Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Greve: Sommerkast III 4.8.2022
Greve Stadion

M Diskoskast 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Emil Degn PedersenEmil Degn Pedersen ('05)Greve Atletik40.84
  
 PB
 
  X  X40.11 PB  X40.84 PB  X  
M Hammerkast 7.26 kg    

Finale A

Finale
1Frederik Degn PedersenFrederik Degn Pedersen ('05)Greve Atletik48.39
  
 PB
 
44.39 PB  X47.85 PB  X48.39 PB44.85  
M Kaste 5-kamp    

Finale A

Finale
1Stefan LehnertStefan Lehnert ('99)Hvidovre AM3122
  
 
 
62,1813,3640,9317,37
2Mikael Chua ZiskaMikael Chua Ziska ('99)Hvidovre AM2288
  
 SB
 
34,3710,6730,9235,9310,41
K Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1Cæcilie Højer McClureCæcilie Højer McClure Hvidovre AM32.38
  
 =PB
 
  X32.20  X  X32.38 =PB  X  
K Vægtkast 9.08 kg    

Finale A

Finale
1Cæcilie Højer McClureCæcilie Højer McClure Hvidovre AM16.55
  
 
 
  X  X15.20  X15.9616.55  
K Hammerkast 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Cæcilie Højer McClureCæcilie Højer McClure Hvidovre AM50.68
  
 
 
  X  X50.23  X50.6848.89  
K Kaste 5-kamp    

Finale A

Finale
1Anne LorenzenAnne Lorenzen ('02)Hvidovre AM2284
  
 SB
 
27,379,4227,2531,998,98
D17 Diskoskast 1.5 kg    

Finale A

Finale
1Emil Degn PedersenEmil Degn Pedersen ('05)Greve Atletik48.73
  
 PB
 
48.17  X47.87  X  X48.73 PB  
D17 Hammerkast 5.0 kg    

Finale A

Finale
1Frederik Degn PedersenFrederik Degn Pedersen ('05)Greve Atletik61.87
  
 PB
 
  X61.61 PB  X  X61.87 PB  X  

Seneste resultater

2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
23‐25.9GreveAfslutningsstævne
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
18.9KøbenhavnDM Halvmarathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9VejenSyd-mesterskaber
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle
31.8HerlevÅbne klubmesterskaber i tre-kamp
30.8HolbækTRACKS - HOLBÆK
30.8ViborgTRACKS - Viborg
28.8AarhusAarhus Springer i Luften 2
28.8GentofteGentofteløbet
28.8HerlevHerlevløbet
27.8OdenseDiskosstangspringsstævne
27.8KoldingRegionsstævne - 4 kamp
27‐28.8BallerupDM Masters
25.8SkiveNVJ-stævne Rødding
23.8København5000&1 Nats PB
23.8FrederiksbergFIF sprint/stafetstævne
23.8AarhusAtletik i Aarhus 3
22.8NæstvedUP stævne HG
21.8RønneDGI Mangekamp
21.8OdenseLandsdelsmesterskab
20.8SæbyVDMU mangekamp 10-13 år individuel og hold.
20‐21.8BallerupØst Ungdom
18.8SkiveSkive Torsdagsstævne
18.8FrederiksbergFIF UP-Stævne
18.8HvidovreSommerkast IV
18.8HvidovreSpring med stang
17.8RønneViking 10.000m
16.8TårnbyTracks Amager
14.8SilkeborgKastestævne