Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Hillerød: Nordsjælland mesterskaberne 15.6.2022

M 100 m    
Vind: 0.0

Finale A

Finale
Vind: 0.0
1Dlovan BakerDlovan Baker Hvidovre AM11.42
  
 
Indledende heats
Indledende 1
Vind: 0.0
Vind: 0.0
1Dlovan BakerDlovan Baker Hvidovre AM11.45
  
 
2Affou AdlouniAffou Adlouni ('02)Hvidovre AM11.80
  
 
M 1000 m    

Finale A

Finale
1Emil KristensenEmil Kristensen ('04)Helsingør IF2:52.72
  
 PB
K 100 m    
Vind: +1.7

Finale A

Finale
Vind: +1.7
1Signe BoelsmandSigne Boelsmand ('91)Hvidovre AM13.35
  
 
2Misja B. JepsenMisja B. Jepsen ('01)Hvidovre AM13.42
  
 
K Stangspring    

Finale A

Finale
1Alma Elisabeth KühnellAlma Elisabeth Kühnell ('07)Holte Atletik2.45
  
 PB
 
2.00
 XO
2.10
  O
2.20 =PB
XXO
2.30 PB
 XO
2.35 PB
 XO
2.40 PB
 XO
2.45 PB
  O
2.50
XXX
K Længdespring    

Finale A

Finale
1Emma FlorEmma Flor ('05)Hvidovre AM4.69
  
 
 
4.69
 0.0
       
D17 100 m    
Vind: +1.9

Finale A

Finale
Vind: +1.9
1Sebastian TvillinggaardSebastian Tvillinggaard ('06)Allerød AM 12.33
  
 PB
2Mads Elver MørkMads Elver Mørk ('05)Allerød AM 12.36
  
 SB
3Mikkel Panduro JohanssonMikkel Panduro Johansson ('06)Helsingør IF13.34
  
 
D17 1000 m    

Finale A

Finale
1Niels Gustav SvendsenNiels Gustav Svendsen ('06)Helsingør IF2:51.00
  
 PB
2Asmerom TesfayAsmerom Tesfay ('06)FIF Hillerød3:12.28
  
 PB
3Mikkel Panduro JohanssonMikkel Panduro Johansson ('06)Helsingør IF3:35.26
  
 PB
D17 Højdespring    

Finale A

Finale
1Mads Elver MørkMads Elver Mørk ('05)Allerød AM 1.74
  
 PB
 
1.50 SB
  O
1.55 SB
  O
1.60 SB
  O
1.65 SB
  O
1.70 PB
XXO
1.74 PB
 XO
1.78
XXX
 
2Simon HauchSimon Hauch ('06)FIF Hillerød1.45
  
 PB
 
1.20 SB
  O
1.25 =PB
  O
1.30 PB
  O
1.35 PB
  O
1.40 PB
  O
1.45 PB
 XO
1.50
XXX
 
3Mikkel Panduro JohanssonMikkel Panduro Johansson ('06)Helsingør IF1.25
  
 =PB
 
1.10 SB
  O
1.15 SB
  O
1.20 SB
  O
1.25 =PB
 XO
1.30
XXX
   
D17 Længdespring    

Finale A

Finale
1Sebastian TvillinggaardSebastian Tvillinggaard ('06)Allerød AM 5.44
  
 
 
5.44
 0.0
       
2Simon HauchSimon Hauch ('06)FIF Hillerød4.72
  
 
 
4.72
 0.0
       
3Mikkel Panduro JohanssonMikkel Panduro Johansson ('06)Helsingør IF4.49
  
 
 
