Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Hvidovre: Sommerkast II 30.7.2022
Hvidovre Stadion

M Hammerkast 7.26 kg    

Finale A

Finale
3Jacob Hviid HornnesJacob Hviid Hornnes ('79)Hvidovre AM32.00
  
 PB
 
32.00 PB  X  X  X  X  X  
M Kaste 5-kamp    

Finale A

Finale
1Stefan LehnertStefan Lehnert ('99)Hvidovre AM3900
  
 PB
 
62,1613,8343,3152,9518,55
2Mikael Chua ZiskaMikael Chua Ziska ('99)Hvidovre AM2262
  
 
 
34,7710,6429,9032,4911,12
K Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1Annesofie Hartmann NielsenAnnesofie Hartmann Nielsen Hvidovre AM52.15
  
 
 
  X50.75  X50.5052.0852.15  
2Maria SløkMaria Sløk ('83)Hvidovre AM42.93
  
 
 
  X  X42.93  X  X  X  
K Vægtkast 9.08 kg    

Finale A

Finale
2Annesofie Hartmann NielsenAnnesofie Hartmann Nielsen Hvidovre AM15.26
  
 SB
 
  X15.26 SB  X15.19  X  X  
K Hammerkast 4.0 kg    

Finale A

Finale
2Annesofie Hartmann NielsenAnnesofie Hartmann Nielsen Hvidovre AM49.24
  
 PB
 
  X49.24 PB  X  X  X  X  
K Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
1Anne LorenzenAnne Lorenzen ('02)Hvidovre AM31.37
  
 
 
  X  X  X  X31.0431.37  
K Kaste 5-kamp    

Finale A

Finale
1Cæcilie Højer McClureCæcilie Højer McClure Hvidovre AM1863
  
 
 
50,9916,72
2Signe BoelsmandSigne Boelsmand ('91)Hvidovre AM1454
  
 PB
 
13,707,7016,9229,665,66
D17 Kaste 5-kamp D17    

Finale A

Finale
1Frederik Degn PedersenFrederik Degn Pedersen ('05)Greve Atletik3643
  
 PB
 
58,8115,2440,4941,3017,52
2Emil Degn PedersenEmil Degn Pedersen ('05)Greve Atletik3415
  
 PB
 
47,4514,8247,2537,1915,90
M60 Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1René NyboRené Nybo ('61)Hvidovre AM44.75
  
 PB
 
42.31  X  X44.2544.75 PB  X  

Seneste resultater

2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
23‐25.9GreveAfslutningsstævne
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
18.9KøbenhavnDM Halvmarathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9VejenSyd-mesterskaber
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle
31.8HerlevÅbne klubmesterskaber i tre-kamp
30.8HolbækTRACKS - HOLBÆK
30.8ViborgTRACKS - Viborg
28.8AarhusAarhus Springer i Luften 2
28.8GentofteGentofteløbet
28.8HerlevHerlevløbet
27.8OdenseDiskosstangspringsstævne
27.8KoldingRegionsstævne - 4 kamp
27‐28.8BallerupDM Masters
25.8SkiveNVJ-stævne Rødding
23.8København5000&1 Nats PB
23.8FrederiksbergFIF sprint/stafetstævne
23.8AarhusAtletik i Aarhus 3
22.8NæstvedUP stævne HG
21.8RønneDGI Mangekamp
21.8OdenseLandsdelsmesterskab
20.8SæbyVDMU mangekamp 10-13 år individuel og hold.
20‐21.8BallerupØst Ungdom
18.8SkiveSkive Torsdagsstævne
18.8FrederiksbergFIF UP-Stævne
18.8HvidovreSommerkast IV
18.8HvidovreSpring med stang
17.8RønneViking 10.000m
16.8TårnbyTracks Amager
14.8SilkeborgKastestævne