M 60 m Vind: +1.6 Finale A Finale | Vind: +1.6 | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
5 | Rasmus Klaar Rasmus Klaar ('07) | 07 | EST | 7.83 | PB | ||||
M 100 m Vind: +1.6 Finale A Finale | Vind: +1.6 | ||||||||
1 | Steven Leppoja Steven Leppoja ('06) | 06 | EST | 11.47 | PB | ||||
2 | Franz Krull Franz Krull ('04) | 04 | EST | 11.47 | PB | ||||
3 | Henri Vink Henri Vink ('04) | 04 | EST | 11.89 | PB | ||||
4 | Reiko Matvere Reiko Matvere ('96) | 96 | EST | 12.18 | PB | ||||
5 | Rasmus Klaar Rasmus Klaar ('07) | 07 | EST | 12.46 | |||||
7 | Ralf Mõttus Ralf Mõttus ('09) | 09 | EST | 13.67 | PB | ||||
8 | Kert Kartsepp Kert Kartsepp ('10) | 10 | EST | 13.79 | PB | ||||
M 200 m Vind: +1.1 Finale A Finale | Vind: +1.1 | ||||||||
1 | Franz Krull Franz Krull ('04) | 04 | EST | 23.41 | PB | ||||
2 | Rasmus Klaar Rasmus Klaar ('07) | 07 | EST | 25.73 | |||||
4 | Kert Kartsepp Kert Kartsepp ('10) | 10 | EST | 29.26 | PB | ||||
5 | Mattias Lehtna Mattias Lehtna ('09) | 09 | EST | 29.81 | PB | ||||
M 300 m Finale A Finale | |||||||||
1 | Edvin Eerik Edvin Eerik ('06) | 06 | EST | 39.40 | SB | ||||
M 2000 m Finale A Finale | |||||||||
1 | Jürgen Joonas Jürgen Joonas ('03) | 03 | EST | 5:43.93 | PB | ||||
2 | Daniel Varikov Daniel Varikov ('07) | 07 | EST | 6:34.88 | PB | ||||
4 | Oskar Klampe Oskar Klampe ('07) | 07 | EST | 6:55.33 | PB | ||||
M Højdespring Finale A Finale | |||||||||
1 | Franz Krull Franz Krull ('04) | 04 | EST | 1.93 | =PB | ||||
2 | Reio Metsla Reio Metsla ('05) | 05 | EST | 1.80 | |||||
3 | Kristjan Kikkas Kristjan Kikkas ('92) | 92 | EST | 1.75 | SB | ||||
M Længdespring Finale A Finale | |||||||||
1 | Dennis MägiDennis Mägi ('95) | 95 | DEN | 6.76 | +1.9 | PB | |||
2 | Henri Vink Henri Vink ('04) | 04 | EST | 6.37 | +1.6 | ||||
3 | Jürgen Kolk Jürgen Kolk ('96) | 96 | EST | 6.35 | +0.4 | SB | |||
4 | Reio Metsla Reio Metsla ('05) | 05 | EST | 5.98 | +1.2 | ||||
6 | Ralf Mõttus Ralf Mõttus ('09) | 09 | EST | 4.95 | +1.3 | PB | |||
M Trespring Finale A Finale | |||||||||
1 | Dennis MägiDennis Mägi ('95) | 95 | DEN | 15.04 | +0.8 | SB | |||
2 | Franz Krull Franz Krull ('04) | 04 | EST | 14.36 | +0.9 | PB | |||
M Kuglestød 4.0 kg Finale A Finale | |||||||||
Anders Veidner Anders Veidner ('07) | 07 | EST | 12.38 | ||||||
M Kuglestød 7.26 kg Finale A Finale | |||||||||
1 | Ando Tuul Ando Tuul ('82) | 82 | EST | 11.44 | SB | ||||
1 | Rolf Robert Peebo Rolf Robert Peebo | 00 | EST | 10.70 | SB | ||||
2 | Erki Sool Erki Sool ('79) | 79 | EST | 11.11 | SB | ||||
2 | Henri Vink Henri Vink ('04) | 04 | EST | 10.36 | PB | ||||
3 | Indrek Penk Indrek Penk ('81) | 81 | EST | 10.73 | SB | ||||
4 | Risto Klaassen Risto Klaassen ('84) | 84 | EST | 10.43 | SB | ||||
M Diskoskast 1.0 kg Finale A Finale | |||||||||
Anders Veidner Anders Veidner ('07) | 07 | EST | 41.41 | ||||||
M Diskoskast 2.0 kg Finale A Finale | |||||||||
1 | Rolf Robert Peebo Rolf Robert Peebo | 00 | EST | 36.21 | SB | ||||
1 | Risto Klaassen Risto Klaassen ('84) | 84 | EST | 34.17 | PB | ||||
2 | Indrek Penk Indrek Penk ('81) | 81 | EST | 34.10 | SB | ||||
3 | Ando Tuul Ando Tuul ('82) | 82 | EST | 32.24 | SB | ||||
M Spydkast 800 gram Finale A Finale | |||||||||
1 | Kristjan Kikkas Kristjan Kikkas ('92) | 92 | EST | 53.03 | SB | ||||
1 | Risto Klaassen Risto Klaassen ('84) | 84 | EST | 47.41 | SB | ||||
2 | Rolf Robert Peebo Rolf Robert Peebo | 00 | EST | 48.14 | |||||
2 | Jüri Kiidron Jüri Kiidron ('77) | 77 | EST | 45.94 | SB | ||||
3 | Reiko Matvere Reiko Matvere ('96) | 96 | EST | 45.96 | SB | ||||
3 | Indrek Penk Indrek Penk ('81) | 81 | EST | 44.40 | SB | ||||
