Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Hvidovre: Sommerkast 16.7.2022
Hvidovre Stadion

M Kaste 5-kamp    

Finale A

Finale
1Mikael Chua ZiskaMikael Chua Ziska ('99)Hvidovre AM2274
  
 
 
36,0110,4230,6431,1011,29
K Kaste 5-kamp    

Finale A

Finale
1Maria SløkMaria Sløk ('83)Hvidovre AM3381
  
 SB
 
43,5312,9245,1427,6413,10
D17 Kaste 5-kamp D17    

Finale A

Finale
1Frederik Degn PedersenFrederik Degn Pedersen ('05)Greve Atletik3235
  
 SB
 
55,6914,0531,0438,2416,68
M40 Hammerkast 7.26 kg    

Finale A

Finale
1Jacob Hviid HornnesJacob Hviid Hornnes ('79)Hvidovre AM24.75
  
 PB
 
24.75 PB  X  X  X  X  X  
M60 Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1René NyboRené Nybo ('61)Hvidovre AM44.35
  
 PB
 
44.35 PB  X  X  X  X  X  
K70 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Inge FaldagerInge Faldager ('48)Hvidovre AM6.75
  
 
 
  X  X6.75  X  X6.68  
K70 Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1Inge FaldagerInge Faldager ('48)Hvidovre AM23.14
  
 
 
23.1423.13  X  X  X  X  
K70 Vægtkast 5.44 kg    

Finale A

Finale
1Inge FaldagerInge Faldager ('48)Hvidovre AM10.41
  
 
 
10.4110.40  X  X  X  X  
K70 Hammerkast 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Inge FaldagerInge Faldager ('48)Hvidovre AM28.86
  
 
 
28.86  X  X  X  X  X  
M75 Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Knud HøyerKnud Høyer ('46)Greve Atletik9.95
  
 
 
9.299.07  X9.839.95  X  
M75 Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1Knud HøyerKnud Høyer ('46)Greve Atletik35.17
  
 SB
 
34.62 SB35.17 SB  X  X  X  X  
M75 Vægtkast 7.26 kg    

Finale A

Finale
1Knud HøyerKnud Høyer ('46)Greve Atletik12.72
  
 
 
12.72 SB  X  X  X  X  X  
M75 Hammerkast 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Knud HøyerKnud Høyer ('46)Greve Atletik33.12
  
 
 
33.1232.88  X  X  X  X  

Seneste resultater

2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
23‐25.9GreveAfslutningsstævne
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
18.9KøbenhavnDM Halvmarathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9VejenSyd-mesterskaber
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle
31.8HerlevÅbne klubmesterskaber i tre-kamp
30.8HolbækTRACKS - HOLBÆK
30.8ViborgTRACKS - Viborg
28.8AarhusAarhus Springer i Luften 2
28.8GentofteGentofteløbet
28.8HerlevHerlevløbet
27.8OdenseDiskosstangspringsstævne
27.8KoldingRegionsstævne - 4 kamp
27‐28.8BallerupDM Masters
25.8SkiveNVJ-stævne Rødding
23.8København5000&1 Nats PB
23.8FrederiksbergFIF sprint/stafetstævne
23.8AarhusAtletik i Aarhus 3
22.8NæstvedUP stævne HG
21.8RønneDGI Mangekamp
21.8OdenseLandsdelsmesterskab
20.8SæbyVDMU mangekamp 10-13 år individuel og hold.
20‐21.8BallerupØst Ungdom
18.8SkiveSkive Torsdagsstævne
18.8FrederiksbergFIF UP-Stævne
18.8HvidovreSommerkast IV
18.8HvidovreSpring med stang
17.8RønneViking 10.000m
16.8TårnbyTracks Amager
14.8SilkeborgKastestævne