4.49
 0.0
       
D17 Kuglestød 5.0 kg    

Finale A

Finale
1Simon HauchSimon Hauch ('06)FIF Hillerød10.32
  
 PB
 
10.32 PB       
2Mikkel Panduro JohanssonMikkel Panduro Johansson ('06)Helsingør IF6.13
  
 PB
 
6.13 PB       
D17 Spydkast 700 gram    

Finale A

Finale
1Mads Elver MørkMads Elver Mørk ('05)Allerød AM 31.02
  
 SB
 
31.02 SB       
2Simon HauchSimon Hauch ('06)FIF Hillerød27.92
  
 PB
 
27.92 PB       
3Mikkel Panduro JohanssonMikkel Panduro Johansson ('06)Helsingør IF16.35
  
 PB
 
16.35 PB       
P17 100 m    
Vind: +0.9

Finale A

Finale
Vind: +0.9
1Rosa PoulsenRosa Poulsen ('06)Holte Atletik13.93
  
 SB
2Laura GalsøeLaura Galsøe ('05)Allerød AM 14.40
  
 SB
3Hannah Ejby HansenHannah Ejby Hansen ('06)HVRunners16.07
  
 PB
P17 1000 m    

Finale A

Finale
1Alma Eide LarsenAlma Eide Larsen ('05)Allerød AM 3:12.37
  
 PB
2Hannah Ejby HansenHannah Ejby Hansen ('06)HVRunners3:54.93
  
 PB
P17 Højdespring    

Finale A

Finale
1Rosa PoulsenRosa Poulsen ('06)Holte Atletik1.40
  
 
 
1.35
  O
1.40
 XO
1.45
XXX
     
P17 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Rosa PoulsenRosa Poulsen ('06)Holte Atletik9.62
  
 SB
 
9.62 SB       
P17 Spydkast 500 gram    

Finale A

Finale
1Julie RasmussenJulie Rasmussen ('06)Holte Atletik36.91
  
 
 
36.91       
2Tsehaynesh Beblein PorsbølTsehaynesh Beblein Porsbøl ('05)Holte Atletik32.52
  
 PB
 
32.52 PB       
D15 100 m    
Vind: +1.3

Finale A

Finale
Vind: +1.3
1Jeppe Stetkær BohrJeppe Stetkær Bohr ('07)Holte Atletik12.56
  
 
2Lucas Levring JakobsenLucas Levring Jakobsen ('07)Helsingør IF13.48
  
 PB
3Lukas BirkmannLukas Birkmann ('08)HVRunners14.33
  
 PB
4William UldahlWilliam Uldahl ('08)HVRunners14.45
  
 
5Elias Kleist JensenElias Kleist Jensen ('08)HVRunners15.76
  
 PB
Finale B
Vind: +1.6
Vind: +1.6
1Oliver Buus NilssonOliver Buus Nilsson ('07)Holte Atletik12.61
  
 
2Sebastian BaanSebastian Baan ('07)Helsingør IF13.08
  
 SB
3Albert HauchAlbert Hauch ('07)FIF Hillerød13.26
  
 PB
4Mathias Due JørgensenMathias Due Jørgensen ('08)FIF Hillerød13.89
  
 PB
5Aksel LønstrømAksel Lønstrøm ('08)HVRunners21.08
  
 PB
D15 1000 m    

Finale A

Finale
1Andreas MoorsAndreas Moors ('08)Blovstrød Løverne3:19.33
  
 PB
2Albert HauchAlbert Hauch ('07)FIF Hillerød3:26.01
  
 PB
3Lucas Levring JakobsenLucas Levring Jakobsen ('07)Helsingør IF3:27.78
  
 PB
4Sebastian BaanSebastian Baan ('07)Helsingør IF3:28.90
  
 PB
5William UldahlWilliam Uldahl ('08)HVRunners3:34.77
  
 PB
6Elias Kleist JensenElias Kleist Jensen ('08)HVRunners4:03.89
  
 PB
7Aksel LønstrømAksel Lønstrøm ('08)HVRunners5:31.48
  
 PB
D15 Højdespring    

Finale A

Finale
1Sebastian BaanSebastian Baan ('07)Helsingør IF1.45
  
 PB
 
1.10 PB
  O
1.15 PB
  O
1.20 PB
  O
1.25 PB
  O
1.30 PB
  O
1.35 PB
  O
1.40 PB
  O
1.45 PB
 XO
1.50
XXX
       
2Albert HauchAlbert Hauch ('07)FIF Hillerød1.40
  
 PB
 
1.10 =PB
  O
1.15 PB
  O
1.20 PB
  O
1.25 PB
  O
1.30 PB
 XO
1.35 PB
  O
1.40 PB
  O
1.45
XXX
3Lucas Levring JakobsenLucas Levring Jakobsen ('07)Helsingør IF1.35
  