K 60 m Vind: +1.5 Finale A Finale | Vind: +1.5 | ||||||||
1 | Meribel Paeglis Meribel Paeglis ('07) | 07 | EST | 8.84 | PB | ||||
2 | Mirtel Liping Mirtel Liping ('10) | 10 | EST | 8.96 | PB | ||||
3 | Meribel Kaup Meribel Kaup ('09) | 09 | EST | 9.00 | |||||
Liisa-Lotta Laan Liisa-Lotta Laan ('07) | 07 | EST | 8.58 | PB | |||||
K 100 m Vind: +1.9 Finale A Finale | Vind: +1.9 | ||||||||
1 | Sandra Rumask Sandra Rumask ('05) | 05 | EST | 12.61 | SB | ||||
2 | Karola Sepp Karola Sepp ('06) | 06 | EST | 13.90 | w | ||||
3 | Meribel Paeglis Meribel Paeglis ('07) | 07 | EST | 13.94 | |||||
4 | Emma Goos Emma Goos ('04) | 04 | EST | 14.00 | w | ||||
5 | Marian Major Marian Major ('05) | 05 | EST | 14.27 | w | ||||
6 | Mirtel Liping Mirtel Liping ('10) | 10 | EST | 14.38 | PB | ||||
7 | Anne Maria Eskla Anne Maria Eskla ('06) | 06 | EST | 14.57 | w | ||||
8 | Anna-Marta Müürsepp Anna-Marta Müürsepp ('09) | 09 | EST | 14.95 | w | ||||
K 200 m Vind: +1.3 Finale A Finale | Vind: +1.3 | ||||||||
1 | Ester Liira Ester Liira ('03) | 03 | EST | 28.49 | SB | ||||
K 300 m Finale A Finale | |||||||||
1 | Karola Sepp Karola Sepp ('06) | 06 | EST | 47.85 | SB | ||||
2 | Meribel Kaup Meribel Kaup ('09) | 09 | EST | 49.60 | PB | ||||
3 | Sara Väljan Sara Väljan ('10) | 10 | EST | 50.95 | PB | ||||
Vanessa Rätsep Vanessa Rätsep ('96) | 96 | EST | 42.58 | PB | |||||
Bianca Maria Vuks Bianca Maria Vuks ('09) | 09 | EST | 44.63 | PB | |||||
Reena Kurg Reena Kurg ('08) | 08 | EST | 44.88 | PB | |||||
Liisa-Lotta Laan Liisa-Lotta Laan ('07) | 07 | EST | 46.98 | PB | |||||
K 800 m Finale A Finale | |||||||||
1 | Brittany Paat Brittany Paat ('03) | 03 | EST | 2:33.27 | PB | ||||
2 | Regina Parv Regina Parv ('07) | 07 | EST | 2:35.54 | PB | ||||
3 | Kirilee Grossmann Kirilee Grossmann ('09) | 09 | EST | 2:40.85 | PB | ||||
4 | Eva Lotta Joonas Eva Lotta Joonas ('08) | 08 | EST | 2:42.39 | PB | ||||
5 | Meribel Kaup Meribel Kaup ('09) | 09 | EST | 2:58.82 | SB | ||||
K 2000 m Finale A Finale | |||||||||
1 | Meribel Kumm Meribel Kumm ('08) | 08 | EST | 8:16.65 | PB | ||||
4 | Helena Sepp Helena Sepp ('11) | 11 | EST | 8:40.03 | PB | ||||
6 | Emiilia Räim Emiilia Räim ('11) | 11 | EST | 8:46.58 | PB | ||||
K Højdespring Finale A Finale | |||||||||
1 | Liivika Paas Liivika Paas ('05) | 05 | EST | 1.50 | PB | ||||
K Længdespring Finale A Finale | |||||||||
3 | Kirilee Grossmann Kirilee Grossmann ('09) | 09 | EST | 4.58 | +1.1 | PB | |||
4 | Meribel Paeglis Meribel Paeglis ('07) | 07 | EST | 4.33 | w | +2.3 | |||
5 | Mirtel Liping Mirtel Liping ('10) | 10 | EST | 4.30 | w | +2.8 | |||
Diana Shestopal Diana Shestopal ('05) | 05 | UKR | 4.68 | w | +2.9 | ||||
Alisa Sulimenko Alisa Sulimenko ('09) | 09 | EST | 4.59 | +1.9 | |||||
Merlyn Mosin Merlyn Mosin ('08) | 08 | EST | 4.46 | +0.8 | PB | ||||
Liisa Jette Põdersoo Liisa Jette Põdersoo ('08) | 08 | EST | 4.46 | +1.6 | |||||
Edith Eelmäe Edith Eelmäe ('09) | 09 | EST | 4.38 | w | +2.7 | ||||
K Trespring Finale A Finale | |||||||||
1 | Liivika Paas Liivika Paas ('05) | 05 | EST | 10.20 | +0.3 | PB | |||
K Kuglestød 4.0 kg Finale A Finale | |||||||||
1 | Hanna-Mai Vaikla Hanna-Mai Vaikla ('97) | 97 | EST | 11.46 | |||||
K Diskoskast 1.0 kg Finale A Finale | |||||||||
1 | Liivika Paas Liivika Paas ('05) | 05 | EST | 32.62 | |||||
2 | Hanna-Mai Vaikla Hanna-Mai Vaikla ('97) | 97 | EST | 31.72 | SB | ||||
K Spydkast 600 gram Finale A Finale | |||||||||
1 | Hanna-Mai Vaikla Hanna-Mai Vaikla ('97) | 97 | EST | 36.46 | |||||
2 | Ester Liira Ester Liira ('03) | 03 | EST | 33.24 | |||||
Diana Shestopal Diana Shestopal ('05) | 05 | UKR | 32.80 | PB |