
  
 
8
Edda Donner
Edda Donner ('10)
GER9.57 w
  
 
Indledende heats10.7.
Indledende 1
10.7. Vind: +2.8
10.7.Vind: +2.8
1Ella JensenElla Jensen ('10)DEN8.19 w
q
  
 
2
Lotta Hamann
Lotta Hamann ('10)
GER8.83 w
q
  
 
3
Hedda Karlberg
Hedda Karlberg ('10)
SWE8.89 w
q
  
 
4
Lian Öhrnberg
Lian Öhrnberg ('10)
SWE9.14 w
q
  
 
5
Ruth Gustafsson
Ruth Gustafsson ('10)
SWE9.40 w
  
 
6
Elli Jäger
Elli Jäger ('10)
GER9.49 w
  
 
Indledende 2
10.7. Vind: +3.2
10.7.Vind: +3.2
1
Sarah Berkani
Sarah Berkani ('10)
SWE8.27 w
q
  
 
2
Marika Söderlund Larsson
Marika Söderlund Larsson ('10)
SWE8.51 w
q
  
 
3
Meja Olsson
Meja Olsson ('10)
SWE9.19 w
q
  
 
4
Amy Halmo
Amy Halmo ('10)
SWE9.27 w
q
  
 
5
Loki Adele Reich
Loki Adele Reich ('10)
GER9.38 w
  
 
6
Stella Bergman
Stella Bergman ('10)
SWE10.66 w
  
 
Indledende 3
10.7. Vind: +2.6
10.7.Vind: +2.6
1
Kim Hoffmann
Kim Hoffmann ('10)
GER8.40 w
q
  
 
2
Elin Amundin
Elin Amundin ('10)
SWE8.70 w
q
  
 
3
Thelma Elmeljung
Thelma Elmeljung ('10)
SWE9.07 w
q
  
 
4
Edda Donner
Edda Donner ('10)
GER9.26 w
q
  
 
5
Romy Salow
Romy Salow ('10)
GER9.42 w
  
 
6
Maja Sevelin
Maja Sevelin ('10)
SWE9.49 w
  
 
7
Tyra Lagerquist
Tyra Lagerquist ('10)
SWE9.70 w
  
 
8
Svenja Knüppel
Svenja Knüppel ('10)
GER9.72 w
  
 
Indledende 4
10.7. Vind: +3.1
10.7.Vind: +3.1
1
Anny Sosnowsky
Anny Sosnowsky ('10)
GER8.43 w
q
  
 
2
Luisa Kessler
Luisa Kessler ('10)
GER8.68 w
q
  
 
3
Matilda Blixt
Matilda Blixt ('10)
SWE8.84 w
q
  
 
4
Hedda Pansell
Hedda Pansell ('10)
SWE9.09 w
q
  
 
5
Signe Lindblad
Signe Lindblad ('10)
SWE9.28 w
  
 
6
Selma Ströbeck
Selma Ströbeck ('10)
SWE9.49 w
  
 
7
Pia Borries
Pia Borries ('10)
GER9.50 w
  
 
8
Alma Falk
Alma Falk ('10)
SWE9.80 w
  
 
P12 200 m    
9.7.