 PB
 
1.10 PB
  O
1.15 PB
  O
1.20 PB
  O
1.25 PB
  O
1.30 PB
  O
1.35 PB
  O
1.40
XXX
 
D15 Længdespring    

Finale A

Finale
1Sebastian BaanSebastian Baan ('07)Helsingør IF5.06
  
 
 
5.06
 0.0
       
2Lucas Levring JakobsenLucas Levring Jakobsen ('07)Helsingør IF4.41
  
 
 
4.41
 0.0
       
3Albert HauchAlbert Hauch ('07)FIF Hillerød4.32
  
 
 
4.32
 0.0
       
D15 Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Lucas Levring JakobsenLucas Levring Jakobsen ('07)Helsingør IF7.93
  
 PB
 
7.93 PB       
2Sebastian BaanSebastian Baan ('07)Helsingør IF7.15
  
 PB
 
7.15 PB       
D15 Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
1Sebastian BaanSebastian Baan ('07)Helsingør IF26.80
  
 PB
 
26.80 PB       
2Mathias Due JørgensenMathias Due Jørgensen ('08)FIF Hillerød23.28
  
 PB
 
23.28 PB       
3Lucas Levring JakobsenLucas Levring Jakobsen ('07)Helsingør IF16.25
  
 PB
 
16.25 PB       
P15 100 m    
Vind: +2.4

Finale A

Finale
Vind: +2.4
1Lucca FrydendahlLucca Frydendahl ('08)Allerød AM 14.67 w
  
 
2Filippa RedestamFilippa Redestam ('08)Helsingør IF14.99 w
  
 
3Luna TorsbakkeLuna Torsbakke ('08)Fredensborg AK15.73 w
  
 
4Liv Harries StormLiv Harries Storm ('08)Helsingør IF17.72 w
  
 
Finale B
Vind: +0.9
Vind: +0.9
1Alma Elisabeth KühnellAlma Elisabeth Kühnell ('07)Holte Atletik14.78
  
 
P15 1000 m    

Finale A

Finale
1Luna TorsbakkeLuna Torsbakke ('08)Fredensborg AK4:04.16
  
 PB
2Filippa RedestamFilippa Redestam ('08)Helsingør IF4:17.70
  
 PB
3Liv Harries StormLiv Harries Storm ('08)Helsingør IF4:55.66
  
 PB
P15 Højdespring    

Finale A

Finale
1Lucca FrydendahlLucca Frydendahl ('08)Allerød AM 1.50
  
 =PB
 
1.15 SB
  O
1.20 SB
  O
1.25 SB
  O
1.30 SB
  O
1.35 =PB
  O
1.40 PB
  O
1.45 PB
  O
1.48 PB
XXO
1.50 PB
  O
1.52
XXX
      
2Filippa RedestamFilippa Redestam ('08)Helsingør IF1.30
  
 SB
 
1.15 SB
  O
1.20 SB
  O
1.25 SB
  O
1.30 SB
  O
1.35
XXX
   
3Luna TorsbakkeLuna Torsbakke ('08)Fredensborg AK1.25
  
 PB
 
1.00 SB
  O
1.05 SB
  O
1.10 =PB
  O
1.15 PB
  O
1.20 PB
 XO
1.25 PB
 XO
  
4Liv Harries StormLiv Harries Storm ('08)Helsingør IF1.20
  
 PB
 
1.00 PB
  O
1.05 PB
 XO
1.10 PB
  O
1.15 PB
XXO
1.20 PB
 XO
1.25
XXX
  
P15 Længdespring    

Finale A

Finale
1Luna TorsbakkeLuna Torsbakke ('08)Fredensborg AK4.03
  
 
 
4.03
 0.0
       
2Filippa RedestamFilippa Redestam ('08)Helsingør IF3.90
  
 
 
3.90
 0.0
       
3Liv Harries StormLiv Harries Storm ('08)Helsingør IF3.26
  
 
 
3.26
 0.0
       
P15 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Filippa RedestamFilippa Redestam ('08)Helsingør IF8.44
  
 
 
