Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Randers: PV Camp Stævne 23.7.2022
Langvang

D19 Stangspring    

Finale A

Finale
Max Kørner AndersenMax Kørner Andersen ('03)Randers Freja NH
  
 
 
3.57
XXX
       
D17 Stangspring    

Finale A

Finale
1Anders NyborgAnders Nyborg ('05)Randers Freja4.22
  
 PB
 
3.77 SB
  O
3.97 SB
  O
4.22 PB
  O
4.30
XXX
    
P17 Stangspring    

Finale A

Finale
1Klara T. BjerregaardKlara T. Bjerregaard ('06)Randers Freja3.17
  
 
 
3.07
 XO
3.17
 XO
3.27
  Xr
     
Ria NylanderRia Nylander ('06)Randers Freja NH
  
 
 
2.27
XXX
       
P15 Stangspring    

Finale A

Finale
1Cathia Lindgaard JensenCathia Lindgaard Jensen ('07)Randers Freja3.17
  
 PB
 
2.77
  O
2.87
  O
2.97
  O
3.07 PB
 XO
3.17 PB
 XO
3.27
XXX
  
2Clara Momme JørgensenClara Momme Jørgensen ('08)Randers Freja2.77
  
 PB
 
2.37
  O
2.47
  O
2.57
  O
2.67 PB
  O
2.77 PB
  O
2.87
XXX
  
D13 Stangspring    

Finale A

Finale
1Alvin Juul EskildsenAlvin Juul Eskildsen ('10)Randers Freja3.17
  
 
 
3.17
XXO
3.37
XXX
      

Seneste resultater

2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
23‐25.9GreveAfslutningsstævne
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
18.9KøbenhavnDM Halvmarathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9VejenSyd-mesterskaber
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle
31.8HerlevÅbne klubmesterskaber i tre-kamp
30.8HolbækTRACKS - HOLBÆK
30.8ViborgTRACKS - Viborg
28.8AarhusAarhus Springer i Luften 2
28.8GentofteGentofteløbet
28.8HerlevHerlevløbet
27.8OdenseDiskosstangspringsstævne
27.8KoldingRegionsstævne - 4 kamp
27‐28.8BallerupDM Masters
25.8SkiveNVJ-stævne Rødding
23.8København5000&1 Nats PB
23.8FrederiksbergFIF sprint/stafetstævne
23.8AarhusAtletik i Aarhus 3
22.8NæstvedUP stævne HG
21.8RønneDGI Mangekamp
21.8OdenseLandsdelsmesterskab
20.8SæbyVDMU mangekamp 10-13 år individuel og hold.
20‐21.8BallerupØst Ungdom
18.8SkiveSkive Torsdagsstævne
18.8FrederiksbergFIF UP-Stævne
18.8HvidovreSommerkast IV
18.8HvidovreSpring med stang
17.8RønneViking 10.000m
16.8TårnbyTracks Amager
14.8SilkeborgKastestævne