Finale A

Finale
9.7.
1
Kim Hoffmann
Kim Hoffmann ('10)
GER28.13
  
 
2
Anny Sosnowsky
Anny Sosnowsky ('10)
GER29.15
  
 
3
Meja Persson
Meja Persson ('10)
SWE29.60
  
 
4
Lovisa Daun
Lovisa Daun ('11)
SWE30.92
  
 
5
Sophie Zamzow
Sophie Zamzow ('11)
GER31.72
  
 
6
Pia Borries
Pia Borries ('10)
GER32.60
  
 
7
Elli Jäger
Elli Jäger ('10)
GER33.88
  
 
Finale B
9.7.
9.7.
1
Matilda Blixt
Matilda Blixt ('10)
SWE30.11
  
 
2
Maja Sevelin
Maja Sevelin ('10)
SWE31.42
  
 
3
Loki Adele Reich
Loki Adele Reich ('10)
GER32.17
  
 
4
Svenja Knüppel
Svenja Knüppel ('10)
GER32.49
  
 
Finale C
9.7.
9.7.
1
Signe Lindblad
Signe Lindblad ('10)
SWE30.77
  
 
2
Fannie Beyer
Fannie Beyer ('10)
GER31.43
  
 
3
Ester Nyberger
Ester Nyberger ('10)
SWE31.62
  
 
4
Tyra Lagerquist
Tyra Lagerquist ('10)
SWE32.35
  
 
5
Alma Falk
Alma Falk ('10)
SWE33.04
  
 
Finale D
9.7.
9.7.
1
Lotta Hamann
Lotta Hamann ('10)
GER29.23
  
 
2
Edda Donner
Edda Donner ('10)
GER31.80
  
 
3
Jette Kühner
Jette Kühner ('11)
GER32.12
  
 
4
Isabelle Kaup
Isabelle Kaup ('10)
GER32.57
  
 
5
Thea Miranda Falkman Myklebust
Thea Miranda Falkman Myklebust ('11)
GER33.37
  
 
P12 600 m    
10.7.

Finale A

Finale
10.7.
1
Ester Nyberger
Ester Nyberger ('10)
SWE1:56.93
  
 SB
2
Pia Borries
Pia Borries ('10)
GER1:58.86
  
 PB
3
Ester Sander
Ester Sander ('10)
SWE1:59.04
  
 PB
4
Svenja Knüppel
Svenja Knüppel ('10)
GER2:01.20
  
 PB
5
Ruth Gustafsson
Ruth Gustafsson ('10)
SWE2:02.70
  
 PB
6
Isabelle Kaup
Isabelle Kaup ('10)
GER2:02.71
  
 PB
7
Fannie Beyer
Fannie Beyer ('10)
GER2:07.26
  
 PB
8
Alma Falk
Alma Falk ('10)
SWE2:09.77
  
 PB
9
Elli Jäger
Elli Jäger ('10)
GER2:10.90
  
 PB
10
Signe Lindblad
Signe Lindblad ('10)
SWE2:11.15
  
 PB
11
Amy Halmo
Amy Halmo ('10)
SWE2:20.48
  
 PB
P12 60 m hæk 76.2 cm, 7.65 m    
9.7. Vind: +3.1

Finale A

Finale
9.7.Vind: +3.1
1
Marika Söderlund Larsson
Marika Söderlund Larsson ('10)
SWE9.75 w
  
 
2
Clara Sigvardsson
Clara Sigvardsson ('10)
SWE9.93 w
  
 
3Ella JensenElla Jensen ('10)DEN9.97 w
  
 
4
Luisa Kessler
Luisa Kessler ('10)
GER10.14 w
  
 
5
Kim Hoffmann
Kim Hoffmann ('10)
GER10.28 w
  
 
6
Hedda Pansell
Hedda Pansell ('10)
SWE10.57 w
  
 
7
Meja Persson
Meja Persson ('10)
SWE10.87 w
  
 
8
Laura Krey
Laura Krey ('10)
GER11.48 w
  
 
Indledende heats9.7.
Indledende 1
9.7. Vind: +4.9
9.7.Vind: +4.9
1
Marika Söderlund Larsson
Marika Söderlund Larsson ('10)
SWE9.76 w
q
  
 
2Ella JensenElla Jensen ('10)DEN10.20 w
q
  
 
3
Luisa Kessler
Luisa Kessler ('10)
GER10.27 w
q
  
 
4
Romy Salow
Romy Salow ('10)
GER12.24 w
  
 
5
Tyra Lagerquist
Tyra Lagerquist ('10)
SWE12.85 w
  
 
Indledende 2
9.7. Vind: +1.7
9.7.Vind: +1.7
1
Clara Sigvardsson
Clara Sigvardsson ('10)
SWE10.18
q
  
 
2
Kim Hoffmann
Kim Hoffmann ('10)
GER10.51
q
  
 PB
3
Hedda Pansell
Hedda Pansell ('10)
SWE10.68
q
  
 
4
Meja Persson
Meja Persson ('10)
SWE11.01
q
  
 PB
5
Laura Krey
Laura Krey ('10)
GER11.35
q
  
 PB
6
Loki Adele Reich
Loki Adele Reich ('10)
GER11.92
  
 PB
P12 Højdespring    
8.7.