8.44       
2Lucca FrydendahlLucca Frydendahl ('08)Allerød AM 6.90
  
 PB
 
6.90 PB       
3Luna TorsbakkeLuna Torsbakke ('08)Fredensborg AK6.71
  
 PB
 
6.71 PB       
4Liv Harries StormLiv Harries Storm ('08)Helsingør IF5.28
  
 PB
 
5.28 PB       
P15 Spydkast 500 gram    

Finale A

Finale
1Filippa RedestamFilippa Redestam ('08)Helsingør IF30.38
  
 PB
 
30.38 PB       
2Luna TorsbakkeLuna Torsbakke ('08)Fredensborg AK21.44
  
 
 
21.44       
3Liv Harries StormLiv Harries Storm ('08)Helsingør IF6.61
  
 PB
 
6.61 PB       
D13 80 m    
Vind: +0.8

Finale A

Finale
Vind: +0.8
1Ebbe MikkelsenEbbe Mikkelsen ('09)HVRunners11.94
  
 PB
2Arn SylvanderArn Sylvander ('09)Helsingør IF12.04
  
 PB
3Bertram DuschekBertram Duschek ('09)HVRunners12.68
  
 PB
4Sebastian PallesenSebastian Pallesen ('09)HVRunners13.18
  
 PB
Finale B
Vind: 0.0
Vind: 0.0
1Stefan GogoticStefan Gogotic ('09)HVRunners11.78
  
 PB
2Rasmus BankRasmus Bank ('09)HVRunners12.32
  
 PB
3Travis ManziTravis Manzi ('09)Allerød AM 12.81
  
 PB
4Oliver JensenOliver Jensen ('09)HVRunners12.94
  
 PB
D13 1000 m    

Finale A

Finale
1Stefan GogoticStefan Gogotic ('09)HVRunners3:12.57
  
 PB
2Bertram DuschekBertram Duschek ('09)HVRunners3:40.22
  
 PB
3Ebbe MikkelsenEbbe Mikkelsen ('09)HVRunners3:42.51
  
 PB
4Rasmus BankRasmus Bank ('09)HVRunners3:48.22
  
 PB
5Oliver JensenOliver Jensen ('09)HVRunners3:53.37
  
 PB
6Sebastian PallesenSebastian Pallesen ('09)HVRunners4:04.53
  
 PB
7Arn SylvanderArn Sylvander ('09)Helsingør IF4:05.76
  
 PB
D13 Højdespring    

Finale A

Finale
Arn SylvanderArn Sylvander ('09)Helsingør IF NH
  
 
Travis ManziTravis Manzi ('09)Allerød AM  NH
  
 
D13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Arn SylvanderArn Sylvander ('09)Helsingør IF4.30
  
 
 
4.30
 0.0
       
2Ebbe MikkelsenEbbe Mikkelsen ('09)HVRunners3.98
  
 
 
3.98
 0.0
       
3Travis ManziTravis Manzi ('09)Allerød AM 3.63
  
 
 
3.63
 0.0
       
D13 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Arn SylvanderArn Sylvander ('09)Helsingør IF6.27
  
 PB
 
6.27 PB       
D13 Boldkast 250 gram    

Finale A

Finale
1Stefan GogoticStefan Gogotic ('09)HVRunners50.30
  
 PB
 
50.30 PB       
2Bertram DuschekBertram Duschek ('09)HVRunners44.90
  
 PB
 
44.90 PB       
3Arn SylvanderArn Sylvander ('09)Helsingør IF39.91
  
 PB
 
39.91 PB       
P13 80 m    
Vind: +1.0

Finale A

Finale
Vind: +1.0
1Emilie PetersenEmilie Petersen ('09)HVRunners12.62
  
 PB
2Hannah FuttrupHannah Futtrup ('10)Allerød AM 13.72
  
 PB
3Ellen Melgaard SvendsenEllen Melgaard Svendsen ('10)Helsingør IF15.42
  
 PB
Finale B
Vind: +0.9
Vind: +0.9
1Lisa Sofie ChristensenLisa Sofie Christensen ('09)Holte Atletik11.62
  
 
2Eea MelgaardEea Melgaard ('09)Helsingør IF12.33
  
 PB
3Dicte SøborgDicte Søborg ('10)Allerød AM 15.63
  
 PB
P13 1000 m    

Finale A

Finale
1Emilie PetersenEmilie Petersen ('09)HVRunners3:42.75
  
 PB
2Eea MelgaardEea Melgaard ('09)Helsingør IF4:24.46
  
 PB
3Ellen Melgaard SvendsenEllen Melgaard Svendsen ('10)Helsingør IF5:02.32
  
 PB
P13 Højdespring    

Finale A

Finale
1Eea MelgaardEea Melgaard ('09)Helsingør IF0.95
  
 PB
 
0.75 PB
  O
0.80 PB
  O
0.85 PB
  O
0.90 PB
  O
0.95 PB
  O
1.00
XXX
  
2Ellen Melgaard SvendsenEllen Melgaard Svendsen ('10)Helsingør IF0.90
  
 PB
 
0.75 PB
  O
0.80 PB
 XO
0.85 PB
  O
0.90 PB
  O
0.95
XXX
   
P13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Eea MelgaardEea Melgaard ('09)Helsingør IF3.89
  
 
 
3.89
 0.0
       
2Hannah FuttrupHannah Futtrup ('10)Allerød AM 3.28
  
 
 
3.28
 0.0
       
3Ellen Melgaard SvendsenEllen Melgaard Svendsen ('10)Helsingør IF2.60
  
 
 
2.60
 0.0
       
Dicte SøborgDicte Søborg ('10)Allerød AM  NM
  
 
 
  X
 0.0
       
P13 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Eea MelgaardEea Melgaard ('09)Helsingør IF6.35
  
 PB
 
6.35 PB       
2Ellen Melgaard SvendsenEllen Melgaard Svendsen ('10)Helsingør IF3.78
  
 PB
 
3.78 PB       
P13 Boldkast 250 gram    

Finale A

Finale
1Eea MelgaardEea Melgaard ('09)Helsingør IF28.01
  
 PB
 
28.01 PB       
2Hannah FuttrupHannah Futtrup ('10)Allerød AM 23.04
  
 PB
 
23.04 PB       
3Ellen Melgaard SvendsenEllen Melgaard Svendsen ('10)Helsingør IF20.68
  
 PB
 
20.68 PB       
4Dicte SøborgDicte Søborg ('10)Allerød AM 20.14
  
 PB
 
20.14 PB       
D11 60 m    
Vind: +1.5

Finale A

Finale
Vind: +1.5
1
Jonathan Baltzer Petersen
Jonathan Baltzer Petersen ('12)
Helsingør IF9.52
  
 PB
2
Valdemar Petersen
Valdemar Petersen ('12)
9.65
  
 PB
3
Elliot Berg Torsbakke
Elliot Berg Torsbakke ('11)
Fredensborg AK9.93
  
 PB
4
Theo Bjerregaard
Theo Bjerregaard ('12)
HVRunners10.63
  
 PB
5
Carl-Johan Jørgensen
Carl-Johan Jørgensen ('13)
Allerød AM 10.72
  
 PB
Finale B
Vind: +1.2
Vind: +1.2
1
Johan Kruger
Johan Kruger ('11)
HVRunners9.99
  
 PB
2
Bertram Skov Vester
Bertram Skov Vester ('11)
Fredensborg AK10.12
  
 PB
3
Adam Gottlieb Andersen
Adam Gottlieb Andersen ('11)
Holte Atletik10.31
  
 
4
Shaun Mandal
Shaun Mandal ('12)
HVRunners11.00
  
 PB
5
Adrian Rosenkrantz
Adrian Rosenkrantz ('11)
Helsingør IF11.77
  
 PB
D11 1000 m    

Finale A

Finale
1
Shaun Mandal
Shaun Mandal ('12)
HVRunners3:43.54
  
 PB
2
Valdemar Petersen
Valdemar Petersen ('12)
3:46.68
  
 PB
3
Bertram Skov Vester
Bertram Skov Vester ('11)
Fredensborg AK3:47.46
  
 PB
4
Johan Kruger
Johan Kruger ('11)
HVRunners3:48.33
  
 PB
5
Carl-Johan Jørgensen
Carl-Johan Jørgensen ('13)
Allerød AM 4:01.99
  
 PB
6
Elliot Berg Torsbakke
Elliot Berg Torsbakke ('11)
Fredensborg AK4:03.12
  
 PB
7
Theo Bjerregaard
Theo Bjerregaard ('12)
HVRunners4:29.97
  
 PB
8
Adrian Voetmann
Adrian Voetmann ('11)
HVRunners4:30.10
  
 PB
9
Jonathan Baltzer Petersen
Jonathan Baltzer Petersen ('12)
Helsingør IF4:34.63
  