Finale A

Finale
8.7.
1
Clara Sigvardsson
Clara Sigvardsson ('10)
SWE1.47
  
 PB
 
1.25
  O
1.29
  O
1.33
 XO
1.36
  O
1.39
  O
1.41
 XO
1.43 =PB
 XO
1.45 PB
  O
1.47 PB
  O
1.50
XXX
      
2
Hedda Pansell
Hedda Pansell ('10)
SWE1.45
  
 PB
 
1.21
  O
1.25
  O
1.29
  O
1.33
  O
1.36
  O
1.39
XXO
1.41
  O
1.43
  O
1.45
  O
1.47
XXX
      
3
Anny Sosnowsky
Anny Sosnowsky ('10)
GER1.41
  
 PB
 
1.25 PB
  O
1.29 PB
  O
1.33 PB
  O
1.36 PB
  O
1.39 PB
  O
1.41 PB
  O
1.43
XXX
 
4
Lotta Hamann
Lotta Hamann ('10)
GER1.36
  
 PB
 
1.21 PB
  O
1.25 PB
  O
1.29 PB
  O
1.33 PB
XXO
1.36 PB
  O
1.39
XXX
  
5
Maja Sevelin
Maja Sevelin ('10)
SWE1.36
  
 PB
 
1.21
  O
1.25
  O
1.29
  O
1.33 =PB
  O
1.36 PB
 XO
1.39
XXX
  
6
Melina Garnitz
Melina Garnitz ('10)
GER1.33
  
 PB
 
1.25 PB
 XO
1.29 PB
  O
1.33 PB
  O
1.36
XXP
    
6
Edda Donner
Edda Donner ('10)
GER1.33
  
 PB
 
1.11 PB
  O
1.16 PB
  O
1.21 PB
  O
1.25 PB
  O
1.29 PB
 XO
1.33 PB
  O
1.36
XXX
 
6
Kim Hoffmann
Kim Hoffmann ('10)
GER1.33
  
 PB
 
1.21 PB
  O
1.25 PB
  O
1.29 PB
 XO
1.33 PB
  O
1.36
XXX
   
9
Majken Arwedsson
Majken Arwedsson ('12)
SWE1.29
  
 
 
1.16
  O
1.21
  O
1.25
XXO
1.29
  O
1.33
XXX
   
10
Meja Olsson
Meja Olsson ('10)
SWE1.21
  
 
 
1.21
  O
1.25
XXX
      
11
Olivia Krantz Elm
Olivia Krantz Elm ('11)
SWE1.16
  
 
 
1.16
  O
1.21
XXX
      
12
Laura Krey
Laura Krey ('10)
GER1.06
  
 PB
 
1.06 PB
  O
1.11
XXX
      
Hedda Karlberg
Hedda Karlberg ('10)
SWE NH
  
 
 
1.21
XXX
       
P12 Længdespring 1 m zone    
9.7.

Finale A

Finale
9.7.
1Ella JensenElla Jensen ('10)DEN5.09
  
 
 
5.09
 1.3
5.09
 0.0
5.02
 1.0
4.85
 1.0
5.01
 1.0
5.08
 1.1
  
2
Marika Söderlund Larsson
Marika Söderlund Larsson ('10)
SWE4.92
+0.3
  
 
 
4.77
 0.0
4.92
 0.3
4.82
 0.0
4.88
 0.6
4.89
 1.8
3.24
 0.7
  
3
Anny Sosnowsky
Anny Sosnowsky ('10)
GER4.87
+1.4
  
 PB
 
4.50 PB
 1.7
4.46
 0.0
4.67 PB
 1.3
4.74 PB
 1.3
4.64
 1.7
4.87 PB
 1.4
  
4
Sarah Berkani
Sarah Berkani ('10)
SWE4.84 w
+3.2
  
 
 
4.43
 0.4
4.50
 1.3
3.32
 0.9
4.57
 1.9
4.84
 3.2
  X  
5
Luisa Kessler
Luisa Kessler ('10)
GER4.73
  
 
 
4.27
 0.4
4.68
 0.4
4.29
 1.2
4.44
 1.4
4.72
 0.6
4.73
 0.0
  
6
Elin Amundin
Elin Amundin ('10)
SWE4.56
+0.9
  
 
 