 PB
10
Silas Ejby Hansen
Silas Ejby Hansen ('11)
HVRunners4:53.11
  
 PB
D11 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Valdemar Petersen
Valdemar Petersen ('12)
3.74
  
 
 
3.74
 0.0
       
2
Elliot Berg Torsbakke
Elliot Berg Torsbakke ('11)
Fredensborg AK3.69
  
 
 
3.69
 0.0
       
3
Bertram Skov Vester
Bertram Skov Vester ('11)
Fredensborg AK3.49
  
 
 
3.49
 0.0
       
4
Johan Kruger
Johan Kruger ('11)
HVRunners3.48
  
 
 
3.48
 0.0
       
5
Jonathan Baltzer Petersen
Jonathan Baltzer Petersen ('12)
Helsingør IF3.28
  
 
 
3.28
 0.0
       
6
Adam Gottlieb Andersen
Adam Gottlieb Andersen ('11)
Holte Atletik3.26
  
 
 
3.26
 0.0
       
7
Carl-Johan Jørgensen
Carl-Johan Jørgensen ('13)
Allerød AM 3.06
  
 
 
3.06
 0.0
       
8
Theo Bjerregaard
Theo Bjerregaard ('12)
HVRunners3.00
  
 
 
3.00
 0.0
       
9
Adrian Rosenkrantz
Adrian Rosenkrantz ('11)
Helsingør IF2.64
  
 
 
2.64
 0.0
       
10
Shaun Mandal
Shaun Mandal ('12)
HVRunners2.52
  
 
 
2.52
 0.0
       
D11 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Elliot Berg Torsbakke
Elliot Berg Torsbakke ('11)
Fredensborg AK7.15
  
 
 
7.15       
2
Bertram Skov Vester
Bertram Skov Vester ('11)
Fredensborg AK6.25
  
 
 
6.25       
3
Valdemar Petersen
Valdemar Petersen ('12)
6.15
  
 PB
 
6.15 PB       
4
Adrian Rosenkrantz
Adrian Rosenkrantz ('11)
Helsingør IF6.14
  
 PB
 
6.14 PB       
5
Jonathan Baltzer Petersen
Jonathan Baltzer Petersen ('12)
Helsingør IF5.94
  
 PB
 
5.94 PB       
6
Theo Bjerregaard
Theo Bjerregaard ('12)
HVRunners5.66
  
 PB
 
5.66 PB       
D11 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Elliot Berg Torsbakke
Elliot Berg Torsbakke ('11)
Fredensborg AK38.28
  
 PB
 
38.28 PB       
2
Silas Ejby Hansen
Silas Ejby Hansen ('11)
HVRunners36.14
  
 PB
 
36.14 PB       
3
Adam Gottlieb Andersen
Adam Gottlieb Andersen ('11)
Holte Atletik35.50
  
 
 
35.50       
4
Theo Bjerregaard
Theo Bjerregaard ('12)
HVRunners33.82
  
 PB
 
33.82 PB       
5
Bertram Skov Vester
Bertram Skov Vester ('11)
Fredensborg AK27.49
  
 PB
 
27.49       
6
Valdemar Petersen
Valdemar Petersen ('12)
24.93
  
 PB
 
24.93 PB       
7
Jonathan Baltzer Petersen
Jonathan Baltzer Petersen ('12)
Helsingør IF23.85
  
 PB
 
23.85 PB       
8
Adrian Rosenkrantz
Adrian Rosenkrantz ('11)
Helsingør IF21.27
  
 PB
 
21.27 PB       
P11 60 m    
Vind: +2.7

Finale A

Finale
Vind: +2.7
1
Regitze Kammer Wittenkamp
Regitze Kammer Wittenkamp ('11)
Fredensborg AK9.82 w
  
 
2
Lea Stetkær Bohr
Lea Stetkær Bohr ('12)
Holte Atletik10.06 w
  
 
3
Dagmar Marager
Dagmar Marager ('11)
Allerød AM 10.87 w
  
 
4
Mathilde Maj Schou-Friis
Mathilde Maj Schou-Friis ('12)
Fredensborg AK11.47 w
  
 
5
Lilly Bruus Rim
Lilly Bruus Rim ('12)
Helsingør IF11.93 w
  
 
P11 1000 m    

Finale A

Finale
1
Regitze Kammer Wittenkamp
Regitze Kammer Wittenkamp ('11)
Fredensborg AK3:36.44
  
 PB
2
Mathilde Maj Schou-Friis
Mathilde Maj Schou-Friis ('12)
Fredensborg AK4:19.48
  
 PB
3
Dagmar Marager
Dagmar Marager ('11)
Allerød AM 4:26.06
  
 PB
4
Lilly Bruus Rim
Lilly Bruus Rim ('12)
Helsingør IF4:47.44
  
 PB
P11 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Regitze Kammer Wittenkamp
Regitze Kammer Wittenkamp ('11)
Fredensborg AK3.70
  
 
 
3.70
 0.0
       
2
Lilly Bruus Rim
Lilly Bruus Rim ('12)
Helsingør IF3.21
  
 
 
3.21
 0.0
       
3
Dagmar Marager
Dagmar Marager ('11)
Allerød AM 3.16
  
 
 
3.16
 0.0
       
4
Mathilde Maj Schou-Friis
Mathilde Maj Schou-Friis ('12)
Fredensborg AK2.75
  
 
 
2.75
 0.0
       
P11 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Dagmar Marager
Dagmar Marager ('11)
Allerød AM 5.28
  
 PB
 
5.28 PB       
2
Regitze Kammer Wittenkamp
Regitze Kammer Wittenkamp ('11)
Fredensborg AK5.04
  
 
 
5.04       
3
Lilly Bruus Rim
Lilly Bruus Rim ('12)
Helsingør IF4.47
  
 PB
 
4.47 PB       
4
Mathilde Maj Schou-Friis
Mathilde Maj Schou-Friis ('12)
Fredensborg AK3.69
  
 PB
 
3.69 PB       
P11 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Regitze Kammer Wittenkamp
Regitze Kammer Wittenkamp ('11)
Fredensborg AK27.41
  
 PB
 
27.41 PB       
2
Dagmar Marager
Dagmar Marager ('11)
Allerød AM 25.52
  
 PB
 
25.52 PB       
3
Mathilde Maj Schou-Friis
Mathilde Maj Schou-Friis ('12)
Fredensborg AK17.79
  
 PB
 
17.79 PB       
4
Lilly Bruus Rim
Lilly Bruus Rim ('12)
Helsingør IF15.05
  
 PB
 
15.05 PB       
D9 40 m    
Vind: +0.8

Finale A

Finale
Vind: +0.8
1
Aurelijus Varnas Larsen
Aurelijus Varnas Larsen ('13)
Helsingør IF7.25
  
 PB
2
Julius Plambech
Julius Plambech ('14)
HVRunners7.62
  
 PB
3
Marius Schjelde Husum
Marius Schjelde Husum ('13)
Helsingør IF8.27
  
 PB
4
Valdemar Klenske
Valdemar Klenske ('15)
Helsingør IF9.61
  
 PB
D9 800 m    

Finale A

Finale
1
Aurelijus Varnas Larsen
Aurelijus Varnas Larsen ('13)
Helsingør IF3:08.24
  
 PB
2
Julius Plambech
Julius Plambech ('14)
HVRunners3:09.07
  
 PB
3
Marius Schjelde Husum
Marius Schjelde Husum ('13)
Helsingør IF3:50.98
  
 PB
4
Valdemar Klenske
Valdemar Klenske ('15)
Helsingør IF5:57.04
  
 PB
D9 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Aurelijus Varnas Larsen
Aurelijus Varnas Larsen ('13)
Helsingør IF3.40
  
 
 
3.40
 0.0
       
2
Marius Schjelde Husum
Marius Schjelde Husum ('13)
Helsingør IF2.73
  
 
 
2.73
 0.0
       
3
Julius Plambech
Julius Plambech ('14)
HVRunners2.58
  
 
 
2.58
 0.0
       
4
Valdemar Klenske
Valdemar Klenske ('15)
Helsingør IF1.96
  
 
 