4.54
 1.9
4.47
 1.2
4.56
 0.9
4.24
 2.6
4.44
 1.3
4.35
 0.0
  
7
Kim Hoffmann
Kim Hoffmann ('10)
GER4.56
  
 
 
4.52
 0.7
4.56
 0.0
4.51
 0.3
4.31
 1.2
4.52
 2.7
  X  
8
Thelma Elmeljung
Thelma Elmeljung ('10)
SWE4.54
+0.6
  
 PB
 
4.45
 2.2
4.54 PB
 0.6
4.42
 0.7
4.43
 0.5
4.46
 0.7
4.42
 1.3
  
9
Lovisa Daun
Lovisa Daun ('11)
SWE4.40
+0.7
  
 PB
 
4.35 PB
 1.4
4.40 PB
 0.7
4.39
 1.1
     
10
Hedda Pansell
Hedda Pansell ('10)
SWE4.36
+0.7
  
 
 
4.36
 0.7
4.30
 2.0
4.24
 0.2
     
11
Clara Sigvardsson
Clara Sigvardsson ('10)
SWE4.25
+0.7
  
 PB
 
4.25 PB
 0.7
3.89
 0.2
4.16
 0.0
     
12
Selma Ströbeck
Selma Ströbeck ('10)
SWE4.09
+1.6
  
 PB
 
4.09
 1.6
4.06
 0.7
3.80
 0.7
     
13
Lotta Hamann
Lotta Hamann ('10)
GER4.06
+1.9
  
 PB
 
4.03 PB
 2.0
3.96
 0.5
4.06 PB
 1.9
     
14
Lian Öhrnberg
Lian Öhrnberg ('10)
SWE4.04
  
 
 
4.04
 0.0
3.96
 1.7
3.89
 1.2
     
15
Romy Salow
Romy Salow ('10)
GER4.04
+0.5
  
 PB
 
3.94 PB
 1.4
4.04 PB
 0.5
3.88
 0.4
     
16
Pia Borries
Pia Borries ('10)
GER4.03 w
+2.1
  
 
 
4.03
 2.1
3.88 PB
 1.5
3.83
 1.6
     
17
Edda Donner
Edda Donner ('10)
GER3.99
+0.5
  
 PB
 
3.96 PB
 1.4
3.88
 1.3
3.99 PB
 0.5
     
18
Maja Sevelin
Maja Sevelin ('10)
SWE3.98
+0.4
  
 SB
 
3.75
 0.9
3.98 SB
 0.4
3.97
 0.0
     
19
Meja Olsson
Meja Olsson ('10)
SWE3.97
+0.6
  
 
 
3.97
 0.6
3.92
 1.5
3.65
 1.7
     
20
Matilda Blixt
Matilda Blixt ('10)
SWE3.97
  
 
 
3.84
 1.7
3.97
 0.0
3.47
 1.0
     
21
Loki Adele Reich
Loki Adele Reich ('10)
GER3.96 w
+2.3
  
 
 
  X3.81 PB
 0.7
3.96
 2.3
     
22
Svenja Knüppel
Svenja Knüppel ('10)
GER3.94
+1.8
  
 PB
 
3.94 PB
 1.8
3.78
 -0.6
3.93
 0.8
     
23
Tyra Lagerquist
Tyra Lagerquist ('10)
SWE3.83
+0.6
  
 PB
 
3.83 PB
 0.6
3.38
 0.9
3.23
 1.0
     
24
Alma Lindberg
Alma Lindberg ('10)
SWE3.69
+0.6
  
 
 
3.69
 0.6
3.54
 0.3
3.56
 3.7
     
25
Selma Berggren
Selma Berggren ('10)
SWE3.59
+1.3
  
 
 
3.56
 0.0
3.38
 0.3
3.59
 1.3
     
26
Alma Falk
Alma Falk ('10)
SWE3.53
+2.0
  
 
 
3.53
 2.0
3.41
 0.3
2.64
 1.2
     
27
Signe Lindblad
Signe Lindblad ('10)
SWE3.51
+0.9
  
 PB
 
3.51
 0.9
3.06
 0.3
3.10
 0.0
     
28
Laura Krey
Laura Krey ('10)
GER3.45
+1.9
  
 PB
 
3.45 PB
 1.9
3.22
 0.9
2.80
 0.0
     
29
Nikki Wejdrup
Nikki Wejdrup ('10)
SWE3.01
+0.1
  
 PB
 
2.72 PB
 0.3
2.70
 0.4
3.01 PB
 0.1
     
P12 Kuglestød 2.0 kg    
10.7.