1.96
 0.0
       
D9 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Marius Schjelde Husum
Marius Schjelde Husum ('13)
Helsingør IF4.98
  
 PB
 
4.98 PB       
2
Aurelijus Varnas Larsen
Aurelijus Varnas Larsen ('13)
Helsingør IF3.95
  
 PB
 
3.95 PB       
3
Julius Plambech
Julius Plambech ('14)
HVRunners3.48
  
 PB
 
3.48 PB       
D9 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Marius Schjelde Husum
Marius Schjelde Husum ('13)
Helsingør IF28.77
  
 PB
 
28.77 PB       
2
Julius Plambech
Julius Plambech ('14)
HVRunners27.59
  
 PB
 
27.59 PB       
3
Aurelijus Varnas Larsen
Aurelijus Varnas Larsen ('13)
Helsingør IF27.28
  
 PB
 
27.28 PB       
4
Valdemar Klenske
Valdemar Klenske ('15)
Helsingør IF7.90
  
 PB
 
7.90 PB       
P9 40 m    
Vind: 0.0

Finale A

Finale
Vind: 0.0
1
Malou Dyrby
Malou Dyrby ('13)
Fredensborg AK7.08
  
 PB
2
Anemone Kruger
Anemone Kruger ('14)
HVRunners8.01
  
 PB
3
Ellen Lønstrøm
Ellen Lønstrøm ('13)
HVRunners8.26
  
 PB
4
Augusta Klenske
Augusta Klenske ('15)
Helsingør IF8.46
  
 PB
P9 800 m    

Finale A

Finale
1
Malou Dyrby
Malou Dyrby ('13)
Fredensborg AK3:09.73
  
 PB
2
Anemone Kruger
Anemone Kruger ('14)
HVRunners3:24.59
  
 PB
3
Ellen Lønstrøm
Ellen Lønstrøm ('13)
HVRunners3:34.49
  
 PB
4
Augusta Klenske
Augusta Klenske ('15)
Helsingør IF4:04.83
  
 PB
P9 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Malou Dyrby
Malou Dyrby ('13)
Fredensborg AK3.55
  
 
 
3.55
 0.0
       
2
Augusta Klenske
Augusta Klenske ('15)
Helsingør IF2.31
  
 
 
2.31
 0.0
       
P9 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Malou Dyrby
Malou Dyrby ('13)
Fredensborg AK6.18
  
 PB
 
6.18 PB       
P9 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Malou Dyrby
Malou Dyrby ('13)
Fredensborg AK28.85
  
 PB
 
28.85 PB       
2
Ellen Lønstrøm
Ellen Lønstrøm ('13)
HVRunners16.69
  
 PB
 
16.69 PB       
3
Anemone Kruger
Anemone Kruger ('14)
HVRunners15.00
  
 PB
 
15.00 PB       
4
Augusta Klenske
Augusta Klenske ('15)
Helsingør IF8.95
  
 PB
 
8.95 PB       

Seneste resultater

2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
23‐25.9GreveAfslutningsstævne
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
18.9KøbenhavnDM Halvmarathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9VejenSyd-mesterskaber
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle
31.8HerlevÅbne klubmesterskaber i tre-kamp
30.8HolbækTRACKS - HOLBÆK
30.8ViborgTRACKS - Viborg
28.8AarhusAarhus Springer i Luften 2
28.8GentofteGentofteløbet
28.8HerlevHerlevløbet
27.8OdenseDiskosstangspringsstævne
27.8KoldingRegionsstævne - 4 kamp
27‐28.8BallerupDM Masters
25.8SkiveNVJ-stævne Rødding
23.8København5000&1 Nats PB
23.8FrederiksbergFIF sprint/stafetstævne
23.8AarhusAtletik i Aarhus 3
22.8NæstvedUP stævne HG
21.8RønneDGI Mangekamp
21.8OdenseLandsdelsmesterskab
20.8SæbyVDMU mangekamp 10-13 år individuel og hold.
20‐21.8BallerupØst Ungdom
18.8SkiveSkive Torsdagsstævne
18.8FrederiksbergFIF UP-Stævne
18.8HvidovreSommerkast IV
18.8HvidovreSpring med stang
17.8RønneViking 10.000m
16.8TårnbyTracks Amager
14.8SilkeborgKastestævne