Finale A

Finale
10.7.
1
Sarah Berkani
Sarah Berkani ('10)
SWE13.27
  
 
 
12.4612.8712.55  X13.27  –  
2
Anny Sosnowsky
Anny Sosnowsky ('10)
GER10.90
  
 PB
 
10.33 PB10.46 PB10.1710.0910.90 PB10.76  
3
Lotta Hamann
Lotta Hamann ('10)
GER10.00
  
 PB
 
9.10 PB  X9.16 PB10.00 PB9.809.72  
4
Clara Sigvardsson
Clara Sigvardsson ('10)
SWE9.99
  
 PB
 
9.99 PB9.369.46  X9.979.80  
5
Leonora Stolte
Leonora Stolte ('10)
GER9.28
  
 PB
 
8.69 PB8.328.91 PB9.28 PB9.269.00  
6
Meja Olsson
Meja Olsson ('10)
SWE9.09
  
 PB
 
8.86 PB8.219.09 PB8.627.948.18  
7
Molly Lindén
Molly Lindén ('10)
SWE8.85
  
 
 
8.858.028.628.498.457.57  
8
Signe Lindblad
Signe Lindblad ('10)
SWE8.69
  
 PB
 
8.148.618.698.078.688.69  
9
Edda Donner
Edda Donner ('10)
GER8.12
  
 PB
 
7.31 PB7.46 PB8.12 PB     
10
Thelma Elmeljung
Thelma Elmeljung ('10)
SWE7.65
  
 PB
 
7.65 PB7.486.58     
11
Hedda Karlberg
Hedda Karlberg ('10)
SWE7.57
  
 
 
7.57  X7.57     
12
Luisa Kessler
Luisa Kessler ('10)
GER7.02
  
 PB
 
7.02 PB6.966.92     
13
Selma Berggren
Selma Berggren ('10)
SWE6.82
  
 
 
6.236.826.08     
14
Fannie Beyer
Fannie Beyer ('10)
GER6.50
  
 PB
 
6.50 PB  X  X     
15
Laura Krey
Laura Krey ('10)
GER6.45
  
 PB
 
6.45 PB  X4.45     
16
Stella Bergman
Stella Bergman ('10)
SWE5.97
  
 PB
 
5.755.975.75     
17
Amy Halmo
Amy Halmo ('10)
SWE4.83
  
 PB
 
  X4.83 PB4.80     

Seneste resultater

25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle
31.8HerlevÅbne klubmesterskaber i tre-kamp
30.8HolbækTRACKS - HOLBÆK
30.8ViborgTRACKS - Viborg
28.8AarhusAarhus Springer i Luften 2
28.8GentofteGentofteløbet
28.8HerlevHerlevløbet
27.8OdenseDiskosstangspringsstævne
27.8KoldingRegionsstævne - 4 kamp
27‐28.8BallerupDM Masters
25.8SkiveNVJ-stævne Rødding
23.8København5000&1 Nats PB
23.8FrederiksbergFIF sprint/stafetstævne
23.8AarhusAtletik i Aarhus 3
21.8RønneDGI Mangekamp
21.8OdenseLandsdelsmesterskab
20.8SæbyVDMU mangekamp 10-13 år individuel og hold.
20‐21.8BallerupØst Ungdom
18.8SkiveSkive Torsdagsstævne
18.8FrederiksbergFIF UP-Stævne
18.8HvidovreSommerkast IV
18.8HvidovreSpring med stang
17.8RønneViking 10.000m
16.8TårnbyTracks Amager
14.8SilkeborgKastestævne
13.8HvidovreKastelavn
13‐14.8KøbenhavnSparta Sprintstævne
13‐14.8KøbenhavnDM Mangekamp
13‐14.8KøbenhavnMangekamp U14
13‐14.8KøbenhavnMangekamp D11/P11
12‐14.8TórshavnFM fyri vaksin á Tórsbreyt
10.8KøbenhavnSparta Summer Jump 01
6.8HelsingørSommer spring og kast
6‐7.8AabenraaStævne trænings samling masters
6.8GreveVindsprint